Pereiti prie turinio

Cypka

Nariai
  • Pranešimai

    134
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Cypka sureagavo į iNertia Pries perkant verslo kompa (ofisui) i ka atkreipti demesi?   
    Tai kaip suprantu dirbsi su juo? Tai manau nenori gadint savo akių ir per daug nuvargint rankų?
  2. Patinka
    Cypka sureagavo į AndriokasGR Prestashop problema   
    Sveiki, iškilo bėda su prestashop'u. Pradėjo mesti klaidą pridedant betkokią prekę, į krepšelį, už pagalbą atsiskaitysim.
     

    Impossible to add the product to the cart. textStatus: 'parsererror' errorThrown: 'SyntaxError: Unexpected token <' responseText: {"products":[{"id":20,"link":"http:\/\/sarlote.lt\/lt\/home\/20-silikoninis-sietelis-arbatai-braske.html","quantity":1,"image":"http:\/\/sarlote.lt\/44-home_default\/silikoninis-sietelis-arbatai-braske.jpg","image_cart":"http:\/\/sarlote.lt\/44-cart_default\/silikoninis-sietelis-arbatai-braske.jpg","priceByLine":"2,65 \u20ac","name":"Silikoninis sietelis arbatai Bra\u0161k\u0117","price":"2,65 \u20ac","price_float":2.19,"idCombination":0,"idAddressDelivery":0,"is_gift":false,"hasAttributes":false,"hasCustomizedDatas":false,"customizedDatas":[]},{"id":22,"link":"http:\/\/sarlote.lt\/lt\/home\/22-arbatos-sietelis-muzikine-nata.html","quantity":3,"image":"http:\/\/sarlote.lt\/46-home_default\/arbatos-sietelis-muzikine-nata.jpg","image_cart":"http:\/\/sarlote.lt\/46-cart_default\/arbatos-sietelis-muzikine-nata.jpg","priceByLine":"4,35 \u20ac","name":"Arbatos sietelis Muzikin\u0117 Nata","price":"4,35 \u20ac","price_float":3.6,"idCombination":0,"idAddressDelivery":0,"is_gift":false,"hasAttributes":false,"hasCustomizedDatas":false,"customizedDatas":[]},{"id":21,"link":"http:\/\/sarlote.lt\/lt\/home\/21-deklas-iphone-5-5s-svieciantis-tamsoje.html","quantity":1,"image":"http:\/\/sarlote.lt\/45-home_default\/deklas-iphone-5-5s-svieciantis-tamsoje.jpg","image_cart":"http:\/\/sarlote.lt\/45-cart_default\/deklas-iphone-5-5s-svieciantis-tamsoje.jpg","priceByLine":"2,95 \u20ac","name":"D\u0117klas iPhone 5 5S \u0161vie\u010diantis tamsoje","price":"2,95 \u20ac","price_float":2.44,"idCombination":0,"idAddressDelivery":0,"is_gift":false,"hasAttributes":false,"hasCustomizedDatas":false,"customizedDatas":[]},{"id":24,"link":"http:
  3. Patinka
    Cypka sureagavo į skraidukas Kas yra laimė?   
    Jei į temą, tai laimė manau yra tai, kai tu užsiėmi megstama veikla, už kurią gauni tiek pinigų kiek tau pakanka, nei per daug, nei per mažai. Kai turi mylimą moterį ir ta moteris myli tave taip pat, kaip tu ją. Esi sveikas ir nežaloji savo kūno, tam labai gerai tinka saikas, su saiku gali daug ką nuveikt ir likti sveikas. Bent jau man, tai ir yra tikroji laimė :)
  4. Patinka
    Cypka sureagavo į Jasinka Kas yra laimė?   
    Reikia suprasti, kad tikėjimo diskutavimas yra netoleruotinas, nes jis visada sukels priešingų minčių ir kils kivirčas. Nes fantastikos žanras negali būti išmintingas.
  5. Patinka
    Cypka sureagavo į wicked Programuotojas. Stereotipas   
    Ką tikiesi išgirsti? Kad programuotojo darbe tenka picas išvežiot, vakarines šukuosenas daryt, plytas nešiot, logistikos skyriui vadovauti ir panašiai?
     
