Pereiti prie turinio

Merfas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    2.132
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    100%

Merfas Pranešimai

  1. Nu chebra, nepykit, bet jeigu ir net dabar jus galvojat, kad turto kaina nekris ir jis toliau kils, tai esat tik patys kalti.

    Jusu pirma mintis turi buti kaip kuo daugiau turto vertes siuo metu issaigauti/likviduori. Cash is King. Hiperinfliacijos neissauksi, nes ekonomiku susitraukimas daug didesnis.

  2. ankstesnes pasaulines krizes pavyzdziu, kaip geriau elgtis su laisvais pinigais, ar jais padengti turimos paskolos dali, ar laikyti ir toliau cashu? (jeigu nezadi ju investuoti superkant atpigusi turta)? nepamirskim apie euribor, jeigu jis isaugs, o jis kryzes atveju esu isitikines kad tikrai stipriai soktels (nes uz visas pasaulio klaidas susimoka paprasti zmones) imokos gali vos ne padvigubeti, tad laikomi kiseneje pinigai tokiu atveju irgi nuvertes, nes dides imokos procentas bankui, tiesiog sersime bankus. linkstu dabar prie nuomones, kad reikia greiciau gesinti paskola, nes nuo mazesnes skolos maziau jausis euriboro nasta skolininkui. ar pritariate ir ka manote? reikia sveikai mastanciu zmoniu nuomoniu..

    Pradėjęs smarkiai gęsinti paskolą, greitai liksi be apyvartinių pinigų. Jeigu turi pastovias pajamas, kurios mažiau paveikiamos sunkmečio (ilgalaikės sutartys ir pan), tai gal ir saugiausias variantas. Tačiau dabar didinti tarpbankines palūkanų normas, kai senosios ekonomikos jau seniai sulėtejusios, o užzombintų korporacijų pilna (ypatingai Commodity srityje) - tolygu kas pradeti masinius bankrotus, kas paveiktų dar didesnę masę žmonių Iškart. Šiuo metu matome siekį bet kokia kaina palaikyti mažas palūkanas, kurios jau tapusios nūdiena. Aš pats nesitikėčiau greito palūkano kilimo.

    Pasilieku prie nuomonės, kad geriausia pinigus kišti i korporacijas. Tas pats gigantas Exxon Mobil patraukliai jau atrodo, o tokių įmonių visose srityse (neskaitant neadekvačių IT įmonių) yra apstu.

    Man labai įdomu ką mano dabar tie NT pirkėjai, kuriuos netrukus turės šelpti valstybė, nes darbo rinka smarkiai jau dabar traukiasi. Užimtumo tarnyba jūsų išsigelbėjimas, nes visus lašinius jau seniai išleidot 'geriausiai investicijai' - savo būstui.

  3. Kur tau didziaja dali svente naujuosius metus? Corona jau 3 menesius egzistuoja.

    Kitas dalykas - pries naujuosius metus gamyklos gali pasiruosti ir pasidaryti stock daugiau, kad nebutu visiskai tuscia. Dabar turejo grizti i gamyklas ir dirbti pilnu pajegumu, kad susigrazintu visa prarasta laika, bet tas neivyko. Iskart corona prasidejo ir dabar didziosios gamyklos stovi praktiskai ant 10-25% pajegumu. Kas reiskia, kad kazkuriuo metu bus paklausa didesne uz pasiula.

    Nustebčiau, jeigu susirgimų skaičius Kinijoje buvo didesnis negu 1000 iki jų Naujų metų. Kaip žinome, tame regione įprasta dirbti 11mėn fabrike, o dvyliktą - iš dūšios uliavot.

    Tiesa nebent tai, kad Kinijos rodikliai katastrofiškai pakritę: 30%+. Pakritę tiek, kad 2008 sunkmetis ne toks ir baisus jau atrodo. Aš tik niekaip neatseku galų, kaip per tokį trumpą laiką, tokia nesąmonė galėjo sukelti ekonomikos nuosmūkį.

