Pereiti prie turinio

AurelijusG

Nariai
  • Pranešimai

    40
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

AurelijusG Pranešimai

  1. Nepateikus konkrečios prekės ar paslaugos lieka tik spekuliuoti. Nebent tai labai nišinė rinka, daugelis low cost produktų ar paslaugų neduos teigiamo ROI. Pats asmeniškai runinu tik high value goods&services arba life time value PPC campaigns.

    Social media paid ads geriausia naudoti customer retention'ui, jeigu lifetime value tavo pirkėjo siekia ilgesnį laikotarpį, per kurį tau tie pinigai gryš. Gerai optimizuoji return hookus ir žaidi long run, tuomet nors negaila bidinti kosmines sumas.

    Kaip pvz mano vieno kliento average sale value apie 500eur. 8 keywordu low compe grupe su vidutiniu 3eur bidu padaro 400% ROI. Kitas clientas parduoda hardware + software, tai hard prekes profitas (apie 15eur) visas nueina i paid ads budget ir serverio nuoma softui, o revenue generuoja su SaaS via customer lifetime value.

    Pardavineti low cost prekes su 20,50,100% profit marginais neverta. Paid advertisement patampa vis labiau kaip TV. Imones su dideliais biudzetais uzbidina kainas aukstai arba korporacijos/jau gerai žinomi brendai perka impression'us, vien dėl brand awareness.

    Bent mano tokia patirtis US/UK marketuose.

  2. Sveiki,

     

    Turiu Wordpress template, tačiau reikia pridėti availability calendar, į vieną iš pre-made puslapių/modulių. Bandžiau žaistis per theme editor, redaguodamas failą, įdedant plugin'o shortcode'ą, tačiau pernelyg sudėtinga ir neturiu tam tiek laiko.

    zghIyC1.jpg

    Geriausias variantas būtų kalendorius plugino pavidalu, kad nereiktų koduoti nuo 0. Galiu duoti prieigą pažiūrėti kaip atrodo web ir pre-made module kodas. Maždaug primesit, kiek laiko sugaišit ir sumokėsiu už valandas, kaip susitarsim.

    Dėkui.

  3. prieš 5 valandas, Sypsnius parašė:

    Šitą aš suprantu, man yra poreikis ir galimybė gauti net ne ES pasą, bet nenoriu nes tada bus problemų su LT, todėl ir mąstau gauti kitos ES šalies pasą tokios kuri leidžia dvigubą pilietybę ir pasiimti kitos šalies pasą. Ir su ES pasu galiu laisvai lietuvoje ir gyventi ir grįžti ir viską. Mano teta jau anksčiau pasikeitė pasą į Vokišką, neleido dvigubos atsisakė, dabar grįžo pencijai į Lietuvą tai jokių problemų ir penciją parsinešti užsienio ir net atgal susigražinti pilietybę

    Jeigu jums kilo problemų su institucijomis dėl santuokos, galima tikėtis, kad jų atsiras dar didesnių, kai nebebūsit tos šalies pilietis, tačiau norėsit ne tik egzistuoti, bet ir kažką veikti Lietuvoje. Turėtų būti nemažai niuansų Lietuvoje gyvenant be paso. Nebent kaip jūsų teta, grįšit tik pencijinio amžiaus. Aš asmeniškai pelna planuoju generuoti užsienio rinkoje, todėl be paso tikriausiai kiltų problemos norint Lietuvoje įsteigti įmonę, užsiimti statybomis ir apskritai veikti kažką daugiau, nei tik egzistuoti. Galbūt klystu, reiks pasidomėti daugiau.

  4. prieš 22 valandas, Sypsnius parašė:

    Jau senai nusivyliau Lietuvos valstybe ir jos valstybinėmis institucijomis, čia pagrindinėpriežastis dėl ko emigravau ir dėl ko dabar dedu pastangas gauti kitos valstybės pilietybę ir tiesiog atsisakyti Lietuvos pilietybės, nes realybė tokia, kad man Lietuviškas pasas šiuo metu daro daugiau žalos nei naudos. Čia aišku galima sakyti perdedu, sutinku,  kad LT mano gimtinė, mano šalis, norisi grįžti atostogų, bet iš valstybinės pusės ir jos paramos savo piliečiams tai tikrai mažai ir dažnai labai pykdo. Net susituokti su užsieniete buvo problemos, išsidirbinėjo valstybonės institucijos, kol galų gale pasitvirtinau santuoka, kad dar kartą atmušė bet kokį norą grįžti į LT. Kada metrikacijos darbuotoja viena dieną pati susako visus reikalavimus pagal taisykles ir atnešus visus dokumetntus išsidirbinėja o pareiškus pretenzija sako, kad net niekada nešnekėjo su manimi apie tai ir nedavė jokių instrukcijų yra labai pikta. Bet gavau pamoka, kad visada bendrauti tik raštu ar telefonu ir kalbant su valstybinėmis institucijomis įrašinėti visus pokalbius

    Identitetas yra labai svarbi gyvenimo dalis ir laikui bėgant jo poreikis vis stiprės. Nebent užaugai kitoje šalyje, patarčiau per greitai nepriimti tokio sprendimo. Pats jau prieš 3 metus oficialiai galėjau iškeisti Lietuvos pilietybę į kitą, tačiau kad ir kiek man tai buvo įnauda, niekaip neprisiruošiau to padaryti. Dabar po truputį artėju link sankryžos, kurioje jau turėsiu pasirinkti, nes situacija bus panaši į jūsų, kai tolimesnis atideliojimas darys tiesioginę žalą, dar net blogiau - nepasirinkus kitos šalies pilietybės praleisiu labai retą galimybę, kuri turės milžinišką įtaka mano gyvenimui ateityje. Kol Lietuvos valstybė apsispręs ties dvigubos pilietybės klausimu, tos galimybės gali ir nebelikti. Nepaisant viso to, vistiek neketinu legva ranka atsisakyti Lietuvos pilietybės ir kažkiek rizikuodamas bandau išlaukti ir tempti gumą kuo ilgiau. Žinau, kad sulaukus 35-40m. mano lifestyle pasikeis ir jau dabar žinau, jog norėsiu grįžti į Lietuvą, kad ir nebūnant ten visus 12mėn. per metus. Aš irgi emigravau iš Lietuvos panašiu mąstymu, nes buvau nusivylęs šalies švietimo sistema ir ekonomika. Bet laikui bėgant supranti, kad pajamas gali generuoti ir kitoje šalyje, tačiau gyventi norisi savo šalyje, tarp Lietuvių. Niekada nebūsi Amerikietis, Anglas, Švedas. Pasas to nepakeis, o identitetas yra labai svarbu tavo gerovei. Nesvarbu kiek uždirbi, kiek esi pasižymėjąs savo srityje, kiek gerų draugų turi užsienyje. Šitie poreikiai niekada nebus aukščiau tavo pačio identiteto.

  5. Pritariu @kuji dėl bent jau solidaus pasidomėjimo PPC. Nes žiūrint į ateitį, patarčiau fokusuotis į sritis, kur galima lengvai išmatuoti ROI. Daug viskas paprasčiau ir mažiau galvos skausmo. SEO atrodo gražu, kai mokaisi jo dirbdamas prie asmeninių projektų arba padėdamas draugui/kolegai, kuriant naują verslą. Matai rezultatus akyse, trackini viską, todėl pirmi mėnesiai ir pimi metai būna labai įpatingi. Kai pradedi tai daryti 8val. per dieną, 5 dienas per savaitę,  projektams kurie nėra tavo ir su jais neturi jokio ryšio, dings visas optimizmas ir įdomumas. Būsi užkrautas 16-lika skirtingų klientų darbais ir negana to pusė iš jų kreivai atlikti praeitos agentūros arba freelancer'io. Tikėtina, jog tavo agentūra, iš kliento ims mėnesinį mokestį, todėl papildomai kompensuoti už tavo extra darbą valant spaminius linkus ir rekonstruojant svetainės struktūra (good luck kai gausi e-shop klientą su 2000 page produktų) negalės, todėl management'as pastoviai zys į ausį, kad klientas verkia, jog nespėjam iki deadline'o. Nes tik vienetai agentūrų atlieka normalų kliento pre-assesment'ą ir gali sutarti tokį mokestį, kuris padengtų darbą taisant tiek praeitos agentūros pridirbtas nesąmones, tiek pačios agentūros darbo sąnaudas projektui . Daugumai svarbu tik prikabinti klientą ir vėliau rūpintis darbais. In-house SEO darbą bus sunku rasti, kadangi normalios kompanijos turi savo HR ar headhunterius ir ten chebra susiunčia po 50 CV į vieną poziciją, todėl išrenka tuos, kurie turi daugiausia realios patirties. O freelancinti teikiant SEO paslaugas, tai patariu pamiršti čia ir dabar. Šita sritis yra tiek nedėkinga freelancinimui, kad net graudu. Jeigu normalioje freelance praktikoje, kartas nuo karto sutiksi vieną ar du besmegenius klientus, kurie sugaiš tavo laiką, tai atlikdamas vien SEO kas trečias bus toks. Reziumuojant, SEO yra labai time-intensive, jeigu dirbant kaip full time darbą, profit margin'ai niekiniai, palygint su kitomis sritimis, o ROI aiškiai klientui niekada neparodysi (kad ir kiek gražių infografinių reportų nusiųsi klientui).

