Pereiti prie turinio

Paulinho1994

Nariai
  • Pranešimai

    171
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    4
  • Atsiliepimai

    100%

Paulinho1994 Pranešimai

  1. Pirmas mano patarimas būtų skaityti daug apie tos šalies gyventojus įvairiuose forumuose ir koks jų požiūris į emigrantus, domėtis apie vietinių gyventojų asmenybės tipus (pvz. Azijoj žymiai daugiau introvertų nei ekstrovertų, o Amerikoj atvirkščiai). Aišku, kad rasi įvairių žmonių visur, bet konsensusas vistiek kiekvienoj šaly yra susidaręs apie tos šalies gyventojus. Paprasčiausias pavyzdys vokiečiai vs kokie pietų amerikiečiai. Pirmi nerealiai griežti, sunkiai prieinami, kiti labai atviri ir šeimyniški. Kai išsiskaitinėsi apie tos šalies gyventojus daug, bet aš turiu omeny detaliai, tada įvertink savo paties asmenybės tipą ir žiūrėk pliusus minusus.

     

    Aš pavyzdžiui kokioj Amerikoj niekada gyvenime nenorėčiau gyventi, nes man stereotipiniai amerikonai yra nerealiai tragiški kaip žmonės. Arogancija, pasikėlimas, tas "cheesy" aspektas, gyvenimas burbule kur jiem likęs pasaulis neegzistuoja, jie viską su savim lygina ir galvoja, kad yra ant visko geriausi. Visa ta jų "trash" kultūra tiesiog pykint verčia. Turėjau "malonumo" su viena stereotipine amerikonka gyvent tai man absoliutus košmaras buvo.

     

    O dėl to pasakymo, kad po gyvenimo užsieny tu daugiau nenorėsi į Lietuvą grįžt tai čia absoliuti nesąmonė. Jeigu pritampi kitoj šalyje, tave priima į bendruomenę, parėjęs namo nejauti jausmo, kad tu čia ne savas (svarbiausias dalykas emigracijoje) tai tada gal ir jausi, kad nenori į Lietuvą. Bet jeigu nesijauti pilnai įsiliejęs į bendruomenę, jauti svetimumo jausmą, tai tu absoliučiai visada norėsi grįžti į Lietuvą.

  2. Mano mastymas važiuoti tikrai ne dėl to, kad tik studijuoti yra, nors tas mastymas mano toks labiau iš įdomumo dabar domėjimasis, nes turėjau labai ilgą diskusiją. Bet tiesiog apskritai išvykti į Australiją jei nesi kažkoks labai reikalingas specas yra tik kaip studentas.

    O į tavo temą, tai man Anglija atsibodo dar per pirmą mėn, aišku kiekvieną kartą išvykus kur ką nors naujo pamatyti vis pagalvodavai wow, gal ir nieko, bet supranbti, kad tai tik tas pirmasis ir trumpalaikis wow, Vokietija išvis per pirmą savaitę atsibodo. Airija visai patiko, kažkodėl kitokį įspūdi paliko. Kinijoje metus nelabai ištempiau, dingau anksčiau nei darbo viza baigėsi. Kiek dabar pašnekėjau su pora pažystamų, kas buvę ar vis dar Australijoje, tai visi pasakė, kad viskas ore, verta kentėti, nei tas karštis nei tos kainos neatbaido. Bet tai vienintelė šalis kur visi žmonės pasakė, kad šalis palyginus gera. Nors aišku tokioje šalyje ir pažystamų mažiausiai :D :D :D

     

    O tu studijavai NZ? kiek laiko?

    N. Zelandijoj nestudijavau :D. As cia kaip pavyzdi idejau apie studijavima egzotiskoj valstybej. Kazkada gal pries 10-12 metu budavo svajodavau, koks kosmosas butu kitam pasaulio kraste studijuot. Nieko ten kazko ypatingo nebutu.

