Pereiti prie turinio

TheOutcome

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    278
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Klicko „Google“ įvardino populiariausius šįmet lietuvių internete ieškotus žodžius   
    Š o ne straipsnis, galėtų lentelę pateikti ir būtų rami galva, o dabar rakiokis per visa pievą :angry:
  2. Patinka
    TheOutcome sureagavo į ergimantas Vyro stilius   
    Kadangi informacijos apie moterų madą ir stilių yra nors vežimu vežk, o vyrai yra pakankamai nuskriausti šiuo atžvilgiu (nors gal ir ne, jei jiems tai visai nerūpi), tai nusprendžiau sukurti svetainę, kurioje bent jau šiek tiek apie tai būtų galima pasiskaityti - www.vyrostilius.lt
     
    Iš esmės pateikiama basic infomacija apie įvairius vyriško stiliaus aspektus, stiliaus patarimai, prekinių ženklų apžvalga. Vyrams, jei bus noro tobulėti stiliaus, mados ir asmeninės aprangos srityje, manau tikrai pravers. Tikslinė auditorija 25+.
     
    Nauji įrašai būna bent kartą per savaitę 7dienį vakare.
  3. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Kamile Kaip rašyti samprotaujamąjį rašinį?   
    TRUMPA ĮŽANGA
     
    Už akių užkliuvo dar viena tema ir keli pranešimai apie tai, kad lietuvių kalbos egzaminas su tuo prakeiktu rašiniu - misija neįmanoma. Nors ir yra parašyti keli straipsniai apie tai, kaip (gerai) išlaikyti lietuvių egzaminą, rašant samprotaująmą rašinį, visgi jaučiu, kad turiu ką papasakoti ir pati - galbūt ir todėl, nes žinau - uždarbis.lt kažkiek prisidėjo prie to, kad vis dėl to išlaikiau tą egzaminą, neperskaičius nė vienos rimtos privalomos knygos (tik apysakas/apsakymus,eilėraščius). Taigi, jei esi būsimas/esamas abiturientas ir nori (gerai) išlaikyti egzaminą bei ruošiesi rašyti sampr. rašinį, perskaityk ar bent akim permesk straipsnį - tikiuosi, bent kažkuo padėsiu. Gero skaitymo!
     
    ĮVADAS
     
    Visų pirma, manau, reikėtų paminėti - straipsnyje labiau akcentuosiu tai, kokios struktūros reikėtų laikytis rašant rašinį, kaip išvengti stiliaus klaidų bei kaip "sudominti" vertintoją, kad jis nepastebėtų, kad nebuvai pats uoliausias mokinys ir neperskaitei tų 500 puslapių apie kunigo emocinius išgyvenimus ar n+1 knygos apie tai, kaip sunkiai laukuose dirba žmonės, o kaimo gyvenimas - tai ne tik šokiai ir linksmybės. Vėlgi, jei ieškai patarimų kaip konspektuoti knygas ar nori rasti naudingos medžiagos egzaminui, siūlau aplankyti šią temą ir perskaityti visus pranešimus, nes buvę abiturientai nemokamai (čia parduoda) dalinasi savo sukaupta medžiaga. Taip pat perskaityk visą šiątemą, yra keli mano komentarai apie rašinius/pastraipas (oh well, aš ne mokytoja, tik komentavau, kaip, mano manymu, reikėtų rašyti).Tikiuosi, kas nors pravers.
     
    (Taip pat noriu pasakyti, kad čia tik MANO patirtis su lietuvių VBE ir MANO nuomonė, kaip efektyviai reikėtų pasiruošti rašiniui (struktūros atžvilgiu). Jei Tave mokytoja moko, kad reikia rašyti kitaip - tai geriau taip ir daryk ir tikėkis, kad rašinio vertintoja, tikrinanti Tavo darbą, yra tokios pat nuomonės, kaip ir Tave mokanti mokytoja.)
     
    BENDRAI
     
    Jau turbūt žinai, kad lietuvių kalbos rašinyje reikės parašyti bent 500 žodžių, o remtis bent vienu iš trijų skliausteliuose nurodytu autoriumi. Jei nesiremsi nė vienu iš pateiktų autoriumi, tačiau temą atsakysi idealiai, nepadarysi nė vienos gramatikos klaidos, o stilius tiesiog blizgės - vistiek egzamino neišlaikysi. Taip pat ir su žodžiu skaičiumi - jei neparašysi bent pusės (o tiek tikrai parašysi, jei laikysiesi mano (ir daugumos mokytojų, bet jos, deja, dažniausiai 'normaliai' nepaaiškina) rekomenduojamos struktūros) tiek - egzamino neišlaikysi. Truputį kvaila, bet ką darysi - turbūt čia tokia mini apsauga, kad neateitum su jau parašytu rašiniu bendra tema ir nepritaikytum jo siauresnei temai.
     
    NUO KO PRADĖTI?
     
    Vieno konkretaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes visiems rašinys rašosi skirtingai. Dalinuosi tik tuo, kaip rašau aš pati.
     
    Visų pirmą, perskaitau temą ir pasibraukiu 'raktinius' (svarbiausius) žodžius, iškeliu probleminį klausimą. Tada - sugalvoju teiginius. Jei rašysi trijų dėstymo pastraipų rašinį, siūlau sugalvoti 4 teiginius ir silpniausią - išbraukti. Sugalvojus teiginius mąstau, kuo galėčiau remtis: autorius, kūrinys, koks kūrinio parašymo kontekstas? Kai visą tai turiu, pradedu rašyti įžangą.
     
    Kiti žmonės daro atvirkščiai - pirmą sugalvojo autorius, kūrinius ir tada pagal tai galvoja teiginius - nežinau, čia priklauso kaip kam patinka ir nuo to,kiek kūrinių esi perskaitęs. Esmė ta, kad siūlau nepradėti rašyti įžangos be aiškių teiginių, tada, manau, nebus minties šuolių ir bus aiškesnis/įtaigesnis perėjimas nuo įžangos prie dėstymo.
     
    KAIP REIKIA SUPRASTI, KURIS ŽODIS TEMOJE - RAKTINIS?
     
    Kaip ir minėjau aukščiau, tik perskaitęs tema nepradėk rašyti įžangos - visų pirma "susibraukyk"/"susinumeruok" žodžius pagal svarbą - taip turėsi aiškią viziją, į kurią pusę Tavo rašinys turi "eiti", ką svarbiausia paminėti antrame įžangos sakinyje.
     
    Pasisekė tiems, kurie turi gabumą iškart pamatyti ko reikalauja tema. Deja, ne visi tai geba, todėl siūlau vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis:
     
    1) Jei tema formuluota klausimu, tai gali iškart nubraukti pirmą sakinio/temos žodį ("Ar", "Kodėl", "Kas", "Ką" ir t.t" ), nes jis TIKRAI nebus raktinis žodis
     
    2) Dažniausiai (arba greičiausiai visada) svarbiausias raktinis žodis - daiktavardis. Daiktavardis - tai "daiktas", žodis atsako į klausimą "kas tai?". Pavyzdžiui: tėvynė, siela, meilė, maištininkai, pareiga, ištikimybė ir įvairūs šių žodžių linksniai. Bėda yra ta, kad dažniausiai temoje yra daugiau nei vienas daiktavardis (pavyzdžiui, praietų metų tema: "Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas?" turi net 3 daiktavardžius: "atlaidumas", "žmogaus" ir "bruožas". Mano supratimu, lengviausias būdas atskirti svarbiausią raktinį žodį, tai įsivaizduoti, kaip skambėtų tema, jei to žodžio išvis nėbūtų - tiesiog skaitant temą jį praleisti ir pagalvoti ar būtų apie ką rašyti, jei toks žodis temoje negzistuotų arba jį pakeitus kitu, tema įgautų visai kitą prasmę. Pavyzdžiui "ar kažkas - silpno žmogaus bruožas" (=Ar neatsakomybė - silpno žmogaus bruožas?). Visiškai pakeičia prasmę, tiesa? Jei išimtumėte "bruožas" ar "žmogaus", vistiek rašinyje reikėtų kalbėti apie atlaidumą, bet jei išimi iš temos "atlaidumas" - jau tema visiškai pasikeičia, TODĖL ŠIS ŽODIS IR YRA RAKTINIS .Kai susirasi pagrindinį raktinį žodį, jį galėsi (ir turėsi) panaudoti ĮŽANGOJE - apie tai, truputį vėliau.
     
    3) Kai susirandi svarbiausią daiktavardį, ieškok apibūdinimo, nukreipiančio apie ką reikia kalbėti rašinyje. Dažniausia tas žodis parodo rašinio kryptį, susiauriną temą: "SKIRTINGOS epochos", "SILPNAS žmogus", "vaizdavimo KAITA", "Humaniškumas - ESMINIS žmogaus gyvenimo principas" ir t.t. Kartais tokio žodžio nėra - tai reiškia, kad gali pats nulemti savo rašinio kryptį arba pati tema jau būna susiaurinta. Pavyzdžiui: "Kodėl pasauliui reikia maištininkų?" - juk nekalbėsi, kad pasauliui nereikia maištininkų, nes jie silpni, arogantiški, nes pati tema tau jau nurodo apie ką reikės kalbėti. Šį raktinį žodį dažniausiai reikia panaudoti paskutiniame įžangos sakinyje - probleminiame klausime, bet apie tai taip pat vėliau straipsnyje.
     
    4) Nepamirškite pažiūrėti ar temoje nėra "aplinkybių", nurodančių apie ką reikia kalbėti. Pavyzdžiui, žodžių: "šių dienų" ("ar šių dienų žmogus gali būti laimingas?"), "visą laiką" ("kodėl asmuo turi tobulėti visą laiką") ir t.t, nes šie žodžiai, kaip ir minėjo Tomas, tampa labai svarbūs.
     
     
    STRUKTŪRA
     
    Rekomenduoju rašyti įprastinį penkių (keturių) pastraipų rašinį - taip ir pačiam bus lengviau ir vertintojui priimtiniau, kadangi viskas paprasta ir struktūriška.
     
    Taigi, Tavo rašinys turėtų susidėti iš trijų dalių ir penkių (keturių) pastraipų:
     
    1. ĮŽANGA
    2. DĖSTYMAS - I teiginys,
    DĖSTYMAS - II teiginys
    DĖSTYMAS - III teiginys (nebūtina, jei manai, kad pakankamai išplėtojai temą ir peržengei 500 žodžių ribą)
    3. IŠVADOS/APIBENDRINIMAS
     
    Sakoma, kad geriausia dėstymo pastraipas numeruoti tokia tvarka: stipri, silpniausia bei stipriausia (dramblio šeimos principas, ar kaip jis ten vadinasi...), tačiau vėlgi - jei Tau tavo teiginys/pastraipa atrodo stipriausias, nereiškia, kad ir vertintojui jis toks pats bus, juk kiekvieno nuomonė skirtinga, todėl nesiūlau į tai kreipti dėmėsio, nors pati II dėstymo pastraipą dažniausiai rašydavau tokią, kurioje nesiremiu literatūra, o teiginį argumentuoju istorija (dažniausiai), spektakliu ar matytu filmu (retai taip dariau (arba greičiausiai niekad), bet sako, kad irgi geras argumentas). Jei nori remtis tokiu pastraipų išdėstymo principu, SIŪLAU:
     
    I dėstymo pastraipa - remiamasi literatūra (autoriumi ar jo biografija, bet NEBŪTINAI 'privalomu' t.y. gali remtis ir užsienio rašytoju, 'neprograminiu' lietuvių rašytoju, "programiniu" lietuvių rašytoju, bet ne iš "skliaustelių" ir tt.
    II dėstymo pastraipa - argumentuoji istorija, kultūra (menu), matytu filmu ar savo patirtimi (mažiausiai svarus argumentas)
    III dėstymo pastraipa - "stipriausia", todėl joje reikėtų remtis privalomu autoriumi iš skliaustelių.
     
    O dabar konkrečiau apie kiekvieną dalį: įžangą, dėstymą ir apibendrinimą....
    KAIP RAŠYTI ĮŽANGĄ?
     
    Turbūt visiems teko girdėti apie tai, kad darbdavys, pamatęs Tavo CV, jam skiria 30 sekundžių ir iškart nusprendžia: patikai jam ar ne - panašiai yra ir su rašiniu. Pirma rašinio dalis svarbiausia ir tik ji lemia ar darbą skaitys su susidomėjimu, ar todėl, kad reikia. Sakysite, kad mokytojai privalo vertinti objektyviai (ką jie, turbūt, ir daro), bet nepamirškite vieno svarbiausio fakto - žmogiškumo. Juk turbūt sutiksite, kad palankiau atsiliepiate apie knygą/filmą, kuris 'užkabino' nuo pirmų eilučių/minučių. Taip yra ir su rašiniu - privalu įžangoje padaryti gerą įspūdi.
     
    Kaip taip padaryti?
    1. Aiški, logiška struktūra
    2. ĮDOMUS pirmasis sakinys (citata, palyginimas, parodymas, kad žinai daugiau nei Tavęs reikalauja 12 klasės kursas)
    3. Kryptingas probleminis klausimas paskutiniame sakinyje.
     
