Pereiti prie turinio

JonasD

Nariai
  • Pranešimai

    34
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

JonasD Pranešimai

  1. Wtf?

     

    As dar klausima turiu. Kaip tu manai, kokius irodymus turetu pateikti emigrantai, kad Lietuvoje gyvenantiems lietuviams pasirodytu "OK, jus nusipelnete"? Ir kaip tavo nuomone tie irodymai turetu buti pateikti (ta prasme ar dokumentacija ar kas, nezinau, nes dar neaisku kokie tai irodymai)?

     

    As esu susidares nuomone, kad but nusipeniusiam pagal ADR LT, emigrantas turetu moket emigranto mokesti :)

    Labai atsiprasau, jei susidariau klaidinga nuomone.

     

    Blogiausia, kad mes ant nieko nepykstam :) Nepavydim jums ir mums nieko is jusu nereikia (atvirksciai nei jums). Bet labai panasu kad butent emigrandai pyksta ant visko: ant valdzios, ant Lietuvos, ant likusiu lietuvoje, ant VRK, ant ambasadu ir t.t

     

    Nemanau, kad yra teisinga skirstyt kas ant ko pyksta ar kuo nepatenkintas pagal tai ar jis emigrantas ar ne. Yra ir emigrantu nepatenkintu viskuo, yra ir neemigrantu nepatenkintu viskuo. Yra ir emigrantu metanciu butelius prie ezeru yra ir neemigrantu metanciu butelius prie ezeru. Zmogaus veiksmai ir budas nepriklauso nuo to ar jis emigrantas ar ne.

     

    Peace.

     

    Ne, tai aišku mes visi durni, tik jūsų ponai ir ponios emigrantai - visi pasaulio protingiausi. Tikiuosi dar ilgai neįvyks tas referendumas :D Sėdėkit ir negrįžkit jūs į tą Lietuvą, nuo to Lietuvai tik geriau. Liks labiau apsivalius nuo tokių kaip jūs :)

     

    Kuomi nuo to Lietuvai geriau? :)

    Kokiu, kaip mes? :)

     

    Speju cia trolinimas buvo :)

  2. Labai sukta formuluotė balsavime bileteiniuose, pilnai tikiu kad dalis žmonių nubalsuos ne taip kaip norės, pilnai nesupratę esmės.

     

    Na jis teisingas, bet ilgas ir sudetingas. Is esmes, del to jog, jame itrauktas papildomas puktas ir padryti patikslinimai. Bet sutinku, kad reikia pasigilinti i klausima, kad ji suprastum.

     

     

    Dabartine 12 straipsnio versija:

     

    1. Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.

    2. Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

    3. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.

     

    Pakeitimai siulomi referendume:

     

    1. Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais.

    2. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda.

    3. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis.

    4. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.

     

     

    Pagrindinis skirtumas - pridetas punktas (2):

     

    Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda.

     

    Kitur tik patikslinimas, perfrazavimas:

     

    Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis.

     

     

     

    Beje, tie kurie teigia kaip argumenta PRIES, jog uzsienieciai gales gauti Lietuvos pilietybe neprarade dabartines uzsienio pilietybes yra neteisus, nes:

     

    Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis.

     

     

    Saltiniai:

    https://www.konstitucija.lt/ 12 straipsnis

    https://urm.lt/referendumas/

  3. Vat del tokio "agresyvaus" imk skaityk mano "teisinga" nuomone, jei nesupranti tai esi durnas skaityk dar karta ir balsuok kad man butu geriau referendumas ir neivyks. Tai automatiskai sukelia neigiamą emociją prie kurios prisideda kiti emigrantu stereotipiniai poziuriai, pasisakymai ir elgesys ir tai lemia balsą prieš referendume.

     

    Na sitam komentarui ir pasakymui buvo priešistorė - gan ilga diskusija, pagrinde tarp ADR LT ir manes. Tiesiog ji niekur nevedė - kad ir kokius argumentus pateikdavau, jie budavo nepriimami ir buvo vis gryztama prie to paties.

    Visi mes zmones, ir neturim neribotos kantrybes.

     

     

    Pasiklauses argumentu PRIES Lietuvos pilietybes issaugojima (taip, butent issaugojima, o ne dviguba pilietybe, nes ne lietuvis pagal gimima negales jos gauti kaip antros pilietybes), susidariau nuomone, kad referendumo rezultatas tik parodys, kiek mes, lietuviai, esame suspriesine, nepatenkinti vieni kitais, nesiekiantys bendro tikslo ir interesu.

