Pereiti prie turinio

Mantisz

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    55
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Mantisz sureagavo į wicked Noriu išmokti programuoti. Nuo ko pradėti?   
    aš tikiuosi, kad tu juokavai :thumbsup:
  2. Patinka
    Mantisz sureagavo į wicked Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
    Ai, o jei į temą, tai mano nuomonė apie seminarą - tipinis motyvacinis seminaras, kuris realiai jokios naudos neneša. Galbūt kažkokiems "svajotojams" ir užsidegs akys pasiklausius "sėkmės istorijų", bet realiai tai nu.. Pasižiūrėjau kelias tas "bullshit story", tai tas formatas "story" ir kažkokio fenomenalaus pavyzdžio pateikimas tai biški taip.. nu per silpna ir tiesiog pritempta :)
     
    Čia panašiai kaip kad visuomet visi tipo "nx man tas mokslas styvas jobsas ir geitsas nieko nebaigę ir va kokie multimilijonieriai", bet kad N kartų daugiau žmonių be išsilavinimo stroikėse dirba tai px. Bet jūs nebijokit, motyvuokitės, imkit paskolas, nesėdėkit vietoje ir DARYKIT!!!!! jei pasisekė vienam iš milijono - pasiseks ir jums, just do it - reikia tik noro ir žiūrėk jau su maxima konkuruosit :) O jei nepasiseks (t.y. netapsit sekančiu jobsu) - ką padarysi, bandykit dar kartą, ir dar kartą, ir dar kartą - kadanors tikrai pasiseks, gi va pasisekė keliems iš kelių milijardų, kažkada ir jūsų eilė ateis! :D
     
    Nemanau, kad verslas yra skirtas visiems. Nemanau, kad betkam, kas įdės pastangų ir noro - pasiseks. Ne visi turi pakankamai "košės" galvoje, kad sugebėtų prasisukti. Bet - visi turi svajonę būti sėkmingu, važinėt bugačiu, gyvent viloje ir pan. Tokie seminarai, kur kažkas bando motyvuoti - didžiajai daliai žmonių tik suteikia tuščių vilčių ir iliuziją, kad pasisekti gali ir jiems. Nepykit, būkim realistais, bet taip nėra. Ir tada vat pagalvot reikėtų, ar gerai tos tuščios viltys, ar, visgi, ne? :)
     
    p.s. dar pridėsiu - mano nuomone, seminaras būtų kurkas įdomesnis ir kokybiškesnis, jei kiekvieną "bullshit story" paneigtum SAVO (na ar bent jau kažkokiu žemiškesniu) pavyzdžiu, o ne tokiais average joe kaip edisonas, fordas, linkolnas, ronaldo, džeksonas ir kt.
  3. Patinka
    Mantisz sureagavo į Kovinity Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
    Viena toki zinau kur mokesi CodeAcademy, pora men pasimoke, gavo ta diploma ir dirba apsaugoj :D
  4. Patinka
    Mantisz sureagavo į ArnasL Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
    Pastebejimas: siasi laikais visi verslininkai patapo mokytojaus, ar cia nauja verslo forma - verslo mokytojas? Nesiseka verslas - tapk mokytoju! :D Su programavimo mokyklom Vilniuj tapati tendencija, visus pro developeriais per 2 menesius padaro. :D ...
  5. Patinka
    Mantisz sureagavo į Mantas2173 C++ uždavinys   
    Tave vis dar šaukšteliu maitina?
  6. Patinka
    Mantisz sureagavo į Dekis Vaikai, nestudijuokite Anglijoje.   
    Iškart prisipažįstu - antraštė truputi clickbaitinė. Viskas su UK aukštojo švietimo sistema yra kaip ir neblogai: aukšos pozicijos pasauliniuose universitetų reitinguose, puikios sąlygos mokytis, o išmokus ir daryti karjerą. Tačiau pabaigęs antrą kursą jaučiu savo skrandyje besikaupiantį lengvo nusivylimo ir apmaudo mišinį, kurį jums šio teksto pavidalu ir pabandysiu išvemti.
     
    Visų pirma, noriu pasakyti, kad niekur kitur nebūčiau toks laimingas, koks esu čia. Būtent Newcastle sutikau draugus gyvenimui, su kuriais kad ir po 20 metų sodyboj kepsim šašlykus, o aplinkui spardys kamuolį mūsų vaikai. Būtent Newcastle patyriau tokių nuotykių, apie kuriuos nedrąsu pasakoti padorioje žmonių kompanijoje. Būtent Newcastle, dirbdamas tik pusę etato, įgavau finansinę nepriklausomybę, kurią paverčiau kelionėmis ir prasmingesniu laisvalaikiu. Būtent dėl to, kad man čia taip gera ir patinka "užklasinė veikla", manau, jog galiu objektyviai įvertinti ir pačią studijų kokybę. Štai mano 3 didžiausi regretai.
     
