Pereiti prie turinio

juoduke0129

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    58
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į urbasius Pokemon GO - ar yra idėjų iš jo uždirbti?   
    Sveiki. Rekomenduoju paskaityt Kevin Kelly knygą "The Inevitable", kurioje rašoma apie naujoves, kurios pakeis pasaulį (AI, ir t.t.). Labiausiai įsiminusi frazė - "You can fight the change or embrace it". Daugelis žmonių į naujoves žiūri skeptiškai, jie priešinasi joms, bet gal geriau į viską žvelgti atviru protu? Pats Pokemon Go nežaidžiu ir mane nustebino šio žaidimo populiarumas. Nesuprantu, kodėl žmonės be kažkokios programėlės negali pakelti savo šiknos nuo sofos. Į lauką išeiti pasivaikščioti ne taip ir sunku, tereikia geros muzikos. Kad ir kaip ten bebūtų, seku naujienas apie Pokemon Go. Visiems skeptikams pasakysiu, kad į šį reiškinį reikėtų žvelgti giliau (AI potencialas ir raida). Gal kažką jame atrasim :)
  2. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Roziuroze Pigi reklama   
    Kad normaliai atsakyti į klausimą, reikia žinoti, bent 2 dalykus: kokia tikslinė auditorija, koks produktas/paslauga. Galima sakyti, kad socialiniai tinklai, internetas yra geras, pigus būdas reklamuotis, bet jei tu pardavinėji pvz. kokius jūrinių laivų variklius, karvių melžimo aparatus ar reikmenis šaltkalviams, tai gali youtube ar feisbuke reklamuotis iki išprotėjimo, vargu ar pastangos duos didelę grąžą. Niekas nepirks norėdamas tiesiog leisti tau užsidirbti ( tai negalioja mažiems vaikams, ar pvz. senutėms turguj).
     
    Visgi bendrai kalbant, kas pigu...
    [*]Visada pigu, bet tuo pačiu neįkainojama - rekomendacijos. Pardavei, nepabijok paskambinti ir paklausk, ar džiugina tai, ką žmogus iš tavęs įsigyjo. Džiugina? Paprašyk rekomenduoti (tavo interneto svetanėje, jei tokią turi; feisbuke - kliento/tavo paskyroj; "gyviems, tikriems" draugams ir pan.)
    Pasek, jei turi galimybę, kam tave rekomendavo ir paskubėk tą rekomendaciją gavusiems, pasiūlyti savo prekę.
     
    [*]Koks nors originalus, su produktu/ paslauga susijęs šūkis po tavo parašu elektroniniam laiške.
    Nieko nekainuoja, bet gali sudominti/ padėti parduoti. (Beje tas pats galioja dalyvavimams formuose. Dauguma forumų leidžia naudoti šūkį (parašą) kažkokį. Net jei draudžiama reklamuotis, galima sugalvot kažkaip originaliai, žaismingai (jei žaismingumas tinka prekės/paslaugos specifikai) šį draudimą apeiti ir pasiųsti žinutę apie savo produktą. Nieko nekainuoja, bet jei prireiks tavo parduodamo produkto, bent jau tavo realių ir virtualių pažįstamų ratas žinos, į ką kreiptis.
     
    [*]Jei tavo prekė/paslauga yra "daugkartinio naudojimo" (pvz. turi kavinę), sužinok ir įsimink savo esamų klientų vardus ir jais kreipkis, žinok jų mėgstamus patiekalus.
    Jei žmonės perka iš tavęs ne vieną kartą, o kartas nuo karto ar net nuolat, verta turėti kažkokį CRM įrankį. Pažink savo klientą. Pvz. jei turi kavinę, žmogus užėjo, bet paliko šunį už durų, išnešk šuniui kaulą ir paklausk šeimininko jo šuns vardo. Kitą kartą, kai jis ateis, nunešęs patiekalą, paklausk, kaip laikosi Brisius :) Didelė tikimybė, kad ilgam įsigysi nuolatinį klientą, kuris pas tave vesis visus savo svečius. Jei su svečiais elgsiesi panašiai, nuolatinių lankytojų ratas plėsis.
     
    [*]Gali paskambinti savo esamiems klientams, paklausti, ką, jų nuomone, tu gali padaryti, kad tavo paslauga ar produktas būtų geresni. Nauda dviguba - tu žinai, ką tobulinti, o tavo klientas jaučiasi ekspertu ir šiaip protingu žmogum.
     
    Galima prigalvoti tikrai efektyvių pigių ar nemokamų reklamos kampanijų, bet tik tada, kai žinai, kokius klientus ir kokiu produktu nori pakabinti.
  3. Patinka
    juoduke0129 gavo reakciją nuo adomukas Rėmėjai verslui   
    Iš kur toks totalus žinojimas? Juk sprendimas, gausiu ar negausiu, priklauso nuo daug dalykų
  4. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į IdejosVerslui Kavines atidarymas   
    Prasideda viskas nuo elementaraus "Maisto tvarkymo subjekto pažymėjimo". Norint jį gauti (teritorinėje Maisto ir veterinarijos tarnyboje), turėsi pateikti šiuos dokumentus:
     
    1. Patalpų nuomos/savininkystės dokumentus;
    2. Sutarties su atliekų išvežimo įmone kopiją;
    3. Sutarties su kenkėjų naikinimo įmone kopiją;
    4. Vandens tyrimą (reikės kitur priduoti vandens mėginį ir gauti oficialų raštą);
    5. Maisto tvarkymo/gamybos proceso aprašymą (parašomas vietoje);
    6. Prašymą Maisto tvarkymo pažymėjimui gauti (gausi vietoje, tik užpildyti reikės);
    7. Patalpų planą (oficialaus kopiją), kuriame būtų nurodyta kur kas yra (indaplovės, maisto ruošimo patalpos, stalai, šaldytuvai, šaldikliai ir t.t.).
     
    Lyg ir viską nurodžiau. Vėliau laukia patikrinimas, kuris irgi yra "linksmas". Patikrinimo metu užduoda labai gudrių klausimų ir blogas atsakymas gali reikšti, kad pažymėjimo negausi. O be pažymėjimo - ir prekybos alkoholiniais gėrimais licenzijos. Na, ir maisto negali ruošti.
  5. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Vadybininkas Prisitatymas nuo Vadybininko   
    Sveiki,
    Esu naujas veidas šiame forume, gal reikėtų pradėti nuo to jog patį forumą žinau tikrai ne vienerius ir ne du metus, tiesiog vis nebuvo poreikio, o gal noro prisiregistruoti ir pačiam įsivelti į diskusijas arba naujų temų kurimą, nuolat paskaitydavau man įdomias temas, pasisemdavau patarimų ir įdėjų, tačiau visgi nusprendžiau nebebūti anonimas bei prisijungti prie bendruomenės diskusijų. Jeigu tiksliau tai neradau informacijos mane dominančia tema todėl nusprendžiau pats ją sukurti, na žinoma pirmiausia reikia pristatyti.
     
    Taigi, šiuo metu man 21 metai, nuo pat pirmos darbo patirties 18 metų pradėjau nuo vadybininko pareigų (ne atsitiktinai ir pasivadinau taip :lol: ). Daug investuoju į save: Knygomis, seminarais, bei video peržiūromis man aktualiomis temomis. Nemažai sukaupiau žinių ir patirties - klientų aptarnavimo, pardavimų, lyderystės bei verslumo skatinimo srityje. Todėl pradėjau ieškoti alternatyvių pajamų arba kitaip liaudiškai tariant 'dirbti sau' - matyt tai ir paskatino prisijungti prie bendraminčių forumo. Gal aš su kažkuo pasidalinsiu įžvalgomis, patirtimi, nuomone, o gal atvirkščiai sulauksiu tinkamų patarimų, kritikos savo atžvilgiu. Viliuosi jog galbūt pavyks prisijungti prie kokio esamo ar būsimo projekto, arba tiesiog suteikti savo paslaugas klientų aptarnavime, personalo apmokymo šiomis temomis, bei kitais naudingais ištekliais naujai įsikūrusioms įmonėms.
     
    Gyvenime domiuosi daug kuo nuo automobilių iki krepšinio, sunku pasakyti kas man būtų neįdomu, todėl noriai skaitau visas diskusijas.
    Na, o bendrai tai tikiuosi jog būsiu priimtas kaip rimtas ambicingas žmogus, norintis pasiekti daugiau bei pasidalinti įžvalgomis su kitais nariais.
     
    Kad ir kaip norėjau prisistatyme išvengti savireklamos ar kažkokių savo paslaugų teikimo sąrašo, deja nepavyko, visgi forumo tematika tokia, jog be to pilnavertiškai pristatyti tiesiog nepavyktu:
     
    Kuo galiu būti naudingas Jums:
    -El laiškų klientams atsakinėjime, bendravime su klientais, naujų klientu paiešką esamų išlaikymas, Jūsų įmonės tikslų realizavime bei pardavimų užtikrinime.
    - Galimybė konsultuoti jauną personalą apie klientų aptarnavimo standartus, poreikių išsiaiškinimą, tikslų įgyvendinimą...
     
     
    Kokia mano patirtis:
    - Kelių metų intensyvus darbas su Teliasoneros įmonėmis Omnitel ir Teo groups.
    - Didelis kiekis perskaitytų knygų, bei išklausytų seminarų - pritaikytų praktikoje.
    - Darbas su mažesniais trumpalaikiais projektais. Draudimo bei žiniasklaidos srityse.
     
    Esu dėkingas už skirtą laiką skaitant mano pristatytymą bei tikiuosi jog su laiku susipažinsime geriau :) iki pasimatymo diskusijose.
  6. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Andrejus Padidėjęs PSD ir legalūs jo išvengimo būdai   
    Geriausias būdas uždirbti tiek kad 93lt/mėn nebūtų problema, aš už telefoną (tele2) moku 69lt/mėn, ir neieškau būdų kaip sutaupyti ties ta vieta, nes arba turi telefoną arba ne.
  7. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Algiz Patikrino, kas nutinka kompiuteryje įdiegus 12 populiariausių nemokamų programų – pašiurpo   
    Svetainės „How-to Geek“ specialistai, bandantys savo skaitytojus išmokyti kompiuterinio raštingumo ir programinės įrangos higienos, niekada nerekomenduoja į kompiuterį diegtis nemokamos programinės įrangos – nemokamas sūris juk būna tik spąstuose. O norėdami parodyti, kad jų rekomendacijos ne iš piršto laužtos, jie į savo kompiuterį įdiegė populiariausias nemokamas programas iš „download.com“ svetainės.
     
    Kaip programinės įrangos šaltinis svetainė „download.com“ pasirinkta neatsitiktinai: ji priklauso puikios reputacijos IT naujienų leidiniui „Cnet“, be to, svetainės politikoje aiškiai parašyta, kad jokių programų, kuriose yra piktybinių elementų, neplatinta: patiems kūrėjams draudžiama į svetainę įkelti bet kokius produktus, kuriuose esama virusų ar kitų piktybinių programų, kurie įsidiegia savaime be vartotojo sutikimo, kurie nuolat renka informaciją apie naudotoją, kurie keičia vartotojo numatytąją naršyklę ar naršymo pradžios svetainę, privatumo nustatymus, kurie įsidiegia slapčia, vartotojui nesuteikiant galimybės perskaityti programos naudojimo taisyklių ir kurie neatlieka funkcijų, nurodytų aprašyme
     
    Visa programinė įranga buvo diegiama į „šviežiai sukurtą“ virtualią mašiną, diegimui naudojant numatytuosius nustatymus. Ir rezultatas, kaip iš anksto prognozavo „How-to Geek“, baisus.
     
    Skaitytojus įspėjame – jei patys norėsite atlikti panašų eksperimentą – jokiu būdu nenaudokite tam savo pagrindinio kompiuterio, nes jis gali tapti beverte metalo krūva. O jeigu smalsumas nugalės – specialiai eksperimentui susikurkite virtualią mašiną.
     
    Taigi, kokios programėlės pateko į download.com „Top-12“ sąrašą? Pačiame jo viršuje tūno dvi antivirusinės programos – „Avast“ ir AVG. Tiesa, joks sveiko proto kompiuterio naudotojas dviejų tokių programų vienu metu niekada nenaudos, todėl ir „How-to Geek“ pasirinko jiems jau pažįstamą ir gerai įvertintą „Avast“.
     
    Bet jau čia prasidėjo nelabai pageidaujamų dalykų virtinė: „Avast“ rekomenduoja kartu įsidiegti ir „Dropbox“. Žinoma, ir debesinė duomenų saugykla nėra blogas dalykas, juolab, kad „Dropbox“ taip pat patikima, bet čia reikia įsisąmoninti vieną dalyką: iš papildomų pasiūlymų įsidiegti kokią nors kitą programą patys programinės įrangos gamintojai uždirba kur kas daugiau nei iš savanoriškai pasirenkamų papildomų mokamų paslaugų. Na, šįkart bent jau papildomas pasiūlymas nėra prastas.
     
    Pradėjus veikti „Avast“ diegiamas „KMPlayer“. Ir pradėjus diegti šią programą atsidaro informacinis langas, kuriame siūloma „Sutikti ir įdiegti“. Kada nors skaitėte, kas parašyta tuose informaciniuose languose? Ne? O derėtų – jei sutikote ir įdiegėte, sveikiname, jau turite bendrovės „Spigot“ naršyklių įskiepių visiems gyvenimo atvejams. Ir tai dar ne viskas – iškart po to, kai sutikote, atsidaro dar vienas panašus langas. Vėl „Sutikote ir įdiegėte“? Vadinasi, turite ir „PC Pro Cleaner“ programą. Kitas žingsnis? Būkite mieli, sutikite įsidiegti „Search Protect“. Turėsite dar vieną „naršyklės priežiūros įrankį“, panašų į „Spigot“ produkciją – nors ir nežinia, kaip du konkuruojantys naršyklės hijackeriai veiks viename kompiuteryje.
     
