Pereiti prie turinio

Mantoskalt

Nariai
  • Pranešimai

    4
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į IdejosVerslui Kaip analizuoti verslą Gordono Ramzio stiliumi   
    Neseniai rašiau straipsnį apie tai, kaip lyderiauti ryklio stiliumi ir sulaukiau nemažai atsiliepimų, kad straipsnis tikrai geras, ir man reikėtų parašyti tokių daugiau. Šiandien, pateikiu Jums palyginimą su vienu iš mano labai gerbiamų žmonių: pasaulinio garso šefu ir verslininku – Gordonu Ramziu (Gordon Ramsaynofollow).
     
    Dauguma žmonių yra girdėję apie „Pragaro virtuvę“ (Hell’s Kitchen), Gordono Ramzio virtuvės košmarus (Kitchen Nightmares) ar kitas realybės TV laidas, kuriose dalyvauja G. Ramzis. Noriu atkreipti Jūsų dėmesį būtent į „Virtuvės košmarų“ laidas, kurių metu p. Ramzis atvyksta pas savo viešojo maitinimo verslą turinčius žmones ir padeda jiems atgaivinti mirštantį verslą.
    Kaip jam tai pavyksta? Juk tai – milžiniškas iššūkis. Žemiau, pasistengsiu apibendrinti, ką daro Gordonas ir kaip tai gali padėti Jūsų verslui, net jeigu jis nėra susijęs su viešuoju maitinimu.
     
    Suraskite problemą
     
    Vienas iš mane labiausiai žavinčių Gordono gebėjimų yra pastabumas. Tikrai yra ko pasimokyti. Atvykęs į sunkumų turintį restoraną, jis iš karto pradeda analizuoti verslą ir identifikuoti problemas. Ko Gordonas ieško?
     
    Kadangi darau tą patį su savo klientais – pasakysiu (greičiau – pasikartosiu) Jums: reikia mokėti pažiūrėti į savo verslą ne savininko akimis. Kaip verslo savininkas, Jūs, greičiausiai, savo verslą mylite ir negalite matyti jo kritiškai ar net realiai. Kaip identifikuoti problemas:
     


     
    Restorane Gordonas žiūri, ar restorano interjeras yra pasenęs/neatitinka veiklos pobūdžio. Jeigu Jūsų verslas yra ne viešojo maitinimo sektoriuje – Jums reikia žiūrėti į savo įvaizdį kitaip: ar Jūsų interneto svetainė yra tvarkinga? Ar joje pateikiama teisinga informacija (ir be klaidų)? Ar Jūsų biurai yra tvarkingi? Kaip atrodo Jūsų verslo prekės ženklas – ar jis tvarkingas? Ar yra vizitinės kortelės, ar jos atspindi Jūsų veiklą?
    Meniu pateikiama per daug patiekalų? Arba: ar Jūs siūlote savo klientams per daug produktų/paslaugų?
    Kokias problemas mato darbuotojai? Arba: kaip Jūsų darbuotojai mato verslą? Ar jie mato problemas? Ar darbuotojų pastabas kas nors išklauso?
    Ką sako buvę darbuotojai? Arba: kokie atsiliepimai apie Jūsų verslą? Buvusių darbuotojų? Buvusių klientų? Internete, anoniminių komentatorių? Konkurentų? Ar girdite kritiką? Ar esate pasirengę ją išklausyti? Ar esate pasirengę keistis?
    Koks maisto skonis? Arba: ar Jūsų prekės/paslaugos tikrai reikalingos klientams? Ar jos yra aukštos kokybės? Ar jos kuria kažkokią vertę, sprendžia klientų problemas, padeda jų išvengti (problemų, o ne klientų)?
    Kokias problemas mato restorano savininkas? Arba: ar Jūs esate atviri patys sau? Ar žinote, koks Jūsų indėlis į verslo sėkmę ar nesėkmes? Ar esate pasirengę prisiimti atsakomybę, o ne suversti ją kitiems?
    Ką apie restoraną sako svečiai? Arba: ar siekiate klientų atsiliepimų apie Jūsų verslą? Ar atsiliepimai nuoširdūs? Ne, mamos ir draugų atsiliepimai nesiskaito. Ar atsižvelgiate į klientų atsiliepimus, pastabas, pasiūlymus?

    Tai – pagrindiniai klausimai, kuriuos reikia sau užduoti, norint atlikti verslo analizę. Žinoma, klausimų yra daug daugiau, tačiau norėjau pateikti Jums pagrindą, tą vadinamą „skeletą“.
     
    Raskite efektyvų problemos sprendimą
     
    Dažniausiai, pagrindinė problema versle yra nesusijusi su „nepakankama kvalifikacija“. Virėjai moka gaminti maistą, tik jie to… nedaro. Darbuotojai žino, kaip reikėtų elgtis restorane, tik jie neturi palaikymo, teisės išsakyti nuomonę, prisidėti prie verslo procesų gerinimo, neturi tam reikiamų įrankių, įgaliojimų ir panašiai. Kartais – tiesiog esate blogoje vietoje. Jeigu Jūsų verslas yra kokios nors miegamojo rajono gatvės pabaigoje, o verslui reikalingas žmonių srautas – privalote suprasti, kad parinkote blogą vietą.
     
    Blogiausiai yra tai, kad verslo savininkai nesugeba pripažinti, jog:
     


     
    verslas susidūrė su didelėmis problemomis;
    problemos (dažniausiai) atsirado ne dėl „išorinių sąlygų“ (ne dėl rinkos pokyčių, konkurentų veiklos ir panašiai);
    visiškai nesuderinti svarbiausi faktoriai: kainodara, produktas/paslauga, reklama ir pozicionavimas/vieta;
    versle dirba netinkami žmonės arba jie atlieka ne tai, ką tikrai moka/gali;
    darbuotojai neturi pakankamai įgaliojimų, kad atlikti būtinus pokyčius;
    pokyčiai yra būtini ir tai turi suprasti (bei sutikti su tuo) visi – nuo paprasto darbuotojo iki verslo savininko.

    Gordonas puikiai pritaiko vieną iš žinomų veiksmų, reikalingų paskatinti pokyčius – psichologinį šoką, dar vadinamą „konfrontacija su realybe“ (angl. – reality check). Jis sukviečia pilną restoraną svečių, apkrauna darbuotojus darbu, sukelia įtemptą darbo atmosferą virtuvėje ir… viskas griūna savininkų akyse. Restorano savininkai mato, kaip blogai vyksta darbas (o tiksliau – jis nevyksta), girdi klientų atsiliepimus ir tai sukelia „psichologinį skausmą“. Jūs turite suprasti (ir išklausyti) kritiką apie Jūsų verslą, nes tik joje išgirsite tai, ką reikia (netgi – būtina) keisti.
     
    Nors akivaizdūs verslo rezultatai parodo, kad versle yra problemos – savininkai retai kada sugeba tai pripažinti ir yra linkę kaltinti viską (ir visus) aplinkui save. Atleiskite, tačiau problema slypi tik Jumyse. Tik Jūs valdote savo verslą, tik Jūs priimate sprendimus, tik Jūs samdote (netinkamus) žmones ir tik Jūs esate už viską atsakingi. Kai suprasite tai – tada galima pradėti keistis ir spręsti problemas.
     
    Nustatykite procesų tvarką, kad išlaikyti naujus standartus
     
    Sakykime, kad supratote problemą ir norite ją spręsti. Tai – pusė darbo. Dabar, Jums reikia išmokti valdyti savo verslą teisingai. Turite išmokti valdyti savo verslą taip, kad tie pokyčiai išliktų ir toliau. Kitaip – grįšite ten, kur buvote prieš suprantant problemą ir antro šanso, greičiausiai, nebeturėsite.
     
    Už ką labai gerbiu Gordoną Ramzį, tai už tai, jog jis puikiai moka parodyti, kokios yra problemos, pasiūlyti sprendimą joms ir nustatyti naują standartą restorane, kurio visi privalo laikytis. Tiesa, pats Gordonas nedaro jokio darbo už tuos, kuriems padeda. Jis nustato standartą ir viskas. Tai neginčyjama ir taškas. Viską, kas veda link to standarto, privalo padaryti restorano savininkai ir jo darbuotojai. Tik taip jie supras, kur buvo padarytos klaidos. Manau, kad prieš maždaug 10 metų žiūrėtos laidos man tikrai padėjo daug ką suprasti verslo procesuose ir todėl, manau, dalinuosi savo pastebėjimais su Jumis.
     
    Standartai
     
    Gordonas puikiai randa darbuotojų stipriąsias (ir silpnąsias) vietas ir nurodo jiems daryti tai, ką tie žmonės daro geriausiai. Jeigu žmogus, kuris puikiai gamina, dirba restorano metrdoteliu – ar gali restorano maistas būti geras? Jeigu restorano savininkas visą laiką praleidžia virtuvėje – ar jis gali matyti (ir žinoti), kas vyksta pačiame restorane, kaip apie restoraną atsliepia klientai dar prieš tai, kaip jie parašys apie tai internete? Kartais reikia sukurti ir naują produktą; kartais – reikia visiškai pakeisti interjerą (kas, beje, daroma už Gordono pinigus); kartais – pakeisti darbuotojus; kartais – visiškai pakeisti restorano kryptį. Tačiau visi šie sprendimai yra vedantys prie naujo standarto, kurio vėliau reikia laikytis. Verslo savininkams ir darbuotojams parodoma (ir įrodoma), jog naujasis standartas veikia, ir vėliau, gavę visišką autonomiją, jie turi visa tai išlaikyti vardan to, kad verslas būtų pelningas.
     
    Procesai
     
    Kai visi supranta, ką reiškia „aukščiausia kokybė“ – tos kokybės siekimas tampa savotišku „procesu“, kurio reikia laikytis besąlygiškai. Kokybės gerinimo procesai niekada nesibaigia ir pastovūs pokyčiai yra būtini, kad Jūsų verslas išliktų aukštumoje. Tačiau tam reikia imtis tų pokyčių, žengti tą žingsnį ir pajusti, ką reiškia gauti teigiamus atsiliepimus apie Jūsų verslą, prekes ar paslaugas bei aptarnavimo kokybę. Ir čia – Gordonas niekada nevadovauja restoranui, o leidžia jo savininkams nustatyti procesus, kurie vestų prie naujojo standarto palaikymo.
     
