Pereiti prie turinio

k163

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    87
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo domke89 Pasiruošimas IT VBE   
    manau bus naudinga
  2. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo finansai Interneto svetainių kūrimas, SEO   
    Tai jei tik ant vienos naršyklės patestavo ir ant jos veikia, tai nereiškia, kad ant kitų irgi taip pat veiks :D patarimas pratestuot bent ant pagrindinių naršyklų..
  3. Patinka
    k163 sureagavo į wwwOgrasLt Gal kas turite paprasto HTML saito failus   
    Pamiršai <html> :D
  4. Patinka
    k163 sureagavo į IDK Degraduojantis hourly rate   
    nice 10+ years of experience, tuos 5e tėvai kišenpinigių duoda, spėju?
  5. Patinka
    k163 sureagavo į Zefs LP Express moduliai skirti WooCommerce ir PrestaShop   
    Sveiki,
     
    Noriu pasidalinti su Jumis LP Express pristatymo moduliais. Vienas iš jų skirtas WordPress WooCommerce, o kitas PrestaShop sistemai.
     
    Pridėjus modulį (tai galioja abiems sistemoms) bus pridedami tiek LP Express kurjerių (kuris realiai yra paprastas pristatymo būdas), tiek LP Express paštomatų pristatymo būdai. Paštomatus pasirinkti galima, jų sąrašas automatiškai atnaujinamas, pasirinktą paštomatą mato tiek vartotojas, tiek administratorius.
     
    WooCommerce:
    WP plugins: https://wordpress.org/plugins/lp-express-shipping-method-for-woocommerce/
    GitHub: https://github.com/zefy/lp-express-shipping-method-for-woocommerce
     
    PrestaShop:
    Tik GitHub, kadangi nemokamus papildinius PrestaShop leidžia tik "partneriams".
    GitHub: https://github.com/zefy/lp-express-shipping-method-for-prestashop
     
     
     
    DISCLAIMER: šiuos modulius kūriau aš, tačiau niekada jų nenaudojau realiomis sąlygomis ir niekam jų nerašiau, todėl jie nėra pilnai ištestuoti ir gali pasitaikyti smulkių klaidų.
  6. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo FairPlayer Prasau ivertinti dizaina   
    padaryk kad bent portfolio linkai būtų paspaudžiami
  7. Patinka
    k163 sureagavo į Justinas Truputis motyvacijos kam sunkiai einasi verslai   
    Nenoriu motyvacijos žlugdyt, bet nemėgstu mitų :) Coca-Cola savo pirmais metais pardavė po 9 stiklines per dieną - 1886 coca colos buteliukų dar nebuvo.
     

     

     

  8. Patinka
    k163 sureagavo į donce16 Internetinis puslapis kryžiažodžių mėgėjams   
    Keletas pastebėjimų:

    Neina greit rašyti. Rašant greit, yra praleidžiamos raidės. Reikėtų taisyti javascript'ą. Paspaudus ant klausimo dešinėje, galėtų parodyti kur jis yra, ir atvirkščiai. Manau būti gerai, jog leistų pasirinkti klausimų kiekį. Tikrinti ir saugoti reikėtų atskirti. Galėtų būti galimybė parodyti atsakymus.
  9. Patinka
    k163 sureagavo į Mynde Internetinis puslapis kryžiažodžių mėgėjams   
    Norėjau, kad būtų kuo paprastesnis ir neapkrautas bereikalingais vaizdais bei funkcijomis. Nežinau, ar man pavyko? http://www.crosswords.lt/
  10. Patinka
    k163 sureagavo į AgniusIT PHP pagalba nemokamai   
    Sveiki, paskutini karta kuomet kuriau tema siame forume siuliau nemokamas WordPress paslaugas tai buvo galbut gan nebloga mintis, bet wp'as man dziaugsmo nekelia.
     
    Si kart noriu jums padeti nemokamai rasant PHP kodus ir ne tai ne del praktikos, o tiesiog man patinka programint ir noriu kazkam padeti.
     
