Pereiti prie turinio

Jonaitis

Nariai
 • Pranešimai

  2.832
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  2
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Jonaitis sureagavo į Kernius Uždarbis.lt – 10 metų kartu   
  Lygiai prieš 10 metų grupelė paauglių be didelių žinių ir įgūdžių, bet su beribiu smalsumu ir noru užsidirbti internete, susibūrė į bendruomenę, kuri kaip jokia kita ilgainiui pradėjo jungti visiškai skirtingus žmones, nuolatos sau keliančius naujus tikslus – ir siekiančius jų kartu.
   
  Per dešimtmetį kartu su tais paaugliais subrendo ir forumas: šiandien Uždarbis.lt – didžiausia verslo ir technologijų bendruomenė Lietuvoje, vienijanti daugiau nei 70 tūkst. narių ir per savaitę bent po kartą aplankoma kas penkiolikto žmogaus mūsų šalyje. Turbūt mažai kas 2004-tųjų sausį būtų patikėjęs, jog prieš save mato kūdikį, kuris užaugęs taps geriausiu forumu Lietuvoje.
   
  Šįkart nesileisiu į ilgas kalbas – apie tai, kaip mes visi to pasiekėme, pasakojau pernai, o pirmuosius tris Uždarbis.lt istorijos metus apžvelgiau, kai forumui suėjo treji.
   
  Visų pirma, negaliu neišvardinti žmonių, kurie skirtingais forumo gyvavimo laikotarpiais tapo didžiuliais jo ramsčiais, skirdami savo laisvą laiką ir mintis. Jų pastangų palaikant tvarką ir daugybės idėjų, kurias pavyko įgyvendinti, dėka mes niekada nesustojom judėti į priekį.
   
  Tai – buvę ir esami administratoriai ir moderatoriai: NuPagady, Augustinas, MeXiukas, Tadas, twea, Mykolas, Arvydas, Rimas, Ernestas, okiro, falco, Omas, ennio, Medinukas, L33T, techno, Leader, chakalasz, dealeris, Slashas, xdvx, Karolis, Elitas, suvalgysiu, Vytenis_, DjiXas, reject, Marius, Artūras, Aurimas, Mėgstu, kde, Skorpionas, diablom, euro, NickasLT, BOSS ir dar daug nuostabių žmonių, kuriuos visus šią minutę sunku beprisiminti.
   
  Dalį tų "pirmųjų paauglių" šiandien galite rasti tarp VIP narių, o dabartinei Uždarbis.lt komandai – kurios sudėtis nesikeičia ilgiausią laiką per forumo istoriją – neabejoju, kad padėką jaučia ne vienas. Per praėjusius metus iš viso ji atliko 22 tūkst. (!) moderavimo veiksmų, iš kurių 45% – vienas žmogus, antrą kartą patekęs į Metų forumiečio finalą ir (po 2011-tais užimtos antrosios vietos) šiemet galiausiai juo tapęs – Mykolas.
   
  Metų naudingiausieji
   
  Tradiciškai kiekvienam nariui, kuris per 2013-uosius parašė bent 5 mėgstamus (surinkusius daugiau nei 10 reputacijos taškų) pranešimus priklauso Uždarbis.lt marškinėliai, kurie šiemet kitokie nei ankstesniais metais. Jei radote savo slapyvardį tarp pirmųjų 54 šio sąrašo pozicijų ir per paskutinį pusmetį dar nesate gavę Uždarbis.lt marškinėlių, rašykite asmeninę žinutę administratoriui Tadui tema "MARŠKINĖLIAI", kurioje nurodykite: lytį; marškinėlių dydį (S, M, L, XL); marškinėlių modelį (standartiniai arba slim fit – prigludę); ir gavėjo (savo) vardą, pavardę ir adresą Lietuvoje (kartu su pašto kodu, kurį galite sužinoti iš post.lt).
   
  Marškinėliai visiems bus išsiųsti registruotu paštu iki vasario pradžios.
   
  Tavo istorija?
   
  Šiemet norėčiau čia ir sustoti bei žodį perduoti jums. Nėra geresnės progos nei bendruomenės dešimtmetis kiekvienam pasidalinti savo istorija.
   
  Ar kas būtų tavo gyvenime kitaip, jei niekada nebūtum atradęs Uždarbis.lt?
  Man pačiam Uždarbis.lt leido pažinti daugybę nuostabių žmonių, kurių dalis tapo gerais draugais ne tik virtualiame, bet ir realiame gyvenime. Turbūt visam laikui išliks atmintyje pirmieji gyvi susitikimai Kaune ir Vilniuje 2006-2007 metais, kai pirmąsyk išvydau tuos, su kuriais forume diskutavome nuo pat jo įkūrimo.
   
  Nuo to laiko kiekvieną kartą nuėjęs į narių susitikimą išgirstu vis naujų – netikėčiausių – gyvenimo istorijų iš žmonių, kurių dalies forume niekada nebuvau pastebėjęs. Kartais todėl, kad jie niekada ir nenorėjo būti pastebimi, – diskusijas dažniau sekdami nei jose dalyvaudami.
   
  Ir vis dėlto yra dar toks vienas neapsakomai malonus jausmas, kai vis dažniau atsidaręs kokį naujienų portalą pamatai jame jauno besišypsančio žmogaus nuotrauką ir perskaitęs pirmus sėkmės istorijos žodžius staiga pats nejučia pradedi šypsotis: "Aš juk jį žinau – jis iš Uždarbis.lt!".
   