  4. nesakau, kad sąrašas klaidingas, bet jeigu tai tiesiog vieno žmogaus atrinkta informacija iš serijos "skamba kaip pareigybė, tai įrašysiu", tai čia labai subjektyvi informacija sakyčiau. nes tas sąrašas suplaka asmens, žmogaus ir piliečio sąvokas. ar jūsų supratimu asmuo yra tas pats kas pilietis ir tas pats kas žmogus kalbant apie konstitucijoje vartojamus terminus? nes aš kažkaip nesu tikras ar tai yra tas pats, žmogus ir asmuo turbūt tas pats, bet pilietis truputi kitas reikalas manyčiau. ar klystu?

     

    Na as bandziau ieskot piliecio pareigybiu saraso. Bet tokio saraso nera - pareigybes aprasomos konstitucijoj. Kiekvienas sarasas tai butu kazkieno interpretacija (daugiau ar maziau suprantancio teisinius terminus ir konstitucija). Tad ir lieka apsistot prie kazkokio, kad ir subjektyvaus saraso, ir skaitant konstitucija bandyt issiaskint kiek jis atitinka realybe.

  5. Nesuprantu. Pilietybę išsaugoti norite, bet pareigas numetate, tipo gyvenu kitur, neprivalau, įstatymas neapibrėžia, niekas neįpareigoja ir t.t.

     

    Kas šiuo metu leidžia valstybei egzistuoti? Lietuvos piliečiai gyvenantys Lietuvoje.

     

    Be gyvenančių čia, valstybės nebus. Ir nematau reikalo didinti, išlaikyti piliečių skaičiaus, tik dėl skaičiaus.

     

    Kokias pareigas as numetu? Kokiu istatymu as nesilaikau? Tu ka, man siulai is savo galvos kazkoki tai lygiavertiskuma nustatyt ar visgi remsimies konstitucija ir istatymais? Ko tu vis kliedi apie ta pati?

  6. jeigu teisingai suprantu čia pats atrinkai tą sąrašą?

     

    Seip sarasas kaip ir teisingas. Paimta is konstitucijos, tik perfrazuota/sutrumpinta. Paskaityk konkreciau straipsnius jei domina, as anksciau buvau ikeles nuoroda i konstitucijos kopija.

     

    Man tik 127 savotiskai skamba, nes pagal ji pribalomi tik mokejimai. Bet cia geriau ekspertams sita straipsni analizuot.

     

    Valstybės biudžeto pajamos formuojamos iš mokesčių, privalomų mokėjimų, rinkliavų, pajamų iš valstybinio turto ir kitų įplaukų.

    Mokesčius, kitas įmokas į biudžetus ir rinkliavas nustato Lietuvos Respublikos įstatymai.

     

    Bet betkokiu atveju, pagal konstitucija, kas ir kiek moka mokesciu nustato istatymai. Pagal kuriuos visi ir mokam mokescius.

  7. Kiek tas pareigų vykdymas lygiavertis gyvenant užsienyje ir gyvenant Lietuvoje.?

     

    Ko lygiavertiskumas? Kas nustato lygiavertiskuma? Kas ipareigoja lygiavertiskuma? Sakyk straipsnio numeri. Matau, tu esi pries 32 straipsni, kuris net nesusijes su pilietybes issaugojimu

    32 konstitucijos straipsnis

    Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos.

    Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą.

  8. Kaip matau, Lietuvos pilietis kartu budamas ir kitos salies pilieciu vistiek privaletu vykdyti visas Lietuvos pilieciu pareigybes, ir nematau jokiu kliuciu ju nevykdyti.

     

    Bet, prarades Lietuvos pilietybe asmuo pagal 32 straipsni

     

    32 straipsnis

    Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą.

     

    gali netureti teises grizti i Lietuva, ko pasekoje jis nebeturetu galimybes vykdyti pareigybes rupintis savo tevais pagal 38 straipsni

    38 straipsnis

    Vaikų pareiga - gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

  9. Iš konstitucijos čia. Nepamenu visų straipsnių. 28,38,41,127, 139.

     

    Dekui uz straipsniu numerius.

     

    6 punktas yra is 127 straipsnio:

    Lietuvos biudžetinę sistemą sudaro savarankiškas Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas, taip pat savarankiški vietos savivaldybių biudžetai.

    Valstybės biudžeto pajamos formuojamos iš mokesčių, privalomų mokėjimų, rinkliavų, pajamų iš valstybinio turto ir kitų įplaukų.

    Mokesčius, kitas įmokas į biudžetus ir rinkliavas nustato Lietuvos Respublikos įstatymai.