     

    Ps. galima pasiskaityti kaip Singapūras (kur šiuo metu saulytė UV pleškina) išgyvena Coroną:

    https://www.channelnewsasia.com/news/singapore/wuhan-virus-singapore-confirmed-cases-coronavirus-12324270

    70/103 pasveikę, mirusių nepasitaikė. Nemaža dalis infekuotų buvo importuoti iš Wuhan. Tai gal, visgi, tas virusas ne taip ir greitai plinta prie nepalankių sąlygų?

  4. Kodėl bijoma viruso, kai iki realaus pavasario likę maksimaliai mėnesis (neskaitant humid tropic šalių)?

    Kodėl kalbama apie ekonomikos 'krachą' (pavyzdys: biržos), kai susirgimų skaičius ganėtinai mažas, o didžiąją Coronos aktyvumo meto, Kinija šventė Naujuosius metus?

     

    Toks jausmas, kad visuomėnė susinaikins pati nuo žodžio laisvės...

  5. Išsikirpau vieną citatą iš gausybės teksto:

    Aklas tikėjimas niekur neveda.

    Kaip nekeista, bet šis asmuo tiki gyvenimu po mirties, nes mokslas visko nepaaiškina... Logikos viršūnė.

     

    Tikėjimas yra kaip hipotezė. Išsikeli kažkokią prielaidą ir jos laikaisi. Tikėti kiekviena prielaida yra bukaprotiškas elgesys.

    Todėl labai lengva apeliuot mokslu, kuris natūralu, kad niekada visko nepaaiškins. Visada kils prielaidų.

     

    B.leha kiek gali valstybė tą šaraškino kontorą išlaikyt (bažnyčią). Turto ir pasekėjų turi - daxują. Parapijiečiai patys turėtų iš atlyginimo remti šią organizaciją....

  6. Skaičiuose ar net statistikose pagrindinė bėda, kad jie naudojami emociškai ir bele kaip. Kai pateikti skaičiai su random nuokrypiais skiriasi 30-50%, tai nei šis, nei tas. Esu tikras, kad jeigu jums sumažintų atlyginimą per tokį procentą, nebūtumėt patenkinti :)

    Maistui išleidžiu 150/mėn. Įvairioms pramogoms dar 800mėn. Man pramoga nueiti į restoraną kas dieną. Wait..., what..? Kokios naudos tokia rašliava duoda...

  7. Nesistebiu. Lietuva dar niekad taip gerai negyveno, kaip dabar. Netgi jeigu ir davatkos dievagojasi kitaip: prie ruso geriau nebuvo...

     

    Ps.

    Krizė, ar dar kitaip - sunkmetis, labai abstraktus terminas. Tai koks gi tas sunkmetis užpuls? NT krizę pragyvenom, būsto kainos tik visai neseniai perkopė piką (netgi ne visas NT). Žaliavų krizė baiginėsi arba bent jau kapanojasi iš dungo. Kas lieka? - valiutų krizė? Galbūt. Tuomet iš senelių patirčių turėtume žinoti, kad lyčnų pinigų laikyti neverta.

  8. Tai cukru valgyk su saukstu, bus tas pats

    Bandei suvalgyt 4-s saukstelius cukraus? Ne pats lengviausias uzsiemimas.

    Tuo labiau, kad sausainyje cukraus ir riebalu santykis tiketina bus toks pats.

     

    Dauguma skaiciuodami kalorijas nepagalvoja elementariu dalyku:

    "cut" maistas nuo kurio jautiesi sotus;

    "bulk" maistas, kuri lengva suvalgyti;

     

    Neviskas taip paprasta, kai nesiremi vien tik popieriumi :)

  9. Man tikrai nerupi ar kazkam 10% yra pasiekiama riba, ar ne. Tai buvo orientacinis dydis diskusija pakreipti i realius skaiciavimus. Jeigu kam nuo to geriau, tai galit pasimazint iki 8%. Kas yra artimiau pastaruju 30m akciju rinkos augimui.

     

    Jeigu diskusijoje butu pamineta konkreti informacija is tariamu knygu, ar bent galimybe atkapstyti mistini (tiketina uzsakyta) Investuok straipsni, tai tikrai nebuciau savo snapo cia kises :)

     

    Kitas dalykas - būsto pirkimas nėra tiesioginė investicija. Tai gali laikyti investicija į savo gyvenamą vietą (jei neperki būsto nuomai), nes tuo metu tu neduodi uždirbti kažkam, t.y. gauni prekę pigiau

    Tik tuomet, jeigu bustui skiriama kapitala laikai kojineje. Tam juk ir reikalinga matematika, ar ne?