    Esu pasiryzes atlikti ivairaus sunkumo back-end uzduotis, galite rasyti pm
  11. Patinka
    k163 sureagavo į Klicko Kodo gražintojas   
    omg omg omg dar nemaciau, kad taip kas darytu, imtu koda is IDE kistu i beautifer ir mestu atgal :D adekvatus zmones iskarto raso normalu koda :D
  12. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo Kintamasis Programos kuri nufotkintų full web svetainę (jpg, png)   
    Kiekvienai naršyklei yra sukurta po tokį įskiepį. Pvz ant firefox - fireshot.
  13. Patinka
    k163 sureagavo į Loganas ''Paypal'' sumokės už nelegalius ''limitus''   
    Taigi gera žinia, jog po ilgų bylinėjimosi metų Paypal pagaliau prigavo už neteisėtus sąskaitų limitus ir panašius veiksmus.
     
    http://www.lowcards....unt-holds-39027
     
    Visi amerikiečiai (neaišku ar išmokės ir kitoms šalims ) kurie 2006-2015 metais turėjo limituotą PayPal sąskaitą, arba jei jums be reikalo užšaldė didelę sumą pinigų, kurie buvo atsiųsti/išsiųsti, galite čia nurodyti savo informaciją ir bandyti gauti iki 440 dolerių, priklausomai nuo to ar jums nuspręs išmokėti ir nuo to kokią žalą priskaičiuos.*
     
    Taip pat jei manote, kad jums padaryta žala buvo didelė ir turite kažkokių tai įrodančių dokumentų, tada galite gauti net iki 2000 dolerių, pasirinkite opciją kur reikia pabaigoje įkelti dokumentą. Viskas labai paprasta, tereikia užpildyti kelis laukus. Ilgai nelaukite, ši forma bus prieinama tik keletą mėnesių.
     
    Užpildykite formą čia:
     
    https://www.accounth...ement.com/Claim
     
    * Nurodyta yra, jog čia liečia tik amerikiečius, tačiau niekur nėra nurodyta, jog iš kitų šalių besikreipusieji neturi jokių šansų, o ir kitą šalį galima nurodyti, tad vistiek pamėginkite.
     
    Smagu jog pagaliau pasibaigs ši PayPal savivalė ir sumažės neteisėtų ir protu nesuvokiamų limitų skaičius.
  14. Patinka
    k163 sureagavo į JusuSlapyvardis Prašau įvertinti Skaitalas.lt projektą   
    Sveiki,
    projektui jau tuoj 6 metai (tiesa, prieš kelis metus visas turinys buvo prarastas ir puslapis atkurtas nuo nulio), visus straipsnius rašau pats, bet pastaruoju metu vis dažniau prarandu motyvaciją kažką daryti. Į puslapio turinį ir reklamą įdėta daugybė laiko ir pastangų, tačiau jau norėtųsi, kad tai būtų ne vien malonumą teikiantys projektas, bet ir šiek tiek pelno. O pelnas kol kas gana varganas :)
     
    Taigi, norėčiau, kad pasakytumėt viską, ką manot apie puslapį:
    Kas negerai? Kas gerai ir prie ko reikėtų praleisti dar daugiau laiko? Kokio turinio norėtųsi? Dėl kokios priežasties negrįžtumėt į puslapį antrą kartą?
     
    http://skaitalas.lt - Jūsų teismui :)
  15. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo TheVukasLt Interaktyvios domenų bazes kūrimas   
    Yra vienas pakankamai greitas variantas, t.y. tavo excel duomenis importuoti į access duomenų bazę ir joje pasidaryt sql užklausas. Niekam nereikia programavimo, viskas tiesiog spaudinėjimas.
     
    Šiaip patarčiau kai importuosi pasidaryt duomenų bazės lentelių normalizavimą, kaip maždaug parodžiau per video, bet pradžiai užtektų ir tos vienos lentelės.
     
    Video:
     
    Šiaip ir tas užklausas per Access galima susikurt tiesiog sužymint ko tau reikia, bet patarčiau pasimokyt sql sintaksę, kad ir pats galėtum nurodyt programai ko tau reikia. Ai ir dar pamiršau parodyt, tai kai pvz pagal datą atsirenki, kad pvz šiandien reikia įgyvendint šiuos skambučius, tai juos galima rikiuoti (sort) pagal ką nori, pvz valandas.
  16. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo TheVukasLt Interaktyvios domenų bazes kūrimas   
    Yra vienas pakankamai greitas variantas, t.y. tavo excel duomenis importuoti į access duomenų bazę ir joje pasidaryt sql užklausas. Niekam nereikia programavimo, viskas tiesiog spaudinėjimas.
     
    Šiaip patarčiau kai importuosi pasidaryt duomenų bazės lentelių normalizavimą, kaip maždaug parodžiau per video, bet pradžiai užtektų ir tos vienos lentelės.
     