    Ar Jūsų verslas yra toks sėkmingas, kokio Jūs norite? Galbūt pats laikas samdyti Jūsų srities „Gordoną“, kad padėtų ir Jums. Kaip jau minėjau aukščiau: problemų pripažinimas ir noras jas spręsti – tik pusė darbo.
  2. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į donce16 Išgalvoti skaičiavimo ritualai kurie trugdo   
    Vodkes įkalk ;)
  3. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Mykolas Palinkėjimas, Tau, Uždarbieti!   
    Aš pažadu, kad jeigu išmoksi dėti nosines ten kur reikia, aš tau pastatysiu alaus :)
  4. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į ValentasD Kelionė į U.S.A   
    +1 už pavardę :D
  5. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Gruzlys Kelionė į U.S.A   
    Prisiruošiau pasidalinti įspūdžiais apie ameriką, kurioj esu dar tik dvi savaites :)
    Nedažnai tokias rašliavas rašau, tad nepykit jeigu nesiskaitys.
    Apie pačius skrydžius gal daug nekalbėsiu, bet tai buvo mano pirmi skrydžiai gyvenime, todėl pirmas skrydis gan baugus buvo :)
    Pirmas išsilaipinimo Amerikoje taškas buvo New York'o oro uostas - skruzdėlynas, masės žmonių. Kas man įdomu buvo, kad visi žmonės skritingi, gal skambu kaip koks kaimietis, bet taip yra, kai Lietuvoj egzotiškiausias žmogus matytas buvo azijietis man asmeniškai, o čia iš viso pasaulio indai, kinai, afro amerikiečiai ir t.t... Nu o sekantis išsilaipinimas mano krikštomamos gyvenamam mieste - Columbus, Ohio, kai atskridom buvo apie 23 - 24 valanda, tada dar kokios 10 minučių kelio link krikštomamos namų, važiavom keliu, nu gal greičiau greitkeliu, esančiu netoli centro miesto, atsisuku - žiūriu dangoraižiai... Po to prisimenu, kad tai realybė, o ne koks sapnas, ar filmas, greit prasiblaškau ir tiesiog stebiu vaizdus, viskas atrodo nauja, kaip iš kokių filmų, tiek geltoni mokykliniai autobusai, tiek įdomesnių formų amerikietiški sunkvežimiai - http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/426916_4130640865319_324206141_n.jpg
    , nei europietiški - kvadrato formos. Sekančias dienas buvom tai namuose, tai baseine, tai parduotuvėse, nes ką nors daugiau veikti neįmanoma dėl temperatūros, maždaug 32-39 laipsniai Celsijaus... Ai ir kuro kainos... 3.30 dolerio už galoną, paskaičiavus, maždaug 2.30 Lt už litrą, ir tai prie mūsų brangiausios visam mieste, nes gan geram rajone krikštomama gyvena..
     

    Kolumbuso Zoo sodas


     
    Atėjus savaitgaliai nuvykom į Kolumbuso zoo sodą, kiek žinau didžiausias valstijose, prabuvom kelias valandas ryte, nes vėliau vėl pradėjo šilti oras
     
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/529365_4114167253489_1773667965_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/293119_4114192614123_1046919525_n.jpg
    Nebloga pramoga - paglostyti rają -
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/562816_4114199134286_646878469_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/553146_4114160013308_857161881_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/487976_4114166253464_888648131_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/319419_4114170333566_182123112_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/292397_4114191734101_354239546_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/426024_4114198254264_1494343916_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/563522_4114200894330_964131104_n.jpg
     
     

    Liepos 4-oji


     
    Neilgai trukus atėjo Liepos 4-oji, manau daugeliui žinoma amerikos nepriklausomybės diena, įsitaisėm apie kilometrą nuo centro, žmonių begalė buvo, o iki centro net nevažiavom, nes nebūtumem spėję, nors dar tik valanda buvo likusi iki fejerverkų
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/313935_4130609984547_745128773_n.jpg
     
    Fejerverkai nepalyginami su mūsų naujametiniais, buvo visko, net "smailų" formos fejerverkų, deja greitai baterija fotoaparatop baigėsi, tad negalėjau daugelio užfiksuoti
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/535022_4130624064899_287003009_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/531499_4130624584912_1229971922_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/417571_4130623264879_264557387_n.jpg
     
     
    Einant link mašinos:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/560885_4130626904970_120819627_n.jpg
     
     

    Išvyka prie ežero


     
    Per pačią Liepos 4-ąją, yra nedarbo diena tad Sugalvojom nuvažiuoti link vieno ežero, vėlgi išvaizda kaip iš kokio filmo - nemažas ežeras apsuptas kalvų tankiai apaugusių medžiais.
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/314839_4130631865094_1448370213_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/521939_4130634465159_17512738_n.jpg
     
    Maudantis galima nesunkiai rasti tokių moliuskų pakasus kelis centimetrus smėlio -
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/487765_4130629385032_896152269_n.jpg
    Kiek krikšomama sakė valgomi moliuskai, tik norint pasidaryti tokią vakarienę, tektų ilgokai pasidarbuoti :D
    Grįžtant užfiksavau Kolumbuso centrą iš arčiau
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/534879_4130651945596_1685393292_n.jpg
     

    Kelionė iki Niagaros


     
    Šį savaitgalį buvau šiek tiek ilgesnėj kelionėj iki Kanados, o tiksliau Niagaros krioklių.
    Penktadienio ryte išvažiavom, po gerų trijų valandų sustojom netoli Cleveland miesto, pasimaudyt Erie ežere - vienas iš tų didesnių amerikos ežerų, vaizdas kaip prie kokioj palangoj, tik vanduo nesūrus :)
     
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/531624_4141245890438_1652117012_n.jpg
     
    Ir ežere pilna katerių, jachtų ir vandens motociklų. Po poros valandų dar pavažiuojam 20 minučių iki viešbučio ir ten pasiliekam iki sekančio ryto.
    Viešbučio aikštelėj
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/295323_4141324532404_1415984436_n.jpg
    Daug tokių kelyje sutinkam, tik dabar atsirado proga nufotografuoti
    Vaizdas pro viešbučio langą:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/523713_4141327732484_893123787_n.jpg
     
    Kitą dieną pajudam jau link Niagaros, pakeliui sutinkam juodaodžių MOTERŲ baikerių gaują
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/396074_4146051050564_197225236_n.jpg
    dar po poros valandų kelio atsiduriam ant tilto virš Niagaros upės kurioje yra tie patys Niagaros kriokliai
    Vaizdas nuo tilto:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/532497_4146071691080_1532617049_n.jpg
    Praėjus muitinę pasimato garsūs pavadinimai:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/557073_4146073011113_862270128_n.jpg
    http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/575656_4146074571152_1189203918_a.jpg
    Pavažiavus pagaliau atsiduriam Niagaros mieste.
    Mūsų viešbutis iš vidaus:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/394664_4146082211343_1675447549_n.jpg
     
    priėjus arčiau krioklių vaizdas liaudiškai sakant AFIGENAS
    Tiek dieną
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/295378_4153121347317_1391683897_n.jpg
    Tiek naktį
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc6/603469_4148344027887_1285562772_n.jpg
     
    Gatvės Las Vegas'o stiliaus vilioti vaikams
     
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/561177_4148311027062_515210144_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc6/603437_4155814294639_787520342_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/600068_4155834415142_598309225_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/556506_4147142317845_1244303590_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/3066_4147146797957_1831244321_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/548322_4147150878059_2105880025_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/483225_4147907776981_1628776036_n.jpg
    dar nuvažiavom iki miestuko šalia Niagara ant ežero (Niagara on the lake)
    Labai gražus ramus miestukas, iki jo bevažiuojant dar pravažiuojam 10 vyninių, vėlgi kaip iš serialų kokių, gyvenamasis didelis pastatas kuriame dažnai įrengtas restoranas o aplinkui vien vynuogynai, bevažiuodami iki jo pravažiavom didelę užtvanką
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/399400_4147959058263_276753093_n.jpg
    Bei tokią vietą kur matos didelė dalis upės, šita panorama sudaryta gal iš 6 nuotraukų, iš tikro matomas vaizdas yra gal 270 laipsnių
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/534638_4147933297619_1981214267_n.jpg
     
    Gerai žinomi veikėjai:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/391514_4155817094709_250252729_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/399404_4155817974731_2131463759_n.jpg
     
    Nu ir vaizdai iš plaukimo su valtim link niagaros:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/602441_4155820254788_1655856207_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/425128_4155822054833_1943558709_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/483278_4155826374941_1747635447_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc6/282661_4155831655073_962876959_n.jpg
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/389140_4155833295114_1933968092_n.jpg
     
    Niagaros miesto dangoraižiai iš toliau:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/531325_4155835895179_1057485985_n.jpg
     
    Bei pačio Cleveland centras grįžtant iš Niagaros:
    http://sphotos.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/599757_4155843215362_29781335_n.jpg
     
     
    Tai tiek, stengsiuos kartas nuo karto atnaujinti, ateinantį savaitgalį nusimato kelionė į Mičigano ežerą gaudyti lašišų :)
  6. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į washkys Gidas: Perku stacionarų kompiuterį   
    Sveiki forumiečiai, kadangi matau kad yra nemažai temų, kurios kuriamos net ne dienomis o valandomis, ir žmonės neapsisprendžia/nežino kokį kompiuterį rinktis, pirkti, o gal pirkti jau surinktą? Taigi bandysiu pagelbėti, gal kažkas ras ką nors naujo, gal prisimins ką buvo skaitę, bet užmiršę, taigi pradėkim.
     
     
    Procesorius
    http://www.techpill.lt/wp-content/uploads/2011/11/chip-in-socket.jpg
     
    Manyčiau viena pagrindinių dalių, kuri nulems kompiuterio tarnavimo/naudojimo laiką.
    Taigi ką reiktų žinoti, jį rinktis, visgi sąrašas jų didėja tiesiog dienomis.
    Pagal ką nuspresti man reikia Intel pentium, AMD bulldozer, gal AMD APU, o gal rinktis Intel i3 i5 arba i7? Pirmiausia reikia nuspręsti kiek pinigų žadam išleisti kompiuteriui.
    Senesni procesoriais su senesnėmis technologijomis visada bus pigesni, tačiau tai nereiškia, kad jie bus ypač lėti ir dažnai ges. Procesoriais tokia dalis, kuri realiai niekada negenda, kol nėra mechaniškai sugadinami.
     
