Pereiti prie turinio

Sleeder

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  4.057
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  2
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Sleeder sureagavo į Gudruolis Smartpet.lt bei smartanimal.lt domenai   
  Visiškai nieko. 🙂
 2. Patinka
  Sleeder sureagavo į Majakas69 BŪSTO PIRKIMAS. The good, bad and ugly istorijos.   
  Patarimas dėl pirkimo.
  PP sutartyje įrašykite, kokie baldai paliekami. Geriausia išvardinti visą sąrašą. Tada apsidraudimas jog tie daiktai nedings.
  Nes kai kurie pardavėjai išeidami mėgsta net elektros jungiklius išsinešti ar šviestuvus nutraukti su visais laidais. Kam gi vargintis atsukinėti :)))
 3. Patinka
  Sleeder sureagavo į Winstonas1 BŪSTO PIRKIMAS. The good, bad and ugly istorijos.   
  Taip, kaip ir užsiminiau apie paskolos gavimą gan išsamiai buvo aprašyta forume. Su šita tema aš susipažinęs, tačiau noriu užvesti tokią, kuri būtų apie patirtis jau įsigijus būstą ir kas ką gali patarti apžiūrėti prieš perkant ir pan.
 4. Patinka
  Sleeder sureagavo į Stanley Turto banko aukcionai   
  Panašu kad tiesiog nupirkai už rinkos kainą ir pardavei už rinkos kainą, o uždirbai iš to, kad per metus NT pabrango. 

  Šiaip miesteliuose kadangi pasiūla maža tai sunku nustatyti rinkos vertę iš skelbimų. Teko padėti parduoti giminių butą Vilniaus priemiestyje, daugiabučių nėra daug, tai vienu metu skelbimuose būna apie 2-7 butus. Analogiški butai kainavo nuo 32 iki 40k. Pradėjom pardavinėti už 35k, nes tie už 32k buvo prastesni. Nulis susidomėjimo. Pamažu leidom kainą ir tik kai ji tapo žemesnė nei 30k prasidėjo skambučiai ir apžiūros, bet realių pirkėjų vistiek nebuvo. Galiausiai po 7-9mėn šiaip ne taip pardavėm už 25k. 
  Taip pat buvo parduodamas namas 30km nuo Vilniaus, 3 metus pardavinėjo, tiek patys tiek per skirtingas agentūras, galiausiai pardavė už 14k, nes atsibodo pardavinėt. Nors buvo skelbimai tokių pačių ar prastesnių namų po 30-40k. 
  Tai moralas tame, kad jei kažkur provincijoj pamatei objektą dvigubai pigiau nei kiti skelbimai - tai nebūtinai yra gera kaina. 
 5. Patinka
  Sleeder sureagavo į Stanley Rumunija   
  Teko pakeliauti Rumunijoje, nors važiavom į bekelės ekspediciją su visureigiais, kas šiame forume kažin ar kam bus aktualu, bet visgi teko pakeliaut ir asfaltu. Taigi aprašysiu trumpai šią kelionės kryptį, kuri nepopuliari tarp lietuvių, o be reikalo. Buvome tik dalyje šalies, taigi informacija nebus pilnai apie visą šalį, galbūt kituose regionuose viskas skiriasi. 