    Kaip atrodo įžangos struktūra?
    Įsivaizduok, kad įžanga - tai lyg piltuvėlis - pradedi rašyti ne konkrečiai,kalbi apie temą, bet kartu ir apie orą, o įžangos pabaigoje keli probleminį klausimą, kuris glaudžiai susijęs su duotąja tema - žodžiu, iš pradžių viskas plačiai, o link 'galo' siaurėja (žr. paveikslėlį)
    http://i58.tinypic.com/v7gpc1.png
     
    Pirmasis sakinys - įvadinis, 'paplaukęs', nieko konkrečiai apie duotą temą nepasako, bet kartu įdomus ir negirdėtas. Ką turiu omeny teigdama 'negirdėtas' - jei žinai citatą, istorinį faktą, patarlę, kuri yra bent iš dalies susijusi su tema (pavyzdžiui, darbas, vertybės ir t.t) - panaudok ją kaip gražų įvadą į rašinį.
    Pažįstų daug abiturientų, kurie griebasi šiaudo - temoje suranda raktinį žodį ir pirmąjį sakinį rašo maždaug taip:
    "Dabartinis lietuvių kalbos žodynas, "RAKTINIS ŽODIS" apibūdina kaip ......." - galbūt irgi neblogai taip pradėti darbą, ypač turint omenyje, kad galėsite naudotis žodynais, tik atsargiai, kad nenutiktų kaip čia:). Vėlgi, reikia atminti, kad daug žmonių taip daro, todėl nemaža tikimybė (oh, well, gal ir maža), kad vertintoja perskaitys dvi vienodas rašinio pradžias - gerai, jei Tavo perskaitys pirmą, o jei tavo rašinys bus "antras"? Žinoma, jei NIEKO nesugalvoji, tai pasinaudok tuo žodynu ir parašyk - blogiau nebus, tik svarbu, atrink tinkamą raktinį žodį.
     
    Antras/trečias įžangos sakinys - privedi prie temos, gali paminėti raktinius žodžius, konkretini (atsimink piltuvėlio struktūrą).
     
    Paskutinis įžangos sakinys - PROBLEMINIS KLAUSIMAS! Probleminis klausimas - tai tavo rašinio kryptis, jis parodo, kokie teiginiai bus rašinyje. Probleminio klausimo perrašyti NEGALIMA nuo pavadinimo!!! Tarkime, jei rašinio tema "Ar tėvynė - tai didžiausia vertybė", reikėtų performuluoti ir susiaurinti iki "KODĖL tėvynė yra (nėra) didžiausia vertybė?". Jei rašinio temoje jau yra 'susiaurinta',pavyzdžiui, kaip buvo pernai VBE: "Kodėl pasauliui reikia maištininkų?", reikia tema perfomuluoti savais žodžiais. Tarkime, kelti klausimą taip (ar kitaip, svarbu - nenukrypti nuo temos): "Kodėl gyvenimas be maištininkų - tai tik egzistavimas?/ Kuo svarbūs maištininkai šiam pasauliui? ir tt"
     
    Taip pat reikėtų nepamiršti, kad probleminis klausimas - tai "klausimas" kiekvienai dėstymo struktūrai, nes būtent pirmasis visų trijų dėstymo pastraipų teiginys - tai 'atsakymas' į probleminį klausimą. Viskas atrodo maždaug taip:
     
    http://i61.tinypic.com/2zxo6ir.png
     
    Kad geriau suprastumei įžangos struktūrą, pateikiu kelis savo rašytų įžangų pavyzdžius (žinoma, pavyzdžiai nėra idealūs, bet turbūt aiškiau paaiškins, ką turiu omeny šnekėdama apie įžangos struktūrą). Skirtingomis spalvomis "nuspalvinau" pagal tai, koks sakinys yra koks (žr. aukščiau, kur kalbėjau apie įžangos struktūrą sakiniais:
     
    - „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“
    Seniausioje žmonijos knygoje – Biblijoje – teigiama: „Dievas pasaulį sukūrė per šešias dienas, o septintą – ilsėjosi“. Deja, mūsų tėvynė nebuvo sukurta kažkam spragtelėjus pirštais – ištisus šimtmečius protėviai kovojo dėl laisvės, o kiekvienas išlietas kario kraujo lašas priartindavo prie svajonės išsipildymo – nepriklausomos Lietuvos. Atrodytų, kad daugiau mums, šių dienų lietuviams, nieko negali trūkti – turime tą išsvajotąją laisvę. Tačiau ar to užtenka? Manau, ne. Taigi, kodėl nuolat svarbu „kurti ir lipdyti“ tėvynę?
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    - Ką žmogus atranda prarasdamas?
    Sakoma, kad gyvenimas – tai lyg ilga kelionė, kuri yra kupina atradimų ir praradimų, kurių dėka žmogus tobulėja dvasiškai. Vienas turtingiausių pasaulio žmonių, Donaldas Trampas, yra pasakęs: „Kartais pralaimėdamas mūšį, žmogus atranda naujų būdų kaip laimėti karą“ – perfrazuodama šią mintį galiu teigti – tik atsisakydami kai kurių dalykų ir taip palikdami savo komforto zoną, galime gyvenime atrasti kažko naujo ir neįprasto. Taigi, ką asmuo gali atrasti ir pažinti tik tada, kai netenka kitų, kartais brangių ir svarbių, dalykų?
     
    KAIP RAŠYTI DĖSTYMĄ?
     
    Mano supratimu, viena iš sėkmingai išlaikyto egzaminų paslapčių - tai puiki dėstymo struktūra, kuri leidžia skaitytojui nuosekliai perskaityti rašinį. Turbūt nekartą jau teko girdėti apie tokią dėstymo struktūrą, kuri susideda iš septynių/aštuonių sakinių ir atrodo maždaug taip:
     
    Teiginys->Samprotavimas pagal teiginį, siejant su šiomis dienomis - > Sakinys - tiltas/perėjimas -> Argumentas -> Kontekstas -> (samprotavimas - nebūtina) -> Dalinė išvada
     
    Parašius tokios struktūros pastraipą, nebereikės jaudintis, kaip pasiekti tą 500 žodžių ribą (nes pastraipa susidės mažiausiai iš 120-150 žodžių, tai trys dėstymo pastraipos - jau 400+ žodžių! Taip pat tokia pastraipa yra nuosekli, todėl bus mažiau minties šuolių - stiliaus klaidų.
     
    KAIP ATRODO KIEKVIENAS PASTRAIPOS SAKINYS?
    TEIGINYS - tai pagrindinė visos pastraipos mintis, svarbiausias akcentas. Jis turi atsakyti į probleminį klausimą (kaip rodžiau iliustracijoje aukščiau). Teiginyje nereikėtų vartoti žodžių/žodžių junginių, tokių kaip "mano nuomone/manau/mano supratimu" ir kitokių, nes jie susilpnina teiginį, parodo neaiškią poziciją. Teiginį geriausia formuluoti kaip vientisinį sakinį (be jokių jungtukų ("nes", "kad", "jog", "o" ir t.t)), nes tai taip pat nepasako aiškiai ir konrekčiai, apie ką bus kalbama pastraipoje. Visą "prijungimą"/"sujungimą" (tai, kas būtų po "nes", "o", "kad", "jog") geriau formuluoti kaip samprotavimą - bus aišku, stilistiškai tvarkinga ir gražiai skaitysis.
     
    SAMPROTAVIMAS - neveltui rašinys ir vadinasi samprotavimo, jame reikia atskleisti savo nuomonę, polemizuoti, analizuoti temą. Kaip ir minėjau, parašius teiginį, visas mintis apie tai, ką tuo teiginiu norėjai pasakyti, reikėtų perkelti į "samprotavimo" sakinį (ar sakinius). Šiuose sakiniuose galima (bent kartą rašinyje REIKIA) pavartoti "manau", "mano manymu" ir t.t, kad parodytumei, kad samprotauji. Žinoma, visuose trijuose dėstymo pastraipose, galbūt, to daryti ir nereikėtų, kad nebūtų "sviestas sviestuotas". Sakoma, kad idealu būtų jei savo samprotavimą susietumėte ir su šių dienų aktualijomis, bet jei to padaryti nepavyksta - nieko baisaus, tiesiog gausi mažiau taškų. Dabar pagalvojau, kad jei jau siesi su šiomis dienomis, galbūt pirmą sakinį (ar sakiniod dalį, jei rašysi ne vientisinį) reikėtų samprotauti, o kitą sakinį/dalį sieti su šių dienų aktualijomis. PAVYZDŽIUI:
     
    Tema: Ar darbas yra svarbus žmogui?
     
    Darbas yra viena iš didžiausių vertybių, padedančių žmogui tobulėti (teiginys). Lietuvių liaudės patarlė byloja: "Darbas žmuogų puošia" - dirbdamas žmogu stiprina ir tvirtina savo vertybių sistemą, nes susiduria su įvairiais išūkiais, priverčiančiais jį tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. (samprotavimas) Deja, bet šių dienų žmogus, darbą suvokia tik kaip pinigų šaltinį ir visiškai pamiršta kitokią jo naudą. (privedimas prie šių dienų)
     
    SAKINYS TILTAS - tai sakinys, jungiantis Tavo samprotavimą ir teiginį su argumentu - pasiremimu kūriniu (ar kultūra, Tavo asmenine patirtimi). Jis reikalingas tam, kad nebūtų minties šuolių, viskas skaitytųsi sklandžiai, nebūtų stiliaus klaidos. Pateikiu kelius pavyzdžiuis/šabloną, kaip gali formuluoti savo "sakinį-tiltą":
     
    -Apie tokią pat promblemą kalbėjo ir ** amžiaus rašytojas XX (savo) kūrinyje (romane, dramoje, eilėraštyje) "YYY".
     
    -Ši problema - tai ne tik šių dienų visuomenės yda, bet ir ** amžiaus žmonių aktualija - ją aptarė ir to meto rašytojas XXX kūrinye "YYY".
     
    -TEMOS RAKTINIS ŽODIS buvo plačiai aptarta ir kažkelinto amžiaus rašytojo XXX kūrinyje YYY. (pavyzdžiui: "Socialinės nelygybės tema buvo plačiai aptarta ir XVIII a. rašytojo, Apšvietos epochos atstovo, pirmojo lietuviško grožinio kūrinio autoriaus, Kristijono Donelaičio, peomoje "Metai".)
     
    Jei dvi/vieną pastraipą rašysite tokią, kurioje nesiremsite autoriumi, sakinys - tiltas yra vistiek BŪTINAS! Tik siek jį su savo asmenine patirtimi, filmu ar spektakliu.
     
    Taip pat, manau, svarbu, kad sakinys - tiltas atskleistų, kad žinai truputį daugiau nei autoriaus amžių, vardą pavardę ir jo kūrinį: galbūt paminėk epochą, literatūrinę srovę/kryptį ("neoromantikas", "realistas" ir t.t.)
     
    ARGUMENTAS - tai tavo teiginio pagrindimas, įrodymas, kad Tavo teiginys yra svarus. Čia aš nelabai kuo galiu ir padėti: turi pats būti perskaitęs ir žinoti kūrinius, spektaklius, kino filmus. Svarbiausia - neatpasakoti turinio, o remtis būtent ta vieta, kuri įrodytų Tavo teiginį. Aš pati, kaip ir minėjau, nebuvo pati uoliausia programinių autorių skaitytoja, bet siūlau BŪTINAI perskaityti pagrindines Savickio, Apučio, Biliūno noveles, galbūt dar ką nors trumpo, nes jomis galima remtis beveik betkokia tema (galbūt ne apie tėvynę). Taip pat buvau išmokusi kelias eilėraščių eilutes, nes citavimas - geriausias argumentas ir turinio visiškai neatpasakoji. Jei mokysies citatas, siūlau imti Maironio/Bradžionio eilėraščių apie tėvynę, Marcinkevičiaus "Mažvydo" paskutinės scenos, kur skanduoja "Lie-Tu-Va" pilietiškumo temai, Salomėjos Nėries iš rinkinio "Prie didelio kelio" apie dvasinius išgyvenimus. Vėlgi, svarbu paminėti, kad argumentavime svarbiausias ne pats pasirėmimas, o tavo komentaras, įrodantis, kad būtent tame kūrinyje/filme/socialinėje situacijoje nutiko būtent taip, kaip tu teigi savo teiginyje.
     
    KONTEKSTAS - didžiausias dvyliktokų priešas, nes nevisi supranta, kas čia per daiktas. Nereikėtų dėl jo išvis nerimauti, nors jis ir dažnai akcentuojamas, už jį skiria tik trys taškus. Bent vieną tašką, jei paminėi amžių/epochą, kūrinio parašymo aplinkybes - tikrai gausi. Mano supratimu, daugiau taškų gausi tada, kai pritemsi kūrinio parašymo kontekstą prie savo temos, argumentavimo ir samprotavimo. Tarkime, jei rašinys apie žmogaus/tautos nelaisvę, konteksto sakinyje (ar sakiniuose) paminėsi, kad kūrinys buvo būtent sukurtas lietuviško žodžio draudimo metu, Lietuvai būnant carinės Rusijos sudėtyje ir t.t.
     
