Pereiti prie turinio

NedasL

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    570
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Naudinga
    NedasL gavo reakciją nuo babunas Ieškau filmo   
  2. Naudinga
    NedasL gavo reakciją nuo Gator Kaip išsirinkti televizorių?   
    Tik LG OLED uz tokia suma.
    https://www.topocentras.lt/televizorius-oled-lg-55c11lb.html
     
  3. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo antler Kokia Macbook'o reali vertė?   
    1.7-2.0k euro. 
    Jei iseis naujas macbook pro su m1x ir miniLED, tai turetu krist kaina zenkliai. 
    Speju nori pradurt kol naujo neilseido october-november menesi. 
     
  4. Patinka
    NedasL sureagavo į emool Būsto pirkimo su banko paskola gidas nuo A iki Z   
    Sveiki, kadangi šis forumas yra man labai daug padėjęs kokiais nors patarimais. Tai nutariau sugrąžinti tai ką esu gavęs ir parašyti straipsnį arba taip sakant ilgą postą. Turbūt labai daug kam iš mūsų yra aktualu būsto paskolos. Manau dauguma iš Jūsų dar apie tai galvojat ir Jums tai galėtų būti aktualu. Kadangi kai man reikėjo panašios informacijos aš jos tiesiog neradau. Tam, kad ją gauti prireikė apie keliasdešimt skambučių , daug naršymo internete, daug klausinėjimo etc. Todėl dabar aš ją jums pateiksiu sukramtytą ir padėtą ant lėkštutės.
     
    Mano postas žinoma tiks ne visiems, nes aš pirkau senos statybos sovietinį butą Vilniuje. Tam kas perka dar tik statomą būstą arba namą tai situacija ten kiek kitokia ir patarimai ten turėtų būti kiek kitokie. Taip pat žmonėms kurie jau turi nusipirkę antrą ar trečią savo gyvenime būstą tam irgi tai nebus greičiausiai aktualu.
     
    Šiame poste papasakosiu, kaip ir kur reikia ieškotis buto, į kokius niuansus reikia atkreipti dėmesį . Kaip kalbėtis su būsto šeimininkais , brokeriais, bankais, etc. Taip pat papasakosiu apie visą pirkimo eigą ir procedūras. Bei sunkumais su kuriais susidūriau. Taip pat papasakosiu ant ko neišsidurti ir kaip neprarasti pinigų. Kai kuri informacija ir pamastymai gali būti neteisingi , bet vėlgi tai yra mano nuomonė, mano padaryti žingsniai. Ir turbūt kai kurie žmonės tai visiškai darytų kitaip.
     
    Ant šio būsto pradinio įnašo taupiau ganėtinai ilgai, teko padirbėti ir užsienyje. Nuo minties, kad man reikia būsto ir iki tol kol sutaupiau pinigų ir į jį atsikrausčiau praėjo turbūt kokie 3 metai.
    Pusantrų metų pradirbau užsienyje sutaupiau pinigų pradiniam įnašui, jo remontui/ įrengimui ir juodai dienai ? Deja kai grįžau į Lietuvą buvo sunku surasti normalų darbą nes pas mus buvo pirmas Lock down'as ir niekam beveik nereikėjo darbuotojų. O į vieną vietą siųsdavo po šimtus CV. Taip ir praleidau pusmetį be darbo su sumažėjusiomis santaupomis. Tada susiradau šiokį tokį darbą. Praėjo pusmetis tada pradėjau skambinėti bankams ir derinti visus būsto reikalus, bei pradėti ieškoti buto. Dar apie tris mėnesius truko buto paieška ir dar apie pora dokumentų tvarkymas. Na o šiuo metu pradėjau remontą, o kada jis baigsis net nežinau ?
     
    Beje , kai tik pradėjau taupyti butui, pagal suplanuotą ir sutaupytą pinigų sumą būčiau galėjęs įsigyti 2k butą šiuolaikinės statybos name. Tačiau šiai dienai pavyko įsigyti tik seną sovietinį 2k butą.
     
    Toliau pateiksiu patarimus ir žingsnius bei klaidas.
     
    1 žingsnis. Pagalvokite , nuspręskite ar jums tikrai reikia nuosavo buto, ar pakankamai tam pasiruošėte. Ar planuojate visada gyventi Vilniuje etc.
    Mano atveju, buvo daugybė argumentų ir kontraargumentų:
     
    Na bet aš vistiek esu už, nes nuomuojame bute negali kaip nori nusidažyti sienų, negali kokių nori nusipirkti baldų, o ir prasmės nėra. Nes kai reikės kraustytis visi nupirkti baldai greičiausiai eis velniop, nes kitame būste jų nebus kur padėti. O be to šiai dienai paskolą mokėti man kainuoja pusantro karto mažiau negu mokėčiau nuomą už analogišką būstą. O ir šiaip jau dakniso mane turėti reikalų su nuomuotojais. O jeigu situacija su Euribor nesikeis tai po kokių 10 metų tokio būsto nuomos kaina gali būti kokius 4 kartus didesnė nei mokama banko paskola, dėl elementaraus pinigų nuvertėjimo ir kylančių atlyginimų. Na ir šiaip aš jau 6 metus mokėjau nuomą, bet tie pinigai niekur nesikaupdavo, o likdavo nuomuotojo kišenėje. Mokant paskolą šie pinigai padengia būsto paskolos dalį, na ir analogiškai lieki vis mažiau ir mažiau skolingas bankui, bei “įgiji” didesnę dalį turto.
     
