Pereiti prie turinio

Eitaras

Nariai
  • Pranešimai

    29
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Eitaras sureagavo į bundis Jeigu mes netektumėm Rusijos.   
    Kulturine, o po to ekonomine prasme mes turetume isgauti nauda. Tam reiketu visiskos izoliacijos. Jokios rusiskos radijos, televizijos, jokios prekybos ir t.t. Tai iskarto Lietuva atsikratytu degradavusios kulturos itakos verslui, bei zmonems. Reiketu iskarto pasitempti kulturiskai, sutvarkyti savo verslsa pagal siuolaikinio pasaulio standartus, arba bent jau sveiko proto standartus. Tiesiog neisvengiamai tures nykti degradu kultura, o kai zmones svieciasi ir atsikrato blogu yprociu, tai tada visuomet i nauda, ekonomiskai taip pat.
     
    Kas ten, svedai atrodo skundziasi baisiai, kad kai rusai praturtejo, suaktyvejo prekyba su svedais, tai svedu verslininkai degradavo iki rusu lygio. Lietuva tai Lietuva, nu bet skandinavu verslas ir rusu verslas, tai kultura skiriasi ziauriai. Blogai itakai lengva pasiduoti.
  2. Patinka
    Eitaras sureagavo į Mantas789 Vietos kuriose dirbau   
    Sveiki, pasigedau temos, kurioje pasidalintumėm įspūdžiais iš buvusių ar esamų darboviečių. Juk būtų įdomu sužinoti kas ir kaip. Nors ir yra skundai.lt bet ten pagrinde viskas kas neigiama. Taigi siūlau pasidalinti, kur ir kokio amžiaus dirbote, kokie atsiliepimai. Juk tai naudinga, ypač tiems, kurie ieško darbo, kurį galėtų derinti su paskaitomis.
  3. Patinka
    Eitaras sureagavo į Tekstai Kaip nusipirkti nešiojamą kompiuterį, o ne Asusą (I dalis)   
    Pakankamai kvailas ir nekonkretus straipsnis. PC ir MAC į vieną kategoriją negalima imti.
     
    Visų antra, loptope labai svarbu yra aušinimas ir ergonomija. Anksčiau pigūs gamintojai naudodavo pigius korpuso komponentus ir protiškai pigius sprendimus, kurie įtakodavo kepančias vaizdo plokstes (Acer, HP).
     
    Visų trečia pačiam liesti bus maloniau loptopą pagaminta ir kokybiškų medžiagų. Pamenu savo pirmąjį lapi (Fujitsu a530) nusipirktą pigiau grybo. Na neduok Tu dieve, man jį dar kas nors bandytų įkišti.
     
     
    Todėl paprieštarausiu autoriui ir pasakysiu, kad ieškokit ne tik civilizuotos geležies, bet ir padorios kokybės.
  4. Patinka
    Eitaras sureagavo į wilkas Kaip nusipirkti nešiojamą kompiuterį, o ne Asusą (I dalis)   
    Pradžioje buvo šiek tie žiauresnis pavadinimas, bet vis tik pasirinkau švelnesnį variantą. Taigi, kas jums svarbiau - išsirinkti gerą nešiojamą kompiuterį, pasirinktą pagal parametrus, ar paprasčiausiai nusipirkti HP, Asus ar net kokį Apple. Taip jau gavosi, kad visagalė reklama taip įspaudžia visokiausių firmų pavadinimus, kad vartotojas renkasi ne techninius duomenis, bet pažįstamas raideles.
    Tada jau nesvarbūs techniniai duomenys, nes tai tokia firma, kad kažko blogo pagaminti tiesiog negali. O iš tiesų pagalvokite, kas gamina kompiuterių dalis. Kas gamina tai nuo ko priklauso kompiuterio našumas - procesorių ir videoplokštę. Juk nei Asus, HP ar Apple jų negamina. HDD, atminties ir kitų dalių taip pat nei Asus, nei HP negamina. Gal gamina monitoriaus matricas? Taip pat lyg tai ne.
    Na ir kas mums iš viso to lieka - gražus plastmasinis korpusas su pažįstamomis raidelėmis. Čia jau nesvarbu kokios firmos modelį pasirinkti. Galima nusipirkti Apple MacBook su senu Intel Core™ i5-3210M sumokėjus daugiau nei 4000Lt už šį graužtuką.
    Jei jūs sutinkate mokėti už reklamą toliau galite neskaityti, nes likęs tekstas skirtas tiems, kurie bando bent šiek tiek mastyti.
    Taigi renkantis nešiojamą kompiuterį, neturėtų net kilti klausimas, kokios firmos kompiuterį rinktis. Gerą nešiojamą kompiuterį įmanoma išsirinkti tik remiantis jo techniniais parametrais ir atsižvelgiant į tai, kam jis bus skirtas.
    Kaip nusipirkti gerą kompiuteri darbui kontoroje ir mokymuisi
    Net nesuprantu, ką čia rinktis, tiks bet kuris su 15″- 17″ colių ekranu ir nauju procesoriumi. Visi šiuolaikiniai procesoriai turi pakankamai gerą integruotą video plokštę, kuri visiškai susidoros su kontoroje naudojamomis programomis, video peržiūra ir kitomis elementariomis užduotimis. Čia svarbiausiai išsirinkti kompiuterį su šiuolaikiniu procesoriumi, o visa kita priklauso nuo jūsų finansinių galimybių.
    Nešiojamas kompiuteris internetui ir multimedijai
    Na čia reikalavimai praktiškai beveik nesiskiria nuo prieš tai minėtos kategorijos kompiuterio pasirinkimo. Kaip ir anksčiau, svarbiausiai pasirinkti šiuolaikinį procesorių.
    Toliau, pageidautina, kad disko talpa nebūtų mažesnė nei 1TB, nes filmų kokybė ir dydis pastoviai didėja, na ir šiaip - vietos diske niekada nebūna per daug. Ekranas - kuo didesnis, tuo geriau ir geriausiai pamatyti kompiuterį gyvai pačiam, kokiame salone, nes skaičiai, kuriuos pateikia gamintojai dar ne viską pasako apie ekraną.
    Pageidautina ekrano matrica IPS arba MVA, nors dažniausiai rasite kompiuterį su TN + film (labai dažnai film pavadinime praleidžiama), kurių stebėjimo kampas yra mažesnis (90-160).
    Nešiojamas žaidybinis kompiuteris
    Gera video plokštė visada brangesnė nei geras procesorius. Pavyzdžiui nauja video plokštė GTX780M 4G GDDR5, skirta Alienware M18x R3, kainuoja virš 2000Lt.
    Renkantis nešiojamą kompiuterį žaidimams, atminkite, kad gera video plokštė labai svarbus argumentas ir pagal savo potencialą ji neturi nusileisti procesoriui.
    Šiaip jei svarstote, ką pirkti žaidybinį nešiojamą kompiuterį ar stacionarą, vis tik siūlau geriau rinktis stacionarą.
    Jei palyginsime kainas, tai už tą pačią kainą stacionaras bus mažiausiai dvigubai galingesnis, monitorius bus didesnis ir juo dirbti ir pramogauti bus patogiau. Taip pat nereikia užmiršti galimybės jį modernizuoti.
    Nešiojamas kompiuteris pakeisiantis stacionarą
    Na čia tai grynas marketologų kliedesys, nešiojamas kompiuteris niekada nepakeis stacionaro. Nešiojamuose kompiuteriuose visada bus dedami mažiau energijos reikalaujantys komponentai, vadinasi jie visada bus silpnesni nei stacionarai.
    Nešiojamas kompiuteris darbui su daug resursų reikalaujančiomis programomis
    Čia turiu omenyje video, grafikos, 3D redagavimą. Čia taip pat kaip ir su žaidybiniu kompiuteriu - geriau rinktis stacionarą. Na o jei labai norisi, tai reikia rinktis galingą 4 branduolių procesorių ir ne mažiau nei 8 Gb atminties.
    Videoplokštė turi būti arba profesionali, arba galinga žaidybinė su GDDR5 atmintimi, HDD ne mažesnis nei 1TB 7200a/s (dar geriau jei yra du diskai ir vienas iš jų SSD).
    Kad geriau perteiktu spalvų gamą monitorius turi būti su IPS arba MVA matrica.
    Stilingas nešiojamas kompiuteris
    Na čia tas pats, kas Paganinio būgnas, visiškai nenaudinga pinigų investicija, pateisinanti nepilnavertiškumo kompleksą. Tai elementarus pirstelėjimas gražiame korpuse.
    Kai pradėjote suprasti kam jums išvis reikalingas nešiojamas kompiuteris, galite susipažinti su šiuolaikinio nešiojamo kompiuterio komplektacija. Atminkit kompiuterio galingumą apsprendžia procesorius ir video plokštė, taigi, priklausomai nuo sprendžiamų uždavinių, renkamės procesorių su integruota ar diskretine video plokšte.
    Apie tai straipsnio antroje dalyje.
    Originalus straipsnis.
  5. Patinka
    Eitaras sureagavo į Ignizo TED: Gyvenimo vertybės, kurias supranti tik mirties akivaizdoje   
    Nesu susidūręs su mirtimi (tfu tfu tfu per petį), bet tai, ką mes gyvenime vertiname ir branginame daro įtaką mumyse esančiai laimei. Tuo esu 100 % įsitikinęs. Mano manymu, veiksmai, kuriuos mes darome gyvenime, pasikartoja mums patiems, tik truputį kitokia forma. Darydami bloga- sulaukiame blogo. Elgdamiesi gerai- sulaukiame to pačio iš kitų. Kuo mes daugiau užsiimame neigiama veikla (pykčiais, barniais) tuo labiau esame liūdnesni. Tai faktas. Nėra ką komentuoti. Užsiimame gera ir nesitikime kažkokio atlygio- tampame laimingesni.
    Pavyzdžiui, ar bandėt kada padėti aplinkui esantiems žmonėms, tarkim, kad ir gatvėje (apie artimuosius nekalbu, nes privalu dėl jų aukotis)? Asmeniškai aš visada pagelbsčiu žmonėms, einantiems iš parduotuvės, nešantiems sunkesnį krovinį. Prisimenu, moteris važiavo dviračiu kai buvo dideli vėjai. Bevažiuojant, nuo bagažnyko nupūtė visas jos pririštas dėžes į vidurį gatvės, kaip tik buvau netoliese ir tikrai man nebuvo gėda bėgti padėti tai moteriai. Surinkome tas dėžutes. Padėkojo. Atrodo, tikrai mažas darbas, bet jis kažkaip leido pasijusti truputėlį geresniu. Stengiantis aukotis dėl kitų, nereikėtų prieš mirtį galvoti ar tikrai buvau geras žmogus?
    O kalbant apie veiklą, vadovaujuosi vienu geru posakiu: "Ką gali daryti tuoj, niekad nesakyk rytoj". :)
  6. Patinka
    Eitaras sureagavo į mafijoze Geriausia knyga, kurią esu skaitęs   
    Bet kuris knygų mylėtojas sutiks su manimi - neįmanoma išskirti vieną knygą, iš visų skaitytų, kaip geriausią...
     
    Itin mane sužavėjo José Saramago - Aklumas (Blindness). :)
  7. Patinka
    Eitaras sureagavo į `CR` Prekinis zenklas "draugas.lt" - Marius Pareščius   
    Turiu svetaine sexdraugas.lt, ramiai naudoju, bet susisieke su manim draugas.lt aministratorius:
     
    [15:09:04] Tomas sako: Privalai sexdraugas.lt uždaryt
    [15:09:16] Tomas sako: Sveiki,
     
    raso jums vienas is draugas.lt portavo savininku.
    Manau pries registruodami domena ir kurdami portala pasidomejote
    lietuvos teisine baze bei registruotais prekiniais zenklais.
    http://www.vpb.lt/db/rezult3.php?id=54058
     
    Mes duodame jums savaite laiko panaikinti svetaine, kuri turi tapatu
    musu prekiniam zenklui pavadinima. Po sio termino mes imsimes teisiniu
    proceduru. O tai jau netik svetaines uzdarymas, bet ir finansines
    sankcijos uz adekvataus musu prekiniam zenklui pavadinimo naudojima.
     
     
    (o)(o)
    -- --ooo--(__)--ooo--
     
    Best regards,
    Marius Parescius mailto:[email protected]
    Vilnius, Lithuania
    mob: +370 686 77781
    skype: mariovilnius
     
    Is mano pozicijos sexdraugas.lt ganetinai aiskiai skiriasi nuo draugas.lt ir tai galetu buti atskiras prekinis zenklas.
    Ar jie turi teise taip nurodinet? Ar as turiu teise registruot sexdraugas.lt kaip prekini zenkla?
    Zinau, kad cia tiksliai ta zinanciu gal nera, bet idomios visu nuomones.
     
    "[15:09:04] Tomas sako: Privalai sexdraugas.lt uždaryt" ????
     
