Pereiti prie turinio

C# pagrindų / ASP.NET / ASP.NET WebAPI / ASP.NET Core / SQL mokymai


  

3 nariai balsavo

  1. 1. Ar Jus ?ie mokymai domint??



Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, reiktų Jūsų nuomonės apie šiuos mokymus, ar domintų mokytis šios kalbos ir gauti darbą Junior pozicijoje? Arba pasitobulinti jau turimus įgūdžius?

 

Trumpai apie .NET

  • Viena iš populiariausių ir produktyviausių programavimo kalbų;
  • Tai nėra tokia dažna kalba kaip PHP, kurią kiekvienas programuotojas;
  • Viena iš geriausiai apmokamų programavimo specializacijų;
  • Nesudėtingas mokymasis, turint bendrą programavimo supratimą, sudėtingiau, jeigu programavimo patirties nėra;
  • Tai nėra tik Windows platformai skirta technologija, .NET Core yra multiplatform technologija;

Kuo šie mokymai kitokie

  • Būtų dirbama su mažomis grupelėmis žmonių (iki 2), kad būtų užtikrinamas žinių įsisavinimas, kadangi svarbiausia kokybė, ne kiekybė;
  • Mokymai internetiniai, forume/skype/hangout/t.t. - galimybė turėti turinį visam laikui, visokeriopa pagalba kol būsite pakankamai savarankiški ir savimi pasitikintys šiose technologijose;
  • Galimybė konsultuotis betkuriuo metu - email/skype/facebook/t.t;
  • Mokėsite technologijas, kurios nebus tokios dažnos kaip PHP. Mūsų manymu turi dideles perspektyvas, tai patikrinta 'savu kailiu';
  • Jus konsultuos, mokys ir dalinsis patirtimi žmogus dirbantis senior .NET developer pozicijoje, finansinėje kompanijoje, United Kingdom.

Ko būtų mokoma

  • C# sintaksės ir .NET pagrindų;
  • C# kodo geriausios praktikos;
  • Microsoft SQL Server programavimas (užklausos, procedūros, funkcijos, CLR, ir kt.);
  • Entity Framework;
  • Unit Testing;
  • Dependency Injection;
  • OWIN Middleware;
  • Continuous Integration naudojant Nuget Package manager, Git, Team City, Octopus Deploy;
  • NServiceBus architektūra, naudojant MSMQ/RabbitMQ;
  • Linux pagrindai (taip, tai susiję su .NET, kadangi ASP.NET Core yra multiplatform technologija ir ją galima paleisti iš Linux/Mac serverių);
  • Docker;

Visos šios išvardintos temos neįeis į vieną mokymo programą, kadangi visos šios temos yra plačios, sąrašas duotas, kad susidaryti vaizdą ko bus mokoma apskritai. Pagalvosime apie galimybę suteikti pirkti pilną kursą.

 

Turbūt daugelis galvojate, kad .NET programoms hostingas yra brangus, tačiau tiesa yra visiškai kita. Express versijos yra nemokamos ir dažniausiai pakanka visoms vidutinio dydžio įmonėms, o mokantis tai išvis nemokama. Mokant šias technologijas, Jums nereikės rūpintis kur talpinti projektus, kadangi Jūs dirbsite įmonėje, kuri tuo jau bus pasirūpinusi.

 

Šių mokymų tikslas yra mokyti žmones Lietuvoje šios išskirtinės programavimo kalbos ir technologijų, kuriomis susidomėjimas Lietuvoje vis auga ir vis daugiau įmonių ją naudoja. Taip pat, parengti studentus darbui Junior .NET developer pozicijai įmonėse. Mokymų pabaigoje studentai gebės (įdėję savo pastangų žinoma) patys rašyti C# kodą ir jį paleisti iš savo išsirinkto serverio - Windows/Linux/Mac.

 

 

Jau galima užsisakyti mokymus pagrindų suteikimui, aprašymas žemiau

TRUMPAS APRAŠYMAS APIE MOKYMŲ AUTORIŲ

 

Kodėl verta?

1. Daug kam visdar atrodo, jog .NET yra tik Windows terpei skirtas framework'as (liet. karkasas), bet tai nėra tiesa. Tai buvo tiesa iki tol, kol Microsoft neišleido .NET Core, kuris veikia tiek Windows, tiek Linux ar Mac OS X platformose. Kūrėjų tikslas buvo parašyti minimalistinės bazės framework'ą, kuris būtų "cross-platform", ir kurios visas kitas funkcionalumas būtų gaunamas per Nuget paketus. Tikslas nėra pakeisti dabartinio, tik Windows terpei skirto framework'o (jis taip ir vadinasi - .NET Framework), tačiau suteikti daugiau galimybių programuotojams rašant ir paleidžiant .NET Core programas. Taigi .NET Core yra cross-platform, o .NET Framework - tik Windows skirtas framework'as.

