Pereiti prie turinio

marijus020

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    218
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    marijus020 sureagavo į Siaubakas Žalios Kortos - Green Card Loterija (DV-2020)   
    Kaip gaila, kad tautietis tautiečius nori apgauti...
  2. Patinka
    marijus020 sureagavo į audriuxm Žalios Kortos - Green Card Loterija (DV-2020)   
    Tikiuosi niekas nepasirasys tarnaut uz dyka 22 val per sav, kazkokiai susisukusiai mamulei :)) ale havajai, berniukai, fontaniukai, krokliukai. Niekam nelinkiu krist i tokia avantiura :)
  3. Patinka
    marijus020 sureagavo į SquareOne Žalios Kortos - Green Card Loterija (DV-2020)   
    Pasakos apie standartine praktika ir amerikiete aukle uz dyka "sekancia diena". Naudojasi tautieciu neismanymu ir iesko naivuoliu. Dirbti uz maista ir lova, tai kaip kokiu bernu ar mergu darbas baudziavos laikais. Yikes.
  4. Patinka
    marijus020 sureagavo į Frankenstein Firminiai rūbai. Versace, Burberry, LOUIS VUITTON ir t.t Analogai   
    Niekada nesuprasiu tokių žmonių kurie perka padielkas... Jeigu reikia pirkti padielka, tai aiškiai ne tavo kišenei tas brandas, tai ką čia bandot apgauti, save ar kitus?
  5. Patinka
    marijus020 sureagavo į respo Verslumo skatinimas 2014-2020 – paskola naujai įmonei   
    Mano įmonė neseniai gavo paskolą per verslumo skatinimo programą, tai nusprendžiau pasidalinti patirtimi. Gal kam bus naudinga, nes kai patys ieškojom informacijos šia tema – praktiškai nieko neradom. Bent jau mūsų patirtis parodė, kad naujai įmonei, kurios savininkai neturi NT ar kitų bankams tinkančių būdų užtikrinti paskolai, nėra daug variantų finansavimui gauti. Mes galų gale ėjom per Verslumo skatinimo programą su Lietuvos kredito unija ir Invegos garantija paskolai.
     
    Nemanau, kad verta rašyt ilgą rišlų pasakojimą, tai tiesiog atskirais didesniais ar mažesniais punktais apžvelgsiu tai, kas užkliuvo/nebuvo aišku patiems, ką būtina žinoti ar atkreipti dėmesį.
     
    Kas parašyta žemiau tėra informacija iš mūsų pusės su kuo susidūrėm, tai jei matot neatitikimus, pataisykit. Čia nėra gidas, nėra taisyklių rinkinys, čia tik papildoma informacija tiems, kam tokia paskola yra aktuali. Galbūt padės įsivertint savo pasiruošimą, galimybes ar panašiai.
     
    Pats principas
    Programa finansuojama EU. Paskolą išduoda viena iš LKU grupės unijų. Iki 25.000 eur. Kreiptis gali įmonės, veikiančios iki metų (oficiali paraiška turi būti paduota kol įmonei nesuėjo metai). Paskolą vis tiek reiks kažkuo užtikrinti. Priklausomai nuo sumos ir planuojamo verslo rizikos lygio, gali reikti laiduotojo(-ų), Invega garantijos ar abiejų. Paskola galima iki 10 metų ir su atidėjimu iki 6 mėnesių. Tiek paskolos trukmę, tiek atidėjimą pasirenkat patys.
    http://invega.lt/lt/paskolos/verslumo-skatinimas-2014-2020/
    http://lku.lt/verslui/kreditas-verslui/
     
    Kiek viskas užtrunka?
    Oficialiai viskas vyksta 3 etapais. Visų pirma pateikiama paraiška pasirinktai unijai. Unija duoda krūvą dokumentų, kuriuos reikia užpildyti (įvairios deklaracijos, kitokie dokumentai, ir, žinoma, verslo planas pagal jų paruoštą formą). Tuomet unija per 7 dienas pateikia savo atsakymą (paprastai valdybos posėdžiai būna kartą per savaitę, tai priklausomai kada bus priduoti popieriai, galima tikėtis atsakymo ir anksčiau nei galutinis terminas). Jeigu atsakymas yra teigiamas, tuomet dokumentai siunčiami į centrinę Lietuvos Kredito Uniją bei į Invega. Invega paraiškai taip pat turėsit užpildyti krūvą dokumentų, kur neparašysit nieko naujo, bet tokia procedūra. Tiksliai nežinau kur iš pradžių eina dokumentai – į LKU ar į Invega, bet tiek vieni, tiek kiti kalba, kad jų terminas yra 20 dienų. Realiai reiktų skaičiuoti apie du mėnesius, jei viskas tvarkoje. Mūsų atveju tai buvo 50 dienų (paprastų, ne darbo) nuo oficialios paraiškos pateikimo iki paskutinių dokumentų pasirašymo jau gavus paskolą. Dar pasiskaičiuokit porą savaičių pradinėm konsultacijom ir įvairių kabliukų taisymui verslo plane/paraiškoje.
     