     
     
    Tesinys 1:
    Skype pokalbis.
    Na neturiu as juridiniu ziniu ir siaip nesuprantu ko is manes nori, bet vietom pats nesupratau ar jis zino ko is manes nori :D Atrodo savo socialiniu statusu bando mane ibaugint. Nzn, nepatinka man zmones, kurie i jokias derybas nesileidzia.
    Kodel rodau viska viesai? Ai tiesiog siaip, pasidalinsiu patirtim, gal kam pravers :D
     
    [8:16:57 PM] Mario: na pasikalbam, jei turi juridiniu ziniu
    [8:30:27 PM] Tomas: tariausi su juristais, sake tu neturi pagrindo mane kaltint. Noriu zinot pagal koki bk mane kaltini.
    [8:31:06 PM] Mario: na jei tavo juristai mini BK, beda tau
    [8:31:18 PM] Mario: BK visai kiti santykiai, tai zmogzudystes ir kt
    [8:31:26 PM] Mario: siuo atveju autoriniu ir gretutiniu teisiu istatymas
    [8:31:33 PM] Mario: bet matau, kad neiseis taikiai spresti
    [8:31:46 PM] Tomas: manau tau pigiau butu is manes perpirkt domena nei uz teismus moket
    [8:31:53 PM] Mario: uz teismus mokesi tu
    [8:31:56 PM] Mario: nes turesi padengti nuostolius
    [8:31:59 PM] Tomas: moka kaltintojas
    [8:32:01 PM] Mario: domeno pirkimas nedomina
    [8:32:05 PM] Mario: moka praleimejes
    [8:32:11 PM] Tomas: as dar nepraleimejes
    [8:32:18 PM] Mario: na as manau, kad taip
    [8:32:19 PM] Mario: tu manai kitaip
    [8:32:31 PM] Tomas: tu samdai teisma ir t.t.. tu uz viska ir moki, man priklauso nemokamas advokatas
    [8:32:39 PM] Mario: :D
    [8:32:43 PM] Mario: sekmes
    [8:32:50 PM] Mario: su nemokamu advokatu
    [8:33:16 PM] Mario: manau tau lengviau bus jei ivesi mano varda ir pavarde i google
    [8:33:22 PM] Mario: rasi daug idomios info
    [8:33:45 PM] Tomas: manau tau lengviau butu taikiai susitart, bet labai nori parodyt koks rimtas zmogus esi
    [8:33:58 PM] Tomas: niekad neesu linkes i konfliktus
    [8:34:02 PM] Tomas: bet si karta stumi mane
    [8:34:03 PM] Mario: ne, noriu tau irodyt, kad tu neteisus
    [8:34:19 PM] Mario: as domenais uzsiimu jau daugiau nei 15 metu
    [8:34:23 PM] Tomas: tai duok man nuoroda i straipsni ar kazka kur aiskiai persiskaityciau tavo pagrinda mane kaltint
    [8:34:24 PM] Mario: zinau ka darau ir kaip darau
    [8:34:42 PM] Mario: matai, siuo atveju as dar savo juristu neijungiau
    [8:34:50 PM] Mario: kei ijungsiu gausi viska registruotu laisku
    [8:34:54 PM] Tomas: tai kai ijungsi pranesk pagal koki straipsni kaltini mane
    [8:34:57 PM] Mario: tada bus ir straipsniai ir nuorodos
    [8:35:13 PM] Mario: tik jei jau as mokesiu pinigus, teks juos kazkam atidirbinet
    [8:35:25 PM] Tomas: gasdini mane
    [8:35:32 PM] Tomas: koks tau tiklas mane gasdint
    [8:35:33 PM] Mario: ne
    [8:35:35 PM] Mario: ispeju
    [8:35:40 PM] Mario: kam man gasdint
    [8:35:47 PM] Mario: as zinau kuo baigiasi tokie procesai
    [8:35:51 PM] Mario: pats su tuo dirbu
    [8:35:57 PM] Mario: tam ir pasiuliau ivesti i google
    [8:36:03 PM] Tomas: ka man tavo pavarde pasakys?
    [8:36:05 PM] Tomas: as zmogus
    [8:36:07 PM] Tomas: tu zmogus
    [8:36:19 PM] Mario: na as domenu biznyje zinomas zmogus
    [8:36:40 PM] Tomas: kaip tau fainai
    [8:36:56 PM] Mario: na matau, kad vaikiskai sneki, nera prasmes testi pokalbio
    [8:37:14 PM] Tomas: noriu zinot straipsni kuriuo mane kaltini. o dabar kalbi is oro, tai kaip man tave suprast
    [8:37:17 PM] Mario: duok man savo varda, pavarde ir adresa, kad tavo draugu nereiketu judinti del to
    [8:37:27 PM] Mario: gausi viska pastu
    [8:37:36 PM] Tomas: Mano jokie draugai nieko bendro neturi su tuom
    [8:37:39 PM] Tomas: as atsakau uz viska
    [8:37:51 PM] Mario: tai del to ir sakau, prisistatyk
    [8:37:59 PM] Tomas: turi mano emeila, ten ir parasyk
    [8:38:05 PM] Mario: tu per juos registraves domena, whois stovi netavo informacija
    [8:38:12 PM] Mario: del to per juos ir gavai email
    [8:38:39 PM] Mario: man email netinka
    [8:38:47 PM] Tomas: emeil as negavau, man jie i skype parase. As tau rasiau i emeila. Mano elmeilas: [email protected] visais klausimais rasyk i ji
    [8:38:49 PM] Mario: reikia vardo, pavardes, adreso
    [8:39:03 PM] Tomas: na jai toks rimtas esi, tai nesunkiai rasi manau
    [8:39:17 PM] Mario: na as tau ir dabar telefonu galiu paskambint :D
    [8:39:20 PM] Mario: ot beda
    [8:39:33 PM] Tomas: ir kas nuo to pasikeis?
    [8:39:45 PM] Tomas: be reikalo abu gaistam laika :D
    [8:39:47 PM] Mario: nieko
    [8:39:50 PM] Mario: 861766957 cia taviskis?
    [8:39:54 PM] Tomas: ne
    [8:40:09 PM] Mario: 863816240
    [8:40:11 PM] Mario: kad tu ju daug turi :D
    [8:40:13 PM] Tomas: cia senas
    [8:40:39 PM] Tomas: Zmogau, siulau nevargt del smulkmenu.
    [8:40:57 PM] Mario: man tai ne smulkmenos, tu naudojiesi musu 10 metu idirbiu
    [8:41:00 PM] Mario: sorry, bet neleisim
    [8:41:11 PM] Mario: imk kita pavadinima, daryk ka nori, sita teks uzdaryti
    [8:41:27 PM] Tomas: sexdraugas.lt ir draugas.lt tai visiskai skirtingi pavadinimai
    [8:41:34 PM] Mario: mes manome kitaip
    [8:41:37 PM] Tomas: ir joks jusu idirbis man naudos jokios neduoda
    [8:41:59 PM] Mario: cia jau spresi ne tu ir ne as
    [8:42:07 PM] Mario: tai jau juristu ir teismo klausimas
    [8:42:41 PM] Mario: tiesa, del domeno tampys tavo draugus, nes jis ant ju kaba
    [8:42:50 PM] Mario: persirasyk ant saves, kad jiems bedu nepridaryt
    [8:43:01 PM] Tomas: prie ko tie draugai?
    [8:43:09 PM] Mario: uzeik www.whois.lt
    [8:43:13 PM] Tomas: turi mano skype, mano emeila
    [8:43:16 PM] Mario: ivesk savo domeno pavadinima
    [8:43:21 PM] Mario: paziurek kas savininkas
    [8:43:34 PM] Tomas: tuoj
    [8:43:38 PM] Mario: pagal tai ir ieskos savininko, kvies tyrejai i policija ir aiskinsis
    [8:43:46 PM] Mario: anonimiski email ir skype jiems neidomus
    [8:43:53 PM] Mario: as net siu pokalbiu jiems prideti negalesiu
    [8:44:22 PM] Tomas: nematau cia jokio asmens
    [8:44:25 PM] Tomas: toj paieskoj
    [8:44:31 PM] Tomas: Kontaktinis asmuo IV Hostmaster
    [8:44:36 PM] Mario: auksciau
    [8:44:40 PM] Tomas: Užsakovo inicialai T.J.
    [8:44:44 PM] Tomas: tai mano inicialai
    [8:44:54 PM] Mario: email'as ne tavo
    [8:44:58 PM] Tomas: ne mano
    [8:45:04 PM] Mario: as i nurodyta emaila siunciau viska
    [8:45:06 PM] Mario: dzin, jusu bedos
    [8:45:11 PM] Mario: matau, kad beviltiska kalba
    [8:45:27 PM] Mario: mano reikalas buvo ispeti, kad jusu veiksmai neteiseti
    [8:45:30 PM] Tomas: emeilas mano: [email protected] kol nepasakot kokiu straipsniu mane kaltinat, neturiu pagrindo viesintis
    [8:46:03 PM] Mario: kad man nereikia tavo viesinimosi, tu net pagal istatymus neteisus del informacijos talpinimo svetaineje
    [8:46:17 PM] Mario: reik paieskot straipsnio, kokia kontaktine info turi buti saite
    [8:46:26 PM] Mario: net pagal tai eini po straipsniu, nelieciant autoriniu
    [8:46:28 PM] Tomas: vel gasdini
    [8:47:01 PM] Mario: ne
    [8:47:05 PM] Mario: siaip sakau, kad susidek
    [8:47:09 PM] Tomas: tai pagal svetaines hostinga ar pagal domeno registravima ieskot kaltu?
    [8:47:19 PM] Tomas: aciu uz patarima
    [8:47:37 PM] Mario: kiek pamenu, kazkoks IVPK potvarkis buvo
    [8:47:38 PM] Tomas: svetaine nauja, dar tik ziurim ar vaziuos, todel nepabaigta iki galo tokie dlykai
    [8:47:50 PM] Mario: kad betkokia publikuojama svetaine turi turet
    [8:48:02 PM] Tomas: ok, bus ideti kontaktai
    [8:48:13 PM] Tomas: :D
    [8:56:24 PM] Mario: tu klausei istatymo, kuri pazeidei
    [8:56:25 PM] Mario: Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas
    [8:56:45 PM] Mario: Numeris: VIII-1185
    [8:56:51 PM] Tomas: aciu
    [8:56:53 PM] Tomas: pasidomesiu
     
     
     
    Paieskojau informacijos internete:
     
    Marius Pareščius (2005.04.10 16:35)
     
    Interneto vardai - turtas, pateiksiu keleto mūsų parduotų vardų kainų, kad tuo įsitikintumėte:
    sex.lt 32 000 Lt
    cityguide.lt 12 000 Lt
    foto.lt 8000 Lt
    amerika.lt 9000 Lt
    pigu.lt 7500 Lt
    pigiau.lt 7500 Lt
     
    Paskubekite, geru vardu liko nemazai, bet kaip bebutu skaudu "sikanciu traukinys nelaukia".
     
    Jei reikia pagalbos pasirenkant varda ar norite isigyti jau uzimta - kreipkites, mes atviri visapusiskam bendradarbiavimui.
     
    Marius Pareščius
     
    UAB Elektroninė prekyba ir KO
    Direktorius
     
    saltinis: http://verslas.banga.lt/lt/patark.full/42561e2bae9f1
     
    Atkreipkit demesi:
     
    Jei reikia pagalbos pasirenkant varda ar norite isigyti jau uzimta - kreipkites, mes atviri visapusiskam bendradarbiavimui.
     
