Pereiti prie turinio

VPU (LEU) Informatika


Rekomenduojami pranešimai

Ne vienas forumo narys jau aprašė savo studijas. Nepasišiukšlinsiu ir aš, vienas iš nedaugelio čia besilankančiu Vilniaus Pedagoginio Universiteto (arba kaip dabar pervadino, Lietuvos Edukologijos Universiteto) studentų.

 

Šiuo metu baigiu antrą kursą, pasirinkau tiesiog Informatiką (fakultete dar yra Matematikos ir Informatikos specialybė), kadangi su matematika sutariu gana prastai. Tiesa, informatika be matematikos sunkiai įmanoma, tačiau grynoje informatikoje matematikos mokslų gerokai mažiau.

 

Informatikos specialybėje mokoma nemažai, pradžių pradžia (dažniausia vieta, kur studentai "pakimba") - matematinė analizė. Ilgai ji nesitęsia, vos metus, tačiau ir jų pakanka... Toliau eina kompiuterių architektūra, sisteminė programinė įranga, informacinių technologijų pagrindai, programavimo pagrindai, metodai. Greta to, tenka pasimokyt gražiai lietuviškai kalbėti (specialybės kalba ir kultūra), pasportuoti (kūno kultūra) bei pasirūpinti sveikata (sveikatos ugdymas arba sveika gyvensena). Iš matematikų pusės dar dėstoma tiesinė algebra ir geometrija bei diskrečioji matematika (loginio mąstymo lavinimas). Susikalbėti su kompiuteriu padeda mokoma anglų kalba. Nors...

Pirmieji metai dažniausiai visur yra gana nuobodūs, tačiau kiek juos pamenu, įdomiausiai ir greičiausiai laikas eidavo programavimo pagrinduose ir metoduose bei sisteminėje programinėje įrangoje. Sunkiausia buvo susikalbėti su matematine analize bei kompiuterių architektūra (pastaroji žymiai suprantamesnė nei matematika).

 

Antraisiais studijų metais tęsėsi programavimo mokymas, prisidėjo filosofija (kurią informatikams suprasti nėra labai lengva...), kompiuterinė grafika (darbas su grafikos programomis, pvz. Corel Draw). Įdomus dalykas buvo algoritmų teorija, tačiau tai gana sunkus mokslas, bet įkandamas. Beveik visiems buvo lengva ir įdomu pasikapstyti ekonomikoje, o tiksliau jos pagrinduose. Semestrą ir kalendorinius metus užbaigė informatikos praktika, t.y., individualus sudėtingesnės programos kūrimas.

Antrame semestre atsirado hipertechnologijos (arba trumpai tariant svetainių kūrimo pagrindai ir taisyklės), bendroji psichologija, kurios dėka galima suprasti ne tik ko nori kompiuteris bet ir antroji pusė ar draugai, kolegos :) Mėgstantiems loterijas ir lažybas - tikimybių teorija ir statistika. Braižybos mėgėjams - kompiuterinis projektavimas (įprastai dirbama su AutoCad, mes buvom bene pirmieji dirbę su SolidWorks programa), kompiuterinės matematinės sistemos (ir kur jos buvo kai teko mokytis matematinę analizę...), laisvai pasirenkamas dalykas (mano pasirinkimas buvo Adobe Flash).

 

Na, apie vėlesnius kursus daug pasakyti negaliu, dar nesimokiau, tačiau ten atsiranda dar daugiau psichologijų, pedagogika, nes diplome ne tik puikuojasi informatiko išsilavinimas, bet ir mokytojo kvalifikacija. Be abejo, mokoma ir dar daugiau programavimo (objektinis programavimas, algoritmų sudėtingumai, kompiuterių tinklai...).

 

Juokai, kad VPU studijuoja tik tie, kurie kitur nepatiko galioja nebent kituose fakultetuose, be abejo, pasitaiko ir čia tokių, tačiau dauguma tinginių iškrenta arba savo noru išeina jau po pirmo kurso.

 

Vienas didžiausių privalumų yra mažas studentų skaičius (į pirmą kursą 2010 metais įstojo 7 ar 8 informatikos studentai, maždaug dvigubai daugiau matematikų). Ko negausi kituose universitetuose, to gali tikėtis VPU, dėstytojai neretai gaišta savo laiką ir padeda, konsultuoja, nepasisekus išlaikyti nespjauna iš karto, o dažnai leidžia perlaikyti. Skolos lapelis irgi retas daiktas, na, nebent nesiseka kelis kartus iš eilės, bet ir jo kaina nedidelė (kelių šimtų už egzaminą nemokėsite).

 

Ir bene didžiausias privalumas - įstojus į valstybės finansuojamą vietą net 400 lt stipendija (kurios kai aš stojau dar nebuvo :/ ).

 

Įstoti tikrai lengva, mokytis taip pat nėra per sunku, o kirvių yra visur, tačiau VPU kirviai nelabai kapoja :)

 

Iš tiesų, nesigailiu, kad stojau būtent čia, bet kartais norėtųsi kiek daugiau naujų kursų (HTML5, debesų kompiuterija ir pan...)

 

 

Jei kyla klausimų ar dvejonių, padėsiu :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, skamba gal ir sunkiai, iš tiesų nėra sunku labai, aišku, mokytis irgi reikia, nėra taip, kad atėjau ir už tai gavau 5. Bent jau žinot dalyko esmę tikrai reiktų.

Pagal studentų mažėjimo tendencijas šiais metais su bet kokiu teigiamu bus galima įstot, bet kas iš to, jei tik įstot...

Mano balas buvo atrodo ~12, bet galiu ir klysti, gavau VF.

Visi egzai, išskyrus lietuvių ir istorija (kuri čia ne prie ko), buvo mokykliniai, to pakako.

 

Grupėj yra ir tokių, kurių vidurkis visą laiką ~9, yra ir tokių, kurie nuo pirmo kurso skolas velkasi.

 

Yra sukurtas mini reklaminis filmukas, plačiau apie galimybes

 

http://www.youtube.com/watch?v=wXa_GPTJGNE

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...