Pereiti prie turinio

SanMartin

Nariai
  • Pranešimai

    34
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    SanMartin sureagavo į addinol Įspudžiai iš papludimių krašto. Australija   
    Sveiki, taigi šiektiek papasakosiu apie savo kelionę, ir pačią Australiją.
     
    Viskas prasidėjo nuo to, jog pabaigęs gimnaziją, norėjau kažkur išvykti ir užsidirbti pinigų. Pasidomėjęs apie Australiją, ekonomiką, klimatą bei ten gyvenančius žmones ir kitus padarus. Pasidomėjus iš mano pusės viskas atrodė dar geriau nei galvojau, todel neužilgo užsidirbau pinigų pradžiai (Su savimi pasiemiau 12tūkst. litų + kreditinę su 2500lt dėl viso pikto, jei kas atsitiktų), pasidariau vizą ir atskridau!
     
    Skridau iš Varšuvos į Dubajų, ten praleidau pora savaičių pas brolį, ir Kovo 2-tą įsėdau į Lėktuvą kuris mane nuskraidino į Brisbane'ą (Queensland), pietinę Australijos pakrantę.
    Pirmas įspudis išlipus iš lėktuvo, nuostabu! Oras gaivus ir tuo pačiu šiltas. Pastatai nauji, mašinos gražios, žmonės linksmi.. Išėjęs iš orouosto sėdau į traukinį (Bilietas 17doleriu, ~5 stoteles) kuris mane nugabeno netoli centro, kur turėjau keletai naktų rezervaciją hostelyje (25doleriai naktis). Atvykęs pasidėjau daiktus, ir lėkiau į banką atsidaryti banko sąskaitos ir internetu užpildžiau Tax File Number paraišką (Kažkas panašaus į soc.draudimo numerį, be kurio negali legaliai dirbti). Pirmą savaitę praleidau tiesiog mieste, papludimyje, apsipratau su aplinka. Pradžioje maisto kainos atrodė nerealios, brangu, brangu ir dar kartą brangu. (Nors brisbane'as nėra iš brangesnių Australijos miestų). Maisto pasirinkimas didelis, kokybė nebloga, mat dauguma dalykų švieži. Dauguma vaisių pardavinėjami vienetais, obuolys 2dol. 3 bananai už 2dol. ir t.t.
     
    Savaitė baigiasi, gavau banko kortelę, Tax File Number, laikas ieškotis darbo, o dirbt norisi pabandyt fermoje, todėl internete išsiaiškinau kur koks sezonas ir nusprendžiau jog reikia skristi visai į kitą pusę žemyno, Perth'ą. Bilietus nusipirkau, savaitei rezervaciją hostelyje pasidariau ir ką, lekiam. Skrydis 5val. laiko juostų skirtumas 2 valandos. Atskridau vėlai vakare, tax'u iki miesto hostelio už 35dol. ir į lovą rytoj laukia didelė diena. Ryte iškarto lėkiau į darbo agentūras (Jos dar iki dabar ieško man darbo), bet iš jų jokios naudos, todėl pasidomėjus labiau norint dirbti fermoje reikia belstis fermeriui į duris ir kalbėt į akis :) Tai ką sekančią dieną ieškau pirkti mašinos, nes artimiausios fermos už kelių šimtų kilometrų nuo miesto. Honda Civic už tūkstantį dolerių, yra! Po keletos dienų leidaus keliaut į viršų, kur šilčiau ir algos didesnės (Australijos minimumas 20.6dol. O regione link kurio važiuoju 30dol į valandą). Atstumas 2300km, per tris dienas pasiekiau Karratha, pabuvau prie Red Dog memorialo (Pastatytas filmas apie tai yra), važiavau visą kelią pajūriu, miegojau mašinoje. Į Karratha miestą atvykau naktį, (42 Laipsniai ir labai didelis humidity, del šių dviejų priežasčių nespėji nuo kaktos prakaito valyt, tikrai labai karšta). Ryte į agentūras ir į keleta įmonių, CV išnešioti visur pakalbėta, bet visos vietos užimtos ir darbų nėra. Na ką, šiam mieste padariau ką galėjau, lekiam toliau. Sekantis tikslas Darwin'as kuris dar už 2400km. Važiavau per degančius miškus (kuriuos gan dažnai žiniose rodo). Baisu, bet naktis, jokių ugniagesių, žmonėm visiškai normalu jog miškas dega ir tiesiog važiuoju paskui kitas mašinas. Na ka po keletos dar dienų atvykau į Darwin'ą, ryte pakėlė policininkas belsdamas į mano automobilio langą, Camping is not allowed. Tai ką kad ir bandau ginčytis jog aš ilsėjaus, neturiu jokios camping įrangos, ir pavargusiam važiuoti yra pavojinga todėl nuspredžiau pailsėti. Jiem neįdomu, reikėjo hotelyje kambarį išsinuomuot ir panašiai, na gerai, ką jau padarysi, bauda 140dol. Per kelias dienas per vieną agentūrą gavau darbą savaitei, naktinės pamainos, parduotuvėje lentynas išrinkt ir naujas surinkt, alga 40dol į valandą, labai gerai, - atsipirks bent jau važiavimas iki čia. Po šio darbo dirbau dar uoste, valiau iškasenų konvejerius. Darbas sunkus, rankos po darbo kruvinos, nugarą skauda, ir jėgų nebėra net valgyt pasidaryt. Pagal mano superviserį žmonės čia ilgiau savaitės neišdirba, man užteko dviejų dienų. Ieškom kito darbo ir vuolią, forklift driveris reikalingas, kas man visai patinka. Darbas už miesto, todėl už poros savaičių darbo nusprendžiu atsikraustyti arčiau darbo, ir mažą kaimelį, kur nuomojuos kambarį (180dol į savaitę). Dar iki šiol dirbu ten pat jau antras mėnesis.
     
    Ir keleta fotografijų iš mano gyvenimo Australijoje:
     

    Brisbane
     

    Perth Cottesloe beach
     

    Kažkur pusiaukelėj
     

    Šeimininko beveik keturių metrų augintinis
     
     
    Tai va, kam kažkas rūpi sužinoti apie Australiją, klauskit gal mokėsiu atsakyt, nors čia esu dar tik šiektiek daugiau kaip trys mėnesiai, bet šiektiek jau žinau :)
     
    Papildymas:
     
    Nuotraukos iš Dubajaus
  2. Patinka
    SanMartin sureagavo į ReikiaPuslapio 5 svarbiausios šiuolaikinio marketingo tendencijos   
    Gyvenimas Londone turi didžiulį privalumą – begalę profesionalams skirtų renginių, kurie suteikia ir įkvėpimo, ir konkrečių strategijų verslui. Vienas iš tokių yra “Marketing Week Live”, kuriame pabuvojau ir galiu papasakoti įspūdžius apie naujausias marketingo tendencijas. Įrašo pabaigoje - nuoroda į originalų straipsnį.
     
    Trumpai apie renginio formatą – jis panašus į mūsų “Login” konferenciją – N salių su pranešimais ir dar eilė stendų su įmonėmis, siūlančiomis savo paslaugas. Taigi, buvo ir ką pamatyti, ir ko paklausyti.
     
    Trumpai: kodėl marketingas yra toks svarbus
     
    Buvau pradžioje labai nustebęs renginio mastu – didžiulis paviljono plotas vien apie marketingą ir tūkstančiai lankytojų. Bet vienas pranešėjas tiksliai suformulavo marketingo svarbą šiuolaikiniam verslui – dabartiniame interneto amžiuje kaip niekad sunku išsiskirti iš minios ir gauti klientų dėmesio: visi užimti, visi internete greitai randa informaciją patys, banerių ir reklamų niekas nebemato, tad reikia sumanios marketingo strategijos, kad pasiektumėte klientų akis ir ausis. Iš esmės, būtent apie tai ir buvo visa konferencija – kaip pateikti žinutę apie savo paslaugas potencialiems klientams.
     
    Pagrindinės šiuolaikinio marketingo kryptys
     
    Susumuojant, apie ką buvo kalbama ir kokie pranešimai pristatomi, dabar marketinge vyrauja šios temos:
     
    1. Mobilios technologijos
     
    Anksčiau sakydavo “Jei tavęs nėra internete, tavęs nėra visai”. Dabar tą patį galima pasakyti apie mobiliąsias technologijas – jei žmogus negali rasti tavo verslo ar užsakyti tavo paslaugų iš savo telefono, tai verslas kaip minimum nėra rimtas.
     
    Nors žvelgiant į tinklalapių lankomumo statistiką, mobilūs vartotojai sudaro dar tik 10-30% viso srauto (nors ir tai galima laikyti didžiuliu pasiekimu), bet reikia žiūrėti į ateitį – ši auditorija tik didės. Maža to, šie pirmieji “pionieriai” kaip taisyklė formuoja visos savo kartos nuomonę ir įpročius, tad jie ypatingai svarbūs.
     
    Ir reikia nustoti teigti sau ir kitiems, kad žinote viską apie savo klientus – ypač šiuo aspektu. Jei sakote, kad “mano klientai tikrai nepirks mano paslaugų iš telefono”, tai konferencijoje buvo minimas pavyzdys kad kažkada per eBay buvo nupirktas “Lamborghini” automobilis būtent iš telefono. Tad nedarykite tvirtų prielaidų, kaip jūsų klientai elgiasi su jūsų svetaine, galite stipriai apsirikti.
     
    2. El.paštas grįžta į madą
     
    Tiksliau, jis niekur labai ir nebuvo dingęs – tiesiog garsiau rėkavo tie, kas sakė jog socialiniai tinklai yra marketingo ateitis ir turime visą dėmesį skirti būtent tai naujai bangai. Dabar šios kalbos truputį rimsta, ypač kai Facebook reklama tampa vis brangesnė ir dažnai neatneša norimų rezultatų, tai marketingistai grįžta prie tradicinio asmeninio žinutės pateikimo. O kas šiais laikais gali būti asmeniškiau nei el.paštas?
     
    Buvo kalbėta apie tai, kad norint pasiekti rezultatų, neužtenka tiesiog siųsti naujienlaiškių ar pranešti apie akcijas – reikia sistemingo ir kiek įmanoma asmeniško požiūrio. Kad klientas gautų laiškus jam skirta tvarka, tinkamu laiku, tekstas galėtų būti formuluojamas priklausomai nuo buvusių jo veiksmų. Kitaip žmonės juk nedurni, juk lengvai pastebi kai laiškas skirtas dar “melejonui” žmonių, o kai jaučiasi išskirtinis dėmesys – tai yra labai galingas įrankis, nes sukelia emocijas. Bendrai, visoje konferencijoje buvo pabrėžiamas asmeniškumas ir asmeniniai santykiai su klientu kaip vienas iš svarbesnių marketingo tikslų – iš “one-to-many” žinučių sklaida tampa vis labiau “one-to-few”, o ideliausiu atveju turėtų būti “one-to-one”.
     
    3. Big data – visi kalba, mažai kas supranta
     
    Parodoje buvo daug įmonių, siūlančių duomenų rinkimo ir analizės paslaugas. Rinkos tyrimai, klientų apklausos, pirkėjų elgesio analizė – visa tai susiveda į gražius grafikus ir lenteles. Ir atrodo, kad megabaitai duomenų ir statistikos rodikliai yra ta vadinamoji “big data”, kurią išanalizavus – bus matomas kelias į sėkmę.
     
    Bet dažnai verslininkai sustoja pusiaukelėje – tik ties duomenų rinkimu, bet nesugeba (neturi kompetencijos?) detaliai išanalizuoti ir, kas svarbiausia, padaryti išvadas ir tolimesnius sprendimus.
     
    Pavyzdžių ieškoti nereikia toli, nereikia ir “big data” – net ir mažesnėje skalėje vyksta tas pats: kai su ReikiaPuslapio.lt komanda kuriame svetaines, užsakovai paprašo įdiegti “Google Analytics”, kad galėtų stebėti lankomumą. Spėkite, kiek iš jų bent kartą pažiūri kiek giliau nei “Visitors” ar “Views”. Iš kur ateina lankytojai, kokius puslapius žiūri, kiek laiko užsilieka, koks kanalas turi geriausią konversiją – visi tie duomenys gana paprastai prieinami, bet verslininkai matyt neturi laiko juos pažiūrėti.
     
    4. Video – ne ateitis, o dabartis
     
    Dar nustebino tai, kiek įmonių konferencijoje pristatinėjo video kūrimo paslaugas. Nes video žiūrėjimo internete skaičiai vis auga, taip pat nemaža dalis lankytojų mieliau pažiūri pristatomąjį filmuką apie jūsų paslaugas, negu skaito kelias pastraipas teksto. Nauja tendencija – animuoti arba piešti video apie jūsų įmonę, pasidomėjau – Londone vieno tokio sukūrimas kainuoja nuo 1200 svarų iki, iš esmės, begalybės.
     
    Taip pat ir bendrai vizualumas buvo konferencijos esminė dalis. Spalvingos reklamos, patrauklūs žmonės, prekinių ženklų pristatomieji stendai, grafinio dizaino paslaugos – neatsiejama marketingo dalis. Ir yra didžiulis skirtumas tarp to, kaip jūsų svetainė atrodo profesionaliame lygyje ir jeigu ji sukurta mėgėjo. Tiesą pasakius, pažiūrėjus į profesionalius pavyzdžius, man asmeniškai tapo gėda už kai kuriuos savo asmeninius projektus, kuriems neskyriau pakankamai laiko perkelti į tą “aukštesnį lygį” vizualumo atžvilgiu. Yra kur pasitempti.
     
    5. Tai kas per velnias yra “content marketing”?
     
    Apie šituos du žodžius kalba visi ir jau seniai – kad reikia ruošti turinį, jį platinti ir tada pas tave ateis klientai. Tik dabar jau kalbama ne ar to reikia, o KAIP teisingai tai daryti. Nes vyrauja toks paprastas suvokimas – kompanija tiesiog turi rašyti kažkokį savo blogą, leisti pranešimus spaudai, kartais kažką papostinti į savo Feisbuką, ir tai jau yra “content marketing” – nes nu turinys juk ruošiamas ir platinamas. Bet iš profesionalų lūpų konferencijoje tai skambėjo visiškai kitame lygyje.
     
    Pagrindinės mintys tokios, kad reikia ruošti tik tokį turinį, kuris sukels jūsų esamiems ar būsimiems klientams kažkokių emocijų, paskatins kažkokiam veiksmui – nebūtinai iškart pirkimui. Sakykime, straipsnis turėtų paliesti opią socialinę problemą, nuo kurios prasidėtų diskusija socialiniuose tinkluose, kur būtų minima jūsų įmonė, ir tuo pačiu gal kas nors “užsikabins” ir pasidomės jūsų paslaugomis plačiau. Labai dažnai vartojamas žodis visoje konferencijoje buvo “engaging” – visa jūsų marketingo strategija turi skatinti žmones kažką daryti, o ne tiesiog pasyviai skaityti.
     
