Pereiti prie turinio

lightBouncer

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    28
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

lightBouncer Pranešimai

  1. Verslas būtų pagrinde prekių importas iš trečiųjų šalių. Pradinės investicijos - apie 10 tūkst. Lt (iš savų pinigų metamės). Imonėje pradžioj būtų du žmonės, o paskui tai jau žiūrėsim.

     

    Pirmiausia, būtų įdomu, ką nariai gali patarti dėl įmonės formos. Uždaroji Akcinė Bendrovė ar Mažoji Bendrija?

     

    1. Iš esmės, MB prieš pora mėnesių atrodė patraukliai, kol nesužinojom, kad Seimas sugalvojo "nusodrint" nuo MMA, net ir tuo atveju, kau jau kitur dirbi. Dabar kiek žinau, šis dalykas atidėtas iki 2015 m., o dabar palikta galioti senoji tvarka. Kaip MB vyksta pelno nusiėmimas pagal dabar galiojančią tvarką? Vienur sako, kad galima tiesiog nusiimti kaip pelną avansu ir mokėti 20% GPM, kitur sako, kad bet kokiu atveju kai pelnas nuimamas asmeninėms išlaidoms, būtinai apmokestinamas kaip darbo pajamos (15% GBM 27% VSD + 9% PSD). Tai kaip yra iš tikrūjų? Ar įmanoma nuimt nuo MP pelną, mokant tik GPM? Žinau, kad su MB vadovu galima sudaryt paslaugų sutartį ir mokėt tik 15% GPM, bet ar apskritai galima MB nariams padalinti pelną, mokant tik GPM?

     

    2. Kokie, iš esmės, pliusai būtų atidarant UAB lyginant su MB?

     

    3. Abu esam jaunesni nei 29 m., niekad anksčiau verslo nedarę (tik IV). Kokių lengvatų būtų galima tikėtis? Paskolos iš esmės kaip ir nelabai reikia, kiek skaičiavom išlaidas, pradžiai užtektų ir savų pinigų. Bet domintų negrąžintina parama verslui, smarkiai sumažintų įėjimo į rinką kaštus ir riziką.

     

    Iš anskto dėkingas už bet kokią pagalbą ;)

  2. Visiškai teisingai. Bet PSD privalo mokėti visi nariai nepriklausomai nusiiminėja pelną ar ne.

     

    Apmokestinimas

     

    1. Asmeniniams poreikiams išsiimamos lėšos

    Vienas iš mažosios bendrijos privalumų yra tai, kad narys gali dirbti bendrijoje nesudarydamas darbo sutarties, t.y. nereikia mokėti didelių mokesčių nuo darbo užmokesčio. Narys metų bėgyje gali gauti iš mažosios bendrijos lėšų savo asmeniniams poreikiams. Galima laisvai pasirinkti, kaip šias lėšas apmokestinti:

    a) Kaip su darbo santykiais susijusias pajamas, žr. žemiau;

    b) Kaip avansu išmokamą pelną, žr. žemiau.

     

    Gyventojų pajamų mokestis:

    a) Su darbo santykiais susijusios pajamos - 15%;

    b) Avansu išmokamas pelnas - 20%.

     

    Valstybinio socialinio draudimo įmokos:

    a) Su darbo santykiais susijusios pajamos - 26,3%. Nereikia mokėti nuo sumos, viršijančios 5 952 Lt per mėnesį ir 71 424 Lt per metus;

    b) Avansu išmokamas pelnas - neapmokestinama.

     

    Privalomojo sveikatos draudimo įmokos:

    a) Su darbo santykiais susijusios pajamos - 9%;

    b) Avansu išmokamas pelnas - neapmokestinama.

     

    2. Pelnas

    Mažoji bendrija, kaip ir UAB ar IĮ, nuo uždirbto pelno moka 15% arba 5% pelno mokestį. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 000 000 Lt, taikomas 5% pelno mokesčio tarifas.

     

     

    3. Pelno paskirstymas (dividendai)

    Mažosios bendrijos pelnas gali būti skirstomas bendrijos nariams:

    a) Pasibaigus metams - už praėjusius finansinius metus;

    b) Metų bėgyje - už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį.

     

    Paskirstytas pelnas apmokestinamas 20% gyventojų pajamų mokesčiu.