 

2. C# programavimo kalba yra paprasta ir ją lengva mokytis, taip pat kaip ir PHP. C# yra kompiliuojama kalba (tai toks procesas kada kodas paverčiamas į vykdomąją programą, pavyzdžiui į failą su plėtiniu ".exe" arba į bibliotekos failą su plėtiniu ".dll"), o PHP interpretuojama. Vienas iš skirtumų yra tas, kad dar prieš paleidžiant C# programas galima pamatyti sintaksės klaidas (programos net nebus įmanoma paleisti, kol nebus kode išgaudytos sintaksės klaidos). Kita C# savybė yra ta, kad C# turi Tipus (apie tai bus atskiras skyrius), tad lengva sužiūrėti su kokiais duomenų tipais dirbama. Visa tai taupo programuotojų laiką ir daro juos produktyvesniais. C# yra grynai objektinė programavimo kalba, o tai yra geroji praktika visame pasaulyje. Būtent šia praktika visame pasaulyje kompanijos remiasi kada kuria didelės apimties programinę įrangą. Kalbant apie objektinį programavimą, tai programuoti ir reikėtų pradėti mokytis nuo objektinio programavimo, kad kaip galima anksčiau ir kuo greičiau išmokti mąstyti būtent ta kryptimi, poto nereikės persiorientuoti nuo kitos programavimo kalbos, kas dažniausiai būna tik paprastas skriptinimas (kodo rašymas kaip paprastų instrukcijų eilės tvarka). O tai anksčiau ar vėliau reiktų padaryti. C# taip pat išsiskiria savo ekspresyvumu, lankstumu ir intuityvumu, turi daug funkcijų, kurios yra C# kalboje, bet nėra kitoje panašioje kalboje, pavyzdžiui - Java (jau net nekalbant apie PHP), tad kitose kalbose tenka patiems rašyti daug kodo vien tam, kad sukurti vieną ar kitą funkciją. Vienas iš didelių privalumų mokantis šios kalbos yra tas, kad pramokę šią kalbą, gebėsite įsisavinti betkurią kitą objektinę kalbą, pavyzdžiui - Java, PHP ir kt.

 

3. Jus mokysiu mažomis grupelėmis (tai net negalima pavadinti grupele), vienu metu iki 2 žmonių, todėl gausite maksimaliai daug priežiūros, paaiškinimų, patarimų ir pamokymų. Viskas vyks internetu, forume, todėl visa pateikiama medžiaga bus visada prieinama (medžiagos atnaujinimai taip pat). Po mokymų turėsite galimybę klausti manęs patarimų, bendrauti šiame forume tarpusavyje su kitais žmonėmis, taip pat praėjusius šiuos mokymus, ir rasti sprendimus kartu.

 

4. Po mokymų suprasite programavimo pagrindus, kurie yra bendri visoms programavimo kalboms, taip pat, perimsite daug C# programavimo kalbos savybių. Gebėsite rasti atsakymus į jums rūpimus klausimus patys, naudojant Google. Galbūt tai skamba kiek keistokai, tačiau tai yra tiesa, nes supratus pagrindus ir terminologiją, gebėsite užduoti klausimus, susijusius su C# kalba ir ieškoti detalesnės informacijos.

 

5. Šie mokymai suteiks jums minimalias žinias darbui su Git - kodo versijavimo įrankiu, kuris naudojamas kiekvienoje kompanijoje, kurioje kuriama programinė įranga. Tai nebus gilūs Git mokymai, nes šie mokymai ne apie tai, tačiau turėsite pagrindus ir žinosite kaip versijuoti savo kodą, įkelti ir parsisiųsti iš Git serverio (naudosime Github). Turėsite savo ir mano rašytą kodą šių mokymų metu ateičiai, kaip referencą jūsų tolimesniam programavimo praktikavimuisi.

 

6. Šie mokymai tinka visiems norintiems tiesiog išmokti programavimo pagrindus, ir nebūtinai programuoti su C#. Šis mokymų kursas suteiks pagrindus, kuriuos galėsite panaudoti betkurioje programavimo kalboje - PHP, Java, Javascript ir kitose objektinio programavimo kalbose, todėl, kad pagrindas visose programavimo kalbose tas pats, tačiau baigę šiuos mokymus, turėsite didesnį supratimą apie C#, nei apie betkurią kitą programavimo kalbą, galėsite toliau gilinti žinias apie C#.

