Pereiti prie turinio

Britanijos interneto teikėjai nenori bausti pirataujančių vartotojų


Rekomenduojami pranešimai

Didžiosios Britanijos vyriausybė buvo davusi metus laiko, per kuriuos muzikos pramonė ir interneto paslaugų teikėjai turėjo susitarti, kaip kovoti su neteisėtu keitimusi rinkmenomis. Šis terminas baigėsi 2007 metais ir vyriausybė pati ėmėsi spręsti šį opų klausimą. Tačiau vos pasirodžius pirmosioms žinioms apie būsimas sankcijas prieš piratus, Didžiosios Britanijos interneto paslaugų teikėjai ėmė joms priešintis.

 

Atrodo, kad Didžioji Britanija ketina pasekti Prancūzijos pavyzdžiu ir neteisėtai įrašus platinantiems vartotojams atjungti interneto paslaugas. Yra siūloma taikyti trijų nuobaudų sistemą. Pastebėtas pirataujantis vartotojas pirmą kartą paprasčiausiai būtų perspėjamas. Antrą kartą vartotojas būtų pakartotinai perspėjamas ir laikinai jam būtų nutraukiamas interneto paslaugų teikimas. Trečią kartą pastebėjus pirataujant, interneto paslaugų teikimas turėtų būti nutraukiamas iškart, be jokių papildomų perspėjimų. Panašus siūlymas buvo pateiktas ir Švedijoje, kurioje iki šiol veikia daugumai internautų gerai žinomas „Bittorrent“ portalas „The Pirate Bay“.

 

Interneto paslaugų teikėjus atstovaujančios organizacijos atstovo teigimu, jie linkę pasiekti kompromisą su įrašų pramonės atstovais, tačiau pasak muzikos pramonės, dėl klestinčio piratavimo, ji buvusi priversta imtis griežtų teisminių sankcijų. Jei bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kurį labai remia muzikos pramonė, tai interneto paslaugų teikėjai (IPT) bus priversti imtis teisinių priemonių prieš pastebėtus pirataujančius vartotojus. Tiesa, galima ir alternatyvi sistema, paprasčiausiai neleidžianti atsisiųsti piratinio turinio.

 

2007 metais muzikos pardavimai smuko apie 10 proc., o pasak tarptautinės fonografijos pramonės federacijos (IFPI) atstovų, 2007 metais buvo perduota dešimtys milijardų piratinių įrašų. IFPI vadovo Johno Kennedy teigimu, jie labai norėtų, kad kovoje su piratavimu interneto paslaugų teikėjai prisiimtų daugiau atsakomybės. Pasak jo, yra nepriimtina, kai IPT užmerkia akis į tą faktą, kad kiekvienam teisėtai parduotam muzikos įrašui tenka 20 persiųstų neteisėtai. Jo nuomone, jei Britanijos ir Prancūzijos vyriausybės imsis ryžtingų veiksmų ir jų pavyzdžiu paseks kitos šalys, tai rinkoje atsiras daug naujos vietos teisėtoms paslaugoms, kurioms nereikės konkuruoti su „kažkuo už nieką“ principu, kuriuo veikia visi piratiniai tinklai, neinvestuojantys į naują muziką. Tačiau, kaip pastebi ne vienas apžvalgininkas, technologijos visuomet lenkė autorių teisių sistemą. Lygiai taip pat aršiai muzikos pramonė kovojo su radijo stotimis, plokštelių ir magnetinių kasečių grotuvais. Įrašantys vaizdo magnetofonai taip pat buvo vadinami kino pramonės žudikais. Šie faktai akivaizdžiai rodo, kad muzikos pramonė nelinkusi keistis ir nenori dalytis su kitais kažkada pasakiškai pelninga veikla.

 

 

 

 

 

---

 

 

 

 

Tačiau interneto paslaugų teikėjai priešiškai žiūri į siūlymus nagrinėti vartotojų siunčiamus duomenis. Pasak IPT asociacijos atstovo spaudai, 2002 metų elektroninės komercijos reguliavimo dokumentas aiškiai nusakė, kad interneto kompanijos yra turinio perdavėjai, neatsakingi už jų tinklais persiunčiamą turinį. Jis taip pat pastebėjo, kad stebėjimą reglamentuojantys įstatymai aiškiai draudžia IPT bendrovėms nagrinėti perduodamų duomenų turinį, nebent to pareikalauja teisėsauga, pateikusi teismo orderį.