  Visų pirmą vos išgirdus žodį "Rumunija" daugeliui iškart kyla asociacijos su taboru ir pan. Iš tikro vos nuvažiavęs supranti, kad didžioji dalis vietinių yra rumunai, kurie yra visiški normalūs žmonės kaip ir bet kurie kiti europiečiai, tos kitos tautybės (patys žinot kokios) yra labai mažai ir jie nelabai trukdė keliaut, tik vieną kartą buvo paprašę centų prie parduotuvės. 
  Pirmiausia nustebino tai, kad Rumunija nėra Šengeno zonos narė, taigi buvo pasienis ir reikėjo rodyt dokumentus. Įvažiuot tik žvilgtelėjo į ID ir paklausė kur važiuojam, išvažiuojant jau buvo ilgesnė eilė, paprašė mašinos dokumentų, atidarė bagažinę, bet supratę, kad mes turistai nieko nekraustė. 
  Valiuta - Leja, kursas beveik toks pats kaip Lenkijos zloto - 4,80, pavažiavus toliau nuo sienos 4,90. Nors daug kur priima kortele, bet ne visur, būtina turėti grynų. Parduotuvėse, viešbučiuose ir degalinėse korteles priėmė visur, restoranuose priėmė tik 2 kartus iš 5 - tai nėra interneto, tai jau paskaičiavo grynais, susidarė įspūdis, kad jie specialiai vengia atsiskaitymų kortele. Turgeliuose, suvenyrų kioskuose žinoma tik grynais. 
  Kainos mažesnės nei Lietuvoje ir net Lenkijoje, tiek nakvynės tiek restoranų tiek parduotuvėse. Taigi ieškant biudžetinės šalies atostogoms - puikus pasirinkimas. 
  Aišku reikia turėti omenyje, kad tai viena vargingiausių, o gal ir vargingiausia ES šalis, taigi ekonominės ir vidutinės klasės restoranai ir viešbučiai bus kažkiek apdriskę, padėvėti, lyginant su vakarais ar net Lietuva, bet vistiek tai lieka Europa ir nebus tokio kultūrinio šoko kaip Azijoje ar Afrikoje. Vienas iš viešbučių atrodė taip (tas tolimesnis po kaire), kainavo 73€/5asm. rezervuojant kelias valandas prieš atvykstant: 

  Kadangi dažniausiai valgėme laukinėje gamtoje, tai restoranuose teko lankytis retai, bet iš tų kelių kartų dažniausiai maistas nebuvo skanus. Rumunijos virtuvė ir negarsėja kaip labai skani. 
  Vietiniai dažniausiai kalba tik savo vietine kalba, jokių kitų (anglų, vokiečių, lenkų, rusų) kalbų nežino, dažnai nežino net bazinių anglų k. žodžių, pvz., paprašius black tea atnešė vaisinę 🙂Kiek pastebėjau kalba panaši į italų, tai galbūt kalbantiems itališkai būtų lengviau. Bet rumunai nėra buki palyginus su kai kurių kitų šalių gyventojais ir su jais galima nesunkiai susišnekėti gestais. 
  Kelių kokybė: Autostrados idealios, geresnės nei Lietuvoje. Miestų gatvės panašios. Užmiesčio, kaimų keliai kažkiek prastesni. Su įprastu lengvuoju auto be labai žemo profilio padangų galima važiuoti drąsiai, bet jeigu yra galimybė visgi rinkčiausi kokį bent jau Subaru Outback klasės auto, kad galima būtų pavažiuoti neasfaltuotais kalnų keliukais, pvz kaip čia: 


  Benzas ir dyzelis pigesnis nei Lietuvoje, kainų nerašysiu, nes jos kasdien keičiasi. LPG kaina tokia pati kaip Lietuvoje. Dujų antgalis toks pats, tačiau negalima pačiam piltis, visada pila operatorius. Taip pat siurbliai lėti, dažniausiai net nepripildavo pilno bako. Miestuose LPG degalinių pilna, bet kalnuose, kaimuose šimto km spinduliu gali nebūti nei vienos degalinės. Kartą pasibaigus dujoms neaiškioje kaimo degalinėje užsipyliau benzo ir pasigailėjau, nes iš karto pasijautė galios trūkumas, iššoko check'as, diagnostika parodė liesą mišinį. Kolegoms su dyzeliu problemų nebuvo. 

  Ką galima pamatyti? 
  Kažkada buvo minčių nuvažiuoti į Rumunijos kalnus, bet pasiguglinęs susidariau nuomonę, kad įspūdingų aukštų kalnų ten nėra, visi kalnai maždaug žemutinių Tatrų dydžio. Tačiau klydau, realybėje yra labai gražių aukštų kalnų, pasiekiamų asfaltu, aišku ne Alpės ir ne Kaukazas, bet pamatyti tikrai verta. Teko važiuoti per Transalpina https://goo.gl/maps/RBNXdZeG9yGpDPr88:

  ir Transfagarasan https://goo.gl/maps/iBPM6rTAyUEDXwiv8 kalnų perėjas, vaizdai buvo nerealūs: 


  Iš didesnių miestų teko lankytis tik Brasov, 7 pagal dydį, maždaug Klaipėdos dydžio. Visiškai nepatiko, nieko įdomaus, atrodo kaip 99% Europos miestų, tik kad labiau apdriskęs. 

