Pereiti prie turinio

Emigracijos "biznio" planas. (Norvegija? Anglija?)


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, taigi pradėsiu savo gyvenimo istoriją čia. Mano "biznio planas" - emigracija. Teisingai, ironiškai, tačiau - teisingai. Trumpas gyvenimo aprašymas tiems, kurie nusiteikę pakartot, tai ką radau beveik visur, kur skaičiau apie emigracijos patarimus: Esu pirmojo kurso studentas, metu studijas, nes perstosiu į tą pačią specialybę į nemokamą vietą, todėl sugalvojau padirbėti. Lietuvoje perspektyvų nėra, taip, kad galit nevargti siūlydami geriau pasilikti, žinau, kad užsienis - ne rožėm klotas ir vargt reikės kaip vergui. Perskaičiau daug daug informacijos visur, kur tik galėjau jos rasti - visi kalba apie pažintis ir panašiai. Todėl norėčiau rasti čia žmonių, kurie nėra "tikri Lietuviai" ir nesaugo savo "sėkmės" paslapties. Turiu pasirinkimą - sėdėti tėvam ant sprando, eiti dirbti į betkur ir vaidinti dirbantį pilietį už grašius (sėkmingai sėdėti tėvams ant sprando tik vaidint, kad esu atsakingas ir užsidirbu sau ant pragyvenimo. NOT (visi žinom, kad tai be kvalifikacijos neįmanoma) ) arba emigruoti.

 

Taigi kaip jau supratote jog rašau čia - pažystamų neturiu.

 

O dabar prie rimtesnių dalykų.

Nuo ko pasiūlytume pradėti? (Anglija? Norvegija?)

Dirbti planuoju pradėti nuo Kovo iki vasaros pradžios ir po poros savaičių (stojamieji) vėl keliauti atgal ir tęsti darbą iki naujų metų, galvojau apie įdarbinino agentūras ir panašiai, tačiau kuo daugiau skaitau, tuo sunkėja galva ir vis labiau pradedu nieko nesuprasti :) L. Gerai moku anglų kalbą, todėl kiti sako - važiuok į Angliją, tačiau sunku nuspręsti. Galbūt netgi pasiūlymų turėtumėt kažkokių, o gal vertingų patarimų, nes iš to ką skaičiau, tai su CV vargt net neverta pradėt. Klauskit kas neaišku dėl mano padėties ir šios temos aiškumo, labai labai prašau nepradėti čia reikšti savo asmeninių pareiškimų ką manote apie mano pasirinkimo rimtumą, protingumą aiškumą ir panašiai, geriau jau susilaikykite, nes aš taip nusprendžiau tikrai ne "aukso ieškotojo" principu, reikia pinigėlių, kad ir nedaug, bet bent kažkiek susitaupyti, kad galėčiau pradėti įgyvendinti ateities planus ir panašiai, taigi taigi. Ačiū jums :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad didesnius šansus susirasti darbą ir kiek geriau uždirbti turėtum Norvegijoj. Nes Anglijoje ir taip jau pilna visokių lenkų ar kitokios tautybės asmenų, kurie dirba bet ką ir už bet kiek, kad tik išgyventų. Tad Norvegija, kaip jau minėjau, būtų geresnis pasirinkimas. Problema, jog be Norvegų kalbos bus sunku...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvoje perspektyvu yra, ir tikrai nemazai. Tiesiog pasirinkimas tavo jau yra aiskus, ir yra aisku kad renkiesi lengvesni kelia. Daug nemoralizuosiu, bet as tavo vietoje geriau rinkciausi darba lietuvoje pagal busima tavo trokstama specialybe. Pagalbininku ar betkuo, bet su kuo tu sieji savo ateiti. Patirtis nuo pirmo kurso yra vienas is svarbiausiu dalyku. Visu pirma baiges mokeslus (po 3-6 metu) turesi kruva patirties. Jei nesi tinginys, slunkius ar proto invalidas per tiek laiko pakilsi tikrai bent keliais laipteliais aukstyn.

Rasau tik todel, kad mane supo ir supa vis dar dvi zmoniu grupes: pirmoji, kurie dirbo nuo pirmo-antro kurso (ne visi pagal spec, bet ne tame esme) ir tie kurie po bakalauro ejo dirbti, arba net nedirbdami studino magistra. O vat cia ir prasideda idomumas, kad tie kurie pradejo nuo grushciku, telepardvimu, asistentu ar salono darbuotoju dabar yra keliais metais pagal uzmokesti ir darbo pozicijas aplenke tuos, kurie studint pradejo baige mokslus.

Tiesiog mano trumpas toks pamastymas ir pastebejimas is salies.

O kad cia nera darbu, visiska netiesa. Jei ieskosi, stengsiesi ir arsi taip kaip uzsienyje, cia pasieksi tikrai tiek pat.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

<...> metu studijas, nes perstosiu į tą pačią specialybę į nemokamą vietą, todėl sugalvojau padirbėti.

Man šita vieta įstrigo :) - kitoj institucijoj studijuosi, ar tikiesi, kad bendras stojančiųjų lygis bus gerokai prastesnis nei buvo, kai stojai? Kyla klausimas, ar tau išvis ta specialybė yra tikrai reikalinga ir aktuali, jei pagrindinė motyvacija ją studijuoti tau yra nemokėti už mokslus. "Biznio planas" - tai jau "tikrai", išvykimas į užsienį :D na, sekmės tau ten. Žiūrėk, "prakusi" ten ir net mokslų nebereiks ir pragyvensi ten su visom perspektyvom ir t.t. :)

O šiaip jei anglų puikiai moki, tai keliauk į UK, tik kad ten tokių kaip tu ne vienas ir ne du tūkstančiai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mieli uždarbiečiai, visų pirma - dėkoju SarzzeR ir north Mikaz už gebėjimą skaityti, ačiū :) Visų antra, ačiū kitiems už parodytą norą reikšti savo nuomonę ne į tą pusę, net tuomet kai aiškiai pakartoju jog man to nereikia (kartais pradedu galvoti, kad čia susirinke didieji kritikai ir niekas jiem daugiau nerūpi kaip pamėtyt akmenim be pagrįstos priežasties) :) Studijos yra grafinio dizaino, seniai jau su tuo turiu reikalų, tiesiog turėjau daug problemų su menais (piešimu, tapyba ir t.t.) Todėl sunku išsilaikyti, perstot noriu, nes jau manau jog įgavau įgūdžių ir žinių menuose (taip pat manau jog dirbdamas galiu mokytis savarankiškai ir tobulėti toje srityje, galbūt pradėdi mini freelance ar panašiai ir tam užsidirbti užsienyje, nes tiesiog ten daugiau moka) Taip, kad ar reikia čia dabar pulti, kai nežinote nieko aiškaus? :) Labai maloniai prašau eikit jūs kur vėžiai žiemoja, jei pakritikuot čia atėjot, o ne patart, nes aš visdar neprarandu vilties ir tikiu, kad uždarbis.lt turi galinčių padėt ir patart žmonių, ne vien gyvenimo kritikų ir cinikų. Neįsižeiskit, bet pagalvokit, galit dar sykį paskaityti ką parašiau čia ar viršuje ir eikit auginti savo parašytų post'ų skaičių į kitas temas, kur galbūt galėsit atsakyti į klausimą, o ne flood'inti be priežasties :)

 

O turi uk ar Norvegijoi draugu kur bent trumpam butu galima apsistot? Ar planuoji vaziuot su agentura is Lietuvos?