    Procesoriui tūrėtumėme skirti nuo 20 iki 40% nustatytos sumos, priklausomai kam bus naudojamas kompiuteris.
    Branduolių kiekis nevisada nusako kompiuterio galingumą. Jei lygintume AMD-FX 8150 (kuris yra aštuonių branduolių), tai jo sparta prilygsta trečios kartos (Ivy bridge) i5 procesoriams (pvz 3570k kuris yra keturių branduolių), bei atsilieka nuo antros kartos (Sandy bridge-E) modelio 2600K kuris tiap pat turi tik keturis branduolius, tačiau turi "multi thread" funkciją kuri leidžia procesoriui įvairius skaičiavimus bei veiksmus atlikti apie 30-40% greičiau.
     
    Turbo boost technologija
    http://tautvidas.com/blog_img/wp-content/uploads/2011/04/Intel_TurboBoost.jpg
     
    Labai reikalingas dalykas kompiuterį naudojant įvairioms programoms, modeliavmui, įvairių formulių skaičiavimams, bei kitoms, daug resusrsų reikalaujančioms programoms.'
    Kaip tai veikia? Jei kompiuteris turi 4 branduolius su turbo boost technologija, tačiau programa išnaudoja tik vieną branduolį, o kitiems branduoliams esant ramybės būsenoje, visa papildoma energija bei sparta skiriama tam vienam branduoliui, kuris yra ypač apkrautas. Rezultate taip gauname greičiau atliktus veiksmus, apskaičiuotus duomenis.
     
    Kitas žingsnis renkantis procesorių, butų atkreipti dėmesį, į modelių numeraciją ir jų specifikacijas.
     
    Gerai, visiškai pasimečiau, nieko nebesuprantu, tai KĄ man rinktis? Juk tų modelių tiek daug..
     
    Nuoroda, kuri padės suprasti intel procesorių pavadinimų reikšmes, kad visa tai nebeatrodytų tamsus miškas.
    http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html
     
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/diagrams/processor-banner-core-i7-3920.jpg
     
    Jei papraščiau, duosiu paprastą pavyzdį:
     
    http://www.intel.com/content/dam/staging/image/Laura/processor_banner_Corei72600.jpg
     
    Pirmasis skaičius reiškia, jog tai antros kartos procesorius, toliau einantys trys skaičiai nurodo SKU (procesorio numerį), bei poto einanti raidė rodo procesoriaus išskirtines savybes. Pvz: i7-2600K, rodo, jog tai antros kartos Procesorius, aukštos numeracijos procesorius, o raidelė K rodo, jog procesorius yra "atrakintas", kitaip sakant, jį galima greitinti, įvairiai keisti voltažus, ir taip gauti dar greitesnį procesoriaus veikimą. Jei procesorisu yra be K raidelės, jo greitinimas yra labai ribotas, ir vargu ar išgausit bent 10% procesoriaus prieaugį.
     
    Klausimas tas pats.. :| Tai ką rinktis?
     
    viską susumavus, paprasti patarimai iš mano pusės ką pasirinkti(iš anksto atsiprašau AMD fan'ų nes rinksiu pagrinde Intel):
     
    Kompiuteris bus skirtas namams, jokių sunkių programų, tiesiog internetas, skype, office ir kitos programos: Intel Celeron, bei Pentium procesoriai: pvz: Intel Celeron G530 arba Intel Pentium G850
    Taip kompiuterio bendra kaina nesieks nei 800lt ;)
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet kuo pigiau: Rekomenduočiau rinktis iš AMD APU procesorių serijos, nes šie procesoriai jau turi keturis branduolius (užteks ilgam), bei stiprią integruotą vaizdo plokštę (stipresnę, nei intel HD)
    Tokio kompiuterio galutinė komplėktacija gali tilpti pilnai į tūkstantį litų, tačiau dabartiniai žaidimai pasijungs visi, o ir žaisti bus galima tikrai neblogai (35-40fps) ant HD ir maksimalių nustatymų.
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet reikalinga sparta: Patarimas vienas i3-2120
    Šios procesoriaus pilnai užteks žaisti dabartinius, bei ateinančius žaidimus (porai metų). Taip pat galite apsvarstyti ir AMD athlon x2.
     
    Kompiuteris skirtas naujausiems žaidimams, investicija į ateitį: patarimas rinktis iš antros ar trečios kartos i5 procesorių: Pats rekomenduočiau pigesnį i5-2320 arba brangesnį i5-3570
    Arba tesiog imti atrakintą i5-2500k ir jį spartinti.
     
    Šiuo metu dėti brangesnių procesorių, kai bus žaidžiami žaidimai, papraščiausiai neverta, nes technologijos atpigs, o šių procesorių užteks pilnai 3-4 metam į priekį su naujausiom vaizdo plokštėmis.
    Galutinė kompiuterio komplektacija gali būti nuo 1800lt iki 3200lt.
     
    Kompiuteris skirtas namams, daug programų veiks vienu metu, reikią atlikti video montažą, ar kurti 3d modeliavimą, AutoCad brėžiniai: Vienareikšmiškai i7 procesoriai, antros arba trečios kartos: Mano rekomendacija imti ekonomiškesnį, tačiau jau užsitarnavusį pagarbos i7-2600K, ir jį
    , arba imti trečios kartos i7-3770K ir jį taip pat truputį paspartinti.Kompiuterio galutinė komplektacija šiuo atveju gali kainuoti daugiau nei 3 tūkstančiai litų.
     
    Jei Kompiuteris bus skirtas profesionaliam darbui, bus atliekami dideli skaičiavimai, redaguojamos blu-ray kokybės vaizdo reportažai, filmai ir naudojama kita profesionali įranga, rekomenduoju imti pigesnį modelį i7-3930k arba brangesnį 3960k extreme.
    Svarstant apie tokių stiprių procesorių naudojimą, vertėtų pradėti galvoti ir apie serveriams skirtą techniką intel xeon e5
    Tokio kompiuterio komplektacija manau galutinė bus nemažesnė nei 5-6 tūkstančiai.
     
    Procesorių aušintuvai
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/598/ocz_vendetta_014.jpg
     
    Taigi reiktų nuspręsti kaip vėdinsime mūsų pasirinktą procesorių. Pabandysiu apžvelgi aušintuvų kokybės ir kainos santykį.
     
    (1 variantas) Taigi nusprendėme pasirinkti paprastą procesorių, namams, naršymui, žaidimams. Jei procesorius be K raidės (neatrakintas), netūrėtume perdaug jaudintis jog jis perkais, ir sudegs/suges..
    BET, jei mes pirkome procesorių, ir jį pasijungę girdime burzgimą, šniokštimą ar kitokį nemalonų procesoriaus aušintuvo skleidžiamą garsą, reikia imti kitą aušintuvą. Kokį pasirinkti?
    Siūlyčiau pasirinkti pigų aušintuvą, nes skirti tam perdaug pinigų taip pat neverta.
     
    Pasirinkimas tiap pat prasideda nuo aušintuvo tvirtinimo. Jei mes pirkome Intel i3/i5/i7 serijos procesorių, matome jog jie naudoja LGA 1155 jungtį (šios jungties aušintuvai naudoja H2 tvirtinimus (pvz: Cooler Master cooler Hyper TX3 EVO 1366/1156/1155/775/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2
    matome jog pirmiausia eina aušintuvo modelis, po to eina tvirtinimas. mūsų procesorius naudoja LGA 1155 jungtš, kaip matome aprašyme yra 1155 numeriukas, vadinasi esame tikri, jog šis aušintuvas kuo puikiausiai tiks į aušintuvui skirtas skyles.)
     
    Taigi skirkime aušintuvui nuo 50iki 80 ar 100lt, būsime tikri, jog aušintuvas tikrai atliks savo darbą geriau už prie procesoriaus pridėtą aušintuvą.
     
    Mano pasiūlymai: 1 2 3
     
    Brangesnių aušintuvų imti neverta, kadangi procesorius tikrai nekais tiek, jog reiktų kažko stipresnio. (juolab jei imate 3 kartos Intel i5/i7. Jie kaista dar mažiau).
     
     
    (2 variantas) Pasirinkome stiprų procesorių darbui, žaidimams, ir profesonialiam darbui, o gal tiesiog pasirinkote procesorių su K raide (atrakintą), ir ruošiamės jį spartinti.
    Tokiu atveju, procesoriaus aušintuvo kaina kyla su lyg spartinimo dažniu.
    Imsiu konkretų PVZ: tarkime pasirinkome antros kartos i5-2500K, kuris veiks 3.3 Ghz dažniu, ir mes ruošiamės jį spartinti iki 4Ghz. Papildomi 700 Mhz mums skleis papildomą šilumą per tą patį laiko tarpą, vadinasi mes turime pasirinkti aušintuvą kuris sugebės išskaidydi didesnį kiekį šilumos, pvz : 1 2 3
     
    Tačiau jei mes ruošiamės procesorių "spausti" iki maksimumo, mes turime skirti daugiau pinigų aušintuvams. PVZ: 1 2 3
     
    Visi šie pasirinkimai su vandeniniu aušinimu, tačiau nesijaudinkite, jums nereikės nieko pilti, pirkti papildomų detalių, ar kažko koreguoti. Viskas sandariai uždaryta, užpildyta, ir paruošta naudoti.
     
    P.S. Jei visdėlto norite aušinimo oru, rekomenduočiau rinktis Noctua firmos aušintuvus, tik jie dirbs tyliai, ir tuo pat matu išskaidys daug šilumos.
     
    Termopastos
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/cooling/33-Way_TIM_Comparison/Thermal_Interface_Roundup.jpg
     
     
    Taigi išsirinkome procesorių, aušintuvą, tačiau reikia ir juos sujungti kartu. Tvirtinant procesoriaus aušintuvą, reikia patepti procesorių termopasta, kad šilumos kiekis nesikauptų ant procesoriaus viršaus, o būtų perduodamas į aušintuvą. Kurį gi pasirinkti?
     
    Patarimas: nenaudokite termopastos, kuri būna pridėta prie originalaus Intel aušintuvo. Geriausias pavyzdys, kodėl nereiktų naudoti, pvz pirktas naujas intel i3 (pigus kompiuteris iki 1500lt), ir jungtas su jau pridėta termopasta bei aušintuvu. Procesoriaus temperatūra užkilo iki 45-50 laipsnių ramybės būsenoje. Tai yra perdaug!
    Net minimali investicija (5 litai už termopastą manau nėra perdaug), numušo šia temperatūrą nuo 45-50 iki 22-23 laipsnių. Štai ir normali procesoriaus temperatūra net naudojant originalų Intel aušintuvą.
     
