Pereiti prie turinio

sawas

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    1.848
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    sawas sureagavo į venom Del coronavirus kilusi kaukiu pirkimo manija, ir pasipelnymas is jos   
    Būčiuosies su pana ir užsikrėsi nuo jos, gal ji liečia pastoviai veidą ar pan. ar turi kokį meilužį, kokį netvarkingą, apkrės ją, o ji tave :D
  2. Patinka
    sawas gavo reakciją nuo ReaL. Gyvenimas po mirties yra ar nea ?   
    Pagalvok kas yra samone? Viskas atsiremia i smegenis, kurie mirus zmogui nebefunkcionuoja. Tai ir yra pabaiga. Nenoriu sujaukti tavo isitikinimu, bet mes esame tik eiliniai mesos gabalai, kuriu visos funkcijos pasibaigia tuo momentu, kai smegenys mirsta.
  3. Patinka
    sawas gavo reakciją nuo ReaL. Gyvenimas po mirties yra ar nea ?   
    Pagalvok kas yra samone? Viskas atsiremia i smegenis, kurie mirus zmogui nebefunkcionuoja. Tai ir yra pabaiga. Nenoriu sujaukti tavo isitikinimu, bet mes esame tik eiliniai mesos gabalai, kuriu visos funkcijos pasibaigia tuo momentu, kai smegenys mirsta.
  4. Patinka
    sawas gavo reakciją nuo ReaL. Gyvenimas po mirties yra ar nea ?   
    Pagalvok kas yra samone? Viskas atsiremia i smegenis, kurie mirus zmogui nebefunkcionuoja. Tai ir yra pabaiga. Nenoriu sujaukti tavo isitikinimu, bet mes esame tik eiliniai mesos gabalai, kuriu visos funkcijos pasibaigia tuo momentu, kai smegenys mirsta.
  5. Patinka
    sawas gavo reakciją nuo ReaL. Gyvenimas po mirties yra ar nea ?   
    Pagalvok kas yra samone? Viskas atsiremia i smegenis, kurie mirus zmogui nebefunkcionuoja. Tai ir yra pabaiga. Nenoriu sujaukti tavo isitikinimu, bet mes esame tik eiliniai mesos gabalai, kuriu visos funkcijos pasibaigia tuo momentu, kai smegenys mirsta.
  6. Patinka
    sawas sureagavo į tdk Kodėl man parašė Gary Vaynerchuk?   
    o kaip manai nėra čia ir tavo indėlio prie to negatyvumo? :) nes kažkaip įtariu, jeigu vietoj "heiteriam vidurinis pirštas" būtum parašęs "padiskutuojam apie chatbot'us" ir tiesiog ignoruotum, o ne siuntinėtum, tavo vadinamus "heiterius", tai gal ir būtum gavęs tą norimą diskusiją. o dabar visa tema telpa į tokį memą:
     

  7. Patinka
    sawas sureagavo į synthewavethe80s Koki telefona rinktis   
    nesuklydai.paemei tikrai gera daigta uz tuos ~400-500euru :) aisku huawei ir samsing fangay'iai uzhatins :D
  8. Patinka
    sawas gavo reakciją nuo robixasas Koki telefona rinktis   
    Dėkui visiems už pasisakymus. Bet kaip visad, kažką žiūrint apetitas kyla :D Tai One Plus 6 128gb paėmiau
  9. Patinka
    sawas gavo reakciją nuo ka0 email laisku nukreipimas   
    Nustatymai - Etiketės - Sukurti naują etiketę (susikurk norimu pavadinimu)
    Nustatymai - Filtrai ir užblokuoti adresai - Sukurti naują filtrą (nurodai siuntėją) - Kurti pagal šią paiešką - Pridėti etiketę (pasirenki savo sukurtą)
  10. Patinka
    sawas sureagavo į Marius Pasiūlymas visiems - kaip iš tikrųjų užsidirbti pinigų internetu   
    Šiame forume lankosi tikrai daug tokių, kurie ieškosi tiek rimto, tiek papildomo kokio nors darbelio.Būdas apie kurį kalbėsiu šioje temoje lietuviams nėra jau toks nežinomas, tačiau kažkodėl šiame forume informacijos apie tai nėra jau tiek ir daug. Būtent dėl to ir nutariau sukurti gidą norintiems šiek tiek užsidirbti internetu ir dar apie tai nelabai žinantiems.
     
    Taigi...
    Freelancers arba laisvai samdomi darbuotojai
     
    Sprendžiant iš forumo skelbimų IT darbo pasiūlymai ir Ne technologijų paslaugos ir darbo pasiūlymai skiltyse, dauguma turit vienokių ar kitokių sugebėjimų tam tikrose srityse. Ir iš tikrųjų pakankamai darbo galima rasti iršiame forume, tačiau jo yra gerokai daugiau pasauliniu mąstu, tad kodėl gi lietuviams nepabandžius dar labiau užkariauti užsienio nišos? Juolab, kad ir kainos už atliktus darbus yra tikrai gana nemažos. Siūloma yra nuokeliasdešimties iki net kelesdėšimt tūkstančių dolerių. Arba kitas būdas yra gauti valandinį atlyginimą. Atkreipiant dėmesį į tai, kad užsienyje siūlomas užokestis dažniausiaiprasideda nuo 10 USD/val (~27 Lt/val), tai yra tikrai nemažai.
     
    Kas gali dirbti šį darba?
     
    Be abejo daugiausiai darbo čia yra WEBprogramuotojams ir WEB dizaineriams. Tačiau vienokį ar kitokį darbelį pagal save čia rasti gali kiekvienas. Pavyzdžiui prašomi kiti atlikti darbai gali būti tokio stiliaus:

    Search Engine Optimization; Tinklalapių priežiūra; Svetainės turinio pildymas; Socialinių tinklų priežiūra; Svetainės lankytojų srauto kėlimas; Straipsnių rašymas; Elektroninių knygų kūrimas; Tekstų vertimas; TVS instaliavimas ir sutvarkymas; Serverių priežiūra; Virtualaus padėjėjo darbas; ir daug ko kito... Garantuoju, kad beveik visi atidžiau patikrinę pasiūlymus galėtumėt rasti sau tinkamus variantus. Pavyzdžiui, už paprasčiausią Wordpress TVS instaliavima, keletos pluginų uždėjima ir paprasčiausią apipavidalinimą, galima uždirbti maždaug 25-50 USD.
     
