Pereiti prie turinio

diablo999

Nariai
 • Pranešimai

  275
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  92.9%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  diablo999 sureagavo į domenaidomenas „Nike“ užpatentavo savaime užsirišančius batus   
  O geras, Bet didelis klausimas kaip padaryti kad jei susiverštu ;)
 2. Pagarba
  diablo999 sureagavo į mmc357 Naujas Uždarbis.lt veidas 2010   
  Ka jus katik padaret..?
   
  Nors, pripratom prie naujojo cha.lt dizaino pries pora metu, priprasim ir prie sito.
 3. Patinka
  diablo999 sureagavo į Kernius Geriausių forumo straipsnių konkursas grįžta   
  Rugsėjo pirmoji - ta diena metuose, kai su rudeniu prasideda naujas mokslo ir darbo sezonas. Nuostabus laikas pradėti konkursui, o ypač tokiam, kurio nugalėtojai bus skelbiami pasibaigus kiekvienam metų laikui.
   
  Uždarbis.lt vienija žmones, kurie kažko siekia savo gyvenime. Dauguma turite savo technologijų ar verslo sritis, kuriomis domitės, kurioms skiriate savo laisvą (o dalis - ir visą) laiką.
   
  Mūsų forumo tikslas yra dalintis žiniomis - tuo, ką įgyjate ieškodami informacijos, skaitydami ir bandydami įgyvendinti patys. Dalintis žiniomis nereiškia atskleisti savo idėjas (verslo paslaptis?) - greičiau papasakoti tai, kas leido joms gimti ar paversti jas realybe, - papasakoti tai, ką jūs išmanote, ką išmokote, kuo naudojatės, kokias išvadas toje srityje padarėte.
   
  Kodėl verta rašyti?
   
  Neabejoju, jog dauguma mielai perskaitytų įdomų kito uždarbiečio straipsnį, bet nemaža dalis turbūt savęs paklaus: o kodėl aš turėčiau rašyti pats, net jei ir turiu ką pasakyti? Priežasčių yra ne viena:

  Rašydamas pasirinkta tema apie ją neišvengiamai sužinosi daugiau negu žinojai iki tol. Bandydamas nuosekliai dėstyti mintis ir supažindinti skaitytoją su konkrečia sritimi supranti, jog žinai dar ne viską, užduodi sau papildomų klausimų, ieškai daugiau informacijos. Galiausiai baigęs ir paskelbęs savo darbą kitiems pats jautiesi atradęs nemažai naujo (galiu tai pasakyti iš asmeninės patirties). Dalindamasis savo žiniomis įgauni kitų pagarbą ir pasitikėjimą. Jei atvirai, man nedaro jokio įspūdžio forumo narys su 2000 pranešimų, jei aš nei vienos skaitytos jo žinutės negaliu prisiminti (ką jis tuomet rašė? pranešimus, neviršijančius dviejų sakinių?). Ir visiškai priešingai - jeigu aš perskaitysiu žinutę žmogaus, kuris vos vakar čia užsiregistravo, bet jo žinutė bus man įdomi, naudinga - aš jį greitai įsiminsiu ir žinosiu kaip narį, kuris išmano savo sritį, o kitą kartą galbūt atsidarysiu temą tik todėl, jog joje parašė jis - o žinau, kad nerašytų, jei neturėtų ką pasakyti. Taigi tai, ką jūs rašote, kuria jūsų įvaizdį. Jei man reikėtų su kuo nors pasikonsultuoti, ieškočiau verslo partnerio naujai idėjai įgyvendinti ar gero darbuotojo - pirmiausia bandyčiau prisiminti visus protingus žmones, kuriuos žinau, ir tarp jų būtinai atsirastų tokių, kurie galvoje įstrigo tik dėl savo minčių, išreikštų forume, - net jeigu jų asmeniškai ir nepažįstu. Tavo straipsnis yra nuostabi tavo paties reklama. Įsivaizduokime, kad esi WordPress asas ir parašai puikų straipsnį: "WordPress turinio valdymo sistemos diegimas ir modifikavimas". Žinoma, tu prieš tai pasakysi: "Ei, o kodėl aš turėčiau visus mokyti to, iš ko pats uždirbu? Man nereikia konkurentų!". Bet... Pagalvok, kas atsidarys ir skaitys tavo straipsnį (galbūt netikėtai atrastą naršant forumą, galbūt - kaip pirmą paieškos rezultatą pateiktą mūsų forumą mylinčios Google), - tie, kuriems reikia šios paslaugos. Dalis žmonių ras laiko ir noro pagal tavo nuoseklų gidą (su šauniais patarimais!) viską išmokti ir atlikti patys - ir už tai tau bus amžinai dėkingi, minės geru žodžiu ir vargu, ar atsisakys kokią paslaugėlę atlikti, tau kada nors jų paprašius. O kiti? Jie kreipsis į tave su darbo pasiūlymais. Į tave, o ne į visus tuos, užpildančius internetą savo vieno sakinio skelbimais ("Dirbu su WordPress. Greitai ir pigiai. Rašyti [email protected]"). Jie kreipsis į tave todėl, kad žinos, - jei žmogus parašė apie tai straipsnį (ir straipsnis sulaukė teigiamų atsiliepimų) - jis puikiai išmano šią sritį ir jam galima patikėti šį darbą. Dar geriau - į tave jau kreipsis ne kaip į žmogų, ieškantį darbo, o kaip į specialistą, - patys geriausi klientai yra tie, kurie ateina patys - tau nereikia jiems nieko įrodinėti ir turi visas teises į aukštesnį atlygį (- nes esi kietas, žinoma, - ir visi tai žino - visi, kurie perskaitė tavo šaunų straipsnį).
  Ar reikia daugiau priežasčių, kad jau galėtum pradėti galvoti savo būsimo straipsnio antraštę?
   
