Pereiti prie turinio

Promo

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.234
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  1
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Promo gavo reakciją nuo Skuduras Kokie tolimesni Uždarbis.lt planai?   
  Asmeniškai man, tai nepatinka būsima versija. Bent jau kolkas iš pateikto varianto, šis esamas yra žymei geresnis ir patogesnis.
 2. Patinka
  Promo sureagavo į Stanley Servisas/garaziukas perspektyvumas?   
  Tu tikrai Lietuvoje gyveni? Kokie dar 5-10 metų? Oficiali statistika - vidutinis automobilio amžius 14,4 metų. Iš sąrašo išbraukus Vilnių ir komercinį transportą tai pavirstų 20 metų. Neketinu toliau su tavim ginčytis nes matau visiškam fantazijų pasaulyje skraidai. Patariu atostogų nuvažiuot ne į Turkiją, o į Lietuvos provinciją, pabendrausi su vietiniais, gal atsivers akys. Po 10m. galėsim grįžt į šią temą pažiūrėt kas buvo teisus.
 3. Patinka
  Promo sureagavo į Mindogas Prekyba Gariūnų turgavietėje   
  As dar nemates tokio ilgo sakinio,padusau skaitydamas
 4. Patinka
  Promo sureagavo į maugllis Naujas IT naujienų portalas   
  1. Dizainas tragiškas, skaityti visiškai nepatogu, tikrai įspudis kad su laiko mašina į 2000 - tuosius persikeli.
  2. Straipsnių antraštės (jūs čia rimtai ar juokaujat) asmeniškai mane tokios antraštės atgraso ir iš principo nespaudžiu.
   
  daugiau nebėra ka ir pridurti, paantrinsiu tik nariui Fakktas
  išjungiau, pamiršau, nebegrįšiu.
 5. Patinka
  Promo sureagavo į the7n Kavos pristatymas į namus su spurgomis   
  ideja super! pasinaudociau pats.. :) jeigu tarkim bandytum igyvendint ta ideja su kavos busiuku, galetum sukurti appsa kur zmones galetu matyti kur tas busas yra kad galetu kavos prisigriebt, dar tarkim jeigu per appsa butu galima uzsisakynet, bet uzsakymo suma tarkim butu minimali ir reiktu uzsakynet ne maziau tarkim 7zmonem, tada pristatytumet i namus/ofisus :)
 6. Patinka
  Promo sureagavo į Nynotetis Bityno kūrimas   
  Atkeliu iš kitos temos šį šviežų komentarą :)
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Sveiki.
   
  Nežinau, ar bent koks susidomėjimas šia tema yra ( t.y. ar kam nors įdomu tai skaityti :) ), na bet tarkim yra bent vienas žmogus, kuris užklydęs susidomės ir perskaitys, o tai man jau pakankama paskata parašyti :)
   
  Kiek pastebėjau, praleidau praeitus metus ir neaprašiau čia, forume ( kažkaip galvojau, jog tai atlikau, rašiau dar keliose kitose vietose, tai turbūt todėl atrodė, jog turėjau ir čia parašyti). Na ką gi,į praeitį neverta jau gręžiotis, tai geriau greičiau aprašysiu šiuos metus.
   
  Kaip ir prieš pora metų, taip ir dabar pradėsiu nuo bendrų tendencijų Lietuvoje. Šiemet sezonas prasidėjo galbūt tik šiek tiek anksčiau nei įprastai, tačiau įšsiskyrė, jog lepino išties geru oru ( taip vadinamas fenomenas žiema -> vasara), dėl to buvo ypatingai geros sąlygos nektaro skyrimui gegužės mėnesį, tuo metu, kai žydi dauguma Lietuvos augalų, dėl to pavasarinis medunešis buvo vienas geriausių per dešimt ar net daugiau metų. Sezono pradžia nuteikė labai viltingai, tačiau lazda turi du galus- pas daugelį bitininkų medunešis baigėsi birželį, t.y. nuo pat liepos pradžios praktiškai nevyko jokio gausesnio medunešio. Aišku, taip atsitiko ne pas visus, tikrai žinau, jog Žemaitijoj situacija geresnė, Lietuvos Pietuos, tačiau daugumai bitininkų šie metai buvo ypač sunkūs, ypač smulkesniems bitininkams. Ankstyva šiluma pakišo koja, kadangi dauguma augalų nužydėjo anksti, vienu metu, dėl to nors derlius tuo metu buvo labai puikus, tačiau žiūrint į priekį, liko labai nedaug augalų, iš kurių bitės galėjo nešti nektarą ir toliau. Tad šiemet ypač laimėjo tie bitininkai, kurie taip pat sėjo ir medingųjų augalų šalia savo bitynų, tai padėjo išvengti šio, taip ilgai užtrukusio, bemedunešio laikotarpio. Taigi bendrai paėmus, Lietuvoje šiemet surinkta gana ženkliai mažiau medaus ( kalbu net apie 30% mažesnį kiekį, gal net daugiau), mažmenos kainos jau pakilusios ir neturėtų leistis, nors daugelį metų Lietuvoje buvo pastebimas gana ženklus medaus perteklius, dėl to ir medaus kaina buvo mažesnė, negu aplinkiniose valstybėse, dar toks sezonas ar du ir ymanoma, jog padidėjusios medaus kainos taps įprastu dalyku.
   
