Pereiti prie turinio

Why I Hate School But Love Education


Rekomenduojami pranešimai

Asmeninis mokymasis ir universitetas. Kame matot mokslo skirtumą? Mokytis vistiek reikės, nesvarbu kur studijuosite (ar ne). Skirtumas esminis tik tas, kad universitete/kolegijoje jūs gaunate žinias, kurios yra patikrintos tų pačių dėstytojų, kurios suteikia pagrindą būsimai praktikai. Patys mokydamiesi to pilnai neišmoksit. Ir beveik nėra skirtumo kokia tai sritis. Didžiajai daliai jų mokslas yra būtinas (minėta inžinerija, medicina, ekonomika, teisė, istorija, menai ir t.t.).

 

Tad aš į pasakymus "nevaikščiosiu į mokyklą, nes viską išmoksiu pats" laikau ne kažkuo daugiau, negu, kaip buvo minėta vieno nario, pasiteisinimą tų, kurie tiesiog tingi mokytis. Ne veltui turbūt tuose video figūruoja juodaodžiai, kurie seniai yra žinomi, kaip tinginiai (puikus pavyzdys yra jų plintantys getai JAV). Bet čia gal labiau stereotipinis požiūris.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O norėtum ,kad tave operuotų diplomuotas medikas, kuris nusipirko diplomą? Jausk skirtumą tarp savamokslio ir diplomuoto... Jei savamokslis dirbs taip pat gerai kaip ir diplomuotas, tai nemanau ar skirtumą rasi.

Teoriškai labai nuostabiai skamba, deja, praktika kiek kitokia... Yra sričių, kur be universitetinių žinių nė iš vietos, jei tau atrodo, kad savamokslis gydytojas nuo diplomuoto mažai kuo skiriasi, tai ką čia ir bepasakysi. O gal farmacininkui, kuriančiam vaistus irgi galima visko savarankiškai išmokti? O architektui, projektuojančiam pastatus?

Tikiu, kad galima prasmukti ir nusipirkti diplomus kokioj nors "kūrybinėj vadyboj", bet ne medicinoj, nes vien tam, kad ten įstoti jau reikia nemažai įrodyti. Aš nemenkinu žmogaus pasirinkimo siekti karjeros ar kurti verslą, nebaigus aukštosios, ir nesakau, kad diplomo turėjimas įrodo itin aukštą IQ,tačiau komiškai atrodo, kad dabar vos ne garbė apdergti universitetus (ypač LT), primesti kokį nors Billo Geitso pavyzdį "jis irgiii nebaigė univero!!!" ir tuo labai didžiuotis. Kaip jau buvo minėta tai yra keli pavyzdžiai milijonų, o kai kurie mano, kad kiekvienas vidutiniokas gali tiek pasiekti.

Redagavo Isyankar
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie ko čia tas diplomas? Kalba ėjo apie išsilavinimą universitete. Pirma, Jei tu sugebi universitetą matyti tik kaip vietą, kur „gaunamas" diplomas, tai tada su tavim išvis nėra ką kalbėti. Antra, medikas be tavo vadinamo diplomo (kurį nepaslaptis jis užsidirba po 6 metų sunkaus psichologiškai teorinio ir praktinio darbo) net negalėtų teisiškai dirbti. Toks žmogus iš karto keliautų į kalėjimą, nes be jokio pažymėjimo, jog baigė mokslą, jis gydyti žmonių neturi teisės. Trečia, nežinau kokiam pasaulį gyveni, tačiau savamokslių medikų specialistų jau seniai nebėra. Kur gausi įranga gydyti žmones?

 

Tad pirmiausia siūlyčiau nekliedėti sau panosėje apie kažkokius diplomus, o tiesiog atsisėdus pamąstyti, ką dar be tavo minėtojo DIPLOMO gali žmogus gauti iš universiteto.