  3. Nu nezinau ant kiek ten mokslu tas lygis Australijoj geresnis nei kokioj UK pavyzdziui. UK lengviau pragyventi. Nebent tu cia del egzotikos nori trenktis i kita pasaulio krasta. Po metu vistiek atsibos, nes visur rutina ta pati. Ypac didmiesciuose. Max 2-3 menesius wow efektas islieka. 3 kart uzsieny studijavau tai zinau. Kazkiek prailginti wow efekta gali jeigu tu pavyzdziui dirbi jau pagal profesija darba, turi pastovias pajamas tai gali ten pakeliauti jeigu domina, vietoves ivairias apziureti ir t.t. Bet cia kaip studentas centa prie cento dedantis, tai tavo vienintele egzotika bus kokios Melbourno gatves prisiktos zmoniu ir parduotuviu, kuriu pilna ir Vilniuj, nes pinigu ant keliavimo neturesi. As kai iki studiju uzsienyje niekada uzsienyje nebuvau buves tai irgi galvojau, o jetau koks kosmosas butu kokioj N. Zelandijoj studijuot. Kai pastudijavau, supratau, kad visur absoliuciai tas pats. Mes cia tik iliuzija susikuriam savo galvose, kad kitur tai kazkas nerealaus. Kokiuose Bahamuose tarp palmiu gyventum egzotikoj ir uzknistu po 1-2 metu, nes tas pats.

     

    Nebent tu grynai nori del gyvenimo lygio ir kazkokiu galimybiu nerealiu ten vaziuot. Tada gal ir verta kazka mastyti, bet cia kosminis dalykas tokios Australijos. Kiek ten yra tu lietuviu tai visi pries kokius 20-25 metus isvaziave jauciu, kai viska zymiai laisviau ir paprasciau buvo arba ten kokios pro pro pro gimines uzsilike ir panasiai.

  4. Aukstojo issilavinimo nereikia verslo srityje ir IT. IT yra mazu resursu reikalaujantis dalykas. Turi kompa ir mokaisi programuot. Verslas labai abstraktus dalykas, ten nereikia zinot mintinai kaip sirdi persodint.

     

    Visose kitose balto darbo srityse aukstasis issilavinimas reikalingas. Isivaizduok savamoksli chirurga is youtubes tau apendicita operuojant.

     

    Sitam forume susirinke siauriausio mastymo zmones pasaulyje.

     

    As programuotojas, pats ismokau visko, nixuja to univero nereikia. Likusieji 2.5 mln Lietuvos pilieciu as jums taip pat visiem siulau tapti programuotojais.

     

    Nixuja tu mokytoju nereikia, inzinieriu, architektu, viska suprogramint dabar galima.

  5. Neturejau laiko labai dometis tais visais Brexito reikalais, bet kiek zinau lygtais 29 Kovo turejo pilnai isstoti britai is EU? Kol kas tas neivyko jeigu gerai sugaudziau naujienas.

     

    Birzelio pradzioj planuoju parskrist i Lietuva ir skrydis butu dvigubas is Portugalijos pirmiausiai i Londona ir poto i Lietuva.

     

    Jeigu iki birzelio speja isstot galutinai britai ar mane praleis su tik tapatybes kortele? Paso neturiu.

  6. Keliavimas yra iliuzija.

     

    Keliavimas yra tiems, kas nemegsta, nejaucia malonumo savo kasdieniame gyvenime. Punktas, kad keliavimas padeda pabegti nuo rutinos parodo, kad 99% zmoniu gyvenima depresuotus, beprasmius gyvenimus. Nesvarbu kiek tu uzdirbi, kokia isvaizda ir t.t.

     

    Keliavimas sukuria iliuzija, placebo efekta, kad kitur tai kazkiek geriau ir idomiau. Su keliavimu tu maskuoji simptoma, bet negydai ligos, kuri siuo atveju yra tavo beprasme kasdienybe, dar kitaip vadinama hamster wheel.

     

    Sakai keliaudamas sutinki nauju zmoniu, naujo maisto paragauji, nauja pleza pamatai, bet tu viska ta pati gali padaryti toje vietoje, kur tu dabar gyveni. Gyveni tam paciam mieste 30 metu ir kiekviena diena sutinki naujus zmones, pradedant nuo pardavejos, baigiant zmogum sedinciu ant suoliuko. Bet tu neatkreipi i tai demesio. Kai nuvaziuoji i nauja sali paatostogaut pardaveja ir sedinti mociute ant suoliuko tau staiga pasidaro idomi, bet savo mieste tau jos staiga neidomios.

