Pereiti prie turinio

sveikatosinzinierius

Nariai
  • Pranešimai

    11
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

sveikatosinzinierius Pranešimai

  1. Jau nekalbant apie mums įprastas bulves, bet net ir saldžiosios neturi daug vitaminų ir mineralų :)

    Egzistuoja mitas, kad baltos (ne saldžiosios) bulvės nėra per daug sveikos (nes yra aukšto GI, kuris neturi nieko bendro su produkto sveikumu).

     

    Kaip ir minėjau prieš tai, bulvės turi nemažai vitaminų ir mineralų, ypač kalio bei vitamino C ir yra tikrai geras angliavandenių šaltinis.

     

    Ryžius valgyt gali tik azijiečiai. Koks europietis ectomorphas, kuris nemėgsta maisto, suvalgys 3 bliūdus ryžių? Jei nori būti "didelis" turi kasdien prie lėkštės kankintis - man toks argumentas netinka.

    Kaip storuliai turi pradžioje kankintis ir „badauti“, taip pat ir skeletai turi vargti, kol išsiugdo didžiulį apetitą.

     

    Jeigu vienu prisėdimu neįveiki bent kilogramo bulvių + mėsos/daržovių šaltinio, vadinasi dar ilgą kelią reikia nueiti (su laiku jis išsiugdo!).

     

    Priaugti svorio „ectomorphams“ nevalgant angliavandenių – laaabai sunku arba beveik neįmanoma. Taip, jeigu mėgsti riebalus, maitintis high-fat protinga, bet kartu reikia valgyti ir nemažai angliavandenių. Kitaip svorio veikiausiai nepriaugsi.

  2. Jeigu būtu paprasta maitintis hi-carb, tai nebūtume skeletais. :) Angliavandeniai, kuriuos lengva suvalgyti - beverciai. Bulves, kepiniai, cukrus...

     

    Naturalu, kad jeigu nemegsti maisto valgyti, tai ieskai kito budo. Siuo atveju - riebalai. Savaime suprantama, kad riebalai turi daugiau kaloriju, o juos suvartoti daug paprasciau. Pakabliuoji statine riesutu sviesto, issauni pora avokadu ir jau tukstantis kaloriju.

     

    Tikslas hi-fat lo-carb, kad kunas savintusi energija is riebalu, ne angliavandeniu. Iprastai, tai cuttinimo ciklas, bet kodel gi kitaip nepabandzius. Grenlandijoje, kur augaline kilme labai kukli, juk zmones irgi gyvena :)

    Bulvės (ne skrudintos bulvytės ar čipsai) tikrai nėra bevertės ir turi daug vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų. Tas pats ir su ryžiais.

     

    Tokie angliavandeniai nėra per daug sotūs ir jų galima daug suvalgyti.

     

    Realybėje beveik neįmanoma priaugti svorio (jeigu tavo kalorijų poreikiai yra didžiuliai) valgant mažai angliavandenių. Nebent tu dieną iš dienos surinksi 2-3 tūkstančius kalorijų vien iš riebalų.

     

    Be to, „gerieji“ riebalai (riešutai, aliejai, avokadai ir t. t.) sulėtina skrandžio ištuštinimą (ilgiau jaučiamas sotumo jausmas), todėl, nors ir „short-term“ gali pasirodyti, kad suvalgyti daugiau riebalų paprasčiau, „long-term“ taip nėra.

  3. O šiaip, tai pasikartosiu, svorio metimą daug kas akcentuoja, tačiau yra ir kita auditorija - skeletai - aš (auginimas).

     

    Kad ir rasčiau maistą, kurį galiu įveikt, tačiau vis tiek pabaigoje rezultatas tas pats: maistas - ne malonumas, malonumas - valgymo procese. Čia galima būtų palyginti su prancūzų ir italų kavos gėrimo ypatumais. Prancūzai net valandą gali mėgautis jau atšalusiu espresso, kuomet italai, priešingai, susipila visą šotuką.

     

    Tikriausiai būtų išeitis high fat/low carb mityba.

    Tikriausiai nustebinsiu, bet aš irgi (ir dar kaip) priklausau skeletų grupei! O daug rašau apie svorio metimą (bet stengsiuosi rašyti įvairiomis sveikos gyvensenos ir mitybos temomis), nes nepalyginamai daugiau žmonių tai aktualu ir su tuo „strugglina“.

     

    Ironiška, kad daugelis nesugebančių „tiesiog mažiau valgyti“, nesupranta, kaip galima nesugebėti priaugti svorio.

     

    Jeigu dar neskaitei „Visa tiesa apie svorio metimą“, straipsnio apačioje kalbu apie NEAT.

     

    Tokie žmonės kaip mes dažniausiai turi didelį NEAT (o itin lengvai priaugantys – žemą) ir norint mums priaugti svorio, reikia valgyti... DAUG.

     

    Bet vėlgi, kaip ir metant svorį (kalorijų deficitas), taip ir auginant masę, teorijoje viskas paprasta – tereikia būti kalorijų pertekliuje ir svoris augs. Bet kai kuriems iš mūsų sukurti kalorijų perteklių yra neįtikėtinai sunku!

     

    O didžiausias „mind blownas“, kad kuo daugiau valgome – tuo NEAT dar labiau išauga ir daugiau kalorijų sudeginame.

     

    Todėl vienintelė išeitis – DAUG valgyti. LABAI DAUG.

     

    Ir jokiu būdu ne low-carb! Tik tai high-carb / high–fat (moderate-fat)!

     

    Dažniausiai reikėtų rinktis vidutinio sotumo angliavandenių šaltinius – ryžius, makaronus, bulves ir t. t. bei valgyti nemažai riebalų – riešutai, riešutų sviestai, įvairūs aliejai ir pan., bet pagrindas vis tiek turėtų būti angliavandeniai.

     

    http://www.sveikatosinzinerija.lt/wp-content/uploads/2017/01/sotumo-indeksas-229x300.png

  4. http://www.sveikatosinzinerija.lt/wp-content/uploads/2016/08/apie.png

     

    Sveiki,

     

    Pradedu ilgai brandintą savo projektą! :)

     

    Pirmi 3 straipsniai:

    Ar turėtume atsisakyti mėsos?

    Kaip iš tikrųjų sumažinti apetitą ir numesti svorio

    Visa tiesa apie svorio metimą (ir kodėl dietos yra nesąmonė)

     

    Apie

     

    Gero skaitymo!

     

    Kritikos, nuomonių, komentarų labai laukiu!

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...