Pereiti prie turinio

Domiukas

Nariai
  • Pranešimai

    30
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Domiukas sureagavo į Mynde Verslo studijos: kokią specialybę pasirinkti?   
    Jei tu turėjai tik vieną vadybos paskaitą, o mokaisi visiškai kitą specialybę, tai aišku, kad nieko labai ypatingo nesužinosi. Tokiu atveju būna tik pažintinis teorinis kursas, kad studentas bent kažkiek suvoktų kas tai yra. O va kai mokaisi grynai vadybos specialybę viskas yra žymiai kitaip, nes vadyba susideda iš daug dalykų. Geras vadybininkas turi turėti gerus vadovavimo įgūdžius, privalo suprasti kas yra marketingas ir su kuo jis valgomas, privalo mokėti skaityti įmonės finansines ataskaitas, būti geras psichologas, nes tai yra neatsiejama verslo sandorių dalis bei būti geras strategas. Viso to moko normaliuose universitetuose. Jei sprendi apie apie vadybos specialybę vien iš to, kad turi ten kažkokią vadybos pagrindų paskaitą, tai toks tu ir žinovas šiuo klausimu,
     
     
    Klausimo ar vadyba yra mokslas tema neišsemiama ir kiekvienas turi savo nuomonę. Aš vis dėlto kaip pabaigęs vadybos bakalaurą drįsčiau teigti, kad tai yra mokslas, nes šia tema yra parašyta daug literatūros, atlikta daug tyrimų, yra sukurta įvairiausių modelių ir netgi pritaikyta daugybę matematinių formulių. O perskaičius tą literatūrą apie vadyba visada sužinai vis kažką naujo ir naudingo. Ir visi tie teoriniai vadybos modeliai yra tikrai naudingi praktikoje (aišku ne visi).
     
    Kas dėl mokymo kokybės tai pilnai sutinku, kad ISM yra geriausias Lietuvoje. Nors pinigai ir nemaži, bet jie verti ko ten mokama ir kokybė tikrai aukšta. Pats baigiau VDU ir galiu pasakyti, kad ten šią specialybė moko geriausiai iš valstybinių universitetų. Turbūt ne be reikalo, nes keletas dėstytojų yra ir iš ISM ir iš BMI. Be to yra puikus jaunų ir patyrusių vilkų-dėstytojų derinys. Visi remiasi naujausia literatūra, taiko šiuolaikiškus mokymo būdus. Taip pat yra ir atskiras kursas organizacinė elgsena, kur studijuoja tą patį studento elgesį kaip tu minėjai(prieš kamerą kiekvienas turi šnekėti ir po to visi peržiūri filmuotą medžiagą ir analizuoja studento elgesį).
     
     
    Kas dėl reitingo, tai pas mus universitete šimta kartų diskutuotas reikalas ir tas reitingavimas yra nesąmonė. Pavyzdžiui, yra vienas iš tokių kriterijų, kiek universitete yra akademikų. Tai čia visiems aišku, kad jų daugiausia yra VU, todėl ten ir yra daugiausia pensininkų, kurie dėsto dalykus, kurių mokėsi jaunystėje, o šiuolaikinės teorijos jiems jau sunkiai įsisavinamos. Rimčiau pasiknaisiojus gali rasti daug tų kriterijų kurie iškelia VU iš kitų universitetų, bet tie kriterijai ne visada naudingi studentams. Pavyzdžiui, VDU Ekonomikos ir Vadybos fakultetas yra vienintelis lietuvos fakultetas iš visų universitetų, kuris patenka į Europos verslo mokyklų tūkstantuką.
     
    O šiaip kas dėl pačio dalyko, nors man ir patiko šis kursas vis dėlto, jei reikėtų dabar rinktis ar vadyba ar kitą specialybę, negalvodamas rinkčiausi kitą specialybę. Nes vadybos kursas turėtų būti kaip papildomos studijos, mano manymu. Kažkas panašaus į savęs tobulinimo kursus, nes laikui bėgant tai ko moko vadyba duoda naudos visiems (aišku jei sugeba įgytas žinias panaudoti)ir kas nori bent kažko pasiekti gyvenime privalo būti išklausęs vadybos kursus. Vadyba yra per daug platus žodis ir į jį įeina daugybė įvairiausių dalykų, kurių visų tiesiog neįmanoma išmokti. Tačiau reikia pasirinkti, kas jūsų manymu yra svarbiausia.
     
    Aišku daug kas pasakys, kam čia mokytis tos vadybos, juk ne vienas tampa geru verslininku ir be vadybos žinių. Galiu pasakyti tik vieną, jei esi pasiruošęs eiti kryžiaus kelius dėl žinių bagažo trūkumo, tai pirmyn. O kas nori bent šiek tiek lengvesnio kelio, tai būtinai praeikite vadybos kursą. Ne kaip pagrindinį geriau, o kaip papildomą kursą prie savo studijuojamos specialybės. Nes anksčiau ar vėliau, kad ir kaip verslas vystosi, savininkui prireikia vadybos žinių. Esu prisiklausęs daug pasakojimų ir iš dėstytojų ir iš pažįstamų, kaip įmonės vadovai anksčiau ar vėliau supranta kad reikia vadybos žinių ir pradeda to mokytis, o tie, kurie nesupranta tai ir tampa siaurų pažiūrų vadovai, kurie sėdi mažoje įmonėlėje nesuprasdami nei kas yra marketingas, nei kam jis reikalingas ir tik visą laiką skundžiasi kaip jiems sunku, kad vos galą su galu suduria. O kai aplink matosi ne viena galimybė plėstis ir paklausi, kodėl nebandai eiti į vieną ar kitą rinką išgirsti atsakymą: "oi, vaikeli, nėra pinigų, čia jau nebėra kur eiti, jau per vėlu" ir pan. Nes tokie vadovai nei turi žinių apie finansus, nei jie turi kažkokią įmonės strategiją. Tiesiog pas juos yra siauras mąstymas ir viskas.
     
    O dėl temos autoriaus klausimo, tai jei nori studijuoti kažką susijusį su verslu, gali bandyti "Verslo informatiką" jei tokia vis dar egzistuoja, berods VU Kauno filiale. Tokiu būdu įgysi ir vadybos ir informatikos specialybę. Pats gailiuosi, kad pražiopsojau tokią specialybę, nes tikrai būčiau pasirinkęs, nors nelabai žinau kaip ten su mokymo kokybe.
  2. Patinka
    Domiukas sureagavo į LBW United States of America: Mitu griovejai   
    Noriu pasidalinti savo patirtimi apie Amerika. Atskleisiu, kaip viskas yra mano akimis.
     
    Pamirsau pamineti, jog uz viska turiu buti dekingas savo tevam, kurie man moka uz moksla ir mane islaiko. :)
     
    Trumpai apie mane
     
    Mokausi dabar pirmame kurse koledze, taciau tai mano antrieji metai Amerikoj – baigiau 12 klase cia. 12 klasej mokiausi boarding school’e Arizonoj. Dabar mokausi Clark University Masachusetse. Sekanti semestra planuoju persikelti I Florida, Miami.
     
    Niekada nemegau Lietuvos. Esu vienas is tu, kur visada peike Lietuva, ir norejau pabegti. Pabegau. Gailetis nesigailiu – neplanuoju grizti i Lietuva niekada. Nematau tikslo.
     
    Mokykla
     
    Taigi, visi sako, jog amerikoje mokytis nera kas veikti, etc… Galbut public high school’uose ir nera kas veikt. Nezinau. Mano mokykloje buvo kas veikti. Kas mokykloje skiriasi nuo lietuvos, yra tai jog tu gali rinktis kokias klases nori imti.Teoriskai, netgi budamas 12oku, gali imti 9os klases matematika. Praktiskai taip niekas nedaro. Matematika buvo mano stiprioji puse visada, as emiau tesini to ka mokiausi lietuvoje. Tai buvo AP Calculus AB. Sunkiausia clase buvo AP Calculus BC, taciau nesugebejau jos pavezti tai teko persikelti i AB.
     
    Kas yra AP? AP yra Advanced Placement klases. Imant AP klase, mokslo metu gale turesi laikyti “valstybini” egzamina. Sakau valstybini, nes ji administruoja kompanija College Board, ir visoje salyje, nepriklausomai nuo mokyklos, yra tas pats. Jis yra penkiabaleje sistemoje. 0,1,2 reiskia neislaikej. 3.4,5 yra islaikymas. Priklausomai nuo koledzo, koks tavo AP rezultatas, gali nereikti tos klases imti koledze, taigi AP klases yra labai geras dalykas. As islaikiau AP Calculus AB 5 balams. Bet koledze imu Advanced Calculus, praplesti savo zinias, nors galeciau gauti kredita uz ta klase, ir sokti toliau. :)
     
    Taigi, tikrai negalima sakyti, jog ten labai lengva mokytis. Kiti dalykai, is pradziu buvo sunkus. Viskas anglu kalba vis del to.  Buvo man privaloma imti US History. Buvo labai lengva klase, gailiuosi, kad neemiau AP US History. Ir tarp kitko, istorija Lietuvoje buvo man tokia nuobodi. Nekenciau istorijos. Amerikoje sugebejo padaryti taip , jog megciau istorija. :)
     
    Sciences (biologija, fizika, chemija) amerikoje tikrai geriau mokina negu lietuvoje. Kas savaite realiai buna labaratoriniai – tai reiskia, jog turesite daugiau praktikos, ir siaip, mano manymu, zymiai idomiau praktikoje matyti, jog tai veikia, negu knygoje.
     
    Anglu kalba, tas pats kas Lietuvoje lietuviu. Daug skaitymo. Taciau, palyginus nedaug mokintis gramatikos reikia. Man reikejo imti dvi anglu klases. As emiau 9os klases anglu ir 11os klases anglu.
     