    SAMPROTAVIMAS 2 - aš niekada jo nerašau, nes man visad užtenka žodžių tiek, kiek yra pastraipoje, bet čia turbūt toks kaip mini apibendrinimas, vienas sakinys apie argumentą+temą, greičiausiai.
     
    DALINĖ IŠVADA - tai pastraipos mini apibendrinimas, vienas vientisinis sakinys, parodantis, ką norėjai pasakyti visa pastraipa. Dabar jau nepamenu, bet, man rodos, aš tiesiog perfrazuodavau savo teiginį ir jį susiauridnavau. Patariu kiekvieną dalinę išvadą pradėti jungiamaisiais žodeliais "taigi" ar "vadinasi", nes jie parodo, kad apibendrini darbą. Jei rašai trijų dėstymo pastraipų rašinį, siūlau, kad labai nesikartotų visur "taigi", rašyti pirmoje pastraipoje "taigi", antroje "vadinasi" ir trečioje - vėl "taigi". Nepamiršk, kad čia įterpinys, todėl skiriamas kableliu.
     
    Pridedu kelis savo rašytas pastraipas, kad parodyčiau, kaip visa ši struktūra atrodo "praktikoje". Nežinau kaip jums, bet bent jau man, tikrai, dėl šios struktūros, nesijaučia didelių minties šuolių. Ir vėl nuspalvinau sakinius taip, kokie, pagal paskirtį, jie yra (raudona - teiginys, žalia - samprotavimas, mėlyna - sakinys tiltas, violetinė - argumentas, bordo - kontekstas, rožinė - dalinė išvada):
     
    - „O gal tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?“
     
    Visų pirma, žmogus, prisidėjęs prie tėvynės kūrimo, labiau ją vertina bei gerbia. Patys brangiausi dalykai asmeniui yra tie, į kurių kūrybos procesą buvo įdėta daugiausia pastangų, darbo bei meilės. Ne veltui yra sakoma – sunaikindamas tai, ką sutvėrei – sunaikinsi dalelę savęs. Prie tėvynės kūrimo bei puoselėjimo prisidėjo ir žinomas lietuvių poetas, dramaturgas Justinas Marcinkevičius.Poeto eilėraščių lyrinis „aš“ - jausminga asmenybė, išgyvenanti sunkius pokario laikus, tačiau gerbianti ir sauganti brangiausią turtą – tėvynę, kurią pats kūrė. Just. Marcinkevičiaus eilėraštyje „Aš savo širdį pasivaikščioti išleisiu“ lyrinis subjektas prašo: „Aš prašau: tik nesumindžiokit širdies“. Širdis – tai gyvybės pagrindas, todėl ją galima prilyginti gimtajai šaliai – netekę jos, sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą, todėl širdį, kaip ir tėvynę, reikia puoselėti. Savo požiūrį apie niekada nenutrūkstanti šalies kūrimą Just. Marcinkevičius išsakė ne tik savo kūryba, bet ir konkrečiais darbais: būdamas Lietuvos Nepriklausomybės Sąjūdžio nariu, jis ragino Lietuvos žmones ištrūkti iš SSRS gniaužtų ir „kurti bei lipdyti“ Lietuvą tokią, kurioje visiems būtų gerą gyventi. Taigi, žmonės nėra nemirtingi – atsiranda vis naujos kartos, kurios „lipdo“ tėvynę – taip yra išsaugoma pagarbos ir meilės jausmas gimtajam kraštui.
    -------------------------------------------------------------------------------------
    - Ką žmogus atranda prarasdamas?
    Visų pirma, žmogus, prarasdamas savo artimus, atranda kitus žmones, kurie tampa ne ką mažiau svarbia jų gyvenimo dalimi. Mano nuomone, kiekvienas sutiktas žmogus mūsų gyvenime palieką gan svarbų pėdsaką ne tik mūsų atmintyje, bet ir formuoja vertybių sistemą, moralines nuostatas bei supratimą apie gyvenimo dorybes bei blogybes. Nenuostabu, kad praradus artimą atrodo – praradai ir dalelę savęs, todėl naujų žmonių ar jau pažįstamų asmenų naujų būdo bruožų pažinimas – tai lyg naujas vėjo gūsis žmogaus gyvenime, padedantis pamiršti prarastų žmonių sukeltas nuoskaudas. Apie tai, ką žmogus atranda prarasdamas, rašė ir XIX a., realizmo atstovas, rašytojas Jonas Biliūnas savo novelėje „Ubagas“. Novelės veikėjas Petras Sabaliūnas, praradęs savo šeimą dėl savanaudiško sūnaus elgesio, sunkiame gyvenimo kelyje atranda tokius žmones kaip kūrinio pasakotojas, kurie net patys savo daug neturėdami, gali pasiūlyti bent „duonos riekę“. J. Biliūno biografija – tai dar vienas pavyzdys, kad žmogus gali atrasti daug net ir tada, kai praranda: negavęs leidimo grįžti mokytis į Tartu universitetą, rašytojas persikėlė į Leipcigą, o vėliau – į Ciurichą, kur ir parašė vieną iš reikšmingiausių savo kūrinių – alegorinę pasaką „Laimės žiburys“. Vadinasi, žmogus, prarasdamas artimo palaikymą ir meilę, atranda kitus, kurie mielai ištiesia pagalbos ranka tada, kai jos labiausiai reikia.
     
    GALIAUSIAI - KAIP REIKIA PARAŠYTI APIBENDRINIMĄ?
     
    Visų pirma, svarbu pasakyti, kad jei įžanga turi būti piltuvėlio formos/struktūros, tai išvada - atvirkščiai, yra "apversto" piltuvėlio formos. Tai reiškia, kad pirmas išvados sakinys siauras, glaudžiai susijęs su tema, o vėlesni sakiniai yra abstraktesniai, labiau apie orą nei apie konkrečią temą.
     
    Reikėtų paminėti, kad yra dvi nuomonės, kaip reikėtų parašyti apibendrinimą/pabaigą/išvadą. Aš pamėginsiu trumpai jas apžvelgti, o Tu, žinoma, gali pasiimti tai, kas Tau labiausiai patinka.
     
    I VARIANTAS
     
    Apibendrinimas, kuriame paminimos ir perfrazuojamos VISOS dalinės išvados. Esmė ta, kad sakoma, kad rašinyje parašytos dalinės išvados PRIVALO būti parašytos ir išvadoje - žinoma, jų perrašyti NEGALIMA, reikia perfrazuoti, parašyti kitais žodžiais.
     
    Pavyzdžiui, dalinės išvados buvo tokios:
     
    - Taigi, pilietiškas skatinimas, kurio užuomazgų yra XVI a. lietuvių literatūroje, neišsižadėti savosios kalbos, aktualus ir šių dienų žmogui.
     
    - Vadinasi, pilietiškumas XVIII a. literatūroje skatina ne tik to meto, bet ir šių laikų žmones neišsižadėti pagrindinių vertybių.
     
    - Taigi, meilės tėvynei skatinimas, žmogaus, kaip pilietiškos asmenybės, ugdymas – tai pilietiškumo, sutinkamo XIX – XX a., skiriamieji bruožai
     
    O apibendrinimas atrodo taip (raudonai pabraukiau dalines išvadas):
     
    Apibendrindama darbą norėčiau remtis Lietuvos Atgimimo Sąjūdžio aktyvisto, poeto, visuomeninis veikėjo, Marcelijaus Martinaičio žodžiais „Pilietybė, pilietiškumas nėra uniforma, tik kareivius galima perrengti per vieną parą“ – pilietiškumo jausmo per dieną žmogui neįdiegsi, tam reikalingas kruopštus ir ilgas procesas. Galbūt dėl šios priežasties šiandienos žmogus, išgyvenantis pilietiškumo savyje nebuvimo krizę, turėtų atsigręžti į įvairių laikmečių lietuvių literatūrą, nes būtent joje gausu įvairių pilietiškumo raiškos pavyzdžių. XVI lietuvių autorių kūriniuose pilietiškumas ragina neišsižadėti gimtosios kalbos, Apšvietos epochoje pilietiškumas pasireiškia kalbant apie vertybes ir socialinę nelygybę, o XIX amžiaus pabaigos bei XX amžiaus pradžios literatūroje raginimas mylėti gimtąją šalį atskleidžia pilietiškas idėjas. Juk ne veltui yra sakoma, kad būtent literatūra – tai viena iš svarbiausių mokytojų, nes ji atskleidžia žmonijos paslaptis, buvusias praeityje. Pilietiškumo pagrindų mokydamiesi iš įvairių laikotarpių Lietuvos rašytojų literatūros, mes, šių dienų žmonės, galime būti tikri, kad pilietiškumo pamoką išmoksime teisingai.
     
     
    II VARIANTAS:
     
    Kiti mokytojai teigia, kad to, ką jau minėjai rašinyje, dar kartą kartoti NEREIKIA! Todėl išvada turi būti tiesiog viso rašinio apibendrinimas, pagrindinės minties suformulavimas, gražus užbaigimas, panaudojant citatą ar patarlę.
     
    Aš niekada nerašydavau dalinių išvadų, bet jei reikėtų laikyti VBE iš naujo - galbūt ir rašyčiau, nes man, pavyzdžiui, tai atrodo struktūriškai gal netgi tvarkingiau.
     
    Be to, svarbu paminėti, kad kai kurie mokytojai teigia, kad išvadoje reikia būtinai cituoti TĄ PATĮ AUTORIŲ, kuriuo rėmeisi ir įžangoje - vien tam, kad sukurtumei rašinio rėmus. Mano supratimu, tai didžiausia nesąmonė, nes riboja kūrybiškumą, todėl aš NIEKADA to nesilaikiau.
     
    Taip pat dalinuosi keliomis mintimis, kaip gali pradėti išvados pradžias:
     
    -Apibendrindamas/a norėčiau teigti - ....
    -Apibendrindama rašinį derėtų pasakyti, jog...
    -Apibendridamas rašinį norėčiau perfrazuoti/remtis tokio ir tokio žmogaus žodžiais/lietuvių liaudies patarle
     
    DAR KELI PATARIMAI:
     
    - Pirmajame sakinyje, kuriame mini autoriaus vardą ir pavardę, jis turi būti pristatytas pilnai, be sutrumpinimų. Pavyzdžiui, jei kalbi apie Martyną Mažvydą, pirmajame sakinyje jį ir turi pristatyti pilnu vardu bei pavarde, vėlesniuose - gali trumpunti t.y. rašyti M. Mažvydas. Taip pat noriu priminti, kad Justinas Marcinkevičius yra Just. Marcinkevičius sutrumpintai, o ne J. Marcinkevičius (bus didelė klaida, nes J. Marcinkevičius yra visai kitas autorius).
     
    - Sakiniuose nevartok 'mes' - atsiranda negražus stilius. Asmenį parodo veiksmažodis, todėl įvardis "mes" yra visiškai nereikalingas ir tik gadina stilių.
     
    - Norint, kad pastraipos gražiai jungtųsi tarpusavyje, pastraipų pradžioje rašyk jungiamuosius žodžius/žodžių junginius: "Visų pirma", "Be to", "Taip pat svarbu paminėti, jog", "Vis dėlto" (jei rašai poleminį rašinį (prieštarauji pats sau).
     
    - Išsistudijuok ko tavęs reikalauja egzaminas ir kokiais kriterijais rementis būsi vertinamas
     
    - Turi dar mėnesį laiko - KLAUSK mokytojos, ko nesupranti, aiškinkis ir domėkis. Kvailų klausimų nebūna, o jei mokytoja ragana ir suraukia veidą, vos tik išgirdus klausimą - mažiau kreipk dėmesį, jos toks darbas, ji turi aiškinti, kad nors ir 10001 kartą. Jei negauni iš mokytojos atsakymo ar vistiek nesupranti - konsultuokis su kita mokytoja ar parašyk draugui, ar man čia, temoje bei asmenine žinute. Padėsiu kuo galėsiu
     
    - Jeigu jau žiūrėjai vertinimo kriterijus, tai turbūt pastebėjai, kad būsi vertinamas ne tik už tikslų pasirėmimą kūriniu, bet ir teksto raišką - t.y. stilių, leksiką, sintaksę. Jei nori gauti maximumą (9, berods, taškus) - rašyk įvairias sintaksines struktūras, pamiršk "o", "bet", "kad", "jog" - keisk visą tai į bejungtukius sakinius: brūkšnius, dvitaškius. Parodysi, kad žinai daugiau.
     
    - Stenkis, kad visos trys dėstymo pastraipos būtų vienodo dydžio ('ilgio'?), o įžanga praporcinga apibendrinimui/pabaigai (negali būti įžanga 150 žodžių, o pabaiga - vienas sakinys), nes tai irgi bus vertinama.
     
