Pereiti prie turinio

minijus

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.280
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  1
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  minijus sureagavo į sensejus El. parduotuvės TVS. Kokia patartum rinktis?   
  Prestashop'o kodas gerai parasytas ? :D tik nereikia... HTML kodas kontroleriuose ir t.t. siukslynas visiskas
 2. Patinka
  minijus sureagavo į DeivisT PVM mokėtojas ar ne PVM mokėtojas?   
  Čia su tavim nesutikčiau. Jei perkanti įmonė bus PVM mokėtoja, tai iš ne PVM mokėtojo tikrai nepirks. Nes ta prekė nekainuos 21% pigiau vien dėl to, kad pardavėjas bus ne PVM mokėtojas. Pardavėjas pardavinės prekes rinkos kaina, tik toje kainoje nubus PVM. Ir perkančiam PVM mokėtojui tai neapsimokės, nes jis neišleis PVM, kas padidins mokėtino PVM sumą.
   
  Todėl reikia žiūrėti kas bus tavo pirkėjai.
   
  1. Jei tai bus fiziniai asmenys, tai jiems nesvarbu ar jie perka prekę su PVM ar be jo. Tokiu atveju tu nuperki prekę už 100 Lt. + 21 LT. PVM. Tavo antkainis yra 10%. Tai tą prekę parduosi už 133,1 Lt. Ir daugiau niekam nemoki jokių PVM mokesčių.
   
  2. Jei pirkėjai bus PVM mokėtojai, jie iš tavęs be PVM nepirks. Todėl turėsi tapti PVM mokėtoju. Kaip visa tai atrodo. Perki prekę už 100 Lt. + 21 Lt. PVM. Parduodi už tuos pačius 133,1 Lt. Šią kainą sudarys prekės kaina 110 Lt. + 23,1 Lt. PVM. Mokėtinas PVM 23,1 - 21 = 2,1 Lt. Šitą sumą turėsi sumokėti.
   
  Todėl dar sakau jei pirkėjai fiziniai asmenys jiems nesvarbu ar bus PVM ar ne, o jei pirkėjai PVM mokėtojai,jie iš ne PVM mokėtojo nepirks. Ir autoriaus pasakymas, kad praranda 21% yra nesuprantamas. Nes už prekes moki rinkos kaina ir visiškai nesvarbu ar toje kainoje yra PVM ar jo nėra. Tačiau jei tu turėtum automobilį jį remontuotum, piltum kurą, nuomotumeisi patalpas ir už visa tai mokėtum PVM, tai tada apsimokėtu pačiam tapti PVM mokėtoju nes visas išleistas PVM, mažintų mokamą PVM.
 3. Patinka
  minijus sureagavo į zawe Kur “parsiduoda” freelanceriai?   
  Tinklalapiai skirti reklamuotis laisvai samdomiems darbuotojams (freelanceriams) pradėjo dygti kaip grybai po šilto rudens lietaus. Tai lėmė naujos verslo tendencijos bei laisvesnis mąstymas. Vadovai supranta, kad darbuotojas yra vertingas tiek, kiek pridėtinės vertės įmonei jis sukuria. Reikalingas motyvuotas darbuotojas, o ne kantriai sėdintis 8:00 – 17:00 darbe. Dažnai reikia darbuotojo trumpam laikui, konkrečiai specifinei užduočiai atlikti. Tad lengviau ir pigiau rasti laisvai dirbantį specialistą, nei ieškoti nuolatinio darbuotojo ar įmonės.
   
  Trumpalaikių sutarčių pagrindu dirbančių darbuotojų poreikis auga, tad auga ir pasiūla – žmonės randa motyvacijos dirbti savarankiškai tai kas jiems patinka, be pikto boso virš galvos. O atitinkamos platformos leidžia susitikti darbdaviui ir darbuotojui daug greičiau.
   
  Tad kokiuose tinklalapiuose gali reklamuotis Lietuvos freelanceriai?
   


   
  Versliukai.lt
  Telo.lt
  Lingjob.lt
  Kurejuagentura.lt
  dirbalaisvai.lt
  freepro.lt

   
  – Ką nors pamiršau?
   
  Smulkaus verslo reklama internete nemokama – tereikia pasiskelbti viename ar keliuose iš šių tinklalapių. Neanalizuosiu kurie geresni, kurie patogesni, tik pateiksiu porą skaičių ir faktų lentelėje, kuri manau leis susidaryti bendrą vaizdą:
   
  http://www.part.lt/img/df6b7a07f36f4bd556a0c970d0b7941a776.jpg
   
  Tad, smulkaus verslo atstovas, ypač toks kurio veiklos sritis susijusi su IT, reklama, tekstų kūrimu, tikrai turi galimybių pasinaudoti reklama internete. Ir tam nereikia didelių investicijų ar asmeninio tinklalapio.
   
  Pats laikas verkšlenimus „duokit man darbo“ pakeisti į reklamą šiuose tinklalapiuose. Parodyk ką moki ir klientas atvers tau savo piniginę. Tad jei galite ką nors pasiūlyti verslui ir norite iš to uždirbti – nebijokite užsiregistruoti.
   
  Originalas
 4. Patinka
  minijus sureagavo į Justinas32 pasiulykit knyga kokia.   
  Nepagalvojai apie darbą??
 5. Patinka
  minijus sureagavo į Mindaugas kur investuoti 7000 lt   
  Vertini žmonės pagal lytį? Kaip dar žemiau gali pulti?
 6. Patinka
  minijus sureagavo į po3 TV Programa jusu psl   
  tv3: http://m.tv24.lt/data.php?date=1352516400&channel=303&default_lang=122&host_id=3
   
  Gali isgauti taip visus kanalus kuriuos matai m.tv24.lt
 7. Patinka
  minijus gavo reakciją nuo kvaitulys Background'as pagal monitorių   
  http://srobbin.com/jquery-plugins/backstretch/
 8. Patinka
  minijus sureagavo į justas Mažoji bendrija   
 9. Patinka
  minijus sureagavo į zyzuole Mažoji bendrija   
  Kaip ir visiems. Kada nuo nuostolių skaičiuojami mokesčiai? :D
   
  Kadangi žadėjau forumiečiams pateikti informaciją apie mažosios bendrijos mokesčius, tai jau galiu pasakyti vieną dalyką:
  1. GPM tarifas 15 proc., jis mokamas nuo sumos, kurią bendrijos savininkai išsiima kaip pelną.
   