    Mokytojai zymiai malonesni negu lietuvoje. Lietuvoje as jauciau, jog mokytojas yra tau tik mokytojas, ir jautesi toks atotrukis. Mano mokykloje, buvo pora mokytoju, jog po pamoku atsisede kartu keikdavomes. Ir mokytojai tarp kitko labai geri. Nera taip jog lievi mokytojai del to keikiasi. Tiesiog zmones laisvesni ir nejaucia tos tokios itampos santykiuose.
     
    Kiekvieno pusmecio pabaigoje buvo egzaminai kiekvienai pamokai is to pusmecio (midterms). Metu gale taip pat buvo egzaminai, bet is visu metu (finals). Bet yra tokia taisykle, jeigu esi dvyliktokas, tau nereikia laikyti paskutiniu finals egzaminu, jeigu toje klaseje vidurkis yra bent A-(90). Taigi nelaikiau nei vieno egzamino – pasiseke. Laikiau tik AP Calculus AB, nes tai buvo valstybinis. Skirtumas tarp AP egzaminu, ir mokyklos egzaminu yra tai, jog AP egzaminus ruosia College Board, o paprastus tiesiog tavo mokytojas.
     
    Sukciavimas, cheatinimas, speros ir visa kita amerikoje yra griezta. Net nebandykite to daryti. Pagaus viena karta, eisit pas dean of academics. Pagaus antra karta – leksite is mokyklos.
     
    Taip pat yra tokia klase kaip college guidance. Padeda jums aplikuoti I koledzus, essay parasyti ir etc. Geras dalykas.
     
    Public high schools amerikoj yra nemokamos, bet ir ju kokybe prastesne. Mano mokykla buvo mokama, man padenge 60% visos sumos jie patys. Imanoma, jog mokykla padengtu visa suma, bet as manau, jog tai imanoma tik per sporta. Nemanau, kad uz mokslus jums padengs 100%, nes yra tokiu, kurie isgali moketi ir ju GPA yra 4.0.
     
    GPA yra sistema vertinimo, as dar dabar jos galutinai neperkandau, bet galite apie ja pagooglinti. Ji yra is 4.0 balu. Jeigu jusu vidurkis 95 ir aukciau, tai GPA bus daugiau negu 3.9. Jeigu jusu vidurkis C- (75), jusu GPA bus 2.0. Kitas dalykas, kas man buvo keista pas juos – jeigu gauni 7(70), tai yra blogai. Lietuvoje 7netas buvo neblogai.
     
    Po kiekvieno semestro kiekvienai klasei besimokanciam mokiniui(kurio vidurkis toj klasej ta semestra buvo didziausias) duoda apdovanojima. Is viso gavau 7 klasiu apdovanojimus, ir taip pat gavau geriausio 2010-2011 metu GPA apdovanojima. Ne pasigyrimo tikslais sakau, o kad galetumete ivertinti, kaip pas juos mokslas.
     
    Koledzas
     
    Svarbiausias dalykas ko lietuviai nesugeba suprasti – koledzas ir univeras amerikoje yra vienas ir tas pats! Zmones vadina koledzu kiekvienas bakalauro studijas. Nesvarbu ar tavo istaiga baigiasi college ar university, zmones vistiek sakys college.
     
    Kiekvienas yra mates American Pie filmus. :) Ir is tiesu, beveik neabejoju, jog dauguma jusu turite minciu apie studijas amerikoje del tu filmu. Ar jie rodo tiesa? TAIP. Savaitgaliai koledzuose yra nesustojami parties. Just neprivalote tusintis, bet realiai 90% zmoniu tusinasi. Nesvarbu, ar mokotes mazame koledze kaip as, ar harvarde (mano drauge mokosi Mount Holyoke College, kuris yra tokio lygio kaip harvardas, tik ne taip zinomas) zmones visur tusinasi. As pats nesitusinu, ir man tai neaktualu – mano gyvenimo budas kitoks – bet jei norite – galimybiu pilna.
    Mokslai koledze yra sunkus, bet ne per sunkus. Bent mano mokykloje. Harvarde issivaizduociau, jog yra daug sunkiau, bet pas mane irgi gan sunku. Zinoma, priklauso nuo klases. Velgi, klases renkiesi pats. Nera jokios privalomos klases kad kiekvienas turetu imti. Yra reikalavai is kategoriju, kuriu turi imti klases, bet dazniausia viena kategorija po bent 10 klasiu turi, tai rasite kas jums idomu.
     
    Pats mokausi si semestra chinese 101, economics 010, computer science 120, math 124. Suprantu pavadinimai nesako nieko, bet realiai visos klases yra izangos i tema, isskyrus math 124, Kuri yra Advanced Calculus.
     
    Mokydamasis amerikoje, pats deklaruoji savo major and minor. Major yra dalykas, kuris nori, kad butu parasytas ant diplomo. Minor yra pasaline koncentracija. Tarkim gali daryti major in economics and minor in music, ar kazka panasaus. Yra tokios galimybes kaip double major ir double minor, triple major ir etc… As Clark’e galvojau double major’inti Economics and Computer Science, bet kadangi kelsiuosi, tai nezinau. Priklausys nuo kruvio.
     
    Suprantu, kad lietuviai nera turtingiausi zmones, ir nemokamo mokslo klausimas yra aktualus. Taigi, nemokamas mokslas lietuviui yra LABAI sunku gauti. Jeigu esate puikus kandidatas, tada galite. Sunku del to, jog nemokama moksla tarptautiniam studentam duoda tik tokios istaigos kaip Harvardas, Yale ir panasiai. Zinoma, yra ir lengvesniu, taciau koledzas turi tureti politika pavadinimu need-blind. Tai reiskia, kad koledzas jus priims nesvarbu kiek pinigu turite. Taip pat, koledzas turi duodi financial aid tarptautiniam studentam. Jeigu jis yra need-blind, ir duoda financial aid tarptautiniam studentam, tada realiai yra tikimybe, jog jeigu istosite, gausite full ride, arba kitais zodziais nemokama moksla.
     
    Kaip studentams, jum neleidziama legaliai dirbti niekur uz mokyklos ribu. Mokykla duoda darbu, taciau studentu yra n kartu daugiau negu darbu, taigi kompeticija yra nereali. Galite dirbti max 20 valandu per savaite, bet mokykla jums tiek tikrai neduos, turetumet dziaugtis, jeigu gausit 5h per savaite. Siulyciau su sia sistema nezaisti ir istatymu nepazeidinet – nenorite prarasti vizos.
     
    Zmones
     
    Amerikonai… Keisti zmones. :D Asmeniskai, kaip zmones, amerikonai yra visi skirtingi, ir nedarykit stereotipu. Taciau, nors ir yra maloniu amerikonu – draugu amerikonu neturiu. Mano drauge yra amerikone, but that’s about it. Netgi nezinau kodel taip yra, bet taip yra. :) Daugiausia mano draugai yra tarptautiniai studentai. Ir siaip smagu susesti su draugais ir tyciotis is amerikonu. :D
     
    Kas idomus dalykas, kaip ir minejau, lietuvos nemegau pries isvaziuojant. Pabuves metus amerikoje, supratau, jog europa yra jega! Bet grizti i lietuva vistiek nenoreciau. :) Ironiska, bet tiesiog yra smagu, jog gali pasididziuoti, jog as europietis ir kietesnis uz jus visus. :D
     
    Ar amerikonai durni, kaip visi mano? Cia yra stereotipas. Aplinkoje, kur as gyvenu, kur visi realiai arba moka uz moksla, arba yra pakankamai protingi, jog gautu ji nemokamai, zmones zymiai protingesni negu lietuvoje. No offense prie lietuvius, bet lietuviai turi toki bruoza, kad jie mano, jog jie yra patys geriausi. Amerikonai, kurie supa mane, intelektualiai yra labai protingi, ir esme tame, kad jie nori tobuleti. Lietuviam viskas px, mokytis nenori, bile praslyst pro paskaitas kaip nors ir etc… Cia poziuris kitoks. Zinoma, yra ir tokiu lietuviu, kur nori tobuleti, taigi vel pasikartosiu – nenoriu daryti stereotipu.
     
    Taip pat, negaliu sakyti, kad visi amerikonai tokie protingi. Zinoma, amerikoje yra 320 milijonu gyventoju. Yra daug buku zmoniu, ir etc. Bet tokiu zmoniu yra ir lietuvoje, ar kur kitur, tik gal mastais mazesniais.
    Ar amerikonai nutuke? Velgi stereotipas, bet taip. Yra daug nutukusiu zmoniu. Palyginus kiekiais, ju koncentracija yra didesne cia negu europoje.
     
    Atnaujinimas
     
    Arizona vs. Masachusetsas
    Tiems kas nezino, Arizona yra vakaruose, realiai istisa dykuma, prie Kalifornijos(sostine Fyniksas); Masachusetsas yra rytuose, prie Atlanto vandenyno ir New Yorko( sostine Bostonas). Skiriasi kaip diena nuo nakties.
     
    Masachusestas yra valstija, kurioje vyrauja demokratai. Jeigu lietuvoje politika paprastam zmogui nelabai aktualu, Amerikoje politika yra svarbus labai dalykas ir demokratai su republikonais labai kalasi del to. Realiai beveik kiekvienas amerikonas yra registruotas kuriai nors is tu dvieju partiju. Tas man buvo laba keista. Arizona yra republikonu valstija. Dvi politines partijos turi labai daug skirtumu. Mano drauge yra republikone, tai automatiskai ir as palinkau i republikonu puse.
     
