Pereiti prie turinio

w3ber

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    240
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    w3ber sureagavo į ModestasV Ar patenkinti savo studijomis?   
    Man tai labiausiai patinka tas variantas, kad iš beveik visų paskaitų Programų sistemose tenka rašyti kokio nors tipo referatą. Nu va čia, tai yra tiesiog kažkas nerealaus ir žiauriai naudingo! (ps. sarkazmas čia.)
  2. Patinka
    w3ber sureagavo į ModestasV Ar patenkinti savo studijomis?   
    I Kursas VIKO EIF Programų sistemos. Nepatenkintas tiek mokymo stiliu (medžiagą gaukit daugiau/mažiau kur norit, nes į moodle įkelsiu velniai žino kada), tiek kai kuriais dėstytojais (atrodo, jog ne mokina, o tiesiog demonstruoja savo "sugebėjimus"), tiek aplamai kol kas gautomis žiniomis. Žinoma, jei nesusirinksiu skolų už blogai atliktus darbus, tai tęsiu, bet jei susirenku - metu :)
     
    ps. Nesu iš tų, kurie pasiduoda pirmai kliūčiai pasitaikius, bet man dabar universitete mokytis kirčiavimo yra tiesiog nesąmonė, kuri tikrai nėra aktuali. Geriau jau pasirinksiu kitą specialybę, kuri bus įdomesnė :)
  3. Patinka
    w3ber sureagavo į ReikiaPuslapio Naujas mano podkastas: "Programuotojo karjera"   
    Sveiki,
    Noriu papasakoti apie mano pagaliau įgyvendintą savo svajonę - įrašyti savo podkastą. (čia paaiškinimas tiems, kas nežino kas yra podkastas)
     
    Jau kokių 5 metų pats klausausi daug užsienio podkastų, o po to kai pačiam teko garbė sudalyvauti lietuviškame podkastas.lt projekte kaip svečiui (EP 12: Povilas Korop apie programuotojo karjerą, Lietuvos ir Anglijos rinkų skirtumus), tai įkvėpė ir pačiam imtis iniciatyvos.
     
    Taigi, imkit ir klausykit: Podkastas "Programuotojo karjera"
     
    Idėja - trumpi 5-10 minučių trukmės epizodai, kur pasakosiu apie savo patirtį programuotojo karjeros vingiuose. Kalbėsiu ne apie technologijas ir ne apie kodo rašymą, bet apie tai, kaip geriau išnaudoti savo talentus, kaip efektyviau dirbti ir gal daugiau uždirbti. Panašiai kaip tai dariau neseniai savo išleistoje knygoje.
     
    Kol kas pasirodė pirmi du epizodai, gal šįvakar įrašysiu ir 3-čiąjį. Turinį klausytojai priėmė teigiamai, yra ir pirmų followerių/like'ų, su garso kokybe dar teks padirbėti, bet bendrai projektas startavo. Tad pasiklausykite ir jūs!
     
    Jei turėsite idėjų, apie ką galėčiau papasakoti ateities epizoduose, pirmyn prie komentarų!
  4. Patinka
    w3ber sureagavo į DmitrijusB Idomios ir nemokamos e-knygos   
    Pradėjau skaityti - tikrai įdomu. Galima net praktiškai pasinaudoti, registruojant naujos mokslų terminologijos domenus į perspektyvą ar kuriant svetainės apie šias temas, ir t.t.
    Rekomenduoju:
    http://lma.lt/lt/es-sf-projektai/nacionalines-mokslo-populiarinimo-priemoniu-sistemos-sukurimas-ir-igyvendinimas-2007-2013/mokslo-populiarinimo-serijos-mokslas-visiems-knygos
  5. Patinka
    w3ber sureagavo į Skuduras Programavimo kalbos, assambleris - apsimoka? Ar rinktis ką kitą?   
    Sveikas, drauguži,
     