    - Jei labai jau sunku prisiminti filmą ar dar ką nors 'lengvesnio' būtent duotąja tema, kuo galėtumei pasiremti
    sugalvok filmą/knygą (žinoma, UŽSIENIO RAŠYTOJO ir BŪTINAI ne klasiko) pats ir pritemk prie temos:). Mokytojai ne robotai - visų pasaulio knygų ir filmų nėra perskaitę, todėl būkite orginalūs - aš savo dešimtos klasės rašiniuose prigalvojau mokslinių tyrimų, kad man sklandžiai būtų argumentuojamas rašinys:). Žinoma, čia truputį amoralu ir kiekvieno teisė rinktis, bet kaip ten sako: "Kas nerizikuoja - negeria šampano?". Pažįstu vaikiną, kuris gavo 79 iš LVBE (žinoma, ne iš atnaujinto egzamino) sugalvojęs sau tinkančius kūrinius ir autorius... Tik nepamirškite, kad BŪTINA pasiremti bent vienu kūriniu iš 'skliaustelių' - kitaip tiesiog neišlaikysite egzamino.
     
    - NEPAMIRŠKITE paraštėje pažymėti 500 žodžių ribos, nes gramatika (o gal net ir stilius, loginės klaidos - tiksliai jau nebepamenu) bus vertinamos tik iki 500 žodžių. Beje, jei kas jau žiūrėjote vertinimo normas, turbūt matėt, kad už 30 neparašytų žodžių minusuoja 1 tašką, tai skaičiuodami žodžius atkreipkite į tai dėmesį. Sakoma, kad vertintojai skaičiuoja žodžius maždaug taip: suskaičiuoja kiek yra žodžių pirmoje (ar antroje, nes pirma - 'toliau nuo krašto') eilutėje ir padaugina iš esamų eilučių skaičiaus ir taip maždaug žino, kiek yra žodžių.
     
    - Prisijunkite į šią dievišką FB grupę, kas dar nesate prisijungę - dvyliktokai dalinasi metodine medžiaga NEMOKAMAI - ar gali būti geriau:). Beje, mačiau, kad kalba ne tik apie LVBE, bet ir apie kitus egzaminus. Nepamiršk, kad visada reikia ne tik imti, bet ir duoti - todėl dalinkis ir pats!
     
    Jei dar atsiminsiu, kokių nors paprastų patarimų, padėsančių bent jau iš dalies geriau parašyti tą rašinį, tai papildysiu čia.
     
    IR PABAIGAI...
     
    Dar kartą norėčiau paminėti, kad aprašiau savo patirtį, todėl viso straipsnio nereikėtų priimti už gryną pinigą - jei matai, kad kažkur nusikalbbu, sakau ne taip, kaip turėtų būti - pakomentuok, aš pataisysiu straipsnį ir taip kartu padėsime pasiruošti šių ir kitų metų abiturientams. Taip pat siūlau šioje (ar kitoje, jūsų sukurtoje) temoje dalintis sava patirtimi (savais rašiniais, pastraipomis, įžvalgomis apie egzaminą ir t.t.), nes tik diskusijoje gimsta tiesa. Nereikia jaudintis, kad kiekvienas dvyliktokas yra tavo didžiausias konkurentas: egzaminas kriterinis, o šansai, kad stosite į tą pačią specialybę, yra menki.
     
    Taip pat noriu palinkėti didžiausios sėkmės laikant VBE ir patariu labai "nesinervinti", jei negausite rezultatų tokių, apie kokius svajojate ar galvosite, kad egzaminą parašėte ne taip gerai, kaip tikėjotės - kalbu iš savo patirties. Viskas, galiausiai, nutinka netgi geriau nei buvo tikimasi.
     
    Taigi, sėkmės ir lauksiu temos, kurioje dalinatės puikiais LVBE rezultatais!
  4. Patinka
    TheOutcome sureagavo į 24bazar Kur iš uždarbio pabėgo „normalūs“ užsakovai?   
    O gal tu neatsakei jam į klausimą?:) Realiai uzsakovui visiskai nesvarbu kiek tavo programavimo valanda kainuoja. Domina kaina galutinio rezultato. Sakykim yra projektas kurio sukurimo kastai yra 2000LT, tai man jokio skirtumo ar tu ji padarysi per 20 darbo val ar per 100 darbo val, vistiek rezultate negausiu as jo per savaite.
    Visi verkiat kokie blogi yra uzsakovai, kai realiai uzsakovas turetu jaustis kaltas, kad i jus kreipesi ;)
    Taip as suprantu kaip nervina atsakinet i kvailus paklausimus is akyvaizdziai neturinciu pinigu uzsakovu. Bet jei as visiem SEO uzsakovam i paklausima ar galiu iskelti ju svetaine, atsakyciau kad mano valanda kainuoja 200Lt greiciausiai viskas tuo ir baigtusi.
    Nenorit uzsiiminet suddarbiais, tai savo skelbimo temose parasykit savo kainu pradzia. PVZ nesiimu uzsakymu, kuriu apimtis maziau nei 1000LT. Gave uzklausima isigilinkite i kliento poreikius, tada kalbekit apie kaina.
    Tiek esnyper, tiek tavo pvz, mane kaip uzsakova supykdytu.
     
    Reiktu suprasti, kad tavo potencialus klientai galimai nenutuokia nieko apie programavima ir jis zino tik tai ko jam reikia. Tai ismok bendraut su klientais ir galimai uzdirbsi zymiai didesnius pinigus.
  5. Patinka
    TheOutcome sureagavo į biz Kur iš uždarbio pabėgo „normalūs“ užsakovai?   
    Visu pirma neetiska viesinti zinutes, reikejo uztusuoti zmogaus nika. O antra - cia nebutinai kazkoks uzsakovas uz 9.99Lt, tiesiog tu pernelyg arogantiskai atsakei. Suprantu, kad negali pasakyt sumos kai nieko uzsakovas nepateike, bet normalus atsakymas galejo buti toks:
     
    Arba toks:
     
     
    Tik pora pavyzdziu kaip galima buvo normaliai atsakyti zmogui, be to sarkazmo su 99.999Lt. Kas issivercia i:
     
     
    Todel ir gavai panasaus lygio atsakyma.
     
    Ir apskritai patarimas - jeigu taip bendrausi tai atkris ir dalis labai rimtu uzsakovu, nes jiems paprasciausiai nepatiks toks atmestinas zinutes tonas. Jei bendrauji su klientais neisvengiamai teks susidurti ir su kvailais ir su tais, kurie klausia kainos nepateike jokios informacijos, bet tai ir yra bendravimo esme - turi nukreipti tinkama linkme, kad ir kaip tave suerzintu nekonkretus ar kvailas klausimas.
  6. Patinka
    TheOutcome sureagavo į ForeverYoung Už ką vyrai neturi atsiprašinėti   
    Moterys tik ir laukia iš mūsų atsiprašymų: nesvarbu, užsitarnavai tai, ar šiaip sau. Variantas „šiaip sau“ vyrą tikrai netenkina, tai kodėl jis turėtų atsiprašyti už tai, apie ką net neverta kalbėti? Mes pavargę nuo tokio bobų elgesio ir mastymo. Mes ne atsiprašynėsime už savo vyriškus veiksmus, nes tai nėra gerai – tarsi būtumėte bandę mus aprengti suknele. Nu į jokius vartus netelpa.
    Iš anksto atsiprašau už gramatines klaidas
     
    http://www.punjabigraphics.com/images/1/homer-simpsons-hungover.jpg
     
    Už ką mes kategoriškai atsisakome atsiprašyti?
     
    Už tai, kad nerodom emocijų. Nuo pat gimimo mes esame mokomi, kad emocijos (dažniausiai liūdesys) – tai ne vyriška. Štai kodėl mes stengiamės ne verkti. Bet tai nereiškia, kad mes negalime užjausti. Mes galime. Tiesiog nemokame tai išreikšti – ir nemanom, kad tai būtina.
     
    Už bagažo dydį. Ką, jūs rimtai? Tai tam tikra prasme dalis taves. Štai bi*bys – taip pat dalis taves, tu juk neatsiprašynėji už tai, kad jis yra didelis. Tas pats ir su lagaminu. Paprasta ir aišku.
     
    Už tai, kad sakome „NE“. Neveltui juk egzistuoja žodis „NE“, – jo egzistavimą pateisina jo naudingumas. Be to, tai ne tiesiog žodis, bet labai naudingas žodis. Jį sunku vartoti artimų žmonių atžvilgiu, bet kartais tai yra būtina, ir mes jį sakome ne todėl, kad kažką įskaudinti.
     
    Už tai, kad vaikštom be kelnių. Kas kaltina mus, kad tai kvaila, tas ne karto be kelnių namie ir nevaikščiojo. Patariu pabandyti.
     
    Už tai, kad norime pabūti vieni. Pabūti vienam yra gera. Taip vyrai dažniausiai užsiima savianalize, ilsisi ir žiūri porno – karts nuo karto.
     
    Už tai, kad ilsimes su bičais. Vyrai turėtų ilsėtis su vyrais. Tai puikus būdas priminti sau, kad už jaukaus namų židinio, taip pat yra gyvenimas. Bet kokiu atveju, tai puikus pretekstas likti vis dar bernu.
     
    Už tai, kad norime žiūrėti futbolą ar kitą sportą. Daugelis iš mūsų turime mėgstamą komandą. Konkurencijos dvasia vyrų kraujyje, o tam tikros komandos palaikymas – būdas realizuoti konkurencijos troškulį. Tai yra normalu. Normalu ir tai, kad mes nereaguojame į kažkieno kalbas, kai žiūrime sportą – priklausomybė, su visais būna.
     
    Už tai, kad geriam alų. Taip, kvepia šiaip sau, bet užtat koks skonis.
     
    Už tai, kad šnekame telefonu greitai ir tik tam prispirus.
     
    Už tai, kad mes sakome tiesiai. Tiesmukiškumas – geriausias būdas perteikti asmeniui, ką norite pasakyti.
     
    Už tai, kad kažkaip ne itin norime turėti lytinių santykių.
     
    Už tai, kad nesiskutam. Na, taip, plaukai sparčiai auga. Ir kartais mes norime pamiegoti ilgiau. Tai reiškia, kad skutimuisi tiesiog nelieka laiko. Nusiskusim kai tam ateis laikas, ar net atauginsim barzdą, tam patiems panorėjus.
     
    Už tai, kad pataisom kelnes (klyną). Tik žmonės be kiaušų, nesupranta, kaip tai yra nepakeliama, kai kiaušai jaučiasi blogai ir nepatogiai guli. Todėl juos būtina tinkamai suguldyti.
     
    Už tai, kad iškrentam iš pokalbio. Mūsų smegenys nuolatos dirba ir kažkuo užimtos, išskyrus dalyvavimą pokalbyje. Tai nereiškia, kad mes atsijungiam nuo pokalbio ir pamirštam apie jį – tiesiog sutelkėm dėmesį į ką nors kitą.
     
    Už tai, kad rizikuojam. Rizika – vyrų gyvenimo dalis. Rizikuoja dažniausiai vyrai. Ir tai normalu.
     
    Už tai, kad mes vyrai. Moterys juk neatsiprašo – kodėl mes turėtume?
  7. Patinka
    TheOutcome sureagavo į frix Omnitel sąžinė:)   
    Tau vienam tatai yra problema, kolega. Taigi lygiai taip, pats žinodamas, jog pinigai niekur nenueis, vis tiek juos meti į balą su mintim "o gal išdžius?". Jeigu savo vidaus naudojimo taisyklėse Omnitel nurodo, jog "aukų" neatiduoda, vadinasi yra kažkokių priežasčių, kodėl tai daroma - galbūt pinigų grąžinimas sunaudoja per daug resursų? Tai kodėl apskritai keliamas klausimas? Taip kad siūlau pagalvoti dar kartą, kuri pusė šiuo atveju yra žioplesnė ar kvailesnė.
     
    Apskritai, kiek leidžia įžvelgti mano netreniruota akis, tai čia, kaip ir minėjau, tiesiog bandoma tuos prarastus 5lt kompensuoti pliusais ant pranešimo. Cheers. Tikiuosi vagys neliks nebausti.
  8. Patinka
    TheOutcome sureagavo į justina1991 Pamąstymui apie profesionalų CV   
    Gal kam bus naudinga :)
     
    Profesionalus CV - retenybė
     
    Per 15 darbo metų esu perskaitęs virš 30 tūkst. CV, tad galiu drąsiai teigti, kad profesionalus CV yra retenybė. Manote, kad ne? Skaitykite toliau ir rasite visus atsakymus į kilusius klausimus.
     
    Darbuotojų atranka yra ilgas ir sudėtingas procesas. Pirma to proceso dalis – gyvenimo aprašymų skaitymas (arba neskaitymas). Dažnai į darbo skelbimą kandidatuoja virš 200 žmonių. Tad sudominti atrankų specialistus yra nelengva.
     
    Patarimų, kaip rašyti gerą CV, manau, skaitėte ne kartą. Tačiau kiekvienais metais susidurdamas su naujais CV, pastebiu labai nedidelį progresą. Dažniausiai klaidos išlieka vis tos pačios.
     