    Kiek viskas kainuoja?
    Visų pirma teikdami oficialią paraišką paskolai, turėsit įstoti į uniją. Įstoti privalo tiek įmonė, prašanti paskolos, tiek jos akcininkai/nariai. Tai tarkim jei yra įmonė ir du akcininkai, teks sumokėti ~240 eurų, iš kurių dalis yra pajaus pavidalu, dalis negrąžinamas stojimo mokestis. Tikslias sumas gausit unijos puslapyje ar pasiskambinę telefonu
     
    Tuomet unijai reikia 10% (anksčiau buvo 20%) pajaus nuo visos paskolos sumos, kurį susigrąžinti galėsit, kai išsimokėsit visą paskolą.
     
    Galiausiai šiek tiek teks sumokėti ir už Invega garantiją – 1% nuo garantijos sumos. T.y. jei prašot 10.000 eurų, Invega garantiją duoda 80%, tai tas vienas procentas skaičiuosis nuo 8000 eurų.
     
    Niekas pinigų jums į rankas neduos ir ilgai pas save nelaikys!
    Čia yra labai svarbus momentas. Nebus taip, kad paskolos sumą gausit į savo banko sąskaitą ir galėsit išleisti kaip panorėję. Jūs iš įmonių, kurių paslaugas/produktus pirksite, gausit (išankstines) sąskaitas-faktūras, kurias siųsit į uniją ir unija darys pavedimą į jų banko sąskaitas. Dėl to rengiant verslo planą labai svarbu lėšas susiskaičiuoti teisingai ir protingai. Taip pat teikiant paraišką reikės pridėti ne tik patį verslo planą su krūva užpildytų formų, bet ir komercinius pasiūlymus visiems daiktams/paslaugoms, kurias ruošiatės įsigyti už paskolos lėšas – tai gali būti realūs komerciniai pasiūlymai, išankstinės sąskaitos faktūros gautos iš vadybininkų ar sąskaitos sugeneruotos el. parduotuvėse. Jų esmė yra parodyti, kad ne patys sugalvojot tas sumas, o jos realiai yra prieinamos rinkoje. Tai taip pat reiškia, kad visas prekes ir paslaugas turėsit pirkti iš legaliai veikiančių pardavėjų – tų, kurie gali išrašyti sąskaitas faktūras. Tiesa, gali būti ir išimčių. Pavyzdžiui jei nuomositės patalpas iš fizinio asmens, jis niekaip negalės išrašyti sąskaitos faktūros. Tuomet paskolos sąlygose jums bus padaryta išimtis, kad už patalpas bus sumokama remiantis patalpų nuomos sutartimi.
    Kitas svarbus dalykas yra tas, kad paskolą turėsit išnaudoti per mėnesį nuo dokumentų pasirašymo. Nespėsit – jūsų problemos – t.y. neišnaudota paskolos dalis jums bus nebeprieinama. Tuo pačiu jei išnaudosit ne visą paskolą (pvz kažką įsigysit pigiau nei planavot), bus daroma paskolos korekcija ir viskas bus perrašyta mažesnei sumai, kas lygu mažesnėms mėnesinėms įmokoms.
     
    Paskolą panaudoti galima ne kam tik panorėsit!
    Čia yra daug niuansų, paminėsiu tik tuos, su kuriais patys susidūrėm. Mes ėmėm paskolą investicijoms. Tai reiškia, kad ne daugiau 30% paskolos gali būti panaudota apyvartinėms lėšoms padengti – t.y. nuomos mokestis už patalpas pirmiems mėnesiams, kažkokios žaliavos, vienkartinės priemonės ir visa kita, kas „susinaudos“ ir nebeliks. Tai pildant verslo planą būtina į tai atkreipti dėmesį.
    Mūsų atveju unija sutiko sumokėti už pirmus tris mėnesius patalpų nuomos, atsižvelgiant į tai, kad reikės laiko patalpoms suremontuoti ir surasti darbuotojus/įsivažiuoti. Ar kiek mėnesių apmokės priklauso nuo įvairių faktorių, tokių kaip nuomos kaina ar planuojama veikla – nežinau. Reikia domėtis iš anksto, klausti unijos darbuotojų, kad galėtumėt tinkamai paruošti verslo planą. Svarbus niuansas – unija neapmokės jokio avanso už patalpas! Dažna praktika nuomojant patalpas yra sumokėti už pirmą (arba du) mėnesį ir mėnesio ar dviejų vertės avansą, kuris būtų atiduotas pasibaigus sutarčiai ir veiktų kaip saugiklis. Tai šitoj vietoj reiktų koreguoti nuomos sutartį, kad avanso nebūtų arba jį mokėsit iš savo kišenės.
    Kitas dalykas, tai jei patalpose reikalingas remontas, jį geriau daryti iš savų lėšų. Sako, kad unija labai kreivai žiūri į iš paskolos lėšų daromus remontus – sunku pagrįsti ir suskaičiuoti kiek reikės kokio glaisto, tinko, profilių ar panašių reikalų ir čia jau atsiranda vietos sukčiavimui. Tačiau galima derintis, kad būtų nuperkamos tam tikros prekės, kurias lengva pagrįsti ir suskaičiuoti – pavyzdžiui durys į atskiras patalpos erdves ir panašiai. Detaliau papasakos unijoje.
    Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, kad jei norėsit už paskolos lėšas įsigyti prekių, kurios nėra būtinos jūsų pasirinktai veiklai vykdyti, turėsit rašyti aiškinamąjį raštą su pagrindimu kodėl visgi jums to reikia. Pavyzdžiui, kam siuvimo atelje kompiuteris, ar ne? Bet jei jūs žinot, kad jo pagalba tvarkysit dokumentus, buhalteriją, kursit reklamą feisbuke ir kitaip jį panaudosit tam, kad galų gale gautumėt pinigų, aiškinamajame rašte tai ir surašykit. Svarbu viską argumentuoti.
    Žinoma, tokių dalykų kaip šakutės, lėkštutės ir puodeliai į ofiso virtuvėlę, tikrai nepavyks nupirkti už paskolos lėšas.
    Paskutinis, bet vienas svarbesnių punktų – paskolos lėšomis negali būti apmokami jokio mokesčiai, išskyrus PVM. GPM, NT – jei nuomosit patalpas iš fizinio asmens – bus mokami iš jūsų kišenės. Komunaliniai mokesčiai – iš jūsų kišenės. Rinkliavos už reklamą – iš jūsų kišenės ir t.t.
     