    Kaina
     
    Didžiausia problema - kaina. Mokėti po £9000, o nuo 2017 metų jau ir po £9250, už metus mokslo universitete skamba kaip visiškas scamas. Bet yra ir didesnių vargšiukų. Amerikiečiai, Kiniečiai ar kiti internacionalūs studentai iš tolimųjų pasaulio kraštų, susidomėję aukštuoju mokslu UK, kasmet savo skolą Didžiosios Britanijos vyriausybei padidina nuo £10,000 iki £38,000. Baisu.
     
    Taip, turbūt kiekvienas, vos tik pagalvojęs apie studijas UK, iš kalba.lt konsultanto ar jau įklimpusio studento yra girdėjęs, jog skolą reikės atiduoti tik uždirbant daug, o ir atiduodant - net nesijaus. Bet pradėti suaugusio gyvenimą su 30 štukų minusiniu net worth irgi ne svajonė.
     
    Pasirinkimas
     
    Kodėl tuomet nesirinkti Škotijos? Universitetą ten galima pabaigti be skolų, o universitetai, kaip Edinburgh ar Glasgow, patenka tarp top 25 universitetų visoje UK. Patikėkit, bandžiau. Gal motyvacinis laiškas nesužavėjo. Gal pažymiai ar pasiekimai per maži buvo. O gal tiesiog nepasisekė. Kad ir kas atsitiko - Škotija manęs nenorėjo. Gaila, kad to dar nežinojau, kai išnaudojau 4 iš 5 UCAS pasirinkimų viskio ir Lochneso pabaisos tėvynei. Paskutinio pasirinkimo, buvau užtikrintas, man nereikės. Pusiau ant bajerio išsirinkau vieną uni ir iš Anglijos - Newcastle. Gi futbolo komandą turi, o ir reitinguose neblogai stovi.
     
    Pasirodo, nereikėjo pasitenkinti neblogai. Delfis melavo, egzaminai man gyvenimo nesugriovė. Jie leido man įstoti į Newcastle, tačiau būtų leidę įstoti ir kur kas aukščiau. Jei ir turiu kokį patarimą, tai UCAS universitų pasirinkimų strategijos nesimokykite iš manęs.
     
    Kokybė
     
    Labiausiai juicy dalis. Nors pernai Newcastle School of Computing atidarė naują ir modernų pastatą, kainavusį virš £60M, tai nepaslepia fakto, kad dalis dėstytojų ir studijų turinio yra nekokybiška, didelė ir pilka nuobodybė, sukelianti nuo pykčio iki nevilties juoko.
     
    Pavyzdžiui, turime vieną moterį dėstytoją iš artimųjų rytų, kuri kiekvieną P raidę taria kaip B. Šiais metais užtektinai išmokom apie IB adresus ir Wi-Fi brotokolus. Išmokom ir tai kaip iki skausmo erzinančiai dažnai P raidė yra naudojama šnekant. Nežinau ir, turbūt, neturiu kompetencijos spręsti, ar ši dėstytoja buvo paskirta su tikslu patenkinti kažkokias mažumų kvotas, ar išsikovojo savo vietą po Saule teisingai. Tačiau tikrai žinau, kad nenorėčiau kartoti kurso, kuriame nesi užtikrintas ar dėstytoja kalba apie Computer Networks Hubs ar Hops.
     
    Bet jei ši situacija tik kartais suerzindavo ar prajuokindavo, kitas dėstytojas iš Italijos buvo visiškas nepasitikejimo savimi ir pasimėtimo pavyzdys. Kursiokui egzamino pasiruošimo medžiagoj pastebėjus blogai išspręsta duombazių uždavinį, dėstytojas įkėlė pataisytą variantą su klaida jau kitoje vietoje. Dar kart perspėjus destytoją, jis jau ikėle 2 sprendimo variantus su skirtingais atsakymais. Neklauskyt, aš ir pats dar neišnarpliojau šios mįslės. Del jo paliktų netikslumų courseworke, gavome savaitę papildomo laiko, o italas išliko ištikimas sau ir klaidoms net ir per egzaminus. Savo ruoštame egzamine palikęs 9 klaidas, jis privertė Newcastle Uni Exam Office Board kviesti skubų susitikimą ir kompensuoti visa tai taškais. Ačiū jam už pakeltą egzamino balą, bet tikiuosi daugiau niekada nesusitiksim.
     
    Tai studijuoti ar ne?
     
    Jeigu perskaitėte iki čia, turbūt susidarėte prastesnę nuomonę apie Newcastle uni nei yra realybė. Turime mes ir normaliu dėstytojų, turime net ir tokių, kurių klausai kaip TED speakerių, o išėjęs iš paskaitos jau planuoji kaip nuo kito pirmadienio tapsi geresniu žmogumi. Kompiuterių clusteriai, nemokama software ir visos kitos sąlygos tobulėti kaip programuotojui čia nuostabios. O jei yra tik noro ir šiek tiek sugebėjimų, galima gan nesunkiai susirasti vasaros, metu ar part-time praktikas ir darbus.
     
