Pereiti prie turinio

TomasUr

Nariai
  • Pranešimai

    275
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    0%

TomasUr Pranešimai

  1. prieš 13 valandų, jokeriss parašė:

    Pirmsiausia reikėjo skambinti į policiją kad užregistruoti nelaimę, kur kaip kada. Nufotografuoti padarinius ir duobę ir t.t.  poto jau kreipiesi į kelio savininką iš kurio sunkiai paeis arba KASKO. Aišku jei buvo kelio ženklas kad duobės tai pamiršk

    Kaip tik šįmet per visur išplatino, jog policijai skambinti nereikia. Tik įdomu, ar taip jau pasitikės kelio savininkai, kai bus tik nuotraukos...

    https://www.lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2024/02/27/news/metu-pradzia-vairuotoju-nedziugino-draudikai-fiksuoja-isaugusias-transporto-zalu-sumas-30752894

  2. Atsakant į klausimą: maloni ~21,5°C temperatūra (žiemą buvo vėsiau). Namas nerenovuotas, radiatoriai praktiškai šalti. Jei daugiabutį atnaujintas šilumos punktas, o didžioji dalis turėtų būti atnaujinti, tai į radiatorius patenkančio vandens temperatūra yra reguliuojama pagal oro temperatūrą. Pas mane pvz. prie 10°C atjungia visai, taip pat pamažina nakties metu. Jei radiatoriai stipriai šiuo metu kaitina greičiausiai tinkamai nesureguliuota šilumos punkte, reikia kreiptis į daugiabučio administratorių. Jei kiekvienas radiatorius turi termostatą, tada gali būti, jog įvadiniais vamzdžiais iki jo ateina karštas vanduo ir pats pasireguliuoji. Tokiu atveju, neturėtų būti per karšta tik nuo tų vamzdžių, jei pats radiatorius šaltas. Taip pat gal visgi yra galimybė ir tokiu atveju pareguliuoti įvadiniais vamzdžiais tekančio vandens temperatūrą pagal lauko temperatūrą. Galima būtų pasidomėti pas administratorių.

  3. Dar toks pastebėjimas: ESO praktiškai nieko patys nedaro. Jiems jau viskas turi būti paruošta, tuo labiau vidinis tinklas priklauso daugiabučiui, o ne jiems. Jie atvažiavę kabinti skaitiklį turi rasti plombuojamus automatinius išjungėjus ir paskirstymo gnybtus prieš skaitiklį, taip pat turi būti paruoštas projektas. Spėju instaliacija sena ir nekeista, el. spintos nepritaikytos skaitikliams, apie plombas tikriausiai galima pamiršti. Greičiausiai ESO atsiuntė prijungimo sąlygas administratoriui, o paruošimo darbai gali siekti ir keliolika tūkstančių, tai paprasčiausiai administratorius pasakė gyventojams, jog ESO neapsiima, nes nenori užsiimti tokiais darbais. Aišku, gali būti kitos priežastys.

  4. Tie elektros skaitikliai kaip ir rašė TEGAS yra tik kontroliniai ir priklauso namo administratoriui. Jei sutarta, jog mokama pagal plotą, tai niekas jų ir netikrins naudojiesi kiek nori, mokės visi. Jei vėl pradės nurašinėti ir rinkti mokesčius pagal skaitiklį, tai prieš tai turės surašyti kiek jie rodo konkrečią dieną ir tai bus pradinis rodmuo, niekas nelieps primokėti, už tai, jog sunaudojai daugiau nei visi, nes už tai jau būsit sumokėję elektros tiekėjui. Tad drąsiai galima jungti ir kokią valiutos kasyklą.

    Bandykit steigti bendriją. Nereikės to administratoriaus ir jau tada nuspręsit kaip mokėt už elektrą. Aišku, gali padidėti administracinės išlaidos, arba galit pataikyti ant prasto pirmininko ir pan., bet greičiau bus galima priimti reikiamus sprendimus.

    O šiaip, turit išsikaulinti ESO atsakymą, kodėl jie nenori sudėti skaitiklių kiekvienam butui ir bus aišku. Greičiausiai netvarkingas vidinis tinklas, o jis tikriausiai neatnaujintas nuo daugiabučio pastatymo.

  5. prieš 3 valandas, Tmaster parašė:

    pasikurkit vieną kartą vpn, kad ir tą patį, nemokamą bei puikiai veikiantį cloudflare warp.

    Cloudflare warp nepakeičia ip adreso, tad anonimiškumo neteikia. Nesakau, jog tai nėra geras dalykas.