    Galbut mane prie republikonu mane labiau traukia dar ir del to, nes as lietuvis. Lietuvoje (bent taip buvo pries man isvykstam, atsiprasau jeigu dabar pasikeite reikalai) zmones netoleruoja geju, lesbieciu, ir siaip zmoniu kurie atrodo “nenormaliai”. Demokratai yra uz geju teises, santuokas ir visa kita. Taigi, savaime suprantama, Masachusetse labai daug seksualiniu mazumu. :) Man jos asmeniskai netrukdo, nebent jie pradeda kisti, jog jie yra normalus, o heteroseksualai ne (Yra ir taip buve). Jeigu jus to netoleruojate – taikykites vykti i republikonu valstijas.
     
    Arizona man patinka del vieno dalyko – republikonu valstija, o tai reiskia – ginklai. Taip, republikonai leidzia laisvai ginklus. Arizonoje istatymas leidzia nestis sautuva rankoje, ir be jokio ideklo. Sautuva nusipirkti, gali kaip kojines. Nesakau tai gerai ar ne, spresti jum. Man patinka saudyti sautuvus, ir tai mano hobis, bet kiekvienas zmogus skirtingas.
     
    Dar vienas dalykas I ka turetumete atkreipti demesi renkantis valstija, yra kurioje vietoje ji yra. Rytu pakranteje dazniausiai mokslas yra geresnis negu vakaruose (isskyrus CA). Ne tik mokslas, bet ir veiklos daugiau. Daugiau dideliu miestu, mazesni atstumai, daugiau pramogu. Arizona buvo viena nuobodziu patirciu mano gyvenime. Ten kur as gyvenau, buvo dykuma. Atstumai tarp miestu dideli, o tarp miestu kaktusai tik. Zodziu ne tai, ko tikejausi vaziuojant I Amerika. Tusconas, kur mano drauge gyvena(antras pagal dydi miestas arizonoj), near toks blogas. Tai studentu miestas ir veiklos yra.
     
    Masachusetsas, kur dabar gyvenu, yra visai kita istorija. Atstumai mazi, veiklos zymiai daugiau, etc. Be to, gyvenu Worcesteryje, kuris yra antras pagal dydi miestas Naujojoje Anglijoje (MA, RI, ME, CT, VT). Ir tame mieste yra 13 koledzu – taigi miestelis yra studentu, ir veiklos studentam milijonai. Nuo veiklos koledze, iki naktiniu klubu.
     
    Is kitos puses, mano koledzas yra gete. Tai reiskia, jog aplink koledza gyvena neturtingi zmones, o tai veda prie didelio nusikalstamumo. (Pamirsau pamineti, jog arizonoj nusiklastamumas irgi didelis) Kaip bebutu, diena gali vaikscioti saugiai po miesta. Nakti bijociau koja iskelti is mokyklos teritorijos. Tas ir yra Amerikoje blogai su dideliais miestais, kad nusikalstamumas musa virsu.
     
    Klimatas
    Arizona buvo gerai tuo, kad klimatas buvo nuostabus. Nemeluoju, per visus mokslo metus lijo 2 savaites. Visas kitas dienas saule. Kaip bebutu, tai yra dykuma tai temperaturu amplitude buvo nezmoniska. Cia turiu omenyje ziema. Diena budavo 15-20 laipsniu silumos, nakti -15 salcio. O tai labai nervuoja, nes iseini i mokykla su striuke, grizti jau eini atgal su maike, po to vakare su maike salta, vel striukes reikia. Pavasaris ir ruduo buvo lietuviska vasara tik be lietaus – o tai man rojus. Kaip bebtu, vasaros arizonoj labai lietingos, bet as ten nebuvau vasara, tai negaliu komentuot. :)
     
    Masachusetse klimatas toks pat kaip lietuvoje. Vasaros galbut karstesnes siek tiek, bet buna daug lietaus ir visi keturi sezonai. Ziemos taip pat ziaurios, galbut netgi ziauresnes negu Lietuvoj.
     
    Jeigu klimatas jum yra svarbu, man jis yra, jei norite studijuoti amerikoje, rinkites valstijas pagal klimata. Viena is pagrindiniu priezasciu kodel palikau lietuva, ir del ko kelsiuosi I Miami –klimatas. As dievinu silta ora, ir nekenciu vaikscioti daug apsirenges.
     
    Kainos
    Zinau lietuvoje visi sako, jog amerikoj pigu viskas ir labai lengva pragyventi– zodziu American dream. NE! Galbut tai buvo pries 10-20metu, bet ne dabar.
     
    Benzinas – taip, jis pigesnis negu lietuvoje. 3.79 dolerio uz galona (3.78l), galite pasiskaiciuoti kiek per litra gausis. As lyg atsimenu draugam pasakojau, jog lietuvoj 8 zali uz galona ar kazkas tokio. Pigiau, BET pries metus buvo 3.29 uz galona. O tai yra ziaurus skirtumas, ir visi amerikonai panikuoja.
     
    Maistas – lietuvoj issigandau pamates pieno kainas. As geriu po 2l per diena. :( Siaip maistas pigesnis negu lietuvoj kazkiek, bet nepasakyciau, kad zymiai pigesnis. Aisku, jeigu megstate slamsta (kola, sokoladai, burgeriai, fast foodas) tada zymiai pigiau. Normalus maistas kainos panasios. Yra vietu, kur gali pigiai mesos nusipirkti (vistienos), bet jautienos steak’ai labai labai brangus.
     
    Pramogos – lietuvoj pramogos pigesnes negu cia. Galbut pramogu pasirinkimas ir ivairove cia didesne, bet jos ir kainuoja atitinkamai.
     
    Transportas – autobusu, traukiniu ir viesojo transporto kainos labai brangios, palygint su lietuva. Su autiku kelione is kauno i vilnius speju apie 40lt? Cia 50myliu (85-90km) atstumo kelione kainuoja 25 zali, autobusu. Traukiniu galbut pigiau. Ir siaip viesasis transportas amerikoj yra tragediskas. Ne del kokybes, bet del ispletojimo… Daug kur neveza, arba retai veza ir etc. Europoje jis zymiai geriau veikia. ( I love London Underground!!!)
     
    Ir siaip, kainu atzvilgiu rytai yra brangesni uz vakarus, todel nes vakaruose zmones prasciau gyvena. Rytuose zmoniu pragyvenimo lygis yra siek tiek aukstesnis, del to ir kainos kitokios.
     
    Galbut ir nepaminejau ko nors, tai klauskit, nes tikrai sunku viska surasyti. Klauskit bet ko apie bet ka – jeigu nezinosiu atsakymo, pasistengsiu ji surasti. :)
     
    Atsiprasau uz gramatines klaidas ir visa kita, pusantru metu nerasiau lietuviskai, tai sunkoka truputi. :)
     
    Klausimai:
     
     
    Physical Education (PE) yra privaloma kiekvienoj public high school, ir kai kuriose privaciose mokyklose. Kaip bebutu, mano mokykloje ji nebuvo privaloma. Vietoj PE, mes turejome daryti activities po pamoku kiekviena diena pusantros h (Pirm-Ketv). Tai dazniausiai budavo sportai arba svorius kilnoti. Kiekviena trimestra buvo kitokie sportai. Mano mokykloje sportu nebuvo per daugiausiai, bet ir ne per mazai:
    Ruduo: Amerikietiskas futbolas, cross country, volleyball (panelem).
    Ziema: Krepsinis, svoriu sale, europietiskas futbolas.
    Pavasaris: Track & field, svoriu sale, beisbolas.
     
    As pats dariau amerikietiska futbola, ir svorius kilnojau sekancius du trimestrus. Kiekviena mokykla turi svoriu sale, tai jeigu jus megstate kilnoti - tai gerai. :)
    Kiekviena sporto saka taip pat turi varzybas kiekviena sav dazniausiai. Futbole mes patekome i ketvirtfinali ir ten pralosem. Bet smagu, ta komandine dvasia ir tikrai dziaugiuosi kad patyriau tas Friday Nights Lights (yra toks serialas, apie amerikietiska futbola, galit pazet :))
     
    Tarp kitko, tuos svoriu kilnojimo activities pats sukuriau, nes tai mano megstamiausia veikla. Sistema tau leidzia sukurti kokia nori activity, jeigu turi sponsoriu (mokytoja kuris ji priziuretu).
     
     
     
    Kaip isvykau, tai 11os klases gale ziauriai uzsidegiau varyt. Siaip visada norejau varyt, bet tuo metu kazkaip itin ziauriai uzsidegiau. Ir siaip maniau, jog baigus 12ta ten, bus lengviau i koledza istoti. Tiesiog susiradau svetaine kur rodo visus boarding school'us. As labai norejau i siltus krastus, tai susiradau keturiu mokyklas kurios vis dar prieme aplikacijas (nes tai buvo kova, o siaip deadline'ai visur yra sausis arba vasaris). Ejau i ta mokykla kur dave daugiausia pinigu. Zinoma turejau eiti per tokiu dalykus kaip TOEFL, SAT, o jiem pasiruosti, jeigu tobulai islaikyti, reikia laiko. Tai tas man reikalavo nemazai laiko.
     
    Kodel pasirinkau amerika, tai nemeluosiu - filmai. Visada filmuose tokia patraukli amerika parodoma. Ir filmai tarp kitko nemeluoja. Jeigu turi pinigu, gali amerikoj gyventi kaip rodo per filmus. bet jei ne, tada filmai bus tik svajone tada.
     
    Mano nuomone, amerika yra gerai kai esi turtingas. Manau, budamas turtingu gali kaifuoti cia. Bet budamas juodadarbiu, peiksi amerika, kaip ir peiktum bet kuria kita sali, kur juodai dirbsi.
     
     
    As netgi niekada tokio stereotipo negirdejes. Esu manes keleta jaunu paneliu su vaikais, bet taip pat ir lietuvoj esu mates ju. Nepasakyciau kad siuo atveju amerika ir lietuvoa skiriasi.
     
