Pereiti prie turinio

Vienspalvis maketas


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, čia iš pažįstamo gavau prašymą padaryti skrajutę, kurią spausdins tik viena spalva (greičiausiai melyna). Kaip būtent tokią reikia maketuoti? Yra kažkokių niuansų (palyginus su spalvotom)? Su spalvotom problemų nekyla, bet kaip maketuoti "nespalvotą", nepraradant detalumo, aiškumo ir t.t. - neįsivaizduoju. Maketuosiu grafinę pusę su Photoshop-u (jei tai turi reikšmės paaiškinimams).

 

Būsiu labai dėkinga už pagalbą, patarimus, dar tik mokausi to amato, todėl kyla durni klausimai - sorry :)

 

P.S. beje skrajutę darys su ofsetine spauda - čia irgi kažkokie niuansai maketuojant yra?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Sveiki, čia iš pažįstamo gavau prašymą padaryti skrajutę, kurią spausdins tik viena spalva (greičiausiai melyna). Kaip būtent tokią reikia maketuoti? Yra kažkokių niuansų (palyginus su spalvotom)? Su spalvotom problemų nekyla, bet kaip maketuoti "nespalvotą", nepraradant detalumo, aiškumo ir t.t. - neįsivaizduoju. Maketuosiu grafinę pusę su Photoshop-u (jei tai turi reikšmės paaiškinimams).

 

Būsiu labai dėkinga už pagalbą, patarimus, dar tik mokausi to amato, todėl kyla durni klausimai - sorry :)

 

P.S. beje skrajutę darys su ofsetine spauda - čia irgi kažkokie niuansai maketuojant yra?

Labas,

matyt reikėtų rinktis mėlyną Pantone spalvą (ne CMYK), ir kurti vektorinę skrajutę (Illustratorium arba CorelDraw). Kito būdo nelabai įsivaizduoju, kadangi 100% Cyan (mėlynos) atrodys nekaip (bus šviesi vaiski melsva spalvytė) - o nei juodos, nei magentos, nei geltonos įmaišyt kaip suprantu negalima - tada jau būtų nebe vienspalvė.

 

Gal kas nors dar kokių minčių turės, aš čia papasakojau kaip daryčiau pati :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

PS galima naudoti pantonus ir isskaidyt spalvas pg spot color mode.

tas 'rezimas' vadinama monotone - pradzioje pasirenki greyscale - ji galima konvertuot i image>duotone - atsidaro dialogo langas kuriame pasirenki monotone mode, ir pasirenki spaustuves nurodyta pantone. tuomet PSe galima dirbti su vienu kanalu.

viena pastaba - uzseivint geriausia i epsa (nebent kelsite i INDD tolesniam apdorojimui - tada ir psd tiks)

na o isikelus padaryta manipuliacija i leidybine programa, tekstus ir visa kita grafika nepamirskit daryt tuo paciu pantone :)

 

tikiuosi tai uzves ant kelio..

 

/Ramunas

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Labai, labai ačiū abiems už atsakymus, tikrai padėjote. P.S. kas dėl ofsetinės spaudos tai jokių niuansų nėra? Nes kaip ir sunkesnė ji skaitosi, sunkiau maketavimo klaidas ištaisyti

Svarbiausia - jeigu įmanoma daryk visas nuotraukas ar paveikslėlius 350 dpi. 300 dpi - mažiausiai. Nepamiršk užlaidų - po 5 mm iš kiekvieno kraščiuko pridėk, ir visi elementai kurie siekia kraštą turi būti pratęsti tuos 5 mm. Nedėk tekstų ar kitų svarbių elementų arčiau nei 5 mm į vidinę pusę. Jei darai skrajutę tarkim A6, tai jos galutinis formatas bus 105x148 mm, su užlaidomis daryk 115x158, o tikrą dydį pažymėk guidelines'ais, ir nuo tų guidelines'ų dar kokius 5 mm į vidų nedėk nieko kas nenorėtum kad nusipjautų. Bet čia spaudai apskritai, ne tik tik ofsetui, tai manyt jau žinai :D

 

Dar - nepalik pasislėpusių objektų, pavyzdžiui po nuotrauka - kitos nuotraukos. Monitoriuje jų nesimato, bet atspausdinus gali pasimatyt :) Apskritai jei užlipa vienas objektas ant kito - rekomenduočiau juos iškirpt vieną iš kito - pati taip darau visada, ir dar nebuvo nemalonių siurprizų atspausdinus :)

 

Patarčiau susiskambinti su spaustuve, ir paklausti kokiu formatu jie priima failus spaudai - paminėk kad bus vienas pantone, formatą ir tiražą. Jeigu pasakys kad nori pdf'o - atkreipk dėmesį į tekstus, visus panaudotus fontus siųsdama failą prisek ir siųsk kartu, nes jei tik panaudosi kokį nestandartinį šriftą - padidės tikimybė kad jis "nušoks" ir pavirs nežinia kokiu šriftu, ir nežinia ar liks su lietuvybėmis. :D Jeigu dirbsi su CorelDraw ar Illustrator - sukreivink šriftus darbo pabaigoj (pasilik vieną kopiją nekreivintą, jeigu reiktų kažką pakoreguot, o galutinę saugok kreivėmis).

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepamiršk užlaidų - po 5 mm iš kiekvieno kraščiuko pridėk, ir visi elementai kurie siekia kraštą turi būti pratęsti tuos 5 mm. Nedėk tekstų ar kitų svarbių elementų arčiau nei 5 mm į vidinę pusę. ...