  Kalbant apie asmeninį sezoną- medaus pririnkta kiek mažiau, nei įprastuose metuos, tačiau rezultatais skųstis negaliu. Bitynas buvo padidintas iki 300+ bičių šeimų, ties šiuo kiekiu planuoju porai metų sustoti ( pirmiausia dėl to, jog nustatyčiau, kaip sekasi dirbti su tokiu kiekiu bičių šeimų, galbūt kiekis per didelis ir reiktų ties šiuo kiekiu sustoti, aišku, taip pat norisi ir susigrąžinti pastaraisiais metais investuotų pinigų grąžą). Taip pat pradėjau prekybą veislinėmis ( buckfast) F1 kartos motinomis, kitais metais apimtis planuoju didinti, tad turėtų užimti ne tokią ir mažą dalį pačios bitininkystės veikloje. Kitiems metams planuoju šiokių tokių pakeitimų susijusių su bitynų išdėstymu, kas reikalauja gana nemažai pastangų, gali keistis produkcijos tikslinis klientas, tačiau šiuo metu dar sunku kažką tikslaus pasakyti, kitąmet pabandžius matysis dar tik pirmieji vaizdai ir tik po dar poros metų tikriausiai bus galima jau tiksliau apibrėžti tuos pakeitimus.
   
  Tai tiek rašliavos, labai nesiplečiant parašiau tai, kas šovė pirmiausia į galvą, gal ką praleidau, o galbūt kažkas gana konkretaus domina, tad užklausus galiu atsakyti tiek čia, tiek asmeniškai. Tikiuosi nepabodau, iki kito susitikimo.
 7. Patinka
  Promo gavo reakciją nuo Skuduras Kokie tolimesni Uždarbis.lt planai?   
  Asmeniškai man, tai nepatinka būsima versija. Bent jau kolkas iš pateikto varianto, šis esamas yra žymei geresnis ir patogesnis.
 8. Patinka
  Promo sureagavo į SAULIUS888 Mob tel. pardavimas dideliais kiekias   
  Kaina tai man atrodo čia bus ne urminė o išpūsta kai balionas jau vien pamačius 400-500 eur, čia už kokį telefoną tiek iš šiukšliadežės nori? Iphone 8? :D :D :D
 9. Patinka
  Promo gavo reakciją nuo Skuduras Kokie tolimesni Uždarbis.lt planai?   
  Asmeniškai man, tai nepatinka būsima versija. Bent jau kolkas iš pateikto varianto, šis esamas yra žymei geresnis ir patogesnis.
 10. Patinka
  Promo sureagavo į Mykolas Geriausios svetainės konkursas!   
  Iš mano asmeninės inciatyvos - 600 EUR prizas nugalėtojui (arba išskirstyta suma tarp 3 geriausių). Jeigu leis galimybės ir konkursas bus tikrai įdomus, t.y nariai dalinsis informacija kaip visko pasiekė išsamiai ir įdomiai - sumą pakelsiu iki 1000 EUR.
 11. Patinka
  Promo sureagavo į Stanley Pasiūlymas: Auto forumas   
  Iš vienos pusės taip: šis forumas nėra skirtas pašaliniams dalykams. Bet iš kitos pusės - kuo didesnis jo aktyvumas, tuo geriau pačiam forumui ir jo kūrėjai dėl to manau nesupyks :)
  Be to, į atskiras skiltis yra išskirtos ir kelionės, asmeninis tobulėjimas, politika, emigracija, nors tai irgi tiesiogiai nesusiję su IT ir verslu ir internete pilna atskirų šiems dalykams skirtų forumų.
  Automobiliai užima nemažą dalį mūsų gyvenime, tą liudija ir tai, kad vos ne kasdien kuriama po naują temą šiuo klausimu. O jeigu šiam reikalui bus sukurta atskira skiltis - bus daugiau tvarkos. Taip, kiekviena markė turi sau po forumą (neretai ir po kelis) kur tos markės žinovai daug tiksliau atsakys į klausimus, tokius kaip "angel eyes į bmw". Bet ten niekas objektyviai neatsakys į pvz.: "audi vs. bmw", "patarkit ekonomišką auto" ir panašius klausimus kurie nėra susiję su konkrečia marke.
 12. Patinka
  Promo gavo reakciją nuo Skuduras Kokie tolimesni Uždarbis.lt planai?   
  Asmeniškai man, tai nepatinka būsima versija. Bent jau kolkas iš pateikto varianto, šis esamas yra žymei geresnis ir patogesnis.
 13. Patinka
  Promo sureagavo į blacklevel Lietuviški nuorodų katalogai - 2016.03.21 SĄRAŠAS   
  Pavargote talpinti nuorodas į nuorodų nepatvirtinančius, nelabai veikiančius ar neretai su logika ir Lietuvių kalba prasilenkiančius nuorodų (interneto svetainių) katalogus (kitaip tariant - kas mums iš to jūsų aukšto PR, jei mes jus reklamuojame, o jūs mūsų ne)? :huh:
   
  Žemiau pateiktas mano Lietuviškų nuorodų katalogų sąrašas yra surykiuotas PAGAL NUORODOS PATVIRTINIMO TRUKMĘ (aktuali informacija pažymėta raudona sppalva). Visi katalogai patikrinti, neveikiantys ar nepatvirtinantys nuorodos per metus yra pašalinti. Nuorodos pateiktos tiesiai į registracijos puslapius. Katalogų PageRank patikrintas 2015.04.12 pagal SEOCentro.
   