    Kokią termopastą pasirinkti? Kuri yra gi geriausia? :|
     
    Vienareikšmio pasakymo kuri yra geriausia nėra ir kogero nelabai bus, nes informacija, bei nuolat daromi testai rodo daugiau ar mažiau kintamą temperatūrą. Visgi lyderius galime išskirti iš lentelės.
    http://img41.imageshack.us/img41/4614/zzzzzznr.jpg
     
     
    Patarimas: jei naudojate pridėtą aušintuvą prie Intel procesorių, tiks betkokia termopasta (nors už 5-7lt).
    Jei Perkate aušintuvą iki 150lt, ir nesiruošiate "perdaug" spausti procesorių iki limitų, tiks termopasta pridėta prie aušintuvo (taip, visada gausime mažą pakelį ar tūbelę).
    Jei pirksite vandens aušintuvą (tarkime corsair H50/H70/H80/H100), Reiktų pirkti geresnę termopastą (Arctic Silver 5, Antec formula 5, Noctua NT-H1). Jei pirksite Noctua procesoriaus aušintuvą (net ir NH-D14), naudokite pridėtą termopastą. Taip gausite geriausias temperatūras.
     
     
    P.S. Vidutinės Intel i3/i5/7 procesorių temperatūros netūrėtų viršyti: ramybės būsenoje (neapkrautas procesorius) - 40C, Apkrautas - 85C.
    Geros i3/i5/i7 procesorių temperatūros: Ramybės būsenoje 22-28 laispniai, Apkrautas procesorius - 55-70 Laipsniai. Jei gaunate kiek didesnes temperatūras, nebijokite, viskas tvarkoje. Jei gaunate mažesnes, puiku! ^_^
     
     
    Motininės plokštės
    http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/motherboards/MultiGPU/stack_of_mobos.jpg
     
     
    Taigi priėjome, prie to, kad reikia išsirinkti Į KĄ dėsime pasirinktą procesorių.
    Visų pirma, nuo ko reikia pradėti rinktis tai - procesoriaus "lizdas", kokią jungtį naudoja procesorius, tokios jungties turi būti pagrindinė plokštė: pvz visi antros bei trečios kartos procesoriai naudoja LGA 1155 procesoriaus jungtį. Taigi nuėję į el. parduotuvę iškart galime atmesti apie 40 % kitų plokščių, kurios naudoja kitas jungtis.
    Sekantis klausimas, kuris gali iškilti, kiek gi pinigų reiktų skirti, ir kokią pasirinkti?
     
    Atsakymas visgi kiek paprastesnis, Jei kompiuterio komplektacija neviršiją tūkstančio litų, neverta už motininę plokštę mokėti daugiau nei 150 ar 200lt.
     
    Tačiau vistiek likusių modelių labai daug.. ką pasirinkti?
     
    Čia jau prieiname prie dviejų aspektų ką pasirinkti - ar geresnį gamintoją, ar daugiau funkcijų? Pas daugumą susidariusi nuomonė, jog Asrock (Buvusi Asus dukterinė įmonė) gamina labai prastas, pigias, ir blogai veikiančias motinines plokštes. Na, tai kogero BUVO tiesa, (kai ji dar priklausė Asus gamintojam), dabar ji gamina hi-end motinines plokštes, kurios pagal kokybę bei spartinimo galimybes bei stabilumą prilygsta, bei lenkia net pačius gigantus Gigabite, ar MSI..
     
    Intel visada buvo, yra ir kogero tikrai neapleis pozicijų ties kokybe, todėl Intel motininių plokštės su mažesnėmis funkcijomis turi didesnes kainas, ir yra perkamos dėl aukščiau minėto garantuoto stabilumo.
     
    AŠ PATS, 8 iš 10 renkamų komplektacijų renku su Asrock motinine plokšte, ir dar nėra tekę prašauti. Taip gaunu maximalias funkcijas, privalumus, už mažiausią kainą rinkoje.
     
    Taigi, tarkime išsirinkome Gamintoją, šiuo atveju Asrock (nesu nieko pries Asus Gigabite ar MSI), gauname 14 variantų, o dabar tiesiog tenka išsirinkti sau reikalingas funkcijas, ko mes norime. Matome, kad sąraše turime ne tik H67 bet ir naujesnįB75 lustų rinkinius. JEI rinkomės antros kartos i3/i5 procesorių, rekomenduočiau rinktis H67, kadangi pati plokštė bus pigesnė, ir taip sutaupytus pinigus galėsime panaudoti kitur. Jei rinkomės trečios kartos i5 geriau imti su B75 lustų rinkiniu, taip kompiuterio panaudojimas bus daug universalesnis. Taip gausime ir USB 3.0, ir sata 6gb/s jungtis, ko negausime pasirinkę H67.
    Jei kalba eina apie i7 procesorių, motininės plokštės kaina taip pat tūrėtų būti ne 150 lt, Jei rinkotės 3770k, sakyčiau motininė plokštė tūrėtų būti bent Z77 lūstų rinkinio
    Taip gausi visus teikiamus privalumus kuriuos gali pasiulyti Ivy birdge procesoriai.
     
    Intel Quick sync
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/quicksync_create_edit_share.jpg
     
     
    Vienas iš teikiamų privalumų, kuris leis jums koduoti, perkoduoti, konvertuoti bei kitaip perdaryti video medžiagą (pvz iš DVD disko, norite perkleti į iphone 4 su maksimalia kokybe), taupant laiką.
     
    http://media.bestofmicro.com/5/N/274955/original/CyberLink%20MediaEspresso.png
     
    Štai puikus pavyzdys, kaip ši Intel technologija leidžia taupyti laiką. Tarkim naudojame programą Cyberlink mediaEsspreso ir per ją formatuojame HD kokybės filmą, į formatą, kurį palaikys iphone, ar iPad. Kaip matome, be jokių pagalbų, tiesiogiai suteikus apkrovą procesoriui mes rezultatą gautume po beveik triejų minučių (2:52).
    Jei panaudojame vaizdo kortą kaip spartintuvą, ir suteikiame apkrovą ir jai, rezultatą gauname daug maž po 1:30, kai tuo tarpu integruota (antros kartos procesoriaus) vaizdo plokštė kuo puikiausiai susidoroja su šia užduotimi greičiau nei per pusę minutės (6 kartus greičiau!).
     
    Tačiau mes jau turime ne tik antros kartos (Sandy bridge) bet jau ir trečios (Ivy bridge) procesorius, kurie mums siūlo dar didesnius greičius, ir dar geresnes technologijas.
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/HD_conversion_speed.jpg
     
    Štai pavyzdys, kaip trečios kartos procesorius su integruota vaizdo plokšte išnaudoja daugiau procesoriaus galimybių, ir rezultatą gauname dar geresnį. (dar greičiau apdorojama video informacija, perkoduojami video failai)
     
    http://faceit.lt/wp-content/uploads/2012/03/ivy-bridge-quick-sync-01.png
     
    Tai norint gautį didesnę sparta video konvertavime, turiu naudoti vidinę vaizdo plokštę, o kaip dėl išorinės? Jei aš naudoju ją?
     
    Na, jei naudojate motininę plokštę su senesniu lustų rinkiniu (pvz H67arba p67), susiduriame su papildomais sunkumais, tam kad naudoti vidinę vaizdo plokštę, turime perkrauti kompiuterį, perkišti kabelį į motininėje plokštėje esantį lizdą, įjungti PC, perkoduoti, ir grįžti veiksmais atgal, tam kad pajungti išorinę vaizdo plokštę. (arba tiesiog naudoti du monitorius vienu metu pajungus per skirtingas jungtis)
     
    Tai čia nesamonė :huh: Ką rinktis tada kad taip nebūtų?
     
    Patarimas - rinkintės lustų rinkinį z68, nes šis lustų rinkinys gali išnaudoti VIRTU teikiamus privalumus.
     
    Virtu
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/lucid_virtu_main.jpg
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/asus_p8z68v_pro_virtu.jpg [/img]
     
    kas čia per velnias?
     
    Tai technologija, leidžianti sujungti privalumus, ir pašalinti minėtus minusus. Virtu technologija leidžia panaudoti vidinę vaizdo plokštę vaizdo kodavimui bei perkodavimui, kaituo tarpu išorinė vaizdo plokštė puikiai pasitarnauja apkraudama didesnės apimities vaizdo užduotis.
    http://hothardware.com/articleimages/Item1644/VirtuTranscode.png
     
    Asrock XFastLan
    Dar vienas siūlomų privalumų kuriuos manau realu išnaudoti ir pajusti skirtumą naudojant internetą, žaidžiant žaidimus, ar bendraujant skype (video pokalbiuose ypač)
    Trumpai tiesiog pasakysiu, jog tai tiesiog Asrock gamintojų naudojama technologija jų motininėse plokštėse, kuri TURI įtaką paprastam vartotojui. Jos pagalba galite kontroliuoti interneto srautus, sumažinti "pingą/lagą/latency" žaidimuose, gauti stabilesnius interneto srautus.
    http://www.asrock.com/feature/xfastlan/2.jpg
     
    Taip pat pateikiu pilną puslapio nuorodą, kad per daug neišsiplėsti.
     
    Žinoma, Asrock, siūlo daugiau funkcijų, tačiau manau apžvelgti visas neverta, nes realios spartos, jūs galite ir nepajusti :rolleyes:
     
     
    RAM darbinė atmintis
     
    Tema, kuriai didelio dėmesio nesuteiksiu, nes ir kompiuterio veikimą jie įtakoja pakankamai mažai.
    Taigi, išsirinkome norimą procesorių, norimą motininę plokštę, laikas išsirinkti Ram darbinę atmintį.
     
    Ką rinktis? pasirinkimas gi didelis..
     
    Taigi visose parinktose variantuose mes turime naujus komponentus, ir mums prireiks DDR3 jungties RAM.
     
    Dėsiu mažiausiai 16GB, geriau būtų 32 gb. Teisingai?.
     
    NE
     
    Šiomis dienomis, kompiuteriai kuriuose yra windows 7, naudojamos stiprios programos, ir stipriai apkraunami, visvien kartais nesugeba išnaudoti net 4 GB ! neapsigaukite. Asmeninė rekomendacija - neverta dėti daugiau nei 8gb ram, nes papraščiausiai to neišnaudosime. 4 ar 8 gb ram yra per akis.
     