  GPM įstatymo pakeitimas (2 str.) 2012-07-14
 10. Patinka
  minijus sureagavo į Benytoo Uždarbis.lt ir Kernius.net Lietuvių kalbos vadoveliuose!   
  Neseniai matėme Uždarbis.lt teismų bylose, ne per seniausiai ir LOGIN renginyje, tačiau ar jau matėte Uždarbis.lt bei Kernius.net lietuvių kalbos vadovėliuose 10-tai klasei?!
   
   
  http://beatype.com/wp-content/uploads/images/1.JPG
   
  http://beatype.com/wp-content/uploads/images/2.JPG
   
  http://beatype.com/wp-content/uploads/images/4.JPG
  http://beatype.com/wp-content/uploads/images/5.JPG
   
  Naudotasi scaner'iu, tad kokybe nepasižymi, tačiau, pamatyti kas parašyta - galima. :)
   
  Manau, žodžių daugiau nereikia, nuotraukos kalba pačios už save.
   
  Vadovėlis - LIETUVIŲ KALBA. Vadovėlis X klasei. Pirmoji knyga
   
  PRAŠAU, puoselėkime šį forumą, nustokime rašyti nesąmones. Tobulėkime, ir leiskime tobulėti kitiems. KELKIME TAUTOS IŠPRUSIMO LYGĮ!
   
  Benas
 11. Patinka
  minijus sureagavo į European Mažoji bendrija   
  Žingsnis į priekį.
   
  Bet nelabai matau privalumų prieš UAB.
   
  Privalumas tik tas, kad nereikia formuoti įstatinio kapitalo ir galima išsimokėti pelną dažniau...
   
  O daugiau viskas taspats. Reikės vesti buhalterinę apskaita kaip ir UAB, mokėti tokius pat mokesčius.
  Sodros, vmi ataskaitos ir t.t
   
  Atsakomybė lygiai tapati už viską kaip ir UAB direktoriui. Jokių mokestinių lengvatų nieko.
   
  tada iškyla klausimus ar atrodys patikimai ta įsteigta Mažoji bendrija. Dirbti internete ar su užsieniu nu nežinau nežinau. Nei juridine forma aiški, nei niekas.
   
  Čia gal tokia įmonė naudinga prekiaujant kur turguje kažkuo. Grynai vykdant veiklą Lietuvoje....
  Be to matau minusą. Vienu ar daliniu MB įmonės savininku negali būti juridinis asmuo. Tai reiškia, kad jei rasite investuotoją idėjos plėtrai ar įmonę verslo partnerį, negalės jis būti daliniu savininku...
   
  Toks vaizdas, kad ta įmonė sukurta mažų IĮ savininkams pereiti ant ribotos civilinės atsakomybės asmens.
 12. Patinka
  minijus sureagavo į Rtfm Work and Travel USA   
  Rašau šį blogą - pasakojimą, norėdamas pasidalinti su jumis savo įspūdžiais, patirtais šią vasarą svajonių šalyje Amerikoje. Kažkas kažką jau girdėję, kažkas ir patyrę, kai kam reikia atsakymų į tam tikrus klausimus. Galbūt juos čia suras. Jei pasakojimas nepasirodys išvaizdus, patrauklus ar nė kiek neįtraukiantis – nesmerkit, nes tai pirmasis mano bandymas sukurti kažką viešai publikai
   
  Pradžia.
  Viskas prasidėjo vieną 2010 metų lapkričio mėnesio vakarą. Leisdamas vakarą su drauge jos namuose, į kuriuos ji buvo visai nesenai įsikėlusi, sužinojome, kad jos kambarioke dirba mokesčių grąžinimo agentūroje ir galėtų mums pagelbėti ieškant darbo . Na žinome mes įsivaizdavome, kad ji galbūt susisiektų su galimais darbdaviais, tačiau mes gavome tik sąrašą, kuriame nurodytos pinigų sumos, kurias uždirbo studentai iš senesnių metų. Bet juk tai vis geriau negu nieko. Taigi nieko ilgai nelaukę, netgi tą patį vakarą ekspromtu nusprendėme, kad reikia važiuoti, juk nėra čia ko laukti, galimybė tokia, tik kartą gyvenime pasitaiko. Tad jau kitą dieną pradėjome aiškintis, kurią agentūrą pasirinkti. Jos yra dvi: PLC ir ZipTravel. Skirtumas tarp jų tik tas, kad jos dirba su skirtingomis amerikos agentūromis: ZipTravel su Intrax, o PLC su CCUSA, na ir PLC ilgiau yra šioje srityje. Visgi mes pasirinkome ZipTravel galvodami, kad tai ilgą laiką kelionių srityje dirbanti įmonė. Neapsirikome. Na o nuo šitos vietos prasideda visa „malonioji vieta“, kitaip sakant – popierizmas, beje jau pradžioje tenka susimokėti pinigėlių – avansas kaštavo 150 lietuviškų pinigų. Nuolatinis lakstymas į ZipTravel, klausimų kruvos (natūralu, juk tai pirma kelionė į JAV), kelionė į ambasadą, bilietų užsakymas ir visi kiti niuansai. Nenoriu aš daryti šiai agentūrai reklamos, bet reikalus jie tvarkė tikrai sklandžiai ir neturėjom visiškai dėl ko jaudintis.
  Pamaniau, kad kai kuriems gali būti įdomų už ką ir kiek tenka mokėti, tad čia pateiksiu sarašą:
  1. Avansas – 150;
  2. Programos mokestis – 750 (Kai teko mokėti, mokestis buvo 299$. Kalėdinė akcija – pasisekė);
  3. SEVIS mokestis – 87,96 (už tai, kad jus įtrauktų i sekimo programą);
  4. Pasas – 100 (kadangi tuo metu teturėjau ID kortelę, teko pasigaminti );
  5. Bilietų avansas – 150;
  6. Ambasados mokestis – 364 (priklausomai nuo esamo kurso)
  7. Bilietai pirmyn/atgal į/iš JAV – 1587;
  8. Bilietas Amerikoje New York – Salt Lake city – Jakcson – 659;
  9. Pinigai, kuriuos vežiausi pradžiai į JAV – 1050 (individualus klausimas, bet vežtis patartina)
  Suma iš viso: 4898 LT
   