    PPC yra visiškai kas kita, dirbi su konkrečiais biudžetais, viskas išmatuojama per paprasta konsole arba third party įrankius, ROI aiškus ir gali uždirbti nemažai pinigų, jeigu tavo agentūra turi gerą klientų pricing strategiją. Plius dirbant per trumpą laiką įgauni solidžių žinių ir gali masterinti tam tikras produktų ar paslaugų nišas. Highly specialized PPC agentūros Londone uždirba milžiniškus pinigus. Bet tam receptui reikia aukštos specializacijos ir high value klientų. Esmė tame, kad 3 metus pradirbus PPC specialistu, tu realiai gali uždirbti 40-50k per metus ir turi didesnį finansinį potencialą. SEO su 3 metų patirtim savo alga bumpinsi 5k. Pažystų PPC specialistų, kurie po 3 metų senior pozicijose sėdi SME įmonėse in-house. O freelancinti įgijus geros patirties, high value agentūroje, galima sakyti pasaka. Pradžioj sunku, bet pasistačius solidų pagrindą, dirbti išties smagu ir deleguoti pareigas lengva, jei nori pasisamdyti part-time žmonių į savo operaciją. Svarbu pradėt su gera pricing strategija klientams ir sau, bei vengti time waster'ių.

  6. Manau klausimas turėtų būti tavo veiklos ir kaip, bei kur tu ją įforminsi, o ne offshorinių bankų. Jeigu pinigai legalūs ir veikla legali, tik nori išvengti mokesčių, tai tau daug geriau būtų galvoti apie įmonęs registravimą vienoje iš užsienio šalių, kur tax rate labai mažas arba nulinis pelnui iki tam tikro threshold'o. Jeigu padarai 50-100k in sales per metus, tuomet laisvai gali offset'inti tą pelną su įvairiomis išlaidomis ir beveik nieko nemokėsi, bet viskas bus švaru. 

    Neprimetu savo nuomonės, nes matau, jog klausimas buvo apie bankus, ne apie veiklos finansinę struktūrą, bet pagalvok apie skirtingus variantus, prieš kurdamas banko sąskaitas offshore.

  7. Man šitas klausimas irgi aktualus, todėl tikiuosi, jog iki 2024m. kažkas bus padaryta dėl to. Prieš kelerius metus atsirado labai mane dominanti pozicija/karjera ir vienas iš reikalavimų yra tos šalies pilietybė arba dviguba pilietybė. Turiu dar bent porą metų pasiruošimui, kad gauti reikiamas kvalifikacijas ir papildomus dalykus, bet jeigu iki tol situacija nepasikeis, tuomet teks atsisakyti pilietybės. Ironiška, kadangi tą darbą noriu dirbti kitoje šalyje, kad pasisemti patirties iš world leading ekspertų toje srityje ir 7-10 metų laikotarpyje parnešti tą patirtį į Lietuvą ten dirbant ir gyvenant didžiają laiko dalį. Galvojau apie laiško rašymą atitinkamiems asmenims, bet nežinau ar visų pirma valstybė gali teikti išimtis tokiam dalykui ir jeigu ir taip, kokiai situacijai esant tai būtų galima atlikti.

  8. Nenoriu pasirodyti arogantišku ar visažiniu, bet be bazinių ekonomikos žinių, šitokių klausimų neatsakysi. Jeigu tikrai domina - Thomas Sowell, Jordan Peterson ir Ilja Laurs kalba apie tai, gali rasti video youtube. Čia būtų alternatyvą knygoms, kad bent paviršutiniškai suprasti principus, kurie padės surasti atsakymus į tavo klausimus.

    Jeigu pažiūrėti vien sukurtos finansinės vertės statistiką per paskutinius 100/50/30 metų USA ir Lietuvoje, tai tampa ganėtinai aišku, kad lyginti nėra ką, nes tai kaip dvi skirtingos planetos. Vien iš ekonominės pusės.

    O dar yra toks dalykas kaip Pareto distribucija . Šitas principas veikia kaip gamtos dėsnis, visuose gyvenimo aspektuose. Prieš pasineriant į tokius kaip Karl Marx'o skaitalus, verta žinoti, kad 1% egzistuoja visur. Net medžiai, kurie gavo daugiau saulės, augs dar didesni ir to pasekoje gaus jos dar daugiau, palikdami žemesnius medžius savo šešėlyje. Tai nėra kažkoks turtingų elitų sugalvotas sociologinis konstruktas, kad susigrobti visus pinigus. Resursų kiekis taipogi yra limited, o ne begalės.

    Nepamirškim ir IQ. Jau senai įrodyta koreliacija tarp žmonių su aukštesniu IQ indeksu ir jų sukuriama verte (ar tai būtų 100k mokantis darbas ar verslas). Gali skaityti kiek nori robbinsono ar kyosakio knygų, jei neturi užtektinai kognytyvinių resursų long run daug nepasieksi.

  9. Žinoma, kad įmanoma. Tačiau visų pirma tau pačiam reikia išsiaiškinti:

    • Kokioje aplinkoje nori dirbti (freelance, agency, in-house)
    • Kiek laiko skirsi masterinti bent vieną iš paminėtų sričių (SEO, PPC, affiliate marketing)
    • Kiek pinigų gali skirti trial & error kas mėnesį (skaityti case studies neužteks, reiks pačiam bandyti kurti ir executinti campaigns, A/B testus su savo pinigais)
    • Ar turi kažkokių kitų įgūdžių, kuriuos galėtum sujungti su marketingo sritimi (Pvz: landing page dizainas - konversijos, web kūrimas - SEO, automatizuoti procesus kodo pagalba, kad pagerinti ROI, YT kanalas/blogas/content marketingas - affiliate marketing)
  10. Esu susipažinęs su universitetiniame lygyje dėstoma marketingo medžiaga UK ir turiu visas knygas, iš kurių studentai mokosi tris metus. Pamatinis syllabus yra 2009 metų. Kad kompensuoti tai, studentai užkraunami papildoma medžiaga iš latest edition knygų. Aš rinkausi CIM įstaiga ir tikrai esu patenkintas, kadangi tai visiškai atitiko tai ko aš noriu. Pliusai: kursų struktūra sudeliota labai efektyviai, dėstoma medžiaga top notch, kokybiški papildomos medžiagos resursai, gavus diplomą geri šansai iš karto įsidarbinti į support lygio rolę. Minusai: ganėtinai brangu, jei tavo šalyje nėra jų akredituotų centrų online studying vienintelis pasirinkimas ir bus sudėtinga su assesmentais, CIM institutas frančizina savo brendą ir turi akredituotus centrus, todėl reiktu nepakliūti pas nekompetetingus/nesuinteresuotus dėstytojus.

    Nors ir esu už pačius efektyviausius žinių įsisavinimo būdus, tačiau dirbant marketingo srityje tenka susidurti su žmonėmis, kurie būna labai geri ties tam tikrais dalykais, tačiau dažnai neturi svarbių marketingo principų. Todėl kai reikia valdyti spending budget ir executinti efektyvią strategiją, pamatinis 2004 - 2009 marketingo supratimas tikrai padeda, kadangi viskas atsiremia į sales, efektyvios reklamos ir vartotojų elgsenos psichologijas. Pats save skaitau digital marketing padaru, bet studijuojant oficialiai, vistiek papildomai domėjausi ir skaičiau storas klasikines knygas apie tradicini marketingą, pasauline šios industrijos istorija, nes pardavimo ir komunikacijos principai išlieka tie patys dar ir dabar.

    Studijuoti marketingą universitete, yra neverta jeigu domina:

    • Tik skaitmeninis marketingas.
    • Tik specifinės skaitmeninio marketingo sferos. (pvz: affiliate marketing, content marketing, PPC, SEO, conversions)
    • Tik kaip papildoma veikla, mokinantis savo sąlygomis.
    • Įgytas žinias paversti papildoma veikla ateityje, vietoj pilnavertės karjeros.