    2 žingsnis. Pagalvokite kokio , kokioje vietoje ir už kokią sumą būsto Jums reikia.
    Na čia vienas iš svarbiausių momentų, nes turbūt nesidžiaugsite 25 kvm būstu nusipirktu Naujojoje Vilnioje ? Pirmiausia tai siūlyčiau aplankyti visų bankų internetines paskolų skaičiuokles ir sužinoti kokią maždaug sumą pagal interneto skaičiuokles jie galėtų Jums suteikti . Bei nuo tų skaičiuoklių nubraukite apie 20 procentų sumos. Nes realybėje jie tikrai neduoda tokios sumos, kurią rašo skaičiuoklėje.
    Pagal gautą sumą apeikite skelbimų portalus , kad susidarytumėte realų NT rinkos vaizdą ir pamatytumėte ką realiai galėtumėte įsigyti už duodamą pinigų sumą.
    Be to įsitikinkite , kad tikrai turite norimo NT kainos pradinį įnašą. Pradinis įnašas de facto negali būti skolintas , tai turi būti Jūsų asmeninės lėšos. Tačiau vėlgi tai manau galima būtų apeiti. Jeigu neklystu pinigai gali būti dovanojami, bet dovanojami tik įregistruojant kaip dovaną ( na tai reikėtų patikrinti skambinat į banką)
    Kuriame rajone pirkti būstą ir kelių kambarių būstą pirkti?
    Donaldas Trumpas yra pasakęs: - Yra 3 esminiai dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį perkant būstą , tai vieta, vieta ir dar kartą vieta. Na žinoma geriausias būstas turbūt yra senamiestyje , bet nemanau , kad visi tai galime įpirkti. Renkantis rajoną turėtumėte atkreipti dėmesį į susisiekimą , infrastruktūrą, local activities , bei žinoma žmones kurie ten gyvena .
    Naujininkai: na visi Naujininkams žada kažkokią tai aušrą, bet aš BBD ant jų, nes teko šalia tų narkašų apie metus pagyventi, tai daugiau nebenoriu. Tačiau vėlgi rajonas yra didelis ir vienoje sakyčiau geros perspektyvos, o kitoje geros bus tik tada , kai čigonai pradės pardavinėti stipresnius narkotikus, kad kai kurie žmonės ten greičiau užsilenktų.
    Pilaitė : Na tai tikrai gražus rajonas. Tai vienintelis rajonas, kuris buvo statomas nuo nepriklausomybės ir visi pastatai ten yra statyti nuo 1990-ųjų. O šiai dienai didžioji dalis pastatų yra pastatyti nuo 2013 metų. Bet vėlgi rytiniai kamsčiai, na ne ačiū.
     
    Galėčiau apžvelgti visus rajonus, bet manau dauguma iš jūsų ir taip turit gerą nuovoką ir žinote kuris rajonas jums geriausiai tiktų. Taip pat galite pasikabėti su brokeriais ar besigaudančiais NT apie rajonų perspektyvas.
     
    Mano atveju aš rinkausi tarp 2 kambarių buto miegamajame rajone ir vieno kambario buto kur nors netoli centro. Na bet laimėjo miegamasis rajonas, nes nedžiugino perspektyva gyventi 30kvm bute nors ir arti centro.
    Taip pat kitas svarbus aspektas renkantis sovietinį būstą,  reikia nepamiršti, kad egzistuoja keli būsto segmentai. 1-2 kambarių butai ir 3 bei daugiau kambarių butai. Geriausia pirkti yra 1-2 kambarių butus, kadangi juos labai lengva parduoti ir išnuomoti. 3 ir daugiau kambarių sovietiniai butai tikrai neverti dėmesio, kadangi juos parduoti beveik neįmanoma. O išnuomoti irgi keblu. Na aišku jeigu turite didelę šeimą, tada jo, bet kitu atveju tikrai neverta. Taip pat pasigalvokite kiek Jums kvadratų būsto reikia. Mano nuomone nors ir gyvenu vienas, bet man 2 kambarių butas yra labai optimalus variantas. Svarstyčiau dar apie 1k butą, ne mažiau nei 35 kvm. O mažesni butai tiesiog neverti dėmesio, nes į juos jūs paprasčiausiai netilpsite.
    3 žingsnis Pagaliau pradedame veiksmą. Šis žingsnis yra labai svarbus ir jo nevalia praleisti. Kitu atveju galite prarasti nemažą pinigų sumą.
    Kai jau žinome už kokia sumą būsto mums reikia skambiname bankams. Ne bankui, o BANKAMS, visiems esantiems Lietuvoje. O tiksliau tai užpildome paraišką internetu ir laukiame kol mums paskambins bankai. Dėl bankų užimtumo, kai kurie bankai paskambina jau kitą dieną, o kiti tik po savaitės. Kai su Jumis susisieks bankininkas. Jūs jam pasakykite kad ieškotės buto ir norėtumėte sužinoti kokią maksimalią sumą galėtų skirti bankas ir su kokiomis palūkanomis bei kokio dydžio reikalingas pradinis įnašas taip pat sakykite, kad norite jog bankininkas įvertintų jūsų kredito istorijos bei sodros duomenis. Jeigu bankininkas tingės vertinti kredito istoriją ir sodrą ir sakys: na tai suraskite konkretų būstą ir tada kreipkitės. Sakykite kad radote Jums patinkantį būstą ir pardavėjas laukia avanso  bei to būsto kainą šaukite iš lempos( na geriau kad tai būtų kiek daugiau nei interneto skaičiuoklėje parodyta kaina) Tada bankininkas jums pasakys maksimalią sumą bei palūkanų  ir pradinio įnašo rėžius.
    Kodėl tai svarbu?
    Žinau realiai žmonių , kurie sumokėjo pardavėjams didelę sumą avanso , o bankas jiems nefinansavo paskolos.
    Be to ir man buvo situacija kai pamačiau labai fainą butą , pardavėjas prašė 5 000 eur avanso, o bankas to būsto sumos nebūtų finansavęs. Nors net pagal interneto skaičiuokles aš būčiau galėjęs įsigyti tą būstą. 
    Beje dar svarbus momentas prieš kalbantis su bankais atsisakykite visų savo turimų kredito kortelių turinčių galimybę duoti kreditą. Paprasto kreditinės OK, Tačiau turinčios kredito galimybę netinka. Kadangi kredito kortelę bankas įvertins kaip jūsų finansinį įsipareigojimą ir analogiškai suteiks mažesnę paskolą.
    Kodėl svarbu, kad bankas patikrintų sodrą ir kredito istoriją Creditinfo ? O  va čia labai svarbi dalis. Preliminariai bankas skaičius šaudo iš lempos. Tačiau kai pamato duomenis iš Sodros ir Creditinfo jie jau gali pasakyti labai konkrečius skaičius apie tai kokio dydžio paskolą galite gauti. Ir su maždaug tokia suma galite ieškoti buto. Beje mano atveju nė vienas bankas man konkrečiai nepasakė kiek reikės pradinio įnašo. Visi pasakė tik apytiksliai.
    Kodėl svarbu paskambinti visiems bankams ? Nesikliaukite tik vieno banko pasiūlymu, net jei tame banke dirba jūsų žmona, ar mama  ar draugė, arba draugai ten gavo geras sąlygas. Nes jūs to pačio negausite. Beje kai aš pasikalbėjau su visais bankais, sąlygos juose skyrėsi kaip diena nuo nakties.
     