    Citata

    WARP does not provide anonymity and is not designed to prevent servers you communicate with from identifying you. WARP also does not allow you to pretend to be accessing the Internet from a different country than the one you are currently in.

     

  6. Įdomu pasidarė, kokią čia stebuklingą internetinę nuorodą rado Delfis, jog taip paprastai parodo parsisiuntimus tik pagal IP adresą? Kiek tai gali būti veiksminga ir panaudojama prieš vartotojus ar eilinis clickbait?

    Delfi straipsnis (nuorodos nededu): https://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/internetine-nuoroda-galinti-sugriauti-santykius-vienu-paspaudimu-suzinosite-ka-partneris-siunciasi-i-savo-kompiuteri-94873081

     

  7. Tepalinis radiatorius išjungtas išlieka šiltas ilgesnį laiko tarpą, konvencinis - atvėsta praktiškai iškart. Konvencinis patalpą pradeda šildyti iškart, tepalinis tik įkaitinęs tepalą. Realiai konvenciniai, tai tas pats kaip ventiliatoriniai šildytuvai tik be ventiliatoriaus (mažiau triukšmo). Renkiesi ko labiau reikia.

  8. Tikiuosi autorius nesupyks, jei įsiterpsiu su klausimu: tie kurie naudojat monitorius, ypač didesnės įstrižainės, ar jūsų naudojami stalai yra ilgesni nei standartiniai (ta prasme nuo sėdinčio žmogaus į priekį 90 laipsnių kampu)? Pats naudojuosi laptopu, bet visai norėčiau monitoriaus, tačiau kai kartais tenka pasėdėti prie stalinių kompų būna nelabai patogu, nes sėdi praktiškai 50cm nuo monitoriaus, viskas atrodo labai išdidinta ir nelabai pavyksta visą vaizdą vienu metu matyti, būni susikoncentravęs tik į dalį ekrano.

  9. Siųsti, tai gal priims praktiškai visos, kaip negabaritinį siuntinį, tik kas iš jo liks pasiekus gavėją... Reikia nepamiršti, jog eis per paskirstymo centrus, bus iškraunama pakraunama į skirtingus automobilius ir kiekvienas toks veiksmas gali reikšti rėmo apdaužymą. Jei Lietuvoje, tai sakyčiau geriausia siųsti autobusu. O jei tai neįmanoma, tai minimaliai nuardyti, t.y. nuimti priekinį ratą ir dirželiais pritvirtinti ties pėdalais, šakę tvirtai suveržti, jog nesisukiotų ir nuimti vairą, o viską apvynioti putintu polietilenu keliais sluoksniais. Arba tik surišti priekinį ratą nenuėmus, jog nesisuktų ir nuimti vairą bei viską apvynioti.

  10. Pirmiausia turi apibrėžti, kaip tu įsivaizduoji kokybę ir iš kokių medžiagų pagamintų keptuvių ar puodų ieškai.

    Šiaip, nueini į Maximą, kai būna 40% nuolaida ir nusiperki kokią Uniwel keptuvę su "keramine" danga už ~10€, po pusantrų metų išmeti ir nusiperki naują. Didžiausia problema yra pradėjusi luptis danga, kurią pažeidžia metaliniai įrankiai, šiurkščios valymo priemonės arba nusidėvi ilgainiui nuo temperatūros ir naudojimo, o praktiškai visos keptuvės yra kažkuo dengtos, todėl pirkti labai brangias nelabai apsimoka, nes vis tiek reikės išmesti, nebent vykdai viešojo maitinimo paslaugas. Vienintelės ilgaamžės keptuvės yra iš ketaus (dar gal gryno nerūdijančio plieno be dangos), bet jos reikalauja papildomos priežiūros ir atsidavimo.

    Puodai visi laikys ilgai, jei pirksi storesnėmis sienelėmis iš nerūdijančio plieno. Jei ieškai iš kitų dangų pagamintų puodų, tai vėlgi, jei kažkuo dengtas - ilgainiui nusidėvės ir reikės keisti.

    Tokius daiktus labiausiai apsimoka pirkti per akcijas, tada tikrai nepermokėsi. Jei netinka Maxima, tai jau minėta Gerduva, Bohemia, Imperija ir pan.

  11. Žiemą su dviračiu šaltoka dirbti, turi rūpintis ne tik dviračio paruošimu, bet ir tinkama apranga, kuri kvėpuotų, bet tuo pačiu būtų apsaugota nuo vėjo, vandens, nes tuoj suprakaituosi ir, jei drabužiai drėgmės neišleis, perpūs vėjas arba kai nejudėsi - drebėsi, nes drėgmė traukia šaltį. Nežinau, kuo tas paauglys taip nusikalto, bet manau yra geresniu darbų, o iš vis - mokytis reikia.