  Mažesniuose miestuose irgi nieko gero, Rumunija graži ne miestais, o kaimeliais ar gamta. Kalbant apie kaimelius tai jie visi labai skirtingi, nėra jokio vientisumo. Vienas kaimas bus labai paprastas, neišsiskiriantis, lygiai toks pats kaip Lietuvoje, sekantis bus apgriuvęs su sąvartynu kiemuose kaip kokioj Rusijoj, sekantis bus kuklus, bet švarus ir prižiūrėtas kaip Baltarusijoje, sekantis bus idealus kaip iš atvirtutės kaip kokioj Šveicarijoj ir pan. Viename kaime visi namai bus vienodi, kitame kaime visi namai bus skirtingi. Teko matyti kaimą, kur kiekvienas namas atrodo kaip dvaras. Teko sutikti ir tokių įdomybių: 


  Iš turistinių objektų teko lankytis Drakulos pilyje. Nieko siaubingo ar šiurpaus ten nepamačiau, pilis daug mažesnė nei galima tikėtis, maži kambariukai, siauri koridoriai, statūs laiptai. Bilieto kaina apie 9€, už tiek verta aplankyti jei važiuoji pro šalį, bet specialiai važiuoti iš tolo mano subjektyvia nuomone neapsimoka. 


  Taip pat buvom karaliaus pilyje https://goo.gl/maps/UQtWh5yGx7K3fQto8 Bilietų kainos keistos, viso 3 aukštai, kaina suaugusiam po 10€ už aukštą, studentams po 2,5€. Suaugę ėmė vieną aukštą, studentai ėmė visus, tai išvada tokia, kad suaugusiam mokėti 30€ už visą pilį neapsimoka, o studentams 7,5€ apsimoka 🙂 Šiaip ir vieno aukšto pilnai užtenka, kad susidaryti nuomonę. Pilis labai didelė, kiekviena salė skirtinga, viskas rankų darbo, net sunku suvokti kiek reikėjo pastangų visą tai padaryti. Verta aplankyti bent vieną aukštą. Tik geriausia prisijungti prie kokios nors ekskursijos, kad išgirsti įdomių faktų, pvz., kad tai buvo pirmas pastatas pasaulyje su centriniu šildymu, taip pat ten įrengtas didžiulis atidaromas stoglangis vedinimui, kuris veikia iki šiol. 


  Suvenyrų parduotuvėse kainos nedidelės, pvz., nusipirkau marškinėlius už 8€, raktų pakabuką už 2€. 

  Na ir šiek tiek negatyvo. Teko apsilankyti aukso kasykloje: 

  Šalia kasyklos yra štai toks dirbtinis ežeras. Visos foto to paties ežero, tik iš skirtingų pusių: 

  Netyčia nusukę ne į tą keliuką pamatėm krūmuose užslėptą vamzdį iš kurio pilamos cheminės atliekos iš gamyklos. Kaip matom foto ežeras jau apsėmė laukus, stulpus ir tuoj apsems šalia jo esančius namus. Tuo tarpu kitoje pusėje spec technika tik aukština užtvanka, kad galima būtų pilti daugiau. Tas momentas kai valdžia tau sako mokėt taršos mokestį arba nepraleidžia TA kai CO 0.3 vietoje 0.2, nes tai reiškia, kad tavo auto labai taršus ir kenkia planetai, tuo tarpu kur sukasi pinigai ten pilamos cheminės atliekos tiesiai ant žemės ir oficialiai niekam netrukdo. 