     

    Jei mažosios bendrijos narys metų bėgyje gavo daugiau lėšų negu jam paskirta metinio pelno dalis, narys turi grąžinti skirtumą, įskaitant mažosios bendrijos sumokėtus mokesčius.

     

    Jei mažosios bendrijos narys metų bėgyje gavo mažiau lėšų negu jam paskirta metinio pelno dalis, jam išmokamas tik skirtumas.

     

    Čia ne iš easystart.lt kartais paėmei? Nes jie tiesiog konsultuojanti bendrovė, o ne valstybinė įstaiga, tai irgi gali būt klaidinga..

  3. Na nebutinai, kartais labiau apsimoka UAB, ind. veikla labausiai tinka, kai teiki paslaugas, kur nedidele rizika, nereikia jokiu draudimu, licenziju ir t.t.

     

    Tu čia labai teoriškai pasakei. UAB įkurt reikia laiko ir yra pradinės sąnaudos, plius buhalterį reikia samdyt. O gi sakė, sakė žmogus, kad pinigai nedideli ir veiklos gali tik trukt tik pora mėnesių iki kol Bitcoin kaina turbūt stabilizuosis, kada arbitražas bus nebe pelningas. Tai ką jam kurt dabar UAB, mokėt 1000 už dokumentus, samdyt buhalterį, o po kelių mėnesių jį uždarinėt? Įmonės uždarymo procedūros - vėl papildomos pinigų ir ypač laiko sąnaudos.

  4. Aciu uz atsakymus o kaip del mazosios bendrijos? Ten pelno mokestis tik 5% kiek skaiciau. O IV tai kaip supratau individualios veiklos pazymejimas? Gal galite placiau?

     

    Pelno mokestis taip 5%, jei apyvarta neviršys 1 mljn. Lt per metus, kitaip - 15%. Tas pats ir UAB. Bet čia pačiai įmonei.

     

    Bet nuo 2014 m. sausio 1 d. Mažosioms Bendrijoms įsigalioja nauji moksčiai. Jeigu norėsi nusiimt nuo MB sąskaitos pinigų sau, tada nuo tų nuimtų pinigų papildomai reikės mokėti 20% GPM, 26.8% VSD ir 9% PSD.

    Verta pažymėti, kad taipogi reikės kas mėnesį mokėt 26,8% VSD (268 Lt) ir 9 % PSD (90 Lt) nuo MMA, kuris dabar yra 1000 Lt. Šituos mokėti reikės NEPRIKLAUSOMAI nuo to, ar lėšų tą mėnesį nusiėmei ar ne, ir netgi NEPRIKLAUSOMAI nuo to ar tuos VSD ir PSD jau moki ar už tave moka kažkur kitur, t.y. dirbi, esi studentas, t.t. Net jeigu ir pelno jokio neturi ar net nuostolio vistiek turėsi mokėt kas mėnesį, liaudiškai tariant, 350 Lt "abonentinį" mokestį SoDrai, vien dėl to, kad esi MB narys. Plius MB buhalterinė apskaita yra panaši kaip UAB, kas reiškia, kad dar daugiau popieriukų reikės rinkti, norint įrodyti savo išlaidas, kad mokesčiai į minusą nenuvarytų.

  5.  

    Del pajamu, as gal blogai panaudojau savoka. Mano supratimu pajamos butu 10500, taigi sumokejus 15% mokesti butu 8925 , taigi 1075 litai nuostolio. Ar pajamu mokestis skaicuojasi butent nuo pleno tai yra 500 litu? Aciu

     

    Pajamų mokestis skaičiuojasi nuo pelno, nepriklausomai ar tu IV išsiėmęs ar įmonę turi. UAB'ų jokių kurt tau neapsimoka, ta procedūra Lietuvoj yra ryškiai per ilga ir visi popieriai kainuoja apie tūkstantį litų + plius įstatinis kapitalas 10000 lt reikalingas, nebent žinai, kad ir po kelių metų tuo užsiiminėsi ar žadi skolintis šimtus tūkstančių ir žaist su svetimais pinigais. IV gali išsiimt nemokamai ir pradėt veiklą jau tą pačią dieną. Bet kas liečia Bitcoinus, jei pinigai eis per tavo banko sąskaitą, tai reikės rinkt popierius, kad leistų tau atskaityt bitkoinų pirkimus kaip išlaidas, o čia gali būt sudėtinga, nes tos moteriškės VMI turbūt išvis nežinos kas yra bitkoinai ir ilgai ten reikės aiškint jom..