  Darbo paieška arba išmok rašyti motyvacinį.
   
  Darbo paieška nebuvo ilga (beje darbo ieškojome patys, nes jei naudojiesi agentūros paslaugomis suma gerokai išauga). Matuojant laiku - iki trijų savaičių, gal net mažiau, matuojant išsiųstais laiškais ~600. Žinoma, galimų darbų jau nebebuvo likę daug. Manau tai įtakojo ir tuometinė ekonominė situacija JAV. Pirmasis darbos pasiūlymas atkeliavo iš Jacksono, Wyoming valstijos, kurioje yra žymusis Yellostown nacionalinis parkas. Atsakinėti neskubėjom, nes tikėjomėms sulaukti atsakymo iš kokio nors darbdavio, kurio lokacija yra paplūdimys. Deja, nesulaukėm. Pasirinkom pradinį variantą. Sąlygos tikrai atrodė neblogos, atlyginimas taip pat, na o darbas – Housekeeping ( meksikietiškai – housekeepy). Čia vėl gi vyko popierizmo darbai , kurių yra per akis. Buvo ir pokalbis su darbdaviu telefonu. Vienu žodžiu, vėl jokių nesklandumų nebuvo, reikalai praėjo sklandžiai.
   
   
  Welcome to the United States of America!
   
  Taigi taigi mūsų kelionės pradžia gegužės 24 d., tikslas JAV. Manau, kad neverta detalizuoti pačios nuobodžiausios transportavimo dalies. Trumpai: linksmoji dalis – skrydis iš Vilniaus į Varšuvą trunka 1 valandą, liudnoji dalis – skrydžio į Niujorką oro uoste tenka laukti 8 valandas. Nei linksma nei liūdna dalis – skrydis i valstijas trunka ~9 valandas. Čia mes nusileidome tą pačią gegužės 24 dieną, tuo metu Lietuvoje buvo gegužės 25 diena. Migracijos tarnyboje mus pasitiko kilometrinė eilė, o ten tai mišrainė. Balti, juodi, indai, žydai ir visi jie nori pakliūti į JAV. Čia kažkiek darosi neramu, bet ne dėl teroristų, o dėl to, kad gal kažkuo nepatiksiu ar neįtiksiu ir manęs nepraleis. Juk tada tai teks kažkaip tai pargrįžt. Ačiū Dievui, Alachui ir visiems kitiems, mus praleido ir vienas kitam su drauge ištarėme: Welcome to United States of America! Na dar liko lagaminų kontrolė, bet čia jau niekis. Bet pareigūnui paklausus ar nesivežame jokių vaistų, maisto – sumelavome, na o jis patikėjo. Pastebėjimas toks, kad amerikiečiai tikrai naivūs ir jie patiki didžiąja dalimi ką tu jiems sakai. Beje, kitiems lietuviams nepasisekė, jiems teko atsisveikinti su savo mėsomis (na ir kas liepė sakyt, kad turit mėsos). Toliau vyko kosmetiniai reikalai: ėjimas į WC, aprangos keitimas ir kiti dalykai. Susiradome, kur galėtumėm palikti savo lagaminus ir išmovėme apžiūrėti New York‘o. Čia ir prasideda mūsų pažintis su Amerika...
   
