Pereiti prie turinio

who

Nariai
  • Pranešimai

    26
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

who Pranešimai

  1. Geografijos nereikia, nes google maps puikiai veikia, tai gal ir matematikos nereik, nes skaičiuotuvų išmanių nete pilna? Tevai kalti? Tevai kaip tik sudaro sąlygas mokytis, jei jau esi mokymosi įstaigoj. Jau įsivaizduoju praktinę situaciją - žmogelis dirba elektronikos kokios srityje ir jo paprašo nuvažiuot nuvežt kokį upsą kur nors ir šis sako - aš elektronikas, ne transporteris. Nu ir kam toks darbuotojas patiks ar bus reikalingas? Mokykloj ar universitete toli gražu ne visi dalykai yra įdomūs, bet juk tame ir esmė - skatinti daryti ir mokytis tai, kas nevisalaik yra patrauklu daryt - taip dirbt ir išmokstama. Kiekvienas norintis kažko pasiekt turi persilaužt ir išeit iš savo komforto zonos

  2. žinau teisininką - bibliotekininką, bet jis dar prie viso to dėstytojauja. tačiau teisininkas, sveriantis bulves maximos kasoj? toliau gal nebeskaitysiu...

    čia esmė visai ne pavyzdyje.. (jei jau lendam į konkretybes - vienoje Vilniaus maximoj dirba kasininkė su VU ekonomikos bakalauru). Ir tik neskleisk erezijos, kad kiekvienas baigęs teisę dirba pagal specialybę (visai ne tame esmė).

  3. Tu ne apie atlyginimą galvok, o apie perspektyvas. Nes tu su tokiu išsilavinimu grečiausiai sedėsi maksimos kasoje. Tokių specialistų yra labai daug. Na jeigu tėveliai teisininkai gal įkiš tave kur nors, o jei ne tai labai sunkiai rastum darbą, aš tau patariu kažkur kitur dairytis :)

    Aš tai dėl tavosios nuomonės pirmos dalies nelabai sutinku. Nekažką ir prigalvosi apie tas perspektyvas - vienas teisę baigęs dirba advokatu, kitas - maximoj bulves kasoj sveria. Lygiai tas pats ir su kitom specialybėm. Šiandien žmonės su fizikos bakalaurais ar net magistrais eina į seimą, o politinius mokslus baigę studentai tampa dizaineriais. Esmė ne tai ką studijuoji, bet tai, kad apskritai mokaisi aukštojo mokslo.

     

    Pats aukštajam mokaus ir supratau, kad man daugiau naudos teikia ne akademiniai dalykai, o dalyvavimas organizacijose, atstovybėse ir bendravimas su įvairaus plauko, įdomiais žmonėmis. Universitetas skirtas ne tam, kad po to dirbtum konkretų darbą - joks diplomas tau to negarantuoja. Aukštajį mokais tam, kad išmoktum mokintis.

     

    O ir apskritai pagalvojus ir pamąsčius apie patį žodžių derinį "perspektyvi specialybė" tai juokas beklausant suima. Girdėjau ir apie ekonomistų pespektyvas ir apie tų pačių statybos inžinierių perspektyvas. Perspektyva apskritai paėmus yra cikliškai trunkantis laikotarpis, kai trūksta darbo jėgos toje srityje (dažniausiai 2-3 metam), kai į darbą priima bet kokį balvoną su diplomu.