    Dviratį paruošti žiemai tutorialų tikrai nereikia, svarbiausia padangos grubesniu protektoriumi ir platesnės, sakyčiau nuo 1,95 į pliusą. Žieminės gan brangios, bet gerai sueina ir pačios pigiausios (jų protektorius gilus ir grubus, pučiasi tik iki kokių 2,5 bar kas irgi gerai). Taip pat kuo platesni ir ilgesni skydeliai (purvasaugiai), nes pagrinde reikės važinėti koše. Grandinei ir žvaigždėms tepti reikia "šlapio" tepalo (atsparesnis vandeniui). Grandinę supurkšti bent kartą per savaitę (kai yra kritulių ar druskos) ir kiekvieną kartą grįžus namo nusivalyti likusią sniego bei druskos košę. Dar standartiškai pažiūrėti kaip su ratų bei miniklio veleno guoliais, gal reikia pertepti, jei ardosi. Ir jei ką nors atsuki, tas daiktas turi sriegį ir yra metalinis - užsukant tiršto tepalo nesigailėti.

    Žiema (drėgmė bei druska) dviračiui peilis, geriau naudoti prastesnį, nes tikrai atsiras rūdžių, jei ne ant rėmo, tai ant grandinės, žvaigždžių šakės. Stabdžių bei pavarų trosai ir šarvai surūdys, geriau pasikeisti į nerūdijančio plieno.

    Paspirtukas dar labiau kentės, nebent važiuojant kai visiškai sausa. Beje, šaltis baterijų gyvavimo trukmę mažina.

  12. Prieš 47 minutes, InTeXaS parašė:

    Taip, mano kasdienoje reikalingas yra telefonas kiek kitoks nei įprasta, turėjau kažkada LG naują modelį nebijantį kritimų, antroje dienoje kažkaip sulinko jis 😄 HTC su gerais dėklais buvo taip pat superiniai telefonai lengvai nepalaužiami, o vėliau jau teko pereiti prie mažiau žinomų gamintojų. Paskutinius kokius 8 metus turėjau vien tokius, buvo ir Nomu - puikus telefonas, bėda lizde o jis nekeičiamas o naujų modelių neleido, buvo ir Ulefone labai prastas softas lietuviškos programos neveikdavo bei pusė kitų programų, CAT sudužo nukritęs iš visai neaukštai pirmąją savaitę, ir lėtas pasirodė. Oukitelis taip pat dužo labai greitai. Esu "nesunaikinamų" telefonų naikintojas 😄 Vienintelis Nomu buvo superinis dalykas, kritęs iš 12 metrų aukščio ant betono ir toliau jokių bėdų, duše besiprausdamas galėjau kalbėti telefonu be jokių problemų, plauti po kranu kas dieną kai to reikėjo 😄 Dabar turiu Blackview jau berods trečia modelį, vienas vandens neatlaikė labai greit, pirmasis pakrovėjo lizdo keitimo neatlaikė, dabartinis garso kalonėlė veikia nuo nuotaikos, dažniausiai ji prasta jau pasidarė, ir prasidėjo išsikraudinėti greičiau nei įprasta, įprastu naudojimu dienos nebeatlaiko.

    Todėl žvelgiu į kitą, Nokia tikrai atrodo puikiai kaip minėjai, neatrodo "rugged" serijos, labiau domina kaip jo veiksnumas, pati įranga, ar nepradės po metų strigti? Žaidimų nežaidžiu visai, tai tik internetas bei pagrindinės programos.

    Dėl pakrovėjo lizdo uždengimo, galbūt kaip mintis būtų pabandyti, nes visgi kažkodėl Nokia XR21 pamiršo belaidį krovimą idėti

    Strigti neturėtų, ypač kai Nokia žada 3 Android atnaujinimus, tik nemanau, jog jis tau tiek ištemps... 😂

    Bandyk kokį Doogee S100 (dar geriau Pro), krauti reikės tik kartą per savaitę ir atrodo rimtas daiktas. (čia tik idėja, ne rekomendacija).