   
  Big Apple
   
  Pirmasis ir manau vienas įdomiausiu įspūdžių, tai miesto metro. Daug kartų matytas holivudo filmuose nebuvo, tai ko tikėjomėms. Metro vagonų senumas manau atitinka musiškių troleibusų, kurie atgabenti sovietiniais laikais. Važiuoti jais kiek nesmagu: girgždėjimas, supavimas į visas puses, kiti įvairūs garsai ir prieš akis iškyla vaizdai priemenantys katastrofų filmus. Benamiai juos renkasi kaip nakvynės namus, visą naktį važinėja (gal geriau sakyti pramiega) ir bėdos nemato. Kad ir kaip ten bebūtų smagu pasivažinėti, manau, jau istorija tapusiasias Niujorko metro .
  Kelionė iš Kenedžio oro uosto iki Manheteno truko apie valandą. Tad išvažiavę, kai dar buvo šviesu, išlipome jau sutemus. Greitai patraukėme iš „rūsio“ ieškodami kelio aukštyn. Na ir pirmasis vaizdas buvo tiesiog stulbinantis. Šviesos, žmonės, dangoraižiai, viskas gyva, juda, kruta, o juk tuo metu buvo dešimta valanda vakaro. Tai kas vyksta piko metu Vilniuje nė iš tolo neprilygsta Niujorko vakariniam gyvenimui (juolabiau dieniniam). Pirmasis pamatytas pastatas garsioji Madison Square Garden arena. Nuo šio taško ir pradėjome savo bludinėjimą, po Didžiojo Obuolio širdį.
  Turėjome susidarę planą, ką norime aplankyti, tačiau iš karto pasakysiu, mes jo neįvykdėme. Tiesiog buvome per daug pavarge po visų skraidymų, o ir miego trūkumas padarė savo. Tad aplankėme tik kelis taškus.
  Pirmasis – Empire State Building. Eidami pirkti bilietų neapsigaukite, lauke yra pilna juodaodžių siūlančių aplankyti dangoraižį „tik“ už 50 dolerių. Šalia jų yra įėjimas į vidų, kur galite nusipirkti bilietą už 21 dolerį. Atstovėję milžinišką eilę pagaliau priėjo mūsų eilė. Beje čia eilė yra laukiant bilietų, einant pro metalo detektorius, laukiant lifto. Na o jau toliau paprasčiausia dalis, kelionė liftu į 86 aukštą, iš kurio atsiveria visas vaizdas į neaprėpiamą akimis Niujorką. Čia aš nemeluoju sakydamas neaprėpiamą, jis tikrai toks yra.
  Times square. Spalvingiausia ir judriausia Niujorko dalis. Šimtai spalvingų reklamų, įvairiasio plauko žmonių skruzdėlynas. Tiesą pasakius tos šviesos smarkiai vargina, tad greitai pasijutome apduję ir pavargę. Beje ir oro čia gryno sunku sugaudyti, o šiukšlių kalnai taip pat niekam ne naujiena. Miesto centre niekas nesinaudoja savo transportu, čia pilna įžymiųjų Yellow Cab, tad atrodo, kad pagrindinėmis miesto venomis teka geltonas kraujas.
  Išvargę ir vos patempiantys kojas grįžome į oro uostą, kur praleidome likusią nakties dalį. O kitą dieną išskridomę i galutinį savo tašką.
  http://www.part.lt/img/6a22b8ab2a1447a6a01deaceb4e56a61156.JPG
   
   
  Gyvenamoji vieta
   
  Wyomingas – milžiniško ploto valstija, kurios didžiąją dalį sudaro negyvenamos sausos dikynės ir kalnai, ir tik siaura juosta Vakaruose yra apgyvendinta truputi tankiau. Mūsų miestelis Alpine turi 550 gyventojų, yra trijų kilometrų aukštyje, o jį ratu apsupa dar aukštesni kalnai. (P.S. vienas iš mūsų neapgalvotų dalykų buvo aukščio ir deguonies kiekio ore skirtumas lyginant su Lietuva – neretai skundėmės svaigstančia galva, o po 100 metrų bėgimo jautiesi lyg po maratono).
  Gatvėse mus pasitiko kaubojai, varantys dideles galvijų bandas, pievose apstu buffalo, ir šiaip, nieko nestebina ant kelio išbėgęs briedis, elnias ar bent jau burundukas . Vienas labiausiai pritrenkiančių dalykų buvo dydžiai – automobilių, maisto produktų ir be abejo žmonių. Parduotuvėse pienas parduodamas galonais – po 4 litrus, kainos rašomos ne už vienetą, o pvz. 10$ už 3vnt., limonadas parduodamas pakuotėmis po 20 skardinių ir t. t.
  Turime pripažinti, kad mūsų vadybininkas pasirodė tikrai geras ir draugiškas, o gyvenimo sąlygos tiesiog pasakiškos. Darbuotojų apartamentai pastatyti šalia - vos 2 minutės kelio pėsčiomis iki darbo, važinėjimui iki miestelio gavome dviračius ir nemokamai galėjome naudotis skalbykla ir kitais malonumais. Apsigyvenome trijų kambarių bute su viena čekų pora. Taigi kiekvienai porai vienas miegamasis, didelis svetainės kambarys ir nemaža virtuvė – valgomasis su visais baldais ir gražiu interjeru. Už šį malonumą mokėdavome 35$ savaitę.
   
  http://www.part.lt/img/c640034fc6076ba7579f776398fe089d168.JPGhttp://www.part.lt/img/2aaa5e837c261b1d38019e715387b413773.JPG
   