    Žavu, smagu, emocionalu matyti tokią motyvaciją pas jaunuolį. Žinant perspektyvą, kad daugelis tavo bendraamžių mieliau suraitytų tokio ilgio žinutę klausdami kur gauti kontrabandinių cigarečių ar kaip padirbti pasą, norint įsigyti alkoholio, džiaugiuosi, kad esi!
    Tavo vaikystės utopijos, matyt, paveldėtos arba tam įtakos turėjo gera tėvų reputacija ir jų autoritetas tavo akyse. Nors sakoma, kad mokytis niekada nevėlu, tačiau vien tai, kad didelių iššūkių užsimanei visiškoje jaunystėje, tik sustiprina tavo potencialą ir perspektyvas. Pastebėjau, kad turi labai taiklią galvą - pasakei tai, ką daugelis, deja, neteisingai, kalba atvirkščiai. Kalbu apie programuotojų skaičių - jų nuolat mažės, nes technologinių procesų, kuriems reikės automatikos, vis didės. Ir tam beveik neturės įtakos tai, ar programavimo specialybę renkasi 1000, ar 3000 moksleivių per metus.
    Pirmiausia, patarsiu neskubėti. Tavo rašinėlyje nemažai akcentuojami pinigai. Taip, be jų, kad ir kaip gaila bebūtų, mes esame mažiau reikšmingi (už tai ačiū socialinių sluoksnių sureikšminimo politikai), tačiau tavo mintys, renkantis specialybę, neturėtų būti susijusios su pinigais. Gerai, dabar tu žinai, jog geri programuotojai gali uždirbti labai daug - tau to užtenka. Nebesigilink į finansus. Gilinkis į savo galimybes: atrastas, neatrastas, o gal atrastas, bet dar nepažintas. Tobulink jas. Priversk savo galimybes tapti tavo varikliuku, kuris veiktų visą gyvenimą.
    Dabar apie programavimo kalbas. Nei aš, nei w3ber, kuris tuo metu, kai rašiau žinutę, skaitė šią temą, negalime tau nurodyti, kokios kalbos mokytis. Net jeigu patys būtume programavimo kalbų kūrėjai. Tu esi individas ir ne, žmonės nėra panašūs. Tai, kas vienu momentu sužavėjo mane ir užvedė ant kelio, gali būti pats blogiausias pasirinkimas tau. Tobulybių nėra ir niekada jų nebus, bet tu gali pasirinkti kuo įmanoma geresnį kelią sau. Neturiu teisės nerekomenduoti tau net Pascal, nes, įdėjus pastangų, paaukojus save mokslo ir švietimo labui, tu gali padaryti revoliuciją - atnaujinti programavimo kalbą ir padaryti ją tokia vertinga, kad be jos mūsų vaikai neįsivaizduos kasdienybės. Ne, tai neturi įvykti dabar, kuomet tu nesi pasiruošęs tam tiek kompetencijos, tiek kitais atžvilgiais. Tiesiog tai, ką tu pasirinksi dabar, ves tave į priekį visą gyvenimą. Galime tau parodyti tai, kas yra populiaru (TIOBE indeksas). Galime parodyti tai, kas su kuo valgoma, tačiau negalime nurodyti, ką rinktis.
    Kalbant konkrečiai apie ASM kalbą, tektų žinoti, kad ji yra labai žemo lygio (ne blogumo prasme), todėl tai - tiek viena iš sunkiausių, tiek viena iš artimiausių technikai kalbų. Dirbdamas su šia kalba turėsi didelį potencialą kaip specialistas, taip pat turėsi išmanyti daug antrinių sričių, ypač pažinti elektros grandines, valdiklius (programuotojams, dirbantiems su aukštesnio lygio kalbomis, taip plačiai žvalgytis nereikia). Tiesa, kokioje Lietuvoje darbo su šia programavimo kalba gali pasitaikyti mažiau negu su kitomis kalbomis, tačiau jei pasitaikys - tau gali pasisekti labiau nei kitų sričių programuotojams.
    Norint mokytis Assembly, turėtum pradėti nuo... Negaliu sakyti, nuo ko. Kiekvienas esame individualus ir galime mokytis savaip. Jeigu mokyčiausi aš, tai pradėčiau nuo šiek tiek aukštesnės programavimo kalbos mokymosi, pavyzdžiui, C. Panašiai mano ir geresni už mane specialistai. Bet kaip ir minėjau, tai neturi būti tavo pasirinkimas, tiesiog suteikiu galimybę pasisemti minčių. Gali pradėti nuo tos pačios kalbos mokymosi, visi rezultatai priklausys nuo tavo gabumų, norų ir kitų asmeninių savybių!
  6. Patinka
    w3ber sureagavo į Sprunkas Pirmas rimtesnis HTML/CSS + jQuery darbas   
    Nu va, perėjau prie github :) Padariau porą atnaujinimų:
    1. Karuselė padaryta responsive
    2. Susiskleidusi navigacija bus kairėj, o ne dešinėj pusėj dabar.
    3. Padaryta, kad mažiau tuščios vietos būtų (Nepilnai pabaigta, bandau spręst toliau)
     