  10. Buvo įvardinta diskusijos pradžioje:

     

    1. Pareiga laikytis Konstitucijos, įstatymų, nevaržyti kitų

     

    žmonių teisių ir laisvių

    2. Tėvų pareiga auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais

     

    piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti

     

    3. Vaikų pareiga gerbti tėvus, globoti juos senatvėje

     

    ir tausoti jų palikimą.

     

    4. Pareiga asmenims iki 16 metų mokytis

     

    5. Pareiga asmenims saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių

     

    6. Pareiga mokėti mokesčius

     

    7. Pareiga ginti Lietuvą nuo užsienio ginkluoto užpuolimo ir piliečių

     

    pareiga atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.

     

     

    Nesakau, kad nereikia moketi mokesciu, bet prasau patikslink, kas ipareigoja moketi mokescius. Nes konstitucijoj to neradau. Zinau, kad pvz tai yra Italijos konstitucijoj.

     

    Jei tera tik tiej pareigybiu, tai kuriu is ju nebutu galima laikytis turint dviguba pilietybe? Vienintele pareigybe, kuri gali gal sukelt kazkiek neaiskumu (tik vyrams beje) yra karo prievole. Bet del jos pateikiau istrauka pora/trejeta atsakymu anksciau is oficialaus URM puslapio

  11. Naudinga informacvija taip pat http://urm.lt/referendumas/

     

    Is ten del karo prievoles:

     

    Ar pilietybę išsaugoję asmenys turės atlikti karo prievolę?

    Turės.

     

    Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos piliečiai turi ne tik teises, bet ir pareigas, tarp jų – ir karo prievolė. Kitos valstybės pilietybės turėjimas ar vien tik išvykimas į užsienio valstybę (išvykimo deklaravimas) neatleidžia nuo karo prievolininko pareigų Lietuvos Respublikai.

     

    Nuo karo prievolės karo prievolininkai gali būti atleidžiami tik dėl sveikatos būklės ar amžiaus, taip pat atleidžiamos moterys, išskyrus tas, kurios pareiškė norą tapti karo prievolininkėmis ir (ar) yra baigusios aukštojoje mokykloje medicinos, slaugos ar akušerijos studijų programas.

     

    Lietuvos Respublikos teisės aktai šiuo metu nereglamentuoja kitų šalių pilietybę turinčių asmenų privalomosios karo tarnybos atlikimo sąlygų. Taigi dvigubą (daugybinę) ar vieną pilietybę turintys asmenys traktuojami kaip turintys vienodas pareigas ir turi būti šaukiami atlikti minėtą tarnybą bendrais pagrindais.

     

    Jeigu kitos ES ar NATO šalies ir Lietuvos pilietybę turintis asmuo karo tarnybą būtų atlikęs kitoje NATO ar ES valstybėje, pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą privalomoji pradinė karo tarnyba jam būtų įskaitoma Lietuvos kariuomenės vado sprendimu.

     

    Privalomoji karo tarnyba karo prievolininkui (įskaitant ir turinčius dvigubą pilietybę) gali būti atidėta individualia tvarka Karo prievolės įstatymo 15 straipsnyje nustatytais bendrais pagrindais (šeiminės, socialinės ir kt. priežastys).

     

    Jei Lietuvos ir kitos šalies pilietybę turintis karo prievolininkas yra šaukiamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėje, visų pirma turėtų būti atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos interesus ir poreikį šaukti karo prievolininką atlikti privalomąją karo tarnybą Lietuvoje.

     

    Svarstant tarnybos ar jos atidėjimo klausimus, visada stengiamasi atsižvelgti į užsienyje gyvenančių karo prievolininkų padėtį – jiems sudaromos sąlygos susisiekti su savo karo prievolės skyriais nuotoliniu būdu, vertinamos jų gyvenimo aplinkybės užsienyje, derinamos jų atvykimo į Lietuvą dėl karo prievolės procedūrų datos, apmokamos kelionės išlaidos. Fizinis atvykimas į Lietuvą jiems yra būtinas tik dviem atvejais – pasitikrinti sveikatos ir atlikti tarnybos.

     

    Siekiant supaprastinti privalomosios karo tarnybos atlikimo sąlygas ir kad kuo daugiau Lietuvos Respublikos piliečių būtų pasirengę ginti Lietuvos valstybę nuo ginkluoto užpuolimo, ateityje bus siūloma Lietuvai prisijungti prie Europos Tarybos konvencijos dėl pilietybės, kuri leistų lanksčiau spręsti klausimus, susijusius su dvigubą pilietybę turinčių asmenų karo prievolės atlikimu šalyse, kurios yra prisijungusios prie šios Konvencijos. Taip pat svarstysime galimybę pasirašyti atitinkamas sutartis su kitomis valstybėmis, kurios nėra minėtos Konvencijos subjektai, bet leidžia savo piliečiams turėti daugybinę pilietybę.