 

Galėčiau sutikti su jūsų išsakytomis mintimis ,bet tuomet diskusijai nutrūkus, prarastumėme daug naudingos informacijos. Todėl atsižvelgiant į tai ,kad man patinka tobulėti, o ginčijantis galima atrasti daug įdomių dalykų, pabandysiu apginti savo išreišktas mintis.

 

Visų pirma , tai iš dalies sutinku su Creatium dėl kai kurių sričių, kurioms reikalingas universitetinis išsilavinimas išskyrus Istoriją ir Menus. ( Apie Menus tai išvis nediskutuotinas dalykas. Menas yra kūryba, o teoriškai kūrybos neapibrėši. ).

 

O dabar gryškime prie Medicinos. Taip, 6 metai psichologiškai sunkaus teorinio ir praktinio darbo. Tačiau, kad ir kiek metų krausi žinias ant savo pečių, vistiek ateis akimirka ,kai turėsi tas žinias panaudoti pacientui. Todėl nesvarbu kiek laiko skaitysi kaip gręžti skylę dantyje, vistiek ateis diena kai turėsi tai padaryti už žandikaulio susiėmusio, ir garsiai šaukiančio asmens. Ir kai ateina ta diena, visi jausmai ir žinios įgytos universitete, taps visiškai kitokios, o tai jau galima vadinti savamoksliškumu, nes kiekvienas žmogus skirtingai tuos jausmus ir žinias priims į savo smegenis.

 

6 metai psichologiškai sunkaus teorinio ir praktinio darbo. Ir ką, viskas? 6 metukus pasuki galvelę ir jau ramus? Pasikabini popieriuką ir galima operuoti... Ne, jei esi medikas, turi mokytis kiekvieną dieną, tiek iš savo, tiek iš svetinimų klaidų. Reikia skaityti knygas, domėtis šiuolaikinėmis naujovėmis, važiuoti į komandiruotes, dalyvauti renginiuose ir kiekvieną dieną sužinoti kažką naujo. Tačiau, taip nėra... Daugelis medikų Lietuvoje yra ties pensiniu amžiumi ir tikrai ne visi, turi motyvacijos save tobulinti taip, kaip reikėtų. Taip, jie turi didelę patirtį, tačiau Medicina yra toks mokslas, kuris kiekvieną sekundę tobulėja, o jeigu medikas skleidžiantis šį mokslą netobulėja kartu su mokslu, tai jis tampa atsilikėliu, sekančiu paskui. O medikus einančius išvien su medicina vistiek pavadinčiau savamoksliais.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

...primesti kokį nors Billo Geitso pavyzdį "jis irgiii nebaigė univero!!!" ir tuo labai didžiuotis. Kaip jau buvo minėta tai yra keli pavyzdžiai milijonų, o kai kurie mano, kad kiekvienas vidutiniokas gali tiek pasiekti.

 

Tuo tikrai nesidižiuoju, ir tikrai nesiūlau mesti universitetų... Tačiau geras specialistas turėtų papildomai gauti žinias šalia jau esančių.

 

99% esu įsitikinęs ,kad savamokslis vadybininkas priimtų geresnius sprendimus nei vadybininkas iškeptas universiteto.

 

Universiteto žinios geram specialistui turėtų būti šalia savamoksliškai įgytų žinių, jausmų ir patirties,o ne atvirkščiai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tuo tikrai nesidižiuoju, ir tikrai nesiūlau mesti universitetų... Tačiau geras specialistas turėtų papildomai gauti žinias šalia jau esančių.

 

99% esu įsitikinęs ,kad savamokslis vadybininkas priimtų geresnius sprendimus nei vadybininkas iškeptas universiteto.

 

Universiteto žinios geram specialistui turėtų būti šalia savamoksliškai įgytų žinių, jausmų ir patirties,o ne atvirkščiai.