    Daug didesnę įtaką daro atminties greitis, nei jos kiekis.
    http://media.bestofmicro.com/2/0/315000/original/winrar%20memory%20bandwidth.png
     
    Patarimas, renkantis RAM, rinkitės 1333Mhz arba 1600Mhz greičio. Didesnių greičių rinktis neverta jei nenaudojate stiprių procesorių ir neužsiemate labai didelių failų tvarkymais, video redagavimais.
    Labai trumpai - rinkitės tokius RAM, kur aprašyme rasite CL9, ir 1.5V (svarbiau jei pasirinkote pirmos ar antros kartos i3/i5).
    Jei norite sužinoti plačiau apie tai ką reiškia CL9 ir 1.5V, ir suprantate angliškai, pasiskaitykite: http://www.hardwaresecrets.com/article/Understanding-RAM-Timings/26
     
    Taigi, konkretūs pavyzdžiai iš mano pusės, ką reikėtų rinktis renkantis kompiuterį:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 2000lt P.S. bus įdėtas tik vienas kaulas, ateityje galėsite įsidėti dar vieną jei trūks žinoma.
    Kompiuteriui iki 3000lt
    Kompiuteriui virš 4000lt
     
    P.S. nesuteikite didelės reikšmės atminties "radiatoriams", kadangi jie nekaistai tiek kad juos reiktų aušinti..
     
     
    Kietasis diskas
    http://image.made-in-china.com/6f3j00OBLtpRSIvGcT/HDD-500GB-Internal-7200-Rpm-3-5-SATA3-Hard-Disk-Drive.jpg
     
    Taigi, kietasis diskas. Ką reikia žinoti perkant, ir kokį pasirinkti?
     
    Patirtis rodo, jog pirkėjai, pirkdami ar surinktą ar dalimis kompiuterį, visiškai dezorientuojasi KOKS tas kietasis diskas yra įdėtas. O ir pardavėjai 90% komplektacijų rašo jog kietasis diskas - 500GB arba 750GB. O apie tai jog tai ar 5600aps ar 7200aps visiškai nutyli. Neaišku ir koks tas modelis, ir kokią vidinę "cache" atmintį turi.
     
    Taigi patarimai perkantiems:
     
    Rinkitės kietuosius diskus su didesnia "cache" atmintimi. "Bet komplektacijoje nerašo gi nieko". Perkant surinktą kompiuterį parduotuvėje ar salone, turite pilną teisę reikalauti atidaryti dėžę ir pasižiūrėti kas viduje (dažniausiai konsultantai iškart atskleidžia kas viduje, kad tik nereiktų atidarinėt).Perkant internetu, prie aprašymo visada būna parašyta. (pvz prie 500gb kietojo disko tūrėtų būti 32 arba 64MB cache). Kuo daugiau cache, tuo geresnis kompiuterio veikimas kraunant mažus failus.
    Rinkitės didesnių apsisukimų kietuosius diskus. Tai daro didesnę įtaką kompiuterio veikimui, nei cache. Internetinėse parduotuvėse rasie pasirinkimus, kurie siulys nuo 5200rpm, iki 10 000 rpm. Visa tai gerokai įtakos kainą, tačiau didesni apsisukimai lemia didesnį skaitymo bei rašymo greitį.
    Nepatingėkite pasižiūrėti dominančio HDD testus, puikiai nuspresite patys, kokio būtent HDD jums reikia.
     
    Kita alternatyva kietiesiems diskasm, tai SSD. Asmeniškai, manau labai geras dalykas, jei kompiuteris naudojamas darbo aplinkoje, namuose naršymui, bei nepakeičiamas dalykas loptopuose..
     
    O kodėl SSD geriau nei HDD?
     
    SSD krovimo laikas lygus 0.03ms ir mažiau, kai tuo tarpu HDD suranda failą per 13 ar net 25ms.. tai pastebima net ant 10 metų senumo kompiuterio, kai kompiuteris užkrauna 20 programų per 2 ar 3 sekundes.. Taip pat ir kopijavimo bei skaitymo greičiai yra daug kartų didesni, kas vėlgi suteikia spartesnį kompiuterio naudojimą.
    Tačiau SSD taip pat turi minusų, viena jų manau svarbiausia būtų kaina. Jei mes už 300lt galime nupirkti apie 1TB talpos diską, mes nupirksim tik ~64gb.. Tačiau SSD kainos dar krenta, technologijos tobulėja, kai tuo tarpu HDD technologijos sustojusios jau apie 10 metų. Viskas kas keičiasi ties HDD tai pagrinde talpos didėjimai (jau pradeda populiarėti hibridiniai SSD cache+HDD kietieji diskai, tačiau populiarumo jie dar nelabai susilaukė.
    Kitas SSD minusas, tai bsod langai ant windows operacinių, brokuotos siuntos, ir kiti nepatikimi tiekėjų skundai, apie tai kaip viena ar kita motininė plokštė "pykstasi" su SSD..
     
    Bet visgi, patarimai, perkant HDD/SSD:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 1500lt
    Žaidimų kompiuteriui už 2000lt
    Darbo kompiuteriui už 2500lt
    Profesionaliam darbui skirtam kompiuteriui už 4000+ lt
     
    P.S. Visur, kur parinkau SSD, galima daispirkti ir HDD duomenų kaupimui, tam kad neapkrauti SSD diską šiukšlėmis (bus reikalinga priežiūra).
     
     
     
    Vaizdo plokštė
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/1881/gtx680-launch-banner.jpg
     
    Labai greit technologijomis bei išleidžiamų modelių kiekiu, ši informacija pasens, o ir gali būti koreguojama. Vienareikšmio patarimo, kaip išsirinkti geriausią vaizdo plokštę, nėra. Ją galima išsirinkti pačiam, žiūrint įvairias būtent vieno ar kito modelio apžvalgas, palyginimus. Sausa pateikta informacija tikėti neverta. Ir dar šis tas. Vaizdo plokštės atminties kieks, ar tai būtų 1GB ar 2GB ar visi 4GB, nenusako vaizdo plokštės galingumo!
     
    Taigi, susirinkome komponentus, Jei susirinkome kompiuterį namams už 1000lt, paprastoms užduotims, skype pokalbiams ir pan. jums vaizdo plokštės net nereikia (viduje montuojamos vaizdo plokštės bus per akis).
     
    Tačiau, kai mes renkame žaidimų kompiuterį norime išsirinkti kuo geresnę, pigesnę vaizdo plokštę. Šiuo atveju, reiktų atkreipti į vaizdo plokštės veikimo bei geriausią kainos santykį.
     
    Manau šioje skiltyje pateikti savo pasiūlymų net neverta minėti, kadangi dažnai atsiras žmonių, kurie nesutiks su pasiūlymais, siūlys savas, Tei sveikintina ir lauktina. Atraskime geriausius kainos ir veikimo variantus kartu.
     
    Visgi pateikiu SAVUS pasiulymus, kai vaizdo plokštei galime išleisti tam tikrą sumą:
    iki 170lt (eko)
     
    iki 230lt (eko)
     
    iki 350lt arba 2var. 7750
     
    iki 500lt
     
    iki 750
     
    Na o toliau, jau kaip piniginės jums leidžia.. :)
    Patariu tik žvilgterti prieš perkant į http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html
     
    sąrašas, pačių galingiausių vaizdo plokščių (realaus veikimo) rezultatai. Tai padės jums susioreantuoti Kokios jums reikia.
     
     
     
     
     
    Maitinimo blokas
    http://4.bp.blogspot.com/_2qJq64sl5us/TAUFBExsfXI/AAAAAAAAAFo/LCn72wi59lE/s1600/psu2.jpg
     
    Taigi, priėjome prie viso kompiuterio "Maisto". Tikrai didelė dalis žmonių neįsivaizduoja kokios firmos ar kokio galingumo maitinimo šaltinį turi dėžėje..
    Perkant surinktą kompiuterį, jo taip pat nepamatysit kur užrašyto. Štai čia mielieji, visi salonai, ir parduotuvės ir "pataupo".. Nors to daryti nevertėtų. Maitinimo blokas svarbi kompiuterio dalis, kuri, jei bus persilpna, gali papraščiausiai sudeginti vieną ar kitą kompiuterio komponentą.. O praktika rodo, jog dažniausiai sudega vaizdo plokštės..
     
    Tai kaip išvengti "blogo" maitinimo bloko?
     
    Nesivaikykite "vatų".. Viena iš didžiausių klaidų, kai žmogus, nusipirkęs 750W maitinimą už 50 ar 60 litų tikisi, jog jis ir tarnaus kaip 750W.. Tačiau apkrovus jį bent 350 ar 450W, jis pradeda "kaukti" aušintuvas, arba dar blogiau, perdega kondensatoriai, ir pajunti svylėsių kvapą.. Laikas remontui.. Kad to nebūtų, rinkitės patikimų firmų maitinimo blokus (corsair, chieftec, aerocool ir kt.
     
    Taigi kita pusė, renkantis maitinimo bloką yra sertifikatai. Jei maitinimas turi bent 80+ sertifikatą, esate garantuotas, jog jis bus testuotas, atlaikantis apkrovas, nepaves, bei efektyviai (daugiau nei 80%) perdirbs elektros energiją.
     
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/GX450_effcurve.jpg
     
    Taip pat yra 80+ bronzinis sertifikatas, sidabrinis, bei auksinis (pats sertifikatas bei procentalios išraiškos pateiktos lentelėje). Tačiau kainų kategorijos tokių gaminių gerokais skiriasi.
     
    Kitas dalykas į ka reiktų atkreipti dėmesį renkantis maitinimo bloką tai "iš kur susidaro tie vatai"
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/gx450_label.jpg
    Puikus pavyzdys kaip tūrėtų atrodyti 450W maitinimo blokas, kuris bus panaudotas su vaizdo plokšte kuri naudos vieną jungtį(6pin). Reikėtų žiūrėti kuo didesnį 12V išskiriamą amperažą, taip būsime garantuoti, jog 12 voltų "linija" nebijo apkrovų, galėsime įvairiai spartinti vaizdo plokštę bei jungti ne vieną HDD. :)
     
    Asmeniniai pavyzdžiai renkantis maitinimo bloką:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
     
    Kompiuteriui su vaizdo plokšte iki 1500lt
     
    Profesionaliam darbui (stiprus procesorius, tačiau silpna vaizdo ploštė)
     
    Žaidimų kompiuteriui su viena galinga vaizdo plokšte
     
    Žaidimų kompiuteriui su dviem vaizdo plokštėmis
     
    Žaidimų kompiuteriui su triem ar keturiom vaizdo plokštėmis
     
     
    Korpusas
     
    Taigi atrodo išsirinkome viską, išskyrus korpusą. Čia manau labiausiai iš visų dalių būtent jūsų nuomone nuspresit Kokį korpusą verta pasirinkti.
     