     

    Maisto paragauji naujo? Turek siek tiek fantazijos ir netingek ir galesi pasigamint italiskus, prancuziskus ar korejietiskus pietus. Bet ne, tu gyvendamas savo mieste 30 metu ta pati kiekviena diena valgai, o kai nuvaziuoji kitur jau tau entuziazmas kazka naujo pabandyt, bet ta pati nauja galetum ir savo namuose pasidaryt. Garantuoju yra koks 50 restoranu tavo mieste, kur nebuvai kojos izenges, bet va tas restoranas Italijoj tai buvo kazkas wow.

     

    Daugumai keliavimas patinka ne del keliavimo principo, o tiesiog jis sukuria laikina placebo efekta.

     

    Esme, kad 99% zmoniu nemegsta savo kasdienio gyvenimo, todel nori nuo jo begti. Keliavimas yra viena begimo formu.

     

    Jeigu tau pavyktu susikurti prasminga kasdieni gyvenima, tau nereiketu keliauti niekada gyvenime, tau nereiketu begti nuo kasdienybes.

     

    Deja, kapitalizmas yra visuomenes vezys. Begi, bet nesupranti, kur begi.

  7. Vienas nelabai noretum del visuomenes vertinimo ir stereotipu (kaip cia vienas vaziuoji ir t.t.) ar jauti, kad nenori vienas, nes bus neidomu? Is aprasymo susidaro ispudis, kad esi introvertas. Introvertiskos atostogos niekada nebuna kazkoks extrymas ar panasiai, nes introvertus greitai issunkia visas tas socialinis rezimas, buti tarp zmoniu ir t.t. As pats introvertas ir buves ERASMUS visokiuose ir pan tai man vien nuvykimas i ta kita sali kaip keliavimas jau skaitosi nors tu ir ne del atostogu vaziuoji. Pavaikstau as po ta miesta ir po kokios 1 sav jau atsibosta visas tas ka tik atkeliavusio efektas. Atrodo nieko nesiskiria kaip kokiam Kaune. Viena dalyka pastebejau ir ranka prie sirdies galiu pridejes tvirtai pareiksti: RUTINA VISUR TA PATI ir viskas atsibosta. Kad ir i koki Fidzi ar Salomono salas nuskristum, vistiek rutina prigriebs ir monotonija prasides. Pirmas dienas ispudi padaro kalnai dideli, kuriu nera pas mus ar dar koks grazesnis krastovaizdis, bet dienos bega ir ta pati per ta pati matai ir neidomu jau. Mano teorija, kad megautis atostogomis tai turi but ekstrovertas, nes tada visokias labiau stimuliuojancias veiklas isbandysi. Bet cia yra pries musu introvertu genetika, musu tiesiog netraukia ta ekstrymo veikla. Dar vienas dalykas, kad jeigu vaziuoji su kitais zmonemis tai jie turi tavo but ziauriai geri draugai, kad prasmingas laikas butu. Jei vaziuoji ten su siaip kokiais pazistamais, su kuriais daug bendro neturi tai jie greitai ######t pradeda ir nori eiti ir gulet lovoj puse dienos. Daug padriku minciu, bet cia viskas nuo asmenybes tipo priklauso.

  8. nekeisk darbo, problema ne darbe o tavyje, pats matai kad esi tylus tai ir uzlipo ant galvos, jokiu mustyniu ten ne lietuva, prisimink tai

    atsakynek sarkastiskai menedzeriui, daug daugiau sypsokis visiems, galva auksciau ir nepasiduok

    small talk su menedzeriu ir bendradarbiais, situacija pagereti turetu

    Problema su ##### menedzeriu, o ne autoriaus asmenybe. Esi toks, koks esi ir tave turi vertinti uz tai ir pritaikyti savo bendravimo buda prie darbuotojo. Geri mokytojai mokykloj pritaiko bendravimo buda prie kiekvieno mokinio individualiai, kad mokinys sekmingai isisavintu informacija. Sovietiniai krienai moko visus jobais isvarydami. Cia nerealiai isisaknyjusi visuomenes problema. 99% zmoniu turi absoliuciai nuli emotional intelligence.