  Įkeliame rankomis jūsų svetainę į visus šiuos ktalogus, su detaliu ir teisingu jūsų svetainės aprašymu bei raktažodžiais: web-paslaugos.info (nuoroda)
   
   
  ~ 1 DIENA
   


   
  surasti.lt (nuoroda) (PR)
  verslo.litas.lt (nuoroda) (PR4)
  skelbiam.info (nuoroda) (PR4) (nofollow)
  manoskelbimai.lt (nuoroda) (PR4) (nofollow)
  addlink.lt (nuoroda) (PR3)
  pasaulis.com (nuoroda) (PR3) (nofollow)
  ooo.lt (nuoroda) (PR3) (nuskaito ir paviešina visus svetinės ir hostingo duomenis)
  sextop.lt (nuoroda) (PR2) (N-18!, būtina registracija, įsidėti skaitiklio kodą)
  mln.lt (nuoroda) (PR2)
  klasifikuoti.lt (nuoroda) (undef)
  web-paslaugos.info (nuoroda) (undef)
  xhtml.lt (nuoroda) (undef) (1 įrašas per dieną)
  domenas.eu (nuoroda) (undef) (nofollow)
  elinkas.lt (nuoroda) (undef)
  in7.lt (Daugumos svetainių neranda/ neitraukia)
  ...

  ~ 1 SAVAITĖ
   

  http://www.online.lt (PR6) (būtini įmonės rekvizitai, asmeninės netvirtinamos)
  http://www.e-nuoroda.lt (PR4)
  http://www.w1.lt (PR4)
  http://imoniugidas.lt (PR4)
  http://www.seolinks.lt (PR4)
  http://501.lt (PR3)
  http://ecatalog.lt (PR3)
  ...

  ~ 1 MĖNUO
   

  http://www.hey.lt (PR6) (būtina registracija, įsidėti skaitiklio kodą)
  http://ieskok.penki.lt/ (PR4)
  http://webdir24.lt (PR4)
  http://info.norim.lt (PR4)
  http://nkatalogas.info (PR3) (nofollow)
  http://www.weboaze.lt (PR3)
  http://7-24.lt (PR3) (nofollow)
  http://naudinga.lt (PR3)
  http://www.top.norim.lt (PR3) (būtina registracija, įsidėti skaitiklio kodą)
  http://www.infoadmin.lt/svetainiu-katalogas (PR2) (būtina įsidėti atgalinę nuorodą)
  http://www.enuoroda.lt (PR2)
  http://naujausi.lt (PR2)
  http://vbiv.lt/reklama/ (PR2) (nofollow)
  http://zipas.lt (PR2)
  http://www.onne.eu/lt/nuorodu-katalogas (undef) (būtina registracija)
  ...

   
  ~ 3 MĖNESIAI
   

  http://ypac.lt (PR4)
  http://www.toplaisvalaikis.lt (PR3)
  http://direktorija.lt (PR3)
  http://www.webdir.lt (PR3)
  http://www.zinomas.lt/ (PR3) (siūlomas greitesnis patvirtinimas apmokėjus SMS, tačiau greičiau nepatvirtina)
  http://bestweb.lt (PR2)
  ...

  ~ 1 METAI
   


   
  http://www.dmoz.org/World/Lietuvi%C5%B3/ (PR5)
  http://www.los.lt/ (PR4)
  http://tika.lt (PR3)
  http://systemos.lt/catalog/ (PR1)
  ...

  MOKAMA
   

  https://www.eshops.lt (PR4) (būtina registracija, viskas mokama, nofollow)
  http://e-tradeandshops.lt (PR0) (būtina registracija, mokama, nofollow)
  ...

   
  NEPATVIRTINA
   

  ziu.lt (būtina registracija)
  nerandu.lt
  www.nuorodugidas.lt
  katalogas.eu
  naudiga.lt
  adds.lt/
  500.lt
  ...