    Idomu, kiek uz sexdraugas.lt jis gaut planuoja :D
     
    O dar foto nete radau :D http://foto.vz.lt/index.php?mid=354&s=...%C5%A1%C4%8Dius
     
    Va koks rimtas zmogus: http://www.pros.lt/mario
    Tokiu pasiekimu tik pavydet reiktu.
    Tesinys 2:
     
    [12:18:19 AM] Mario: manes tavo domenas nedomina, kaip ir draugas.lt portalo
    [12:18:27 AM] Mario: nenaudok svetimu prekiniu zenklu
    [12:20:49 AM] Mario: o ka as su domenais veikiu, cia jau mano reikalas
    [12:21:00 AM] Mario: tau pasiuliau pasidometi, kad zinotum su kuo reikala turi.
    [12:21:21 AM] Mario: as zmogus rimtas, teisinius dalykus ismanau taip pat puikiai, komanda uz manes stovinti dar geriau
    [12:21:35 AM] Mario: tad gali neabejoti musu reikalavimais
    [12:22:02 AM] Mario: domena gali pasilikti sau, bet svetaines kur naudojamas draugas.lt pavadinimas nebus
    [12:40:14 AM] Tomas: ai tai jau domeno nebereiki? :D
    [12:40:25 AM] Tomas: as turejau pasiulyma, kad imu kita domena
    [12:40:31 AM] Tomas: o sexdraugas.lt domena redictinu
    [12:40:38 AM] Tomas: ir jis lieka nenaudojamas kaip ir
    [12:40:44 AM] Tomas: ar tinka taip?
    [12:43:00 AM] Tomas: taip ir nesurpatau, ko tu nori is manes :D
    [12:43:10 AM] Tomas: pirmai galvojau, nenori kad ta domena naudociau
    [12:44:33 AM] Tomas: manau cia pokstas :)
    [12:46:30 AM] Tomas: o sitie nedomina?
    manodraugas.lt
    superdraugas.lt
    gerasdraugas.lt
    draugasmartynas.lt
    tavodraugas.lt
    naujasdraugas.lt
    zaidimaidraugas.lt
    wwwdraugas.lt
    [12:48:39 AM] Tomas: tu zinok, kad viska ka su manim bendrauji as iskarto viesinu :) ir nemazai zmoniu dabar kalba apie tave :) keista, taves niekas nepalaiko
    [12:49:00 AM] Tomas: dar apie tai pranesta balsas, delfi, alfa, 15min, lrytas ir t.t.. nzn gal susidomes
    [12:49:12 AM] Tomas: keista kad rizikuoji savo reputacija del tokios smulkmenos
    [12:49:45 AM] Tomas: o as neturiu ka prarast
    [12:55:04 AM] Mario: man niekada jo ir nereikejo, kur ji toki deti
    [12:55:14 AM] Tomas: tai ko jus norit?
    [12:55:35 AM] Mario: mes norime, kad nenaudotum musu prekinio zenklo savo veikloje
    [12:55:39 AM] Mario: draugas.lt
    [12:55:44 AM] Tomas: nenaudoju
    [12:56:12 AM] Mario: na ir puiku, tikiuosi ryt ryte surinkus sexdraugas.lt musu juristai nieko neras
    [12:56:25 AM] Mario: o del zmoniu, lai kalba
    [12:56:28 AM] Mario: reklama man nekenkia
    [12:56:33 AM] Tomas: kam juos vargini be reikalo?
    [12:56:50 AM] Mario: jie uz tai pinigus gauna
    [12:58:06 AM] Tomas: irodik sarysi tarp draugas.lt idirbio 10metu reklamuojant prekini zenkla su sexdraugas.lt ? tipo google parasau sexdraugas tai del to, kad draugas uzima aukstas pozicijas, tai ri sexdraugas uzims?
    kodel nedomina tokie kaip draugas.eu, draugas.net, draugas.us ir t.t..
    [12:58:22 AM] Tomas: is kur man zinot, kad cia tikrai tas asmuo kuriuo jus dedates
    [12:58:43 AM] Mario: matau, kad pats metytis pradedi, biagiam kalba
    [12:58:46 AM] Mario: laiko gaila
    [12:59:02 AM] Tomas: kaip suprast metytis? ko neatsakai i klausima?
    [12:59:11 AM] Mario: as jau kelis kartus kartojau ta pati, nebekartosiu, manes domenai nedomina
    [12:59:23 AM | Edited 12:59:28 AM] Tomas: tai kas tada blogai?
    [12:59:29 AM] Mario: mane domina musu prekinio zenklo naudojimas komerciniais tikslais
    [12:59:42 AM] Tomas: sexdraugas.lt nekomercine svetaine, pelno nenesa
    [12:59:48 AM] Mario: jei nesiliausi, mes tai uzdrausime teisiniais budais
    [12:59:56 AM] Tomas: ok, liaunuosi
    [1:00:17 AM] Mario: sorry, bet daugiau i tavo klausimus ir nelogiskus pasiaiskinimus nekreipsiu demesio
    [1:00:24 AM] Tomas: saunu
    [1:00:28 AM] Mario: nori viesinti musu pokalbi - viesink
    [1:00:41 AM] Mario: tik visa, 100%
    [1:00:47 AM] Mario: be iskraipymu
    [1:00:51 AM] Tomas: :)
    [1:00:54 AM] Mario: nes kopija likusi ir pas mane
    [1:01:02 AM] Tomas: puiku
    [1:01:06 AM] Tomas: tik neistrynkit netycia :D
    [1:01:14 AM] Mario: tai susitiksim teisme?
    [1:01:22 AM] Tomas: ko man ten?
    [1:01:36 AM] Mario: tikiuosi vienas kita supratom
    [1:01:40 AM] Mario: gero tau poilsio
    [1:01:40 AM] Mario: as irgi jau einu
    [1:01:51 AM] Tomas: negaliu kolkas nieko pasakyt
    [1:01:55 AM] Tomas: dar negavau atsakymo is www.vpb.lt
    [1:02:03 AM] Tomas: ok, iki
    [1:02:10 AM] Mario: vpb tau nieko neatsakys
    [1:02:15 AM] Tomas: o kas pasakys?
    [1:02:23 AM] Mario: snekek su juristais, dirbanciais prekiniu zenklu srityje
    [1:02:27 AM] Mario: bet tai kainuos
    [1:02:40 AM] Tomas: o kur galeciau juos rasti? gal koki adresa gali duot?
    [1:02:45 AM] Mario: vpb kaip duomenu bankas, kuris tik kaupia info
    [1:02:50 AM] Tomas: aisq
    [1:02:55 AM] Mario: manau vpb turi sarasa savo patiketiniu
    [1:03:13 AM] Tomas: tai pas pati vpb prasyt juristu kontaktu?
    [1:03:30 AM] Mario: as tau ivardinau pavadinima pareigu
    [1:03:34 AM] Mario: rasi saite manau
    [1:03:40 AM] Mario: ok, dingau
    [1:03:46 AM] Tomas: ok, dw
     
    Gal jau man miegot laikas.. Nebesuprantu :) Tai ko jis cia nori is manes, kad jau jam domeno nebereikia?
     
    Cia sio zmogaus skype profilis: http://img182.imageshack.us/img182/5944/paspadasd.jpg
     
    Susisiekiau su draugas.lt: http://img209.imageshack.us/img209/221/sampled.jpg
     
    Tesinys 3:
     
    As pripazistu, kad gavosi jam cia nekaip su manim, gavo ir paviesinima ir siaip kitu zmoniu nepalaikyma. Nu ka padarysi, kad toks durnas esu, o tema taip labai issipletojo, negalvojau, kad cia toks zinomas asmuo, o kadangi jis zinomas, reiskias as "niekas" :D Noreciau graziuoju susitart, bet deja.. Teks bandyt domena parduot, tai bus uz ka kita nusipirkt :)
     
    [6:13:43 PM] Mario: as manau tu tikrai supranti ka darai. Pasidomek domeno švyturys.lt likimu, ten berniokas irgi bande domena pardavineti.
    [6:14:13 PM] Mario: tiesa tuo pasiu pasidomek asmens duomenu apsaugos istatymu, ten aprasyta, kada ir kas gali skelbti viesus duomenis, susirasinejima ir tt.
    [6:14:18 PM] Mario: Sekmes darbuose
    [6:26:43 PM] Tomas: domenas mano nuosavybe, kodel negaliu jo parduot?
    [6:26:58 PM] Mario: tai jau komercija
    [6:27:05 PM] Mario: pelno siekimas
    [6:27:13 PM] Tomas: cia mano asmeninis daiktas, as ji parduodu
    [6:27:19 PM] Mario: tu jau ir taip pakankamai man pridergei viesoje erdveje
    [6:27:31 PM] Mario: nematau prasmes su tavim bendrauti
    [6:27:32 PM] Tomas: as jum sakau, sutariam graziai
    [6:27:40 PM] Mario: as graziai ir siuliau
    [6:27:51 PM] Tomas: tai nupirkit man kita domena ir viskas ok
    [6:27:55 PM] Mario: nesinaudoti musu prekiniu zenklu komerciniais tikslais
    [6:27:57 PM] Tomas: neturiu litu dabar
    [6:27:57 PM] Mario: man jo nereikia
    [6:28:00 PM] Mario: kur mes ji desim
    [6:28:03 PM] Tomas: ne sita
    [6:28:05 PM] Tomas: o man nauja
    [6:28:07 PM] Tomas: apmokekit
    [6:28:08 PM] Tomas: islaidas
    [6:28:18 PM] Tomas: jum juk cia centai
    [6:28:28 PM] Mario: nematau jokiu islaidu, jei per ziopluma ar goduma kitu zmoniu idirbiu naudojiesi
    [6:29:39 PM] Mario: mes niekada nedarem ir nedarysim jokiu sex portalu ant draugas.lt prekinio zenklo, pakankamai kitu domenu turim
    [6:29:44 PM] Mario: tad ir sis mums nereikalingas
    [6:30:00 PM] Mario: sulauk programerio, pasikeisk domena ir gyvenk
    [6:30:09 PM] Mario: tik dziaugsimes, jei tu is to pelno turesi
    [6:30:09 PM] Tomas: pilna tu domenu su xxxxxdraugas.lt
    [6:30:12 PM] Tomas: su visais kovosi?
    [6:30:19 PM] Mario: jei reikes - taip
    [6:30:37 PM] Tomas: o kodel butent as nepatikau?
    [6:30:44 PM] Mario: o tu cia prie ko?
    [6:30:48 PM] Mario: jokiu asmeniskumu
    [6:30:49 PM] Tomas: ty. mano projektukas
    [6:30:54 PM] Tomas: ne taip pasakiau
    [6:31:06 PM] Mario: vienas is tu, kurie naudoja musu prekini zenkla
    [6:31:10 PM] Mario: su visais bus kalbos
    [6:31:31 PM] Tomas: nu jai man dabar nupirks ta domena, tai ramu bus ir jum ir man
    [6:31:38 PM] Mario: man ?
    [6:31:40 PM] Mario: ne
    [6:31:41 PM] Tomas: o kodel ne
    [6:31:47 PM] Mario: tu jau pasipelnei is prekinio zenklo
    [6:31:51 PM] Mario: juk sakiau, komercija
    [6:31:58 PM] Tomas: ir kiek mano pelnas? :D
    [6:32:05 PM] Mario: man nesvarbu
    [6:32:08 PM] Tomas: :)
    [6:32:11 PM] Mario: nors ir 10 centu
    [6:32:15 PM] Tomas: tai cia pajamos
    [6:32:18 PM] Tomas: bet ne pelnas
    [6:32:25 PM] Mario: pelnas man neidomus
    [6:32:44 PM] Mario: tiesa, kai parduosi domena, neuzmirsk susimoketi mokesciu
    [6:32:52 PM] Tomas: nu davai nupirk man kita domena ir bus ramu. sakau tau. sakysiu kad trintu is uzdarbio tema
    [6:33:10 PM] Mario: man jo nereikia, net ir uz savikaina
    [6:33:18 PM] Tomas: nesiulau tau ji pirkt
    [6:33:19 PM] Mario: kam jis man
    [6:33:27 PM] Tomas: siulau tau apmoket man islaidas keiciant domena
    [6:33:37 PM] Mario: galejau juos visus sureginti pries 10 metu, kai kurem draugas.lt
    [6:33:43 PM] Mario: tik kad nera planu tokiu
    [6:33:50 PM] Mario: tam yra prekinio zenklo apsauga
    [6:33:51 PM] Tomas: neturiu litu dabar uz ka as ta domena kaitaliot.
    [6:34:15 PM] Mario: tiesa, tavo noras istrinti tema, kad vaikai nerasinetu uzdarbis.lt manau nerealus, ten daug piktu yra, kurie to tikrai neleis
    [6:34:31 PM] Mario: pataupysi, nusipirksi kita
    [6:34:44 PM] Mario: manau investuoji savo pinigus ne tam, kad suktusi, o tam, kad uzdirbtu
    [6:34:48 PM] Tomas: 30lt domena nupirkt, po to dar 20 uz pajungima, po to dar 30 uz nauja domena, dar 20 uz kito pajungima, dar uz nauja hostinga... pats mastyk kiek man cia darai NAUDOS
    [6:35:15 PM] Tomas: atsiradai is niekur ir aiskini man cia
    [6:35:18 PM] Tomas: nors finansuok savo norus
    [6:35:19 PM] Mario: bet juk pats kaltas
    [6:35:29 PM] Tomas: :D
    [6:35:33 PM] Mario: skaityti reikia lietuvos istatymus
    [6:35:39 PM] Mario: tikrinti prekinius zenklus
    [6:35:45 PM | Edited 6:35:50 PM] Tomas: kaip biblija pries miega grauziu zinok
    [6:35:50 PM] Mario: istatymu nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes
    [6:35:54 PM] Tomas: pykstu zinok
    [6:36:01 PM] Mario: na cia jau kaip kam patinka, biblija ar istatymus
    [6:36:03 PM] Mario: pyk
    [6:36:06 PM] Mario: as cia prie ko
    [6:36:26 PM] Tomas: gerai baigiam piktumus, nes vel pykstames. Iki
    [6:36:26 PM] Mario: prisidirbi, o paskui kitus kaltini, kad neturi pinigu
    [6:36:34 PM] Mario: o kam pyktis :)
    [6:36:54 PM] Mario: as su visais draugauju, tik daug pavydziu, tai prisiskaitau visokio briedo forumuose ir komentaruose
    [6:37:06 PM] Mario: dingstu ir as
    [6:37:09 PM] Mario: gero tau vakaro
     
    Sry Mariau kad viesinu, nu bet kaip sakiau- pykstu. Bet pyktis nenoriu, taikytis netgi siulau.
  8. Patinka
    Eitaras sureagavo į HOST321 Sumokėsiu už mokslą studentui   
    Sveiki,
     
    sumokėsiu 5 atrinktiems kandidatams už mokslą pardavimų vadybos specialybe.
     