    Studijuoti marketingą universitete, yra verta jeigu domina:

    • Industrija - advertising, communication, consumer behavior, neuromarketing.
    • Verslo valdymas iš operacinės marketingo pusės. Pasaulinio brendo valdymas.
    • Ilgalaikė karjera, siekiant aukštos pozicijos. (senior exec, head of marketing)
  11. 2021-05-06 04:38, Tmaster parašė:

    Pirma - mano pastebėjimas, savo postuose (ne tik čia) idedi maždaug 60% teksto, kurio būtų galima išvengti. Šitą postą irgi tik permečiau akimis, žiauriai sunku skaityti, bet esmę supratau.

    supergames naudoja "forumo eurų" sistemą, ten viskas tiesiog veikia, forume cirkuliuoja "tokenai" o surenkami tikri pinigai yra apskaitomi ir nuo jų mokami mokesčiai kaip nuo parduotų daiktų. Visus popierius ir atsakomybės taip pat gali aprašyti bet koks raštininkas. Vienintelė bėda kurią aš čia matau, tai įmokų surinkimų procesorius, kurie tikrai brangūs, ir būtų expermentas kokiu santykiu pritaikyti tikrą eurą prie netikro forumo euro. O gal leisti patiems vartotojams nuspręsti

    Ačiū už pastabą. Jeigu atvirai tai jaučiu, kaip mano lietuvių kalba jau ilgą laiką degraduoja, todėl kartas nuo karto, bandau naudoti šį forumą kaip praktikos lauką, kai turiu ką pasakyti ar galiu kažkuo padėti. Bet kadangi tai pasiūlymas forumui, stengiausi iš karto aprašyti privalumus ir potencialias problemas, kad būtų kuo išsamiau ir nereiktų kartotis. Tai nėra virtualios valiutos pasiūlymas, o tiesiog wallet'o ir kad naudojantis juo, visos transakcijos eitų per uždarbio sistemą, be išorinių apmokėjimų. Įmokų procesoriai ima metinį mokestį už tokias paslaugas, kaip depozitus ir balanso išėmimus, kurie sąlyginai nėra brangūs. Bet sutikčiau, kad su dabartiniu aktyvių vartotojų skaičiumi, nelabai apsimokėtų. Dėkui už feedback!

    2021-05-06 05:36, Apocal parašė:

    Paskaičiau iki:

    Norint papildyti savo balansą, sistema leis forumo nariui atlikti depozitą iš debetinės kortelės ar kitokių mokėjimo būdų.

    Nereikalingas toks dalykas, kaip balanso pildymas, tai tik laiko gaišimas, dabar pinigai visur vaikšto greitai, yra daugybe mokėjimų platformų per kur gali pasirinkti, kur vesti pinigus, kur gauti ir pnš. O čia turėsi pasipildyti, ir išsiusti, o tas norėdamas išgryninti, vėl daryti pavedimus. Pavedimai taip, pat kainuos ir žmonėms ir forumui,, tad prakšitai pinigais pereis per žmonės, pardavėjas, forumas ir aš gavėjas, visiems tikriausiai bus mokėsčiai išsiuntimo arba gavimo. 

    Kadangi visko neskaičiau, tai spėju idėja buvo, kad mažiau apgauliu, kad sistema matytu už kiek perki paslauga ir ar tiek tu turi savo balansas. 

    Manau dabar tokių dalykų, kaip apgaudinėjimas forume kas liečia pavedimus tiesioginius tikrai jų yra mažai, nes išsiaiškinti, kas tave apgavo ir įrodyti, na nėra sunku dabar, aišku jei suma iki 100eur kiti tingės žaisti, o ir iki 100eur man atrodo nebaudžia to žmogaus kuris tave apgavo iki 100eur. Dažniau tikriausiai pasitaiko, kai paima pinigus ir paslauga atlieka nekokybiškai arba nepagal sutarta laiką. Bet tada ir pats klientas turi mastyti, ką samdo, kokį nari, kokie jo nuveikti darbai ir t.t. O ne norėtu tik sutaupyti. 

    Sutinku dėl pinigų vaikščiojimo greičio šiais laikais. Tačiau skirtingose šalyse, populiarios skirtingos mokėjimų platformos ir kartais žmonėms, kurie turi kapitalą ir gyvena užsienyje, reikia vedinėti pinigus per SEPA bankininkystes arba naujai registruotis į kokį revolut, vien dėl to, kad sumokėti freelanceriui už darbą. Man asmeniškai būtų patogiau prisilinkinti kortelę prie savo forumo wallet'o ir pasipildyti balansą, tuomet galėčiau atsiskaitinėti su visais patogiai, bei greitai ir į kokią elektroninio mokėjimo sistemą, freelanceris persivestų mano gautus pinigus už darbą, būtų jau jo reikalas. Kažkokių sudėtingų pervedimų norint papildyti ar išsiimti balansą nėra, viskas vyksta instant, one click.

    Rekomenduoju paskaityti bent jau pritaikymus ir privalumus, jei paskaitėt tik iki balanso papildymo dalies. Dėl apgavimų, kas liečia didesnes sumas, su nupirktais lietuviškais dokumentais pasitvirtinus tapatybę, šitame forume galima būtų atlikti nemažus exit scamus. Rimtų partnerių paieškos su rimtomis investicijomis, bet kokiu atveju bus daromos fiziškai. O didžioji dalis vidinių transakcijų būtų darbo užsakymai, pardavimai(aukcionai) ir galbūt ateityje introducinamos naujos C2C ar B2C paslaugos. Jei forumas bus vystomas sėkmingai ir pritrauks daug aktyvių vartotojų, kurie dalyvaus komercinėje veikloje, kažkuriuo etapu reikės pagalvoti apie nuosavo wallet'o sistemą ir middleman valdymą, kadangi išorinių transakcijų skaičius bus tiesiog per didelis, kad neapsiimti jokios atsakomybės. Bent jau aš taip manau. Gal ir klystu. Dėkui už feedback! 

  12. wolf of wall street GIF

     

    Nesu turėjęs reikalų su forumų valdymu ir nežinau kiek tokia sistema būtų geresnė, nei dabartinė. Mano akimis, atrodo ganėtinai gera ir racionali idėja, tačiau įdomu ką mano forumo senbuviai ir administracija. Nemėgstu išradinėti dviračio, todėl pasiūlymą atiduodu į forumo narių rankas ir noriu sužinoti ar jų nuomone, tokia sistema pasitarnautų ar visgi pridėtų daugiau atsakomybės, nei vertės. Esu tikras, kad yra keletas dalykų, kurių neapgalvojau, todėl tikiuosi, kad kiti forumo nariai suras šioje sistemoje skylių ir bus galima jas aptarti garsiai. Tai nėra dalykas apie kurį galvojau savaitę laiko, tiesiog turėjau core idėją jau labai senai, o dabar tiesiog skyriau 40min. jos suformulavimui ir pateikimui. Šitą idėja radau savo senuose google docs, tačiau kaip ir kalnas kitų neišpildytų/nepublikuotų idėjų, ji metų metus dulkėjo debesyje. Nusprendžiau pasiūlymą šiek tiek nušlifuoti ir pateikti jį uždarbio bendruomenei.

     

    Tikslas

    Vidinė ekosistema, leidžianti forumo nariams atlikti sandorius, kurie reikalauja finansinės transakcijos paprasčiau ir saugiau.

     

    Veikimo principas

    Norint papildyti savo balansą, sistema leis forumo nariui atlikti depozitą iš debetinės kortelės ar kitokių mokėjimo būdų. Balansą galima pervesti bet kuriam forumo nariui, tačiau tam turi būti nurodyta priežastis ir pažymėta forumo tema, dėl kurios atliekamas pavedimas. Atliekant balanso pervedimą kitam nariui, pateikiami 3 punktai: I) pasirinkti transakcijos paskirtį (paslaugos, aukcionas ar kt.) ; II) nurodyti transakcijos statusą (avansas/dalinis/pilnas) ; III) Pastabų forma su galimybe prisegti dokumentus (darbo T&Cs įkopijavimui ar kt).

     

    Potencialus piktnaudžiavimas

    Žiūrint iš užsakovo pusės, sumokėjus avansą, jei pinigai iš karto yra prieinami, freelanceris gali išsiimti pinigus ir pradingti. Žiūrint iš freelancerio pusės, jei avansas yra užšaldomas kol užsakovas patvirtina freelancerio pradinį darbą ir paleidžia pinigus, užsakovas gali pareikšti jog nėra atlikta užtektinai darbo ar darbas nebuvo atliktas laiku ir/arba visiškai netenkina. Tokiu atveju, depozitas būtų grąžinamas užsakovui, tačiau freelancerio sugaištas laikas nebūtų atlygintas.