    Prieš 3-4 metus, kai dar tik svajojau studijuoti UK, skaičiau Kerniaus dienoraščius iš St Andrews universiteto. Skaičiau ir motyvavausi. Gal, jei ne tie dienoraščiai, net nebūčiau dabar Newcastle. Aišku, žole visada žolesnė kitur, todėl pavadinime griežtai perspėjau nestudijuoti Anglijoje. Neklausykit manęs. Kas aš toks, o ir gyvenat (tikiuosi) laisvoje šalyje - spręskit patys. Tik tikiuosi, kad šitas straipsnis padėjo bent šiek tiek susiformuoti nuomonę ir priartėti prie sprendimo: noryt jūs šito ar ne.
  7. Patinka
    Mantisz gavo reakciją nuo Jasinka Keičiasi stojimo į Universitetus tvarka, Nuo 2019 metų.   
    bet tai čia labai kvailai su tuo metiniu vidurkiu, nes ne visų mokyklų lygis yra vienodas. Kokiam licėjuje 7 yra sunkiau gauti nei kaimo mokykloje 10. O dėl stojamo balo kėlimo sutinku, galėtų būti jis dar didesnis, nes dabar įstoti į kai kuriuos universitetus gali bet kas.
  8. Patinka
    Mantisz sureagavo į martisxxl Kaip naudotis lynda.com nemokamai   
    Sveiki, užtikau būdą, kaip užsiregistruoti lynda.com nemokamai bei gauti prieigą prie visų jų kursų, tad pasidalinsiu.
     


     
    1. Eikite į http://www.fakenamegenerator.com, spauskit advanced options, ten spauskite Switch to Region, pasirinkite Virginia. Spauskit generate. Prie el-pašto spauskite Click here to activate it! Ir turėkite kažkur įsijungę tą langą, nes į paštą atsiųs prisijungimo duomenis.
     
    2. Eikite į https://www.dclibrary.org/catalog/account/application , ten suveskite visus sugeneruotus duomenis (el-paštą irgi). Spauskit Request library card.
     
    3. Palaukite 5-10min.
     
    4. Eikite į 1 žingsnyje minėtą langą, ten turėjo atsiųsti prisijungimo duomenis. (ID ir PIN). Juos užsirašykite.
     
    5. Eikite į Lynda.com , spauskite Sign in. Atsidariusiame lange spauskite Sign in with your organization portal . Į langą įrašykite dclibrary.org, spauskite Continue. Įveskite savo ID ir PIN. Pabaikite registraciją.
     
    6. Viskas, dabar galite naudotis visomis lynda.com pamokomis :)
     

    Sėkmės!
  9. Patinka
    Mantisz sureagavo į britas Gal kas turite paprasto HTML saito failus   
    <head> <title>Labai paprastas HTML puslapis</title> </head> <body> <h1>Labas</h1> <h3>Cia yra labai paprastas HTML puslapis</h3> <a href="http://google.lt">Iseiti is labai paprasto HTML puslapio</a> </body>
  10. Patinka
    Mantisz gavo reakciją nuo Jasinka Keičiasi stojimo į Universitetus tvarka, Nuo 2019 metų.   
    bet tai čia labai kvailai su tuo metiniu vidurkiu, nes ne visų mokyklų lygis yra vienodas. Kokiam licėjuje 7 yra sunkiau gauti nei kaimo mokykloje 10. O dėl stojamo balo kėlimo sutinku, galėtų būti jis dar didesnis, nes dabar įstoti į kai kuriuos universitetus gali bet kas.
  11. Patinka
    Mantisz gavo reakciją nuo Jasinka Keičiasi stojimo į Universitetus tvarka, Nuo 2019 metų.   
    bet tai čia labai kvailai su tuo metiniu vidurkiu, nes ne visų mokyklų lygis yra vienodas. Kokiam licėjuje 7 yra sunkiau gauti nei kaimo mokykloje 10. O dėl stojamo balo kėlimo sutinku, galėtų būti jis dar didesnis, nes dabar įstoti į kai kuriuos universitetus gali bet kas.
  12. Patinka
    Mantisz sureagavo į SAULIUS888 Mokslai neakivaizdiniu budu ?   
    Pradėjęs nuo 10klasės "uždarbiaut" užsienyje, ten ir pasiliksi broli, nereiks tau nieko jau būsi turtingas ir visa kita... :rolleyes: :lol:
  13. Patinka
    Mantisz sureagavo į lasickui Paulius Aršauskas ir įtarimai sukčiavimu   
    Šiandien už akių užkliuvo mūsų pauliaus postas:
     
    http://i.imgur.com/d1MEwhe.png
     
     
     
    Iš mūsų didžiai gerbiamos žvaigždės sulaukiau atsakymo!
     
     
    http://i.imgur.com/xhJKvYr.png
     
     
     
    Bet kažkodėl įkėlus nuotrauką apie 1500€ paskyrą
     
    http://i.imgur.com/8fQRDsn.png
     
     
     