Kolkas dar tik bandau pasverti galimybes, nesakau, kad lekiu stačia galva, galbūt iš vis nevažiuosiu, tačiau panašu jog ten per trumpą laiką galima daugiausia parsivežti, tačiau stygius informacijos, todėl galvoju paskambinti į pora agentūrų, pasidomėti, žinau jog ten gražiai pasakos, tačiau kaip ir minėjau bandysiu pasvert vieną ar kitą. Taip, apsistoti turėčiau kur, gal net ir ilgesniam laiko tarpui.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias Naujokas

Pirmas klausimas tau:

Ar nori lenkti nugarą ar nori dirbti ten kur reikėtų pakrutinti smegenis? Iškart atsakau - čia tavo norai nieko nereiškia, lenksi nugarą, jei nėra pas tave pažinčių ar panašiai.

 

Užsidirbti gali Norvegijoje daugiau, bet ten susirasti darbą kiek žinau nelengva, nes pats ieškojau per pažintis ir niekas nieko nepasiūlė. Anglijoje yra lengviau, moki kalba - nepražūsi didžiausioje bėdoj.

1. Neapsimoka važiuoti per agentūras, nes jie tik iš tavęs paims pinigus ir nebus garantijų, kad darbas bus normalus, nes yra toks niuansas, jeigu moki kalbą gauni darbą kokiam Anglams priklausančiame fabrike kuriame daugiau mažiau tave gerbs, jei š*do nemalsi. Jei nemoki kalbos - keliausi į lietuviams priklausančius laukus, obuolynus, braškynus, narcizynus ar į kokį lenkams priklausantį morkų ar brokolių fabriką.

2. Anglijoje niekada geriau nedirbti vištų fabrikuose - arsi kai velnias, gausi tą patį kaip ir visur kitur.

3. Jeigu nežinai kur dar nori keliauti, t.y. į kurį Anglijos miestą - perki skype creditų ir skambinėji į Agentūras ir klausi kaip pas juos su darbais ir pasakoji situacija, kad nori atvažiuoti į Angliją dirbti. Anglijoje patikimiausios agentūros yra šios:

http://www.pmprecruitment.co.uk/aboutus.asp

http://www.staffline.co.uk/

PMP recruitment siūlo darbus padažų fabrike "The Souce company" kuriuose su tavimi elgiasi kaip su žmogum, duoda gerą grafiką ir visada laiku ir tiksliai paskaičiuoja ir išmoka Tau atlyginimą.

4. Jeigu keliauji į Anglija - keliauk lėktuvu - pigiau, greičiau, mažiau pavargsi - daug bagažo tau nereikia, nes rūbai Anglijoje labai pigūs ir po pirmos algos apsirenksi nuo galvos iki kojų.

5. Būsto nuoma Anglijoje - kiekvienas miestas, mažas ar didelis, turi savo "Telegraph" laikraštį su skelbimais ar internetinę svetainę. Norėdamas susirasti būstą google įsirašai "miesto_pavadinimas telegraph" ir tave numes į svetainę kur rasi to miesto skelbimus - vėl imi skype su kreditais ir skambini, bei ieškai būsto pagal skelbimą. Pradžiai užteks tau kambario jeigu važiuoji vienas.

6. National Insurance Number - be šio daikto tavęs neįdarbins, jeigu jau apsisprendei į kurį miestą važiuosi ir maždaug jau susitarei, kad nuomuosies kažkur būstą, į google rašai "miesto_pavadinimas jobscentre", paskambini ir susitari datą iš anksto būdamas Lietuvoje dėl pokalbio, kad gautum draudimo numerį. Sakyk, kad tu atvykai į Anglija jau prieš savaitę ir nori įsidarbinti, tavęs paprašys adreso kuriuo tu gyveni - čia yra du variantai: 1. Tu jau sutaręs kažkur nuomotis tame mieste būstą. 2. Tu dar neturi kur gyventi, todėl jungi google maps, susiranti kokio namo pilną adresą ir pasakai. Kodėl taip reikia daryti? Įsivaizduok, kad tu atkeliauji į UK ir tau pasako, kad tavo pokalbis dėl draudimo numerio yra už dviejų savaičių, o nei viena Agentūra tavęs nepriima dirbti, nes tu jo neturi, taip prarandi dvi savaites už kurias tau reikia mokėti nuomą ir t.t. Todėl šis sprendimas yra geras tuom, kad tu nuskridęs į UK, jau gali už keletos dienų eitį į pokalbį dėl NIN, nes eilės Jobs Centruose yra didelės.

 

Viską ką tau pasakiau, tai yra mano išgalvotas planas kaip viską kuo naudingiau išnaudoti, nes šią vasarą buvau sugalvojęs užsidirbti, sumokėjau tūkstantį litų agentūrai ir likau ant ledo, sėdėjau 5 savaites be darbo, be draudimo ir apskritai be nieko, bet išsikapsčiau ir susiradau normalų darbą kuriame, net gavau pasiūlyma gauti kontraktą su fabriku, kad nedirbti per agentūra. Jeigu kas nors man būtų tokį planą davę kaip šis, aš iš UK būčiau parsivežęs mažiausiai 8000lt per nepilnus tris mėnesius. :)

 

 

 

P.S. Atmink, kuo didesnis miestas tuo brangesnis būstas, tuo didesnė konkurencija dėl darbo. Londoną, Birminghamą ir kitus miestus milžinus pamiršk. Jeigu miestas neturi daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų - jis bus pigus ir žiauriai neapsėstas Lietuvių. :)

Redagavo Naujokas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmas klausimas tau:

Ar nori lenkti nugarą ar nori dirbti ten kur reikėtų pakrutinti smegenis? Iškart atsakau - čia tavo norai nieko nereiškia, lenksi nugarą, jei nėra pas tave pažinčių ar panašiai.

 

Užsidirbti gali Norvegijoje daugiau, bet ten susirasti darbą kiek žinau nelengva, nes pats ieškojau per pažintis ir niekas nieko nepasiūlė. Anglijoje yra lengviau, moki kalba - nepražūsi didžiausioje bėdoj.