    Patalpos, kur vykdysit veiklą
     
    Dar prieš paduodami oficialią paraišką paskolai gauti, privalote turėti konkrečias patalpas, kur vykdysit savo veiklą. Tai ypač aktualu tiems, kas ruošiasi nuomoti komercines patalpas.
    Neužtenka tiesiog peržiūrėti skelbimus ir sugalvoti, kad dirbsim „čia ar ten“. Unijai privalo būti pateiktas dokumentas, liudijantis susitarimą su patalpų savininku. Tai gali būti įvairių formų teisinę galią turintis „popierius“. Mes pasirašėm ir unijai pristatėm galutinę nuomos sutartį, tiesiog suderėjome išlygas, kad per pirmus du mėnesius (t.y. kol spręsis paskolos likimas) galime be baudų nutraukti sutartį. Tačiau mums sakė, kad tinka ir „ketinimo nuomotis patalpas aktas“, kad ir kas tai bebūtų  Bet kokiu atveju, turit būti tikri, kad tas patalpas tikrai gausit, nes kitaip gali nebegalioti Invegos suteikta garantija ir bus sugaišta krūva laiko dokumentams pakeisti.
    Invega garantija
    Priklausomai nuo krūvos faktorių, Invega garantuoja iki 80% prašomos paskolos sumos. Unija, į kurią kreipsitės, nustatys reikalingą garantijos dydį. Svarbiausias dalykas, kurį mes patys supratom vėliau, nei derėjo, yra tas, kad ši garantija yra antraeilė paskolos užtikrinimo priemonė. Tai reiškia, kad jei jūsų verslui nepasiseks, visų pirma bus bandoma atgauti pinigus iš jūsų pačių, tuomet laiduotojų ir tik niekaip nepavykus gauti pinigų iš laiduotojų bus kreipiamasi į Invega. Kaip mums pasakė unijoje, gauti pinigus iš invegos yra labai sudėtinga. Tai į šitą reikalą reikia žiūrėti kaip į priemonę, kuri padeda gauti paskolą ir tiek. Nesitikėkit, kad ji apsaugos jus ar jūsų laiduotojus!
    Kai jūsų paskolos paraiškos dokumentai pasieks Invega vadybininką, galit tikėtis skambučio. Kaip mums pasakė unijoje, vieni vadybininkai išvis nieko neklausia, kiti skambina paskolos gavėjams, treti atsiunčia klausimus į el. paštą unijai. Žodžiu, priklauso ne tik nuo jūsų verslo idėjos/plano, bet ir nuo to, ant kokio žmogaus pataikysit. Jei visgi klausimų kils, tai patariu išmanyti tai, ką ruošiatės daryti! Klausti gali iš principo bet ko. Ruošiant dokumentus Invegai galima įrašyti konkretaus asmens kontaktus, kuriam bus skambinama iškilus klausimams. Tai jei verslą kuriat keliese, geriau duokit kalbėti tam, kuris moka kalbėti ir išmano tai, ką ruošiatės daryti, kodėl pasirinkot vienus ar kitus veikimo būdus, principus ir t.t. ir pan.
     
    Pabaigai
    Iš savo patirties galiu pasakyti tik viena – bendraukit su unijos darbuotojais. Jie žino krūvą niuansų. Neskubėkit oficialiai visko teikti. Parodykit jiems paruoštą verslo planą, turimus pasiūlymus, kitus dokumentus. Tegul jums pirštu parodo į visus galimus kabliukus. Kuo sąžiningiau dirbsit prie paraiškos, tuo daugiau šansų, kad viskas praeis sklandžiai.
     