    Prašau atsiųsti motivacinį laišką, kodėl būtent už Jus turėtume mokėti.
     
    Email:
  9. Patinka
    Eitaras sureagavo į Elijus Problema del tapatybes patvirtinio   
    http://img856.imageshack.us/img856/3932/tiq8.png
     
    :D
  10. Patinka
    Eitaras sureagavo į Dywaz Kaip jums šauna įdėjos?   
    Visada geriausios idėjos aplanko tulike :) Gal todėl, kad, kaip kažkas sakė, žmogus ten atsipalaiduoja.
  11. Patinka
    Eitaras sureagavo į falco Kaip sukurti sėkmingą internetinį projektą Lietuvoje?   
    Kaip sukurti sėkmingą internetinį projektą Lietuvoje?
     
    Tai nėra kažkokiais tiksliais ir neginčijamais faktais paremtas straipsnis, o tiesiog mano asmeninė nuomonė.
     
    Visų pirma, reikia idėjos. Galima rinktis iš dviejų variantų - orginali mintis arba darbas toje nišoje, kur jau yra tiesioginių konkurentų. Jei pasirinkote antrąjį variantą iškarto iškelkite sau klausimą - kuo mano projektas bus geresnis ir labiau pritraukiantis lankytojus nei konkurentų projektai? Iškarto įspėju vengti šių sričių:
     
    Hostingai
    Pramogų portalai
    Failų dalinimosi sistemos (hubai, torrentai ir t.t.)
     
    Pirmųjų dviejų nerekomenduoju dėl masiškai perpildytos rinkos, todėl tik nedaugeliui pravyksta prasimušti šiose srityse, na, o trečiojo varianto nesiūlau dėl to, kad jau nuo pat projekto pradžios reikės didelių serverio resursų + gali atsirasti daug ''netikėtumų'' kurie nutrauks jūsų veiklą ir negausite pelno (hakeriai, valstybės institucijos ir panašūs veiksniai).
     
    Jeigu jau pasirinkote savo verslo kryptį, iškarto nuspręskite ar jums užteks lėšų idėjai įgyvendinti (nieko nėra blogiau, nei nepabaigtas projektas - jį bus netgi sunku parduoti ir beveik 100%, kad neatgausite pradinių investicijų), taip pat kaip ir kiekvienoje investicijoje apgalvokite - ar galite leisti prarasti šią pinigų suma, jei projektas būtų nesėkmingas? Viską apgalvojus galima aptarti pirmuosius svarbius dalykus:
     
    Domenas - tik .lt plėtinys, be jokių - , ar ilgų žodžių.
    Hostingas - serveryje stovinčiame Lietuvoje, pvz. Serveriai.lt ar domenas.net , tik nepirkite plano galvodami apie gilią ateitį, pradžioje rinkitės mimimaliausią planą, nes dar neaišku ar projektas bus sėkmingas.
    Bendra projekto komanda - nekvieskite į savo komandą visų iš eilės - programuotojo, dizainerio ir t.t. Jums svarbiausias - pelnas, o kiekvienas papildomas narys jį mažina ir atsiranda tarpusavio konfliktų galimybė, todėl patariu viską įgyvendinti vienam ir tiesiog pirkti atskiras paslaugas iš kitų asmenų, pvz. Dizainą puslapiui. Vis dėlto jei jūsų biudžetas apribotas, pirmenybę teikite programuotojui, nes tai vienos iš brangiausių paslaugų.
    Dizainas - atkreipkite dėmesį į praktiškumą, nes kartais įmantriausi dizainai būna labai problematiški vartotojui.
     
    Ko reikėtų vengti projektuose, kurie skirti LT rinkai:
    Internetinių bankų - egold, moneybookers ir t.t. , geriau rinktis paprastą apmokėjimą banko pavedimu, o šiuos būdus įvardyti netiesiogiai, kaip galima alternatyvą. (Čia aktualiausia internetinėms parduotuvėms).
    Forumų ir svečių knygų (čia turiu galvoje, kaip papildomą puslapio dalį) - geriau rinktis ''live help'' scriptus ar paprastą ''supportą'' el. Paštu.
    Apklausų - pvz. Ką galvojate apie šį mūsų puslapio pasikeitimą. (Iššimtis pramoginiai portalai).
    Reklamos mainų su kitais puslapiais - geriau projekto veiklos pradžioje neteršti savo puslapio reklama, nes tai tik įvaizdžio gadinimas.
     
    Ką patarčiau naudoti savo projekte:
     
    Naujienų skiltis - paprastai naudinga funkcija, ypač jei puslapis yra dažnai atnaujinamas, taip pat galima imituoti aktyvią puslapio veiklą smulkiais pakeitimais ar kitomis naujienomis.
    Atsiliepimus - jeigu teikiate kažkokias paslaugas ar pardavinėjate prekes. Patartina prie atsiliepimo paminėti datą.
    Išsamius kontaktinius duomenis - žinoma, tai netinka pramoginiams portalams, tačiau el. Parduotuvėje vien el. Pašto adresas nesuteiks solidumo.
     
    Naudingos reklamos sistemos:
    Skelbiu.lt - bene pigiausia reklama, kokią įmanoma rasti su tokiu aktyvumu.
    Google Adsense - efektyvi reklama, tačiau salyginai brangi.
     
    Dėl ko projektas dažniausiai būna nesėkmingas:
     
    Perdėtų vilčių į savo idėją - psichologinis faktorius, kurį sunku kaip nors apriboti, tiesiog dažniausiai, jei tau pačiam patinka tavo idėja, pradedi nematyti jo minusų.
    Prastos rinkos analizės - dažniausiai tai būna nepastebėti konkurentai arba neįsigilinimas į klausimą: kuo mano tinklapis sudomins lankytoją?
    Nesutarimų su savo projekto komanda - tipinis variantas yra idėjų išsiskyrimas ir tada tinkapį galima ''laidoti'', nes nebeišeina jo plėtoti.
  12. Patinka
    Eitaras sureagavo į GoCrazyLT PDF knyga: Kaip susikurti verslą per 30 dienų   
    Su pasididžiavimu pristatau, PDF knygą, kaip sukurti affiliate svetainę ir iš jos uždirbti :)
    Rašykit pagyrimus, pastabas ir kritiką.
     
    http://www.eventreservation.eu/img/pdf_image.jpg
     
    P.S. Gal kas galėtų torrentuose pasharinti?
  13. Patinka
    Eitaras gavo reakciją nuo radianas Įsimintiniausios citatos (quotes)   
    "Kam ait, jei reikės pareit" :D
  14. Patinka
    Eitaras sureagavo į Mynde UAB Steigimas   
    Sveiki,
    Neseniai teko daryti darbeli apie Uzdarosios Akcines Bendroves steigima, kadangi tai gana aktuali tema, ir sis steigimas yra gana painus, nusprendziau patalpinti visus zingsnius, kuriuos reikia atlikti registrujant:
     
    UAB Steigimas

     
    Norint verstis veikla, susijusia su didesne ūkine rizika, geriau pasirinkti ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį - akcinę bendrovę (AB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB), t.y. tas teisinių formų (rūšių) įmones, kurios už savo prievoles atsako tik savo (bendrovės) turtu. Bendrovės akcininkas, nepasisekus sumanytam verslui, rizikuoja tik tuo turtu, kurį įneša į bendrovę.
    Akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių steigimą, reorganizavimą ir likvidavimą, valdymą ir veiklą, akcininkų teises ir pareigas reglamentuoja Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymas. Akcinių bendrovių įstatymas nustato AB ir UAB bendrus ir skiriamuosius požymius - steigimo ir kapitalo formavimo būdą, reikalavimus steigėjams ir akcininkams, valdymo ir kontrolės organus. Bendrovės steigėjais gali būti Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių fiziniai bei juridiniai asmenys. Bendrovė yra įmonė, kurios įstatinis kapitalas padalytas į dalis, vadinamas akcijomis. Bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Bendrovės turtas yra atskirtas nuo akcininkų turto. Pagal savo prievoles ji atsako savo turtu. Akcininkai pagal bendrovės prievoles atsako tik ta suma, kurią privalo įmokėti už akcijas. Steigiant AB ir UAB, asmenys sujungia savo lėšas (kapitalą) bendrai veiklai. UAB įstatinis kapitalas negali būti mažesnis kaip 10 tūkst. litų. UAB akcijos negali būti platinamos bei jomis prekiaujama viešai.
    Akcinių bendrovių įstatymas nustato, kad, steigiant bendrovę, pradiniai įnašai už pasirašytas akcijas mokami tik pinigais į kaupiamąją steigiamos bendrovės sąskaitą. Šioje sąskaitoje esančias lėšas bendrovė gali naudoti tik po jos įregistravimo. Bendrovės akcininkais gali būti Lietuvos Respublikos ar kitų valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie įstatymų nustatyta tvarka turi įsigiję bent po vieną bendrovės akciją. Kiekvienas akcininkas bendrovėje turi tokias teises, kokias suteikia jam nuosavybės teise priklausančios bendrovės akcijos. UAB privalomi valdymo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas ir administracijos vadovas.
    Uždarosiose akcinėse bendrovėse auditas privalo būti atliekamas, jei jos tenkina ne mažiau kaip dvi iš šių sąlygų: pardavimų pajamos viršija 10 mln. litų per ataskaitinius finansinius metus; vidutinis sąrašinis darbuotojų skaičius per ataskaitinius finansinius metus yra ne mažesnis kaip 50; balanse pateikta turto suma viršija 5 mln. litų.
     
    UAB registravimas

     
     
    Steigiamos įmonės steigėjas prašymą įregistruoti juridinį asmenį ar jo padalinį ir įmonės steigimo dokumentus pirmiausia turi pateikti notarui, kuris tvirtins duomenų tikrumą ir steigimo dokumentų atitikimą įstatymų reikalavimams. Labai svarbu yra tinkamai pasirengti įmonės įregistravimui. Taigi žingsniai koks maždaug turėtų būti eiliškumas:
    1. Pirmiausia bendrovės steigėjai turi sudaryti steigimo sutartį.(Pvz.: Steigimo sutartis). Sudarę steigimo sutartį ją būtina pristatyti notarui, kad šį dokumentą patikrintų ar jis teisiškai tvarkingas ir jį patvirtintų;
    2. Po to su šia steigimo sutartimi reikia eiti į banką ir atsidaryti bendrovės kaupiamąją sąskaitą, kurioje bus kaupiamas pradinis kapitalas;
    3. Tadai visi būsimi akcininkai turi įnešti savo dalį pinigų į kaupiamąją sąskaitą ir pasidaryti banko pažymą apie kaupiamojoje sąskaitoje įmokėtus pradinius įnašus;
    4. Susigalvoti UAB pavadinimą ir jį užregistruoti Valstybiniame Patentų Biure.
    5. Tada atlikus šiuos žingsnius reikia parengti visus su tam tikros teisinės formos įmonės steigimu susijusius dokumentus:
    • Prašymas registruoti juridinių asmenų registre (JAR-1);
    • Paruošti įstatus(3 egzemplioriai; Pvz.: UAB istatai);
    • Savininko sutikimas suteikti patalpas juridinio asmens buveinei. Patalpų savininkui, pačiam steigiančiam juridinį asmenį, pažyma apie patalpų suteikimą nereikalinga, tačiau būtina pateikti dokumentus, patvirtinančius jo nuosavybės teises į šias patalpas.
    • Steigiamojo susirinkimo protokolas ir jo priedas;
    • Dokumentai, patvirtinantys duomenis apie steigėjus, išrinktus (paskirtus) valdymo ir priežiūros organų narius, asmenis, galinčius sudaryti sandorius juridinio asmens vardu, jų teisių ribas.
    • Dokumentas, patvirtinantis, kad akcinės bendrovės akcijos yra registruotos Vertybinių popierių komisijoje.
    • Banko pažyma apie kaupiamojoje sąskaitoje įmokėtus pradinius įnašus
    • Kai kuriuos dokumentus, jei reikalauja Lietuvos valstybės įstatymai:
    a) Licencija (leidimas), jei pagal įstatymus licencija (leidimas) turi būti išduota iki juridinio asmens įsteigimo.
    b ) Konkurencijos tarybos leidimas, jeigu jis turi būti išduodamas Konkurencijos įstatymo nustatyta tvarka.
    c) Turto vertinimo ataskaita, jeigu steigėjas akcijas iš dalies apmoka nepiniginiu įnašu.
    d) Jeigu pavadinime vartojamas Lietuvos Respublikos oficialusis ar tradicinis (trumpasis) valstybės pavadinimas – teisingumo ministro leidimas vartoti valstybės pavadinimą.
    e) Jeigu pavadinime vartojamas žodis „katalikų“ – rašytinis Katalikų bažnyčios vadovybės (vyskupo) sutikimas.
    f) Kiti dokumentai, patvirtinantys, kad įstatymuose ar steigimo sandoryje nustatytos prievolės yra įvykdytos ir atsirado įstatymuose ar steigimo dokumentuose numatytos aplinkybės ir akcinę bendrovę įregistruoti galima.
     
