Pereiti prie turinio

Karol

Nariai
  • Pranešimai

    667
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    34
  • Atsiliepimai

    0%

Karol Pranešimai

  1. prieš 9 valandas, juodasisx parašė:

    Bet realiai ar saugu Interactive Brokers ar pvz. Robinhood  laikyti 200k+ investicijų. Jeigu kažkas nutiktų brokeriui, būtų galima lengvai perkelti pvz. akcijas į kitą brokerį? T.y. kažkur biržoje saugomi bendri duomenys pagal savininką, asmens kodą?

    Nes skaidymas pvz. po 20k per 10 skirtingų brokerių irgi kažkaip nelogiškai atrodo 🙂 Įdomu kokias platformas naudoja fondai su mil., mlrd. sumomis. Kokios apsaugos turėtų būti (2FA, generatoriai, IP whitelist, VPN), kad koks pašalinis neprisijungtų 🙂

    Kai turi dideles ir gan reiksmingas sumas naudojiesi arba banku paslaugomis arba ivairiu investiciniu fondu. 
    Programeles yra skirtos smulkmem. Tai yra tiesiog suteikta galimybe smulkiai investuoti. 

  2. Jeigu kalba ne apie wealth, o cash ir turint tokia suma - banke persideri salygas atskirai. Jie ten siulo indelius aisku tam tikram laikotarpiui ir pan - bet draudimus ir t.t deriesi. 

    100 mln eur cashu aisku nelabai kas turi, persimeti i wealth, banke tiek nelaikysi indelyje, taciau paciam banke - tikrai taip. Bet pvz 200k cashu ar 500k cashu nera toks ypatingai retas reiskinys net Lietuvoje (pvz nama stataisi ar pan, akcijos ir t.t per letas cashflow, todel laikai cashu). 

    O jei wealth - tai nuo verslo, akciju, nt iki retu auto, meno kuriniu, paveikslu ir whatnot. Tarkim turiu paveiksla uz 100k ir banke paskola 50k. Mano wealth 50k - bet pinigineje ant kebabo neturiu 😄
    Cia kaip supratau butent apie cash ir klausia

  3. prieš 17 valandų, Stanley parašė:


    Sutinku, kebabas yra mėsa kepta griliuje, o toliau skiriasi tik pateikimas - lėkštėje, boxe, lavaše, pitoje. Užsienyje net nerasi kiaulienos kaip pas mus, nes turkai kiaulienos nevalgo, nebent pas graikus, bet ten jau vadinasi ne kebabas, o Gyros. Pas mus paskutiniu metu vis dažniau pamatysi vištieną, bet tik rimtesnėse kebabinėse, ir tai neaišku kas ten per vištiena, kiek ten E, bet bent jau panašu į mėsą. O kioskuose, ypač provincijoj vis dar prekiauja tuo pačiu šlamštiniu mėsos pakaitalu, kurį po to užpila kuo daugiau padažo, kad nejaust to šlykštumo. Iš principo kebabas galėtų būti sveiku fast-food jeigu ne Lietuvos kebabinės, kurios iš to padarė trash food. 

     

    Kaip daro turkai nežinau, bet savo akim mačiau kaip graikas paėmęs didelius kiaulienos kepsnius juos movė ant iešmo vieną ant kito ir sudėjęs tokią pat krūvą kaip iš Sanitexo jį įstatė į vertikalų grilį kept. Jei Lietuvoje toks būtų, tai tik ten ir valgyčiau, nors Lietuvoj kebabų beveik nevalgau. 


    Šiaip dar tokią verslo idėja - kepti netik kebabus, o ir vištas. Vokietijoje vagoneliai labai populiarūs, dažnai pamatysi prie parduotuvių, yra ir stacionarių vietų. Vilniuj žinau tik vieną vagonėlį Viršuluose, bet ten dažniausiai greitai visas vištas išperka ir anksti užsidaro. Yra dar antras migruojantis vagonėlis, kasdien būna skirtinguose rajonuose, neaišku kada kur. Skonis tų vištų bent jau man nerealus, pačiam taip iškept neįmanoma, su maximinėm grill vištom nėra ką lygint. 