1. Neapsimoka važiuoti per agentūras, nes jie tik iš tavęs paims pinigus ir nebus garantijų, kad darbas bus normalus, nes yra toks niuansas, jeigu moki kalbą gauni darbą kokiam Anglams priklausančiame fabrike kuriame daugiau mažiau tave gerbs, jei š*do nemalsi. Jei nemoki kalbos - keliausi į lietuviams priklausančius laukus, obuolynus, braškynus, narcizynus ar į kokį lenkams priklausantį morkų ar brokolių fabriką.

2. Anglijoje niekada geriau nedirbti vištų fabrikuose - arsi kai velnias, gausi tą patį kaip ir visur kitur.

3. Jeigu nežinai kur dar nori keliauti, t.y. į kurį Anglijos miestą - perki skype creditų ir skambinėji į Agentūras ir klausi kaip pas juos su darbais ir pasakoji situacija, kad nori atvažiuoti į Angliją dirbti. Anglijoje patikimiausios agentūros yra šios:

http://www.pmprecruitment.co.uk/aboutus.asp

http://www.staffline.co.uk/

PMP recruitment siūlo darbus padažų fabrike "The Souce company" kuriuose su tavimi elgiasi kaip su žmogum, duoda gerą grafiką ir visada laiku ir tiksliai paskaičiuoja ir išmoka Tau atlyginimą.

4. Jeigu keliauji į Anglija - keliauk lėktuvu - pigiau, greičiau, mažiau pavargsi - daug bagažo tau nereikia, nes rūbai Anglijoje labai pigūs ir po pirmos algos apsirenksi nuo galvos iki kojų.

5. Būsto nuoma Anglijoje - kiekvienas miestas, mažas ar didelis, turi savo "Telegraph" laikraštį su skelbimais ar internetinę svetainę. Norėdamas susirasti būstą google įsirašai "miesto_pavadinimas telegraph" ir tave numes į svetainę kur rasi to miesto skelbimus - vėl imi skype su kreditais ir skambini, bei ieškai būsto pagal skelbimą. Pradžiai užteks tau kambario jeigu važiuoji vienas.

6. National Insurance Number - be šio daikto tavęs neįdarbins, jeigu jau apsisprendei į kurį miestą važiuosi ir maždaug jau susitarei, kad nuomuosies kažkur būstą, į google rašai "miesto_pavadinimas jobscentre", paskambini ir susitari datą iš anksto būdamas Lietuvoje dėl pokalbio, kad gautum draudimo numerį. Sakyk, kad tu atvykai į Anglija jau prieš savaitę ir nori įsidarbinti, tavęs paprašys adreso kuriuo tu gyveni - čia yra du variantai: 1. Tu jau sutaręs kažkur nuomotis tame mieste būstą. 2. Tu dar neturi kur gyventi, todėl jungi google maps, susiranti kokio namo pilną adresą ir pasakai. Kodėl taip reikia daryti? Įsivaizduok, kad tu atkeliauji į UK ir tau pasako, kad tavo pokalbis dėl draudimo numerio yra už dviejų savaičių, o nei viena Agentūra tavęs nepriima dirbti, nes tu jo neturi, taip prarandi dvi savaites už kurias tau reikia mokėti nuomą ir t.t. Todėl šis sprendimas yra geras tuom, kad tu nuskridęs į UK, jau gali už keletos dienų eitį į pokalbį dėl NIN, nes eilės Jobs Centruose yra didelės.

 

Viską ką tau pasakiau, tai yra mano išgalvotas planas kaip viską kuo naudingiau išnaudoti, nes šią vasarą buvau sugalvojęs užsidirbti, sumokėjau tūkstantį litų agentūrai ir likau ant ledo, sėdėjau 5 savaites be darbo, be draudimo ir apskritai be nieko, bet išsikapsčiau ir susiradau normalų darbą kuriame, net gavau pasiūlyma gauti kontraktą su fabriku, kad nedirbti per agentūra. Jeigu kas nors man būtų tokį planą davę kaip šis, aš iš UK būčiau parsivežęs mažiausiai 8000lt per nepilnus tris mėnesius. :)

 

 

 

P.S. Atmink, kuo didesnis miestas tuo brangesnis būstas, tuo didesnė konkurencija dėl darbo. Londoną, Birminghamą ir kitus miestus milžinus pamiršk. Jeigu miestas neturi daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų - jis bus pigus ir žiauriai neapsėstas Lietuvių. :)

Labai dėkingas tau už šį išsamų atsakymą, virtualus alus ir +.

Mano mintys irgi krypsta link Anglijos, tačiau labai sunku kažką aiškaus rasti, pabandysiu pasinaudoti nuorodomis, užsiimsiu tuo, smagu, kad atsirado vienas aiškus ir tiesiai į dešimtuką pataikytas atsakas,, dar kartą ačiū:) Tačiau turiu keletą klausimų:

1. Siūlai nesinaudoti agentūromis, tačiau pats supranti kaip baisu yra išskristi kai nieko nepažįsti ir net nelabai žinai kur kas ir kaip. Aišku, kad riziką reikia pasverti kaip ir kalbėjai apie NIN, galbūt dar yra keletas būtinų dokumentų, be kurių neišsiversčiau? (sutaupytum man laiko ir paieškų, o manau pats su tuo jau susidūręs). Tai maždaug siūlai skambinti ir kai pasiūlys kažką, tai reikia sutikti (išanalizavus sutartį aišku) ir pradėti planuoti kelionę?

2. Kokių sandėlių vengti ir kokiem darbam skirti prioritetą? (atsižvelgiant į kainą ir darbą, PABRĖŽIU, kad pinigai yra svarbiausia, visgi ne karjieros siekti ten važiuoju, po to darbo sąlygos, kad elgtūsi kaip su žmogumi ir galiausiai miegas ir kt.)

3. Susiradus nuomos adresą arba fake adresu prisiregistruoti jobscentre (negali po to kilti problemų, dėl fake adreso? Ar pavyzdžiui galima jį keisti ar jis tiesiog nieko svarbaus nelemia?) Pora sakinukų breif informacijos apie visą jobscentre procesą labai palengvintų supratimą :)

4. Final step, Esu mažam miestelį, pigiai nuomuojuosi, gavau NIN (ir visus kitus dokumentus, kurių dar man trūko), tačiau kodėl mane priima/nepriima dirbti agentūra? Ar neturėtų įmonė? Nes agentūrai turėčiau mokėti pinigus, už tai, kad mane įdarbina (ar tiesiog kito kelio nėra ir šis geriausias)?

5. Pradėti rinktis nuo to ką siūlo agentūros ar ieškotis pačiam? Ta prasme skambinti ir susirašius man tinkamus pasiūlymus svarstyti geriausią ir tuomet jau sutarus dėl darbo datos, pasirūpinti savo kelione ir dokumentais prieš darbo datą jau po to ar prieš tai?