     
    Užpildžius visus reikiamus dokumentus, reikia eiti pas notarą, kad visus dokumentus patikrintų ar jie teisiškai yra tvarkingi ir kad tuos dokumentus patvirtintų. Notarui patvirtinus visus dokumentus, su jais reikia eiti į Registrų centrą.
    Be šių dokumentų, Registrų centre steigėjai privalo užpildyti dar šias formas:
    • Vienasmenio valdymo organo formą(JAR-V-OV);
    • Taisykles, pagal kurią asmenys veikia juridinio asmens vardu(JAR-T);
    • Asmens, turinčio teisę sudaryti sandorius, parašo pavyzdžio(JAR-PP)
    Pateikius kvituką, kad sumokėta suma už UAB registravimą, jusų bendrovė yra įregistruojama. Kol įmonė bus įregistruota reikia laukti maždaug savaitę.
    Iš Registrų centro gavus įmonės pažymejimą, reikia eiti į antspaudus gaminančią firmą ir pasigaminti savo bendrovės antspaudą.
    Kai antspaudas jau irgi pagamintas, tada su visais registravimo dokumentais ir su antspaudu reikia eiti į banką ir ten savo einamąją, sąskaitą kurioje yra pradinis kapitalas reikia pakeisti į bendrovės kaupiamąją.
    Tada įmonė yra įregistruota ir jau gali pradėti savo veiklą.
     
    Be pradinio kapitalo, dar jums reikės sumokėti šias sumas registravimo paslaugas:
    • Firmos pavadinimo užregistravimas – 80LT;
    • Firmos pavadinimo patikrinimas ar tokio nėra duomenų bazėje – 40LT;
    • Notaro paslaugos – 350-450LT;
    • Mokestis registrų centrui – 120LT;
    • Antspaudo darymas – 60-90LT.
  15. Patinka
    Eitaras sureagavo į Isyankar Alkoholizmas - nuodėmė ar liga?   
    Priežastis paprasta - alkoholis man nėra skanus, tai kodėl jį turėčiau gerti? Dėl ko? Atsipalaidavimo? Sugebu atsipalaiduoti ir be jo. Man nereikia gerti "ant drąsos", kad būčiau linksma, sugebėčiau bendrauti ar šokti, bet kaip ir daugeliui lietuvių tau, matyt, šventė be alkoholio - ne šventė ar ne? :) Mano tėvai negeriantys, vyras negeriantis, jo tėvai, seneliai abstinentai. Na ir nesijaučia labai nuskriausti ar prarandantys gyvenimo džiaugsmą. Sutinku, kad mūsų šventės gal ir nėra tipinės lietuvių skoniui, kai kurie išviso akis išpūtę žiūri: "o tai ką jūs per naujus negeriat??? o tai ką veikiat?" :D Lygiai taip pat galėčiau pasakyti dešimt metų gyvenu nevalgydama krevečių, nes man jos neskanios, bet aišku tu gali išvedžioti, kad priežastis ta, jog "noriu pasirodyti GERESNĖ už kitus", todėl jų nevalgau. Aš nenurodinėju kitiems kaip gyventi, atėjusi į kito žmogaus šventę jį gerbiu ir neprimetu savo idėjų, neaiškinu, jog "žinai, gal tu švęsk savo balių be alko, nes aš taip švenčiu", bet suprantu toks gyvenimo būdas nėra nei populiarus, nei suprantamas daugumai, todėl nesistebiu ir tam tikra tavo išreikšta panieka.
  16. Patinka
    Eitaras sureagavo į HOST321 Verslo plano vadovas   
    Šiandieną beieškodamas kažko internete, užmačiau puikų vadovą kaip parašyti verslo planą.
     
    Kadangi VERSLO PLANO, SKIRTO BANKŲ PASKOLOMS GAUTI IR RIZIKOS KAPITALO FONDAMS PRITRAUKTI RENGIMO VADOVO aprašymas iš tiesų didelis, apima 22 A4 puslapius tai čia pateikiu tik turinį, o visą kitą informaciją galite parsisiųsti PDF formatu.
     
    Už šį turinį reiktų padėkoti: Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centrui.
     
    TURINYS
     
    1. ĮVADAS 3
    2. VERSLO PLANO TURINYS 5
    2.1. Tipinis verslo plano turinys 5
    2.2. Santrauka 7
    2.3. Finansų planas 8
    3. VERSLO MODELIS 9
    3.1. Galimybė 11
    3.2. Rinka 14
    3.2.1. Rinkos analizė: tikslinės rinkos dydis ir augimo potencialas 15
    3.2.2. Konkurentų analizė – pozicionavimas konkurentų atžvilgiu 16
    3.2.3. Platesnio konteksto analizė 17
    3.3. Reikalingi instrumentai ir ištekliai 18
    3.3.1. Rinkodaros planas 19
    3.3.2. Verslo sistema ir vadybos komanda 19
    3.3.3. Finansiniai ištekliai 21
    3.3.4. Rizika: pagrindinių prielaidų akcentavimas 21
    4. IŠVADOS 22
     
     
    verslo_plano_vadovas.pdf
     
    Gero skaitymo:)
  17. Patinka
    Eitaras sureagavo į Kamile Kaip rašyti samprotaujamąjį rašinį?   
    TRUMPA ĮŽANGA
     
    Už akių užkliuvo dar viena tema ir keli pranešimai apie tai, kad lietuvių kalbos egzaminas su tuo prakeiktu rašiniu - misija neįmanoma. Nors ir yra parašyti keli straipsniai apie tai, kaip (gerai) išlaikyti lietuvių egzaminą, rašant samprotaująmą rašinį, visgi jaučiu, kad turiu ką papasakoti ir pati - galbūt ir todėl, nes žinau - uždarbis.lt kažkiek prisidėjo prie to, kad vis dėl to išlaikiau tą egzaminą, neperskaičius nė vienos rimtos privalomos knygos (tik apysakas/apsakymus,eilėraščius). Taigi, jei esi būsimas/esamas abiturientas ir nori (gerai) išlaikyti egzaminą bei ruošiesi rašyti sampr. rašinį, perskaityk ar bent akim permesk straipsnį - tikiuosi, bent kažkuo padėsiu. Gero skaitymo!
     
    ĮVADAS
     
    Visų pirma, manau, reikėtų paminėti - straipsnyje labiau akcentuosiu tai, kokios struktūros reikėtų laikytis rašant rašinį, kaip išvengti stiliaus klaidų bei kaip "sudominti" vertintoją, kad jis nepastebėtų, kad nebuvai pats uoliausias mokinys ir neperskaitei tų 500 puslapių apie kunigo emocinius išgyvenimus ar n+1 knygos apie tai, kaip sunkiai laukuose dirba žmonės, o kaimo gyvenimas - tai ne tik šokiai ir linksmybės. Vėlgi, jei ieškai patarimų kaip konspektuoti knygas ar nori rasti naudingos medžiagos egzaminui, siūlau aplankyti šią temą ir perskaityti visus pranešimus, nes buvę abiturientai nemokamai (čia parduoda) dalinasi savo sukaupta medžiaga. Taip pat perskaityk visą šiątemą, yra keli mano komentarai apie rašinius/pastraipas (oh well, aš ne mokytoja, tik komentavau, kaip, mano manymu, reikėtų rašyti).Tikiuosi, kas nors pravers.
     
    (Taip pat noriu pasakyti, kad čia tik MANO patirtis su lietuvių VBE ir MANO nuomonė, kaip efektyviai reikėtų pasiruošti rašiniui (struktūros atžvilgiu). Jei Tave mokytoja moko, kad reikia rašyti kitaip - tai geriau taip ir daryk ir tikėkis, kad rašinio vertintoja, tikrinanti Tavo darbą, yra tokios pat nuomonės, kaip ir Tave mokanti mokytoja.)
     
    BENDRAI
     
    Jau turbūt žinai, kad lietuvių kalbos rašinyje reikės parašyti bent 500 žodžių, o remtis bent vienu iš trijų skliausteliuose nurodytu autoriumi. Jei nesiremsi nė vienu iš pateiktų autoriumi, tačiau temą atsakysi idealiai, nepadarysi nė vienos gramatikos klaidos, o stilius tiesiog blizgės - vistiek egzamino neišlaikysi. Taip pat ir su žodžiu skaičiumi - jei neparašysi bent pusės (o tiek tikrai parašysi, jei laikysiesi mano (ir daugumos mokytojų, bet jos, deja, dažniausiai 'normaliai' nepaaiškina) rekomenduojamos struktūros) tiek - egzamino neišlaikysi. Truputį kvaila, bet ką darysi - turbūt čia tokia mini apsauga, kad neateitum su jau parašytu rašiniu bendra tema ir nepritaikytum jo siauresnei temai.
     
    NUO KO PRADĖTI?
     
    Vieno konkretaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes visiems rašinys rašosi skirtingai. Dalinuosi tik tuo, kaip rašau aš pati.
     
    Visų pirmą, perskaitau temą ir pasibraukiu 'raktinius' (svarbiausius) žodžius, iškeliu probleminį klausimą. Tada - sugalvoju teiginius. Jei rašysi trijų dėstymo pastraipų rašinį, siūlau sugalvoti 4 teiginius ir silpniausią - išbraukti. Sugalvojus teiginius mąstau, kuo galėčiau remtis: autorius, kūrinys, koks kūrinio parašymo kontekstas? Kai visą tai turiu, pradedu rašyti įžangą.
     
    Kiti žmonės daro atvirkščiai - pirmą sugalvojo autorius, kūrinius ir tada pagal tai galvoja teiginius - nežinau, čia priklauso kaip kam patinka ir nuo to,kiek kūrinių esi perskaitęs. Esmė ta, kad siūlau nepradėti rašyti įžangos be aiškių teiginių, tada, manau, nebus minties šuolių ir bus aiškesnis/įtaigesnis perėjimas nuo įžangos prie dėstymo.
     
    KAIP REIKIA SUPRASTI, KURIS ŽODIS TEMOJE - RAKTINIS?
     
    Kaip ir minėjau aukščiau, tik perskaitęs tema nepradėk rašyti įžangos - visų pirma "susibraukyk"/"susinumeruok" žodžius pagal svarbą - taip turėsi aiškią viziją, į kurią pusę Tavo rašinys turi "eiti", ką svarbiausia paminėti antrame įžangos sakinyje.
     
    Pasisekė tiems, kurie turi gabumą iškart pamatyti ko reikalauja tema. Deja, ne visi tai geba, todėl siūlau vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis:
     
    1) Jei tema formuluota klausimu, tai gali iškart nubraukti pirmą sakinio/temos žodį ("Ar", "Kodėl", "Kas", "Ką" ir t.t" ), nes jis TIKRAI nebus raktinis žodis
     
    2) Dažniausiai (arba greičiausiai visada) svarbiausias raktinis žodis - daiktavardis. Daiktavardis - tai "daiktas", žodis atsako į klausimą "kas tai?". Pavyzdžiui: tėvynė, siela, meilė, maištininkai, pareiga, ištikimybė ir įvairūs šių žodžių linksniai. Bėda yra ta, kad dažniausiai temoje yra daugiau nei vienas daiktavardis (pavyzdžiui, praietų metų tema: "Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas?" turi net 3 daiktavardžius: "atlaidumas", "žmogaus" ir "bruožas". Mano supratimu, lengviausias būdas atskirti svarbiausią raktinį žodį, tai įsivaizduoti, kaip skambėtų tema, jei to žodžio išvis nėbūtų - tiesiog skaitant temą jį praleisti ir pagalvoti ar būtų apie ką rašyti, jei toks žodis temoje negzistuotų arba jį pakeitus kitu, tema įgautų visai kitą prasmę. Pavyzdžiui "ar kažkas - silpno žmogaus bruožas" (=Ar neatsakomybė - silpno žmogaus bruožas?). Visiškai pakeičia prasmę, tiesa? Jei išimtumėte "bruožas" ar "žmogaus", vistiek rašinyje reikėtų kalbėti apie atlaidumą, bet jei išimi iš temos "atlaidumas" - jau tema visiškai pasikeičia, TODĖL ŠIS ŽODIS IR YRA RAKTINIS .Kai susirasi pagrindinį raktinį žodį, jį galėsi (ir turėsi) panaudoti ĮŽANGOJE - apie tai, truputį vėliau.
     