    Sutikus su visais šiukšlių (kurių diegimą oficialiose taisyklėse download.com draudžia) diegimo pasiūlymais ekspertai savo kompiuterio ekrane pamatė klaidos pranešimą – į kompiuterį norėjo patekti dar vienas naršyklės vagis „WajamPage.exe“, bet kažkodėl jis nulūžo. Gal taip ir gerai – sukčių kreivi pirštai apsaugojo kompiuterį nuo nepageidaujamo sukčių produkto.
     
    Tuo metu baigėsi „PC Pro Cleaner“ diegimas. Programa pradėjo kompiuterio tikrinimą ir (prisiminkite, tai buvo naujutėlaitė virtuali mašina) atrado daugybę grėsmių. O kad vartotojas netyčia nepraleistų tų grėsmių pro akis, programa apie prakalbo žmogaus balsu. Ir ji dar ne kartą bandė apie save pranešti balsu – atsitiktinai pasirinktu metu ji per kolonėles pareikšdavo, kad kompiuteris pilnas klaidų ir laikas jį taisyti.
     
    Taigi, kol kas rezultatas toks: 1 antivirusinė programa, 1 vaizdo rinkmenų leistuvas, 2 naršyklės vagys, 1 „kompiuterio valytojas“, kuris pats yra daugiau šiukšlė nei valytojas.
     
    Ketvirtas įrašas sąraše - „YAC Anti-Malware“. Įsidiegė gražiai, be jokių papildomų dovanėlių. O po kelių sekundžių ekrane atsirado mažas kažką stebintis langelis. Ir pranešimų centras pradėjo be paliovos pranešinėti, apie tai, kad stebėjo kažkokį procesą ir jį leido. Džiugu bent jau tai, kad tie pranešimai pasirodo labai trumpam..
     
    Penktoje sąrašo vietoje – patikima programa „CCleaner“. Ją „How-to Geek“ ekspertai savo skaitytojams yra rekomendavę ir anksčiau, o šįkart ji įsidiegė be jokių nemalonių staigmenų ir veikė kaip tikėtasi.
     
    Šeštoji – „YTD Video Downloader“ duomenų siuntimosi įrankis. Įsidiegti nepavyko - „Avast“ griežtai atsisakė leisti jį diegti. Vėliau paaiškėjo, kad „Avast“ pasielgė labai gerai, bet kodėl gi ji neveikė kai į kompiuterį įsliuogė „KMPlayer“ prielipai?
     
    Septinta vieta sąraše „Free YouTube Downloader“. Diegimui koją vėl pakišo „Avast“. Kas gi per nesąmonė – programos iš to paties populiariausiųjų sąrašo, bet pirmoji draudžia diegtis paskesnes? O jeigu tai virusai ir piktavališka įranga, kodėl jas platina download.com? Galbūt ir šios svetainės valdytojai, kaip ir įprastiniai vartotojai, tiesiog užsimerkia ir spaudžia mygtuką „Leisti“?
     
    Aštuntoje sąrašo vietoje - „Driver Booster “, nors „How-To Geek“ anksčiau buvo informavę, kad tvarkyklių atnaujinimo įrankiai yra blogiau nei nieko nedarančios programos. Na bet eksperimentas yra eksperimentas. Diegiame. Kartu su kažkuo, kas vadinasi „Advanced SystemCare Free“, nes taip pažymėta numatytose nuostatose. Pasirodo, ši programa buvo ir taip buvo sąraše, 9 vietoje.
     
    Dešimtoje sąrašo vietoje - programa, kurios po tokio eksperimento tikrai prireiks: „IObit Uninstaller“, spėjant pagal pavadinimą – programų šalinimo pagalbininkas. Na jei jau jie padeda kompiuterį apvalyti, tai negali patys jo prišiukšlinti, ar ne? Ogi visai ne! Diegimo lango apačioje – sunkiai įžiūrima varnele papuoštas langelis, informuojantis, kad kartu bus įdiegtas ir „IObit Malware Fighter“.
     
    Tada apie tai, kad ji nėra visiškai bevertė, priminė YAC. Programa informavo, kad kažkas kiša nagus prie interneto naršyklės nustatymų. Tik kad pranešimas apie tai ekrane matėsi labai trumpai ir nebuvo labai informatyvus. Ir jam išnykus nebuvo galima rasti jokios pranešimų istorijos. Taip ir liko neaišku – ar pagrįstai gąsdina, ar taip daro siekiant pateisinti savo egzistavimą.
     
    Įdiegus programą „Virtual DJ“ (ji ekspertus nustebino tuo, kad nebuvo prie ko prikibti), eksperimento pabaigai liko „Download App“. Panašu, kad ją sukūrė patys download.com šeimininkai. O ją diegiant – vėl langas teksto, parašyto painiu teisiniu žargonu. Apie kažkokius „Spigot“ produktus. Bet juk jie jau yra kompiuteryje?
     
    Vėl suspigo YAC – pranešė, kad kažkokia programa SP.exe bando pakeisti naršyklės namų puslapį. Tai gerai, kad YAC šį veiksmą uždraudė.
     
    Ir tai buvo tik kelias minutes trukusios kovos pradžia – YAC, „Search Protect“ ir „Spigot“ įskiepiai bandė išsiaiškinti santykius – kuris iš jų svarbesnis. O YAC apie kovos rezultatus pranešimais informavo kas kelias sekundes. „Search Protect“ ir „Spigot“ pakaitomis bandė nustatyti naują naršyklės puslapį, o YAC jį atkeitinėjo atgal. Štai kur titanų kova!
     
    Bet tuo metu kompiuterio ekranas užsipildė iššokančiais langais, todėl nuspręsta jį perkrauti. Juk tai turėtų padėti, ar ne?
     
    Vos užsikrovus „Avast“ užblokavo grėsmę, vardu „Conduit“. Puikus darbas. Tik jį tikriausiai reikėjo atlikti dar to „Conduit“ diegimo metu?
     
    Ir nors „Trovi/Conduit“ buvo užblokuota kaip virusinė įranga, jos padaryti pakeitimai liko - „Internet Explorer“ namų langas buvo trovi.com.
     
    Norėdami padaryti tai, ko nepavyko anksčiau, ekspertai nusprendė atjungti visas kreivai-šleivai veikiančias apsaugas ir įdiegti anksčiau užblokuotą „YTD Video Downloader“. Ir po sėkmingo diegimo išnyko galimybė pasinaudoti interneto naršykle: kaskart bandant ją įjungti pasirodydavo pranešimas, kad kažkas bando atidaryti tinklo turinį neapsaugotu režimu.
     
    Pasirodo, ne be reikalo: leidus atidaryti šį turinį į kompiuterį įdiegiami nurodymai visus interneto duomenis siųsti per „proxy“ tarnybinę stotį. Kas yra labai, labai blogai.
     
    Reikia paminėti, kad „Avast“ veikė patenkinamai – pačią pikčiausią piktybinę programinę įrangą blokavo, bet didžiąją dalį naršyklės grobikų ir šnipinėjimo įskiepių praleido.
     
    Pamokos
     
    Reikia tikėtis, iš šio eksperimento bus išmokta kelių svarbių dalykų. Nemokamos programinės įrangos platintojai beveik visas savo pajamas gauna į savo galimai naudingos programinės įrangos paketą įtraukdami ir visiškai nereikalingas programas, kurios užsiima vartotojų gąsdinimu ir vilioja iš jų pinigus už tariamai būtiną kompiuterio išvalymą. Bet pats geriausias patarimas šiuo atveju – kad nereikėtų valyti šiukšlių, tiesiog vengti jų patekimo į kompiuterį. Kitaip tariant, nemokamos programinės įrangos vengti kaip maro.
     
    Imuniteto nuo šiukšlių patekimo į kompiuterį nesuteikia jokia „How-to Geek“ išbandyta antivirusinė programa, todėl, ypač jeigu nesate kompiuterių ekspertas, į savo kompiuterį nediekite nieko, ant ko didelėmis raidėmis parašyta „NEMOKAMAI!“
     
    Svetainių, kurios leistų atsisiųsti „švarią“ nemokamą programą, tiesiog nėra: nemokamų programų kūrėjai savo produktus apkarsto jiems pinigus uždirbančiomis šiukšlėmis, o nemokamų programų siuntimosi svetainės savo pelno dalį uždirba tuos produktus apkarstydamos dar vienu šiukšlių sluoksniu.
     
    http://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/patikrino-kas-nutinka-kompiuteryje-idiegus-12-populiariausiu-nemokamu-programu-pasiurpo.d?id=66884552#ixzz3OdaBwlB3
  8. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į VaistininkoUzrasai Nebūkime pikti   
    Artėja šventės, dažno mintys sukasi apie dovanas ir šilumą artimiems žmonėms.
     
    Aš taip pat, kaip ir jūs, norėčiau džiaugtis šiais žemiškais dalykais, bet, deja, mes gyvenam LIETUVOJE, todėl VISADA atsiranda tas “geradaris“, kuris sugeba pagrobti iš mūsų – ir šypseną, ir gerus norus, ir puikią nuotaiką:(
     
    Šiandien perskaičiau dienraštyje “Lietuvos Rytas” straipsnį, kurio tema: vaistininkų lengvatos. Taip pat perskaičiau nemažai internetinių komentarų šia tema po lrytas.lt tuo pačiu straipsniu.
     
    Straipsnio nuoroda
     
    Kaip farmacijos specialistas, kaip žmogus, rašantis savo internetiniame puslapyje apie daugeliui rūpimus klausimus, kaip vaistinės darbuotojas, kaip farmacinės veiklos vadovas, kaip farmacinės paslaugos teikėjas, kaip šeimos žmogus, turintis vaikų, pagaliau, kaip eilinis žmogus, leisiu sau pakomentuoti šį straipsnį. Daugeliui iš jūsų, komentaras nepatiks, bet aš to ir tikiuosi. Tiesiog parašysiu iš savo asmeninės patirties. O jos tikrai susikaupė nemažai, 25 metai darbo vaistinėje…
     
     
    Kad žurnalistai atstovauja įvairaus plauko sutvėrimams – tikrai ne naujiena. Norėtųsi tik, kad tie straipsniai būtų rašomi, išklausius ne tik suinteresuotą pusę, bet atsižvelgus ir į daugiau nuomonių.
     
     
    Ponia E. Kvedarienė, kuri yra vaistinių asociacijos ir vadovė, ir direktorė, tikriausiai atstovauja vaistinių tinklams. Kaip žinia, daugeliui tinklų vadovauja neturintys farmacinio išsilavinimo žmonės. Todėl – jie niekada nėra dirbę vaistinėje, niekada nepatyrę to, ką mes patiriame kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, kiekvieną minutę!
     
     
    Ir straipsnio pradžia prasideda nuostabiu sakiniu – “… farmacininkų darbo sąlygos jau seniai pasikeitusios.”
     
    Taip, sutinku, sąlygos pasikeitusios ir ,deja, į blogą pusę. Nes prieš 20 ir daugiau metų vaistinėse dirbti buvo tikra palaima. Tai buvo šventovė visiems. Nereikėdavo išklausyti priekaištų, kodėl tam, ar kitam nėra akcijos, kodėl reikia primokėti, tiek ir tiek, kodėl viskas taip brangu. Negrasindavo žmonės, kad atleis iš darbo, paskųs vadovui ar kokiai tarnybai, nes jam tą dieną labai norisi ant ko nors išsilieti ir sugadinti nuotaiką, nebuvo tiek psichinių ligonių, ir tiek ligonių, kurie tiesiog yra priklausomi nuo vaistų. Nebuvo tiek narkomanų, kuriems visiškai tas pats, ar rytas, ar diena, ar vakaras, nes jam dozės reikia dabar. Norėčiau atsakyti tam internautui, kuris rašė: “…sėdi šiltose patalpose, kur jiems realiai niekas negresia…” Tai va, mielas rašytojau, sėdžiu aš tokioj vaistinėj, kurioje vasarą būna 35 laipsniai šilumos ( nors vaistai gali stovėti iki 25 laipsniu temp.), bobutės alpsta nuo karščio, mes gaiviname, po to, patys alpstame, o savininkas sako:
     
     
    - Nėra galimybės jūsų vaistinėje statyti kondicionieriaus…
     
     
    Ateina žiema. Kadangi vėl yra nežmoniškai taupoma, centrinis šildymas išjungtas. Palikti elektriniai keli radiatoriai. Temperatūra iš po nakties – 12-14 laipsnių. Vėl gi, vaistai gali stovėti nuo 15 laipsnių temperatūroje. Jau nekalbant, kad pažeistos vaistų laikymo sąlygos, kaip žmogui išdirbti visą dieną su šalančiom rankom, kojom? NIEKAM TAI NEĮDOMU!
     
    Toliau – privaloma pietų pertrauka. Net instrukcijas pasirašome, kad turime daryti pertraukas valgymui, akių mankštai ir t.t. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu:( Gal kas nors man papasakos, kaip pavalgyti pagal instrukciją, jei aš dirbu 11-12 val. Ir per dieną manęs niekas nepakeičia? Užsirakinti neturi teisės. O gal kad nors pasakys, kaip per visas tas dvylika valandų nueiti į WC? Neužsirakinus vaistinės, nes tai griežtai draudžiama ir baudžiama. Žinot, ką pasiūlė mano kolegai tinklo savininkas?
     