    Žinoma, žmonės atliekantys išorinius pervedimus, taipogi nėra apsaugoti nuo tokio piktnaudžiavimo. Tačiau forumo vidinė ekosistema, bent jau leistų įdiegti daugiau saugiklių, nei išorinė transakcija. Todėl nariams, kurie turi mažiau 10 transakcijų, galima taikyti 7 dienų cooldown periodą, užsakovo pinigams. Jeigu tai sutarta 500eur. suma, o freelanceris paprašė 100eur. avanso, tuomet užsakovui atlikus pavedimą, pinigai nuimami nuo jo balanso, perkeliami į kito nario balansą, tačiau nėra prieinami 3/7/14 dienų, priklausomai nuo transakcijos apimties. Tokiu būdu, užsakovas gauna didesnį šansą, kad freelanceris negalės vilkinti proceso ir per 7 dienas turės pateikti darbus, kurie pateisina sumokėta avansą. Jei tai didesnis projektas, galima taikyti 14 dienų. Jei tai smulkesnis projektas, tačiau vistiek prašomas avansas, galima suteikti 3 dienas ar 24-48 valandas.

    Kas liečia užsakovo piktnaudžiavimą, galima sukurti privalomą mokestį, kurį nustato freelanceris arba automatiškai nustato forumas/administracija ir su kuriuo, prieš atliekant transakciją, užsakovas turi sutikti. Pavyzdžiui, jeigu užsakovas neturi atsiliepimų, o freelancerio reputacija teigiama, tuomet užsakovas įsipareigoja sumokėti 30% atlikto pavedimo sumos tuo atveju, jeigu jo netenkintų atlikti darbai ir jis nuspręstu bendradarbiavimo su freelanceriu nebetęsti, susigrąžindamas savo avansą. Ganėtinai paprasta sverto metodika, kuri vienoje pusėje laiko teigiamų atsiliepimų skaičių, kitoje valdomą finansinę riziką. Tokį dalyką galima konfigūruoti, kol atrandamas aukso viduriukas ir abi šalys būna patenkintos.

     

    Pritaikymas ir privalumai

    • Darbo sandoris. Viršuje darbo situacija apibūdinta, todėl daugiau neišsiplėsiu. Labai gera sistema naujiems freelanceriams arba naujiems užsakovams. Suteikia patogumą ir saugumą. Jeigu ateityje, būtų mąstoma apie aktyvų laisvai samdomų darbuotojų ir užsakovų (gal net nemažą dalį iš užsienio) pritraukimą, galima sukurti skątinimo sistemą. Tiems, kurie jau yra patikimi ir turi gerą track record, bet toliau renkasi vykdyti užsakymus per uždarbio sistemą, galima būtų skirti bonus kreditus, už kiekvieną gautą/atliktą transakciją, kuriuos vėliau nariai išnaudotų išskiriant savo paslaugų ar darbo skelbimo temas, bei galbūt ateityje dar geresnėms reklamos paslaugoms.
    • Aukcionas. Norint bidinti aukcione, nario statoma suma būtų automatiškai rezervuojama iš jo balanso. Laimėjimo atveju, balansas lieka užšaldytas, kol aukcionierius susiderina detales su laimėtoju ir išsiunčia jam prizą. Gavęs prizą, laimėtojas pakeičią statusą į gautą ir pinigai atšaldomi. Jeigu laimėtojas to nepadaro per 7d. ir sistemoje ne iškelia klausimo dėl negauto prizo, pinigai automatiškai atšaldomi ir atitenka aukcionieriui. Aukcionierius turėtų įrašyti galiojantį siuntos tracking number. Nežinau apie siuntų situaciją Lietuvoje, todėl nelabai žinau efektyvesnių sprendimų.
    • Patogesnis atsiskaitymas už forumo privilegijas, bei galbūt ateityje, teikiamas paslaugas.
    • Norint pasisamdyti freelancerį, nereikėtų tvirtinti tapatybės, kad pateikti darbo pasiūlymus ar peržiūrėti narių, teikiamų paslaugų anketas. Pinigai galėtų būti surenkami už darbo skelbimus. Jeigu žmogus yra pasiruošęs įnešti pinigus į savo balansą, nemanau, kad smulkus mokestis už skelbimą jam sukels problemų. Per laiką, tie smulkūs mokesčiai susidės ir bus surinkta daugiau, nei 4.99eur. kurie dabar reikalaujami už narystės patvirtinimą. Be to tapatybės patvirtinimas yra papildomas step su price tag, naujai prisijungusiems prie bendruomenės. Suprantu, kad sistema buvo sukurta dėl apgaudinėjimo, tačiau pritaikius nario balanso sistemą, kurios dėka bus galima lengvai valdyti visas finansines transakcijas tarp narių, liktų tik pasirūpinti multi vartotojų kūrimo bėda, kas šiais laikais nėra neįmanoma.

     

    Trūkumai ir potencialios problemos

    • Middleman. Kadangi sandoriai būtų atliekami per forumo sistemą, neišvengiamai taptumėte problemų centru, šalių ginčams spręsti. Tačiau kiek darbo jėgos, iš tikrųjų tai pareikalautų? Pagrindinė transakcijų dalis - užklausų administravimas, o ginčų rezoliucija nemanau ar sudarytų daugiau 10% visų transakcijų. Nariai, kurie ateis čia rimtais reikalais, greitai susikurs teigiamus atsiliepimus ir su jais problemų manau nebus. Vienintelis dalykas, dėl kurio reikia jaudintis, tai nauji nariai, kurie užsuks, su vienu tikslu - scaminti. Bet su visais saugikliais, kurie paminėti viršuje, tai bus labai sunku padaryti, o po pirmo scam bandymo, vartotojui tariam sudie.
    • Nario balanso saugumas. Manau, kad basic 2FA ir security question, jei jungiamasi iš kito device arba IP pilnai pakanka. Galbūt tiems, kurie nori papildyti balansą, daugiau, nei 100eur. dėl papildomos verifikacijos, reikalauti pridėti savo mobilų.
    • Depozito mokesčiai, išėmimo mokesčiai. Čia slypi didžiausia problema, kadangi processing fees nėra maži, kas liečia deposits ir withdrawals. Užsienyje yra keletas tiekėjų, kurie siūlo metinį mokestį už galimybę įnešti ir išimti pinigus. Taipogi tam reikia third party plugino. Nežinau kaip IPS, bet dirbdamas su WooCommerce visada naudodavau ta patį nemokamą payment gateway pluginą, deposits and balances, kuris kainuodavo apie 80$ į metus, skirtas deposits and balances.
    • Taikomasis mokestis. Kadangi visos transakcijos būtų administruojamos ir reguliariai stebimos, reikėtų taikyti mokestį už darbą. Galbūt 0% transakcijoms iki 100eur. ir 1.5% didesnėms. Taikyti promo, kad pirmos 5 nemokamos ar kažką panašaus.

     

    Pinigų plovimas

    Paskutinis svarbus aspektas yra pinigų plovimas ir visos legalios nuostatos, vykdant tokią veiklą. Kadangi Lietuvos įstatymų, šia tema nežinau, apie tai nekomentuosiu. Kas liečia pinigų plovimą, galiu pasakyt tik tiek, kad gerų fraud specialistų, nesustabdytų jokie asmenybės patvirtinimai, kadangi tapatybės yra kuriamos ant visiškai svetimų subjektų, turint visus reikiamus jų dokumentus, nuo paso, teisių, kredito istorijos, banko sąskaitos, išrašų įrodančių gyvenamąją vietą iki rezidentinių IP adresų, naršyklių su tam sukurtais cookies ir net selfie ar voice services. Bet laimei, tokio kalibro žmonėms, nėra čia ką veikti.

    Žinoma, situacija, kurioje sukurti vartotojai, pasipildo balansą nešvariais pinigais ir dėka fake darbo skelbimų ir paslaugų teikimo, plauna juos transakcijomis, yra įmanoma. Tačiau, tai labiau vienkartiniai atvejai, kurie būtų sprendžiami rankiniu būdu. Tokiems dalykams, paprasčiausias būdas yra taikyti mėnesius arba metinius transakcijų limitus. Kaip tai daro Paysera. Jeigu narys reikalauja didesnio limito, kad ir kokių 10k per metus, tuomet galima reikalauti patvirtinti tapatybę, kaip yra daroma dabar ir pakelti limitą. Nepamirškim, kad naujiems vartotojams vis tiek būtų taikomos lubos visur ir jiems nebūtų galimybės aukcione pardavinėti vogtus ar nešvariais pinigais užsakytus daiktus. Taigi vienintelė rimta problema, kurią matau, pritaikius nario balanso sistemą ir vidines transakcijas, būtų pinigų plovimas naudojantis elektroninėmis mokėjimų sistemomis. Tačiau tam užkardyti yra nemažai efektyvių sprendimų ir papildomų saugiklių.