     

    Mokesčiai IV tavo atveju būtų 5% GPM VMI, ir apie 14% VSD ir 4.5% PSD Sodrai. Jei dirbi kitur kur nors PSD mokėt nereikės, nebent tavo mokėtinas PSD viršys tuos 4.5%, tada metų gale reiks skirtumą sumokėt.

  6. Kuo čia dėta sąvoka "arbitražas"? Ir tai išvis nepavadinčiau verslu - pirkti vienoje keitykloje pigiau, kitoje parduoti brangiau... tai - tiesiog spekuliavimas valiutų, el. pinigų ar akcijų kursų skirtumais. Ir apie kokias sąnaudas kalbi, jei pinigai tuojau sugrįžta, nes greitai parduodi, kaip supratau? Juk neinvestuoji į gamybą, įrenginius, žaliavas... koks tai darbas ir kokie mokesčiai... kodėl negali mokėti pajamų mokesčio? Pajamas kaip tik gauni, tik reik žiūrėti, kokią veiklos rūšį rinktis, ir jei tai finansinė veikla - jai gali reikėti licencijos. IĮ ar IV nemanau, kad tinka - dėl atsakomybės visu savo turtu. Geriausia, manau, UAB.

     

    Spekuliavimas būtų jei jis pirktų ryte tikėdamasis vakare parduot brangiau. Kai pardavinėji tarp dviejų skirtingų išsibalansavusių rinkų tai yra arbitražas, ir jis padeda subalansuot kainas rinkose, šiuo atveju Bitcoinų keityklose.

     

    Jeigu akcijom prekiaus tai reikės biržos maklerio licenzijos turbūt.

    Jei Bitcoin'ais prekiaus nereikės nieko greičiausiai, tik IV išsiimt. Ir kodėl IV jam netinka? Kokio velnio jam tą UAB'ą kurt, jei rizikuos tik savo pinigais? IV gali išsiimt nemokamai ir greitai, įmonę dėl tokio dalyko kurt apsimokėtų Vakarų šalyse, kur verslo įkūrimo procedūros yra normalios, o Lietuvoj klesti biurokratija..

  7. Kad jie ir Kosta Rikos finansų priežiūros institucijai "SUGEF" nepateikdavo reikalingų dokumentų ir neturėjo dėl to leidimo verstis tokia veikla.. Dėl to ir uždarė. Na, bet tiesos ir Tavo pasakymuose yra, keista kodėl JAV uždarė, o ne Kosta Rika juos... :)

     

    Mano nuomone, JAV institucijoms apskritai nepatinka virtualios valiutos. Jiem būtų geriau, kad visi naudotųsi PayPal, kuris visų vartotojų (net ir ne JAV piliečių) duomenis perduoda IRS (JAV mokesčių inspekcijai). O ką daryt, jei nori pirkt internete, neperduodamas visos informacijos apie save kažkokiem kitos šalies biurokratam iš už Atlanto? Naudotis alternatyvomis, kurias JAV greičiausiai ateityje bandys uždaryt, tiek legaliomis, tiek nelegaliomis priemonėmis?

     

    LR susėmė, ne tik Kosta Rikoj. Uždarė jų sąskaitas ir serverius Rusijoj, Švedijoj, Nyderlanduose, viso 30-yje šalių. Kosta Rikos vyriausybė niekaip nebūtų sugebėjusi to padaryti viena, tai tą padarė amerikiečiai. Nors Liberty Reserve jokių sąskaitų, serverių ar filialų JAV neturėjo. Tai kaip čia dabar išeina? JAV vėl bando savo įstatymus taikyt kitose šalyse, kitų šalių piliečiam, kaip kad buvo su Pirate Bay?