    - Septynias valandas žmogus ir pakentėti gali, o jei dirbi ilgiau, tai gali pampersą užsidėti. Bet užsirakinti vaistinės negalima.
     
     
    Tai toks požiūris į žmogų.
     
     
    Dabar apie atostogas. Kai ateina tas ilgai lauktas ir, atrodo, užtarnautas laikotarpis, rašai prašymą vadovybei. Tada gauni atsakymą:
     
     
    “Jei susiradote žmogų, kuris jus pavaduos atostogų metu, išleisime jus”. Bet, atsiprašau, aš pagal darbo kodeksą turiu teisę į atostogas ir pamainą man turi surasti už tą reikalą atsakingi žmonės, pvz. personalo vadybininkas, nes jis už tai algą gauna!!! Atsakymas:
     
     
    - Visi nori atostogų, todėl tarkitės, kuris ateis pas jus papildomai padirbti.
     
     
    Ir kai aš pagaliau išeinu atostogų, žinau, kad kai sugrįšiu, turėsiu irgi kažką išleisti atostogų ir vietoj 7 val., atidirbtų savo vaistinėje, privalėsiu bėgti į kitą- dar 7 val., kad kažkas taip pat galėtų atostogauti… Kai atsisakai, tai tau pasakoma – TU PRIVALAI!!! Tai velniop tada tokias atostogas!
     
     
    Dabar apie tai, kaip “… realiai niekas negresia“.
     
     
    Atėjo kartą į vaistinę narkomanas. Paprašė, kad nupirkčiau kvepalus iš jo pigiau. Pasakiau, kad nereikia. Jis užrėkė, kad jam reikia širdies lašų, nes blogai jaučiasi ir kad greičiau tik sukčiausi. Aišku, daviau aš tuo lašus (juk neatvažiuos kokios nors kvedarienės ir neapsaugos manęs nuo jo). Jis atsisėdo ant grindų, išgėrė lašų. Vis tiek jam nepagerėjo. Pasiūliau iškviesti greitąją. Atsisakė. Pasėdėjo dar kelias minutes, išsiėmė iš kišenės pistoletą, pasidėjo ant grindų, šalia savęs. Lauke tamsu, žiema, aštuonios valandos vakaro, žmonių nėra. Aš vėl jam pasiūlau iškviesti greitąją, nes jam iš tikrųjų nelabai gerai. Jis atsisako, o aš mintimis šaukiu į vaistinę užeiti nors vieną žmogų. Deja, vakarais daugelis vengia kelti koją iš namų. Pagaliau jis paprašo iškviesti greitąją, įsideda į kišenę širdies lašus, ginklą ir laukia greitosios. Atvažiavo netrukus greitoji, išsivedė jį į mašiną, matavo spaudimą, kažką dar darė ir po kelių min. išsivežė jį. Medikus įspėjau, kad pas jį kišenėj ginklas. Smagu, kad šį kartą viskas baigėsi laimingai. Sakysite, į policiją reikėjo skambinti? Bet aš ten liksiu dirbti ir vadovybė man tikrai neskirs apsaugos, o jei jis sugrįš? Aš noriu dar pagyventi:)
     
     
    Toliau, kitas atvejis.
     
     
    Ir vėl narkomanas – nusipirko švirkštą, injekcinio vandens ir susileido į kirkšnį dozę, čia pat, šalia manęs. Tai gerai, kad jis turėjo tą prakeiktą dozę! O jei jam būtų pinigų trūkę ant dozės?
     
     
    Kitas narkomanas pasiūlė “snukį išmalti“, jei neduosiu Relanium tab. (Psichotropai). Ir ką man tuomet patartų daryti tie popieriniai- kanceliariniai klierkai, kuriantys įstatymus? Nes šiam vaistui reikia recepto, o narkomanas jo tikrai neturi. Nusižengti taisyklėm ir duoti, ar bandyti žaisti su likimu?
     
     
    O kur dar tie benamiai, ateinantys pilnom kelnėm pasišildyti šaltą žiemos vakarą. Jis pabūna kelias minutes, o vaistinėj neįmanoma būti kelias valandas. O ką pasakyti klientams? Kad kanalizacijos vamzdis trūko? O kaip su utėlėm ir kitais parazitiniais gyviais?
     
     
    Tai va, kokia rami ir šilta vieta, kurioje dirba vaistininkai. Taip, sutinku, narkomanas visur gali ateiti, bet prekybos centre žmonių daugiau, yra kameros ( daugelyje vaistinių, deja, tik butaforinės, nes ir tokiems dalykams intensyviai taupoma), galų gale – apsauga. Bet svarbiausia, kad vaistinėse yra narkomanų pagrindinės prekės – švirkštai, vaistų skiedėjai ir narkotiniai ir psichotropiniai vaistai. Ir narkomanai tai puikiai žino. O kiek sergančių AIDS ir ŽIV nešiotojų, kiek sergančių TBC ir hepatitu C ? O sergantys virusinėmis infekcijomis? Tokie tikrai vengia vaikštinėti po prekybos centrus, o lekia pirmiausia į vaistinę. Taip kad labai didelis klausimas, kada buvo dirbti pavojingiau, ar kai buvo vaistų gamyba, ar kai jos beveik nebeliko? Beje, jei šalia stovės supakuoti dėžutėje B grupės vitaminai, jau po kelių valandų jie bus įsigėrę ir į plaukus, ir į odą.
     
     
    Kam reikia šito įstatymo dėl sutrumpintų farmacijos specialistų atostogų ir darbo laiko pakeitimo?
     
     
    VIENAREIKŠMIŠKAI - vaistinių tinklų savininkams. Kaip galima drįsti parašyti, kad mes daugiau dirbsim ir todėl daugiau užsidirbsim? Aritmetika labai paprasta.
    Jei mano darbo sutartis yra ne valandinė, o už etatą – 1700 ( neatskaičius mokesčių ), vadinasi aš, pakeitus įstatymą ir prailginus darbo valandas gausiu tuos pačius pinigus, nes mano sutartis bus su tais pačiais 1700, tik kitu valandų kiekiu. Bet kadangi tos papildomos valandos bus privalomos pagal etatą, tai mano alga nepadidės nei centu. Bet geriau pakalbėkime apie tai, ką jau rašiau ne vienam savo straipsnyje – apie reitingus. Tada reikia atvirai ir rašyti, kad alga padidės todėl, kad mes daugiau valandų dirbsim, todėl daugiau parduosim vaistų, o jei parduosim daug tų vaistų, kurių reitingai didžiausi, tai ir uždirbsim daugiau. Ir tik dėl to, kad kelsim kažkam apyvartą, siūlysim ko reikia, ir ko nereikia, proteguosim įvairias firmas, žodžiu, ne visi, bet daugelis dirbs pagal jam priimtiną sistemą ir pagal savo sąžinę.
     
     
    Tai gal vis dėlto ne nuo to pradedama? Gal reiktų pirma žurnalistams pradėti aiškintis, kokiu būdu ir už kokias pinigų sumas patenka tam tikrų firmų vaistai į kompensuojamųjų sąrašus, kokias pozicijas tuose sąrašuose užima viena, ar kita firma, kodėl vienam gamintojui suteikiama didesnė valstybės dotacija, o kitiems – mažesnė kompensuojamųjų prekių sąrašuose? Kodėl atstovai vis dar prašinėja vaistinėse, kad mes pardavinėtume jiems naudingus vaistus? Kodėl jų niekas nekontroliuoja?
     
     
    Nuoširdžiai sakau, kad visos profesijos yra savaip pavojingos, įtemptos, sunkios ir nelyginu jų su sava. Bet šis straipsnis ir šis įstatymas palietė mano specialybės žmones. Ir tai nereiškia, kad darbą vaistinėje iškeliu aukščiau kitų profesijų. Visi darbai yra verti pagarbos ir už visus juos turi būti atitinkamai įvertinta ir sudarytos visos sąlygos, kad kuo mažiau specialistų emigruotų.
     
     
    Todėl mažiau niurzgėkite, mažiau pykite ant viso pasaulio, o geriau palaikykite morališkai prieš besisukančią biurokratinę mašiną:)
     
     
    P.S. Ir nemaišykite vaistinės darbuotojų su vaistinių savininkais. Gal jie ir statosi namus iš farmacijos verslo, bet tikrai tai daro ne paprasti samdomi darbuotojai, kurie aukoja savo sveikatą dėl kitų gerovės. Mes dirbame už vidutinę algą Lietuvoje, kuri nekyla eilę metų…
    Ir visi, kurie dar esame čia, su jumis, Lietuvoje, vis dar naiviai tikime, kad ir į mūsų kiemą ateis šventė :)
     
     
    Ačiū visiems už kantrybę :)
     
    http://vaistininkouzrasai.lt
  9. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į mantas666 Nuorodų į straipsnius,vaizdo įrašus apie internetinį marketingą.Strategijos reklamuojant ir gaunant procentus nuo parduotų produktų.   
    Aš pats apie pusę metų domiuosi
    Turėtum eiti į tokius forumus kaip warriorforum ten pilna informacijos ir mokamos ir nemokamos.
    Populiariausia strategija pas daug ką yra panaši, t.y. susikurti aktyvų email listą ir bendrauti su savo klientais. Nemokamo sūrio nebūna. Niekas nepasakys tau kokią informaciją skleisti ir ką pardavinėti, kodėl? Nes kiekvienas žmogus turi skirtingų interesų. Turi pats mastyti: ko tam žmogui reikia. Pavyzdžiui turi email list'ą jaunų mamyčių, kurios sėdi namie ir augina vaikus. Ko joms reikia, kas jas domina, koks jų amžius, ar tie žmonės turi pinigų, ką tu joms gali pasiūlyti kaip produktą. Reikia be abejo atsižvelgti ir į laiką, sakykim dabar heloween'as, gal tos mamytės nori nupirkti savo paaugusiai atžalai kostiumą. Gal jos nori pigių rūbų (juk dauguma moterų mėgsta dažniau pasikeisti aprangą nei vyrai), gal joms norisi išbandyti naują kosmetiką ir taip be galo be krašto.
    Kaip bendrauti su klientais, ką jiems rašyti/ pritaukti? Nori step by step, kad kas nors paaiškintų?- ieškok coach affiliate marketing/pasėdėk kelias valandas youtube ir pasižiūrėk, kaip galima pradėti dabar.
  10. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Irmantask 8 veiksniai lemiantys mūsų sėkmę   
    Interneto platybėse radau puikią iliustraciją:
    http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/2013/06/2012-11-13-chrisg.jpg
  11. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į tvarka Visuomenės reakcija į programuotojo algą?   
    Nė vienas buvęs grupiokas ar šiaip pažįstamas programuotojas negauna daugiau, negu yra vertas. Čia mano subjektyvus vertinimas.
    Jei lyginat programuotojus su statybininkais, tai reiškia, kad nieko apie programavimą nesuprantat. Ko gero, nesuprantat dar ir apie daugelį kitų dalykų gyvenime.
    Būdamas 14-17 m. dirbau statybose, alga svyruodavo tarp 100 ir 200 lt už dieną. Šiuo metu esu diplomuotas 23 m. informatikas. Buvusioje darbovietėje man, kaip IT specialistui, pradirbus pusę metų mokėjo 80 lt už dieną.
    Dirbdamas statybose darbo specifiką išmaniau gerai, dirbau ne tik pagalbinius darbus, viskas buvo gan elementaru.
    Pradirbęs ~ metus IT sferoje jaučiuosi žalias ir pradedu suprasti, kiek dar reikia apšikti.
    Jei lygintume IT darbuotojui keliamus reikalavimus su statybininkui keliamais reikalavimais, tai pagalbinio darbuotojo ieškančiame skelbime būtų kažkas panašaus į:
     
    Cemento cheminės sudėties žinojimas ir tai ptvirtinantys sertifikatai;
    Darbo patirtis su įvairiais įrankiais, jų elektroninės dalies išmanymas, fizikinis elektros srovės supratimas, Niutono dėsnių žinojimas;
    Patirtis statant dangoraižius virš 100 aukštų, būtini darbų pavyzdžiai.
    Lietuvių, rusų kalbos būtinos, anglų, vokiečių - privalumas.
    Ir t.t.
     
    Manau mintį supratot. Statybininkais būti sugeba ir sugebės būti kur kas daugiau žmonių nei programuotojais.
  12. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Leggit Savaitgalio kelionė į Prahą   
    Prieš pusmetį Simple Express paskelbė prie savo maršrutų sąrašo pridedanti dar vieną Europos sostinę – Prahą. Negalėjau praleisti progos neaplankyti šio miesto vos už 6 eurus, mat ir šiam maršrutui kompanija taiko akciją: pirmos penkios vietos autobuse vos po 3 eurus į vieną pusę. Pasikvietęs draugą vykti kartu, užsisakėme bilietus. Deja, kadangi maršrutas paklausus, juos teko pirkti pusę metų į priekį.
     
    Iš Vilniaus autobusų stoties pajudėjome ketvirtadienio popietę. Ilgai laukta savaitgalio prasidėjo.
     