  Pabaigai: Mėgstamiausi visų laikų Uždarbis.lt pranešimai :)
 2. Patinka
  Jonaitis sureagavo į Mindogas Patirtis dirbant pusę metų programuotojų (web developerių) įmonėje   
  pas mane darbe tas pats, tik as dirbu statybininku :D
 3. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo Kubilonas Ieškai įkvėpimo?   
  Aš kai pamatau įkvėpimą, tai mano dizainas gaunasi beveik toks kaip originalas tik, kad aš išsidėstau kaip man gražiau. :D
 4. Patinka
  Jonaitis sureagavo į ZiLvIs666 Statybines medienos verslas   
  Sveiki, ziurinejau as cia visas verslo idejas jusu, bet tokios neuzmaciau, tai noreciau pasiteirauti kitu nuomones apie statybines medienos versla.
  Tai va yra toks planas, nusipirkti juostiny gatery ir pjaustyti statybines lentas ir balkius.
  taip trumpai esu paskaiciaves, kad skaitom egles 20 kub.met. - kainuoja 200 - 250lt uz kub. aisku galima gal ir pigiau rasti, bet skaiciuoju mazdaug pagal rinkos kainas.
  Tokie menki skaiciavimai: vieno pjovimo lentos uz 1kub. ~ 350lt, dvieju pjovimo lentos - nuo 500Lt kazkur.
  Uz 20kub.(230Lt, vidurky pajemus) - 4600lt, taigi uz vieno pjovimo lentas 6300lt(18kub), atmeciau 2kub, atliekom.
  uz dvieju pjovimo 7000lt(16kub.), atmeciau 4 kub. atliekom. Tai realiai atmetus, peiliu galandinimus, elektra ir panasiai, uzdarbis gautusi nuo 20kub. apie 1000 - 12000LT.
  Plius lentu, balkiu transportavimas - kazkiek dar dasidetu LT.
  Technika realiai visa turiu, tik gatery reiktu nusipirkti ir medzio rastu...
  Tas verslas toks, kad tureti kazkokias tai pajamas, esu smulkus toks ukininkas, tai kaip visi zinom is 20ha, neisgyvensi, tai kazkiek dasidurti reiktu :)
  Kas nors gal uzsima tokiu verslu ir galetu pakonsultuoti, kaip su realizavimu? sunkiai ta mediena perka ar nlb?
 5. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo liksas Date tipo kintamieji   
  Pirmiausia, PHP prieš vykdydama skyrybos operaciją string konevertuoja į skaičių. T.y. eilutė
   

  '2013-03-20' - '2013-03-10'
   
  prieš skaičiuojant skirtumą tampa tokia:
   

  2013 - 2013
   
  Dėl datų. Jei nori surast skirtumą, paprasčiausias variantas būtų susikurti DateTime objektus ir panaudoti tam skirtus metodus:
   

  <?php $dateFrom = new DateTime('2013-03-10'); $dateTo = new DateTime('2013-03-20'); echo $dateTo->diff($dateFrom)->format('%a days'); // Rezultatas: 10 days
   
  Kitas variantas (nerekomenduoju) būtų gauti Unix timestamp ir paskaičiuoti skirtumą matematiškai:
   

  <?php $timeFrom = strtotime('2013-03-10'); $timeTo = strtotime('2013-03-20'); printf("%d days", ($timeTo - $timeFrom) / 60 / 60 / 24); // Rezultatas: 10 days
 6. Patinka
  Jonaitis sureagavo į Mykolas Pigiau nuskristi į JAV ir nusipirkus Photoshop grįžti į Lietuvą, nei pirkti Lietuvoje.   
  Nusiperki internetu, ir skraidyti niekur nereikia.
 7. Patinka
  Jonaitis sureagavo į LBW United States of America: Mitu griovejai   
  Noriu pasidalinti savo patirtimi apie Amerika. Atskleisiu, kaip viskas yra mano akimis.
   
  Pamirsau pamineti, jog uz viska turiu buti dekingas savo tevam, kurie man moka uz moksla ir mane islaiko. :)
   
  Trumpai apie mane
   
  Mokausi dabar pirmame kurse koledze, taciau tai mano antrieji metai Amerikoj – baigiau 12 klase cia. 12 klasej mokiausi boarding school’e Arizonoj. Dabar mokausi Clark University Masachusetse. Sekanti semestra planuoju persikelti I Florida, Miami.
   
  Niekada nemegau Lietuvos. Esu vienas is tu, kur visada peike Lietuva, ir norejau pabegti. Pabegau. Gailetis nesigailiu – neplanuoju grizti i Lietuva niekada. Nematau tikslo.
   
  Mokykla
   
  Taigi, visi sako, jog amerikoje mokytis nera kas veikti, etc… Galbut public high school’uose ir nera kas veikt. Nezinau. Mano mokykloje buvo kas veikti. Kas mokykloje skiriasi nuo lietuvos, yra tai jog tu gali rinktis kokias klases nori imti.Teoriskai, netgi budamas 12oku, gali imti 9os klases matematika. Praktiskai taip niekas nedaro. Matematika buvo mano stiprioji puse visada, as emiau tesini to ka mokiausi lietuvoje. Tai buvo AP Calculus AB. Sunkiausia clase buvo AP Calculus BC, taciau nesugebejau jos pavezti tai teko persikelti i AB.
   