    Galėtum susikurti Youtube kanalą, kuriame darytum tokių telefonų apžvalgas ir atsiliepimus po keleto mėn. naudojimo bei kai nusibaigs. Tikrai būtų žiūrovų, o ir vienas kitas euras prisidėtų. Praktikos telefonų naikinime tikrai matosi, jog yra 😁

  13. Visa tokia chemija praktiškai yra sudaryta iš tų pačių sudedamųjų dalių. Išlaidauti tikrai neverta, vienintelis galimas brangesnio valiklio pliusas - didesnis poveikis (bet čia labai priklauso nuo gamintojo, kokio stiprumo daro). Aš asmeniškai naudoju iš Lidlo, bet jis su chloru (nekvepia). Iš tikro tie valikliai visi subėga į sifoną, ypač jei jis didesnis (virtuvinis pvz.), ir naudos iš jo nelabai būna. Norint, jog išsivalytų vamzdžiai reikia pilti ne tiek kiek parašyta, o tiek, kad prisipildytų pilnas sifonas ir dar bent stiklinė nutekėtų į vamzdžius. Praktiškai bent 0,5l ir daugiau.

    Pačius sifonus labai gerai praplauna paprasta stipri vandens srovė nukreipta tiesiai žemyn (pvz iš dušo šlangos), o jei jau vanduo vos vos subėga, geriausia išsivalyti sifoną rankiniu būdu, labai patogu su ilgu pincetu, nes paprastai daugiausia plaukų ir kito turinio užsikabina už sifono varžto bei jo laikiklių ir užkemša visą pratekėjimą. Vamzdžius geriausia praeiti su spec valymo trosu.

    Granulių geriau nenaudoti, nebent jas tirpinant, nes nepakankamai gavusios vandens gali sulipti ir galutinai užkišti vamzdį.

    prieš 2 valandas, Tmaster parašė:

    o kaip tie kurmiai reaguoja su valymo įrenginių bakterijomis? (nuosavų namų) ta prasme rugštis labai nežudo valymo įrenginių mikrofloros?

    Pagrinde kanalizacijų valikliai pagrįsti natrio hidroksidu - šarmu puikiai tirpdančiu visas organines medžiagas, dar kartais turi chloro (natrio hipochlorido). Turėtų puikiai naikinti ir valymo įrenginiu bakterijas.

  14. prieš 4 valandas, InTeXaS parašė:

    Kadangi tiksliai į temą pataikau, tai galbūt gali kas pakomentuoti apie Nokia XR21? Ar verti parametrai/įranga tų pinigų, ar verčiau vėl rinktis kinietišką didelį telefoną ir nekvaišinti galvos? Reikalingas telefonas nebijantis smūgių ir vandens. Vienintelis dalykas kuris nepatinka XR21, jog pakrovėjo lizdas atviras, teko ankstesnį telefoną todėl keisti, jog sugedo pakrovimo lizdas ir meistram bekeičiant jį kažkaip ekranas nebeveikė 😄

    Pagal viską atrodo visai padorus telefonas, kurio išvaizda neprimena rugged serijos. Taip pat, žadamas gan ilgas palaikymas. Pakrovimo lizdą galima uždengti guminiu ar neguminiu kištuku, yra pilna aliexpress. Bet jei ruošiesi mėtyti, geriau dar papildomai nusipirkti gerą dėklą (kuris irgi gali turėti uždengimą pakrovimo lizdui).

    Jei domina rugged tipo telefonai, daug kur minimas Doogee gamintojas kaip vienas iš geresnių. Jų kainos irgi padorios, o galima rasti ir geros "egzotikos".

  15. Prieš 6 minutes, xeimax parašė:

    Custom Rom išvis jau pamirštas reikalas, nes kai tik nurootini telefona  pamiršk apie smart id ar bankinius appsus.

    Truputėlį nesutiksiu, pas mane sukasi Lineage OS ir veikia smart id bei kelios bankinės programėlės. Telefono rūtinti nebūtina. Taip, gal ne su visais veikia, bet tada galima naudotis elektroniniu parašu asmens tapatybės kortelėj, norint prisijungti ir pan.

    Šiaip kažkuris Pixel iki šiol buvo vienas iš planuojamų pasirinkimų, dabar dar pradėjau dairytis į Samsungus. Oneplus jau gan brangūs pasidarę, o Nord serija nėra jau tokia gera sprendžiant iš apžvalgų, galima gauti šiek tiek geresnių variantų už tą pačią kainą. Žinoma, neatmetu ir šio gamintojo. Tikrai geras.

    Prieš 23 minutes, active122 parašė:

    Ar zinojai, kad jei mergina per pirma pasimatyma pamatys, kad vaikinas naudoja android, dideja sanas, kad ji atstums? 

    Prajuokinai. Ne pagal telefono modelį žmones santykiams reikia rinktis.

  16. Prieš 32 minutes, xeimax parašė:

    Variantų nėra daug. 

    Siulyčiau orientuotis į 3 gamintojus.

    1. google pixel

    2. oneplus

    3. nothing phone.