  6. Patinka
    marijus020 sureagavo į venom Truputis motyvacijos kam sunkiai einasi verslai   
    Tikras faktas jog:

    COCA-COLA pardavė tik 25 butelius per pirmus metus.
    Šiai dienai COCA-COLA firmai priklauso daugiau nei 3000 gaminių!
    Nesustokite judėti, daugelis iš mūsų meta nepraėjus nei dviem mėnesiam po pradžios, visko norime iš anksto ir kuo greičiau, be ilgo darbo, nėra ir gero rezultato. Sėkmės :)
  7. Patinka
    marijus020 sureagavo į Mynde Kaip forminti pajamas iš Upwork?   
    Pati Upwork platforma suformuoja sąskaitas už kiekvieną operaciją ir gali jas parsisiųsti. Svarbu tik teisingai užsipildyk rekvizitus ir turėsi tas sąskaitas, kokių reikia.
  8. Patinka
    marijus020 sureagavo į Aurimas Toaster Swipe - naujas mano žaidimas Android ir iOS!   
    Sveiki,
     
    ir vėl aš čia su savo žaidimais! Šį kartą pristatau nedidelį gamejam projektas per 3 mėnesius virtusį gana neblogai išdirbtu arkadiniu žaidimu. Pirmas, kuriame nėra paršo personažo... kol kas. Išvaizda apgaulingai vaikiška, bet pereit visus 30 lygių (bus daugiau) reikės nevaikiškų nervų, reakcijos ir taiklumo. Yra ir keli nesibaigiantys kliūčių ruožai, bet su tais dar man reikėtų padirbėt. Ir built-in lygių kūrimo sistema, kuri leidžia sukurtus kambarius siųst į internetą ir parsisiųst turint unikalų kodą.
     
    Android: https://play.google....snoutup.toaster
    iOS; https://itunes.apple...pe/id1187726203
     
    http://i.imgur.com/4r77E9Vl.png
     
     
    Išbandykit... arba kam jaunesniam pasiūlykit! :) Jei turit
     
    Gameplay video tingintiems siųstis:
     

  9. Patinka
    marijus020 sureagavo į RobertBorkowski Kodėl AŠ esu ČIA, nors nenoriu   
    nemaitinkit trolio. Jis prie to pačio nepilnametis, reikia ji jau seniai užbaninti
  10. Patinka
    marijus020 sureagavo į DEZAVU Kokias studijas rinktis patartumete ?   
    Kiek matau, vienintelis, kuris nepagarbiai elgiasi tai tik tu. :) Išmok gerbti kitus narius, ne tik save patį.:) Geros dienos, netęsiu nevertos diskusijos, kuriam studentai asocijuojasi su šunimis. :) Gaila tavęs ir tavo supuvusio mąstymo.
  11. Patinka
    marijus020 sureagavo į DEZAVU Kokias studijas rinktis patartumete ?   
    Jei tave nuskriaude gyvenimas studiju metais ir destytojai tave stumde kur norejo nereiskia kad ir jam taip bus. Situacijos keiciasi:) stok ten kur labiau traukia ir tiek.
  12. Patinka
    marijus020 sureagavo į justinasltu Už eshop instaliavimą 300 euru. Kur ritasi pasaulis?   
    Biskiuka off topic. Sita istorija apie pragrezta skyle yra laaaabai sena :) senelis is kazkue suzinojo, bet jam tikrai taip nenutiko. :D
  13. Patinka
    marijus020 sureagavo į Simonas Už eshop instaliavimą 300 euru. Kur ritasi pasaulis?   
    Žilvi, (spėju toks tavo tikrasis vardas, galbūt Žilvinas, atsiprašau, jei klystu)
     
    Kiekvienas iš mūsų gali rinktis. Brangiau - tačiau laiku ir kokybiškai. Pigiau - tačiau vėliau ir ne taip kruopščiai. Net aš esu sukūręs eshop'ą vieną už 7000 eur. Kitais metais klientas pasidarė atnaujinimą už dar tiek pat - ir buvo begalo patenkintas. Įdomiausia, kad net nesiskelbiau, kad kuriu e-sprendimus. Yra begalo daug kriterijų, pagal kuriuos galima tą kainą skaičiuoti.
     
    Tačiau Tau, Žilvi, kaip tiesiog žmogui norinčiam užsidirbti iš interneto tenka susidurti su rinkos ypatumais. Deja, priešingai nei tau greičiausiai atrodo, diodų švietimas ir judėjimas taip kaip tau norisi paspaudus pelyte vienur ar kitur kainuoja. Taip, tai nėra fizinis daiktas, bet tai sugalvoti ir padaryti reikia darbo.
     
    Pateiksiu tau du pavyzdžius, kurie turėtų tau truputį susivokti gyvenime:
    Suprantu, kad materialinė padėtis greičiausiai nėra stipriausia, ir norisi padaryti kuo pigiau. Tai sveikinta. Net milijonieriai taupo, bet galbūt ne tiek, ir supranta, jog tai nėra 5min darbas.
     
    Turi įdarbinti laisvai samdomą specialistą už valandinį įkainį, kiekvieną darbą išsiskirdamas minučių tikslumu. Tada pats suprasi, kiek tai užtrunka. Kai pradėsi klausinėti, kiek minučių programuotojas užtruks vienam ar kitam darbui - gausi iš jo krūvą klausimą apie kiekvieną suknistą darbelį. Tada pamatysi, kad iš tiesų yra daug reikalų vien tam, kad išsiaiškintumėte ko tu tiksliai nori. Tai tik pradžia. Įsivertinus laiku, gausi valandinę kainą. Padaręs tuos pačius su 5 skirtingais freelancer'iais gausi rinkos kainas. Jeigu vis dėl to kišenėje nešvilpauja vėjai - kreipkis į jau žinomas įmones. Jos tikrai padarys laiku (kas nebūtinai gali įvykti su programuotojais) ir atsakys už tą kokybę garantija. Nors teoriškai ir freelancer'iai atsako už kokybę, bet realybėje *žodis iš trijų raidžių* jie ten atsako.
     