    Kokiuose portaluose galima surast užsakovų?
     
    Kad netempt labai gumos pateikiu iš karto didžiausias užsienio freelancer'ių svetaines.
     
    1. Elance.com
     
    Viena iš didžiausių ir populiariausių freelance svetainių. šiuo metu turinti beveik 70 000 darbo pasiūlymų, o per metus jų yra įkeliama daugiau nei 800 000. Kiekvienas gali be problemų rasti sau tinkantį pasiūlymą.
     
    2. vWorkers.com
     
    Frelancer'ių svatinė turinti per 300 000 freelance darbuotojų ir maždaug pusętiek darbo pasiūlymų. Tai reiškia, kad vienam darbo pasiūlymui tenka du freelanceriai, o tai visai nebloga galimybė pagauti geresnį darbo pasiūlymą.
    3. Odesk.com
     
    Kompanija veikianti jau nuo 2003 metų ir turinti tūkstančius darbo pasiūlymų. Vien per praitus metus, šio tinklalapio pagalba freelancer'iai atliko darbų už daugiau nei 220 mln. JAV dolerių (nemanot, kad būtų visai neblogai, jegu iš jų vienas kitas milijonas nusėstų Lietuvoje?).Darbo pasiūlymų čia apstu. Vien WEB dizaineriai šiuo metu gali rinktis iš daugiau nei 12 000 pasiūlymų. Įspūdingi skaičiai.
     
     
    4. Freelancer
     
    Ši freelance svetainė buvo sukurta švedų ir vadinosi GetAFreLancer, tačiau 2009 metais ją nupirkus Australijos verslininkams ji tiesiog buvo pervadinta į Freelancer.com. Kaip vienas iš minusų šios svetainės yra išskiriama, tai, kad darbų kainas labai numuša mažiau kompetetingi darbuotojai,tačiau darbo pasiūlymų čia taip pat apstu, todėl pabandyti tikrai verta,juolab, kad čia pilna pasiūlymų, kurie išvis nėra apskritai niekuom susiję internetinių puslapių kūrimu (pvz, fotografijų darymas).
     
    5. Guru.com
     
    Taip pat gana nemaža freelancerių svetainė,tačiau vienas minusas, kad pasiima, gana nemažai mokesčių.
     
    Ką reikėtų daryti, kad laimėtum kuo daugiau darbo pasiūlymų?
     
    Kaip matyti iš keletos pateiktų freelance svetainių viskas čia vyksta aukciono būdu. Tik tiek, kad kainos šaukimai čia vyksta atvirkštiniu būdų, t.y. ne kas pasiūlys kuo didesnę kainą, bet kas pasiūlys kuo mažesnę kainą ir siūlomų paslaugų kokybę. Aišku, tai dar toli gražu nereiškia, jog pasiūlę pačią mažiausią kainą būtinai laimėsite aukcioną.Viską turėtumėte pabandyti pavaizduoti kuo profesionaliau ir stengtisužtikrinti, jog užsakovas liks patenkintas jūsų paslaugomis.
     
    Taigi, iš karto atkreipiu dėmesį, kadnepuoselėtumėte labai daug tuščių vilčių. Čia taip pat vyrauja labai didelė konkurencija tarp darbuotojų, todėl reikėtų pirmiausiai į viską žiūrėti, ne į kaip galimybę uždirbti kalnus pinigų, o kaip į papildomą pajamų šaltinį, bei galimybę pasitobulinti savo žinias tam tikrose srityse.
     
    Labiausiai ši galimybė tinka, jeigu, jūs esate:

    Studentas ir tiesiog ieškote papildomų pajamų ir galimybės patobulėti tam tikroje srityje; Pradedantysis tam tikroje srityje ir bandote tiesiog susikurti savo darbo portfelį (ir tuo pačiu gauti šiek tiek pajamų už tai); Jeigu norite išvystyti savo įgūdžius tam tikroje naujoje srityje (na pavyzdžiui sugalvojote pradėti užsiimti dizaino kūrimu); Jeigu ieškote greitai galimų atltikti darbų; Tiesiog šiaip norite pasitobulinti savo įgūdžius tam tikroje srityje ir t.t.
    PATARIMAS: Stenkitės orientuotis į kuo siauresnę nišą, kad taptumėte savo srities specialistu.Pavyzdžiui, jei gerai nusimanote Wordpress TVS (ar kurioje kitoje srityje),pradėkite dirbti padėdami kitiems susitvarkyti su šiuo varikliuku.
     
    Keletas patarimų, kaip laimėti kuo daugiau darbo pasiūlymų:

    Kruopščiai atsirinkite darbo pasiūlymus. Dalyvaukite tik tuose aukcionuose, kuriose tikrai žinote, kad sugebėsite laiku atlikti užduoti ir turite visus tam reikalingus įgūdžius. Išlaikykite asmeniškumą su darbdaviais. Niekada nenaudokite kažkokios tai formos, kurią naudojate visiems darbo pasiūlymams. Išlaikykite asmeniškumą su darbdaviu. Jei yra pateiktas darbdavio vardas teikdami savo pasiūlymą būtinai kreipkitės į jį savo vardu. Taipogi atsakykite į visus jums keliamus klausimus ir pagal pateiktą darbo aprašymą pasistenkite suteikti kuo daugiau informacijos apie jūsų galimas suteikti paslaugas. Nesiūlykite pačios mažiausios kainos, tik dėl didesnės galimybės laimėti. Nenuvertinkite per daug savęs. Siūlykite tik tokią kainą, kuri jus pačius tenkintų, nes laimėjimo atveju jos koreguoti nebegalėsite. Galite siūlyti ir šiek tiek didesnę kainą, negu yra siūloma mažiausia. Kartais darbdaviai stengiasi atsirinkti pagal aprašymą geriausią siūlomos kainos ir teikiamų paslaugų variantą, todėl kaina gali ir nebūti lemiamas veiksnys. Tačiau jei esat dar tik pradedantysis, bent jau pradžioj reikėtų orientuotis į kuo mažesnes kainas. Parodykite savo profesionalumą visą laiką atlikinėdami savo užduotis. Kaip rodo praktika, labai dažnai pasitaiko ir tokių variantų, kad darbdaviai gavę profesionaliai atliktas užduotis, kreipiasi į tą patį freelančerį ir vėlesniais laikotarpiais ar netgi įdarbina jį kaip savo darbuotoju visam laikui. Todėl reikėtų pasistengti, kad darbdavys kiek įmanoma labiau būtų patenkintas jūsų paslaugomis. Į viską žiūrėkite realistiškai, ir nepervertinkite savęs. Teikdami savo pasiūlymą visada viską gerai pasverkite ar tikrai sugebėsite laiku atlikti užduotį, ar galėsite visu 100 proc. išpildyti darbdavio prašymus ir ar turite visus tam reikalingus įgūdžius. Būkite nuoširdus ir stenkitės parodyti savo profesionalumą absoliučiai kiekviename darbo pasiūlyme.
    Šia tematika forume kažka yra rašęs ir Kernius temoje Gero laisvai samdomo darbuotojo vadovas. Būtinai atkreipkite dėmesį ir į šiuos patarimus:

    turėk savo sritį (pvz., Wordpress ar kitų TVS tobulinimas; e-komercijos portalų dizainas ir pan.), tobulėk ir tapk joje vienu geriausiu: tai leis uždirbti žymiai daugiau ir klientai patys tavęs ieškos; tau nereikia viską mokėti iš anksto - gali išmokti jau vykdydamas užsakymą (bet žiūrėk į tai atsakingai); bendrauk su savo klientais; informuok juos, kaip tau sekasi, klausk, kas neaišku; nebijok dirbti už mažesnę kainą, kai turi nedaug patirties, - įgyti įgūdžiai bus žymiai vertingesni; turėk savo nuolatinę darbotvarkę - neatidėk visko paskutinėm dienom, o geriau skirk X skaičių valandų per dieną; būk sąžiningas su savo klientu - nurodyk realų darbo atlikimo laiką (kitaip pačiam vėliau bus tik blogiau) ir sakyk atvirai, jei jo idėjos tau atrodo niekam tikusios; svarbiausia - laimingas klientas - teigiami atsiliepimai ir rekomendacijos; susikurk savo darbų portfolio (tai nėra būtina); nusistatyk atsiskaitymo sistemą (pvz., 50% atlyginimo prieš pradedant darbą ir 50% jį pabaigus - jei su klientu dirbi pirmą kartą ar nesi juo tikras); neišmesk pinigų reklamai - dalyvauk web paslaugų konkursuose, atlik užsakymus, gauk atsiliepimus - jie yra geriausia (ir nemokama) tavo reklama; mokyk kitus: straipsniai, blogai ir pagalba forumuose yra nuostabus būdas parodyti, jog išmanai konkrečią sritį; vertink save: jei prašai 5 kartus mažiau už kitus kūrėjus, užsakovas gali pagalvoti, jog tavo darbo kokybė tiek pat kartų yra žemesnė, - didesnė kaina kartais gali reikšti daugiau užsakymų; geriausi klientai yra tie, kurie pasiryžę už geresnę kokybę sumokėti daugiau.
    Na ir pabaigai... Jeigu tai tampa didesniu jūsų pajamų šaltiniu,tai būkite doras dorais Lietuvos piliečiais ir bent jau įsigykite individualią veiklą (IV) ir apsiforminkite savo gaunamas pajamas :)

    Mokesčiai įregistruojant IV pagal pažymą.
     
    GPM: 15% nuo viso pelno
    VSD: 28,5% nuo pusės pelno
    PSD: 72lt/mėn arba 9% nuo pusės pelno
     
    * 72lt kas mėnesį moka tie, kurie nėra drausti valsytbės lėšomis (niekur oficialiai nedirba, nesimoko, nestudijuoja) visi kiti moka 9% nuo pusės pelno.
     
    * Pelnas = gaunamos pajamos - leidžiami atskaitymai(išlaidos). Leidžiami atskaitymai turi būti pagrindžiami dokumentais arba galima pasirinkti, jog išlaidas sudaro 30% gautų pajamų ir tokiu atveju nereikės jų pagrįsti dokumentais.
     
    * Įregistruoti individualią veiklą nekainuoja nieko, reikia tik susimokėti mokesčius nuo pelno. P.S. pasidalinkit šioje temoje savo patirtimi, kaip sekasi jums sekasi tai daryti :)

  11. Patinka
    sawas sureagavo į Kenii Keli klausimai programuotojams   
    C++ Apps Kūrimas
    Su C++ tikrai galima kurti apps, bet apple įrenginiams kurti programėles yra pagrindinai naudojama C-objective kalba, androidams Java. Taigi bandant sukurti C++ apps gali iškilti įvairių palaikymo problemų arba gali prireikti daryti viską per "aplinkėlius" kas užimtų pastebimai daugiau laiko negu darant su C-objective arba Java kalbomis.
     
    Programuotojų algos
    Terminas "normalus programuotojas" gali daug ką reikšti. Vienas žmogus baigęs studijas gali jau turėti kokių 7 metų patirtį, nes jis pradėjo programuoti nuo paauglystės, o kitas bus ką tik studijas baigęs žaliai iškeptas programuotojas, kuris neturi jokios realios darbo praktikos. Visgi darbo rinkoje įprastai 5 metus ar daugiau programuojantis tam tikra kalba žmogus yra laikomas jau patyrusiu ir jų algos ne retai būna ir 1.5-2 kartus didesnės už ką tik pradėjusius dirbti naujokus. Norint įvertinti uždarbio galimybes reikėtų apsvarstyti sąrašą faktorių:
     
    Dirbant kitų kompanijoje
     

    Ar tai yra užsieniečių kompanija ar vietinių(tarkim lietuvių)?
    Ar dirbi Lietuvoje ar užsienio šalyje?
    Ar žinai daugiau negu vieną programavimo kalbą?
    Ar tavo darbe reikia/galima naudoti daugiau negu 1 programavimo kalbą?
    Į kokią poziciją bandai įsidarbinti? Kaip pradedantasysis(junior), experienced, senior ar kaip koks projekto vadovas, kurie neretai būna 20+ metų darbo patirties turintys programuotojai ir vadovauja svarbių projektų įgyvendinimui, prižiūri kitus t.t.?
    Ar tau leidžiama dirbti iš namų ar tai yra grynai ofiso tipo darbas?
    Kokios srities tai darbas(žaidimai, praktinio panaudojimo programos, mokslinio tipo programų rašymas, svetainės, desktop programos ir t.t.)?
    Ar tavo darbas apima darbą komandoje ar tai yra daugiau darbas pagal užsakymus, kai vienas turi sukurti produktą iki nurodytos datos?