   
  Darbas
   
  Prieš išvykstant mūsų kontraktuose buvo įrašytos tik housekeeperių pareigos, tačiau padirbėjus kurį laiką pareigybių sąrašas išsiplėtė nuo kambarių valymo iki baseino valymo, ravėjimo, lapų pūtimo, dažymo, indų plovimo, restorano svečių aptarnavimo bei pagalbos vestuvių vakarėlių metu.
  Pagrindinis mūsų darbas – kambarių valymas iš pradžių pasirodė neįmanomai sunki užduotis. Mūsų supervizoriai (meksikiečiai) pradžiugino mus žinia, kad geras housekeeperis kambarį turi sutvarkyti per 15 minučių, kas yra nerealu. Bet priėmę šį iššūkį mes stengėmės iš visų jėgų ir tokiu būdu greitai tapome geriausiais ir labiausiai giriamais darbuotojais iš europiečių tarpo (iš viso mūsų buvo 11). To dėka galėjome išdirbti daugiau valandų, (viršvalandžiai Amerikoje apmokami 1,5 koeficientu), pradėjome tikrinti kitų sutvarkytus kambarius, vieninteliai galėjome naudotis baseinu ir sporto sale.
  Nors palyginti su amerikiečiais paaugliais bet koks europietis atrodo nepaprastai geras darbuotojas, įdėjus truputį daugiau pastangų bei kruopštumo labai lengvai galima užsippelnyti hardworkerio vardą, o su tuo seka ir privilegijos bei pagarba.
  Kadangi dirbome aukšto lygio viešbutyje, tvarka buvo labai svarbi, o kambarių rasdavoje labai įvairių. Į standartinį kambario valymą įeina šiukšlių surinkimas, lovos perklojimas, vonos kambario dezinfekcija, veidrodžių ir stiklinių paviršių blizginimas, kilimų siurbimas, dulkių valymas, medinių paviršių vaksavimas, kavinuko valymas, stiklinių, puodelių, šampūnų, muiliukų, rankšluoščiu ir visų kitų smulkmenų papildymas ir kita. Žodžiu viskas privalėjo atrodyti nepriekaištingai, o jei supervizorius tikrindamas kambarį atrasdavo kokį nors neatitikimą, tekdavo viską pervalyti. Bėje kambariuose būdavo anketos svečiams apie švarą ir aptarnavimo lygį, tad stengtis privalėjome visada.
  Darbas restorane turėjo savų minusų dėl skubėjimo ir didelės įtampos, nes kliento nuomonė ten nepalyginamai svarbesnė – jei kepsnys turėjo būti iškeptas medium rare laipsniu, o jo perpjautas centras nėra atitinkamo rožinio atspalvio, prasideda tikras maištas, ir virėjai privalo iš naujo gaminti patiekalą. Bet koks nepatenkintas svečio poreikis palydimas administratoriaus iškvietimu ir reikalavimu apmokėti jo sąskaitą. Patys amerikiečiai darbuotojai nepakeldami įtampos nevengia nuraminti nervų stikliuku rusiškos degtinės net ir darbo metu, ir šiaip, personalo santykiai ten nepaprastai svarbūs ir reikšmingi.
  Tarkim tokios šventės kaip Liepos 4-oji privalomos švęsti su visomis šeimomis įmonės barbekiu vakarėliuose, taip pat darbuotojų išlydėjimai ir kiti įvykiai atšvenčiami tikrai griausmingai.
   
  http://www.part.lt/img/9d3633a6aa56180313d4c20d6f49a8d8627.JPGhttp://www.part.lt/img/b4bc0b261638912693f71b0502d6086c903.JPG
   
  Internacionalizmas
   
  Pagrindinis dalykas, kuriuo žavi Amerika – tai daugiatautiškumas. Mūsų nedideliame kolektyve dirbo įvairiausio plauko šalių atstovų. Work and Travel dalyvius sudarė lietuviai, čekai ir slovakai, o vietiniai darbuotojai kilę iš skirtingų Amerikos valstijų (jų skirtumai didesni negu tarp Europos šalių), taip pat iš Tailando, Meksikos bei Azijos, juodaodžiai, baltaodžiai, indėnai ir blondinės . Visi jie turėjo labai skirtingų ir idomių sąvybių, tačiau susiradime daug draugų.
   
  http://www.part.lt/img/949995d6ff4b3503c43840293da7c13f651.JPG
   
   
  Pabaigai
   
  Keliaudami namo aplankėme Los Andželą, Las Vegasą, Salt Lake Citį ir vėl Niujorką. Deja neturėjome daug laiko, bet manau, kad išspaudėme viską, kas buvo įmanoma. Po visų kelionių, šopingų ir gyvenimo labai netaupant, grįžome su padoria suma pinigų, o ir išlaidos kelionei atsipirko. Amerikoje įgyta patirtis, nuotykiai, sutikti žmonės – visa tai yra neįkainojama.
   
  Daug kas liko nepasakyta ir neapžvelgta, nes viską sudėti į trumpą pasakojimą tiesiog yra neįmanoma arba mūsų rašymo įgūdžiai dar neužtektini, kad viską parašytumėm trumpai ir glaustai.
   
  P.s. Jei tik turite galimybę išvažiuoti, nedvejokite – naudokitės ja, prižadu, tikrai nesigailėsite. Juk tai gali būti vienintelė proga gyvenime.
  http://www.part.lt/img/fc13ccbc9106046ea33ac5b1bfa9f6179.JPGhttp://www.part.lt/img/70546b20d5b6011ce259be43b148c21f645.JPG
  http://www.part.lt/img/ef04f25ccd7d99b62bc9183c7680299274.JPGhttp://www.part.lt/img/7e30c1f80470a35f122217200f92c296233.JPGhttp://www.part.lt/img/7ee990440a448c0c768589218a18a88e190.JPG
 13. Patinka
  minijus sureagavo į Sventasis Atsargiai perkant straipsnius!   
  Šitą būdą studentai galės panaudoti referatų kopijavimui ir t.t. :D
 14. Patinka
  minijus sureagavo į BOSS Dragdis   
  Kas yra dragdis?
   
  Dragdis yra papraščiausias būdas išsisaugoti ir atrasti turinį internete. Su dragdis: paveikslėlius, video, tekstus, bei nuorodas galite išsisaugoti su vienu paprastu "drag&drop" veiksmu. Vėliau, tai, ką išsisaugojote, lengvai surasti dragdis išmanios paieškos pagalba. Ir atrasti panašų turinį į tą, kurį išsisaugojai, su vieno mygtuko paspaudimu.
   
  Dragdis spaudoje:
  http://www.fwd.lt/20...kelias-sekundes
  http://www.15min.lt/...cija-645-313992
  http://vz.lt/article...ietuviu-irankis
  http://www.verslas.i...ti-informacija/
  http://www.fwd.lt/20...smecio-interviu
  http://www.arcticsta...is-finally-here
  http://www.thenextwe.../03/13/dragdis/
   

  2014-01 Naujienos apie pilną produkto paleidimą.

   


 15. Patinka
  minijus sureagavo į Augustinas duomenucentras.lt prisizaide?   
  popcorn.gif
   
  DC AS (112) => http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=AS:16125
  TEO AS (12) => http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=AS:8764
   
  DC tinkle yra šimtą (100) kartų daugiau malware, nei TEO tinkle, kuris yra 160 kartų didesnis už DC.
   
