Pereiti prie turinio

Bendrasavininkių atsisakymas pirkti parduodant NT


Rekomenduojami pranešimai

Iškilo problema, kad reikia parduoti butą name. Yra kaimynai kuriems aišku pirmenybė ir iš kurių reikia gauti atsisakymus pirkti. Bet problema, kad vienas kaimynas dirba skandinavijoje. Per notarą išsiūstas laiškas, notaras pasakė reikia laukti mėnesį, jei per mėnesį nepareikš noro pirkti galima parduoti. Bet po mėnesio nuėjus pas notarą buvo liepta laukti dar mėnesį, nes laiškas dar net neįteiktas. Net neaišku ar tas adresas teisingas ir kiek jis ten jau tū vietų gyvenamųjų pakeites ir kaip jį rasti. Notaro pasakymas laukti dar, atrodo nelogiškas, taip gali ir amžinai laukti. Gal kas žinote kaip įstatymiškai yra, nejau nėra kažkokio laiko ar išlygos, kada galima parduoti jei jis neatsiliepia ir jo neina rasti?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš manau kad truputį ne tą forumą pasirinkai, reikėtų informacijos ieškoti teisės forumuose, o dar geriua - kabėti su advokatu, nes šiuose dalykuose yra daug niuansų.

 

Toliau, ieškant internetuose tai siūlyčiau 2 variantus:

šiame forume rašomi taip:

Ne visais atvejais būtinas bendrasavininko sutikimas norint parduoti nekilnojamąjį turtą. Vadovaujantis CK 4.79 str. būtina pasiūlyti pirkti nekilnojamąjį turtą bendrasavininkui, jeigu ketinama parduoti turtą trečiajam asmeniui, tačiau siūlyti nebūtina,jeigu nėra nustatyta turto naudojimosi tvarka ir yra keli bendrasavininkai kurie vienas kitam nori parduoti turtą. Taip pat nereikalingas bendrasavininko sutikimas jeigu turtas ar jo dalis yra dovanojama ar mainoma su trečiuoju asmenimi. Be to pasiūlius pirkti turtą ir per mėnesį negavus bendrasavininko sutikimo pirkti tomis sąlygomis, kuriomis parduodama trečiajam asmeniui, galima jį parduoti(nes reikalaujamas yra tik pasiūlyti), o jeigu gaunate sutikimą, kad turtas būtų parduotas trečiajam asmeniui tiesiog nereikia laukto to vieno mėnesio.

Vadinasi, jei pas jusų nėra nustatyta naudojimosi tvarka, tai bendrasavininkio klausti ir nereikia.

Kitas variantas būtų siekti atsidalinti turtą teisiniu keliu (pasiskaitykite ten pat, tik aukščiau). Bet čia ilgas kelias, užtruks metus ir daugiau...

 

O šiaip tai tikrai geriau pasikalbėkit su šios srities advokatu - sutaupysit laiko (nes internetuose neaišku kiek laiko ieškosit informacijos ir neaišku ar rasta informacija nepasenusi ir ar nenutylėtos kokios nos specifinės dwetalės) ir pinigų. Be to, būsit ramesni kad tikrai padarėt viską gerai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...