    Dirbant sau(laisvai samdomas arba kitaip freelancer)
     

    Ar tavo darbe prireikia samdytis kitus žmones ar pirkti iš jų kažką(tarkim tu moki kurti svetainių sistemas, bet esi prastas dizaineris, tai perki dizainus)?
    Ar turi pastovų klientų ratą?
    Kokia tavo darbo patirtis?
    Ar reklamuojiesi per visur kur tik randi galimybę pareklamuoti savo paslaugas?
    Iš kokios šalies pagrindinai yra tavo klientai?

     
    ...ir taip toliau. Realiai visur, kur bus diskusija dėl programuotojų algų, kils šiokie tokie nesutarimai, todėl siūlau nežiūrėti į skaičius, o mokytis tos kalbos, kuri tau atrodo įdomiausia ir patraukliausia. Visgi galiu garantuoti, kad dirbant programuotoju, pinigai tikrai nėra problema, nes darbo pasiūla yra milžiniska, o algos yra didelės arba sparčiai kylančios(jeigu lyginsim užsienį su Lietuva). Taip pat darbo perspektyvos labai plačios.
     
    Kurią kalbą pasirinkti?
    Manau, kad dauguma, norinčių išmokti programuoti, susiduria su šiuo klausimu ir vis ieško kažkokios auksinės kalbos, kurią išmokę galėtų viską padaryti ir uždirbti milijonus. Išties nėra tokios kalbos, kuri universaliai tiktų viskam(nors tai techniškai yra įmanoma). Pradžiai reikia savęs paklausti ką tu nori programuoti ir kaip giliai nori lysti į programavimą? Tarkim atlikti tapačią užduotį su Java arba C# gali būti daug kartų greičiau negu su C++, bet jeigu tau yra svarbus programos milisekundžių veikimas (tarkim kuriant žaidimo serverio failus) tai greičiausiai pasirinksi C++ vietoj C#. Aišku, programavimo kalbos savo veikimo bei parašymo greičiu neapsiriboja. Reikia atsižvelti ir į kitus faktorius pavyzdžiui ar tavo parašyta programa veiks tik Windows ar nori, kad ji veiktų ir UNIX ar net su mažais pakeitimais mobiliuose įrenginiuose ar kokiam xbox/PS4(portability). Kai žinai kokio tipo programas nori rašyti ir kokiems įrenginiams jos bus tada jau gali pradėti galvoti apie programavimo kalbos pasirinkimą tinkamą tai darbo sričiai.
     
    Bendrai pasimokyti programuoti tikrai puikiai tinka Pascal(nors praktinio panaudojimo ir mažai) arba jeigu nori mokytis iškart plačiai naudojamą kalbą tai C++ arba Java(ją dabar daugumoje universitetų mokina). Išmoksti pagrindus, o tada jau bet kuri kita programavimo kalba bus nesunki. Įprastai gerai mokant vieną kalbą prie kitos galima pilnai pereiti per 2-12 savaičių(priklausomai nuo kalbos sudėtingumo, įdėto laiko ir programuotojo sugebėjimų).
     
    O pabaigai norėčiau palinkėti neprisirišti prie vienos programavimo kalbos. Gerai mokant vieną programavimo kalbą, visai naudinga yra laisvalaikiu pasimokyti kitas kalbas, nes programavimo kalbos tėra įrankiai programuotojo rankose, kurias jis pasirenka pagal tinkamumą atlikti darbui. Kuo daugiau moki tuo lengviau pasirinkti tinkamą įrankį ir atlikti darbą efektingai ir profesonaliai. Tikiuosi kažkiek naudingos informacijos naujokai ras šitam skaitale :)
  12. Patinka
    sawas sureagavo į Arvydas Kaip patikti žmonėms: 6 moksliškai pagrįsti būdai   
    Gražuliui tai tikrai, kad nepatinka :rolleyes:
     
    --------------------------------------------------------------
     
    aš šį "patikimo rinkinuką" laikyčiau sąlyginiu reikalu. Nes patikimas, patikimui nelygus. Priklauso kokie tikslai patikimui ir t.t. "Patikimą" tikriausiai geriausiai išmano moterys, o dar tiksliau barakudos, kurios net mokyklas tam turi - "kaip patikti turtingam dalbajobui, per vieną vakarą".
     
    Kažin kaip reikėtų vadovautis šiomis taisyklėmis norint "patikti" kokiam marozui (kad nepripjautų), kuris tamsesnėje gatvėje pasiūlo "nusipirkti peilį"?
     
    1. Priveskite žmones prie pokalbio apie juos pačius.
    Kelintas tau šiandien būsiu, kaip manai ar daug uždirbsi iš mano mibilkos, ar pakaks tavo kiaunikei koki briliką nupirkt?
     
    2. Uždavinėkite klausimus
    Nešalta su treningiuku po gatves tokiu vėlyvu metu vaikščiot? Gal giedras po apačia nešioji ar kalgotkes? ... sako šilčiau būna.
     
    3. Paprašykite patarimo
    Kažin ar labai skaudės? kaip manai po kiek laiko atsigausiu ir iš ligoninės išleis?
     
    4. „Dviejų klausimų“ technika
    Ar galėsiu pagulėti ir pakraujuoti ramiai, kol tu pabėgsi? Tikriausiai policija atvyks, kaip visada, po gerų 20 min?
     