     

    Taip pat

    http://urm.lt/referendumas/

    :

    Ar pilietybės išsaugojimas suteiktų papildomų sveikatos draudimo lengvatų?

    Teisę dalyvauti privalomojo sveikatos draudimo sistemoje turi Lietuvoje nuolat gyvenantys jos piliečiai ir užsieniečiai bei laikinai Lietuvoje gyvenantys ir teisėtai dirbantys užsieniečiai bei jų nepilnamečiai šeimos nariai. Pilietybę išsaugantys Lietuvos piliečiai, jei negyvens Lietuvoje, nebus laikomi sveikatos draudimo sistemos dalyviais ir neturės prievolės mokėti sveikatos draudimo įmokų.

    Kitose valstybėse gyvenantiems Lietuvos piliečiams bus taikomi tų valstybių sveikatos draudimą, teisę į sveikatos paslaugas reguliuojantys teisės aktai.

    Ar pilietybę išsaugoję asmenys įgytų papildomų socialinių garantijų?

    Socialinės apsaugos sistemos priemonės nėra susietos su pilietybe – jos susietos su gyvenamąja vieta. Pensijos dydis taip pat priklauso ne nuo pilietybės, o nuo to, kaip ilgai žmogus dirbo ir kokio dydžio buvo jo pajamos.

    Socialinių paslaugų teikimas, paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti teikimas, asmenų lygių galimybių gynimas, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, darbo teisinių santykių reguliavimas taikytini tik Lietuvoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams.

    Teisę gauti piniginę socialinę paramą, valstybės mokamas išmokas, skirtas vaikams išlaikyti, taip pat teisę naudotis užimtumo rėmimo sistema turi tiek Lietuvos piliečiai, tiek kiti atitinkamuose įstatymuose nurodyti žmonės, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, arba faktiškai gyvena Lietuvoje.

    Kitos valstybės pilietybės įgijimas neturėtų įtakos pensijų mokėjimui. Kiekvieno pensijos gavėjo pensijos dydis yra individualus, priklausantis nuo to, kaip ilgai žmogus dirbo ir kokio dydžio buvo jo pajamos, nuo kurių jis mokėjo pensijų socialinio draudimo įmokas.

    Mokesčiai. Ar pilietybę išsaugojęs Lietuvos pilietis mokės mokesčius Lietuvos valstybei?

    Mokesčių objektas nėra susijęs su turima pilietybe. Mokesčiai mokami ten, kur uždirbamos apmokestinamosios pajamos.

     

     

    Idomu dar tai, kad:

    Ar kitos valstybės pilietybę turintis Lietuvos pilietis gali būti renkamas Lietuvos Respublikos Prezidentu ar Seimo nariu?

    Asmuo, turintis kitos šalies pilietybę, Lietuvos Respublikos Prezidentu ir Seimo nariu renkamas būti negali.

  12. gal ir kvailas klausimas, bet galėtumėt kas nors išvardint kokias konkrečiai teisės ir pareigas turi būtent Lietuvos piliečiai? nes kažkaip sunkiai pačiam sekasi susigooglint kažką konkretaus :/ pavyzdžiui čia: http://pilietybesvarbu.lt/ kaip ir oficialioje svetainėje, galima rasti tik tiek: "Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Lietuvos piliečiai turi ne tik teises, bet ir pareigas, tarp jų – atlikti karo prievolę ir kt." tai kas būtent yra tos kitos pareigos? :)

     

    nes kažkaip atrodo būtų logiška diskusiją pradėt nuo to, kokias būtent teises ir pareigas turi Lietuvos pilietybę turintys asmenys, bet kažkaip tokio konkretumo ir trūksta visoje referendumo komunikacijoje.

     

    Konstitucija apraso teises it pareigybes.

    http://www3.lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm

     

    139 straipsnis

    Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo – kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga.

    Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.

    Krašto apsaugos organizavimą nustato įstatymai.

     

     

    38 straipsnis

    Tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.

    Vaikų pareiga – gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

     

     

    Ar mokesciu mokejimas yra pareigybe ar kazkas kitka? Jei taip, tai kas ja nustato kaip pareigybe. Tikrai ne konstitucija.

     

    Pareigybe laikytis istatymu?