  13. Turint tokią sumą, mid termui geriau būtų pirkti kažkokį asset'ą ir jį nuomuoti. O jeigu akcijos tai lieka tik holdinti, bet tam reikia arba pirkti info arba priimti informuotą sprendimą. 2020 pradžioje, prieš pat pandemiją, buvo daug gerų, saugių galimybių holdinimui. Pats investavau į LLOYDS PLC akcijas, kai tik sužinojau, kad vyriausybė backins juos finansiškai. Mano entry buvo 0.28, o dabar 0.45 ir dar bent porą metų žadu palaikyt, nes turėtų perlipt 0.70 ir tuomet jau short'insiu.

    Bitkoinas žinoma irgi variantas holdinimui. Bet saugiausia manau būtų ne akcijos, o pasyvaus pelno generavimas iš asseto, kol jis atsipirks ir poto ėjimas į pliusą, jeigu turi laiko apsiimti papildoma veikla.

  14. Jeigu daryti prielaidą, kad netvarkingas stalas įtakoja žmogaus savijautą, tuomet galima sakyti, kad kažkokia dalis produktyvumo kenčia nuo to. Bet vargu ar pastebimai ir tai labai priklauso nuo asmenybės tipo. Jeigu žmogus mėgsta gyventi organizuotai ir jo kambarys visada švarus, visi daiktai savo vietoje, tuomet net ir netvarkingas stalas gali kelti problemas. Jeigu žmogus žino, kad reikia susitvarkyti kambarį, išvalyti kompiuterį nuo nereikalingų failų ar susitvarkyti darbo stalą, bet neturi laiko ar atidelioja vis kitai dienai, dirbant, tas dirgiklis sėdės žmogaus pasąmonėje ir vistiek jausis kažkoks nejaukumas. Tik klausimas kiek tai įtakos produktyvumą.

    Kai tą pačią dieną, susitvarkai kambarį ir persirašai windowsus, tuomet tikrai pajauti ‘’švaros’’ jausmą galvoje ir jauties laisvesnis. Panašiai kaip žmonės pasakoja apie galvos skutimą pirmą kartą. Tai žiūrint iš tokio kampo, gal ir padeda tokie dalykai, tik pats žmogus negali to pamatuoti.

    Pačio produktyvumo viena pusė yra gebėjimas sutelkti dėmesį ilgiems laiko tarpams. Tai ypač reikalinga analitiniam darbui. Kadangi žmogaus protas ‘’išeina pasivaikščiot’’ net ir sąmoningai sutelkiant dėmesį, mums patiems to nejaučiant. O kita pusė yra gebėjimas prioritetizuoti darbus. Nes mūsų smegenys visada renkasi lengvesnį (komfortabilų/malonų) intelektinį darbą, o ne tai kas iš tikro yra dažnai sunkiau (už komforto ribų/nemaloniau), bet reikalinga atlikti. Produktyvumas, kaip žodis, šiais laikais labai jau ‘’oversaturated’’. Tie kas pragyvenimui rašo straipsnius internete, spamina jį visur reikia ar nereikia.

    Labai dažnas neproduktyvumo pavyzdys versle yra kai pradedantys verslininkai rūpinasi visais nereikšmingais dalykai po saule, bet pardavimams, kurie yra vienintelis efektyvus cashflow generatorius, neskiria pakankamai dėmesio ir pastangų. Nes kur kas lengviau užsakinėti gražias vizitines korteles ir galvoti kaip turėtų atrodyti logo, nei sukti galva kaip gauti gerų lead'ų ir kaip juos konvertuoti į pardavimus. Lygiai tas pats kai dirbi laisvai samdomu darbuotoju. Kartais praleidi 2h keitinėdamas mygtuko spalvą, kai per tą laiką galėjai sukurti naują landing page.

    Kai kalbam apie tokius tikrus produktyvumo priešus, manau, kad netvarkingas stalas, net nevertas būti diskusijoje.
     

  15. Su vertimais ganėtinai sunku. Visi darbai užsienyje reikalauja bent paprasčiausio vertėjo diplomo ir 18 metų. Gal rastum kažką Lietuvoje, tačiau drįsčiau suabejoti.

    Jeigu greit sueina 18, ieškok customer service arba call centre darbų. Ten tikrai tavo lenkų ir anglų kalbos žinios pravers, jeigu centras fokusuotas į Lenkijos arba kokia kitos EU šalies rinką.

    Kitas variantas, tai siūlyčiau googlintis ''translator jobs'' (english > polish ; english > lithuanian). Kartais atsiranda nuotolinių trumpalaikių pozicijų, kurios nereikalauja jokio formalaus išsilavinimo. Taipogi susikurk naują gmail ir užsiregistruok linkedin jobs, indeed, cv library, reed, monster. Visuose nusistatyk job alerts pagal ''translator polish, translator lithuanian raktažodžius''. Per savaitę gausi keliasdešimt darbo skelbimų, taip žymiai padidindamas savo šansus ir nereiks pastoviai ieškoti pačiam. Jooble nuscrapina labai daug darbo skelbimų iš įvairiausių internetinių portalų. Jeigu aktyviai ieškant pačiam, tai ten didžiausia tikimybė rasti nuotolinį darbą. Bet vistiek nepamiršk užsiregistruoti (nereikia kelti CV) ir užsidėti job alerts tinklapiuose, kuriuos išvardinau viršuj.

    Susikurk paskyras upwork, fiverr ir panašiuose freelance portaluose. Pasidaryk kelis nemokamas darbus, pavyzdžiui išversdamas kokius nors dokumentus, tinklapio turinį ar straipsnį. Tik dėl vaizdo, kad turėtum ką prisegti į portfolio ir jis nebūtų tuščias. Tuomet užsidėk ganėtinai žemą valandinį įkainį ir siūlyk promo pasiūlymus. Pavyzdžiui 1500 žodžių už 20eur. sekantys 1500 iš to pačio kliento tik už 10eur. ir panašius dalykus. Nesvarbu kiek užsidirbsi iš pradžių ar pusdykiui darbus atliksi ar ne, svarbu atlikti darbus per tą platformą ir prašyti klientų atsiliepimų. Kai turėsi atlikęs bent jau 10 darbų toje platformoje ir bent 5 atsiliepimus, gausi vis daugiau užsakymų ir po truputį galėsi pradėti kelti savo įkainius.

    Sukurk temą uždarbyje dėl megėjiško vertėjo darbo, gal atsiras žmonių, kurie dirba toje srityje ir galės tau patarti kur ieškoti klientų. Gal numes kelis darbus, kurių patys nenori apsiimti.

    Jeigu nenori sukti galvos ir reikia pinigų dabar, tai darbinkis į restoraną, kavinę. Lengvas fizinis darbas ten ir jeigu didmiestyje, tai susirinksi gerus tipsus.
     

  16. Jordan Peterson

    Thomas Sowell

    Patrick Bet David (Valuetainment)

    Lex Fridman (Podcastai)

    Ilja Laurs (yra keletas gerų jo kalbų YT).


    Peter Joseph ir Jacque Fresco domėjausi kažkuriuo laikotarpiu, tačiau kai supranti kaip veikia free markets ir masių psichologija, jų tie alternatyvūs būdai tampa juokingi ir keliauja į socialistinių/komunistinių utopijų stalčių. Dėl perspektyvos, gali pažiūrėti London Real podcast'us tiek su Jacque F, tiek su Peter J jei dar rasi įkeltus YT nemokamai. Nors ir nesu už visokius mokamus mokytojus ir mentorystės programas ar self help, tačiau Peter Sage interviu tame pačiame London Real YT kanale, labai patiko. Turbūt vienintelis. 


    Esu skaitęs ir klausęs tuos pagrindinius motyvatorius kaip Tony Robbins, Dan Pena, Robert Kiyosaki, Napoleon Hill, Gary V, Grant Cordone. Bet patariu negaišti laiko einant į self help ir coaching pusę, nes long term jie nepadės. Įdomu paskaitinėti ir susipažinti, bet po to supranti, kad jie nieko tavęs neišmoko apart kelių principų, kuriuos gali rasti internete už dyką.


    Jeigu labai nori, gali išbandyti J.B. Peterson'o https://www.selfauthoring.com/self-authoring-suite ten realiai viskas ko tau reikia tikslų išsikėlimui, ateities nusipiešimui ir panašiems dalykams. Kai susikuri tuos dalykus, motyvacija atsiranda savaime ir nebereikia žiūrėti į kitus žmones. Kainuoja vos 30$. Po To tereikia ugdyti valią, kad priversti save daryti tai ką žinai, jog reikia daryti, kai to nenori daryti. Ir žinoma naujų įpročių formavimas, reikia tai praktikuoti kasdien. Daugiau jokių stebuklų nerasi tarp tų motyvacinių self help knygų, seminarų ir programų. Ir realiai tai tavo pačio progresas tau suteiks tos motyvacijos ir noro kažką kurti, o ne išoriniai dalykai.