    Sekantis vaizdas mano facebooke buvo
     
    http://i.imgur.com/RUojo8M.png
     
     
     
    Tai ką. Mūsų biznierius turi vienu followeriu mažiau :D
  14. Patinka
    Mantisz gavo reakciją nuo MW3 KTU vs VU   
    Pats mokausi KTU, tai kažko stebuklingo čia nesitikėk. Gerai tame, jog stipendijas dideles duoda - 250 e. Bet jei galėčiau atsukti laiką atgal, tai būčiau stojęs į VU.
  15. Patinka
    Mantisz sureagavo į Antanas345 Universitetas vs kolegija   
    Rašo tas, kuris nemoka net žodžių galūnių parinkt :D.
  16. Patinka
    Mantisz sureagavo į DomantasL esu darius   
    Ką esi dariusi?
  17. Patinka
    Mantisz sureagavo į wi_lius Pasimetęs pirmakursis informatikoje   
    Dar nepavargot sliekų subinėj ieškoti? Gal jau būtų pagaliau laikas nustoti kažką įrodinėti pasirinkus hipotetinius pavyzdžius iš prasčiausios kokią gali įsivaizduoti kolegijos su prasčiausiais kokie užgimsta galvoje dėstytojais bei prasčiausiu kurį gali įsivaizduoti studentu.
     
    Čia tas past kas sakyti:
    – Kiek turi žmogus pirštų ant vienos rankos?
    – Penkis.
    – Ot ir ne, turi šešis. Koks tu kvailas, va ir įrodžiau:
    http://i.imgur.com/ZVXdzoU.jpg
     
    Niekam neįdomus tie trys draugai nevykeliai ar tas vienas įsivaizduojamas, kuris gavo diplomą visus darbus pirkęs ar nusirašęs. Taip pat niekam neįdomūs tie jūsų racionalizavimai, kodėl neįgijot aukštojo išsilavinimo.
     
    Visiems ir taip aišku, kad diplomas negarantuoja, jog asmuo yra koks nors labai protingas ar pnš. Bet užtenka su tokiais pabendrauti ir matosi, kuris supranta ką šneka, o kuris neaišku kaip tą diplomą gavo. Bet bandyt įrodinėt, kad tas su diplomu jau būtinai kvailesnis už tą be diplomo, tai čia didžiausia kvailystė…
  18. Patinka
    Mantisz sureagavo į wi_lius Pasimetęs pirmakursis informatikoje   
    Ką aš pastebėjau, tai kad daug tokių, kurie nestudijavo ar baiginėja mokyklą ir nesiruošia studijuoti, nuolat prisigalvoja visokių pasiteisinimų, kodėl studijuoti neverta. Pavyzdžiui:

    Zuckerbergai ir Gates'ai irgi nebaigė (apex fallacy);
    Turiu draugų, kurie stojo į univesitetą ir dabar dirba prastus darbus (nadir fallacy);
    Gali darbą susirasti ir be diplomo (gali susirast ir su diplomu…);
    Va kiti nusirašinėja ir perka darbus (koks skirtumas, ką kiti daro?);
    Gali ir pats savarnkiškai išmokti (nors universitete pats ir mokaisi, niekas kitas už tave neišmoks);
    Švietimo sistema supuvus (kitaip tariant, nemėgstu daryt namų darbų ir rašyt kontrolinių);
    Įdeda idiotiškus paveiksliukus, kad mokykloj neišmoko, kaip nusipirkti mašiną, nueiti į banką ar užsirišti batraiščius (va koks aš išsilavinęs, moku mašiną nusipirkti…) [Paveiksliukas].

    Ir taip jie įžvelgia šimtus visokių minusų bei nei vieno pliuso. Lyg taip save norėdami paguosti ar pasirodyti geresniais už tuos, kurie baigė (va, nebaigiau ir uždirbu XXXX € čikenfactoryje…).
     
    Ir taip nuolatos. Sukuria kas nors temą, kur rašo, kad nori studijuoti, ir prašo padėti išsirinkti studijų programą ar patarimo, ką toliau daryti. Tai būtinai tarp visų normalių pranešimų atsiras bent vienas, kuris net nestudijavo, bet negalėjo neįsikišti ir nepaglostyt savimeilės su pasiteisinimais iš aukščiau pateikto sąrašo…
  19. Patinka
    Mantisz sureagavo į Simonas Ką daryti metus mokyklą?   
    Kaip ir temos autorius jaunas turėjau panašių minčių. Galiu padėkoti tik tėvams, kad privertė pasibaigti mokslus - tai man leido studijuoti universitete ir užsiimti dalykais, kuriais noriu. Skirtumas tas, kad kai buvau 16-18 uždirbau tikrai daug "babkių". Manau tai skirtumas palyginti su Tavimi, nes manau, kad tokių kaip aš nėra daug. Bet nepaisant to, gal ir jeigu uždirbi, mokslų metimas yra didelė klaida - metęs mokslus realiai nubrauki didelę galimybių dalį būti sėkmingu žmogumi. Nesakau, kad tokią galimybę sunaikini - tiesiog daug galimybių tiesiog užsiblokuoji.
     