     

    Temos autoriui: jei nenori but tuo "locheliu", kurį priims tik dėl to, kad niekas nebenori eit į tavo darbo vietą, tai prašom rinkis ale "perspektyvią specialybę" ir rinkis ją tik dėl to, kad ji yra perspektyvi. O šeip žinok, kad ir ką besimokysi svarbu, kad tai tau būtų malonu. Jei ateini į universitetą ir mokaisi teisę tai nereiškia, kad tai tavo rėmai, gali kur kas daugiau iš universiteto pasiimt įskaitant kontaktus, praktinę patirtį ir taip toliau. Per viena konferencija klausiau vieno žmogelio kalbos, dirbančio angelų fonde ir jis uždavė mums klausima: "ar žinot kokios specialybės žmonių iškepa daugiausiai?" jis pasakė: "vadybininkų". tada jis vėl paklausė: "ar žinot, kokių žmonių darbo rinkai labiausiai trūksta?" visi sužiurom ir įtempėm ausis ir jis pasakė "gerų vadybininkų". Tai va, nebėk paskui perspektyvas, o daryk tai kas tau malonu ir nešvaistyk laiko veltui, nesvarbu kur būtum. Sekmės;)

  4. Sveikas, nezinai ar sugebesi gaut 16 tasku is VBE ir nori studijuot informatika, kur privalomas dalykas yra aukstoji matematika?

     

    Brangusis, patarimas tau:

    1) arba negaisk laiko isradinedamas dvirati ir ciupk vadoveli 11, 12 klases, kalk viska ir spresk uzdavinius (mokyklos kursui visam isisavint pakanka 3 savaiciu) ir neleisk pinigu kotepetitoriams, nes tai pagal mane irodo tik tavo demotyvacija mokytis tai, ka mokysies is esmes ateinancius 4 metus;

     

    2) apmastyk, ar tikrai tokia sritis tau. Zmones po 80-90 is vbe susirinke skesta aukstojoj matkei. Mokykline matke reik zinot idealiai, kad galetum eit prie aukstosios

     

    Tai va tokie patarimai. Viliuosi, kad gali susiimt ir ismokt ta matematika ir norek ne 16 gaut, o 100. Sekmes

  5. Nezinau is kur tokius dalykus trauki ir kokiam universitete mokais, bet pvz VU is VF skrendi, jei

    1) nuo kurso vidurkio atsilieki 2 balais. (pvz.: kurso vidurkis 6 - tu turi 3.9, tada netenki valstybes finansavimo.

    Is universiteto skrendi, jei:

    1) turi 3 akademines skolas (akademine skola gauni tuomet, kai neislaikai 3 arba daugiau neislaikytu egzaminu perlaikymu(VISU)).

  6. Kaip manot yra šansai įstoti į VGTU Verslo informacines sistemas ištestines studijas su 14.52? :)

    Neuždavinėk tokių klausimų niekas nežino nei tavo papuolimo šansų nei ką. Gali remtis praitų metų konkursiniais: http://stojantiesiems.vgtu.lt/statistika/i-vgtu-pirmosios-pakopos-istestines-studijas/

     

    Vistiek informacija nebus itin tiksli, žinant, jog šiais metais keitėsi vertinimo sistema į kriterini. Todėl niekas į tokius klausimus atsakyt negali

  7. 1. VU ekonomika vf

    2. VU ekonomika vnf

    3. VU ekonomika nl(s) vnf/st

    4. VU ekonomika nl(s) vnf

    5. VGTU ekonomikos inžinerija vf

    6. MRU finansų ekonomika vf

    7. MRU finansų ekonomika (anglu k.) vf

    8. VGTU ekonomikos inžinerija vnf

    9. MRU finansų ekonomika vnf

    10. MRU finansų ekonomika (anglu k.) vnf

    11. VK verslo ekonomika vf

    12. VU informatika vnf

     

    Va maniškis prašymas. Šiemet, kažkaip nedaug ekonomistų ar tiesiog nelabai ekonomistai uždarbyje lankos?:D

  8. Va mano stojimas. (nors šiuo metu studijuoju ir vnf mru)

     

     

     

    120lt kainuoja. Nekainuoja nutraukti nieko

    Iš LAMABPO parašė:

    pildant prašymą ir norint pretenduoti tiek į VNF/ST, tiek į VNF, tiek į VF

    studijų vietas, reikia tą pačią studijų programą į pageidavimo sąrašą įrašyti

    tris kartus su skirtingu finansavimo šaltiniu.