  Grįžtant prie temos - Rumunija normali europietiška šalis puikiai tinkama tiek laukiniam keliavimui stovyklaujant gamtoje, tiek patogiam keliavimui asfaltu gyvenant viešbučiuose ir valgant restoranuose. Galbūt vaizdai ir mažiau įspūdingi nei Alpėse, bet ir kelionės biudžetas gausis mažesnis. Atstumas taip pat panašus kaip iki Alpių - apie 1200km. Neskubant nuvažiuojama per pusantros dienos nakvojant Slovakijoje ar Vengrijoje važiuojant į ten ar Lenkijoje grįžtant atgal. Išvažiavus anksti ir paskubant galima įveikti ir per vieną dieną. 
  Važiuoti geriausia taip: 
  Augustow (arba Suwalki važiuojant iš Kauno) - Lomža - Warszawa - Lublin - Rzeszow - Prešov (SK) - Košice - Miskolc (HU) - Debrecen - Oradea (RO). 
  Važiuojant lėtai, netaupant laiko ir taupant kilometrus galima važiuoti Augustow - Bialystok - Bielsk Podlaski - Lublin. Kelias geras, tiesus, tik kad ne greitkelis, todėl pakeliui bus kaimų. 
  Lenkijoje minėti keliai nemokami.
  Slovakijoje autostrados mokamos, reikia pirkti vinjetę, bet pakeliui bus tik trumpa atkarpa mokamos autostrados tarp Prešov ir Košice, todėl labiau apsimoka ją apvažiuoti nemokamu keliu negu gaišti laiką vinjetės pirkimui. 
  Vengrijoje per visą šalį eina autostrada, todėl geriau nupirkti vinjetę ir greitai pralėkti tranzitinę šalį negu gaišti laiką kaimo keliukuose. Kaina degalinėje 11€/10 dienų, kioskuose buvo 18€. 


  Na ir desertui šiek tiek vaizdų: 

 6. Patinka
  Sleeder sureagavo į nix Kvepalai uz uzsienio. Kur pirkti?   
  Tai zmogus ir domisi 🙂 . Praso svetainiu kuriuose galetu rasti ji dominancia preke. Padejimas ant lekstutes butu prasymas jam duoti gerus kvepalus nemokamai, gal net primoketi kad paimtu.
 7. Patinka
  Sleeder sureagavo į souless Parduodu pelningą El Parduotuvę (PARDUOTA)   
  Aš manau, kad žinantys ecomm puikiai supranta, ką reiškia tas 12k pliuso ir kodėl tokia kaina.
   
  1. 12k pliuso yra ne PVM mokėtojo, anksčiau ar vėliau, turėsi registruotis, tai sumažins tą visą pliusą.
  2. Skaičiai yra krentantys, 12k pradzioje apyvartos, po 3k velesniais menesiais ir jau is organikos ateina vis mažiau pardavimų, nes nu turbūt kiti video tiktok netapo viral, todėl atsirado 1k FB ad spend, kuris greičiausiai generuoja ~3x ROAS, tai nuneš dar kokia 30% matyto pelno popieriuje jei nesukursit dar vieno viral tiktok video.
  3. Pagal šitą trendą, turint omenyje, kad nupirktų greičiausiai PVM mokėtojas ar greit juo taptų ir generuotų panašius ROAS + apyvartą iš organikos, tai pelno % skaičiai geriausiu atveju mažės tik 3x.
   
  Nežinau kokie produkto savikainos skaičiai, aš primečiau su labai maža savikaina t.y. ~10%, tai gali būti, kad pelnas bus dar mažesnis.
  Ir čia net neskaičiuojant turinio, video, grafikos, copywriting, emailų, ads managinimo kaštų ir primetant, kad atėjęs žmogus pats tą viską darysis. + dar nėra 3PL, užsakymai vykdomi to paties žmogaus, kas vėlgi didina pelningumą savininko darbo kaštais.
   
  Tai turint omenyje, kad projektas neturi didelio stabilumo ir 12mėn+ sales history (dėl to nesimato nei sezoniškumo įtakos, nei dar kitų dalykų), tik 3 mėnesius pardavimų istorijos ir downtrenda, nors 2 mėnesiai paskutiniai stabilesni, čia gal net kiek didoka kaina. Tai nelabai suprantu, kas čia tokio nesuvokiamo kodėl parsiduoda už tokią kainą? 😄 Problema, kad daug kas rašančių net nemoka pasiskaičiuoti realių galimų kaštų, o galvoja, kad gaus 12k per porą mėnesių generuosiantį verslą 
   