     

    Kas dar apraso piliecio pareigybes valstybei isskyrus konstitucija?

  13. Įstatymas nenumatos dvigubos pilietybės, bet tau tai nepatinka. Gi gyvenk įstatymo nustatyta tvarka, ko nepatenkintas.

     

    O kaip tave vadinti 20% lietuvis 80% britas? Neskamba? Tu neatsakai į esmę. Kaip vienodai lygiavertiškai būsi dviejų šalių piliečiu? Ir nenumetinėk visko įstatymams, nes pats esi jais nepatenkintas.

     

    Nebeturi argumentu daugiau?

    Kaip matau pats ir dabar esi nepatenkintas istatymais, kurie man (ir tau) leidzia gyvent ir dirbt uzsienyje ir ipareigoja toje salyje moket mokescius.

     

    100% lietuvis pagal tautybe ir lietuvos/anglijos pilietis.

     

    Labanakt.

  14. Čia ne klausimas kaip ką ir kam moki. Aš tavęs paklausiau kaip lygevertiškai abiems valstybėms mokėsi? Kaip lygiavertiškai kitas pareigas vykdysi abiems valstybėms. Kaip įvertini kiek labiau vienos ar kitos valstybės pilietis esi.?

     

    Tavo klausimas:

    "Jei taip nori pasisakyk dėl mokesčių mokėjimo. Kaip tai vykdysi abiejose?"

    Mano atsakymas

    "Kaip ir dabar. Istatymo nustatyta tvarka." Jei nori detaliau, skaityk ankstesni atsakyma.

     

    Kodel as turiu but labiau vienos salies pilietis nei kitos? Abieju po lygiai. O jei ir ne po lygiai, ka tai keicia, jei as atlieku pareigas abiems salims nustatyta tvarka.

     

     

    P.s. kaip matau, tau labiausiai rupi mano mokesciai, o ne pareigybes. Pvz. Amerika pagal kriterijus apmokestina pajamas savo pilieciams uzsienyje, nors jie ir buna sumokeje mokescius uzsienyje (double taxation). Lietuvoj nera dvigubu mokesciu. Tai ka, tu man siulai nesilaikyt istatymo ir paciam savanoriskai sumoket dvigubus mokescius?

  15. Ta va kad nepildai ir nepildysi. Keičia. Aš klausiau kaip lygevertiškai pareigas vykdysi apiem valstybėm ir kaip matom to padaryti negalėsi.

     

    Pasiskaityk apie mokesčius. Visų nevardinsiu. Pvm akcizai pelno, gpm, kelių, taršos ir daug daug kitų, iš kurių išlaikoma valstybė.

     

    Sveikintina kad užsienietis pildo Lietuvos biudžeta. Niekas per šį referendumą nekalba apie pilietybės suteikimą užsieniečiui.

     

    Vykdysiu taip, kaip ir vykdau dabar. Istatymo nustatyta tvarka. Nori pasakyt nesilaikau istatymo dabar? Nepatenkintas dabartiniais istatymais? Kelk iniciatyva juos keist. Dviguba pilietybe cia nieko nekeicia.

     

    PVM mokamas ten kur leidziami pinigai. Kai gryztu i Lietuva ir leidziu pinigus - moku PVM. Kaip ir betkuris lietuvis isigydamas ka nors ne Lietuvoje, moka toje salyje PVM.

     

    Akcizus moku taip pat ten kur leidziu pinigus. Gryzes i LT perku kura ir moku kuro akcija. Kaip ir betkuris uzsienietis atostogaujantis Lietuvoje mokankuro akciza. Kaip ir betkuris lietuvis moka akciza uzsienyje per atostogas uz kura.

     

    Pelno Lietuvoj negaunu. Kaip ir tu manau jo negauni uzsienyje. O jei ir gauni, tai yra dvisaliai susitarimai kaip tai apmokestinama.

     

    Nerukau, tad akcizo tabakui nemoku niekur. Kai geriu alkoholi Lietuvoje, moku alkoholio akciza Lietuvo, priklausomai nuo isgerto kiekio. Kaip ir tu moki.

     

    Keliu mokestis iskaiciuotas I kuro mokesti, atsakiau jau ji.

     

    Lietuvoj netersiu. Kaip ir tu manau netersi uzsienyje.

     

    Tad, kuo tai skiriasi, ar as turiu tik Lietuvos pilietybe ir gyvenu uzsienyje, nuo to jei as tureciau Lietuvos ir kitos salies pilietybe ir gyvenciau uzsienyje?

