Pereiti prie turinio

tadzyla

Nariai
  • Pranešimai

    62
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    tadzyla sureagavo į Kernius Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    Pati geriausia (neįtikėtinai lengvai perprantama - tarsi tau koks mokytojas asmeniškai gyvai viską aiškintų) knygų serija / formatas man yra Head First. Tokio formato knygos yra išleistos apie daugumą programavimo kalbų. Juose daugybė iliustracijų, kurios greitai padeda suvokti, kaip viskas veikia iš esmės. Taip pat praktinės užduotys, kodo pavyzdžiai ir kita.
     
    Iš Lietuvos per Amazon.co.uk dar prieš porą metų buvau įsigijęs Head First Java. Iki tol apie JAVA nežinojau nieko - o tai populiariausia ir viena galingiausių kalbų pasaulyje. Ją perskaitęs išvykau į universitetą. Iš 30 pažymių, kuriuos gavau pirmame kurse už JAVA programų kūrimą, 28 buvo dešimtukai. Tarp programų buvo dirbtinio intelekto programa, žaidžianti su žmogumi šaškėmis, klasikos žaidimas Space Invaders ir kita. Tiesiog tai, kas buvo dėstoma per paskaitas gyvai, jau buvau pažinęs ir suvokęs iš tos vienintelės knygos, - dėstytojai žinias padėjo pagilinti, bet esmę - pagrindus - gavau būtent iš jos.
     
    Radęs laiko Škotijos universiteto bibliotekoje bibliotekoje pasiėmiau Head First Rails - taip pat puiki knyga. Jeigu norite kurti svetaines ir dar nemokate programuoti, pamirškite PHP ir eikite tiesiai prie naujos kartos - žymiai efektyvesnių - programavimo kalbų. Ruby ir Python yra būtent tokios. Populiariausias framework (karkasas, paruoštų naudoti skriptų rinkinys, taupantis laiką ir padedantis sumažinti saugumo spragų tikimybę) šiuo metu yra Ruby on Rails. Nemokama knyga internete: Ruby on Rails Tutorial, Learn Rails by Example.
     
    Jei nemoki gerai angliškai, tai puiki proga pagilinti savo žinias. Nepasiduok ir skaityk. Visos geriausios IT knygos yra anglų kalba, kol jas išverčia į lietuvių - jau būna iš dalies pasenusios - o dažniausiai ir neišverčia. Jeigu skaitai anglišką tekstą ir randi nežinomą žodį, nepulk jo verstis: jei taip bus kiekviename sakinyje, išprotėsi ir nuleisi rankas po pirmos pastraipos. Jeigu nežinai žodžio reikšmės, skaityk toliau ir pabandyk suvokti ją iš konteksto - iš aplinkui esančių žodžių / sakinių, kuriuos supranti. Tik tada, kai nereikės rankoje laikyti žodyno, pajusi, jog iš tikrųjų skaitai angliškai, - ir tam nebūtina žinoti kiekvieną žodį - verskis tik tada, jei matai, kad be jo negali suvokti visos esmės.
     
    Programavimas yra nuostabus dalykas. Jei jį moki - gali pats įgyvendinti savo idėjas be jokių investicijų. Be to, geras programuotojas turės darbo visą gyvenimą - tai ateitis - ir gali gyventi bet kurioje pasaulio vietoje. Esu sutikęs vaikiną iš Čilės, kuris dirba JAV kompanijai, bet nusprendė kurį laiką pagyventi trečiame žemyne ir pusmečiui apsistojo Portugalijoje. Jis ne milijonierius - tik programuotojas.
     
    Papildyta: Kodėl programavimo mokymasis iš knygos kartais neveikia
  2. Patinka
    tadzyla sureagavo į megejaz Microstock fotografas   
    Šiaip yra visokiausių galimų strategijų, kaip galima padidinti savo nuotraukų pardavimus. Pamėginsiu dar šiek tiek savo patirties atskleisti. Tai gal ne patirtis, o pastebėjimai.
     
    Daugiausia kalba suksis apie shutter'į, tad jei kažkuriuo metu neparašysiu kokia kompanija, tai podefaultu tai bus shutter'is.
    Kai aš pradėjau, tai ten per savaitę naujų nuotraukų atsirasdavo apie 27-30 tūkstančių. Kada paskutinė kartą žiūrėjau, skaičius buvo apie 80 tūkstančių. Jis laikosi jau gana stabiliai toks, nes prieš metus buvo panašiai. Priežastis gali būti paprasta - sugriežtėjo reikalavimai. Nuotraukos daug dažniau yra atmetamos dėl techninių kliūčių, arba kabinama "etiketė", kad jiems tokių dabar nereikia. Jau minėjau, kad savaitgaliais prekyba ten merdi. Vadinasi tuo metu galima nekelti naujų nuotraukų. Tiksliau pasiskaičiuoti. Peržiūrai ir patikrinimui jie duoda apie 48h. Todėl aš kėlimus darydavau šeštadienį ryte arba šeštadienio vakare. Tada maždaug didžiausia tikimybė, kad patikrins pirmadieniui. O pirmadienis - darbo diena, vadinasi tavo naujos nuotraukos bus "aukščiausiai" kitų. Nepamiršk, per savaitę apie 80 tūkstančių naujų, vadinasi vidutiniškai apie 10 tūkstančių per dieną. Jei nuotraukos daug "sveria" (aš keldavau po kelis šimtus vienu metu, tai būdavo apie 1Gb), o upload greitis nėra toks geras, tai susikelti gali anksčiau, svarbiausia padaryti submit šeštadienį.
     