 8. Ekspertas
  Sleeder sureagavo į nix Ka dovanoti draugei ?   
  Maximos dovanu ceki 😄
 9. Patinka
  Sleeder sureagavo į WinSim Teisininko pagalba   
  Nusisneka, kas sako, kad cia ne vieta klausti vienokio ar kitokio klausimo, ar ieskoti vieno ar kito zmogaus. Jeigu tureciau ka rekomenduoti rekomenduociau ir patarciau. Ir ne viena karta yra teke cia rasti pagalbos ivairiais klausimas.
 10. Patinka
  Sleeder sureagavo į axios Teisininko pagalba   
  sveiki, susiduriau su situacija, kuomet rangovas paeme pinigus uz darbus (kartu ir irangos nupirkima) ir atliko tik 2/10 is ju. Nuostolis virs 10.000eur, paslaugos teikejas yra tiesiai sviesiai dejes skersa, nesiruosia bendradarbiauti ir net nesijaucia nieko apgaves, jo nuomone cia viskas normalu.
  Turime ir sutarti ir veluojant atlikti darbus dar pasirase papildoma sutarti su parasais del darbu atlikimo terminu, kurie veluoja jau 5 menesius. Susisiekti neimanoma, paskambinus is kito numerio ir pasiteiravus sia tema, iskart numetamas ragelis. 
  Ko as noreciau, tai rimtai apsiimti tuo ir pratempti per teisma ir nesvarbu ar atgausiu pinigus ar ne, noreciau, jog pajaustu sis zmogus, jog negalima apgaudineti kitu zmoniu. Ieskau teisininko, kuris apsiimtu tuo ir neklausinejes daug, o turedamas visa informacija, suruostu ieskini ir visa tai sutvarkytu. Taip pat nenoreciau moketi 1000eur uz nieka, pries tai sumokejau 500e advokatui, kuris padare lygiai 0 😄 
  kontaktuoti AZ, aciu.
 11. Patinka
  Sleeder sureagavo į Mr Kent Uzdarbis internete   
  Visi nuo kažko pradeda... 😄 temos autoriau, siūlyčiau geriau kokį skill lavinti, vietoj reklamavimo šlamšto
 12. Patinka
  Sleeder gavo reakciją nuo ArBro Vilnius - Portugalija, su persėdimu JK   
  Aš per čia randu skrydžius https://www.azair.eu/ nereikai tarpininkam mokėti
 13. Patinka
  Sleeder gavo reakciją nuo ArBro Vilnius - Portugalija, su persėdimu JK   
  Aš per čia randu skrydžius https://www.azair.eu/ nereikai tarpininkam mokėti
 14. Patinka
  Sleeder sureagavo į biz seo optimizacija nuo 0   
  Man ir daugumai temos skaitytoju. 
 15. Patinka
  Sleeder gavo reakciją nuo simanonisz seo optimizacija nuo 0   
  Domeno amzius ar 20 ar 2 metai nebus skirtumo, svarbiau backlink istorija, jei tokia nisa manau geriausia GMB google verslas optimizuoti
 16. Patinka
  Sleeder gavo reakciją nuo simanonisz seo optimizacija nuo 0   
  Domeno amzius ar 20 ar 2 metai nebus skirtumo, svarbiau backlink istorija, jei tokia nisa manau geriausia GMB google verslas optimizuoti
 17. Patinka
  Sleeder sureagavo į neprisimenu Nepilnai suremontuotas variklis. Servisas nepriema atsakomybes   
  Tai jeigu variklis pradėjo "kalti iš apačios" (velenas/indeklai), o dabar pašalinis garsas tarkim dėl purkštukų, kompensatorių, - tai prie ko čia tas servisas? Garantija duodama atliktiems darbams, o ne visiems kitiems mazgams ar visam automobiliui. Vežk auto pas oficialų dylerį, tegul ardo ir žiūri - jei visgi remonto darbai atlikti netinkamai, bus galima prašyti atlygint žalą, o jei naujas gedimas - susimokėti be jokių pretenzijų. Kažkokių kitokių išeičių nėra, kol nėra aiškus gedimas, tai nei teismai, nei vartotojų teisės nepadės.
  Tik man čia labiau įdomu, ką jie 3 mėnesius veikė su ta auto.
    