    Ties "Our clients" dar bandau spręsti problemą kaip geriau būtų padaryt, nes sumažinus dizainą jis pasidaro į vieną ilgą bloką ir ištampo dizainą labai, tai būtų gerai patarimų kaip galima būtų ištaisyt bėdą, nes perkeliant į kitą row, tai irgi negražiai būna, tada ties contact us pasilieka daug tuščios vietos.. Taip, kad laukiu patarimų kaip tai galima būtų kuo geriau išspręst problemą ir ką reiktų pataisyt iš kitos pusės. Ačiū :)
     
    Github:
    https://github.com/Sprunkas/HTML-CSS-jQuery
  7. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo Ezlock Sukursiu nemokamai 2 LOGOTIPUS!   
    Gintas K.
  8. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo geras1 2015 IT VBE   
    Na tikrai nebuvo taip sunku. Na kaip ir visi kiek užtrukau prie pirmos užduoties, bet vien tik dėl to, kad bandžiau parašyti funkciją, kuri apskaičiuotų kiek slyvų suvalgė vienas mokinys, galiausiai kai per pusvalandį nieko nesigavo, parašiau funkciją, kad apskaičiuotų ir surašytų į masyvą iškart visus mokinius. Ėjau per 2 ciklus, kažkokį panašų algoritmą taikiau:
     

    for (int i = 0; i < 10; i++) { for (int s = i+1; s < 20; i++) { if (left[i] > 0) { ate[s]++; left[i]--; } else { break; } } }
     
    idėja tokia, kad pirmas ciklas ima vienos mergaitės likusias slyvas ir su kitu ciklu išdalina jas visiems kitiems, ir taip su kiekvienu mokiniu.
     
    Antra užduotis irgi labai lengva, manau net nereik aiškinti, tiesiog reikėjo mokėti įprastus algoritmus kaip pvz. rūšiavimas, ar mokėti string savybės kaip palyginti simbolius (draugas ant šito pasimovė). Su exceliu man šiek tiek nesigavo raides nustatyti X ašiai, ta prasme, raidžių skalė atitiko tik pusę grafiko, o kita pusė liko be skalės. O klausimai visai prajuokino, palyginus su praeitų metų klausimais, na jau tikrai, jei nežinai kas yra ugniasienė ar kuo skiriasi el. paštas nuo blogo, turbūt nereikėjo rinktis laikyti egzamino?
  9. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  10. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo FiXmanish C++: VBE 2013 II užduotis | Rūšiavimas   
    Fragmentas iš rūšiavimo funkcijos, šiek tiek papildžiau if'ą, nes pagal viską 'a' < 'b' ir 'bananas' > 'apelsinas'.