    5. Kartokite tris paskutinius žodžius
    ... ateini čia gaidy!
     
    6. Šiek tiek paskalų, bet nepiktų
    praeitais metais kai paštyrino, tai iki šiol prisimenu. Malonus buvo žmogelis, tik vieną kartą dūrė.
  13. Patinka
    sawas sureagavo į Ticker Prigerti samagono tik tam, kad kitą rytą verkti, jog skaudą galvą?   
    vyrai gėrė vyrai gers, kol žemelė apsivers ;)
  14. Patinka
    sawas sureagavo į IG8 biski apie bendravima   
    Tipo pluoštinė?
    Pasisiūs iš jų gražius marškinius ir pasitikėdamas savim eis mergų kabint? :D
  15. Patinka
    sawas sureagavo į Simonas Mano istorija.   
    Pirmiausia, apie save. Mano vardas Simonas, man yra 18 metų, esu iš Kauno. Ką aš veikiu? Aš esu SEO specialistas (turbūt dabar tai pati negerbiamiausia profesija, nes dabar SEO moka ir daro visi kas nori, tik klausimas ar daro teisingai?) ir taip pat esu savo įmonės direktorius (įmonės pavadinimo neatskleisiu, rašinėlis ne reklaminis, o kam reikia tas žino arba sužinos, jei norės). Tai, kuo esu dabar aš pasiekiau per 5-7 metų laikotarpį, kurį praleidau prie kompiuterio. Aš nesakau, kad pasiekiau daug, tačiau man vis tiek malonu pasidalinti savo nors ir menkais pasiekiamais, kurie galbūt įkvėps kitus siekti daugiau.
     
    Istorijos pradžia. Kompiuteriniai žaidimai
     
    Mano istorijos pradžia prasideda nuo kompiuterinių žaidimų. Dažnai šiuolaikinės mamos sako, kad vaikams negalima duoti žaisti kompiuterinių žaidimų diena iš dienos, nes tai jiems kenkia. Iš esmės tai yra tiesa, jeigu vaikui žaidimas tampa priklausomybe. Tačiau mano atveju (aš ir kažkada buvo priklausomas, bent iš dalies) kompiuteriniai žaidimai padėjo išsivystyti kaip žmogui.
     
    Viskas prasidėjo kai man buvo 11-13 metų. Aš žaidžiau internetinį žaidimą Runescape. Nežinantiems, tai yra žaidimas, kuriame kiekvienas turi savo žmogeliuką, kelia jo level'į, ir taip atsirakina papildomus žemėlapius, ginklus, visokius kitokius niekus. Kitais žodžiais tariant - vaikų žaidimas (nors tada pažinojau ir ne vieną suaugusį, kuris žaidė tą žaidimą, ir greičiausiai jeigu norėčiau dar dabar rasčiau tokių užturėtų žmonių).
     
    Dabar jūs greičiausiai klausiate savęs, kodėl šitas bičas pasakoja, kaip jis trylikos žaidė kažkokį vaikų žaidimą. Aš jums turiu paprastą atsakymą - šis žaidimas, buvo mano kaip žmogaus ir kaip specialisto pradžia. Jei ne šis žaidimas, aš nebūčiau turėjęs tokios puikios anglų kalbos. Žaidime dažnai tekdavo bendrauti angliškai, tad tai pagerino mano anglų kalbos įgudžius. Žaidime buvo vartojami daug bendrinėje kalboje naudojamų žodžių kaip lobster, shrimp, rope ir kt.
     
    Kitas dalykas, su kuo mane supažindino šis žaidimas, tai internetinių svetainių kūrimas. Šio žaidimo, aš nežaisdavau vienas. Aš jį žaisdavau su draugais, su internetiniais draugais ar su kitais, kurių net nepažįstu. Aš sugalvojau sukurti žaidimo klaną, bet mums reikėjo svetainės (visi kiečiausi klanai, tuo metu turėjo savo svetainę). Taigi, pradėjau ieškoti, kaip kiti klanai pasidarė svetaines ir radau tokią forumo hostinimo platformą: http://www.invisionfree.com/ Taigi, susikūriau forumą, tada kilo klausimas, kaip padaryti gražų jo subdomeną (domenai tada dar buvo brangūs). Pažiūrėjęs kitų klanų puslapius priėmiau sprendimą naudoti ten.lt subdomeną, kuris tais laikais kainavo visus tris litus. Nebeatsimenu klano pavadinimo, nes tada dar buvau jaunais ir galvodavau vis kitus, bet manau esmę supratote. Galiausiai, sukūrus forumą, gavus domeną, iškilo paskutinė problema - dizainas. Tai buvo mano pirmieji žingsniai su HTML ir CSS - mes paiimdavo dizaino iš kitų klano, juos visus sumiksuodavome ir turėdavome unikalų dizainą, kurio niekur nebūdavo (net http://www.invisionfree.com/ dizainų lentoj jo nebuvo, ir taip mes buvome kiečiausi).
     
    Ir galiausiai, trečias dalykas, kurio mane išmokė šis žaidimas - tai komandinis darbas. Aš buvau klano lyderis (tai buvo aukščiausias rangas). Aš vedžiau visus žaidėjus, ir jie sekė mane, kai ėjome "lupti" kitų. Pagrindinė užduotis būdavo visus reikiamu metu reikiamoj, vietoj pastatyti ir visiems vadovauti taip, kad visi paklusniai mane sektų. Tai buvo geros pamokos kaip bendrauti su žmonėmis, kad jų nesuerzintum, nes žmonės greit supykdavo, ir greitai išeidavo iš klano, jeigu su jais bendraudavai neteisingai.
     
    Ir visų šių trijų dalykų (anglų, bendravimo bei lyderystės), manęs išmokė paprastas vaikų žaidimas. Aš šiuo pavyzdžiu noriu parodyti, kad net maži dalykai jus gali išmokinti sąlyginai daug. Vieni žaidimus žaidžia, kiti kažką iš jų išmoksta. Bet manau lygiai taip pat yra ir gyvenime. Vieni gali kažko išmokti tiesiog stebėdami žmones, kiti gali kažko išmokti skaitydami knygas, tačiau yra tokių žmonių, kurie bus ant tiek nedėmesingi, kad nepaisant kokia priemone, niekada nieko neišmoks. Tad labai yra svarbu susikaupti ir bandyti surasti gilesnę prasmę net ir tuose dalykuose, kuriuose jos galbūt nėra.
     