    4 žingsnis. Na  jau beveik imamės veiksmo ? Tai dar labai svarbus momentas . Tam kad nupirkti būstą su paskola, bankas reikalauja , kad tas b9stas būtų įvertintas turto vertintojo. Turto vertintojas nusako " tikslią " buto vertę. Šiuo  veiksmu bankas tiesiog apsidraudžia , kad žmonės nesudarytų fiktyvių sandorių kaip kad pvz. nenupirktų kokios 20kvm lūšnos Kalabybiškyje už pusė lemo. Ir be to nuo turto vertinimo priklauso kokią sumą paskolos sumokės bankas. Nes jei Jums sakė, kad maksimaliai gausite 100K, o būstas įvertintas už 70K  Tai paskolą suma bus = 70 000 - (pradinis įnašas ) o likusius dengsite iš savo kišenės
     
    Beje turto vertintojas turi būti tinkamas bankui.  Turto vertintojų sąrašą kiekvienas bankas turi paskelbęs savo puslapyje.
    Patarimas: Jeigu patikrinsime visų bankų skelbiamus turto vertintojus pamatysime, kad yra apie 10 turto vertintojų, kurių vertinimai tinka visiems bankams. Tai siūlyčiau rinktis vieną iš jų. Nes jei pasirinksime turto vertintoją, kurio turto įvertinimas tinka tik SWEDBANK, o swedbank sakys srry, mes Jums neduosime paskolos. Tai su tuo pačiu turto vertinimu negalėsime kreiptis į SEB. O kitas turto vertinimas kainuoja apie 150-200 eur.
    Turto vertinimas vyksta maždaug tai. Į norimą NT objektą atvažiuoja turto vertintojas, jis padaro keletą NT nuotraukų. Ir per kelias dienas copy pastina 30 psl. traktatą prirašytą totalios xujnios ? Tai va atsiunčia jis jum tą traktatą emailu ir už jį turite sumokėti 150-200 eurų. Tačiau iš viso to traktato ten realiai bankui svarbios kelios eilutės: įvertinta suma, buto būklė.
    Turto vertinimas šiaip įprastai vyksta kai surandate būstą ir pardavėjui sumokate avansą. Tačiau yra vienas labai svarbus momentas dėl ko tai paminėjau . Šiai dienai dauguma Vilniuje parduodamų būstų prašoma kaina yra žymiai didesnė negu ji yra įvertinta banko.
    Buvau suradęs aš vieną fainą būstą, už jį prašė 80 000 ,  pagal skelbimus analogiški butai kainavo tiek pat , o ir tokius būstus greitai nupirkdavo. Na aš sakau okey man kaip ir tinka.  Kitą dieną aš paskambinu vertintojams ir jie sako: ši būstą mes maksimaliai galime įvertinti ant 70 000 . Ką tai reiškia ? . O tai reiškia , kad man reikės sumokėti , ne tik kad pradinį įnašą o ir skirtumą tarp būsto įvertintos kainos ir būsto parduodamos kainos. Realiai už tą būstą būtų reikėję man pakloti apie 20 000 EUR , bet deja tokių pinigų nebūčiau turėjęs.
    O dar įsivaizduokite, kad aš sumoku kokį 3000 avansą ir tada sužinau, kad tas būstas nebus tiek įvertinas . Ir tada realiai nuplaukia mano 3 k , kadangi daugumoje atvejų avansai pagal sutartį nėra grąžinami.
    Taigi ką aš noriu pasakyti, kad jūsų būsimo NT turto įvertinta kaina turi atitikti kainą už kurią jis parduodamas. Kitu atveju jūs primokėsite skirtumą tarp kainos ir vertinimo.  Tokie atvejai yra gan dažni, kad reikia primokėti pora tūkstančių, tačiau mano atveju būtų reikėją primokėti , net 10 000 ? Jeigu pinigų turite ir galite tai leisti tada viskas OK, jei neturite tada jau blogiau ?
    Kadangi tuo laikotarpiu kai ieškojau būsto , gerus butus nupirkdavo per dvi valandas. O aš nežinodavau ant kiek toks butas būtų įvertintas. Buvo keli atvejai, kai sakau OK butas tinka tik rytoj susiskambinu su vertintojais. Susiskambinus su vertintojais jie sako, jo butą galėsime įvertinti pardavimo kainai. O aš visas laimingas skambinu pardavėjui ir sakau OK įvertino, davai perku. O jis man atsako: tai kad jau vakar aš jį pardaviau ? ? ?  Na kadangi taip nutikdavo tai a6 paskambinau  vienam geram vertintojui ir sakau : gal galite pasakyti kokia kvadrato kaina yra vertinami tokių ir tokių metų, tiek kambarių butai tokiame rajone. Na ir tada gavau vidutines norimų butų įvertinimo kainas.
    Beje svarbus momentas butų kaina yra matuojama , kaina už kvadratinį metrą. Niekas neskaičiuoja : vidutinė kaina už 2 k senos statybos butą naujanuose 60 k o pašilaičiuose 70 . Skaičiuojama vidutinė kvadrato kaina 1 kambario buto senos statybos naujininkuose 1500 eur ir etc.
    Kai sužinojau vidutines kvadrato kainas, pagal tai pradėjau ieškoti būsto ir neprašoviau, nes žinojau , kad būstas kurį išsirinkau bus įvertintas reikiamai sumai. Taip ir įvyko ?
     
    Reziume: Taigi pusė darbo jau padarėm. Žinom, kad bankas paskolą duos, Žinome sumą už kokią maksimaliai galime nusipirkti būstą , bei Žinome kokiuose kainos rėžiuose turime ieškoti buto , kad bankas dengtų buto kainą. Tikėkite ar ne , bet labai didelė dalis žmonių kiek teko sutikti tokios informacijos neturi. Ir dėl to gali patirti didelių finansinių nuostolių.
     