     

    Summa summarum:

    Man geriau ziurisi 15000EUR investicija padeta 30 metu laikotarpiui su 10%, negu

    perkamas bustas uz 100K (kur 85K yra skolintos lesos), prezumuojant NT kainos didejima po 4%. Vis tiek vaizdelis po 30m nebetoks mielas...

  10. Puikus paskaiciavimai. Aisku ironiskai tariant. "Dabar"... "Dabar"... O paskui? Per visa paskolos laikotarpi?

     

    Vis dar mielai pamatyciau skaiciavimus, kas yra geriau po 30m:

    Investuoti 15000EUR su 10% metiniu pelningumu, ar

    100K EUR vertes NT Vilniuje, kur 85% skolintos lesos su 2,3marza plius EURIBOR. Nepamirstam NT nusidevejimo.

     

    Infliacija ir NT kainu augima tikriausiai galima imt is pastaruju desimteciu Vokietijos? Ar tikites, kad soliuosim po 7proc..?

     

    ps. kad neuzpultumet, tai akcentuosiu, kad pats neturiu vienos grieztos nuomones.

    ps2. kai paskaiciuosim Investicija, galesim pereiti prie 'Nuoma Vs Paskola'. Itrauksim keleta dar rizikos veiksniu, kaip skyrybu procentas VLN ir pan. Tikriausiai buvo nefaina skirtis sunkmecio metu ir bandyti likviduoti turta, kai jo kainos -30proc. pakrito :(

  11. Mielai perziureciau realius skaiciavimus kas yra Investiciniu poziuriu palankiau: nuoma ar paskola. Dedes petro istorijos kaip butas nenuverteja, kaip jis savom rankom gali pats viska renovuot nemokamai ir kaip bustas visada brango, tai skamba mazu maziausiai kvailai.

    Taip, grafikas tarsi eina graziai i virsu. Taip, kazkas islose nusipirkes busta pries pat Euro ivedima. Taciau kaip tie, kurie pirko 2008? - desimtmeti marinuoja savo investicija.

    Deja, su busto isipareigojimu nera taip viskas grazu. Ar savo paskaiciavimus, kad nuoma brangiau uz paskola, modeliuojat siandienos situacijai, ar bent kazkiek bandot ir i ateiti primest?

  12. Jeigu santaupos laikomos kojineje, tuomet gana logiska jas “investuoti” i pradini busto inasa. Taciau per daug drasu rekti, kad tai geriausia ir saugiausia investicija. Nuosavas bustas yra patogumas. Ji reiketu pirkti tuomet, kai jau bent kazkiek gyvenimo pasideliojes esi. Tulas lietuvis nepagalvoja apie busto nusidevejima. Jam naturalu, kad bustas brango, nes taip istoriskai yra. Ir visai px, kad ta nuleme palankus faktoriai: nepriklausomybe, EUR ivedimas ir pan. Situacija kitur nera jau tokia grazi. Lietuva dar niekad negyveno taip gerai, kaip nudienoje. Ir as tikrai nemanau, kad Lietuva yra super patraukli atvykeliams, kurie galetu cia pinigus i NT pradet kist. O kas dar ispus kainas? Emigrantai nebepritaupo daugiau negu tipiskas vilnietis... Betruksta skandinavijoj radikalu aktyvumo, kad CoffeeIn hipsteriai, kurie moka po 3eur uz kava, atsitoketu.

  13. O tuos pasiulymus tau teikia paziureje tavo kredito istorija?

     

    Nes buvo straipsnis (ir LB patvirtino, kad tai yra), kad kiekviena uzklausa mazina tavo kredito lygi, ko pasekoje gauni blogesnisu pasiulymsu nei gautum jei taip nebutu nutike.

    Kur galima strapsnį ar komentarą susirasti?

