Pereiti prie turinio

Mindogas

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  3.283
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  34
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Naudinga
  Mindogas gavo reakciją nuo iLo Maisto kainos Lietuvoje ir vakarų Europoje   
  ne Monakas o Byb4kas busim. 
 2. Naudinga
  Mindogas gavo reakciją nuo iLo Maisto kainos Lietuvoje ir vakarų Europoje   
  ne Monakas o Byb4kas busim. 
 3. Naudinga
  Mindogas gavo reakciją nuo iLo Maisto kainos Lietuvoje ir vakarų Europoje   
  ne Monakas o Byb4kas busim. 
 4. Naudinga
  Mindogas gavo reakciją nuo iLo Maisto kainos Lietuvoje ir vakarų Europoje   
  ne Monakas o Byb4kas busim. 
 5. Naudinga
  Mindogas gavo reakciją nuo iLo Maisto kainos Lietuvoje ir vakarų Europoje   
  ne Monakas o Byb4kas busim. 
 6. Patinka
  Mindogas sureagavo į OriginACC Alkoholis   
  Italai geria ta pati vyna, tik exportui uzdeda kita etikete ir gal kita buteli. 
  Dirbu su italija,  paprasiau partnerius atsiusti 12 balto ir raudono vyno po 5-6 eur. Tai kokybe ir buvo tokia pati kaip ir cia pirkciau po 5-6 pigiausia vyna. Ypac blogas buvo baltas. Taip, galejo nepasisekt, bet sakyt,  kad LT tokio pacio vyno kaina 10x didesne - tuscios fantazijos.
 7. Patinka
  Mindogas gavo reakciją nuo MariusProdesign Anglų kalbos mokymasis   
  filmu ziurejimas anglu kalba. Kuo daugiau tuo geriau. Tada praktika
 8. Patinka
  Mindogas gavo reakciją nuo MariusProdesign Anglų kalbos mokymasis   
  filmu ziurejimas anglu kalba. Kuo daugiau tuo geriau. Tada praktika
 9. Patinka
  Mindogas sureagavo į TEGAS Norintiems užsidirbti gerus pinigus (transporto verslas)   
  cia gal kaip cashback logistikos vadybininkui, kuris pirks is ju pervezimo paslaugas. 
  Turiu as srauta ~20 reisu per menesi. Vezu kolkas su girteka, nusmaukes kaina iki negalejimo. Tai ar su autorium dirbant is esmes tu man dar pigiau vesi, nes dar bonusa gausiu is taves. Ar tu 2x kainos prasysi uz reisa  ir atgal 100 eur duosi man.. 
 10. Patinka
  Mindogas gavo reakciją nuo MariusProdesign Anglų kalbos mokymasis   
  filmu ziurejimas anglu kalba. Kuo daugiau tuo geriau. Tada praktika
 11. Patinka
  Mindogas gavo reakciją nuo MariusProdesign Anglų kalbos mokymasis   
  filmu ziurejimas anglu kalba. Kuo daugiau tuo geriau. Tada praktika
 12. Patinka
  Mindogas sureagavo į Paulius. Kaip jums tokios elektros kainos?   
  Man kaip paprastam gyventojui tai elektros kaina visiskai nesvarbi mazesne ar dvigubai didesne bus, ji nesudaro kazkokios sumos. Bet kai pakalbi su zmonemis turincius smulkius verslus, bet isnaudojancius daug elektros, tai baisu pasidaro. Ta elektros kaina dali prazudyt gali.
 13. Patinka
  Mindogas sureagavo į venom Meilė sportui   
  O tu man dar aiškinai, kad tau viskas gerai. Gal kreipkis į specialistus, ne kūręs nesąmoningų temų pastoviai.
 14. Patinka
  Mindogas sureagavo į Stanley Kokia naudota mašina su didesne rida patartumėt imti ? Toyota prius, Toyota corolla ir Mini countryman   
  jooo.. Geriau nusipirkti už 500€ nežiūrėjus, sumokėti 200 taršos mokestį ir tada nuvažiavus į servisą keist tepalų sužinoti, kad reikės įkišti dar 2000€ vien tam, kad praeiti TA 😄 Kas čia per kaimietiškas požiūris, kad tikrinti mašiną yra apsikvailinimas? 
  Bet pradėkim nuo to, kad šiais laikais iki 1000€ išvis nelabai kažką važiuojančio nupirksi, nebent kaip restauracijos objektą. 
 15. Patinka