     

    Konkreciai i tema. Mesk lauk sita darba ir negadink sau nervu. Ne parlamente dirbi. Nenusileisk iki to siuksles lygio.

  9. be to snd sveikatos tikrinosi ir buves sauktinis, kuris atitarnavo pries 2 metus ir buvo itrauktas i rezerva. Tai zinokit atitarnavot ir viskas, taip nebus. Atitarnavus 9 menesius, kiekvienas tures eit tirtis sveikata kas 2 metus... ir bet kada gali pakviesti i patybas :ddd Isimtis jei atitarnavus emigruojate ir nebesi deklaruotas lietuvoje, tada neturi kaip su tavim susiekti ir gali ramiai gyventi iki karo arba jei istatymai pasikeis tai iki gryzimo i lt.

     

    Kazka cia baisiai nusisnekejai. Gal tas atitarnaves sugalvojo grizti (isidarbinti kaip prof.karys), todel vel turejo per nauja eiti med.patikra. Anksciausiai 3 savaiciu igudziu atnaujinimui gali pakviesti praejus 5 metam po tarnybos baigimo (mano atveju 2023 rudeni kazkur), bet cia anksciausiai kada jie gali. Ten vel sarasai speju sudaromi ir taves gali ir kokius 10 ar 12 metu nepakviest 3 savaitem. Nemanau, kad daug ten ju kviecia tom 3 savaitem, nes nera kur apgyvendint ir kertasi su 9 men tarnyba atliekanciais.

     

    Tu cia su tais 2 metais negazdink, nes as visus nx ten pasiusciau toj ju saraskino kontoroj.

  10. Viskas ten normaliai. Pats buvau baziniuose kario savanorio įgūdžių kursuose (3 sav.), pažeisdavai kažką iš drausmės, tai viską išsinešdavom iš palapinių per minutę laiko, susirikiuodavom ir susinešdavom atgal ir taip 5 kartus. Ar čia didelė bausmė, tai nežinau :)

    Ne apie bausmes cia kalbama. Cia tavo idetas pavyzdys yra tiesiog kaip treniruotes elementas kariuomenes, tai cia ne prie ko visai. Civilizuotas zinai ka reiskia?

     

    Civilizuotas - civilizuotas pasiekęs civilizacijos lygį, apsišvietęs, kultūringas.

     

    Pagal apsisvietima ir kulturinguma kariuomene yra zemiausias visuomenes sluoksnis. Buvau tuos 9 menesius tai jei tu pasakai normalu, logiskai sukonstruota sakini ir dar pridedi kokiu aukstesnio lygio zodziu tai visi galvoja, kad Harvarda baiges. Chebryte tokio lygio kaip 22val vakare pro slabotke Kaune praejus.

     

    Jei per diena 2 sakinius isgirsti be keiksmazodziu tai cia jau pasiekimas neblogas.

     

    Puse ten dirbanciu "vadu" (pagrinde vyr.eil), jeigu ne kariuomene tai duodu abi rankas nukirst, kad Norges fabrike faniera nesiotu.

     

    Ten gerbiami tie, kas turi stipriausia chroniaus balsa, suruko per diena 2 pokelius ir visiem p*sa prota su 500 keiksmazodziu sakiny.

  11. Su tais visais kelkis anskciau ir panasiai tai yra gryniausias bullshit. Organizmas yra tavo geriausias patarejas. Jis tave prabudina tave, kai jaucia, kad jau esi pailsejes. Jeigu tave prabudina zadintuvas, reiskia, kad tu dar butum toliau miegojes. Reiskia zadintuvo prabudinimas rodo, kad gavai per mazai miego.

     

    Savaitgali kai be zadintuvo keliesi, atsikeli naturaliai, kai jau prabundi dienos metu. Tas naturalus prabudimas yra signalas, kad tau jau pakako miego. Jei tu nueini miegot 23val ir tave tik zadintuvas prikelia 7val reiskia tu dar butum miegojes, nes automatiskai neprabudai ant 7 val zvalus.