    Na, o jei vis dėl to esi šaunuolis ir uždirbi pinigus, žinok vieną - kartais ateina diena, kai verslas nebevažiuoja ir būna pipėc. Ir tada tam tikrą laiko tarpą, reikia kažkaip pragyventi. Tad šiuo atveju tai yra savotiškas variantas B. Patikėk, juo dažnai tenka pasinaudoti net ir geriausias verslininkams, nes verslas toks dalykas.
     
    Bet yra ir dar vienas variantas. Galbūt tu esi lengvą debilumo laipsnį turintis jaunuolis, kuris tiesiog tame nemato prasmės? Ir tokiu atveju turiu pasiūlymą. Išnaudok artėjančius du metus gerdamas alų. O tada, kai sueis 18 arba kai atsibosi tėvam, ir gausi išspyrimą iš namų, varyk į ukus, anglijas, italijas ir t..t. Ten būsi pigus išnaudojamas grindų skuduras, galbūt net čikenfaktorius.
     
    Kuris variantas tau mieliausias, Jaunuoli?
  20. Patinka
    Mantisz sureagavo į SAULIUS888 Ką daryti metus mokyklą?   
    16mečio pezalai, sedėk mokykloj ir mokykis ir filmų mažiau žiūrėk, gyvenimas ne filmas.
  21. Patinka
    Mantisz sureagavo į Milanowic Nemokami Skaitmeninės Rinkodaros Kursai ir Google Sertifikatas   
    Sveiki forumiečiai! Dalinuosi galimybe nemokamai gauti skaitmeninės rinkodaros pagrindus bei Google sertifikatą. Digital Garage yra kompanijos Google atstovas siūlantis visiems įgyti skaitmeninės rinkodaros pradmenis ir licenziją nemokamai (straipsnis apie tai: http://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/google-moko-kaip-naudotis-internetu.d?id=71362068).
     
    Pradėti mokytis galite su savo Google paskyra prisijungdami į šį puslapį: https://digitalgarage-lt.withgoogle.com/dash
     
    http://i1140.photobucket.com/albums/n576/Milanowic/digital%20garage%20kursu%20temos%20zenkleliai_zpskm1zhpze.png
     
    Iš viso yra 23 temos - 89 video pamokos, pabaigę kiekvieną jų turėsite atsakyti į kelis apklausos klausimus. Įveikę visą mokomąją medžiagą galėsite laikyti egzaminą, sudarytą iš klausimų, į kuriuos jau būsite atsakę ankstesnėse apklausose.
     
    http://i1140.photobucket.com/albums/n576/Milanowic/digital%20garage%20baigiamas_zpsevrrjwrp.png
     
    Išlaikę paskutinį egzaminą galėsite atsisiųsti kursų baigimo sertifikatą.
    http://i1140.photobucket.com/albums/n576/Milanowic/Digital%20Workshop%20by%20google%20kursu%20baigimo%20sertifikatas_zpssdjuydwr.png
     
    Jeigu norite savo žinias sustiprinti šioje ar kitoje sferoje, galite pasinaudoti nemokamu "Lynda" kursų pasiūlymu, aprašytu mano kitoje temoje: https://uzdarbis.lt/t368925/nemokama-linkedin-premium-naryste/page__p__2874444__fromsearch__1?do=findComment&comment=2874444
     
    Tikiuosi ši informacija Jums buvo naudinga ir linkiu sėkmės tobulėjant :)
  22. Patinka
    Mantisz sureagavo į Quetiapine Programų sistemos   
    .
  23. Patinka
    Mantisz sureagavo į kloppy Kruvina naktis Prancūzijoje - sunkvežimis traiškė žmones   
    Ar jau didžiosios galvos "pasmerkė" šį teroro aktą??? Labai svarbu, kad pasmerktų, juk taip negalima!
     
    P.S. Kaip fejsbuke pasikeisti profilio foto į Prancūzų vėliavą?
     
    O jeigu rimtai, tai nieko ir vėl nebus imtasi. Kelintas čia jau toks išpuolis? Jau suskaičiuoti neina, tuoj ir haštegų neužteks socialiniuose tinkluose. Visokios Merkel ir Hollandai pašnekės protingai, pasmerks šį išpuolį, pareikš užuojautą ir po dienos vėl visi grįš į normalų gyvenimą, bet kur čia tas normalumas, kai tokių išpuolių tik didės. Gaila nekaltų žmonių. Gyvena žmonės, linksminasi, džiaugiasi vieni kitais, bet ateina koks pajuodėlis ir sugriauna šimtų, tūkstančių žmonių gyvenimus. Naikinti reikia atmarozus, visus iki vieno, nes nei vienam ant kaktos neparašyta jis geras, ar blogas musulmonas. Su savo solidarumu, tolerancijomis ir svetingumu toli nenueisime. Apskritai, peršasi mintis, kad tokie išpuoliai kažkam yra labai naudingi, todėl kažkokių rimtų priemonių ir nėra imamasi.
     
