Pereiti prie turinio

Friday

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    519
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo SofteriZ Kaip padaryti vardadienių, orų, tv programos ir t.t. autosistemą   
    Iki mokslo metų pradžios dar liko šiek tiek laisvo laiko, tai nutariau parašyti tokį straipsnelį. Gal kam bus naudingas.
     
    Kažkada pačiam niekaip nedavė ramybės klausimas, kaip įmanoma tinklalapyje sukurti sistemą, kad rašytų kokie šiandien vardadieniai, orai, tv programa ir t.t., ir kad automatiškai tai keistųsi, kad nereikėtų pačiam administratoriui keisti. Tokiai sistemai sukurti didelių žinių nereikia, bet vis tiek reikia bent PHP pagrindų išmanymo, tačiau pasistengsiu parašyt paprastai ir aiškiai, kad jei prireiks, tai galėtų pabandyt susikurti ir PHP nemokantys žmonės.
     
    Šį uždavinį galima atlikt ne vienu būdu. Galima naudoti soketus, curl, bet aš parodysiu paprasčiausią variantą, su file() funkcija.
     
    Tarkim darome sistemą, kuri turėtų parodyti šiandienos vardadienius. Pirmiausia turime internete susirasti kitą tinklalapį, kuriame tokia sistema jau yra. Pvz.: http://www.sveikinimai-sveikinimai.lt/vardadieniai/
     
    Darbas:
     
    Pirmiausia reikia mums prisijungti prie tinklalapio, iš kurio imsime informaciją, šiuo atveju vardadienius. Kad būtų aiškiau, pradžiai galima pasirašyti tokį skriptuką:

    <?php $nuskaityti_i_masyva = file('http://www.sveikinimai-sveikinimai.lt/vardadieniai/'); for($i=0;$i<=count($nuskaityti_i_masyva);$i++) { $src .= $nuskaityti_i_masyva[$i]; } echo $src; ?>
    Dabar paleidę šitą kodą pamatysit savo adresą, tačiau http://www.sveikinimai-sveikinimai.lt/vardadieniai/ puslapio išvaizdą. Su file() funkcija prisijungiame prie jau minėto tinklalapio, nuskaitome HTML kodą ir sudedame į masyvą. Toliau seka ciklas. Ciklo tikslas - masyvą su tinklalapio HTML kodu paversti paprastu kintamuoju. Visas tinklalapio HTML kodas yra priskiriamas kintamajam $src. Tam, kad patikrinti ar viską atlikome teisingai, parašome echo $src;
     
    Dabar, kad būtų lengvesnis tolimesnis darbas, eilutę echo $src; ištrinam ir vietoj jos parašom: echo htmlspecialchars($src);
     
    Funkcija htmlspecialchars() išjungia HTML tagus. Tarkime jei parašysime echo '<b>Labas</b>'; tai mums grąžins: Labas, bet jei parašysime echo htmlspecialchars('<b>Labas</b>'); tai mums ir grąžins: <b>Labas</b>.
     
    Taigi, parašę echo htmlspecialchars($src); pamatome visą puslapio HTML kodą. Pamatome todėl, kad atlikus pirmuosius veiksmus, mums buvo grąžintas to puslapio HTML kodas su visais HTML tagais ir mes matėme puslapio išvaizdą, o dabar, kai pasinaudojom funkcija htmlspecialchars(); tai išjungėme visus HTML tagus, ir matome jau nebe puslapio išvaizdą, bet jo HTML kodą.
     
     
    Pirmas darbo etapas įveiktas. Dabar laikas kitam etapui - teksto karpymui.
     
    Turime prieš akis mums reikalingo puslapio HTML kodą. Kad nereiktų ilgai knaisiotis prie kodą, galime tiesiog pasinaudoti ctrl+f. Prieš tai užmetam akį kieno šiandien vardadieniai (šiuo metu, kai rašau straipsnį, vardadienius švenčia: Steigvilė, Augustinas, Patricija). Taigi, spaudžiu ctrl+f ir suvedu tekstą Steigvilė, Augustinas, Patricija (žinoma kas skaitys šį straipsnį kitomis dienomis, tai turės vesti nebe šituos vardus) ir spaudžiu Enter. Mane iškarto "numetė" prie tos HTML kodo vietos, kurioje yra vardai. Aplinkui matome labai daug visokio mums nereikalingo teksto, o mums reikia tik vardų, vadinasi turėsime išsikirpti vardus.
     
    Šiai užduočiai galime naudoti daugybę funkcijų, daugybę būdų, bet asmeniškai tam naudoju explode(), strpos(), substr() ir kartais str_replace() funkcijas.
     
    Paprasčiausiai yra viską atlikti su explode() funkcija (su ja šiuo atveju ir atliksim darbą), bet trumpai apžvelgsiu visas paminėtas funkcijas (gal kam prireiks).
     
    Funkcijos:
     
    strpos() - nustato kokio nors ženklo poziciją tekste. Reikalauja 2 argumentų: 1. Tekstas, kuriame ieškosim mums reikalingo simbolio vietos. 2. Simboli-s/ai, kurių ieškosim tekste. Pavyzdys:

    <?php $pozicija = strpos('a475c45j', 'c'); echo $pozicija; ?>
    Gausim atsakymą: 4, nes ieškom raidės "c" tekste "a475c45j" (P.S. Šitoj funkcijoj pirma pozicija yra prieš pirmą raidę, šiuo atveju prieš raidę "a").
     
     
    substr() - funkcija skirta iškirpti kokią nors vietą iš teksto. Reikalauja 3 argumentų: 1. Tekstas, iš kurio kirpsim. 2. Ženklas (skaičiumi), nuo kur pradėsim kirpti (jei užmeskit akį į strpos() jau manau turėtumėte pastebėt ryšį). 3. Kiek kirpsim (skaičiumi). Pavyzdys:

    <?php $kerpam = substr('labas kaip sekasi?', 6, 4); echo $kerpam; ?>
    Atsakymą gavom "kaip". Skaičius 6 nurodė, kad pradėsim kirpti nuo 6 ženklo, o skaičius 4 parodė, kad kirpsim per 4 ženklus (tarpas taip pat skaičiuojasi kaip ženklas).
     
     
    explode() - funkcija skirta tekstą skaidyti į masyvą pagal kažkokį ženklą. Reikalauja 3 argumentų, tačiau mums svarbūs tik pirmi 2 argumentai: 1. Ženklas, pagal kurį skaidysim tekstą. 2. Tekstas, kurį skaidysim. Pavyzdys:

    <?php $tekstas = 'labas z kaip z sekasi'; $skaidom = explode('z', $tekstas); echo $skaidom[0]; ?>
    Atsakymą gavome "labas". Todėl, kad nurodėme, kad tekstą skaidysime pagal raidę "z". Kadangi raidė "z" paminėta 2 kartus, vadinasi tekstą perskėlėme į 3 dalis: "labas", "kaip" ir "sekasi". echo $skaidom[0]; - laužtiniuose skliaustuose nurodome kokią dalį norime pamatyti (masyve pradedama skaičiuoti nuo 0). Jei parašysime echo $skaidom[1]; - atsakymą gausime "kaip". Jei parašysime echo $skaidom[2]; - atsakymą gausime "sekasi".
     
     
    str_replace() - funkcija skirta vienus žodžius arba ženklus pakeisti kitais žodžiais arba ženklais (dažnai naudojama kuriant įvairias bendravimo sistemas, kad cenzūruoti keiksmažodžius). Reikalauja 3 argumentų: 1. Žodžiai, kuriuos norime pakeisti. 2. Kokiais žodžiais pakeisime tuos neįtikusius žodžius. 3. Tekstas, kuriame bus tie žodžiai. Pavyzdys:

    <?php $tekstas = 'labas kajp tau sekasi?'; $pakeista = str_replace('kajp', 'kaip', $tekstas); echo $pakeista; ?>
    Atsakymą gausime "labas kaip tau sekasi?", nes žodį "kajp" pakeitėme žodžiu "kaip".
    Tikiuosi, kad jau įžvalgesni (nemokantys PHP) suprato, kad argumentai funkcijoje skiriami kableliais. ;)
     
     
    O dabar visas kodas:

    <?php $nuskaityti_i_masyva = file('http://www.sveikinimai-sveikinimai.lt/vardadieniai/'); for($i=0;$i<=count($nuskaityti_i_masyva);$i++) { $src .= $nuskaityti_i_masyva[$i]; } $skeliam_pradzia = explode('"virsus_vardadieniai_tekstas">', $src); $skeliam_pabaiga = explode('</span>', $skeliam_pradzia[1]); echo '<b>Dienos vardadieniai: </b>'.$skeliam_pabaiga[0]; ?>
     