    3) Kai susirandi svarbiausią daiktavardį, ieškok apibūdinimo, nukreipiančio apie ką reikia kalbėti rašinyje. Dažniausia tas žodis parodo rašinio kryptį, susiauriną temą: "SKIRTINGOS epochos", "SILPNAS žmogus", "vaizdavimo KAITA", "Humaniškumas - ESMINIS žmogaus gyvenimo principas" ir t.t. Kartais tokio žodžio nėra - tai reiškia, kad gali pats nulemti savo rašinio kryptį arba pati tema jau būna susiaurinta. Pavyzdžiui: "Kodėl pasauliui reikia maištininkų?" - juk nekalbėsi, kad pasauliui nereikia maištininkų, nes jie silpni, arogantiški, nes pati tema tau jau nurodo apie ką reikės kalbėti. Šį raktinį žodį dažniausiai reikia panaudoti paskutiniame įžangos sakinyje - probleminiame klausime, bet apie tai taip pat vėliau straipsnyje.
     
    4) Nepamirškite pažiūrėti ar temoje nėra "aplinkybių", nurodančių apie ką reikia kalbėti. Pavyzdžiui, žodžių: "šių dienų" ("ar šių dienų žmogus gali būti laimingas?"), "visą laiką" ("kodėl asmuo turi tobulėti visą laiką") ir t.t, nes šie žodžiai, kaip ir minėjo Tomas, tampa labai svarbūs.
     
     
    STRUKTŪRA
     
    Rekomenduoju rašyti įprastinį penkių (keturių) pastraipų rašinį - taip ir pačiam bus lengviau ir vertintojui priimtiniau, kadangi viskas paprasta ir struktūriška.
     
    Taigi, Tavo rašinys turėtų susidėti iš trijų dalių ir penkių (keturių) pastraipų:
     
    1. ĮŽANGA
    2. DĖSTYMAS - I teiginys,
    DĖSTYMAS - II teiginys
    DĖSTYMAS - III teiginys (nebūtina, jei manai, kad pakankamai išplėtojai temą ir peržengei 500 žodžių ribą)
    3. IŠVADOS/APIBENDRINIMAS
     
    Sakoma, kad geriausia dėstymo pastraipas numeruoti tokia tvarka: stipri, silpniausia bei stipriausia (dramblio šeimos principas, ar kaip jis ten vadinasi...), tačiau vėlgi - jei Tau tavo teiginys/pastraipa atrodo stipriausias, nereiškia, kad ir vertintojui jis toks pats bus, juk kiekvieno nuomonė skirtinga, todėl nesiūlau į tai kreipti dėmėsio, nors pati II dėstymo pastraipą dažniausiai rašydavau tokią, kurioje nesiremiu literatūra, o teiginį argumentuoju istorija (dažniausiai), spektakliu ar matytu filmu (retai taip dariau (arba greičiausiai niekad), bet sako, kad irgi geras argumentas). Jei nori remtis tokiu pastraipų išdėstymo principu, SIŪLAU:
     
    I dėstymo pastraipa - remiamasi literatūra (autoriumi ar jo biografija, bet NEBŪTINAI 'privalomu' t.y. gali remtis ir užsienio rašytoju, 'neprograminiu' lietuvių rašytoju, "programiniu" lietuvių rašytoju, bet ne iš "skliaustelių" ir tt.
    II dėstymo pastraipa - argumentuoji istorija, kultūra (menu), matytu filmu ar savo patirtimi (mažiausiai svarus argumentas)
    III dėstymo pastraipa - "stipriausia", todėl joje reikėtų remtis privalomu autoriumi iš skliaustelių.
     
    O dabar konkrečiau apie kiekvieną dalį: įžangą, dėstymą ir apibendrinimą....
    KAIP RAŠYTI ĮŽANGĄ?
     
    Turbūt visiems teko girdėti apie tai, kad darbdavys, pamatęs Tavo CV, jam skiria 30 sekundžių ir iškart nusprendžia: patikai jam ar ne - panašiai yra ir su rašiniu. Pirma rašinio dalis svarbiausia ir tik ji lemia ar darbą skaitys su susidomėjimu, ar todėl, kad reikia. Sakysite, kad mokytojai privalo vertinti objektyviai (ką jie, turbūt, ir daro), bet nepamirškite vieno svarbiausio fakto - žmogiškumo. Juk turbūt sutiksite, kad palankiau atsiliepiate apie knygą/filmą, kuris 'užkabino' nuo pirmų eilučių/minučių. Taip yra ir su rašiniu - privalu įžangoje padaryti gerą įspūdi.
     
    Kaip taip padaryti?
    1. Aiški, logiška struktūra
    2. ĮDOMUS pirmasis sakinys (citata, palyginimas, parodymas, kad žinai daugiau nei Tavęs reikalauja 12 klasės kursas)
    3. Kryptingas probleminis klausimas paskutiniame sakinyje.
     
    Kaip atrodo įžangos struktūra?
    Įsivaizduok, kad įžanga - tai lyg piltuvėlis - pradedi rašyti ne konkrečiai,kalbi apie temą, bet kartu ir apie orą, o įžangos pabaigoje keli probleminį klausimą, kuris glaudžiai susijęs su duotąja tema - žodžiu, iš pradžių viskas plačiai, o link 'galo' siaurėja (žr. paveikslėlį)
    http://i58.tinypic.com/v7gpc1.png
     
    Pirmasis sakinys - įvadinis, 'paplaukęs', nieko konkrečiai apie duotą temą nepasako, bet kartu įdomus ir negirdėtas. Ką turiu omeny teigdama 'negirdėtas' - jei žinai citatą, istorinį faktą, patarlę, kuri yra bent iš dalies susijusi su tema (pavyzdžiui, darbas, vertybės ir t.t) - panaudok ją kaip gražų įvadą į rašinį.
    Pažįstų daug abiturientų, kurie griebasi šiaudo - temoje suranda raktinį žodį ir pirmąjį sakinį rašo maždaug taip:
    "Dabartinis lietuvių kalbos žodynas, "RAKTINIS ŽODIS" apibūdina kaip ......." - galbūt irgi neblogai taip pradėti darbą, ypač turint omenyje, kad galėsite naudotis žodynais, tik atsargiai, kad nenutiktų kaip čia:). Vėlgi, reikia atminti, kad daug žmonių taip daro, todėl nemaža tikimybė (oh, well, gal ir maža), kad vertintoja perskaitys dvi vienodas rašinio pradžias - gerai, jei Tavo perskaitys pirmą, o jei tavo rašinys bus "antras"? Žinoma, jei NIEKO nesugalvoji, tai pasinaudok tuo žodynu ir parašyk - blogiau nebus, tik svarbu, atrink tinkamą raktinį žodį.
     
    Antras/trečias įžangos sakinys - privedi prie temos, gali paminėti raktinius žodžius, konkretini (atsimink piltuvėlio struktūrą).
     
    Paskutinis įžangos sakinys - PROBLEMINIS KLAUSIMAS! Probleminis klausimas - tai tavo rašinio kryptis, jis parodo, kokie teiginiai bus rašinyje. Probleminio klausimo perrašyti NEGALIMA nuo pavadinimo!!! Tarkime, jei rašinio tema "Ar tėvynė - tai didžiausia vertybė", reikėtų performuluoti ir susiaurinti iki "KODĖL tėvynė yra (nėra) didžiausia vertybė?". Jei rašinio temoje jau yra 'susiaurinta',pavyzdžiui, kaip buvo pernai VBE: "Kodėl pasauliui reikia maištininkų?", reikia tema perfomuluoti savais žodžiais. Tarkime, kelti klausimą taip (ar kitaip, svarbu - nenukrypti nuo temos): "Kodėl gyvenimas be maištininkų - tai tik egzistavimas?/ Kuo svarbūs maištininkai šiam pasauliui? ir tt"
     
    Taip pat reikėtų nepamiršti, kad probleminis klausimas - tai "klausimas" kiekvienai dėstymo struktūrai, nes būtent pirmasis visų trijų dėstymo pastraipų teiginys - tai 'atsakymas' į probleminį klausimą. Viskas atrodo maždaug taip:
     
    http://i61.tinypic.com/2zxo6ir.png
     
    Kad geriau suprastumei įžangos struktūrą, pateikiu kelis savo rašytų įžangų pavyzdžius (žinoma, pavyzdžiai nėra idealūs, bet turbūt aiškiau paaiškins, ką turiu omeny šnekėdama apie įžangos struktūrą). Skirtingomis spalvomis "nuspalvinau" pagal tai, koks sakinys yra koks (žr. aukščiau, kur kalbėjau apie įžangos struktūrą sakiniais:
     
    - „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“
    Seniausioje žmonijos knygoje – Biblijoje – teigiama: „Dievas pasaulį sukūrė per šešias dienas, o septintą – ilsėjosi“. Deja, mūsų tėvynė nebuvo sukurta kažkam spragtelėjus pirštais – ištisus šimtmečius protėviai kovojo dėl laisvės, o kiekvienas išlietas kario kraujo lašas priartindavo prie svajonės išsipildymo – nepriklausomos Lietuvos. Atrodytų, kad daugiau mums, šių dienų lietuviams, nieko negali trūkti – turime tą išsvajotąją laisvę. Tačiau ar to užtenka? Manau, ne. Taigi, kodėl nuolat svarbu „kurti ir lipdyti“ tėvynę?
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    - Ką žmogus atranda prarasdamas?
    Sakoma, kad gyvenimas – tai lyg ilga kelionė, kuri yra kupina atradimų ir praradimų, kurių dėka žmogus tobulėja dvasiškai. Vienas turtingiausių pasaulio žmonių, Donaldas Trampas, yra pasakęs: „Kartais pralaimėdamas mūšį, žmogus atranda naujų būdų kaip laimėti karą“ – perfrazuodama šią mintį galiu teigti – tik atsisakydami kai kurių dalykų ir taip palikdami savo komforto zoną, galime gyvenime atrasti kažko naujo ir neįprasto. Taigi, ką asmuo gali atrasti ir pažinti tik tada, kai netenka kitų, kartais brangių ir svarbių, dalykų?
     
    KAIP RAŠYTI DĖSTYMĄ?
     
    Mano supratimu, viena iš sėkmingai išlaikyto egzaminų paslapčių - tai puiki dėstymo struktūra, kuri leidžia skaitytojui nuosekliai perskaityti rašinį. Turbūt nekartą jau teko girdėti apie tokią dėstymo struktūrą, kuri susideda iš septynių/aštuonių sakinių ir atrodo maždaug taip:
     
    Teiginys->Samprotavimas pagal teiginį, siejant su šiomis dienomis - > Sakinys - tiltas/perėjimas -> Argumentas -> Kontekstas -> (samprotavimas - nebūtina) -> Dalinė išvada
     
    Parašius tokios struktūros pastraipą, nebereikės jaudintis, kaip pasiekti tą 500 žodžių ribą (nes pastraipa susidės mažiausiai iš 120-150 žodžių, tai trys dėstymo pastraipos - jau 400+ žodžių! Taip pat tokia pastraipa yra nuosekli, todėl bus mažiau minties šuolių - stiliaus klaidų.
     
    KAIP ATRODO KIEKVIENAS PASTRAIPOS SAKINYS?
    TEIGINYS - tai pagrindinė visos pastraipos mintis, svarbiausias akcentas. Jis turi atsakyti į probleminį klausimą (kaip rodžiau iliustracijoje aukščiau). Teiginyje nereikėtų vartoti žodžių/žodžių junginių, tokių kaip "mano nuomone/manau/mano supratimu" ir kitokių, nes jie susilpnina teiginį, parodo neaiškią poziciją. Teiginį geriausia formuluoti kaip vientisinį sakinį (be jokių jungtukų ("nes", "kad", "jog", "o" ir t.t)), nes tai taip pat nepasako aiškiai ir konrekčiai, apie ką bus kalbama pastraipoje. Visą "prijungimą"/"sujungimą" (tai, kas būtų po "nes", "o", "kad", "jog") geriau formuluoti kaip samprotavimą - bus aišku, stilistiškai tvarkinga ir gražiai skaitysis.
     