   
   

  Papildymus, korekcijas ar pasikeitusią informacija prašome palikite komentaruose ir sąrašas bus atnaujintas.
  Nuorodos, Svetainės, Lietuviški katalogai, Nuorodų katalogai, Svetainių katalogai, Lietuviškos nuorodos, Svetainių direktorijos, Nuorodų direktorijos, Katalogų sąrašas, Direktorijų sąrašas, Įmonių katalogai, Straipsnių katalogai, SEO


 14. Patinka
  Promo sureagavo į Arvis Dizaino problema   
  Pabandyk visur, kur yra font-family parašytas
 15. Patinka
  Promo sureagavo į DeivisT Vandens taupymas   
  Viskas gerai, aš ir už švarią ateities gamtą. Tiesiog būkim realistais. Tokia sistema galima nuosavuose namuose, kur investavai kažkiek lt vardan ateities ir valio. Bet daugiabutyje kur žmonėms gaila kelių litų ant perdegusios elektros lemputės laiptinėje, neįsivaizduoju kaip būtų priimama tokia sistema, kuri reikalautų papildomų išlaidų. O kad reikia gamtą saugoti aš už 100% ;)
 16. Patinka
  Promo sureagavo į sTaiT Jūsų nuomonės, apie naujai besikuriantį projektą - WebSkills.lt   
  Užteko šito ir išėjau.
 17. Patinka
  Promo gavo reakciją nuo Frozzy Muzikos kūrimo su fl studio supportas (naujas) flslietuva   
  Not Found
   
  The requested URL /forum/index was not found on this server.
   
  Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
   
  Pabaiga ? :ph34r:
 18. Patinka
  Promo sureagavo į Gazuotas Datalife Engine Lietuva   
  Taigi.. Į dienos šviesą po truputį išlendą naujas Datalife Engine TVS pagalbos tinklapis. Jame rasite naujausią DLE 10.1 lietuviška versiją, modifikacijas, dizainus ir pagalbą forume.
   
  http://dlesupport.lt/uploads/logo.png
   
  Kas man iš projekto?
  Web kūrimas man hobis. DLE domėtis kaip ir web kūrimu pradėjau 2008 metais (DLE 7.0 versijos, pirmasis TVS). Seniau administravau dabartinį "DLE Supportą" sekėsi gana gerai. Bet bendrasavininkas pardavė ptojektą ir nebeprižiūrimas jis žlugo.
  Dabar tikiuosi surinkti naują DLE fanų bendruomenę, išbandyti savo jėgas naujų modifikacijų ir dizainų pritaikytų DLE kūrime.
   
  Kviečiu užsukti DLESupport.lt
 19. Patinka
  Promo sureagavo į Kernius Uždarbis.lt – 10 metų kartu   
  Lygiai prieš 10 metų grupelė paauglių be didelių žinių ir įgūdžių, bet su beribiu smalsumu ir noru užsidirbti internete, susibūrė į bendruomenę, kuri kaip jokia kita ilgainiui pradėjo jungti visiškai skirtingus žmones, nuolatos sau keliančius naujus tikslus – ir siekiančius jų kartu.
   
  Per dešimtmetį kartu su tais paaugliais subrendo ir forumas: šiandien Uždarbis.lt – didžiausia verslo ir technologijų bendruomenė Lietuvoje, vienijanti daugiau nei 70 tūkst. narių ir per savaitę bent po kartą aplankoma kas penkiolikto žmogaus mūsų šalyje. Turbūt mažai kas 2004-tųjų sausį būtų patikėjęs, jog prieš save mato kūdikį, kuris užaugęs taps geriausiu forumu Lietuvoje.
   
  Šįkart nesileisiu į ilgas kalbas – apie tai, kaip mes visi to pasiekėme, pasakojau pernai, o pirmuosius tris Uždarbis.lt istorijos metus apžvelgiau, kai forumui suėjo treji.
   
  Visų pirma, negaliu neišvardinti žmonių, kurie skirtingais forumo gyvavimo laikotarpiais tapo didžiuliais jo ramsčiais, skirdami savo laisvą laiką ir mintis. Jų pastangų palaikant tvarką ir daugybės idėjų, kurias pavyko įgyvendinti, dėka mes niekada nesustojom judėti į priekį.
   
  Tai – buvę ir esami administratoriai ir moderatoriai: NuPagady, Augustinas, MeXiukas, Tadas, twea, Mykolas, Arvydas, Rimas, Ernestas, okiro, falco, Omas, ennio, Medinukas, L33T, techno, Leader, chakalasz, dealeris, Slashas, xdvx, Karolis, Elitas, suvalgysiu, Vytenis_, DjiXas, reject, Marius, Artūras, Aurimas, Mėgstu, kde, Skorpionas, diablom, euro, NickasLT, BOSS ir dar daug nuostabių žmonių, kuriuos visus šią minutę sunku beprisiminti.
   
  Dalį tų "pirmųjų paauglių" šiandien galite rasti tarp VIP narių, o dabartinei Uždarbis.lt komandai – kurios sudėtis nesikeičia ilgiausią laiką per forumo istoriją – neabejoju, kad padėką jaučia ne vienas. Per praėjusius metus iš viso ji atliko 22 tūkst. (!) moderavimo veiksmų, iš kurių 45% – vienas žmogus, antrą kartą patekęs į Metų forumiečio finalą ir (po 2011-tais užimtos antrosios vietos) šiemet galiausiai juo tapęs – Mykolas.
   