    Galbūt yra čia tokių, kurie tik nori pamėginti, dar nėra praėję atrankų. Sunkiausia, bent man, atranką pereiti buvo Shutteryje. Nors pasitelkus kai kuriuos taktinius sprendimus (būtent nuotraukų kategorijų analizė), galima pereiti iš pirmo karto. Aš perėjau iš ketvirto. Nepraėjus, kitas kartas tik po 30 dienų, gauni laišką, kad vėl esi laukiamas. Nedėk vienodo žanro nuotraukų, t.y. tos pačios kategorijos. Tiesiog parašys, kad "per daug tos pačios kategorijos nuotraukų" ir vėl galėsi skaičiuoti 30 dienų, per tą laiką medžiodamas naujus kadrus ir jie lauks eilės kėlimui, jei pereisi atranką. Taigi, pasirenki bent 3-4 kategorijas, iš jų pasiimi nuotraukų ir pirmyn, bandai laimę užšokti ant teisingo approverio ir jis tave priims į shutter'erio šeimą. Iš 10 pateikiamų nuotraukų, 7 turi būti tinkamos. Kitaip nepateksi.
    Geras pavyzdys su tuo, kad daug kas priklauso nuo approverio: pirmą kartą keliant ir bandant patekti ten, kai kurios nuotraukos buvo priimtos, bet kitos ne, nesigavo 7, tad 30 dienų bauda :) po tiek laiko keliant tas pačias, kurios praėjusį mėnesį tiko, šį kartą buvo atmestos dėl techninio broko.
     
    Istockphoto - dar vienas galingas nuotraukų turgus (taip aš vadinu tas vietas). Pasirodydavo info, kad tai bene daugiausiai leidžiantis uždirbti turgus. Visko gali būti. Nes nuotraukų kaina gali būti nuo 0,19 USD centų iki 25 dorelių. Tikrai smagus jausmas, kai pamatai, kad nuotrauka tau uždirbo 25 dorelius. Čia atrankai reikia pateikti 3 nuotraukas. Idealiausia, kad jos būtų iš skirtingų žanrų. Nes gali atmesti. Jei nepraeini, kitas bandymas, jei gerai prisimenu, po 7 dienų. Nuotraukos, kurios pasiūlytos atrankai, nepateikiamos pardavimui iškart (kitaip nei shutteryje, ten, jei tave priėmė, tos nuotraukos iškart yra parduodamos). Čia turi tikti 3 iš 3.
     
    Fotolija - jokios atrankos, prisiregistruoji ir keli. Pradedi prekiauti. Apsisukimai nėra tokie dideli, bet uždirbti galima. Tiesiog kantrybė ir viskas.
     
    Dreams'as - labai senai ten buvau ir iš naujo nesiregistruoju. Per maži apsisukimai, dar mažesni nei fotolijoje.
     
     
    Tricks
     
    Jei koncentruojiesi į Istock'ą (jis bene reikliausias kokybei), tai ten per savaitę gali kelti 18 nuotraukų (jei nesi exclusive pardavėjas), vadinasi reikia išsirinkti tik tas, kurios jau tikrai bus liuks ir priims. Kaip patikrinti? Sukelk visų pirma jas į Shutter'į, į Fotolia, pasižiūrėk kurias atmeta, kurias priima. Jei abiejuose prieš tai tą pačią nuotrauką atmetė, didelė tikimybė, kad atmes ir Istock'as, todėl rinkis kitą. Istock'e yra toks Acceptance rate, kuris rodo kiek iš tavo visų pateiktų nuotraukų yra priimtos. Jei nori ten tapti exclusive, reitingas turi būti didenis nei 50 procentų ir tik po 200 pardavimo (jei neklystu) galėsi tokiu tapti.
     
    Jei turi kelias panašias nuotraukas baltame/juodame fone, gali padaryti bendrą jų kompoziciją, pvz.: 4 gėles viename baltame lape, čia bus viena nuotrauka, po to išskaidyti jas ir jau turėsi 4 nuotraukas. Taigi, iš 4 gėlių galima padaryti 5 nuotraukas kaip minimum, po to jau kombinuoti dar su kitom, viena su kita, kelti vieną nuotrauką, kurioje tik dvi gėlės ir pan. Toks žaidimas kartais naudingas.
     
    Dabar shutter'is apribojo failų dydį, kažkada keldavau 85-100Mb dydžio nuotraukas, būdavo gal 12 000 x 8 000 nuotraukos. Beveik 100Mpx :)
     
    Exclusive seller - čia jau kiekvieno išmonė, ar jis nori uždirbti daugiau, bet tik viename turguje, ar po mažiau, bet pardavinėti kituose. Šiaip kiek teko skaityti, neapsimoka būti exclusive. Nebandyk apgauti, suseks kad pardavinėji kitur, nors prieš tai pasidarei exclusive, būsi išmestas.
     
    Su nuotraukų kėlimu jau aprašiau, beje, tas galioja labiau shutteriui, kitiems tokios taktikos netaikiau. Fotolia kartais patikrina labai greit, vakare sukeli, ryte jau jos parduodamos. Istock'e reikia laukti 7 dienas. Jei esi exclusive, patikrina per 1-2 dienas. Išskirtinius pardavėjus visi myli, nes jie suteikia galimybę daugiau uždirbti.
     
     
    Meno ten nereikia.
    Menus gali daryti sau. Ten tokie nepraeis. Ten reikia idėjų. Kuo geresnė idėja, tuo didesnė tikimybė, kad darbą parduosi ir daug uždirbsi. Idėjų kopijavimas - baudžiamas. Pats nuo to nukentėjau ir daug praradau.
    Aš koncentruodavausi keliose kategorijose ir visą dėmesį skirdavau joms. Kitos man nerūpėjo, arba techniškai sunkiai būdavo įgyvendinamos, pvz.: reikia tinkamo apšvietimo, o aš jo neturiu. Didesnis ISO gelbėtų, bet tada nuotraukos bus atmetamos dėl per didelių triukšmų.
     
    Pradedantieji, paanalizuokite geriausias nuotraukas, kurias daugiausiai perka. Lyderiai ten nesikeičia, jau senai tos nuotraukos yra top'e. Dar vienas analizuojamas objektas - keyword. Shutteryje yra populiariausi savaitės, mėnesio ar visų laikų keyword. Pagal tai galite dėlioti prioritetus ką fotografuosite.
    Kiekviena nuotrauka turi turėti pavadinimą ir raktinius žodžius, keyword. Kartais gali būti atmetimo priežastis, kad keyword nesusiję su nuotrauka. Jei joje šuo, o rašai, kad katė, tai aišku, kad neatitikimas yra. Šiaip pastebėjau, kad primala bet kokių keyword ir dažnai ši tema yra diskusijose. Analizuojant pirkimus ir su kokiu keyword nupirko nuotrauką, tai dažniausiai jie būna labai tiesiogiai susiję su nuotrauka. Pv.: nuotrauka su dviem žmonėmis pajūryje, o tarp keyword yra happy, pair, sun, beach, ocean, water, woman, love, ir taip toliau. Atrodo viskas gražu, visi keyword susiję, tačiau nuotrauka bus perkama panaudojus paieškoje žodį pair :) Palyginus visai nesenai atsirado rekomendacija naudoti ne vieną žodį paieškoje, shutter'is dabar net leidžia naudoti kompleksinius keyword, tokius kaip "old pair" ar panašiai. Viskas daroma siekiant sukonkretinti paiešką. Nes nuotraukų skaičius jau nesuvokiamai didelis.
     