  Kas yra AP? AP yra Advanced Placement klases. Imant AP klase, mokslo metu gale turesi laikyti “valstybini” egzamina. Sakau valstybini, nes ji administruoja kompanija College Board, ir visoje salyje, nepriklausomai nuo mokyklos, yra tas pats. Jis yra penkiabaleje sistemoje. 0,1,2 reiskia neislaikej. 3.4,5 yra islaikymas. Priklausomai nuo koledzo, koks tavo AP rezultatas, gali nereikti tos klases imti koledze, taigi AP klases yra labai geras dalykas. As islaikiau AP Calculus AB 5 balams. Bet koledze imu Advanced Calculus, praplesti savo zinias, nors galeciau gauti kredita uz ta klase, ir sokti toliau. :)
   
  Taigi, tikrai negalima sakyti, jog ten labai lengva mokytis. Kiti dalykai, is pradziu buvo sunkus. Viskas anglu kalba vis del to.  Buvo man privaloma imti US History. Buvo labai lengva klase, gailiuosi, kad neemiau AP US History. Ir tarp kitko, istorija Lietuvoje buvo man tokia nuobodi. Nekenciau istorijos. Amerikoje sugebejo padaryti taip , jog megciau istorija. :)
   
  Sciences (biologija, fizika, chemija) amerikoje tikrai geriau mokina negu lietuvoje. Kas savaite realiai buna labaratoriniai – tai reiskia, jog turesite daugiau praktikos, ir siaip, mano manymu, zymiai idomiau praktikoje matyti, jog tai veikia, negu knygoje.
   
  Anglu kalba, tas pats kas Lietuvoje lietuviu. Daug skaitymo. Taciau, palyginus nedaug mokintis gramatikos reikia. Man reikejo imti dvi anglu klases. As emiau 9os klases anglu ir 11os klases anglu.
   
  Mokytojai zymiai malonesni negu lietuvoje. Lietuvoje as jauciau, jog mokytojas yra tau tik mokytojas, ir jautesi toks atotrukis. Mano mokykloje, buvo pora mokytoju, jog po pamoku atsisede kartu keikdavomes. Ir mokytojai tarp kitko labai geri. Nera taip jog lievi mokytojai del to keikiasi. Tiesiog zmones laisvesni ir nejaucia tos tokios itampos santykiuose.
   
  Kiekvieno pusmecio pabaigoje buvo egzaminai kiekvienai pamokai is to pusmecio (midterms). Metu gale taip pat buvo egzaminai, bet is visu metu (finals). Bet yra tokia taisykle, jeigu esi dvyliktokas, tau nereikia laikyti paskutiniu finals egzaminu, jeigu toje klaseje vidurkis yra bent A-(90). Taigi nelaikiau nei vieno egzamino – pasiseke. Laikiau tik AP Calculus AB, nes tai buvo valstybinis. Skirtumas tarp AP egzaminu, ir mokyklos egzaminu yra tai, jog AP egzaminus ruosia College Board, o paprastus tiesiog tavo mokytojas.
   
  Sukciavimas, cheatinimas, speros ir visa kita amerikoje yra griezta. Net nebandykite to daryti. Pagaus viena karta, eisit pas dean of academics. Pagaus antra karta – leksite is mokyklos.
   
  Taip pat yra tokia klase kaip college guidance. Padeda jums aplikuoti I koledzus, essay parasyti ir etc. Geras dalykas.
   
  Public high schools amerikoj yra nemokamos, bet ir ju kokybe prastesne. Mano mokykla buvo mokama, man padenge 60% visos sumos jie patys. Imanoma, jog mokykla padengtu visa suma, bet as manau, jog tai imanoma tik per sporta. Nemanau, kad uz mokslus jums padengs 100%, nes yra tokiu, kurie isgali moketi ir ju GPA yra 4.0.
   
  GPA yra sistema vertinimo, as dar dabar jos galutinai neperkandau, bet galite apie ja pagooglinti. Ji yra is 4.0 balu. Jeigu jusu vidurkis 95 ir aukciau, tai GPA bus daugiau negu 3.9. Jeigu jusu vidurkis C- (75), jusu GPA bus 2.0. Kitas dalykas, kas man buvo keista pas juos – jeigu gauni 7(70), tai yra blogai. Lietuvoje 7netas buvo neblogai.
   
  Po kiekvieno semestro kiekvienai klasei besimokanciam mokiniui(kurio vidurkis toj klasej ta semestra buvo didziausias) duoda apdovanojima. Is viso gavau 7 klasiu apdovanojimus, ir taip pat gavau geriausio 2010-2011 metu GPA apdovanojima. Ne pasigyrimo tikslais sakau, o kad galetumete ivertinti, kaip pas juos mokslas.
   
  Koledzas
   
  Svarbiausias dalykas ko lietuviai nesugeba suprasti – koledzas ir univeras amerikoje yra vienas ir tas pats! Zmones vadina koledzu kiekvienas bakalauro studijas. Nesvarbu ar tavo istaiga baigiasi college ar university, zmones vistiek sakys college.
   