    P.S.S. nemanau, kad tokių temų uždarbyje iš tiesų reikia. To mėšlo ir taip pilnas internetas, tai nebrukime visko ir čionai.
  24. Patinka
    Mantisz sureagavo į MariusProdesign Žaidimas Limbo steame nemokamai   
    Žaidimas Limbo nemokamai steame vienai dienai galima pasiimti nemokamai visam laikui
     
    http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/48000/header.jpg?t=1465894056
     
    Žaidimo nuoroda
  25. Patinka
    Mantisz sureagavo į Petros Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą   
    Sveiki, esu 1 kurso VU MIF PS studentas. Norėčiau pasidalinti mintimis apie studijų programą, dėstomus dalykus, dėstytojus, fakulteto pastatus, užsiėmimų kokybę ir panašius dalykus.
    Pradėsiu nuo pirmo pusmečio MIF'e. Apačioje dalykai, kuriuos teko mokytis, paskaitos dėstytojas, pratybų vedėjas:
    1. Procedūrinis programavimas. V.Golubevas, L.Litvinas
    2. Kompiuterių architektūra. A.Mitašiūnas, O.Mirzianov
    3. Matematika programų sistemoms (kitaip: matematinė analizė I/III). E.Mazėtis
    4. Diskrečioji matematika. G.Skersys
    5. Anglų kalba (I/II) S.Smilgienė
    6. IT ir komunikacija. Paskaitas – S.Dapkūnas ir R.Kašūba, pratybas vedė nežinoma moteriškė ir R.Kašūba
    1. Procedūrinis programavimas (PP). Tai yra tas tradicinis programavimas, pratęsimas mokyklinio kurso. Tiesa, čia pradžioje problemų turėjo Pascal'iu egzaminą rašiusieji, nes per PP programavome c kalba. Teoriją dėstė Viktoras Golubevas. Buvęs sportininkas, jaunystėje turėjęs priimti lemtingą sprendimą tarp krepšinio ir matematikos bei pasirinkęs pastarają. Dažną paskaitą Golubevas užsimena apie savo sportinę praeitį, praleistą šansą žaisti prie A.Sabonį Kaune. Iš dėstymo pusės, tai labai „nuo dūšios“ žmogus, dėsto ne „ant durniaus“, o tikrai norėdamas, kad studentas suprastų tai, ką moko. Todėl V.Golubevą asmeniškai vertinčiau kaip geriausią paskaitų dėstytoją pirmąjame pusmetyje. Pratybas vedė L.Litvinas. Susilaikysiu nuo komentarų apie jį. Tiesiog siūlau neiti atsiskaityti programos, nemokant visos teorijos, kuri yra apraše prie užduoties. Atsiskaityti pas L.Litviną velniškai sunku, tiesa, atsiskaičius, rašo maksimumą. Per pratybas galima susirinkti 5 balus. 4 balai iš pratybų (po 1 iš kiekvienos praktinės užduoties) ir kontrolinis, kurio vertė 1 balas. Taigi, sėkmės atveju galite eiti į egzaminą jį išlaikius (bet sudalyvauti egzamine privalu!). Atsiskaitymas gana sunkus, daug įdėta suktybių, kurias dėstytojas aiškina per teorijos paskaitas. Vis dėlto, Golubevas vertina labai gerai, svarbu yra bandyti atsakyti ir nepalikti tuščių vietų egzamino lape.
    2. Kompiuterių architektūra (KA) arba kitaip komparchas. Tai yra 1 pusmečio vinis. Ir tikrai. A.Mitašiūnas ne veltui yra žinomas visame MIF'e. Per jo paskaitas auditorija tyli, jei kas kalba, dėstytojas prieina, kažką pasako, vėliau, regis, užsirašo pavardę. Jo paskaitos – tai grynas konspektas, kurį jis nurašo nuo lapų ir kurį galima rasti internete. Taigi, buvo nemažai žmonių, kurie į jo paskaitas nuėjo porasyk ir tikrai nenusvilo dėl to. A.Mitašiūnas aiškina nesuprantamai, tyliai. Kas nors pasakytų, kad galima suprasti tai, ką jis kalba, bet tam reikia didelės koncentracijos ir įsitempimo bei kažkokio supratimo apie ką eina kalba. Todėl teorijos paskaitų vertė yra tokia minimali, kad kur kas naudingiau tą laiką būtų praleisti mokantis individualiai. KA pratybas vedė O.Mirzianov. Velniškai charizmatiška asmenybė, tikras vakarietiško universiteto dėstytojo/pratybų vedėjo pavyzdys. Stengiasi sukurti jaukią aplinką studentams, nėra arogantiškas, elgiasi draugiškai, yra supratingas, vertina normaliai: nėra labai atlaidus ar labai griežtas, toks per vidurį – žodžiu teisingas. Čia iš pratybų galima gauti, kiek pamenu, 4 