    Sunku kažką patarti dėl aparatūros. Svarbiausia žinoti ką nori fotografuoti ir nebūti visišku naujoku fotografijoje. Mokėti nuotraukas tvarkyti su Photoshop.
     
    Apmokėjimas. Visi priima Paypal. Tik reikia pasiekti tam tikrą ribą, kad galėtum išsimokėti. Dažniausiai ji yra 100 dorelių. Fotolijoje jau daugiau nei pusmetį neišsimoku, kaupiu kaupiu, tegul ten ir kaupiasi. Kol kas nereikia. Beje, kaip ir kitur, kaupiasi ir neliečiu. Kaip jau rašiau, nebelendu prie to reikalo, tik kartais patikrinu kiek įbyrėjo per tą laiką.
     
    Jei moki su grafika dirbti, nebūtina fotografuoti. Gali braižyti vektorius ir su jais dirbti ten. Nes vektorius perka ir netgi labai. Nei karto nebandžiau, nemoku su jais ir nelindau į tą pusę.
     
    Atrodo, kad viskas. Kėlimą aprašiau, keyword paminėjau, pinigus irgi.
    Svarbiausia - sunki pradžia. O po to jau nuotraukos pradeda tau dirbti.
    Čia kaip mano gyvenimo moto, kad dabar aš dirbu, ateis laikas, kada pradės dirbti man. Todėl investuoju dabar pinigus į save.
  3. Patinka
    tadzyla sureagavo į megejaz Microstock fotografas   
    Kadangi aš tiesiogiai su tuo susiduriu, prekiauju jau ne pirmus metus.
    Trumpai: kai buvo pradžia, iš microstock'ų užsidirbau mašinai per pusmetį (keturženklė suma).
    Po to sugriežtėjo jų politika, buvau sėkmingai pašalintas iš shutter'io.
    Dabar esu istock'e, fotolijoje ir shutteryje. Bet nieko nebekeliu jau bene metai. Yra tai, kas sukrauta ir daugiau nieko. Per diena nubyra koks euras, tai nieko prieš aš.
     
    Jei susidomėjai, turėsi daug dirbti, labai daug. Darbas visą dieną, kuri, dėlioji, maišai kortas ir keli. Vis kitoks paveiksliukas ir keli. Taip pasiekiau, kad per mėnesį apie 1200Lt per visus, nors pagrindinis - shutter'is.
    Labai daug kas priklauso nuo strategijos: ką fotografuosiu, kaip ir t.t. Iš pradžių būsi laimingas per dieną parduodamas iki 5 vnt shutteryje, po to jau 10 ir ateis riba, kada jau iki 30 pardavimų bus per dieną, savaitgaliai iki tam tikros ribos būna tušti, tik jau kai pasieki tūkstantį nuotraukų, prasideda pardavimai iki 10 vnt, iki tol būna epizodiniai. Žinoma, nebent turėsi kažkokį einamą kadrą ir jis bus pastoviai perkamas. Kaip pasigauti einamą kadrą? Nujausti. Arba stebėti rinką.
     
    Aš dabar turiu NIKON d700 ir 50mm f/1.4 beei 105mm f/2.8 macro. Vasarą pamėginsiu vystyti macro fotografiją ir ten kelti. Tiesa, dar vieną priedą nusipirksiu (apie 800$), kad macro būtų tikras macro :)
     
    Svarbiausia užsispyrimas ir nenusivilti, kad nepriima nuotraukų, jas atmeta. Patarimas: jei vieną kartą shutter'is nepriėmė, nereiškia, kad kitą kartą keliant nepriims. Aš sakydavau, kad girtas tikrintojas pasitaikė, dėl to nepriėmė, keli antrą kartą ir priima :)
    Tai, kas populiaru viename stock'e, nebūtinai bus populiaru kitame.
    Šiaip esu parašęs labai išsamų straipsnį apie tai, tiksliau kursinį su potekste apie inovatyvų verslą. Iš esmės jis nereikalauja didelių investicijų pradžiai, užtenka veidrodinio ir kokio objektyvo šviesesnio, o tada pirmyn, gaudai idėjas, "sėkmingus" kadrus, kombinuoji ir viskas, daugiau nieko nereikia.
     
    Paminėjo alternatyvą pirkimams technikos, t.y. nuoma. Visiškai sutinku. Pasibandymui puikiai tinka. Žinoma, mokslams reikia ne vienos dienos, kad išmoktum naudotis technika.
    Kuo toliau, tuo atrankos kriterijai didėja ten ir reikia įdomesnių nuotraukų, kad priimtų, dažniau gali sulaukti "mums šiuo metu tokios nuotraukos nereikia".
     
    Nežinau kaip dabar reikalai su dreamstime, bet iki šiol man šis puslapis uždirbdavo mažiausiai. Nebent esi exclusive ir turi daug nuotraukų, tada įmanoma uždirbti daugiau.
    Šiaip reitinguojant, tai sudėliočiau taip: shutter'is, istock'as, fotolia ir dreams'as.
     
    Minėjau, kad dabar ten rankų nebekišu, tai per metus susikaupia keturženklė suma užsienio pinigais.
  4. Patinka
    tadzyla sureagavo į daryZ Sąrašas tinklalapių, siūlančių nemokamą išsilavinimą   
    Atnaujinta: 2021 Kovo 21
     
     
    Alison
    https://www.alison.com/
     
    IT, Verslo ir verslumo įgūdžiai, Finansai ir ekonomika, Sveikata ir saugumas, Asmeninis tobulėjimas, Užsienio kalbos, Diplominiai kursai (Verslas, Programavimas, Multimedia, Marketingas, Statistikos, Web dizainas, Tikslieji mokslai, kita).
     
