Pereiti prie turinio

Tikrasis Putinas - kur jisai veda


Rekomenduojami pranešimai

idomi nuomone apie putina:

Ru­si­jos pre­zi­den­tas Vla­di­mi­ras Pu­ti­nas pri­si­vi­rė ko­šės. Gal jam dar pa­si­seks pa­glemž­ti Kry­mą, bet kai­na bus ge­ro­kai aukš­tes­nė, ne­gu jis ga­lė­jo įsi­vaiz­duo­ti.

Nu­ver­tus Vik­to­rą Ja­nu­ko­vy­čių, nau­jo­sios Ukrai­nos val­džios po­zi­ci­ja bu­vo tra­pi. At­ėjus į val­džią per­vers­mo ke­liu bu­vo pa­grin­do abe­jo­ti jos tei­sė­tu­mu. Ją skep­tiš­kai ver­ti­no ne­ma­ža Mai­da­no da­lis ir dau­ge­lis ru­sa­kal­bių ukrai­nie­čių, ypač po sku­baus nu­ta­ri­mo pa­keis­ti ru­sų kal­bos sta­tu­są. Nors Eu­ro­pos Są­jun­ga (ES) ir pri­pa­ži­no nau­ją­ją Ukrai­nos vy­riau­sy­bę, ji ne­ro­dė di­de­lio en­tu­ziaz­mo teik­ti fi­nan­si­nę par­amą. Ne­bu­vo mi­ni­mos kon­kre­čios su­mos, daž­nai bu­vo pa­brė­žia­ma, kad vy­rau­jan­tis vaid­muo pert­var­kant ūkį ir fi­nan­sus teks Tarp­tau­ti­niam va­liu­tos fon­dui (TVF), ku­ris pri­me­ta dra­ko­niš­kas są­ly­gas. Be grei­tos par­amos re­ce­si­ja at­ro­dė ne­iš­ven­gia­ma, o ūkio nuo­smu­kis bū­tų pa­kir­tęs nau­jos val­džios po­pu­lia­ru­mą, gal­būt net su­kė­lęs dar­bo ne­te­ku­sių­jų pro­tes­tą ša­lies ry­tuo­se.

 

V.Pu­ti­no nu­ta­ri­mas oku­puo­ti Kry­mą pa­kei­tė vis­ką. JAV ir ES per­gal­vo­jo sa­vo fi­nan­si­nės par­amos prog­ra­mas ir at­vė­rė gau­sy­bės ra­gą. Ukrai­na su­lauks par­amos grei­čiau ir ge­ro­kai di­des­nės, ne­gu bu­vo ga­li­ma sva­jo­ti anks­čiau. Nors vei­kiau­siai ne­pa­si­seks iš­veng­ti ūkio nuo­smu­kio, pa­sek­mės bus ne to­kios skaus­min­gos, o žmo­nės - pa­kan­tes­ni.

 

Nau­jo­ji val­džia ta­po tei­sė­ta. Kad ir ką gal­vo­tum apie jos su­dė­tį, kaip ver­tin­tum jos veiks­mus, ji ta­po ne­pa­žei­džia­ma, nes šiuo me­tu ji gi­na ša­lies su­ve­re­nu­mą ir te­ri­to­ri­nį vien­ti­su­mą. Kri­ti­kuo­ti val­džią – tas pats, kaip griau­ti vals­ty­bę ir pa­lai­ky­ti Ru­si­ją, tad nu­ščiu­vo dau­ge­lis po­li­ti­nių opo­nen­tų. Me­daus mė­nuo ne­truks il­gai, jau pra­si­de­da pre­zi­den­to rin­ki­mų kam­pa­ni­ja. Bet kri­ti­kos mo­ra­to­riu­mas su­tei­kia Vy­riau­sy­bei lai­ko lai­mė­ti žmo­nių pa­si­ti­kė­ji­mą.

 

Ne­sėk­mė ženk­li­na ki­tus V.Pu­ti­no žings­nius. Jis ti­kė­jo­si, jog ru­sa­kal­biai ukrai­nie­čiai Ry­tų ir Pie­tų Ukrai­no­je pa­si­duos se­pa­ra­tis­ti­nėms nuo­tai­koms ar­ba bent at­vi­rai pa­lai­kys Ru­si­jos po­li­ti­ką. Pa­aiš­kė­jo, kad Do­nec­ke ir ki­tuo­se mies­tuo­se pu­ti­no­fi­lų ma­žiau, ne­gu ti­kė­ta­si, o ukrai­nie­čių pri­si­ri­ši­mas prie sa­vo vals­ty­bės ge­ro­kai tvir­tes­nis, nei ma­ny­ta.