    Simple Express autobusai
     
    Galiu sutikti, jog Simple Express autobusai yra gana komfortabilūs ir modernūs. Priešais kiekvieną sėdynę įmontuotas planšetinis kompiuteris bei elektros lizdas daugeliui yra tikras išsigelbėjimas kelionėje. Skirtingai nei praeitos kelionės metu į Berlyną, interneto ryšys visąlaik buvo puikus. Filmų mėgėjai ir melomanai plašetėje ras iš anksto paruoštą muzikos ir filmų sąrašą, kuris, mano manymu, galėtų būti platesnis, mat beveik visi įrašyti filmai buvo matyti, o iš savo mėgiamos muzikos radau vos porą dainų. Skirtingai nei tarpmiestiniuose autobusuose Lietuvoje – šiuose veikia ir galima naudotis tualetu. Sustojimo vietose nenutolkite nuo autobuso ilgesniam laikui nei nurodė vairuotojas. Jei nors minutę pavėluosite grįžti iki nurodyto išvykimo laiko – jūs pasiliksite tarpinėje stotelėje.
     
    Kelionė autobusu
     
    Jei esate nelinkę autobuse praleisti apie 17 valandų sėdomis – tuomet tokio pobūdžio kelionės ne jums. Tačiau kai pamąstai, jog ~2400 km nuvyksti už 20 litų bei aplankai svetimą šalį, išsisklaido bet kokios abejonės nevažiuoti. Visa kelionė praėjo sklandžiai, išskyrus kuomet turėjome apie 30min laukti, kol bus atidarytas kelias po skaudžios avarijos automagistralėje. Pravažiuodami suskaičiavome 7 susidūrusius automobilius iš kurių 2 buvo nulėkę nuo kelio, o lauke tvirojo degėsių kvapas. Dėl šio įvyko galutinę stotelę taip pat pasekėme pusvalandžiu vėliau.
     
    Praha
     
    Į Prahą atvykome penktadienį 10 valandą vietos laiku. Couchsurfing.org svetainės pagalba susipažinome su Prahoje studijuojančiu Vojta. Su juo buvome susitarę susitikti gerokai po piet, tad turėjome šiek tiek laiko apžiūrėti miestą. Galiu pasakyti tik tiek, kad šis miestas turi labai gražų senamiestį: didinga Prahos pilis, nuo kurios atveria puiki miesto panorama, žydų kvartalas, Karolio tiltas, senamiesčio aikštė ir t.t. Keletas nuotraukų:
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9571.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9562.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9525.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9478.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9473.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9466.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9434.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9352.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9350.jpg
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9334.jpg
     
    Vakarop susitikome su mus priimti sutikusiu Vojta ir jo mergina Katka. Vojta, geografijos magistrą studijuojantis čekas, gyvena trijų kambarių bute kartu su dar dviejais grupiokais ir vieno iš jų mergina, kurių, deja, nei vieno tą savaitgalį nebuvo. Vienas jo kambariokų – Petr – išmaišė pusę pasaulio tranzuodamas ir kitaip pigiai keliaudamas. Katka – taip pat geografijos studentė, tačiau atvykusi iš Slovakijos dėl aukštesnio lygio čekiškų universitetų. Palikę daiktus išėjome vakarą praleisti mieste, kur susitikome dar su vienu Vojtos draugu Jyri, kuris studijuoja ekonomiką, o laisvu nuo studiju laiku užsidirba mokydamas vaikus anglų kalbos bei kaip žaisti tenisą. Mums pasisekė – būtent tą vakarą vyko šviesos šou renginys, kurio metu visame mieste buvo vykdomos įvairios šviesos projekcijos. Pasigrožėję šou (kuris truko iki pat vidurnakčio), nuėjome į pub’ą šalia upės kranto ir paragavome čekiško alaus, kuris, galiu pasakyti, šiek tiek kartesnis nei lietuviškas. Maisto prekių parduotuvėje alus vidutiniškai kainuoja iki 2 litų. Keista tai, jog jie alaus stiprumą baruose matuoja ne laipsniais, o paprastais skaičiais, pavyzdžiui: 12 = 5 laipsniai, 10 = 4 laipsniai.
     
    http://travelto.lt/wp-content/uploads/2014/10/DSC_9542.jpg
     
    Kadangi gerokai po vidurnakčio parduotuvės jau nebedirbo, užkandome greito maisto ir atsisveikinę su Vojtos mergina Katka, parvykome į mūsų nakvynės vietą. Smagu, jog skirtingai nei Vilniuje, viešasis transportas Prahoje veikia visą parą. Išlenkę dar po vieną alaus, pasišnekučiavę, nuėjome miegoti.
     
    Kitą rytą, atsikėlę, padėkojome Vojtai už šauniai praleistą vakarą bei už galimybę apsistoti jo bute, atsisveikinome ir išvykome. Nusipirkę suvenyrų ir čekiško alaus lauktuvių išskubėjome į autobusų stotį. Po šešiolikos su puse valandos kelionės autobusu mes ir vėl Lietuvoje.
     
    Viešasis transportas
     
    Jei mieste planuojate būti neilgai, tuomet vertėtų įsigyti paros arba trijų parų viešojo transporto bilietą, kuris galioja visoms transporto rūšims: metro, tramvajams ir autobusams.
     
    Kainos:
     


     
    24 valandų bilietas: 110 Čekijos kronų
    72 valandų bilietas: 310 kronų
    30 minučių vienkartinis bilietas: 24 kronos
    90 minučių vienkartinis bilietas: 32 kronos

    Vaikams nuo 6 iki 15 metų taikoma 50% nuolaida. Vaikams iki 6 metų bilieto nereikia.
     
    Kelionės išlaidos:
     


     
    20 Lt už autobuso bilietus,
    14 Lt už 24h viešojo transporto bilietą,
    ~30 Lt maistas.

  13. Patinka
    juoduke0129 sureagavo Kodėl tinklinis marketingas?   
    Ar zinai, kad tu nedaug ka skiriesi, nuo nemokancio zmogaus rasyti? Tokio didelio bei "issamaus" posto, visiskai be kableliu, neesu dar mates :D prikelei 1.5metu senumo tema, ir kad jau teskei, tai teskei :D
  14. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į biz Kaip atrodo CV darbui už 10 000 litų.   
    Jauciuosi isskirtinis, nes kol niekas neparase, kad sunku skaityti - viskas kuo puikiausiai susiskaite :)
  15. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į IdejosVerslui Graži mergina ieško milijonieriaus   
    Ši istorija nėra mano asmeninė patirtis. Tai nėra mano pamąstymai ir negaliu Jums pateikti konkretaus ir patikimo šios istorijos šaltinio. Tačiau tikrai susiduriame visuomenėje su “barakudų” fenomenu (nors aš tai interpretuoju savaip). Ši internete klaidžiojanti istorija – apie merginą, kuri viename verslininkų forume parašė skelbimą, jog ieško turtingo vyro. Atsakymas, kurio ji sulaukė, buvo super efektyvus. Merginos įrašas forume:
     
    Ką reikia padaryti, kad ištekėti už turtingo vyro?
     
    Būsiu labai atvira dėl to, ką dabar čia parašysiu. Šiais metais man sukaks 25-eri. Esu labai graži, stilinga, turiu puikų skonį. Noriu ištekėti už vyro, kuris uždirba bent $500,000 USD per metus ar daugiau. Galite pasakyti, kad aš esu godi, bet $1,000,000 USD per metus atlyginimas Niujorke yra laikomas vidutiniu. Mano keliami reikalavimai nėra per aukšti. Ar yra kas nors šiame forume, kas uždirba bent $500k per metus? Ar jūs visi esate vedę? Norėjau paklausti vedusių – kur sutikote savo žmonas? Kur man ieškoti turtingo vyro? Tarp tų, su kuriais man teko susitikinėti, buvo uždirbančių $250,000 USD per metus ir niekaip negaliu rasti sau turtingesnio. Kadangi noriu gyventi vakarinėje Niujorko Centrinio Parko dalyje - $250,000 USD per metus atlyginimo tam nepakanka. Esu čia, nes noriu užduoti jums kelis klausimus:
     


     
    Kur vieniši, turtingi vyrai paprastai leidžia laiką? (Prašau surašyti barų, restoranų, sporto salių ir kitų vietų pavadinimus ir adresus)
    Į kokią amžiaus grupę man geriausiai būtų orientuotis?
    Kodėl dauguma turtingų vyrų žmonų atrodo tik vidutiniškai? Esu sutikusi keletą merginų, kurios nei gražios, nei įdomios, tačiau ištekėję už labai turtingų vyrų.
    Kaip jūs nusprendžiate, kas gali būti jūsų žmona, o kas – tik drauge/meiluže? (šiuo metu, mano tikslas yra tapti žmona)

     
    Mis Gražuolė
     
    Ir štai, toliau eina atsakymas:
     
    Brangi Miss Gražuole,
     
    Skaičiau tavo įrašą su dideliu susidomėjimu. Esu tikras, kad yra nemažai merginų, kurios norėtų žinoti atsakymus į tavo pateiktus klausimus, todėl prašau suteikti man galimybę paanalizuoti tavo situaciją ir atsakyti į tavo klausimus kaip profesionaliam investuotojui. Aš uždirbu daugiau nei $500,000 USD per metus, todėl galime preziumuoti, kad turiu reikiamą “kvalifikaciją” ir tikiuosi, kad supranti, jog nešvaistau nei tavo, nei savo laiko veltui.
     
    Žiūrint iš verslo ir investicijų pusės – vesti tave būtų labai blogas sprendimas. Atsakymas yra labai paprastas, tad leisk man tau tai paaiškinti. Jeigu paaiškinti paprastai – tu siūlai elementarų sandorį: Žmogus A suteikia grožį, o Žmogus B už tai moka pinigus. Viskas sąžininga ir suprantama.
     
    Tačiau, šiame sandoryje yra viena milžiniška problema. Tavo grožis mažės, o mano pinigai, be labai akivaizdžios priežasties, ne. Greičiausiai – mano pinigai kiekvienais metais tik didės, ko negalime pasakyti apie tavo grožį.
    Žiūrint iš ekonomikos pusės – aš esu turtas, kurio vertė tik kils aukštyn, o tu esi turtas, kurio vertė tik kris (nuvertėjantis turtas). Ir tai nėra tiesiog paprastas turto nuvertėjimas, bet eksponentinis nuvertėjimas. Ir jeigu tavo grožis yra vienintelis tavo turtas, kurį tu gali pasiūlyti šiame sandoryje – jo vertė po 10-ies metų bus ženkliai mažesnė, nei yra šiandien.
     
    Naudojantis terminais, kuriuos mes naudojame Wall Street’e – kiekvienas sandoris turi savo prekybos poziciją. Susitikinėjimą su tavimi taip pat būtų galima pavadinti tam tikra prekybos pozicija. Jeigu investicijos vertė krenta – mes turimas akcijas parduodame ir nėra protinga laikyti investiciją tose akcijose ilgai. Ta pati taisyklė galioja ir santuokoje su tavimi – galbūt tai skamba ir grubiai, tačiau turtas, kuris yra tik nuvertėjantis, bus skubiai parduotas. Tai yra vienintelis protingas sprendimas.
     
    Bet kuris vyras, uždirbantis daugiau kaip $500,000 USD per metus, nėra kvailys. Tokie vyrai su tavimi, galbūt, mielai susitikinėtų, tačiau niekada tavęs nevestų. Mano patarimas Tau būtų toks – nustok ieškoti, kur galėtum sutikti turtingą vyrą ir ištekėti už jo. Geriau siek to, kad tu pati kada nors uždirbtum virš $500,000 USD per metus. Kad tai atsitiktų – yra daug didesni šansai nei kad sutiktum turtingą kvailį. Tikiuosi, kad mano atsakymas tau suprantamas ir padėjo.
     
    Pagarbiai,
     
    J.P. Morgan & Co. vadovas
     
    Kokie šansai, kad J.P. Morgan & Co. vadovas parašė šį atsakymą? Manau, kad visiškai jokių. Tačiau pats atsakymas, jame išdėstyta pozicija ir išaiškinimai – verti aukso vien todėl, kad labai teisingai paaiškina Mis Gražuolei (ir jai prijaučiančioms merginoms), kokia “jos vertė” iš tikrųjų.
     
    Nesistenkite ieškoti turtuolių. Kurkite savo vertę ir sutiksite savęs vertą.
     
    Straipsnis paimtas iš Verslo Guru portalo.
  16. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Kasiukas idėja - "Chalturkių" Projektas   
    Sveiki,
    čia tokią idėją pasigavau. Pilna yra visokių darbo skelbimų svetainių, kur darbdaviai ieško darbuotojų, o potencialūs darbuotojai ieško kur čia įsidarbinus... O jei aš nenoriu ilgalaikio darbo? Arba turiu laisvą savaitgalį ir visai fainai būtų per jį užsikalt vieną kitą litą? O gal atvirkščiai, man reikia, kad kas padėtų ūkyje, o švogėris išvykęs... Link ko ko aš vedu?
    Mano idėja labai paprasta - tinklapis trumpalaikio darbo skelbimams "chalturkėms". PVZ: Kokia nors šiuolaikiška močiutė galės patalpinti skelbimą, jog jai reikia sugrėbti lapus (Nurodydama rajoną ir atlygį), tuo tarpu koks atgrubnagis, kuris nesugeba susirast pastovaus darbo, turės galimybę užsidirbti bent 20lt už lapų grėbimą... Pavyzdys žinoma ne iš geriausių, bet esmė yra tame, jog kartais tikrai prireikia pagalbos, bet nežinai į ką kreiptis, tad gerai būtų tiesiog patalpinti skelbimą ir palaukti, kol kas atsilieps. Na o "darbuotojai" juk gali būti mokinukai, studenčiokai (jei nereikia ypatingų žinių ar sugebėjimų konkrečiam darbui atlikti. Viskas nurodo skelbime), jiems tai taip pat būtų pravartu.
     