     
    Coursera
    https://www.coursera.org/
     
    IT, Dizainas, Verslas ir vadyba, Ekonomika ir finansai, Teisė, Sistemos ir saugumas, Dailė ir menai, Media, Biologija ir gamtos mokslai, Inžinerija, Maistas ir mityba, Sveikata ir visuomenė, Humanitariniai mokslai, Tikslieji mokslai, Medicina, Socialiniai mokslai, kita.
     
     
    edX
    https://www.edx.org/
     
    IT, Verslas ir vadyba, Statistikos ir duomenų analizavimas, Teisė, Energetika, Inžinerija, Mityba, Sveikata, Istorija, Humanitariniai mokslai, Tikslieji mokslai, Medicina, Filosofija, kita.
     
     
    Udacity
    https://www.udacity.com/
     
    IT, Verslas, Matematika, Fizika, Psichologija.
     
     
    Saylor
    https://www.saylor.org/
     
    IT, Verslo administravimas, Ekonomika, Karjeros pažanga, Susisiekimas, Dailės istorija, Gamtos mokslai, Tikslieji mokslai, Anglų kalba, Darbo paieškos įgūdžiai, Filosofija, Politika, kita.
     
     
    OpenLearning
    https://www.openlearning.com/
     
    IT, Web dizainas, Marketingas, Verslumas, Sporto analizavimas, Chemija, Wordpress pagrindai, kita.
     
     
    University of the People
    https://www.uopeople.edu/
     
    IT, Verslo administravimas, Dailė, Tikslieji mokslai, Psichologija, kita.
     
     
    Khan Academy
    https://www.khanacademy.org/
     
    IT, Ekonomika, Tikslieji mokslai, Humanitariniai mokslai, kita.
     
     
    Open Culture
    https://www.openculture.com/freeonlinecourses
     
    IT, Dizainas, Media, Ekonomika, Teisė, Gamtos mokslai, Tikslieji mokslai, Inžinerija, Užsienio kalbos, kita.
     
     
    Codecademy
    https://www.codecademy.com/
     
    Programavimas - Web pagrindai, Javascript, PHP, Python, Ruby, kita.
     
     
    __________
     
    Žinai gerą tinklalapį?
    Dalinkis šioje temoje!
  5. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo Ainas Ar yra panašus angliškas forumas kaip "uzdarbis.lt" ?   
    Ačiū B-)
  6. Patinka
    tadzyla sureagavo į Eskarpas Mano kelionių aprašymų-vadovų tinklaraštis   
    Dėkui. Daugiausiai tai laisvalaikis - tačiau tai pagrindinis mano hobis, realiai skiriu tam visas atostogas ir stengiuosi kuo labiau išnaudoti savaitgalius, švenčių dienas, kad kuo mažiau būtų prarasta darbo dienų. Suminis atostogų laikas išeina įprastinis (~28 d. per metus). Taip pat mano kelionės būna labai intensyvios, o ne poilsinės, todėl ir iš gana trumpos kelionės būna daug įspūdžių, kuriais dalinuosi. Pavyzdžiui, artimesnės kelionės būna 2-5 dienų, tai išeina ilgasis savaitgalis + 1/2 atostogų dienos. Per 5 atostogų dienas + 2 gretimus savaitgalius (9 d.) jau galima nuvykti kur nors toliau - tarkime, tiek laiko praleidau Korėjoje.
  7. Patinka
    tadzyla sureagavo į Eskarpas Mano kelionių aprašymų-vadovų tinklaraštis   
    Sveiki,
     
    Kelionės - vienas pagrindinių mano pomėgių. Mano tinklaraštis - ne tik įspūdžiai, bet ir kelionių vadovas: tiksliai aprašau lankytas vietas, svarbius istorinius faktus, viską iliustruoju nuotraukomis.
     
    Čia yra visi mano kelionių pasakojimai. (kai kur reikia paspausti "Skaityti visą įrašą...").
     
    Šiuo metu yra pasakojimai apie Iraną, Kubą, Gambiją, Gruziją, Japoniją (kur buvau per 2011 m. žemės drebėjimą), Padniestrę ir Kosovą.
     
    Pagrindiniai principai:
    a)Keliauju savarankiškai (draugų/giminių/šeimos grupelė iki 4 žmonių, paprastai nuomotu automobiliu, be vairuotojo/gido).
    b)Viską organizuoju pats (be kita ko iš anksto įsigilinu į lankysiamas šalis/vietas, pasakoju bendrakeleiviams).
    c)Žinių vaizdai manęs negąsdina, o sudomina savo akimis išvysti, kaip yra iš tikro.
     
    Taip pat tinklaraštyje yra šiek tiek informacijos apie kelionių planavimą, ateityje jos bus ir daugiau.
  8. Patinka
    tadzyla sureagavo į Ainas Ar yra panašus angliškas forumas kaip "uzdarbis.lt" ?   
    Labas,
     
    Warriorforum.com
     
    Digitalpoint.com
     
    #########.com
     
    ir vizualiai panašiausias EinsteinHelp.com
  9. Patinka
    tadzyla sureagavo į Auksinis Ar yra panašus angliškas forumas kaip "uzdarbis.lt" ?   
    Yra - pavyzdžiui, "Warriors".
  10. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  11. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo Samick Meditacija   
    Meditacijos tikslas?
    Labai daug priezasciu medituoti:
    1. Medituojant smegenys veikia kitokiu dazniu, negu budrumo busenoj. Budrumo busenoj smegenys vibruoja daug sparciau ir atima nemazai kuno energijos, todel mes neretai pervargstame, nors ir nedirbame fizinio darbo, ir nesuprantame kodel. Meditacijos busenoje smegenys vibruoja daug leciau. Todel per meditacija imanoma kokybiskai pailseti, ir pasikrauti energijos.
    2. Meditacija gali isugdyti aiskiaregyste, stipru nuovokuma.
    3. Meditacijos metu vyksta ivairus cheminiai procesai smegenyse, todel meditacija regeneruoja nervu lasteles, taip pat stiprina smegenu zieve.
    4. Meditacijos metu veikia pasamone arba priessamone, ir mastymas persikelia i visai kita lygmeni.
    5. Meditacija gydo, stiprina imuniteta, gerina atminti.
    6. Meditacijos metu galima atrasti savo tikraji "Aš". Ir suprasti kodel atejai i si pasauli.
    7. Meditacija - tai vidine tyla. O tai yra didziausias zmogaus pasiekimas.
     