    Lietuvoj buvau vienas geresniu. Sunku pasakyti, nes lietuvoj tokiu kaip apdovanojimu neduoda, tik tiesiog pagal pazymius, tai kitu zmoniu vidurkio nezinau, bet siaip manyciau jog ir lietuvoj gerai mokiaus. Vidurkis apie 9.5 lyg buvo lietuvoj is visu dalyku. Nebepamenu.
     
     
    Zalios kortos negali losti jeigu nesi baiges 12 klasiu, arba 10klasiu ir du metus dirbes. Bet losimas yra loterija - uztrunka virs metu vienas losimas. O jei ir negausi tada dar ilgiau. Nerekomenduoju losti zalios kortos.
     
    Kaip bebutu, gali zalia korta(leidima legaliai gyventi ir daryti ka nors be vizos) istekedamas uz amerikietes, arba siaip zmogaus turincio zalio korta. Taip pat, jeigu tavo tevai islosia, tu gali duoti prasyma jog irgi nori ja gauti.
     
    As isvaziavau F-1 viza, kaip ir kiti visi studijuojantys (yra dar J-1, bet ten studentu mainu programom). Viza riboja darba ir visa kita, tai realiai tik mokytis galiu. As gavau dvi vizas, viena mokyklai, kita univerui. Dave jas lengvai ir be jokiu problemu. Aisku, jei esi istatymu pazeides, arba gimines pazeide rezima amerikoj, gali kilti problemu, bet siaip nemanau, jog kils.
     
    Taip pat prasimokes 4 metus su F-1 galit gauti practise training. Tai reiskia, kad gali metus legaliai dirbti amerikoj be jokios vizos. Kaip praktika po koledzo. Jei pradirbsi tuos metus, ir isitvirtinsi darbe, gali paprasyti darbdavio duoti prasyma zaliai kortai su kuria nueisi i agentura, ir turetu duoti zalia korta. Bet to pats nedariau, tai nezinau kaip tai veikia. :)
     
     
    Visokiu yra, bet tikrai labai daug, bent pas mane koledze, tokiu. :D Ypac kai pasigeria tai eina all-out. Bet yra ir normaliu panu.
     
    Ir siaip man kas pas amerikonus nepatinka, tai tas ju poziuris i PDA (publicly displayed affection). Tipo viesumoje buciuotis, ar net ant keliu sedet pas juos yra nemandagu. Sito nekenciu ir mane labai nerviskai veikia, ypac kai europoj niekam nerupi ir gali buciuotis kiek nori miesto centre.
  3. Patinka
    Domiukas sureagavo į Jurijus14 Internete paviešinta tūkstančiai vartotojų vardų ir slaptažodžių   
    Aha, labai faina buvo vakar naktį žaisti ir bandyti įsilaužti į kieno nors e-mailą :D Labiausiai nustebau, kai pavyko prisijungti į vieno Azijiečio e-mailą, o ten 206 000 gautų laiškų :D Ir visi iš porno puslapių :D
  4. Patinka
    Domiukas sureagavo į Mikaz Kaip įforminti prekybą?   
    As asmeniskai jau beveik metai sedziu seselyje... zinau kad negrazu taip sakyti, bet nematau prasmes moketi mokesciu. Kvieciau draugei greitaja - atsisake atvaziuoti. Nuveziau i santariskes - neprieme nes ne ju poliklinikoj registruoti.
    O kai pacukai po langais gere ir aplamde masina besimushdami, policija vaziavo 65 minutes, ir tai tik po antro iskvietimo.
     
    Zinau kad poziuris neteisingas, bet kai pats akis i aki susiduri gyvenime su valstybes atsainumu piliecio atzvilgiu tai spjauni i viska. Tikrai nezadu 40% pelno atiduoti uz tai kad paskui tave pasiuncia velniop.
  5. Patinka
    Domiukas sureagavo į Kernius Vaikai, nevokit.   
    Ei, kas yra jūsų galvose, kai užsiregistruojate čia tikėdamiesi ką nors apgauti? Ar manote, kad iš tų apgailėtinų smulkių apgavysčių milijonus susikrausite ir visą gyvenimą taip pragyvensite?
     
    O kas bus, kai užaugsite ir po kelių metų norėsite susirasti normalų darbą? Kiekvienas galimas darbdavys pirmiausia įves tavo vardą į Google - ir vargu, ar ką nors dar po to iš jo išgirsi, - kaip neišgirs nei Marius, nei Simas, nei Irmantas.
     
    Ar suvokiate, kad apie jūsų esamą "darbo patirtį" informacija geriau prieinama nei jūsų Facebook anketos? Ir tai niekur nedings - nei po metų, nei po dviejų.
     
    Įsivaizduok, kad tau jau 30 ar 40, neradęs darbo susikūrei savo (legalų) verslą ir ieškai verslo partnerių. Jie taip pat įves tavo vardą į Google. Spėk, koks bus pirmas žodis, kurį jie pamatys šalia tavo vardo ir pavardės? "Vagis". Manai, kas nors dar gaiš nors minutę domėtis, kada tai buvo? Aš tikrai negaiščiau. Vagis yra vagis - tai etiketė visam gyvenimui.
     
    Tad nevokit, vaikai. Neverta.
     
    Geriau nusipirkit gerą knygą apie verslą, programavimą ar bet kokia kita praktiška tema - ir pradėkit mąstyti, kaip patiems kažką sukurti. Sukurti, o ne griauti.
  6. Patinka
    Domiukas sureagavo į 2n2kas Kodel McDonald neturi pristatymo i namus?   
    Tada žmonės išvis nutuks, nes tingės net iki Mac'o nueit :/
  7. Patinka
    Domiukas sureagavo į cordozo PRIEŠ PRADEDANT VERSLĄ...   
    Ką gi - nemokama advokato konsultacija būsimiems verslininkams :))
     
    Jau yra sukurta ne viena tema apie tai, kokios idėjos yra geros ir kaip pradėti verslą, tik neradau informacijos, kad kas nors būtų paminėjęs vieną esminį momentą. Pabandysiu paaiškint trumpai, kas ir kaip.
     
    Temoje apie įmonės steigimą antru punktu yra nurodyta, kad 40 lt, kainuoja patikrinimas, ar nėra tokio pavadinimo duomenų bazėje. Šis patikrinimas - pinigų išmetimas į balą, nes tą patikrinimą nemokamai padaro pats Registrų centras - tiesiog Jums neleis registruoti įmonės pavadinimo, jei toks jau yra.
     
    OK, tarkim, Jūs pasirenkate pavadinimą, kurio dar nėra duomenų bazėje, jį Jums užregistruoja, kelis metus vystote savo verslą, ir apyvartos jau normalios, ir nemažai suinvestavote į reklamą... o tada gaunate pretenziją, kad Jūsų įmonės pavadinimas yra klaidinančiai panašus į ankstesnį prekių ženklą, kuris registruotas net ne Lietuvoje, o kur nors Ispanijoje ar JAV (esant tam tikrom aplinkybėm tie prekių ženklai pilnai galioja ir Lietuvoje). Pretenzijoje rašoma, kad arba Jūs susmokate po 10 % nuo paskutinių kelių metų apyvartos, arba Jus tiesiog paduos į teismą, kadangi kelis metus naudojotės pavadinimu, kuris panašus į tą nelemtą prekės ženklą, klaidinote vartotojus, bla bla bla.
     
    Aukščiau nurodytas scenarijus yra labai realus, nes (ypač Rusijoje) yra netgi tam konkrečiai steigiamos įmonės, kurios registruoja prekių ženklus, laukia, kol atsiras naujos įmonės panašiais pavadinimais, leidžia joms atsistoti ant kojų... o tada ir prasideda. Iš principo - domenų prekybos verslas jau yra atgyvenęs verslas. Būtent prekių ženklų registracija (paprastai - su tikslu vėliau arba tuos prekių ženklus parduoti arba užtampyti teismuose naivius verslininkus) dabar yra "ant bangos". Juolab, kad prekės ženklas kainuoja nuo 480 lt., galioja 10 metų. Vos ne domeno kaina, o gaunamos teisės - įgyjate vos ne absoliutų monopolį. Netgi prieš tuos pačius domenus :)
     
    Kaip to išvengti? Yra du būdai:
    1) kreipiatės pas advokatus (ir ne bet kokius, o tuos, kurie būten dirba (o ne tik savo svetainėje nurodę, kad "dirba") su prekių ženklais. Tai svarbu, nes su prekių ženklais yra daug niuansų, o Lietuvoje TIKRAI nusimanačių yra gal 20 žmonių). Advokatas Jums padarys tyrimą, ar pasirinktas įmonės pavadinimas nekonfliktuos su ankstesnėmis teisėmis, kurių pagrindu gali tekti ne tik pavadinimą pasikeisti, bet ir mokėti kompensacijas už padarytą žalą. Normalus tyrimas pas normalų advokatą kainuoja apie 800 Lt.;
    2) patys registruojate prekės ženklą, kuris yra toks pats kaip įmonės pavadinimas. Jei paaiškės, kad vistik užsirovėte ant prekės ženklo savininko, kuris sugalvojo pasipelnyti Jūsų sąskaita - turint prekių ženklą jam nereikės mokėti žalos atlyginimo, nes pagal teisės aktus žalai atsirasti yra būtinas elementas - NETEISĖTUMAS. O kol Jūs turite registruotą ir galiojantį prekės ženklą - įmonės pavadinimas yra naudojamas TEISĖTAI. Kitas momentas - jei paaiškėja, kad užsirovėt tikrai rimtai, ir pretenzija yra tikrai pagrįsta - Jūsų prekės ženklo registracijos panaikinimas užtruks kelis metus. Per tą laiką laisvai spėsti išsiparduoti pažymėtas prekės ženklu prekes, pasikeisti pavadinimą, pereiti ant kito prekės ženklo. Aišku, gal ir gaila bus pasikeisti pavadinimą, bet bent jau finansinių nuostolių neturėsit.
     