  Reikės daugiau popkorno, nes atrodo, čia viskas dar tik prasidėjo :D
 16. Patinka
  minijus sureagavo į EnjoyHD Kas kuom uzsiemat ?   
  Impresspaginu
 17. Patinka
  minijus sureagavo į wicked Kas kuom uzsiemat ?   
  Aš, asmeniškai, pastaruoju metu nieko nedarau. Baigiau universitetą ir atostogauju.
  O šiaip laisvalaikiu, hackinu WordPressą :ph34r: Su WordPress esu pažįstamas jau bene penketą gerų metelių, nuo to laiko esu parašęs ne vieną WP pluginą, bei geras kelias dešimtis themsų. Na, o pastaruoju metu dar pradėjau čiupinėti responsive design - smagus reikalas.
   
  Na, o jei apie pinigus kalbant, tai galiu pripažint, pagrindinis mano pajamų šaltinis - WordPress.
 18. Patinka
  minijus sureagavo į Marius NAUDINGAS PATARIMAS: Kaip sužinoti potencialų lankytojų srautą Wikipedijos pagalba?   
  Daugelis optimizuodami savo svetaines pagal tam tikrą raktažodį, potencialų lankytojų srautą apskaičiuojate, greičiausiai, pasinaudodami Google Adwords: Keyword Tool.
   
  Tačiau ar žinot, kad jei pagal tam tikrą raktažodį yra reitinguojamas ir koks nors Wikipedijos puslapis, potencialų lankytojų srautą yra galima apskaičiuoti patikrinus, kiek tam tikras Wikipedijos puslapis susilaukia lankytojų.
   
  Viskas yra daroma http://stats.grok.se/ svetainės pagalba.
   
  Pavyzdžiui, sugalvojote kurti internetinį puslapį, lietuvių kalba, apie buvusį Lietuvos valstybės prezidentą Valdą Adamkų. Ir norėsit šį puslapį optimizuoti pagal raktažodį "Valdas Adamkus".
   
  Patikrinus šį raktažodį Google Keyword Tool, gauname rezultatą, kad jis susilaukia maždaug apie 1300 mėnesinių užklausų iš Lietuvos.
   

   
  Tai reiškia, kad per dieną šis raktažodis susilaukia maždaug ~43 užklausų.
   
  Google Wikipedijos puslapis apie Valdą Adamkų yra reitinguojamas pirmu numeriu ir neabejotinai pagrindinis šio puslapio lankytojų šaltinis yra paieškos sistemos, tad pasitirinimui galima pasižiūrėti kiek susilaukia šis puslapis lankytojų iš viso.
  Einame į http://stats.grok.se/, kur yra užrašyta "enter a Wikipedia article title and press GO", pasirenkame lietuvių kalbą (arba tą kalbą, kurios mes norime tikrinti Wikipedijos puslapį), pasirenkat kokio mėnesio rezultatus norite matyti (šiuo atveju bus 2012.06), ir įrašote puslapį kurį norite tikrinti. Gali būti Wikipedia svetainės linko galas, t.y. šiuo atveju "valdas_adamkus" arba Tiesiog puslapio pavadinimas "Valdas Adamkus". Spaudžaime "Go" ir štai turime grafinius rezultatus:
   

   
  Kaip matyti iš paveiksliuko per mėnesį šis puslapis susilaukė viso 1104 peržiūrų, o per dieną jis buvo peržiūrimas nuo 12 iki 75 kartų.
   
  Aišku, SEO atžvilgiu, nukonkuruoti Wikipediją yra be galo sudėtinga, tačiau protingai panaudojus šią statistiką naudos išpešti galima tikrai nemažai :)
   
  Beje, šio įrankio pagalba yra galima pažiūrėti ir Lietuvos ar kitų šalių TOP lankomiausius puslapius.
   
  Tikiuosi pravers. Sėkmės visiems :)
 19. Patinka
  minijus gavo reakciją nuo LT79DP Joomla datos formatas   
  Savo template'o direktorijoj susikurk html papkę (jei jos nėra)
  Šitoj html papkėj susikurk com_k2 papkę (jei jos nėra)
  Šitoj com_k2 papkėj sukurk templates papkę (jei jos nėra)
  Tada į ją nukopink visus failus iš /components/com_k2/templates
  Priklausomai nuo kurioj vietoj reikia išvest tvarkingą datą redaguok failus: category_item.php item.php latest_item.php
   

  <?php echo JHTML::_('date', $this->item->created , JText::_('Y-m-d')); ?>
   
  Keičiama iš esmės tik "Y-m-d" vieta. Failų dubliavimas skirtas tam, kad ateityje atnaujinant k2 versiją ir perrašant originalius failus liktų template'o override'as.
 20. Patinka
  minijus sureagavo į urbasius Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba trys mėnesiai drastiškų pokyčių   
  Pradžios žodis


  Prieš pradėdamas rašyti šį straipsnį aš daug mąsčiau. Galvoje kniždėte knibždėjo klausimų, kurie man nedavė ramybės. Tema, kurią pasirinkau - mano įspūdžiai Lietuvos kariuomenėje. Rodos asmeninis tobulėjimas ir kariuomenė tai du skirtingi dalykai. Tobulėdamas asmeniškai tu stengiesi kelti kartelę sau, tačiau kariuomenėje rodos tave kaip tik bando sunaikinti kaip asmenybę. Ir visgi, tie trys mėnesiai, kuriuos praleidau kariuomenėje man buvo naudinga ir įdomi patirtis. Nebenorėjau tylėti, kadangi labai niežtėjo nagai papasakoti šiuos įspūdžius jums. Pristatau pirmąjį straipsnį - pirmoji savaitė Rukloje.

  Kaip viskas prasidėjo?