    Su pixeliu gauni pakankamai gera hardware, OS iš pirmų rankų, minusas  būtų letesnis krovimas

    oneplus gausi bene lyderiaujanti krovimo greitį, patenkinama OS, ir kelis didelius atnaujinimus. [ patenkinamas OS, nes anksciau  jie tikrai geresni softa gamino, dabar jis nera toks greitas kaip kažkada ]

    nothing phone gal ir nelabai girdėtas, bet išskirtinis dizainas ir labai geras OS.  Telia turi ekspozicijoje tai pamaigius  tikrai  jauciasi kad prie OS gerai padirbeta, tiesiog skraido lyginant su OnePlus. 

    O kaip su Xiaomi (kaip pigesnis variantas) ir Samsung (kaip brangesnis)?

    Nothing phone vis dėlto labiau orientuotas į išskirtinį dizainą, taip pat pabijočiau dėl jų UI. Sutinku, jog turėtų būti unikalus ir tikrai geras, bet kai pasibaigs oficialus palaikymas gali būti bėdų persirašant  į custom ROM (nesidomėjau, todėl galiu ir klysti). Dar vienas minusas - naudojant ne permatomus dėklus pasislėps ta Glyph funkcija, o naudojant permatomus, ypač "guminius" matysis visos besikaupiančios dulkės ir reikės dažnai valyti.

  17. Sveiki, prisireikė atsinaujinti telefoną ir niekaip neapsisprendžiu ką rinktis: ar pigų iki kokių +-200€ ar brangesnį. Biudžetas teoriškai neribotas, bet nematau prasmės išleisti daugiau nei kokių +-500€. Domina tik Android ir tik naujas (nenaudotas). Kokia būtų jūsų nuomonė apie tai? Gal kokių konkrečių modelių galite parekomenduoti?

    Svarbiausia, ko tikiuosi iš telefono, būtų talpi ir ilgai laikanti baterija, ilgaamžiškumas atsižvelgiant į kainą t.y. jei pigus bent 4 metai, jei brangesnis - ilgiau (dabar naudojuosi Oneplus One pirktas 2015 sausį). Pusėtinai padori kamera bei sklandžiai veikiantis UI, su kuo mažiau šlamšto ir daug nustatymų (privalumas). Bent 65GB atminties ir kokie min. 4GB RAM. Jei tai brangesnis variantas - galingas CPU ir daugiau RAM (prisidedant prie ilgaamžiškumo). Papildomi pliusai būtų: populiarumas tarp custom ROM kūrėjų; 5G (bet nėra ypatingai būtinas); patvarus, sunkiai besibraižantis ekranas ir padorus šviesumas (geras matymas saulėje).

    Ko man nereikia: didelio ekrano atnaujinimo dažnio (turi būti galimybė nustatymuose jį susimažinti); prabangaus dizaino ar stiklinės nugarėlės; greito įkrovimo; 2 SIM ar sd kortelės palaikymo.

    Domina ir mažiau populiarūs, bet labiau į privatumą orientuoti ar kokie kiti išskirtinių projektų telefonai, bet su Google play.

  18. prieš 5 valandas, piktaskiskis parašė:

    Sveiki,

    Kodėl neapsaugo? Apsaugo,fake anketos, netikros, nepatikimos ar sukurtos prieš kelias dienas neturi foto dažnai

    Bet foto gali neturėti ir tikros, normalios anketos, taip apribojama galimybė tokiom anketom skelbi įrašus. Facebook neprivaloma turėti nuotraukos, todėl atmesti anketas pagal tai, jog jos neturi nuotraukų yra nelogiška. Aš pvz. manau, jog daug geriau anketa be nuotraukos, nei vietoj nuotraukos paveikslėlis su gamta, gėlėmis ir pan.

    Kad reikia blokuoti naujas anketas, tai sutinku.

    Kiek aš pastebėjau tose grupėse kur lankiausi, spamino fake anketos su lietuviškais vardais, pavardėm, žmonių nuotraukom (atitinkančiom lytį), nurodytos darbovietės kažkur tolimam užsienyje, o jų įrašų temos: greitas uždarbis internetu, registracijos į telegram, paskolų pasiūlymai ir t.t. Matosi, jog įrašai versti, bet gan sklandžiai ir tokių spamintojų pastovus srautas komentaruose, vienus blokuoja, kiti atsiranda. Ir apsauga nuo anketų be nuotraukų visiškai nepadėjo, tik buvo prarastas žmonių srautas, kurie neturi jų, bet galėtų skelbti turinį atitinkančius įrašus ir taip prisidėti prie grupės plėtros.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...