    Ir paskutinis svarbus dalykas - nebūkit naivūs, manydami, kad pavadinimas "gal praslys". Aš pats (tiek ir kiti teisininkai) kasdien žiūrim, kokios yra įsteigiamos naujos įmonės, kokie pavadinimai įtraukiami į laikinąjį registrą. Ir mes patys pranešam prekių ženklų savininkmas - "žiū, va tokia ir tokia nauja įmonė įsisteigė, galima ją paduot į teismą, kad pavadinimą pasikeistų". Tada pats prekės ženklo savininklas sprendžia - truktelti dabar, ar palaukti kelis metus, kai įmonė pinigų turės :).
     
    Na, nežinau, ar supratot iš mano rašinėlio esmę. Sudėtinga sutraukti į kelias pastraipas tai, apie ką seminaruose klientams kelias valandas skaitai :).
     
    Jei turit kokių nors klausimų - rašykit man į PM. Tiesa, esu parašęs kelis straipsnelius šia tema. Kam įdomu - irgi per PM.
     
    ****
     
    Ir dar šis tas prieš miegą. Dalai Lama yra pasakęs - "išmok taisykles, kad žinotum, kaip jas laužyti". Kas gi geriau išmano taisykles, jei ne teisininkai? Praeitą ketvirtadienį Lietuvoje buvo užregistruotas naujas prekės ženklas "DRĄSIUS" alui ir kitiems svaigiesiems gėrimams žymėti. Prekės ženklo savininkas - UAB "ETB LEGAL". Viskas iš pirmo žvilgsnio lyg ir normalu, bet pasižūrėkim, kuo gi užsiima UAB "ETB LEGAL" - ogi teisinių paslaugų įmonė. Negi teisinių paslaugų įmonė dabar staiga pradės gaminti alų?
     
    Manau, ne. Duodu galvą nukirsti, kad čia yra būtent tas atvejis, kai prekės ženklas buvo užregistruotas arba su tikslu jį parduoti tiems, kas už jį bragiai mokės arba palaukti, kol iš tiesų bus pradėtas gaminti alus "DRĄSIUS" arba atsidarys baras, restoranas, kavinė, viešbutis pavadinimu "DRĄSIUS" (šio prekės ženklo registracija pagal teismų praktiką leis uždrausti veikti tiems barams, kavinėms, restoranams, viešbučiams, moteliams ir pan.).
     
    Manyčiau, šis prekės ženklas su laiku atsipirks su kaupu :)
     
    Labos nakties.
  8. Patinka
    Domiukas sureagavo į invento Internetinė parduotuvė 13-kamečiui   
    to benas7445,
     
    Turiu savo Užadaraja akcinę bendrovę (UAB), bet tik suprask vieną, verslas ne žaidimas, o labai sunkus darbas.
    Apmąstyk ar verta pardavinėti lazerius? Apskaičiuok galimas išlaidas (pirkimas, pristatymas, broko atvėju priėmimas atgal, po sutaisymo vėl siuntimas klientui). Rizika didelė su tokiu smulkiu uždarbiu. Kaip daugelis sakė bandyk darbuotis skelbimuose, pagritina ,kad būdamas 13 metų mąstai apie savo verslą ,o ne kaip pabėgti į užsienį.
    Truputį pakentėk su metais atsiras visko suvokimas, dabar gilink žinias ir kas žino gal sulaukęs 18 metų turėsi savo pelningą verslą.
    Kaip pavizdys, mano įmonė kas mėnesį turi 40 000 litų apyvartą, bet išsilaikyti su tokia maža apyvarta gana sunku, o paskaičiuok kokia apyvarta būtų su lazeriai jei vieno pardavimo kaina 25lt, koks uždarbis nuo jo ? 5-10lt, privalomas sveikatos draudimas 72 litai. per mėnesį turėsi parduoti 8 lazerius ,kad susimokėtum mokesčius ir nebūsi uždirbęs nei cento, reiks parduoti dar 8 ,kad pelno būtų bent 80 litų, tai viso reiktų parduoti 16 lazerių ,kad uždirbtum bent minimaliai, ir skaičiavau po 10 litų uždarbį, manau realiai lieka mažiau. Pekentėk truputį viskas savo laiku.
  9. Patinka
    Domiukas sureagavo į mmc357 Rukymas.   
    http://370chan.lt/b/src/130104072082.jpg
     
    Susirask nerukancia pana. Greit praeis noras rukyt.
  10. Patinka
    Domiukas sureagavo į ivg Nemokama Motyvacija susitvarkyti kambarius   
    Kas liečia kambarius... Nepadėjo :unsure:
  11. Patinka
    Domiukas sureagavo į JoKeRiS Lietuvos skola: bėgantys skaičiai   
    Patys iš jos vagiam nemokedami mokesčių :) Jeigu mes piliečiai vagiam, kodėl turėtų seimas nevogti? :D Visi vagiam, visi ir verkiam, kai pradėsim visi nevogti, visi džiaugsimės. Logišką? :)
  12. Patinka
    Domiukas sureagavo į ticiukas Su kuo kariauja NATO Libijoi?   
    Juokingiausia man tai, kad jie su Libija apsistos, o aplink ja kur yra šalys jų nelies, juk ten tokie pat rėžimai irgi žudo žmones na ir kas ? kodėl ten nevyksta daryt tvarkos ? visiems poxui, kad ir pvz Sirija, Somalis, ir so on ant vaizdo pagieda pasako kad imsis sankcijų kaip su Iranu ar Šiaurės Korėja, o tiem vienodai jie daris ta ką darė iki šiol, kad ir su sankcijom...Priedo durniai mano jog ten imanoma ivest demokratija :D atsibuskit kur musulmoniškos šalis ten demokratijos ivest neimanoma !!! vien dėl to jog jie musulmonai.Aišku yra galimybė tai visus musulmonus išžudyt ir viskas, bet kas taip darys ? kitaip tarent kovoja su vėjo burbulais.
     
    O tiem kurie rėkia, kad Gadafis žudo cifilius tai mano nuomone jie tiek ir verti kaip Lietuviai Kubiliaus ir kitų šau atstovu kurie jums kelia pykti ir pasibaisėjima vien dėlto jog jus nieko nedarot, o tik sėdit ir burbuliuojat.Nuo mūsų pačių tai yra (žmonių) priklauso ar mes būsim dalbajovais ir gyvensim kaip kokie ūbagai ir ar mes ką nors turėsim šitoi žemei ir būsim laimingi :))) sorry už gramatines klaidas.
  13. Patinka
    Domiukas sureagavo į Justinas Ką daryti, jei nežinai ką nori studijuoti?   
    Man buvo panaši problema. Norėjau labai daug specialybių studijuot - mąsčiau apie teisę, žurnalistiką, filosofiją, psichologiją, kultūros vadybą, muzikos technologijas, dizainą... Niekaip negalėjau išsirinkt. Poto jau kai radau, kas man tikrai patinka - viešoji komunikacija (na, iš aprašymo atrodė, kad patiktų) - neįstojau. Pritrūkau informatikos pažymio, nes mokykloje nebuvau pasirinkęs šio dalyko, neatrodė labai reikalinga, kadangi buvau pabaigęs kompiuterių mokyklą su kur kas platesniu kursu, nei dėstoma informatikos pamokose. Tačiau čia, Lietuvoje, niekam tai nebuvo įdomu, todėl įstojau į filosofiją. Po 3 mėnesių maždaug supratau klydęs ir studijas nutraukiau. Pinigų neiššvaisčiau daug, nes studijavau nemokamai, o studijos atvėrė man akis, kiek mažai žinojau apie universitetus prieš stodamas.
     
    Ką noriu šia istorija pasakyti - jei nežinai, ką studijuoti - nesimokyk metus. Žinau, neįprasta tai Lietuvoje, bet tai labai naudingas dalykas. Esu šiuo metu Jungtinėj Karalystėj ir gyvenu su dar pora studenčių, kurios taip pat nėra patenkintos tuo, ką studijuoja ir nori pasikeisti kursus. Šiandien kaip tik kalbėjom, kaip gerai būtų buvę pasiimti vadinamuosius Gap Year - metus be studijų.
     
    Atrodo, kad tai laiko švaistymas, tačiau tai gali būt naudingiausi metai gyvenime, jei tinkamai juos išnaudosi. Jei dabar aš būčiau tavo situacijoje, susikraučiau daiktus į kuprinę ir iškeliaučiau kur nors į Europą. Mėnesiui ar dviem. Kelionės labai praplečia akiratį, o žmonės, su kuriais susipažįsti - įkvepia. Jei galvoji apie studijas užsieny, tuomet siūlyčiau nukeliaut į tą šalį, susirast nedidelį darbelį, pagyvent ten - patikėk, tai nėra taip sunku, kaip visi nemėginę kalba, tačiau tikrai ir ne medum šis kelias pateptas.
     
    Siūlyčiau apkeliaut dominančius universitetus, pakalbėt su studentais, pasiklaust jų nuomonės. O geriausias būdas sužinot, ką nori studijuot - stebėk, ką tu nuoširdžiai veiki niekieno neverčiamas. Aš irgi esu labai smalsus žmogus, viskas man įdomu, visko noriu, tačiau pastebėjau, kad univero bibliotekoj ruošdamasis paskaitoms praleisdavau marias laiko skaitydamas marketingo ir psichologijos vadovėlius. Valandų valandas praleisdavau. O namuose vien internetiu verslu domiuosi. Na, didžiąją laiko dalį. Nusprendžiau nebemąstyt apie tai, kaip teisininkai daug uždirba ir koks įdomus žurnalistų darbas, o studijuoti ir vėliau veikti tai, kas įdomu ir kuo užsiemu jau dabar - psichologija ir marketingas :)
     
    Tiesą sakant, pats ir padariau beveik taip, kaip čia aprašiau. Nutraukiau studijas, susikroviau daiktus, pasiemiau šiek tiek pinigų ir iškeliavau. Atkeliavau tiesiai į JK, gyvenu, domiuosi universitetais, bendrauju su studentais, iki 15 sausio turiu išsiųsti dabar savo universitetų pasirinkimus ir motyvacinį laišką.
     