  Apie ką rašyti?
   

  "How to": kaip ką nors atlikti? Žmonėms dažniausiai kyla problemos ir jie ieško, kaip jas išspręsti. Pagalvokite, su kokiais iššūkiais esate susidūrę ir juos sėkmingai įveikę - galbūt tą patį dabar bando padaryti daugybę kitų žmonių? Pavyzdžiui:įmonės steigimas (ką daryti, norint turėti savo įmonę? nuo pirmo žingsnio iki steigimą liudijančio popieriaus rankose); geriausi nemokamos reklamos būdai (kaip išnaudoti socialinius tinklus, SEO ar bet ką kitą - tai, kas iš tikrųjų veikia); uždarbis iš interneto projekto (ką apmokestinti? kokius reklamos tinklus rinktis?); atsiskaitymų integracija (kreditinės kortelės, mokėjimai.lt, PayPal, SMS mokėjimai); el. parduotuvės ir aukcionai (ką reikėtų žinoti norintiems pirkti ir parduoti internete? svetainės, muitai, legalizavimas); tinklaraščių rašymas (kaip pritraukti ir išlaikyti skaitytojus? ką turi turėti geras blogas ar blogeris); web dizaino technologijos (CSS; jQuery; HTML5; karpymas: kaip PhotoShop kūrinį paversti tinklalapiu); reklamos kompanijų kūrimas ir reklamos sritys (internetas, TV, radijas, spauda - kas verta ir kas ne; Google Adwords gidas); serverio konfigūravimas (dažniausiai pasitaikančios saugumo spragos) [*]Savo projekto / verslo istorija:
  kaip gimė idėja; su kokiomis problemomis susidūrėte jį įgyvendindami; ką dabar darytumėte kitaip (kokių klaidų nebekartotumėte); kas lėmė jo sėkmę arba nesėkmę. Mano pavyzdys: VisosNaujienos.lt: idėjos gimsta sprendžiant savo paties problemas
  [*]Įrankiai ir paslaugos, kurias naudojate savo veikloje. Pavyzdžiui:
  apskaitos tvarkymo, sąskaitų išrašymo programos; pirkimas ir pardavimas eBay; tobulo kompanijos Facebook fanų puslapio kūrimas; programavimo framework'ų gidai (Ruby on Rails, Django, CodeIgniter); įvairių API (pvz., Google Maps) integravimas į savo svetainę. Puikus paslaugos aprašymo pavyzdys: MeXiukas apie MoneyBookers
  Atsimenu, Uždarbis.lt žurnalui rašiau straipsnį apie tuo metu buvusią naujieną - Google Docs paslaugą. Tiesą sakant, pats iki tol ja aktyviai nesinaudojau, o pradėjau tik parašęs straipsnį - domėdamasis visais privalumais ir trūkumais supratau, koks tai naudingas dalykas (ir netgi šį įrašą dabar renku Google Docs lange).
  [*]Rinkiniai / santraukos / apžvalgos įdomių / naudingų kitų žmonių kalbų arba straipsnių. Mano pavyzdys:
  Kalbos, kurias turi išgirsti apie verslą galvojantis žmogus