Redagavo regdolas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kokie privalumai lyginant su PHP?

 

Sveikas. C# yra kompiliuojamas kodas, taip pat strongly-typed (čia galėčiau diskutuoti visą naktį), less error prone (ginčytina, tačiau savo klaidas gali matyt dar net nepaleidus kodo). Tai nėra klausimas, kodėl pasirinkti C# vietoj PHP, tai klausimas dėl karjeros galimybių, žmonėms reikia būt labiau 'open-minded' ir matyti toliau už PHP.

 

No offence

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Sveikas. C# yra kompiliuojamas kodas, taip pat strongly-typed (čia galėčiau diskutuoti visą naktį), less error prone (ginčytina, tačiau savo klaidas gali matyt dar net nepaleidus kodo). Tai nėra klausimas, kodėl pasirinkti C# vietoj PHP, tai klausimas dėl karjeros galimybių, žmonėms reikia būt labiau 'open-minded' ir matyti toliau už PHP.

 

No offence

 

Ok, tada kitas klausimas, kuo skiriasi karjeros galimybės?

 

Jei turi omeny vidutinę algą, tai nelabai sutikčiau. Tiesiog PHP naudoja daug pradedančiųjų, kurie dar per "žali" normaliam programavimui, bet jau gali su kokiu WordPress kepti svetaines. Aišku daug jiems niekas nemokės. Dėl to vidurkis algų žemesnis. Bet tai nereiškia, kad panašaus lygio programuotojas gaus skirtingas algas. Ka manai? :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ok, tada kitas klausimas, kuo skiriasi karjeros galimybės?

 

Jei turi omeny vidutinę algą, tai nelabai sutikčiau. Tiesiog PHP naudoja daug pradedančiųjų, kurie dar per "žali" normaliam programavimui, bet jau gali su kokiu WordPress kepti svetaines. Aišku daug jiems niekas nemokės. Dėl to vidurkis algų žemesnis. Bet tai nereiškia, kad panašaus lygio programuotojas gaus skirtingas algas. Ka manai? :)

 

Na, iš dalies daugumą atsakymų ir pats(-i) kątik pateikei :) Beto, padarius šiokį tokį research'ą, galima pastebėti atlyginimų skirtumus tarp PHP ir .NET programuotojo.

 

Manau, kad PHP yra populiaresnė kalba norint freelancinti ir kepti tuos puslapėlius, aišku yra atvejų, kada PHP naudojama ir rimtiems darbams, tačiau ir tiems "rimtiems" darbams backendui dažniau pasirenkama Java (Spring) arba Python (Django), nei PHP. Tarp kitko, Java ir .NET yra labai giminingos kalbos, mokant vieną arba kitą, jau galima rašyti kodą naudojant abi kalbas, kas yra didelis pliusas kaip programuotojui, kurio požiūris yra atviras įvairioms kalboms (kodėl yra gerai norėti mokėti daugiau kalbų čia jau atskira didelė tema). Nesakau, kad reikia mokėti daug kalbų po truputį, kas irgi nebūtų gerai, tačiau manau, nereiktų savęs taip apriboti ir mokėti tik PHP. Juk realiam gyvenime, taip pat mokam daugiau nei vieną savo gimtąją kalbą. Manau, kad programuotojas taip pat turėtų išmanyti kelias pagrindines kalbas, taip suteikdamas sau pačiam daug daugiau laisvės pasirinkimuose, ir kas čia žino, kaip pasikeis nuomonė mokant daugiau nei vieną kalbą.

 

Kitas dalykas, kodėl mano manymu .NET Framework'as yra vertas dėmesio, tai tas, kad jūs galėsite programuoti tiek web, tiek desktop, tiek WPF, web servisai, restful ir xamarin - praktiškai vienas framework'as įvairioms platformoms.

 

Kalbant apie freelancinimą, tai neretai yra remote tipo darbas, labai sparčiai populiarėja darbo pasiulymai remote .NET developeriams, jų paklausa tik augs, ypač užsienio kompanijose.

 

Kalbant apie programuotojų lygį, kuri paminėjai, norėčiau apibrėžimo, ką pagal tave reikštų programuotojo lygis, ir kada tas programuotojas skaitomas aukšto lygio?

Redagavo regdolas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...