    Neskubėk, lėkdamas į universitetą ir rinkdamasis bet kokias studijas gali nudegti kaip daugelis jaunų žmonių nudegė - švaistyti savo brangų laiką tavęs nevertom studijom. Gyvenimas per trumpas. Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, tačiau metus visai nestudijuodamas, tu greičiausiai susitrumpinsi savo studijų laiką :)
     
    Sėkmės!
  14. Patinka
    Domiukas sureagavo į Poukis Verslo studijos: kokią specialybę pasirinkti?   
    Šiuo metu studijuoju Verslo administravimą LCC Tarptautiniame universitete. Visos paskaitos anglų kalba, dėstytojai pagrinde iš USA. Gerai tai, kad tu esi visada priverstas bendrauti angliškai, nes tave aplink suka vien užsieniečiai, taip pat galima labai lengvai pramokti rusų kalbos.
     
    Dėl studijų:
    Pirmus metus eina labai daug kursų kurie gali atrodyti neįdomus, bet realiai jie naudingi ateityje. Bet beveik visada turi pasirinkimą. Gali rinktis mokysis Sociologijos ar Psichologijos pradmenis, čia jau kaip nori. Tačiau abu dalykai padeda ateityje. Dėstytojai jauni, dažnai iki 40 metų, bet gerai tai, kad jie jau kažką pasiekę versle ir kalba ne iš teorijos, bet iš praktikos. Pvz šiame forume buvo video Inovatyvus verslas, tai šis dėstytojas šiuo metu dėsto Organizational behavior, ir tikrai paskaita nenuobodi, daug diskusijų, netgi tokio neįprasto dalyko kaip vaidinimas. Sakysite kam tai? Bet kaip tu gali mastyti apie verslą, kaip valdyti įmonę jei nemoki suprasti paprastos situacijos, gyvenime turi mokėti daug ką, ir viskas prasideda nuo smulkmenų. Dėl anglų kalbos - viso 4 privalomi kursai - Retorika ( panašiai kaip pradmenys, pirmais metais), Academic writing (Manau aišku), Literature (padeda suprasti tekstus, įsigilinti į juos), Public speaking (Kaip kažkas ir minėjo paskaita apie kalbėjimą, kas antrą paskaitą turi padaryti pranešimą kurį vertina, ir moko ką turėtum daryti ir ką ne).
     
    Verslo paskaitos - pradžioje turi praeiti verslo pagrindus, paskaita nesunki, bet savotiškai įdomi.
    Vėliau seka daugeliui sunkiausia dalis Accountingas(buhalterija) ir business finance. Jei su matematika ne kas, tai gal ir neįdomu ir sunku, bet jei patinka matematika ir skaičiukai, nebijai loginio mastymo, tai tikrai nesunku ir įdomu. Vėliau statistika, ir panašios paskaitos. Studijos daug maž orientuotos į Amerikietišką mokesčių sistemą, tačiau yra galimybė studijuoti ir lietuvišką buhalteriją, tai kaip tik ir darau ir tikrai padeda tai gyvenime.
     
    Daug kas bijo šio universiteto dėl žodžio - krikščioniškasis. Taip tai išlikę, bet tai nėra taip sunku kaip gali atrodyti. Viso 3 kursai. Pradžioje skaitai ir klausaisi apie senąjį ir naująjį testamentą o vėliau apie teologiją. Karts nuo karto kažką perskaitant ir pasiklausant paskaitos galima labai lengvai praslysti ir nesukti dėl to galvos.
     
    Mokslas mokamas, tačiau daugiau nei pusė studentų gauna nuolaidas mokslams iki 60-70%, o likusią dalį gali padengti valstybė, taip pat kaip ir kituose universitetuose. Nuolaida nepriklauso nuo pažymių, tik nuo šeimos finansinės situacijos ir skaičiuojama kiekvienais metais iš naujo.
     
    Šiuo metu yra 2 bendrabučiai - 1 senas senamiestyje, kitas naujas prie pat studijų pastato. Šiuo metu jau pradėjo kilti ir dar vienas bendrabutis šalia studijų pastato, todėl nebeliks senojo ir visi studentai galės gyventi šalia universiteto, tai tik palengvins gyvenimą studentams. Kiekviename kambaryje kaip priklauso dušai ir tualetai.
     
    Mėgstantiems sportuoti yra visiškai nauja sporto salė, kurioje šiuo metu žaidžia Palangos Naglis-Adakris. Joje nuolat treniruojasi Lietuvos rinktinė, Kauno Žalgiris ir daugelis kitų komandų iš užsienio, nes ten visa naujausia įranga. Studentai į krepšinio salę gali eiti nemokamai, jei norite į sporto klubą - 1lt/diena.
     
    Saugumas - nuo rugsėjo mėnesio visada universitete ir aplink jį budi apsaugos tarnyba, todėl tikrai gali jaustis saugiai.
     
    Jei dar turite klausimų, klauskite. Šiuo metu pats esu 3 kurse.
  15. Patinka
    Domiukas sureagavo į Kernius Ar verta pradėti mokytis, jei nesimokiau iki šiol?   
    Aš pats susiėmiau tik 11-toje klasėje - tai buvo ne vėlu todėl, jog paskutinius du metus kartoji tai, ką mokeisi nuo 5 iki 11 klasės - tiesa, išskyrus tiksliuosius mokslus, kurie viską pakartoję žengia dar toliau. Vis dėlto geriausia rimtai į mokslus kibti bent jau nuo 9-tos klasės ir tada nebus didelių problemų vėliau artėjant egzaminams - nes paskui gerai pasiruošti gali ir nebe suspėti (vieniems pavyksta, kitiems ne - vieniems "pavyko" reiškia sugebėti išlaikyti egzaminus (nesvarbu kaip), kitiems - gauti šimtukus). Kaip bebūtų, niekada nėra per vėlu. Net jei liko mėnesis iki valstybių egzaminų, aš vis tiek sėsčiau prie knygų kiekvieną laisvą valandą ir padaryčiau viską, kas įmanoma, - nes po to gali gailėtis visą gyvenimą. Pabandysiu tai paaiškinti asmeniniu pavyzdžiu.
     
    Kodėl apskritai verta mokytis?
     
    Gyvenime yra dalykų, kurie žmogui suteikia laisvę - galimybę rinktis, daryti ką nori. Įsivaizduok, kad tu žinai, kas tave domina, ką nori studijuoti, kokią specialybę nori įgyti. Kokią sritį bepasirinktum, dalis žmonių joje yra geriausi - daugiausia pasiekę, daugiausia žinantys, turintys norą ir talentą savo žinias perduodi kitiems. Tie, kas turi galimybę pas juos patekti - prie jų prieiti - patys tobulėja greičiau nei kiti - nes mokosi iš geriausių. Tų geriausių visada yra mažuma. Tai reiškia, kad ir juos pasiekti gali ne visi. Norėdamas patekti ten, kur gali tikrai daug išmokti, iki tol turi būti įrodęs, jog sugebi įsisavinti žinias, - tokia valstybinių brandos egzaminų (VBE) paskirtis.
     
    Jei gerai baigsi mokyklą, ne tave rinksis universitetai, o tu juos, - ir būsi ten, kur norėsi būti. Jeigu gerai baigsi gerą universitetą - ne darbdaviai rinksis tave, o tu juos, - ir vėl būsi ten, kur norėsi būti. Taigi tu savo ateitį gali nulemti dar sėdėdamas mokyklos suole - mokydamasis arba ne.
     
    Gerai išlaikyti VBE, kurie turi labai didelę įtaką tavo ateičiai, nėra sunku - tam net nereikia būti labai protingu - reikia tik mokėti dirbti.
     
    "Gerai" nėra 50. Kiekvienas mąstantis žmogus gali turėti valstybinių egzaminų vidurkį ne mažesnį nei 80. Tie, kuriems tai nepasiseka: a) mokėsi per mažai; b) mokėsi ne tai, ką iš tikrųjų reikia (labai dažnas atvejis - ir dažniausiai tai prastų mokytojų kaltė); c) yra tikrai neprotingi (šiame forume tokių žmonių beveik nemačiau).
     
    Ne viena mergina iš mano mokyklos išlaikė egzaminus daugiau nei 90 vidurkiu, nors gyvenime niekuo nesidomi (nežiūri žinių, neskaito naujienų jokia tema) ir nėra jokio įspūdingo proto. Vienintelė priežastis, kodėl išlaikė gerai, - nes paskyrė pakankamai laiko (o tai, reikia pripažinti, sugeba ne kiekvienas).
     
    Jeigu tu nori gerai pabaigti mokyklą, turi būti motyvuotas - suprasti, dėl ko mokaisi - kad tau ne tas pats, kaip išlaikysi. Tau reikia tikslo, kurį norėtum pasiekti baigęs. Tada, kai suvoksi, jog viskas priklauso nuo tavęs - nieko neįvyks, jei nepadarysi savo darbo ir nepabaigsi mokyklos gerai, - galvosi apie tai kiekvieną dieną ir tai neleis tau atsipalaiduoti.
     