    Kodo pradžią jau aiškinau viršuje. Dabar žiūrime toliau. Eilutė: $skeliam_pradzia = explode('"virsus_vardadieniai_tekstas">', $src); - šita eilutė reiškia, kad perskeliam visą tekstą ties žodžiais "virsus_vardadieniai_tekstas"> Jei po šitos eilutės parašysime echo htmlspecialchars($skeliam_pradzia[0])."<br/><br/>"; tai pamatysime visą pirmą teksto dalį, kurią atskėlėme. Iki pat vardų. Tačiau mums pirmos dalies nereikia, mums reikia dalies su vardais, vadinasi $skeliam_pradzia[0] mums netinka. Bandom $skeliam_pradzia[1]. Parašę echo htmlspecialchars($skeliam_pradzia[1])."<br/><br/>"; jau pamatysime vardus, tačiau vis dar gale vardų liks šiek tiek mums nereikalingo HTML kodo. Vadinasi $skeliam_pradzia[1] mums tinkamas, bet dabar dar reikia nuimt tą pabaigą su HTML simboliais ir keliais žodžiais. Žinoma galime pasinaudoti funkcija str_replace(), bet galim dar kartą panaudoti funkciją explode().
    $skeliam_pabaiga = explode('</span>', $skeliam_pradzia[1]); - šita eilutė nurodo, kad skeliam likusį tekstą per simbolį </span>. Jei po eilute $skeliam_pabaiga = explode('</span>', $skeliam_pradzia[1]); parašytumėm echo htmlspecialchars($skeliam_pabaiga[1])."<br/><br/>"; tai gautumėm tuos likusius HTML simbolius ir kelis žodžius, kitaip tariant pabaigą, nes parašėm $skeliam_pabaiga[1], bet mums nereikia tos pabaigos, vardai buvo pradžioje, vadinasi mums tinkamas yra $skeliam_pabaiga[0]
    Pabaigoje paparasčiausiai parašome echo '<b>Dienos vardadieniai: </b>'.$skeliam_pabaiga[0]; ir išvedame šiandienos vardadienius į ekraną. Viskas. ;)
     
    Veikiantį skriptą galite pamatyti čia: http://mobilus24.lt/vardadieniai.php
     
    Pradžioj buvo mintis padaryti ir pavyzdinius orų bei tv programos kodus, bet vėliau patingėjau. :) Vis dėlto, jei kam reikės, prašykit temoj ir turėdamas laiko parašysiu kodą.
  2. Patinka
    Friday sureagavo į Medinukas DjiXas, istorija, kurios neturėjote žinoti   
    Perskaičiau tik antrąją dalį, nes pirmoji jau matyta. Faktas, kad tema abejingų nepalieka ir nuomonių yra įvairių. Ar iš istorijos yra ko pasimokyti? Manau, kad taip, bet toji pamoka - nesekti tavo pavyzdžiu. Labai tikiuosi, kad visi vaikai, kurie skaitė šią temą taip ir darys, o nepuls idealizuoti ir eiti į kraštutinumus kaip darai tu.
     
    Valia ir tikslo siekimas yra geras dalykas, bet valia naudotis ir tikslo siekti reikia su protu. Akivaizdu, kad tu tų dalykų suderinti nesugebi. Kitaip tariant tau bent vieno šrato tikrai trūksta (čia nėra bandymas įžeisti ar sumenkinti).
     
    Apskritai perskaičius viską susidarė įspūdis, kad turi nepilnavertiškumo kompleksą (minėjai, kad vaikystės neturėjai, tai gal čia šuo pakastas), todėl ir sieki būti geriausias forexe, sporto salėje, galiausiai ir medicinoje pats nustatinėdamas, kokie tau tyrimai reikalingi, kokie ne... Siekis būti geriausiu nėra blogas dalykas, tik klausimas kaip to sieki. Tu sieki save žalodamas, o tai nėra gerai. Kas įdomiausia, tai dažniausiai tokiu būdų siekiant nieko doro nesigauna, kad ir kokia geležinė valia bebūtu. Visada atsiranda laimės kūdikis, kuris savo talento ir įvairių atsitiktinių aplinkybių dėka ima ir pranoksta. Teko ne kartą su tuo susidurti tik ne versle, o sporte. Pavyzdys:
    Sportavo tėvas vaikystėje, turėjo svajonių nerealių, bet nieko doro nesigavo. Įsikirto nepilnavertiškumo kompleksą ir nusprendė, kad vaikas tai jau tikrai bus kietas, nes pats jį treniruos. Pasidarė vaiką, užaugino iki reikiamo amžiaus arba ir to neišlaukė ir pradėjo plauti smegenis. Sudarinėja savo "olimpines" sporto programas neparemtas protu ir jokia logika, treniruoja, vaiko, alina, liepia arti... Dirba vaikas dieną naktį, šviesios dienos nemato, valią geležinę išsiugdęs, bet kaip gauna malkų nuo kitų, taip gauna. Va tau ir darbas, valia, ryžtas, tikslo siekimas. Ne viskas tuo paremta ir ne visada tai atneša sėkmę.
     
    Pažįstų ne vieną pasaulio, europos čempioną, vicečempioną. Tai nei vienas kaip beprotis nearia, o tikslo siekia tvarkingai bei protingai. Savaime suprantama ir pats sau programų nesudarinėja, o pasikliauna specialistais (visų galų meistras niekada nebūsi, visos žolės niekada neapšiksi kad ir kaip norėtum). Kai reikia ir aliuko išlenkia, ir stipriau paima. Sugeba ir draugams ir mergoms laiko skirti. Kitaip tariant viską sugeba suderinti ir rezultatai aukšti.
     
    Šiap aš ir tu esame tos pačios kartos. Yra ir daugiau tokių. Visi susidūrėme su tuo pačiu, niekas netikėjo, kad apskritai galima uždirbti ir t.t. Teko įrodyti tai savo darbu. Dabar galvoju ir keliais tavo paminėtais aspektais galiu palyginti tave su savim (tikriausiai panašiai į mano situaciją ir ne vienam kitam mūsų kartos gali būti):


     
    Pradėjom praktiškai vienu metu, išbandėm labai panašius dalykus, nes visi tą patį darė.
    Tu dabar neturi viršininko virš galvos, aš taip pat jo neturiu.
    Tu nestovi darbo biržoje, aš taip pat.
    Tu neverki dėl politinės, ekonominės situacijos, aš taip pat.
    Tu save išlaikai, aš taip pat + dar savo šeimą.
    Tu ari dieną naktį, aš ne.
    Kiek uždirbi ar uždirbai nežinau, bet supratau, kad milijardo dar nepasiekei. Aš taip pat. (Iš esmės pajamos nėra esminis dalykas. Pats svarbiausias dalykas yra išlaidos ir mokėjimas elgtis su pinigais. Uždirbantis 1000Lt gali būti daug turtingesnis už uždirbantį 5000Lt.).
    Tu turi vieną draugą, o gal jau ir to nelabai, aš turiu draugų.
    Tu neturi šeimos, aš turiu šeimą.
    Tu neturi sveikatos, aš ją turiu (iš esmės ją gali prarasti bet kas, bet tavo atveju problemos atsirado dėl neprotingo darbo).
    Norėdamas išsikalbėti ir išsipasakoti tu rašai visai Lietuvai į forumą, aš galiu išsikalbėti su antrąja puse ir draugais.

     
    Kai sudedi pliusus ir minusus, tai žiūri, kad pliusų ne tavo pusėje daugiau. Iš esmės šitais +/- nenoriu nei kažko kelti, nei kažko žeminti, tiesiog natūraliai kilo mintys ir taip susidėliojo. Manau, kad daugelis skaitydamas Tu/aš daugiau sau būdingų dalykų atras prie aš, jei apskritai atras.
     
    Visame tavo pranešime pastebėjau ir prieštaravimų. Pvz.:
    Tu šneki, kad gyveni sveiką gyvenimo būdą ir sveikata tau svarbiausia, sportuoji, nevalgai E ir t.t. Tuo pačiu metu tu visiškai supranti, kad žudai save savo nesveiku darbu, bet net neketini jo atsisakyti ir tuo didžiuojiesi. Tai ar čia nėra nonsensas?
     
    Vienoje vietoje rašei, kad tavo masteris ar pan. neturi šeimos, neturi vaikų ir tu to sieki taip pat. Gal parašiau ne visai tiksliai, bet mintis buvo tokia. Perskaitęs tavo kitus postus radau, kad tu nori turėti žmoną ir vaikų, gal net įsivaikinti. Tai ko iš tikrųjų tu nori?
     
    Taip pat, kaip supratau, šitas pranešimas turi ir savo atsiradimo istoriją. Jį nusprendei būtent tokiu, o ne kitokiu metu parašyti (jei apskritai buvo mintis kitokiu rašyti) po to, kai forume netekai VIP statuso. Tavo atsakas į VIP statuso netekimą, "pažeminimą" pareigose, "pažeminimą" bendruomenėje, ar kaip čia geriau išsireikšti, buvo straipsnis, kurio reziume "AŠ vis dar esu. Mane klupdė ligos bėdos..., bet aš atsitiesiau, atsitiesiu ir po šios netekties". Gal tai ir klaidinga interpretacija, bet variantas tikrai įmanomas ir realus, nes vienaip ar kitaip eilinį kartą jausdamas nepilnavertiškumo kompleksą norėjai kažką kažkam įrodyti dėl kažko. Ciatata iš tavo komentaro šia tema:
     
     
    Statusai tikrai yra beverčiai palyginus su kitais dalykais. Jie buvo ir dar bus nuimti ne vienam nariui. Kažkada aš buvau komandos narys, nusileidau iki administratoriaus, galiausiai iki VIP, gal ir iki paprasto dalyvio nusileisiu, bet tai natūralu. Yra komanda, kuri sprendžia, kas ko vertas ir atlieka veiksmus. Ir tai tikrai ne dėl nuomonės kitokios nei visų. Esame diskutavę su šio forumo savininkais, teko pasisakyti ir prieš vienokį ar kitokį jų veiksmą ir niekas per galvą už tai nedavė ar nepuolė kažko atiminėti. Faktas tas, kad niekur dėl netekto statuso neverkiau, nesiguodžiau ir neieškojau priežasčių, nemačiau, kad ir kiti verktų ar gilintųsi. Šiuo atveju tu verki. Taigi nėra tas statusas tau jau toks bevertis kaip bandai pasakyti.
     