  Spėju čia tas servizas virš stalviršio, antroj lentynoj.
 18. Patinka
  Sleeder gavo reakciją nuo MartynasKu Prekyba automobiliais Lietuvoje   
  Iš video atrodo kaip Marozas iš Šiaulių, bet kai didelis srautas žmonių tai kažin ar svarbus tas vienas kitas klientas, geriau daugiau FB video prikepti.
  Paskutinis video stumi ant kitų tikrintojų https://fb.watch/dxnd0tmEm1/
 19. Patinka
  Sleeder gavo reakciją nuo protect Kokia SEO strategija pasirinkti?   
  Planas geras, daryk
 20. Pagarba
  Sleeder gavo reakciją nuo Norox Ieškau kur pirkti Kanados numeri telefono   
  Gali bandyti smspva.com 
 21. Patinka
  Sleeder sureagavo į Darius999 Tinkamas metas pirkti busta/pirmoji busto paskola   
  Tik pasiskaiciuok kad 1960+ metu bute sildymas, komunaliniai, administravimo ir remonto kaštai nebūtų didesni nei įmoka bankui. Brangsta nafta, dujos ir iškastinis kuras, tad šildymo kainos kitais metais gali pakilti vos ne dvigubai
  Aš šitoj vietoj žiūrėčiau panašiai kaip į 15-20 metų senumo mašinos pirkimą.
 22. Patinka
  Sleeder sureagavo į TEGAS Inicijuojamas ieškinys dėl pernai nutekintų „CityBee“ klientų duomenų   
  Na tai tipo moraliskai max. 
  Sunku bud irodyti kaip tu smarkiai pergyvenai, naktim nemiegojai, sveikata suprastejo..
 23. Patinka
  Sleeder sureagavo į Stanley Automobiliu tiekejas   
  Anksčiau būdavo toks dalykas, kad tralistai užpirkdavo visą tralą mašinų, atveždavo ir atiduodavo vietiniams perekūpams už minimalų antkainį, kad galėtų iš karto apsisukti ir vėl važiuoti į reisą, o perekūpai ruošdavo pardavimui ir neskubant pardavinėdavo brangiau su savo antkainiu. Dabar rinka pasiskirsčius ir tokio dalyko praktiškai nebėra, interneto laikais perekūpai patys perka mašinas užsienyje, o tralistams nėra prasmės rizikuoti savo pinigais ir daryti du darbus, jeigu jie gali tiesiog vežioti mašinas non-stop. O didesnės įmonės, kurios pačios ir veža ir prekiauja - kokia jiems prasmė atidavinėti juos perekūpams už dalį pelno, jeigu gali realizuoti juos patys ir pasiimti visą pelną. Nebent kalba eitų apie didesnį kiekį.
   
  Nesutikčiau. Kas vokiečiui lavonas - tas lietuviui ledas, lygiai taip pat kas lietuviui lavonas - tas ukrainiečiui ledas. Ten automobilių būklė gerokai žemesniame lygyje nei pas mus. Aišku, kai atvažiuoja pirkti pagal užsakymą klientui ypač brangesnę mašiną, tai tikiu, kad gali ieškot tvarkingos, bet perekūpai perkantys pardavimui ieško tik tai kas pigiausia. 
 24. Patinka
  Sleeder sureagavo į Stanley Kokia dienotvarkes programa naudojat?   
  Google calendar pilnai užtenka.
 25. Patinka
  Sleeder sureagavo į Stanley problema su kaimynu is apacios   
  1. Pasišnekėti su kaimynais. Gal jie net nežino, kad kažkam trukdo. 
  2. Jei nepadėjo - kreiptis į instancijas. 
  3. Jei vistiek nepadėjo: 
     a) Jei butas nuomojamas - tiesiog išsikraustai. 
     b) Jei butas nuosavas, tai nėra taip lengva išsikraustyt kaip čia visi komentuoja. Visi tie NT pardavimai - pirkimai atima baisiai daug laiko, pinigų ir nervų. Ir nėra garantijos, kad naujoje vietoje bus geri kaimynai. Geriau investuoti į savo butą - užsandarinti visus plyšius, pakeisti durų gumas arba visas duris, sutvarkyti ventiliaciją, pasidaryti garso izoliaciją. Net Ikejoj parduodama spec dekoracija ant sienos, kuri izoliuoja garsą. 
×
×
 • Sukurti naują...