6. Kiek maždaug pragyvenimas ten išeina (nereikia tikslaus, tiesiog maždaug skaičiaus, kad galėčiau orientuotis) ?

7. Kaip viskas forminama ? T.y. Kalbi telefonu > siunti CV > rekomendacinį laišką > sutariama data dėl pokalbio ?

 

Jei atsakytum į šiuos klausimus, kad ir neišsiplėsdamas, tai sutaupytum man daug laiko ir pastangų ieškant ir mėtantis šioje sunkioje ir daug jėgų ir laiko kainuojančioje paieškoje :) O šiaip, tai labai dėkingas už savo sugalvotą planą, nes jis man labai patiko ir tikriausiai juo vadovausiuosi tolimesnėje savo paieškoje. Tu galbūt padėjai atsistoti man į vėžes, kurias taip sunku rasti :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias Naujokas

Labai dėkingas tau už šį išsamų atsakymą, virtualus alus ir +.

Mano mintys irgi krypsta link Anglijos, tačiau labai sunku kažką aiškaus rasti, pabandysiu pasinaudoti nuorodomis, užsiimsiu tuo, smagu, kad atsirado vienas aiškus ir tiesiai į dešimtuką pataikytas atsakas,, dar kartą ačiū:) Tačiau turiu keletą klausimų:

1. Siūlai nesinaudoti agentūromis, tačiau pats supranti kaip baisu yra išskristi kai nieko nepažįsti ir net nelabai žinai kur kas ir kaip. Aišku, kad riziką reikia pasverti kaip ir kalbėjai apie NIN, galbūt dar yra keletas būtinų dokumentų, be kurių neišsiversčiau? (sutaupytum man laiko ir paieškų, o manau pats su tuo jau susidūręs). Tai maždaug siūlai skambinti ir kai pasiūlys kažką, tai reikia sutikti (išanalizavus sutartį aišku) ir pradėti planuoti kelionę?

2. Kokių sandėlių vengti ir kokiem darbam skirti prioritetą? (atsižvelgiant į kainą ir darbą, PABRĖŽIU, kad pinigai yra svarbiausia, visgi ne karjieros siekti ten važiuoju, po to darbo sąlygos, kad elgtūsi kaip su žmogumi ir galiausiai miegas ir kt.)

3. Susiradus nuomos adresą arba fake adresu prisiregistruoti jobscentre (negali po to kilti problemų, dėl fake adreso? Ar pavyzdžiui galima jį keisti ar jis tiesiog nieko svarbaus nelemia?) Pora sakinukų breif informacijos apie visą jobscentre procesą labai palengvintų supratimą :)

4. Final step, Esu mažam miestelį, pigiai nuomuojuosi, gavau NIN (ir visus kitus dokumentus, kurių dar man trūko), tačiau kodėl mane priima/nepriima dirbti agentūra? Ar neturėtų įmonė? Nes agentūrai turėčiau mokėti pinigus, už tai, kad mane įdarbina (ar tiesiog kito kelio nėra ir šis geriausias)?

5. Pradėti rinktis nuo to ką siūlo agentūros ar ieškotis pačiam? Ta prasme skambinti ir susirašius man tinkamus pasiūlymus svarstyti geriausią ir tuomet jau sutarus dėl darbo datos, pasirūpinti savo kelione ir dokumentais prieš darbo datą jau po to ar prieš tai?

6. Kiek maždaug pragyvenimas ten išeina (nereikia tikslaus, tiesiog maždaug skaičiaus, kad galėčiau orientuotis) ?

7. Kaip viskas forminama ? T.y. Kalbi telefonu > siunti CV > rekomendacinį laišką > sutariama data dėl pokalbio ?

 

Jei atsakytum į šiuos klausimus, kad ir neišsiplėsdamas, tai sutaupytum man daug laiko ir pastangų ieškant ir mėtantis šioje sunkioje ir daug jėgų ir laiko kainuojančioje paieškoje :) O šiaip, tai labai dėkingas už savo sugalvotą planą, nes jis man labai patiko ir tikriausiai juo vadovausiuosi tolimesnėje savo paieškoje. Tu galbūt padėjai atsistoti man į vėžes, kurias taip sunku rasti :)

1. Žinau, kad baisu ir t.t., bet jeigu moki Anglų kalbą geriau su lietuvos agentūromis neprasidėti, nes jie pasiūlys tau pačius blogiausius darbus, nes jie veža "mases", automatiškai jiems nerūpi ar jie moka ar nemoka anglų kalbą, todėl kiek žinau visi daugiau nueina į minusą nei į pliusą.

Gerai, kad paklausei dėl papildomų dokumentų, apart NIN, tau daugiau iš valstybės nieko nereikia. Tau dar reiks banko sąskaitos - papraščiausias būdas ją atsidaryti yra Halifax banko Easycash kortelė, kuriai atsidaryti nereikia nei didelių pajamų, nei pradinio įnašo, nei kažkokių išrašų, nei gyvenamosios vietos patvirtinimo, nes visiems kitiems bankams reikia sąskaitos už vandenį ar pnš. Plius už kortelės administravima nėra jokių mokesčių, taip, kad ji puikiai tiks.

Kas liečia skambinimą į Agentūras tai tau reikia tiesiog susirasti visas įdarbinimo fabrikuose agentūras ir joms skambinti ir klausti kaip su darbais ir t.t. Ar yra darbo, nes tu nori atvykti, manau visą informaciją kurios tau reikia gausi. Pats buvau mieste Scuthorpe (labai mažam), dirbau per PMP agentūra ir likau patenkintas. :)

2. Venk vištienos fabrikų, venk darbo už kurį mokamas ne valandinis, o už padarytą darbą atlygis. Gausi už darbą minimumą - 5.93 svarus į valandą. Turint omenyje, kad dirbsi po 10 valandų apytiksliai, tai uždirbsi apie 60 svarų per dieną, už 40 svarų gali nusipirkti maisto visai savaitei - ne džiūvėsių, o normalaus, mėsos, daržovių, pieno produktų ir t.t.

3. Adresą galėsi pakeisti per pokalbį dėl NIN. Kai paskambinsi tave sujungs su operatore kuri paklaus tavo vardo ir pavardės, adreso, kada atvykai į UK. Savo vardą ir pavardę teks išskirti žodžiais. Pvz., BERNARDAS - Bradford England Rock November August Rock December August September - tą patį reikės pasidaryti su pavarde ir geriausia, kad užsirašytum viską ant lapelio, kad būtų lengviau šnekėti. Po visko tau paskirs laiką ir t.t. Bandyk nutaikyti kuo geresnį, sakyk, kad esi užsiėmęs tom dienom ir negali atvykti - čia tuo atveju jeigu tavo skrydis vėliau nei pokalbis. Kai nuvyksi į pokalbį tau reikės - paso ir būtų gerai turėti laišką su pranešimu apie pokalbį kuris ateis tavo nurodytu adresu, aišku tai nebūtina.