    5 žingsnis. Na dabar tikrai jau imamės darbo ?
    Na atsiverčiam aruodas , žiūrime nuotraukas, surandame mums patinkančius variantus ir važiuojame apžiūrėti. Beje visuose skelbimuose nuotraukos yra labai gražios, o realybėje ten realiai ššš. Aš pats važiavau apžiūrėti apie 15 objektų , kol suradau savo.
    Kiekvienam žmogui vertinimo kriterijai tikrai yra skirtingi, ir nesiimsiu sakyti kas geriau kas blogiau , nes čia kiekvieno asmeninis reikalas, bet trumpai papasakosiu apie savo kriterijus.
    Vienas iš pagrindinių dalykų , kurių norėjau tai vaizdas pro langą, nenorėjau, pro langą matyti kito namo. Tai dabar pro langą matau žemai esantį vaikų darželį ir mokyklą ?
    Ne pirmas ir ne paskutinis aukštas. Esmė tame, kad pirmame aukšte visada girdėsis kada pareina tuzinas vaikų iš  mokyklos ir 18h visas namas grįžta iš darbo na ir dar girdėsime kaip girtas Jonas 3h nakties grįžta ir daužosi ? Paskutinis aukštas irgi netinka, nes per vasarą , labai užkaitins nuo saulės, o per žiemą ten dėl šalčio nebus įmanoma išbūti.
    Na ir dar aišku pilna tokių kriterijų kaip parkingas, langų kryptis, parduotuvės, laiptinės būklė etc.
    Mano atveju rinkausi kaip įmanoma blogesnio įrengimo būstą, kadangi jis bus pigesnis. O ir be to dauguma būstų reikėjo kapitalinio remonto. Nes būna užeini, atrodo kažkas lyg ir gražaus, bet matai, kad santechnika ir elektros laidai nekeisti. O principe juos keisti reikės ir tą patį kapitalinį remontą daryti tiek gražesniame  tiek prastesniame bute. Tai esmė tame, kad būsto kaina skiriasi apie 5-10 k bet remonto iš esmės reikia to pačio. Na ir dauguma žmonių , kurie turi antrą trečią butą man pritars, kad geriau imti pigesnį ir kuo labiau nujotą būstą, kadangi vistiek remonto to pačio reikės. Beje tokio dalyko nesupranta labai daug žmonių, kurie būstą perka pirmą kartą.
    Aišku jeigu būtų galimybė tai rinkčiausi būstą kainuojantį 20 k brangiau, bet su geru remontu. Tačiau kaip ir minėjau: greičiausiai toks butas nebus įvertintas reikiamai sumai turto vertintojų.
    6žingsnis. Kalbamės su NT savininkais/brokeriais.
    Va čia ir prasideda įdomybės . Dažniausiai NT yra parduodamas per brokerius , na o tie padl.. pastoviai meluoja. Netikėkite nei vienu jų žodžiu ? Savo brokerį galvojau realia pasmaugti ir pakasti ?  Na kai paskambinsite telefonu susitarsite dėl apžiūros tai už jūsų stovės brokeris, ir pastoviai jum p.. protą , koks tas butas gražus ir axujienas. Nu ždž tokių pasakų priseks kaip Ostapas Benderis apie naujuosius Vasiukus ? Realiai netikėkite nei vienu brokerio žodžiu ir kai galvosite apie būstą galvokite savo galva.
    Kartą atvažiavau į vieną objektą , o man brokeris pradėjo pasakoti , kad va šitam butui priklauso stogas, čia galite daryti terasą bla bla ? O šiaip tai yra dar toks dalykas tai rūsys. Dažnai skelbimuose yra rašoma, kad butas turi rūsį. Dokumentuose irgi gali būti rašoma, kad butas turi rūsį. Tačiau realybėjė, jeigu objektas tikrai domina, paprašykite, kad Jus gyvai nuvestų į rūsį. Jeigu atsimazina reiškias rūsio nėra. Kadangi tais laikais, kai statė butus rūsių visiems neužteko, arba vienas žmogus pasisavindavo kelis rūsius. Mano pažįstamam nutiko istorija, kad jis pagal dokumentus rūsį turi, bet realiai rūsio nėra. Tai jisai sutarė su namo pirmininku ir pats tą rūsį sau pasistatė ? ?  Mano atveju irgi rūsys buvo dokumentuose bet realiai rūsio nebuvo . Kadangi kažkas turėjo net du rūsius ?  Na bet pardavėjas tą reikalą išsprendė.Aišku pykčių labai daug buvo.
    Kitas labai svarbus momentas, pasidomėkite ar tam butui bus atliekama renovacija. Jeigu bus atliekama įvertinkite ar ji Jums apsimokės.
    Be to prašykite visų sąskaitų, nes gali būti ten įtraukta toks dalykas kaip mokestis už renovuotą liftą. Kartais namas nusprendžia , kad reikia pakeisti liftą. Pakeisti tai pakeisti tačiau tai brangiai kainuoja, kiek teko domėtis vienam butui reikės mokėti po 50 eurų du metus už lifto pakeitimą.
    Na ir šiaip prašykite registrų centro išrašo ( jame yra nurodyta, kam butas priklauso, ar jis nėra įkeistas etc.) Atkreipkite dėmesį kas parašyta prie laukelio žymos. Taip pat ten parašyta buto kvadratūra. Kvadratūra irgi yra labai svarbu. Kadangi kaip minėjau butas turto vertintojų yra įvertinamas pagal kvadratus.Kartais skelbimuose įrašomas kitokia kvadratūra, negu ji yra pagal dokumentus, o tai jau labai blogai Beje kartais pasitaiko prikolų, kai buto dydis skiriasi nuo to kas parašyta dokumentuose.
    7 žingsnis Butas mums tinka.
    Na pagaliau suradome savo būstą , butas mums tinka. Jamam. Tuo atveju įprastai pasirašoma preliminarioji buto pirkimo-pardavimo sutartis ir sumokamas avansas.  Jeigu butas Jums tikrai tinka, siūlyčiau dar labai gerai pasiderėti dėl kainos. Nusiderėti kiek įmanoma geresnę pirkimo-pardavimo sutartį, bei aplamai turbūt grįžti namo ir gerai pagalvoti apie tą NT objektą. Kadangi pirkti ant emocijų nėra labai gerai. O be to dar Jums reikia išsiaiškinti ar turto vertintojai jį įvertins norimai sumai . Kai aš ieškojau buto tai butus nupirkdavo per dvi valandas ? Todėl aš pats stūmiau, kad kuo greičiau nupirkti ir prašiau kuo greičiau sudaryti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį (PPP) Vien tik tam , kad buto neparduotų kitiems ?
    PPP kas tai ? Preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis tai sutartis tarp pirkėjo ir pardavėjo, kuriame pardavėjas įsipareigoja parduoti NT objektą už X sumą iki tam tikros datos, o pirkėjas įsipareigoja tą objektą už X sumą nupirkti. Toje sutartyje taip pat nurodomos aplinkybės, kokie baldai bus parduoti su butu , kada butas turi būti perleistas pirkėjui etc . Taip pat joje yra nurodoma avansas ,kuris bus sumokamas kaip užstatas. Avanso esmė yra tokia, jei pirkėjas atsisako pirkti butą jis praranda savo avansą, jei pardavėjas nesutinka parduoti buto jis turi gražinti avansą bei sumokėti avanso dydžio baudą ( aišku būtinai žiūrėkite kad tokie punktai būt įrašyti, nors standartiniame šablone tai yra įrašyta)
    Avansas Jeigu pirkėjas nesutinka pirkti būsto jis praranda avansą Tai va, kodėl aš akcentuoju, apie sumą kurią bankas Jums gali suteikti bei apie turto vertinimą ? Vat dėl to , kad jeigu jūs sumokėjote avansą ir bankas Jums neduos tokios didelės paskolos ir Jums reikės skirtumą padengti iš savo kišenės. O jei skirtumo nesumokėsite neįvyks ir sandėris dėl ko nuplauks jūsų avansas. Taip pat jeigu turto vertintojai neįvertins buto reikiamai sumai, ir neturėsite savų pinigų padengti tą skirtumą avansas irgi nuplauks. Šiai dienai avansas yra nuo 2 000 iki 5 000 kartais siekia ir 10 000. Juk nenorėtumėte prarasti tokios didelės sumos ? tiesa ? 
    Dėl šios priežastie siūlyčiau tartis su šeimininku , kad sutiktų įrašyti du punktus, kad jeigu turtas nėra įvertinamas tokiai ir tokiai sumai sandoris nutrūksta ir pardavėjas gražiną avansą ir galbūt net sumoka avanso dydžio baudą. Taip pat galite įrašyti tokį punktą, kad jei bankas neduoda paskolos tai sutartis vėlgi nutraukiama ir pardavėjas grąžina avansą. Bet vėlgi šie du punktai nėra įprasti , čia tokios labiau jau derybos gaunasi.
    Beje dar nepaminėjau tokio dalyko. Kai skambindavau per skelbimus dėl NT tai šeimininkų ar brokerių klausdavau? - o gal žinote kokiai sumai bus įvertinntas šis NT ?
    dažniausi atsakymai būdavo:
    -Ne nežinome ( Jeigu tai pasako savininkas tai gal ir tikrai nežino arba butas nebus tiek įvertintas, jeigu tai pasako brokeris tai butas nei per kur nebus įvertintas tokiai sumai ? )
    -Panašiai ir bus įvertintas ( Na tai galima manyti, kad skirtumas bus iki poros tūkstančių eur.