    Pavienės mintys/citatos iš pranešimų
     
    Pabaigai noriu pasidalinti tiesiog atskiromis frazėmis iš pranešimų, kurių klausiau – galbūt įkvėps ar privers susimąstyti.
     


     
    “Klientams nerūpi”. Paprasta mintis – susitaikykite su tuo, kad žmonėms rūpi tik jie patys ir tai, kas naudinga tik jiems – jiems vienodai, kad jūs išleidote naują produkto versiją ar pakeitėte logotipą, jeigu jūs nesiūlote kažko konkrečiai naudingo jiems – nesitikėkite jokios reakcijos
    “Jūs negalite tiesiog rėkti apie save visur, turite tapti natūralaus pokalbio dalimi”
    “Apie ką žmonės šneka prie stalo ar bare?” Buvo atliktas realus tyrimas, ir išaiškinta, kad populiariausios temos yra sportas, mada, asmeninis gyvenimas, orai, ekonomika – ir dar kiti dalykai, bet į TOP 20 nepateko nei vienas konkretus verslas ar prekinis ženklas. Taigi, prie pačios pirmos minties – apie jus niekas nekalba, niekam realiai nerūpite, žmonės kalba apie save.
    “Jei tavo verslas neauga, tai jis po truputį miršta”. Priminė dar vieną gražią citatą – “šiuolaikiniame versle, kad liktum toje pačioje vietoje, turi labai greitai bėgti į priekį”.
    “Klientai nori paprasto ir greito pasirinkimo”. Vėlgi atlikti tyrimai rodo, kad žmonės linkę labiau sustoti ties vienu iš pirmųjų pasirinkimo variantų ir neskirti daugiau laiko paieškoms, nors galbūt jie pasigilinę atrastų ir geresnį variantą paslaugai pirkti.
    “Būkite ten kur jūsų klientai, o ne ten kur jums patogu”. Čia labai susiję su komforto zona – įmonės dažnai bando reklamuotis visur kur tik papuola, o ne kreipti savo pastangas į konkrečią savo tikslinę auditoriją. Kitaip tariant, pradžioje sužinokite, kur auga grybai, o po to būtent ten važiuokite grybauti.
    “Turite būti žmonių mintyse”. Idealus variantas ir tikslas – kad žmonės jus prisimintų. Bet jus prisimins ne pagal pavadinimą ir ne pagal logotipą – o pagal emociją, kurią kažkada sukėlė jūsų produktas ar paslauga. Taip pat pagal sąsają, kurią jūs išugdėte – taip kaip vietoje “energetinis gėrimas” daug kas sako tiesiog “redbulis”.
    “Nesirūpinkite dėl lankomumo skaičių, rūpinkitės dėl klientų”. Jei kiek anksčiau visi buvo apsėsti tuo, kad galima pamatuoti savo realius puslapių lankomumo skaičius, tai dabar vis labiau visi rėkia, kad tie skaičiai beveik nesvarbūs – labiau turi rūpėti, kiek realių klientų jums atvedė kažkokia marketingo kampanija ar paskelbtas straipsnis. Prie to paties – visiškai nesvarbu, jei jūsų Facebook puslapis turi 100 000 gerbėjų, jei realiai iš jūsų kažką pirko vos šimtas iš jų.

    Štai tokios mintys iš konferencijos ir mano asmeninės patirties. Ką pridurtumėte – kaip jūsų versle ar įmonėje taikomos šios marketingo tendencijos?
     
    Originalas: VerslasOnline.lt
  3. Patinka
    SanMartin sureagavo į WyzlaZ €10000 Summer Freeroll   
    Tournament name: €10000 Summer Freeroll
    Poker Room: PokerHeaven.com Microgaming Skin
    Date: 21:30 EET
    Prize: €10000
    Password: no
     
    Play at least 1 raked hand at any of our cash tables between the 1st and 18th of June and register for the event!
  4. Patinka
    SanMartin sureagavo į savasmg Top 5 straipsniai apie marketingą 2013 metais   
    Tiesiog pastebėjimas. 4 iš 5 straipsnių autorių vardai yra Mark.
    http://i.imgur.com/lFlNC8a.png
  5. Patinka
    SanMartin sureagavo į MrGiedrius Top 5 straipsniai apie marketingą 2013 metais   
    Sveiki,
     
    noriu pasidalinti WhiteSharkMedia išrinktais 5 geriausiais 2013 metų straipsniai apie internetinį marketingą. Manau daugeliui bus įdomu ir naudinga juos perskaityti.
     
    1. “How Google Plus Profiles & Pages Gain Search Authority” by Mark Traphagen
    2. “A Beginner's Guide to Content Marketing” by Mark Hayes
    3. “6 Ways to Boost Your ROI from Online Marketing” by Carlos Rodriguez
    4. “Mark Cuban's 12 Rules for Startups” by Mark Cuban
    5. “Engaging The Hispanic Demographic with Google AdWords & The Consumer Barometer” by Mark Bell
     
    Jeigu turite dar kokį įdomų straipsnį ar video, pasidalinkite. :)
  6. Patinka
    SanMartin gavo reakciją nuo radianas Rinkodara be rinkodaros   
    Ne viena knyga buvo GERAI perskaityta, kad tokį straipsnį parašyt. :) Super.
  7. Patinka
    SanMartin sureagavo į radianas Rinkodara be rinkodaros   
    MIRK, BET IŠSISKIRK. RINKODARA BE RINKODAROS
    Kai kurie Vakarų rinkodaros teoretikai radikaliai tikina, kad tradiciniai metodai dabar veiksmingi tik tiems vartotojams, kurių jau nebėra – praėjusio amžiaus žmonėms, kuriuos buvo galima paveikti masine ir iš esmės apgaulinga rinkodara. Tokios dinozauriškos rinkodaros pavyzdžių iki šiol daugybė, tačiau, anot šių ekspertų, tai dar nieko neįrodo. Paprasčiausiai didelėms ir turtingoms korporacijoms daug lengviau viską daryti taip, kaip jos darė iki šiol, nei keistis. Akivaizdu, kad naujieji rinkodaros genijai pateikia daug įdomių minčių, tačiau jų patarimai tinka ne visiems, ne visur ir ne visada, tad turbūt nevertėtų tikėtis, jog jų idėjos staiga sukeltų visuotinę, visiems priimtinę revoliuciją.
     
    Rinkodaros guru Sethas Godinas paskutinį praėjusio amžiaus dešimtmetį išpopuliarino "rinkodaros su leidimu" (angl. - permission marketing) koncepciją, kurios esmė buvo revoliucingai paprasta: šiais visuotinio triukšmo ir masinių reklamos atakų laikais, kai yra daugybė pasirinkimo galimybių ir rinkodaros kanalų, vieninteliai, kas gali tikėtis sėkmingų rezultatų, yra tie, kurie "įsigyja leidimą bendrauti su klientu". Kaip gaunamas tas leidimas, nėra taip reikšminga, svarbiausia, kad pardavėjo ir kliento santykius lemtų abipusiškai naudingas ir stiprėjantis ryšys. Godinas tai apibūdino labai paprasta metafora: tarkime, jei į barą ieškodamas poros įeina arogantiškas kaubojus, sumosuoja krūva dolerių ir vien savo "macho" išvaizda bei elgsena pabando užkariauti potencialios sužadėtinės dėmesį, akivaizdu, kad jis šiais laikais nesulauks tokios sėkmės kaip elegantiškas vyriškis, kuris damą kalbina subtiliai, nuperka jai kokteilį, pakviečia į pasimatymą, į kiną ir tik tada ieško artimesnio ryšio.
     
     
    Sakoma, kad šiais laikais "macho" tipas, kuris ne puoselėja santykius su klientu, o tikisi jį užkariauti garsiai reklamuodamasis ar įkyriai piršdamas prekę, jau yra pasmerktas. Tradicinį požiūrį Godinas vadina trukdymo rinkodara. Jis argumentuoja tokiu pavyzdžiu: įdomiausioje TV laidos vietoje žiūrovai yra priversti iškęsti siužetą apie sauskelnes ar higieninius įklotus. Todėl visi, kas ir toliau planuoja grandiozinius klasikinės reklamos biudžetus, bet nesugalvoja, kaip subtiliai įsipiršti klientui, Godino nuomone, ilgainiui liks prie suskilusios geldos: "TV industrijos kompleksas, ta žavi mašina, kuri besireklamavusius apdovanodavo augančiais pelnais – tačiau tai lėmė ir didesnes išlaidas perkant dar daugiau reklamos paslaugų, - pagaliau griūna. Gudrieji rinkodaros vadybininkai pradėjo bėgti nuo brangių masinės komunikacijos priemonių, kai tik suprato, kad prekės ženklo vertės kūrimas taikant "trukdymo" metodą - tradicinę reklamą - yra pasmerktas".
     
    Daugiau nebesireklamuos
     
    Visai neseniai "Amazon.com" vadovas Jeffas Bezosas, mūsų dienų verslo legenda, paskelbė, kad "Amazon.com" daugiau nebesireklamuos. Iš viso. Jokių TV reklamų, jokių skelbimų spaudoje. Reklamai pirkti nebus išleista nė cento. Kur keliaus šiam reikalui skirti pinigai? Užuot brangiai pirkę plotus ar eterio laiką, "Amazon.com" vadovai reklamos pinigus nusprendė skirti kitkam – jie nemokamai savo siuntas pristatys užsakovams visoje JAV teritorijoje.
     
     
    Ekspertai sutartinai lingavo galvomis - tai dar vienas pavyzdys, rodantis, kad reklamos industrijai, TV bei kitoms masinės informacijos priemonėms atėjo laikas keistis iš esmės. Šventvagiškai pranašaujama, kad gali ateiti laikas, kai pirkėjai prekybos centre gali nebesirinkti tam tikros prekės būtent todėl, kad ji buvo intensyviai reklamuojama per TV. Tokią versiją iš dalies patvirtina ir kai kurių prekių ženklų ar kompanijų, kurios dažnai net neturi didelių reklamos biudžetų, sėkmės istorijos.
     
    Gandų purslai dėl "Red Bull"
     
    Praktiškai bet kurioje Lietuvos degalinėje galima pamatyti santūriai rymančių energinio gėrimo "Red Bull" skardinių piramidžių. Gėrimas išpopuliarėjo visame pasaulyje ir atėmė nemažą dalį rinkos iš milžinės "Coca-Cola". Ir tai įvyko praktiškai be regimos kovos žiniasklaidoje. Jei kada nors teko ragauti "Red Bull", turėtumėte pripažinti, kad jis nėra nei labai skanus, nei apskritai kuo nors ypatingas: gėrimų industrijos autoritetas "BevNet" "RedBull" skonį įvertino labai kuklia "D+" žyma. Bet tai netrukdo Dietrichui Mateschitzui, kuris ir įkūrė "Red Bull", pardavinėti šio gėrimo skardinę vos ne aštuonis kartus brangiau nei "Coca-Cola". Svarbu yra tai, kad "Red Bull" niekad nebuvo reklamuotas tokiais mastais kaip "Coca-Cola". Ar teko matyti "Red Bull" reklamą per TV? Turbūt ne, šio gėrimo rinkodara perrašė tradicines taisykles.
     
     
    Iš pat pradžių, kai "Red Bull" buvo registruojamas maisto ir higienos institucijose parduoti Vokietijoje - antroje šalyje po savo gimtinės Austrijos, naujienos apie jo pasirodymą rinkoje sukėlė tikrą žiniasklaidos sambrūzdį, begales gandų. Gaminys įgijo vos ne kontrabandinio ar draudžiamo gėrimo statusą. Tai, kad produkto registravimo procesas užtruko net penkerius metus, buvo "Red Bull" rinkodaros privalumas, o ne trūkumas: vartotojai spėliojo, ar tik išties nebus "Red Bull" vos ne narkotinių ar ekstazio savybių turintis gėrimas, jei taip sunku jį užregistruoti. Gandai sklido šviesos greičiu - buvo kalbama, kad tai vos ne skysto pavidalo "Viagra" ir kad viena iš gėrimo sudedamųjų medžiagų – taurinas – išgaunama iš buliaus sėklidžių, vadinasi, teoriškai šios medžiagos kažkiek turėjo patekti į kiekvieną "Red Bull" skardinę, todėl gaminys išsiskiria išties antgamtiškomis energinėmis savybėmis.
     
     
    Kompanija sąmoningai skleidė ir kurstė gandus apie neįtikėtinas gėrimo galias savo internetinėje svetainėje ir netrukus natūralus vartotojų susidomėjimas peraugo į tikrą isteriją: vos pasirodęs prekyboje "Red Bull" buvo šluote iššluotas iš Vokietijos parduotuvių, jo trūkumas parduotuvėse buvo jaučiamas net tris mėnesius.
     
    Vėliau, kai "Red Bull" žengė į Didžiosios Britanijos rinką, tai jau buvo gėrimas, turintis specifinę reputaciją, aurą, skandalų šleifą. Visa tai kėlė nepaprastą galimų vartotojų susidomėjimą. Toks pat scenarijus pasikartojo ir kelyje į JAV rinką ir visur kitur. "Red Bull" reklamos kampanijos visose rinkose buvo labai panašios.
     
    Vartotojui - aiški žinia
     
    Kita vertus, reikia turėti galvoje, kad tokią strategiją lėmė konkrečios aplinkybės: "Red Bull" gėrimo gamintojai nuo pat veiklos pradžios neturėjo jokių alternatyvų, nes tada dar nedidelė kompanija negalėjo sau leisti išlaidauti masinei reklamai. Nuo pat pradžių kiekviena "Red Bull" rinkodaros akcija turėjo labai aiškiai apibrėžtus taikinius - žmones, kuriems reikėjo tokio gėrimo ir jo reputacijos, klubuose iki paryčių besilinksminantį jaunimą, aviacijos skrydžių valdymo dispečerius, nes jiems ilgą pamainą reikėjo išlikti energingiems ir budriems, tolimųjų reisų sunkvežimių vairuotojus, biržos maklerius, sportuojančius paauglius. Net jei gėrimą reklamavo kino ar sporto žvaigždės, tai buvo pasiekiama sukėlus nuoširdų garsenybės entuziazmą ir susidomėjimą, o ne perkant jos paslaugas, kaip, pavyzdžiui, "Pepsico" samdė Michaelą Jacksoną.
     
     
    Ar gali "Red Bull" modelį pasitelkti kiti? Ir taip, ir ne. "Coca-Cola" bandė tai padaryti JAV rinkoje su savo pagamintu energiniu gėrimu KMX, bet ne taip sėkmingai. Esminis skirtumas - vartotojams nebuvo leista patiems išpopuliarinti gėrimo, juos paprasčiausiai bandyta nupirkti, remiant madingus jaunimo renginius. Tai ne tas pats. "Red Bull" nebuvo svarbu dovanai išdalyti vartotojams daug gėrimo skardinių. Daug svarbiau buvo įbrukti gėrimų reikalingiems vartotojams, kurie patys reklamavo produktą kitiems. Be to, "Red Bull" nuo pat pradžių buvo nuoseklūs: gėrimas išskirtinis, žinia vartotojui ypač aiški: "Mes suteiksime tau ypatingos energijos". Be to, ir pats pardavimas visada apgaubtas paslapties šydu: naujose rinkose "Red Bull" nėra lengva gauti iš karto, rinka turi subręsti ir sulaukti savo laiko.
     