    Kažkuriuo metu sugedo mano nešiojamas kompiuteris.Kol jis buvo taisykloje, sedėjau dienom ir nieko neveikiau. Tačiau vieną dieną, atsitiko kažkas fantastiško. Namie radau seną kompiuterį, kuris turėjo net 128RAM. Taip pat turėjau palėpėj vieną monitorių, krūvą laidų nuo kitų kompiuterių, klaviatūrą ir vos beveikiančią pelytę. Aš sugalvojau viską susinešti į vieną kambarį ir pažiūrėti ar visą suneštą techniką priversti dirbti. Po maždaug valandos, kai viskas buvo sunešta, viskas sujungta, aš pabandžiau įjungti kompiuterį. Jis neveikė. Aš jį atsidariau, išjungiau visus laidus, viską prapučiau su fenu (švelniai, kad nebūtų karšta), ir vėl viską sujungiau. Šį kartą jis užsikūrė. Yay, galvoju, turėsiu veikiantį kompiuterį. Tačiau, viskas klostėsi ne taip gerai. Pamačiau, kad įjungus kompiuterį neįsijungia windows'ai. Iš kaimyno šiaip ne taip susiveikiau windows diską. Tada mėginau juos įdiegti. Sedėjau valandą, laužiau galvą, kaip priversti kompiuterį skaityti diską. Tačiau po valandos, man toptelėjo idėja, kad reikia paspausti F8 ir tada pasirinkti pasirinkimą boot from cd. Windows'us instaliavo apie dvi valandas, tačiau aš juos sugebėjau įrašyti, ir kompiuteris veikė. Yay!
     
    Kokia yra to pamoka? Kai kažkas nesigauna, bandyk sugalvoti sprendimą, ir bandyk tai įgyvendinti. Gal ir patirsi nesėkmę, tačiau galiausiai, kažkada, vis tiek pavyks. Viskas prasideda nuo mažų dalykų, tik reikia juos sugebėti atsiminti bei pritaikyti. Jei aš nebūčiau žaidęs savo kompiuterinių žaidimų, aš nebūčiau taip gerai mokėjęs anglų kalbos, ir nebūčiau sugebėjęs įsirašyti windows’ų. Čia galima pritaikyti S. Jobs frazę “Connecting the dots”, nes viskas, kas vyksta gyvenime, vyksta ne be reikalo.
     
    Kiekvienas žaidimas, moko kažko kito.
     
    Jau susitvarkęs kompiuterį pradėjau žaisti populiarų žaidimą - Counter Strike. Tai pirmo asmens šaudyklė. Atsirado krūvos draugų, kurie taip pat norėjo pradėti žaistį šį žaidimą. Susikūrėme klaną, ir pyškindavom dienom.. Žaidimo subtilybių nepasakosiu, esmė tame, kad aš vel galiu įžvelgti, ką man konkrečiai davė šis žaidimas.
     
    Žaidžiant žaidimą, man kilo idėja padėti kitiems žaidėjams. Tai nebuvo unikali idėja (tiesa sąkant visi rimtesni klanai tuo metu turėjo savo panašaus tipo svetainę), tiesiog aš turėjau tokį norą ir sukūriau svetainę pavadinimu PowerGaming.lt. Dar dabar yra archyve, kaip ji atrodė (http://web.archive.org/web/20080807040108/http://www.powergaming.lt/news.php galite pamatyti paspaudę šią nuorodą, aišku liko tik griaučiai)
     
    Tai buvo mano pirmasis prisilietimas prie PHP-Fusion turinio valdymo sistemos. Aš pradėjau domėtis, kaip veikia FTP, žiūrėjau, koks yra kodas tiek sistemos failų, tiek templeit'ų. Buvo įdomu. Vienu metu, svetainę kažkas net buvo nulaužęs, tada aš turėjau MYSQL duomenų kopiją, viską atstačiau, ir įdėjau apsaugą, kad leistų prisijungti tik su nurodytais IP adresais.
     
    Tuo pat metu net buvo pasikūręs megėjišką serverį (ten nebuvo jokio meno, tiesiog paspaust mygtuką reikėjo create server).
     
    Šis žaidimas man šiek tiek praplėtė akiratį apie WEB’ą. Jei ne žaidimas, aš nežinočiau, kas yra FTP, MYSQL, PHP. Aš net dizainą nusipirkau iš dizainerio, samdžiau koduotoją, kad jį sukoduotų. Būtent tada supratau, kaip vyksta rimtesnių svetainių kūrimo procesas (svetainė tai nebuvo labai rimta, bet juk per freewebs nesukursi tokios svetainės, reikia žinoti bent basic'us HTML ir kūrimo per savo serverį).
     
    Galiausiai, man kilo noras užsidirbti iš šio žaidimo. Aš panorau sukurti serverį, kuris būtų pasiekiamas 24/7. Nusipirkau serverį iš vpserver.net (dar tada buvo tokia įmonė Mikado komponentai, žiauriai gerai buvo), ir pradėjau skaityti pamokas, kaip reikia tai daryti. Kai paleidau serverį (o tai užtruko) buvau žiauriai patenkintas savimi, įdiegiau VIP modifikaciją, kad už sms žinutes eitų pasidaryti save VIP serveryje, ir turėtum papildomų galių.
     
    Paskyriau savo draugus, būti serverio administratoriais (kiek vėliau sužinojau, jog tai buvo klaida, nes jie žaidė su cheat'ais aka kodais, kurie automatiškai šaudė ir taip žmonės išeidavo iš serverio, nes jiems buvo neįdomu). Reziumė, po pusės metų iš serverio neuždirbau tiek, kad viskas atsipirktų, tačiau tai man buvo gera patirtis dirbant su LINUX sistema, mokinatis, kaip naudotis putty ir kaip valdyti serverį per šią programėlę.
     
    Žaidimai baigėsi. Man 15 metų. Nauja pradžia.
     
    Suėjus 15 metų, mečiau žaidimus, ir pradėjau užsiimti kita veikla. Uždarbyje pamačiau, kad kilo paskolų vajus, ir jų daug kam reikia. tuo metu turėjau susitaupęs pinigėlių, tad pagalvojau, ar nebūtų gerai skolinti pinigus ir taip uždirbti. Tad susimečiau su draugu babkių, kad būtų daugiau, ir pradėjome teikti paskolas. Iš pelno pusės, buvo afigienai. Mes imdavome 4% per dieną, o tai buvo nerealu, nes paskolinęs 1000, per dieną uždirbdavai 40 Lt. Buvo labai daug norinčių. Žinoma, kai kas po šiai dienai nėra grąžinęs visko (bet man jau ir nereikia tų pinigų), bet pelnas padengavo tokius nuostolius. Pinigai gal ir buvo gerai, bet iš tiesų man pačiam buvo nesmagu, nes būdavai kaip lupikautojas, kuris prašo pinigų, o po to grasina. Dabar jau juokingiausias momentas, iš viso to laikotarpio, tai kai 15 metis grasina 25 metų pacanui, kad pasakys tėvam, jog yra įklimpęs į skolas. :D
     
    Galiausiai, buvau priverstas susimąstyti, ir nusprendžiau paskolų forume nebeteikti, ir net pasiūliau jas uždrausti forume: http://uzdarbis.lt/t187649/priimta-uzdarbislt-paskolos-turi-buti-uzdraustos/
     
    Pasiūlymas forume buvo priimtas.
     