    - Taip jis tiek ir įvertintas ( na aišku reikia labiau pasidomėti ar jie  domėjosi tuo , bet jei tai pasakė brokeris, tai jis jau greičiausiai kalbėjo su turto vertintoju, ir butas bus tiek įvertintas)
    Kadangi turto įvertinimas yra labai svarbu, tai dėl jo galite tartis su pardavėju ar jis sutiktų įrašyti tokią sąlygą į sutartį. Kaip ir minėjau mano atveju aš jau žinojau norimo rajono, norimų metų preliminarius įvertinimo dydžius. Dėl to viskas man buvo žymiai lengviau.
    Beje kai vesite avansą tai veskite savininkui per banką. Ir paskirtį parašykite avansas už buta xxx pagal preliminarią pirkimo pardavimo .Nepatariu jokių grynųjų. Net ir kad ir ką jis sakytų, siūlytų neoficialiai ir pan. Kaip perki būstą su paskola viskas vyksta tik oficialiai. Taip pat kai tarsitės dėl avanso dydžio tarkitės kuo mažesnę sumą. Nes jeigu kas blogo nutiks mažesnę sumą ne taip gaila prarasti ? Tačiau kita vertus, būna atvejų , kad jeigu yra per mažas avansas ir pardavėjai gauna geresnį pasiūlymą. Jie tiesiog grąžina avansą, sumoka baudą ir parduoda NT brangiau.
    8 žingsnis Kviečiame turto vertintoją. Na kaip ir kalbėjau . Pakviečiame turto vertintoją .  Jis padaro kelias nuotraukas bute ir surašo savo traktatą ? Jam sumokame 150-200 eur ?
    Beje anksčiau rašydavau taip tarsi su jais yra labai lengva . Tiesiog paskambini nurodai adresą ir tau jie pasako jo kainą. Ne taip nėra . Nes jie tikrai turi daug darbo ir nemokamai kainos nesako. Kai kurie iš jų paima 50 eurų ir tik tada pasako kainą kuria įvertintų.
    Bet kaip aš ir minėjau vieno labai gero vertintojo paprašiau , kad jis man nurodytų apytikslią kainą tame rajone už kvadratą ir pagal tai pats sau įsivertinau. Na ir tai suveikė
    9 žingsnis
    Skambiname visiems bankų vadybininkams, su kuriais kabėjome ir siunčiame jiems Turto vertinimą, bei laukiam konkrečių pasiūlymų. Kai jau turime turto vertinimą iš banko gausime konkrečius skaičius: sumą, pradinį įnašą , palūkanas etc. Kai jau turėsime visus pasiūlymus iš jų beliks tik pasirinkti vieną pasiūlymą arba derėtis dėl kaip įmanoma geresnių sąlygų. Kai išsirinksime pasiūlymą bankas mums atsiųs taip vadinamas bendrąsias sąlygas , kuriose bus nurodytos sumos, palūkanos ir visa kt.
    10. Notaras
    Tai antras pagal blogumą asmuo po brokerio ?  Eilės pas notarą šiai dienai yra apie pusantro mėnesio. O jų įkainiai tai... (Beje preliminarioje pirkimo pardavimo sutartyje nurodykite kas moka už  notarą, pagal CK yra mokama per pusę, bet kas mokės tai čia yra irgi derybų objektas ) Tai va sutarkite su pardavėju pas kurį notarą eisite. Notara tai principe nesvarbu kurį pasirinkti. Nes jie visi yra valstybės tarnautojai ir jie šunybių nepridarys. Na aišku aš rinkausi pagal laiką kada notaras gali mus priimti. Dar galite registruotis, pas notarą kitame mieste . Pas notarą reiks eiti ir pardavėjui ir pirkėjui kartu. Jam sumokėti teks apie 300 -600 priklauso nuo NT pardavimo kainos. PO šio apsilankymo oficialiai jūs jau tampate NT savininku ? Na realiai ne savininkas, bet registrų centre bus parašyta , kad esate to objekto savininkas, tik nesate atsiskaitęs už turtą.
    Dar toks niuansas, einant pas Notarą notarui reikia pasakyti per kiek dienų norite kad Jus įregistruotų RC. Galite rinktis  1, 3 ar 10 dienų, Nuo to priklauso ir kaina. 1 D brangiausia 10 dienų terminas pigiausias , bet reealiai skirtumas ten ant 30 eurų
    11 vėl bankas Na čia jau beveik chill
    Nusiunčiame jam notarinę sutartį.
    Jis mus prašo apdrausti butą.Gali būt kad jis net savo draudikus turi, todėl atsiųs mum pasiūlymą.
    Apdraudžiame butą
    Tada bankas mum prašo : susiraskite kokį notarą tam kad galėtume sutvarkyti Hipoteką. Hipotekos įkeitimas tai nekilnojamo turto įkeitimas bankui. Tai reiškia jeigu mes nemokėsime paskolos, bankas iš mūsų galės ganėtinai lengvai tą butą atimti. Ir dar tai reiškia, kad be banko leidimo, mes negalime to buto parduoti.
    Šioje situacijoje esmė , kad mums vėlgi reikia notaro. Mums reikia hipotekos dokumentus paimti iš banko skyriaus ir pasirinktam notarui juos nuvežti. Vilniuje notarų eilė labai ilgos, todėl aš važiavau į Kalabybiškį, kur notarų eilės buvo 3 dienos kažkur, tam kad greičiau reikalus tvarkyti ?
    Na nuvežame dokumentus Notarui . uždedame pora parašų , sumokame notarui apie 200 eur na ir čia baigta
    Bankas per kelias dienas arba net tą pačią dieną gauna patvirtinimą dėl hipotekos.
    Tada jūs parašote prašymą internetu dėl paskolos išmokėjimo, ir nurodote pardavėjo sąskaitą.
    Iki savaitės laikotarpio bankas sumoka pinigus.
    12 jūs jau realiai esate būsto savininkas Sveikinu ?
    Nusiperkame pora litrų baltos , šlapkės ir švenčiame ? O jei rimtai pinigus pardavėjas gavo , tai jau tiesiog susitarimo reikalas, kada jūs kraustotės į naują butą
    13 buto perdavimas Čia irgi ganėtinai svarbus momentas Nes turite pasirašyti su pardavėju priėmimo perdavimo aktą. Tame akte turite būtinai sužiūrėti ir tiksliai nurašyti skaitliukų duomenis. To prireiks vėliau
    14 vėl notaras ? ? ?  
    Na čia tokia mažiausiai svarbi procedūra, bet ją privalu atlikti, nes priešingu atveju bankas gali jums pakelti palūkanų normą Ir ateitį neparduotumėte šio būsto jei to neatliksite. Na bet čia viskas paprasta , susitariate su notaru pas kurį atlikote pirkimą pardavimą. Šios procedūros esmė tiesiog pardavėjui pasirašyti, jog jis gavo pinigus,  o pirkėjui patvirtinti, kad jis gavo butą
     15 sudarome sutartis su paslaugų teikėjais Tai irgi labai reikalingas dalykas. Tiesiog turite sudaryti sutartį su elektros, vandens , dujų ir kitais tiekėjais, tam kad sąskaitos eitų jūsų vardu, o be to jeigu pardavėjas turėjo skolų su komunalininkais tai skolos ir liks jam . Bet kaip ir minėjau svarbu parašyti būsto priėmimo perdavimo aktą arba apskaitos prietaisų suderinimo aktą. Jų formatus rasite internete.
    Na tai ir tiek, sudėjau jums sukramtytą informaciją. Turite klausimų - klauskite. Iš karto atsiprašau už gramatines klaidas tiesiog jau vėloka. Labai tikiuosi, kad ši informacija kažkam tai pagelbės. Pasikartosiu, ši informacija labiau skirta tiems kas perkate jau pastatytus ir įrengtus butus. Kadangi nepastatytiems ir nepriduotiems būstams yra kiek kitokios sąlygos. Tiesiog dar kartą noriu akcentuoti, tam kad nepatirtumėte finansinių nuostolių yra labai svarbu teisingai vykdyti pirmuosius punktus. Sužinokite kokią paskolą bankininkas gali Jums duoti įvertinęs Sodrą ir Kreditingumo informaciją. Išsiaiškinkite kokia verte gali būti įvertintas jūsų norimas būstas , na ir tik tada pirkite. Bei nusiųskite užklausimą aplamai visiems bankams. Beje jeigu informacija patiko ir yra norinčių galiu parašyti analogišką blogą su nuotraukomis apie to buto kapitalinį remontą.
  5. Patinka
    NedasL sureagavo į Splatt Jūsų duomenys buvo atskleisti (CHROME)   
    Viskas čia gerai. Tiesiog tavo slaptažodis buvo kažkurioje svetainėje nu'leak'intas ir tiek. Chrome naršyklė apie tai tave įspėja. Šiuo atveju tiesiog pasikeisk slaptažodį, nes dabartinis tavo slaptažodis nebėra saugus.
  6. Patinka
    NedasL sureagavo į HOST321 Idealusis linuxvps.lt hostingas?   
    https://www.instagram.com/redfoxcloud/?hl=en
  7. Patinka
    NedasL sureagavo į Sventasis Lietuvos IT įmonių sąrašas?   
    https://unicorns.lt/companies
  8. Patinka
    NedasL sureagavo į balcitom Revolut JAU teikia duomenis..   
    Tau SEB apps'as neperkrautas? :D Wtf. Spalvos pjaunasi ir jos tikrai klaikios, accessibility isvis tokio termino turbut net negirdeje yra ten, apie Apple versija isvis tyliu.
  9. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo Dishow Profesinė Liga   
    Per 14d gali grazint preke is ora, pvz nebepatiko ar siaip persigalvojai.
     