     

    Tai ar pareigybe yra tik pildyti biudzeta? Kadangi pagal tave as tos pareigybes nesilaikau dabar, tai man reik atimt piloetybe? Analogiskai, kadangi uzsienietis jos laikosi Lietuvoje, tai jam reiktu suteikt Lietuvos pilietybe ir atimt jo dabartine pilietybe (nes jis gi nesilaiko pareigubiu savo gimtinei)?

     

    Tad, pasakyk, kokiu as pareigybiu nesilaikau istatymo numatyta tvarka dabar, ir kokiu as negaleciau laikytis jei tureciau antra, uzsienio pilietybe.

  16. Ar valstybė išlaikoma tik iš sodros ir sveikatos draudimo? Tai tavo asmeniniai mokesčiai kurie man neįdomūs. Kaip papildysi valstybės biudžetą? Iš kur pinigai kurie naudojami kitoms srytims švietimui, infrastruktūrai ir taip toliau.

     

    Pildysiu valstybes biudzeta taip, kaip pildau dabar. Dviguba pilietybe cia nieko nekeicia.

    Nori pasakyt darau dabar kazka nelegalaus? Siulai uzdraust emigruot ar atimt emigrantams pilietybe?

     

    P.S. Kaip tu pildai valstybes biudzeta jei ne per pajamu mokesti (kuris turi dedamasias dalis zinoma)?

     

    P.P.S. kaip uzsienietis dirbdamas Lietuvoje pildo savo gimtines biudzeta? Siulai uzdraust imigruot i Lietuva? Ar siulai imigrantams iskart suteikt Lietuvos pilietybe? Gi jis, pagal tave, laikosi pareigu - moka mokescius

     

    Tai viskas ok, eis su visais lietuviais į tas pačias mokyklas ir sėkmigai integruosis.

     

    Ok, ne ok - tai visai kitas klausimas ir jis yra/bus sprendziamas atskirai.

  17. Jau apie tas pareigas kalbėta ir neturiu nei laiko ir noro kartotis.

    Jei taip nori pasisakyk dėl mokesčių mokėjimo. Kaip tai vykdysi abiejose?

     

    Nama pradedame statyti ne nuo pamatų. Pirma apsvarstoma ir įvertinamos galimybės, tada būna sprendimas ir toliau statybos. Bus laiko kaip ir su brexit?

     

    Nuo tavęs skiriasi kad jis nepilnametis. Jis pats dėl nieko nesprendžia ir ne apie vaikus kalbam.

     

    Kokia problema del mokesciu mokejino? Mokesiu taip, kaip ir moku dabar. Mokesciai nuo uzdarbio mokami toje salyje kurioje gyvena darbuotojas. Kaip ir dabar. Sveikatos draudimo mokestis mokamas toje salyje kurioje gyveni. As negaliu gaut nemokamo gydymo Lietuvoje, nes nemoku Lietuvoje privalomo sveikatos draudimo. Viskas cia normalu ir apibrezta. Ar tu kokius kitokius mokescius turi omenyje? Patikslink.

     

    Dauguma atveju jau yra/turi but apibrezta istatymais, nes Lietuvos vaikai gali turet 2 pilietybes. Dviguba pilietybe nera kazkas naujo. Didzioji dalis pasaulio saliu ta turi ir nera tai taip problematiska kaip tu apibudini.

     

    Apie ką kalbam. Ar yra anglijoje spec angliškų mokyklų kurios padeda integruotis anglams?

    Ar yra anglijoje valstybinių mokyklų kuriose dėstoma lietuvių kalba?

     

    Sitai visai nesusije su referendumo klausimu. Nepriklausomai nuo to kiek vaiko tevai turi pilietybiu, vaika reikes integruoti vienaip ar kitaip, jei jis grys.

  18. Nieko aš neįvardinsiu. Tu pasakyk kaip abiejose valstybėse tuo pačiu metu, vienodai ir lygiavertiškai vykdysi visas pareigas?

     

    Viskas šiuo metu yra neaišku ir neapibrėžta. Pirma priimkim dvigubą pilietybę tada viską apibrėžkim kas ir kaip bus. Man labiau tiktų atvirkščiai.

     

    Vakai čia ne prie ko, už juos nusprendė tėvai.

     

    Kalbam konreciai, o ne abstrakciai. Pasakyk, kokios pareigybes negali but vykdomos kartu keliose salyse.

     

    Vykdysiu pareigybes Lietuvai taip pat kaip ir vykdau dabar, budamas uzsienyje. Jei manai, kad ju nevykdau dabar, vien del to jog esu emigraves, tai gal pasiulysi atimt Lietuvos pilietybe visiems emigrantams?