    Taip ir gaminasi doner kebabas: mesa sumarinuoja, mauna ant didelio iesmo, vertikaliai (doner) kepa, poto ja ar paskrudint ant griliaus ar ne cia jau pasirinkimas (grilius tai normalus grilius, o ne ta sumustinine kur ideda susukta wrapa kioske). Shish kebabus ir ant griliaus paprasto daro. 
    Vistos irgi Londone ziauriai populiaru. Ketvirtis, visa, puse, fried, grilled, kokia tik nori. Mokyklos laikais berods budavo 50 pensu du fried sparneliai (ale tai kfc stiliaus) su bulvytem 😄 😄 😄 Eidavai dar jerk chicken ketvirti pasiimt su saldzia duona 😄 😄 😄

    O LT problema, kad apie maista nieko nenutuokiantys atsidarineja kebabines, nes va atsidare kazkas ir jam paejo. Nusiperka kioska su iranga ten uz 10k duok dieve ir jiem dar receptura prideda su tiekejais (sanitex). Viskas. Gali turet savo bizni. 
    Cia nesamone yra, del to ir prasta kokybe, kad bet kuris su 10k atsidaryt gali, turbut net ir tiek nekainuoja. Del to ir yra ant kiekvieno kampo pilna, tokiu paciu, ir visi ######. Jei produktu nepasenusiu ideda ir ant svarstykliu proporcijas padaro tiek padazo tiek visko - vuolia, geriausias rajone. Durniu verslas. Marketas saturated - del to tokie durni iejimai niekam neis. Didziausia problema tampa darbuotoju vagyste 😄 😄 😄 

    Eiciau kur patys mesa darytu, vaziuociau 100km kaip nieko del gero jerk chicken, drasiai imciau jei duona patys keptu.

  4. 2024-01-04 22:44, WinSim parašė:

    O ką su mėsa galima išmastyti ? Realiai, kaip matau promo yra 2 gamintojų mėsa už vienoda kainą. Yra dar smulkesnių tiekėjų, kainos ir kokybės skirtumas neaiškus.

    Kaip ta ka su mesa ismastyt? 😄 Perki vistiena, perki jautiena gabalais kapota, pjaustai ir marinuoji ant iesmo. Darai normalu kebaba, o ne nupirkt kazkoki jovala uzsaldyta. 

  5. Tai ka jus cia kebabais vadinat yra wrap'as. Ne kebabas. Ir labai keista mesa, atrodo kazkokia kose supresuota ir iskepta ant iesmo, as is skonio nelabai suprantu kokia mesa. Ne kebabo mesa cia. O padazo perdozavimas - tam, kad nesiderinanciu ingridientu skonius numust - isvis kostmosas. Darzoves be paruosimo, nei marinuota nei ka, tiesiog sumesta 😄 😄 😄

    Siaip is kebabines galima labai prasimust, tik ne su tais wrapais kur kioskuose. 
    Puikus pvz https://www.germandonerkebab.com/ 
     

    Viena pirmuju berods Stratforde Londone atsidare. Marketino kaip sveika patiekala - normali jautiena ar vistiena, duona ne batonas, sveikos darzoves, padazo maza indeli atskirai duodavo, nes ir be padazo pakankamai skanu budavo. Eidavom po sporto klubo su double beef ir be duonos 😄 

    Yra Kaune ten berods kur kazka jau normaliau i kebaba duoda, 9 eurai berods. 