    Programuotojas yra žmogus, kuris programuoja. Aišku, nebūtina sėdėt prie kompo visą laiką, galima ir stovimą stalą įsigyt :)
  6. Patinka
    Cypka sureagavo į Allis Verslo idėja - to dar niekas neorganizuoja Lietuvoje: pasipiršimų organizavimas   
    ... ir tokie renkasi TIK labai gerus įžymius organizatorius, ar pagausi tokį klientą?
  7. Patinka
    Cypka sureagavo į ModestasV LG G3 atnaujinimas iki lolipop! NEVERTA!   
    Man įjungus sms, gmail ir naršyklę - jau lag'as atsiranda... O dar jeigu kas paskambino tai būdavo, kad net 5 sekundes telefonas skamba, o atsiliepti negaliu, nes nepasirodė langas atsiliepimui ( taip LG turi nestandartinį atsiliepimo langą ).
  8. Patinka
    Cypka sureagavo į IdejosVerslui Paskola ar investicija – ką rinktis pradedant verslą?   
    Sugalvojote puikią verslo idėją. Atlikote rinkos tyrimus ir gavote teigiamus rezultatus: rinkai Jūsų produktas yra reikalingas ir pati rinka yra didelė. Jūs aiškiai sugebėjote nustatyti problemą, su kuria susiduria vartotojai, ir efektyviai tą problemą išspręsti. Jūsų produktas yra unikalus ir pirmieji jo bandymai su klientais parodė, kad klientai daug mieliau renkasi Jūsų produktą nei konkurentų.
     
    Radote ir būdų, kaip apsaugoti savo intelektines teises, patentuoti savo produktą, kad jo nebūtų galima kopijuoti. Susikūrėte ir verslo planą su išsamiais finansiniais paskaičiavimais, kurie parodo, kad su šiuo verslo modeliu Jūs pradėsite skaičiuoti grynąjį pelną jau antrųjų metų pabaigoje.
    Liko vienintelė problema – Jums reikia maždaug 300,000 litų (na, dar ne Naujieji Metai, tad kol kas dar naudosiu litus straipsniuose, kaip pavyzdinę valiutą), kad verslas būtų pradėtas. Didžiausias klausimas – imti paskolą ar ieškoti investicijos?
     
    Patyrusiems verslininkams tai yra pakankamai lengvas sprendimas, nes jie gali remtis savo asmenine patirtimi. Žmogui, kuris pirmą kartą pradeda verslą (daugiabučio rūsyje įrengtas muziejus kiemo draugams – nesiskaito), tai gali būti labai sunkus klausimas, turintis painius atsakymus. Pasistengsiu paanalizuoti šią situaciją už tą „jaunąjį verslininką“, kad būtų aišku, kaip atliekama analizė ir, galbūt, paaiškėtų, kokį sprendimą reikia priimti.
     
    Kas yra investicija?
     
    Investicija – tai kai investuotojai (paprastai – kiti verslininkai, verslo kapitalo fondai, verslo angelai, draugai ar šeimos nariai ir panašiai) suteikia Jūsų verslui reikalingus 300,000 LTL mainais į Jūsų verslo dalį. Plačiau apie investicijas galite paskaityti Vikipedijos apibrėžimuose ir Lietuvos Respublikos investicijų įstatyme (ar žinojote, kad toks yra?).
     