  Kiekvienas yra mates American Pie filmus. :) Ir is tiesu, beveik neabejoju, jog dauguma jusu turite minciu apie studijas amerikoje del tu filmu. Ar jie rodo tiesa? TAIP. Savaitgaliai koledzuose yra nesustojami parties. Just neprivalote tusintis, bet realiai 90% zmoniu tusinasi. Nesvarbu, ar mokotes mazame koledze kaip as, ar harvarde (mano drauge mokosi Mount Holyoke College, kuris yra tokio lygio kaip harvardas, tik ne taip zinomas) zmones visur tusinasi. As pats nesitusinu, ir man tai neaktualu – mano gyvenimo budas kitoks – bet jei norite – galimybiu pilna.
  Mokslai koledze yra sunkus, bet ne per sunkus. Bent mano mokykloje. Harvarde issivaizduociau, jog yra daug sunkiau, bet pas mane irgi gan sunku. Zinoma, priklauso nuo klases. Velgi, klases renkiesi pats. Nera jokios privalomos klases kad kiekvienas turetu imti. Yra reikalavai is kategoriju, kuriu turi imti klases, bet dazniausia viena kategorija po bent 10 klasiu turi, tai rasite kas jums idomu.
   
  Pats mokausi si semestra chinese 101, economics 010, computer science 120, math 124. Suprantu pavadinimai nesako nieko, bet realiai visos klases yra izangos i tema, isskyrus math 124, Kuri yra Advanced Calculus.
   
  Mokydamasis amerikoje, pats deklaruoji savo major and minor. Major yra dalykas, kuris nori, kad butu parasytas ant diplomo. Minor yra pasaline koncentracija. Tarkim gali daryti major in economics and minor in music, ar kazka panasaus. Yra tokios galimybes kaip double major ir double minor, triple major ir etc… As Clark’e galvojau double major’inti Economics and Computer Science, bet kadangi kelsiuosi, tai nezinau. Priklausys nuo kruvio.
   
  Suprantu, kad lietuviai nera turtingiausi zmones, ir nemokamo mokslo klausimas yra aktualus. Taigi, nemokamas mokslas lietuviui yra LABAI sunku gauti. Jeigu esate puikus kandidatas, tada galite. Sunku del to, jog nemokama moksla tarptautiniam studentam duoda tik tokios istaigos kaip Harvardas, Yale ir panasiai. Zinoma, yra ir lengvesniu, taciau koledzas turi tureti politika pavadinimu need-blind. Tai reiskia, kad koledzas jus priims nesvarbu kiek pinigu turite. Taip pat, koledzas turi duodi financial aid tarptautiniam studentam. Jeigu jis yra need-blind, ir duoda financial aid tarptautiniam studentam, tada realiai yra tikimybe, jog jeigu istosite, gausite full ride, arba kitais zodziais nemokama moksla.
   
  Kaip studentams, jum neleidziama legaliai dirbti niekur uz mokyklos ribu. Mokykla duoda darbu, taciau studentu yra n kartu daugiau negu darbu, taigi kompeticija yra nereali. Galite dirbti max 20 valandu per savaite, bet mokykla jums tiek tikrai neduos, turetumet dziaugtis, jeigu gausit 5h per savaite. Siulyciau su sia sistema nezaisti ir istatymu nepazeidinet – nenorite prarasti vizos.
   
  Zmones
   
  Amerikonai… Keisti zmones. :D Asmeniskai, kaip zmones, amerikonai yra visi skirtingi, ir nedarykit stereotipu. Taciau, nors ir yra maloniu amerikonu – draugu amerikonu neturiu. Mano drauge yra amerikone, but that’s about it. Netgi nezinau kodel taip yra, bet taip yra. :) Daugiausia mano draugai yra tarptautiniai studentai. Ir siaip smagu susesti su draugais ir tyciotis is amerikonu. :D
   
  Kas idomus dalykas, kaip ir minejau, lietuvos nemegau pries isvaziuojant. Pabuves metus amerikoje, supratau, jog europa yra jega! Bet grizti i lietuva vistiek nenoreciau. :) Ironiska, bet tiesiog yra smagu, jog gali pasididziuoti, jog as europietis ir kietesnis uz jus visus. :D
   
  Ar amerikonai durni, kaip visi mano? Cia yra stereotipas. Aplinkoje, kur as gyvenu, kur visi realiai arba moka uz moksla, arba yra pakankamai protingi, jog gautu ji nemokamai, zmones zymiai protingesni negu lietuvoje. No offense prie lietuvius, bet lietuviai turi toki bruoza, kad jie mano, jog jie yra patys geriausi. Amerikonai, kurie supa mane, intelektualiai yra labai protingi, ir esme tame, kad jie nori tobuleti. Lietuviam viskas px, mokytis nenori, bile praslyst pro paskaitas kaip nors ir etc… Cia poziuris kitoks. Zinoma, yra ir tokiu lietuviu, kur nori tobuleti, taigi vel pasikartosiu – nenoriu daryti stereotipu.
   
  Taip pat, negaliu sakyti, kad visi amerikonai tokie protingi. Zinoma, amerikoje yra 320 milijonu gyventoju. Yra daug buku zmoniu, ir etc. Bet tokiu zmoniu yra ir lietuvoje, ar kur kitur, tik gal mastais mazesniais.
  Ar amerikonai nutuke? Velgi stereotipas, bet taip. Yra daug nutukusiu zmoniu. Palyginus kiekiais, ju koncentracija yra didesne cia negu europoje.
   