  Artėjo gruodis, tas pirmas žiemos mėnuo, kurio visi mes taip laukiame. Aplink buvo justi išankstinės kalėdų nuotaikos, tačiau mano galvoje ir gyvenime vyravo sumaištis. Nebuvau patenkintas savo studijoms, todėl jas mečiau. Buvo sunku, kadangi ne kiekvienas gali ryžtis tokiems drastiškiems sprendimams.
   
  Mano akys užkliuvo už reklaminio stendo, kuriame buvo pavaizduotas Lietuvos karys. Tas dviejų žodžių šūkis “Išmok Nugalėti” pakeitė viską. Mano pasąmonėje tarsi kažkas sprogo. Supratau, kad reikia stoti į Lietuvos kariuomenę! Tuo metu galvojau, kad tai vienintelis geresnis sprendimas mano situacijoje.
   
  Gruodį praleidau namuose, o tada nusprendžiau veikti. Apsilankiau Klaipėdos kariniame poskyryje. Gavau visą reikiamą informaciją. Beliko nuvažiuoti į KMEK (Karinė Medicinos Ekspertizės Komisija), bei praeiti sveikatos patikrinimą. Viską atlikęs gavau informacinį lapelį, kuriame buvo surašytas būtinas daiktų sąrašas tarnybai.

  Atvykimas į Ruklą


  Kovo penktą dieną jau buvau Rukloje. Išlipę iš užsakyto autobuso, pajudėjome į salę, kurioje reikėjo atlikti biurokratinius formalumus. Aplink buvo justi šurmulys. Visi nekantravo. Net nežinojau ko tikėtis. Ir štai, buvo įsakyta susirikiuoti lauke ir judėti link savo kareivinių. Žygiuodamas koja kojon suabejojau savo sprendimu tarnauti Lietuvai, tačiau keisti ką nors jau buvo per vėlu, didysis žaidimas prasidėjo!
   
  Tik užlipome į antrą aukštą, ir prasidėjo. Intensyvus šaukimas ir pikti raginimai skubėti, tarsi šunis. Po kuopą nebegalėjome vaikščioti, mes turėjome bėgioti. Keista tvarka tariau sau, bet žvelgiant iš gilesnės perspektyvos, bėgioti sveika, tad bėgau kiek įkabindamas, žinodamas, kad tai tik žaidimas. Atvykęs į Lietuvos kariuomenę įteigiau sau, kad visa ta tvarka, visa ta disciplina tėra žaidimas. Jeigu žaisi pagal taisykles - laimėsi!
   

  Didysis žaidimas


  Per pirmą savaitę mes nuveikėme labai daug. Civiliniame gyvenime tu laiko taip neįvertini, kaip tai darai kariuomenėje. Prisimenu save, besidžiaugianti penkių minučių ramybę, kur nors pasislėpus ir budriai belaukiant komandos “Kuopa Rikiuok”.
   
  Mūsų naują gyvenimą Rukloje įtvirtino griežta dienotvarkė. Keliamės anksti, šeštą valandą. Vyksta mankšta, kuri pažadina mūsų organizmą, bei paruošia kūną naujai dienai. Po to vyksta pasiruošimas pusryčiams, vėliavimos pakėlimo ceremonija, o tada iki pietų vyksta teorinės ir praktinės paskaitos. Tada kartojame valgymo procedūra, tada vėl paskaitos iki vakarienės.
   
  Po to organizuojamas kareivių laisvalaikis. Apie tokį dalyką pirmą savaitę pamirškite. Iki išnaktų teko mokytis žygiuoti, bei kartoti Lietuvos himną. Visą savaitę buvome ant kojų.
   
  Iš seržanto posakių aš supratau, kad esu bevertis šudžius, kuris turėtų džiaugtis, kad jo nesumušė, kaip tai buvo daroma sovietų laikais. Buvo primenama, kad mums būtina atsisveikinti su civiliniu gyvenimu, bei pamiršti, kas mes buvome. Kai kuriems to jau buvo per daug, todėl jie nusprendė pasitraukti.
  (Naujokams suteikiamas šansas per savaitę apsispręsti ar jie nori tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje ar ne).
   
  Tas nuolatinis ir pastovus spaudimas davė savų vaisių. Per pirmą savaitę iš kurso pasitraukė net 22 asmenys, kai iš pradžių buvo 66 asmenys. Ta visa aplinka tikrai vargino, aš vis dar prisimenu kaip eidavau į tualetą ir labai, labai skubėdavau. Kartais atlikdamai širdžiai mielą ir gamtai naudingą reikalą aš neramiai laukdavau tos komandos “Kuopą Rikiuok”.
   
  Žinot, ši komanda labai nervina. Sakykim tvarkomės savo spintelę ar kambarį ir staiga nuskamba stebuklingas šaukinys, meti viską ir leki rikiuotis, nes kitaip žinai kas tavęs laukia. Jeigu kareiviai vėluoja, jiems gresia papildomos fizinės bausmės - atsispaudimai. Papildomas sportas, kuris pasak seržantų mums tik į naudą.
   
  Pirmą savaitę atlikome fizinių normatyvų testą, puse kolegų nebuvo fiziškai pasiruošę. Patekau į trečią pajėgumo grupę, kurioje surenkami patys silpniausi. Iki kariuomenės nelabai sportuodavau, bet patekęs čia buvau priverstas tai daryti kiekvieną dieną. Po mėnesio galėjau justi pokyčius, tačiau apie tai kitame straipsnyje.

  Dar šis tas


  Kariuomenės buitis yra tiesą sakant nuostabi. Sutvarkytos kareivinės. Skanus maistas. Dušas. Sporto salė. Turime visko, ko gali prireikti tūlam kareiviui. Nežinau kaip kitiems kareiviams, tačiau mane kamavo tokia tuštuma. Lyg ir atrodo, kad viskas ten gerai, tačiau trūksta tos kultūros, tų naujienų, televizoriaus ir knygų. Viso šito tiesiog nėra. Iš mūsų atima viską ir tarsi atjungia nuo išorinio pasaulio.
   