4. Anglijoje yra taip, kad tarkim viena įmonė turi daugybė fabrikų, tu esi juoda darbo jėga, jie žmonių ieškojimą perleidžia agentūroms kurios yra sudarusios su fabrikais sutartis. Tarkim jeigu tu gauni minimumą 5.93 svaro už valandą, jie gauna 10 svarų iš kurių jiems lieką 4. Jeigu tu esi geras darbuotojas, tau fabrikas gali pasiūlyti nuolatinį darbą fabrike už didesnį atlyginimą. Nepamiršk, kad pirmieji ~3000 svarų nebus apmokestinami mokesčių, todėl tu gausi vos ne pilną sumą kurią tu uždirbsi, kas pradžiai yra tiesiog pasaka... :) Tai pat prie šio posto prisegu "savaitini payslipą" t.y. kad įsivaizduotum kiek dirbant kas uždirbama ir kokie mokesčiai sumokami iki 3000 svarų ribos.

5. Pats nesusirasi, su manimi fabrike dirbo KTU magistras ir dar keli žmonės su aukštaisiais kurie jau ten gyvena ne pirmus metus, manai jie negalėjo susirasti? Tu tiesiog skambini agentūrai ir klausi kokie pas juos darbai yra žmogui šnekančiam angliškai, ar pastoviai darbo yra ir t.t.

6. Pragyvenimas kiekviename mieste vis kitaip - aš kur gyvenau, tai ten gyvena 72 tūkst žmonių ir jis laikomas "kaimu", jame gerą kambarį gali rasti iki 50 svarų už savaite, pvz., londone, vos ne pačiame pakraštyje už trigubai mažesnį kambarį gali sumokėti 150 svarų. Siūlyčiau pasiimti papildomus 300 svarų su savimi, jeigu nerasi būsto per skelbimus - eik per "babajų" parduotuves ir jų klausk - jie viską žino, tik būk atsargus. Beje į Angliją gali vežtis cigarečių tris, keturis blokus kuriuos vėliau parduosi babajų parduotuvėms taip gausi pinigų. Aš važiavau su autobusiuku, todėl vežiausi 24 butelius lietuviškos degtinės. Lietuvoje pirkau po 24lt, UK pardaviau už 48lt.

7. Viskas forminama taip - ateini į agentūra, tau duodama forma užpildyti su savo duomenimis, duodamas kalbos testas. Vėliau tu keliauji į tą vietą kurioje dirbsi - tau pravedamas instruktažas (induction'as), o vėliau jau eini dirbti. :)

 

Jeigu tikrai reikia pagalbos, gali bandyti keliauti į Scunthorpe - ten kur aš buvau - ten pigu, paskambinsiu į PMP agentūrą ir pašnekėsiu su vienu ten dirbančiu lenku Slaviku kuris yra administratorius tos agentūros ir šiaip yra labai geras žmogus ir man galima sakyti nemažai padėjo su darbu, todėl galėčiau paprašyti, kad tave iškarto užregistruotų atvažiavus ir t.t. Aišku nieko prižadėti negaliu - nežinau kaip ten su darbais, bet pasidomėti galiu, bet tik tuo atveju jeigu tu ten keliausi, jeigu bus darbo. Su būstu irgi ten būtų lengviau. Pagalvok.

post-12170-0-73229000-1328491687_thumb.png

Redagavo Naujokas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

1. Žinau, kad baisu ir t.t., bet jeigu moki Anglų kalbą geriau su lietuvos agentūromis neprasidėti, nes jie pasiūlys tau pačius blogiausius darbus, nes jie veža "mases", automatiškai jiems nerūpi ar jie moka ar nemoka anglų kalbą, todėl kiek žinau visi daugiau nueina į minusą nei į pliusą.

Gerai, kad paklausei dėl papildomų dokumentų, apart NIN, tau daugiau iš valstybės nieko nereikia. Tau dar reiks banko sąskaitos - papraščiausias būdas ją atsidaryti yra Halifax banko Easycash kortelė, kuriai atsidaryti nereikia nei didelių pajamų, nei pradinio įnašo, nei kažkokių išrašų, nei gyvenamosios vietos patvirtinimo, nes visiems kitiems bankams reikia sąskaitos už vandenį ar pnš. Plius už kortelės administravima nėra jokių mokesčių, taip, kad ji puikiai tiks.

Kas liečia skambinimą į Agentūras tai tau reikia tiesiog susirasti visas įdarbinimo fabrikuose agentūras ir joms skambinti ir klausti kaip su darbais ir t.t. Ar yra darbo, nes tu nori atvykti, manau visą informaciją kurios tau reikia gausi. Pats buvau mieste Scuthorpe (labai mažam), dirbau per PMP agentūra ir likau patenkintas. :)

2. Venk vištienos fabrikų, venk darbo už kurį mokamas ne valandinis, o už padarytą darbą atlygis. Gausi už darbą minimumą - 5.93 svarus į valandą. Turint omenyje, kad dirbsi po 10 valandų apytiksliai, tai uždirbsi apie 60 svarų per dieną, už 40 svarų gali nusipirkti maisto visai savaitei - ne džiūvėsių, o normalaus, mėsos, daržovių, pieno produktų ir t.t.

3. Adresą galėsi pakeisti per pokalbį dėl NIN. Kai paskambinsi tave sujungs su operatore kuri paklaus tavo vardo ir pavardės, adreso, kada atvykai į UK. Savo vardą ir pavardę teks išskirti žodžiais. Pvz., BERNARDAS - Bradford England Rock November August Rock December August September - tą patį reikės pasidaryti su pavarde ir geriausia, kad užsirašytum viską ant lapelio, kad būtų lengviau šnekėti. Po visko tau paskirs laiką ir t.t. Bandyk nutaikyti kuo geresnį, sakyk, kad esi užsiėmęs tom dienom ir negali atvykti - čia tuo atveju jeigu tavo skrydis vėliau nei pokalbis. Kai nuvyksi į pokalbį tau reikės - paso ir būtų gerai turėti laišką su pranešimu apie pokalbį kuris ateis tavo nurodytu adresu, aišku tai nebūtina.