    Taip pat keistai skamba iš tavo lūpų, kad gyvenimas tęsiasi už šio forumo ribų. Forumas yra virtualus, jis yra kompiuteryje, o tavo gyvenimas ir yra kompiuteris, kaip leidai suprasti :)
     
    Žinoma, tai yra tik mano nuomonė, ja nenorėjau nieko įžeisti, pažeminti, įskaudinti ar kažko įpiršti. Taip pat tai nereiškia, kad mano nuomonė vienu ar kitu klausimu yra teisinga.
  3. Patinka
    Friday sureagavo į SauliusK DjiXas, istorija, kurios neturėjote žinoti   
    Atvirkščiai, su plojimais ir gėlėm. :)
     
    Aš niekada nevertinu žmogaus pasirinkimų - be abejonės DjiXas yra patenkinktas esama padėtim, jam patinka išsikelti didelius tikslus ir perlipinėti per save.
    Bet yra ir kita istorijos pusė, kuri puikiai parodo, kad verslas ne kiekvienam. Nesupyk, bet ir ne DjiXui. Kas iš musų nežino kaip uždirbti milijoną? Aš žinau. Net neįsivaizduoju, kiek uždirba PTC, spaudinėdami nuorodas, bet tarkim 10$ per dieną (16h tarkim). Per metus tada 3650$. Po 277 metų turi milijoną dolerių. Jeigu imam litais, tai per ~98 metus užsidirbsi milijoną. Ok, tarkim uždirba dvigubai daugiau. Taigi, pradėjus dirbt 20 metų, ant pensijos turėsi milijoną. Visiškai nereik nieko mąstyt. Skamba idiotiškai? Bet tokio požiūrio ir laikosi DjiXas. Aš suprantu, kai jo laikėsi būdamas 14 metų. Bet ir dabar išliko lygiai tas pats.. :)
    Kaip sakoma, tinginystė yra geriausias būdas pakelti efektyvumą. Aš esu žiaurus tinginys. bet būtent dėl šios priežasties, aš ieškau būdų kaip įmanoma kuo greičiau ir kuo mažesnės sąnaudom pasiekt maksimalų rezultatą. Protingi žmonės ne daužo galvą į sieną, kol atsiranda skylė, o įeina pro duris. Ir galiu garantuot, kad DjiXo praleisti metai nuėjo šuniui ant uodegos:). Nežinau, kiek DjiXas uždirbo, bet matomai liko nedaug (gyvena pas tėvus, n kartų krito forex'e..). Kitaip tariant, 23 metai, praktiškai nėra pinigų, bet yra gilios žinios apie forex. Jo buvę klasiokai yra lygiai tokioj pačioj padėtį. Neturi pinigų, bet turi bakalauro diplomą. Ir kuo jie dabar skiriasi? Tuo, kad djixas susigadino sveikatą, pardavė vaikystę ir iš to negavo nieko daugiau nei kiti jo draugai:). Jie apturėjo vaikystę, jaunystę, patūsino ir universitetę, turi sveikatą ir yra pasiruošę dirbt. Ir dabar uždirbs ne ką mažiau nei djixas iš forex. Tokia yra realybė... :) Kas studijuoja ekonomiką, žino kas yra opportunity cost. Šitoj visoj istorijoj įdėtas laikas/pinigai ir gauta nauda yra taip nepamatuoti, kad net norisi šaukt - atsibusk ir susiprask!:). Bet, kadangi temos autorius laimingas, aš irgi džiaugiuosi už jį - kad žino ko nori iš gyvenimo ir žino, kaip nori jį nugyvent ;).
  4. Patinka
    Friday sureagavo į tomaxsas php klaidos   
    sorry sakyt kad gan gerai moki php ir prašyt pavyzdžių logikos nėra, pimriausia pasisako kad esą tipo jau kietas ant php bet klaidų rast nesugeba, nu man gėda būtų tokias nesąmones rašinėt.
  5. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo easyy mokejimai.lt pajungimas savo tinklalapyje   
    Atsiprašau, jei kam šituo postu padarysiu antibiznį, tiesiog jau kelintą kartą gaunu prašymą padėt pasijungt mokejimai.lt sistemą savo tinklalapyje. O pasijungti ištikro yra baisiai paprasta ir tik klaidingas įspūdis, kad sunku. Tam tereikia minimalių PHP žinių.
     
    Įsivaizduokim situaciją: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Užsiregistruojam mokejimai.lt, prisijungiam ir spaudžiam "SMS raktažodžiai". Nustatom šalį (šiuo atveju Lietuva), pasirenkam sumą (pvz. 2 lt), renkamės vieną iš duotų numerių (pvz. 1614), įvedam norimą raktažodį (kadangi sakiau, kad darysim sistemą, kad žaidime gauti auksinių, tai vedam raktažodį pvz. auksiniai10), ten kur reikia nurodyti adresą, nurodom adresą PHP failo, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą reikės pasirašyt. (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php) ir spaudžiam "IŠSAUGOTI PAKEITIMUS". Galim taip daugiau susikurt raktažodžių už skirtingas sumas. Pvz. auksiniai20 - 3 lt, auksiniai50 - 5 lt. Darbas mokejimai.lt sistemoje baigtas.
     
    Tarkim, kad susikūrėm 3 raktažodžius:
    auksiniai10 - 2 lt
    auksiniai20 - 3 lt
    auksiniai50 - 5 lt
     
    Dabar reikia pasirašyt PHP failą. Adrese nurodėm, kad PHP failas bus sms845.php (http://kazkoksadresas.lt/sms845.php). Geriausia, kad failą pavadintumėt kaip nors sudėtingiau, ne šiaip sms.php ar panašiai. Pridėkit skaičių ir t.t., nes jei kas nors atrastų tą failą, tada galėtų nemokamai naudotis paslaugomis. Šiuo atveju gaut auksinių. Taigi susikuriam PHP failą pavadinimu sms845.
     
    Dabar peržiūrim specifikacijas: https://www.mokejimai.lt/mikro_mokejimu_spe...kacija_SMS.html
     
    Šiuo atveju mums greičiausiai nereikės nei numerio, iš kurio buvo išsiųsta žinutė, nei šalies, nei mobiliojo operatoriaus ar panašiai. Užteks žinutės teksto. Taigi, žiūrim žinutės teksto specifikaciją. Parametras: sms ("Žinutės turinys su raktažodžiu bei subraktažodžiu."). Vadinasi į jūsų failą sms845.php žinutės tekstas bus priskirtas kintamąjam $_GET['sms'].
     
    PHP kodas atrodytų taip:

    <?php include "sql.php"; list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); $raktazodis = strtolower($raktazodis); if($raktazodis == 'auksiniai10') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai20') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai50') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+50 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') { echo 'Tokio raktazodzio nera!'; } ?>
     
    Dabar paaiškinimai:
     
    include "sql.php"; - inkliudinam prisijungimą prie sql duomenų bazės. Na arba galit iškarto rašyt viršuj, bet aš pripratęs inkliudint.
     
    list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); - jau minėjau sms teksto tvarką. Vartotojas parašo raktažodį, deda tarpa ir savo niką. Tarkim išsiuntėm sms: "auksiniai20 Friday". Žinome, kad tarpas skiria vartotojo niką, šiuo atveju Friday nuo raktažodžio. Taigi pasinaudodami funkcija explode(); kintamajam $raktazodis priskiriam tai, kas yra prieš tarpą (t.y. raktažodį), o kintamajam $nikas priskiriam tai, kas yra po tarpo (t.y. vartotojo niką). Galbūt vėl kilo klausimas, bet kaip iš kur mes gaunam tą tekstą su raktažodžiu ir niku? Atkreipkit į vietą explode(" ", $_GET['sms']); kaip jau minėjau, kintamajam $_GET['sms'] bus priskirtas tekstas, kurį išsiųs vartotojas. Taigi, dabar turim 2 kintamuosius. $raktazodis su reikšme "auksiniai20" ir kintamasis $nikas su reikšme "Friday".
     
    $raktazodis = strtolower($raktazodis); - čia yra labai svarbi vieta. Jei tarkim jūs sukūrėte raktažodį auksiniai20 mokejimai.lt sistemoje, o vartotojas išsiuntė AUKSINIAI20, tai sistema šiuos raktažodžius traktuos kaip skirtingus! Todėl, kad nuo to apsidraustume, ar išsiuntė didžiosiomis, ar mažosiomis raidėmis tą raktažodį, pasinaudodami funkcija strtolower(); paverčiam raktažodį mažosiomis raidėmis.
     