    Bendra prasme meditacija turetu buti kiekvieno zmogaus kasdieneje veikloje, bet deja taip nera, mus supantis pasaulis per daug materialus.
     
    Zen poziuris yra toks: kad siam gyvenime nereikia daryti nieko, nereikia per daug stengtis, uztenka "Būti", buti paprastam, buti naturaliam.
  12. Patinka
    tadzyla sureagavo į inflecto Meditacija   
    Medituoti pradėjau visai neseniai, prieš kokį mėnesį. Viskas prasidėjo nuo to, kad nusprendžiau, jog reikia nustoti švaistyti laiką breikšmiams dalykams. Iš savo patirties žinojau, kad tam tikrais laikotarpiais yra žymiai lengviau prisiversti padaryti tai ką esi užsibrėžęs ir atsisakyti nenaudingos veiklos. Ir tam daugiausia įtakos turi sąmoningumas. Kai esi pakankamai sąmoningas, mintys būna aiškesnės, lengviau suvaldyti savo momentines užgaidas, išvengti atidėliojimo ir užsiimti tuo kas žinai, kad yra naudinga. Po trumpo gūglinimo atradau, kad meditacija yra vienas iš būdų palaikyti aukštą sąmoningumą. Taip ir prasidėjo. Medituoju du kartus per dieną po 15 min. Dažniausiai koncentruojuosi į kvėpavimą, įvairius vaizdinius arba, jeigu niekaip nepavyksta išsivalyti nuo minčių, bandau jas stebėti tarsi iš šalies. Iš tikrųjų pakankamai sudėtingas dalykas, bet nauda akivaizdi - mintys aiškesnės, mažiau to vadinamo vidinio triukšmo, padidėja pasitikėjimas savimi, lengviau suvaldyti emocijas, savo reakcijas, momentines užgaidas, laikytis sveikos mitybos ir t.t. Trumpai tariant žymiai lengviau save kontroliuoti :)
  13. Patinka
    tadzyla sureagavo į kaarolis Meditacija   
    enjoy straipsnis tikrai geras, o ellypse ką aprašė tai visai ne meditacija, o tiesiog atsipalaidavimo būdas. Meditacijos esmė nėra vien atsipalaiduoti. Meditavimas daugeliui asocijiuojasi su budizmu, dvasiniais dalykais ir pan. Tačiau iš tikrųjų, tai yra tiesiog mūsų minčių srauto ignoravimas, būdas atsiriboti nuo mūsų kvailų smegenų, kurios nuolatos dėl visko jaudinasi ir nepaliaujamai galvoja. Jei samoningai pabandytumėt pastebėti savo mintis, pastebėtumėt kiek jose yra šiušklių ir kaip dažnai jūsų smegenys peršoka nuo vienos minties iki kitos, visiškai be priežasties.
     
    Nežinau, kodėl taip išsivystė mūsų smegenys ir kodėl mes nesugebam tiesiog jų išjungti kai reikia, bet meditacija yra būdas tai suvaldyti. Yra įvairių būdų kaip galima medituoti, bet pradžiai suprantamiausias yra susikoncentravimas į vieną konkretų dalyką, pavyzdžiui savo kvėpavimą. 10 minučių sėdi tiesia nugara ir koncentruojies į savo kvėpavimą. Jums tikrai nepavyks ir jūsų mintys pastoviai klaidžios, tačiau su praktika jūs vis dažniau ir dažniau sugebėsit atrasti 'tuštumą', oazę nuo to nereikalingo srauto.
     
    Meditacija yra tuo pat metu ir sunki, ir lengva. Kaip jau sakiau, viskas ką tereikia daryti yra susikoncentruot į vieną dalyką, o labiau įvaldžiusiems savo protą yra ir kitų būdų pasiekti 'tuštumą'. Tačiau tai yra daug daug sunkiau nei gali pasirodyti. Bet kokiu atveju, kaip jau čia minėjo, rekomenduoju perskaityt kokią nors knyga, nes nors meditacijai ir nereikia ypatingo pasiruošimo ir jos principai paprasti, apie ją daugiau žinoti verta, nes kitaip labai greit pasiduosit.
     
    Aš pats medituoju jau keletą mėnesių. Medituoju ryte ir vakare po 15min. Vis dar kartais iškrentu iš ritmo, nes man medituot yra sunku, visiškai nesu įvaldęs savo proto iki tokio lygio, kiek norėčiau. Tačiau būtent tai mane ir motyvuoja ir toliau medituoti, nes aš jaučiu kaip tai padeda ugdyti samoningumą, mintys tarsi išsifiltruoja. Lengviau supranti kas tau svarbu, o ko galima atsisakyti. Dažnai žmonės yra užsivertę darbais, nors net nesupranta, kad galbūt daugelio iš jų net neverta daryti. Yra posakis, kad per dieną reikia medituoti po valandą, o jei tam neturi tiek laiko, tuomet medituoti reikia dvi valandas per dieną ( limito kiek medituoti per dieną reikia nėra, kiekvienam individualiai, čia tik pavyzdys ). Šį posakį sunku suprasti, kol nesi meditavęs ir pajautęs meditacijos teikiamų pranašumų. Gandhi taip pat naudojo šį principą. Ugdo ir valią. Viena iš meditacijos pasekmių, bent jau man taip atrodo, yra kad pradėjau skaityti knygas vietoj daugelio straipsnių per dieną. Meditacija padėjo suprasti, kad straipsniai man jokios naudos neatneša, o knygos kaip tik yra vertingesnis, ilgiau išliekantis, žinių šaltinis. Taip pat mano dienotvarkė tapo daug ramesnė, tačiau finansiškai padėtis kaip tik sustiprėjo. Sunku tiksliai pirštu bakstelti ir pasakyti kad man meditacija padėjo išgydyti tą, tą ir aną. Čia ne tabletė ir jinai negydo konkrečių simptomų. Bet bendrai mano gyvenimo kokybė pagerėjo vien dėl to, kad protas tapo šviesesnis ir sprendimai geresni.
     
    Turiu draugą, kuris yra kur kas labiau patyręs medituotojas nei aš, tai jis net minėjo kaip yra apsiverkęs po meditacijos sesijos, nes jinai jam padėjo padaryti stiprių įžvalgų apie save ir sustiprino jį kaip žmogų. Nežinau ar man taip bus, tikiuosi kad taip, bet tai tik parodo koks stiprus ginklas yra mūsų protas jei teisingai naudojamas.
     