4. Anglijoje yra taip, kad tarkim viena įmonė turi daugybė fabrikų, tu esi juoda darbo jėga, jie žmonių ieškojimą perleidžia agentūroms kurios yra sudarusios su fabrikais sutartis. Tarkim jeigu tu gauni minimumą 5.93 svaro už valandą, jie gauna 10 svarų iš kurių jiems lieką 4. Jeigu tu esi geras darbuotojas, tau fabrikas gali pasiūlyti nuolatinį darbą fabrike už didesnį atlyginimą. Nepamiršk, kad pirmieji ~3000 svarų nebus apmokestinami mokesčių, todėl tu gausi vos ne pilną sumą kurią tu uždirbsi, kas pradžiai yra tiesiog pasaka... :) Tai pat prie šio posto prisegu "savaitini payslipą" t.y. kad įsivaizduotum kiek dirbant kas uždirbama ir kokie mokesčiai sumokami iki 3000 svarų ribos.

5. Pats nesusirasi, su manimi fabrike dirbo KTU magistras ir dar keli žmonės su aukštaisiais kurie jau ten gyvena ne pirmus metus, manai jie negalėjo susirasti? Tu tiesiog skambini agentūrai ir klausi kokie pas juos darbai yra žmogui šnekančiam angliškai, ar pastoviai darbo yra ir t.t.

6. Pragyvenimas kiekviename mieste vis kitaip - aš kur gyvenau, tai ten gyvena 72 tūkst žmonių ir jis laikomas "kaimu", jame gerą kambarį gali rasti iki 50 svarų už savaite, pvz., londone, vos ne pačiame pakraštyje už trigubai mažesnį kambarį gali sumokėti 150 svarų. Siūlyčiau pasiimti papildomus 300 svarų su savimi, jeigu nerasi būsto per skelbimus - eik per "babajų" parduotuves ir jų klausk - jie viską žino, tik būk atsargus. Beje į Angliją gali vežtis cigarečių tris, keturis blokus kuriuos vėliau parduosi babajų parduotuvėms taip gausi pinigų. Aš važiavau su autobusiuku, todėl vežiausi 24 butelius lietuviškos degtinės. Lietuvoje pirkau po 24lt, UK pardaviau už 48lt.

7. Viskas forminama taip - ateini į agentūra, tau duodama forma užpildyti su savo duomenimis, duodamas kalbos testas. Vėliau tu keliauji į tą vietą kurioje dirbsi - tau pravedamas instruktažas (induction'as), o vėliau jau eini dirbti. :)

 

Jeigu tikrai reikia pagalbos, gali bandyti keliauti į Scunthorpe - ten kur aš buvau - ten pigu, paskambinsiu į PMP agentūrą ir pašnekėsiu su vienu ten dirbančiu lenku Slaviku kuris yra administratorius tos agentūros ir šiaip yra labai geras žmogus ir man galima sakyti nemažai padėjo su darbu, todėl galėčiau paprašyti, kad tave iškarto užregistruotų atvažiavus ir t.t. Aišku nieko prižadėti negaliu - nežinau kaip ten su darbais, bet pasidomėti galiu, bet tik tuo atveju jeigu tu ten keliausi, jeigu bus darbo. Su būstu irgi ten būtų lengviau. Pagalvok.

Būtinai apsvarstysiu šį tavo pasiūlymą, šiandien jau vėlu, tai parašysiu artimiausiu metu :) O šiaip, tai pasistengsiu nelikti skolingas, jei toliau derinsim reikalus. Labai smagu rasti tokių malonių ir padėti nusiteikusių žmonių, ačiū dar sykį :)

Redagavo berniz123
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebloga vieta yra Portsmouth. Labai geras oras, nedaug lietuvių tat prasimušti bus lengviau. Gali bandyti ir vidurinę UK dalį, tarkim Manchester, bet ten kiek daugiau lietuvių. Minimalus atlyginimas yra apie 250 svarų. 2 kambarių buto (pagal mūsų standartus 3) nuoma kainuos apie 300 svarų + TAX per mėnesį. Maistas pigus, rūbų nusipirksi labai pigiai, netgi galiu parekomenduoti Primark parduotuvę. Nuomos skelbimų, elektronikos ir viso kito gali ieškoti gumtree.com puslapyje. Iš Lietuvos be vargo gali vežti 15 blokų, lietuviams, lenkams galėsi parduoti po maždaug 30 savarų už bloką. Gali dėtis ir 50 blokų, jei sugebėsi išsivartyti UK oro uoste tikrai praleis. Jei nori daugiau pinigų, važiuok į Airiją, ten didesnės algos, bet pragyvenimas gal kiek brangesnis. O Norvegijoj dėdė dirba statybose. 3mėn padirba, 1mėn laisvas lieka. Pinigų parsiveža, bet jei pastoviai ten gyvent nelabai ką susitaupysi. Jei moki norvegų kalbą tai tada turi šansų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pirmas klausimas tau:

Ar nori lenkti nugarą ar nori dirbti ten kur reikėtų pakrutinti smegenis? Iškart atsakau - čia tavo norai nieko nereiškia, lenksi nugarą, jei nėra pas tave pažinčių ar panašiai.

 

Užsidirbti gali Norvegijoje daugiau, bet ten susirasti darbą kiek žinau nelengva, nes pats ieškojau per pažintis ir niekas nieko nepasiūlė. Anglijoje yra lengviau, moki kalba - nepražūsi didžiausioje bėdoj.

1. Neapsimoka važiuoti per agentūras, nes jie tik iš tavęs paims pinigus ir nebus garantijų, kad darbas bus normalus, nes yra toks niuansas, jeigu moki kalbą gauni darbą kokiam Anglams priklausančiame fabrike kuriame daugiau mažiau tave gerbs, jei š*do nemalsi. Jei nemoki kalbos - keliausi į lietuviams priklausančius laukus, obuolynus, braškynus, narcizynus ar į kokį lenkams priklausantį morkų ar brokolių fabriką.

2. Anglijoje niekada geriau nedirbti vištų fabrikuose - arsi kai velnias, gausi tą patį kaip ir visur kitur.

3. Jeigu nežinai kur dar nori keliauti, t.y. į kurį Anglijos miestą - perki skype creditų ir skambinėji į Agentūras ir klausi kaip pas juos su darbais ir pasakoji situacija, kad nori atvažiuoti į Angliją dirbti. Anglijoje patikimiausios agentūros yra šios:

http://www.pmprecruitment.co.uk/aboutus.asp

http://www.staffline.co.uk/

PMP recruitment siūlo darbus padažų fabrike "The Souce company" kuriuose su tavimi elgiasi kaip su žmogum, duoda gerą grafiką ir visada laiku ir tiksliai paskaičiuoja ir išmoka Tau atlyginimą.

4. Jeigu keliauji į Anglija - keliauk lėktuvu - pigiau, greičiau, mažiau pavargsi - daug bagažo tau nereikia, nes rūbai Anglijoje labai pigūs ir po pirmos algos apsirenksi nuo galvos iki kojų.