  Mindogas sureagavo į DavidH Klausimai savęs klausti   
  Patinka meditacijos, užsirašyti tikslus ar ieškoti kažkokių klausimų bei atsakymų 72 val? Dėl manęs tai gali nors ir 144 val užsidaryt tarp keturių sienų ir ieškot atsakymų į didžiausius filosofinius klausimus kaip pvz "Ar dievas yra?", "Kokia gyvenimo prasme?" bei "Ar mes turime sąmoningus pasirinkimus?"
  Kartais atrodo, kad į savaitę po 1-2 temas pakuri, kurios manau daugiau dėmesio susilauktu "mindfulness" ar supermamų grupėse, o ne uždarbyje.
  Teko ne vieną žmogų sutikti kuris pasineria į saviugdą ir galvoja, kad tobulėja nors realybė kiek kitokia. Pats esu ne vieną ir ne dvi saviugdos knygas perskaitęs (dar ir dabar lentynoj yra neskaitytų knygų šita tema) ir galiu rekomenduoti visiems jų neskaityti, skaičiau iš smalsumo ir supratau, kad tokio lėkštų, banalių knygų nerekomenduočiau niekam skaityti . Man didelį nusivylimą kelia, kad tokį šlamštą rekomenduoja "saviugdai" nors ir pats žodis prarado reikšmę, dabar jis labiau atspindi ne žmogaus norą išprūsti, o remti self-help verslą kuris neturi pabaigos. 
  Marketdata forecasts annually 11,3 billion (2021) in sales (Self-Help industry)
  Turi daug laiko ir nori ieškoti klausimų? Pasirink knygų žanrą kurio niekad nesidomėjai ir skaityk, atsiversk klasiką kaip pvz D.Londono, Ž.Verno, F.Dostojevskio ar E.M.Remarko knygas, skaitydamas klasiką gausi daug daugiau peno apmąstymams nei grūsdamas į save knygas apie nieką iš autorių kurie yra niekas. Nenori skaityt? Išbandyk būrelius, susirask šokių pamokas, sporto būrelį, Magic the gathering ar dar kokį nors kuriame nesi buvęs ir apsilankyk. Turi 72 laisvas valandas vasara? Išsitrauk dviratį ir važiuok MTB takais per miškus, pažink Lietuvą. 
  Taip pat siūlau netikėti visu tuo pseudomokslu kaip "Law of attraction" ir panašiu šūdu. 
  Taip pat kur moksliškai įrodyta, kad tikslų užsirašymas 70% veiksmingesnis nei neužsirašymas? Ar čia tau R.Kiyosaki bei N.Hill pašnibždėjo?  
 16. Patinka
  Mindogas sureagavo į TEGAS Klausimai savęs klausti   
  cia gal jums po 15 ar po 20+,  kad ta kitu nuomone trigger kazkoks. 
  Kitu nuomone zinoti protinga, o tu pats jau gali nuspresti ar ji yra kazkoks nesvarbus asmeniskumas ar normali kritika -  ypac jums kurie saviugda uzsiema. Pvz. jei draugas asmenine higiena nesirupina- vaiksto savaite nesiprauses, purvinais drabuziais - jam tikrai nerupi kitu nuomone. Bet gal jis tiesiog nesupranta jog tai nera normalu ir reiktu kazkam rimtai jam tai pasakyti. 
  Taip mano nuomone, jog 99% procentai zmoniu kurie skaito motyvacines, saviugdos knygas ir uzsiema tokiais radikaliais budais kaip 72 valandas sedeti uzsidarius, kad sau prikurti problemu - yra kvaili, na tai neteisingas zodis, as nesakau kad IQ zemas. Bet kad konkreciai paplauke.. Ir tikrai jiems gyvenime kazka keisti reikia, bet jie jau sau patys negali padeti.  Jei tu iki siol jauti kazkokia tustuma, tai uzsidaryti  72 valandom yra bad decision..
  Zodziu : I Pity the Fool.
 17. Patinka
  Mindogas sureagavo į Stanley Rumunija   
  Teko pakeliauti Rumunijoje, nors važiavom į bekelės ekspediciją su visureigiais, kas šiame forume kažin ar kam bus aktualu, bet visgi teko pakeliaut ir asfaltu. Taigi aprašysiu trumpai šią kelionės kryptį, kuri nepopuliari tarp lietuvių, o be reikalo. Buvome tik dalyje šalies, taigi informacija nebus pilnai apie visą šalį, galbūt kituose regionuose viskas skiriasi. 