    Walthamstow buvo senis pakistanietis kepdavo duona ant akmens (prie akiu, tik uzsisakius, visada ka tik kepta) ir vistienos kebabus pats ruosdavo (pjaustydavo tights, marinuodavo, kraudavo ant iesmo, kepdavo ant doner griliaus, tada su svogunais ir savo gamybos cili padazu dar pagrilindavo tada uzdedavo cili ir metu (raita) padazo, darzoviu pamarinuotu). Leeeeedas. 5 svarai sitas geris, tai man poto atvaziavus ir pamacius ka LT kioske duoda uz 5 eurus tai apsivozt galima. Ir nekliedekit apie kainas, nuoma 5k euru per menesi nekainuoja jum. Tiesiog tingi ir suda parduoda. 

    Kebabo esme yra mesa. Tinkamai paruosta ir tinkamai iskepta. Pvz Lietuviski saslyka parodyk azijieciui - jam tai shish kebabas. Mesa ant iesmo su ingridientais. Aisku kecupo nesupras, bet vistiek kebabas. 


    Tai as manau normalia kaina, labai gera produkta padarius - garantuotos eiles butu. Kebabas yra rimtas patiekalas, cia LT tik sudmaisciu tapo kazkodel.




     

     

  6. Prieš 4 minutes, Karol parašė:

    Jei 5tas zmogus per bandomaji atkrenta - ryskiai visas recruitment procesas yra didelis failas arba mid vadyboje. Tai jei didesne imone - procesas aisku sumapintas - ir ziuri kur blogai. Dar karteli - testas trunkantis ilgiau nei 10 min taip pat yra recruitment failas, nesakau, kad nereikia, jei tau procese padeda atrinkineti - naudokit. Bet esu mates 3 ar 4 val testus, dizaineriam esu mates prasyma visa brandinga sukurt ar basic rinkodaros analize, programuotojams visa sistemine funkcija padaryt. Ir cia ne blogiausi. Bekit vaikai nuo tokiu kuo toliau. Arba, kad ir tavo minimas "kaip labaratorinis univere". Kam apkrauti taip tiek save tiek ieskanti darbo. Tau reikia isitikinti ar jis sugebes dirbti darbus, kuriuos reikes dirbti, ar supranta, ar atnes kazka naujo ir pan, kaip masto sprendziant problemas, ar turint skyliu skillsuose sugeba jas greitai uzsipildyti. O ne ar atliks labaratorini. Basic info, kad suprast, kad zmogus ka rase ant cv - turi supratima. Done. Per 10 min tikrai lengva issiaiskinti. 

    Galutinis atlyginimas, nors ir ganetinai svarbu, taciau nera kertinis dalykas. Tai jei moki rinkos vidurki - principe atlyginimas solved, ir jei negauni darbuotuoju - kazkur kitur imoneje problemos. Bet butent imoneje. 

     

  7. prieš 14 valandų, MartynasKu parašė:

    Na matai viskas priklauso kiek žmogui reikia darbo. O tam kuriam labai nereikia - tai ir dirba po to viena ranka...
    Taip, tie kurie super asai, aišku nesicackina, bet siūlomas atlyginimas ir nėra senior lygmeniui, tad viskas čia ok. 
    Tačiau pasižiūrėk iš kitos pusės, jeigu be testuko, paimtum jau 5-ktą žmogų, kurį išmetei bandomojo laikotarpiu, tai ką tu turėtum ? Apie ~10 k EUR išleistų į orą (atlyginimai už mėnesį ar du su mokesčiais) ir nulį pridėtinės vertės. Kosmosas. Tad testukas iš darbdavio pusės visai suprantamas.
    Iš CV matosi ir per pokalbį matosi, kai turi kapšą pinigų ir gauni daug CV nes siūlai daugiau negu rinkos vidurkis. O jeigu siūlai rinkos minimumą +10-15 proc. tai tada tų profų CV negauni, gauni daug junior'ų ir tada reikia kažkaip su tuo tvarkytis.