     
    Kad įsitvirtintų JAV rinkoje, "Red Bull" turėjo nuosekliai, tyliai ir kantriai dirbti penkerius metus. Šių laikų standartais tai neįtikėtina prabanga. Bet "Red Bull" galėjo sau tai leisti, nes iki šiol nepatiria tokio akcininkų spaudimo kuo greičiau krauti pelną, kokį patiria didieji gėrimų gamintojai, - "Red Bull" iki šiol yra privati kompanija. Be to, "Red Bull" darbuotojai šventai tiki savo gaminio sėkme ir jiems tai ne tik darbas, bet ir misija, kuriai atstovauja išties charizmatiškas lyderis Dietrichas Mateschitzas. Jo manymu, šių dienų verslas pirmiausia turi rūpintis savo paslaugos ar gaminio kokybe ir auklėti savo darbuotojus.
    "Jei kas nors jums pamokslauja, kad svarbiausias įmonės tikslas yra maksimizuoti pelną, aš manau, kad tai paprasčiausiai neteisinga. Po galais, tai netgi nusikalstama", - sako verslininkas, kurio asmeninis turtas viršija 14 mlrd. litų.
     
    Sėkmės dalis - pagarba vartotojui
     
    Interneto galiūnai - "Hotmail.com", "Google" ar "Ebay" – milžinais tapo taip pat be tradicinės reklamos masinės informacijos priemonėse. Akivaizdu, kad jie turi tą patį bruožą, kaip ir "Red Bull": šie savo produktą titulavo kaip išskirtinį gaminį, interneto bendrovės akcentavo savo išskirtines paslaugas. Iš pirmo žvilgsnio tokie teiginiai nėra neginčijami - juk nei "Red Bull", nei "Google" nebuvo absoliučiai pirmieji tokio pobūdžio gaminiai ar paslaugos: prieš rinkoje pasirodant "Red Bull" buvo kitų energinių gėrimų, o "Yahoo" bei "Altavista" paieškos svetainės atsirado kur kas anksčiau nei "Google". Bet abu šie produktai buvo išgryninti iki maksimalių kategorijų: "Red Bull" turėjo ne tik kofeino ir taurino. Tai nebuvo vien tik gaivinantis gėrimas, o tikra "energijos bomba". "Google" buvo ne šiaip eilinė paieškos svetainė, bet "greičiausia paieškos svetainė pasaulyje". Turint tokius produktus, visa kita, subtiliai koordinuojant, buvo leista sukurti patiems vartotojams: gandus, atsiliepimus, susidomėjimą, klubus.
     
     
    Naujųjų interneto svetainių verslo modelis irgi buvo ypatingas - reklama ne šiaip užgriozdindavo svetainės turinį, o paprasčiausiai pasirodydavo kaip naudingos nuorodos ieškotojui, tačiau labai aiškiai atskirtos. Galima pasakyti, kad viena esminių "Google" sėkmės priežasčių buvo ir pagarba vartotojui: jokių paslėptų reklamų, jokių nereikalingų nuorodų ar bandymų uždirbti lankomumo sąskaita.
     
     
    Šią išties novatorišką rinkodaros strategiją, pagrįstą išskirtinėm paslaugom ir pagarba vartotojui, "Google" sėkmingai plėtoja toliau. Kad ir nauja "Google" elektroninio pašto paslauga "G-mail". Tai - naujoviškas pasiūlymas jau vien dėl to, kad vartotojams nemokamai buvo duodama neįtikėtinai didelė - 2 GB bylų saugykla, o štai tradiciniai tokių paslaugų tiekėjai suteikdavo daugiausia 20 Mb. Jei tokią paslaugą būtų pasiūliusi, tarkime, AOL ("America On Line"), vartotojai būtų užversti reklamos srautu ir, tradiciškai mąstant, būtų viliojami kuo greičiau užsakyti paslaugą, o šią vėliau būtų planuojama kaip nors apmokestinti ar sukurti "Premium" tipo mokamų segmentų. Tuo tarpu "Google", kaip ir "Red Bull", žinojo, kad vartotojai gerą žodį paskleis daug efektyviau nei spalvingi reklamos klipai geriausiu laiku per populiariausių televizijų programas. "Google" puikiai išnaudoja vieną iš klasikinių įtakos principų: stoką arbą dirbtinę stoką. "G-mail" pašto paslaugos negali užsisakyti bet kas. Vienintelis būdas sukurti savo "G-mail" pašto dėžutę yra gauti jau ją turinčio vartotojo rekomendaciją.
     
     
    Ar tai veiksminga? Taip. Tačiau galima klausti ir kitaip - ar efektyviai veikia tradiciniai rinkodaros būdai? Jei taip, ar jūs galite sau tai leisti?
     
    Kava ir bendravimas
     
    Netgi tokios individualumu besididžiuojančios užeigos kaip kavinės gali tapti standartizuotu ir vienu prekės ženklu suvienytu pasauliniu tinklu, pritaikius ne tradicines rinkodaros formas, o tiesiog išgrynintą verslo modelį. Tai įrodė visame pasaulyje sparčiai besiplečiantis kavinių tinklas "Starbucks". Nors kiekvienas turime pamėgtą vieną ar kelias kavines, tačiau ir tinklui priklausančiose kavinėse galima sukurti malonią atmosferą ir pasiekti, jog klientai jas laikytų tegu ne pirmaisiais, tačiau bent jau antraisiais namais.
     
     
    "Starbucks" neskyrė milžiniškų biudžetų reklamos ar tiesioginio pašto kampanijoms, tačiau pateikė vartotojams, kaip jie patys teigia, iki smulkmenų su meile ir pasiaukojimu išgrynintą verslo modelį. Kava? Tik gera, ne, tik geriausia. Laukiate eilėje? Jus pakalbins padavėja. Norite gerdamas kavą paskaityti laikraščių ar žurnalų? Jie po ranka. Norite paganyti akis į pasaulio publiką? Jie čia pat, tuoj užeis. Norite pažaisti stalo žaidimų? Štai krūva jų sukrauta kampe. Norite pabendrauti su "kietais" žmonėmis? Jie čia pat, kavinės viduje.
     
     
    Howardas Schultzas, vienas iš "Starbucks" tinklo įkūrėjų, teigė, jog netgi parduodant tokį žaliavinį produktą kaip kava ar arbata galima sukurti pridėtinę vertę, kurios neįmanoma išreklamuoti, bet vartotojai ją visada pajus - malonią bendrauti ar atsipalaiduoti skirtą atmosferą.
     
    Pabėgimai ir sugrįžimai
     
    Tiesioginės prekybos milžinės, tokios kaip "Avon" ar "Tupperware", ilgus dešimtmečius augo nesilaikydamos tradicinės rinkodaros principų: jokių parduotuvių, jokios reklamos masinėje žiniasklaidoje, klientai tampa pardavėjais, o pardavėjai - klientais. Jų rinkodara buvo kreipiama ne tiek į galutinį vartotoją, kiek į pardavėją. Tačiau laikai keičiasi ir šioje verslo srityje: "Avon" dabar kuria ir kitų pardavimo kanalų, nes šių laikų vartotoją jau ne taip lengva atvilioti į tradicine vadinamą pardavimo aplinką: vakarėlį ar dar kaip kitaip pakrikštytą gaminių pristatymą. Nuo šiol Vakaruose "Avon" gaminių galima išvysti ir didžiuosiuose prekybos centruose - ten veikia "Avon SPA" - grožio ir individualios grožio terapijos centrai.
     
     
    Kyla natūralus klausimas: kuris gamintojas nenorėtų, kad jo prekė būtų parduodama didžiuosiuose prekybos centruose? Tačiau tokio tipo kompanijoms tai yra būtent netradicinė priemonė. Dabartinė "Avon" vadovė Andrea Jung, pripažinta antra pagal įtakingumą verslo vadove pasaulyje, turėjo ilgai įtikinėti tiek savo konsultantes, tiek akcininkus, jog šis žingsnis yra neišvengiamas. Prieš kelerius metus jai teko įtikinėti akcininkus, kad būtina pristatyti naują brangią "Avon" kosmetikos liniją.
     
     
    "Tupperware" vadovai žengė analogišką žingsnį - pasirašė strateginės partnerystės sutartį su JAV prekybos tinklu "Target". Parduotuvėse buvo pradėta laisvai prekiauti "Tupperware" gaminiais. Pradžia buvo svaiginanti - pardavimai viršijo visus lūkesčius, bet tada susigriebė, kad kerta šaką, ant kurios patys sėdi: pardavimai tradiciniuose moterų vakarėliuose JAV rinkose dramatiškai smuko, o demonstruotojų skaičius sumažėjo 40%, nors kitose šalyse tuo metu augo. 2003 metais "Tupperware" gaminiai tyliai buvo išimti iš visų "Target" parduotuvių.
     
     
    Tačiau "Tupperware" į JAV parduotuves grįžta kitu būdu - Trojos arklys šiuo atveju buvo gražūs bendrovės gaminių demonstraciniai stendai, pastatyti didžiuosiuose pasaulio prekybos centruose, geriausiose vietose, savaitei ar dviem. Tokia taktika įgalino išsaugoti ypatingą pardavimo vakarėliuose metodą, bet kartu atvėrė galimybių rasti visai naujų klientų. "Tupperware" pakeitė ir savo vakarėlių stilių: jie tapo trumpesni ir juose aktyviai dirba ne tik pati demonstruotoja, bet ir jos svečiai - visi kartu gamina, taip išbandydami ir kompanijos produktus.
     
     
    "Avon" ir "Tupperware" išbandė ir kitus pardavimo, bet ne rinkodaros kanalus: jų gaminiais prekiaujama ir interneto svetainėse, ir "Amazon.com", ir kiekviena demonstruotoja ar konsultantė gali surengti savo e. vakarėlį kompanijos įrengtoje svetainėje. "Tupperware" gaminių galima nusipirkti ir TV parduotuvėse - šis pardavimo būdas irgi leidžia pademonstruoti tas gaminių savybes, kurių neparodysi parduotuvės lentynoje.
     
     
    Kosmetikos gamintojai bene labiausiai yra priversti ieškoti naujų rinkodaros ir pardavimo būdų, nes jau beveik dešimt metų šis sektorius yra įžengęs į pagreitinto pardavimo etapą - naujų produktų sukūrimo ir gamybos tempai pasidarė tokie spartūs, kad didžiosios kompanijos nebespėja tuštinti savo sandėlių, nepaliaujamai papildomų vis naujesniu asortimentu. Šis procesas taip pat yra ir augančių logistikos išlaidų priežastis. Tai savo ruožtu lemia iš pirmo žvilgsnio dosniąsias "Pirk ir gauk nemokamai" akcijas, nors daugeliu atveju tai yra ne kas kita, kaip lentynų valymo procesas.
     
    Realūs kraštutinumai
     
    Ne viena bendrovė, ieškodama naujų rinkodaros būdų ir eksperimentuodama, vaizdžiai sakant, šovė sau į koją. Patirtis rodo, kad tu negali būti viskuo savo klientui. Būtina suvokti, kuo esi ypatingas, ir leisti vartotojui pačiam populiarinti tavo tikrąsias vertybes. Šiuo atveju pardavimo būdas - irgi viena iš išskirtinumo apraiškų, kurios neverta aukoti. Tai galima pavadinti išgrynintu kraštutinumu. Štai daugiausia populiaraus Vakaruose stalo žaidimo "Cranium" parduodama ne žaislų parduotuvėse, o "Starbucks" kavinėse, o vaikiškų žaislų - "McDonald's" ir kituose greitojo maisto restoranuose.
     
     
    Akivaizdu, kad vartotojai užkimba ant išgrynintų kraštutinumų jauko. Minėtas rinkodaros autoritetas Godinas naujausioje savo knygoje "Free Prize Inside - The Next BIG Marketing Idea" akcentuoja idėją esą tradicinė reklama jau mirė: "Jei gali sukurti tokį gaminį, paslaugą, mokyklą, bažnyčią ar karjerą, apie kurią verta pasakoti kitiems, vartotojai išpopuliarins tavo pasiūlymą taip, kaip jo neišpopuliarintų jokia reklama". Tačiau kaip tokį gaminį sukurti?
     
     
    Rinkodaros teorija sako, kad būtina diferencijuotis, gal ir nepastebimai, bet nuosekliai. Tradiciškai tampama "brangiausiais, bet geriausias", "greičiausiais", "patikimiausiais", "storiausiais", "ploniausiais", "sveikiausiais". Paradoksalu, tačiau galima ir sąmoningai bei atkakliai kenkti savo sveikatai - net ir po visų Vakaruose nuskambėjusių šlamštmaisčio skandalų ir teismo procesų JAV lig šiol gana sėkmingai veikia gausybė greitojo maisto restoranų, beje, jie giriasi ir tuo, kad jų vidutinis mėsainis viršija dienos kalorijų normą suaugusiajam. Šiais laikais nebeužtenka būti tik truputį geresniam ar siūlyti tik truputį geresnių nei jau yra rinkoje paslaugų. Kad vartotojų būtum pastebėtas, būtina mestis prie realių kraštutinumų.
     
     
    Galima būti labai mandagiam arba per daug nesijaudinti dėl kliento. JAV esama restoranų tinklų, kuriuose vietų užsakyti negalima ("Johnny's"), bet yra ir tokių, kuriuose pietauti galima tik rezervavus staliuką. Esama viešbučių, kuriuose kiekvienas svečias turi asmeninį patarėją, tačiau yra ir tokių, kuriuose kartais gali nebūti nė vieno aptarnaujančio žmogaus, pvz., "Formula 1" viešbučių tinklas Europoje.
     
    "Savojo stiliaus" paslaugos. "Easy Group" korporacija revoliucingai pertvarkė viską, ko tik ėmėsi: "Easy" interneto kavinės yra didžiausios, "Easy" automobilių nuoma - viena iš pigiausių ir lengviausiai pasiekiamų, "EasyJet" skraidina pigiai ir paprastai, o "Easy" kelionės laivais yra tokios pigios, kad savo kaina panašėja į autobusų keliones. Ir viskas įvilkta į standartinę korporacinę oranžinę "easy" spalvą, tad vartotojas visada žino, ko laukti: išgrynintos, geros paslaugos už ypač gerą kainą.
     
    Darykite viską greitai - darykite viską ypač lėtai. Greitai - "McDonald's", o štai į kuriuos japonų restoranus neturint trijų laisvų valandų nėra ko eiti.
     