  Metų naudingiausieji
   
  Tradiciškai kiekvienam nariui, kuris per 2013-uosius parašė bent 5 mėgstamus (surinkusius daugiau nei 10 reputacijos taškų) pranešimus priklauso Uždarbis.lt marškinėliai, kurie šiemet kitokie nei ankstesniais metais. Jei radote savo slapyvardį tarp pirmųjų 54 šio sąrašo pozicijų ir per paskutinį pusmetį dar nesate gavę Uždarbis.lt marškinėlių, rašykite asmeninę žinutę administratoriui Tadui tema "MARŠKINĖLIAI", kurioje nurodykite: lytį; marškinėlių dydį (S, M, L, XL); marškinėlių modelį (standartiniai arba slim fit – prigludę); ir gavėjo (savo) vardą, pavardę ir adresą Lietuvoje (kartu su pašto kodu, kurį galite sužinoti iš post.lt).
   
  Marškinėliai visiems bus išsiųsti registruotu paštu iki vasario pradžios.
   
  Tavo istorija?
   
  Šiemet norėčiau čia ir sustoti bei žodį perduoti jums. Nėra geresnės progos nei bendruomenės dešimtmetis kiekvienam pasidalinti savo istorija.
   
  Ar kas būtų tavo gyvenime kitaip, jei niekada nebūtum atradęs Uždarbis.lt?
  Man pačiam Uždarbis.lt leido pažinti daugybę nuostabių žmonių, kurių dalis tapo gerais draugais ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime. Turbūt visam laikui išliks atmintyje pirmieji gyvi susitikimai Kaune ir Vilniuje 2006-2007 metais, kai pirmąsyk išvydau tuos, su kuriais forume diskutavome nuo pat jo įkūrimo.
   
  Nuo to laiko kiekvieną kartą nuėjęs į narių susitikimą išgirstu vis naujų – netikėčiausių – gyvenimo istorijų iš žmonių, kurių dalies forume niekada nebuvau pastebėjęs. Kartais todėl, kad jie niekada ir nenorėjo būti pastebimi, – diskusijas dažniau sekdami nei jose dalyvaudami.
   
  Ir vis dėlto yra dar toks vienas neapsakomai malonus jausmas, kai vis dažniau atsidaręs kokį naujienų portalą pamatai jame jauno besišypsančio žmogaus nuotrauką ir perskaitęs pirmus sėkmės istorijos žodžius staiga pats nejučia pradedi šypsotis: "Aš juk jį žinau – jis iš Uždarbis.lt!".
   
  Pabaigai: Mėgstamiausi visų laikų Uždarbis.lt pranešimai :)
 20. Patinka
  Promo sureagavo į ForeverYoung Wordpress pluginai   
  WP-PostViews
 21. Patinka
  Promo sureagavo į Dzinglazz http://summer2013.eu - Kelionė automobiliu po Europą   
  Sveiki visi, sulipdžiau informacinį ir nekomercinį puslapį keliautojams automobiliu po Europą - http://summer2013.eu
   
  Kadangi neturiu galimybės jo išbandyti per visus įrenginius ir ekranus, gal jūs kokį nors "bugą" užmatysite ar šiaip patarimų duosite. Ačiū :)
 22. Patinka
  Promo sureagavo į baskis Mobili pirtis. Kaip rasti klientų užsienyje?   
  Sveiki visi.
   
  Prieš kelis metus įgyvendinau, seniai planuotą, projektėlį. Mikroautobusiuke įrengiau pirtį. Nors tai pirmas mano toks projektas, viskas pavyko puikiai, ir jau kelis metus veikia be priekaištų, bei neša pinigus (nuomoju).
  Esu gan kruopštus, ir patinka man tokie dalykai. Visai neseniai pagalvojau, gal reiktų viską pakartoti, t.y. vėl padaryti pirtį autobusiuke ir bandyti parduoti jį kaip produktą. Pas mus rinkos nėra tokiem dalykam, bet rusijoje, baltarusijoje manau yra pasiturinčių piliečių kurie, savo malonumui, tokį daiktą priglaustų (o gal ir klystu).
  Gal būtų patarimų, kaip pasireklamuoti užsienyje, kokiais kanalais ieškoti klientų?
  Aš galvoju gal reikėtų sudalyvauti kažkokiam renginy (pvz kaip mūsų Kaziuko mugė), kad žmonės tai pamatytų? Bet aš taikau į labiau pasiturinčius piliečius(nes , kurie, kogero, po muges nevaikšto, tad likčiau nepastebėtas.
  Gal būtų kokių pasiųlymų? O gal net neverta prasidėt?
  Esmė ta, kad labai mėgstu tokius įššūkius, jei tai pavirstų darbu, būtų fantastika.
  Prisegu nuotraukas kaip viskas atrodo. Ačiū patarusiems ;) 23. Patinka
  Promo sureagavo į lasickui utorrent fastest   
  wia į temą šiandien cod ghost linkomanijoj jau yra. Per naktį palikau. Tai atsiuntinėja 600kBps, išsiuntinėja 9MBps :D
  per naktį jau 80gb uploadino :P
 24. Patinka
  Promo sureagavo į Kernius Nusiskundimų skiltis uždaroma   
  Vienas pirmųjų pasikeitimų Uždarbis.lt šiais metais, – Nusiskundimų skilties uždarymas. Visi techniniai atnaujinimai, kuriuos tikriausiai pastebėjote per paskutines savaites, buvo skirti pasiruošti būtent tam.
   