    Jei 5tas zmogus per bandomaji atkrenta - ryskiai visas recruitment procesas yra didelis failas arba mid vadyboje. Tai jei didesne imone - procesas aisku sumapintas - ir ziuri kur blogai. Dar karteli - testas trunkantis ilgiau nei 10 min taip pat yra recruitment failas, nesakau, kad nereikia, jei tau procese padeda atrinkineti - naudokit. Bet esu mates 3 ar 4 val testus, dizaineriam esu mates prasyma visa brandinga sukurt ar basic rinkodaros analize, programuotojams visa sistemine funkcija padaryt. Ir cia ne blogiausi. Bekit vaikai nuo tokiu kuo toliau. 

    Galutinis atlyginimas, nors ir ganetinai svarbu, taciau nera kertinis dalykas. Tai jei moki rinkos vidurki - principe atlyginimas solved, ir jei negauni darbuotuoju - kazkur kitur imoneje problemos. Bet butent imoneje. 

     

  8. Prieš 52 minutes, MartynasKu parašė:

    Taip pas mus irgi ieško jau keli mėnesiai, bet duoda prieš pokalbį koduką parašyti, +- kaip univere per programavimo laboratorinį darbą ir iš 50 lieka 1-2 kurie apskritai kažką atsiunčia... 😄 Tai vat gryną teisybę pasakei, kad realių rimtų specialistų deja nėra, o kiek kandidatuoja - nereikia tuo vadovautis. 🙂 

    Kaip ir koreliuoja ka pries tai rasiau. Ne specialistu nera, o normalus specialistas univero labaratorinio uz dyka nedarys pelno siekianciai imonei ir daznu atveju tokios imones poto susitikimuose isjuokiamos yra. Del to ir lieka 1 ar 2 is 50, kai is tu 50 bent puse butu verti pokalbio. Keli menesiai ieskoti sitoje rinkoje specialisto: tai arba atlyginimas neadekvatus neatitinkatis rinkos salygu, arba imone zinoma bloguoju tarp specialistu, arba darbu reikalavimai nesamone arba visiskai nemoka recruitment daryt. 
    Cia daug kas verkia kaip jiems specialistu labai truksta, bet dazniausiai buna, kad butent jiems ir truksta. Konkurentam gerai dirbantiems netruksta kazkodel 😄

  9. Visokie testukai, kurie trunka ilgiau nei 10 min ar 5 leveliu atranka - yra ziaurus red flagai dabar. Ne 2015. 

    Daugiau patirties turintys iskart meta lauk tokius, nes paprasciausiai brangina savo laika arba pasiulo uz laika praleista prie testo darbo apmoketi (real story, tenka artimai dirbti su copyrighteriais, creativais, designeriais, programuotojais).

    Jaunuoliams ypac svarbu imones values, pagarba ir pan. Ju nuomone cia absoliucia nepagarba ir gen z values pamynimas tie testai ir pan. 

    Kiek darbinti teko - plius minus is cv matos, kai ziniu tame turi per 30min darbo pokalbi atsiskleidzia tokie dalykai. 
     

  10. Yra Kaune Aleksote, prie TA, ne online, bet uz 30 eur per pora minuciu viska padaro. Man akis per 10 sec patikrino ir tada kokias 3 min laukiau kol stampus visur deliojo. Viskas. Zmones sniurais eina, sniurais juos ir paleidzia. Pazyma iskart duoda, iskart i regitra uploudinta buna. 
    Zmona ejo per poliliknika, uztruko puse dienos, sumokejo 22 eur, net spaudimo nepamatavo, uztruko kol tampesi nuo kabineto iki kabineto ir ziurejo kaip gydytojai popierius pildo. 

    Sita sveikatos patikra yra vienas labiausiai absurdisku dalyku kokius esu mates. Absoliutus sistemos feilas. 