    Galima siūlyti nepaprastą pasirinkimą - kiekvienos "Amoeba" muzikos parduotuvės asortimentą sudaro daugiau kaip 300.000 kompaktinių plokštelių. Arba labai smarkiai apriboti pasirinkimą - "In-N-Out" mėsainių restoranai siūlo tik septynis patiekalus, iš šių net trys - pieno kokteiliai, tačiau per metus kompanija uždirba daugiau pelno nei visa "McDonald's" imperija.
     
    Skirkite nepaprastai daug dėmesio vieniems klientams, dėl kitų nekvaršinkite sau galvos: "American Express Centurion" kortelė - tik išrinktiesiems, o jei nepatenkate į vertingų klientų kategoriją, paskambinus į kai kuriuos bankus teks pakovoti dėl dėmesio.
     
    Galima dirbti 24 valandas per parą arba vos kartą per metus: skirtingai nei visą parą veikiančios kai kurios JAV degalinės, tik kartą į metus atsidarančios "Helloween" parduotuvės per savaitę pasiekia tokią pat apyvartą.
     
    Išskirtinumo vertė
     
    Praėjusio dešimtmečio rinkodaros moto "Innovate, or die" (Inovuok arba mirk) dabar virto "Differentiate, or die" (Išsiskirk arba mirk). Gaminys ar paslauga nebūtinai turi būti patys moderniausi, patys naujoviškiausi ar net avangardiniai. Jie turi būti iš esmės kitokie. Tik pažiūrėkite į "Harley-Davidson". Nors naujieji jų motociklai ir yra techniškai modernūs, bet vartotojus labiausiai traukia būtent savitas ir nepakartojamas variklio garsas – tai lyg statuso ir priklausymo tam tikrai kastai simbolis. "Harley-Davidson" nesivargina pirkti reklamos žiniasklaidoje, skirtingai nei jų konkurentai, nors išvis neaišku, ar jie turi tikrų konkurentų? "Harley-Davidson" pardavinėja savo vardo naudojimo licencijas įvairių suvenyrų, kvepalų ir dezodorantų gamintojams, nes šis prekių ženklas jau seniai vartotojo sąmonėje nebeatskiriamas nuo tikro vyriškumo.
     
     
    Tačiau tai nereiškia, kad pakanka bent kuo nors išsiskirti iš minios ir sėkmė garantuota. Pabrėžiama, kad produkto ar paslaugos išskirtinumas turi būti vertingas vartotojui. "Continental Airlines" oro linijos iki užkimimo gyrėsi, kad jos laivyną sudaro naujausių modelių orlaiviai, tačiau tai neišgelbėjo nuo vos bankrotu nepasibaigusio finansinio nuosmukio: vartotojai nesuvokė, koks skirtumas tarp naujutėlaičio ir kelerių metų senumo lėktuvo.
     
     
    Todėl svarbu, kad išgrynintas skirtumas būtų lemiamas veiksnys. Būti pačiam geriausiam nereiškia būti matomam. Reikia ko nors daugiau. Juk akivaizdu, kad vartotojus šiais laikais daug sunkiau suvilioti paprasčiausiai trimituojant apie savo gaminio privalumus. Mes jau turime visko ir daug. Štai BMW, kažkada buvęs išskirtinio statuso simboliu, šiais laikais Vakaruose tapo lengvai prieinamas milijonams.
     
     
    Vartotojai nori daugiau ir dažnai neaišku ko. Vienas įžymiausių šių laikų rašytojų Umberto Eco apie "Apple" kompiuterius rašė, kad "(...) "Mac" yra kaip Katalikų bažnyčia. Jie draugiški, linksmi ir paslaugūs. Įtikėjusiems į juos "Mac'ai" parodo, kaip žingsnis po žingsnio ir gali pasiekti - tegul ne Dangaus Karalystę, tai bent sulaukti to momento, kai Jūsų kūrinys bus išspausdintas".
     
     
    Garsus kompozitorius Barry Adamsonas apie "Apple" yra pasakęs: "Apple" yra kaip keisti narkotikai, kuriais jūs negalite pasisotinti. Jie neturi būti vadinami "Mac'ais". Juos reikėtų vadinti "Crack'ais" (aliuzija į itin stiprų narkotiką).
     
     
    Buvęs "Apple" korporacijos vadovas Gilas Amelio kalbėjo dar kategoriškiau: "Apple" yra kultas".
     
    Kultas ir emocinis įvaizdis
     
    Tačiau ar gaminys bei paslaugos realiai gali tapti kultu? Teigiama, kad teorijos apie tai, kad prekės ženklas turi turėti ryškų emocinį atspalvį, išprovokuoti tam tikrą vartotojo emocinę būseną, jau praeitis. Žmonės nebenori tikėti nerealiomis vizijomis. Asociacijos, kurias kuria kvepalų pardavėjai ar sportinės avalynės gamintojai, rodydami romantiškus vaizdus ar manekenes, tapnojančias Barbadoso paplūdimiais, nėra priimamos taip, kaip jos buvo priimamos praėjusį dešimtmetį. Johnas Grantas, kuris kadaise buvo emocinės rinkodaros pranašas ir parašė "The New Marketing Manifesto", savo naujoje knygoje "After Image" yra daug kategoriškesnis. Jis sako, kad įvaizdžiai, kuriuos formavo garsūs prekių ženklai, pasirodė tik iliuzijos, ir pateikia tokius pavyzdžius:
     
     
    "Chanel" daro tave geidžiamą - pasipurškusi "Chanel" tu kvepi kaip tavo mama; "Carlsberg" alus paverčia tave šauniu vyruku - "Carlsberg" alus daro tave triukšmingą ir prakaituotą; "Nike" sportbačiai paverčia tave didvyriu - "Nike" nuskurdina tave 100 USD.
     
     
    Vartotojai šiais laikais daug mieliau tiki realybės šou personažais - neįtikėtino populiarumo sulaukė MTV laidos "Jackass" ar "The Osbournes" bei dabartinės lietuviškos žiniasklaidos žvaigždės, išėjusios iš akvariumų ar barų, nei vos ne antgamtišku grožiu apdovanotomis manekenėmis.
    Kai kurie prekių ženklai liko tik savotiškos ikonos. Kiti žengia daug toliau nei funkcinė ar emocinė rinkodara - jie turi visuomeninę prasmę. Jie tampa vartotojų pasaulėžiūros išraiška. Tai - geriausia, ko gali tikėtis prekės ženklas. O tai jau pirmieji kulto požymiai.
     
    Sveiki atvykę į naują pasaulį
     
    Daug kas sako, kad klasikiniai rinkodaros principai yra veiksmingi, ir jie visiškai teisūs. Tačiau kam tie principai taikytini? Kai kurie rinkodaros teoretikai radikaliai tikina, kad jie veiksmingi tik tiems vartotojams, kurių jau seniai nebėra - praėjusio amžiaus žmonėms, kuriuos buvo galima paveikti masine ir iš esmės apgaulinga rinkodara. Tokios dinozauriškos rinkodaros pavyzdžių iki šiol daugybė, tačiau, anot šių teoretikų, tai dar nieko neįrodo. Paprasčiausiai didelėms ir turtingoms korporacijoms daug lengviau viską daryti taip, kaip jos darė iki šiol, nei ieškoti naujų būdų. Kaip pakeisti daugybės reklamos vadybininkų mąstymą ir kaip kūrybiškiau panaudoti milžiniškus reklamos biudžetus?
     
     
    Anot naujųjų rinkodaros principų šalininkų, šių laikų vartotojai jau yra kitokie. Daugelis turi išsiugdę imunitetą tradicinei, masinei rinkodarai, o televizijos reklaminius intarpus išnaudoja savaip – tuo metu eina į virtuvę ar tualetą. Tokiems vartotojams nebaisi akiplėšiškai aukšta kaina už išskirtinį gaminį, bet jie nesirengia mokėti nė cento daugiau už kasdienes prekes. JAV sėkmingai kuriasi vartotojų klubai, kuriuose susivieniję pirkėjai patys tampa mažmenininkais. Pavyzdžiui, naujakuriai, norėdami gražiai įsirengti namus, stoja į klubą ir įsipareigoja per metus išleisti ne mažiau nei 10.000 USD. Jie viską perka tiesiai iš didmenininkų tokiomis kainomis, apie kokias paprasti vartotojai net nedrįstų svajoti. Akivaizdu, kad tokių klubų nariai, pamatę 60% antkainius, kuriuos taiko įprastos parduotuvės baldams, apmušalams, audiniams, daugiau niekados nenorės pirkti šių prekių įprastu būdu. Maža to, jie pasistengs ir visus savo giminaičius bei pažįstamus aprūpinti tokiomis nuolaidomis.
     
     
    Lygiai toks pats veiksmas vyksta interneto erdvėje. Per kelias minutes galima pasitikrinti, kur ta ar kita prekė kainuoja pigiau ir kur geresnės pardavimo sąlygos. Šių laikų vartotojai žino gerokai daugiau, gali kur kas daugiau ir nori daug daugiau. Vartotojai nebetiki išpuoselėtais įvaizdžiais, o tiki tuo, ką daro jų stabai. Mineralinis vanduo "Evian" Amerikoje, kur kokybiškas geriamasis vanduo teka iš daugybės čiaupų, išpopuliarėjo ne tik todėl, kad yra ypatingos kokybės, bet ir todėl, kad daug žvaigždžių paparacų buvo nufotografuotos būtent su "Evian" buteliuku rankoje. Šių laikų vartotojai labiau pasitiki bičiulio rekomendacija nei gatvėje įteiktu lankstinuku. Vartotojai renkasi tai, apie ką kalba kiti, bet nebūtinai "du už vieno kainą".
     
     
    Neseniai rinkos tyrimų kompanijos "JD Power" atliktas tyrimas patvirtino, kad, JAV vartotojų nuomone, tokio dalyko kaip blogas automobilis nebėra. Visi šiais laikais parduodami nauji automobiliai yra geri ir atlieka savo funkciją - nuveža iš taško A į tašką B. Tačiau dar niekad žmonijos istorijoje vartotojai nebuvo tokie galingi, išlepinti ir išrankūs, kokie jie yra dabar. Jie gali pareikalauti, kad gamintojai keistų savo darbo tvarką ("Nike" gaminių boikotas dėl pažeistų darbininkų teisių) ar net produktą ("McDonald's" restoranų valgiaraščių pasikeitimas). Ir niekada vartotojai neturėjo tokio pasirinkimo, koks yra dabar. Pavyzdžiui, vidutinėje JAV parduotuvėje galima rasti 47 baliklio rūšis. Kokį rinksis vartotojas - geriausią, pigiausią ar tą, kuris buvo labiausiai reklamuotas? Gali būti, kad vartotojas tą dieną nesirinks jokio, nes jis pritaria prieš reklamą kovojančios organizacijos "Adbusters" paskelbtos Dienos be pirkinių (angl. - Buy Nothing Day) idėjai. Arba rinksis nemokamą.
     
    "Wrigely's" muilo nebegamina
     
    Rinkos tyrinėtojai Wendy Gordonas ir Virginia Valentine rašo: "Prekių ženklų realybė yra tokia, kad žmonės sukuria jų prasmę. Prekių ženklų savininkai to negali padaryti. Žinoma, jie atsakingi už tai, kad tam tikri signalai apie ženklą būtų skleidžiami, tačiau tie signalai yra interpretuojami dažnai visai ne taip, kaip norėjo patys kūrėjai. Prekių ženklai įsišaknija žmonių širdyse ir galvose".
     
     
    Sėkmė laukia tų verslininkų, kurie sugebės vartotojams pasakyti tai, ką jie ir nori išgirsti, bet dar nežino, kol neišgirdo. Reikia turėti daug drąsos, kantrybės ir įžvalgos, kad pasitikėtume vartotojais tiek, jog leistume jiems patiems sukurti mūsų ir jų prekės ženklą. Išskirtinį, asmenišką, kultinį. Alexas Wipperfurthas savo knygoje "Brand Hijack - Marketing without marketing" teigia: "Tai žiauriai sunkus darbas, bet jis atsipirks su kaupu - jūsų klientai ilgai liks ištikimi jūsų prekės ženklui".
     
     
    Kai kada tokiems darbams nereikia kosminių biudžetų ar brangiai apmokamų konsultantų. Štai kramtant "Wrigley's" kramtomąją gumą, verta prisiminti, kad "Wrigley's" kompanija pradėjo nuo to, kad gamino skalbimo miltelius, kurių pirkėjams parduotuvėse nemokamai siūlė ir muilo gabalėlį. Muilas tapo populiaresnis už miltelius ir tada "Wrigley's" šios prekės pirkėjams kaip priedą pasiūlė kramtomosios gumos, aišku, taip pat nemokamai. "Wrigely's" jau muilo nebegamina.
     
    Autorius Vidas Jankauskas
  8. Patinka
    SanMartin gavo reakciją nuo Isyankar Studijos Danijoje   
    Man ir Egipte visi šypsojosi. Iki tol kol baigėsi 5* all in savaitė.
  9. Patinka
    SanMartin sureagavo į ForeverYoung 59 online kursai, balandžio mėnesiui   
    Nežinote, ką daryti ar kuo užsiimti balandžio mėnesį?
     
    Pasirinkite užsienio universitetų siūlomus online kursus internetu, kurie prasideda jau kitą mėnesį. Dauguma jų suteiks sertifikatus arba kurso baigimo patvirtinimą. 10 kategorijų – nuo verslo iki mokslo ir meno, pasirinkimas yra itin didelis.
     
    Pilnas sąrašas (59 kursai) -> http://raso.me/59-online-kursai-balandzio-menesiui/
    Dalinkites http://jpeg.lt/paveiksleliai/1395779164_Facebook-icon.png http://jpeg.lt/paveiksleliai/1395779312_Google-plus-icon.png http://jpeg.lt/paveiksleliai/1395779349_Twitter-icon.png
     
    O čia pateiksiu mano manymu aktualiausius kursus.
     