    Pavyzdžiui – Jūs su investuotojais susitariate, kad Jūsų verslas vertas 1,000,000 LTL ir galite investuotojams parduoti 30% akcijų už įmonei reikiamus 300,000 LTL. Matematika, atrodo, yra paprasta. Tačiau, šioje vietoje, yra toks įdomus dalykas: jeigu Jūsų įmonė yra (sakykim) UAB ir Jūs, kaip vienintelis jos įkūrėjas, turite 100 vardinių akcijų (t. y. – jos visos priklauso Jums), o investuotojui perleidžiate 30 iš jų (30%) – tuomet pinigus gaunate Jūs (kaip asmuo), o ne Jūsų įmonė. Tad tai – jau verslo dalies pardavimas, o ne investicija, tačiau tema ne apie patį apibrėžimą.
     
    Kas yra paskola?
     
    Paskola yra tuomet, kai kreditorius (įprastai – bankas ar kredito unija) suteikia Jūsų verslui reikiamą 300,000 LTL paskolą, o mainais Jūs įsipareigojate grąžinti visą sumą ir (intereso) procentus, kiekvieną mėnesį mokėdami įmokas. Tikrai labai norėčiau pateikti Jums pavyzdinį skaičiavimą, tačiau Lietuvoje veikiantys bankai laiko palūkanų dydžius komercine paslaptimi ir nei vieno iš jų svetainėse tokios informacijos nėra. Teisybės dėlei, reikia paminėti, jog DNB banko interneto svetainėje radau nuorodą į verslo kreditavimo skaičiuoklę, kuri parengta Versli Lietuva platformoje. Ją užpildžius, turėtų būti pateiktas preliminarus sprendimas, ar galimas Jūsų verslo kreditavimas. Nepildžiau, nežinau, todėl ir Jums negaliu pateikti tikslaus atsakymo.
     
    Grįžtant prie temos – kreditoriai, paprastai, reikalauja asmeninių garantijų. Jeigu Jūsų verslas negali laiku daryti įmokų – už tai atsakysite asmeniškai Jūs, savo turtu (ech, tos legendos apie tai, jog UAB atsako tik savo, kaip įmonės turtu). Todėl, vėlavimas atlikti įmokas, gali atimti iš Jūsų automobilį, butą, namą ir kitą turtą, kuris užstatytas bankui.
     
    Norite ar nenorite pateikti savo nuosavą turtą bankui kaip užstatą – yra pakankamai svarbus rodiklis pačiam kreditoriui, ar tikite savo verslu. Juk jeigu Jūs patys netikite savo verslo sėkme – ar užstatytumėte savo gyvenamąją vietą kaip vienintelį sėkmės garantą? Jeigu ne – tai kodėl Jumis turi patikėti bankas?
     
    Po paskolos termino (įprastai – jis trunka apie septynerius metus), sumokėjęs visas įmokas ir grąžinęs kreditą, Jūsų verslas yra niekam nieko neskolingas, išvystytas ir veikiantis. Gal…
     
     
    Investicijos privalumai
     
    Investicijos (vietoje paskolos/kredito) privalumai yra šie:
     


     
    Visiškai nėra mėnesinių įmokų, o jeigu jos yra – tuomet jų dydis tiesiogiai priklauso nuo Jūsų verslo generuojamos apyvartos ir/ar pelno;
    Investuotojai gali suteikti Jūsų verslui visą reikiamą sumą (bankai, paprastai, finansuoja apie 60% naujam verslui reikalingos sumos);
    Galite nerasti banko/kredito unijos ar kreditoriaus, kuriam Jūsų verslo idėja pasirodys pankankamai rentabili, kad suteikti Jums paskolą;
    Nereikalingos asmeninės garantijos ar užstatas.