     

    Tokie PP kaip PayPal taipogi visada paklūsta JAV, net jei ir pagal įstatymą neprivalo. Kai JAV biurokratai bandė uždaryti WikiLeaks, jie "patarė" Visa, MasterCard ir PayPal užšaldyt WikiLeaks sąskaitas. Jie taip ir padarė, nors jokio teisinio pagrindo tam nebuvo. PayPal'ui Assange'as teoriškai, net ir civilinį ieškinį galėtų iškelt už tai, bet jis turi ir kitų problemų. Bet Wikileaks nežlugo ir toliau priėmė donacijas virtualiom valiutom, pagrinde Bitcoin. Čia greičiausiai ir yra amerikonų problema su alternatyviom valiutom, jie negali jų kontroliuoti, nei legaliais, nei nelegaliais būdais, kaip kad daro su PayPal, todėl bandys jas uždaryt.

  8. Visas underground'as naudojo LR kaip atsiskaitymo priemonę. Nuo privačios informacijos pardavėjų iki narkotikų dealer'ių TOR'e.

     

    Liberty naudojo ir Forex traderiai, ir bitcoinų keityklos, ir paprasti žmonės Afrikos ir Azijos šalyse, kuriuose nėra Paypal.

    Aš pats LR naudojau apmokėt sąskaitas už VPN ir pirkt Bitcoin'us, nes PayPal nė viena didelė Bitcoin keitykla nepriima dėl chargebackų rizikos. Dabar praradau ten laikytus 100 USD nors nieko blogo ar nelegalaus nedariau, ir tokių kaip aš pilni forumai. JAV vyriausybė taip išeina nelegaliai nusavino arba įšaldė mūsų pinigus.

  9. LR uždaryta ne dėl tavo vadinamų scamerių, o dėl to, jog nesilaikė pasaulinių pinigų plovimo įstatymų.

     

    Nėra tokio dalyko kaip pasauliniai pinigų plovimo įstatymai. Kiekviena valstybė yra suvereni šalis, ir gali turėt įstatymus kokius nori. LR nesilaikė JAV pinigų plovimo įstatymų, bet LR registruotas Kosta Rikoj, jo savininkai buvo ne JAV piliečiai, bet vistiek JAV institucijas erzina kai užsieny registruotos institucijos leidžia jų piliečiams apeiti JAV įstatymus, todėl ir darė politinį spaudimą Kosta Rikai. Amerikiečiai mėgsta savo tvarką įvedinėt kitose šalyse naudodami politinę, ir kai reikia karinę galią.

     

     

    Per šią mokėjimo sistemą buvo plaunamos nusikalstamu būdu gautos pajamos.

     

    Pateik įrodymų.

  10. Paypale tu visą savo informaciją sudedi, o vat LR hackeriukai, vagiliukai ir porno gamintojukai galėjo dėti ką tik nori, vistiek jų niekas nieko neklausinėjo.

     

    Būtent dėl to juos ir uždarė. Kaip gi JAV vyriausybė leis tokiem egzistuot, jie net savo piliečius masiškai šnipinėja - Mano nuoroda. Nors kaip jau sakiau Liberty pagrinde naudojo dėl greitų pervedimų ir 1% pavedimo mokesčių, kai PayPalas iš manęs kartais ir 7% nulupa su visais savo hidden fees, plius užtrunka 3 darbo dienas išsiimt pinigus. Tuo tarpu siunčiant Bitcoin'ais užtrunka nuo kelių sekendžių iki keliolikos minučių, o mokesčiai tokie maži, kad galima sakyt jų nėra. Tai kodėl aš turiu naudot lėtą, brangų ir gremėzdišką PayPal'ą, kai pilna kur kas pigesnių ir greitesnių alternatyvų kaip LR, WebMoney, Ripple ar Bitcoin, vien dėl to, kad Amerikos vyriausybei nepatinka kai žmonės turi privatumą?

     

    PayPalą irgi yra 100 būdų kaip apgaut, žmonės registruojasi su netikrais duomenim ir tai nėra nelegalu, nes Paypal'as ne bankas. Tokių žmonių turbūt yra ir šitam forume. Sukčių visur yra, parodyk tu man įrodymus, kad LR jų buvo daugiau negu PayPal.

  11. Visa šitai vyko, pagrinde LR ir buvo naudojamas undergroundinei ir/ar nelegaliai veiklai. Gerai, kad vagys ir nusikaltėliai prarado pinigus. Ne tiek ir daug turėjo geriems tikslas pasiliktų pinigų. Šiais laikais yra Paypal, MoneyBookers, bankas. Nėra tiek daug vietų, kur LR priimtų. Kur tik naudodavo tai ir būdavo pagrinde nelegalios veikslos.