    Šalia kiekvieno kurso pavadinimo yra santrumpa, reiškianti, ar yra sertefikatas, ir koks būtent. Reikšmių raktai:
     
    CC = Sertifikatas
    SA = Kurso patvirtinimas
    CM = Kompetencijos sertifikatas
    NI = Informacijos apie sertifikatą nėra
    NC = Sertifikato nėra
     
     
     
    Inžinerija, kompiuterinės technologijos


    Everything is the Same: Modeling Engineered Systems (SA)
    – Northwestern University / Coursera
    – Balandžio 6 (8 savaitės)
     
    R Programming (SA)
    – John Hopkins / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Hypersonics (CC)
    – University of Queensland
    – Balandžio 7 (9 savaitės)
     
    The Data Scientist’s Toolbox (SA)
    – Johns Hopkins University / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Getting and Cleaning Data (SA)
    – Johns Hopkins University / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Core Concepts in Data Analysis (SA)
    – Higher School of Economics / Coursera
    – Balandžio 21 (8 savaitės)
     
    Introduction to Systems Engineering (NI)
    – UNSW Australia / Coursera
    – Balandžio 28 (9 savaitės)
     
    Technology and Ethics (SA)
    – Ohio State / Coursera
    – Balandžio 21 (7 savaitės)
     
    Malicious Software and its Underground Economy (NI)
    – University of London / Coursera
    – Balandžio 28 (6 savaitės)
     
    Functional Programming Principles in Scala (CC)
    – Ecole Polytechnique de Lausanne / Coursera
    – Balandžio 25 (7 savaitės)
     
    Vehicle Dynamics I: Accelerating and Braking
    – Universität der Bundeswehr Hamburg on iversity
    – Balandžio 15

     
     
     
    Verslas, visuomenė


    New Models of Business in Society (SA)
    – U. of Virginia / Coursera
    – Balandžio 7 (4 savaitės)
     
    Competitive Strategy (SA)
    – Ludwig-Maximilians-Universität München / Coursera
    – Balandžio 11 (6 savaitės)
     
    The Do School Startup Lab
    – The Do School / iversity
    – Balandžio 15
     
    Engineering Software as a Service (CC)
    – UC Berkeley / edX
    – Balandžio 18 (8 savaitės)
     
    The European Union in Global Governance
    - Universität Passau / iversity
    – Balandžio 21 (6 savaitės)
     
    Beyond Silicon Valley: Growing Entrepreneurship in Transitioning Economies (SA)
    – Case Western Reserve / Coursera
    – Balandžio 28 (6 savaitės)
     
    Innovation and Enterprise (NI)
    – Loughborough University
    – Balandžio 14 (6 savaitės)
     
    Identity, Conflict, and Public Space (NI)
    – Queen’s University Belfast / Futurelearn
    – Balandžio 28 (6 savaitės)
     
    Justice (CC)
    – Harvard / edx
    – Balandžio 8 (12 savaičių)

     
     
    Žurnalistika, rašymas


    Community Journalism (NI)
    – Cardiff University / Futurelearn
    – Balandžio 14 (5 savaitės)
     
    Start Writing Fiction (NI)
    – The Open University / Futurelearn
    – Balandžio 28 (8 savaitės)

     
     
    Anglų kalba


    Principles of Written English, Part 3 (CC)
    – UC Berkeley / edX
    – Balandžio 1 (5 savaitės)
     
    English Composition I: Achieving Expertise (SA)
    – Duke / Coursera
    – Balandžio 21 (12 savaičių)

     
     
    Pilnas sąrašas (59 kursai) -> http://raso.me/59-online-kursai-balandzio-menesiui/
  10. Patinka
    SanMartin sureagavo į mariusRODODENDRAS Startapai, shut-up’ai.   
    Aš irgi manau, kad geriau nesvajot, neturėt tikslų ir vizijų, nenorėt pakeist pasaulio, nenorėt uždirbt daug pinigų, nenorėt turėt kuo pasigirt ... Geriau dirbt kitam ir kurt "realią vertę" .
     
    Čia žinoma sarkazmas
  11. Patinka
    SanMartin sureagavo į zawe SEO: tinklalapio vertinimo parametrai   
    Pakalbėjo uždarbiečiai, jog PR mirė, tačiau praėjo diena kita ir vėl prie daugelio skelbimų, aptarimų akcentuojamas tas pats vienas kriterijus - Page Rank. Susidaro įspūdis, jog niekaip negalime nutrūkti nuo PR „pavadėlio“. O reikėtų!
     
    (Suprantu, jog prisidengus aukštu PR lengva apgaudinėti vaikus, bet atleiskite...)
     
    Kodėl negalima pasitikėti vien tik PR?
     
    Itin retai atnaujinamas. Tarp paskutinių dviejų atnaujinimų buvo 10 mėnesių pauzė, kai tuo tarpu 2012 ar 2011 metais buvo po 4-5 atnaujinimus per metus. Toks retas atnaujinimas išties iškreipia realią situaciją, jei žiūrime tik į PR. Sėdi administratorius patenkintas žiūrėdamas į PR5, pardavinėja atgalines nuorodas už didelius pinigus, o ten jau seniai kaip nieko vertas tinklalapis, tik niekas to nežino, nes visi tik į PR žiūri. Arba atvirkščiai – naujas tinklalapis niekinamas, nes PR N/A, o po PR update paaiškėja, jog jis tapo PR5.
     
    Su tinklalapiais dirbama nuolat, keičiasi turinys, kilta nuorodų skaičius, pasidalinimas socialiniuose tinkluose, vieni tinklalapiai „išbujoja“, kiti „nuvysta“ ir tai yra natūralu. Tačiau kuomet skaitine išraiška, šiuo atveju PR rezultatus matome retai, negalime tinkamai vertinti tinklalapio būklės. Todėl parametras, kuris atnaujinamas taip retai, kaip šiuo metu atnaujinamas Page Rank, negali būti laikomas vienu ir vieninteliu į kurį sutelkiamas visas dėmesys.
     
    Nesakau, jog jį reikia ignoruoti, taip jis puikus orientyras. Tačiau tik tuomet, kai į jį žvelgiama kitų parametrų kontekste.
     
    Į kokius kitus parametrus reikėtų atkreipti dėmesį?
     
    DA(Domain Authority) – Adreso(domeno) autoritetas.
    DA yra Seomoz pateiktas parametras, kuris vertina patį domeną skalėje nuo 0 iki 100. Tai parametras, kuris analizuoja atgalinių nuorodų skaičių iš root domenų, bendrą atgalinių nuorodų skaičių, MozRank, MozTrust, domeno amžių ir pan. Dažnai įvardijama, jog pagrindiniai faktoriai lemiantys DA įvertinimą yra domeno amžius, populiarumas ir tinklalapio dydis(subdomenų ir puslapių kiekis).
     
    Pasitikrinti savo DA galite čia.
     
    PA (Page Authority) – tinklalapio autoritetas.
    Kitaip, nei DA, kuris visam tinklalapiui (domenui yra vienas), PA kiekvienam puslapiui ar subdomenui gali būti skirtingai, nes vertinamas kiekvienas url atskirai. Visų url visuma lemia Domain Authority įvertinimą. PA apibrėžia kaip gerai kiekvienas individualus puslapis bus indeksuojamas Google paieškos sistemoje.
     
    Pasitikrinti savo PA galite čia.
     
    MozRank
    MozRank daugelis vadina PR alternatyva. Įvertinimas nuo 0 iki 9.99(aukščiausias įvertinimas) priklauso nuo atgalinių nuorodų kiekio ir tinklalapių, kuriuose yra jūsų nuoroda, kokybės.
     
    Pasitikrinti savo MozRank galite čia.
     
    Kuomet visi parametrai yra stabiliai augantys ir panašūs, tuomet galima būti ramiems, jog viskas su tinklalapiu yra gerai. Tačiau jei matote kažką panašaus į PA1, DA1, PR5, MozRank 0 – vertėtų pasidomėti kas Jums daro SEO optimizaciją...
  12. Patinka
    SanMartin sureagavo į Andrejus Fanų puslapio plėtros patarimai...   
    Sveiki,
     
    Senai ką berašiau, visi su tuo konkursu pakvaišę tiesiog, tai sugalvojau ir aš įnešti kažkiek naudos, laimėti kažko nesitikiu, nors tas medinis 100 dolerių vilioja :)
     
    Trumpai apie ką aš
    Surašysiu papunkčiui savo sukauptas žinias apie Facebook fanus (savo asmeninius ir klientų), jų manieras, kaip jie reaguoja į pokyčius ir pan. Dėl konfidencialumo, pateiksiu skaičius tik savo fanų puslapių, o klientų paliksiu kaip XX - XXX simbolika. Tikiuosi nerašysiu perdaug, tai visiems sutaupysiu laiko, trumpai ir aiškiai parašęs.
     
    EdgeRank algoritmas
    EdgeRank algoritmą naudoja Facebook (toliau - FB) atfiltruoti naujienas kurios yra svarbios žmogui sekančiam tam tikrą puslapį. Po 2010 metų vykusios f8 konferencijos įsigaliojus šiam algoriktui, puslapiai pradėjo rodyti apie 20 procentų savo naujienų žmonėms. Kodėl? Nes pateikiama puslapio medžiaga buvo laikoma niekine, nors ne bereikalo. Dabar visokie "Noriu, bet neturiu su kuo" fanų puslapiai (ne ta kvaila grupė) prašo žmonių juos rodyti naujienu sraute per nustatymus tai leidžiant. Nors jei to nebūtų daroma, tas 0 vertas turinys nepamatytu nė vieno iš mūsų.
     
    Plačiau apie veikimą - What is EdgeRank?
     
    Nerašynėk dažnai...atsibosi
    Pirma daroma klaida susijusi su rašymu yra per daug ir per dažnai viskas kišama fanui. Vieni tai daro nes galvoja, kad taip jie dalinsis ir atsiras naujų fanu, kiti mėgina rasti aukso vidurį kada reikia rašyti naujienas, kad žmonės matytu. Antru atvėju, sutinku, eksperimentuoti reikia, bet tam FB pristatė įrankį(aprašau jį žemiau). Su apibrėžimu atisbosi turiu omenyje ne fanus, o FB algoritmą kuris tiesiog menkins parašomą informaciją kol jos visai niekas nebematys. Galėsite, kas ir savo nuogo nuotraukas dėti, ir kol kas nepasidalins to, niekas nematys daugiau.
     
    Einame į savo fanų puslapį -> Admin panel (jei nesimato - spaudžiame "Show"), ir jame bus Insights (http://imgur.com/5djGtyy kas nesupranta apie ką aš).
    Jame einame į Posts -> When Your Fans Are Online ir apačioje ties Times matome, kiek žmonių ir kada matė mano pranešimą.
     
    P.S. Norint matyti tokią statistiką reikia būti parašysius pranešimą, bent kartą nuo 2013 04 mėnesio.
     
    Žmonių įtraukimas, arba kaip gauti dėmesio
    Žmonių įtraukimas yra būtinas EdgeRank kėlimui, dabar neberandu League of legends seniau rašydavo "If Ashe could shot anyone, I will wish she show _____". Ir prisijungia visi su savo norais, dalinasi su kitais, like'ina kitų žinutes ir taip kelia jus aukščiau. Žinoma, reikia ir pačiam prisijungti į diskusiją, bendrauti su fanais, atsakinėti į jų klausimus komentaruose ir rodyti savo susidomėjimą.
     
    Asmeninis patarimas, naujienas dėkite su paveikslėliais arba filmukais (vine arba youtube), pastebėjimas pakyla ženkliai.
     
    Nusileidžiame, ir paprašome pagalbos...
    Kartais tenka ir nusileisti, paprašyti, kad fanai pasikeistu rodymo nustatymus ir jus matyti visada. Kaip pvz. atsimenu Juodo Humoro puslapį, ne kartą jis yra "Report'ed" todėl jo EdgeRank niekinis, ir fanai norėdami matyti naujausią turinį turi daryti taip:
    http://i.imgur.com/APvCOUU.png
    Kaip tai perteiksite ir nuteikiste savo fanus priklauso tik nuo Jūsų.
    P.S. Tai tinka labiau dažnų naujienų fanų puslapiams, verslo puslapiai dėl to nerimauti neturi.
     
    Promote your post...what na?
    Gal tai ir atrodo brangu, bet gerai iškeltas pranešimas gali atnešti daug daugiau fanų už tuos 5-60+ dolerių negu, bet kokia reklamos kompanija per FB Ads.
    http://i.imgur.com/mzMJ9xh.png
    Tinkamai suvedus visus taikinius, parašomas apytikslis fanų pasiekimas yra ganėtinai tikslus. O su naujuoju FB dizainu, sunku nepamatyti tokių reklamų.
    (Kaip tyčia neturiu šiuo metu pvz., kai atrasiu įmesiu nuotrauką)
     
    Smagūs paveikslėliai, video ir kitas...
    Visi mėgsta smagias nuotraukas, ar smagų video (nekalbu apie russian car crash fails...). Karts nuo karto galima ir Jums taip su fanais pabendrauti, gal gražus užrašas ant pateikiamos nuotraukos su Jūsų ar firmos idėja. Smagus video su užrašu "O ką Jums tai primena?" Citatos ir panašūs dalykai, kurie sujudina fanus bendrauti, dalintis, prisiminti ir komentuoti. Patinka, dalintis ir komentarai = didesnis % EdgeRank'e.
     
    Trumpos žinutės
    Aš esu tinginys kai reikia skaityti litanijas iš vieno ar kito brando, kai nuėmė limitą tekstui, visi pradėjo rašyti poemas. Būkim realistai tinginių kaip aš daug ir grįžęs iš darbo nenoriu aš tų litanijų skaityti, geriau va Petras įmetė video kur katinas šoka pagal dubstep. Reikia rašyti trumpas ir aiškias žinutes, plius paveiksėlį arba video pridėti. Paveikslėlis ir trumpa tekstas suveiks daug geriau negu ilga sausa litanija. Twitter turi limitą 160 simbolių, na kagi tada FB limitas žinutei turėtų būti 320 simbolių. Kuo trumpiau, tuo geriau.
     
    Pasidalinate video kuriame kalbama apie naują žaidimą, taip ir rašote "Žaidimo apžvalga" viskas, reikia tos žaidimo info niekam, pamatau ilgą teksta automatiškai nebenoriu žiūrėti.
     
    Targeting'as...muhahahahah
    Asmeniškai turbūt smagiausia funkcija visame FB fanų puslapių tinkle, kas nežino kas tai, mažas paveikslėlis:
    http://i.imgur.com/P5uvx7b.png
    Ką tai reiškia, mes turime galimybę rašyti žmonių grupei kurią išsirenkame patys, pvz.: Labai mielo šūniuko reklamą rodysime tik moterims nuo 16 iki 36 metų kurios kalba tik lietuviškai. Ir mano pranešimą matyti turėtų (priklauso nuo EdgeRank) 8'563 moterys.
    Turi rimtą pasiūlymą savo aprduotuvėje tikriems vyrams, Alaus batas tik 35.99 Lt, na tai ko lauki, skelbk reklamą tik vyrams.
     
    Dideli brandai kaip Coca-Cola, Fanta ir t.t. jau senai naudoja targeting'ą jie per dieną parašo po vieną naujieną atrodo, bet per visas šalis.
     