    if (A[j].gyv_sk > A[j+1].gyv_sk || (A[j].gyv_sk == A[j+1].gyv_sk && A[j].pav > A[j+1].pav) { temp = A[j].gyv_sk; temps = A[j].pav; A[j].gyv_sk = A[j+1].gyv_sk; A[j].pav = A[j+1].pav; A[j+1].gyv_sk = temp; A[j+1].pav = temps; }
  11. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo Auuriis C++: VBE 2013 II užduotis | Rūšiavimas   
    Na jei jie neparašo, kad negalim naudoti kažkokios tai funkcijos čia jau jų problema? O aš nemačiau, kad būtų kur parašyta, tai kaip ir turiu teisę naudoti visas kalbos galimybes.
     
    P.S.
    Beje, kas būtų, jei realioj praktikoj programuotojai kiekvienam pre-made algoritmui rašytųsi savo algoritmą? Jie tam ir sukurti, kad juos naudoti.
     
    įdedu savo sprendimą, galbūt kam pravers:
    http://pastebin.com/X3wLJuBV
     
     
     
  12. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo Auuriis C++: VBE 2013 II užduotis | Rūšiavimas   
    Na jei jie neparašo, kad negalim naudoti kažkokios tai funkcijos čia jau jų problema? O aš nemačiau, kad būtų kur parašyta, tai kaip ir turiu teisę naudoti visas kalbos galimybes.
     
    P.S.
    Beje, kas būtų, jei realioj praktikoj programuotojai kiekvienam pre-made algoritmui rašytųsi savo algoritmą? Jie tam ir sukurti, kad juos naudoti.
     
    įdedu savo sprendimą, galbūt kam pravers:
    http://pastebin.com/X3wLJuBV
     
     
     
  13. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  14. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  15. Patinka
    w3ber sureagavo į Pattio Laiko planavimas ir disciplina   
    Kuo mažiau turi laiko, tuo geriau moki jį planuoti ir produktyviai praleisti, kuo daugiau turi laiko tuo blogiau jį planuoji bei mažiau produktyviai praleidi. (Čia tik mano nuomonė)
     
    Pastebėjau, kad žmonės, kurie sportuoja ar turi užsiėmimų, kurie atima daug laiko gerai moka susiplanuoti savo laiką bei dienotvarkę.
  16. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  17. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  18. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  19. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo promind Laiko planavimas ir disciplina   
    Pripažįstu, kad tema kiek nuvalkiota ir labai daug informacijos galima surasti "pagooglinus", tačiau, visgi, pasidarė įdomu kaip jūs planuojate savo laiką, kokius tools/apps naudojate? Tiesą sakant, per kelis metus bandymo planuoti laiką, supratau, kad kur kas svarbiau yra ne laiko planavimo technika, tačiau disciplina ir užsispyrimas planuoti tą laiką. Tad gal turite kokių pasiūlymų ir šia tema? Būtų įdomu išgirsti kokias geras knygas/kursus/straipsnius esate skaitę apie savęs kontroliavimą ir žinoma laiko planavimą.
     
    Asmeniškai, per kelis metus išbandžiau daug laiko planavimų būdu, tačiau daugiau mėnesio neištempdavau nė vieno, galiausiai mesdavau viską ir dirbdavau/mokydavausi kaip pakliūna. Dabar naudoju gana nemažą kiekį įrankių ir technikų, kas sakyčiau iš dalies veikia, bet manau man vistiek nepakanka disciplinos. Pavyzdžiui visiem žinomą pomodoro techniką, 5 minučių pertrauką ištempiu iki 10-15min užsiskaitęs kokių straipsnių internete ar panašiai.
     