    SAMPROTAVIMAS - neveltui rašinys ir vadinasi samprotavimo, jame reikia atskleisti savo nuomonę, polemizuoti, analizuoti temą. Kaip ir minėjau, parašius teiginį, visas mintis apie tai, ką tuo teiginiu norėjai pasakyti, reikėtų perkelti į "samprotavimo" sakinį (ar sakinius). Šiuose sakiniuose galima (bent kartą rašinyje REIKIA) pavartoti "manau", "mano manymu" ir t.t, kad parodytumei, kad samprotauji. Žinoma, visuose trijuose dėstymo pastraipose, galbūt, to daryti ir nereikėtų, kad nebūtų "sviestas sviestuotas". Sakoma, kad idealu būtų jei savo samprotavimą susietumėte ir su šių dienų aktualijomis, bet jei to padaryti nepavyksta - nieko baisaus, tiesiog gausi mažiau taškų. Dabar pagalvojau, kad jei jau siesi su šiomis dienomis, galbūt pirmą sakinį (ar sakiniod dalį, jei rašysi ne vientisinį) reikėtų samprotauti, o kitą sakinį/dalį sieti su šių dienų aktualijomis. PAVYZDŽIUI:
     
    Tema: Ar darbas yra svarbus žmogui?
     
    Darbas yra viena iš didžiausių vertybių, padedančių žmogui tobulėti (teiginys). Lietuvių liaudės patarlė byloja: "Darbas žmuogų puošia" - dirbdamas žmogu stiprina ir tvirtina savo vertybių sistemą, nes susiduria su įvairiais išūkiais, priverčiančiais jį tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. (samprotavimas) Deja, bet šių dienų žmogus, darbą suvokia tik kaip pinigų šaltinį ir visiškai pamiršta kitokią jo naudą. (privedimas prie šių dienų)
     
    SAKINYS TILTAS - tai sakinys, jungiantis Tavo samprotavimą ir teiginį su argumentu - pasiremimu kūriniu (ar kultūra, Tavo asmenine patirtimi). Jis reikalingas tam, kad nebūtų minties šuolių, viskas skaitytųsi sklandžiai, nebūtų stiliaus klaidos. Pateikiu kelius pavyzdžiuis/šabloną, kaip gali formuluoti savo "sakinį-tiltą":
     
    -Apie tokią pat promblemą kalbėjo ir ** amžiaus rašytojas XX (savo) kūrinyje (romane, dramoje, eilėraštyje) "YYY".
     
    -Ši problema - tai ne tik šių dienų visuomenės yda, bet ir ** amžiaus žmonių aktualija - ją aptarė ir to meto rašytojas XXX kūrinye "YYY".
     
    -TEMOS RAKTINIS ŽODIS buvo plačiai aptarta ir kažkelinto amžiaus rašytojo XXX kūrinyje YYY. (pavyzdžiui: "Socialinės nelygybės tema buvo plačiai aptarta ir XVIII a. rašytojo, Apšvietos epochos atstovo, pirmojo lietuviško grožinio kūrinio autoriaus, Kristijono Donelaičio, peomoje "Metai".)
     
    Jei dvi/vieną pastraipą rašysite tokią, kurioje nesiremsite autoriumi, sakinys - tiltas yra vistiek BŪTINAS! Tik siek jį su savo asmenine patirtimi, filmu ar spektakliu.
     
    Taip pat, manau, svarbu, kad sakinys - tiltas atskleistų, kad žinai truputį daugiau nei autoriaus amžių, vardą pavardę ir jo kūrinį: galbūt paminėk epochą, literatūrinę srovę/kryptį ("neoromantikas", "realistas" ir t.t.)
     
    ARGUMENTAS - tai tavo teiginio pagrindimas, įrodymas, kad Tavo teiginys yra svarus. Čia aš nelabai kuo galiu ir padėti: turi pats būti perskaitęs ir žinoti kūrinius, spektaklius, kino filmus. Svarbiausia - neatpasakoti turinio, o remtis būtent ta vieta, kuri įrodytų Tavo teiginį. Aš pati, kaip ir minėjau, nebuvo pati uoliausia programinių autorių skaitytoja, bet siūlau BŪTINAI perskaityti pagrindines Savickio, Apučio, Biliūno noveles, galbūt dar ką nors trumpo, nes jomis galima remtis beveik betkokia tema (galbūt ne apie tėvynę). Taip pat buvau išmokusi kelias eilėraščių eilutes, nes citavimas - geriausias argumentas ir turinio visiškai neatpasakoji. Jei mokysies citatas, siūlau imti Maironio/Bradžionio eilėraščių apie tėvynę, Marcinkevičiaus "Mažvydo" paskutinės scenos, kur skanduoja "Lie-Tu-Va" pilietiškumo temai, Salomėjos Nėries iš rinkinio "Prie didelio kelio" apie dvasinius išgyvenimus. Vėlgi, svarbu paminėti, kad argumentavime svarbiausias ne pats pasirėmimas, o tavo komentaras, įrodantis, kad būtent tame kūrinyje/filme/socialinėje situacijoje nutiko būtent taip, kaip tu teigi savo teiginyje.
     
    KONTEKSTAS - didžiausias dvyliktokų priešas, nes nevisi supranta, kas čia per daiktas. Nereikėtų dėl jo išvis nerimauti, nors jis ir dažnai akcentuojamas, už jį skiria tik trys taškus. Bent vieną tašką, jei paminėi amžių/epochą, kūrinio parašymo aplinkybes - tikrai gausi. Mano supratimu, daugiau taškų gausi tada, kai pritemsi kūrinio parašymo kontekstą prie savo temos, argumentavimo ir samprotavimo. Tarkime, jei rašinys apie žmogaus/tautos nelaisvę, konteksto sakinyje (ar sakiniuose) paminėsi, kad kūrinys buvo būtent sukurtas lietuviško žodžio draudimo metu, Lietuvai būnant carinės Rusijos sudėtyje ir t.t.
     
    SAMPROTAVIMAS 2 - aš niekada jo nerašau, nes man visad užtenka žodžių tiek, kiek yra pastraipoje, bet čia turbūt toks kaip mini apibendrinimas, vienas sakinys apie argumentą+temą, greičiausiai.
     
    DALINĖ IŠVADA - tai pastraipos mini apibendrinimas, vienas vientisinis sakinys, parodantis, ką norėjai pasakyti visa pastraipa. Dabar jau nepamenu, bet, man rodos, aš tiesiog perfrazuodavau savo teiginį ir jį susiauridnavau. Patariu kiekvieną dalinę išvadą pradėti jungiamaisiais žodeliais "taigi" ar "vadinasi", nes jie parodo, kad apibendrini darbą. Jei rašai trijų dėstymo pastraipų rašinį, siūlau, kad labai nesikartotų visur "taigi", rašyti pirmoje pastraipoje "taigi", antroje "vadinasi" ir trečioje - vėl "taigi". Nepamiršk, kad čia įterpinys, todėl skiriamas kableliu.
     
    Pridedu kelis savo rašytas pastraipas, kad parodyčiau, kaip visa ši struktūra atrodo "praktikoje". Nežinau kaip jums, bet bent jau man, tikrai, dėl šios struktūros, nesijaučia didelių minties šuolių. Ir vėl nuspalvinau sakinius taip, kokie, pagal paskirtį, jie yra (raudona - teiginys, žalia - samprotavimas, mėlyna - sakinys tiltas, violetinė - argumentas, bordo - kontekstas, rožinė - dalinė išvada):
     
    - „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“
     
    Visų pirma, žmogus, prisidėjęs prie tėvynės kūrimo, labiau ją vertina bei gerbia. Patys brangiausi dalykai asmeniui yra tie, į kurių kūrybos procesą buvo įdėta daugiausia pastangų, darbo bei meilės. Ne veltui yra sakoma – sunaikindamas tai, ką sutvėrei – sunaikinsi dalelę savęs. Prie tėvynės kūrimo bei puoselėjimo prisidėjo ir žinomas lietuvių poetas, dramaturgas Justinas Marcinkevičius.Poeto eilėraščių lyrinis „aš“ - jausminga asmenybė, išgyvenanti sunkius pokario laikus, tačiau gerbianti ir sauganti brangiausią turtą – tėvynę, kurią pats kūrė. Just. Marcinkevičiaus eilėraštyje „Aš savo širdį pasivaikščioti išleisiu“ lyrinis subjektas prašo: „Aš prašau: tik nesumindžiokit širdies“. Širdis – tai gyvybės pagrindas, todėl ją galima prilyginti gimtajai šaliai – netekę jos, sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą, todėl širdį, kaip ir tėvynę, reikia puoselėti. Savo požiūrį apie niekada nenutrūkstanti šalies kūrimą Just. Marcinkevičius išsakė ne tik savo kūryba, bet ir konkrečiais darbais: būdamas Lietuvos Nepriklausomybės Sąjūdžio nariu, jis ragino Lietuvos žmones ištrūkti iš SSRS gniaužtų ir „kurti bei lipdyti“ Lietuvą tokią, kurioje visiems būtų gerą gyventi. Taigi, žmonės nėra nemirtingi – atsiranda vis naujos kartos, kurios „lipdo“ tėvynę – taip yra išsaugoma pagarbos ir meilės jausmas gimtajam kraštui.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    - Ką žmogus atranda prarasdamas?
    Visų pirma, žmogus, prarasdamas savo artimus, atranda kitus žmones, kurie tampa ne ką mažiau svarbia jų gyvenimo dalimi. Mano nuomone, kiekvienas sutiktas žmogus mūsų gyvenime palieką gan svarbų pėdsaką ne tik mūsų atmintyje, bet ir formuoja vertybių sistemą, moralines nuostatas bei supratimą apie gyvenimo dorybes bei blogybes. Nenuostabu, kad praradus artimą atrodo – praradai ir dalelę savęs, todėl naujų žmonių ar jau pažįstamų asmenų naujų būdo bruožų pažinimas – tai lyg naujas vėjo gūsis žmogaus gyvenime, padedantis pamiršti prarastų žmonių sukeltas nuoskaudas. Apie tai, ką žmogus atranda prarasdamas, rašė ir XIX a., realizmo atstovas, rašytojas Jonas Biliūnas savo novelėje „Ubagas“. Novelės veikėjas Petras Sabaliūnas, praradęs savo šeimą dėl savanaudiško sūnaus elgesio, sunkiame gyvenimo kelyje atranda tokius žmones kaip kūrinio pasakotojas, kurie net patys savo daug neturėdami, gali pasiūlyti bent „duonos riekę“. J. Biliūno biografija – tai dar vienas pavyzdys, kad žmogus gali atrasti daug net ir tada, kai praranda: negavęs leidimo grįžti mokytis į Tartu universitetą, rašytojas persikėlė į Leipcigą, o vėliau – į Ciurichą, kur ir parašė vieną iš reikšmingiausių savo kūrinių – alegorinę pasaką „Laimės žiburys“. Vadinasi, žmogus, prarasdamas artimo palaikymą ir meilę, atranda kitus, kurie mielai ištiesia pagalbos ranka tada, kai jos labiausiai reikia.
     
    GALIAUSIAI - KAIP REIKIA PARAŠYTI APIBENDRINIMĄ?
     
    Visų pirma, svarbu pasakyti, kad jei įžanga turi būti piltuvėlio formos/struktūros, tai išvada - atvirkščiai, yra "apversto" piltuvėlio formos. Tai reiškia, kad pirmas išvados sakinys siauras, glaudžiai susijęs su tema, o vėlesni sakiniai yra abstraktesniai, labiau apie orą nei apie konkrečią temą.
     
    Reikėtų paminėti, kad yra dvi nuomonės, kaip reikėtų parašyti apibendrinimą/pabaigą/išvadą. Aš pamėginsiu trumpai jas apžvelgti, o Tu, žinoma, gali pasiimti tai, kas Tau labiausiai patinka.
     
    I VARIANTAS
     
    Apibendrinimas, kuriame paminimos ir perfrazuojamos VISOS dalinės išvados. Esmė ta, kad sakoma, kad rašinyje parašytos dalinės išvados PRIVALO būti parašytos ir išvadoje - žinoma, jų perrašyti NEGALIMA, reikia perfrazuoti, parašyti kitais žodžiais.
     
    Pavyzdžiui, dalinės išvados buvo tokios:
     
    - Taigi, pilietiškas skatinimas, kurio užuomazgų yra XVI a. lietuvių literatūroje, neišsižadėti savosios kalbos, aktualus ir šių dienų žmogui.
     
    - Vadinasi, pilietiškumas XVIII a. literatūroje skatina ne tik to meto, bet ir šių laikų žmones neišsižadėti pagrindinių vertybių.
     