    Hashtag's...#YOLO (laikinai man neberodo nė vieno #hashtag...)
    Priminė kolega per skype, hastag (#) naudoti reiktu ne visur, bet kaip pvz.: "Šiandien #samsung produktams #nuolaida iki 20 procentų" - mes paimame du hastag's samsung ir nuolaida, žmonės paspaudę ant hastag'ų šių bet kur kitur matys Jūsų žinutę taip pat, o jei ko išmokome, kad paveikslėlis duoda labai daug naudos. Kaip atrodo hastag's langas - https://www.facebook.com/hashtag/sale
    Puiki proga griebti šią funkciją už ragų :)
     
    Pabaiga?..
    Kokios sėkmės fanų psulapį turite/turėsite, priklauso tik nuo Jūsų, ar tai bus el. parduotuvės fanų puslapis, ar tai kuponų puslapis kuris per dieną viską tik spamina ir kas 10 žinutė pamato žmonės. Kaip kilsite čia jau Jūsų reikalas, aš pateikia kas jau yra ir ką galima dar padaryti norint pasiekti trupučio daugiau.
     
    Svarbu ne kiekybė, o kokybė. Pardavimų nepadidinsite turėdami 15'000 fanų kurie net nemato naujienų Jūsų.
     
    Turi klausimą? Kažkas neaišku? Pirmyn, klausk, mėginsiu atsakyti
     
    P.S. Klaidų tikiu daug, aš rašau tai ką galvoju būtent tą akimirką, lituanistai - nepeikit, o į AŽ klaidas surašykite, bent naudos bus (:
    P.S.S. Su FB dirbu tik kai klientams reikia, taip pat ir su SEO - visas mano darbas yra susijęs tik su el. komercija, kitų projektų nedarau, tai ką parašiau taikoma mano fanų puslapiams (for fun) ir klientų puslapiams (pirkimai = pinigai).
  13. Patinka
    SanMartin sureagavo į Kernius Uždarbis.lt – 10 metų kartu   
    Lygiai prieš 10 metų grupelė paauglių be didelių žinių ir įgūdžių, bet su beribiu smalsumu ir noru užsidirbti internete, susibūrė į bendruomenę, kuri kaip jokia kita ilgainiui pradėjo jungti visiškai skirtingus žmones, nuolatos sau keliančius naujus tikslus – ir siekiančius jų kartu.
     
    Per dešimtmetį kartu su tais paaugliais subrendo ir forumas: šiandien Uždarbis.lt – didžiausia verslo ir technologijų bendruomenė Lietuvoje, vienijanti daugiau nei 70 tūkst. narių ir per savaitę bent po kartą aplankoma kas penkiolikto žmogaus mūsų šalyje. Turbūt mažai kas 2004-tųjų sausį būtų patikėjęs, jog prieš save mato kūdikį, kuris užaugęs taps geriausiu forumu Lietuvoje.
     
    Šįkart nesileisiu į ilgas kalbas – apie tai, kaip mes visi to pasiekėme, pasakojau pernai, o pirmuosius tris Uždarbis.lt istorijos metus apžvelgiau, kai forumui suėjo treji.
     
    Visų pirma, negaliu neišvardinti žmonių, kurie skirtingais forumo gyvavimo laikotarpiais tapo didžiuliais jo ramsčiais, skirdami savo laisvą laiką ir mintis. Jų pastangų palaikant tvarką ir daugybės idėjų, kurias pavyko įgyvendinti, dėka mes niekada nesustojom judėti į priekį.
     
    Tai – buvę ir esami administratoriai ir moderatoriai: NuPagady, Augustinas, MeXiukas, Tadas, twea, Mykolas, Arvydas, Rimas, Ernestas, okiro, falco, Omas, ennio, Medinukas, L33T, techno, Leader, chakalasz, dealeris, Slashas, xdvx, Karolis, Elitas, suvalgysiu, Vytenis_, DjiXas, reject, Marius, Artūras, Aurimas, Mėgstu, kde, Skorpionas, diablom, euro, NickasLT, BOSS ir dar daug nuostabių žmonių, kuriuos visus šią minutę sunku beprisiminti.
     
    Dalį tų "pirmųjų paauglių" šiandien galite rasti tarp VIP narių, o dabartinei Uždarbis.lt komandai – kurios sudėtis nesikeičia ilgiausią laiką per forumo istoriją – neabejoju, kad padėką jaučia ne vienas. Per praėjusius metus iš viso ji atliko 22 tūkst. (!) moderavimo veiksmų, iš kurių 45% – vienas žmogus, antrą kartą patekęs į Metų forumiečio finalą ir (po 2011-tais užimtos antrosios vietos) šiemet galiausiai juo tapęs – Mykolas.
     
    Metų naudingiausieji
     
    Tradiciškai kiekvienam nariui, kuris per 2013-uosius parašė bent 5 mėgstamus (surinkusius daugiau nei 10 reputacijos taškų) pranešimus priklauso Uždarbis.lt marškinėliai, kurie šiemet kitokie nei ankstesniais metais. Jei radote savo slapyvardį tarp pirmųjų 54 šio sąrašo pozicijų ir per paskutinį pusmetį dar nesate gavę Uždarbis.lt marškinėlių, rašykite asmeninę žinutę administratoriui Tadui tema "MARŠKINĖLIAI", kurioje nurodykite: lytį; marškinėlių dydį (S, M, L, XL); marškinėlių modelį (standartiniai arba slim fit – prigludę); ir gavėjo (savo) vardą, pavardę ir adresą Lietuvoje (kartu su pašto kodu, kurį galite sužinoti iš post.lt).
     
    Marškinėliai visiems bus išsiųsti registruotu paštu iki vasario pradžios.
     
    Tavo istorija?
     
    Šiemet norėčiau čia ir sustoti bei žodį perduoti jums. Nėra geresnės progos nei bendruomenės dešimtmetis kiekvienam pasidalinti savo istorija.
     
    Ar kas būtų tavo gyvenime kitaip, jei niekada nebūtum atradęs Uždarbis.lt?
    Man pačiam Uždarbis.lt leido pažinti daugybę nuostabių žmonių, kurių dalis tapo gerais draugais ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime. Turbūt visam laikui išliks atmintyje pirmieji gyvi susitikimai Kaune ir Vilniuje 2006-2007 metais, kai pirmąsyk išvydau tuos, su kuriais forume diskutavome nuo pat jo įkūrimo.
     
    Nuo to laiko kiekvieną kartą nuėjęs į narių susitikimą išgirstu vis naujų – netikėčiausių – gyvenimo istorijų iš žmonių, kurių dalies forume niekada nebuvau pastebėjęs. Kartais todėl, kad jie niekada ir nenorėjo būti pastebimi, – diskusijas dažniau sekdami nei jose dalyvaudami.
     
    Ir vis dėlto yra dar toks vienas neapsakomai malonus jausmas, kai vis dažniau atsidaręs kokį naujienų portalą pamatai jame jauno besišypsančio žmogaus nuotrauką ir perskaitęs pirmus sėkmės istorijos žodžius staiga pats nejučia pradedi šypsotis: "Aš juk jį žinau – jis iš Uždarbis.lt!".
     
    Pabaigai: Mėgstamiausi visų laikų Uždarbis.lt pranešimai :)
  14. Patinka
    SanMartin sureagavo į TheOne Why I Hate School But Love Education   
    http://www.dumpaday.com/wp-content/uploads/2013/01/things-I-learned-didnt-learn-in-high-school.jpg
     
    Čia irgi tiesos yra.
  15. Patinka
    SanMartin sureagavo į Mello Python programavimas   
    Turėjau nuo seniau įvairios medžiagos Python mokymuisi, tai surinkau į vieną vietą viską, gal kam nors pravers. :)
     
    Python | Nettuts+ pamokos
     
    Python from Scratch serija:

    Getting Started
    Variables, Data Types and Control Structure
    Functions and Modules
    Object Oriented Programming
    Creating a Dynamic Website

     
    Django

    10 Insanely Useful Django Tips
    Intro to Django - Building a To-Do List
    Diving into Django

     
    Python konferencijos

    PyCon US Videos - 2009, 2010, 2011
    Daug Python konferencijų vienoje vietoje

     
    Google's Python Class
     
    Teorija

    Įžanga
    Set Up
    Python Introduction
    Strings
    Lists
    Sorting
    Dicts and Files
    Regular Expressions
    Utilities

     
    Video medžiaga









     
    Python Exercises

    Basic Python Exercises
    Baby Names Python Exercise
    Copy Special Python Exercise
    Log Puzzle Python Exercise

     
    Kitos Django bei Python pamokos

    Codecademy Python pamokos
    Документация Django на русском (Django dokumentacija rusų kalba)

     
    E-Books

    Head First Python (paieškojus - rasite internete)
    Learn Python The Hard Way
    Hello World - Computer Programming for Kids and Other Beginners (taip pat rasite internete)
    Марк Лутц Изучаем Python, 3-е издание
    Django Подробное руководство
    Linux žurnalai. Nuo 27 numerio pradeda mokyti Python.

     
    Užduočių puslapiai

    ProjectEuler
    PySchools
    CodeChef

     
     
     
     
     
     
    Dėkoju šiems nariams už papildymą: Silke, zooperstar, meshkis.
     
    Tai tiek :) Jeigu turite kokių nors pastebėjimų ar papildymų, rašykit čia arba į AŽ - papildysiu.
  16. Patinka
    SanMartin sureagavo į einana Kaip nugalėti tinginį savyje ir atrasti motyvacijos?   
    Metodas su lapuikais patikrintas ir veikia!
    Aš ant sienos prieš akis klijuoju lapukus su svarbesniais darbais. Taip pat ant sienos turiu A4 formato lapo savandarbį mėnesio į priekį kalendorių, ant kurio flamasteriais susirašau deadlinus - tada lengviau laiką planuot ir darbai neužsimiršta.
     
    Smulkius dienos darbus mėgstu susirašyt ant lapelio ir susavim nešiotis. Tai darau iš vakaro arba ryte. Padarius darbą, jį išbraukiu. Labai malonus jausmas vakare nuplėšti lapuką su visais išbraukytais darbais ir jį mest šiukšledėžėn :)
     
    Kad sekčiau savo veiklą, turiu dienoraštį, kuriame kas vakarą surašau, ką gero tą dieną padariau. Neįtikėtinai smagu yra atsiversti prieš puse metų darytus įrašus ir peržvelgt ką tada veikiau. Užlieja geri prisiminimai ir emocijos ir tai skatina judėti toliau, bei suteikia prasmės visam tam ką darai.
     
    Prieš pradėdamas daryt dalykus ant lapo sau aiškiai ir konkrečiai atsakyk į klausimus:
    Ką aš turiu padaryti?
    Kodėl turiu tai padaryt?
    Kaip aš tai padarysiu?
    Kaip žinosiu, kad pasiekiau tai ko norėjau?
     
     
    Apie prioritetus ir laiko planavimą teisingai rašo čia:
    http://120proc.blogas.lt/laiko-planavimas-kai-is-gyvenimo-dingsta-chaosas-304.html
     
    Kaip pradėti daryt dalykus bene geriausiai rasi čia:
    (ir išvis labai teisingas blogas gyvenimo klausimais)
     
    http://zenhabits.net/begin/
    http://zenhabits.net/start-slow/
    http://zenhabits.net/tada/
     
    Ir dar:


     
    nesistenk apžioti daug
    skaidyk į mažus etapus
    pradėk dabar
    sek savo progresą
    pamilk tai, ką darai
    apdovanok save
    daryk trumpas pertraukas
    turėk aukštesnių tikslų

  17. Patinka
    SanMartin sureagavo į Kernius 7 marketingo principai   
    Vilniaus universiteto studentai, pasirinkę marketingo paskaitas, iš savo dėstytojo el. paštu gavo šiuolaikišką paaiškinimą, kokie yra ir kaip veikia skirtingi marketingo būdai.
     
    Nežinau, kas yra šio teksto tikrasis autorius (labai gali būti - vertimas iš užsienio kalbos), bet, manau, kad įdomu / naudinga / linksma paskaityti gali būti visiems :)
     
  18. Patinka
    SanMartin sureagavo į Kernius Programavimo kalbos pasirinkimas   
    Pasidalinsiu savo patirtimi.
     
    Prieš pradėdamas studijuoti informatiką buvau savamokslis programuotojas. Visada žingsnis po žingsnio išmokdavau tai, ko man prireikia (objektinį PHP, kurti efektyvias SQL užklausas, parašyti švarų visos svetainės xHTML ir CSS nuo nulio atsidarius Notepad, galiausiai jQuery ir šiektiek pačio JavaScript). Kaip bebūtų, kiekviena nepažįstama technologija man iš pradžių atrodydavo didelis vargas bandant perprasti - iš tikrųjų taip ir buvo, patirtis kainavo šimtus valandų bandymų, klaidų, nervų - bet galiausiai išmoksti ir turi tarsi ginklą savo arsenale, kurį bet kada prireikus gali išsitraukti.
     
    Informatika toks dalykas, kuriame naujos technologijos atsiranda nuolat. Tai reiškia, jog ir mokytis privalai nuolatos. Jei žmogus moka tik vieną programavimo kalbą - tai, mano nuomone, jis nėra tikras programuotojas - jis neturi supratimo, kaip programos kuriamos kitose aplinkose ir kada kurią geriausia pasirinkti.
     
    Vienas vertingiausių įgūdžių, kurį man suteikė informatikos studijos per pirmus pusantrų metų - greitai perprasti naują technologiją. Universitetas tiesiog privertė per labai trumpą laiką pramokti ne vieną iki tol svetimą programavimo kalbą.
     
    Pavyzdžiui, šį semestrą turiu dalyką, kurio paskaitos vyko tik pusę semestro. Jo tikslas yra nuo nulio išmokyti dviejų skirtingų programavimo kalbų - Python ir Haskell. Du skirtingi dėstytojai skaitė po trijų savaičių paskaitų ciklus apie savo tyrimuose naudojamas kalbas. Tuomet abu jie įteikė mums po du projektų aprašymus, kuriuos kiekviena kalba turime įgyvendinti per likusius du mėnesius ir dingo - daugiau jokių paskaitų. Pirmoji (lengvesnė) Python užduotis - sistema, iš savo kompiuterio leidžianti naršyti kito kompiuterio bylas, iš jo atsiųsti ir į jį nusiųsti failus. Antrasis projektas (prie kurio dirbu paskutinį mėnesį) - kompiuterinis žaidimas - su automatiškai sugeneruojamais kambariais, monstrais, lygiais, ginklais ir kita (čia praverčia Python modulis pygame). Viską turime susirasti ir išmokti patys - bet kai turi aiškias užduotis, ribotą laiką ir norą nenusimauti (iššūkį) - mokaisi labai greitai.
     
    Negano to, kitos paskaitos dėstomos ir atsiskaitymai vyksta su JAVA, o naujiems asmeniniams projektams vietoje PHP nusprendžiau naudoti Ruby, kurio taip pat iki šio rudens nemokėjau. Neseniai paskaičiavau, kad dabar per savaitę skirtinguose darbuose dažnai tenka kodą rašyti 5 kalbomis: JAVA, Python, Haskell, Ruby ir PHP. Nemanau, kad visų jų man prireiks ateityje, bet naudinga žinoti suteikiamas galimybes - viena programavimo kalba geresnė vienoje srityje, kita kitoje (pvz., jei reiktų greitai sukurti kontaktų formą - rinkčiausi PHP, jei programėle, kurią nusiųsčiau draugui į kompiuterį - JAVA (nes veiks tiek Windows, tiek Linux, tiek Mac OS), jei svetainę - Ruby, jei sudėtingus matematinius skaičiavimus, kuriems reikia greičio (pvz., finansai, bankininkystė), - Haskell - stebuklinga ir sunkiau perprantama kalba, kur gali praleisti pusvalandį rašydamas vieną kodo eilutė, bet ta eilutė padaro tiek, kiek kitose kalbose 10).
     