  Visų pirmą vos išgirdus žodį "Rumunija" daugeliui iškart kyla asociacijos su taboru ir pan. Iš tikro vos nuvažiavęs supranti, kad didžioji dalis vietinių yra rumunai, kurie yra visiški normalūs žmonės kaip ir bet kurie kiti europiečiai, tos kitos tautybės (patys žinot kokios) yra labai mažai ir jie nelabai trukdė keliaut, tik vieną kartą buvo paprašę centų prie parduotuvės. 
  Pirmiausia nustebino tai, kad Rumunija nėra Šengeno zonos narė, taigi buvo pasienis ir reikėjo rodyt dokumentus. Įvažiuot tik žvilgtelėjo į ID ir paklausė kur važiuojam, išvažiuojant jau buvo ilgesnė eilė, paprašė mašinos dokumentų, atidarė bagažinę, bet supratę, kad mes turistai nieko nekraustė. 
  Valiuta - Leja, kursas beveik toks pats kaip Lenkijos zloto - 4,80, pavažiavus toliau nuo sienos 4,90. Nors daug kur priima kortele, bet ne visur, būtina turėti grynų. Parduotuvėse, viešbučiuose ir degalinėse korteles priėmė visur, restoranuose priėmė tik 2 kartus iš 5 - tai nėra interneto, tai jau paskaičiavo grynais, susidarė įspūdis, kad jie specialiai vengia atsiskaitymų kortele. Turgeliuose, suvenyrų kioskuose žinoma tik grynais. 
  Kainos mažesnės nei Lietuvoje ir net Lenkijoje, tiek nakvynės tiek restoranų tiek parduotuvėse. Taigi ieškant biudžetinės šalies atostogoms - puikus pasirinkimas. 
  Aišku reikia turėti omenyje, kad tai viena vargingiausių, o gal ir vargingiausia ES šalis, taigi ekonominės ir vidutinės klasės restoranai ir viešbučiai bus kažkiek apdriskę, padėvėti, lyginant su vakarais ar net Lietuva, bet vistiek tai lieka Europa ir nebus tokio kultūrinio šoko kaip Azijoje ar Afrikoje. Vienas iš viešbučių atrodė taip (tas tolimesnis po kaire), kainavo 73€/5asm. rezervuojant kelias valandas prieš atvykstant: 

  Kadangi dažniausiai valgėme laukinėje gamtoje, tai restoranuose teko lankytis retai, bet iš tų kelių kartų dažniausiai maistas nebuvo skanus. Rumunijos virtuvė ir negarsėja kaip labai skani. 
  Vietiniai dažniausiai kalba tik savo vietine kalba, jokių kitų (anglų, vokiečių, lenkų, rusų) kalbų nežino, dažnai nežino net bazinių anglų k. žodžių, pvz., paprašius black tea atnešė vaisinę 🙂Kiek pastebėjau kalba panaši į italų, tai galbūt kalbantiems itališkai būtų lengviau. Bet rumunai nėra buki palyginus su kai kurių kitų šalių gyventojais ir su jais galima nesunkiai susišnekėti gestais. 
  Kelių kokybė: Autostrados idealios, geresnės nei Lietuvoje. Miestų gatvės panašios. Užmiesčio, kaimų keliai kažkiek prastesni. Su įprastu lengvuoju auto be labai žemo profilio padangų galima važiuoti drąsiai, bet jeigu yra galimybė visgi rinkčiausi kokį bent jau Subaru Outback klasės auto, kad galima būtų pavažiuoti neasfaltuotais kalnų keliukais, pvz kaip čia: 


  Benzas ir dyzelis pigesnis nei Lietuvoje, kainų nerašysiu, nes jos kasdien keičiasi. LPG kaina tokia pati kaip Lietuvoje. Dujų antgalis toks pats, tačiau negalima pačiam piltis, visada pila operatorius. Taip pat siurbliai lėti, dažniausiai net nepripildavo pilno bako. Miestuose LPG degalinių pilna, bet kalnuose, kaimuose šimto km spinduliu gali nebūti nei vienos degalinės. Kartą pasibaigus dujoms neaiškioje kaimo degalinėje užsipyliau benzo ir pasigailėjau, nes iš karto pasijautė galios trūkumas, iššoko check'as, diagnostika parodė liesą mišinį. Kolegoms su dyzeliu problemų nebuvo. 