Aš netaikiau asmeniškai tau, tiesiog yra žmonių, kurie labai mėgsta prikišti tuos pavyzdžius (Billas Geitsas, Steve Job's ir t.t.) ir tai laiko svariausiu argumentu, kalbant apie mokymąsi universitete :)

 

Negi manai, kad vadybininkas, besimokantis aukštojoje negali papildomai domėtis, mokytis ir semtis žinių ne vien iš universiteto? Gal jis dar spėja n kartų daugiau visko pasimokyti, paskaityti ir sužinoti nei tas šaunusis savamokslis, kuris taip nusistatęs prieš aukštąjį mokslą. Čia labai individualus dalykas.

 

Tas, kuris savarankiškai viską išmoko ir tapo profesionalu ir yra daugiau nei vidutinių gabumų, o kitas, tai nei pats kažko išmoks, nei universitete žinių įgaus.

Redagavo Isyankar
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, manau, kad niekas nesiginčys, jog norint būti savo srities geriausiu specialistu, vien universiteto žinių neužteks. Tad čia kalbų ir negali būti. Absoliučioje daugumoje sričių, norėdamas sukurti vis kažką geresnio (ar atlikti geresnę operaciją) tu turi tobulėti pastoviai. Eina kalba tik apie pradines žinias, kurias suteikia aukštoji mokykla (ar galų gale paprasta mokykla).

 

Menas? Tikras menas reikalauja daug teorinių žinių. Gal ir sunku patikėt, bet taip yra. Norėdamas nutapyti gerą paveikslą, turi suvokti kompoziciją, turi žinoti kokias technikas taikė geriausi dailininkai - kokias taikyti pačiam, kaip sudaromos proporcijos ir t.t. Na, nebent turi begalinį talentą, tuomet gal viską gali išmatyti ir iš akies, nesimokęs. Bet tokių žmonių, vėl gi, yra vienetai. Net didžiausi dailininkai, menininkai mokėsi pas kitus specialistus (pvz. Mikelandželas, Botičelis, Vazaris, net tas pats Da Vinčis iš pradžių mokėsi, tik vėliau pradėjo pats viską daryt). Na, nebent nori būti vienu iš tų "menininku", kurių darbais prekiaujama kokiame turgelyje po 50 Lt, o jų vertė - lygi 0. Ir čia taikoma ne tik tapybai, bet ir teatrui, muzikai, skulptūrai.

 

P.S. Nepamirškime, kad didžiausių platybių informacijos, kurią galima rasti internete, nemaža dalis yra visiška netiesa. Tad savamoksliam specialistui gali būti labai sudėtinga (kartais ir neįmanoma) atsirinkti kas yra tikra, kas - ne; o kuomet tai yra įmanoma, užtrunka nemažą dalį laiko.

 

P.S.S. Niekas medikų neišleidžia be praktikos. Jau mokslų viduryje jie pradeda turėti praktinių darbų. Kiek tenka girdėt kalbų apie alpstančius studentus morge...

Redagavo Creatium
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tuomet galima prieiti prie išvados ,kad dalis žinių skleidžiamo universitete yra būtinos asmenybės pamatui, tačiau pats namas turi būti pastatytas ir su papildomomis žiniomis ,kurias galima įgyti savamoksliškai. Tai pat yra mokslo sričių, kurias galima puikiai perprasti ir be tarpininko universiteto , tačiau tai priklauso nuo unikalios asmenybės ir turimo talento.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, būtent tą čia visi tikrai intelektualūs žmonės ir norėjo pasakyti ;) Tiesiog vienas kito nesupratom arba neturėdami laiko brūkštelėjom ne pilną savo minčių arsenalą. Kaip ir prieš mane rašę žmonės sutinku, jog mokslai ties universiteto baigimu nėra baigti. Žmogus tobulėja visą gyvenimą. Bent jau turėtų. Nemanau, jog reikia būti kažkokiu atsiskyrėliu, vaidinti proto bokštą ir nestoti į universitetą vien todėl, kad taip padarė Bilas Geitsas ar Styvas Jobsas. Juk jie savo kūrinius galėjo lygiai taip pat atskleisti ir universitete. Universitetas gi neprivečia mokytis griežtai tik vieną ir vienintelį dalyką. Gi studentas visada yra laisvas tobulėti pats. Tad, manau, jog universitetas yra kiekvieno žmogaus individualus pasirinkimas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, būtent tą čia visi tikrai intelektualūs žmonės ir norėjo pasakyti ;) Tiesiog vienas kito nesupratom arba neturėdami laiko brūkštelėjom ne pilną savo minčių arsenalą. Kaip ir prieš mane rašę žmonės sutinku, jog mokslai ties universiteto baigimu nėra baigti. Žmogus tobulėja visą gyvenimą. Bent jau turėtų. Nemanau, jog reikia būti kažkokiu atsiskyrėliu, vaidinti proto bokštą ir nestoti į universitetą vien todėl, kad taip padarė Bilas Geitsas ar Styvas Jobsas. Juk jie savo kūrinius galėjo lygiai taip pat atskleisti ir universitete. Universitetas gi neprivečia mokytis griežtai tik vieną ir vienintelį dalyką. Gi studentas visada yra laisvas tobulėti pats. Tad, manau, jog universitetas yra kiekvieno žmogaus individualus pasirinkimas.