     

    Miegas su maistu yra du svarbiausi dalykai gyvenime, bet kapitalistinej visuomenej, kur tik daryt daryt daryt tai yra uzmirsta ir todel visur publikuojama bullshit kad kelkis kuo anksciau ir galesi zymiai daugiau padaryti, bet kad jautiesi kaip ###### tai nusizvimbt.

     

    Productivity slaves.

  12. Kad lietuviai baisiai megsta dejuoti ir del visko nepatenkinti tai taip, tai yra tiesa. Bet cia paskaicius komentarus tai kosmonautu irgi nemazai susirinke, kurie apart savo nosies nemato toliau. Lietuvoj yra specialybiu diskriminacija. Yra tikrai daug zmoniu, kurie stengiasi, mokosi, tobuleja, bet del specialybiu diskriminacijos negali tiketis gyventi taip, kaip tu paciu specialybiu atstovai kitose salyse.

     

    Jusu mastymas sukasi tik aplink IT ir versla (jokio nustebimo, koks forumas, tokia ir publika). Studijuok kazka su IT, mokykis stropiai, igyk praktikos ir viskas bus ciki piki. Bet jusu nosinis mastymas netraukiau iki tokio lygio, kad gal zmogus crazy del psichologijos ar fitneso ir jis nori sieti savo ateiti su ta sritimi? Baigsi psichologijos bakalaura, magistra ir dirbsi uz 600 euru mokykloj psichologu. Cia ir yra specialybiu diskriminacija. Parodyk Amerikoj psichologa ar fitneso treneriuka, kurie prastai uzdirba. Neparodysi, nes nera ten blogai uzdirbanciu.

     

    Tokie ekspertai kaip jus is karto ivalde legendini argumenta - hujova specialybe pasirinkai, reikejo IT rinktis. Normalioj valstybej hujovos specialybes neegzistuoja. Gal zmogus igimta pasaukima mokytojavimui turi, nori kitus mokyt, bet bus uzstriges su 700 euru del specialybiu diskriminacijos.

     

    Nekalbu apie fabrikinius juodadarbius, kurie tingi mokytis ir nieko nesiekia gyvenime. Kalbu apie issilavinusius, kuriuos pakerta specialybiu diskriminacija, nes dar yra like vidumi nesupuvusiu zmoniu, kurie nori dirbti tai, kas juos domina, o ne tik del popierelio islendancio is bankomato.

  13. Teko sutikti žmonių, kurie tikrai nemažai keliavę, visur dirbo, bet galų gale grįžta į Lietuvą, ir pasilieka čia.

    Tarp jų visų buvo vienas bendras bruožas, nei vienas padoriai nemokėjo anglų kalbos, kažką mokėdavo, bet sklandžiai susišnekėti nepavykdavo.

    Galbūt ir tau wandamai, anglų kalba yra svetima?

    Nu cia biski siaurokai mastai. Priklauso ar jie grizta is anglakalbes valstybes (kur anglu gimta kalba) ar is valstybes, kur tu darbo reikalais angliskai kalbi, bet valstybes oficiali kalba NERA anglu.

     

    Pats dabar per ERASMUSA esu Vokietijoje tai cia kas svaigo, kad visi angliskai sneka tai baisiai nusisneka. Kiek parduotuvese jau buvau tai gal 1 karta buvau uztaikes ant kazkokio studento vokiecio, kuris angliskai snekejo, visi kiti vokiskai pradeda varyt, as jiem sakau English please jie tik galva pakraipo ir Nein, nein.

     

    Realiai susimasciau normaliai tai kad gyventi beveik pilnaverti gyvenima kaip emigrantui tai tik angliakalbej valstybej. Ir jie tave supranta ir tu juos supranta. Gyvent kokioj Vokietijoj nemokant vokiskai ar Norvegijoj nemokant norvegiskai tai tokia tiesiog beprasme egzistencija del popiergalio. Net ir angliakalbese valstybese su emigranto lipuske vaikstai tai NEangliakalbese valstybese is viso dar didesne diskriminacija.