  Atnaujinimas
   
  Arizona vs. Masachusetsas
  Tiems kas nezino, Arizona yra vakaruose, realiai istisa dykuma, prie Kalifornijos(sostine Fyniksas); Masachusetsas yra rytuose, prie Atlanto vandenyno ir New Yorko( sostine Bostonas). Skiriasi kaip diena nuo nakties.
   
  Masachusestas yra valstija, kurioje vyrauja demokratai. Jeigu lietuvoje politika paprastam zmogui nelabai aktualu, Amerikoje politika yra svarbus labai dalykas ir demokratai su republikonais labai kalasi del to. Realiai beveik kiekvienas amerikonas yra registruotas kuriai nors is tu dvieju partiju. Tas man buvo laba keista. Arizona yra republikonu valstija. Dvi politines partijos turi labai daug skirtumu. Mano drauge yra republikone, tai automatiskai ir as palinkau i republikonu puse.
   
  Galbut mane prie republikonu mane labiau traukia dar ir del to, nes as lietuvis. Lietuvoje (bent taip buvo pries man isvykstam, atsiprasau jeigu dabar pasikeite reikalai) zmones netoleruoja geju, lesbieciu, ir siaip zmoniu kurie atrodo “nenormaliai”. Demokratai yra uz geju teises, santuokas ir visa kita. Taigi, savaime suprantama, Masachusetse labai daug seksualiniu mazumu. :) Man jos asmeniskai netrukdo, nebent jie pradeda kisti, jog jie yra normalus, o heteroseksualai ne (Yra ir taip buve). Jeigu jus to netoleruojate – taikykites vykti i republikonu valstijas.
   
  Arizona man patinka del vieno dalyko – republikonu valstija, o tai reiskia – ginklai. Taip, republikonai leidzia laisvai ginklus. Arizonoje istatymas leidzia nestis sautuva rankoje, ir be jokio ideklo. Sautuva nusipirkti, gali kaip kojines. Nesakau tai gerai ar ne, spresti jum. Man patinka saudyti sautuvus, ir tai mano hobis, bet kiekvienas zmogus skirtingas.
   
  Dar vienas dalykas I ka turetumete atkreipti demesi renkantis valstija, yra kurioje vietoje ji yra. Rytu pakranteje dazniausiai mokslas yra geresnis negu vakaruose (isskyrus CA). Ne tik mokslas, bet ir veiklos daugiau. Daugiau dideliu miestu, mazesni atstumai, daugiau pramogu. Arizona buvo viena nuobodziu patirciu mano gyvenime. Ten kur as gyvenau, buvo dykuma. Atstumai tarp miestu dideli, o tarp miestu kaktusai tik. Zodziu ne tai, ko tikejausi vaziuojant I Amerika. Tusconas, kur mano drauge gyvena(antras pagal dydi miestas arizonoj), near toks blogas. Tai studentu miestas ir veiklos yra.
   
  Masachusetsas, kur dabar gyvenu, yra visai kita istorija. Atstumai mazi, veiklos zymiai daugiau, etc. Be to, gyvenu Worcesteryje, kuris yra antras pagal dydi miestas Naujojoje Anglijoje (MA, RI, ME, CT, VT). Ir tame mieste yra 13 koledzu – taigi miestelis yra studentu, ir veiklos studentam milijonai. Nuo veiklos koledze, iki naktiniu klubu.
   
  Is kitos puses, mano koledzas yra gete. Tai reiskia, jog aplink koledza gyvena neturtingi zmones, o tai veda prie didelio nusikalstamumo. (Pamirsau pamineti, jog arizonoj nusiklastamumas irgi didelis) Kaip bebutu, diena gali vaikscioti saugiai po miesta. Nakti bijociau koja iskelti is mokyklos teritorijos. Tas ir yra Amerikoje blogai su dideliais miestais, kad nusikalstamumas musa virsu.
   
  Klimatas
  Arizona buvo gerai tuo, kad klimatas buvo nuostabus. Nemeluoju, per visus mokslo metus lijo 2 savaites. Visas kitas dienas saule. Kaip bebutu, tai yra dykuma tai temperaturu amplitude buvo nezmoniska. Cia turiu omenyje ziema. Diena budavo 15-20 laipsniu silumos, nakti -15 salcio. O tai labai nervuoja, nes iseini i mokykla su striuke, grizti jau eini atgal su maike, po to vakare su maike salta, vel striukes reikia. Pavasaris ir ruduo buvo lietuviska vasara tik be lietaus – o tai man rojus. Kaip bebtu, vasaros arizonoj labai lietingos, bet as ten nebuvau vasara, tai negaliu komentuot. :)
   
  Masachusetse klimatas toks pat kaip lietuvoje. Vasaros galbut karstesnes siek tiek, bet buna daug lietaus ir visi keturi sezonai. Ziemos taip pat ziaurios, galbut netgi ziauresnes negu Lietuvoj.
   
  Jeigu klimatas jum yra svarbu, man jis yra, jei norite studijuoti amerikoje, rinkites valstijas pagal klimata. Viena is pagrindiniu priezasciu kodel palikau lietuva, ir del ko kelsiuosi I Miami –klimatas. As dievinu silta ora, ir nekenciu vaikscioti daug apsirenges.
   