    O toliau viskas labai paprasta. Tiesiog su if'ais tikrinam koks raktažodis. Kadangi šiuo atveju išsiuntėm raktažodį auksiniai20, tai bus vykdomas blokas prie if'o if($raktazodis == 'auksiniai20').
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); - šitoj vietoj vartotojui Friday suteiksim 20 auksinių.
    echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - o tekstas, kurį parašysim tarp echo, bus išsiųstas atgal vartotojui į telefoną su sms žinute.
    if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') - jei vartotojas išsiuntė kažkokį kitokį raktažodį, ne auksiniai10, ne auksiniai20, ne auksiniai50, tuomet jis gaus sms su tekstu: "Tokio raktazodzio nera!", kadangi bloke parašyta: echo 'Tokio raktazodzio nera!';
     
     
    Na kaip ir viskas. Tikiuosi kam nors pravers. Jei ką, galit klaust temoj. :wub:
     
    P.S. Tikrai nežinau ar ten be klaidų parašiau, nes net netikrinau, taigi jei pamatėt klaidą, sakykit.
    P.P.S Su switch() daug tvarkingiau atrodo kodas, bet su if() paprasčiau naujokams.
  6. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo easyy mokejimai.lt pajungimas savo tinklalapyje   
    Atsiprašau, jei kam šituo postu padarysiu antibiznį, tiesiog jau kelintą kartą gaunu prašymą padėt pasijungt mokejimai.lt sistemą savo tinklalapyje. O pasijungti ištikro yra baisiai paprasta ir tik klaidingas įspūdis, kad sunku. Tam tereikia minimalių PHP žinių.
     
    Įsivaizduokim situaciją: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Užsiregistruojam mokejimai.lt, prisijungiam ir spaudžiam "SMS raktažodžiai". Nustatom šalį (šiuo atveju Lietuva), pasirenkam sumą (pvz. 2 lt), renkamės vieną iš duotų numerių (pvz. 1614), įvedam norimą raktažodį (kadangi sakiau, kad darysim sistemą, kad žaidime gauti auksinių, tai vedam raktažodį pvz. auksiniai10), ten kur reikia nurodyti adresą, nurodom adresą PHP failo, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą reikės pasirašyt. (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php) ir spaudžiam "IŠSAUGOTI PAKEITIMUS". Galim taip daugiau susikurt raktažodžių už skirtingas sumas. Pvz. auksiniai20 - 3 lt, auksiniai50 - 5 lt. Darbas mokejimai.lt sistemoje baigtas.
     
    Tarkim, kad susikūrėm 3 raktažodžius:
    auksiniai10 - 2 lt
    auksiniai20 - 3 lt
    auksiniai50 - 5 lt
     
    Dabar reikia pasirašyt PHP failą. Adrese nurodėm, kad PHP failas bus sms845.php (http://kazkoksadresas.lt/sms845.php). Geriausia, kad failą pavadintumėt kaip nors sudėtingiau, ne šiaip sms.php ar panašiai. Pridėkit skaičių ir t.t., nes jei kas nors atrastų tą failą, tada galėtų nemokamai naudotis paslaugomis. Šiuo atveju gaut auksinių. Taigi susikuriam PHP failą pavadinimu sms845.
     
    Dabar peržiūrim specifikacijas: https://www.mokejimai.lt/mikro_mokejimu_spe...kacija_SMS.html
     
    Šiuo atveju mums greičiausiai nereikės nei numerio, iš kurio buvo išsiųsta žinutė, nei šalies, nei mobiliojo operatoriaus ar panašiai. Užteks žinutės teksto. Taigi, žiūrim žinutės teksto specifikaciją. Parametras: sms ("Žinutės turinys su raktažodžiu bei subraktažodžiu."). Vadinasi į jūsų failą sms845.php žinutės tekstas bus priskirtas kintamąjam $_GET['sms'].
     
    PHP kodas atrodytų taip:

    <?php include "sql.php"; list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); $raktazodis = strtolower($raktazodis); if($raktazodis == 'auksiniai10') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai20') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai50') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+50 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') { echo 'Tokio raktazodzio nera!'; } ?>
     
    Dabar paaiškinimai:
     
    include "sql.php"; - inkliudinam prisijungimą prie sql duomenų bazės. Na arba galit iškarto rašyt viršuj, bet aš pripratęs inkliudint.
     
    list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); - jau minėjau sms teksto tvarką. Vartotojas parašo raktažodį, deda tarpa ir savo niką. Tarkim išsiuntėm sms: "auksiniai20 Friday". Žinome, kad tarpas skiria vartotojo niką, šiuo atveju Friday nuo raktažodžio. Taigi pasinaudodami funkcija explode(); kintamajam $raktazodis priskiriam tai, kas yra prieš tarpą (t.y. raktažodį), o kintamajam $nikas priskiriam tai, kas yra po tarpo (t.y. vartotojo niką). Galbūt vėl kilo klausimas, bet kaip iš kur mes gaunam tą tekstą su raktažodžiu ir niku? Atkreipkit į vietą explode(" ", $_GET['sms']); kaip jau minėjau, kintamajam $_GET['sms'] bus priskirtas tekstas, kurį išsiųs vartotojas. Taigi, dabar turim 2 kintamuosius. $raktazodis su reikšme "auksiniai20" ir kintamasis $nikas su reikšme "Friday".
     
    $raktazodis = strtolower($raktazodis); - čia yra labai svarbi vieta. Jei tarkim jūs sukūrėte raktažodį auksiniai20 mokejimai.lt sistemoje, o vartotojas išsiuntė AUKSINIAI20, tai sistema šiuos raktažodžius traktuos kaip skirtingus! Todėl, kad nuo to apsidraustume, ar išsiuntė didžiosiomis, ar mažosiomis raidėmis tą raktažodį, pasinaudodami funkcija strtolower(); paverčiam raktažodį mažosiomis raidėmis.
     
    O toliau viskas labai paprasta. Tiesiog su if'ais tikrinam koks raktažodis. Kadangi šiuo atveju išsiuntėm raktažodį auksiniai20, tai bus vykdomas blokas prie if'o if($raktazodis == 'auksiniai20').
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); - šitoj vietoj vartotojui Friday suteiksim 20 auksinių.
    echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - o tekstas, kurį parašysim tarp echo, bus išsiųstas atgal vartotojui į telefoną su sms žinute.
    if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') - jei vartotojas išsiuntė kažkokį kitokį raktažodį, ne auksiniai10, ne auksiniai20, ne auksiniai50, tuomet jis gaus sms su tekstu: "Tokio raktazodzio nera!", kadangi bloke parašyta: echo 'Tokio raktazodzio nera!';
     
     
    Na kaip ir viskas. Tikiuosi kam nors pravers. Jei ką, galit klaust temoj. :wub:
     
    P.S. Tikrai nežinau ar ten be klaidų parašiau, nes net netikrinau, taigi jei pamatėt klaidą, sakykit.
    P.P.S Su switch() daug tvarkingiau atrodo kodas, bet su if() paprasčiau naujokams.
  7. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo easyy mokejimai.lt pajungimas savo tinklalapyje   
    Atsiprašau, jei kam šituo postu padarysiu antibiznį, tiesiog jau kelintą kartą gaunu prašymą padėt pasijungt mokejimai.lt sistemą savo tinklalapyje. O pasijungti ištikro yra baisiai paprasta ir tik klaidingas įspūdis, kad sunku. Tam tereikia minimalių PHP žinių.
     
    Įsivaizduokim situaciją: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Užsiregistruojam mokejimai.lt, prisijungiam ir spaudžiam "SMS raktažodžiai". Nustatom šalį (šiuo atveju Lietuva), pasirenkam sumą (pvz. 2 lt), renkamės vieną iš duotų numerių (pvz. 1614), įvedam norimą raktažodį (kadangi sakiau, kad darysim sistemą, kad žaidime gauti auksinių, tai vedam raktažodį pvz. auksiniai10), ten kur reikia nurodyti adresą, nurodom adresą PHP failo, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą reikės pasirašyt. (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php) ir spaudžiam "IŠSAUGOTI PAKEITIMUS". Galim taip daugiau susikurt raktažodžių už skirtingas sumas. Pvz. auksiniai20 - 3 lt, auksiniai50 - 5 lt. Darbas mokejimai.lt sistemoje baigtas.
     
    Tarkim, kad susikūrėm 3 raktažodžius:
    auksiniai10 - 2 lt
    auksiniai20 - 3 lt
    auksiniai50 - 5 lt
     
    Dabar reikia pasirašyt PHP failą. Adrese nurodėm, kad PHP failas bus sms845.php (http://kazkoksadresas.lt/sms845.php). Geriausia, kad failą pavadintumėt kaip nors sudėtingiau, ne šiaip sms.php ar panašiai. Pridėkit skaičių ir t.t., nes jei kas nors atrastų tą failą, tada galėtų nemokamai naudotis paslaugomis. Šiuo atveju gaut auksinių. Taigi susikuriam PHP failą pavadinimu sms845.
     
    Dabar peržiūrim specifikacijas: https://www.mokejimai.lt/mikro_mokejimu_spe...kacija_SMS.html
     
    Šiuo atveju mums greičiausiai nereikės nei numerio, iš kurio buvo išsiųsta žinutė, nei šalies, nei mobiliojo operatoriaus ar panašiai. Užteks žinutės teksto. Taigi, žiūrim žinutės teksto specifikaciją. Parametras: sms ("Žinutės turinys su raktažodžiu bei subraktažodžiu."). Vadinasi į jūsų failą sms845.php žinutės tekstas bus priskirtas kintamąjam $_GET['sms'].
     