    EDIT: dar prie to pačio..esu parašęs straipsnį apie tai, kaip suvaldyti mus pasiekiantį informacijos srautą http://www.aaakademija.lt/naujienos/informacijos-dieta . Šiais laikais tai labai aktualu, turint omeny kiek informacijos mus pasiekia kiekvieną dieną. Retas iš mūsų žino ką su ja daryti. Aš ne išimtis, todėl ir pasirinkau meditaciją kaip vieną iš priešnuodžių :)
  14. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  15. Patinka
    tadzyla sureagavo į Kupartas7 Hydrografika   
    ACIU GPC uz pagalba. Pabandysiu ikelti keleta savo detaliu, padengtu hidrografikos budu, jusu teismui




  16. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  17. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  18. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  19. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  20. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo AurisJ Hydrografika   
    Sveiki forumieciai, teko siek prisiliesti prie sito dazymo. Nor galop visas verslo planas nuejo suniui ant uodegos, bet dabar ne apie tai.
    Is tos nedideles patirties, pabandysiu aptarti tam tikrus dalykus, kas gali buti aktualu pradedanciajam.
    Kas dar nezino, kas yra vadinamoji "Hydrografika" arba "Dazymas vandens pagalba", liaudiskai pasakysiu, kad tai yra detales/ruosinio merkimas i vandeni, per specialia plevele, kur buna ivairiu dizainu, pradedant "karbonu", kaukolem, liepsnom, ir baigiant "kempiniukais", marmuro ar medzio imitacija. Ta plevele pries merkima turi buti aktyvuoti specialia chemine priemone "Hydrographics Activator" angliskai arba vadinkim aktyvatoriumi. Aktyvatorius suardo pleveles virsutini sluoksni ir padaro ja lipnia ir tampria.
     
    Visu pirma, mano nuomone, tokio stiliaus dazyma ir versla, galima prijungti kaip papildoma paslauga jau prie veikianciu verslu, pvz.: automobiliu kebulu dazymas + hydrografika, ratlankiu restauravimas + hydrografika, ir pan.
    Klausimas KODEL?
     
    TODEL, kad hydrografika, tai yra dazymas, tik pati eiga yra siek tiek kitokia. Norint detale imerkti i vandeni, visu pirma ja reikia paruosti, ir nudazyti. Kaip ir perdazyti kebulo detale, ar restauruoti rantlanki, viska reikia paruosti ir nudazyti. O darant hydrografika papildomai prisideda detales/ruosinio merkimas i vandeni. Ir tik po merkimo i vandeni seka lakavimas, del ilgaamziskumo savybiu.
    TODEL, kad nieko neismanamciam apie dazyma, visu pirmiausia reikia ismokti dazyti, nes tai yra pagrindine dalis hydrografikoje: kaip pasiruosi detale ir nudazysi, taip ji atrodys ir po to, kai bus imerkta i tam tikro dizaino plevele (plevele nepadengs dazymo trukumu). O kur dar gauti pastovias pajamas is to. Tai yra ilgas ir kantrus procesas. Nesakau, kad tai neimanoma, viskas yra ismokstama.
    "TAIP TAIP" pasakysit, dazymas nera sudetinga, galima pradeti ir aerozoliniais balioneliais, kaip dauguma ir pradeda, bet atminkit, kad "Top Quality Job" bus tik tada kai naudosite kokybiskus irankius (Kompresoriu, pistoletus, kokybiskus dazus, dazymo kamera ir t.t.) ir dar truputi nukrypsiu ne i tema, savo tinklalpyje prasau naudokite tik savo darbu nuotraukas, o ne taip kaip "waterprint.lt" :huh:
    TAIGI TAIGI, iskart pagalvosite, ir galvoje sukursite mini planeli ko butent man reiktu norint pradeti, ir nuo ko pradeti.
     
    Taigi, visu pirma, pats paprasciausias kelias pabandyti hydrografika yra tarkim savo garaze ar panasioje patalpoje kur galima butu dazyti, tik jokiu budu ne kambary, kur gyveni :D
    Susirasti paprasta vandens talpykla, kad galima butu palaikyti 28-32 laipsnius silumos ir kad butu pakankamai talpi, norint panardinti dazoma detale.
    Nusipirkti "aktyvatoriu" ir norimo dizaino pleveles (ebay puslapiuose, arba maciau latviai ir lenkai uzsiima hydrografika, galima butu ir is ju gauti pleveles ir "aktyvatoriaus")
    Svitrinio popieriaus ar dazymo paruosimui tinkamu abrazyviniu sveitikliu.
    Grunto/plastiko grunto/uzpildancio grunto (ziurint ka dazysit, plastika, metala)
    Aerozoliniu dazu/arba, jeigu turite kompresoriu ir pistoleta, maisomu dazu (geriausi pagal kokybe vadinami 2K dazai)
    Lako
    Poliravimo priemoniu
     