    Kaip jums skamba ši idėja?
  17. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į adomasb Facebook Reklama: nuo A iki Z   
    Sveiki!
     
    Šis įrašas gimė kaip atsakas į forumo temą, Facebook Legaliai Parduoda Fiktyvius Fanus: Faktais Paremtas Video. Nesivelsiu į dideles diskusijas kodėl, mano nuomone, pats formulavimas "legaliai parduoda fiktyvius fanus" yra klaidingas, tačiau pasistengsiu pateikti kitą Facebook reklamos pusę ir pasidalinsiu visomis savo žiniomis, kaip tai geriausia įgyvendinti.
     
    O tiems, kas nežino, apie kokį čia faktais paremtą video kalbama, pradedame čia:
     


    http://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag

    Trumpai apie video: įdomiausias dalykas - pagrindiniai argumentai paremti BBC žurnalisto atliktu tyrimu 2012-ais metais. Pats Veritasium bandė tuos pačius senus metodus ir stebisi, kad rezultatai irgi tokie patys. Realybė yra ta, kad per paskutinius metus FB reklama pasikeitė nežmoniškai.
     
    Visada sakiau ir sakysiu: pats svarbiausias dalykas Facebooko marketinge - the most relevant target audience, arba kuo labiau susijusi ir suinteresuota auditorija. 1000is aukštos kokybės fanų yra šimtąkart geriau už milijoną fanų, kurie nesuinteresuoti ir kurių net nepasieksite.
     
    Girdžiu, girdžiu… klausiate, o kaip su visais tais fake account'ais? Taip, jų yra, tikriausiai niekada pilnai ir nedings, bet visai tai galima protingai apeiti. Nėra jokios magijos, nėra jokių apgavysčių, tereikia pasukti savo galvą ir išnaudoti visas FB funkcijas.
     
    ______
     
    Update 2015-11-14:
    Per pusantrų metų Facebook reklama labai atsinaujino - ne tik reklamos įrankių išvaizda, bet ir įvairios galimybės: remarketingo atnaujinimas, Lead Ads, Instagram Ads, ir t.t. Šiame straipsnyje informacija aktuali, nors funkcijų išvaizda ir skirsis.
    Keletas naujų straipsnių apie Facebook ir reklamą:

    7-ios priežastys, kodėl jūsų įmonei NEreikia Facebook puslapio Kaip sukurti pirmą Facebook reklamos kampaniją 5-ios dažniausiai pasitaikančios Facebook reklamos klaidos
    Sėkmės!
    ____

    Šiame įraše būtent ir aptarsiu, kaip tai geriausiai įgyvendinti, apžvelgdamas šias pagrindines temas:
     
    FB Puslapio Pagrindai
    Page Info Settings Visuals FB Puslapio Auginimas
    Žodynėlis Basics "Invite Email Contacts" Custom Audiences Lookalike Audiences Website Custom Audiences Get More Likes/Promoted Page Likes Targeting TrackingConversion Pixels UTM Links [*]Optimising[*]Bonus
    Graph Search Custom Tab Placement Call-to-Action Buttons (added: 04/03/2014)
    Komunikacija
    Post Targeting Best time to post OK, pradedam...
    PAGRINDAI
     
    1. Page Info
    Pirmiausia užsipildykite visą puslapio informaciją, Page Info. Tai yra viešai prieinama informacija ir labai dažnai Google indeksuoja Facebook puslapius pagal šioje skiltyje esančią informaciją, kuriuos po to išmeta paieškose. Vienas iš svarbesnių dalykų: Facebook Web Address - sukurkite unikalų savo Facebook puslapio link'ą, kad atrodytumėt profesionaliau (vietoj facebook.com/pages/xyz/124219028410982740981…..).
     


    http://i.imgur.com/XGNp1Y3.png


    2. Settings
    Peržiūrėkite visus nustatymus, ir įsitikinkite, kad viskas gerai. Atkreipkite dėmesį į Post Targeting and Privacy, Similar Page Suggestions ir Replies - jie turėtų būti įjungti, kad turėtumėt daugiau galimybių targetinti fanus ir lengviau pasiekti reikiamus žmones.
     
    Mano dažniausi nustatymai:
     


    http://i.imgur.com/WBJ6e6Y.png


     
    3. Visuals
    Būtinai susitvarkykite bent jau Cover Photo (851x315px išmatavimai) ir Profile Picture (kelkite 180x180px arba 320x320px dydžio nuotraukas. Pačiame FB puslapyje nuotrauka bus rodoma mažesnė, 160x160px.)
     
    Cover Photo atsinaujinkite kas kelias savaites, nes tai taip pat padės sudominti ir pritraukti naujų fanų. Labai dažnai Facebook'as išmes Sponsored Stories (your friend liked this page…), kurių dėka galite gauti nemokamų fanų, jeigu tik Cover Photo ir Profile Picture bus efektingi.
     


    http://i.imgur.com/JcGu13u.png


    FB PUSLAPIO AUGINIMAS.
    Reklama ir ne tik.
     
    1. Žodynėlis
    Pradėkime nuo keletos svarbiausių terminų:
    CPC - cost per click - reklamos tipas, kai mokate už kiekvieną paspaudimą ant jūsų reklamos.
    CPM - cost per 1000 impressions - mokate už 1000 reklamos parodymų (nebūtinai 1000-iui unikalių žmonių, dažniausiai reklama bus matoma keletą kartų to paties žmogaus).
    oCPM - optimised cost per impression - Facebook'as optimizuos jūsų reklamą pagal tam tikrus tikslus, website clicks, page likes, engagement, website conversions, app actions…
    CTR - click-through rate - kiek iš viso kartų reklama buvo parodyta padalinta iš visų paspaudimų.
     
    Į ką labiausiai reikia orientuotis reklamuojant Facebook'e? - į gerą CTR. Kodėl?
     
    Facebook'as turi milijardą vartotojų ir milijardus apsilankymų per dieną. Tačiau reklamos vieta FB puslapyje ir stipriai suvaržyta: paraštės (sidebar) bei desktop/mobile news feed, todėl kiekvieną dieną jūsų reklama konkuruos su keliais šimtais kitų reklamuotojų.
     
    Situacija: jūsų reklama A prasta, iš 1000 impresijų gavote 1 paspaudimą. Konkurento reklama B žymiai geresnė: iš 1000 impresijų sulaukė 10 paspaudimų, nors reklamos plotas/užimama vieta Facebook'e buvo toks pats. Todėl kad Facebook'as iš abiejų reklamų uždirbtų tiek pat, jis chargins skirtingas sumas. Jeigu reklama B kainuos 0.1LT, reklama A kainuos dešimtkart daugiau. 1pasp.=1LT facebook'ui. 10pasp.*0.1LT=1LT. 5pasp.*0.2LT=1LT ir taip toliau.
     
    Facebook'as suinteresuotas gauti kuo daugiau paspaudimų, nes nuo to priklauso jų pajamos. Taigi kuo geresnis CTR, tuo mažiau teks mokėti už paspaudimą. Kad tai pasiektumėte, reikės testuotis skirtingas auditorijas, headlines, text, images.
     
    2. Basics:
    Nekviečiate savo draugų, kuriems yra dzin, ir neprašot, kad jie pasidalintų puslapiu, kuris visai nesusijęs su jų veikla/pomėgiais. Vienintelė išimtis - puslapis gali jiems tiesiogiai atnešti konkrečios naudos.
     
    Ir net nekalbu apie nelegalų fanų pirkimą... nusipirkt neuždrausiu, tik po to nesiskųskit, jeigu stebuklingai surinkti fanai 'neįsitraukia'. :)
     
    3. Invite Email Contacts:
    Jei turite visų savo klientų emailus, einate į savo Facebook puslapį, "Build Audience" -> "Invite Email Contacts" ir pakviečiate visus juos tapti fanais (reikės .csv failo, kuriame tik vienas stulpelis su visais email'ais).
     


    http://i.imgur.com/feHK8iR.png







    http://i.imgur.com/sjOrzi3.png

    4. Custom Audience:
    Jeigu turite bent 200-300 email'ų, sukuriate Custom Audience per Facebook.com/ads/manage -> Audiences -> Create Audience. Kas yra Custom Audience?
     
    Facebook'as kiekvieną iš jūsų email'ų stengiasi susieti su Facbook'o profiliu pagal registracijoje naudotą email'ą (žinoma, anonimiškai - jūs tų asmenų vardų nematysite) ir iš rastų profilių sukuria naują auditoriją. Ją galite targetinti su bet kuria reklama, kviesti tapti fanais arba vesti juos į svetainę ir taip skatinti pardavimus.
     
    Kuo daugiau email'ų, tuo geriau, tačiau tą patį sąrašą galima sukurti ir iš mobiliųjų telefonų ir Facebook ids, jeigu turite savo FB apps'ą. Ypač pravartu visoms e-parduotuvėms ir panašiems projektams.
     


    http://i.imgur.com/w1YIew5.png





    http://i.imgur.com/gFZvU8l.png

    5. Lookalike Audiences:
    Iš Custom Audience galit sukurti Lookalike Audiences, tiesa, tam reikės naudotis Facebook Power Editor Tool (geriausiai veikia su Google Chrome naršykle).
     


    http://i.imgur.com/EAAS3uo.png

    Pagal Custom Audience sąraše esančius žmones ir jų profilius, Facebook'as sukurs naują sąrašą iš labiausiai panašių FB vartotojų. O tam turite dvi galimybes: Similarity ir Reach.
     
    Similarity būdu sukurta auditorija bus top 1% iš visų labiausiai panašių profilių. Reach: top 5%. Štai jums ir nauja auditorija, kurią sudaro žmonės, labiausiai panašūs į jau esamus klientus - argi ne įspūdinga?
     


    http://i.imgur.com/6afZAjm.png

    6. Website Custom Audiences:
    Website Custom Audiences - vienas naujausių FB reklamos įrankių, paleistas tik prieš geras dvi-tris savaites (irgi rasite per Facebook.com/ads/manage -> Audiences). Instaliuojate į savo svetainę FB tracking code ir (anonimiškai) auginate sąrašą visų jūsų svetainėje apsilankiusių žmonių, kuriuos vėliau galite targetinti su savo reklama.
     
    Jiems galite rodyti Page Likes reklamą, kviesti tapti fanais ir tęsti komunikaciją už svetainės ribų. Jeigu jie lankėsi jūsų svetainėje, aišku, kad jie turėtų būti vieni iš labiausiai suinteresuotų jūsų paslaugomis/prekėmis. Anksčiau šis remarketing'as buvo galimas tik per third-party apps, dabar integruotas pačiame Facebook'e - aweeeesooome!
     


    http://i.imgur.com/5Ls0gvm.png

    7. Get More Likes/Promoted Page Likes/Promoted Posts:
    Nenaudokite Promoted Post/Boost Post/Get More Likes tik šiaip sau, kad gautumėte daugiau reach. Jau rašiau, kodėl get more likes yra pinigų išmetimas, ir, nors atsirado daugiau targetinimo galimybių pagal pomėgius, tai vis tiek nebus pats efektyviausias būdas.
     
    Didžiausia puslapių problema - jeigu fanai buvo surinkti belekaip, tai ir promoted posts rodys įrašus tiems belekaip surinktiems žmonėms ir jų draugams, kurie dažniausiai nėra iš jūsų target auditorijos - pinigai metami į balą.
     
    8. Targeting:
    Grįžtant konkrečiai prie Page Likes ir fanų pritraukimo, tiesiog naudokit normalų targetinim'ą... Stenkitės visada rinktis 'precise interests', vietoj 'topic' (topics būna platesnės su hashtag'o simboliu). Galite netgi targetinti kitus FB puslapius, savo konkurentus, panašius brand'us ir t.t. - galimybių rinktis tikrai pilna.
     
    Precise Interests: dažniausiai bus konkretūs Facebook puslapiai. Pvz, Harry Potter, BMW-Motorrad, Red Bull...
    Topics: temos, kartais dubliuojasi su precise interests. Pvz., #basketball, #cooking, #Harry Potter, #Red Bull… Skirtumas - targetinant precise interests, pasieksite žmones, kurie yra tų puslapių fanai. Targetinat topics, pasieksti žmones, kurie tiesiog apie tai dažnai kalba savo news feed'e arba yra kitaip susiję su ta tema.
    Broad Categories: platesnės kategorijos, kaip Family Status, Travel, Retail/Shopping, Politics…
     
    PATARIMAS: dažniausiai rinkitės Precise Interests, tai yra, targetinkite pagal tuos puslapius, kuriuos žmonės jau seka. Kaip apsidraudimą, galite nurodyti ir Broad Categories, kurios dažnai padės išvengti netikrų fanų. Plius, targetinkite pagal kalbą, galbūt netgi šeimos statusą, išsilavinimą ir t.t. - kuo konkretesnis targetinimas, tuo aukštesnės kokybės auditoriją pritrauksite (ir mažiau fake account'ų).
     
    9. Tracking:
    A) Conversion Pixels: einate į Ads Manager, kur kairėje pusėje rasite Conversion Tracking. Svarbiausiuose puslapiuose, kuriuose įvyksta konversijos (dažniausiai koks nors thank you page arba checkout page) įkeliate specialų Facebook kodą. Jo pagalba galėsite konkrečiai matyti, kuriuos reklamos vedė į tam tikras konversijas.
     