  Per ilgą laiką susikaupė daugybė priežasčių, kodėl nusiskundimų forume neturi likti. Apie jas visas ir apie tai, ką daryti nuo šiol, – šis pranešimas.
   
  Įstatymai draudžia viešinti bet kokius asmens duomenis be jo sutikimo
   
  Nieko stebėtino, jog ne visi iš tūkstančių sandorių, vykstančių Uždarbis.lt, praeina sklandžiai. Nieko stebėtino, jog kilus problemoms su vienu nariu norisi apie tai pranešti kitiems. Atsiliepimų sistema skirta būtent tam: nuo šiol kiekvieno nario turimi atsiliepimai matomi vos atsidarius jo profilį – ir neigiami visada pačiame viršuje. Tad geriausias būdas pranešti apie patirtį su kitu nariu – nesvarbu, teigiama ar neigiama ji būtų, – palikti jam atsiliepimą, kuris bus visada matomas jo profilyje.
   
  Kam tuomet buvo naudojama Nusiskundimų skiltis? Atsidarius ją nesunku pasakyti – viešinti asmens duomenims – pradedant kito nario tapatybe, baigiant jo sąskaitos numeriais ar net gyvenamosios vietos adresu.
   
  Sutinku, kad tai naudinga saugantis nuo vagių, kurie susisiekia per Skype ar naudojasi skirtingais Uždarbis.lt slapyvardžiais, bet tai – nusikalstama veikla.
   
  Visa tai daryti draudžia mūsų šalies įstatymai.
   
   
  Manote, kad joks sukčius ar vagis pats niekada nesikreips į teisėsaugą ir galite laisvai viešinti jo duomenis? Tuomet nenustebkite vieną dieną sulaukę laiško iš Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos.
   

   
  Toks laiškas prieš kurį laiką buvo adresuotas ne administracijai, o duomenis paviešinusiam nariui. Uždarbis.lt administracija per 9 metus niekada nėra turėjusi jokių problemų su teisėsauga – nei teisminių bylų, nei nuobaudų – nes už viską, kas skelbiama internete, atsako pats turinio autorius (forumo narys).
   
  Vis dėlto Nusiskundimų skilties egzistavimas reiškia, kad mes sudarome sąlygas nariams nuolatos pažeidinėti įstatymus, dėl ko bet kuris ir bet kada gali turėti rimtų nemalonumų.
   
  Jau nekalbant apie tai, kad nusiskundimų temose vyksta praktiškai organizuotas nusikalstamumas, – ne tik viešinamas asmens gyvenamosios vietos adresas, bet ir buriamos išvykos į nekviestus svečius ("rimtai pasišnekėti").
   
  Kam to reikia?
   
  Viena didžiausių interneto bendruomenių Reddit, turinti keliasdešimt milijonų narių, apsieina vos su penkiomis taisyklėmis, iš kurių viena skamba labai paprastai: "Neviešink asmeninės informacijos".
   

   
  Nuo šiandien Uždarbis.lt yra ne išimtis: bet koks asmeninės informacijos viešinimas forume yra draudžiamas, apie tokius pranešimus turi būti pranešta kaip apie taisyklių pažeidimus, pranešimai trinami, o jų autoriai įspėjami.
   
  Skelbiant vieno asmens vardą ir pavardę dažnai nukenčia nieko dėti žmonės
   
  Asmens tapatybė dažniausiai viešinama tikslingai – kad patektų į Google paieškos rezultatus, kur neretai atsiduria net aukščiau nei nuoroda į to žmogaus Facebook paskyrą.
   
  Tik mažai kas pagalvoja, kiek Lietuvoje yra bendravardžių ir populiarus vardas bei populiari pavardė gali privesti prie to, kad dėl tavo vienos sukurtos temos pustuzinis žmonių, kurie net nėra girdėję apie Uždarbis.lt, negalės rasti nei darbo, nei būsto – nes pirmas rezultatas įvedus jų vardą ir pavardę į Google sakys, kad žmogus yra sukčius ir apgavikas. Daugiau niekas nesigilins.
   
  Dėl to esu sulaukęs ne vieno laiško.
   
   
  Belieka patiems įsivaizduoti, kaip jaustumetės to žmogaus vietoje.
   
  Matyt, neatsitiktinai po daugybės metų gyvavimo prieš kelis mėnesius buvo uždarytas Skundai.lt. Jei turi skundą, kurį gali pagrįsti, – neši jį į policiją. Visa kita gali būti laikoma tik šmeižtu.
   
  Sprendimas: atsiliepimai vietoje nusiskundimų
   
  Turbūt net didesnė problema nei asmens duomenų viešinimas yra tai, kad nusiskundimo sukūrimas neretai buvo laikomas vieninteliu ir pakankamu veiksmu, kurį reikia atlikti praradus pinigus.
   