5. Būsto nuoma Anglijoje - kiekvienas miestas, mažas ar didelis, turi savo "Telegraph" laikraštį su skelbimais ar internetinę svetainę. Norėdamas susirasti būstą google įsirašai "miesto_pavadinimas telegraph" ir tave numes į svetainę kur rasi to miesto skelbimus - vėl imi skype su kreditais ir skambini, bei ieškai būsto pagal skelbimą. Pradžiai užteks tau kambario jeigu važiuoji vienas.

6. National Insurance Number - be šio daikto tavęs neįdarbins, jeigu jau apsisprendei į kurį miestą važiuosi ir maždaug jau susitarei, kad nuomuosies kažkur būstą, į google rašai "miesto_pavadinimas jobscentre", paskambini ir susitari datą iš anksto būdamas Lietuvoje dėl pokalbio, kad gautum draudimo numerį. Sakyk, kad tu atvykai į Anglija jau prieš savaitę ir nori įsidarbinti, tavęs paprašys adreso kuriuo tu gyveni - čia yra du variantai: 1. Tu jau sutaręs kažkur nuomotis tame mieste būstą. 2. Tu dar neturi kur gyventi, todėl jungi google maps, susiranti kokio namo pilną adresą ir pasakai. Kodėl taip reikia daryti? Įsivaizduok, kad tu atkeliauji į UK ir tau pasako, kad tavo pokalbis dėl draudimo numerio yra už dviejų savaičių, o nei viena Agentūra tavęs nepriima dirbti, nes tu jo neturi, taip prarandi dvi savaites už kurias tau reikia mokėti nuomą ir t.t. Todėl šis sprendimas yra geras tuom, kad tu nuskridęs į UK, jau gali už keletos dienų eitį į pokalbį dėl NIN, nes eilės Jobs Centruose yra didelės.

 

Viską ką tau pasakiau, tai yra mano išgalvotas planas kaip viską kuo naudingiau išnaudoti, nes šią vasarą buvau sugalvojęs užsidirbti, sumokėjau tūkstantį litų agentūrai ir likau ant ledo, sėdėjau 5 savaites be darbo, be draudimo ir apskritai be nieko, bet išsikapsčiau ir susiradau normalų darbą kuriame, net gavau pasiūlyma gauti kontraktą su fabriku, kad nedirbti per agentūra. Jeigu kas nors man būtų tokį planą davę kaip šis, aš iš UK būčiau parsivežęs mažiausiai 8000lt per nepilnus tris mėnesius. :)

 

 

 

P.S. Atmink, kuo didesnis miestas tuo brangesnis būstas, tuo didesnė konkurencija dėl darbo. Londoną, Birminghamą ir kitus miestus milžinus pamiršk. Jeigu miestas neturi daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų - jis bus pigus ir žiauriai neapsėstas Lietuvių. :)

Cia tos agenturos gal ir Londone darbo duoda? Nes maniske gryba pjaut pradejo neranda nieko tai, kaip tik kazko ieskaus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebloga vieta yra Portsmouth. Labai geras oras, nedaug lietuvių tat prasimušti bus lengviau. Gali bandyti ir vidurinę UK dalį, tarkim Manchester, bet ten kiek daugiau lietuvių. Minimalus atlyginimas yra apie 250 svarų. 2 kambarių buto (pagal mūsų standartus 3) nuoma kainuos apie 300 svarų + TAX per mėnesį. Maistas pigus, rūbų nusipirksi labai pigiai, netgi galiu parekomenduoti Primark parduotuvę. Nuomos skelbimų, elektronikos ir viso kito gali ieškoti gumtree.com puslapyje. Iš Lietuvos be vargo gali vežti 15 blokų, lietuviams, lenkams galėsi parduoti po maždaug 30 savarų už bloką. Gali dėtis ir 50 blokų, jei sugebėsi išsivartyti UK oro uoste tikrai praleis. Jei nori daugiau pinigų, važiuok į Airiją, ten didesnės algos, bet pragyvenimas gal kiek brangesnis. O Norvegijoj dėdė dirba statybose. 3mėn padirba, 1mėn laisvas lieka. Pinigų parsiveža, bet jei pastoviai ten gyvent nelabai ką susitaupysi. Jei moki norvegų kalbą tai tada turi šansų.

O ten kokiu būdu ieškotis? Ar irgi per agentūras? Gal galėtum rekomenduoti kokią? :) Šiaip gal galėtum įvertinti Norvegai - Anglai (privalumai - minusai) ? Ačiū :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tarkim, kad ir čia gali pasidairyti darbo Portsmouth http://www.gumtree.com/cgi-bin/list_postings.pl?search_terms=jobs&search_location=Portsmouth&ubercat=1

Susirask skelbimą(us), nusipirk skype kreditų ar dar kaip nors ir paskambink. Tada susirask kokį kambarį išsinomuot, taipogi susitark dėl pokalbio (geriausia, kad sutaptų data su pokalbiu dėl darbo). Arba nuvykęs į Angliją pagyvenk viešbuty kol susirasi kambarį. Geriausia būtų susitart dėl kelių pokalbių, nes jei vienas nuplauks tai be reikalo būsi iššvaistęs pinigų (jei veši cigaretes dar net kažkiek uždirbsi) ir laiko. Per agentūras irgi galima, bet aš nebuvau susidūręs su agentūrom tai parokemduot negaliu.

 

Norvegija:

+ didesnis atlyginimas

+ mažesnė konkurencija su lietuviais

- brangus pragyvenimo lygis

- norvegų kalba

 

Anglija

+ lengviau įsidarbinti

+ anglų kalba

+ nebrangus pragyvenimas

- didesnė konkurencija tarp lietuvių (priklauso nuo regiono)

- mažesnė alga

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tarkim, kad ir čia gali pasidairyti darbo Portsmouth http://www.gumtree.com/cgi-bin/list_postings.pl?search_terms=jobs&search_location=Portsmouth&ubercat=1

Susirask skelbimą(us), nusipirk skype kreditų ar dar kaip nors ir paskambink. Tada susirask kokį kambarį išsinomuot, taipogi susitark dėl pokalbio (geriausia, kad sutaptų data su pokalbiu dėl darbo). Arba nuvykęs į Angliją pagyvenk viešbuty kol susirasi kambarį. Geriausia būtų susitart dėl kelių pokalbių, nes jei vienas nuplauks tai be reikalo būsi iššvaistęs pinigų (jei veši cigaretes dar net kažkiek uždirbsi) ir laiko. Per agentūras irgi galima, bet aš nebuvau susidūręs su agentūrom tai parokemduot negaliu.