     

    Skamba kaip iš fantazijos srities. Neišsivaizduoju kaip toks kintamasis gali paveikti rizikos vertinimą. Net neišsivaizduoju kaip bankai galėtų tokius duomenis iš LB sistemos gauti...

  14. Sakyčiau, kad ganėtinai naivu manyti, kad daugiau negu dešimtmečio istorija išlenda šiaip sau būtent dabar. Iš tiesų, tai net tie patys 15min užsimena: "Valstybės institucijos dar prieš dešimtmetį įspėjo politikus, kad dabar galiojantys įstatymai sudaro prielaidas loterijų organizatorių piktnaudžiavimui ir net korupcijai." Tai kaip ir ne naujas reikalas, ar ne?

    Skambi tema ta "Aukso puodžiai". :)

  15. Taves skaityti niekas nemokino ? Jei nori valgai 6 valgymus, jei nori 3, jei nori 29, bendram rezultate bus daily/weekly/monthly macros ir energy needs svarbiausi. Viskas. Ir neaiskink ko man neskelbt. Skirtingai nei tu, as neinu ir neaiskinu visiems nesamoniu paremtu niekuom. Kai pradesi kazkokius irodymus pateikinet, tada gales kalbet, o dabar gali ramiai toliau daryt bobuciu ir steroidiniu bodybuilderiu isplatintas pasakas vaikams pudrint smegenis, kurios neturi jokios realios bazes po savim.

     

    Yra limitas kiek kuno vienu valgymu gali pasisavint baltymu, bet jis toks,kad tu ko gero tiek per visa diena nesugebetum suvalgyti. Kas del insulino, tai sveikinimai, gali jau grizt i bodybuilding.com Betkoks maistas pakelia insulino lygi i aukstumas, ypac aukso kokybes baltymas. Insulint sensitivity dazniausiai aktuali yra tik diabetikams, jei toks nesi, niekada tau jis ir nerupes.

    Ir tu nesupranti viso ginco pagrindo. Teiginiai yra,kad 6-8 valgymai butini, kai realybej ne is tolo jie nebutini. Jie nieko nekeicia, tavo pasirinkimas kaip surinkt kalorijas ir baltymus, bet matau is Klaipedos esi, jei jau einam prie argumentu iki extremo, galim paziuret kaip tu fiziskai sugebesi suvalgyt 1g protein/lbs ir 3000-4000 kaloriju vienu valgymu. Tiesiog tai neivyks ir tu valgysi 2-3, ar 10 valgymu. Tik kad skirtumo kunui 0.

     

    Kur tuos nuotraukos tavo be to pradingo ? As nesiskelbiu pasaulines klases bodybuilderiu, bet butu labai idomu pasiziuret kaip pats atrodai, jei jau izeidineji kitus. Galima sutart data susitikimo betkokiam KLP gym ir pasirodyt kieno praktika toliau nuvede :)

     

    Kaip ten mokslas juda? Ar vis dar Kalorija yra lygi Kalorijai? Ar tikrai insulinas aktualus tik diabetikams ir nieko nelemia?

    Nūdienos trendas Keto ir Intermittent Fasting, truputį turi neatitikimų. Įdomi kita nuomonė :)

  16. Viskas pasikeitė. Pasiskaityk Vartojimo kredito įstatymą. Niekam bet kaip nebeduoda greitųjų vartojimo kreditų.

     

    Gaunat pajamas pagal verslo liudijimą yra svarbūs trys dalykai: pažyma, pajamos ir tęstinumas.

     

    Jeigu pateikei deklaraciją už 2016 metus, o ji nepatvirtinta - nieko nebus.

     

    Veikla pagal verslo liudijimą gali būti išperkama, kad ir dienai. Todėl svarbu ne tik, kad vykdei praeityje, bet ir vykdysi ateityje. Todėl arba išsiperki į priekį, arba ieškai sutarčių, kurios pagrįstų tavo veiklą ateityje (sutartys su klientais, nuomos sutartys, ilgalaikės paskolos už įrangą, ir t.t.)

     

    Faktas, kad su verslo liudijimu paskolą gauti sunkiau. Kodėl? - nes Sodroje nėra duomenų apie veiklos vykdymą.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...