  Ką galima pamatyti? 
  Kažkada buvo minčių nuvažiuoti į Rumunijos kalnus, bet pasiguglinęs susidariau nuomonę, kad įspūdingų aukštų kalnų ten nėra, visi kalnai maždaug žemutinių Tatrų dydžio. Tačiau klydau, realybėje yra labai gražių aukštų kalnų, pasiekiamų asfaltu, aišku ne Alpės ir ne Kaukazas, bet pamatyti tikrai verta. Teko važiuoti per Transalpina https://goo.gl/maps/RBNXdZeG9yGpDPr88:

  ir Transfagarasan https://goo.gl/maps/iBPM6rTAyUEDXwiv8 kalnų perėjas, vaizdai buvo nerealūs: 


  Iš didesnių miestų teko lankytis tik Brasov, 7 pagal dydį, maždaug Klaipėdos dydžio. Visiškai nepatiko, nieko įdomaus, atrodo kaip 99% Europos miestų, tik kad labiau apdriskęs. 

  Mažesniuose miestuose irgi nieko gero, Rumunija graži ne miestais, o kaimeliais ar gamta. Kalbant apie kaimelius tai jie visi labai skirtingi, nėra jokio vientisumo. Vienas kaimas bus labai paprastas, neišsiskiriantis, lygiai toks pats kaip Lietuvoje, sekantis bus apgriuvęs su sąvartynu kiemuose kaip kokioj Rusijoj, sekantis bus kuklus, bet švarus ir prižiūrėtas kaip Baltarusijoje, sekantis bus idealus kaip iš atvirtutės kaip kokioj Šveicarijoj ir pan. Viename kaime visi namai bus vienodi, kitame kaime visi namai bus skirtingi. Teko matyti kaimą, kur kiekvienas namas atrodo kaip dvaras. Teko sutikti ir tokių įdomybių: 


  Iš turistinių objektų teko lankytis Drakulos pilyje. Nieko siaubingo ar šiurpaus ten nepamačiau, pilis daug mažesnė nei galima tikėtis, maži kambariukai, siauri koridoriai, statūs laiptai. Bilieto kaina apie 9€, už tiek verta aplankyti jei važiuoji pro šalį, bet specialiai važiuoti iš tolo mano subjektyvia nuomone neapsimoka. 


  Taip pat buvom karaliaus pilyje https://goo.gl/maps/UQtWh5yGx7K3fQto8 Bilietų kainos keistos, viso 3 aukštai, kaina suaugusiam po 10€ už aukštą, studentams po 2,5€. Suaugę ėmė vieną aukštą, studentai ėmė visus, tai išvada tokia, kad suaugusiam mokėti 30€ už visą pilį neapsimoka, o studentams 7,5€ apsimoka 🙂 Šiaip ir vieno aukšto pilnai užtenka, kad susidaryti nuomonę. Pilis labai didelė, kiekviena salė skirtinga, viskas rankų darbo, net sunku suvokti kiek reikėjo pastangų visą tai padaryti. Verta aplankyti bent vieną aukštą. Tik geriausia prisijungti prie kokios nors ekskursijos, kad išgirsti įdomių faktų, pvz., kad tai buvo pirmas pastatas pasaulyje su centriniu šildymu, taip pat ten įrengtas didžiulis atidaromas stoglangis vedinimui, kuris veikia iki šiol. 


  Suvenyrų parduotuvėse kainos nedidelės, pvz., nusipirkau marškinėlius už 8€, raktų pakabuką už 2€. 

  Na ir šiek tiek negatyvo. Teko apsilankyti aukso kasykloje: 

  Šalia kasyklos yra štai toks dirbtinis ežeras. Visos foto to paties ežero, tik iš skirtingų pusių: 

  Netyčia nusukę ne į tą keliuką pamatėm krūmuose užslėptą vamzdį iš kurio pilamos cheminės atliekos iš gamyklos. Kaip matom foto ežeras jau apsėmė laukus, stulpus ir tuoj apsems šalia jo esančius namus. Tuo tarpu kitoje pusėje spec technika tik aukština užtvanka, kad galima būtų pilti daugiau. Tas momentas kai valdžia tau sako mokėt taršos mokestį arba nepraleidžia TA kai CO 0.3 vietoje 0.2, nes tai reiškia, kad tavo auto labai taršus ir kenkia planetai, tuo tarpu kur sukasi pinigai ten pilamos cheminės atliekos tiesiai ant žemės ir oficialiai niekam netrukdo. 