  Iš tikrųjų vos kilus bet kokioms problemoms (ar įtarimams) su kitu nariu nieko nedelsiant reikia palikti atsiliepimą. Taip iš karto padarai du veiksmus: įspėji kitus narius apie jį ir įspėjį jį patį, kad visko taip nepaliksi.
   
  Po paskutinių atnaujinimų dabar kiekvienas gali redaguoti savo atsiliepimus per pirmas 30 dienų nuo jų palikimo. Praėjus šiam laikotarpiui atsiliepimas "užšaldomas": ne tik autorius, bet ir administratoriai negali jo nei keisti, nei ištrinti. Išimtis taikoma tik tada, kai atsiliepimas buvo paliktas pažeidžiant taisykles.
   
  Anksčiau sukčiai šantažuodavo nukentėjusiuosius, kad "negrąžins pinigų, kol nebus pašalintas jų neigiamas atsiliepimas". Nuo šiol viskas bus atvirkščiai: atsiliepimas išliks amžinai, jei nukentėjęs narys neatgaus pinigų per 30 dienų. Bet – jei pinigus atgaus laiku – atsiliepimą galės redaguoti ir pakeisti jo būseną iš neigiamo ("apgavo") į, pvz., neutralų ("vėlavo, bet atsiskaitė").
   
  Neutralus atsiliepimas turi būti paliekamas vos tik kilus problemoms
  Svarbiausia: atsiliepimų sistema turi būti skirta komunikuoti su kitais nariais. Jeigu sandoris sėkmingas – atsiliepimas teigiamas ir viskas baigta. Bet kas, jeigu kyla nesklandumų?
   
  Pavyzdžiui, jei esi užsakovas ir programuotojas vėluoja atlikti užsakymą, už kurį esi sumokėjęs, bet sutikai pratęsti terminą, – palik jam neutralų atsiliepimą, kurį vėliau galėsi pakeisti į teigiamą ar neigiamą priklausomai nuo sandorio pabaigos. Tas pats, jei tu teiki prekes ar paslaugas ir su tavimi vėluoja atsiskaityti.
   
  Neutralus atsiliepimas galėtų skambėti taip: "Vykdome sandorį. Paprašė atidėti [kažko] atlikimą / apmokėjimą [kažkiek] dienų. Sutikau." – viskas. Jokių emocijų ("Niekšas!!! Vagis :E APGAVIKAS") – tik faktai. Kas iš to?
   
  Neutralūs atsiliepimai visada rodomi virš teigiamų. Todėl kiti vos atsidarę to nario profilį žinos, kad jis turi nebaigtų sandorių ir rimtai pagalvos, ar nori turėti su juo reikalų.
   
  Jei tas narys programuotojas, kuris vėluoja atlikti užsakymą, bet yra pakankamai neatsakingas ir toliau priiminėja naujus, kiti uždarbiečiai nieko apie tai nežinodami gali toliau jam patikėti darbus. Taip tas žmogus susirinka ne tik daug pinigų, bet ir įsipareigojimų, – o tai reiškia, jog savo užsakymo įvykdymo pabaigos turėsi dar mažiau šansų sulaukti. Tuo tarpu, jei vos tik programuotojui pradėjus vėluoti būtum palikęs jam neutralų atsiliepimą, kiti nariai jam nebebūtų davę darbų, kol jis nepabaigs tavojo.
   
  Kodėl reikia vengti palikti neigiamą atsiliepimą kiek įmanoma ilgiau ir vietoje jo naudoti neutralų? Nes neigiamas atsiliepimas iššaukia neigiamą atsaką ir gali tik pabloginti visą situaciją. Pavyzdžiui, jei tas pats programuotojas dėl nuo jo nepriklausančių aplinkybių iš tikrųjų pristigo laiko, bet toliau sąžiningai dirbo bandydamas kuo greičiau pabaigti tavo užsakymą, o tu jam nieko nelaukdamas palikai neigiamą atsiliepimą, – jis gali arba mesti tavo užsakymą apskritai, arba keršyti paliktas neigiamą atsiliepimą atgal, jausdamasis neteisingas įvertintas. Juk jis tuomet jau nebeturi ką prarasti – palikdamas neigiamą atsiliepimą tu nieko blogiau jam šiame forume padaryti jau nebegali.
   
  Todėl – kol yra vilties, kad viskas gali būti išspręsta sėkmingai, atsiliepimas turi būti neutralus, ir tik tada, kai visos viltys prarastos – atsiliepimas turi būt pakeistas į neigiamą. Žinoma, nepamirštant 30 dienų laikotarpio nuo sukūrimo, per kurį atsiliepimas gali būti redaguojamas.
   
  Neigiamas atsiliepimas turi reikšti patirtą nuostolį
   
  Sutarkime taip: neigiami atsiliepimai paliekami tik už tai, dėl ko patyrei apčiuopiamą žalą (ne tik laiko prasme): sutarties / sandorio sulaužimą, vagystę, apgavystę.
   
  Jeigu laimėjai aukcioną, o narys tau prekės nepardavė, tai pirmiausia yra taisyklių pažeidimas. Apie tai turi pranešti moderatoriams paspausdamas mygtuką "Pažeidimas? Pranešk!" ir narys bus nubaustas įspėjimu, kuris reiškia netekimą teisės rašyti forume nuo poros dienų iki mėnesio (pakankamai laiko gerbti taisykles išmokti).
   