    Iš tikrųjų nėra jokios paslapties: kuo daugiau žinai programavimo kalbų, tuo lengviau prie jų pridėti naujas, nes atrandi panašumus. Anksčiau tai buvo tikras iššūkis - dabar, atrodo, užtenka paskirti savaitgalį užsidarius su keliomis geromis knygomis apie nežinomą programavimo kalbą ir pirmadienį jau gali pradėti rašyti ja programas (taip padariau su Ruby).
     
    Kiekviena programavimo kalba turi fundamentalius dalykus, kuriuos turi sužinoti prieš pradėdamas su ja dirbti (duomenų tipai, objektų samprata, ciklai ir kt.), o visą kitą jau rasi internete kurdamas. Dažnai būna, kad žinai, kaip vieną dalyką atlikti kalboje, kurią jau moki, bet nežinai, kaip tai vyksta naujoje programavimo kalboje, kurią ką tik pradėjai mokytis. Su tuo susiduria kiekvienas, todėl internete pilna informacijos - pavyzdžiui, PHP programuotojui, kuris nori išmokti Ruby: http://www.phptoruby.com/
     
    Taigi reziumuojant atsakymą į klausimą "Ar įmanoma būti visų kalbų asu?": asu galbūt ne, bet mokėti daug kalbų yra naudinga. Programuotojams yra normalu iš pradžių nežinoti, kaip ką nors atlikti, - kaskart susiduri su naujais dalykais, ieškai sprendimų ir juos atrandi - tai nenutrūkstantis ciklas, nenutrūkstantis mokymasis ir tobulėjimas. Dėl to http://stackoverflow.com/ jau tapo viena iš populiariausių svetainių pasaulyje - ir ten renkasi programuotojai profesionalai, nes niekas niekada visko nežino.
     
    Nematau priežasties šiais laikais mokytis C++, nebent ketini atlikti mokslinius skaičiavimus ar šiaip nori save pakankinti, galvodamas "kaip jėga, kad truputi moku C++". Priežastis - su kitomis programavimo kalbomis tuos pačius dalykus gali sukurti greičiau ir paprasčiau. Tai kam vargti?
     
    JAVA yra žymiai modernesnė C++ alternatyva, jei galvoji apie sistemų kūrimą. Tiesa, pačios JAVA programuotojai paskutiniais metais jau po truputį pereina prie naujesnės programavimo kalbos - SCALA (todėl ir teigiu, kad niekas nestovi vietoje). Naujos programavimo kalbos minusas bandant ją perprasti - mažiau informacijos, mažiau specialistų, mažiau žmonių, kurių gali paklausti. Tad tiesiai prie SCALA eiti nesiūlyčiau.
     
    Iš vieno forumo: Python vs C++:
     
     
    Be to, nemažai mokslininkų (ir mano universitete) vietoje C++ jau renkasi Python, nes Python turi skaičiavimams sukurtus modulius (plačiau apie tai jau rašė nagisa).
     
    Jei reikėtų rekomenduoti vieną kalbą, nuo kurios pradėti, tai kaip jau kažkur rašiau forume: jei ketini studijuoti informatiką - galbūt verta eiti sunkesniu keliu ir pradėti nuo JAVA (sužinosi daug naudingų dalykų, po kurių perprasti kitas programavimo kalbos bus lengva), jei programuoti pirmiausia nori tam, kad įgyvendintum savo idėjas ar galėtum greičiau iš to pradėti uždirbti - Python turbūt geriausias pasirinkimas (lengva perprasti ir galinga programavimo kalba, nors nepadės taip smarkiai persilaužti kaip JAVA mokantis kitų programavimo kalbų). Puiki alternatyva Python galėtų būti Ruby.
     
    Išbandęs jau ne vieną programavimo kalbą, niekam nerekomenduoju PHP, nuo kurios pats pradėjau, - tiesiog yra žymiai tobulesnių, geriau apgalvotų ir išbaigtų technologijų. Mokantis PHP atskiras mokslas yra PHP saugumas, nes bet kokio naujo programuotojo sukurtą PHP puslapį dažniausia galima nulaužti - priešingai nei Python ar Ruby, nes šios kalbos pačios savaime turi daugiau apgalvotų saugiklių. Galiausiai PHP (palyginus su Python ar Ruby) rašai daugybę kartų tą patį kodą (kartoji save).
     
    Kažkada draugams rinkau geriausius nemokamus Python resursus internete. Galbūt kam nors skaitantiems šią temą pravers:
     
    Lietuviškai apie Python: http://docs.python.lt/tutorial/
    Praktinė knyga - teorija + užduotys: http://learnpythonth...nTheHardWay.pdf
    Google paskaitos: http://code.google.c...n_understanding
    Google teorine medžiaga (jei knygos neužtenka): http://code.google.c...lass/index.html
    Python gidas pradedantiesiems: http://wiki.python.o.../BeginnersGuide
    Python dokumentacija (kiekvieno programuotojo enciklopedija): http://docs.python.org/
  19. Patinka
    SanMartin sureagavo į suvalgysiu Dreams vs Reality arba Idėja vs Veikla   
    Sveiki forumiečiai, pasidalinsiu su Jumis dar keliomis mintimis apie verslo idėjas ir kelią link jų realizavimo. Tai bus savotiška mano pirmojo straipsnio „Tobula idėja arba Beždžionės teorema“ antroji dalis.
     
    Paskutiniu metu forume (ir ne tik) šnekama tik apie vieną – verslo idėjas.. kaip rasti tą stebuklingą nišą, kuri sukraus turtus? Kaip įkurti naująjį „facebook‘ą“, kaip tapti antruoju Steve Jobs'u arba Ilja Laurs‘u? Tačiau dažniausiai viskas baigiasi tuo pačiu scenarijumi:
     
    1. pateikiama verslo idėja
    2. autoriui pateikiamos (elementariausios) kliūtys, kurios atsiras ją įgyvendinant: įstatymai, konkurentai, kapitalas – dažniausios iš jų.
    3. verslo idėja palaidoma.
     
    Neseniai mačiau interviu ištrauką su visiems gerai žinomu verslininku I. Laurs‘u. Jis užsiminė, jog vidutiniškai lietuviai, palyginus su amerikiečiais, turi labai daug verslo idėjų, tačiau neturi nė žalio supratimo, kaip jas įgyvendinti. Gali susidaryti toks įspūdis, kad užtenka vien sugalvoti kažką įspūdingo, o visi kiti darbai atliks save patys. Deje, išlindę iš savo sąsiuvinio ir susidūrę su tikruoju pasauliu, pamatome, kad viskas nėra taip paprasta. Tad nuo ko pradėti?
     
    Dažniausios kliūtys ir yra jau anksčiau minėti - įstatymai, konkurentai bei kapitalas. Vėliau paliesiu dar kelias, mano manymu galbūt net ir svarbesnes kliūtis, tačiau apie jas šiek tiek vėliau.
     

    http://images.moneysavingexpert.com/images/MonopolyHouses.jpg

     
    Pradėkime nuo konkurentų. Geriausia, kuomet jų nėra, taip? Žinoma, tačiau to tikėtis yra praktiškai neįmanoma. Jeigu konkurentų nėra, tai galbūt todėl, kad niekam ši niša neįdomi? Nebijokite konkurentų – mokykitės iš jų, aplenkite juos. Pagalvokite, kuo Jūsų projektas bus kitoks, kuo jis bus geresnis už kitus. Sakysite: bet kaip aš galiu kažką aplenkti, jie tai juk turi milžiniškus kapitalus, žinomumą..? Čia ir susiduriame su tomis kitomis, paslėptomis kliūtimis, apie kurias naujokai dažniausiai nepagalvoja.
     
    Pagalvokime, kodėl klęsti prekybos tinklas IKI, jeigu aiškus rinkos lyderis yra Maxima? Kodėl žmonės pardavinėja daiktus per iOffer.com, jeigu tam yra eBay? Kodėl egzistuoja kitos internetinės piniginės, jeigu populiariausia yra PayPal? Kodėl kiti skambina į pagalbos telefonus, jeigu galima pasinaudoti Google?
     
    Mano atsakymas į tai būtų paprastas – reikia žinoti savo tikslinę auditoriją. Į ką bus taikomas Jūsų projektas – kas bus Jūsų klientas? Visi? Taip nebūna. Žmonės turi skirtingus poreikius, gyvena skirtingose vietose, yra skirtingo amžiaus, turi skirtingus interesus..
     
    Įdomumo dėlei, pažvelkime į tam tikrus skirtumus tarp IKI ir Maximos: Maxima turi rinkos giganto įvaizdį, kur apstu įvairiausių prekių mažiausiomis kainomis. Milžiniška erdvė patalpose, logotipo spalvos bei tarptautinis pavadinimas, kuria masyvų, patikimą, tačiau šiek tiek šaltoką įvazdį. Tad ką daro IKI? Jų parduotuvės mažesnės, nėra jokių Hyper-IKI ar IKI-bazių, patalpos – mažesnės, pavadinimas – dažnai lietuvių kalboje naudojamas žodis, logotipo spalvos žalia geltona primena gamtos spalvas, vietoje kepami produktai bei kulinarinės laidos sukuria šviežesnį, šiltesnį įvaizdį.
     
    Turbūt visiems aišku, kad parduodami produktai tiek IKI, tiek Maximoje, yra vienodi. Pienas perkamas iš tų pačių ūkininkų, obuoliai vežami iš tos pačios Lenkijos, viskas laikoma tokiuose pačiuose sandėliuose. Tačiau įvaizdis kitoks, o tuo pačiu kiti ir ten besilankantys žmonės.
     
    Taigi, štai tokios smulkios detalės gali lemti Jūsų projekto pasisekimą arba nuopuolį. Šiais laikais eiliniam vartotojui viskas turėtų būti pateikta ant lėkštutės,- netgi registracijos procesai tapo varginančia veikla. Viskas turėtų būti kuo patogiau, paprasčiau. Tai galioja tiek funkcijoms, tiek dizainui, tiek ir kitoms detalėms.
     

    http://4.bp.blogspot.com/_4mZoHhehxr0/SqerTnTciMI/AAAAAAAAAG4/qobrrxfmwcM/s200/Monopoly+man+broke.jpg

     
    Antra didžioji kliūtis – kapitalas. Dažniausiai mes jo tiesiog neturime, tad viską nusprendžiame daryti patys. Bet čia reikia sustoti ir paklausti savęs, ar aš mokėsiu tai padaryti gerai? Jeigu ne, ar verta to mokytis? Versle galioja posakis: laikas – pinigai. Deje, daugelis tai pamiršta, manydami, kad neturi kito pasirinkimo, nes samdyti profesionalams neturi lėšų. O iš tiesų juk visą tą laiką, kurį praleidote mokindamiesi nupiešti baisų logotipą, ar sukoduoti klaidomis besispjaudantį puslapį, galėjote susirasti paprasčiausią darbelį, ir išleisti uždirbtus pinigus samdant profesionalą, kuris darbą atliks iki galo. Taip pat vertėtų atsiminti, jog jeigu paslaugą pirksite pigiai – rezultatas pigiai ir atrodys..
     
    Ir taip prieiname prie antrosios paslėptosios kliūties – investicijų baimės. Reikėtų suprasti, kad greičiausiai nepavyks sulaukti sėkmės pernakt. Norint užauginti vaisių – reikės pasodinti daigus. Kurį laiką tikrai būsite nuostolyje. Sukūrę temą, jog ieškote verslo partnerių, greičiausiai nesulauksit jokio atsakymo, tik kelis pašiepiančius komentarus – nes dauguma toje skiltyje tik tam ir lankosi. Paleidę savo projektą, tik po kiek laiko pastebėsite paliktas spragas, reikės grįžti jų taisyti, būsite kritikuojami.
     

    http://drstudios.co.uk/wp-content/uploads/2009/07/MonoPlans.jpg

     
    Įstatymai – visi suprantame, kad jeigu savo veiklos nelegalizuosime, karučiais vežamų į banką pinigų nuslėpti nuo valstybės nepavyks. Jeigu nesate pasiruošę susidurti su įstatymų, legalizavimų pinklėmis – galbūt dar ir nesate pasiruošę kurti didelį projektą? Tai bus trečioji paslėptoji kliūtis – nerealūs planai. Sukurkite savo projekto plėtros planą, viską užrašykite ant lapo. Pagalvokite, kaip projektas atrodys prieš paleidimą, porą mėnesių po paleidimo, vėliau. Kaip kis nuostolis/pelnas, klientų kiekis, ir t.t. Kada planuojate pagaliau išlipti iš nuostolio? Kaip pritrauksite pirmuosius klientus? Pasistenkite apgalvoti kuo įvairesnes detales ir suprasti, kodėl viskas turėtų vykti būtent taip, o ne kitaip. Žinoma, greičiausiai nuo pradinio plano bus greitai nukrypta – tuomet atlikite tyrimus iš naujo ir kurkite naują planą. Svarbiausia yra ne pats planas, o nuoseklus savo veiksmų apgalvojimas, spragų aptikimas, susieti ir patobulinti esamas detales, taip pat ir praplėsti savo žinias.
     

    http://realtybiznews.com/wp-content/uploads/2011/03/dream-vs-reality.jpg

     
    Apibendrinant pasikartosiu, apie ką reikėtų pirmiausia pagalvoti, kuriant savo projektą. Tai yra:
     
    Kapitalas
    Investicijos
    Konkurentai
    Tikslinė auditorija
    Įstatymai
    Plėtros planas
     
    Apgalvoję šiuos dalykus jau turėsite tam tikrus pamatus savo projektui vystyti ir galėsite pagaliau išlysti iš svajonių (idėjų) pasaulio ir užsiimti realia veikla.
     
    Sėkmės. :)
  20. Patinka
    SanMartin sureagavo į north Prigerti samagono tik tam, kad kitą rytą verkti, jog skaudą galvą?   
    Visu pirma tai samagonas FTW, bet iPaul jau pirmesnis spejo pasakyt.
     