    Per 1-2 metus gali grazint jei yra koks brokas, pvz bato padas atplyso ir t.t. Bet cia jau toks naglesnis turi but :)
     
    https://www.delfi.lt/verslas/mano-eurai/svarbu-zinoti-kada-suplysusius-batus-pardavejui-grazinti-ir-po-dveju-metu.d?id=72234158
  10. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo Dishow Profesinė Liga   
    Per 14d gali grazint preke is ora, pvz nebepatiko ar siaip persigalvojai.
     
    Per 1-2 metus gali grazint jei yra koks brokas, pvz bato padas atplyso ir t.t. Bet cia jau toks naglesnis turi but :)
     
    https://www.delfi.lt/verslas/mano-eurai/svarbu-zinoti-kada-suplysusius-batus-pardavejui-grazinti-ir-po-dveju-metu.d?id=72234158
  11. Patinka
    NedasL sureagavo į Mikaz Patirtys su bankais dėl paskolos būstui   
    Patarimas paprastas: eini i visus bankus, is visu gauni pasiulymus. Su geriausiu pasiulymu eini i visus kitus bankus, gauni dar geresni. Su juo vel i kitus bankus ir taip kol niekas geriau nebesiulis.
  12. Patinka
    NedasL sureagavo į EmilisR Kaip išleidžiate savo atlyginimus?   
    Atrodo, kad čia pusė forumo narių milijonieriai.. :) išleidžia po 2k / mėn. + kas mėnesį investuoja po 2k + kelis k palieka smulkioms išlaidoms..
    Bet atsidarai skelbimus forumo, ten pardavinėja naudotus siurblius ar bidina pradarytų papildų aukcionuose. :D
  13. Patinka
    NedasL sureagavo į Karol Nuoma ar paskola?   
    Labai pritariu auksciau parasanciam zmogui.
    Kiekvienam nuoma ar pirkimas yra ziauriai individualus dalykas. Ir ziauriai klysta tie kurie sako tik nuomot, ziauriai klysta tie kurie sako tik pirk ir ne kitaip. Visi neteisus zodziu :D
     