    Paskolos privalumai
     
    Paskolos, lyginant jas su investicija, taip pat turi savo privalumus:
     


     
    Jūs ir tik Jūs vadovaujate savo verslui, jo niekas neperims, nereikš nepasitikėjimo, pretenzijų ir panašiai;
    Galite nerasti investitoriaus savo verslo idėjos įgyvendinimui finansuoti;
    Gali būti, kad Jūsų pasirinktoje verslo srityje pelno grąža yra ženkliai per maža, kad sudominti investuotojus (pvz. – prekyba kompiuteriais, jų priedais ir dalimis, kur pelno marža yra apie 3-4%);
    Gali būti, kad Jūsų pasirinktoje verslo srityje yra sunki „išėjimo strategija“ (t. y. – kai investuotojas nori pasitraukti ir labai sunkiai randa arba iš viso neranda, kam parduoti savo verslo dalį);
    Jūs neplanuojate pardavinėti savo verslo, kai jis bus išvystytas (nėra verslo pardavimo – nėra išėjimo strategijos);
    Paskolos palūkanų normos gali būti (greičiausiai – ir bus) daug žemesnės, nei investuotojo lūkesčiai.

    Apžvalga
     
    Jeigu Jums reikalingi pinigai verslui pradėti – yra nemažai būdų tuos pinigus gauti. Tačiau tikrai nereikia tikėtis, kad kažkas prisiims riziką, o Jūs jos išvengsite. Jums teks prisiimti ne mažesnę (o dažnai – pačią didžiausią) riziką versle.
     
    Jeigu ta rizika bus paskola – teks rizikuoti savo asmeniniu turtu. Jeigu ta rizika bus investicija – rizikuosite verslo dalimi, kuri gali visam laikui likti investuotojo portfelyje.
     
    Tačiau, bet kuriuo atveju, jeigu Jums verslas seksis – vis bus patenkinti jo grąža. Nei investuotojai, nei kreditoriai nenori gauti daugiau už tai, kaip jie vertina save ir savo pinigus. Ko jie labiausiai nori – tai rizikos pasidalijimo ir kad Jūsų verslas pasisektų.
     
    Gerų Jums Kūčių ir Šv. Kalėdų.
  9. Patinka
    Cypka sureagavo į IdejosVerslui Nuosavas verslas ar samdomas darbas?   
    Praeitas mano straipsnis (Kada keisti darbą) sukėlė diskusijas ir vertinimus, kad jis „neišbaigtas“, „neaiškus“, kad „visi verslininkais nebus“ ir panašiai. Tikrai taip. Visi negali būti verslininkais. Niekada jais visi ir nebus. Yra žmonės, kurie dirba ir žmonės, kuriems dirba. Na, dar yra ir bedarbiai, vagys ir pan. Tačiau šiandien – ne apie tai.
     
    Nerašysiu, ką reiškia dirbti „normalų darbą“. Ką reiškia būti samdomu darbuotoju ir panašiai. Diskomfortą samdomame darbe jaučia tik tie, kurie nori savo verslo. Ir esant tokiems startuolių pakilimo tempams (apie jų kritimus, kažkaip, mažai kas kalba, tiesa?) – dauguma nori atsisveikinti su savo buvusiu darbdaviu ir pabandyti turėti savo verslą, sekti savo tikslų, savo aistrą ir įgyvendinti savo norus. Taigi – straipsnis tiems, kurie kol kas dar tik svajoja apie nuosavą verslą. Jį turintys – straipsnyje tikrai ras save.
     
    Laisvė
     
    Laisvė – viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl aš visuomet norėjau pradėti savo verslą. Nenorėjau, kad kažkas man aiškintų, kada aš turiu keltis, kada važiuoti į biurą, ką jame daryti ir kaip tai daryti. Nenorėjau, kad mano ateitis, mano gerovė, priklausytų nuo „kažko“. Norėjau pats viską kontroliuoti.
     
    Tik viskas buvo ne taip, kaip tikėjausi. Labai daugeliu atvejų – nuosavas verslas kaip tik atima visą „laisvę“. Verslo pradėjimas – tai kaip vaiko atsiradimas šeimoje – laukia bemiegės naktys, kainuoja beprotiškus pinigus ir beveik niekada negali jo palikti vieno.
     