    Dabar gyvenimiškai, kad tau būtų aiškiau.
    5 minučių darbas. Žinai, žodžiai žeidžia. Ir būtent šie įžeidžia labiausiai. Tai teoriškai jeigu 5 minutės, tai ir kaina turėtų būti 5 eurai? Ne, vaikine. Pasaulis ne toks.
     
    Mano senelis man pasakojo istoriją kaip dirbo hidroelektrinėje ir ten buvo toks variklis kuris sukosi. Ir jis sugedo. Ir tada buvo pasirinkimas pirkti naują ar taupyti ir taisyti. Ir buvo nuspręsta taisyti. Atėjęs meistras 5 minutes klausėsi kaip veikia. Dar 10 minučių pasukinėjo visą agregatą. Tada pasiimė tušinuką ir pažymėjimo kur reikia pagręžti, kur sutepti, ir ką pataisyti. Tai padarius visos problemos dingo ir variklis veikė kaip naujas.
     
    Įmonė pareikalavo sąskaitos, ir deja, už visą tą pusvalandį gavo sąskaitą 10000. Neblogai, kai per tiek laiko? Tada vadovas priėjo prie to meistro ir sako: "tu ką, afigiet? 10 tūkstančių"
     
    O jis ir atsako - dirbau 20 metų ir būtent dėl to man prireikė pusvalandžio, kad tiksliai pasakyčiau ko reikėjo ir žinočiau apskritai kaip jį sutaisyti.
     
    Tai va, istorija ir tau moralas tau - laikas kiek praleista - nesvarbu. Svarbu galutinis rezultatas.
     
    300 eurų nėra daug. Kiek planuoji uždirbti per metus? 10000E? Tai pažiūrėk tiesiog į tuos 300E kaip į investiciją, kuri grįš. O jeigu trūksta pinigų investuoti - nedaryk verslo, nes jis nepasiseks.
     
    Sėkmės.
     
     
    Nežinau, būna įvairių atvejų. Bet kainos pakilo ne dėl to, jog mano godumas pakilo atėjus eurui. Kainos pakilo nes tokie kaip jūs pradėjot kainas kelti ir nebeįmanoma padaryti to, kas kainavo 20 eurų už 20 eurų. Už tą patį darbą moki daugiau. Taip kad manęs čia nepainiok, kaip ir minėjau, čia jūsų problemą, laisvai samdomų, o ne agentūrų.
  14. Patinka
    marijus020 sureagavo į zilvisfus Už eshop instaliavimą 300 euru. Kur ritasi pasaulis?   
    O kiek už tokį darbą prašytumėt jūs?
  15. Patinka
    marijus020 sureagavo į Kintamasis Už eshop instaliavimą 300 euru. Kur ritasi pasaulis?   
    Juokdarys prisiskaitęs forumuose/fb programuotojų trilikamečių siūlomų paslaugų už 30 EUR. Tai dabar jau kosmosas čia, už tiek kiek parašiai, kaina nėra didelė. Beto programuotojų valandiniai įkainiai nelabai kuo skiriasi nuo užsienio programuotojų.
  16. Patinka
    marijus020 sureagavo į EBTM Kaip susidomėjusį paslaugom paversti klientu   
    Kalbant apie pardavimus, būtina aptarti pardavimų procesą. Teisingas šio proceso išdėstymas, beveik visada pardavimus padidina kelis kartus. Ir nors tai, ką šiame straipsnyje noriu aptarti, yra pardavimų pradžiamokslis, manau, kad ši tema viena iš aktualiausių smulkaus bei vidutinio verslo pardavimų praktikoje.
     
    Mes visi esame įpratę prie įvairių reklamų, banerių ir skelbimų, kurie kviečia pirkti, užsisakyti, įsigyti ar kokiais kitokiais būdais iš karto tapti klientais. Prisipažinsiu, šis pardavimų būdas mane asmeniškai (neabejoju, kad taip pat ir daugelį iš jūsų) netgi atgraso nuo noro susipažinti su siūlančiąja kompanija.
     
    Juk kiekviename iš mūsų yra užkoduotas noras priešintis tam, kas mums brukama per prievartą ar įkyriai siūloma. Juolab kad gyvename laikotarpiu, kai informacijos ir reklamos srautas pasiekiantis mus yra iš tiesų milžiniškas.
    Pardavimų kultūra Lietuvoje
     
    Didžioji dalis įmonių bei pardavėjų, kurie skuba įbrukti savo produktus, jau pirmo kontakto su klientu metu nėra nei blogi, nei kalti dėl tokio elgesio. Taip jau nutiko, kad Lietuvoje, verslo bei pardavimų kultūra pradėjo formuotis tik prieš keletą dešimtmečių. Tad, lyginant su vakarais, esame jauni verslininkai ir pardavėjai.
    Todėl natūralu, kad daugelis pardavėjų tiesiog mėgdžioja esamus, dažnai netgi nevykusius pavyzdžius, nesusimąstydami, kokiam produktui, kokiam klientų segmentui ar kokiam pardavimų kanalui tai yra tinkama. Dažniausia viso to pasekmė – ištaškyti didelių įmonių pinigai reklamai, marketingui bei sugadintas įmonės ir produkto įvaizdis.
     