  Jeigu sandoris nutrūko tau finansinių nuostolių nepatyrus, gali palikti neutralų atsiliepimą – kad kiti žinotų, ko iš to nario tikėtis. Bet tai neturi būti neigiamas atsiliepimas, jei jis nepadarė nieko, dėl ko norėdamas galėtum kreiptis į teismą ar policiją.
   
  Apie nusikaltimus reikia pranešti policijai
   
  Jei jau palieki neigiamą atsiliepimą, tai reiškią, kad arba narys sulaužė sutartį, arba padarė nusikaltimą. Nusikaltimo atveju būtina kreiptis į policiją. Gavusi tavo pareiškimą, policija pradės tyrimą ir suras nusikaltėlį. Sakau iš patirties, per paskutinius kelis metus bendravęs su pareigūnais iš ne vieno Lietuvos regiono.
   
  Rašant pareiškimą policijai tau tereikia nurodyti nario slapyvardį, tikslų laiką, kada su juo bendravai Uždarbis.lt, ir mūsų el. pašto adresą – [email protected]. Mes visada bendradarbiaujame su teisėsauga ir suteikiame jai visą informaciją.
   
  Nesikreipti į policiją, kai tave apgauna, – tai tas pats, kaip sėdėti ir žiūrėti, kaip ką tik tavo butą iškraustęs vagis eina į kaimynų: dėl tavo atlaidumo vėliau nukenčia kiti.
   
  Jei darai sandorius per Skype su žmonėmis, kurių nežinai Uždarbis.lt, tuomet šis forumas čia nieko dėtas ir į jį nereikia eiti skųstis. Su tapatybės patvirtinimo, atsiliepimų ir daugybe nematomų apsaugos sistemų bei pasiaukojančių administratorių ir moderatorių darbu mes darome viską, kad kuo mažiau narių nukentėtų nuo sukčių. Jeigu tu tuo nepasinaudoji ir vis tiek lieki apgautas kažkokio anonimo, tau parašiusio per Skype – mes jau niekuo negalime padėti.
   
  Dažnai sulaukiame vieno nario prašymo atskleisti kito nario informaciją ("Jis mane apgavo. Duokit man jo IP ir aš jį pats susirasiu"). Forumo administratoriams ir moderatoriams griežtai draudžiama tai daryti. Tokia informacija suteikiama tik policijai. Priešingu atveju bet kas galėtų susigalvoti bet kokią istoriją, kad gautų kito nario asmeninį informaciją ir nei vienas Uždarbis.lt lankytojas negalėtų jaustis saugus.
   
  Galiausiai, atsiliepimai yra vienas svarbiausių rodiklių administratoriams sprendžiant, kurį narį užblokuoti ir kuriems leisti į Uždarbis.lt sugrįžti grąžinus visas skolas. Jeigu narys per trumpą laiką gauna kelis neigiamus atsiliepimus, tai stiprus ženklas, kad jį reikia suspenduoti, kaip nepatikimą. Jeigu suspenduotas narys nori sugrįžti, administratoriai pirmiausia paklausia jam neigiamus atsiliepimus palikusių žmonių, ar jis su jais atsiskaitė. Tik tuomet jo prašymas sugrįžti yra svarstomas. Taigi: jei tu nepalikai neigiamo atsiliepimo, ne tik mažiau šansų, kad tave apgavęs narys bus užblokuotas, bet ir jokių šansų, kad prieš jį grąžinant į forumą kas nors tavęs paklaus, ar jis su tavimi atsiskaitė, – o skolas, kad būtų leista sugrįžti, yra padengęs ne vienas.
   
  Kas dabar?
   
  Nusiskundimų skiltis užrakinama nuo šios minutės: nebegalima nei kurti naujų temų, nei atsakyti į esančias. Visos temos bus matomos iki balandžio 15 dienos. Per tą laiką visiems, kurie yra nukentėję nuo kitų narių ir nepalikę neigiamų atsiliepimų, siūlau tai padaryti, nes jūsų sukurtų nusiskundimų neliks nei Uždarbis.lt, nei Google.
   
  Jeigu tavo turimi atsiliepimai neatitinka šioje temoje apibrėžtų nuostatų: sukurk Pagalbos bilietą (padalinys: "Moderavimo veiksmai") ir nurodyk administracijai, kurių atsiliepimų statusas turi būti pakeistas (pvz., iš neigiamo į neutralų).
   
  Tai ne vieninteliai ir anaiptol ne didžiausi pasikeitimai, laukiantys Uždarbis.lt. Bet daugiau apie tai vėliau.
 25. Patinka
  Promo gavo reakciją nuo Franell Game Punks   
  www.gamepunks.lt - Blogas apie kompiuterinius žaidimus ;) Kolkas naujienų vos kelios, bet palaipsniui stengsiuosi papildyti. Blogas kurtas savo malonumui ir šiektiek likusio laisvalaikio praleidimui :)
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...