  Keliomis mano pateiktomis temomis straipsniai forume buvo parašyti prieš 3-5 metus. Per tą laiką galėjo nemažai kas pasikeisti, todėl, net jei straipsnis ta tema jau egzistuoja, bet, manote, kad galite pateikti daugiau informacijos, - pirmyn.
   
  Kaip rašyti?
   
  Tai kiekvieno autoriaus reikalas, bet aš pastebėjau, kad aprašant daugumą technologijų ir paslaugų beveik visada tenka atsakyti į šiuos pagrindinius klausimus:
   

  Kas tai (vienu sakiniu), kaip veikia ir kodėl yra reikalinga? Pagrindiniai privalumai (kuo ypatinga?) Trūkumai (ką sako kritikai ir tie, kurie renkasi alternatyvas?) Kokios yra alternatyvos?
  Galbūt turi kuo pasidalinti, bet minčių dėstymas raštu niekada nebuvo tavo pomėgis (tikriausiai tai pasakytų pusė informatikų)? Geras straipsnis neprivalo būti kaip nuoseklus pasakojimas - tu gali jį suskaidyti į mažas dalis, kurios nereikalauja ypatingo rašymo talento, bet nenumuša kokybės. Pavyzdžiui:

  Iškeldamas esminius tos temos klausimus ir pats į juos atsakydamas Sudėliodamas mintis punktais (1., 2., 3., ...) ir pridėdamas įžangą bei išvadas
  Kalbos stilius
   
  Labai svarbu atkreipti dėmesį į savo teksto stilių. Jei sakiniai prasideda iš mažųjų raidžių, nenaudojamos lietuviškos raidės, naudojama šnekamoji kalba ("nu, tai va, tada daryk šitaip") - pirmas įspūdis iš karto susidaro neigiamas ir gali sugadinti net ir gerą rašinį.
   
  Rašykite oficialia kalba - taip, tarsi jūsų straipsnis - tokį, kokį pateiksite, - būtų iškart spausdinamas žurnale. Oficiali kalba nereiškia, kad reikia naudoti sudėtingus žodžius, kurių paprastai nevartojate, - tai būtų nenatūralu tiek jums, tiek skaitytojui. Oficialumas reiškia pirmiausi atsisakyti to, kas nedera, - ko, sakykime, nevartotumėte rašydami laišką prezidentei ar kitam gerbiamam žmogui, kurio nepažįstate (o ne SMS'ą draugui), - juk daugumos būsimų savo skaitytojų jūs taip pat asmeniškai nežinote.
   
  Mano asmeninis patarimais būtų tekstą skaidyti į kuo daugiau pastraipų - tuomet jį yra žymiai patogiau ir maloniau skaityti - manau, tą pastebėjote ir patys. Po 3-5 sakinius vienai pastraipai atrodo nuostabu.
   