    Mokykloje aš nemėgau matematikos - taip pat galvojau, kad ji man nereikalinga (dabar manau, kad mokyklinis matematikos kursas tikrai yra naudingas) - bet norėjau studijuoti informatiką, o į ją (kaip ir į verslą, ekonomiką ir daugybę kitų specialybių) be gerų matematikos žinių nepateksi (nebent tai prastas universitetas, į kurį niekas nestoja). Nuo pat penktos klasės mano matematikos semestrų pažymiai svyravo ne daug - buvau labai stabilus: nuo 4 iki 6. Dvyliktos klasės pirmame semestre tebeturėjau 6. Po naujųjų metų matematiką pradėjau spręsti kasdien - nuo elementariausių septintos klasės kurso dalykų, kurių tuomet buvau neišmokęs (svarbiausia turėti gerą knygą ir daug užduočių su teisingais atsakymas, kad galėtumei pasitikrinti). Praėjus pusmečiui iš matematikos VBE gavau 90 - tai buvo daugiau už ne vieną pirmūną mano mokykloje - tikra staigmena mokytojai, kai jos šešetukininkas atsiranda geriausiai egzaminą išlaikiusių mokinių sąraše. Aš tiesiog turėjau tikslą ir įdėjau daug darbo.
     
    Ką tai nulėmė pabaigus mokyklą? Po kurio laiko stojau į informatikos studijas Didžiojoje Britanijoje, kurioje yra daugiau nei 100 universitetų. JK studijų sistema leidžia pasirinkti 5 universitetus, į kuriuos nori stoti. Susiradau geriausių universitetų reitingą pagal informatiką ir nubrėžiau ribą ties 15-tu numeriu - reiškia, renkuosi 5 iš 15 geriausiųjų Didžiojoje Britanijoje. Nusiunčiau jiems savo stojimo paraišką. Netrukus gavau atsakymus - visi buvo teigiami: "Tu priimtas". Nei vienas taip nebūtų atsakęs, jei būčiau iš matematikos egzamino turėjęs 60 ar 70 - dauguma į tuos universitetus stojusiųjų turėjo aukščiausius balus, o matematika ten, kur jos prašoma, visada būna svarbiausias kriterijus.
     
    Negana to, kadangi mane priėmė visi universitetai, aš galėjau pasirinkti, į kurį iš jų noriu važiuoti - ir pasirinkau tą, kuriame buvo tik tai, kas man patinka, - ir jokios matematikos. Dabar universitete studijuoju, kaip veikia Google paieškos sistema, kaip ji rūšiuoja paieškos rezultatus, kuriu supaprastinto lygio Skype tipo susirašinėjimo programas ir tiesiog laukiu kiekvienos paskaitos su malonumu - aš už jas mielai sutikčiau mokėti (jeigu tik studijos nebūtų nemokamos). Universitetas laikomas trečiu geriausiu po Oxford ir Cambridge, aplink mane daugybė įdomių ir protingų žmonių - tiek studentų, tiek dėstytojų, kuriuos gerbiu ir dėl kurių tobulėju greičiau nei bet kur kitur.
     
    Galiausiai išėjęs po eilinės puikios paskaitos vis kartas nuo karto pagalvoju - juk manęs čia nebūtų, jeigu aš mokykloje nebūčiau susiėmęs ir išmokęs tai, ko reikėjo, - tiesiog padaręs savo darbą. Todėl to labai linkiu visiems. Ką jūs darote dabar, gali nulemti tai, kur atsidursite ateityje. Nepraraskite teisės rinktis patys. Nesvarbu, ką tu veikei visus dvylika metų, svarbu, kad juos pabaigtum puikiai, - ir tada viskas yra tavo. Dauguma paprastų moksleivių (ne amžinų pirmūnų) netiki, kad jie gali gerai pabaigti (- netikėjau ir aš), bet tas netikėjimas neturi būti priežastimi nepadaryti visko, ką gali, kad sužinotum, kaip yra iš tikrųjų.
  16. Patinka
    Domiukas sureagavo į euro Prezidentė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei 5 proc., krizė jau praeityje   
    visos tos statistikos man juokingos. jos kaip prostitutes - pasinaudoja is tos puses, is kurios graziau/maloniau buna. tarkime ta pati kuro kaina. yra sakoma kad musu kuro kainos tokios pacios kaip visoje vakaru Europoje, o palyginus su Norvegija - net dar mazesnes. mat norvegijoje kuro kaina yra virs 6 litu uz litra. TACIAU! taciau tai yra melas teisybeje ar teisybe mele (kaip jums patogiau/maloniau). tikroji situacija butu aiski, jei kuro kainas privestume prie vidutinio uzdarbio. na imkime kad ir minimuma.
    Lietuvoje jis kazur 650 litu.
    kuro kaina 4.5 lito.
    i baka telpa ~60 litru.
    60 * 4.5 = 270 litu.
    per menesi zmogus uzdirba 650 litu, dirba ~20 dienu, tai per diena uzdirba ~ 32 litus.
    270 / 32 = ~9 darbo dienos = ~11 dienu (su savaitgaliu, kada kuras irgi naudojamas). taigi Lietuvoje zmogus, gaunantis minimuma, kad uzsipiltu pilna baka benzino turi dirbti beveik PUSE MENESIO!
    tuo tarpu Norvegijoje nustatyto minimumo nera, taciau as pats esu ten gyvenes ir dirbes, ir zinau kad per diena ten uzdirbama ~300-400 litu (kai gauni biski daugiau negu minimuma). na tai paimkime minimuma, suapvalinkime, ir gausime kad Norgeje norint uzsipilti kuro pilna baka, uztenka padirbeti 1 diena!
    tai kaip cia iseina? Lietuvoje kuras statistiskai pigesnis, taciau realybeje jis bemaz 9 kartus brangesnis negu Norvegijoje!
    va Jums ir statistika mielieji. beja, nereikia pamirsti kad i si "ispudinga" Lietuvos suoli itrauktas ir MILIJARDAS is seselio. ir jau sauniai imamas vilkti i dienos sviesa. va turguose Zosyte ir Bronyte prigavo pulkas tikrintoju. pardavinejo po pora bloku nelegaliu rukalu. iki metu galo ziurek ir visa milijarda istrauks. o jei neistrauks - bus blogai. nebeliks graziu skaiciuku. teks is kitos puses prie statistikos prieiti...
  17. Patinka
    Domiukas sureagavo į Mindaugas Prezidentė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei 5 proc., krizė jau praeityje   
    Žiūriu dauguma Jūsų iš lempos šnekat :)
    pasiskaitykite kelis straipnius ir skaičius:
    http://vz.lt/straipsnis/2011/02/15/Lietuva_-_tarp_pirmaujanciu_pagal_ekonomikos_augima_ES2
    http://vz.lt/straipsnis/2011/02/09/Lietuvos_eksportas_gruodi_augo_toliau_PAPILDYTA#
     
    Per metus (2010 m. ketvirtąjį ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2009 m. ketvirčiu) didžiausiu ekonomikos augimu galėjo pasigirti Estija (6,6%), Suomija (5,8%), trečiojoje vietoje buvo Lietuva (4,4%).
    Per visus 2010-uosius prekių ir paslaugų eksportuota už 54,3 mlrd. Lt. Palyginti su 2009 m., eksportas išaugo 33,2%.
    Taigi jei ir toliau taip eksportuosime tikrai ekonomika paaugs tuos 5 procentus. O ar jau krizė baigėsi ar ne - neaišku, nes kiekvienam ta krizė yra skirtinga ;)
  18. Patinka
    Domiukas sureagavo į Mas Prezidentė: Lietuvos ekonomika šiemet augs daugiau nei 5 proc., krizė jau praeityje   
    Pasake mokyklos nebaiges zmogus..
  19. Patinka
    Domiukas sureagavo į -LeXas- Dabar be žodžių ir be komentarų.Butų labai juokinga,jei nesinorėtų verkt   
    Kaip tame anekdote:
    Nuvyksta Kupčinskas pas Kalifornijos gubernatorių Švarcnegerį ir pastarasis jam aprodo savo didžiulį būstą su daugybe mašinų ir kitų prabangių daiktų. Kupčinskas nustebęs klausia, iš kur čia tiek visko. Švarcas atsako:
    – Matai tą tiltą?
    – Na taip, – atsako Kauno meras.
    – Tai va, man už jį davė 500 mln.dolerių, o aš pastačiau už 300mln.
    Susižavėjęs Kupčinskas pakviečia gubernatorių aplankyti savo teritorijos. Švarcas pamatęs didžiausią vilą, nesibaigiančią mašinų eilę, visai pasimetęs sušunka:
    – Oho! Iš kur tiek visko turi?
    – Matai tą tiltą? – klausia Kupčinskas.
    – Ne.
    – Būtent.
  20. Patinka
    Domiukas sureagavo į Munez Lietuva ir jos žmonės XX amžiuje   
    http://www.youtube.com/watch?v=OQDLmpWh8po&feature=related
  21. Patinka
    Domiukas sureagavo į Kernius Lietuva ir jos žmonės XX amžiuje   
    Aš, kaip turbūt ir dauguma forumiečių, neturiu prisiminimų, kaip Lietuva ir jos žmonės atrodė net palyginus neseniai - prieš 20 metų, todėl įdomu tą kitokią šalį pažinti žiūrint video medžiagą iš archyvų - o jos internete atsiranda vis daugiau ir daugiau.
     
    Taigi siūlau šioje temoje dalintis senais video, kuriuose galima matyti kaip anksčiau atrodė pažįstamos vietos ar kaip (kuo?) tuo metu gyveno lietuviai.
     