    Galiausiai, svetainės ir SEO.
     
    Po kurio laiko, pradėjau domėtis tinklapių kūrimu. Kaip jis vyksta, kas yra geras puslapis ir t.t. Kaip tik tuo metu tėtis paprašė sukurti jam svetainę. Darbą aš apsiimiau, buvo sunku, dirbau gal maždaug savaitę, bet padariau kažką, kas visai neblogai atrodė tuo metu: http://www.kvapaiverslui.lt/old
     
    Tai buvo pirmoji mano pažintis su svetainų kūrimu. Tačiau tuo viskas nesibaigė. Tėtis paklausė manęs, kokie yra reklamavimosi būdai internete. Aš atlikau paiešką, ir nusprendžiau, kas geriausias būdas yra SEO. Tad taip ir pradėjau draugauti su SEO, buvo tikrai smagu. Pradėjau domėtis, kas įtakoja rezultatus, kaip gauti nuorodų į svetainę, kaip apskritai vyksta tas optimizacijos procesas. Tada tai atrodė kieta. Atrodė, kad SEO specialistai buvo vieni labiausiai gerbiamų specialistų šiame forume. Taigi, praleidau pusę pavasario ir pusę vasaros, kad gerai įvaldyčiau SEO.
     
    Ir netrukus, jau kažkur vasaros viduryje, gavau savo pirmąjį užsakymą, t.y konsultaciją. Mano pirmoji konsultacija, kurią aš pardaviau, buvo verta visų 500 Lt. Man tada, prieš tris metus tai atrodė magiška. Kaip galima per porą valandų, gauti 500 Lt, už 5 puslapių tekstą. Afigienai. Mano pirmosios konsultacijos, buvo 5 puslapiai, kuriuose konkrečiai surašyta žingsiais ką, kur daryti. Tai buvo tikra zagatovkė programuotojams, ir aš padėjau žmoniems pasidaryti SEO daug pigiau. Tie žmonės, kuriems suteikiau konsultaciją (beje, su jais bendraujame ir dabar) buvo ir yra patenkinti mano darbu net iki dabar. Tiesa, konsultacija nuo tų dienų stipriai pasikeitė. Galbūt ir dėl to, jog pasikeitė pats algoritmas, bet iš esmės dabar pateikiu daug daugiau informacijos bei ją daug plačiau paaiškinu. Tad konsultacijos apimtys pasikeitė iki 20 puslapių.
     
    Taigi, taip ir toliau tobulinausi savo kompetenciją apie porą metų, turiu begalę patenkintų klientų ir sugebėjau įgyvendinti savo svajonę. Dabar aš turiu savo SEO ofisą, kuriame pastoviai dirba 3-4 žmonės. Mes sugebėjome pagauti savo verslo stilių, ir dabar teikiame tikrai nuostabias paslaugas, kuriomis patenkinti yra dauguma žmonių. Tačiau, viso to neįmanoma pasiekti be daug sunkaus darbo, kurio įdėjau į savo tobulėjimą.
     
    Manau, kad svarbiausia būti tikru savo srities specialistu ir tik tada reikia siūlyti savo paslaugas. Paslaugų kainą škarto reikia siūlyti solidžią. Maža kaina kenkia asmens kaip specialisto įvaizdžiui.
     
    Mano patirtis bei sėkmingo darbo principai
     


     
    Nėra tokio dalyko, kaip pilka masė. Yra tik žmonės, kurie yra išsiskiriantys arba neišsiskiriantys, ir kuriems sekasi arba ne. Tačiau jeigu žmogus stengiasi, jis galiausiai visada sužibės. Nesvarbu, kokios srities specialistas arba darbuotojas esi. Tavo klientu gali tapti net tas, kuris žinutę parašo j raidėm. Jeigu žmogus neatsakingai parašo tekstą, jis gali duoti ir pinigus lygiai taip pat neatsakingai.
     
    Firminio stiliaus specialistas ir knygos “Meilė Užsakovui” autorius A. Chudinskis savo facebook puslapyje patalpino žinutę, kuriai aš pritariu, ir kuri labiausiai atspindi mano požiūrį į konkurentus bei užsakovus:
      
    Jokie sušikti seminarai nesuteiks jums motyvacijos. Sėkmės istorijos ar straipsniai irgi nepadės. Tiesiog reikia dirbti tai kas patinka. Visiems pradžioje atrodo, kad iš to neina užsidirbti, tačiau kai dirbi darbą, ir tau jis patinka, tu visada būsi geresnis už kitus, kas ateityje reikš finansinę sėkmę. Kaip gali žmogus, kuris dirba darbą suraukta nosimi būti sėkmingesnis už tą, kuris dirba išsišiepęs tai kas jam patinka, ir tai, kas jam sekasi?
     
    Į pasaulį žvelgti reikia su šypsena. Gyvenime visi patiriame nesėkmių. Tačiau nesėkmės - tai kelias link sėkmės.
     
    Nemesk kelio, dėl takelio, nes tik pastovūs žmonės kažką pasiekia.
     
    Jeigu klientas nepatenkintas - reikia grąžinti pinigus.
     
    Neapsimkite per daug darbų, ir būtinai juos pristatykite laiku. Mes kiekvienas turime gerą vardą, bet ar sugebėsite jį išsaugoti?
     
    Būtinai darykite pertraukas sėdėdami prie kompiuterio ar apskritai darydami sėdimą darbą. Jei ilgai sedėsit, pradėsit jaustis silpni, nes protinis darbas vargina labiau nei fizinis. Išeikit į lauką, pakvėpuokit, pasportuokit, ir tada jūsų darbas bus daug produktyvesnis.
     

     
    Svarbiausia taisyklė. Būkite žmogiški ir bendraukite su klientu paprastai ir laisvai, neapkraukite jo nereikalinga informacija!
     