    - Taigi, meilės tėvynei skatinimas, žmogaus, kaip pilietiškos asmenybės, ugdymas – tai pilietiškumo, sutinkamo XIX – XX a., skiriamieji bruožai
     
    O apibendrinimas atrodo taip (raudonai pabraukiau dalines išvadas):
     
    Apibendrindama darbą norėčiau remtis Lietuvos Atgimimo Sąjūdžio aktyvisto, poeto, visuomeninis veikėjo, Marcelijaus Martinaičio žodžiais „Pilietybė, pilietiškumas nėra uniforma, tik kareivius galima perrengti per vieną parą“ – pilietiškumo jausmo per dieną žmogui neįdiegsi, tam reikalingas kruopštus ir ilgas procesas. Galbūt dėl šios priežasties šiandienos žmogus, išgyvenantis pilietiškumo savyje nebuvimo krizę, turėtų atsigręžti į įvairių laikmečių lietuvių literatūrą, nes būtent joje gausu įvairių pilietiškumo raiškos pavyzdžių. XVI lietuvių autorių kūriniuose pilietiškumas ragina neišsižadėti gimtosios kalbos, Apšvietos epochoje pilietiškumas pasireiškia kalbant apie vertybes ir socialinę nelygybę, o XIX amžiaus pabaigos bei XX amžiaus pradžios literatūroje raginimas mylėti gimtąją šalį atskleidžia pilietiškas idėjas. Juk ne veltui yra sakoma, kad būtent literatūra – tai viena iš svarbiausių mokytojų, nes ji atskleidžia žmonijos paslaptis, buvusias praeityje. Pilietiškumo pagrindų mokydamiesi iš įvairių laikotarpių Lietuvos rašytojų literatūros, mes, šių dienų žmonės, galime būti tikri, kad pilietiškumo pamoką išmoksime teisingai.
     
     
    II VARIANTAS:
     
    Kiti mokytojai teigia, kad to, ką jau minėjai rašinyje, dar kartą kartoti NEREIKIA! Todėl išvada turi būti tiesiog viso rašinio apibendrinimas, pagrindinės minties suformulavimas, gražus užbaigimas, panaudojant citatą ar patarlę.
     
    Aš niekada nerašydavau dalinių išvadų, bet jei reikėtų laikyti VBE iš naujo - galbūt ir rašyčiau, nes man, pavyzdžiui, tai atrodo struktūriškai gal netgi tvarkingiau.
     
    Be to, svarbu paminėti, kad kai kurie mokytojai teigia, kad išvadoje reikia būtinai cituoti TĄ PATĮ AUTORIŲ, kuriuo rėmeisi ir įžangoje - vien tam, kad sukurtumei rašinio rėmus. Mano supratimu, tai didžiausia nesąmonė, nes riboja kūrybiškumą, todėl aš NIEKADA to nesilaikiau.
     
    Taip pat dalinuosi keliomis mintimis, kaip gali pradėti išvados pradžias:
     
    -Apibendrindamas/a norėčiau teigti - ....
    -Apibendrindama rašinį derėtų pasakyti, jog...
    -Apibendridamas rašinį norėčiau perfrazuoti/remtis tokio ir tokio žmogaus žodžiais/lietuvių liaudies patarle
     
    DAR KELI PATARIMAI:
     
    - Pirmajame sakinyje, kuriame mini autoriaus vardą ir pavardę, jis turi būti pristatytas pilnai, be sutrumpinimų. Pavyzdžiui, jei kalbi apie Martyną Mažvydą, pirmajame sakinyje jį ir turi pristatyti pilnu vardu bei pavarde, vėlesniuose - gali trumpunti t.y. rašyti M. Mažvydas. Taip pat noriu priminti, kad Justinas Marcinkevičius yra Just. Marcinkevičius sutrumpintai, o ne J. Marcinkevičius (bus didelė klaida, nes J. Marcinkevičius yra visai kitas autorius).
     
    - Sakiniuose nevartok 'mes' - atsiranda negražus stilius. Asmenį parodo veiksmažodis, todėl įvardis "mes" yra visiškai nereikalingas ir tik gadina stilių.
     
    - Norint, kad pastraipos gražiai jungtųsi tarpusavyje, pastraipų pradžioje rašyk jungiamuosius žodžius/žodžių junginius: "Visų pirma", "Be to", "Taip pat svarbu paminėti, jog", "Vis dėlto" (jei rašai poleminį rašinį (prieštarauji pats sau).
     
    - Išsistudijuok ko tavęs reikalauja egzaminas ir kokiais kriterijais rementis būsi vertinamas
     
    - Turi dar mėnesį laiko - KLAUSK mokytojos, ko nesupranti, aiškinkis ir domėkis. Kvailų klausimų nebūna, o jei mokytoja ragana ir suraukia veidą, vos tik išgirdus klausimą - mažiau kreipk dėmesį, jos toks darbas, ji turi aiškinti, kad nors ir 10001 kartą. Jei negauni iš mokytojos atsakymo ar vistiek nesupranti - konsultuokis su kita mokytoja ar parašyk draugui, ar man čia, temoje bei asmenine žinute. Padėsiu kuo galėsiu
     
    - Jeigu jau žiūrėjai vertinimo kriterijus, tai turbūt pastebėjai, kad būsi vertinamas ne tik už tikslų pasirėmimą kūriniu, bet ir teksto raišką - t.y. stilių, leksiką, sintaksę. Jei nori gauti maximumą (9, berods, taškus) - rašyk įvairias sintaksines struktūras, pamiršk "o", "bet", "kad", "jog" - keisk visą tai į bejungtukius sakinius: brūkšnius, dvitaškius. Parodysi, kad žinai daugiau.
     
    - Stenkis, kad visos trys dėstymo pastraipos būtų vienodo dydžio ('ilgio'?), o įžanga praporcinga apibendrinimui/pabaigai (negali būti įžanga 150 žodžių, o pabaiga - vienas sakinys), nes tai irgi bus vertinama.
     
    - Jei labai jau sunku prisiminti filmą ar dar ką nors 'lengvesnio' būtent duotąja tema, kuo galėtumei pasiremti
    sugalvok filmą/knygą (žinoma, UŽSIENIO RAŠYTOJO ir BŪTINAI ne klasiko) pats ir pritemk prie temos:). Mokytojai ne robotai - visų pasaulio knygų ir filmų nėra perskaitę, todėl būkite orginalūs - aš savo dešimtos klasės rašiniuose prigalvojau mokslinių tyrimų, kad man sklandžiai būtų argumentuojamas rašinys:). Žinoma, čia truputį amoralu ir kiekvieno teisė rinktis, bet kaip ten sako: "Kas nerizikuoja - negeria šampano?". Pažįstu vaikiną, kuris gavo 79 iš LVBE (žinoma, ne iš atnaujinto egzamino) sugalvojęs sau tinkančius kūrinius ir autorius... Tik nepamirškite, kad BŪTINA pasiremti bent vienu kūriniu iš 'skliaustelių' - kitaip tiesiog neišlaikysite egzamino.
     
    - NEPAMIRŠKITE paraštėje pažymėti 500 žodžių ribos, nes gramatika (o gal net ir stilius, loginės klaidos - tiksliai jau nebepamenu) bus vertinamos tik iki 500 žodžių. Beje, jei kas jau žiūrėjote vertinimo normas, turbūt matėt, kad už 30 neparašytų žodžių minusuoja 1 tašką, tai skaičiuodami žodžius atkreipkite į tai dėmesį. Sakoma, kad vertintojai skaičiuoja žodžius maždaug taip: suskaičiuoja kiek yra žodžių pirmoje (ar antroje, nes pirma - 'toliau nuo krašto') eilutėje ir padaugina iš esamų eilučių skaičiaus ir taip maždaug žino, kiek yra žodžių.
     
    - Prisijunkite į šią dievišką FB grupę, kas dar nesate prisijungę - dvyliktokai dalinasi metodine medžiaga NEMOKAMAI - ar gali būti geriau:). Beje, mačiau, kad kalba ne tik apie LVBE, bet ir apie kitus egzaminus. Nepamiršk, kad visada reikia ne tik imti, bet ir duoti - todėl dalinkis ir pats!
     
    Jei dar atsiminsiu, kokių nors paprastų patarimų, padėsančių bent jau iš dalies geriau parašyti tą rašinį, tai papildysiu čia.
     
    IR PABAIGAI...
     
    Dar kartą norėčiau paminėti, kad aprašiau savo patirtį, todėl viso straipsnio nereikėtų priimti už gryną pinigą - jei matai, kad kažkur nusikalbbu, sakau ne taip, kaip turėtų būti - pakomentuok, aš pataisysiu straipsnį ir taip kartu padėsime pasiruošti šių ir kitų metų abiturientams. Taip pat siūlau šioje (ar kitoje, jūsų sukurtoje) temoje dalintis sava patirtimi (savais rašiniais, pastraipomis, įžvalgomis apie egzaminą ir t.t.), nes tik diskusijoje gimsta tiesa. Nereikia jaudintis, kad kiekvienas dvyliktokas yra tavo didžiausias konkurentas: egzaminas kriterinis, o šansai, kad stosite į tą pačią specialybę, yra menki.
     
    Taip pat noriu palinkėti didžiausios sėkmės laikant VBE ir patariu labai "nesinervinti", jei negausite rezultatų tokių, apie kokius svajojate ar galvosite, kad egzaminą parašėte ne taip gerai, kaip tikėjotės - kalbu iš savo patirties. Viskas, galiausiai, nutinka netgi geriau nei buvo tikimasi.
     
    Taigi, sėkmės ir lauksiu temos, kurioje dalinatės puikiais LVBE rezultatais!
  18. Patinka
    Eitaras gavo reakciją nuo Blackbeard Sugalvok šūkį - laimėk 10 Lt   
    Jūsų prekė, mūsų rūpestis. ;D
  19. Patinka
    Eitaras sureagavo į petriux Kaip nugalėti tinginį savyje ir atrasti motyvacijos?   
    Man paskutiniu metu toks tingulys apemes, kad net tingiu perskaityti knyga "kaip atsikratyti tingulio" :D
  20. Patinka
    Eitaras sureagavo į Karolis Kaip nugalėti tinginį savyje ir atrasti motyvacijos?   
    Turbūt labai daug žmonių turi tokią problemą. Ir Tu įvardinai, kur jos priežastis - tiesiog Tu nematai prasmės tame, ką Tau reikia padaryti. Tai visiškai natūralu ir kai kada ar netgi daugeliu atvejų yra teisinga, todėl pirma, ką turi padaryti, susidėlioti prioritetus. Turi aiškiai žinoti, ko Tu sieksi ateityje ir ko Tau konkrečiai tam reikia. Galbūt Tau nebūtina perskaityt kokią knygą, kad galėtum būti geru fizikos specialistu, bet tam Tau būtinai reikia išmokt kūnų mechaninio judėjimo dėsnius? :) Taigi, pastarąjį dalyką keliame į pirmą planą, o likusį - į antrą.
     
    Taigi, mes dabar turim tokią darbų eilutę: išmokti fiziką (1), perskaityti knygą (2). Pirmąjį atlikti būtina, antrasis nėra toks būtinas, tai jeigu nespėsi, galėsi perskaityt santrauką ar pan. Na, supranti... :)
     
    Dabar, kaip prisiversti atlikti šiuos abu dalykus? Kovok su savo tinguliu metodais, kurie Tave akivaizdžiai erzintų. Pvz. vienas iš metodų yra susirašyt visus darbus ant atskirų klijuojamų lapelių (yra maximoj pirkt nedidelių lapukų) ir suklijuot juos visus ant tarkim kompiuterio monitoriaus šono, ant televizoriaus ar bet kur kitur, kurie jie Tave erzintų. Kuo darbas svarbesnis - tuo klijuoji į labiau pastebimą ir labiau erzinančią vietą. Pvz. žiūrėt filmą, kai per vidurį ekrano stovi kažkoks geltonas ar rožinis lapelis su užrašu "Išmokti fizikos formules", šiek tiek užknisa.
     
    Taigi, ką Tu gauni iš šios technikos? Tu galybę darbų, kuriuos meti į antrą planą padarai tarsi vienu tikslu - nuklijuot kažkokius sumautus lipdukus. Ir, kas svarbiausia, čia - Tu iškart matai savo tinginystės pasekmes. Kol Tu tingėsi - tol negalėsi mėgautis savo mėgstamais dalykais pilnai (negalėsi tarkim pilnavertiškai žiūrėti kokio nors filmo). O, kol nenaudoji šio metodo, tų pasekmių iškart nesimato, matosi tik kai darbų neatlieki reikiamu metu, o tas laikas atrodo dar pakankamai tolimas, todėl psichologiškai sukuriama iliuzija, kad galima viską atidėti.
     
    Vėliau paprastai tų lapukų pradeda nebereikėt, nes Tau pradeda patikt tai, ką reikia padaryti. :) Tas darbų atlikimas tampa normaliu dalyku, dingsta noras viską atidėlioti. Bet vėlgi pasikartosiu - būtinai nusistatyk prioritetus. Visose srityse profesionalas nebūsi, todėl koncentruokis į tas, kurios Tau bus reikalingiausios. Kai mokaisi per daug, paprastai pradedi visus dalykus atsiminti paviršutiniškai, kas vėliau virs tokiu fenomenu "kažkur girdėjau, kad yra sinusai ir kosinusai matematikoje, bet kas tai ir kam jie reikalingi neatsimenu". Ir šis dalykas nėra Tavo problema, tai švietimo sistemos problema. :)
     
    Sėkmės!
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...