     

    Patys nekovojo su tuom - galiausiai patys krito, neturėjo noro legalizuotis ir viską tvarkyti. Kiek milijonų jie nutekino įvairiausiems nusikaltėliams ir vagims, kad ojojoj.

     

    Pats nežinai apie ką šneki. PayPal daugiau scamerių sėdi negu tam pačiam Liberty Reserve. Liberty Reserve uždarė nes leido savo vartotojams anonimiškai persiuntinėt pinigus. Aš asmeniškai nematau tame nieko blogo. Faktas, kad anonimiškumas dažnai būna reikalingas scameriams, bet taipogi ir paprastiem žmonėm. Aš pats Liberty Reserve naudojau apmokėt sąskaitas internetu už VPN, VPS ir t.t. pagrinde dėl to, kad per LR būdavo daug greičiau ir pigiau persiųst pinigus. Paklausk šio forumo nario Cambist.eu ar jis taipogi užsiiminėjo nelegalia veikla, nes buvo daug tokių keityklų, kurios prarado pinigus, taipogi Liberty buvo labai populiarus tarp Forex traderių, dėl greitų pervedimų. O PayPal buvo geras dalykas prieš dešimt metų, dabar tai jau atgyvena. Pasaulis juda link instant pervedimų, kaip su Bitcoin, o PayPal'as su savo lėtais apsisukimais ir dideliais mokesčiais bus iškonkuruotas, tik laiko klausimas.

  12. http://lt.wikipedia.org/wiki/Pelnas

     

    Mokesčiai skaičiuojasi nuo sumos, kuria jis parduos savo klientui. Jeigu jis nori parduoti už 18 litų, tai sumokės mokesčių 18*0.2, o jo pelnas bus 18*0.8-10 (10-suma, už kurią įsigijo prekę(kaštai)). Šiaip, į kaštus reikėtų įtraukti ne tik prekės savikainą, o ir kitus faktorius

     

    Aa, apie PVM šnekama, galvojau, kad apie pelno mokesčius.

  13. Jeigu svetainė publikuoja autorinėm teisėm apsaugotą turinį (pvz. paveiksliukus) iš JAV, kiek šansų, kad JAV autorinių teisių įstatymai pasieks saitą Lietuvoje? Ir šeip kokioje šalyje rekomenduotumėt hostint saitą siekiant kuo labiau sumažinti civilinės bylos riziką?

     

    P.S. Žinau, kad Lietuvoje veikia daug saitų su nuripintu turiniu iš kitų šalių, bet taip ir nemačiau diskusijos, kokia yra reali su tuo susijusi rizika.

  14. Šiuo atveju tavo nuomonė net labai neargumentuota. Mano nuomone rašo jis puikiai ir daugumoj savo straipsnių puikiai atskleidžia savo intelektą, drąsą į viską žiūrėti ir kalbėti kitaip.

     

    Na jeigu tavo nuomone, mano nuomonė labai neargumentuota, tai galėtum pateikt argumentų, kodėl neargumentuota :)

    Drąsos rašyt, pas mus, beje nereikia, čia ne Kinija, kad už straipsnį pasodint galėtų.

    O šeip pateiksiu keletą perliukų iš jo straipsnių:

    "Be tos viršūnėlės (elito) šalyje viskas sustotų ir valstybė bankrutuotų per kelias savaites.";

    "..aš kaip vienas elito atstovų..";

    "Didžiąją dalį biudžeto pajamų Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, suneša turtingiausioji gyventojų viršūnėlė – na, gal dešimt procentų visų gyventojų.." (deja Lietuvoje labiausiai biudžetą papildo PVM mokestis (beveik 9 mljrd.), kurį daugumoj moka tie patys jo nekenčiami varguoliai, tuo tarpu pavyzdžiui iš pelno mokesčio Lietuvoje surenkami trupiniai (apie 800 mljn. Lt.), daug mažesnis procentas negu Vakarų ir Šiaurės Europoje).

     

    Užkalnis mažai kuo skiriasi nuo tų jo nekenčiamų runkelių, toks pat piktas ir nepatenkintas, ir pats nežino apie ką rašo.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...