    Pardavimas turi aiškią schemą ir struktūrą
     
    Visų pirma svarbu suprasti, kad klientas pirmą kartą susidūręs su informacija apie jūsų produktą nepriima sprendimo jo įsigyti. Ir visai nesvarbu ar tas pirmas kontaktas yra reklama, straipsnis, ar šaltas skambutis. Tai viso labo tik pardavimo proceso dalis.
     
    O jei tiksliau – pirmas kontaktas yra tik pirmoji pardavimo proceso pakopa. Būtent pakopa, nes norint klientą atvesti į galutinį pirkimo tašką, reikia sukurti tokią „kelionę“ nuo pakopos į pakopą, kad klientas natūraliai ateitų iki sandorio.
    Paimkime pavyzdį. Tarkim, jūs teikiate WEB kūrimo ir dizaino paslaugas. Sutikite, konkurencija šioje veikloje yra ne maža. Todėl vargu ar klientas vos pamatęs jūsų reklamą nedelsdamas norės užsisakyti jūsų paslaugas. Pabandykime išdėstyti šios paslaugos pardavimą pakopomis ir atvesti klientą į sandorį.
     
    Pirmoji pakopa – reklama
     
    Pasirinkime ADWORDS vaizdinę reklamą. Turite aiškiai suprasti šios pakopos žinutės tikslą – pakviesti galimą klientą į tolesnę pardavimo etapą. Šiuo atveju tai bus interneto svetainė, pristatanti jūsų veiklą.
    Taigi žinutę reikia formuoti taip, kad galimas klientas joje rastų argumentų ir naudos apsilankyti jūsų interneto svetainėje. Efektyviausiai veikia trumpa žinutė, nusakanti jūsų paslaugos išskirtinę naudą, arba kviečianti ją gauti jūsų tinklapyje.
    Antroji pakopa
     
    Būtent nuo žinutės turinio ir argumentų priklauso ar jūsų galimas klientas atsidurs antroje pardavimo pakopoje – jūsų interneto svetainėje. Kadangi garantijos, kad jūsų tinklapio lankytojas iš karto užsisakys jūsų paslaugas nėra, antrosios pakopos tikslas – įtraukti tikslinį lankytoją į dialogą. Tam jūs turite gauti jo kontaktus.
     
    Paprastai, daugelis tinklapių, tiesiog siūlo savo lankytojams užsisakyti naujienlaiškius ar tiesiog kviečia palaikyti kontaktą su jais. Tačiau, įsivaizduokite, jog klientas ir taip nuolatos gauna įvairius naujienlaiškius, reklamas ir pasiūlymus. Todėl norint sudominti klientą, būtina jam suteikti kažką vertingo mainais už jo paliktus kontaktus.
    Pavyzdžiui, galima patalpinti registracijos formą, kurioje lankytojas palikęs savo kontaktus, gauna patarimus ar kokią kitą panašią naudą visai nemokamai. Taip jūs ne tik gaunate galimo kliento kontaktą, bet ir kuriate savo kaip profesionalo įvaizdį.
     
    Trečioji pardavimo pakopa – darbas su turimu kontaktu
     
    Jūs jau turite kontekstą asmens, kuris vienaip ar kitaip yra susidomėjęs jūsų paslaugomis. Tad galite siųsti konkretų, argumentais pagrįstą pasiūlymą, sukuriantį klientui poreikį susitikti su jumis ir susipažinti su paslaugomis. Tam taip pat tinka periodiniai naujienlaiškiai, kurie yra efektyvūs, jei tinkamai nukreipia klientą į kitą etapą – susitikimą.
     
    Ketvirtoji pakopa
     
    Remiantis atlikta mano klientų apklausa, atvedus potencialų klientą į paskutinę pakopą, jūs jau turite 80 % tikimybę, kad jis naudosis jūsų paslaugomis. Viskas šioje pakopoje priklauso nuo jūsų gebėjimo argumentuoti, suprasti kliento poreikius bei valdyti pardavimą iki sandorio sudarymo.
     
    Tad akivaizdu, kad šiame etape jūsų klientas turi aiškų poreikį jūsų paslaugoms, jūs jam atrodote vertingas jau vien dėl įvykusio susitikimo.
     
    Esminės pardavimų proceso planavimo taisyklės
     
    Pardavimus būtina suskirstyti pakopomis, nusistatant aiškius tikslus.
     
    Pasiruošti aiškius argumentus, atvedančius klientus iš vienos pakopos į kitą.
    Skirtingiems produktams, pardavimo kanalams, klientų segmentams pakopų išdėstymai gali skirtis, tačiau tikslas yra vienas – atvesti klientą iki sandorio sudarymo.
     
    Tačiau visų svarbiausia nepamiršti, kad jūsų klientai yra pakankamai gerai išprusę, todėl argumentus būtina pasiruošti atsakingai ir profesionaliai.
     
     
    Daugiau straipsnių
  17. Patinka
    marijus020 sureagavo į ErikVanMuurin Kodėl vieni gauna daugiau, o kiti – mažiau?   
    Pilnas tekstas
     
    Komentarai ar šiaip nuomonės yra labai laukiamos. Gal apie savo pačių patirtį turėsit ką papasakoti?
  18. Patinka
    marijus020 sureagavo į wi_lius Kur stoti norint tapti programuotoju?   
    Man tai šiek tiek kvailai atrodo, kai beveik visi kaip susitarę šaukia, kad universitete visiškai nieko naudingo nemoko, tačiau pateikia absoliutų nulį argumentų ir pavyzdžių.
     