    Kuo įrankis ypatingas: per Facebook Ad reports matysite ne tik iškart įvykusias konversijas, bet ir tas, kurios Facebook reklamos dėka įvyko per 28-ias dienas nuo paspaudimo.
     
    Be to, kurdami reklamą galite rinktis "Website Conversions" tipą, o Facebook automatiškai optimizuos reklamą ir ją parodys tiems, kurie yra labiausiai linkę konvertuotis (pagal anksčiau įvertintus traffic ir konversijų duomenis).
     
    B) Google UTM kodai: jeigu naudojatės Google Analytics, tai šis URL Builder įrankis yra auksas. Pasinaudokite juo kiekvieną kartą, kai Facebook'e dalinatės kokia nuors nuoroda, ir galėsite konkrečiai matyti, kurie įrašai ir reklamos kampanijos atneša daugiausiai naudos. Kaip pavyzdys:
     
    Campaign source: Facebook
    Campaign medium: news_feed/sidebar/mobile/desktop/post….cpc/cpm/ocpm...
    Campaign name: uzdarbis/adomas/pinigai… (ivardinkite kampanijos varda, kad lengvai atpazintumete Google analytics)
     
    Gali atrodyti taip:

    http://www.adomasbaltagalvis.com/?utm_source=uzdarbis&utm_medium=forum&utm_campaign=FBtips

    http://www.adomasbaltagalvis.com/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_content=FBtips&utm_campaign=uzdarbis
     
    Labai išsamų tutorial'ą galite rasti čia: How To: Track Facebook Ad Goals with Google Analytics.
     
    10. Optimising:
    Svarbu žinoti, jeigu kuriate vieną reklamos kampaniją su daug skirtingų variacijų, Facebook'as automatiškai įvertins visų reklamų efektyvumą ir pradės daugiau pinigų skirti geriausiai einančiai reklamai. Pvz.: penkios reklamos, bet viena iš jų performina geriausiai - Facebook'as po kažkiek laiko pradės skirti didžiausią dalį biudžeto tik tai vienai reklamai.
     
    Jeigu norite pasidaryti rimtą split-test, tuomet reikia kurti visiškai atskiras kampanijas, kurios skiriasi tik mažomis variacijomis: tarkim, skirtinga antraštė ar tekstas, skirtingas targetinimas pagal pomėgius, arba CPC vs oCPM.
     
    Svarbiausia, išnaudokite Facebook Ad Reports (juos taip pat rasite per Ads Manager).
     
    Nebereikia split-testint pagal lytį, amžių, lokaciją ar net reklamos vietą Facebook'e, nes FB reports kuo puikiausiai viską pateikia. Turėdami šią informaciją galite puikiai optimizuoti savo reklamas ir susikoncentruoti ties ta auditorija, kuri geriausiai konvertuojasi. Tiesiog spauskite and Edit Columns, ir išsirinkite, kokios informacijos norite.
     


    http://i.imgur.com/hhuP65k.png


    11. BONUS:
     
    A) Facebook Graph Search
    Ar esate girdėję apie šį įrankį, genialią Facebook paieškos sistemą? Ar jau išbandėte ją? O galbūt net neturite prie jos priėjimo? Ne bėda! :)
     
    Pirmiausia nueikite į savo Facebook account'o nustatymus ir tiesiog pakeiskite Language į US English - voilà!
     
    O dabar, pats smagumas… Nežinote, pagal kokius pomėgius targetinti naujus fanus? Nežinote, kokius kitus puslapius jūsų arba konkurento fanai seka? Tiesiog įveskite šį sakinį į paieškos laukelį:
     
    Pages people who like XYZ like
    Pages liked by people who like XYZ and ABC
     
    Pvz., Pages people who like uždarbis.lt like arba Pages liked by people who like uždarbis.lt and ekonomika.lt
     


    http://i.imgur.com/GlFste7.png







    http://i.imgur.com/5Z05dBr.png

    Dar daugiau - galite ir sukonkretizuoti paiešką: Pages people from Vilnius, Lithuania who like Uždarbis.lt like ir panašiai...
     
    Dar nenunešė stogo?
     
    B) Custom Tab:
    Kurdami reklamą galite nustatyti "Landing View", ar tai būtų Timeline, Photos ar koks nors kitas tab'as, į kurį bus vedami visi potencialūs fanai.
     


    http://i.imgur.com/2pu6gc6.png


    Savo rezultatus žymiai pagerinsite su nauju Custom Tab, kuriame įkeliate stiprų call-to-action, paaiškinantį kodėl tie žmonės turėtų tapti jūsų fanais. Kadangi tab'e jie turės tik vieną pasirinkimą, arba tapti fanais, arba grįžti į Timeline, žymiai didesnė tikimybė, kad jie konvertuosis į fanus.
     
    Geras tutorialas, kaip susikurti Custom Tab: How To: Creating a Custom Facebook Tab (nors įrašas šiek tiek ir pasenęs, visas procesas išliko panašus) arba pasinaudokite tokiais įrankiais, kaip www.shortstack.com.
     
    Pavyzdys:
    Paprastas Labas! skirtukas Neptūno puslapyje:
     


    http://i.imgur.com/eDJaNal.png


    C) Placement:
    Kurdami reklamą taip pat galite pasirinkti jos placement (desktop, sidebar, mobile news feed, su Power Editor įrankiu yra netgi daugiau galimybių), arba kurioje Facebook'o vietoje jis bus rodoma. Eksperimentuokite su skirtingais placement, kad rastumėt efektyviausią reklamos vietą.
     
    Tačiau matykite ir bendrą vaizdą: ar jūsų svetainė optimizuota mobiliems/išmaniesiems telefonams? Jei ne, tai kokio velnio naudojate mobile news feed placementą? Jei jie tapo fanais per FB aplikaciją mobiliajame telefone, milžiniška tikimybė, kad dažniausiai FB per ten ir tikrins, taip pat ir visus link'us, kuriais dalinatės - galų gale pralošite, net jei reklama ir buvo pigesnė :)
     
    D) Call-to-Action Buttons:
    Visai neseniai Facebook'as pradėjo leisti call-to-action mygtukus (tokius kaip Learn More, Shop Now, Download, Sign Up, Book Now), kuriais galima papildyti desktop news feed reklamines nuorodas. Tai galite padaryti su Create Ads įrankiu:


    http://i.imgur.com/S15WCUI.png

     
    Tačiau nedaugelis žino, jog call-to-action mygtukus galima pridėti ne tik prie reklamuojąmų nuorodų, tačiau ir į nuorodas pačiame FB puslapyje. Tiesa, tam reikia pasinaudoti Power Editor įrankiu.
     
    Einate į Power Editor (geriausia su Google Chrome), spaudžiate 'Download to Power Editor', tada spaudžiate ant šalia jo esančio mygtuko ir išsirenkate 'Manage Pages'.


    http://i.imgur.com/1GGf6rD.png





    Tada belieka suvesti visą informaciją apie nuorodą, spausti Create Post, tada spaudžiate Publish Post ir Upload Changes. Šiek tiek užtruks priprasti prie įrankio, bet tikrai verta.






    http://i.imgur.com/fYIj6NL.png

     
    KOMUNIKACIJA
    Ilgai čia nesiplėsiu, tiesiog du trumpi patarimai.
     
    1. Post Targeting
    Protingas įrašų targetinim'as: kiekvieną įrašą, kuriuo dalinatės, galite targetinti pagal: "Gender, relationship status, educational status, interested in, age, location, language". Tai jeigu dalinatės įrašu apie aukštakulnius batelius panelėms, būkit mieli, jas ir targetinkit :)
     
    Jeigu funkcija neįjungta, einat: Edit Page -> Edit Settings -> Post Targeting and Privacy: ON
     


    http://i.imgur.com/4SXBeAm.png


    2. Best Time to Post
    Užeskite akį į Facebook Page Insights ir sužinokite, kuriuo dienos metu daugiausiai jūsų fanų būna online. Žinodami tai, galėsite pakoreguoti savo komunikaciją, kad įrašai pasiektų kuo daugiau fanų.
     
    Jeigu jau turite naujo tipo Page Insights, tai rasite: Insights -> Posts -> When Your Fans Are Online.
    ----
     
    Ūchhh…. Taigi, sąrašas tikrai nemenkas...
     
    Ar sekant šiuos žingsnius viskas ims ir magiškai išsispręs? Tikriausiai ne.
     
    Ar vis dar pasitaikys fake sekėjų? Tikriausiai taip.
     
    Bet vietoj to, kad kaltintumėte Facebook'ą dėl kažkokių įsivaizduojamų nusikaltimų, galbūt pats laikas užsičiaupti ir susipažinti su visomis jo funkcijomis, a? ;)
     
    Įrodykite, kad išbandėte visus iki vieno būdus, kuriuos čia išvardinau, pritraukti tinkamą ir aukštos kokybės auditoriją. O jeigu po viso šito vis tiek negaunate naudos iš Facebook…. na, galbūt jums net neverta ten būti? Galbūt pats jūsų verslas turėtų orientuotis į kitus reklamos šaltinius, o ne tikėtis stebuklų iš Facebook, ypač jei neišnaudojate visų jo teikiamų galimybių?
     
    Arba… pats laikas kreptis profesionalios pagalbos. :)
     
    Sėkmės!
     
    P.S. jeigu kažką labai svarbaus pamiršau, pasidalinkite komentaruose, o aš įtrauksiu tai į pagrindinį įrašą.
  18. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į IdejosVerslui Kaip išsaugoti gerą darbuotoją   
    Visai neseniai, verslo socialiniame tinkle LinkedIn skaičiau įdomų straipsnį, kuris vadinosi “Šeši ženklai, rodantys, jog tave ruošiasi pakeisti kitu” (šaltinis - Six Signs They’re Planning to Replace You). Įdomus straipsnis ir tikrai vertas dėmesio. Jame aprašoma tai, ką iš darbdavio jaučia darbuotojas ir kokie ženklai rodo, kad greitai neteksi darbo vietos. Kadangi kiekvienas mano rašomas straipsnis yra paremtas mano asmenine patirtimi, mintimis, ar atsiranda apdorojant informaciją/įvykius iš mano gyvenimo – pagalvojau, kad reikia parašyti straipsnį apie tai, kaip žinoti, kada darbuotojas pats ruošiasi išeiti iš Jūsų verslo. Tada pagalvojau, kad dažnai apsisprendusį išeiti darbuotoją būna labai sunku išsaugoti ir būtų didesnė nauda, jeigu parašyčiau apie tai, kaip neprieiti iki to, kad darbuotojai norėtų išeiti iš Jūsų valdomo verslo. Taigi – kaip išsaugoti gerą darbuotoją?
     
    Smulkaus (ir mikro) verslo darbuotojai dažnai jaučia pareigą neprašomi atlikti daugiau ir darbe pabūti ilgiau, nei yra “privaloma”. Tai – tikrai sveikintina praktika iš jų pusės (kai jie tai daro savanoriškai), kadangi taip jie parodo, jog Jūsų verslas (o tuo pačiu – jų darbo vieta) yra svarbus. Ir paprastai – darbuotojai tai daro netgi negaudami jokių papildomų finansinių motyvacijų (tokių, kaip apmokami viršvalandžiai). Tačiau tai nereiškia, kad Jūs, kaip verslo savininkai, negalite rasti kitų būdų, kaip padaryti savo darbuotojus laimingais ir atsidavusiais.
     
    Neretai smulkiojo verslo savininkai galvoja, kad, lyginant su didelių įmonių akcininkais, jie yra nepalankioje situacijoje, nes pastarieji turi “didesnę finansinę galią”. Tikrai taip. Didelės įmonės savininkai tikrai gali sau leisti daugiau. Tačiau jie negali sau leisti vieno labai svarbaus dalyko – asmeniškumo su darbuotojais. Jie negali sau leisti pažinti kiekvieną darbuotoją, matyti, kad jį/ją slegia kažkokios problemos asmeniniame gyvenime ir panašiai. Tai sau gali leisti tik nedidelių įmonių savininkai, pas kuriuos dirba nedidelis skaičius darbuotojų ir dar nėra pastatyta “biurokratijos ir vadovų siena”. Smulkaus verslo vadovai pažins savo darbuotojo emocijas, žino, kas teikia jiems džiaugsmą ir panašiai. Turėdami tokią informaciją ir artimesnius santykius su savo darbuotojais, Jūs galite sudaryti puikius tarpusavio santykius (beje, esu jau apie tai minėjęs ne viename savo straipsnyje), kurių dėka darbuotojai bus pasiryžę žengti tą “papildomą žingsnį” dėl Jūsų verslo.
     
    Suteikite jiems laiko poilsiui. Suteikiamas papildomas laikas poilsiui nereiškia, kad tą dieną Jums turi trūkti darbuotojų. Galima tai išspręsti kiek kitaip – pvz. vasarą suteikiant laisvą popietę penktadienį. Galima duoti ir papildomą išeiginę dieną po ilgai trukusių atostogų, kad darbuotojas “atsigautų”. Tuo labiau – jeigu buvo išvykęs pailsėti į užsienį. Skatinkite darbuotojus atlikti būtinas užduotis (įgyvendinti projektus) ir patiems sau pasidaryti laisvesnę savaitės pabaigą. Čia būdų skatinti darbuotojus tikrai yra nemažai.
     