  Vienintelis šiaudas - bendravimas tarpusavyje. Kurse pasitaikė visokių žmonių. Visgi 44 asmenys, tad nenuostabu, kad tarnyba vyko tarp įvairių charakterių žmonių. Gal tai ir yra tas tobulėjimas, kada tu sugebi bendrauti su įvairaus plauko žmonėmis? Kartais tekdavo būti poroje kaip tik su savo aršiausiu priešu ir visgi kažkaip sugebėdavome laviruoti.

  Pabaigos žodis


  Norėjau išsamiai aprašyti pirmąją savaitę, bet turbūt pastebėjote, kad mano tekstas išsidraikė. Nieko baisaus, aš dar pilnas įspūdžiu, todėl svarstau kaip būtų geriau? Rašyti čia ir daryti straipsnių seriją ar atsirastų tokių, kurie skaitytų blogą? Nežinau kas šiuo metu žmonėms įdomu, tačiau būtų smagu sulaukti kokių pastabų ta linkme.
   
  Kiti straipsniai, kuriuose kalbu apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje:
  Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kaip aš sustiprėjau fiziškai
  Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba tai kas liko už kadro
  Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba kareivių buitis ir kiti malonumai
  Tarnyba Lietuvos kariuomenėje arba mano nuotykiai miške
 21. Patinka
  minijus sureagavo į xdvx Meet'as. Vilnius. #12   
  http://i.imgur.com/vQsXe.jpg
 22. Patinka
  minijus gavo reakciją nuo sailormoon Lygčių sistema   
  {(-2;-3),(3;2),(3-sqrt(10);-3-sqrt(10)),(3+sqrt(10);sqrt(10)-3)}
  Siūlau prisivesti iki formos:
  xy=7-(x-y)
  xy=6/(x-y)
 23. Patinka
  minijus sureagavo į Giedrius Kaip pamilti save ir gyvenimą?   
  Sportuok, tai pagerins bendrą tonusą ir savijautą, geresnė figūra pridės pasitikėjimo savimi (darant prielaidą, kad to trūksta), didink savo užimtumą (išskyrus veiklą prie kompiuterio/interneto), tai prablaškys ir melancholiškas mintis pakeis kažkuo kitu, įdomesniu. Taip pat siūlau susirast žmonių, su kuriais tuo užsiimsi, geriausiai - panelę (irgi darant prielaidą, kad jos neturi). Vėliau viskas gausis savaime.
   
  Kad čia pusė forumo tau prirašys visokių a'la psichologinių patarimų, nepadės. Pats esi savo gyvenimo kalvis. Kalk. Į klyną ;)
   
  Sėkmės.
 24. Patinka
  minijus sureagavo į furijus Kavos puodeliu filosofija   
  nezinau ar pataikiau i reikiama forumo skilti taciau, siandien fizikos destytojas per paskutine paskaita perskaite si teksta, man jis patiko ir nusprendziau kad noriu ir su jumis pasidalinti:
   
  Kavos puodelių filosofija
  Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos, filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo stiklainį ir pridėjo į jį didelių akmenų. Po to klausia studentų - ar stiklainis pilnas? Šie patvirtino. Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos, pilną smulkių akmenėlių ir supylė juos į stiklainį. Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didelių akmenų. Profesorius vėl paklausė studentų ar stiklainis pilnas ir šie juokdamiesi jam pritarė.
   
  Tada profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į pačius mažiausius plyšelius tarp akmenų visiškai užpildydamas stiklainį. Ir vėl profesorius paklausė studentų ar dabar stiklainis pilnas. Ir šie vėl atsakė - taip.
   
  Tada profesorius paėmė nuo stalo du puodelius kavos ir supylė juos į stiklainį. Kava subėgo ir susigėrė. Studentai nusijuokė.
   
  -Taigi, - tarė profesorius, dabar įsivaizduokite, kad šis stiklainis yra jūsų gyvenimas. Didieji akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus: šeimą, vaikus, draugus, mylimąjį, sveikatą. Net jei visa kita dingtų, jie vis tiek liktų jums svarbūs ir suteiktų jūsų gyvenimui prasmę.
   
  Smulkūs akmenėliai yra antraeiliai, mažiau svarbūs dalykai: darbas automobilis, butas, studijos. Smėlis simbolizuoja visai nesvarbius, nereikšmingus dalykus, netgi lėkštus dalykus. Ir jeigu jūs iš pradžių pilsite smėlį, tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims, nei smulkiems akmenėliams.
   
  Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko savo vaikams, mylimajam. Rūpinkitės savo sveikata. Liks pakankamai laiko darbui ir namų ruošai, ir vakarėliams, ir kitiems dalykams...
   
  Rūpinkitės pirmiausia didžiausiais akmenimis, nes tik jie yra tikrai vertingi, nusistatykite teisingus prioritetus, o visa kita - tai tik smėlis.
   
  Vienas iš studentų pakėlė ranką ir paklausė, ką reiškia tie du puodeliai kavos. Profesorius nusišypsojo ir atsakė:
   
  Džiaugiuosi, kad paklausėte. Tai reiškia, kad NESVARBU KOKS PILNAS JŪSŲ GYVENIMAS BŪTU, PORAI PUODELIŲ KAVOS SU GERAIS DRAUGAIS VISUOMET TURĖTŲ ATSIRASTI LAIKO.
   
  taigi noreciau pasakyti kad pinigai tai nera viskas, tai nera reiksmingiausias dalykas del ko zmogus gyvena, todel noreciau palinketi siekti pinigu neaukojant svarbiausiu dalyku, dekui uz demesi :)
 25. Patinka
  minijus sureagavo į ecash Gyvenimo moto, credo   
  Dėjau ant visu :)
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...