    Aš papasakosiu iš savo patirties. Artėjant bakalauro mokslų pabaigai įsidarbinau į į vieną įmonę praktikai. Vos praėjus savaitei nuo darbo pradžios davė suprogramuoti mikroservisą. Programavom su Scala funkcinio programavimo kalba, su kuria mus supažindino 6 semestre, modulyje „Programavimo kalbų teorija“. Jeigu nebūčiau turėjęs šio modulio, tai tikrai nebūčiau sugebėjęs iš karto programuoti funkciniu stiliumi (be to, funkcinis programavimas nėra viso labo programavimas su funkcijomis, o kur kas daugiau).
     
    Kuriamam mikroservisui reikėjo duomenų bazės pasirinkom NoSQL duomenų bazę. Kadangi apie SQL turėjom visą modulį „Duomenų bazės“ (4 semestras) plius papildomai buvo trumpai aptariamos duomenų bazės daugelyje kitų modulių, tai nekilo klausimų, kas tas SQL ir kas tas NoSQL.
     
    Nori nenori, beveik visi mikroservisai turi kokį nors API, ir dažniausiai tai būna RESTful. Modulis „Saityno taikomųjų programų projektavimas“ buvo būtent į tai ir orientuotas. Čia išmokau, kuo skiriasi RESTful API nuo to, ką kiti laiko RESTful API. Nuo pat pradžių savo komandoj buvau geriausiai suvokiantis REST'ą, kai tuo tarpu kiti kūrė kažką panašaus į RESTful API. Be to, šiame modulyje mums dėstyti ateidavo po programuotoją iš NFQ ir DevBridge – manau, jie turėtų bent kiek nuvokti, ko reikia programuojant tikrame darbe.
     
    Žinoma, kuriant programas reikia parašyti ir keletą automatizuotų testų. Su TDD mus supažindino modulyje, kurį paminėjau ankstesnėje pastraipoje, o konkrečiai rašyti testus ir padirbėti su issue'sų registravimo sistemomis teko 7 semestro modulyje „Programų sistemų testavimas“.
     
    Be abejo, mikroservisas turi sugebėti vienu metu apdoroti keletą užklausų. Su lygiagretumu susipažinom modulyje „Lygiagretusis programavimas“. Ir nors Scala mums leidžia išvengti kai kurių su lygiagretumu susijusių problemų, bet prireikus kažkokios sudėtingesnio lygiagretumo turėčiau šiokį tokį suvokimą, kaip tai spręsti. Be to, per šį modulį teko palyginti, koks skirtumas, kai skaičiavimus leidi ant CPU ir ant GPU.
     
    Vienu metu dirbant mūsų ofise buvo užėjusios kalbos, kad būtų gerai susiburti į burelį ir pasimokyti design pattern'ų – tarkim kiekvienas pasiima po vieną design pattern'ą jį išmoksta ir vėliau pristato kitiems. Dauguma buvo nustebę, kad būtent aš 7 semestre turėjau modulį apie tai – „Objektinis programų projektavimas“ (What?!! Universitete design pattern'ų moko?!!).
     
    Darbe daug tenka dirbti su Linux OS (beveik visos mūsų prižiūrimos mašinos sukasi ant CentOS). Per modulį „Operacinės sistemos“ susipažinom su ne tik kaip veikia operacinės sistemos, bet ir su Linux terminalu bei įvairiomis jo galimybėmis.
     
    Dar turėjau modulį „Informacinių sistemų kūrimas karkasais“. Čia susipažinau su vienu iš PHP karkasu (nors gyvenime neplanuoju programuoti PHP) bei MVC pattern'u. Iš čia susidariau suvokimą, kodėl reikia atskirti duomenis, veiksmus su jais bei duomenų atvaizdavimą ir kaip tai padaryti.
     
    Paskutiniuoju metu prireikė darbe pabraižyti UML diagramų, kad galėtumėm geriau suvokti kaip veikia mūsų prižiūrima sistema ir kokios yra galimos rizikos. Su UML'o diagramomis susipažinome modulyje „Programų sistemų analizės ir projektavimo įrankiai“, bet teko jas panaudoti ir nemažai kitų modulių.
     
    Turėjau pasiėmęs modulį „Kompiuterių tinklų ir interneto sauga“ – teko pačiam palaužyt silpnai apsaugotas svetaines. Dabar man pačiam kuriant programinę įrangą turiu jau šiokį tokį suvokimą, kurios vietos gali būti nesaugios.
     
    Turėjom modulį „Skaitiniai metodai ir algoritmai“. Kaip vėliau supratau, čia buvo lengva įžanga į mašininį mokymą (o dabar mašininis mokymasis yra beveik visur ir kiti iš jo uždirba milijonus).
     
    Buvo modulis „Algoritmų sudarymas ir analizė“ kuriame nagrinėjom įvairius algoritmus, susipažinom su dinaminiu programavimu ir big-O notacija (nors su visu šituo aš jau buvo susipažinęs mokykloje). Galiu garantuoti, kad dauguma tokių savamokslių net neįsivaizduoja, ką reiškia O(n), O(log n) ar O(n^2). Modulyje „Duomenų struktūros“ teko susipažinti su bazinėmis duomenų struktūromis. Tiek bazinių, tiek sudėtingų duomenų struktūrų suvokimas itin svarbus viename iš mano hobių.
     