    Gramatinės klaidos gali subjauroti ir tobuliausius gyvenimo aprašymus. Dažnai gauname kandidatų CV ieškančių „vadibininko“ darbo, arba tokių kurie, turėjo darbo patirties „klijentų“ aptarnavime. Būna ir tokių kandidatų, kurie pamiršta, kad lietuvių kalboje yra raidės „š,ė,č,ą,ū,ų,į“. Pripažinkit, tokios grubios gramatinės klaidos profesionalumo neprideda.
     
    Patarimas – parašius CV kelis kartus atidžiai patikrinti, ar nėra gramatinių klaidų.
     
    Skaitant CV labai dažnai „bado akis“ didžiulis kiekis ne itin reikalingos informacijos. Pavyzdžiui, daug dėmesio skiriama pomėgių aprašymui; akcentuojamos kandidatus motyvuojančios citatos; smulkiai aprašomi lūkesčiai darbdaviui, tačiau kažkodėl mažiausiai dėmesio skiriama buvusio darbo pobūdžio aprašui.
     
    Mano manymu, darbo pobūdis – gyvenimo aprašymo kertinis akmuo. Kandidatas, kuris išsamiai aprašo savo buvusiame darbe vykdytas funkcijas, įgauna didesnį pranašumą prieš kitus kandidatus.
     
    Kodėl? Todėl, kad tokia informacija parodo tai, ką žmogus geba dirbti ir kokias užduotis atlikti. Jei turite darbo patirties, kurios prašoma jūsų svajonių darbe, akcentuokite ją, nebijokite smulkiau aprašyti atliktas funkcijas. Nes ne išsilavinimas, ne kursai, pomėgiai ar amžius lems jūsų tinkamumą norimam darbui, o jūsų gebėjimai.
     
    Patarimas – savo CV daugiau dėmesio skirkite gebėjimams, darbo patirčiai atskleisti.
     
    Užsienio kalbų mokėjimo lygiai yra aprašomi įvairiai – nuo skaičių iki raidžių. Kai kada net sunku suprasti, kaip iš tikrųjų jūs tas kalbas mokate. Tad geriau kalbos lygį parašyti kuo paprasčiau, pvz.: kalbu laisvai, pagrindai, vidutiniškai.
     
    Patarimas – kalbų mokėjimą rašykite suprantamai.
     
    Net keista pagalvoti, bet šiais, moderniais, laikais kartais būna problematiška rasti kandidato kontaktus. Dažnai žmonės neparašo el.pašto, ar net telefono numerio. Personalo specialistui patogiau su jumis susisiekti telefonu. Tai yra žymiai greičiau ir patogiau. Tad jei nenurodėte savo telefono numerio, ar palikote seną, nebenaudojamą, jūsų galimybė būti pakviestam į darbo pokalbį žymiai sumažėja. Labai retais atvejais personalo specialistai ieškos jūsų kontaktų ir bandys visais įmanomais būdais jus pasiekti.
     
    Patarimas – nepamirškite nurodyti teisingų asmeninių kontaktų.
     
    Pristatydami save venkite šabloniškų frazių. Mes jau žinome, kad jūs komunikabilūs, siekiantys tikslų, atsakingi, norintys mokytis ir tobulėti ir t.t. Pasistenkite įdomiau save pristatyti, nes perskaičius 200 komunikabilių ir atsakingų kandidatų prisistatymų, retas kuris išlieka atmintyje.
     
    Patarimas – venkite šabloniškų frazių.
     
    Žinoma, gyvenimo aprašymas yra individualus dalykas ir tik jūs galite spręsti, kas jame turi atsispindėti. Tačiau nepamirškite, kad patrauklus, įdomus gyvenimo aprašymas padidins jūsų galimybes rasti svajonių darbą. Tad nepatingėkite pagal šiuos patarimus dar kartą peržiūrėti savo CV. :)
     
    Straipsnį rašiau ne aš pati.
  9. Patinka
    TheOutcome sureagavo į tomekass pinigu investicija   
    sveiki, dabartiniu laiku yra labai nukrite brangesnio metalo kainos , dazniausei jos kas 3-4 menesius pakyla ir vel nukrenta paprasciausiai reike sekti kainas ir is to tikrai galima uzdirbi, tad tiek kas turi pinigu ir laiko islaukti pabandykit .
  10. Patinka
    TheOutcome sureagavo į drebutis Laba diena   
    Sumasčiau užsiregistruoti čia, nes ilgai apsvarstęs savo situaciją supratau, kad visko vienas nepadarysiu. Esu susikoncentravęs ties grafika, o ne ties nelemtu programavimu. Turiu galvoje keliatą paprastų idėjų, kurios patapusios realiom galėtų užpildyti tam tikras kol kas laisvas nišas.
     
    Apie mano sėkmę:
    Prieš metus buvau atsidaręs legaliai el. parduotuvę kuri man per pusę metų atnešė "net" 700lt pelną ir porą pražilusių plaukų.
     
    Su buvusiu grupioku esam sukūrę ypač nepopuliarę Android aplikaciją. (iki 50 atsisiuntimų)
     
    Dabar dirbu itin atsakingą darbą už masyvų 430 litų atlyginimą.
    Kokiomis programomis gebu dirbti?
    Photoshop - labai gerai http://s29.postimg.org/v8v9x30uf/image.jpg http://s30.postimg.org/6t5n3cis1/image.png
     
    Blender - visiškas naujokas, bet galiu kurti primityvias animacijas ir modelius
     
    Sony vegas - nieko sudėtingo, galiu nesunkiai įgyvendinti montažo užgeidžius galvoje, nes mano kompiuteris yra senas luošys
     
    Taipat gebu naudotis CMS joomla, wordpress, bei opencart.
     
    Tai tiek.
  11. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Marius Mokejimai.lt pristatė mobiliąją piniginę su unikaliomis inovacijomis   
    Išmaniųjų telefonų savininkai jau gali naudotis analogų Lietuvoje neturinčia mobiliąja pinigine Paysera. Ją sukūrė pirmoji Lietuvoje elektroninių pinigų įstaiga „EVP International“ ir profesionalia „Lemon Labs“ mobilių produktų kūrimo komanda.
     
     
    „Mobilieji mokėjimai jau yra mūsų kasdienybė. Mes dar labiau plečiame tokių mokėjimų galimybes, nes manome, kad ateityje odinių ar kitokių įprastų piniginių su grynaisiais nebeliks – pakaks išmaniojo įrenginio. Juk taip galima atsiskaityti greičiau, saugiau ir patogiau nei grynaisiais“, – sako „EVP International“ generalinis direktorius Kostas Noreika. Nemokama programa Paysera kol kas skirta mobiliesiems įrenginiams su „Android“ ir iOS operacinėmis sistemomis. Ji susieta ne su mobiliojo ryšio operatoriais, o su mokėjimų platforma Mokėjimai.lt, tarptautinėje rinkoje žinoma prekiniu ženklu Paysera.
     
    Šia programa galima siųsti ir gauti pinigus į savo Mokėjimai.lt sąskaitą, mokėti fiziniuose pardavimo taškuose, pasipildyti sąskaitą, pasitikrinti balansą.
     
    Paysera programos funkcija – galimybė mokėti netoliese esantiems žmonėms, net nežinant jų telefono numerio ar elektroninio pašto adreso .Kita unikali funkcija – apsaugoti pervedimą vienkartiniu slaptažodžiu. Šiuo būdu gavėjas galės priimti pinigus, tik žinodamas siuntėjo sugalvotą pervedimo slaptažodį ir jį įvedęs. O siuntėjęs slaptažodį galės pasakyti gavėjui, kai sandoris, dėl kurio vyksta pervedimas, bus įvykęs. Programoje įdiegta galimybė mokėti mobiliuoju įrenginiu fizinėse prekybos vietose unikaliai generuojamu QR ir brūkšniniu kodu.
     
    „Toks atsiskaitymo būdas yra naudingas ir pirkėjui, ir pardavėjui. Pirkėjui nereikia nešiotis papildomų mokėjimo priemonių, tokių, kaip kortelės, ir gaišti laiko, pavyzdžiui, restorane laukiant padavėjo. Savo ruožtu pardavėjas išvengia nemažų mokėjimo kortelių aptarnavimo mokesčių“, – teigia K. Noreika.
     
    Atsiskaitymo fiziniuose prekybos taškuose tiesiai iš Mokėjimai.lt sąskaitos „EVP International“ šiuo metu teikia drauge su „WoraPay“ sistema.Netrukus pagal panašią pačią technologiją, turint mobilųjį telefoną, bus galima ir išgryninti pinigus iš Mokėjimai.lt sąskaitos. Artimiausias vietas, kuriose galima tai padaryti, taip pat parodys Paysera programa.
     
    Mokėjimai.lt šiuo metu turi daugiau nei 90 tūkstančių naudotojų. Ši universali mokėjimų platforma leidžia pigiau nei per bankus pervesti pinigus Lietuvoje ir į užsienį, nemokamai atsiskaityti su VMI, SoDra ir šimtais komunalinių paslaugų teikėjų. Pardavėjams yra skirtos specialios įmokų surinkimo paslaugos – nuo elektroninių parduotuvių įskiepių iki individualių sprendimų fizinėse vietose.
     
    Skaityti daugiau: http://www.ekonomika.lt/naujiena/lietuviska-mobilioji-pinigine-su-unikaliomis-inovacijomis-45827.html#ixzz2mPD7c7Gc
  12. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Asmuo Straipsnis apie 3D grafiką   
    Intro
     
    Įvadas
     
    Daugeliui žmonių iki šiol neduoda ramybės klausimas kas gi yra kompiuterinės industrijos varomoji jėga? Ar tai Intel įmonė leidžianti kompiuterius vieną po kito? Ar tai Microsoft kuris daro savo langus vis didesnius ir spalvingesnius? Nors ne galima pasitenkinti ir mažesniu langu su senesne programos versija. Viskuo kalti yra žaidimai, kurie vis labiau susitapatina su realybę, pasaulį daro vis detalesnį, veiksmų laisvę įvairesnę, siužetą vis labiau itraukianti. Visa tai su kiekvienais metais reikalauja vis didesnio kompiuterio pajėgumo.
    Prisiminkime visą progresą pirma buvo Tetris veliau Nintendo, Sega o dabar galime pasidžiaugti naujuoju Playstation 4, ir tikriausiai žaidimo detalių ir kokybės nelyginsime nei su Nintendo nei su klasikinių Sega? O pasikeitė pagrinde kas tai grafika ir personažų veiksmų įvairovė. Būtent čia mes pirmąjį kartą susiduriame su 3D grafika - žaidimai.
     
    Tačiau ar 3D grafika apsiriboja tik žaidimais? Tikrai ne. Mes turime ir reklamas ir filmukus ir interjero dizainą ir dar begalę skirtingų 3D atšakų kuriom išvardinti neužtektu kelių valandų.
     
    3D grafika kaip hobis ir kaip uždarbis - paskutinių metų plėtra
     
    Nekalbėsiu apie visą pasaulį kadangi tikrai neturiu statistikų ar dar kažko tiesiog perfrazuosiu vieno rusiško straipsnio pateikta nuomonę:
     
    "Pastarieji metai labai pakeitė rusijos dizaino supratimą dar nesenai visuose forumuose buvo pilna photoshoperiu, web dizaino piešėjų, nuotraukų koregotojų, logotipų kūrėjų ir t.t jų amžius svyravo nuo 14 iki 40 metų, įvairiausiu sričių, išsilavinimo ir meistriškumo žmonės gauti savo užsakymą galėjei nuo 5 $ iki 1000 $ priklausė nuo kokybės įgūdžių ir laiko. Žodžiu susidarydavo vaizdas kad kiekvienas fizinis asmuo gali turėti po nuosavą asmeninį photoshop master'į, tačiau kai prireikdavo greitai kokybiškai ir nebrangiai gauti 3D modelį, vizualizaciją rusijoje free lanc'u užsiimančių žmonių kone nebuvo, o įmonės plėšė milžiniškus pinigus. Džiugu kad situacija taisosi ir jau dabar Rusijoje turime didelę rinką dirbančia konkrečiai su 3D vizualizacijomis ir už palankia kainą gali įsigyti norimą modelį, filmuką ar visą packą reikalingu detalių. Nesakau jog photoshoperiai išsisėmė ir nebėra paklausos, paklausa didelė ir ji nemažėja, be duonos jie nesedės tačiau jų broliai 3D dizaineriai rodytis viešumoje bent jau pas mus pradėjo pakankamai nesenai palyginus su photoshoperiais ir kitais art'istais."
     
    Taigi vis daugiau žmonių pradeda graužti 3D grafikos meną kodėl? Pinigai nėra labai lengvi, bet paklausa ir galimybė savo modelius pardavinėti per specialiai tam sukurtus skelbimus ebay principu vilioja ne vieną, o ir kainos modelių svyruoja nuo 1 $ iki gerų 1000 $ (nepamirštame jog tą patį modelį gali nusipirkti ir 10 ir 100 žmonių per mėnesį)
     
    Atsiprašau jog nuklydau į lankas nenorėjau paskayti jog tai miljoninis darbas tiesiog norėjau atrasti atsakymą kodėl 3D grafika vis labiau populiarėja manau ir mano straipsnio pasirodymas čia itakotas jog šiame forume nėra jokios papildomos temos kas akivaizdžiai parodo mažą žmonių susidomėjimą arba mažą informacijos kiekį tokiame plačiame forume.
     