     

    Piletybe butu duodama nuo 2020 Sausio 1, tad bus laiko reglamentams jei ju reiks. Nama statom nuo pamatu, o ne nuo stogo.

     

    Koks skirtumas kas nusprende uz vaikus? Yra/bus/turi buti apibrezta kaip tu pareigybiu laikytis. Mano 9 metu sunenas turi Lietuvos ir Italijos pilietybes. Ko jis nevykdo dabar? Ko jis nevykdys budamas pilnameciu? Kuo tai skiriasi nuo manes?

     

    Beje, kas tau yra neaisku ir neapibrezta? Patikslink.

  19. Tai tu pasakyk kaip vykdysi abiem valsybėm.

     

     

     

    Dėl integracijos niekas ir nesako kad nereikės. Tam yra mokyklos ir jei norės integruosis.

     

     

     

    Dar nėra jokio susitarimo ar reglamento tai ir neburk kad vykdytum.

     

    Pasakyk tu man, kurios pareigybes negali buti vykdomos abiejuose salyse?

    Bus pilietybe, bus ir reglamentas. Gi negali but reglamento, be dvigubos pilietybes.

    Nama mes statom nuo pamatu, o ne nuo stogo.

    Prie to paties, kaip emigrantu vaikai vykdo pareigybes turedami dvi pilietybes?

  20. Šiandien per radiją girdėjau naują siūlymą emigrantų vaikams kurti spec mokyklas, nes vaikai negali integruotis į normalias lietuviškas. Ką galvojate? Kas dėl to kaltas, o kas turi mokėti už visa tai?

     

    Kaip Europos sajungos salis, mes turime ir kuriame galimybes integruotis kitiems Europos sajungos salies pilieciams. Kaip ir kitos Europos sajungos salys kuria galimybes integruotis mums. Tad, kodel mes negalime kurti galimybiu integruotis savo salies pilieciams?

    Del mokejimo - ar labai jau skirsis islaikymas tokios mokyklos palyginus su tradicine? Jei emigrantai grys, tai taip ar taip ju vaikai prades eiti i mokyklas, uz kurias bus apmokama taip pat.

     

    Na, cia apie svietimo jau sistema pradejom kalbet. Kad ji Lietuvoje jau senai supuvusi, tai tas aisku.

    Bet diskutuokime geriau apie dviguba pilietybe, nes sitos spec. mokyklos nera klausimas susyjes apie tai.

     

    Butent, ne i tema cia. Ir nesvarbu su keliom pilietybem grys lietuvis i Lietuva. Integruotis reikes tiek pat.

    Beje, uzsienyje gime lietuviu vaikai ir taip turi dvi pilietybes, tad tai visai ne I tema cia diskutuot

     

    Kodėl nesusipriešinimas? Aš irgi norėčiau papildomo dėmesio/finansavimo savo vaikams. Kuo tos mokyklos logiškos. Kodėl negali bendrose mokyklose integruotis? Gal tau lietuvos lenkų ir rusų mokyklos ir darželiai irgi yra normalu?

     

    Cia jau yra realizacijos klausimas, ir visai ne i tema. Dauguma emigrantu vaiku iki 10 metu jau turi dvi pilietybes. Nwsvarbu kiek pilietybiu tures tu vaiku tevai - juos vienaip ar kitaip integruot reikes.

     

    1. Paaiškink kaip abiejose vienodai tai vykdysi?

    2. Neatsisakai, bet kaip vykdai?

     

    Prasau, pasakyk kokiu pareigybiu as nevykdau Lietuvai dabar budamas emigrantu, ir kokiu nevykdyciau turedamas dvi pilietybes.

     

    P.S. jei butu kazkokie konfliktai del kokiu tais specifiniu pareigybiu, tai vykdyciau jas istatymo /abipusio saliu susitarimo/reglamento nustatyta tvarka.

  21. Tai kuris variantas: ar emigratai grįš ir stos į darbo biržą, ar grįš ir parveš didesnius atlyginimus? Ar bus pusė vienokių, pusė kitokių, ir visiškai niekas nepasikeis? Gal tada geriau iš vis nereikia tokių nepagrįstų spėlionių, vien tik tam, kad pasiginčyt su kitais? Jau ir taip šimtą kartų girdėjom, kad va paims ir grįš emigrantai, ir įkurs verslus, ir mokės didelius atlyginimus, ir visi gyvens ilgai ir laimingai, ir ragana bus nugalėta, ir slibinas nukautas, ir viskas bus lyg pasakoj...