    PHP kodas atrodytų taip:

    <?php include "sql.php"; list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); $raktazodis = strtolower($raktazodis); if($raktazodis == 'auksiniai10') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai20') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai50') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+50 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') { echo 'Tokio raktazodzio nera!'; } ?>
     
    Dabar paaiškinimai:
     
    include "sql.php"; - inkliudinam prisijungimą prie sql duomenų bazės. Na arba galit iškarto rašyt viršuj, bet aš pripratęs inkliudint.
     
    list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); - jau minėjau sms teksto tvarką. Vartotojas parašo raktažodį, deda tarpa ir savo niką. Tarkim išsiuntėm sms: "auksiniai20 Friday". Žinome, kad tarpas skiria vartotojo niką, šiuo atveju Friday nuo raktažodžio. Taigi pasinaudodami funkcija explode(); kintamajam $raktazodis priskiriam tai, kas yra prieš tarpą (t.y. raktažodį), o kintamajam $nikas priskiriam tai, kas yra po tarpo (t.y. vartotojo niką). Galbūt vėl kilo klausimas, bet kaip iš kur mes gaunam tą tekstą su raktažodžiu ir niku? Atkreipkit į vietą explode(" ", $_GET['sms']); kaip jau minėjau, kintamajam $_GET['sms'] bus priskirtas tekstas, kurį išsiųs vartotojas. Taigi, dabar turim 2 kintamuosius. $raktazodis su reikšme "auksiniai20" ir kintamasis $nikas su reikšme "Friday".
     
    $raktazodis = strtolower($raktazodis); - čia yra labai svarbi vieta. Jei tarkim jūs sukūrėte raktažodį auksiniai20 mokejimai.lt sistemoje, o vartotojas išsiuntė AUKSINIAI20, tai sistema šiuos raktažodžius traktuos kaip skirtingus! Todėl, kad nuo to apsidraustume, ar išsiuntė didžiosiomis, ar mažosiomis raidėmis tą raktažodį, pasinaudodami funkcija strtolower(); paverčiam raktažodį mažosiomis raidėmis.
     
    O toliau viskas labai paprasta. Tiesiog su if'ais tikrinam koks raktažodis. Kadangi šiuo atveju išsiuntėm raktažodį auksiniai20, tai bus vykdomas blokas prie if'o if($raktazodis == 'auksiniai20').
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); - šitoj vietoj vartotojui Friday suteiksim 20 auksinių.
    echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - o tekstas, kurį parašysim tarp echo, bus išsiųstas atgal vartotojui į telefoną su sms žinute.
    if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') - jei vartotojas išsiuntė kažkokį kitokį raktažodį, ne auksiniai10, ne auksiniai20, ne auksiniai50, tuomet jis gaus sms su tekstu: "Tokio raktazodzio nera!", kadangi bloke parašyta: echo 'Tokio raktazodzio nera!';
     
     
    Na kaip ir viskas. Tikiuosi kam nors pravers. Jei ką, galit klaust temoj. :wub:
     
    P.S. Tikrai nežinau ar ten be klaidų parašiau, nes net netikrinau, taigi jei pamatėt klaidą, sakykit.
    P.P.S Su switch() daug tvarkingiau atrodo kodas, bet su if() paprasčiau naujokams.
  8. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo easyy mokejimai.lt pajungimas savo tinklalapyje   
    Atsiprašau, jei kam šituo postu padarysiu antibiznį, tiesiog jau kelintą kartą gaunu prašymą padėt pasijungt mokejimai.lt sistemą savo tinklalapyje. O pasijungti ištikro yra baisiai paprasta ir tik klaidingas įspūdis, kad sunku. Tam tereikia minimalių PHP žinių.
     
    Įsivaizduokim situaciją: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Užsiregistruojam mokejimai.lt, prisijungiam ir spaudžiam "SMS raktažodžiai". Nustatom šalį (šiuo atveju Lietuva), pasirenkam sumą (pvz. 2 lt), renkamės vieną iš duotų numerių (pvz. 1614), įvedam norimą raktažodį (kadangi sakiau, kad darysim sistemą, kad žaidime gauti auksinių, tai vedam raktažodį pvz. auksiniai10), ten kur reikia nurodyti adresą, nurodom adresą PHP failo, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą reikės pasirašyt. (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php) ir spaudžiam "IŠSAUGOTI PAKEITIMUS". Galim taip daugiau susikurt raktažodžių už skirtingas sumas. Pvz. auksiniai20 - 3 lt, auksiniai50 - 5 lt. Darbas mokejimai.lt sistemoje baigtas.
     
    Tarkim, kad susikūrėm 3 raktažodžius:
    auksiniai10 - 2 lt
    auksiniai20 - 3 lt
    auksiniai50 - 5 lt
     
    Dabar reikia pasirašyt PHP failą. Adrese nurodėm, kad PHP failas bus sms845.php (http://kazkoksadresas.lt/sms845.php). Geriausia, kad failą pavadintumėt kaip nors sudėtingiau, ne šiaip sms.php ar panašiai. Pridėkit skaičių ir t.t., nes jei kas nors atrastų tą failą, tada galėtų nemokamai naudotis paslaugomis. Šiuo atveju gaut auksinių. Taigi susikuriam PHP failą pavadinimu sms845.
     
    Dabar peržiūrim specifikacijas: https://www.mokejimai.lt/mikro_mokejimu_spe...kacija_SMS.html
     
    Šiuo atveju mums greičiausiai nereikės nei numerio, iš kurio buvo išsiųsta žinutė, nei šalies, nei mobiliojo operatoriaus ar panašiai. Užteks žinutės teksto. Taigi, žiūrim žinutės teksto specifikaciją. Parametras: sms ("Žinutės turinys su raktažodžiu bei subraktažodžiu."). Vadinasi į jūsų failą sms845.php žinutės tekstas bus priskirtas kintamąjam $_GET['sms'].
     
    PHP kodas atrodytų taip:

    <?php include "sql.php"; list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); $raktazodis = strtolower($raktazodis); if($raktazodis == 'auksiniai10') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai20') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai50') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+50 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') { echo 'Tokio raktazodzio nera!'; } ?>
     
    Dabar paaiškinimai:
     
    include "sql.php"; - inkliudinam prisijungimą prie sql duomenų bazės. Na arba galit iškarto rašyt viršuj, bet aš pripratęs inkliudint.
     
    list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); - jau minėjau sms teksto tvarką. Vartotojas parašo raktažodį, deda tarpa ir savo niką. Tarkim išsiuntėm sms: "auksiniai20 Friday". Žinome, kad tarpas skiria vartotojo niką, šiuo atveju Friday nuo raktažodžio. Taigi pasinaudodami funkcija explode(); kintamajam $raktazodis priskiriam tai, kas yra prieš tarpą (t.y. raktažodį), o kintamajam $nikas priskiriam tai, kas yra po tarpo (t.y. vartotojo niką). Galbūt vėl kilo klausimas, bet kaip iš kur mes gaunam tą tekstą su raktažodžiu ir niku? Atkreipkit į vietą explode(" ", $_GET['sms']); kaip jau minėjau, kintamajam $_GET['sms'] bus priskirtas tekstas, kurį išsiųs vartotojas. Taigi, dabar turim 2 kintamuosius. $raktazodis su reikšme "auksiniai20" ir kintamasis $nikas su reikšme "Friday".
     
    $raktazodis = strtolower($raktazodis); - čia yra labai svarbi vieta. Jei tarkim jūs sukūrėte raktažodį auksiniai20 mokejimai.lt sistemoje, o vartotojas išsiuntė AUKSINIAI20, tai sistema šiuos raktažodžius traktuos kaip skirtingus! Todėl, kad nuo to apsidraustume, ar išsiuntė didžiosiomis, ar mažosiomis raidėmis tą raktažodį, pasinaudodami funkcija strtolower(); paverčiam raktažodį mažosiomis raidėmis.
     
    O toliau viskas labai paprasta. Tiesiog su if'ais tikrinam koks raktažodis. Kadangi šiuo atveju išsiuntėm raktažodį auksiniai20, tai bus vykdomas blokas prie if'o if($raktazodis == 'auksiniai20').
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); - šitoj vietoj vartotojui Friday suteiksim 20 auksinių.
    echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - o tekstas, kurį parašysim tarp echo, bus išsiųstas atgal vartotojui į telefoną su sms žinute.
    if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') - jei vartotojas išsiuntė kažkokį kitokį raktažodį, ne auksiniai10, ne auksiniai20, ne auksiniai50, tuomet jis gaus sms su tekstu: "Tokio raktazodzio nera!", kadangi bloke parašyta: echo 'Tokio raktazodzio nera!';
     
     
    Na kaip ir viskas. Tikiuosi kam nors pravers. Jei ką, galit klaust temoj. :wub:
     
    P.S. Tikrai nežinau ar ten be klaidų parašiau, nes net netikrinau, taigi jei pamatėt klaidą, sakykit.
    P.P.S Su switch() daug tvarkingiau atrodo kodas, bet su if() paprasčiau naujokams.
  9. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo easyy mokejimai.lt pajungimas savo tinklalapyje   
    Atsiprašau, jei kam šituo postu padarysiu antibiznį, tiesiog jau kelintą kartą gaunu prašymą padėt pasijungt mokejimai.lt sistemą savo tinklalapyje. O pasijungti ištikro yra baisiai paprasta ir tik klaidingas įspūdis, kad sunku. Tam tereikia minimalių PHP žinių.
     