    Video:
     
    Šiaip ir tas užklausas per Access galima susikurt tiesiog sužymint ko tau reikia, bet patarčiau pasimokyt sql sintaksę, kad ir pats galėtum nurodyt programai ko tau reikia. Ai ir dar pamiršau parodyt, tai kai pvz pagal datą atsirenki, kad pvz šiandien reikia įgyvendint šiuos skambučius, tai juos galima rikiuoti (sort) pagal ką nori, pvz valandas.
  17. Patinka
    k163 sureagavo į KingPin Foundation 6 apžvalga   
    Sveiki,
    Visai nesenai pasirodė mano Foundation 6 review, anglų kalba: https://www.devbridge.com/articles/foundation-6-an-advanced-template-review/
    Tiems, kas tingi ar nenori skaityti angliškai - Lietuviškas straipsnio draft'as :)
     
     
    Foundation 6 apžvalga
    Aš neaiškinsiu, kas yra Foundation frameworkas - jeigu Jūs esate čia, vadinasi Jūs žinote, ko čia atėjote. Nemėgstu gaišinti žmonių laiko, tad viską pateiksiu atvirai ir kaip įmanoma labiau koncentruotai.
    Visai nesenai, pasirodė šeštoji Foundation versija. Gamintojai žada daug naujovių, tad pasistengsime jas visas apžvelgti ir kritiškai įvertinti, kam jis geriausia tinkamas - mažoms svetainėms, enterprise sprendimams, o galbūt tai TAS įrankis, su kuriuo galima daryti viską?
     
    Fun part
    Kompanija “Zurb”, naujos versijos išleidimą supynė su dviejų parų countdown’u ir privertė visus nekantriai laukti. Sulaukus, mano veide pasirodė šypsena, nes tik išėjus final release - framework’as su advanced template (iš oficial page), tiesiog neveikė. Vėlesniuose builduose, klaidos buvo pataisytos, tačiau reikėjo laukti (kiek - nežinau, tačiau kitą dieną, parsisiuntus naują template - viskas veikė, visiškai buvo pakeistas settings.scss failas, kas yra akivaizdu, nes import’ai buvo sudėti netinkama tvarka). Dokumentacijos nebuvimas, 404 klaidos ir dar galybė kliurkų, apie kurias galite paskaityti čia:

     
    Pykšt, pokšt, mes - pasiruošę
    Setupinti projektą su foundation - tikras malonumas.
    Zurb labai gerai padirbėjo ties tuo ir pradėti projektą Jums bus labai lengva. Galite rinktis net kelis variantus:
    Galite parsisiųsti pilną foundation iš čia: http://foundation.zurb.com/sites/download.html/
    Tame pačiame linke, galite pasidaryti custom build’ą (tikrai geras featuresas, tik pasigedau togglerių, kurie includeintų ir excludeintų visą grupę komponentų, kas priverčia spaudinėti labai daug checkbox’ų...)
    Galite naudoti command line ar netgi Yeti Launch GUI (kolkas - Mac only)
    Smagiausias pasirinkimas - Advanced Foundation template’as, kurį galite gauti čia: https://github.com/zurb/foundation-zurb-template
     
    Kas dėžėje?
    Aš pasirinkau advanced template opciją ir parsisiuntęs ją, tiesiog įvydžiau komandas (turėkite omenyje, jog jau turėjau node, bower ir gulp):

    npm install bower install gulp
    Tai tiek Jums tereikia, jog užkūrtumėte pilnai veikiantį projektą su foundation template.
    Advanced template tikrai nustebino ir iš gerosios pusės. Čia yra viskas, ko Jums reikia patogiai pradėti dirbti su projektu. Jei esate dar tik pradedantis front-end pasaulyje - tai turbūt geriausia kas jums galėjo nutikti, nes greitai susipažinsite su automatizuotais task’ais ir viskas čia padaryta gana gerai (labai džiugu ir tai, jog foundation pagaliau perėjo prie gulp, vietoje grunt, kuris yra lanksesnis ir šiek tiek greitesnis).
    Advanced template, be pačio foundation rasime šiuos features’us:


     
    Libsass based sass kompiliavimas su css minifikavimu, autoprefixeriu ir kitomis gėrybėmis
    Švari ir aiški projekto struktūra
    Browsersync, kuris leis automatiškai refreshinti resursus ir visa tai bus daroma tarp visų jūsų device’ų
    “Pages” taskas, kurį turbūt galėčiau pavadinti static page generatoriumi (nors gamintojas labai pabrėžia, jog tai nėra tai, tačiau tia yra tai :)). Jei esate girdėję apie Jekyll ar Hugo, tai jų mažytė alternatyva.
    Styleguide generavimo taskas (markdown based)
    Javascript concat taskas, tai man atrodo jau šiek tiek outdated. Requirejs, browserify ar webpack atrodytų patraukliau, tačiau turbūt norėta tiesiog išlaikyti viską kuo paprasčiau ir nenorima useriui kvaršinti galvos, nors js bundleriai/loaderiai šiuo metu - lyg ir savaime suprantamas dalykas.
    Paveikslėlių minifikavimo taskas, su defaultiniais nustatymais (tiesą sakant, dabar jis daro nedaug, bet kas trukdo susikonfiguruoti?)