  Grįžtant prie temos - Rumunija normali europietiška šalis puikiai tinkama tiek laukiniam keliavimui stovyklaujant gamtoje, tiek patogiam keliavimui asfaltu gyvenant viešbučiuose ir valgant restoranuose. Galbūt vaizdai ir mažiau įspūdingi nei Alpėse, bet ir kelionės biudžetas gausis mažesnis. Atstumas taip pat panašus kaip iki Alpių - apie 1200km. Neskubant nuvažiuojama per pusantros dienos nakvojant Slovakijoje ar Vengrijoje važiuojant į ten ar Lenkijoje grįžtant atgal. Išvažiavus anksti ir paskubant galima įveikti ir per vieną dieną. 
  Važiuoti geriausia taip: 
  Augustow (arba Suwalki važiuojant iš Kauno) - Lomža - Warszawa - Lublin - Rzeszow - Prešov (SK) - Košice - Miskolc (HU) - Debrecen - Oradea (RO). 
  Važiuojant lėtai, netaupant laiko ir taupant kilometrus galima važiuoti Augustow - Bialystok - Bielsk Podlaski - Lublin. Kelias geras, tiesus, tik kad ne greitkelis, todėl pakeliui bus kaimų. 
  Lenkijoje minėti keliai nemokami.
  Slovakijoje autostrados mokamos, reikia pirkti vinjetę, bet pakeliui bus tik trumpa atkarpa mokamos autostrados tarp Prešov ir Košice, todėl labiau apsimoka ją apvažiuoti nemokamu keliu negu gaišti laiką vinjetės pirkimui. 
  Vengrijoje per visą šalį eina autostrada, todėl geriau nupirkti vinjetę ir greitai pralėkti tranzitinę šalį negu gaišti laiką kaimo keliukuose. Kaina degalinėje 11€/10 dienų, kioskuose buvo 18€. 


  Na ir desertui šiek tiek vaizdų: 

 18. Pagarba
  Mindogas sureagavo į nix Kondicionierius   
  Ziema dedant kondika jokiu sutaupimu apart laiko nebuna. Plesia visi tiek kiek nori. Tiesiog vasara detis neapsimoka, nes nusites labai ilgai.
 19. Patinka
  Mindogas sureagavo į Blofeld Mobilus kondicionierius   
  Dirba garsiai, patalpos atvėsinimas, nu kaip pažiūrėsi. Pas mus net ir per 30 min pasijaučia skirtumas, nebent tu sandėlį atvėsinti bandai, tada taip. Jie nėra skirti didelėms patalpoms. Tarpinė ant lango tikrai nėra vienkartinė (nebent lieva), patys turim, buvo montuota ne ant vieno lango, ir sėkmingai toliau montuojasi, karšto oro atgal nepučia. Dėjau šlangą ir į balkoną, naudos buvo ne 0, kambarys atšaldomas, tik šaldymas tampa dar mažiau efektyviu ir ilgiau užtrunka. Bet rezultate - veikia, bet ne taip gerai, kaip normalūs įmontuojami.
  Pats irgi jo nebenaudoju kambary su balkonu, bet kiekvienas įsivertina savo poreikius, tai sakyti, kad neveikia negali, nes jis veikia. Yra minusų, taip, bet kitam tie minusai gali būti ne kliūtis, žinant, kad kambarys gali įkaisti ir iki +30, tai ir tas neefektyvus vėdinimas tampa išsigelbėjimu.
 20. Ekspertas
  Mindogas sureagavo į TEGAS Jusu pasirinkimas nuomoti kaip buta ar kiekviena buto kambari nuomoti atskirai ?   
  o tai ka sutartis duoda? 95% nuomotoju vistiek jos neregistruoja , ir blogiausiu atveju suvalgo patys nuostolius, nes teismo procesai truks ilgai ir teigiamas rezultatas negarantuoja jog atgausi pinigus. Nes problematiski nuomininkai turto neturi, ir jau siaip sedi greituose kredituose/anstoliuose. Tuo labiau bijo jog paaiskes jog mokesciu nemokejo. 
  As vienam uzdarbio nariu paskolinau verslui (investicija tipo, bet iforminom kaip paskola). Sutartys ir visa kita buvo, ir kapeikas grazino, padaviau i teisma, priteise skola , atidaviau i anstolius. O jis tiesiog juokiasi nes jam px, neturi jokio turto, dirba su savo IV ar MB, kur sau jokiu oficialiu pajamu nemoka, aba cash atlieka operacijas.
  Sutartis kazkoki isipareigojima turi tam kuris turi ka prarasti. 
  As siuo metu nuomoju 6 butus. Visko mates. Grieztai nenuomoju vienisiems vidutinio amziaus vyrams, seimoms su mazais vaikais, jokiu augintiniu. Jokiu uzsienieciu. 
  Pageidaujama klientura: studentai (geriau studentes), vien del to jog sutartyje irasom tevus kaip laidotuojus, visalaik ju kontaktus paimu.  Jei viskas normaliai tai nuomininksu gauni bent keliems metams, o daznai ir po baigimo jei lieka vilniuje ir toliau nuomojasi. 
   