 

Bu­vo nuo­gąs­tau­ja­ma, kad gink­luo­to­sios pa­jė­gos ne­iš­lai­kys eg­za­mi­no ir skils į dvi sto­vyk­las. Nors ke­li ka­ri­nin­kai pe­rė­jo į Ru­si­jos pu­sę, ka­rei­viai li­ko iš­ti­ki­mi sa­vo vals­ty­bei. Di­džiau­sias pa­vo­jaus lai­kas jau pra­ėjo.

 

Ukrai­nie­čiai grei­tai ne­už­mirš Ru­si­jos veiks­mų. Po­ten­cia­lus drau­gas, sla­viš­ka­sis bro­lis ta­po pa­vo­jin­gu prieš­u. Ukrai­nos ru­sai ir ru­sa­kal­biai (jie ne tas pats), tu­rin­tys ar tu­rė­ję sim­pa­ti­jų Ru­si­jai, ne­be­ga­lės drau­giš­kai žiū­rė­ti į Ru­si­ją, su ja sie­ti at­ei­ties vil­čių. Dar prieš pus­me­tį ne­ma­žai po­li­ti­kų pa­brėž­da­vo ge­rų san­ty­kių su Mask­va svar­bą, aiš­ki­no, kad sto­ji­mas į Ru­si­jos va­do­vau­ja­mą Mui­tų są­jun­gą Ukrai­nai nau­din­ges­nis ne­gu na­rys­tė ES, ir su­lauk­da­vo dau­ge­lio pri­ta­ri­mą. Per ge­gu­žės mė­ne­sio pre­zi­den­to rin­ki­mus to­kių idė­jų ir siū­ly­mų bus la­bai ma­žai, o į jų pro­pa­guo­to­jus bus žiū­ri­ma krei­vai.

 

V.Pu­ti­nas kei­čia sa­vo pla­nus. Ko­vo pra­džio­je jis dar aiš­ki­no, kad Kry­mas ne­bus pri­jung­tas prie Ru­si­jos. Ta­čiau jau šį sek­ma­die­nį vyks re­fe­ren­du­mas dėl pri­si­jun­gi­mo. Šis dirb­ti­nis sku­bė­ji­mas yra kon­trap­ro­duk­ty­vus. Net pa­lan­kiau­sio­mis ap­lin­ky­bė­mis re­fe­ren­du­mo re­zul­ta­tai bū­tų ver­ti­na­mi skep­tiš­kai. No­rint su­teik­ti re­fe­ren­du­mui bent žiups­ne­lį tei­sė­tu­mo rei­kė­jo su­teik­ti žmo­nėms lai­ko iš­sa­miai nag­ri­nė­ti ga­li­mas nu­ta­ri­mo pa­sek­mes, su­reng­ti pla­čios apim­ties dis­ku­si­jas, leis­ti vi­siems iš­reikš­ti sa­vo nuo­mo­nę. Bet gal V.Pu­ti­nas ir jo pa­ta­rė­jai sku­ba, nes jau­čia ar­ba tu­ri duo­me­nų, kad, ga­vę pro­gos iš­sa­miai vis­ką per­gal­vo­ti, Kry­mo gy­ven­to­jai pa­si­sa­ky­tų prieš pri­siš­lie­ji­mą prie di­džio­jo bro­lio.

 

Įvai­riai sten­gia­ma­si iš­aiš­kin­ti V.Pu­ti­no veiks­mus. Pa­ti pri­mi­ty­viau­sia teo­ri­ja jį ta­pa­ti­na su Sta­li­nu ir Hit­le­riu. V.Pu­ti­nas yra at­gra­sus ir ag­re­sy­vus žmo­gus, bet jis nė­ra toks krau­ge­rys kaip Hit­le­ris ar Sta­li­nas. Hit­le­ris bu­vo ne­pa­ten­kin­tas Miun­che­no su­tar­ti­mi, ku­ria Su­de­tų kraš­tas bu­vo iš­plėš­tas iš Če­ki­jos ir per­duo­tas Vo­kie­ti­jai, nes jis sie­kė ka­ro, o dėl su­tar­ties ka­ro iš­veng­ta. V.Pu­ti­nas sten­gia­si oku­puo­ti Kry­mą be au­kų, o ka­rą su Gru­zi­ja nu­trau­kė po pen­kių die­nų.