    Žodžiu mano workspace'as:

    Toggl - turbūt geriausias įrankis, kurį kada teko naudoti. Pradedi dirbti - nustatai užduotį ir timerį jai, eini į tualetą ar išvesti šunį - sustabdai. Taip matai kiek realiai laiko pradirbai prie vieno ar kito dalyko, kas iš dalies ir motyvuoja. Workflowy - naudoju jau daug metų. Iš pradžių naudojau užduotims susirašyti, tačiau dabar naudoju užsirašyti tik mintims ar kokio projekto struktūrai. Google docs Trello - week plan
    Technika: su trello esu pasidaręs week plan lentą, kiekvieną sekmadienį/pirmadienį susiplanuoju visą savaitę. Esu susirašęs labels pavadinimus: 1 pomodoro, 2 pomodoros, 3 pomodoros ir kiekvienam darbui priskiriu atitinkamą label (atsižvelgiant kiek užtruksiu atlikti atitinkamą darbą). Jei darbui atlikti reikia daugiau laiko nei 3 pomodoros, bandau darbą suskaldyti į mažesnes dalis.
  20. Patinka
    w3ber sureagavo į fallender bach Laiko planavimas ir disciplina   
    Planuoju "atbuline data" - rašausi, kiek laiko gryno darbo dienoje gaunasi, atmetus visokius kavos/arbatos darymus, delfius, uzdarbius, pokalbius su kolegom ir panašius nukrypimus. Tuomet, kai pamatai, jog 12 valandų darbo diena realaus veiksmo atėmė kokias 6 valandas, kitą dieną dirbasi daug produktyviau:). Ką įkalbėjau pabandyti, likę apstulbę. Pvz sesijos metu grupiokai neva neturėjo laiko išsišluot grindų ar nueit į parduotuvę pavalgyt nusipirkt, cukrų šaukštais rydavo kelias dienas prieš egzą. Kai liepiau susirašyt realų laiką su chronometru, skirtą mokslui, pasirodė, kad tokios juodos trys paros sudarė vos 9-10 prasmingų valandų.
     
    Žinant kiek realiai dirbi, galima prasmingai skirstyti ir pertraukas, kad greit neperdegti. Tuomet ir visos dienos našumas didėja. App'sų jokių nenaudoju, nes manau tai tik įrankis, nematau skirtumo, kur užsirašyti planus - popieriaus lape, word'e ar kokiam įmantriam appse:)
  21. Patinka
    w3ber gavo reakciją nuo 3mo Matematikos 2015 VBE   
    Arba čia https://www.youtube....c7euq19w/videos - nemokamai ir su visais sprendimais
  22. Patinka
    w3ber sureagavo į Pattio Matematikos 2015 VBE   
    RGM RMG MGR MRG GRM GMR
     
    R - raudona
    M - mėlyna
    G- geltona
     
    17.1 nėra redukcijos, nes nėra pridėta prie kampo
  23. Patinka
    w3ber sureagavo į Blofeld Lietuvių k. VBE samprotavimo rašinys   
    Kaltės ir atgailos tema rašiau pasiremdamas Berniukas dryžuota pižama. :) Manau irgi gan neblogas filmas, daug kur galima pasiremti.
  24. Patinka
    w3ber sureagavo į Skuduras Kokia jūsų nuomone apie programavimo akademijas ir stovyklas?   
    Na žinai, viskas atsiremia į srautą. Kiekvienoje mokymosi įstaigoje galima kažką naujo išmokti. Tik aš niekada nesuprasiu tokių žmonių, kurie stengiasi žūtbūt į kiekvieną nesąmonę patekti. Naudingiausios galbūt praktinės akademijos, kur vyksta konkretus darbas, o ne mokymai, nes šiais laikais norint mokytis nereikia nei kelti kojos iš namų.
  25. Patinka
    w3ber sureagavo į Tadas96 psd į html klausimas   
    http://www.e-grafika.lt/forumai/tema/7 Viska iš čia išmokau, tiesiog skirk laiko ir rašyk kodą kaip jis daro ir klausykis. Nežinau man tai superinė pamoka.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...