    Pradėsiu keliais man patikusiais vaizdo įrašais :)
     
    Pirmasis naktinis klubas Vilniuje "Bičiuliai" (1989 m., LRT archyvas):
     
    http://www.youtube.com/watch?v=5P4IO9TeO9w
     
    Poilsis Palangoje (1987 m.):
     
    http://www.youtube.com/watch?v=UoK1x7LKok8
     
    Kaziuko mugė Vilniuje (1936 m., Vokiečių filmas):
     
    http://www.youtube.com/watch?v=39wEljfb_y4
  22. Patinka
    Domiukas sureagavo į mikas1982 Ar mes galime ka nors pakeist ?   
    Lietuvos kariuomenė pasirašė beveik 6 mln. litų vertės sutartį dėl kapitalinio lėktuvo L-410 UVP remonto. Konkursas dėl orlaivio remonto buvo paskelbtas 2010 metų rugsėjį, o sutartį su laimėtoju nuspręsta sudaryti šių metų vasario pabaigoje. Konkursą laimėjo bendrovė "Ekobana", atstovaujanti bendrovei "Ukraviatechnika".
     
    Bendra galutinė sutarties vertė - 5,95 mln litų, rašoma "Valstybės žiniose".
     
    Lietuvos karinės oro pajėgos (KOP) šį lėktuvą naudoja parašiutiniam karių rengimui, per oro gynybos pratybas oro taikiniams tampyti, kariams ir svarbiems asmenims skraidinti.
    Nu nezinau pats siek domiuosi aviacija ,turiu pazystamu aviacijos megeju Rusijoja ir kai parasiau emeila apie toky "otkatiny " projekta uz 1 500 000 EUR ,tai pazystami is RU zvenge balsu.Nu nebent is turbolioto darys VIPiny Jeta ,bet su 500 km maksimaliu nuotoliu, net i Turkija nenuskrisi.Pilna Rusija ir Cekija sitokio slamsto .Siaip sitie aparatai su nedideliu skraidymo valandu" skaicium,pilnai paruostu skrydziams,apunauji firmoi GLOBAL TRANS AVIA kainuoja maksimum 500 000 eur.Uz pusantro milijono Eur galima isigyti visai apynauji ar net nauja naujesnio modelio ir stipresny L-420 Turboliota.
    Esme ta ,ar yra sansu ka nors pakeist sitoi visiskoi korumpuotoi sistemoi ir baikt viena kart verkt kad biudzetas kiauras,kad emigracija didele,kad Sodra tuoi uzlies japonisko Cunamio banga .
  23. Patinka
    Domiukas sureagavo į bundis Ištraukos iš Kinijos Respublikos Baužiamojo kodekso. Teisinga teisė, neteisinėja Valstybėja.   
    Viskas pas mus bus, jeigu tik Europa gyvens stabiliai, Lietuva tures galimybiu tobuleti kaip ir dabar, bei kaimynines salys nesugalvos kokiu nors tai lietuvos zlugdymo planu tai viskas bus. Juk niekas is nieko neatsiranda ir nepasidaro, dabar yra sovietinis palikimas, kuris yra dar pakankamai stiprus, kad laikos virsunej. Ateis laikas ir viskas bus, nes tai neisvengiama, netgi tu sovietiniu zmoniu palikuonys kaskada supras, kad su tokiu pozuriu, su tokiais istatymais toli nenueisi, su tokiais idealais kaip Brazauskas ar koks nors Lubys ar dabartiniais valdininkais, su tokiu dabartiniu pozuriu i darba i versla bus tik maziau galimybiu kasko pasiekti, pritraukti kaskokiu investuotoju, pritraukti protingu zmoniu i darba ir t.t.
     
    Lietuva kaip koks paauglys, o vakaru salys kaip pensininkas, i viska ziuri su gyvenimo patirtim ir mato kas naudinga, kas nenaudinga, zino kaip reikia tvarkytis. O ka paauglys? Jam reikia visko dabar ir greitai, nu ir lietuviams reikia neidedant daug darbo tureti viska bet kokia kaina. Kad ir to pacio antikorupcinio istatymo, nu matos kad zmonem jis mazai rupi, jeigu jo reiktu taip kaip oro, tai vakaruose mygom atsirastu iniciatoriai, protestai, didziulis spaudimas ir jeigu politikas ji priims, tai gaus populiarumo, nepriims, negaus. O lietuvoj aisku, spaudimas ne is rinkeju eiliniu eina, o is verslo organizaciju, kurie temoka dirbti tik su kysiai, priimsi ta istatyma, tai ir nebeturesi ir populiarumo, nes sudirbs koks laikrastis, bei nebegausi remimo ir baigsis politine karjera. Ateis laikas, kai sitas vietas uzims protingesni zmones su vakarietisku mastymu, kuris yra nepalyginamai geresnis uz rytieciu mastyma ir viskas po mazu prades taisytis.
     
    Kokia sovietai uzaugino tauta, tokia ir turim, protingus zmones net neaugino, o treme :| Pasiziurekit, lazerius lietuviai pradejo kurt dar sovietiniais laikais, tai ir turim lazerius, atomine energija irgi pradejo sovietai Lietuvoj, tai ir dabar dar terliojames, bendravimas, biznis, baime, kysiai, naujos masinos troskimas, giminystes rysiu akivaizdi nauda, istatymu "tobulumas", ta pati ir dabar turim :lol:
  24. Patinka
    Domiukas sureagavo į bundis Ištraukos iš Kinijos Respublikos Baužiamojo kodekso. Teisinga teisė, neteisinėja Valstybėja.   
    Ne pradeda, o jau senai isigalejus, juk pries 20 metu vyko tokie protestai, kaip kad dabar kokioj Libijoj, tik tiek, kad viskas vyko Pekino centrineje aiksteje. Komunistai uzgrobe aikste su kariuomene ir isvaike protestuotojus. Komunistai nuzudoe simtus beginkliu protestuotoju, kol ivyko sis incidentas, zmogus pries tanka.


    Tai buvo tikrojo komunizmo zlugimas ir valdziai buvo du variantai, ivest laisvos rinkos modeli ir islikt valdzioj, ar pasitraukt, o tada turbut visi butu nuteisti uz nusikaltimus zmogiskumui. Taip ir atsirado komunistinis kapitalizmas.
    Beje, tai leido atsirasti viduriniajai klasei ir milijonieriams, bet vistiek daugiau nei puse salies gyventoju kaip skurdo pries 20 metu, taip ir dabar tebeskursta, o tai ir yra minusas laisvos rinkos. Be to ir dabar sitas didziulis ju augimas turi didziuliu problemu, auga nekilnojamo turto burbulai, infliacija, tad del vienvaldystes valdzioje, jie gali panaikinti demokratinese salyse nepanaikinamus minusus ir net jie suplanavo, kad stabdys augima, kas vakaru salyse nesuvokiama.
    Ir beje, kad ir pastate jie sitokius miestus, ju ekonomika vistiek nuo JAV atsilieka 10 kartu, nuo Lietuvos taip pat atsilieka gerokai.
    Bet miestus stato neblogais tempais, tai tik parodo, kad viduriniajai klasei viskas, skurdiesiems niekas, bet seip ar taip, Kinija eina teisingu keliu, vien sitie istatymai korupcijos pasako labai daug ka.
    http://i763.photobucket.com/albums/xx276/afiqnadzir/Hong_Kong_Island_Skyline_2009.jpg
    http://cache.mars.sina.com.cn/nd/citylifehouse/citylife/63/b8/20090728_67332_1.jpg
     

     
     
    Beje, mum deretu taikytis i Singapura, jis laikomas kaip verslininku rojus, kur istatymai idealus, kur beje irgi viena partija egzistuoja. Ir cia net radau dabar truputi juokingai atrodanti palyginima, bet tiesos yra: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-01-25-mykolas-majauskas-lietuva-siaures-europos-singapuras/39427/print
     
    Tas Singapuras nei naftos turi, nei dar kokiu stebuklu, bet turejo viska ka ir dabar Lietuva turi, strategine vieta, nu tik va mes turizmo nelabai turim ir saltoka pas mus, bet pasvajoti nedraudziama :) :) Ir beje ten gyventoju panasiai kaip ir pas mus, tik tiek, kad visas Singapuras kaskur 100 kartu mazesnis uz lietuva, tai is kur ten tu turistu tiek :| Bet faktas, jie sukure svajoniu ekonomika, kurios pagrindas buvo tie dalykai, kuriuos ir Lietuva deklaruoja ;) Potencialo turim daug.
  25. Patinka
    Domiukas sureagavo į twea Vilnius "priklauso" lenkams.   
    Istorija remiantis lietuviai irgi galėtų pareikšti kad XIV amžiuje Lietuva buvo didžiausia valstybė Europoje. Tegul dabar Baltarusijoj, Ukrainoj, Rusijoj ir toj pačioj Lenkijoj - kur buvo mūsų žemės, elgiasi su mumis kaip su vietiniais.
     
    http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:LietuvosIstorija.png
     
    Absurdas, siutas ima paskaičius tokias šio "politiko" blevyzgas... Bet nieko, mielieji, lietuviai ne iš tų, kurie lengvai pasiduoda, nepaėmė mūsų vikingai, mongolai, naciai, nepaėmė sovietai (juk tebekalbam lietuviškai nepaisant kalbos, literatūros, mokyklų draudimų, ir nepriklausomybę, nors ir po penkiasdešimties metų - atsikovojom. Ir ne ginklu, o daina!), nepaims ir lenkai. Mūsų venomis teka didžiųjų kunigaikščių, pagonių, vėliausiai pasaulyje atsisakiusių savo religijos, knygnešių, partizanų, tremtinių - žmonių patyrusių kas yra okupacija, politinis persekiojimas, terorizmas - kraujas.
     
    Tiek patyrusiems mums tik juoką gali kelti tokie pasvaičiojimai. Reikės - ir vėl dainuosim, rankom susikibę. Dar labiau reikės - eisim ir kovosim. Lietuviai myli savo Lietuvą, myli savaip, nevisada apie tai daug kalba, dažnai pretenzingai bamba - bet myli, ir labai.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...