  Kainos
  Zinau lietuvoje visi sako, jog amerikoj pigu viskas ir labai lengva pragyventi– zodziu American dream. NE! Galbut tai buvo pries 10-20metu, bet ne dabar.
   
  Benzinas – taip, jis pigesnis negu lietuvoje. 3.79 dolerio uz galona (3.78l), galite pasiskaiciuoti kiek per litra gausis. As lyg atsimenu draugam pasakojau, jog lietuvoj 8 zali uz galona ar kazkas tokio. Pigiau, BET pries metus buvo 3.29 uz galona. O tai yra ziaurus skirtumas, ir visi amerikonai panikuoja.
   
  Maistas – lietuvoj issigandau pamates pieno kainas. As geriu po 2l per diena. :( Siaip maistas pigesnis negu lietuvoj kazkiek, bet nepasakyciau, kad zymiai pigesnis. Aisku, jeigu megstate slamsta (kola, sokoladai, burgeriai, fast foodas) tada zymiai pigiau. Normalus maistas kainos panasios. Yra vietu, kur gali pigiai mesos nusipirkti (vistienos), bet jautienos steak’ai labai labai brangus.
   
  Pramogos – lietuvoj pramogos pigesnes negu cia. Galbut pramogu pasirinkimas ir ivairove cia didesne, bet jos ir kainuoja atitinkamai.
   
  Transportas – autobusu, traukiniu ir viesojo transporto kainos labai brangios, palygint su lietuva. Su autiku kelione is kauno i vilnius speju apie 40lt? Cia 50myliu (85-90km) atstumo kelione kainuoja 25 zali, autobusu. Traukiniu galbut pigiau. Ir siaip viesasis transportas amerikoj yra tragediskas. Ne del kokybes, bet del ispletojimo… Daug kur neveza, arba retai veza ir etc. Europoje jis zymiai geriau veikia. ( I love London Underground!!!)
   
  Ir siaip, kainu atzvilgiu rytai yra brangesni uz vakarus, todel nes vakaruose zmones prasciau gyvena. Rytuose zmoniu pragyvenimo lygis yra siek tiek aukstesnis, del to ir kainos kitokios.
   
  Galbut ir nepaminejau ko nors, tai klauskit, nes tikrai sunku viska surasyti. Klauskit bet ko apie bet ka – jeigu nezinosiu atsakymo, pasistengsiu ji surasti. :)
   
  Atsiprasau uz gramatines klaidas ir visa kita, pusantru metu nerasiau lietuviskai, tai sunkoka truputi. :)
   
  Klausimai:
   
   
  Physical Education (PE) yra privaloma kiekvienoj public high school, ir kai kuriose privaciose mokyklose. Kaip bebutu, mano mokykloje ji nebuvo privaloma. Vietoj PE, mes turejome daryti activities po pamoku kiekviena diena pusantros h (Pirm-Ketv). Tai dazniausiai budavo sportai arba svorius kilnoti. Kiekviena trimestra buvo kitokie sportai. Mano mokykloje sportu nebuvo per daugiausiai, bet ir ne per mazai:
  Ruduo: Amerikietiskas futbolas, cross country, volleyball (panelem).
  Ziema: Krepsinis, svoriu sale, europietiskas futbolas.
  Pavasaris: Track & field, svoriu sale, beisbolas.
   
  As pats dariau amerikietiska futbola, ir svorius kilnojau sekancius du trimestrus. Kiekviena mokykla turi svoriu sale, tai jeigu jus megstate kilnoti - tai gerai. :)
  Kiekviena sporto saka taip pat turi varzybas kiekviena sav dazniausiai. Futbole mes patekome i ketvirtfinali ir ten pralosem. Bet smagu, ta komandine dvasia ir tikrai dziaugiuosi kad patyriau tas Friday Nights Lights (yra toks serialas, apie amerikietiska futbola, galit pazet :))
   
  Tarp kitko, tuos svoriu kilnojimo activities pats sukuriau, nes tai mano megstamiausia veikla. Sistema tau leidzia sukurti kokia nori activity, jeigu turi sponsoriu (mokytoja kuris ji priziuretu).
   
   
   
  Kaip isvykau, tai 11os klases gale ziauriai uzsidegiau varyt. Siaip visada norejau varyt, bet tuo metu kazkaip itin ziauriai uzsidegiau. Ir siaip maniau, jog baigus 12ta ten, bus lengviau i koledza istoti. Tiesiog susiradau svetaine kur rodo visus boarding school'us. As labai norejau i siltus krastus, tai susiradau keturiu mokyklas kurios vis dar prieme aplikacijas (nes tai buvo kova, o siaip deadline'ai visur yra sausis arba vasaris). Ejau i ta mokykla kur dave daugiausia pinigu. Zinoma turejau eiti per tokiu dalykus kaip TOEFL, SAT, o jiem pasiruosti, jeigu tobulai islaikyti, reikia laiko. Tai tas man reikalavo nemazai laiko.
   
  Kodel pasirinkau amerika, tai nemeluosiu - filmai. Visada filmuose tokia patraukli amerika parodoma. Ir filmai tarp kitko nemeluoja. Jeigu turi pinigu, gali amerikoj gyventi kaip rodo per filmus. bet jei ne, tada filmai bus tik svajone tada.
   