 

Atstovas spaudai taip pat pažymėjo, kad yra techninių kliūčių, kurios tinklo kompanijoms kliudys imtis kokių nors veiksmų prieš tam tikrus duomenų srautų tipus. Pavyzdžiui, nors tiesioginio keitimosi (P2P) rinkmenomis tinklai naudojami neteisėtam turinio perdavimui, tačiau P2P jau plačiai naudojami ir teisėtoms komercinėms paslaugoms teikti. Garso ir vaizdo įrašų perdavimui P2P technologijas naudoja „Napster“, „Joost“, BBC portalo „iPlayer“, populiarus internetinis žaidimas „World Of Warcraft“ naują turinį vartotojams platina „Bittorrent“ tinklu.

 

Dėl keitimosi rinkmenomis duomenų srautų ribojimo JAV interneto paslaugų teikėjas „Comcast“ susilaukė nemalonumų iš Federalinės ryšių komisijos. Tiesa, Britanijos IPT asociacijos atstovas spaudai pažymėjo, kad beveik visi IPT užsiima srautų valdymu, tačiau tai daroma, siekiant pateikti optimalias paslaugas visiems vartotojams. Piko metu daug duomenų besisiunčiantiems vartotojams yra apribojamas srautas, kad jis neužimtų per daug kanalo išteklių ir netrukdytų kitiems.

 

Anot tinklo valdymo kompanijos „Epitiro“ direktoriaus Gavino Johnso, srautų valdymu neužsiimantis paslaugų teikėjas ilgai neišsilaikys rinkoje. Valdymas būtinas, norint laiku perduoti pokalbius interneto, garso ar vaizdo transliacijas. Jei paslaugų teikėjas nekontroliuos srautų, tai greitai visi jo vartotojai ims skųstis. Tačiau, kaip pastebi specialistai, IPT srautus kontroliuoja labai skirtingai ir dėl to srautų valdymo priemonės kartais yra vertinamos neigiamai. Anot „Think Broadband“ portalo redaktoriaus, neretai IPT pasitelkia šias priemones, paprasčiausiai siekdami sumažinti išlaidas, vartotojų paslaugų kokybės sąskaita.

 

Tačiau IPT atstovaujančią organizaciją neramina galimos išlaidos, jei piratavimu apkaltintas vartotojas pasirodys esąs nekaltas. Pasak atstovo spaudai, yra būtina nusakyti, kas yra akivaizdus piratavimo įrodymas. To nepadarius, vartotojai užvers IPT bendroves teisiniais ieškiniais, kuriuos greičiausiai laimėtų.

 

Reaguodama į žiniasklaidos susidomėjimą šiuo klausimu, IPT asociacija siekia pabrėžti savireguliacijos principų privalumą ir tai, kad IPT patys imasi tam tikrų priemonių, kovai su neteisėtu turinio platinimu. Norėdamas pabrėžti savireguliacijos efektyvumą, IPT asociacijos atstovas spaudai palygino efektyvų Jungtinės Karalystės interneto priežiūros fondo, kovojančio su seksualinio vaikų išnaudojimo turiniu internete, darbą su perkrautu ir lėtu RIPA („Regulation of Investigatory Powers Act“) įsigaliojimu. Tiesa, atrodo, kad susitarimo nori ir muzikos pramonės atstovai. Anot Britanijos fonografijos pramonės vadovo Geoffo Tayloro, jie paprasčiausiai nori, kad IPT perspėtų vartotojus, kad jų abonentas naudojamas neteisėtam muzikos platinimui ir jei vartotojai ignoruos perspėjimą, imtis veiksmų, atitinkančių interneto paslaugos naudojimo sutarties taisykles. O tokiose taisyklėse paprastai yra punktai, kuriais vartotojai įsipareigoja neužsiimti veikla, pažeidžiančia įstatymus.

 

 

 

Šaltinis : „Reuters“ ir ltrytas.lt inf.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...