    Pabandysiu papasakoti pati dazymo procesa smulkiau: imkim pavyzdi automobilio centrines konsoles plastikas. Ir mes ji norime perdazyti pvz. grafitines spalvos "karbonu".
    As dabar nebeatsimenu visu plastiko rusiu, bet tam tikri plastikai nelabai pasiduoda perdazymui, nenoriu jum primeluoti, bet man atrodo PP reikalauja plastiko grunto, o ABS plastikas gali buti dazomas ir be grunto. Daug informacijos yra internete ir pries dazant detale butinai reikia dvigubai pasitikrint ;)
    Taigi, pirmiausia plastika reikia nusveisti su sausu ar slapiu svitriniu popieriumi, velgi, ziurint kokio siurkstumo pats plastikas, galima pradziai pabandyti su sausu 400, ir paskui pabaigti su 800 slapiu, arba iskart eiti prie 800 slapio ir pabaigti su 1000 slapiu. Gerai nusisveitus plastikas turi buti lygus kaip "sviestas" :D nezinojau koki zodi parinkt.
    Tada seka gruntavimas, as manau, kad del viso pikto pradziai plastika reiktu padengti plastiko gruntu ir tik po to universaliu gruntu, del sukibimo savybiu. Dazymo kambario temperatura nuo 15 laipsniu iki kokiu 30. Optimaliausia 20 laipsniu.
    Realiai gruntas greit dziuna, todel po keliu valandu dziuvimo, grunta reikia "pašiaušti" tarkim su 1500 - 2000 slapiu svitr. popierium. Dulkes nuplauti ir detale isdziovinti.
    Tada seka dazymas, siuo atveju turim grafiti dazus. Nupurksti detale keleta sluoksniu dazu. Kad pilnai pasidengtu. Detale geriausia palikti nudziuti per nakti, jeigu neturit dziovinimo kameros ar IR lempu.
    Kai detale bus pilnai isdziuvus, galime pasiruosti vandens talpykla merkimui. Vandens turi buti tiek, kad musu plastika panardintume visa madaug 30 laipsniu kampu. Vandens temperatura visur nurodoma mazdaug ta pati 28-32 laipsniai. Tai priklauso kokia plevele jus naudosite ir is kokio tiekejo, ir is kokio tiekejo pirksite "aktyvatoriu". Tarkim, kad mes siuo atveju turime "karbono" plevele ir "aktyvatoriu" is UK tiekejo, kuris nurodo, kad vandens temperatura turi buti 28 laipsniai. Tai mes ir bandom isgaut tikslius 28 laipsnius, nes jeigu bus daugiau ar maziau temperaturos, del to galesim kaltinti nepavykusi merkima. Kol syla vanduo, galime pasiruosti plevele. Reikia atsimatuoti, kad butu didesne pagal plota uz merkiama plastika ir apklijuoti ja lipnia juosta, kad neissitemptu iki begalybes, kai uzpuirksim "aktyvatoriaus". Kai vanduo jau paruostas, dedame plevele ant vandens pavirsiaus, letai neskubedami ir laikydami uz skirtingu kampu, arba padedant partneriui. Pirmiausia imerkiame jos vidury ir tik po to tiesiame visa and vandens pavirsiaus. Plevele mirksta vandenyje mazdaug 60-90 sekundziu. Praejus siam laikui purskiame "aktyvatoriu" ir stebime ar uzpurskeme ant viso pleveles pavirsiaus. Realiai turite pastebeti kaip "aktyvatorius" ardo pleveles parvirsiu ir padaro ja kaip skystus dazus pluduriuojancius vandenyje. Jei tai nesimato siek tiek palaukime kol chemine reakcija suveiks ir tik tada merkiama plastika.
    Plastika merkiame mazdaug 30 laipsniu kampu, bet cia vel yra daug niuansu, kokiu formu bus merkiamos dalys :) siuo atveju konsoles plastikas bus beveik staciakampis, tai merkime kampu, kol visas pasiners. Kai visas pasinere i vandens pavirsiu, siek laikydami ji rankose pamosuokime is vienos puses i kita nuvarydami salin likusia pleveles liekanas ir bruda vandenyje.
    Istraukime dali ir nuplaukime po tekanciu saltu vandeniu, kol nebeliks "zeles" ant plastiko pavirsiaus, lengvai pastebesite ar jau detale nusiplove ir "zeles" nebera. Detale paliks nebeslidi. Nudziovinkime nudazyta detale.
    Toliau seka lakavimas, del to, kad plevele nesuteikia apsauginiu savybiu. Keleta sluoksniu lako turi uztekti vidaus apdailoms.
    Beje nepamirskime sutvarkyti vandens talpyklos, vanduo turi buti pakeistas arba prafiltruotas, jokiu budu nemerkime i ta pati vandeni iskart kitos detales, tiesiog svaistysite savo brangu laika ir pinigus, perdazant viska is naujo.
    Na ir VUOLIA! Jeigu viskas pavyko tai sveikinam, rezultatai tikrai dziugina kai viskas pavyksta is pirmo karto. Jei ne, nenusiminki ir bandyki vel.
    Jeigu nepavyksta merkimas ir plevele nuslinko nuo dazomos dalies, tai tiesiog reikia perdazyti is naujo, bet grunto galima ir nebenaudoti.
    Beje dar nepasakiau, kad kai merksite naudokite pirstines, nes nelabai malonu, kai ant rankos prikimba "karbono" plevele ir paskui neina nuplaut. Saugokite detales nuo visokiu riebalu ir dulkiu viso dazymo metu. Daznai tai buna nepavykusio merkimo priezastis.
    Dar nepaminejau, kad buna blogesnes ir geresnes kokybes pleveles, vienos aisku is Kinijos, kitos is Japonijos, man sunku pasakyti skirtuma tarp ju, bet as manau, kad savo dazymuose turejau butent blogos kokybes plevele pirkta is Ebay.
     
    Gryzkime prie pirmo punkto, kur minejau, kad hydrografika yra gerai jungti prie panasaus tipo verslo, nes pvz norint nudazyti lengvo lydynio ratus, juos reikia visu pirma paruosti. Ir pagalvokime kiek masinu yra vazinejanciu su nesubraizytais ratais. Greiciausiai labai mazas procentas, todel visus tuos pabraizymus, iskylimus, viska reikia uzglaistyti, O geriausia butu ratus nusmeliuoti pradziai, nuimti senus dazus, ir tik po to glaistyti, dazyti. O gal ir virinti, tiesinti juos reikia, tada jau prireikia specialiu irankiu, stakliu, kur viskas remiasi i finansus. Dar reikia pagalvoti o kaip numontuosiu padangas? Pas save ar vesiu kiekviena karta i servisa? Jeigu klientas palieka automobili, kur as ji laikysiu? O ar auto interjero, motociklu dalis ardysiu pats, ar turesiu kur laikyti isardytus automobilius, motociklus? Yra begale klausimu, kurie uzpuls pradejus sia veikla.
    Kas uzsiima profesionaliu dazymu, taip pat patogu prijungti hydrografika, kaip papildoma paslauga, nes dazymo ir dziovinimo kamera, yra tas dalykas, del kurio visas dazymas tampa kokybisku ir kaip sakiau "Top quality job"
    Yra pasakymas "Cheap prices - cheap customers" Hydrografinis dazymas, nera is pigiuju. Nezinau kas uzsiima Lietuvoje ir kokias kainas yra nusistate, bet UK pvz kainos butu tokios: Auto interjero dalis nuo 15 svaru, centrine konsole nuo 50 svaru, ratai 15" nuo 50 svaru, 16" - nuo 60 sv., 17" - nuo 70 sv. ir t.t. PS3 PSP joystickas nuo 15 sv. laptopas nuo 50 sv. Todel pradejus reikia stengtis daryti kokybiska darba ir viesinti savo darbus, ir klientu tikrai atsiras, ir butinai dekite savo foto i svetaine, nes kitaip jus lydes nesekme ;)
     