  Geras straipsnis kalbos kultūros tema: Pyst* kablelio nėra – atseit** jo nereikia
   
  Svarbu žinoti
   

  Konkurse dalyvauja straipsniai IT ir verslo temomis (kitaip sakant, viskas apie ką diskutuojama šiame forume, išskyrus "Apie viską" skiltyje) Straipsnis turi būti parašytas lietuvių kalba Pirmenybė - originaliems (paties rašytiems) straipsniams, bet gerų tekstų vertimai iš užsienio kalbų su asmeniniais papildymais taip pat nedraudžiami, tik originalas privalo būti nurodytas Dalyvauti gali visi, įskaitant moderatorius ir administratorius Būkite savikritiški. Prieš skelbdami tai, ką parašėte, pagalvokite, kokias pastabas jums galėtų duoti kritikai (ko kiti gali pasigesti jūsų darbe) - ir pasistenkite tekstą dar papildyti (juk norisi sulaukti teigiamų komentarų, ar ne?) Nėra jokių deadline'ų: rašyti galite kada norite. Tiesiog visi per rudenį parašyti straipsniai bus renkami iškart jam pasibaigus. Jeigu parašysite gruodžio pirmąją - tai jau žiemos straipsnis ir pretenduos į apdovanojimus, kurie bus įteikiami žiemai pasibaigus, - kovo pradžioje (ir t.t.) Jūsų straipsnis pirmiausia turi būti paskelbtas šiame forume. Tai yra, jeigu turite tinklaraštį, naujienų portalą ar kita, galite konkursui pateiktą straipsnį publikuoti ir savo svetainėje, bet tik po to, kai jis jau paskelbtas Uždarbis.lt. Be to, prie straipsnio negali būti tokių prierašų, kaip: "Šaltinis: manoblogas.lt" Savo straipsniui sukurkite atskirą temą skiltyje, kuriai jis priklauso. Nesiųskite man ar kitiems administratoriams - tai jūsų darbas, jums ir reikia jį skelbti Prie straipsnių nereikia rašyti "Skirta konkursui" ar panašiai. Nepraleisime. Prašymas moderatoriams: pastebėjus įdomų įrašą, jį prisegti tos skilties (subforumo) viršuje, jog jį matytų visi lankytojai, patekę į tą skiltį, ir gera tema nenugrimztų į apačią su naujų temų srautu. Parašę straipsnį galite pateikti nuorodą į jį šioje temoje - įtrauksiu į sąrašą.
  Apdovanojimai
   
  Geriausių straipsnių autoriai pasipuoš Uždarbis.lt marškinėliais. Įdomiausius rudens straipsnius skelbsime ir jų autorius apdovanosime gruodžio pradžioje. Be to, jeigu forumo nariai bus linkę dalintis savo žiniomis vieni su kitais ir sulauksime pakankamai šaunių įrašų, - tai bus puiki priežastis pagalvoti apie Uždarbis.lt žurnalą (kurio pirmąjį numerį laikė savo rankose arba skaitė internete daugiau nei 10 000 žmonių) ir geriausius straipsnius išspausdinti jame :)
   
  Rugėjis'10 - Sausis'11
   

  Autoblogai, jų kūrimas ir uždarbis - ifixas Twitterio nauda - juozapuxas Efektyvi reklamos kampanija - BOSS WAP Projekto kūrimas - DeSigneR Reklama mobiliajame internete - insaider Kodėl PayPal blokuoja vartotojų sąskaitas ir kaip sumažinti blokavimo riziką - taimeris Internetinės banko kortelės, jų privalumai ir trūkumai - Kernius Spalvų marketingas - Mynde Tavo sėkmės formulė - Sstv Inovatyvus verslas - Sstv Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti - Kernius Daugiau negu vargani centai - MartynasJ Investicijos į ateitį (IT Verslas) - Sstv Logotipas - kas jis, koks jis turėtų būti - twea Partizaninis marketingas - NEO_ Patarimai IT paslaugų užsakovams - JoKeRiS Wordpress tinklalapio kūrimas - Kofemanas Kaip tapti skaitomų tinklaraščiu - JoKeRiS Kaip atrasti motyvacijos mokytis - Ranu Ubuntu 9.10 diegimas - ZTG Sveikos akys. Ne tik tiems, kuriems jau reikia akinių - twea Bendravimas: kultūra, taktas, dedikacija - Dedica Kaip pasiruošti VBE (gidas) - Kernius Kaip keliauti pigiai - Kernius Forex sėkmės formulė - DjiXas PassProtex - užsikalkime pinigų šaltai žiemai - bratkax Efektyvaus tinklalapio dizaino kūrimo patarimai - Creatium Darbas su affiliate - BaSh_time Startupai: kas tai? - rufas
  Vasaris'11 - Kovas'11
   