  Mano nuomone, amerika yra gerai kai esi turtingas. Manau, budamas turtingu gali kaifuoti cia. Bet budamas juodadarbiu, peiksi amerika, kaip ir peiktum bet kuria kita sali, kur juodai dirbsi.
   
   
  As netgi niekada tokio stereotipo negirdejes. Esu manes keleta jaunu paneliu su vaikais, bet taip pat ir lietuvoj esu mates ju. Nepasakyciau kad siuo atveju amerika ir lietuvoa skiriasi.
   
  Lietuvoj buvau vienas geresniu. Sunku pasakyti, nes lietuvoj tokiu kaip apdovanojimu neduoda, tik tiesiog pagal pazymius, tai kitu zmoniu vidurkio nezinau, bet siaip manyciau jog ir lietuvoj gerai mokiaus. Vidurkis apie 9.5 lyg buvo lietuvoj is visu dalyku. Nebepamenu.
   
   
  Zalios kortos negali losti jeigu nesi baiges 12 klasiu, arba 10klasiu ir du metus dirbes. Bet losimas yra loterija - uztrunka virs metu vienas losimas. O jei ir negausi tada dar ilgiau. Nerekomenduoju losti zalios kortos.
   
  Kaip bebutu, gali zalia korta(leidima legaliai gyventi ir daryti ka nors be vizos) istekedamas uz amerikietes, arba siaip zmogaus turincio zalio korta. Taip pat, jeigu tavo tevai islosia, tu gali duoti prasyma jog irgi nori ja gauti.
   
  As isvaziavau F-1 viza, kaip ir kiti visi studijuojantys (yra dar J-1, bet ten studentu mainu programom). Viza riboja darba ir visa kita, tai realiai tik mokytis galiu. As gavau dvi vizas, viena mokyklai, kita univerui. Dave jas lengvai ir be jokiu problemu. Aisku, jei esi istatymu pazeides, arba gimines pazeide rezima amerikoj, gali kilti problemu, bet siaip nemanau, jog kils.
   
  Taip pat prasimokes 4 metus su F-1 galit gauti practise training. Tai reiskia, kad gali metus legaliai dirbti amerikoj be jokios vizos. Kaip praktika po koledzo. Jei pradirbsi tuos metus, ir isitvirtinsi darbe, gali paprasyti darbdavio duoti prasyma zaliai kortai su kuria nueisi i agentura, ir turetu duoti zalia korta. Bet to pats nedariau, tai nezinau kaip tai veikia. :)
   
   
  Visokiu yra, bet tikrai labai daug, bent pas mane koledze, tokiu. :D Ypac kai pasigeria tai eina all-out. Bet yra ir normaliu panu.
   
  Ir siaip man kas pas amerikonus nepatinka, tai tas ju poziuris i PDA (publicly displayed affection). Tipo viesumoje buciuotis, ar net ant keliu sedet pas juos yra nemandagu. Sito nekenciu ir mane labai nerviskai veikia, ypac kai europoj niekam nerupi ir gali buciuotis kiek nori miesto centre.
 8. Patinka
  Jonaitis sureagavo į GlenQuagmire 14-iolikmetis programuotojas su įspūdingu intelektu.   
  Jeigu jis daro, tai kas jam patinka, tai neabejoju, kad jis ir yra laimingas, ir jam tas netrukdo. Čia nemaža dauguma rašančių, kad čia jis nelaimingas, ar bus nelaimingas, patys tokie esat (ir kas keisčiausia, domites panelemis, turit draugų, bet vistiek jaučiates nelaimingi) nes laimingas žmogus matis ir kitus laimingus, o ne pamatę už savę jaunesnį, ir pradėjo filosofuoti, kad koks jis nelaimingas.
 9. Patinka
  Jonaitis sureagavo į daryZ 14-iolikmetis programuotojas su įspūdingu intelektu.   
  O kas čia blogai jei vaikis pirma nori susikurti karjerą, o tik po to kurtis asmeninį gyvenimą? T.y. savo šeimą. Kai iš savo programavimo vartys milijonus tada galėsit pavydėti jam merginų dėmesio.
 10. Patinka
  Jonaitis sureagavo į M_Thing 14-iolikmetis programuotojas su įspūdingu intelektu.   
  Labai geras apstebėjimas youtube komentaruose.
   
  With these skills coding in Objective C, and wanting to work at Apple? No offense but that's what I'd call a waste of talent.
 11. Patinka
  Jonaitis sureagavo į Panvezys 14-iolikmetis programuotojas su įspūdingu intelektu.   
  Sveiki,
  Norėjau pasidalinti labai įdomiu video:
   

   
  Būdamas dvylikos, jis tapo studentu.
  Šiuo metu jam yra 14 metų. Jis jau yra sukūręs 15 iOS aplikacijų pavadintų jo vardu.
  Būdamas 16 gaus bakalauro laipsnį elektros inžinerijoje.
  Kai jam bus septyniolika jis gaus Master laipsnį.
  Tūkstančiai žmonių parsisiuntė jo kurtas aplikacijas į savo iPad'us, iMac'us bei kitus įrenginius.
  Prajuokino 3:24 video vieta :D
   