    Jei pries 10 metu buciau nusipirkes busta - buciau turbut nusizudes ir pavarges. Dabar kitaip.
    Nuoma buvo idealus variantas visiskai nesesliam jaunuoliui:
     
    Ziauriai greitas persikraustymas i kita rajona/miesta/sali. Esu gaves is darbo "2 metam varai i uzsieni, labai reikia, geri pinigai, nori? Isvarom uz savaites?". Tai su paskola buciau prarades ziauriai ypatinga patirti gyvenime.
    Jokiu vargu del sugedusios skalbimo masinos ar virykles ar boilerio ar pan.
    Uzpyle kaimynai? - vienodai sviecia, vienas skambutis ir viskas.
    Jokiu vargu del irengimu, dazymu, remontu ir visu apskritai ukio darbu kurie reikalinga turint busta.
    Prastai su finansais staiga? Praradai darba? Koks skirtumas, persikraustai kur daug pigiau, eini i shared house kur isvis centai. Su paskola irgi butu tas pats, tik, kad netektum visko ir dar credito istorija i minusa.
    ir t.t ir pan.
     
    Kai atsiranda seslesnis gyvenimas, tada gali jau ir mastyti apie busto pirkima, dazniausiai su paskola, na nebent teveliai duos. Bet kai esu mates 30 metu zmones, ima paskola, TEVELIAI SUMOKA INASA ir tada aiskina OI BUSTAS TIK SAVO IR NE KITAIP, tai skamba labai apgailetinai. Bent jau buk savo vietoj :)
     
    Vakaruose nuoma iprastas dalykas ir niekas nesuka galvos. Lietuvoje nuo seno ikalta i galva BUTINAI TURI TURETI BUSTA, kaip ir rase visur (puikus tokio mentaliteto pvz) esi ne vyras ir ne seimos galva ir pan.
     
    As net Lietuvoje zinau, zinomu zmoniu, kurie tikrai gyvena labai pasiturinciai, o busta nuomuoja, savo neturi. Nes neturi laiko, nes uzdirba pinigus. O skaiciavimas ten nuoma ar paskola simtas euru ten ar sen - yra centai palyginus su vargu koki tures pagal ju gyvenimo stiliu. Ir as visiskai nematau tame problemos. Ir as nesijauciu geresniu zmogumi uz juos, nes turiu busta, o jie neturi - ne puses tiek neesu nuveikes kiek jie.
     
    Taigi nuoma ar paskola priklauso nuo:
     
    - tavo asmeniniu finansu, bei tavo finansu perspektyvos ateityje
    - tavo gyvenimo budo
     
    Mano geras draugas yra vieno geriausio Londono viesbuciu valdytojas. Kai kurie sveciai literally milijonus isleidzia uz buvima ten. Realiai nebloga busta Londone nusipirktu. Bet neperka, stayina viesbutyje - metus, du ir pan. Tai ka ne vyras? Ne seimos galva? :D Nejuokinkit.
     
    Yra istoriniu asmenybiu neturejusiu savo busto. Pvz Coco Channel (nereik turbut sakyt kas ji tokia) visa gyvenima gyveno viesbutyje. Ten ir numire. Nors turejo visa gatve namu issipirkusi savo verslui (pirmuju parduotuviu jos gatve in Paris, 4 ar 5 pastatai didziuliai vien tik jos, ten dabar ju HQ).
     
    Reikia suprasti, kad ne visi i NT ziuri kaip i investicija, kai kuriems tai vieta kur pasidedi daigtus, ziuri tv ir miegi. Ir nieko daugiau. Kai kurie per mazai uzdirba, kad leistu sau NT, kai kurie per daug uzdirba, kad sureiksmintu NT kaip kazkokia siekiamybe, nes yra pasieke ir toliau siekia didesniu dalyku. Kai kurie tiesiog nesureiksmina NT. Kai kuriem savo butas yra kazkokia amziaus siekiamybe! Paliksiu vaikams sako... O as sakyciau neaugink durniuku - tuomet vaikai ir patys uzsidirbs ;)
    Vienas spausis taupydamas paskolos inasui, kitas bus dejes ir pinigus isleis kelionem. Vienas prasys tevu, kitas pasakys tevam, kad gal geriau ta inasa kur man norit duot isleiskit sau patys, nes ir taip daug padejot kol mane uzauginot. Ir visi bus teisus ;)
  14. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo Taadas iphone xs   
    https://www.youtube.com/watch?v=Ydje1ivynIM
     
     
    :D
  15. Patinka
    NedasL sureagavo į Stanley Prekyba automobiliais Lietuvoje   
    Aš nesakau, kad auto iš USA nereikia pirkt, tiesiog nereikia pirkt stipriai daužtų, nesvarbu iš kur ta mašina parvežta. Už jokius pinigus nebeatkursi gamyklinio kėbulo.
  16. Patinka
    NedasL sureagavo į Tmaster Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
    zizas - 0
    forumiečiai - 1
     
    Forumas laimi.
  17. Patinka
    NedasL sureagavo į GlenQuagmire Neaktualu   
    Temos autorius pats dizaineris, piešia dizainus logotipus. Sudominta reklama, susijusių su dizainų piešimu. Jį sudomino potencialūs konkurentai.
     
    I smell something fishy..
     
    Update: Rodomo puslapio Source code pažiūrėjus, kurėjas deos.lt
     
    Pažiūrėjus deos.lt rekvizitus, įmonė UAB Deos Solutions.
     
    Įmonės direktorius Benas V.
     
    Temos kūrėjas Benas. Case closed.
  18. Patinka
    NedasL sureagavo į Paulinho1994 Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
    Ne apie bausmes cia kalbama. Cia tavo idetas pavyzdys yra tiesiog kaip treniruotes elementas kariuomenes, tai cia ne prie ko visai. Civilizuotas zinai ka reiskia?
     
    Civilizuotas - civilizuotas pasiekęs civilizacijos lygį, apsišvietęs, kultūringas.
     
    Pagal apsisvietima ir kulturinguma kariuomene yra zemiausias visuomenes sluoksnis. Buvau tuos 9 menesius tai jei tu pasakai normalu, logiskai sukonstruota sakini ir dar pridedi kokiu aukstesnio lygio zodziu tai visi galvoja, kad Harvarda baiges. Chebryte tokio lygio kaip 22val vakare pro slabotke Kaune praejus.
     
    Jei per diena 2 sakinius isgirsti be keiksmazodziu tai cia jau pasiekimas neblogas.
     
    Puse ten dirbanciu "vadu" (pagrinde vyr.eil), jeigu ne kariuomene tai duodu abi rankas nukirst, kad Norges fabrike faniera nesiotu.
     