     
    Out of the box, Jūs jau turite viską, ko reikėtų norint sėkmingai pradėti paprastą projektą. Viskas sukasi, juda ir kruta ir visa tai - vos per akimirksnį. Puiku!
     
    Compatibility
    Foundation 6 turi gana standartinį compatibility: IE9+ ir Android 2.3+, visų kitų, modernių browserių, palaikomos paskutinės dvi versijos. Gana įprasta kiekvienam projektui.
    Sass features
    Sass - svarbiausia foundation vieta, kuri turbūt ne vienam iš jūsų aktualiausia, kai svarstote, kurį front-end frameworką pasirinkti...
    Tik įsijungus projektą, kodas atrodo tikrai neblogai. Laikomasi Scss-lint rekomendacijų, jei taisyklė pažeidžiama - čia pat kodas pažymimas custom scss-linterio markeriu, namingas aiškus, net nevartant dokumentacijos - tai jau labai gerai. Galbūt norėtūsi daugiau namespaceintų spalvų pavadinimų (IDE autocomplete’as lengviau padėtų gaudytis kode), šiek tiek pastovumo nameinant kintamuosius(kodėl header-color naudojamas vietoje heading-color, kai tuo tarpu settinant heading size, jau naudojamas “heading” namingas).
    Sass Map’ai - palengvins Jūsų gyvenimą
    Foundation konfiguracija, dėka Sass maps’ų yra itin lengva.
    Norite susettinti savo projekto breakpoints?
    http://prntscr.com/9j002r
    Done.
     
    O galbūt norite susettinti skirtingus heading dydžius, kiekviename breakpoint’e?
    http://prntscr.com/9j0062
     
    Lengvai susetupinsite buttonus, breakpointus ir headingus, viskas labai paprasta ir aišku, pasiektas tikrai didelis improvementas, tiek setupinant, tiek skaitant kodą.
    Galbūt norisi tik daugiau mapsų - pvz global prefixed kintamieji irgi galėtų būt mape.
     
    Grid’as
    Grid’o sistema naujajame Foundation, tikrai geresnė(tačiau per daug niekas nesikeitė, jei naudojote Foundation 5 grid’ą, atsirado tik keli nauji features’ai), nei buvo prieš tai, lengvai konfiguruojama, gali naudoti tiek jau predefined klases, tiek naudoti mixinsus semantic grid’e, nestinti skirtingus grid’us vieną į kitą ir tai daryti lengvai, tačiau ši grid’o sistema nėra pati geriausia, jei jūs norite pilnavertiško ir lankstaus sass grid’o galimybių. Kodėl?
    Teko išbandyti įvairias grid’o sistemas - foundation, neat ir susy ir galiu pasakyti, jog nei viena iš jų nėra bloga, tačiau susy turi tas savybes, kurios neribos Jūsų kodo ir štai dėl ko:
     
    Visos prieš tai vardintos grid’o sistemos yra paremtos mixinais, kurie gražina tam tikrus css properties su nustatytais values arba turi “secret” variables, kurie, po ilgų kodo nagrinėjimų, gali jums pasitarnauti, tačiau susy kūrėjai ėjo kitu keliu ir nusprendė vartotojui suteikti visišką laisvę - jie leidžia gražinti css reikšmes per funkcijas. Būtent tokios sistemos leidžia iššlifuoti jūsų grid’ą iki tobulumo ir neriboja jūsų fantazijos (o kas, jeigu developeris nori grid width property panaudoti lighten mixin’e, be gutter? Ok, gal palyginimas gal ir nėra pats geriausias, bet būtent tai ir yra laisvė - turėti laisvai prieinama funkcijų rinkinį, kurį galėtum panaudoti kur tik tu nori). Žodžiu, Foundation tikrai pasistengė, tačiau Sass based grid’as yra vienas pagrindinių frameworko arkliukų, o grid sistemų - tikrai galima rasti geresnių. Taip, Susy turėjo performance problemų, tačiau jau 2015 ir Sass mes buildiname libsass pagalba, naudodami gulp, o Susy apsitvarkė savo lauką ir ženkliai pagerino compilation performance.
    Foundation taip pat turi flex-box grid’ą, su kuriuo galima susipažinti čia:
    http://foundation.zurb.com/sites/docs/flex-grid.html
     
    Functions and mixins
    Foundation pasitinka mus su keturiom funkijų grupėm ir dešimčia mixinų (http://foundation.zurb.com/sites/docs/sass-functions.html).
    Funkcijų grupės yra:


     
    Spalvų
    Selektorių
    Vienetų (units)
    Reikšmių (values)

    Mixin’ai ir funkcijos yra gana standartiniai ir nieko išskirtinio čia nerasite. Prie įdomesnių variantų galima priskirti nebent “hamburger” menu mixiną, smart-scale, kuris atskiria ar tai tamsi spalva ar šviesi ir atitinkamai ją pašviesina ar patamsina, remCalc’as.
    Kaip bourbon useris, aš čia pasigedau emCalc’o, animacijų easing’o, text-ellipsis funkcijos ir kitų malonių dalykėlių, kurie palengvina kasdieninį darbą.
    Custom easing’o funkcijų nebuvimą šiek tiek kompensuoja motion UI, tačiau jis nėra toks lankstus, kaip norėtusi, nes turi gana griežtai apibrėžtą efektų ir nustatymų struktūrą.
     
    Pagalbinės klasės, resetai ir nustatymai
    Jei esate tik pradedantis front-end pasaulyje, tai Foundation Jums puikiai tiks, kaip pirmasis frameworkas arba mokymosi šaltinis.
    Teisingai setinamas line height (unitless), mane iškart nuteikė teigiamai :)
    Čia tikrai yra ko pasimokyti ir jei tik pradėjote savo front-enderio kelią - panagrinėti šį kodą tiesiog būtina.
    Helper klasės ir jau prestyled komponentai padės, jei tiesiog darote produkto prototype. Realiame projekte, to vengčiau, tačiau, jei visko reikia čia ir dabar - tai puikus pasirinkimas.
     
    Panini
    Panini, tai lyg static site generatorius, labai panašus į Hugo ar Jekyll, tik daug, daug paprastesnis.
    Tai yra tik mano nuomonė, bet šiek tiek keista, kai Zurb tiesiog stengiasi išrasti ratą iš naujo. Aš pasiliksiu savo žodžius pabaigai, tačiau Panini galima palyginti su manimi ir Usanu Boltu bėgime. Taip, aš irgi bėgioju, tačiau tiesiog negaliu skirti bėgimui tiek pastangų, kiek jų skiria profesionalus bėgikas. Tas pats ir čia - Panini nėra blogas, tačiau įrankiai kaip Jekyll ar Hugo leis išspręsti didesnį spektrą problemų, kai Jums to reikės. Taip, galbūt Jūs darote tik paprastus projektus ir Panini bus tai, ko Jums reikia, tačiau visada geriau būti pasiruošus ir turėti didesnį ir geresnį įrankių arsenalą.
    Hugo yra tiesiog visa galva prnašesnis ir turi tokias funkcijas, kaip:


     
    Prety urls
    Themes
    Custom error pages
    Custom functions
    Sitemap generation
    Shortcodes

    ir begalė kitų privalumų, apie kuriuos galite paskaityti čia: https://gohugo.io/overview/introduction/
    Tad, jei einate atlikti darbo, būkite tikri, jog savo arsenale, turite tinkamus įrankius.
     
    Javascript organizacija, componentai & Motion UI
    Organizacija
     
    Pirmas dalykas, kuris krenta į akis, tai foundation template, tiesiog concatenateina failus į vieną failą ir nenaudoja loader’ių, tokių kaip requirejs, webpack and browserify. Iš vienos pusės tai gerai, nes nesudėtingam projekte, vartotojui nereikia sukti galvos ir suprasti, kaip jie veikia. Iš kitos pusės, loaderiai jau yra tapę butinybe. Browserify, webpack and bent jau requirejs tikrai palengvins jūsų darbą su javascript.
    Jeigu nesate tikri, kam to reikia, jūs galite perskaityti mano kolegos straipsnį čia: https://www.devbridge.com/articles/understanding-amd-requirejs/
     
    Plugins
    Foundation 6 išleistas su septyniais pluginsais:
    Abide - skirtas formų validacijai. Jo atitikmuo būtų jQuery validation.
    Equalizer - pluginsas skirtas sulyginti div’ų aukščiams (nors aš tokios praktikos vengčiau).
    Interchange - naudingas pluginsas, kuris leis jum krauti resursus, priklausomai nuo device width. Tikrai neblogas pakaitalas srcset’ui.
    Orbit - vargšas Orbit slideris, vis neranda savo vietos. Išmestas iš Foundation 5, su naująja versija jis ir vėl grįžta. Description’as sako, jog tai “The slider you want, the slider you need.”, tačiau lyginant su lyderiais slickJs ar bxSlider, Orbit slideris nėra net vienoje saulės sistemoje su savo konkurentais. Skurdus funkcionalumas, tačiau wireframe’ams - puikiai tiks.
    Reveal - tai visai neblogas modal window sprendimas, turi nemažai optins’ų ir callbackų. Naudoti jį irgi gana paprasta, tačiau jei norėsite labiau valdomo sprendimo, rekomenduoju šį:
    https://github.com/tkirda/modal-box
    Čia rasite didesnę eventų įvairovę, modalų templeitinimą, grupavimą, jau integruotus preloaderį ir t.t.
     