 

Norvegija:

+ didesnis atlyginimas

+ mažesnė konkurencija su lietuviais

- brangus pragyvenimo lygis

- norvegų kalba

 

Anglija

+ lengviau įsidarbinti

+ anglų kalba

+ nebrangus pragyvenimas

- didesnė konkurencija tarp lietuvių (priklauso nuo regiono)

- mažesnė alga

Nelabai matau prasmę vežt cigaretes :) maždaug nuperki maximoj kiek galima (sakei 20blokų?) Ir nuvažiavęs apsigyvenus eini visiem ir siūlai cigarus ar kokiu būdu? :) Lėktuve rizikuot nesinorėtų ar maždaug problemų nebūtų? :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai matau prasmę vežt cigaretes :) maždaug nuperki maximoj kiek galima (sakei 20blokų?) Ir nuvažiavęs apsigyvenus eini visiem ir siūlai cigarus ar kokiu būdu? :) Lėktuve rizikuot nesinorėtų ar maždaug problemų nebūtų? :)

 

kaip mazas vaikas :) tau dar reikia namie sedeti,gyvenimo bijai,pries 5 metus kai skrydom i londona su draugais,turejome po 300svaru ir maisto,atskrydom i Londona,neturejome nei draugu nei pazystamu,susiradom kambari per lietuviska laikrasti,tada darbus ir kazkaip isgyvenom. klausymus tokius uzduodi kaip vaikas 5 metu :) ir "nuvažiavęs apsigyvenus eini visiem ir siūlai cigarus ar kokiu būdu" ?wtf zmogau tu is akmens amziaus?i lietuviskus forumus,skelbimu lentas idek,per pora valandu isgraibys tas cyzas :) patis atvaziuos ir paiims.

 

susirandi kambary budamas lietuvoje per skelbimus,paskambini susitari del susitikymo del NIN,atskrendi pries 2 dienas iki susitikimo,viska apsiziuri,pasidarai NIN,atidarai bank acc,ir eini per agentura anglu moki,i TEsco sandeli paiims grusciku uz minimuma :) neprapulsi,svarbiausia pasiimk kokiu 600-1000svaru su savim,jai neturi pazystamu,uzteks porai menesiu kambariui,maistui bei kelionems :)

Redagavo klientas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip mazas vaikas :) tau dar reikia namie sedeti,gyvenimo bijai,pries 5 metus kai skrydom i londona su draugais,turejome po 300svaru ir maisto,atskrydom i Londona,neturejome nei draugu nei pazystamu,susiradom kambari per lietuviska laikrasti,tada darbus ir kazkaip isgyvenom. klausymus tokius uzduodi kaip vaikas 5 metu :) ir "nuvažiavęs apsigyvenus eini visiem ir siūlai cigarus ar kokiu būdu" ?wtf zmogau tu is akmens amziaus?i lietuviskus forumus,skelbimu lentas idek,per pora valandu isgraibys tas cyzas :) patis atvaziuos ir paiims.

 

susirandi kambary budamas lietuvoje per skelbimus,paskambini susitari del susitikymo del NIN,atskrendi pries 2 dienas iki susitikimo,viska apsiziuri,pasidarai NIN,atidarai bank acc,ir eini per agentura anglu moki,i TEsco sandeli paiims grusciku uz minimuma :) neprapulsi,svarbiausia pasiimk kokiu 600-1000svaru su savim,jai neturi pazystamu,uzteks porai menesiu kambariui,maistui bei kelionems :)

Tu sakai kaip mažas vaikas, o aš sakau, kad kaip žmogus su galva ant pečių :) Tau jau viskas žinoma, nereikia visų teorinių galimybių pasvert, o man dar niekas nėra aišku, todėl norisi teoriškai visas skyles užkamšyt, kad praktiškai kuo mažiau bėdų kiltų. Manau tam šis forumas ir skirtas, kalbėti, bendrauti, domėtis, sužinoti. Tu pasielgei "karštų galvų" būdu, gerai jei pasisekė, pavyko, bet reikia "nemyžt ant fazės" ir išsiaškint viską, mano manymu, galėčiau juk dabar nuskrist jau rytoj ir tada tikėtis, kad kamnors būsiu įdomus, kasnors padės, kasnors išgelbės, bet aš linkęs suplanuot viską, štai, todėl ir klausiu, todėl ir domiuosi, yra gi žmonių su patirtim, kurie galbūt jau padarė klaidas, kurių aš galėčiau nepakartoti, jei jie pasidalina informacija, prieš šitą post'o parašymą būčiau ko gero su "Emigra" važiavęs, dabar net mintis tokia nekyla. Tiesiog vieni linkę papasakoti, pasidalinti informacija, o kiti kritikuoti - tai jei nori kritikuot, tai eik pykt ant kieno nors kito, nes aš čia informacijos ieškau, o man, kad važiuok ir ką nors vistiek gausi, tai ir eilinis bomžiukas pasakyt gali. Viena yra tikėt tuo, kita yra gerai apgalvot. No offence, bet ne vietoj ir nelaiku čia tie tavo įžeidinėjimai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nelabai matau prasmę vežt cigaretes :) maždaug nuperki maximoj kiek galima (sakei 20blokų?) Ir nuvažiavęs apsigyvenus eini visiem ir siūlai cigarus ar kokiu būdu? :) Lėktuve rizikuot nesinorėtų ar maždaug problemų nebūtų? :)

 

Prasmė yra tame, kad bent jau atsiperka bilietas. Surandi per Facebook to miesto lietuvių bendruomenės puslapį, ten paskelbi, kad pardavinėji ir psio, visas darbas. Pardavinėsi po 30 svarų (tiek kainuoja UK Marlboro auksinių blokas, kurias ir patariu vežti) - išpirks greitai. Nebijok, į kalėjimą nepasodins, blogiausia kas gali atsitikt, tai prarasi pypkes. Kiti žmonės ir gyvena iš šito dalyko, tai nematau problemos bent 15 blokų nuvežt :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prasmė yra tame, kad bent jau atsiperka bilietas. Surandi per Facebook to miesto lietuvių bendruomenės puslapį, ten paskelbi, kad pardavinėji ir psio, visas darbas. Pardavinėsi po 30 svarų (tiek kainuoja UK Marlboro auksinių blokas, kurias ir patariu vežti) - išpirks greitai. Nebijok, į kalėjimą nepasodins, blogiausia kas gali atsitikt, tai prarasi pypkes. Kiti žmonės ir gyvena iš šito dalyko, tai nematau problemos bent 15 blokų nuvežt :)

Dėkui už patarimą, jei keliausiu, tai būtinai taip ir padarysiu :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

blm ziuriu ir ariat jus del pinigu, tas kur payslipa imete pradirbo 63 valandas per savaite?? nu nebent ten darbas pas jus apsauginiu kokiu naktym miegot;)

 

ps. kai nuomuosies buta gali prasyt uzstato kuris mazdaug buna vieno menesio nuomos didzio ir ji atgausi (o greiciausiai neatgausi) tik pasibaigus nuomos terminui. Ir nemazai kas praso maziausiai 6 menesiu sutarties.

Redagavo denlow
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...