    Kažkada labai senai, klausiau šito įrašo, pavyko atkasti ir kažkodėl dar ir dabar man jis patinka:

    Motyvacinis audio

    Verta dar paminėti Jake Tran, ganėtinai edukacinis, bet kartu ir pramoginis turinys. Labai įdomiai žiūrisi ir video tikrai aukštos kokybės.

    Profitable Business Of War

  17. prieš 7 valandas, Karol parašė:

     

    Salary calculation nelabai teisinga. 
    Jei moki 48k per metus ir i rankas 4k, tai:
    NI per menesi: 441

    Pension (su salygina, kad standard): 102

    Holiday pay: iskaiciuota i 48k suma, papildomai nemoki, darbo sutarti privalai pilna suma nurodyti. 

    Liability: apie nuo 40 iki 60 jeigu office worker. Jeigu trader ar pan tada apie 120. 

    Payroll: diskutuotina, bet tiesioginiai kastai apie 24 per metus jeigu office worker (nes easy daryt), jei valandos nereguliarios ir pan - daugiau. 

    Statury sick pay yra apmokama valstybes (del to statury), kaip ir maternity ir pan.

    Tau kainuos tiesiogiai apie 54.7k per metus + perksai. 

    Cia su salyga, kad amzius nuo 25 metu, nera student loans, pension yra standard ir t.t. Neiskaiciuota mazos imones lengvatos (darbdavys nemoka NI contributions pvz) ir t.t
     

    Mano klaida. Kažkodėl sugalvojau parašyti employee contributions, vietoj employer. Dėl holiday pay, tai taip, visada įskaičiuojama, tiesiog norėjau parodyt kokia suma susidaro per mėnesį, pagal tokį atlyginimą, nes visgi tie pinigai iš pačio kišenės ateina. Reikėjo gal patikslint, kad ne ant viršaus 48k gaunasi atostoginiai, o įskaičiuoti. Kas dėl kitų dalykų, tai ėmiau pačius brangiausius variantus tiek payroll tiek liability su maksimaliais priedais. Kai kurie tiekia papildomas, su HMRC susijusias paslaugas. Pats irgi turiu 2x pigesnius, nei mano nurodyti, bet rinkoje yra ir daug brangesnių.

    SSP tikrai nėra apmokamas valstybės, kadangi ganėtinai nesenai, patiems teko apmokėti 11 savaičių darbuotojui. Galbūt turi galvoje lengvatas, kurių dėka gali ''claiminti'' atgal.

    Nenoriu, kad ši tema virstu į LT vs UK lyginimu, todėl palinkėsiu sėkmės vystant naujus verslus, tikiuos viskas eisis sklandžiai ir pavyks uždirbti gerą pelną, kadangi maisto sektorius nėra iš pačių lengviausių.

  18. prieš 3 valandas, TEGAS parašė:

    Zinai, niekam neidomu, ko tu nori/nenori, kas tau idomu/neidomu. Tu savo unikalia situacija bandai primesti kaip taisykle. 

    Sie istatymai yra tam, kad zmogus gautu socialines garantijas, staza ir esminis dalykas jog nebutu isnaudojamas darbdaviu.

     

    O siaip tai tau bus sunkiau isidarbinti 15 metu pradirbus IV, nei 15 imoniu po 12 menesiu.. 

     

    Apie terminuotas darbo sutartis irgi nieko negirdejes matyt.. 

    Gal kiek ir per daug žiūriu per savo prizmę, bet tikrai stengiuos žiūrėti tiek iš darbuotojo pusės, tiek iš darbdavio. Mano situacija tikrai nėra unikali, daug žmonių ieško production team'ų kitose šalyse, kur darbo jėga yra pigesnė ir sąlygos palankios darbdaviui. Ypač besikuriančios kompanijos, kurios sulaukia finansinių injekcijų, kad paleisti produktą į rinką.

    Daugumoje šalių veikia tokie patys įstatymai ir aš suprantu kokią funkciją jie atlieka. Bet reikia turėti pasirinkimą. Tas pasirinkimas suteikia lankščias sąlygas tiek darbdaviams tiek ir darbuotojams, ypač kai yra tarptauniniai santykiai.

    Darbo skelbimas rašo, kad programuotojo alga 3500eur. ''ant popieriaus'' dirbant pagal IV. Žmogus į rankas gauna apie 2900eur. Nusprendžia kaupti pensiją ir atlikti įmokas į alternatyvų pesijų fondą (6%). Atsideda tiek pinigų atostogoms, kiek jam pačiam reikia (vieni nori 8 savaičių per metus, kiti 4 savaičių neišnaudoja), tarkim 8%. Sveikatos draudimas 2% nuo atlygnimo. Žmogui lieka apie 2400eur. Tie 600eur. valstybei sumoka 350eur. GPM ir 200eur. VSD + PSD.

    Toks pat darbo skelbimas rašo, kad programuotojo alga 3500eur. ''ant popieriaus'' įsidarbinus į įmonę. Žmogus į rankas gauna 2100eur.

    Tai nėra joks išnaudojimas. Tiesiog duodamas pasirinkimas tiek darbuotojui, tiek darbdaviui. Daugumoje ne EU ir keletoje EU šalių, tai normali praktika. Aš nekalbu apie tokius darbdavius, kurie siūlo tokį pat atlygnimą į rankas, koks būtų įsidarbinus įmonėje, tačiau nori, kad dirbtum IV būdu, kad jiems nereiktų mokėti mokesčių ir prisiimti atsakomybės. Tokie dalykai yra tiriami ir darbuotojai nuolatos prisiteisia nemažas pinigų sumas iš darbdavių (dažniausiai įdarbinimo agentūrų) ir įmonėms skiriamos baudos.

    Kodėl man reikia apsiimti terminuotomis darbo sutartimis, kai yra individuali veikla, kuri viską supaprastina tiek man tiek laisvai samdomam darbuotojui. Siūlydamas dirbti IV aš nesutaupau, darbuotojas tiesiog gauna didesnę dalį piniginio atlygio. Mes čia kalbam apie IT ir skaitmenines rinkas. Žinoma, jog jei tai koks statybų sektorius, ten rizikos ir atsakomybės visai kitokios.

    O kas liečia ''niekam neįdomu ko nori ar nenori, kas įdomu, kas ne'', tai IT specialistai ir kiti skaitmeninės rinkos darbuotojai, turbūt sudaro didelią dalį GPM biudžeto ar bent jau sudarys ateityje, tai manau reiktu kreipti dėmesį kas tokioms žmonių grupėms yra patogu ir ko jie nori. Nes visgi jie dirba užsienio įmonėms, generuoja pajamas ir moka mokesčius, o ne valstybė.
     

    prieš 1 valandą, Blackbeard parašė:

    Tai nelegalu ir tiek. Teisme darbdavys, samdęs žmogų pagal IV, nors iš tikrųjų būta darbo santykių, greitai pralaimėtų (štai įrodymas iš vienos bylos).

    Priežasčių tokiai tvarkai ne viena. Visų pirma, prisiminkime, kad darbuotojas – silpnoji darbo santykių šalis. Todėl valstybė pirmiausia gina darbuotojo interesus. Dirbti pagal IV dažniausiai yra darbdavio interesas, ne darbuotojo. Jei būtų toleruojamos individualios veiklos esant darbo santykiams, darbdaviai ilgai netrukus pradėtų piktnaudžiauti, spausti darbuotojus sutikti su mažesnėmis garantijomis ir neužilgo visi pradėtų dirbti pagal IV, atlyginimai liktų tokie, kokie buvo, tačiau darbdaviai rezultate patirtų mažiau išlaidų. Būtų panašiai kaip su siūlymais sumažinti PVM – sumažinus jį, kainos nepasikeistų, tik prekybininkų kišenės pastorėtų.

    Individuali veikla su darbo santykiais.png

    Sutinku dėl visko ką parašei aukščiau, tik darai dvi prielaidas. Žinoma, kad darbdaviai pradėtų piknaudžiauti tuom, bet tam yra priemonės, kuriomis galima užkardyti tokius dalykus ir toje pačioje Jungtinėje Karalystėje tai buvo padaryta ne kartą, kai tik atsirasdavo spraga. 0 hour contracts puikus pavyzdys. Iš legalios pusės tai sutinku, kad darbdaviui IV daug patogiau ir geriau, bet kad darbuotojai nenori dirbti IV ypač jei turime galvoje IT ir skaitmenines technologijas, tai nemanau, kad tai tiesa. Reikėtų paieškoti statistikos ir apklausų. Mano, mano kolegų ir pažystamų rato patirtis atvirkščiai priešinga. Ir daugelis darbdavių, jei tai toje pačioje šalyje vykstantys darbo santykiai, siūlo abu variantus. Tiek įdarbinimą, tiek darbą kaip ''kontraktoriui''.