    Sorry, kad tiek prirasiau, ir dar be lietuvisku raidziu, bet norejau tiesiog pasidalinti ka as zinau, ir galbut kazka padrasinti, o kazka ne. Jei kas neaisku klauskite, viskuom padesiu.
    p.s. prisegu savo Mazdos 6 centrine konsoles foto, nudazyta mano paties, su grafiti "karbono" stiliumi


  21. Patinka
    tadzyla sureagavo į mantas666 Verslas UK?   
    Viskas ok iki kalėdų paslaugų verslą pradėti galima.
    Gruodžio mėnesį būtų paklausa Kalėdų seniams(not joke), ypač kur daug migrantų (bet nesureikšminant visur)
    Čia priklauso, kokia paslaugą teiksite, gal paklausa yra ištisus metus.
    O po naujų metų perkamoji galia tikrai sumažėja, visi pinigai išleisti dovanoms, anglai (ne visi) pasiima net paskolas ant Kalėdų, kad šventės būtų linksmesnės, dovanoms ir pan.
    Sausio mėnesį daiktus žmonės vangiai perka, bet maistas perkamas ir toliau...
  22. Patinka
    tadzyla sureagavo į 7Vytautas E-Verslas be mokesčių   
    Pabandysiu Tau paaiškinti paprastai.
     
    Jeigu esi nedidelė įmonė su nedidele apyvarta, mažu eksportu, gali nesiregistruoti PVM mokėtoju. Tokiu atveju, prie Tavo parduodamų prekių nereikės pridėti PVM (t.y. jeigu nori parduoti prekę už 50 Lt, į kuriuos įsiskaičiuoja sąnaudos + pelnas, tuomet ir pirkėjui ji kainuos 50 Lt). Vis dėlto kai pats pirksi prekes įmonei (žaliavas ar pan.) PVM turėsi sumokėti ir Tau jis grąžintas nebus.
     
    Jeigu esi didesnė įmonė, daug eksportuoji, ar tiesiog naudinga būti PVM mokėtoju (dažniausiai tai naudinga tiems, kurie savo versle perka žaliavas ar prekes; tačiau tai visiškai nereikalinga paslaugas teikiančioms įmonėms - pvz. kirpykloms), tuomet prie Tavo prekės bus pridedamas PVM. T.y. jeigu nori parduoti prekę už 50 Lt (sąnaudos + antkainis), galutiniam prikėjui ji kainuos 50 + 21% PVM = 60,5 Lt.
     
    Būdamas PVM mokėtoju, pirkdamas prekes tiekėjui vistiek pervesi sumą su priskaičiuotu PVM. Jeigu jis ne iš trečiųjų šalių - tuomet mokėsi muitinėje ir pan. Tačiau PVM galėsi susigrąžinti - t.y. dalį jo. Jei paprasčiau - klientai pirkdami Tavo prekes PVM mokėjo 1000 Lt, Tu pirkdamas žaliavas mokėjai 600 Lt, tai reiškia jog tuos 600 Lt Tau sugrąžins, o 400 Lt liks Tavo PVM mokestis.
     
    Nežinau, gal ir nepaprastai paaiškinau, bet pabandyk kelis kartus paskaityti. TIkiuosi pabandys bent susidaryti vaizdą.
  23. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo DenisK Kur galėčiau investuoti?   
    Ideja gera, bet ar nepagalvojot, kad ne kiekvienas gali buti fotografu. Nu ir kas kad technika kainuoja tukstancius, ir visokie kursai bus praeiti, bet jeigu neturi gysleles tam tai geriau net nepradek. Reikia truputi meniskumo ir labai gero idirbio. Taip, visi profesionalus fotografai tures profesionalia iranga, bet ne fotoaparate esme ar objektyvo dydyje ir brangume.
    Pvz. Mes vestuviu fotografa rinkomes labai atidziai. Kiekvienas turi savostiska stiliu. Vieni labai keistas daro vestuvines nuotraukas, o kiti idealias. Matosi profesionalumas. Ir kai renkiesi visiskai neidomu yra jo turima technika. Pavyzdziai ir realus darbai yra viskas
  24. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo DenisK Kur galėčiau investuoti?   
    Ideja gera, bet ar nepagalvojot, kad ne kiekvienas gali buti fotografu. Nu ir kas kad technika kainuoja tukstancius, ir visokie kursai bus praeiti, bet jeigu neturi gysleles tam tai geriau net nepradek. Reikia truputi meniskumo ir labai gero idirbio. Taip, visi profesionalus fotografai tures profesionalia iranga, bet ne fotoaparate esme ar objektyvo dydyje ir brangume.
    Pvz. Mes vestuviu fotografa rinkomes labai atidziai. Kiekvienas turi savostiska stiliu. Vieni labai keistas daro vestuvines nuotraukas, o kiti idealias. Matosi profesionalumas. Ir kai renkiesi visiskai neidomu yra jo turima technika. Pavyzdziai ir realus darbai yra viskas
  25. Patinka
    tadzyla gavo reakciją nuo DenisK Kur galėčiau investuoti?   
    Ideja gera, bet ar nepagalvojot, kad ne kiekvienas gali buti fotografu. Nu ir kas kad technika kainuoja tukstancius, ir visokie kursai bus praeiti, bet jeigu neturi gysleles tam tai geriau net nepradek. Reikia truputi meniskumo ir labai gero idirbio. Taip, visi profesionalus fotografai tures profesionalia iranga, bet ne fotoaparate esme ar objektyvo dydyje ir brangume.
    Pvz. Mes vestuviu fotografa rinkomes labai atidziai. Kiekvienas turi savostiska stiliu. Vieni labai keistas daro vestuvines nuotraukas, o kiti idealias. Matosi profesionalumas. Ir kai renkiesi visiskai neidomu yra jo turima technika. Pavyzdziai ir realus darbai yra viskas
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...