    Softo pasirinkimas
     
    Jeigu jau nusprendėi pradėti mokytis 3D grafikos visų pirmą tam reikės programinės įrangos, programų įvairovė privers pasiklysti ne vieną, programos viena nuo kitos skiriasi kaip diena ir naktis nors rodos atlieką tokias pačias funkcijas vienos, skirasi jos ir kainomis ir svoriu ir reikalavimais kompiuteriui todėl kiekvienas turėtu rasti kažką pagal save čia trumpai apžvelgsime populiariausias programas su kuriomis yra modeliuojama.
     

    http://1.bp.blogspot.com/-esrr_D6fKFU/TVzRanP5w-I/AAAAAAAACrU/2FGpagZPG94/s50/blender_logo_medium.png

     
    Blender - nemokama programa skirta modeliavimui. Plačiai naudojame mažesnio maštabo įmonėse bei privačiais free lanceriais, sveria labai mažai iki 100 mb kompiuteriui reikalavimai taip par nedideli. Nors gal daugelis man nepritars ši programa tikrai nėra rojus modeliuotojui tiek savo funkcijomis tiek ir išvaizda ji nusileidžia visom likusiom modeliavimo programoms. Žinoma su ja galite išgauti ne ką mažiau negu ir su mokamu softu, tačiau sunkesniuose darbuose, didesnio maštabo projektose jausis realus skirtumas nuo mokamų programų. Nors kas dirba su šia programa jau senai įprate prie šio softo ant tiek jog vargu ar keistu į bet kurį mokamą.
     

    http://community.thefoundry.co.uk/images/modo/MODO701_symbol.50.png

     
    Luxury Modo - Moama programa skirta konkrečiai objektų modeliavimui. Kūrėjų planai naujajai modo 701 versijai buvo milžiniški užuomajos aplenkti net pačius rinkos grandus, deja neprigijo... Programa palyginus ne daug sverią interface'as malonus akiai, atrodo paprastas ir lengvai suprantamas, visgi pradėjus su ja dirbti jaučiasi jog kažkas ne taip... Kažko trūksta ir nors dalis žmonių ją tikrai pripažino ir pamilo kažkoks jaučiamas ribotas funkciuonalumas neleido programai išsiveržti į topą. Kolkas....
     

    http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-frc3/373022_357086086211_1334084865_q.jpg

     
    Maxon Cinema 4d- Mokamas labai pajėgus softas reikalaujantis nemažo kompiuterio pajėgumo. Pasirodžius r14 ir dabar jau r15 versijai ši programa apvertė žmonių supratimą apie 3D modeliavimą tai buvo paprastesnė labai maloni akiai ir darbui programa. Internete ne vienas komentaras jog programa sukurta pačio dievo ir panašiai. Ir iš ties be proto populiari programa. Man labai patiko interface, valdymas be to begale tutorialų, tačiau asmeniškai man neprigijo.... Visgi ir pats pavadinimas sako jog programa labiau skirta animuot o ne modeliuot, nors galimybės labai plačios o ir valdyti ją galėtu net pradinukas, man kažkaip jaučiasi ties modeliavimu kažkiek ribotumo, kadangi viskas nukreipta į animacija, tačiau jeigu modeliuoti ruošiatės kino industrijai tai nuostabiausia programa saveikaujanti kartu su adobe after effect be to naujoji versija cinema 4D jau išeis iškart su Adobe after effect'u "dežutėje".
     

    http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-ash1/276697_21238962850_2089879680_q.jpg

     
    Autodesk 3ds Max - labiausiai pamėgta modeliuotoju programa, tikra 3d modeliavimo veteranė, plačiausiai naudojama ir Lietuvoje. (Tiesa numanau dažniausiai laužta...) Nors programos kaina pakankamai dielė o jos interface palyginus su cinema arba modo gerokai primena sovietmetį ištikimi naudotojai niekada jos neiškeistu į jokią kitą programą. Tiesa dabartiniams naujokams ji "nelimpa", paini, sudėtinga, niuri, neaiški. Galbūt tačiau nemažai naujokų padirbėja su cinema arba kitu softu su laiku įgyję daugiau žinių apie 3D grįžta prie autodesk kurinių (3ds max, maya). Programa yra kone plačiausio panaudojimo joje yra visko, tiesa ne viskas po ranka ir prie valdymo teks įprasti.
     

    http://qph.cf.quoracdn.net/main-thumb-t-12656-50-qfhyLV1XTNb5b2yVtSLSagkKzhjqaZkz.jpeg

     
    Autodesk Maya - dar vienas autodesko 3D modeliavimo kurinys, kurį naudoju ir aš asmeniškai. Programa turi daug panašumų su 3ds Maxu kas yra be abejo logiška, taip pat jos tarpusavyje puikiai bendradarbiauja - exportin, importina viena į kitą, keičia formatus ir t.t Maya kaip ir pridera moteriai yra kiek tvarkingesnė ir malonesnė už maxą, tačiau tuo tarpu ir kiek kaprizingesnė, o prie jos valdymo perėjus iš kito softo dar teks įprasti, kadangi jis yra sakykim gerokai kitoks nei įprasta. Tikriausiai logiškai kyla klausimas kam autodeskui dvi 3D modeliavimo programos, atsakymas paprastas Maya buvo kuriama išskirtinai kaip unikali programa 100 % pritaikyta kurti grafiką, personažus kompiuteriniams žaidimams, jeigu pvz žaidžiate guild wars 2 tai visi veikėjai yra sukurti ir riginti (nežianu kaip lietuviškai išsireikšt... Na sukurta judėjimo galimybė) būtent su Maya programa. Kone visi žinomesnių žaidimų modeliai kur reikia detalizacijos ir nusitaikyta į didelius reikalavimus kuriami su Maya + zbrush (tačiau apie papildomus softus kitą kartą). Nors funkciju gausa žaidimams padaro mayos produkta unikalų būtent šiai sričiai, bendruoju funkcionalumu Maya neatsilieka nuo 3ds Maxo ir interjero dizaineriai ir kiti modeliuotojai taip pat maloniai naudoja Maya, tačiau pirmaja vieta modeliuotoju tope užsitvirtines 3ds max'as...
     
    Tiek iš populiariausio softo ką rinksitės jūs tai Jūsų teisė, jeigu esate visiškas naujokas jums aktualiausia būtų cinema 4D su kuria labai lengvai išmoksite judinti ir koreguoti taškus, polygonus, linijas bei naudoti deformerius. O veliau jei nuspresite jog cinema 4D funkcionalumas jums netenkina galėsite peršokti prie bet kurio kito softo.
     
    Todėl patarimas naudokite trial draugai nepirkite softo iškart iš kažkieno komentarų, labai gali būti jog po 30 dienų Jūs galutiniai apsipresite atsisveikinti su pasirinkta programa.
     
    Jei pirkti nesinori žinoma belieka blenderis ir nepagalvokite iš mano progrmaų pristatymų jog viena yra pranašesnė prieš kitą nėra tobulo softo yra kreivos ir yra meistriškos rankos, ir protingai mąstanti galva :).
     
    Atsisiunčiau, nuo ko pradėti?
     
    Taigi jeigu pasirinkote jums labiausiai patinkanti softą laikas pradėti mokytis. 3D modeliavime kaip ir beveik bet kurioje IT sferoje sėkmingam darbui, pripažinimui, ir geram uždarbiui tiek Lietuvoje tiek užsienyje (įpač užsienyje) tikrai nereikia diplomo, tačiau graužti šį mokslą turite net labiau negu universitete tiek praktika tiek ir teoriją jeigu norite išgauti maksimumą.
     
    Na bet pradžiai naudokites youtube arba vimeo talpyklomis ten anglu, rusų kalba pamėginkite paieškoti kažko panšaus kaip "įvadas į <pasirinkto softo pavadinimas>" ten jūs supažindins su interface'u, paaiškins kas yra vertex, polygons, edge's kada kuris naudojamas, kuo skirasi extrude nuo bevel ir daug daug naudingų dalykų. Kai nuspresite jog programos interface jums aiškus, ir jau iš savo kūbo galite sukurti bent jau kėdutę arba kažkaip gražiai apdirbti pradinę figurą jums reikės įgūdžių ties konkrečiais projektais. Nesvarbu į kokią sritį jūs nusitaikėte žaidimų grafikos kurimas, interjero dizainas, reklamos ........... jums svarbu peržiūrėti bet kokių objetų arba projektu step by step tutorialus, ir ne tik peržiūrinėt bet ir atkartoti bei suprasti kodėl video kurėjas naudojo būtent vieną o ne kitą metodą, ateityje netgi pradėsite ižvelgti kai kurių tutorialų kurėjų daromas klaidas, atrasite lengvesnius būdus įgyvendinti savo įdėjas. Taigi tokio pobūdžio svetainių labai daug! Kelios iš jų visiškiems tinginiams:
     
    http://cg.tutsplus.com/ (tutorialiai visiems softams pagal kategorijas)
    http://vimeo.com/channels/bestofc4d/videos (jeigu pasirinkote dirbti su cinema 4D jums daugiau nieko nereikia tik šio nuolat atnaujinamo kanalo)
    http://videotuts.ru/ (tinklapis visiems softams, rusu kalba. Tutorialiai daugumoje angliški, torentai linkai į video, galimybė žiūrėti online)
    http://www.3dshka.ru/ (Tinklapis rusų kalba, bet tutorialai pagrinde angliški (pasitaiko arabiški tiesiog išjunkite tuo atveju garsą :) ) taip pat nemažai tutorialu visiems softams bet šitą svetainę naudokites extra atveju jeigu jaučiate jog kažko konkretaus truksta paskutine viltis gali būti rasti tai čia, tačiau įprastai ne visi tutorialai kokybiški o ir pats tinklapis nepatogus.
    google.com (daugiau nei 100 kitų tokio pobūdžio tinklapių :) )
     
    Hobis -> Papildomos pajamos -> Pagrindinis pelno šaltinis
     
    Būtent taip ir ne kitaip skirstoma karjera šioje srityje (kiap ir daugelyje IT sričių).
     
    Taigi jūs jau gerai žaįstate softą su kuriuo dirbate, nesunkiai įgyvendinat paprastus darbus ir talpinate jos galerijoje ar rodote draugams. Laikas susimastyti ar neatėjo laikas papildomai užsidirbti iš šios srities, visada malonu kai hobis tampa verslu, o šiuo metu tai labiau nei įgyvendinama. 3D grafika jau tampa šiokiu tokiu standartu reklamoje ir dizaine, nekalbant apie kitas 3D šakas tas pats interjero dizainas, žaidimai, klipai, intro, animaciniai filmukai. Šiame skyriuje aptarsime kaip galima užsidirbti 3D dizaineriui.
     
    Freelance (laisvai samdomas, nuotolinis darbuotojas)
     
    Jeigu jūs turite jau daugiau nei keletas darbų savo pristatymui susikurti, galite bandyti užsidirbti iš pavienių užsakymų freelance biržose ir forumuose. Taip pat nemažai užsakovų darbuotojų ieško per tam tikrus freelance katalogus todėl nemaža tikimybė jog jie pasirinks jus. Tiesa naujokui tokiuose svetainėse yra sudetingiau reikia gerų atsiliepimų gero savęs pateikimo daug pavyzdžių, pradėti galima nuo nemokamos pagalbos žmonėms kas leis susirinkti atsiliepimus bei darbų pavyzdžius jeigu neturėjote jų iki šiol.
     
    Kokius gi užsakymus jūs gausite?
    Dažniausiai 3D modeliuotojai šiuo metu samdomi architektūrai, tai yra tiek pastato modeliavimui tiek ir interjero dizainui, nemažai samdomi reklamoms, bei pavienių objektų kurimui, tai gali būt įvairiausi daiktai nuo butelio, arba miltų įpakavimo iki automobilio.
     
    Dažnai ieškomi modeliuotojai kurti personažus (žmonės, gyvūnus, robotus...) žaidimams ir animacijai. Nors darbas yra labai gerai apmokamas jis yra pakankamai sudetingas ir čia be dideliu žinių naujokui sunku gauti tokį užsakymą, o ir stebuklingu būdu gavus vargu ar pavyks įgyvendinti, įpač per nurodyta laiką.
     
    Vis labiau populiarėja web puslapių dizaino 3D detalių vizualizaciją, tai gali būti logotipai , gražus fonai ir t.t
     
    Kiek rečiau pasipuola užsakymai su prašymų realizuoti animaciją filmuke arba reklamoje tai yra judantis personažai, tam tikras veiksmas arba veiskmų atlikimas pagal scenarijų. Nors šie užsakymai atima daug laiko jie yra kone geriausiai apmokami, tačiau pasipuola itin retai nes dažniausiai įmonės turi savo animacijos specialistus jeigu jau dirba su filmukais.
     