    Suteikite premiją kritiniu laikotarpiu. Sakykime, Jūs tikrai gerai sutariate su savo darbuotojais ir žinote nemažai faktų apie jų asmeninį gyvenimą. Naudokitės šiomis žiniomis, kad tinkamai padėti savo darbuotojams, kai jiems tos pagalbos labiausiai reikia. Sakykime – kažkas iš darbuotojų susilaukė šeimos pagausėjimo ar susirgo vaikas (ar antroji pusė). Tokie nutikimai visuomet reikalauja papildomų išlaidų kiekvieno žmogaus gyvenime. Suteikite darbuotojams “premiją” tokiais momentais. Nereikia sakyti tokių dalykų, kaip “girdėjau, tavo žmona greitai gimdys. Padaryk man šitą projektą iki galo ir duosiu tau premiją“. Tai – šantažas. Taip, Jūs esate darbdavys ir darbuotojas turėtų padaryti tą projektą. Tačiau kai premijos (finansinės pagalbos) skyrimą susiejate su darbu, o ne su savo gera valia – tuomet ir darbuotojas tai priima atitinkamai kitaip. Nereikia sieti Jūsų noro padėti su darbu. Siekite tai su žmogiškumu ir supratimu. Neįsivaizduojate, koks tai galingas ginklas.
     
    Būkite liberalūs. Ne, aš neprašau Jūsų keisti savo politinių įsitikinimų. Tiesiog reikia daug lanksčiau žiūrėti į tai, kas vyksta aplink Jus. Jūsų darbuotojai įdeda visas pastangas į tai, kad Jūsų verslas būtų klestintis (jeigu dabar, perskaitę šią frazę, pagalvojote – “ne, neįdeda“, tuomet pas Jus dirba netinkami darbuotojai. Laikas galvoti apie jų keitimą, o ne skatinimą). Mažiausiai, ką galite padaryti dėl tokių darbuotojų – tai suprasti juos, kai jiems staiga prireikia išeiginės dienos ar pusdienio. Arba pasikeičia asmeninis gyvenimas ir reikia dirbti kiek kitokiu grafiku. Jeigu Jūsų darbutojas turi kažkokį asmeninį sunkumą – padėkite jam/jai sudaryti kitokį darbo grafiką, kurio dėka jis/ji galės susidariusią problemą išspręsti negalvodamas, kad paklius į savo boso (Jūsų) nemalonę ar pakenks savo karjerai. Gyvename technologijų laikais ir galima suteikti darbuotojui galimybę laikinai dirbti iš namų, jeigu tai tikrai yra būtina ir be to žmogaus kelias dienas negalima apsieiti. Reaguokite į susidariusias problemas ir kartu ieškokite sprendimų. Jeigu Jūsų verslas leidžia dirbti tokiomis sąlygomis – kodėl gi to nepadarius?
     
    Padėkite darbuotojams tobulėti. Šitaip jie tobulės ne tik patys, tačiau ir tobulins Jūsų verslą. Siųskite juos į mokymus, seminarus, komandiruotes. Tai nėra išlaidos (teko turėti klientą, kuris tokius dalykus vadindavo išlaidomis, o marketingo biudžetas įmonėje buvo lygus nuliui). Tai – investicija. Daugelis įmonių savininkų vengia investuoti į savo darbuotojų tobulinimą ne todėl, kad nenori, jog kartu tobulėtų įmonė, o todėl, kad bijo, jog toks darbuotojas išeis iš darbo ir išsineš “žinias”. Pasakysiu tai vieną vienintelį kartą (bent jau šiame straipsnyje) – jeigu mokėsite išlaikyti darbuotoją, jis niekur kitur dirbti neis. Dar galite nupirkti savo darbuotojams narystę sporto klube. Nors asmeniškai aš – tokį darbdavio žestą palaikyčiau jo noru pasakyti man, jog esu “ne formoje” :)
     
    Maitinkite juos! O, taip… Nemokamas maistas daro stebuklus net ir šiais laikais. Tai – vienas iš lengviausių (ir geriausiai vertinamų) darbuotojų skatinimo žestų. Tai – puikus būdas padėkoti savo darbuotojams už puikiai atliktą darbą arba pabaigtą projektą. Turėčiau pabrėžti, jog baigus projektą, kurio pelnas matuojamas bent jau 5-iais skaičiais – nereikėtų “skatinti darbtuojų” užsakant picą į biurą. Darbuotojai, sugeneravę Jums tokį pelną, nėra asilai ir morkomis jų maitinti nereikia. Leiskite sau paaukoti dalį to pelno ir nusiveskite juos į restoraną verslo pietums. Jeigu dar niekada nesate skatinę savo darbuotojų “per skrandį” – rekomenduoju tai pabandyti.
     
    Užtikrinkite, kad darbuotojai turi absoliučiai viską, ko jiems reikia darbui. Patikėkite (vėlgi – kalbu iš asmeninės patirties), nieko nėra blogiau, kai reikia skubiai suprogramuoti interneto svetainę (daugiafunkcinę), o tai darančio žmogaus kompiuteris veikia lėčiau už skaičiavimo mašinėlę ant stalo. Taip pat teko matyti, kaip į biurą atvyksta darbų vykdytojas (statybų versle) ir sako, kad jau pirko (įmonės savininko nurodymu) 4 pigius pjūklus, kurie neatlaiko vieno darbo. Manau, kad gerų darbo įrankių ir tinkamų priemonių būtinumo klausimą reikia spręsti greitai ir efektyviai. Kitaip – stos darbai, bus neigiama atmosfera ir galutiniame rezultate – vis tiek reikės pirkti gerus darbo įrankius, prarasite galimą pelną dėl laiko sąnaudų ir t. t. Paklauskite savo darbuotojų, ar jiems nieko netrūksta, kad galėtų atlikti pavestus darbus, ar jie turi visas tam reikalingas darbo priemones, ar nereikia kažko nupirkti ar išnuomoti. Netgi jeigu nereikia – parodymas, jog Jums rūpi, bus įvertintas labai teigiamai.
     
    Lepinkite juos. Tiksliau – jas! Daugelyje įmonių dirba mišrus kolektyvas – tiek vyrai, tiek moterys. Kelias į vyro širdį (verslo atveju – protą?) yra per skrandį. Bent jau taip teigia populiari patarlė. O kaip parodyti moterims, kad jos, kaip mūsų darbuotojos, yra vertinamos? Visu pirma – parodykite joms, jog jos – išskirtinės. Netaikykite metodų, kurie “puikiai veikia su vyrais”. Nereikia moterų kviesti pasivažinėti kartingais ar išgerti po darbo alaus. Tačiau ir su dovanomis moterims reikia elgtis itin atsargiai. Kaip minėjau aukščiau – pavyzdžiui, narystė sporto salėje: tokia dovana gali kolektyve esančią moterį ne paskatinti, o įžeisti. Padovanokite poilsį SPA, masažą ar panašią procedūrą. Vėlgi – apsilankymai pas manikiūristę, kirpėją, depiliacijos procedūra ir panašios dovanos – griežtas tabu!
     
    Padėkite jiems išeiti iš darbo. Ganėtinai keistas punktas, ar ne? Tačiau labai (turiu omenyje – labai labai labai) maža dalis darbdavių moka atleisti netinkamą darbuotoją. Reikia nepamiršti to, kad gyvename technologijų amžiuje, kur naujas kandidatas gali nesunkiai pasidomėti atsiliepimais apie Jūsų verslą. O neigiamus atsiliepimus, sutikite, rašo ne patenkinti darbuotojai. Ir ne vien tai. Labai gali būti, kad po kelių metų, darbuotojas, kurį atleidote, įgys reikiamas žinias ir patirtį, bei užsirekomenduos kaip vienas geriausių srities specialistų. Juk Jums būtų į naudą, kad jis grįžtų pas Jus ar bent jau pasidalintų su Jumis įgytomis žiniomis, patartų? Tik abejoju, ar atleidus darbuotoją netinkamai – jis/ji norės susitikti net puodeliui kavos. Prieš atleisdami darbuotoją – pakalbėkite su juo. Ramiai paaiškinkite, ko iš jo tikitės, kokios statomos užduotys ir pabandykite išsiaiškinti, kodėl tos užduotys nėra įvykdomos. Galbūt – tai nėra darbuotojo kompetencijos trūkumas? Tačiau jau galutinai nusprendę atsisveikinti su Jūsų verslui netinkančiu asmeniu – pasakykite, kad suteiksite jam/jai geras rekomendacijas, pasidalinkite savo įžvalgomis, kurioje srityje jam/jai būtų geriausia ieškoti darbo, kuriame galėtų geriausiai realizuoti save ir t. t. Atsisveikinkite gražiuoju ir Jus minės taip, kaip atsisveikinsite.
     
    Galėčiau pateikti Jums dar eilę patarimų, tačiau kas tuomet būtų Jūsų verslo vadovas – Jūs, ar aš? Pagalvokite, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su Jumis ir taip elkitės su savo darbuotojais. Dar geriau – atsiminkite laikus, kai patys buvote samdomais darbuotojais (jeigu tai buvo) ir kaip jautėtės tuomet. Nekartokite klaidų tų žmonių, apie kuriuos negalėtumėte pasakyti gero žodžio. Jūsų darbuotojai yra Jūsų verslo veidas ir Jūsų didžiausias turtas. O turtą reikia saugoti ir didinti. Nešvaistykite jo.
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo Guru portalo.
  19. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į superolia IV + darbas + mokslas = mokesčiai?   
    uz tave moka pagrindini PSD, tai tas, kuri nedirbantys/nesimokantys moka kas menesi. Bet, deja, metu gale reikia susimoketi 9 proc nuo puses pelno PSD ir 28.5 proc. nuo puses pelno VSD.
     
    del mokesciu nuo veiklos geriausia pasikonsultuoti vmi, nes yra veiklu, kur galima ivariai traktuoti, ir gali arba ta arba ta taikytit, tad geriausia ten nuvaziuoti, arba gerokai pakabeti ant ragelio.
  20. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į lottomanjack Kodėl tinklinis marketingas nėra marketingas?   
    Su dauguma jūsų argumentų sukintų. Bet apie analitiką geriau nesakytumėt, žinau aš tos ANALitikus. :)
    Visą beda tame, kad čia susirinko ir diskutuoja apie dalykus kurių visiškai neišmano. Na kas čia, išskyrus mane turi ekonomikos laipsnį, arba nors jos mokėsi? Niekas, bet duoda savo ANALitinę išvadą. Bet pats įdomiausias dalykas, beveik visi skaičiuoja svetimus pinigus. Tamstos, jus geriau savo pinigus skaičiuokite ir galvokite kaip uždirbti daugiau, o ne svetimus. Nuo svetimų pinigų pas jus kišenėse tikrai nepadaugės.
     
    Pabandysiu paskutinį kartą pabandyti paaiškinti kas yra tinklinis marketingas. Pavardžiui Jonas yra prekės gamintojas, pagamino ir nežino kaip ir kur šios prekės parduoti. Pas Joną ateina Petras ir sako, aš galiu tau padėti, bet kiek tu man už tai sumokėsi? Jonas sako, parduok šią prekę už 20 litų ir 15% gali pasilikti sau, o man atiduosi 17 litų. Susitarė ir Petras pradėjo bėgioti ir pardavinėti. Prisibėgiojo ir pagalvojo, o kam man vienam bėgioti? Geriau aš atiduosiu iš savi 15% 10% savo draugams kaimynams ir t.t. tegul jie man padeda. Drauge daugiau parduosim. Jo draugai pabėgiojo ir pagalvojo kaip Petras, atiduosim iš 10% 5% kitiems tegul jie bėgioja irgi. Va jums ir gavosi tinklinis marketingas iš 3 pakopų. Jeigu Petras bėgiotu tik viens jis mažiau parduotų prekių, o šio atvejų jis parduos prekių žymiai daugia. Nes geriau parduoti 2 milijonus butelių Coca-Colos po 2 litus, negu 1 butelį už milijoną.
     
    Ar daug Maxsima parduotu prekių jeigu būtu tik viena parduotuvė visoje Lietuvoje? O yra tinklas, kurį ji plečia. Tai irgi tinklinis marketingas.
     
    Paskaitykite temą uždarbis iš tinklapių, ten irgi visur yra tinklinis marketingas. Tai iš ko jus čia bandote juoktis? Patys iš save?
     