    Įsivaizduokim situaciją: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Užsiregistruojam mokejimai.lt, prisijungiam ir spaudžiam "SMS raktažodžiai". Nustatom šalį (šiuo atveju Lietuva), pasirenkam sumą (pvz. 2 lt), renkamės vieną iš duotų numerių (pvz. 1614), įvedam norimą raktažodį (kadangi sakiau, kad darysim sistemą, kad žaidime gauti auksinių, tai vedam raktažodį pvz. auksiniai10), ten kur reikia nurodyti adresą, nurodom adresą PHP failo, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą reikės pasirašyt. (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php) ir spaudžiam "IŠSAUGOTI PAKEITIMUS". Galim taip daugiau susikurt raktažodžių už skirtingas sumas. Pvz. auksiniai20 - 3 lt, auksiniai50 - 5 lt. Darbas mokejimai.lt sistemoje baigtas.
     
    Tarkim, kad susikūrėm 3 raktažodžius:
    auksiniai10 - 2 lt
    auksiniai20 - 3 lt
    auksiniai50 - 5 lt
     
    Dabar reikia pasirašyt PHP failą. Adrese nurodėm, kad PHP failas bus sms845.php (http://kazkoksadresas.lt/sms845.php). Geriausia, kad failą pavadintumėt kaip nors sudėtingiau, ne šiaip sms.php ar panašiai. Pridėkit skaičių ir t.t., nes jei kas nors atrastų tą failą, tada galėtų nemokamai naudotis paslaugomis. Šiuo atveju gaut auksinių. Taigi susikuriam PHP failą pavadinimu sms845.
     
    Dabar peržiūrim specifikacijas: https://www.mokejimai.lt/mikro_mokejimu_spe...kacija_SMS.html
     
    Šiuo atveju mums greičiausiai nereikės nei numerio, iš kurio buvo išsiųsta žinutė, nei šalies, nei mobiliojo operatoriaus ar panašiai. Užteks žinutės teksto. Taigi, žiūrim žinutės teksto specifikaciją. Parametras: sms ("Žinutės turinys su raktažodžiu bei subraktažodžiu."). Vadinasi į jūsų failą sms845.php žinutės tekstas bus priskirtas kintamąjam $_GET['sms'].
     
    PHP kodas atrodytų taip:

    <?php include "sql.php"; list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); $raktazodis = strtolower($raktazodis); if($raktazodis == 'auksiniai10') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai20') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis == 'auksiniai50') { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+50 WHERE nikas='$nikas'"); echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') { echo 'Tokio raktazodzio nera!'; } ?>
     
    Dabar paaiškinimai:
     
    include "sql.php"; - inkliudinam prisijungimą prie sql duomenų bazės. Na arba galit iškarto rašyt viršuj, bet aš pripratęs inkliudint.
     
    list($raktazodis, $nikas) = explode(" ", $_GET['sms']); - jau minėjau sms teksto tvarką. Vartotojas parašo raktažodį, deda tarpa ir savo niką. Tarkim išsiuntėm sms: "auksiniai20 Friday". Žinome, kad tarpas skiria vartotojo niką, šiuo atveju Friday nuo raktažodžio. Taigi pasinaudodami funkcija explode(); kintamajam $raktazodis priskiriam tai, kas yra prieš tarpą (t.y. raktažodį), o kintamajam $nikas priskiriam tai, kas yra po tarpo (t.y. vartotojo niką). Galbūt vėl kilo klausimas, bet kaip iš kur mes gaunam tą tekstą su raktažodžiu ir niku? Atkreipkit į vietą explode(" ", $_GET['sms']); kaip jau minėjau, kintamajam $_GET['sms'] bus priskirtas tekstas, kurį išsiųs vartotojas. Taigi, dabar turim 2 kintamuosius. $raktazodis su reikšme "auksiniai20" ir kintamasis $nikas su reikšme "Friday".
     
    $raktazodis = strtolower($raktazodis); - čia yra labai svarbi vieta. Jei tarkim jūs sukūrėte raktažodį auksiniai20 mokejimai.lt sistemoje, o vartotojas išsiuntė AUKSINIAI20, tai sistema šiuos raktažodžius traktuos kaip skirtingus! Todėl, kad nuo to apsidraustume, ar išsiuntė didžiosiomis, ar mažosiomis raidėmis tą raktažodį, pasinaudodami funkcija strtolower(); paverčiam raktažodį mažosiomis raidėmis.
     
    O toliau viskas labai paprasta. Tiesiog su if'ais tikrinam koks raktažodis. Kadangi šiuo atveju išsiuntėm raktažodį auksiniai20, tai bus vykdomas blokas prie if'o if($raktazodis == 'auksiniai20').
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+20 WHERE nikas='$nikas'"); - šitoj vietoj vartotojui Friday suteiksim 20 auksinių.
    echo 'Jus gavote 50 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - o tekstas, kurį parašysim tarp echo, bus išsiųstas atgal vartotojui į telefoną su sms žinute.
    if($raktazodis != 'auksiniai10' and $raktazodis != 'auksiniai20' and $raktazodis != 'auksiniai50') - jei vartotojas išsiuntė kažkokį kitokį raktažodį, ne auksiniai10, ne auksiniai20, ne auksiniai50, tuomet jis gaus sms su tekstu: "Tokio raktazodzio nera!", kadangi bloke parašyta: echo 'Tokio raktazodzio nera!';
     
     
    Na kaip ir viskas. Tikiuosi kam nors pravers. Jei ką, galit klaust temoj. :wub:
     
    P.S. Tikrai nežinau ar ten be klaidų parašiau, nes net netikrinau, taigi jei pamatėt klaidą, sakykit.
    P.P.S Su switch() daug tvarkingiau atrodo kodas, bet su if() paprasčiau naujokams.
  10. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo iPauL fortumo.com pajungimas savo tinklalapyje   
    OK, saugus kodas užsakytas. :lol:
  11. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo iPauL fortumo.com pajungimas savo tinklalapyje   
    Gavau asmeninių pranešimų su prašymais paaiškinti, kaip naudotis Fortumo.com paslaugomis. Buvau prieš gerą šmotą laiko aprašęs Mokejimai.lt sistemą, tačiau pasikeitus „Mokėjimų“ vidaus politikai, nemažai žmonių jų atsisakė paslaugų.
     
    Taigi, žiūrim Fortumo. Imu pavyzdį kaip ir pereitą kartą: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Įėję į Fortumo tinklalapį pirmiausia užsiregistruojame (viršuje spaudžiame „Register“ mygtuką). Prisijungiame prie el. pašto – patvirtiname registraciją. Po to vėl grįžtame į Fortumo ir prisijungiame (jūsų el. pašto adresas yra prisijungimo vardas). Prisijungę spaudžiame „Mobile Payments API“ mygtuką. Kitame puslapyje apačioje spaudžiam geltoną „START NOW“ mygtuką. Na čia išmeta daug klausimų – atsakome kiekvienas pagal save. Galiausiai išmeta prašymą pasirinkti keyword‘ą (raktažodį). Vedame pvz. auksiniai10. Kai patikrina, ar nėra toks jau užregistruotas, spaudžiam „NEXT“ mygtuką. Įjungia kitą puslapį. Viršuje galim nurodyti savo paslaugos pavadinimą, galim ir to nedaryti. Toliau prašo nurodyti PHP failo adresą, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą turėsime pasirašyti ir įkelti į savo serverį. Nurodome adresą (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php), kur bus mūsų failas. Apačioje galima dar pasirinkti, ar žmogus turėtų kas kartą išsiuntęs sms gauti atsakymą iš serverio apie tai, ar mokėjimas buvo įvykdytas, ar ne. Na aš nežymėjau varnelės – to man nereikia. Šitame puslapyje dar matau specifikacijų nuorodą: „Fortumo Mobile Payments / Premium SMS API technical specification“. Čia pateikiami įvairūs parametrai. Na mūsų atveju neprireiks nei žinutės siuntėjo telefono numerio, nei šalies, nei ko kito, išskyrus žinutės tekstą, kurio parametras yra „message“ (vadinasi, tekstas, kurį išsiųs žmogus, mūsų pasirašytame PHP faile bus priskirtas kintamajam $_GET['message'], tačiau tame tekste nebebus raktažodžių!). Čia dar apačioje yra ir PHP kodo pavyzdys, bet aš parašysiu daug paprastesnį – suprantamą su PHP minimaliai susidūrusiems žmonėms (žinoma, kaip pabrėžė vienas žmogas Mokejimai.lt pamokoje, taip ir čia tas kodas nebus saugus, tačiau naujokui tiks). Spaudžiame „NEXT“ mygtuką. Čia vėlgi prašo įvesti įvairius duomenis – kiekvienam pagal save. Viską suvedam ir spaudžiam „NEXT“. Šiame puslapyje pateikiama informacija apie mokėjimus įvairiose šalyse. Apačioje reikia pažymėti varnelę, po to spaudžiame „NEXT“ (užmiršau paminėti, jog ir praeituose puslapiuose reikdavo kai kur pažymėti varneles, nes kitaip neleisdavo eiti toliau, bet neabejoju, jog skaitytojas pats tai supras). Paskutiniame puslapyje spaudžiame YES.
     