    Renkantis korpusą reikia atsižvelgti į jau pasirinktos motininės plokštės tvirtinimus ar tai būtų mATX, ATX (populiariausias), Full ATX. Taigi radus motininės plokštės tvirtinimą, jo ieškome rinkdamiesi korpusą. Tvirtinimai visada rašomi trumpuose aprašymuose.
     
    Toliau reikia rinktis pagal kainą, ir tik nustačius kainą galime žiūrėti labiausiai mėgstamą/rekomenduojamą/ ar gražiausiai atrodantį. Pasiulymų šioje srytyje nelabai ir yra, nes dauguma renkasi skirtingus korpusus, nepriklausomai nuo rekomenduojamų.
     
    Kokius rekomenduočiau jums?
     
    Tiesiog rekomenduoju jums patikimas firmas, o jų gaminami modeliai jums tūrėtų tikti daugmaž visi pagal kokybę. Taigi rekomenduoju firmas: AEROCOOL, ANTEC, COOLER MASTER, CORSAIR, FRACTAL DESIGN, GIGABITE, THERMALTAKE, ZALMAN.
     
     
    Kompiuteriui iki 1500lt
     
    Kompiuteriui iki 2500lt
     
    Asmeninės rekomendacijos nežiūrint į komplektacijas:
    korpusas iki 220lt
     
    korpusas už 250lt
     
    tylus, geras korpusas už 310lt
     
    Tylus, funkcionalus korpusas tinkantis viskam
     
    Korpusas puikiai pritaikytas vandens aušinimui
     
     
    O toliau, nuo jūsų fantazijos, ir piniginės gilumo B-)
     
    Aušintuvai (dėžėms)
     
    Taigi, susirinkome visą komplektaciją, ir pasijungę matome, kad temperatūros pas mus geros, tačiau kompitueris pats karštas, iš vidaus sklinda šiltas oras, tačiau stovi ten viduje. Ką daryti, jog taip nebūtų? Turite palaikyti oro srauto judėjimą.
     
    Tai įdėsiu tris aušintuvus, kurie visi pūs į dėžę ir ji bus vėsi?
     
    Ne, tai klaidinga nuomonė. Norint palaikyti teigiamo (šviežio) oro srautą, mums reikia sudaryti oro tunelį, pro kurį oras galės jūdėti, "nesimals tarpusavyje" :D
    Pateikiu teisingo oro srauto diagramą, pagal kurią suprasite kur reiktų nukreipti oro aušintuvus:
    http://h8.abload.de/img/scenario7b1kc.jpg
     
    Tam, kad sudaryti tinkamą oro srautą, reikia teisingai "pakavoti" :rolleyes: laidus, kad jie netrudgytų orui judėti. (apie tai gal kada aptarsiu vėliau). Taigi, žinome, kuria kryptimi montuosime aušintuvus. Bet gali kilti klausimos, kokius pasirinkti?
     
    Pirmiausia reiktų nustatyti kokio dydžio aušintuvo mums reikia..
    http://images.brighthub.com/62/3/623f8056da588792f6d7b19c83b09c7b116b1fcd_large.jpg
    Jei turime nuspirkę dėžę, galim išmatuoti, jei ne, perkamos dėžės aprašyme turime susirasti kokio dydžio tvirtinimai yra, ir kokie aušintuvai yra pridėti (dėžėse, brangesnėse nei 120lt, jau tūrėtūme gauti bent vieną įmontuotą ventiliatorių).
     
    Kokį pasirinkti? štai čia jau reikia remtis į finansus, ir poreikius. Jei kompiuterį spartinsime iki "lubų", ir norime stabilumo, reiktų dėtį kiek didesnių apsisukimų aušintuvus.. (daugiau nei 1200RPM).
    Jei norime tylos, reikia dėti daugiau aušintuvų, su mažesnėmis apsukomis (600-800 rpm), taip aušintuvų išvis negirdėsime, tačiau oro srautas bus neblogas, kompiuteris vėdinsis pakankamai gerai.
     
    Kokią firmą rekomnduočiau aš?
     
    Norint pigių aušintuvų, rekomenduočiau rinktis Xilence, Nexus ar cooler master.
     
    Norint gerų, tylių, ir gerą oro srautą perduodančių aušintuvų, siulyčiau rintkis iš Scythe, thermaltake, ar net investuojant į tikrą tyla, rinktis Noctua.
     
    Taigi daugiau ar mažiau apžvelgiau kompiuterių komponentus iš savo "parapijos". Tikiuosi perskaitysit kam bus įdomu, dėl klaidų rašykit, pataisysiu, papildymų taip pat visada malonu sulaukti. Manau šią temą būtų galimą pridėti prie labiau matomų, jog daugiau žmonių rastų sau tinkamus komponentus. :rolleyes:
    http://1.bp.blogspot.com/_PCo-FiwPmp0/Sfloikp34PI/AAAAAAAADvQ/yBD9ppGenbQ/s400/extreme+pc+case+mod.jpg
  7. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Dhoviuz Tobula idėja arba Beždžionės teorema   
    „When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful" - Eric Thomas
  8. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Rokas Goes Wild Asmeninis tobulėjimas   
    Įspėjimas: Tai tik subjektyvi mano nuomonė. Viskas kas čia surašyta yra iliuzijų ir apsvaigimo nuo psichotropinių medžiagų rezultatas. Bet gal kas nors ras ir sau ką naudingo. Parašyta samonės srauto metodu ( ką mąstau, tą rašau).
     
    Atėjo metas ir vėl man parašyti. Prisikaupė daug minčių. O kas svarbiausia - dabar jos trumpos ir aiškios. Genialumas slypi paprastume, ar ne taip Einšteinas sakė?
     
    Apie ūkį ir bites
     
    Tikriausiai, kaip ir daugelis iš jūsų, esu kamuojamas minties - kaip man sukurti idealų verslą, kaip rasti tą idealią idėją, kurią galėčiau įgyvendinti, nes dabar manau, kad esu pakankamai kompetetingas VYKDYTI veiklą. Manau yra čia žmonių, kurie nori "daryti" verslą. Noro užtenka, įrankiai (materialūs ir ne) yra, kompetencijų kaip ir pakanka pradžiai, bet... Bet nėra tos idėjos. Ji niekaip nešauna į galvą, kad ir kiek bemąstytum, ką bedarytum. Nėra ir viskas. Pažįstama?
     
    "Nonsensas"
     
    Kas yra "nonsensas"? Nonsensas yra kaimo gyventojai, kurie sugeba užsidirbti iš daržovių (!), nonsensas yra nekilnojamas turtas, kai nedirbi ir pinigus gauni, nonsensas yra suši, nes aš nepadariau tos idėjos, nonsensas yra įvairios kavinės (cofee inn, max coffe, etc), nes aš vėl nepadariau tos idėjos, nonsensas yra appsai, nes rizikuoji, kaip asilas, beto aš nemoku, nonsensas, nonsensas, nonsensas... Visiškas š.ūdas. Arba kažkas pasiima geras idėjas arba jos š.ūdinos. Nonsensas vienu žodžiu.
     
    Self-help
     
    Skaitau knygas. Self helpo. Kaip tapti milijonierium, kaip uždirbti milijoną, turtingas ir vargšas, kaip dirbti dvi valandas per savaitę, Steve Jobs gyvenimo paslaptys, D.Trumpas sako, kaip parduoti bet ką... Self-help'o knygos - šūdų krūva. Geras marketingas užtat. Note to self: Knygos geras verslas. Parašyk, kaip "padidinti savo produktyvumą", išleisk knygą, take profit. Bet ne, tokių knygų jau daug. O aš nekoks rašytojas. Beto su leidykla daug bėdų, čia daug reikalų, čia sunku ( nors niekada nebandžiau ). Skip...
     
    Leidžiamės ant žemės
     
    Vieną dieną vaikščiojau Klaipėdos senamiesčiu. Galvojau, sugalvosiu gerą idėją. Viena diena tapo savaite. Mėnesiu. Pusmečiu. Šūdų krūva, mieste yra gerų idėjų, bet jos visos jau įgyvendinamos. O, pramoninkų federacijos pastatas. Įdomu, kaip jiems taip pasisekė? Juk jie irgi nuo kažko pradėjo..
     
    Keturios sienos
     
    Jau dvi savaitės neišeinu iš kambario. Ta prasme namų. Ta prasme, nebendrauju su žmonėm. Ta prasme guliu ant lovos ir galvoju. Ant stalo guli Donskio pasirašytas "Lietuviškasis liberalizmas".. Juk liberalizmas sako "laissez faire". Gavau aš tą laisvę. Niekas netrukdo. Tik aš pats.. Sau?
     
    Enemy within
     
    Ir galų galiausiai nušvitimas. Supranti, kad didžiausias stabdis esi tu. Ribas apsibrėži pats sau. Priešas viduje. O pizdy išrašyti aš moku...
     
    Ką autorius norėjo pasakyti?
     
    Mielas skaitytojau, jeigu tau nesvetima visa, kas čia surašyta, sveikinu - tu toks ne vienas. Jau kuris laikas kamavausi su šitom problemom - niekaip neina sugalvoti idėjos. Pirma kaltinau aplinką, poto kitus, poto pats save. Kol galų gale suvokiau, kad reikia elgtis konstruktyviai. Minčių blokada (kitaip nežinau kaip pavadinti) yra tik pasekmė. Reikia ieškoti priežasties. Aš ją radau. Naujoms idėjoms atsirasti, reikalinga bent viena iš šių 3 sąlygų:
    1. Nauji žmonės
    2. Nauja aplinka
    3. Nauji potyriai
     
    Užtrukau nei daug, nei mažai, kol tai suvokiau - 4 metus. Perskaityti aš daug kartų perskaičiau. Nu ir kas? Kas iš to, jeigu skaitai, bet nesupranti, kas iš to, jeigu žiūri, bet nematai, kas iš to, jeigu klausai, bet negirdi? Beveik budizmas...
     
    Svarbiausias mano atradimas, kad šios trys sąlygos yra ne tik idėjoms, verslui. Jos - universalios. Bandydamas jas vykdyti, tu tobulėji, kaip žmogus. Daugiau matai, daugiau jauti, daugiau žinai. O kur žinios, ten ir išmintis. Kur išmintis, ten ir idėjos.
     