    Žinoma, turėjom nemažai matematikos ir fizikos. Tiesiogiai šito darbe kaip ir nepritaikiau, nes darbas nelabai su tuo susijęs. Bet mane tiek matematika, tiek fizika domino ir žavėjo nuo mokyklos laikų, o ir matematiką sugebėjau pritaikyti hobyje, apie kurį jau užsiminiau praeitoje pastraipoje.
     
    Labai patiko modulis „Kompiuterinė grafika“. Pakankamai neblogai praplėtė suvokimą, kaip veikia GPU ir kaip vaizdas atsiduria ekrane (tiek 2D, tiek 3D). Modulyje „Robotų programavimo technologijos“ teko sukonstruoti Lego robotą (vėliau teko sudalyvauti darbe vykusiose Lego robotų imtynėse):
    http://www.youtube.com/watch?v=N7RF8DISo1M
     
    Be to, studijų metu teko nemažai pakeliauti. Turėjau gal 8 keliones į užsienį, kurias visas finansavo universitetas plius dar skyrė dienpinigių.
     
    Tas mikroservisas, apie kurį užsiminiau pradinėse pastraipose, buvo mano universitetinės praktikos užduotis. Dabar jis stovi PROD'e ir aptarnauja įmonės klientus.
     
    ----------------------------
     
    Bet šiaip galiu sutikti, kad jeigu darbe reikėtų įdiegti Wordpress ir užmauti skin'ą, kokį dizainą pakarpyti, kavos pataisyti ar mygtukus paspaudinėti, tai visi šie keturi metai būtų visiškai bereikalingi…
  19. Patinka
    marijus020 sureagavo į 2021 Kiek „uždarbyje“ tikinčiųjų?   
    Laukiu argumento.
  20. Patinka
    marijus020 sureagavo į Creatium Retorika arba kaip suvartyti zmogu ?   
    Dabar paneigti galima nesudėtingai, tą kur kas sudėtingiau padaryti gyvai ir iš karto.
     
    1. Žemė nėra vienintelė mums žinoma planeta, kuri yra tokiu gyvybei tinkamu atstumu nuo savo Saulės.
    2. Atradimai Žemės aršiausiuose kampeliuose rodo, kad gyvybė gali egzistuoti prie itin ekstremalių situacijų. "Auksaplaukės juosta" (gyvybei tinkama juosta aplink Žvaigždę) yra paskaičiuota žmogaus tipo gyvybei, o iš tikrųjų tai skystam vandeniui egzistuoti.
    3. Visata neatsirado iš niekur - prieš atsiradimą buvo (spėjama) vienas itin suspaustas viso ko taškas. Plius, įvairios teorijos numato, kad vienu metu gali egzistuoti ne viena, o kelios ir net neribotas skaičius kitų visatų.
    4. Bet kurio žmogaus gimimas yra tokia pati sėkminga tikimybė.
    5. Įvairūs tyrimai rodo galimybę, kad gyvybė į Žemę buvo atnešta iš kitos Visatos vietos (per meteoritą).
    6. Beveik 14 mlrd. metų Visatos amžius sudaro galimybę, jog per tą laikotarpį galėjo jau egzistuoti galybė aukšto civilizuotumo bendruomenių.
  21. Patinka
    marijus020 sureagavo į wicked Retorika arba kaip suvartyti zmogu ?   
    nu su tokiais 'argumentais', kaip antro žmogaus, tai čia toli gražu nuo 'owned' :)
  22. Patinka
    marijus020 gavo reakciją nuo kamekadzeee Ar gali studentas atlikti praktiką savo įmonėje?   
    Subalamutinot visai, tad nuėjom pas prodekaną pasitikslinti. Tokio dalyko kaip profesinė praktika išvis nėra KTU. Yra tik baigiamoji praktika (4 kurse), kurią GALIMA atlikti savo įsteigtoje įmonėje. Jeigu steigtume dviese ir abu būtume vadovai, tai parašyti tuos įvertinimus už praktiką turėtume vienas kitam. Be abejo, pilnai tikiu, kad kituose universitetuose ir studijose gali būti ir kitaip.
  23. Patinka
    marijus020 sureagavo į Blofeld Prašau įvertinti Skaitalas.lt projektą   
    Pirmas ir pats blogiausias dalykas: fb reklamos. Jeigu neklystu, tai vis pasirodo ir šio tinklapio reklamos. Jas pamatęs automatiškai apie tinklapį susidarau pačią blogiausią nuomonę ir bandymus įkišt virusus ar dar kažkokį š., kas dažniausiai ir būna su tokio tipo reklamom pardavimų grupėse. Tai jeigu norit susidaryt kokybiško tinklapio įvaizdį - pabaikit tas š*** vertas reklamas fb grupėse, jos pasitikėjimo neprideda ne vien man. :)
  24. Patinka
  25. Patinka
    marijus020 sureagavo į Dyneris Ar gali studentas atlikti praktiką savo įmonėje?   
    Kaip būtent pas tavęs yra negaliu pasakyt, tačiau daug kur yra, kad negalima, nei pas savęs, nei pas tėvų.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...