  11. Bus sunku. Ypac del procesu dokumentavimui kurimui. Esu su esf dirbes, vienas funding stream, tai vien audito reikalavimai demonstruojant atitikima fundingui padaro nelabai imanoma. + pamacius, kad neivykdysi greitas franchisee ieskojimas ir apmokymas buvo gan sudetingas procesas (taip pat su mokymo istaigom), kontroles mechanizmai ir pan. 

    Aisku priklauso ir nuo dalyku, projekto dydzio, sumos, ilgalaikis/trumpalaikis ar one off ir pan.

  12. Jau patare del sandeliuku. Daznai dokumentuose buna pazymetas. Jei nera - oficialiai rusio neturi. 

    Man buvo tokia situacija, sena statyba. Dokumentuose buvo. Realybeje kazkas uzsiemes, spyna uzsidejes. Tai pirmas dalykas pakabinti note ant rusio duru "Siuo rastu informuojama, jog neteisetai uzimta rusi privalote atlaisvinti per 14 dienu bla bla bla kitaip jis bus priverstinai atlaisvintas bla bla bla. 

    Tada aisku ieskojau, kas juo naudojasi. Senoje statyboje dazniausiai pencininkai, jie ten su tevo arklio brolio sesers pusseseres draugo sunumi buvo sutare pries 40 metu ir vienodai sviecia, tada rekia, kad va vos atsikraustei ir savo tvarka vedi ir pan, kaip tu dristi savo turto reikalauti ir pan. 

    Tai issiunti registruota laiska su tuo paciu reikalavimu atlaisvinti, informuoji pirmininka/administratoriu, registruotu laisku apie situacija su prierasu, kad itrauksi institucijas (savivaldybe, kuri reguliuoja pirmininku darba). Praejus 14 dienu, su pirmininku ir kitu liudininku nupjoviau spyna, daiktus surasiau, sufotkinau, sudejau i dezes, nunesiau prie duru dezes, spyna nupjauta ant deziu padejau ir palikau. Daugiau nesiskunde ir akyse nebesirode. 

  13. Prieš 34 minutes, s3cr3t parašė:

    Lietuvoj yra dvi problemos - mažai vietos parkinguose (siauros vietos) ir jokios pagarbos aplinkiniams.

     

    Del pagarbos taip, bet parkingo vietos dideles. Pabandyk nicoje kokioje isimest i daugiaauksti parkinga. 5 cm nuo veidrodeliu is dvieju pusiu, is masinos islipk kaip nori. Jei kvadratinis metras laisvesnis yra - padare parkinga SMART tipo masinom 😄
    Madride soninis parkingas - tarpai apie 2 cm tarp bamperiu. Tiesiog ivaziuoji i kita masina ir ja pastumi siek tiek, ir isvaziuoji ramiai. 

  14. prieš 10 valandų, active122 parašė:

    Nesuprantu kodel sakai, kad as sureiksminu NT. As tik sakau, kad rinka yra teisinga.  Tu pats esi rinkos dalyvis, ir pagal tavo verte rinkai gauni atlygi, kuri gali panaudoti rinkoje pirkdamas busta pagal savo kisene.

    As kaip tik pritariu tavo nuomonei, kad NT sureiksminimas yra post soviet dalykas (SSRS griuvo bet gi butai tai visiem isliko!!) kuris isisaknijes pas musu tevus ir vis dar stipriai perduodamas kitoms kartoms.

    Nuomotis visa gyvenima visiskai normali praktika

    Na bicui sakei " ir nesukuri pakankamai vertes visuomenei, kad gyventum taip, kaip nori. pirk/nuomokis pigesni. pagal savo nosi. "
    Principe per Covid ismokom, kad didziausia verte visuomeneje sukuria: sandelininkai, pardavejai, vairuotojai ir t.t. Zodziu darbuotojai arba statantys infrastruktura arba ja palaikantys. Deje visuomeneje musu butinieji darbuotojai yra prasciausiai apmokami be dideliu galimybiu gyventi kaip nori. Isimk visus stock finansininkus - ir nieko mum neatsitiks. Tada ismesk kasininkus is maisto prekiu parduotuviu - apokalipse garantuota. 