    1 Nauji žmonės. Susipažinkit su naujais žmonėmis. Nesvarbu, kur - ar pas draugą baliuje pirtyje ar gatvėje ar galų galiausiai savo mokslo/darbo įstaigoje. Čia ne tik "labas" ar "kaip sekasi". Susipažinkit kaip priklauso. Klausinėkit apie viską - tegul pasakoja. Religinės pažiūros, politika, ekonomika. Kuo daugiau išgirsit, tuo geriau. Nekritikuokit, klausykit. Ir svarbiausia išgirskit tuos momentus, kai sako "kaip gerai būtų, jeigu". Protingi supras, ką čia galima pasiimti.
     
    2. Nauja aplinka. Kadangi nemėgstu šnekėti neargumentuotai, tai padarysiu sau nedovanotiną pramogą - leisiu sau nenurodyti šaltinio. Nes velniškai tingiu jo ieškoti. O jau vėlu. Ir aš tingiu. Anyway, mokslininkai yra įrodę, kad žmogus tobulėja esant įdomiai aplinkai. Buvo daryti bandymai su pradinių klasių vaikais. Vieniems buvo viskas tradiciškai, kitiems kas savaitę būdavo tai stalai perstumdomi, tai dekoracijos, tai spalvos, kitaip tariant viskas keitėsi. Ir ką jūs manot - ketvirtos klasės pabaigoje ta eksperimentinė klasė parodė maždaug 30% geresnius rezultatus negu kontrolinė. Galvojat šitas negalioja mums? Dar ir kaip galioja. Keliaukit. Po naujas vietas. Mieste apsilankykit naujose kavinėse, naujose vietos, ten, kur niekada nebuvot. Jeigu yra galimybė, keliaukit ten, kur apskritai viskas kitaip. Kultūrinis šokas veikia. Ir labai stipriai.
     
    3. Nauji potyriai. Aš nežinau, galbūt šneku vėl tą patį, bet tai iš esmės ir yra gyvenimo pagrindas ir prasmė. Kada paskutinį kartą darei kažką naujo? Senai? Tai gal metas judinti subinę ir kažką nuveikti naujo? Patikėkit veikia. Pamatysit, kaip viskas keisis.
     
    Nežinau, kartais atrodo, kad kai parašau, tai veltui. Niekas niekada neparašo, kaip jiems pasisekė. Dažniausiai skundžiasi, kaip jiems nepasisekė. Matyt tautinis bruožas... Aš žinau, kad ir kiek čia rašyčiau ar bandyčiau įkvėpti, dauguma Jūsų nieko nedaro. Dalis jūsų depresuojat. Esat nepatenkinti gyvenimu, tačiau nieko nekeičiat. O kaip gali kas nors pasikeisti, jeigu jūs patys nieko naujo nedarote? Gyvenimas, tai fizika. Tos pačios priežastys iššaukia tas pačias pasėkmes. Norint kitų rezultatų, reikia kitų veiksmų. Norėčiau, kad tu, mielas skaitytojau, pradėtum kažką daryti dabar. Aš nežinau, kiek tu sėkmingas ar nelabai, nežinau iš kur tu, ar kiek tau metų. Bet jeigu tu kažką nuveiksi, mano tikslas bus pasiektas. Atsidaryk wordą. Dabar. Susirašyk, ką norėtum nuveikti. Sunku ar ne? Šuolis su parašiutu, žygis su dviračiais arba šiaip pasivažinėjimas, plaukimas baidarėmis, šokių pamokos, teatras, kinas, naujas maistas, nauji žmonės, naujos vietos, nauji keliavimo būdai (rekomenduoju tranzavimą). Rašyk, rašyk. Jeigu parašei, užseivink ir užsirašyk "Bucketlist vasarai". Arba gyvenimui. Tai iš esmės neturi prasmės. Atsispausdink. Sveikinu, ką tik pasidarei mažą priekaištą nieko neveikimui. Pasidėk matomoje vietoje. Ir stenkis išbraukti viską , kas ten surašyta. Padaryk tai. Pasiimk pirmą punktą. Susirašyk viską, ko reikės įgyvendinimui, kaip tai padaryti. Eik į detales. Nebesvarstyk abstrakčiai. Užteks. Metas mąstyti konkrečiai.
     
    Bet aš vistiek žinau, kad didžioji dalis to nepadarė. Kodėl? Nežinau. Tingit galbūt. Susirašykit, ką norit nuveikt ir pasidėkit matomoj vietoj!
    Dabar, nes vėliau užmiršit. DABAR.
     
    Jeigu kasnors taip ir padarys ir įgyvendins nors vieną savo svajonę ar tikslą, kur buvo užsirašęs - parašykit į PM, man su sąžine bus lengviau, geriau miegosiu.
     
    Geros vasaros, forumiečiai, neapkerpėkit, tobulėkit, o vėliau dalinkitės įspūdžiais, nes mes čia tam ir esame, ar ne? :)
     
    Mr. R
  9. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Rokas Goes Wild Asmeninis tobulėjimas   
    Užsiimu tik moraline masturbacija forumuose.
  10. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Aidahasas 11/12 klasės skaityti kūriniai   
    11-12-kūriniai.ppt
     
    12OKU-SAMPROTAVIMO-TEMOS.ppt
     
    Lietuvių-skaidrės-Microsoft-PowerPoint-Presentation.ppt
     
    temu_kontekstai.doc
  11. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Mazeika Kompiuterastų (ar kitaip kompiuteristų) techninis forumas   
    uzdarbis.lt girdejau daug specu sedi ten
  12. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į scouchy Lietuvių k. VBE (2012)   
    Nepasididziuokit ir dekite visa turima medziaga susijusia su lietuviu vbe.
  13. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Cycle Lietuvių k. VBE (2012)   
    Kalbos stiliai:
    https://sites.google.com/site/egzaiegzai/kalbos_stiliai.doc
     
    Literatūros terminai/žanrai:
    https://sites.google.com/site/egzaiegzai/literaturos_terminai.doc
     
    Literatūros srovės ir kryptys:
    https://sites.google.com/site/egzaiegzai/lliteraturossrovesirkryptys.doc
     
    Literatūriniai kontekstai:
    http://www.part.lt/img/ccd1525e1f804127cb2d3a9c963b5a0c468.jpg
     
    Vaizdingi posakiai:
    http://www.part.lt/img/4f265cc6c6f1db452fd234187a081a99225.jpg
    http://www.part.lt/img/b0fed7661ca982daf923596615d6ab70904.jpg
     
    Antikos kultūros lobiai:
    http://www.part.lt/img/989d229c620b454b6d4f6df31cfe73de26.jpg
    http://www.part.lt/img/58ead5e37f79de10da07a92a44d37f85180.jpg
     
    Tautiškumo ir patriotiškumo tema:
    http://www.part.lt/img/b1ea4d119cd7053e627ec2a334cb6826795.jpg
    http://www.part.lt/img/c38e4b8856cb725f83c34149fbb404d8200.jpg
     
    Eilėraščio skaitymo principai ir planas:
    http://www.part.lt/img/f123ba24e8e91b125acdee9007d942ac100.jpg
     
    Prozos teksto analizės ir enterpretacijos orientacinės gairės:
    http://www.part.lt/img/1e63c7fb64e9880936c83540f6439d34346.jpg
    http://www.part.lt/img/65ce20c371ca315f9d2eda26268c0a14645.jpg
  14. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į papaxes Lietuvių kalbos VBE   
    Pries mirti neprisikvepuosi
  15. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Justinas Video blogai "Justinas apie: ...."   
    Sveiki,
     
    kadangi esu šimtą kartų bandęs dėstyt savo mintis raštu ir šimtą kartų visai nepavyko, nusprendžiau pabandyt savo mintis papasakot prieš kamerą:
     

     
    Update 19/05/2012
     
    Po pirmo vlog'o sulaukiau daugybės klausimų apie studijas užsieny, kaip pats stojau, ar patinka ar nepatinka. Nusprendžiau padaryt apie tai savo antrą vlog'ą.
     
    Pamatęs galutinį rezultatą supratau, kad pats sau energijos prieš kamerą kalbėt pritrūkau ir... nors labai stengiausi karpyt daug daug dar visokių minčių iš vlogo, vistiek gavosi žiauriai ilgas. Na, bet džiaugsiuos, jei bent kam nors tos miglotos UK studijos pasidarys bent šiek tiek aiškesnės :)
     

     
    Update 26/05/2012
     
    http://www.youtube.com/watch?v=NqVvJiwHMbA
     
    Štai jau trečiasis video blog'as, šį kartą pasimokęs iš ankstesnių klaidų nusprendžiau lakoniškai nušviesti jaunimą apie marketingą ir kodėl tai svarbi kasdienio gyvenimo dalis :)
  16. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Rokas Goes Wild Ripping off arba kaip uždirbti... šimtą litų   
    DISCLAIMER: Tekstas nerišlus, padrikas, rašyta samonės srauto principu ( ką mąstau, tą rašau ). Visa info - asmeninė nuomonė. Jeigu norit gražios struktūros skaitykit knygas. Čia jos nebus.
     
    Sveiki forumiečiai,
     
    dažnai bendrauju su žmonėmis, kurie nori pradėti verslą.
     
    Su kuo aš susiduriu?
     
    Ateina jauni žmonės, šneka apie verslą, jo vystymą, galimybes taip, lyg stovėtų jų fabrikai, tačiau nieko dar nėra sukūrę..
     
    Atpažįsti save? :)
     
    Taip taip, visi pradedantys išgyvena tą etapą - visiems sakai, kad esi verslininkas, nors iš esmės tavo pajamos iš tėvų kišenės.
    Atėjo metas veikti. Gana šnekėti, reikia veikti. Juk kai geri degtinę, už stopkės užlaikymą baudą gali gauti :D Taip ir čia - gana stabdyti.
     
    Įtariu, kad daugelis iš čia esančių mąsto apie verslą, kaip ir kokį jį kurti. Sveikintinas dalykas. Jūs jau patenkate į 5% populiacijos, kurie MĄSTO. Tačiau vien mąstymas nieko nesukuria. Mąstoma per sudėtingai ir per daug.
     
    Tai kaip man uždirbti milijoną? O kam tau tas milijonas, jeigu alus bare 5-6 litus kainuoja? :D Sakai tavo kitos vertybės? Ar tikrai? :)
     
    Taigi kiek jaunam žmogui vasarai reikia pinigų.
     
    Sakykim švenčiam kiekvieną savaitgalį ir paliekam po 50 litų alkoholio, rukalų ir pramogų pramonei.
     