    "Tūkstantmečio kelionė prasideda nuo vieno žingsnio",- mėgsta sakyti Ilja Laurs. Aš sakau, kad visi dideli darbai susiseda iš mažų žingsnelių.
     
    Ačiū už dėmesį. Grįžkit prie darbų.
  16. Patinka
    sawas sureagavo į TDB Žalia korta 2013   
    Laimėjo burleskos būsimasis Fergizas ar koks ten :D
    Kada bus sekanti registracija į loteriją? Uošvienę užregistruot noriu :)
  17. Patinka
    sawas sureagavo į north Darbas Anglijoje   
    Nevisi prasciokai po 20k i menesi uzdirba, kaip tu, kad tiek LT sutaupyt.
  18. Patinka
    sawas sureagavo į Evaldas Ko pasaulis ieškojo šiais metais? GOOGLE   
    Google paskelbė ko pasaulis ieškojo daugiausiai 2012 metais.

    Nuoroda į visą list'ą, pasaulio įvykių žemėlapį:
    http://www.google.lt/zeitgeist/2012/#the-world/eventshttp://www.youtube.com/watch?v=xY_MUB8adEQ

     


     
    galimybė pasirinkti pagal šalį, Lietuvos deja neradau :|
  19. Patinka
    sawas sureagavo į ValentasD Noriu pasidalinti nebloga svetaine IT knygoms   
    Sveiki,
     
    nesenai atradau svetainę knygom IT tema parsisiųsti. Gal kam pravers.
     
    http://www.wowebook.be/
  20. Patinka
    sawas sureagavo į FV120 Aviacijos mokslai anglijoje   
    universitetas turi beveik daugiau technikos nei visa lietuvos kariuomene :D
  21. Patinka
    sawas sureagavo į suvalgysiu Kaip jūsų pagyrios !?   
    'Kaip jūsų pagyrios'?.. Na tikiuosi pasipasakoję, kad naujus praleidot griovy gulėdami savo vėmaluose ir nieko nebepamenat, pasijautėt tikrais vyrais.. :lol:
     
    Laukiam temos 'Pas kurį didesnis?'.
  22. Patinka
    sawas sureagavo į GotMilk? Kaip sujaudinti merginos širdį?   
    1k EUR voke saltu veidu su zodziais NUSIPIRK SAU KA NORS GRAZAUS. 100% suveiks. Su savo zmona (jei gerai uzbaliavoju) apsieinu sumom ties 200-300lt bet 1k EUR garantuotai suveiks :)
  23. Patinka
    sawas sureagavo į Broodas Prašau pagalbos dėl automobilio   
    Automobilis tau niekada pliuso neatnes... Man kartais juokinga skaityt tokias temas o ypac komentarus kaip masina iki 5k ir kokia... Imi teva arba siaip tevo koki drauga leki i turgu ir ziuri... Dbr rasai forume ir klausi i ka zet, zek kas tau patinka, cia daugiau nei puse masinos neturi kazka kazkur girdeja ir t.t. Del auto, pats zinai kad lietuviu pripazinots masinos tokios kaip beskes ir golfai, su jais vaziuot ir vaziuot, kankint juos ir kankint jie vistiek vaziuoja... Tie pinigeliai ir tokie menki... Nusipirksi tarkim 1.9 dyzeli dirzu jei nekeisi (sakis kad keisti(aisku kazkada gal ir buvo keisti)) truks dirzas - masina iskart patvory atsistos, tad nereikia pirkti jos is paskutiniuju visada pasilik 1/3 sumos uz kuria perki auto tada busi garantuotas uz nenumatytas islaidas + masina nenauja tai visi galai greitai ir islys :)
     
    Na kalbant apie komentatorius tai kita karta geriau isvis nerasytumet jei tiksliai nezinot....
     
    pvz 66kw patvaresnis uz 81kw... Na padiskutuojam kuom ? Varikliu blokai tokie pat vienas eina 1Z arba AZU (66kw) 81kw AFN, kuo jie skirias, skirias purkstuku pralaidumu, + pas 81 stovi kintamos geometrijos turba, na ir svarbiausia tai gamintoju programa.... Viskas nezinau is kurio galo tau jie patvaresni jei jie visiskai vienodi...
     
    Kitas komentaras 2.5 geriau nei 1.9 kuom? Ir kazka girdejai bet nebepabaigei sakyt? Koks tas 2.5 ? 5 cilindru ar V6 ? Nes apie tuos naujesnius V6 negaliu nei vieno gero zodzio pasakyt. Eksplotacija, kuras ir t.t.
     
    Kuro sanaudas, nu nebutumet lietuviai jei ne vandeniu vaziuotumet... Kiekvienas sauks kad ju masinos maziau ryja uz kitas o jei kitoj daugiau tai ji jau netvarkinga :) Na kiti net perzengia ribas ir deklaruoja mazesnes islaidas negu nustate gamintojai matuodami nauja automobili su naujomis padangomis, palankiomis salygomis ir t.t. nemanau kad po 400k ridos sanaudos pamazeja ;) Neisivaizduoju kaip su 1.9 reikia vaziuoti su 4 litrais ? (rase kad 4-6) Cia kur mieste ar uzmiesti ? :) 2.5 (6-7) cia va butu 1.9 miesto sanaudos vaziuojant normaliai nesidraskant bet ir ne pensininko rezimu :) tas 2.5 bent jau V6 pasima 10-12 litru (automatas(-1l jei mechanas))
     
     
    Taip kad nesivaikyk pigumu ir neisleisk paskutiniu kapeiku :) Jei nori pigiai vaziuoti imk 3 golfa, b4, audi 80, jetta, vento vndz kazka is VW aba audi grupes nesvarbu dyzelis ar benzas dujos, aisku ten neimk kokiu 2.8 benzininiu motoru ;) jei dyzelis 1.9 jei benzas 1.8-2 :) O masina pirkt tokia kuri geresnio stovio
  24. Patinka
    sawas sureagavo į Normalus NBA season by Normalus   
    :D :D :D
     

  25. Patinka
    sawas sureagavo į INEC telefonu verslas   
    Parskaičius temą, man kažkaip prisiminė rusiškas biznis:
     
    Pavogė bačką samagono, ją parduovė, o pinigus pragėrė. :lol:
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...