  15. prieš 8 valandas, Mr Kent parašė:

    Viena pirkėja kuri nepirko apžiūrėjo net čiužinį, kuris su garantija naujas lono pirktas, apžiūrėjo kaip viskas darinėjasi viskas patiko žodžiu ir dingo 😄 Tai čia per FB rašinėjo tokie, buvau komentarą parašęs, kad bus parduodamas butas kurio nėra skelbimose. 🙂

    Teta atėjo, 5-7 min apžiūra padarė - pamastė sako imu. Neįdomu net tos smulkmenos buvo.

    As panasiai pirkau. Vistiek zinojau, kad ant kapitalinio eis. 5 min praleistos apziurai, 15 min rusyje ir aplink visa nama (namo heating system, vamzdynas, siules blokiniam, viskas - perku. Ten senos statybos nera ka labai ziuret, visi absoliuciai vienodi ir vienodai remontuojasi 😄

  16. 2023-10-31 21:28, Tadas0 parašė:

    Kadangi tavo pranešimai labai nukreipti prieš NT įsigijimą, tai ar tavo teigimu yra naudingiau nuomotis būstą, nei įsigyti nuosavą?

    Ir nekalbu apie kraštutinius atvejus kaip tavo pavyzdyje, kur numarina mamą, jog NT įsigytų. Tokie dalykai yra tiesiog nesveiki, nesvarbu ar apie NT ar apie ką bekalbėtum. Bet koks pirkinys turi būti pamatuotas ir perkamas jei tą leidžia finansinės galimybės. 

    Mano pranesimai nera pries NT pirkima. Yra pries NT pirkimo sureiksmina, gyvenime daug daugiau svarbiu dalyku nei nusipirkt pastata. 

    Atsakyti ar nuomuotis ar pirkti geriau negaliu, nes cia individualu ir atsakymas priklausytu nuo labai daug environmental faktoriu jei jau tik racionaliai mastyti: darbas, karjera, planai, seima, pajamos, lukesciai is busto (ar sau gyventi patogiai, ar butinai reik pigiau rinkos ir pan), lukesciai ateityje (ar cia gyvenimo pirkinys ir planuoji jame mirt, ar seimai pagausejus parduosi ir pirksi didesni, ar pirksi didesni, sitas nuomai). + pridekim asmenybes tipa, darbo tipa, pomegius ir pan. Finansai didele reiksme duoda, ar sulauksi pagalbos is tevu/giminiu ar paciam reiks uzsidirbt ir pan. Kartais nuomuotis labiau apsimoka net ne del to, kad turtas isbranges, o del to, kad toks gyvenimo etapas kuriame NT butu daugiau nasta nei ne nasta ir pan. 

    Paciam yra teke buti situacijoje kai pirkau, dziaugiausi pusmeti ir tuomet del darbo teko keliauti su visa seima kitur. Veliau pamascius - ryskiai aisku buvo, kad taip nutiks, pirkinys tapo gan didele nasta ir buvau nuomininkas again (naujoje vietoje buciau neipirkes bent minimalaus dydzio kokio seimai reikejo). 

    Siaip jei trumpai tariant: jeigu yra kiseneje nemazai pinigu ir yra galimybe pirkti per daug neapsiskausminant - visada patariu pirkti. 

    Jeigu reikia iki krastutinumu eiti - geriau rimtai pagalvoti. 

  17. Prieš 28 minutes, active122 parašė:



    jei nesugebi sau leisti norimo busto tai reiskia per aukstai soki ir nesukuri pakankamai vertes visuomenei, kad gyventum taip, kaip nori. pirk/nuomokis pigesni. pagal savo nosi. 