balus Iš viso 3 praktinės užduotys ir 3 kontroliniai sudaro šį balą. Vadinasi iš egzamino (6Balai) reikia būtinai gauti 1 balą (jei iš pratybų gaunate 3.5 -4 balus) arba daugiau. A.Mitašiūnas egzamine neduoda balo jei atsakymas neteisingas. Nesvarbu ar viską parašėte teisingai ir klaida įsivėlę tik perrašant atsakymą – vistiek gausite 0 iš to pratimo. Ne veltui A.Mitašiūnas įgyjo kirvio reputaciją. Tiesa, vertėtų paminėti ir tai, jog komparchui vyko SS (studentai studentams). Tai yra studentų, iš aukštesnių kursų, pagalba dabartiniams pirmakursiams. SS viskas aiškinama žmonių kalba (priešingai nei per A.Mitašiūno paskaitas), taip kad mokytis KA tokiu būdu yra labai efektyvu. Siūlyčiau dalyvauti komparcho SS jei yra galimybė, jei nėra – mokytis iš SS skaidrių, kurios yra patalpinamos internete po kiekvienų SS paskaitų. Taip pat yra puikus konspektas - „Beno konspektas“ - iš kurio taip pat įmanoma mokytis. Velniškai nuostabus dalykas tas SS!
    3. Matematika programų sistemoms(MPS). Sakyčiau pirmame pusmetyje matematikos(MPS ir DM) iš esmės nebuvo sunkios. MPS – tai mokyklinio matematikos kurso pratęsimas kiek aukštesniame, universitetiniame lygyje. MPS mokėmės matricas, įvairius veiksmus su jomis, o pusmečio pabaigoje išmokome ir vektorius, bendrąsias, kanonines lygtis plokšumoje bei erdvėje. Paskaitas ir pratybas vedė tas pats E.Mazėtis, žinomas, kaip specifiškai kirčiuojantis žodį „skaičius“ (kirtis ant u??). Vertėtų žinoti tiek, kad į paskaitas vaikščioti neverta, o į pratybas nueiti tikrai reikia. Pusmečio viduryje rašomas kontrolinis, kurio vertė 3 balai, yra ir namų darbai. Iš viso 30 pratimų, reikia atlikti 1-19 pratimus ir vėliau 20-30. Už namų darbus galima gauti 1 balą. Taigi, į egzaminą galima maksimaliai neštis 4 balus. Egzaminas nebuvo labai lengvas, tai reiktų pasimokyti jam. Tiesa, savarankiškai atlikus namų darbų užduotis, nemanau, kad kiltų klausimas dėl išlaikymo ar neišlaikymo, bet siekiant geresnio rezultato reiktų pasimokyti teorijos.
    4. Diskrečioji matematika (DM). Tai visai nauja matematika, kuri yra itin artima programavimui. Mokėmės logines funkcijas, kurios naudojamos programavimo kalbų if'uose (&&, ||) ir dar gal kokias 6 kitas. Pratybų metu jas prastinom, sudarinėjom iš sakinių. Vėliau mokėmes funkcijas, vaizdus, atvaizdžius, aibes. Iš viso šito pusmečio viduryje rašėmė kontrolinį, kurio vertė, regis, 4.5balo (įskaitant 0.5balo bonusą). Vėliau mokėmės kodavimo pagrindus, duomenų spaudimą ir panašius dalykus. Egzaminą rašėme tik iš to, ką mokėmės po kontrolinio. Egzamine galima surinkti 6.5balo (įskaitant 0.5balo bonusą). Apie dėstytoją. Gintaras Skersys dėstė tiek per teorines paskaitas, tiek per pratybas. Per geriausio dėstytojo rinkimus gavo didžiąją daugumą pirmakursių PS'e balsų (~80proc). Tiesa man pačiam G.Skersys nepasirodė kažkoks neeilinis dėstytojas, tiesiog dalykas buvo gana paprastas ir vertinimo sistema palanki studentui. Įdomus faktas tas, kad parašę kontrolinį pusmečio viduryje, jo rezultatą sužinojome tik kartu su egzamino įverinimu. Arba G.Skersys darbus taisė keletą mėnesių, arba nenorėjo paskelbti rezultatų, kad nenumuštų motyvacijos, ruošiantis egzaminui? Nes kontrolinio rezultatai, regis, buvo labai geri. Per pratybas Skersys kviesdavo studentus pradedant nuo pirmų suolų iki paskutinių eiti prie lentos kažką išspręsti. Man asmeniškai tai labai nepatiko. Tai buvo vienas lengviausių iš svarbių dalykų pirmame kurse.