    Ten gerbiami tie, kas turi stipriausia chroniaus balsa, suruko per diena 2 pokelius ir visiem p*sa prota su 500 keiksmazodziu sakiny.
  19. Patinka
    NedasL sureagavo į Mikaz Darbo biržos niuansas.   
    Na sakyciau poziuris trumparegiskas siektiek. Manau taip darytum tol, kol viena karta sugipsuotu tau koja arba apendiksa isoperuotu. Cia kiek pamenu ikainiai tokie: galunes rentgenas, konsultacija ir gipsavimas ~800 Eur; Anginos, hemarojaus, apendikso ir kitos nesudetingos operacijos ~2700 eur (po tikiu operaciju ambulatorinis gydymas 60-100 eur para).
    As atvirai pasakius irgi kazkada bambejau kad kam mes tuos mokescius mokam, kol mano 2 metu krikshto dukra nesusirgo kraujo veziu. Gydymas truko 4 menesius, viena chemoterapijos procedura per savaite tada kainavo 9000 litu kuriuos pilnai delge ligoniu kasos. Po to ivykio nebekyla jokiu dvejoniu sumoketi tuos 5-6k euru metu gale uz visus mokescius, nors uz ta suma kasmet gautusi puikios atostogos ar naujesne masina.
    Jei paimsim ta pacia svecarija, ten minimali draudimo imoka yra 450 Eur uz ka gauni tik bazines proceduras ir aptarnavima poliklinikoje arba ligonineje. Visa kita uz papildomus didelius pinigus. O jei kokia nelaime ar didesne trauma/liga tada gali lizinguotis per banka savo gydyma.
    USA tuo tarpu neapsidraude net gimdydami atsisako greitosios pagalbos, nes tik transportavimas iki ligonine su greitushke 500 USD.
    Taip kad reiktu dar dziaugtis tuo ka turime LT.
  20. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo Taadas iphone xs   
    https://www.youtube.com/watch?v=Ydje1ivynIM
     
     
    :D
  21. Patinka
    NedasL sureagavo į minimukas Programavimo uždavinys   
    Sveikas, šis uždavinys iš tiesų yra lengvas, jo sąlygoje trūktsta tik vieno svarbaus dalyko - atskaitos taško t.y kiekvienų metų sausio 1 savaitės dienos numerio. Sprendžiant uždavinius yra geriausiai susimažinti į mažesnes problemas, t.y pvz.: ne ieškoti metų intervale, o tik tuose pačiuose metuose.
     

    bool isLeapYear(int n){ // Ar keliamieji metai return (n % 400 == 0) || (n % 100 != 0 && n % 4 == 0); }
     

    int months[13] = { 0, 31, 28, 31, 30, 31, 30, 31, 31, 30, 31, 30, 31 }; // Mėnesiai void findIMonths(int year, int fday){ // Metai, tų metų sausio 1 dienos savaitės numeris int leapAddup = isLeapYear(year), fridays, sundays, saturdays, m, d; cout << year << ": "; for(m = 1; m <= 12; m++){ // per visus menesius fridays = 0, sundays = 0, saturdays = 0; for(d = 1; d <= (m == 2 ? months[m] + leapAddup : months[m]); d++){ // Einam per visas dienas if(fday == 5) fridays++; if(fday == 6) sundays++; if(fday == 7) saturdays++; fday = (fday % 7) + 1; // Pereinam prie kitos savaitės dienos } if(fridays == 5 && sundays == 5 && saturdays == 5) cout << m << " "; } cout << endl; }
     
    Ši funkcija suranda ir išspausdina kuriuose mėnesiuose įvyksta įdomūs mėnesiai.
    - Funkcija "isLeapYear" gražina ar metai keliamieji ar ne, kadangi į tai reikia irgi atsižvelgti.
    - Kintamasis leapAddup yra reikšmė kurią reikia pridėti vasario mėnesį jei metai yra keliamieji.
    - "(m == 2 ? months[m] + leapAddup : months[m])" ši eilutė tikrina jei yra vasario mėnuo tai reikia pridėti kintamajį leapAddup, kuris gražina 0 arba 1.
     
    Vienintelis klausimas lieka, kaip reikia surasti kiekvienų metų sausio 1 dienos numerį. Tam yra reikalingas kažkoks atskaitos taškas. Logiškiausia būtu pasiimti kažkokius metus kurių sausio 1 diena būtų pirmadienis. Tam galim pasinaudot kalendorių.
     
    http://puu.sh/nntaX/6dc58a9f4f.png
     
    Matom kad 1990 metų sausio 1 diena yra pirmadienis, tai mes galime panaudoti. Taigi dabar tereikia sukurti naują funkciją kuri apskaičiuotu įvedus metus didesnius 1989 kokia savaitės diena yra tų metų sausio 1 diena. Kadangi mes ėmėme 1990 metus kaip atskaitos tašką, ieškant mažesniuose metuose reikšmės gaunasi neigiamos tokiu atveju reikėtu papildomų sąlygų, bet į tai nesigilinsime.
     

    int findFirstDay(int year){ int y, m, d, resultDay = 1, leapAddup; // Reikšmės ir rezultatų diena for(y = 1990; y < year; y++){ // Per visus metus, nuo 1990 iki (neįskaitant) ieškomų leapAddup = isLeapYear(y); for(m = 1; m <= 12; m++){ // Per visus mėnesius for(d = 1; d <= (m == 2 ? months[m] + leapAddup : months[m]); d++){ // Per visas dienas nepamirštam keliamūju resultDay = (resultDay % 7) + 1; // Pereinam prie kitos savaitės dienos } } } return resultDay; }
     
    Štai ir pasirašėme funkciją kuri suranda kokia yra metų (didesnių nei 1989) sausio 1 savaitės diena. Kadangi išsprendėme visas problemas, bereikia nuskaityti duomenis, prasukti vieną ciklą per visus norimus metus ir uždavinys išspręstas ;)
  22. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo Taadas iphone xs   
    https://www.youtube.com/watch?v=Ydje1ivynIM
     
     
    :D
  23. Patinka
    NedasL gavo reakciją nuo Taadas iphone xs   
    https://www.youtube.com/watch?v=Ydje1ivynIM
     
     
    :D
  24. Patinka
    NedasL sureagavo į Tmaster Univeras ir kolegija   
    pas diplomų gamintojus pasigaminkit universiteto diplomą su priedais, ir rodykit darbdaviams, niekas duombazėje netikrins, o jei košės turėsit, galėsit būt direktoriais su padirbtais popieriais :D
  25. Patinka
    NedasL sureagavo į bratkax TOP Lietuvos hostingo įmonės   
    Manau pati geriausia čia, visos kitos tik nevykusios kopijos: http://pasitalpink.lt/
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...