 21. Patinka
  Mindogas sureagavo į Paulius. Automobilio pardavimas komiso pagrindu   
  Stovi auto komiso aiksteleje, ateina pirkejas sako ok tinka, perku. Uz kaina kuri skelbime ir simbolines derybos.
  Vadybininkas skambina automobilio savininkui sako zinokit yra klientas kuris siulo nuo kainos -2000e uz auto ir nuperka iskart. Siulome parduoti nes interesantu nera, gali tekti ilgai laukti kito kliento.
  Savininkas sutinka. Pildant pardavimo sutarti jis pamato, kad automobilio pirkejas yra butent tas pats vadybininkas. Na bet zmogus jau nutare parduot ir parduoda.
  Vadybininkas nuperka masina -2000e, ir parduoda ja tikrajam pirkejui.
   
  Ne dar ne vakaras ir as negirtas, tyketi ar ne spresti Jums 🙂
   
  P.S. nesakau, kad tai butinai BRC, bet ir nesakau, kad ne ji.
   
  Bet nereikia bijoti dabar visu komiso aiksteliu, ju siuo metu tikrai netruksta.
 22. Patinka
  Mindogas sureagavo į Tmaster Pokalbiu irasymo programele   
  https://play.google.com/store/apps/details?id=org.skvalex.cr&hl=lt&gl=US
  po trial jei patiks, išsipirksi už 10$, naudoju turbūt nuo pirmo savo android telefono, atpirko visus pinigus, ir pagalbėjo ne kartą. Per visus tuos keletą metų visada eidavo pastovūs atnaujinimai
 23. Patinka
  Mindogas sureagavo į n0l Garažo statyba nuosavo namo kieme   
  Pats neseniai staciau, jei neislaikai 3 metru atstumo nuo kaimyno ribos reikia kaimyno sutikimo, uztenka paprasta forma (notariska forma tikrai nebutina).
  Mieste iki 50 kvadratu, rajone iki 80, nereikia leidimu,, turint omeny kad tai bus negyvenamas, nesudetingas II kategorijos pastatas. Kitais atvejais reikalingas projektas, bet velgi koks protingesnis matininkas gali padeti isspresti si klausima...

  Siaip dar yra ir senaties terminas, kuriam praejus jeigu nieks nepasiskunde tai nelabai ka gali ir padaryti, zinoma su kaimynais geriau visada sutarti draugiskai 🙂
 24. Patinka
  Mindogas sureagavo į venom Garažo statyba nuosavo namo kieme   
  3m. nuo ribos kiek pamenu, jei iki tos ribos, reikia notariško sutikimo iš kaimyno.
 25. Patinka
  Mindogas sureagavo į MartynasKu Tinkamas metas pirkti busta/pirmoji busto paskola   
  Žiūrėk yra toks niuansas, kad vieniem alga gal kyla ir 20 proc. o kitiem visai nekyla.
  Mano brolis dirba valstybinėje įstaigoje, tai jam atlyginimas kyla tik 2-3 proc. per metus (už išdirbtą stažą valstybės tarnautoju) ir nieko nepadarysi, nes valstybinė įstaiga.
  Aš dirbu privačiam sektoriuje, Vilniuje. Kadangi konkurencija tarp darbuotojų gan aštri, o dirbu taip, lyg toje įmonėje 10 mln € būčiau investavęs, tai atlyginimas vietoje tikrai nestovi. Ir viskas priklauso nuo srities kokioje dirbi, kaip dirbi, ar esi pasiryžęs nors ir iki nakties sėdėti darbe, jei yra toks poreikis, ar nebijai keisti darbo, ant kiek esi nepakeičiamas įmonėje ir t.t
  Ir taigi, mano alga kilo - broliui prakiškai ne ir nieko čia nepadarysi, dirba jis provincijoje, sritis labai siaura, nelabai turėtų kur ir išeiti. Tai va tokie dalykai. 🙂
×
×
 • Sukurti naują...