     

    Visu pirma as nesakiau kad emigrantai gave antra pilietybe grys i bLietuva tam, kad stotu I sarbo birza. As sakiau, jog emigrantai ( ar bent jau dalis ju) isvaziavo del to, kad Lietuvoje jie neturejo is ko pragyventi, ir jei butu like, daug sansu, kad jie butu stoje I darbo nirza ir butu buve nasta Lietuvai (cia argumentas buvo tam, kuris juos isvadino parazitais).

     

    Kazkuri dalis ju isvyko butent pasaulio, patirties, geresnio gyvenimo paieskot. Nesiginciju jog tokiu nebuvo. Dabar, ar kazkas is sitos grupes, ar is tos kurie neturejo galimybes pragyvent Lietuvoj, pragyvene n metu kitoj saly, kaip ir naturalizavosi, kaip ir prigijo kitoj saly, kaip ir nusprende patapt tos salies pilieciais. Bet tai padarius, jis nebegales taip laisvai gryzt i Lietuva, kaip tu sakai geresniu darbo vietu, patirties ir algu parvezt. Zinoma tu pasakysi, kad taip pat bus ribojamos tu galimybes, kurie nusprws cia i darbo birza gryzt, bet pasakyk tada, kodel jis turetu gryzt i Lietuva I darbo birza, jei jis turi gerwsni gyvenima kitur?

     

    Ir nereikia cia tu isvedziojimu apie raganas, ne viduramziais gyvenam.

     

    Tai antra pilietybė reikalinga, kad galėtum teisiškai atlikti tavo paminėtus dalykus? Tai su antra pilietybe, tu turi tam tikrą teisę? Turi daugiau teisių, nei tie, kurie neturi antros pilietybės? Turi daugiau privilegijų, daugiau naudos?

     

    Turiu teise buti pilnavertis pilietis tos salies i kuria emigravau. Turiu buti teise ir pilnavertis pilietis tos salies, kurioje gimiau, kurios tautybe turiu, su kuria mane sieja giminystes rysiai.

     

    O tau gaila, kad as su antra pilierybe turiu teisiu ir pareigu kitoje salyje? Panasu, kad nepatenkintas tik del to, kas emigrantas tures dvi pilietybes o tu viena.

     

    Beje, nepamirsk, kad pareigybes islieka ir Lietuvai. Pvz karo atveju Lietuva gali pasaukt savo pieliecius tarnybon, ir nesvarbu ar jis turi viena ar dvi pilietybes. Ji negali paaaukt tarnybon tu, kurie prarado Lietuvos pilietybe.

     

    . Kitam lietuviška pilietybė – būdas priversti emigrantus grįžti (bet tik tuos, kurie turi bent dvi

    Nesamone. Niekas neragina gryzti tik tu, kurie turi 2 pilietybes. Esme tame, kad pvz del situacijos ir neuztikrintumo Anglijoje, nemaza dalis emigrantu pasiims Anglijos pilietybe. Ne kaip teises, ne kaip pareigybes, bet kaip uztikrintos galimybes gyventi ten, kur esi isikures. Jei jie praras Lietuviska pilietybe, tai raginti juos gryzt bus sudetinga - jie gi net ne Lietuvos pilieciai.

    Nediskutuosiu, kodel valstybe turetu ragint gryzt savo piliecius, nes tai kitas klausimas, ir jei jau ragina, vadinas kazkam ju reikia.

     

    Tai gal pagaliau apsispręskit, ar pilietybė viso labo apibrėžia, kokias teises ir pareigas turi tam tikroj valstybėj, ar tai kažkas, kas daro tave labiau / mažiau lietuviu, britu, amerikiečiu ar iraniečiu?.. Tada gal ir galės vykti diskusija.

     

    Abu. Apibrezia teises ir pareigybes, bei daro tave labiau tos salies pilieciu.

    1. Kodel as negaliu turet teisiu ir pareigu ne vienoje salyje?

    2. Ar as busiu maziau lietuvis, nes turesiu kazkokiu pareigu kitai saliai? As gi neatsisakau turimu pareigybiu ir teisiu lietuvai.

  22. Kiek nutolę ir kiek dar nutolsite tik jūsų pačių reikalas. Jūs patys ir turite kurti ir palaikyti tą ryšį. Ir pasakymas nebus pilietybės tai nutolsiu tik parodo kiek ta Lietuva jums svarbi yra.

     

    Yra teisybes, bet aplinkybes ta irgi smarkiai itakoja. Bet cia ne argumentas balsavimui pries. Gal butu galima gauti racionalu argumenta pries?

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...