Jeigu pasakys kad nori pdf'o - atkreipk dėmesį į tekstus, visus panaudotus fontus siųsdama failą prisek ir siųsk kartu, nes jei tik panaudosi kokį nestandartinį šriftą - padidės tikimybė kad jis "nušoks" ir pavirs nežinia kokiu šriftu, ir nežinia ar liks su lietuvybėmis...

 

Šiaip jei siūsi pdf formatą nieko papildomai prie jo pridėti nereikia ir tekstas jame gali būti nesukreivintas. Pdf yra sukurtas postscript pagrindu, todėl kai ji išekspotuoji , visi šriftai yra įrašomi į patį pdf, o tada jau galima iš jo ruošti plėves ofsetui arba kelti į skaitmeninio ofseto kompiuterį ripinimui. Tikimybė, kad kasnors nušoks, yra nulinė - nebent pats ką nors privelsi:). Tik nedaryk 5mm užlaidų - 2mm yra perakis net dvipusiai spaudai. Atrodytų nėra ką veikti susimažint tas užlaidas, bet kai per dieną tvarkai failus spaudai tai jau pradeda užknist.

 

Ir net nebandyk siūsdamas failą spaudai palikti guidelines. Nesuprantu iš kur tie žmonės, kurie yra nalabai patyrę šioje srityje, išmąstė, kad juos reikia palikti ir ką nors specialiai jų pagalba sužymėti. Nurodai tikslų dydį ir parašai kokias užlaidas padarei - VISKAS. Nereikia būti naiviems ir galvoti, kad maketuotojas į spaudos lanką dės tik Jūsų siūstą failą.

Importuojant i vieną dokumentą daug failų spaudai su guidelines, jie tik maišo, o maketuotojas juos vistiek ištrina.

Negalvokit, kad jis nieko kito neveikia tik matuoja Jūsų guidelines sužymėtas vietas.

 

Siunčiant darbą, viską reikia tiksliai surašyti, o ne naudoti savo pačių iš velnių parautus žymėjimus. Pats kasdien pusę darbo dienos skiriu šiems dalykams, todėl rimtai priimkit mano patarimus, nes tai yra elementarūs reikalavimai siunčiant darbą gamybai.

Redagavo nortiu
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, labai pagelbėjot :) nortiu, o tai kur tą informaciją surašyti? koks spausdinamos skrajutės dydis turi būti, kokios užlaidos ir t.t. // Tik va dabar manęs paprašė ne vienos, o dviejų spalvų skrajutę daryt (vėl viską perdaryt reikią :) ). Bandau su duotone daryti, bet jis tik sumaišo spalvas (mėlyną ir raudoną), o aš kaip supratau, tai iš manę reikalauja kad dvi atskiros būtų (+ jų atspalviai). Tai jau čia ne su duotone daryti, o su paprastu CMYK? :) P.S. ir kas yra tas spalvingumas čia -> http://www.kauno-reklama.lt/kainos.htm ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Informaciją surašai laiške "Sveiki, siunčiu skrajutę gamybai. Formatas a6 užlaidos po 2mm iš kraštų. Spalvingumas 2+0"maždaug taip viską surašai, gali ta patį parašiti ir failo viduje, jei dirbi su corel arba illustrator. Tada maketuotojui bus paprasčiau su tavo darbu nes nereikės vis grįžinėti prie tavo laiško. Beje spalvingumas yra tai kiek tu spalvų naudoji savo makete 1+0 reiškia, kad viena spalva ir maketas yra vienpusis ir atitinkamai 2+0 3+0 4+0, 1+1 reiškia, kad maketas vienspalvis ir dvipusis, ir taip iki 4+4. Išskirtiniais atvejais gali būti ir 5+0, jei spausdinsi pas tuos, kas turi naglesnį aparatą. Toks būdas yra labai patogus, kai prie savo cmyk nauodoji papildomą dažą, pvz ofsetinį auksą ar ofsetinį sidabrą, taip pat galima įtraukti ir intensyvų pantona, jei reikia tokios aštrios spalvos, kokios cmyk neišgauna.

 

Dėl dviejų spalvų. Geriausia jei dirbi su corel arba illustratos, tada gali importuoti savo foto i darbinį failą ir parinkti atskiras spalvas nuotraukom ir tekstui. Vėl viską darai pantonais. Kadangi iš PS įkelta duoton foto corel aplinkoj virsta pradiniu bitmapo variantu - grayscale, ją reikia vėl konvertuoti į duoton. Corel tai butu Bitmaps->mode ten pasirenki duoton ir pasirenki savo pantoną. Illustrator paveikliuka rodo tavo pantonu. Tik būtinai laiške nurodyk, kad bitmapai yra pntone bla bla bla, o tekstai pantone bla bla.. del viso pikto. Jei neišeina sutvarkyt bitmapo, konvertuoji į grayscale ir prašai maketuotojo kad bitmapus atspaustų tavo pasirinktu pantonu.

 

Su PS tokių dalykų neruošiu, bet manau, kad su juo nelabai gausis padaryti dviem pantonais.

 

Patarimas, jei dirbi illustrator, išmok ir corel, nes visos spaustuvės darbus spaudai ruošia su šia programa. Deje mes nesam tokie modernūs ir su illustrator galimybėmis daug neišloši. Tad patogiau ir saugiau bus dirbti būtent su corel.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nortiu, dirbčiau aš su Corel, bet mano kompas jo neveža, kas minutę užstringa kokiai 10s, su Illustrator tas pats.. Iš grafinių veža tik PS, GIMP, Inscape, bet su paskutiniais dviem nieko gero nepadarysi, CMYK kiek žinau nepalaiko. Dėkui už išties vertingus paaiškinimus :) P.S. jei vis dėl to žinote kaip su PS paruošti 2 spalvas - nepasikuklinkit parašyt ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...