    Toggler - turbūt geriausias jūsų draugas ruošiant produkto prototipus. Nurodot kaip toglinti ir kas togglina - done, daugiau jokių custom scriptų elementų togglinimui. Paprastas, universalus ir naudingas.
    Sticky - esate daug kartų darę sticky headerius ir programavę custom logiką? “Sticky”, kaip[ ir toggler, man tikrai labai patiko. Galite nurodyti kuriame breakpoint’e veikti, ką stickinti, nurodyti marginus, iki kada stickinti elementą ir t.t. Tikrai gerai apgalvotas ir išdirbtas pluginsas su aiškia dokumentacija.
     
    Motion UI
    Motion UI yra stand-alone library, kuri panaudota Foundation componentuose, tokiuose kaip Toggler, Reveal ar Orbit.
    Motion UI turi pagrindinius penkis tranzicijų tipus: slide, fade, hinge, scale ir spin, kuriuos galite papildomai editinti per sass mixinus.
    Ko aš čia labiausia pasigedau, tai:
    Dabar elementas hidinamas ir rodomas su inline style’u. Žinant, kad responsive saite display property tikrai gali keistis, frameworkas jus vers naudoti important flagus, kas nėra gera praktika.
    Nėra integruotų, jqueryUI artimų sass/css easingų
    Predefined tranzicijos tikrai nekelia daug susižavėjimo (apskritai, naudojamos atrodo tik slide, fade ir scale, bet gal aš esu per daug priekabus)
    Įvertinti galite čia: http://foundation.zurb.com/sites/docs/motion-ui.html
     
     
    Ko pasigedau
    Foundation frameworke aš pasigedau dviejų dalykų - brandos ir koncentracijos.
    Vėl sugražintas orbit slideris (apskritai, ar tikrai foundation’e reikia tiek daug javascript componentų?), kurio alternatyvos rinkoje - žymiai stipresnės. Jei lygintume SlickJS su Orbit, pastarąjam tektų tik susigūžus tūnoti kamputyje. Tokie įrankiai, kaip panini irgi nesuteikia tvirtumo.
    Framework’as taip pat nepasiūlo ir jokio spriting solution’o (nei svg, nei png nei dar kokio, nors spritinimas jau yra “must have”), kas būtų tikrai neblogas žingsnis pirmyn.
    Lankstesnė grid’o sistema irgi būtų ne pro šalį.
    Kai kurie sprendimai, tikrai pasiteisinę, bet nemaža dalis komponentų, toks vaizdas, jog čia yra tik tam, kad sudarytų įspūdį, jog frameworkas siūlo labai daug, tačiau visur galima pastebėti tam tikrus neišbaigtumus.
     
    Finalinės mintys
    Mano mintys apie Foundation 6 yra dvejopos. Taip, tai tikrai yra neblogas “out of the box” sprendimas, su juo galima pradėti dirbti iškart, tačiau kitas klausimas - ar tai tikrai tas sprendimas, kurio pagalba pasieksime geriausių rezultatų? Mano manymu - ne.
    Jokiu būdu nesakau, jog neturėtumėte naudoti foundation, tačiau custom sprendimas pasitvirtins tikrai geriau, jei siekiate turėti visišką laisvę ir turėti visus geriausius įrankius.
    Mano nuomone, foundation 6 komponentus galima būtų pakeisti taip:
    Grid system - Susy framework
    Mixins - Bourbon framework
    Panini - Hugo arba Jekyll (aš rinkčiausi Hugo, vien dėl jo žaibiško greičio)
    Kada naudoti custom sprendimą, o kada foundation yra gera idėja?
    Jei būčiau vienišas front-end developeris, kuris turėtų taikytis prie daug ir mažų projektų, kurie, greičiausia bus paremti Foundation ar Bootstrap frameworkais, o ir laiko dideliems technologiniams žygiams neturėčiau - Foundation tikrai būtų labai geras pasirinkimas.
    Foundation taip pat puikiai tiks, jei jūs turite limituota laiko tarpą ir Jums reikia kuo greičiau suręsti applikacijos prototipą, nes frameworkas turi begalę out of the box sprendimų ir jum tiesiog nereikia apie juos daug galvoti.
    Jei man reikėtų dirbti didelėje organizacijoje ir aš žinočiau, jog projektas bus developinamas ilgai, o reikalavimai jam - patys didžiausi, tuomet rinkčiausi custom framework, nes geriausio sprendimo, kuris apjungtų visus geriausius rinkos žaidėjus, tiesiog “out of the box” - nėra.
    Bent kuriuo atveju, tai tikrai dėmesio vertas produktas ir sekti tolesnes Foundation vystymosi kryptis - tikrai verta.
  18. Patinka
    k163 sureagavo į TonY B Receptas: Kaip išauginti miljonų vertės kompaniją?   
    Sveiki, uždarbiečiai,
     