     

    Su anglu tu visur prasisuksi mokslo ir darbo reikalais, bet del pacio gyvenimo kokybes tu privalai vietine kalba moket, jei esi neangliakalbeje valstybeje, jeigu nori pilnaverti gyvenima gyvent. O nauja kalba nuo nulio ismokt normaliai, kad normaliai sneketum ivariomis temomis, o ne tik i parduotuve nuejes paklaustum, kur cia sim kortele nusipirkt tai reikia daug daug laiko ir belekiek pastangu. Tik atvares turejau 5 dienu vokieciu kalbos kursa tai man ten ###### ta vokieciu kaip kinieciu kokia pasirode. Atmintis jau nenesa, bet idomu ar ir su anglu taip pat buvo 2 klasej mokykloj. Jauciu, kad jo. Jeigu asmenini mokytoja pasisamdytum tai per kokius 2 metus nuo nulio iki B1 lygio gal pakilum. Ten visokie genijai, kurie svaigsta, kad nuvare i Anglija mokedami 5 zodzius ir po 1 metu sneka fluent English tai gal tegul maziau vartoja ko nors. Gali sakyt, kad fluent sneki ta kalba, kai vartoji turtinga zodyna, be gramatiniu kalbu ir gali kalbet visom temom (politika, sportas, maistas, keliones, psichologija ir t.t.). Kad ten moki pasiklaust kelio, kuri gatve tai cia nera fluent. Plius labai daug zmoniu apie save per gerai galvoja tai as noreciau paziuret kaip jie ten sneka po 1 metu visiskai nuo nulio pradeje. Jauciu kaip koks 6-7 klases mokinys mokykloj.

     

    Biski cia issipleciau i lankas, bet esme supratot. Daug kas priklauso, kokioj valstybej gyvenai ir kokia ju nacionaline kalba.

  14. bet jo anglų kalba tragiška, dar nesu taip girdėjęs, atrodo kad viską taria, viską supranti, bet akcentas kaip iš kokio deep russia, dar nesu girdėjęs tokio tarimo :D

    Nuo kada cia anglu kalbos mokejimas vertinamas pagal akcenta? Tokiu metu jau neimanoma atsikratyt akcento del savo regionines kilmes. Esi prancuzus, ispanus girdejes angliskai snekant? Pas juos stipriausias akcentas pasaulyje ir kokiam prancuzui neimanoma kaip britui skambet, kad jis ir 50 metu Anglijoj pragyventu. Kalbos lygi parodo ar tu gramatiskai be klaidu kalbi, koki zodyna vartoji ir ar "nelagini" kalbedamas. Paimk koki rusa, kuris fluent English sneka ir sveda, kuris fluent English sneka. Tai pagal tavo mastyma svedas butu pirmoj vietoj, nes skandinavai tiesiog naturaliau be to "annoying accent" angliskai kalba. LOL zmogeli.

  15. Bet čia proto bokštai susirinkę tai Dieve dieve. Kolegijose daugiau praktikos, nes ten pagrinde moko praktinių specialybių. Visokie konditeriai, elektrikai, santechnikai ir t.t. Univere aišku kad žymiai daugiau teorijos, nes univero specialybių pasiūla yra tokia, kur smegenų žymiai daugiau reikia ir viskas sudėtingiau. Įsivaizduok teisininką be teorijos... Arba vidaus organų daktarą be teorijos... Be teorijos nebūtų praktikos. Tos specialybės, kur beveik teorijos nėra ir atseit vien praktika, tai specialybės, kur daug smegenų nereikia. Išmokt kaip plytą ant plytos dėt arba varžtą prisukt. Čia jau universitetų problema, kad prie teorijos pakankamai praktikos nesuteikia. Normaliuose univeruose balansas 60-40 kažkur.

  16. tau linkus i temas numesti sio forumo? kur bus isvardinos agenturos ir atsiliepimai apie jas? tas pats apie miestus :))))

     

    olandija uz LT mazesne cia ne uk, jog simtai miestu darbam butu, pagrinde rotterdam, den haag, amsterdam, maziau papuliarus Eindhoven, Venlo :) vsio visa kita kaimai, kur bus 2-4 lietuviai, mazai darbo ir mirsi nuo depresijos :)