    Kai tik pradedate savo verslą, ypač pačioje pradžioje, anksti keliatės (nes darbų reikia daug padaryti) ir vėlai einate miegoti (nes paroje per mažai valandų); dirbate visas 7-ias dienas per savaitę. Ir, dažnai, ne todėl, kad norite, o todėl, kad taip reikia. Jeigu Jūs to nepadarysite – už Jus to tikrai niekas nepadarys. Apie atostogas (jeigu neturite ilgai dirbančios ir patikimos darbuotojų komandos) galite tik pasvajoti. Jeigu ir galite „atitrūkti“ – vis tiek savo „kūdikį vežatės kartu“. Ir tikrai būna sunku matyti savo draugus, kurie gali išvykti visam mėnesiui, o pats esi vos ne prirakintas prie darbo stalo. Lygiai taip pat jaučiasi ir naujai iškepti tėvai.
     
    Tiesa, mano atveju, aš jaučiuosi laisvas. Aš galiu važiuoti, kur noriu, galiu keltis kada noriu, galiu tvarkyti savo reikalus ar padėti tai daryti savo antrąjai pusei. Dirbu tada, kada noriu, kaip noriu. Dirbu daug ir sunkiai, nes to noriu ir man patinka tai, ką aš darau. Ir darau tai ne todėl, kad kažkas iš manęs to tikisi (nors, giliai širdyje, tikuosi, jog bent vienas iš mano skaitytojų laukia mano straipsnių). Ir nors man tikrai dar reikėtų patobulėti randant teisingą asmeninio/darbinio gyvenimo balansą – man patinka tvarkytis asmeninius reikalus neprašant niekieno leidimo.
     
    Pinigai
     
    Kažkur esu skaitęs išsireiškimą “niekada nebūsi turtingas, jeigu dirbsi kažkam kitam, o ne pats sau”. Ir po to – sužinojau, kad tai – netiesa. Pilnas pasaulis milijonierių, kurie turi bosą. Tačiau man vis tiek atrodo, kad aš pradėjau savo verslus (esu minėjęs apie 4 bankrotus) dėl pinigų.
     
    Realybė yra tokia – atsisveikinti su stabiliu mėnesiniu (ar savaitiniu) atlyginimu yra itin sunku. Dažniausiai – pinigai kelias iš kišenės daug didesniais greičiais nei į ją ir tai truks tikrai netrumpai. Kitais žodžiais tariant – Jūs prarasite daug pinigų. O jeigu dar ir nežinote, ką darote – tai gali baigtis itin blogai. Tuomet, norisi būti merdinčiu ligoniu šalyje, kurioje įteisinta eutanazija – kad kuo greičiau būtų galima užbaigti tas kančias.
     
    Net jeigu ir uždirbate pinigus – Jūsų uždarbis, greičiausiai, bus apgailėtinas. Pradžioje – tai tikrai. Ir žmonės, dirbantys Maximoje už minimalų atlyginimą, mėnesio pabaigoje gaus daugiau nei Jūs, turėdamas savo verslą. Ir tai labai slegia – dirbi 7 dienas per savaitę, vos ne 24 valandas per dieną, o gauni mažiau, nei pusę etato dirbanti valytoja.
     
    Tačiau… Jeigu pakentėsite pirmus metus, antrus metus ir dar (gal) trečius – galimybės uždirbti didėja. Ir tokias valytojas galite samdyti patys. Čia – reikia tiesiog pakentėti…
     
    Jeigu neišeina gauti kažko greitai – atsiminkite, kad Rolls-Royce yra pagaminamas per 6 mėnesius, o Toyota – per 13 valandų.
     
    Motyvacija
     
    Visada galvojau, kad kai dirbsiu sau – tai mane palaikys, bus mano „varomoji jėga“, bus mano motyvacija. Nes tai – mano ir mane varys į priekį tai, kad mano verslas auga. Iš dalies – tai yra teisingas požiūris. Galiu tai pasakyti net dabar – praėjus labai daug metų nuo pirmo karto, kai mane aplankė tokia mintis.
     