    Seniai buvau čia. Vis kirba mintis pasidalinti kažkuo naudingu. Dauguma mūsų čia vienaip ar kitaip susiję su verslu ar bent juo domisi. Tikriausiai daugumai ir pritrūksta žinių, patirties pradėti vystyti verslą ar tiesiog paleisti svetainę, kuri generuotų bent ant atlyginimo :) Noriu su jumis pasidalinti puikiu patarimų šaltiniu iš Sam Altman bei visos YCombinator komandos apie verslą ir kaip užauginti greitai augančia miljonų vertės kompaniją.
    Nuoroda čia: http://playbook.samaltman.com/
     
    Gero skaitymo ir geros verslo pradžios.
  19. Patinka
    k163 sureagavo į Arvis Atiduotu LT shopų paieškos sistemėle*   
    * Po kolkas tik tryjuose parduotuvėse ieško (Kilobaitas.lt, 1a.lt ir Skytech.lt), ateityje gal praplėsiu sąrašą :D
     
    Kad pasileisti pas save lokaliai reikia naudoti WAMP, XAMPP, vagrant ar dar kažką.
     
    Seniau rinkdamasis naują kompą susidūriau su problema, kad ieškojau kur pigiau rasti tam tikras detales, tai reikėjo vaikštinėti po įvairias e parduotuves ir lyginti kainas. Taip ir gimė paprasta įdėja, padaryti sistemėle, kad man suvedus raktažodį atliktu paieška tuose parduotuvėse ir išvestu prekes. + Reikės padidbėti, kad greičiau scrapintu
     
    Sistema paprasta, jinai kreipiasi į svetainės paieška su mano įvestu raktažodžiu ir išgauna source kodą, tam naudoju Goutte Client ir Symfony DomCrawler, kad išgauti kainas, pavadinimus, nuotraukas. Ir išveda JSON formatu. Dar ne iki galo išsprendžiau problemos, kad pvz kilobaitas gali gražinti paieškos rezultatus su puslapiavimu ir tik išgauna man vieno puslapio informacija.
     
    Kodėl dalinuosi? Gal kam prireiks tokio dalyko arba norės tiesiog pakrapštyti mokymo tikslais ir pamatyti patį Symfony2 frameworką (nors čia nieko mandro nėra padaryta) arba sumanys kaip nors patobulinti
     
    Nuoroda:
    https://github.com/uikolas/LT-eshops-search
     
    JSON pavizdys:
    http://pastebin.com/imrU1w60
     
    Live versija
     
    Nuotraukos:


  20. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo Mant1sz Naujas projektas - jūsų komentarai?   
    Ok, pradžiai pasakysiu kas patinka (tik troliai vardina kas nepatinka nesakydami kas yra gerai):

    Šriftai - jie yra tinkamo dydžio, matomi, nesulieti. Tekstas labai lengvai skaitosi. Kiekvieno straipsnio išdėstymas pagrindiniame puslapyje - yra viskas ko reikia (pavadinimas, paveiksliukas, straipsnio pradžia, kad būtų įmanoma sudomint, mygtukas skaityti daugiau) Puslapio header - yra labai aiški puslapio tema ir iškart matosi kur paieška, kad nenukišta kur
     
     
    Ką reiktų tobulint:
     

    Jūsų puslapyje kažkur ir kažkam yra naudojamas flash, o kaip žinia tuoj bus flash mirtis, tai nereiktų naudot mirštančių technologijų. Susirask kur naudojamas ir trink/keisk į html5 Vis išlendantys angliški žodžiai. Čia yra puslapis lietuvių kalba, todėl angliškus žodžius reikia naudot kabutėse, kai yra minimi pavadinimai ar pan.. Tačiau dabar angliški žodžiai išlenda puslapio funkcionalume (Search, Read more, No comments yet ir pan) Turinys labai suspaustas - tą facebook dalyką galėtum kur nors perkelt ir leist turiniui eiti per visą tą juodo bloko plotį. O gal tuo pačiu ir padidint tą juodą bloką iš 960px į kokius 1140px Išcentruotas paieškos laukelis - jį reiktų centruot vertikaliai su puslapio pavadinimu, arba perkelti prie navigacijos į dešinę pusę. Dizainas ne responsive - dėdė google labai supyks.
  21. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo Mant1sz Naujas projektas - jūsų komentarai?   
    Ok, pradžiai pasakysiu kas patinka (tik troliai vardina kas nepatinka nesakydami kas yra gerai):