    Fotobankai Papildomas šaltinis iš nereikalingų darbų
     
    Kaip ir fotografai kelia savo nuotraukas į fotobankus taip ir 3D dizaineriai kelia savuosius kurinius, tiesa ne pačius modelius, dabar jau yra net atskirta niša 3D modeliams pardavinėti svetainės panašios į ebay kur įkeliate darbą užvardinate kainą žmogus nusiperka iškart tiesiogiai per svetainę atsisiunčią, įmonė jums nuskaito tam tikrą procentą mokeščių už darbo laikimą ir pardavimą o jūs gaunate pinigus.
     
    Tokio uždarbio privalumai: Pasyvios pajamos - galimybę modelį parduoti daugiau nei vieną ar dešimt kartų, galimybė patalpinti visus kokybiškus darbus kuriuos darete tačiau niekur nepanaudojote.
     
    Minusai: Jeigu jūsų modeliai yra iš tos srities kuri šiam laiko tarpui nėra paklausi jis gali prastovėti ir metus už 1 $ ir niekas jo nenusipirks.
     
    Kaip atsirinkti sritį? Tiesiog apsidairyti kas šiuo metu aktualu žmonėms kuriant na pvz reklamas? Kokių modelių jiems gali prireikti kuriant projektą ar reklamą. (didžiausia paklausa šiuo metu turi pinigų modeliai, monetos, 3d diagramos ir t.t.t) Neapsiribokite viena sritimi tiesiog dairykites aplink, paklausa matoma akivaizdžiai, internete, televizijoje, plakatuose VISUR!
     
    Tiesa norint užsiregistruoti ir talpinti darbus tokio pobūdžio svetainėje jums teks ne tik patvirtinti savo tapatybę bet ir atsiūsti darbų pavyzdžius arba net (kai kur) atlikti adminų paskirtą paprastą 3d užduotį, dažniausiai 24 valandų bėgyje jie patikrina ar failas yra tvarkingas ar darbas atliktas gerai ir tuomet patvirtina jūs kaip pardavėją.
     
    be to kadangi užsiminiau įpraskite visus objektus grupuoti tvarkingai, vadinti tvarkingai, viską laikyti savo vietose, kadangi didelė tikimybė jog jūsų nupirktą modelį kažkas redaguos pvz diametrą, poligonų skaičių, tuo atveju jeigu jūsų failai neužvadinti ir išmėtiti po visą programą, o matavimo vienetai nesucentruoti ir nėra Freez'u tokį darbą redaguoti gali pasirodyti tikra katastrofa tuomet jau neigiamas atsiliepimas garantuotas. Daug svarbiau ne pačio darbo detalizacija kiek tvarkingas jos atlikimas. Kai pirma kartą atsivertus asmuo puikiai supras kur yra automobilio kairys ratas, kurs sparnas o kur durelių rankeną, tokie modeliuotojai yra labai vertinami ir net naujokai gauna gerokai geresnių užsakymų.
     
    Darbas studijoje
     
    Gauti gerai apmokamą darbą rimtoje 3D studijoje (nesvarbu ar tai žaidimų kompanija ar filmukų ar baldų...) yra nelengva, taikytis be abejo reikėtu į užsienį, čia viskas ateina savaime dažniausiai studijos jums net ieškoti nereikės dirbkite freelance, fotobankuose, 3Dbankuose ir dalyvaukite įvairioje 3D veikloje turėkite galeriją pvz deviantart'e ir kai jūsų darbai jau bus perkami vos įkėlus o užsakovai drąsiai kreipsis į jūs užsakymų, studija jus pati susiras.
     
    Žodžiai pabaigai
    Dėkuj už dėmesį kam įdomu tikiuosi perskaitė ir įvertino, mano tikslas buvo supažindinti Jūs su 3D grafika paaiškinti koks softas naudojamas bei kaip hobi paversti pinigais. Tai basic buvo skirtas tiems kurie norėtu pradėti modeliuoti tačiau nežino nuo ko pradėti arba tiems jauniausiems uždarbio lankytojams kurie dar nežino kur save realizuoti ir klausia kur investuoti 50 litų. Investuokite į premium acc tutorialų tos srities kuri jums patinka arba nusipirkite gerą knyga :) ir su laiku jums būtinai ateis pinigai. Kitaip sakant jeigu ilgai trankyti galvą į sieną vieną dieną tu atsibusi ir pamatysi kad ten yra duris :) Todėl linkiu užsisipirimo ir sėkmės!
     
    Pabaigai norėčiau tik keliais žodžiais užsiminti apie sąžiningo darbo taisyklę. Su 3D modeliais sukčiauti kartais atrodo dar lengviau negu bet kurioje kitoje IT sferoje. Aš nepasakosiu kaip tai daroma tačiau būkite žmogiški jeigu įmatės darbo atlikite jį kruopščiai, nevilkinkite termino be priežasties, klausykite kliento poreikių ir nesukčiaukite tam tikrais būdais tiek frelance tiek ir 3dBanke, reputacija susigadinti greita jos atsistatyti beveik neįmanomą jeigu rimtai dirbsite su 3D sfera pagalvokite ar nusukčiauti 100 $ jums atpirks blogą reputaciją ilgiems metams :)
     
    Tai tiek sėkmės kas pradės modeliuoti kažką aptarti galite plačiau po tema PM maloniai pasišnekėsiu šiom temom. Labiau patyrusiu modeliuotoju išklausysiu patarimų :)pats su modeliais dirbu ne per daug ilgai tačiau stengiuosi ir gilinuosi į teoriją.
     
    Jeigu kreipiates su klausimais iškart noriu pranešti. Cinema 4D - programa kurios žinau valdymą tačiau nenutuokiu kaip sukurti sudėtinga projektą. Galiu paaiškinti tik basic. Maya - programa su kuria atlieku 90 % darbų pačių sudetingiausių klausimų galių neatsakyti tačiau kaip sukurti paprastą personažą arba automobilį patart galių.
    P.s pelno nesiekiu tai ne reklama patarsiu kuo galėsiu bet atsiminkit aš ne vaikščiojantis tutorialas aš negaliu turėti atsakymus į visus klausimus įpač su tokiom programom kaip 3ds max, modo, blenderis (blenderio išvis nemoku) aš tik galiu padėt sukurt, patart bet ne paaiškinti viską step by step. Tutorialai nurodyti aukščiau!!!! Pradėkite nuo krepšinio kamuolio baikite viso buto vizualizaciją, arba lenktyninių automobilių paku. Iki :) ATSIPRAŠAU DĖL GRAMATIKOS!
     
    P.s prieš kelias sav kūriau temą kokį softą pasiūlytumėt 3D naujokui deja tema gavo vos vieną atsakymą todėl sunku komentuoti.
     

    http://www.part.lt/img/265410ee1d4991f0e1fb5934b6d7ce5a494.jpg

     
    Vienas iš paprastų darbų, nemokamai dovanotas draugui modelis pirmam bandymui programuoti 3D žaidimą. Modelis turintis daug poligonų (p.s kas nežino tai blogai o ne gerai :D ) neteksturuotas, ir taip ir nepadarytas judantis... Galbūt kitą mėn atsiras daugiau laisvo laiko įkelsiu sumodeliuota sportinį automobilį arba kambario vizualizaciją. :) Dar sugalvosiu ką norėsiu sumodeliuoti
  13. Patinka
    TheOutcome sureagavo į ForeverYoung WordPress pluginai   
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/wpp.png

     
    Nusprendziau pasidalinti pluginu sarasu. Nes daznai forume pasitaiko klausimu butent apie pluginus. Visas WordPress pluginu naujienas susekti dazniausiai buna sunku. Tad parinkau svieziasnius ir vienu zodziu ivairius.
     
    Dar:

    Instagram pluginai
    Receptų pluginai

     
    Comment Images
    Tinklarascio skaitytojai savo komentare gales palikti ne tik teksta, bet ir paveiksliuka. Palaikomi sie formatai: PNG, GIF, JPG ir JPEG. Paminesiu kad pluginas veikia dik su defaul komentarais. Neveikia su tokiais pluginais kaip: JetPack, IntenseDebate arba Disqus comments.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Invite Friends to Register
    Pluginas leis pasidaryti kontaktu forma, kurios deka lankytojai gales siusti savo draugams email pakvietimus kad tie uzsiregistruotu jusu tinklarastije. Tam kad sis pluginas veiktu, jusu tinklarastije turi butu ijungta nauju nariu registracija.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    WP Job Manager
    Tai gan idomus ir kas svarbiausia 'nesveriantis' pluginas, kuris prie jusu paprasto WordPress prides darbo skelbimu funkcija. Pluginas leis registruotiems bei sveciams talpinti darbo skelbimus, redaguoti juos ir keisti skelbimo statusa. Taip pat yra funkcijos su elektroniniu pastu ir t.t.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Crowdfunding by Astoundify
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/Crowdfunding-by-Astoundify.jpg
    Tai kazkas panasaus i Kickstarter ir Indigogo. Tad galesite tokio pobudzio projekta realizuoti ir WordPress pagalba. Ir/arba panaudoti kitiems tikslams pritaikant pagal savo poreikius.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Widget Importer & Exporter
    Sis pluginas daro valdikliu (Widget) kopijas. Jis bus labiau reikalingesnis ko gero tiems, kurie dirba su dydziuliu kiekiu tinklarasciu.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Metro Style Social Widget
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/Metro-Style-Social-Widget.jpg
    Man asmeniskai labai patrauklus pluginas. Bet dar neteko naudoti, nes nerandu kur pritaikyti. Jis leis jums pasidaryti ne tik metro styliumi socialinius mygtukus sidebar'e, bet ir 'suristi' su socialiniais tinklais. Pagal nutylejima yra tokie soc. tinklai: Facebook, Twitter, Google+ ir RSS. Bet yra galimybe naudoti ir LinkedIn, Youtube ir Pinterest.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    OnePress Social Locker
    Labai lengvas ir paprastas pluginas, kuris praktiskai privers jusu lankytojus dalintis soc. tinkluose jusu turiniu. Labai daug nesiplesiu... bet paminesiu kad yra: Facebook Like, Tweet ir Google+. Bet as asmeniskai tokio plugino niekada nenaudociau. :)
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Recipe Card
    Puikus pluginas kulinariniam tinklarasciui. Recipe Card leis jums ivairiai apipavidalinti receptu pateikima, o jusu lankytojams atspauzdinti jusu kulinarini sedevra. Labai svarbu pamineti kad pluginas receptus automatiskai optimizuoja (pritaiko) paieskos sistemoms ir pateikia recepto kaloriju skaiciu ir t.t.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    All In One Schema.Org Rich Snippets
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/Rich-Snippets.jpg
    Manau viskas matosi is pateikto paveiksliuko. Pluginas dirba su snipet'ais.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Q2W3 Fixed Widget
    Puikus pluginas atliekantis savo funkcija. Atradau ji gan nesenai. Paziurekite video.

    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Google Typography
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/google-typography.jpg
    Tai Google sriftu pluginas. Jo deka turesite dydelia sriftu kolekcija savo tinklarastije ir galesite juos naudoti kur tik papuola.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Social Gallery Lite
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/social-gallery-lite-2.jpg
    Facebook fanatams sis pluginas tikrai patiks. Tai puiki alternatyva jau atsibodusiam lightbox-efektui. Kiekvienas paveiksliukas tures sonine dali, kurioje bus Facebook komentarai bei LIKE mygtukas.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Contact Us Page
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/contact-us.jpg
    Apie si plugina daug nesnekesiu. Kaip matote i plugina ieina google zemelapis. Jame bus pavaizduotos jusu tinklarascio autoriu gyvenamos vietos. Is esmes toks pluginas labiau tinka verslui. Galima sugalvoti daug kitu budu kaip ji panaudoti.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
    Related Posts by Zemanta
    Tokio tipo pluginu egzistuoja labai daug. Bet manau kas nauja... tas traukia demesi. Tad siulau isbandyti tiems, kuriems reikia realizuoti prie posto panasiu straipsniu sarasiuka. Sio plugino privalumas butu jo administravimo (nustatymu) puslapis.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     

    Grinam WordPress paiešką
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/sss.png


     
    Standartine WP paieska veikia istikruju labai blogai. Pagal kategorijas, tagus bei vartotojo laukus visiskai neiesko. Jau nekalbant apie komentarus ir t.t.
     
    Tad siulau pagerinti paieska ir savo tinklarasti padaryti dar labiau patraukliu.
     
     
    Relevanssi
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/relevansi-640x297.png
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
    Dave’s WordPress Live Search
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/daves-640x277.png
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
    Better Search
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/bettersearch-640x193.png
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
    Lift: Search For WordPress + Amazon CloudSearch
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/lift-640x240.png
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
    WP Custom Google Search
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/customgoog-640x204.png
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
    Swiftype
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/swiftype-640x280.png
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
     
     
    Receptų pluginai
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/pir_00.png


     
    Maistas ir internetas puikiai sugyvena - vieni raso apie restorana kuriame pietavo o kiti tiesiog dalinasi savo virtuves patirtimi. WordPress leidzia tai daryti itin paprastai, siulydama gausybe ivairiu pluginu, kurie sukurti maisto blogeriams. Tad panarses internete radau nemokamu pluginu sarasiuka.
     