Kažkaip visi pamiršta, kad jie buvo įstoję į labai gerus universitetus (koledžus). Bill'as Gate'as susitiko Steve'ą Ballmer'į Harverde. Steve Jobs'as dar lankė koledžą po oficialaus "išėjimo". Mark'as Zuckerberg'as "pavogė" įdėją iš savo kolegų universitete. Dauguma išėjo iš universiteto, nes matė didesnę perspektyvą kitur. Nemanau, kad jie nelankė, nes manė, kad ten supuvus sistema ir jada jada :)

Redagavo Andriuslink
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalbant apie Lietuva. Kad yra blogai, sutinku 100%. Kodel? Todel, kad toj sistemoj dirba netinkami zmones, nes ir pinigu niekas ten neduos ir paciai sistemai nereikia geru zmoniu, nes tai griaus sistema. Visas blogumas yra svietimo darbuotojai. Su pacia programa, geri mokytojai uzaugina pradziai pasauliniu olimpiadu laimetojus, uzaugina stiprius zmones, kurie veliau daro ka nori, stoja i Harvardus, kuria versla, cia nera skirtumo.

Visa esme yra geri specialistai, bet juk jeigu zmogus save gerbiantis, pazystantis laisva pasauli, protingas, blaivaus proto, nu negi jis dirbs Panevezyje eiliniu mokytoju ir visa sistema ji kiekviena diena ės? Ne po velniu, tokiu specialistu yra vienetai ir aisku viska gadina programa, nera laiko mokytojams destyti tikru dalyku. Be to, geras mokytojas visuomet visais imanomais budais savo gabius mokinius veja lauk is Lietuvos. Nenustembat, kad nuolat kai pakalbina kokius olimpiados nugaletojus, vaikai visuomet sako, Lietuvoj visiskai jokios perspektyvos nematau? Cia isplaukia is to, kad tie mokytojai nemato perspektyvos ir linki vaikams gero.

Bet kokiam nigeriui gali pasirodyti, kad baigus Harvarda, uzdirbt bent jau pradziai 20 tukst per menesi yra nu tikrai kapeikos, lyginant su Bransonu, todel mokykloi reikia mokyti vaikus kaip imti paskolas :] O universitetu isviso nereikia. Nu tai is kur tu vaikeli zinosi kas isviso tas dalykas per mokslas yra, mokykloi nepasimokes tos trigonometrijos?

 

O gal reikia priimt istatyma, kad visi verslininkai puse savo laiko skirtu edukacijai ir uzsiaugintu sau milziniska konkurencija, o geriausiu atveju pradetu visi streikuoti, nes pataptu per daug protingais :]

 

Visa esme, kad 8 is 10 mokytoju yra apsisaukeliai ir ten sedi tik del siltos vietos ir kapeiku. O pasauline zvaigzde tikrai netapsi, jeigu tave mokys didziausias klases kalikas, kuris moka vadoveli atmintinai.