    12x50=600
     
    Pridedam valgymą restoranuose ir kavinėse - 100 litų savaitei. Vadinasi visai vasarai - 1200
     
    Smulkioms išlaidoms ( guma, žiebtuvėliai, etc) - 200
     
    Taigi bendrai paėmus, norint vasarą PONIŠKAI pagyvent reikėtų apie 2000LT. ( čia tik mano asmeniniai paskaičiavimai, prašau nekritikuoti, visi esam skirtingi)
     
    2000Lt... Nepanašu į milijoną..
     
    Taigi, jau žinom ko mums reikia vasarai. Šiokiai tokiai.
     
    Įvaizdis. Įvaizdis yra viskas. Norint, kad į tave atitinkamai žiūrėtų taip ir reikia atrodyt.
     
    Investicijos:
    Geras laikrodis. Nediskutuotina tema. 300 LT.
    Padorus švarkas. 200LT
    Balti marškiniai ( optional, jeigu jau turi)
    Gražiai atrodantys batai ( ne kedai, nes juk nenorim atrodyt, kaip xebra iš gariūnų?) 100LT (išpardavimai)
    Taigi bendrai reikės 600LT
     
    Tai va turim šiokius tokius tikslus - 2000LT vasarai ir 600LT įvaizdžiui. Not bad, žinant ko nori, galima ieškoti ir priemonių.
     
    Taaaigi. Verslininkai. Mąstytojai. Pradėkim.
     
    Man geras darbas yra tas, kur dirbi pramogaudamas. KĄ? Taip taip. Pramogaudamas. Įsivaizduokit - pramogaujat vasarą ir dar pinigų užsidirbat. Ko ne gyvenimas?
     
    Lendam į pramogų sferą.
     
    TAISYKLĖ NR.1 - didžioji dalis žmonių yra tinginiai.
     
    Mes šią taisyklę ir išnaudosim. Žmonės tingi organizuotis. Tingi ieškoti info. Jie tiesiog tingi. O tu ne. Čia tavo privalumas, niša ir verslo galimybė. Kaip?
     
    Čia pateikiami tik keli pavyzdžiai, bet pramogų yra tiek daug, kad manau kiekvienas savo mieste ar bent jau miestelyje ar bent jau savo rajone kažką rasite.
     
    Organizuokite pramogas
     
    Dažasvydis. Velniškai gera pramoga. Taigi, surenkam 20 žmonių. Dažasvydžio kaina - 45LT/žmogui (gali skirtis). Surenkam iš žmonių po 50LT. Kadangi patys pramogausim tai -45LT ir reikės 19žmonių, vadinasi 19x5-45=50LT.
    Kaip jums toks verslas? Pramogauji ir dar 50LT pasidarai. Sakai mažai? O jeigu nuo kiekvieno surinksi po 10Litų ir ne 20 o 30 žmonių?
     
    Baidarės. Randamos visoje Lietuvoje, kiekviena didesnė upė siūlo šias pramogas. Vėl paprasta matematika. Užsimetam pinigų ant kainos. Aišku, tikrai atsiras, kas sakys, kad yra pigiau. Pirmas atsakymo variantas, kada subinė nedega: " Na jeigu tau brangu, niekas neverčia važiuoti. Bet be tavęs bus liūdna"
    Jeigu subinė dega: "Kaip supranti organizacinis darbas irgi darbas, tai tie keli litai tavęs vargšu nepadarys"
     
    Spec. pramogos. Nedaugelis žino, kad viskas nėra ypatingai brangu. Pvz. Klaipėda - prabangi jachta plaukimui iš Klaipėdos į Juodkrantę kainuoja 400-600LT dienai. Telpa apie 10 žmonių. Sakykim kainuoja 400. Surenkam iš žmonių po 50. 9*10-40=50LT. Vėl 50LT. Vėl pramoga, visai dienai. Tas pats Kauno mariose. Netingėkit paieškot info.
     
    Kaunas, Klaipėda, Vilnius. Susisiekus su mažų, privačių lėktuvų savininkais, galima susitarti, kad nebrangiai paskraidintų. Žmogui apie 40-50LT. Įspūdis garantuotas. Oro uoste paimkit šašlykų, truputį alaus. Vieni kyla, kiti leidžiasi, šašlykai čirška, žmonės bendrauja juokiasi. Pramoga+pelnas.
     
    Tokiu būdu be pradinio kapitalo galima pramogauti ir dar pinigų užsidirbti. O ko ne vasara? :)
     
    Aš suprantu, kad galbūt daug neužsidirbsi, tačiau papramogausi, pavasarosi ir būdamas protingas pinigų netaškysi ir pildysi savo tikslus.
     
    Suprantu, jog norėtumėt, kad aš dar daugiau papasakočiau, kaip pinigų užsidirbt. Tačiau noriu palikti tai jums - tik nuo jūsų pačių priklauso, kiek pinigų užkalsit. Yra tikslai, yra pradinės priemonės - VEIKIT. Dabar. Atsidarot feisbuką, rašot draugams, ką jie savaitgalį veikia. Organizuojat, darot.
     
    Kadangi neišmąsčiau, kaip šitas mintis įvilkti į kažkokį kontekstą, tai manau tiesiog šiaip parašysiu, ką dar norėčiau pridėt:
    1. Ordnung ist ordnung. ( Vokiškas posakis: Tvarka yra tvarka). Gyvenk disciplinuotai. Užsibrėžei darbą, padaryk. Pasakei, pažadėjai - laikykis žodžio. Tvarka turi būti. Visur. Susitvarkyk stalą, desktop'ą, kambarį. Tvarka aplinkoje - tvarka galvoje. Tada mintys aiškesnės ir lengviau mąstosi.
     
    2. Įvaizdis yra viskas. Atkreipkit dėmesį į savo laikrodį ir batus. Batai turi būti švarūs ir nenudriskę. Asmeninė patirtis. Pasimokykit iš mano klaidų.
     
    3.Apie ūkį ir bites - būtinai pažiūrėkit. Pasimokykit. Ir nedarykit klaidų - čia pravers ne tik tai versle, ar įtikinėjant kažką varyti į jūsų organizuojamą renginį :)
     
    4.Niekada nesakykit, kad neturit pinigų. NIEKADA. Pinigų pas jus visada yra, tiesiog jūs labai taupus. Arba "pagalvosit, paskaičiuosit"
     
    5. Idėja. Idėja yra bloga tada, kai ant popieriaus turi užsirašęs galutinį likutį, t.y. kiek iš to uždirbsi. Jeigu neturi, nedrįsk šnekėti, nes būsi kaip socdemas per rinkimus - šneki ir nežinai apie ką šneki.
     
    6. Niekas niekada nepradėjo verslo geru metu. Niekam nebuvo idealių sąlygų. Visiems buvo sunku. Skundžiasi mergiotės. Vyrai dirba.
     
    7.Turtingam žmogui nereikia sakyti, kad jis turtingas. Tai matosi. Nevaizduokit verslininkų tik kažką pradėję. Juokingai atrodo. No shit.
     
    8. RYTE PAKELK SUBINĘ BENT JAU 9H IR EIK DIRBT. Pareto dėsnis - per 20% savo laiko, mes padarom 80% darbų. KELK SUBINĘ IR EIK DIRBT. Tada tas 80 didės kasdien. Kuo daugiau, tuo geriau.
     
    9. Visa informacija yra internete. Jaučiu youtube'ėj gali rasti, net kaip daryti skrandžio operacijas. Viskas yra. Netingėk ieškot.
     
    10. Nešvaistyk laiko veltui. Feibukas skaitliuko neturi ir už tai pinigai nekapsi. Paskaityk, paieškok info, susitik su žmonėm ( naudingiems pokalbiams žinoma). Eik, domėkis, mokykis. Tobulėk. Kitaip - pyzdėc.
     
     
     
    Tai tiek norėjau prieš vasaros sezoną visiems papasakoti. Jeigu bus poreikis, galit rašyt į AŽ. Tik neužsiiminėkit savipisa "kaip man sunku", neklausinėkit durnų klausimų "ką man daryt" ir nerašykit "aš jaunas optimistas ieškau darbo". Į šituos klausimus atsakymai internete arba pasaulyje už lango.
     
    EIKIT IR DARYKIT.
    DABAR
  17. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į VytazM Kofemano konkursas: Parašyk apie uždarbis.lt - laimėk domeną!   
    Šiaip, per kelias min. parašiau, tai neteiskit, kas "šovė" į galvą tą ir išdėsčiau ;]
     
    Susikūriau aš accountą,
    Uzdarbis.lt į naudą.
    Padeda mastyt kitaip,
    Žvelgt į viską abstrakčiai.
     
    Užsidirbti pinigų,
    Gauti naudą iš kitų.
    Bei pačiam kitam padėt
    Po truputį tobulėt.
     
    Kurtis ateitį iš lėto,
    Kad be darbo nesedėčiau.
    Tobulėti, daug mastyti,
    Ateitį sau "padaryti".
     
    Galvoj pilna man įdėjų,
    Piniginėj švilpia vėjai.
    Bet manau taip neilgai,
    Liko laukti man tikrai.
     
    Šito forumo pagalba,
    Ir narių paskelbtą naudą,
    Aš pritaikysiu vėliau,
    Ir gyvensiu daug geriau!!!
  18. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Benytoo ----   
    --
  19. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Camas „The Pirate Bay“ ketina talpinti serverius nepilotuojamuose lėktuvuose   
    Prikolina žiauriai. Aš tai savo serverį marse laikau
  20. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į mcHP Ar turite panelę? Apibūdinkite jūsų bendravimą   
    Man žmona neleidžia merginos turėti :(
  21. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į FV120 5 filmai, įkvėpsiantys jaunus verslininkus   
    Listas geras, bet pasigedau "Glengarry glen ross" :)
     
    http://www.youtube.com/watch?v=y-AXTx4PcKI
  22. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Jasinka 5 filmai, įkvėpsiantys jaunus verslininkus   
    Kaip duonos reikia ieškoti.
  23. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į aemdy HTML kodai skype   
    Sveiki, prieš keletą minučių pats šitą reikalą aptikau internete, tad nutariau pasidalinti.
     
    http://img4skype.com/help.html
     
    http://skypeimg.com/
     
     
     
    Šiame puslapyje nurodomi veikiantys kodai, eikite į index'ą ir rasite gatavų paveiksliukų kodus, tikiuos patiks. :)
     
    Gaila tik, kad galima sufeikinti žinutės citatą, scammeriams pravers...
  24. Patinka
  25. Patinka
    Mantoskalt sureagavo į Kysukas Androidas Kubilinatorius 1.5 (live)   
    Cheat'ų dar nėra?
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...