    Va cia yra kuo puikiausias pvz rytu europos (post soviet countries) busto sureiksminimo, tiek, kad teigini, jog busto nusipirkimas koreliuoja su asmens verte visuomenei pirma karta girdziu tiesa sakant. 
    Labai budinga Latvijai, Bulgarijai, Rumunijai. 

     

    Man labai sunku suprast, esu izeides kelis pazistamus, kai panasiai kazka sake, o as nuosirdziai galvojau, kad pokstauja ir isizeide nuo mano besaikio zvengimo 😄 Bet po kurio laiko susipratau ir teko pabendraut su daug daugiau zmoniu is post soviet - nt yra nezmoniskai svarbus, iki tiek, kad net tai rodo ar tu geras zmogus ar ne, tavo stovesena visuomeneje ir pan. 

    As puikiai zinau, kad kai kuriu zmoniu esu vertinamas kaip geras verslininkas ir labai kietas zmogus, nes mazam mieste nupirkau 4 butus nuomai, kuriu bendra kaina yra kokio gan prasto namelio liverpool (kas gyveno Uk zinot ka pietu UK kalba apie liverpool 😄 ). Baisu.

    Vienas baisiausiu dalyku koki esu girdejes, tai pazistamo bendradarbis pirko Vilniuje buta, ji labai girti pradejo kaip gera zmogu, labai turtinga, zodziu jis geresnis ten ir pan. Ir poto pasirodo, kad jo mama mire nuo baisios ligos, kurios nesigyde specialiai, nes sunui reikejo butui uzdirbti. Iki labai baisiu dalyku nueina tas savo busto sureiksminimas. 
    Bet 15 - 20 metu - susiprasit, jusu vaikai susipras

  18. Kaip daug metu negyvenes LT ir uzauges svetur, tai mano ispudziai:

    Vilnius puikus, tikras Europietiskas miestas su visais didesnio europinio miesto pliusais ir minusais. 

    Kainos manau per dideles, stebina. Taciau: perka, yra uz ka, kol tiek moka - tol bus tokios kainos.

    Pagrindine to priezastis mano labai asmenine nuomone ir sudaryta tiesiog is observation bunant pora metu LT: LT zmoniu finansinio rastingumo nebuvimas arba buvimas, taciau zemo lygio. Atsiradus daugiau pinigu tiesiog viska perka (parduotuves, auto, nt) plius kazkoks sureiksminimas NT atejes is tu priespaudos laiku (30 metu jaunuolis jauciasi kazka pasiekes, nes isigijo ekonomines klases 3 kambariu buta, kur depozita sumete tevai, damete gimines prie paskolos dar ir pan 😄). Taigi atsirado daugiau pinigu + NT yra be proto sureiksminamas ir svarbus (del visuomenes spaudimo, auklejimo, labai jaunos rinkos ekonomikos) ir perka. 

  19. Jeigu po 50/60k neblogose lokacijose rasi - imk.

    Ilguoju laikotarpiu - tikrai atpirks.

    Nuomuoju 4 mazam miestelyje, aisku gavos nupirkt pries visa beprotiska isbrangima. 

    Su sena statyba taip - ar renovuotas ar ne - nuomininkui nelabai rupi, svarbu gerai irengti. Nebutinai brangiai, bet turi buti stilinga ir praktiska. Busto vieta - pagrindinis kriterijus. Renovuotas geriau del vertes. 

    Iskart patarimas - baldus imk IKEA. Labai praverte, turejau ir spinteliu dureliu palauzytu ir what not - nuperki dureles ir ramu. Ir is nuomininku tik geriausi atsiliepimai, nereik ten dvieju menesiu depozito nurasinet jiem ar pan, patiem siuliau susitvarkyt - ten 40 ar 50 eur ir viskas. 

    Del senos statybos: kapitalini butinai su elektra, santechnika + ziurek namo sistemas. As kvieciausi tuos pirmininkus ir liepiau suridijusius visus vamdzius keist, vienam kovojau del elektros ivado - sudejus bute nauja istaliacija kaito seni laidai laiptines skydineje.