    O kas liečia neteisėtumą, vėlgi pasikartosiu. Nematau kur būtų parašyta, kad siūlyti darbuotojui dirbti pagal IV veiklą yra nelegalu. Matau, kad teismas išaiškino, kad nebuvo pasirašyta jokia sutartis ir apie darbo santykius nebuvo pranešta VSDF skyriui, todėl toks darbas buvo pripažintas nelegaliu. Kaip aš suprantu žmogus išsiėmė IV pažymą ir pradėjo dirbti nedeklaruodamas to iš savo pusės ir tarp šalių nebuvo apskritai jokio darbo ar paslaugų teikimo kontrakto. Jeigu aš formuoju įmonę Lietuvoje ir samdau darbuotojus iš ten, kurie dirba pagal IV, tai aš pranešiu, kas tokie teikia paslaugas mano įmonei ir kaip minimum sudarysiu paslaugų teikimo sutartį. O jau VMI liks aiškintis ir spręsti pagal sudarytą kontraktą ar mes turime darbo santykius, kurie reikalauja žmogų įdarbinti tiesiogiai ar jis tėra laisvai samdomas darbuotojas, kuris dirba pagal laikinąją sutartį. Jeigu gerai suprantu, veikla buvo klasifikuota kaip nelegali, ne dėl to, kad IV veikla atitiko darbo santykių pobudį, o dėl to, kad apie darbą nebuvo pranešta abiejų šalių kaip ir nebuvo jokios rašytinės darbo sutarties. Gal kažką ne taip suprantu, bet atrodo, kad diskutuodami prasilenkiam, lyg tai kalbėtume ne apie ta patį dalyką.

    Bet visiškai išėjom į lankas su šita off topic diskusija, manau ją reikėtų pratęsti arba nepratęsti privačiai. 

     

  19. prieš 6 valandas, Blackbeard parašė:

    Labai paprasta – jeigu yra darbo santykiai, turi būti darbo sutartis: https://www.juris24.lt/individuali-veikla-vs-darbo-santykiai-mokestines-rizikos-ir-pasekmes/

    Tie, kas yra pavaldūs savo darbdaviui dirbdami su individualia veikla, neturi jokių soc. garantijų. Niekas jiems negarantuoja atostogų, viršvalandžių apmokėjimo, išeitinių kompensacijų, sveikatos draudimo darbe ir kitų darbo sutarties privalumų.

    Individuali veikla skirta verslininkams, o ne samdomiems darbuotojams,

     

     

    Nesakyčiau, kad labai paprasta ir neradau, kur būtų parašyta, jog siūlyti darbuotojams dirbti pagal IV yra nelegalu. Tame straipsnyje rašoma, kad VMI apsiima tirti IV darbo santykių pobūdį ir jeigu atlikus patikrinimą, bus pripažinta, kad susiformavo darbo santykiai, tuomet darbdavys turės sumokėti papildomus mokesčius, kurių dėka IV mokesčių mokėjimo struktūros nemokėjo ir galimus delspinigius arba baudą. Užtenka įrašyti kelias papildomas sąlygas į paslaugų teikimo kontraktą ir piliečiui dirbančiam pagal IV pateikti duomenis, kad jis per tą patį laikotarpį atliko paslaugas ne tik man. Manyčiau per drąsu tai vadinti nelegalia veikla.

    Be to tai nėra ''mano darbuotojai''. Aš ieškau specialisto, kuris suteiktų man reikalingas paslaugas už jam priimtiną atlygį per tam tikrą laikotarpį ir konkrečiai mano atveju, yra net nustatyti darbai, kuriuos specialistas turės atlikti. Paprasta ekonominė transakcija. Kodėl vyriausybinės institucijos turi kištis į dviejų žmonių sutarimą, jei abu sutinka su sąlygomis ir yra patenkinti?

    Aišku, kad dirbant pagal IV žmogus negauna bazinių privalumų, kuriuos gauna asmuo tiesiogiai įdarbintas įmonės, todėl siūlomi atlyginimai yra aukštesni, kad ‘’padengti’’ nenaudą. Šita praktika sėkmingai klesti daugelyje šalių. Juk darbdavys nemoka to pačio atlyginimo, versdamas darbuotoją dirbti pagal IV, kad jam nereikėtų apmokėti papildomų su darbuotoju susijusių išlaidų ir jis nebūtų legaliai atsakingas už jį. Darbuotojas pasirenka aukštesnį grynųjų atlygį, be privalumų, tačiau darbdavys vis tiek sumoka tą patį atlyginimą. Tai nėra kažkokia schema, kuri atima iš darbuotojo saugumą ir privalumus, o darbdavys sutaupo pinigus. Dauguma tų vadinamųjų ’’kontraktorių’’ ar ‘’freelancerių’’ naudoja alternatyvias paslaugas, kad nuo pajamų būtų automatiškai nuskaičiuojamos pensijos įmokos ir sveikatos draudimas. Aišku viskas priklauso nuo darbo sektoriaus, nes rizika sveikatai skirtinga. Bet vėlgi tam yra alternatyvų, kurios suteikia sveikatos draudimo paslaugas ir kartais net efektyviau, bei pigiau, nei valstybė. IV yra ganėtinai geras dalykas jauniems žmonėms dirbantiems IT ir apskritai skaitmeninėje srityje. VMI kiša savo nagus ir pradeda nurodinėti abiems šalims, kaip gyventi, taip gadinant vieną iš Lietuvos privalumų tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Iš tavo pateikto straipsnio matyti, kad tai nėra tyrimai, kurie siekia atskleisti darbdavių piknaudžiavimą IV darbo kontraktais ar rasti darbdavius, kurie tokiu būdu išnaudoja darbuotojus. Tai tiesiog tiesmukiškas mokesčių rinkimas iš darbdavių ir jų finansinis baudimas.

    Manau, kad individuali veikla yra skirta vykdyti individualią veiklą, o ne ‘’verslininkams’’. Nepamirškim, kad yra toks dalykas kaip įmonės formavimas. Jeigu mano veikla yra programavimas ir mano paslaugų teikimas kartais siekia 12mėn. ar daugiau vienam užsakovui, kodėl aš neturiu teisės pasirinkti pinigus, vietoj darbovietės teikiamų privalumų ir saugumo? Galbūt aš nenoriu įsidarbinti toje įmonėje, dirbti pagal valandinį atlygį ir dirbti tai ką man užkrauna menedžeris, kadangi jiems iš manęs reikia maksimalaus produktyvumo. Galbūt aš savo noru pasirinkau dirbti tai įmonei 18mėn. dėl to, kad padėsiu vykdyti tik tam tikrą projektą, kuris man asmeniškai įdomus, suteiks daugiau patirties srityje, kuri man aktuali ir pati įmonės vykdoma veikla, apart šio 18 mėnesių projekto, man nėra įdomi.

    Dabar tokia situacija, kad VMI ateis ir sakys - ‘’ne, darbdavys privalo tave įdarbinti, nes darbo pobūdis atitinka darbo santykių kontraktą ir prie to paties jam dar skirsime papildomus mokesčius, bei delspinigius’’. Okei, tuomet kai baigsiu dirbti prie projekto, man reikės palikti įmonę, kadangi nesu suinteresuotas joje dirbti toliau. Po to kai apsispręsiu, kad po ilgų paieškų ir patirties kaupimo, pagaliau suradau įmonę, kuri mane domina ir atėjo laikas įsidarbinti, mano CV turės 15 įmonių, kuriose išdirbau vos po 12mėn. ir tuomet ką? Duoti į teismą valstybę, kad negaliu įsidarbinti, vien dėl jų kaltės?
     

  20. prieš 10 valandų, Blackbeard parašė:

    Prieš siūlydami savo darbuotojams dirbti su individualia veikla, kas šiaip jau yra nelegalu, pagalvokite ir apie tai, kad jie sukaups mažesnę pensiją, mažesnes išmokas ligos atveju, jiems bus sunkiau gauti paskolą.

    Gal gali paaiškinti detaliau dėl IV nelegalumo? Kas liečia kitus faktorius tai sutinku, tačiau reikia atsižvelgti į tai, ko nori darbuotojas tam tikru gyvenimo etapu. Pinigų suma, kurią galiu skirti darbuotojui, bet kokiu atveju išliks ta pati, tik darbo santykių apmokestinimo būdas diktuoja kiek nuo tos sumos, žmogus gaus į savo banko sąskaitą, o kiek atiteks valstybei. Perkopus trisdešimtmetį, dauguma žmonių įgija įgūdžių bazę, kuri leidžia apsistoti ilgalaikėje darbovietėje, ten ir prasideda stažo, pensijos kaupimas, bei paskolų ėmimas. Bent jau mano patirtimi, IT srities specialistai turintys iki 5-7 metų patirties, kol yra pakankamai jauni, mieliau dirba už didesnį užmokestį dabar ir galbūt atsideda kiek jiems reikia į savings.