    Todėl, jei nori čia įstot papildomai rašyk ir VNF, nebent stotum tik gavęs stipendija, kas yra labai maža tikimybė

  9. VGTU: Ekonomikos inžinerija

     

    norėčiau sužinot kaip ten reikalai? Labai jau mažai atsiliepimų šios studijų programos klausimu. Ji gyvuoja trečius metus, bet juk studijuojančių ekonomistų berods turime daugiausiai, todėl galbūt atsiras galintis plačiau papasakot apie šią mįslingą studijų programą?

     

    Ačiū

  10. Kas liečia VGTU ekonomikos inžineriją , tai tas žodis "inžinerija" čia yra nereikšmingas. Tiesiog VGTU vos ne prie visų studijų programų prirašyta "inžinerija" ta. O realiai išnagrinėjus programą jos ten galima sakyt nėra. Paprastos ekonomikos studijos, kaip ir kitur.

     

    Tik klausimas ką rašyt aukščiau VGTU ar MRU.

    dėl MRU ir VGTU klausimas ir man kilo, bet nežinau, ką daryt. Apie MRU rašo nemažai, vieni vienaip, kiti kitaip. Apie VGTU eko inž praktiškai nėra nieko, išskyrus "biografijas" VGTU dėstytojų, dėstančių ekonomiką ir galimybes nelankyt paskaitų ir lengvai nusirašyt per egzus.

     

    Taip kad norėtusi kažko panašesnio į pasakojimą, remiantis patirtim:)

    Galbūt tam net reikalinga atskira tema, visgi ne šeipsau ir ne man vienam, toks klausimas kyla.

  11. Sveiki visi,

     

    turiu keletą šiokių tokių neaiškumų, dėl stojimų:

     

    1) VNF ar VNF/ST? paprasčiau bus paaiškint pasirinkus konkretų pavyzdį: rašau prašymą į VU ekonomiką ir pasirenku valstybės nefinansuojamą vietą su stipendija. Ar pateikus tik VNF/ST, bet negavus stipendijos pretenduoju į VNF vietą? Ar jau reikia atskiro prašymo į VNF?

     

    2) NL(S). taip pat VU Ekonomikos studiju programa yra siūloma sesijiniu tvarkaraščiu. Gal kas nors galėtumėte apie tai papasakoti plačiau? Kaip vyksta paskaitos? Ar nesikeičia mokymosi trukmė (4metai)? Ar yra galimybė po pirmų metų bandyti perstoti į nuolatinę dieninę studijų programą?

     

    3) PERSTOJIMAS. Tarkim, turiu didelį norą įstoti į VU Ekonomiką, bet taip neatsitinka, ir pasirašau sutartį su kitu universitetu, pvz.: VGTU (ekonomikos inžinerija), MRU (verslo ekonomika). Ar turiu galimybę po pirmų metų bandyt perstoti į VU ekonomiką? Kokios perstojimo sąlygos? Ar yra stojamieji? Jei ne, atsiradus laisvai vietai, pagal ką sprendžia ar tave priims ar ne? O gal toks dalykas išvis neįmanomas? Pasidalinkit žiniomis bei asmenine patirtimi, jei kas tokios turėjote šiuo klausimu.

     

    4) VU TVM. šiek tiek asmeniškesnis klausimas. Gal kas mokosi VU TVM'e? Įstojusieji, kaip vertinate studijų kokybę? Konkrečiai domintu tarptautinis verslas. Ar yra nusivylusių studijomis? Norėčiau konkrečių pavyzdžių, o ne nuogandų ar mitų, jog kažkas kažkur pasakė, kad tas universitetas yra labai prastas.

     

    Didelis ačiū už atsakymus bei jūsų brangų laiką,

    Aivaras

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...