 

Ta­po ma­din­ga ly­gin­ti V.Pu­ti­ną su Šiau­rės Ko­rė­jos dik­ta­to­riais. Šis šmaik­tus pa­ly­gi­ni­mas, vi­siš­kai at­sie­tas nuo ti­kro­vės, ro­do, kad lie­tu­viai sten­gia­si ne­nu­si­leis­ti Ru­si­jai pro­pa­gan­dos ka­re. V.Pu­ti­nas la­biau pri­me­na Ni­ko­la­jų I, be­ne reak­cin­giau­sią Ru­si­jos ca­rą, ku­ris val­dė ne­pap­ras­tai kie­ta ran­ka, ne­to­le­ra­vo jo­kios kri­ti­kos, pa­dė­jo nu­slo­pin­ti 1848-1849 me­tų Veng­ri­jos re­vo­liu­ci­ją, įsi­vė­lė ir pra­lai­mė­jo ka­rą Kry­me su Va­ka­rų Eu­ro­pos ša­li­mis.

 

Sten­gia­ma­si vi­saip iš­aiš­kin­ti V.Pu­ti­no veiks­mus. Vie­nos teo­ri­jos re­mia­si įžval­go­mis apie V.Pu­ti­no mąs­ty­se­ną ir psi­cho­lo­gi­ją. Esą jis iš­si­gan­dęs, su­tri­kęs, vei­kia­mas pa­žeis­tos sa­vi­mei­les, el­gia­si kaip su­žeis­tas žvė­ris, grie­bia­si už­sie­nio avan­tiū­rų, siek­da­mas nu­kreip­ti gy­ven­to­jų dė­me­sį nuo de­mo­kra­ti­jos pa­žei­di­mų ir van­gaus ūkio au­gi­mo. Šias teo­ri­jas per­ša žmo­nės, ne­pa­žįs­tan­tys V.Pu­ti­no ar­ba vos ke­lis kar­tus su juo su­si­ti­kę, tad su­nku jas rim­tai trak­tuo­ti.

 

Ki­tos teo­ri­jos pa­brė­žia jo ypa­tin­gą ins­ti­tu­ci­nę pa­dė­tį. Jis yra vien­val­dis kaip Ru­si­jos ca­rai, ku­rie nie­kam ne­bu­vo at­sa­kin­gi ir ga­lė­jo lais­vai keis­ti mi­nis­trus bei sa­vo pa­ta­rė­jus. SSRS gen­se­kų dau­gu­ma dir­bo ko­le­gia­liš­kiau, tu­rė­jo de­rin­ti sa­vo veiks­mus su Po­lit­biu­ru. Ni­ki­ta Chruš­čio­vas to ne­da­rė ir bu­vo nu­vers­tas. Leo­ni­das Brež­ne­vas ne­pa­kar­to­jo tos klai­dos, jis bu­vo pri­mus in­ter par­es – pir­ma­sis tarp ly­gių­jų. Pu­ti­nas ne­tu­ri to­kių ap­ri­bo­ji­mų, vi­si pa­te­kę jo ne­ma­lo­nėn le­kia lauk. Jį su­pa bend­ra­min­čiai ar­ba pa­tai­kū­nai, ne­drįs­tan­tys jam prieš­ta­rau­ti, sa­kan­tys tai, ką jis no­ri gir­dė­ti. Gal jis ma­no, kad ru­sa­kal­biai per­se­kio­ja­mi, kad ra­di­ka­lūs na­cio­na­lis­tai už­val­dė Ki­je­vą, ir ti­ki­si, jog il­gai­niui Va­ka­rai tai su­pras.

 

Ta­čiau tai - tik ki­ta teo­ri­ja. Ame­ri­kie­čiai ap­gai­les­tau­ja, kad jie tu­ri per ma­žai da­bar­ti­nės Ru­si­jos ži­no­vų, tad ne­ži­no, kaip Krem­liu­je pri­ima­mi spren­di­mai. Lie­tu­va tu­ri dar ma­žiau spe­cia­lis­tų (ar bent vie­nas lie­tu­vis pa­sta­ruo­ju me­tu pra­lei­do ke­le­rius me­tus Mask­vo­je stu­di­juo­da­mas Ru­si­jos po­li­ti­ką?), bet abe­jo­nių nė kva­po.

 

Straipsnio šaltinis

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...