    Kitame puslapyje rašo, jog kai kuriose šalyse (taip pat ir Lietuvoje) mūsų paslauga veikia tik testiniu režimu. Toliau rašo, jog šiose šalyse dėl testinių tikslų kiekviena paslauga, kurią sukursime, gali gauti tik 0 – 5 pranešimus (priklausomai nuo šalies). Dar toliau prašo nereklamuoti savo sukurtos paslaugos šiose šalyse tol, kol jie nepatikrins ir nepatvirtins. Jiems patvirtinus gausime žinutę per 48 valandas. Kiek aš supratau, po patvirtinimo galėsime naudotis pilnateisiškai Fortumo paslaugomis, čia tiesiog 0 – 5 žinutes galime gauti tol, kol nėra patvirtinta (prašau tų, kas naudojosi Fortumo anksčiau, patvirtinti arba paneigti tai). Žemiau prašo pasirinkti patvirtinimo metodą (kaip suprantu, pirmą spaudžia tie, kas jau nori „priduoti“ savo paslaugą patvirtinimui, o antrą – tie, kas dar nėra iki galo visko nustatę). Na aš paspaudžiau pirmą, nors dar nesu parašęs to PHP failo, bet jie tvirtina net per 48 valandas, taigi spėsiu. :lol: Dar žemiau („Preparing your promotional material“) prašo pirmame laukelyje įvesti jūsų tinklalapio nuorodą, kurioje bus aprašyta apie jūsų paslaugą (supraskit, jiems svarbiausia yra tai, kad jūs nurodytumėte savo tinklalapyje, jog jūsų sms paslauga yra mokama). Dar parašyta, jog jei reikia jungtis ar pan., kad prieitų prie to puslapio su aprašymu, tai jiems turime nusiųsti screenshot‘ą. Žemesniame laukelyje aprašome savo paslaugą. Spaudžiame OK. Taigi, dabar skyrelyje „My services“ matau savo sukurtą paslaugą ir jos būklę (under approval – dar nepatvirtinta). Paspaudžiu ant savo paslaugos. Matau raktažodį: TXT AUKSINIAI10 ir numerį, kuriuo reikia siųsti žinutę, kad gaučiau auksinių.
     
    Dabar PHP kodo rašymas. Pačioje pradžioje jau aptariau norimą žinutės struktūrą. Žinutė atrodys pvz.: „TXT AUKSINIAI10 Friday“ (be kabučių). Kadangi čia jau pati sistema tikrina raktažodžius, mums nebereikia tikrinti, tai ir kodas bus daug paprastesnis nei Mokejimai.lt. Beje, šį kartą patingėjau kurtis daugiau kaip vieną raktažodį, kadangi čia kūrimo principas ilgesnis nei Mokejimai.lt, tačiau esmė išlieka ta pati. Galų gale, jei bus norinčių, tai parodysiu pavyzdį ir su daugiau raktažodžių (nuovokesni gali ir patys pasirašyti kodą pagal mano Mokejimai.lt pamokoje parašytą kodą - tereiks pažaisti su if'ais). :) Beje, primenu, kad PHP failą turėsime užvadinti būtent taip, kaip nurodėme kurdami raktažodį (mūsų nagrinėjamu atveju buvo sms845.php) ir įkelti būtent į tą serverį, kokį nurodėme (mūsų nagrinėjamu atveju - kazkoksadresas.lt)
     
    sms845.php failo kodas
     

    <?php include "sql.php"; mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; ?>
     
    Viskas super paprasta. include "sql.php"; - įterpiame failą su prisijungimu prie MySQL duombazės. Beje, galima šitą eilutę ištrinti ir vietoje jos parašyti prisijungimą prie duombazės tiesiai šiame faile.
     
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); - Šitoje vietoje vartotojui, kurio nikas priskirtas kintamajam $_GET['message'] yra pridedama 10 auksinių.
     
    echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - tarp echo kabučių parašome tekstą, kurį žmogaus gaus į savo telefoną kaip atsakymą po to, kai išsiųs žinutę.
     
    Viskas.
     
    Tiesa, dar galima padaryti mūsų atveju, kad tikrintų pvz. ar egzistuoja toks nikas, kuris įrašytas sms'e, bet čia jau niuansai. Toks kodas atrodytų pvz. taip:
     

    <?php include "sql.php"; if(!mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT * FROM `nikai` WHERE nikas='".$_GET['message']."'"))) { echo 'Jusu issiustas vartotojo vardas neegzistuoja!'; } else { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); echo $_GET['message'].' gavo 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } ?>
     
    Dar kartą primenu, jog čia parašiau paprastą, bet nesaugų variantą. Jei kam nors pavyktų atrasti vieta, kur įkeltas tas failas, tai žmogus galėtų naudotis jūsų paslaugomis nemokamai ir kiek norėtų. Šiuo atveju mes šiek tiek apsaugojome užvadindami failą sms845, tačiau tai tik minimali apsauga nuo atspėjimo!
     
    P.S. Kadangi durna galva perskaičiau šį sakinį specifikacijose: „Message content minus keywords” tik po to, kai jau parašiau kodą ir išsiunčiau 2 sms, tai praradau be reikalo 2 Lt (kode nurodžiau, kad ir raktažodis gaunamas – kaip būdavo Mokejimai.lt). :lol: :lol: Ir dar po laiko pamačiau, kad pačiame tinklalapyje yra testavimo galimybė be jokių realių sms siuntimų. :unsure: :lol:
  12. Patinka
    Friday sureagavo į Silke fortumo.com pajungimas savo tinklalapyje   
    Dar ir SQL injekcijos spraga yra, nemanau, kad Fortumo savo pusėje escape'ins būtent SQL'ui. Iš tikrųjų, tai būtų labai įdomu įkišt SQL injekciją per SMS žinutę :lol:
  13. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo iPauL fortumo.com pajungimas savo tinklalapyje   
    Gavau asmeninių pranešimų su prašymais paaiškinti, kaip naudotis Fortumo.com paslaugomis. Buvau prieš gerą šmotą laiko aprašęs Mokejimai.lt sistemą, tačiau pasikeitus „Mokėjimų“ vidaus politikai, nemažai žmonių jų atsisakė paslaugų.
     
    Taigi, žiūrim Fortumo. Imu pavyzdį kaip ir pereitą kartą: turime žaidimą. Reikia padaryt sistemą, kad žmogus išsiuntęs sms žinutę už atitinkamą sumą pinigų, gautų atitinkamai auksinių žaidime. Žmogus sms žinutėje įveda atitinkamą raktažodį, deda tarpą, įveda savo niką ir siunčia sms.
     
    Įėję į Fortumo tinklalapį pirmiausia užsiregistruojame (viršuje spaudžiame „Register“ mygtuką). Prisijungiame prie el. pašto – patvirtiname registraciją. Po to vėl grįžtame į Fortumo ir prisijungiame (jūsų el. pašto adresas yra prisijungimo vardas). Prisijungę spaudžiame „Mobile Payments API“ mygtuką. Kitame puslapyje apačioje spaudžiam geltoną „START NOW“ mygtuką. Na čia išmeta daug klausimų – atsakome kiekvienas pagal save. Galiausiai išmeta prašymą pasirinkti keyword‘ą (raktažodį). Vedame pvz. auksiniai10. Kai patikrina, ar nėra toks jau užregistruotas, spaudžiam „NEXT“ mygtuką. Įjungia kitą puslapį. Viršuje galim nurodyti savo paslaugos pavadinimą, galim ir to nedaryti. Toliau prašo nurodyti PHP failo adresą, į kurį bus kreiptasi po žinutės išsiuntimo. Tą PHP failą turėsime pasirašyti ir įkelti į savo serverį. Nurodome adresą (pvz. http://kazkoksadresas.lt/sms845.php), kur bus mūsų failas. Apačioje galima dar pasirinkti, ar žmogus turėtų kas kartą išsiuntęs sms gauti atsakymą iš serverio apie tai, ar mokėjimas buvo įvykdytas, ar ne. Na aš nežymėjau varnelės – to man nereikia. Šitame puslapyje dar matau specifikacijų nuorodą: „Fortumo Mobile Payments / Premium SMS API technical specification“. Čia pateikiami įvairūs parametrai. Na mūsų atveju neprireiks nei žinutės siuntėjo telefono numerio, nei šalies, nei ko kito, išskyrus žinutės tekstą, kurio parametras yra „message“ (vadinasi, tekstas, kurį išsiųs žmogus, mūsų pasirašytame PHP faile bus priskirtas kintamajam $_GET['message'], tačiau tame tekste nebebus raktažodžių!). Čia dar apačioje yra ir PHP kodo pavyzdys, bet aš parašysiu daug paprastesnį – suprantamą su PHP minimaliai susidūrusiems žmonėms (žinoma, kaip pabrėžė vienas žmogas Mokejimai.lt pamokoje, taip ir čia tas kodas nebus saugus, tačiau naujokui tiks). Spaudžiame „NEXT“ mygtuką. Čia vėlgi prašo įvesti įvairius duomenis – kiekvienam pagal save. Viską suvedam ir spaudžiam „NEXT“. Šiame puslapyje pateikiama informacija apie mokėjimus įvairiose šalyse. Apačioje reikia pažymėti varnelę, po to spaudžiame „NEXT“ (užmiršau paminėti, jog ir praeituose puslapiuose reikdavo kai kur pažymėti varneles, nes kitaip neleisdavo eiti toliau, bet neabejoju, jog skaitytojas pats tai supras). Paskutiniame puslapyje spaudžiame YES.
     