     

    jokios agenturos nesiulau, 21 amzius, 30-40e bilietas i viena puse, nepasiseks, grisi uz 2 savaiciu namo, zmones kokios LT agenturos? visos agenturos musu plesikai, nusiperki bilieta uz 40e liektuvui, susirasndi kambari per lt grupe lietuviu facebooke, arba per lenku puslapi, atsidedi kambariui 300e, is Lt paskambini ir susitari del appointmento del Sofi nr, duoda tikslia data pokalbio, skrendi diena pries pokalbi, pasiemi kambari, kita diena pasidarai soffi ir eini per agenturas, vasaros sezonas, bet kuri babaju ar lenku agentura tave paiims is siltnami, dirbk tik :) garantuoju jog per max 1-3 dienas rasi darba, jei anglu moki susikalbet galesi agenturoje :) duos tau tuos varganus 8e grynais, niekam nieko neskolingas, 50h paprikas paskinsi uzsidirbsi 400e i savaite ir rami galva :) moketi kazkokiai agenturai qbis, butinai turi ju kambari nuomoti, kur kokie 2-4 degradai alkasai gyvena :) po visu mokesciu ir nuomu i savaite tau sumoka 160-200e ir sedi degraduoji tam namuke, kokiam kaime, kur nera zmoniu, iki darbo vazineji po 30-40km su masiniukais darbiniais :)))))

     

    ok 800e kokiu atsidedi, viska padarai kaip aprasiau, ok nepasiseks jei zmogus bukas yra, sudeginsi ten 600e is tu 800e ka pasiemei, 2h su liektuvu ir namie. uztat pakeliausi, pagyvensi menesi olandijoje, parukysi, pas mergas nueisi :) o jei ne dundukas, rasi darba ir gyveni, kaifuoji :)

    Jei nepasiseka tai zmogus yra bukas. Neitiketinas mastymas...

  17. Univeras labai priklauso nuo to, kokia specialybe studijuoji. Jeigu nori tapt kokiu verslininku tai realiai is interneto, youtubes prisigaudes visokiu ideju gali kazka daryt (su verslu nesu labai susipazines tai galit nekritikuot jei kazka nusisnekejau). Jeigu tu nori kokiu daktaru but, kazkas su medicina, tai be univero neissiversi. Namie prie kompo sededamas neismoksi kaip sirdi persodint.

     

    Realiai ziurint sito forumo publika yra labai vienos krypties (IT ir kazkas su verslu) tai cia ir renkasi labai siauro mastymo zmones. "As va be diplomo prasisukau UK, nes hatoj nolifindamas pramokau programuot tai hujnia tas univeras, laiko gaisimas".

     

    Realiai ziurint IT/programavimas yra kone vieninteles specialybes, kurias tu mokytis namie pats gali. Isivaizduoji treneri, kuris univero nebaige? Kieme vistas sustatydavo i ivairias taktines schemas ir liepdavo jom varytis kamuoli...

     

    Kaip ir kazkas minejo, esme ka tu pasiemi is studiju ir kiek tu idedi pastangu. Univero pliusas, kad jis tau struktura duoda, zinai eiliskuma kaip, ka mokytis. Realiai pagalvojus net jeigu ir nuvils tave univero lygis, destytojai tai tu vistiek tuos 4 metus praleistum namie ta pati mokydamasis tai jei tu cia istoji i nemokama vieta, univeras tam paciam mieste tai as nematau kazkokiu tau nuostoliu, kad ir prastas tas univero lygis bus. Tiesiog viska ta pati namuose tada mokysiesi, bet gale dar ir popiergali gausi, kuri vistiek 100 kartu geriau turet negu neturet.

     

    Dar gerai kazkas paminejo, kad koks 70% "studentu" istoja i univera patusint ir pabaliavot. Suda mala paskaitose ir jiem viskas s atrodo. Vistiek viskas priklauso kiek tu pastangu idesi. Niekas neateis ir su koja neigrus informacijos tau i smegenis. Man 2 didziausi univero pliusai yra tie, kad duodama struktura ir tavo destytojai yra mentoriai, kuriu gali pasiklaust, jie tave gali uzvest ant kelio, kai kazkas nesigauna ir neiseina.

     

    Pats UK baigiau tai ten viskas yra apie individual learning. Per pacias pirmas paskaitas destytojas pasake: "We give you the tools (eina suprast paskaitu medziaga, atsiskaitymai, praktika, t.t.) but then it's up to you how you use those tools. "

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...