   
  Turbūt daugeliui žiūrint kyla sveikas pavydas. Ir turbūt daug kas mano, jog šis vaikinas neturi gyvenimo, draugų, panelės, tačiau aš taip nemanau. Aš manau, kad jis daro tai, kas jam miela ir prie širdies. Galbūt jis neturi daug draugų, gal nevaikšto į vakarėlius, tačiau net neabejoju, kad yra vienas ar du tikri draugai, kurie jį supranta bei palaiko.
  Būtent tokie genijai kuria programas, išradimus, kurie palengvina mūsų kasdienį gyvenimą. Tad mums reikia tik džiaugtis bei linkėti jam sėkmės.
  Mano nuomone, šio vaikino intelektas yra per aukštas, kad apsiribotų vien aplikacijų kūrimu Apple. :)
  Kokia jūsų nuomonė?
 12. Patinka
  Jonaitis sureagavo į wicked JŪSŲ KELIAS Į IT SPECIALYBĘ   
  Jei tu nori duoną iš programavimo valgyt, tai ką tu čia dar kalbi apie univerus ir panašiai?
  Ar per metus išmoksiu bla bla bla, univere tai tavęs tikrai neišmokys to.
  HTML / CSS išmokti turėtų užtrukti max savaitę - aišku, čia dar priklauso, kiek tavo smegenys dirba, bet... Vėliau tik tobulintis teks daug, praktiškai taikant žinias.
   
  Turiu vieną pažįstamą, kuriam atsibodo būti vadybininku, tai nuėjo į web-sprendimų įmonę ir pasakė 'aš vadybininkas, noriu pas jus koderiu dirbt, kodint nemoku' - gavo darbą, per porą mėn išmokė jį GAN neblogai kodint duodami praktiškai dirbti visokius darbus - nu ir žmogus dabar jau sukasi :) Tad, viskas priklauso, kaip sugebėsi save parduot - pakolkas iš tavo postų yra aišku, kad tu parduot save galėsi nebent tik žiniomis (kurių pakolkas nulis), taip, kad mokykis.
 13. Patinka
  Jonaitis sureagavo į dziu-mAn-dzy Pilnametystės amžius - 14 metų   
  Pilnametyste pakelt reiktu iki 21-23 metu.
 14. Patinka
  Jonaitis sureagavo į north Amerika - pasaulio policija?   
  Nu, o as grazia vokiete maciau, bet turbut tik ta viena ir temates paliksiu...
 15. Patinka
  Jonaitis sureagavo į drez3d 16gb RAM (3.48gb usable)   
  Greičiausiai kita atminties dalis yra rezervuota kokiam nors įrenginiui: pavyzdžiui vaizdo plokštei.
 16. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo djjmz Dėl PHP+MySQL optimizavimo   
  Kas neleidžia lokaliai profailinti? Būtinai pasižiūrėk koks ten vaizdelis, gal pamatysi, kad reikia MySQL'ą optimizuoti (indeksai, joinai ir t.t.), o ne PHP kode sliekų ieškoti.
 17. Patinka
  Jonaitis sureagavo į Silke Programavimo kalbų tendencijos   
  Taip, geriau turbūt. Dėdėms su unix barzdomis ir tiems, kurie netingi prasikrušti mėnesį prie konfigūracijos kad gautų tiek, kiek siūlo Sublime. Jei nori imti ir pradėti mokytis programavimo – to ir mokykis. O ne editoriaus konfigūravimo.
 18. Patinka
  Jonaitis sureagavo į reyu Kaip pagerinau logini mastyma   
  Norejo pasakyti tai, kad reikia visada tureti problemu. Jeigu ju neturi - ieskoti.
 19. Patinka
  Jonaitis sureagavo į FalleN Ar gerai pasielgiau?   
  Būčiau nekūręs tokios temos,jei pasitaikytų tokia situacija. :D
 20. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo Klicko issikraipo paveiksliukai css   
  Tėvinio elemento position?
 21. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo Andrius. KTU kompiuterių elementai ir architektūra :))) Reikia laborų pvz :))   
  Turim :) ir žinoma pasidalinsim.
   
  ktu_ka_ir_ke.zip
 22. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo Andrius. KTU kompiuterių elementai ir architektūra :))) Reikia laborų pvz :))   
  Turim :) ir žinoma pasidalinsim.
   
  ktu_ka_ir_ke.zip
 23. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo urbasius Ar jūs laikotės tvirtai ant kojų šiame gyvenime?   
  Pabrėžiau šį sakinį, nes tai esminis dalykas. Nebijokite keistis. Nieko neprarasite. :)
 24. Patinka
  Jonaitis gavo reakciją nuo urbasius Ar jūs laikotės tvirtai ant kojų šiame gyvenime?   
  Pabrėžiau šį sakinį, nes tai esminis dalykas. Nebijokite keistis. Nieko neprarasite. :)
 25. Patinka
  Jonaitis sureagavo į Kernius Ir aš ten buvau, bet alaus negėriau   
  Taip ir turi būti, aš taip pat darau.
   
  Pliusų sistema skirta ne sakyti: "Aš su viskuo, kas parašyta, visiškai sutinku", o greičiau: "Džiaugiuosi, kad šį pranešimą perskaičiau / buvo verta / dėkui autoriui už jo mintis / rekomenduoju su jomis susipažinti kitiems".
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...