    Taigi, ponai, nustokite šnekėti nesamanės. Ir nemasturbuokite geriau šią temą. Nes dauguma jūsų paprasčiausiai nieko neišmanantis pienburniai. Netgi ir buvusi ANALitikai.
  21. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į loorenzas Vietos kuriose dirbau   
    Tai va, nusprendžiau ir aš pasipasakot apie savo darbo įspūdžius :) Dirbti užsinorėjau kažkur nuo 15 metų, kadangi mano tėtis yra statybininkas, visų galų, tai matydavau ka dirbdavo, patiko ir man, smalsiai norėjau išbandyt. taigi po 10 klasių, kartu per vasara su juo dirbau statybose(dviese gaudavom darbų pas kokių tai žmonių), dirbau kaip pagalbinis, aišku nelegaliai, visai patiko, šiek tiek užsidirbau.
    Po 11 klasių, vėl vasarai ieškojaus darbo, ir vėl su tėčiu įsidarbinau, šį kart legaliai, puse etato. Dirbom dviese, tačiau jau per firmą. Kaip ir dauguma statybos įmonių, turėjo savo minusų. Ypač vadovas nepatiko, visad apsivertęs darbais, nuolat nieko nespėja, darbai vėluoja, pats užgeria.. (alkoholis šiame darbe buvo dažnas atvejis, visgi statybos) Patiko tai, kad dirbome dviese, mūrijom kaminus, aukštis didelis, bet patiko, nauja patirtis, o ne vien plytų nešiojimas, ar griovių kasimas. Visą vasarą neišdirbau, nes prasidėjo nesklandumai su ta pačia firma, todėl išėjau.
    Baigus 12, Nusprendžiau vėl ieškotis kažko, šįkart statybų buvau atsikandęs.. norėjosi švaresnio darbo. Taigi pavyko įsidarbint į kooperatyvo parduotuvę, kaip dukterinę senukų parduotuvę. Dirbau pardavėju-konsultantu. Pradžioje buvo baisu, Visgi reikėjo bendrauti su žmonėmis, o dar ir išmanyti prekes(konsultavau per du skyrius, elektronikos prekės, plius kabeliai, lemputės, jungikliai ir pan). Buvo visko, bet laikui bėgant išmokau bendraut, įgavau neįkainojamos patirties. Rudeniui atėjus, stojau mokytis, tačiau studijas mečiau, nes supratau, kad ne ten įlindau. Tada vėl reikėjo ieškotis darbo, nes visgi nesinori ant tėvų gyvent. Taigi įsidarbinau į vieną gręžinių firmą(tiesiami nauji vamzdynai, pasitelkiant giluminio gręžimo aparatą) Darbas buvo tragiškas. Pirmiausia tai, kad ir koks oras, dirbi lauke, su lietpalčiu, jei šalta į guminius kiši pašiltinimus, kad tik kojos nešaltų. Kita tragedija, tai - darbų vykdytojas. Tokio gyvuliško elgesio dar nebuvau matęs. Nesistebiu kodėl dar ir šiandien jie pastoviai deda skelbimus dėl darbo.. Dirbome dviese naujokai, kaip pagalbiniai, todėl mus pastoviai keikė ir koliojo. Darbo neduodavo, bet atvažiavęs apšaukdavo, kad nieko nedirbam.(viską cenzūruoju..)Taigi buvau iniciatorius, ir išėjau iš darbo, iš paskos ir bendradarbis.. tiesa, už kelias savaites išmokėjo gan gerai, bet tie pinigai neverti tų nervų.
    Teko ieškotis kito darbo, ir tai užtruko, nes artėjo žiemos metas. Įsidarbinau gamykloje, per įdarbinimo agentūrą. Galvojau pabandysiu, visgi nieko neprarasiu. buvo pamaininis darbas, grafikas labai durnas(pvz - 5 popietinės, viena laisva ir vėl naktinės). Išdirbau apie savaitę. Nepatiko tas cechas, jo darbas, visi kaip robotai, pertrauka - bėgi, dirbti - bėgi, atsižymi. Kiti kurie iš seniau dirbo, tai matėsi, užsimerkę vaikšto, monotonija.. Tad užteko savaitės, kad suprasčiau, kaip greit nudurnėsiu tokiam darbe. Todėl nusprendžiau ir vėl išeiti..
    Po to ir vėl sekė naujo darbo paieškos. Gavau pasiūlymą dirbti apsaugos firmoje. Darbas pasirodė įdomus, todėl sutikau. Turėjau saugoti didžiulę teritoriją. Aplamai darbas patiko, bet pasijautė ir minusai. Tarp paprastų darbo dienų, kai budėdavai apie 12val., kas kelinta diena reikėjo dirbti po parą. Pajaučiau, kad parą dirbti mano organizmui daug kainuoja, tad pradirbęs kelias savaites, nutariau nerizikuot, ir išėjau.
    Tuomet sekė ilgas savęs ieškojimas, buvo dienų, kai galvojau, kad esu per daug išpuikęs, kad be reikalo išėjau iš darbų ir pan.. (stogas pradėjo važiuot..) Tačiau, tada gavau kvietimą pokalbiui į Senukus. Tąkart gerai apgalvojau, bet nutariau darbintis. Priėmė dėl patirties, dirbus ankščiau, parduotuvėje. Darbas patiko, nors iš pradžių, vėl reikėjo apsiprasti, bendrauti su žmonėmis. Dirbau jau santechnikos skyriuje. Tad reikėjo daug ką išmanyti, būdavo įvairių situacijų, bet tobulėjau su kiekviena diena. Buvau paprastas prekių pildytojas, tačiau, daugiausia konsultavau žmones, žinoma, ko nežinojau, kviesdavausi pagalbos. Kolektyvas patiko, linksmas. Na iš minusų, tai gal buvo tokie, kad man teko važinėti iš kito miestelio, todėl nuo algos -200~, dar iš minusų, tai skersvėjai, pakirto man sveikatą, nes nuolat teko lakstyti, sušilusiam.. O Šiaip pliusai, tai kolektyvas, galimybė susiderinti tau patogų grafiką. Atėjus vasarai, ir supratus kad užkniso būt su sloga ir kosuliu, pradėjau vėl mąstyti, ką daryt. Ir vieną dieną gavau pasiūlymą ateiti dirbti į firmą, kuri užsiima nuotekų tinklų įrenginėjimu, tvarko gamyklų, valymo mechanizmus, bei pačius rezervuarus. Taigi teko išeiti iš senukų, vien dėl didesnės algos( nors senukuose vadovas siūlė pakelti pareigose, ir pakelti atlyginimą). Darbas naujoje firmoje patiko, nebuvo monotonijos. Kiekvieną dieną nauji iššūkiai, nauji darbai. Darbai nebuvo sunkūs. Ėjau montuotojo pareigas, nors patirties, apart statybų neturėjau. Kolektyvas taip pat geras buvo, darbo valandos neilgos, žodžiu gyvent buvo galima. Tačiau vasarai baigiantis pasimatė ir minusų. Algos reikia čiut ne maldaut, kad išmokėtų. Darbai kai kurie vyko neorganizuotai, na bet čia jau gal per plačiai aš.
    Dabar sėdžiu be darbo, tiesa įstojau iš naujo į kitą kryptį, kol kas nesigailiu. Apibendrintai galiu pasakyt, kad darbas žmogų labai keičia, ir reikia pabandyti visokio darbo. Manau man labai pasisekė, kad turėjau galimybių išbandyt šitiek įvairių darbų. Nors atlyginimas buvo kai kur ir juokingas (minimumas, ar šiek tiek daugiau), tačiau manau svarbiausia tai praktika kurią įgauni. Ypač kai esi jaunas.. Siūlyčiau visiem pabandyt padirbti pardavėju, konsultantu. Tai labai padėjo man, išmokti bendrauti, spręsti problemas, aplamai, sužinojau šitiek įvairių žinių, nuo vadybos, iki komunikavimo. Juodas darbas padėjo dar geriau suprast, kaip sunku rast savo nišą, savo pašaukimą.
     
    Įdomu buvo perskaityti visą šią temą, pilna įdomių minčių ir atradimų. Manau svarbiausia nepasiduot, ir ieškot!;)
    Na o pabaigai tai galiu paminėt, kad esu be darbo, studentas, ir ieškau kažkokio tai darbelio internete, visuomet lauksiu žinučių :)
  22. Patinka
    juoduke0129 sureagavo į Legal Vietos kuriose dirbau   
    Sumasčiau ir aš prisidėt prie šios temos. Darbo paieškas pradėjau septyniolikos, bet tuo metu, gal dėl netikėtos krizės, visi darbdaviai mano miestelyje kratėsi jaunų darbuotojų, klausdavo amžiaus ir perkreipdavo veidus sužinoję, kad nesu pilnametis. Po metų per savo aštuonioliktą vasarą nusprendžiau, jog darbdaviai palankiau žiūrės į mane. Neklydau, kadangi darbo birža nieko gero nesiūlė, o ir pasitikėjimo kažkodėl nekėlė, darbo pradėjau ieškotis pats. Lipau ant dviračio ir važiavau į įmonės kuriose maniau galintis kaip nors save realizuoti, pirma vieta kurią aplankiau buvo smulki lentpjovė, priėmė. Dirbau 3 savaites, darbas buvo neįformintas, atlyginimas nestabilus (nuo 15 iki 60lt už pilną darbo dieną), mokėdavo už atliktus darbus, kas savaitę. Dirbt buvo pakankamai lengva, reikėdavo paruošt rąstus pjovimui gateriu, tik dienos pabaigoj kai reikdavo pakraut pilną ir nemažą "kuzovą" rąstų tekdavo kiek pavargt. Darbovietėj buvo toleruojamas alkoholis ir neproduktyvus darbas, po kurio laiko darbo išvis nebeliko ir savaitę buvau laisvas, per tą savaitę spėjau susirasti kitą darbą ir darbdaviui paskambinus atsakiau, kad nebedirbsiu.
    Antroji darbovietė vėlgi buvo lentpjovė, tik šį kart gerokai didesnė ir rimtesnė, turėjo net pavadinimą - "Piramidus". Įsidarbinau oficialiai, turėjau net sodros pažymėjimą pasidaryt :D. Viršininkas buvo toks Drąsius kurį pamatyt besišypsantį būdavo blogas ženklas. Darbovietės kolektyvą sudarė visokie girtuokliai, nenusisekėliai, kaimietukai ir lygtinai paleisti. Praplėčiau akiratį, sužinojau apie gyvenimą kalėjime iš bendradarbių, pamačiau linksmesnį darbą kai nėr valdžios (alutis per pertraukas), na ir pramokau važinėt su autokrautuvu. Iš esmės kolektyvas buvo gan draugiškas tik kiek nenusisekęs, bet dirbt liūdna nebūdavo :) Atlyginimas buvo 860lt per mėnesį ir pradirbau ten 1,5 mėnesio.
    Sekančią vasarą, po egzaminų vėl kibau į savarankiškas darbo paieškas, šį kartą buvo kiek sunkiau, nes lankiausi tik patikimiau atrodančiose įmonėse. Buvau gavęs pasiūlymų dirbt ilgiau negu tik vasarą, bet to nedariau, nes artėjo studijos. Įsidarbinau logistikos įmonėje pavadinimu "Talga". Ten pakraudavom ir iškraudavom, rankomis, liftais ar krautuvais, iš fūrų buitinę techniką ir kitokį brūdą. Pats darbas nebuvo sunkus, nes turėdavom daug laisvo laiko kol atvažiuodavo priekabos (viena diena buvo išvis laisva, tai pražaidėm kortom ir dar baigiau darbą išlošęs pinigų, dar tuo metu mokėjo už valandas praleistas darbovietėj :D). Kolektyvas buvo tikrai linksmas sudarytas iš jaunų bei pagyvenusių žmogėnų, net vienas kitas labiau išprusęs pasitaikydavo. Praplėčiau pažintis, supratau kaip viskas vyksta sandėliuose, kartais net gaudavau atlikt pačių sandėlininkų darbelius. Dirbau ten apie 2 mėnesius, atlyginimas su viršvalandžiais gavosi apie 1,2k per mėnesį. Iš minusų gal būtų tai, kad toks darbas su laiku atsiliepia sveikatai, bet regis to nepajutau.
    Įpusėjus studijoms nusprendžiau rasti darbo Kaune, sužinojau apie tokią laikino įdarbinimo agentūrą "Biuro". Taigi nuo sausio į ją ir įsidarbinau, darbovietės buvo įvairios, teko dirbt "Volfas Engelman", "Inventa", "Freda", "Itella", "Vaga", "Achema" ir dar kažkur :D Iš esmės darbas visai patiko, susipažinau su daug naujų žmonių, susipažinau su įmonių veikla, pajutau kas yra naktinis darbas. Didžiausias pliusas buvo tas, kad darbdaviai derindavo darbą su studijomis, gavęs darbo pasiūlymą, galėdavau atsisakyti, kuomet atsirasdavo laisva nuo paskaitų diena pranešdavau ir ne retai sulaukdavau vienokio ar kitokio darbo. Minusas buvo mažokas atlyginimas (100-800 per mėnesį), nors tarifai skirdavosi priklausomai nuo darbovietės į kurią siųsdavo.
    Sulaukęs šių metų vasaros nusprendžiau susirasti ką nors geriau apmokamo, kadangi apsigyvenau barake atsirado galimybė patogiau dirbti Kaune. Po savaitės ieškojimo buvau pakviestas į "Baltic Logistic Solutions" (Sanitex, Maximos ir kitų įmonių sandėliai) pokalbiui dėl darbo, prieš tai reikėjo praeiti atranką "Headex" įmonėje. Įsidarbinau, didžiausias nepatogumas buvo tas, kad sandėliai randasi apie 16km nuo mano bendrabučio, bet susėsdavom penkiese į vieną mašiną ir kelionė atsieidavo po 2 litus per dieną. Pats darbas buvo ne iš lengviausių, tekdavo dirbt termo sandėlyje maistui (+4 C) ir išrūšiuot pakrautas dėžes pagal maršrutus. Darbo laikas nuo 21 iki 6, viršvalandžiai bent po 15 minučių visiškai įprastas dalykas. Kolektyvas nepastovus, nes žmonės vis keičiasi. Pliusai buvo atlyginimas (1800lt per menesį), karjeros galimybės (jei tave pastebės gali būti paaukštintas), minusai tai, kad mažai laisvų dienų (ne darbo diena tik šeštadienis, visos kitos dienos priklauso nuo to kaip sudarys grafiką, 20-23 d.d. per mėnesį, plius papildomų gali būt, bet jos neprivalomos), atsiranda problemos su miegu, kenčia nugara, reiklūs viršininkai, sunku viską suspėt padaryt laiku.
    Tai va tiek tos mano litanijos apie darbą. Tikiuosi neišsiplėčiau per daug :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...