    Kitame puslapyje rašo, jog kai kuriose šalyse (taip pat ir Lietuvoje) mūsų paslauga veikia tik testiniu režimu. Toliau rašo, jog šiose šalyse dėl testinių tikslų kiekviena paslauga, kurią sukursime, gali gauti tik 0 – 5 pranešimus (priklausomai nuo šalies). Dar toliau prašo nereklamuoti savo sukurtos paslaugos šiose šalyse tol, kol jie nepatikrins ir nepatvirtins. Jiems patvirtinus gausime žinutę per 48 valandas. Kiek aš supratau, po patvirtinimo galėsime naudotis pilnateisiškai Fortumo paslaugomis, čia tiesiog 0 – 5 žinutes galime gauti tol, kol nėra patvirtinta (prašau tų, kas naudojosi Fortumo anksčiau, patvirtinti arba paneigti tai). Žemiau prašo pasirinkti patvirtinimo metodą (kaip suprantu, pirmą spaudžia tie, kas jau nori „priduoti“ savo paslaugą patvirtinimui, o antrą – tie, kas dar nėra iki galo visko nustatę). Na aš paspaudžiau pirmą, nors dar nesu parašęs to PHP failo, bet jie tvirtina net per 48 valandas, taigi spėsiu. :lol: Dar žemiau („Preparing your promotional material“) prašo pirmame laukelyje įvesti jūsų tinklalapio nuorodą, kurioje bus aprašyta apie jūsų paslaugą (supraskit, jiems svarbiausia yra tai, kad jūs nurodytumėte savo tinklalapyje, jog jūsų sms paslauga yra mokama). Dar parašyta, jog jei reikia jungtis ar pan., kad prieitų prie to puslapio su aprašymu, tai jiems turime nusiųsti screenshot‘ą. Žemesniame laukelyje aprašome savo paslaugą. Spaudžiame OK. Taigi, dabar skyrelyje „My services“ matau savo sukurtą paslaugą ir jos būklę (under approval – dar nepatvirtinta). Paspaudžiu ant savo paslaugos. Matau raktažodį: TXT AUKSINIAI10 ir numerį, kuriuo reikia siųsti žinutę, kad gaučiau auksinių.
     
    Dabar PHP kodo rašymas. Pačioje pradžioje jau aptariau norimą žinutės struktūrą. Žinutė atrodys pvz.: „TXT AUKSINIAI10 Friday“ (be kabučių). Kadangi čia jau pati sistema tikrina raktažodžius, mums nebereikia tikrinti, tai ir kodas bus daug paprastesnis nei Mokejimai.lt. Beje, šį kartą patingėjau kurtis daugiau kaip vieną raktažodį, kadangi čia kūrimo principas ilgesnis nei Mokejimai.lt, tačiau esmė išlieka ta pati. Galų gale, jei bus norinčių, tai parodysiu pavyzdį ir su daugiau raktažodžių (nuovokesni gali ir patys pasirašyti kodą pagal mano Mokejimai.lt pamokoje parašytą kodą - tereiks pažaisti su if'ais). :) Beje, primenu, kad PHP failą turėsime užvadinti būtent taip, kaip nurodėme kurdami raktažodį (mūsų nagrinėjamu atveju buvo sms845.php) ir įkelti būtent į tą serverį, kokį nurodėme (mūsų nagrinėjamu atveju - kazkoksadresas.lt)
     
    sms845.php failo kodas
     

    <?php include "sql.php"; mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; ?>
     
    Viskas super paprasta. include "sql.php"; - įterpiame failą su prisijungimu prie MySQL duombazės. Beje, galima šitą eilutę ištrinti ir vietoje jos parašyti prisijungimą prie duombazės tiesiai šiame faile.
     
    mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); - Šitoje vietoje vartotojui, kurio nikas priskirtas kintamajam $_GET['message'] yra pridedama 10 auksinių.
     
    echo 'Jus gavote 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; - tarp echo kabučių parašome tekstą, kurį žmogaus gaus į savo telefoną kaip atsakymą po to, kai išsiųs žinutę.
     
    Viskas.
     
    Tiesa, dar galima padaryti mūsų atveju, kad tikrintų pvz. ar egzistuoja toks nikas, kuris įrašytas sms'e, bet čia jau niuansai. Toks kodas atrodytų pvz. taip:
     

    <?php include "sql.php"; if(!mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT * FROM `nikai` WHERE nikas='".$_GET['message']."'"))) { echo 'Jusu issiustas vartotojo vardas neegzistuoja!'; } else { mysql_query("UPDATE `nikai` SET auksiniai=auksiniai+10 WHERE nikas='".$_GET['message']."'"); echo $_GET['message'].' gavo 10 auksiniu! Sekmes zaidziant!'; } ?>
     
    Dar kartą primenu, jog čia parašiau paprastą, bet nesaugų variantą. Jei kam nors pavyktų atrasti vieta, kur įkeltas tas failas, tai žmogus galėtų naudotis jūsų paslaugomis nemokamai ir kiek norėtų. Šiuo atveju mes šiek tiek apsaugojome užvadindami failą sms845, tačiau tai tik minimali apsauga nuo atspėjimo!
     
    P.S. Kadangi durna galva perskaičiau šį sakinį specifikacijose: „Message content minus keywords” tik po to, kai jau parašiau kodą ir išsiunčiau 2 sms, tai praradau be reikalo 2 Lt (kode nurodžiau, kad ir raktažodis gaunamas – kaip būdavo Mokejimai.lt). :lol: :lol: Ir dar po laiko pamačiau, kad pačiame tinklalapyje yra testavimo galimybė be jokių realių sms siuntimų. :unsure: :lol:
  14. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo ivg Kaip atlikti ispazinti?   
    Geriausia laikytis dorų ateistinių idealų ir nereiks jokių išpažinčių. :)
  15. Patinka
    Friday sureagavo į fad Ištrinti failai flashe   
    Pastebėjau, kad tu pastoviai rašliavoji nesąmones... jei neturi ką pasakyto, geriau išvis patylėk
  16. Patinka
    Friday sureagavo į klemkas Ištrinti failai flashe   
    Jokio skirtumo istraukas ar neistrauktas, svarbiausia nieko ant virsaus nerasyti. Imk mano programele, auksciau poste prisegiau ir bandyk. Turi viska atkurt.
  17. Patinka
    Friday sureagavo į klemkas Ištrinti failai flashe   
    revover4all ir dar viena turiu, galiu atsiust jei reikia.
     
    Prisegu recover4all pro.
    Recover4all_pro.rar
  18. Patinka
    Friday sureagavo į pushkis Ištrinti failai flashe   
    "easy recovery professional" vienintelis ir nepakartojamas. Ne kartą padėjo tokiems nelaimėliams kaip tu :D
  19. Patinka
    Friday sureagavo į edis2 Ištrinti failai flashe   
    Galima atkurti, svarbiausia, kad nebūtų suformatuotas atmintukas. Šiaip pats buvau ištrynęs tai internete pasinaudojęs paieškas, buvau kelias susigaudęs programėles, tai per ~1h atsistačiau foto :D
  20. Pagarba
    Friday sureagavo į daryZ Ištrinti failai flashe   
    Ištrynė - nebėr. :D
  21. Pagarba
    Friday gavo reakciją nuo DovydasL Kelionė į Ispaniją   
    Pamėginau Airbaltic'e. Bet tai iš Vilniaus į Madridą ir atgal atrodo 680 EU. Brangoka. Čia dėl to, kad iki kelionės nebedaug?
  22. Pagarba
    Friday gavo reakciją nuo DovydasL Kelionė į Ispaniją   
    Pamėginau Airbaltic'e. Bet tai iš Vilniaus į Madridą ir atgal atrodo 680 EU. Brangoka. Čia dėl to, kad iki kelionės nebedaug?
  23. Pagarba
    Friday gavo reakciją nuo DovydasL Kelionė į Ispaniją   
    Pamėginau Airbaltic'e. Bet tai iš Vilniaus į Madridą ir atgal atrodo 680 EU. Brangoka. Čia dėl to, kad iki kelionės nebedaug?
  24. Patinka
    Friday gavo reakciją nuo Merfas Kelionė į Ispaniją   
    Ačiū sn00ker. Gal dar kas turite ką pasiūlyti? Dėl kiekybės. Nerasiu vienam - gal rasiu kitam.
     
    JoKeRiS, žinau, kad reikia daug anksčiau pirkt, bet dar liko 2 savaitės, rasiu gal. Ką padarysi, kad sugalvojau ne laiku sudalyvaut La Tomatinoj. :)
  25. Pagarba
    Friday sureagavo į Agro Merginos gimtadienis.   
    Vaikas dar per anksti. O seksas jau savaime aisku :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...