    Taipogi reikia atsižvelgti ir į tai, koks yra verslo finansinis būvis. Paėmus panašią situaciją į mano, jeigu žmogus padarė sprendimą, kad visą savo production laikys Lietuvoje ir pelnu dalinsis su valstybe, tačiau neseniai sulaukė finansavimo ir turi numatytą biudžetą, kuris turi būti išleistas kuo efektyviau, tikrai nebus paskatintas tuo, kad iš jo mokamo 2500eur. atlyginimo, programuotojas su kelių metų patirtimi gaus vos 1600eur. Kai įmonė sugeneruos, geras pajamas pirmus, antrus, trečius metus, tuomet žinoma, savininkas galės įdarbinti savo darbuotojus ir suteikti jiems ta patį atlyginimą, bet tuo pačiu pridėti ir dosnias atostogas ir didelę kaupiamosios pensijos įmoką ir privatų sveikatos draudimą. Bet jeigu produktas nepasistektų, valstybė, tų pinigų kuriuos paėmė iš darbuotojo atlyginimo, man ar jam negrąžins

     

    prieš 10 valandų, Blackbeard parašė:

    Jungtinė Karalystė turi išskirtinai mažus mokesčius, tuo pačiu ir mažiau nemokamų paslaugų.

    Nepasakyčiau, kad jie išskirtinai maži, lyginant su kitomis EU šalimis, apart Skandinavų ir kokios Vokietijos. Pajamų apmokestinimas ir socialinis sveikatos draudimas šiek tiek mažesnis, vidutiniškai, tačiau nemanau, kad vertas žodžio ''išskirtinai''. Nežinau kaip dėl nemokamų paslaugų, tačiau pati mokesčių struktūra man asmeniškai patinka. Žmogus gauna savo vadinamą allowance, kuris nėra liečiamas valstybės, nuo jo sumokamas tik minimalus sveikatos draudimo mokestis. 12k per metus leidžia žmogui išgyventi, kad padengti bazinius poreikius (nuoma, komunaliniai mokesčiai, transportas, maistas, drabužiai ir pnš.). Jeigu tai šeima, dažnai jiems skiriamos subsidijos. Ir po to seka progresyvus mokesčiai, priklausomai nuo sumos, kurią uždirbti per metus. Tačiau yra ir kita pusė. Žmonės, kurie uždirba ganėtinai daug ir renkasi gyvenimo būdą su 5 miegamųjų namais ir panašiai, moka daugiau. Labai daug vietinių mokesčių atkeliauja per NT apmokestinimą. Kuo tavo gyvenimo būdas prabangesnis, tuo daugiau tenka sumokėti. Bet visada turi pasirinkimą gyventi kukliau ir turėti daugiau grynųjų, jei manai, jog gyvendamas dideliame name, sumoki per daug mokesčių ir išlaidos yra per didelės, nei kad pinigai iš karto nuskaičiuojami nuo pajamų ir neturi jokio pasirinkimo.


    Lygiai tas pats su verslais. Labai didelė verslo sektoriaus (60%) dalis yra įmonės, kurios neturi darbuotojų, tai yra vieno žmogaus veikla. Kita didelė dalis (39%) yra smulkieji verslai 0-49 darbuotojų ir tik labai maža dalis (>1%) turi daugiau, nei 250 darbuotojų ir generuoja milžinišką pelną. Vidurinė klasė klesti ir tai nėra tik IT specialistai. Samdyti darbuotojus irgi ganėtinai pigu ir paprasta ir jeigu atmetus dekretines, bei nedarbingumo išmokas, kurios nėra dažnos, tereikia pasirūpinti darbuotojo atostogomis ir pensija, o vienintelis dalykas, kurio iš tavęs nori valstybė, tai kad padengtum dalį nacionalinio sveikatos draudimo, kad visi kiti šalies gyventojai, įskaitant tavo darbuotojus, galėtų džiaugtis nemokamomis ligoninėmis ir daktarais. Visi, kurie užsiima individualia veikla ir sugeneruoja bent jau arti 100k per metus, formuoja įmones. Todėl, kad įmonės finansinė struktūra leidžia mokėti ženkliai mažiau mokesčių, nei gaunant atlyginimą ir galimos įvairios išmokų variacijos, kurios vėlgi, padeda sumokėti minimalų kiekį mokesčių ir turėti daugiau pinigų banke. Bet jeigu žmogus renkasi tuos pinigus išleisti prabangiam gyvenimui, tuomet čia ir įeina jau minėti NT apmokestinimai ir visa kita. Rezultate valstybė vistiek surenka reikiamą biudžetą kitais būdais, tik skirtumas tame, kad žmogus, kuris sunkiai dirba, visada turi pasirinkimą ir pinigai nėra nuskaičiuojami tiesiogiai. Manau tokia sitema gera ir galėtų būti pritaikoma daugelyje kitų šalių.


    Pastebiu, kad daugelis gyvenančių užsienyje, pradeda labai kritikuoti ir lyginti Lietuvą su daug didesnę patirtį, istoriją ir rinka turinčiomis šalimis. Aš to nedarau, tik manau, jog galima pasiimti gerų idėjų iš kitų valstybių ir jas pritaikyti. Nebūtina visada lygiuotis į Skandinavus ar išradinėti dviratį.

  21. Jeigu yra galimybė, tik gyvai. Prieš kelis metus turėjau klientą, kuris sumąstė pardavinėti paukščių lesyklas. Užsisakė pusė konteinerio iš Kinijos per madeinchina ar alibaba ir galvojo, kad užteks patalpinti viską į ebay ir beliks skaičiuoti pelną. Long story short, jo listingas aukščiausiai buvo pakiles į to produkto kategorijos top 5, bet niekaip nesugebėjo pasivyti, nei ebay, nei amazon best seller'ių ar bent jau atsirasti pardavėjų TOP 3, kuriems nukeliauja didžiausias srautas pirkėjų. Nuotraukos, aprašymas ir pavadinimas buvo sutvarkyti puikiai. Finale buvo parduodama vos po 60vnt. per savaitę. Kadangi buvo pats vasaros įkarštis, klientas pasidarė sąrašą ir pradėjo važinėti po įvairias apylinkių parduotuves, smulkius prekybos sandėlius, karavanų poilsiavietes ir industrinius rajonus, kuriuose vienoje vietoje įsikūrusios didelės parduotuvės, sandėliai ir dirbtuvės. Taipogi susirašė visas ateinančias muges, parodas 50 mylių spinduliu, kuriose būtų galima pasiūlyti lesyklas, pasišnekėti su žmonėmis, gauti kontaktus. Pirmas užsakymas 200vnt. iš netoli esančios ekologinės parduotuvės. Sekantis užsakymas 400vnt. iš smulkaus prekybininko, kuris net neprekiauja su gyvunais susijusiu inventoriumi. Trečias užsakymas iš mugės, kurioje dalyvavo ir gavo žmogaus kontaktus, kuris turi gyvunų prekių parduotuvę netoli esančiame miestelyje. Užsakė 600 ar 800 vienetų, tiksliai nepamenu. Esmė tame, kad kiekvienas susitikimas/kontaktas su smulkiu prekybininku ar verslininku beveik visada išeidavo į naudą. Per pora mėnesių žmogus apvažinėjo daugiausia 15 vietų, esančių netoliese, apskambino gal 20 smulkių verslų ir sudalyvavo dviejuose mugėse. Per nepilnus 2 mėnesius pardavė beveik visus 2k vienetų. Pinigus gavo iš karto ir pelno marža gavosi vos ne 3x didesnė, nei parduodant ebay ar amazon, kadangi retaileriai, nesukdami sau galvos, pirkėjams juos pardavė už 24.99 ir pritaikė gerus promo sezonui.

    Jeigu esi draugiškas ir gerai bendrauji su žmonėmis, visada tarkis tik dėl realių susitikimų, žmonės visai kitaip reaguoja, kai bandai parduoti savo produktą akis į akį. Ypač, jei tai fizinis produktas. Visada siūlyk produktą nemokamai, pamėginimui. Daugelis šiais laikais, labai nurašo tradicinius marketingo kanalus. Aš tik baigęs studijas irgi maniau, jog digital marketingas yra viskas ir tradicinis marketingas nebeveikia. Toli gražu. Žinoma, gali rašyti emailus ir skambinti, bet efektyviai parduoti tokiu būdu netikiu, kad tau pavyks. Vienintelis šitų kanalų tikslas būtų užbookinti bent 30min. susitikimą ir ten tavo šansai parduoti padidėja 20x. Kas liečia email, tai apskritai dažniausiai valdomas administracijos, o ne decision makerio. Tai sėkmės praeinant visus gatekeeperius ir gaištant laiką siekiant parduot produktą žmogui, kuris tavęs nepažysta.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...