    5. Anglų kalba. Kankynė. Ne dėl dėstytojos S.Smilgienės, bet iš esmės dėl to, kad šis dalykas yra PS programoje. Dar nepamiršote mokyklinės prievolės? Nesijaudinkite – jos nepamiršite dar bent pusmetį, nes praleidus 3 ar daugiau užsiemimų arba neatsiskaičius prezentacijos teks rašyti atsiskaitymą pusmečio pabaigoje. Taip pat turėsite kiekvienam užsiėmimui atlikti namų darbą grupėje ar individualiai, vėliau klasėje jį pristatyti ir aptarti su kolegomis. Tai trukdavo maždaug visą paskaitą. Eilinė anglų paskaitos chronologija: dėstytojos intro (10min), (galbūt kieno nors prezentacija), raštu atliktų namų darbų patikrinimas, diskusija apie namų darbą, diskusija apie per intro paminėtą temą, grupių žodiniai pristatymai (ND), kiekvieno pristatymo aptarimas ir įvertinimas (ne balais). Iš tikrųjų – anglų suėsdavo daugiausia laiko ir nervų, nes tai buvo vienintelis dalykas, kur užduodavo tiek daug namų darbų. Vis dėlto, manau, jog pas kitas dėstytojas anglų kalba galėjo būti dar neįdomesnė. Įsivaizduokite per savaite 3h sėdėti auditorijoje ir atlikinėti gramatikos pratimus... S.Smilgienė mokėsi Edinburge, neretai papasakodavo įdomių istorijų iš laiko praleisto ten. Tikrai dalis pasakojimų įsiminė ir buvo įdomūs. Dėstytoja su vakarietišku požiūriu, mano, jog efektyviausia mokytis kalbos ne iš knygos, o diskutuojant. Kaip jau ko gero supratote pagrindinis aspektas, kurį S.Smilgienė akcentuoja – kalbėjimas. Atsiskaitymo(kaip egzamino) nerašiau po pirmo pusmečio. Šiaip labai varginantis ir iš esmės neįdomus kursas. Bet S.Smilgienę vertinu teigiamai. Nes ji – tikrai žmogus „nuo dūšios“ ir tiki tuo, ką daro.
    6. IT ir komunikacija. Tai 2 dalykai sujungti į vieną (vertinimas sueina į vieną dalyką). IT – 6 balai. Komunikacija – 4 balai. IT dėstė S.Dapkūnas. Siūlau pradžioje neiti į teorijos paskaitas, nes tai bus kartojimas dalykų, kurie buvo informatikos VBE. Vėliau prasidės sudėtingesnės temos apie WORD ir EXCEL, kurių dauguma nežinojo, tai nepamaišytų nueiti, taip pat bus HTML viena paskaitą ir MACSYMA. Per pratybas gausite ant lapelio užduotis iš WORD/EXCEL/HTML. T.y. Turėsite kompiuteriu atlikti užduotis taip, kad jos būtų kuo panašės su duotame popieriuje esančiu tekstu ar piešinėliais. Kaip jau minėjau, iš pradžių viskas labai lengva, vėliau darosi vis sunkiau, tačiau per pratybas galima bendrauti su kolegomis ir kartu išmokti. Iš pratybų maksimumas yra 2 taškai. Jei atliekate visus praktinius darbus – gaunate maksimumą. Egzaminas - 4 taškai. Komunikaciją vedė Romualdas Kašūba. Iš pradžių galvojau, kad dėstytojo kalbėsena - tai vienadieniai juokai, bet vėliau paaiškėjo, jog toks žmogaus stilius. Galite youtube.com surinkti „kasuba“ ar pan. ir rasite įrašų su juo. R.Kašūba žymisi lankumą per pratybas. Reikia užsirašyti vardą, pavardę ir mokyklą. Nepavydžiu tiems, kas esate susidūrę su R.Kašūba olimpiadose ar esate iš top mokyklų (kaip Vilniaus licėjus), nes jūs tapsite diskusijų objektu ne vienerioms pratyboms, bet visam pusmečiui. Šiaip pirmas 15min. būna smagu, bet vėliau tie juokai atsibosta. Egzamine turėsite atsakyti į klausimus kaip elgtumėtes esant vienokiomis ar kitokiomis sąlygomis darbe. Neišlaikyti IT ir komunikacijų, atliekant visas užduotis, ko gero yra neįmanoma, tiesa aukšo įvertinimo negavau, nes susimoviau su IT per egzaminą.
    Užsiėmimai vyksta 2 vietose: Naujamiestyje ir Baltupiuose, tai pakankamai nepatogu, nes nuvykti iš vienos vietos į kitą trunka apie 40min. Per kamščius – dar ilgiau. Tiesa, nebūna taip, jog per dieną paskaitos vyktų skirtinguose pastatuose, tačiau atstumas didelis ir laiko sugaištama važinėjant itin daug. Jei planuojate nuomotis butą, tai rekomenduoju rinktis būstą Šnipiškėse, kur nors netoli Kalvarijų gatvės.
     
    ------
     
    Dėl vertinimo (balų) kai kur galėjau padaryti klaidų, nes viskas vyko prieš pusę metų. Kolegos iš PS pataisykite, jei kur suklydau.
    Atsiprašau už klaidas, lietuvių k. egzaminas jau senokai praėjo ir rašybą bei skyrybą esu kiek primiršęs. Jei kas neaišku pm :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...