  Darbas nuo pradžios iki pabaigos - nesustok kelyje - bratkax Patarimai partnerių, investuotojų ieškotojams - NerijusB Kaip rašyti samprotavimo rašinį (gidas) - suvalgysiu Ką veikti su pinigais? - akagintaras Kaip užsidirbti internete, kai neturi jokių žinių apie internetinį marketingą - akagintaras Mano anglų kalbos mokymosi modelis: iš mokslų uždirbu daugiau negu išleidžiu - akagintaras Kodėl 90% žmonių dirbdami tokį patį darbą uždirba žymiai mažiau nei likę 10%? - dealeris Nakvynė (Hostelis ir CouchSurfingas) - titasas Tikėk savim - dskpajurys Kaip nugalėti tinginį savyje ir atrasti motyvacijos? - mr.eL eBay aukciono kūrimas (gidas) - Jasinka Kaip nusistatyti tikslus ir jų siekti - xanna Kodėl "man" nepavyksta realizuoti idėjos? - kyperis Neteller gidas - suvalgysiu Sėkmingo verslo kūrimas ir valdymas - ekiskis Asmeninio tobulėjimo pamokos pagal Ekiskį - ekiskis DUK: Parėjimas prie Windows 7 - CR1M1N4L
  Kovas'11 -
  Keletas patarimų, kaip padidinti lankomumą jūsų svetainėje - cunamis WEB sistemų saugumas ir jų auditas - pushkis Straipsnių talpinimas į straipsnių direktorijas ir naujienų portalus - zawe Kokius tinklapius siūlyti vertinimui - xanna Patarimai internetinių parduotuvių kūrėjams - 1994 Įspūdžiai iš Brazilijos,maža kelionės kaina, šimtai ispudzių ir pozityvių emocijų - mikas1982 Web scrapping naudojant PHP - Lapinskis Dažniausiai užduodami klausimai susiję su skrydžiais - titasas Kompiuterio priežiūra - edgha Aukšto pasiekiamumo web serveris - Dedica Kaip Išsirinkti Patikimą Brokerį? - DjiXas Prieš pradedant verslą... - cordozo Kaip išsirinkti mobilųjį telefoną? - Paulius T Optimizuokite savo tinklapį (SEO) - Kofemanas
 4. Pagarba
  diablo999 gavo reakciją nuo atcaaab „Nike“ užpatentavo savaime užsirišančius batus   
  http://www.delfi.lt/news/daily/science/nik...s.d?id=35925947
 5. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 6. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 7. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 8. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 9. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 10. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 11. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo vzup Bite vs Tele2   
  aisku kad tele2, nes bite man neuzka 80lt prirase sask
 12. Patinka
  diablo999 sureagavo į link Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  nu dar kai vaikai begioja paskui kamuoli dar tiek to, bet kai stulpai gaudo kamuoliuka tai geriau patylesiu :D
   
  minusuokit i sveikata
 13. Pagarba
  diablo999 gavo reakciją nuo croesus Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  jau antras auksas siais metais:)
 14. Pagarba
  diablo999 gavo reakciją nuo croesus Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  jau antras auksas siais metais:)
 15. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 16. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 17. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 18. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 19. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 20. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 21. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 22. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 23. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Lietuvos aštuoniolikmečiai krepšininkai – Europos čempionai!   
  http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kreps...usija-23-109689
 24. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo L33T Reikia mažos pagalbos   
  prabalsuota :)
 25. Patinka
  diablo999 gavo reakciją nuo svarcas Vairavimo mokykla   
  UAB,,Lekada" nebloga mokykla
×
×
 • Sukurti naują...