    O kai sokolado prikapoji per daug ir pilva skaudet pradeda irgi taip pat sakai. :) Aplamai, kaip suprantu esi praktiskai abstinentas tai nezinau ar suprasi, bet pagirios kai prabundu tarp geriausiu draugu, kam galva skauda, kas dar neissiblaives tai laikas kai gimsta bene nerealiausi prikolai, net nemoku paaiskint, bet tiesiog eksprontu tokiu nesamoniu susuki, kad jomajo. :D
     
    Kitas dalykas nevisi gali atsipalaiduot taip be alchoholio, o ir seip tiesiog jau taip priimta, kad jei balius reik gert. ;D Nepamirsk, kad visi zmones skirtingi pavyzdziui as isgeres tampu dar geresniu zmogum nei blaivas, vemiau paskutini karta gal pries 2 metus, o pries tai paskutini karta atmesk kelerius metus, negriuvineju, nepuolu zmoniu ir t.t.. Tai kame cia geda? As nesneku apie tuos kurie prisigeria ir sokinet pradeda, arba vemia ant kiekvieno kampo cia jau gan kvaila gert jei negali saves susikontroliuot.
    Kas del tu negerianciu pazistamu tai as pazistu daugiau gerianciu zmoniu laimingesniu, nei negerenciu nieks taip nelygina.
    Ai jo ir del skonio tai nezinau kas tau sake, kad neskanu, bet geros samanes ar taip kokio geresnio gerimo niekad neatsispirsiu neparagaut. Aisku yra zmoniu kurie geria Jack Daniels neuzsigerdami ir reke, kaip jiem skanu, bet cia seip zmones bandos jausma pagave.
     
    Mano daznis? Bent i menesi karta tikrai isgeriu seip, kaip gaunasi, tikrai nelakstau ieskot sugerovu, o mokyklos laikais tai zinoma kiekvienas savaitgalis.
  21. Patinka
    SanMartin sureagavo į iPauL Prigerti samagono tik tam, kad kitą rytą verkti, jog skaudą galvą?   
    Nuo gero samagono, galvos neskauda, tik nuo valstybinės..
  22. Patinka
    SanMartin gavo reakciją nuo ForeverYoung Juodas darbas - juodadarbiams!   
    Noreciau pridet nuomone apie zmones, ar bent dali ju, kurie studijuoja uzsienyje. Jiems, siai dienai man taip pat, tai vienintelis siaudas, kurio studentai griebiasi, kad issilaikyt ir siektiek pasitaupyt tolesnems studijoms. Nekalbu apie labiau pasiturincius tevus. Isitvirtint svetimoje salyje laiko taip pat reikia.:) Pries pradedant studijas dirbau "juoda darba" uzsienyje tam, kad galeciau sau leist bent pusmeti pragyvent be darbo, apziuret miesta, geriau susipazinti su zmonemis, suzinot bent mazdaug kas cia kaip savu kailiu, o ne kalbom(tuo pat metu zvalgiausi ir darbo). Tas laikas jau praejo, dabar vel dirbu "juoda darba".
    Gali but, kad kazkam kils tokia mintis, "aaa, tai tu uzsienyje, ten kiti pinigai" ar pan. Taip, jie didesni, galiu, tikrai neslepsiu, gerai uzsidirbt, taciau visa tai turi priezastis, kurias as ir kiti studentai atsveria.
    Svarbiausia turet aisku tiksla, tada itraukiantis "juodas darbas" netaps tavo narkotiku!
    Pasikartosiu, nekalbu apie visus, kurie studijuoja uz Lietuvos ribu. Praktiskai kiekvieno zmogaus atvejis yra skirtingas
  23. Patinka
    SanMartin gavo reakciją nuo ForeverYoung Juodas darbas - juodadarbiams!   
    Noreciau pridet nuomone apie zmones, ar bent dali ju, kurie studijuoja uzsienyje. Jiems, siai dienai man taip pat, tai vienintelis siaudas, kurio studentai griebiasi, kad issilaikyt ir siektiek pasitaupyt tolesnems studijoms. Nekalbu apie labiau pasiturincius tevus. Isitvirtint svetimoje salyje laiko taip pat reikia.:) Pries pradedant studijas dirbau "juoda darba" uzsienyje tam, kad galeciau sau leist bent pusmeti pragyvent be darbo, apziuret miesta, geriau susipazinti su zmonemis, suzinot bent mazdaug kas cia kaip savu kailiu, o ne kalbom(tuo pat metu zvalgiausi ir darbo). Tas laikas jau praejo, dabar vel dirbu "juoda darba".
    Gali but, kad kazkam kils tokia mintis, "aaa, tai tu uzsienyje, ten kiti pinigai" ar pan. Taip, jie didesni, galiu, tikrai neslepsiu, gerai uzsidirbt, taciau visa tai turi priezastis, kurias as ir kiti studentai atsveria.
    Svarbiausia turet aisku tiksla, tada itraukiantis "juodas darbas" netaps tavo narkotiku!
    Pasikartosiu, nekalbu apie visus, kurie studijuoja uz Lietuvos ribu. Praktiskai kiekvieno zmogaus atvejis yra skirtingas
  24. Patinka
    SanMartin sureagavo į rufas Startupai: kas tai?   
    Sveiki,
    Jau keletą metų aktyviai domiuosi ir dalyvauju įvairiose renginiuose skirtuose besidominčiais startup`ais.
     
    Pabandysiu apžvelgti svarbiausius žingsnius, kuriuos reiktų daryti žmogui, turinčiam idėjų ir norinčiam sukurti savo verslą, ar tiesiog norinčiam prisidėti prie kitų kuriamų startup`ų.
     
    Kas yra startup?
    Tiksliau galima paskaityti wikipedijoje, pavyzdžiui čia:
    http://en.wikipedia....Startup_company
    Aš tai suprantu kaip kuriamą naują ir pakankamai originalų verslą. T.y. "kebabinės atidarymo" startup`u ko gero nevadinčiau. Pavyzdys: tai galėtų būtu internetinis puslapis, teikiantis naują paslaugą.
     
     
    1. Dalyvaukite!. Užsienyje jau senai vyksta daugybę renginių skirtų besidomintiems startup`ais. Lietuvoje jie atsirado prieš maždaug porą metų, tačiau pastaruoju metu jų smarkiai padaugėjo.
     
    Lietuvoje, ko gero, pradžią tokiems renginiams padarė Ilja Laurs iš GetJar. GetJar suorganizavo keletą pirmų MobileMonday renginių Lietuvoje. Dabar šis renginys tapo tradiciniu ir organizuojamu keletą kartų per metus. (Kitas renginys greičiausiai bus Kaune). Šis renginys gana oficialus. Pranešėjai žinomi iš anksto. Dažniausiai tai būna įvairių telefonų gamintojų bei tinklų atstovai (Nokia, omnitel...)
    Renginys startavęs mažose salėse, su keliomis dešimtimis klausytojų, šiuo metu sutraukia po šimtą ir daugiau dalyvių.
    http://mobilemonday.lt
     
    Oppencaffeclub
    Mažiau oficialus renginys, kuris daugiau skirtas prisistatyti startup`ų kūrėjams ir ieškoti investuotojų ar partnerių.
    Nesu tikras ar vis dar organizuojami susitikimai, tačiau versta sekti naujienas.
    http://opencoffeeclub.lt/
     
    BarCamp
    Išsiskiria tuo, jog tai mažiausiai oficialus renginys.
    Pranešėjai iš anksto nežinomi. Tiesa Lietuvoje organizuojamuose renginiuose yra keletas "pagrindinių pranešėjų", kurie žinomi iš anksto. Kai šie pranešėjai baigia kalbas, toliau pasisakyti gali kiekvienas norintis.
    Yra pageidautina, kad į šį renginį susirinkę žmonės būtų pasirengę kažką papasakoti bei pasidalinti idėjomis, mintimis ar kita įdomia informacija
    http://barcamp.lt/
     
    StartupWeekend
    Startup weekend trunka visą savaitgalį. Šio renginio tikslas suburti žmones į komandas, kurios per savaitgalį dirba kurdami naują startup`ą.
    Šio renginio metu dalyviams padeda konsultantai, būna paskirta, vieta kurioje jie gali dirbti....
    http://startupweekend.lt/
     
    Visi šie renginiai yra nemokami. Tačiau einant į juos reiktų nusiteikti netik pasyviai stebėti, bet ir bendrauti.
     
    Turintiems galimybę ir noro keliauti gali aplankyti dar daugiau renginių kaimyninėse valstybėse.
     
    Lietuvoje taip pat yra ir kitų įvairių klubų ir judėjimų. Pavyzdžiui "Verslauk", kur dalyviai konsultuojami, o geriausia idėja laimi ir nemažą piniginį prizą.
    Tad dalyvauti tikrai yra kur.
     
    2. Gera komanda. Labai daug kas priklauso nuo komandos. Norint pasiekti gerų rezultatų vienam to padaryti dažnai yra neįmanoma. O surinkti gerą komandą yra labai sunku.
    Lietuvoje jau buvo keletas atvejų kur dėl vidinių nesutarimų projektai "pasidalina" vos tik atsidarius. Šitoje vietoje galbūt padėtų pasirašomos sutartys. Tačiau vėlgi, juk pradžioje svarbiausia dirbti, o ne vaikščioti pas teisininkus. Tad manau reiktų rinktis tuos komandos narius, kuriais tikrai galima pasitikėti 100%.
     
     
    3. Siekiantiems ypač aukštų rezultų rekomenduoju peržiūrėti Ilja Laurs kalbą KTU universitete:
    (pastaba: naudokite internet explorer, tiksliai nežinau ar nuoroda dar veikia. Nelabai turiu galimybių patikrinti šiuo metu :) )
    http://distance.ktu....php?svc=page[]=CourseDescription&id=627&langg=&join=1&paramsback=join.php%3Fsr%3D627
     
    4. Konkurentai. Reiktų rimtai apgalvoti prieš pradedant dirbti. Galbūt idėja, kurią ketinate įgyvendinti jau yra veikianti ir gerai žinoma. O pakeisti vartotojų įpročius yra labai sunku.
    Pagalvokite ar lengva bus idėją nukopijuoti?
    Pavyzdžiui Lietuvoje prieš kokius metus atsiradus vienai "mini aukcionų" svetainei, iš karto jų atsirado bent dešimt. Žinoma kad gan greitai daugelis užsidarė.
    Šiuo metu tas pats vyksta su "grupinio apsipirkimo" svetainėmis. (kartu.lt, grupinis.lt. beta.lt....)
     
    5. "Go Global". Galima sakyti kad tai buvo vieno iš BarCamp renginių tema. Net keletas pranešėjų pasakojo jog pradėti veiklą Lietuvoje su mintimi vėliau eiti į pasaulį dažniausiai yra klaidingas sprendimas.
    Investuotojams idėjos, kurios įgyvendinamos tik Lietuvoje dažniausiai yra neįdomios. O ir pavykus Lietuvoje, nėra jokių garantijų kad taip pat sėkmingai pavyks tai pakartoti užsienyje.
    Be to vėliau idėją pritaikant globaliai rinkai tenka nemažai visko perdaryti, tad ir sugaištama daug papildomo laiko.
    6.Investavimas. Apie tai labai daug kalbama mano paminėtuose renginiuose. Mano patarimas būtų: jeigu įmanoma verskis be investuotojų kiek galima ilgiau.
    Investuotojas yra tarsi dar vienas komandos narys, tad viską reikės derinti su juo, o tam vėlgi reikės paskirti daug laiko. Tad turint investuotojus automatiškai pageidautina ir didinti komandą, nes vienas komandos narys beveik nuolat rašys įvairias ataskaitas investuotojams.
     
    Dar nuorodų:
    http://startups.lt/
    (papildysiu)
     
    Nesu geras "rašytojas" tad pirmam kartui užteks tiek. Tikiuosi kad komentaruose ištaisysite mano klaidas ir netikslumus bei pasidalinsite savo patirtimi ir mintimis.
  25. Patinka
    SanMartin sureagavo į Kernius Startupai: kas tai?   
    Puikus straipsnis!
     
    Aš ilgai nežinojau, kas mane iš tikrųjų domina gyvenime, - patinka programuoti, bet visiškai netraukia mintis sėdėti visą gyvenimą prie kompiuterio; patinka verslas - kurti tai, ko reikia kitiems, - bet visiškai nedomina prekyba, sandėliai ir pan. - neapsiimčiau kažkuo, vien todėl, jog žmonės perka, todėl nesu ir tikras verslininkas.
     
    Kaip vadinasi tai, kas mane iš tikrųjų traukia, sužinojau tik atradęs startup pasaulį, - supratau atradęs savo žmones - kurie nėra nei gryni kompiuterastai, nei gryni verslininkai, bet supranta ir domisi abejais pasauliais. Facebook'o Markas turbūt yra geriausias to pavyzdys - pats suprogramavęs pirmąją versiją jis sugeba vadovauti visai kompanijai (CEO) ir brėžti jos kryptį - dirbti kaip verslininkas, nors užaugo kaip informatikas.
     
    Tiems, kuriuos domina startupai, rekomenduoju peržiūrėti kalbas (neilgos - po maždaug 20 min kiekviena) iš šių metų Startup School - vienos dienos renginio, spalį vykusio Silicio slėnyje (man pačiam labiausiai patikusias paryškinau):
     
    9:30 Andy Bechtolsheim Founder Arista Networks; Founder, Sun Microsystems http://www.justin.tv...ool/b/271978319 0:02:00 (not full)
     
    10:00 Paul Graham Partner, Y Combinator; Founder, Viaweb http://www.justin.tv...ool/b/271983983 0:00:00
     
    10:30 Andrew Mason Founder, Groupon http://www.justin.tv...ool/b/271983983 0:29:30
     
    11:00 Break
     
    11:30 Tom Preston-Werner Founder, GitHub http://www.justin.tv...ool/b/271992324 0:03:20
     
    12:00 Greg McAdoo Partner, Sequoia Capital http://www.justin.tv...ool/b/271992324 0:36:00
     
    12:30 Reid Hoffman Partner, Greylock; Founder, LinkedIn http://www.justin.tv...ool/b/271992324 1:04:00
     
    12:55 Lunch
     
    2:30 Ron Conway Partner, SV Angel http://www.justin.tv...ool/b/272002787 0:01:00
     
    3:00 Adam D'Angelo Founder, Quora http://www.justin.tv...ool/b/272002787 0:40:00
     
    3:30 Dalton Caldwell Founder, Picplz; Founder, Imeem http://www.justin.tv...ool/b/272002787 1:08:30
     
    3:55 Break
     
    4:15 Mark Zuckerberg Founder, Facebook http://www.justin.tv...ool/b/272002787 1:50:30 and http://www.justin.tv...ool/b/272007200
     
    4:45 Brian Chesky Founder, Airbnb http://www.justin.tv...ool/b/272007200 0:23:00
     
    Taip pat pats esu kelis kartus rašęs startup'ų tema (jau anksčiau mano forume publikuotos nuorodos, bet per tą laiką forumą papildė ne vienas tūkstantis naujų narių - tad galbūt verta įdėti dar kartą):
     

    Kaip gimsta idėjos arba verslo šaknų beieškant Kalbos, kurias turi išgirsti apie verslą galvojantis žmogus
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...