Redagavo bundis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Paskutiniu metu dažnai pastebiu tokią propogandą - jauni žmonės, kurie nieko nesimokė, praturtėjo. Iš vienos pusės labai gražu - sėkmė aplankė žmones, bet niekada žiniasklaida nepasako, kiek žmonės įdeda triūso, kiek sugenda jų sveikata ir galiausiai, vieno paskutinio dalyko - jų išsilavinimo. Aš pažįstu labai daug turtingų žmonių, bet "babkės" nėra svarbiausias dalykas - jie turi pinigų, bet iš jų visi juokiasi, nes kai jie pašneka paprasčiausiai supranti, jog nėra ką su jais šnekėti. Jie yra turi labai gilias žinias savo siauroje srityje - o žmogus juk turi būti įvairiapusis.

 

Dar norėčiau pasakyti, jog yra daug moksleivių susižavėję šiuo video ir panašiomis idėjomis. Jie tiesiog nesimoko ir tikisi, kad sėkmė ateis pas juos, begeriant alų. Užsiima pornografiniais verslais kaip kiniško š*do pardavinėjimas skelbimuose (visada po to ateina diena, kai prekes reikia sudeginti ir dar už tai sumokėti, nes muitinė dišovo š*do nepraleidžia). Taip, tai yra gera pradžia, bet žmonės, supraskit. Tėvai gal ir giria, kad tu užsiimi kažkuo ir pardavinėji kažką, bet tai yra laikinas dalykas, ir galvoti, kad darydamas tai tu tapsi Steve Jobs yra daugiau mažiau durna. Aš nesakau, kad visi yra durni, bet daugumai tikrai universitetas yra vienintelis kelias gyvenime išlikti žmogumi. Ne visi supranta, jog nesimokyti, tai reiškia neįstoti į jokį univerą, o neįstojus negauti jokio darbo. Daug kas šneka kad va, standartinis kelias yra mokykla -> univeras -> darbas, bet aš iš patirties sakau - kai kuriems žmonėms tai yra vienintelis kelias. Aš pats asmeniškai jaučiuosi labai laimingas, kad daugiau užsiimu verslu, nei mokausi, tačiau suprantu, kad reikia greitai suktis ir tobulėti, nes pasaulis nepaliejamai greitėja ir konkurencija aršėja. Bet ar pasirengęs konkurencijai ir išgyvenimai Tu?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, taip pat reiktų nepamiršti ir šitos šios situacijos pusės:

 

http://www.delfi.lt/news/daily/education/nauja-studentu-karta-kuba-jiems-yra-miestas-o-juodoji-jura-tyvuliuoja-salia-lietuvos.d?id=63183566

 

Pilnai suprantu, jog čia susirinkę forumiečiai siekia ko nors daugiau gyvenime nei tiesiog įstoti į universitetą ir gauti darbą, tačiau kalbant apie visą šalį, tenka pripažinti, jog tikrai yra labai daug tokių moksleivių/studentų, kurie nesimokę, o tiesiog susimokėję atitinkamą sumą pinigų nori gauti DIPLOMĄ, o vėliau ir DARBĄ. Dėl šių kvailių (nesikuklinsiu jų vadinti kitaip) mūsų švietimo sistema nelabai ir gali tobulėti. Jei iš grupės studentų tik 10-15% yra gabūs ir pasiruošę pažinti daugiau, tai kaip dėstytojas gali normaliai vesti paskaitą. Kas baisiausia, kad nuo šių kvailių pinigų priklauso visas universitetas, nes būtent jie, užmokėdami už savo „mokslą“, ir išlaiko universitetus. Kol ši situacija nepasikeis, ir kol bent 35-50% iš grupėse esančių nesudarys gabūs ir pasiryžę mokytis studentai, tai apie geresnią mokslo kokybę nėr ką kalbėti.

 

P.S tiesiog skaičiau straipsnį ir prisiminiau šią diskusiją. Pamaniau, jog visai būtų objektyvu pažiūrėti į visą šią situaciją (Lietuvoje) iš kitos pusės ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...