    Šriftai - jie yra tinkamo dydžio, matomi, nesulieti. Tekstas labai lengvai skaitosi. Kiekvieno straipsnio išdėstymas pagrindiniame puslapyje - yra viskas ko reikia (pavadinimas, paveiksliukas, straipsnio pradžia, kad būtų įmanoma sudomint, mygtukas skaityti daugiau) Puslapio header - yra labai aiški puslapio tema ir iškart matosi kur paieška, kad nenukišta kur
     
     
    Ką reiktų tobulint:
     

    Jūsų puslapyje kažkur ir kažkam yra naudojamas flash, o kaip žinia tuoj bus flash mirtis, tai nereiktų naudot mirštančių technologijų. Susirask kur naudojamas ir trink/keisk į html5 Vis išlendantys angliški žodžiai. Čia yra puslapis lietuvių kalba, todėl angliškus žodžius reikia naudot kabutėse, kai yra minimi pavadinimai ar pan.. Tačiau dabar angliški žodžiai išlenda puslapio funkcionalume (Search, Read more, No comments yet ir pan) Turinys labai suspaustas - tą facebook dalyką galėtum kur nors perkelt ir leist turiniui eiti per visą tą juodo bloko plotį. O gal tuo pačiu ir padidint tą juodą bloką iš 960px į kokius 1140px Išcentruotas paieškos laukelis - jį reiktų centruot vertikaliai su puslapio pavadinimu, arba perkelti prie navigacijos į dešinę pusę. Dizainas ne responsive - dėdė google labai supyks.
  22. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo Mant1sz Naujas projektas - jūsų komentarai?   
    Ok, pradžiai pasakysiu kas patinka (tik troliai vardina kas nepatinka nesakydami kas yra gerai):

    Šriftai - jie yra tinkamo dydžio, matomi, nesulieti. Tekstas labai lengvai skaitosi. Kiekvieno straipsnio išdėstymas pagrindiniame puslapyje - yra viskas ko reikia (pavadinimas, paveiksliukas, straipsnio pradžia, kad būtų įmanoma sudomint, mygtukas skaityti daugiau) Puslapio header - yra labai aiški puslapio tema ir iškart matosi kur paieška, kad nenukišta kur
     
     
    Ką reiktų tobulint:
     

    Jūsų puslapyje kažkur ir kažkam yra naudojamas flash, o kaip žinia tuoj bus flash mirtis, tai nereiktų naudot mirštančių technologijų. Susirask kur naudojamas ir trink/keisk į html5 Vis išlendantys angliški žodžiai. Čia yra puslapis lietuvių kalba, todėl angliškus žodžius reikia naudot kabutėse, kai yra minimi pavadinimai ar pan.. Tačiau dabar angliški žodžiai išlenda puslapio funkcionalume (Search, Read more, No comments yet ir pan) Turinys labai suspaustas - tą facebook dalyką galėtum kur nors perkelt ir leist turiniui eiti per visą tą juodo bloko plotį. O gal tuo pačiu ir padidint tą juodą bloką iš 960px į kokius 1140px Išcentruotas paieškos laukelis - jį reiktų centruot vertikaliai su puslapio pavadinimu, arba perkelti prie navigacijos į dešinę pusę. Dizainas ne responsive - dėdė google labai supyks.
  23. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo Jaunel1s Blogas:apie svetainių kūrimą   
    Patarčiau lietuviškame puslapyje nepalikti šmėžuojančių angliškų žodžių http://i.imgur.com/dFvDzJn.png ir tekste radau porą klaidelių, ir pakeisčiau gale "kontaktuokite su manimi" į "susisiekite". Čia mini pastebėjai, bet dar neatbaidantys nuo puslapio :)
  24. Patinka
    k163 gavo reakciją nuo daryZ Reikia kritikos restorano tinklapiui   
    Ten kur menu reikia preloadint nuotraukas, nes užvedus būna taip: http://i.imgur.com/sV6VgPX.png ir tik tada atsiranda spalvota. Arba dar geriau: palikt spalvotas, bet su css filter padaryt nespalvotas ir užvedus grąžint į normalų filter.
  25. Patinka
    k163 sureagavo į Emilijus5 Google update mobile version   
    Antras variantas zinoma :D
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...