    1. GetMeCooking Recipe Template
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd01.png
    Siuo plugino pagalba receptus galesite iterpti i bet kuri jusu tinklarascio posta ar puslapi. Galesite pritaikyti .css o svarbiausia sis pluginas pritaikytas paieskos sistemoms.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    2. ReciPress
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd02.png
    Pluginas leis sukurti atskira meta bloka, kuriame galesite nurodyti recepto aprasyma, porciju kieki, laika, ingredientus ir t.t. Yra 3 isvaizdos variantai, taip pat galimybe panaudoti sidebar'e. Kaip ir pirmasis, sis pluginas optimizuotas paieskos sistemoms.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    3. Recipe Card
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd03.png
    Sis pluginas padarys jusu tinklarasti visiems besidomintiems maistu dar patrauklesni. Jis padeda receptus padaryti dar grazesniais, juos issaugoti ar net atspauzdinti. Yra galimybe panaudoti savo pasirinktas spalvas, kad priderinti plugina prie bendros svetaines isvaizdos. I viena irasa galite iterpti is karto kelis receptus.
     
     
    4. Easy Recipe
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd04.png
    Pluginas leis apie recepta surasyti daug ivairiu duomenu.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    5. ZipList Recipe Plugin
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd06.png
    Sis pluginas taip pat turi daug ivairiu recepto informacijos galimybiu. O svarbiausia jis pritaikytas Google’s Recipe View, kas pritaiko recepta specialiai googl'ui.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    6. Zuppler Online Ordering
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd07.png
    Pluginas labiau skirtas restoranams arba kazkokioms kavinems. Jo deka lankytojai gales uzsakyti maista tiesiai jusu tinklapije.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    7. WPMenuMaker
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd08.png
    O su situo galesite sukurti restorano ar kavine meniu. Taip pat yra kategorijos ir galimybe iterpti nuotraukas.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    8. All in One Schema.org Rich Snippets
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd09.png
    Pluginas paieskos sistemose (Bing, Google, Yahoo ar Facebook) jusu tinklarasti padaro dar patrauklesniu.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    9. Kitchenbug
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd10.png
    Sis pluginas kaip ir daugelis kitu. pritaikytas paieskos sistemoms, jis generuoja tag'us, snippet'us,
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
    10. ShopEat – Recipe to Grocery List
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/fd12.png
    Pluginas leidzia ingredientus atspauzdinti ir sudaryti pirkiniu sarasa skirta butent tam receptui. Puikus pluginas ir dar graziai apipavidalintas.
    http://jpeg.lt/paveiksleliai/1/company.banner_shadow-1e4a817e1901919630f2266c0100126a.png
     
     
     
    Sarasas bus pildomas
  14. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Janisss Supakuota.lt   
    Sveiki,
     
    Norėčiau jums pristatyti naują lietuvišką pakavimo medžiagų el. parduotuvę www.supakuota.lt
     
    Supakuota.lt - tai pakavimo, siuntimo ir sandėliavimo medžiagų elektroninė parduotuvė. Supakuota.lt kviečia jus taupyti savo brangų laiką ir pinigus, įsigyjant visas jums reikalingas pakavimo prekes iš vienos vietos, neišanant iš namų ar ofiso. Supakuota.lt idėja - ne tik suburti visas pakavimo medžiagas po vienu stogu, bet ir leisti jums jas įsigyti kuo paprasčiau: jokių el. laiškų ar skambučių kainos sužinojimui ar paprastam klausimui - viskas internetu ir tik kelių mygtukų paspaudimų atstumu nuo jūsų durų.
     
    Visų prekių kainos priklauso nuo perkamo kiekio: kuo daugiau perkate - tuo daugiau sutaupote. Supakuota.lt skatina kokybišką siuntų pakavimą ir siūlome klientui įsigyti pakavimo prekes lanksčiomis kainomis.
     
    ***
     
    Lauksiu komentarų, pasiūlymų ir atsiliepimų.
  15. Patinka
    TheOutcome sureagavo į AlgirdasD Parduota vasara UK '13   
    deleted
  16. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Varle Sveiki, aš Varlė   
    Sveiki. Mačiau šį forumą anksčiau, visuomet traukė, ir štai esu čia ^_^
    Užsiregistravau, nes labai reikia pagalbos, ir šiaip neturiu su kuo pasikalbėti... :rolleyes:
     
    Mokausi 12 klasėje, esu iš Klaipėdos. Laisvalaikiu sportuoju, skaitau, rašau, kovoju su psichologinėmis problemomis(pastarųjų turiu krūvą), mėgstu stebėti aplinką ir analizuoti, pradėjau domėtis marketingu, verslu. Jau turėjau nedidelį verslą - prekybą internetu. Tiesą sakant mane domina begalo daug dalykų, tačiau neturiu viskam laiko, nes tenka planuoti savo ateitį, o mano situacija yra išties sudėtinga...
     
    Iš šio forumo tikiuosiu sulaukti praktinių patarimų ir bendravimo, kurio taip trūksta. Tiesiog prisikaupė daug klausimų ir temų pokalbiams, bet aplinkiniams tai nelabai įdomu :unsure: Jaučiu savyje nemažą potencialą, kurio realizavimui man kartais trūksta žinių, pasitikėjimo savimi ir kai kurių įgūdžių. Tikiuosiu, kad laikas, praleistas čia, taps geru įndėliu į mano asmeninį tobulėjimą.
     
     
     
    Perskaičiau ką parašiau ir supratau, kad tai menkai mane apibūdina. Ech, kalbėti apie save visuomet sunku. Tad mielai atsakysiu į visus klausimus :)
  17. Patinka
    TheOutcome sureagavo į donce78 300+ tiekėjų kontaktai   
    Gal kam pravers tiekeju kontaktai. pirkti ebay. yra ivairiu tiekeju: paletemis drabuziai elektronika, kosmetika ir t.t.
     
    List of Wholesale Suppliers.pdf
  18. Patinka
    TheOutcome sureagavo į nemasinis Alternatyvių turistinių objektų (apleistų pastatų ir pan.) internetinis žemėlapis   
    Sveiki,
     
    Turime sukūrę internetinį žemėlapį, kuriame kaupiami alternatyvūs turistiniai objektai, t.y. apleisti pastatai ir kitokie įdomūs inžineriniai, architektūriniai objektai. Bėda ta, kad mūsų aktyvių žmonių yra kol kas tik du (ir tai paskutiniu metu užsiėmę reikalais esam), o tokių objektų Lietuvoje tūkstančiai, tad jei manote, kad yra prasmė tokį žemėlapį turėti ir žinote kokį nors įdomią istoriją turintį ar vizualiai išsiskiriantį objektą, patenkantį į žemėlapyje nurodytas kategorijas, prašome prisiregistruoti prie sistemos ir nurodyti bent jau to objekto lokaciją :) O jei dar įkelsite kokią nuotrauką (ne vogtą!) ar trumpai ir aiškiai aprašysite patį objektą, bus išvis super!
     
    Žemėlapio objektų kategorijos:

    Aerodromai (Tai mažesni, ne taip plačiai žinomi aerodromai. Netinka Vilniaus, Kauno ar Palangos aerodromai)
    Apleisti pastatai, apleistos vietos
    Bokštai, kaminai (Labai laukiami apžvalgos bokštai, nuo kurių atsiveria panoramos. Netinka eiliniai dūmtraukiai)
    Bunkeriai, gynybiniai įtvirtinimai
    Kapinės (Tai karių kapai, žydų šaudymo vietos, senosios kapinės. Netinka eilinės eilinių žmonių kapinės)
    Naudingųjų iškasenų karjerai
    Sąvartynai, atliekų kaupyklos
    Tiltai, viadukai (Jie turėtų būti arba išskirtinės konstrukcijos, arba nuo kurių atsiveria graži panorama. Netinka Baltasis, Žaliasis Vilniaus tiltai, nors gal ir tokius reikėtų kaupti?)
    Užtvankos
    Kiti objektai

     
    Kadangi apleistų pastatų ar bunkerių lokacijos atskleidimas gali turėti neigiamų socialinių padarinių, yra realizuotas tokių objektų lokacijos slėpimas, t.y. aprašomąją informaciją ir nuotraukas mato visi, o geografinę padėtį mato tik atitinkamą "rolę" turintys asmenys bei pats objekto autorius.
     
    Na plačiau apie žemėlapį bus galima papasakoti jei išvis bus kažkoks susidomėjimas juo :)
     
    Iki.
  19. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Irmantask Androidas iki 600Lt   
    Imk Lumia 520. Joks androidas už 600Lt neprilygs šiam telefonui :)
  20. Patinka
    TheOutcome sureagavo į hustz Komplektacijų rinkimas   
    50lt daugiau nei nori. Jei būtinai iki 1400, galima dėti 650ti ir ssd vieną iš pigesnių.

  21. Patinka
    TheOutcome sureagavo į hustz Komplektacijų rinkimas   
    Tuoj bus.
     
    Vaizdo plokštė vos nusileidžia, o CPU gauna apie 3k daugiau taškų už intelinį variantą.

  22. Patinka
    TheOutcome sureagavo į Fakktas Komplektacijų rinkimas   
    Intel: https://www.1a.lt/order/shopping_cart?content=HcnRFQAgCELRlYREs%2Fbfq%2FTrngdcpX1wE1hqHYbRyTZc%2Bd0l9l%2Bm7L0Y0w8%3D
    AMD:
    http://oi39.tinypic.com/345fwhe.jpg
  23. Patinka
    TheOutcome sureagavo į tomixsi Photoshop " Stick Man" Art 2011   
    Na ka,vis idomu paziureti savo senus darbus.Manau dauguma zmoniu zinot kas yra Stick Man,tai figureles kurios susideda is apskritimo ir keletas liniju,trumpai tarent basliukai :D Sitas darbas buvo kuriamas su pele,ir bandziau ispausti kuo idomesniu efektu,PVZ:Sviesa,linijos,seselei ir panasei.Na ka manu zmones kurie supras galbut patiks sis darbelis :) Realistiskai cia nieko ispudingo,tiesiog kompozicija,zaidimas su apsvietimais,bandymas kurt BG,bandymas parodyti judesi bandymas isgaut kazka naujo :) na ka ENJOY THE VIDEO :)
     
    1 DALIS

     
    2 DALIS

  24. Patinka
    TheOutcome sureagavo į mr.eL Nauja skiltis - laisvalaikis   
    Jau kurį laiką pastebiu, kad kai kurios įdomios temos neranda sau vietos ir atgula į skiltį "Ne į temą". Norėtųsi, kad kuo mažiau temų ten atsidurtų, nes tai yra savotiška šiukšliadėžė.
     
    Mano pasiūlymas būtų sukurti subkategoriją "Laisvalaikis". Tai galėtų apimti ir sportą, ir grojimą instrumentais, ir šuolius parašiutais ir t.t. Pvz http://uzdarbis.lt/t284904/dathasvydis-kas-kur-ir-kaip/ parašyta į subkategoriją "Ne į temą", tačiau kur daugiau būtų galima apie tai rašyti?
     
    Kokios kitų nuomonės? :)
  25. Patinka
    TheOutcome sureagavo į tomixsi Tomis PS Art Galerija   
    Sveikia,Uzdarbis.lt esu naujokas :) Taigi labai smagu pasidalinti bus su jumis darbais,galbut gausiu ir pasiulimu uz atligi. Photosopu naudojuosi 6-7 metai,viskas prasidejo nuo pacio pirmojo,zinoma tobulejimui nera ribu,teko bandyti viska,Logo,manipuliacija,3D,Web dizainas,Digital art ir kitos smulkmenos,bet labiausei prisirisau prie Digital,ir logo:) Na ka manau nekantraujante isvysti mano darbus,taigi megaukites :)
     
    http://i.imgur.com/i2BMTLB.jpg
    Dark Soul: http://i.imgur.com/Sv4bMdR.jpg
    Hunter: http://i.imgur.com/tlw8Jnr.jpg
    Humanoid: http://i.imgur.com/Z2ieTfG.jpg
    Girl: http://i.imgur.com/Gy5sHCx.jpg
    Shadow Assassin: http://i.imgur.com/BAxJwNA.jpg
    Future City: http://i.imgur.com/HuIvE.jpg
    Monsters: http://i.imgur.com/yOnjWym.jpg
    Sad Kitty: http://i.imgur.com/GpC1U.jpg
    Girl2: http://i.imgur.com/8Llf2nt.jpg
     
    Seni Logotipai ir Kiti darbai:
    http://i.imgur.com/HNUAX.jpg
    http://i.imgur.com/9k5E0.jpg
    http://i.imgur.com/I5WyO.jpg
    http://i.imgur.com/7OhUv.jpg
    http://i.imgur.com/KVLSw.jpg
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...