    Prie islaidu - draudimas, butinai. Jei sau nesinori tai bent civilines atsakomybes. Yra gan silpnai, bet uzlieje apacioje esanty - tai ten uz 15cm skermes deme ant lubu 1300 draudimas paskaiciavo :))) 
    Butinai pries perkant ziurek del renovacijos: ar daline darys, su parama ar ne, kiek butas "prikaupes" turi, parkingas ar yra, ar planuojami pokyciai ir pan. Zodziu viskas ateis i islaidas. Gal renovacijos nebus, bet tarkim keisis stovus ir pan tai cia viskas nemazos islaidos gali buti. Jei bus renovacija - tai vel ziurek, standartinis blokinis 30 butu berods apie 15k butui.
    Tai cia niuansai - kiek butu, kokio aukscio (buna mazesnis daugiaubutis, bet i ploti eina - stogas didesnis, jo renovacija brangesne, nei auksto, nedidelio ploto stogo su daug butu). 

    Tai grubiai tariant jei uz 50k nuperki - privedimas iki nuomai tinkamo dar 20k - 30k (su baldais, kazkokiu tv, buitine ir t.t) + jei planuojama renovacija. 


    Remonte netaupyk dazams - yra plaunami kazkokie (jau neatsimenu), pasaka tikra, normalus nuomininkai ir po 4 metu net sienom nieko daryti nereikia apart su kempinele paplaut. 

    Jei paskola duotu - imk jei turi einamu pajamu. Labai long term - tikrai viskas ok bus. 

  20. prieš 9 valandas, mixaz parašė:

    Šiaip dažnai būna tokių graudžiai juokingų situacijų kai žmogus skambina ir jau nori grąžinti, nes tiesiog instrukcijos nepaskaito arba jam tas daiktas būna per daug protingas, kad sugebėtų naudotis. Net pastebėjau tokią tendenciją jei perka vyresnio amžiaus žmogus, jis išsiklausinės prisiskaitys instrukcijos ir kitur pasidomės kaip veikia prieš naudojantis, o didžioji dalis mūsų kartos tiesiog iš kart galvoja, kad gimė mokėdamas 🙂
     

    Del to ant bleacho raso, kad negalima jo gerti, ant alho denat raso, kad negerti. Saldytos picos buna su paveiksleliu kuria puse deti, UK jau yra tualetinio su instrukcija kaip naudotis ant pakuotes......

  21. 2023-09-16 19:49, Tmaster parašė:

    jei čia plėst kebabų temą, tai jaammi kebabą valgiau lygiai vieną kartą, ir jie man pasirodė kuklūs, bet skanūs, subalansuotas kebabas. Jei reiktų rinktis kur vėl valgyti kebabą, rinkčiausi jammi. Bet įprastai valgau normalius paitiekalus. Tokias kebabines kaip jammi priskirčiau prie kritinių valgymo spot'ų, kai laiko valgyti nėra, arba reikia skubiai kažką susileisti, kad datemptum iki vakaro darbingos būsenos.

    Va dar geras point. Kaip cia kebabas skubiai? Esu kelis kart skirtingose vietose emes - 10 min kaip minimum waiting time... Cia ne greitas maistas. Mano megiamas ITSU Japoniskas  - 9 min taisykle atnesti main, gan gerai gamina... O cia wrapa kebabineje 10 min gamina, nors mesa turi iskepta 😄 Per 5 min naan ar pita issikepa su formavimu rankomis, per 10 min iskepa pilnai shish, o cia jau iskepta mesa ideda i wrapa, imeta darzoviu ir dar KAITINA!!! DARZOVES!!!! SU POMIDORAIS VIDUJE!!! KAITINA, SU CESNAKU PADAZU. TROSKINA 😄 😄 😄

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...