    Tačiau niekada nesitikėjau, kad reikės taip stipriai pasikaustyti psichologijoje. Jūsų psichologinė būklė turi patį tiesiausią ir įtakingiausią rolę Jūsų verslui. Ir jeigu Jūs nervinatės (ar, neduok Dieve, depresuojate) – tai labai skaudžiai atsilieps Jūsų verslui.
     
    Turite mokėti susitvarkyti su itin dideliu stresu, sukeliamu tokių dalykų kaip apyvartinių lėšų trūkumas (o kaip gerai buvo tam tikrą dieną gauti į banko sąskaitą tam tikrą sumą pinigų!), neapmokėtos sąskaitos ir apmąstymų, kaip ir iš kur gauti pinigų, kad visa tai apmokėti. Reikia tikrai plieninių nervų, kad sugebėti blaiviai mąstyti, priimti logiškus sprendimus ir ramiai stengtis viską sutvarkyti.
     
    Taip pat negalite atvykti į darbą ir laukti, kol kažkas Jums pasakys, ką reikia daryti. Reikia mokėti organizuoti darbą pačiam sau, suformuluoti užduotis ir rasti jų atlikimo būdus. Dabar, turėdamas tiek daug patirties, galiu pasakyti, kad nuosavas verslas yra kaip maratono bėgimas. Reikia bėgti toliau, nors finišo linijos net horizonte nesimato. Ir tai – turi būti Jūsų varomoji jėga. Bent jau taip yra pas mane. Man patinka iššūkiai, patinka parodyti žmonėms, kad ne viskas yra prarasta, kad viskam yra sprendimo būdai. Ir reikia toliau siekti savo tikslų, o esant būtinybei – „palikti skęstantį laivą ir plaukti valtimi toliau“.
     
    Rekomendacija
     
    Ar galiu konkrečiai rekomenduoti Jums turėti savo verslą? Tai tikrai priklauso ne nuo manęs. Tiesiog Jums reikia perskaityti tai, kas rašoma, suprasti tai ir dar kai ką: kai gyvenime tari kažkam „taip“ – tenka kitam tarti „ne“.
     
    Ir tik Jūs galite žinoti, ką esate pasirengę paaukoti tam, kad gauti tai, ko norite.
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo.Guru portalo.
  10. Patinka
    Cypka sureagavo į IdejosVerslui Vaikščiojantys numir… Oi, verslininkai!   
    Įsivaizduokite, kad gyvenate pasaulyje, kuriame kiekvieną dieną turite kovoti ir kiekvieną dieną išgyventi. Turite labai ribotus resursus ir laikas yra vienas iš didžiausių Jūsų priešų. Jeigu turite savo verslą – visa tai Jums pasirodys labai „sava ir pažįstama“. Tačiau aš kalbu ne apie verslą, o apie TV ekranuose jau penktąjį sezoną skaičiuojantį „Vaikščiojantys Numirėliai“. Nežinau, ar žiūrite šį apokaliptinį serialą, bet verslą galima puikiai sulyginti su zombėjančiu pasauliu, kuris mus supa.
     
    Nors verslui nereikia tiesiogiai susidurti su zombių bandomis, tačiau išlikimo rinkoje problemos (ir jų sprendimo būdai) yra praktiškai tokios pačios.
     
    Sukurkite idealią komandą
     
    Serialo pagrindinis herojus Rikas sugebėjo surinkti grupę tikrai atsidavusių ir turinčių reikalingus sugebėjimus žmonių, kurie puikiai papildo vienas kitą. Komandoje yra Glenas, kuris puikiai ir labai greitai prisitaiko prie situacijos pokyčių; Mišona, kuri puikiai valdo kataną (japonų kardas) ir yra nepamainomai karinga asmenybė; Derylas, kuris turi unikalius pėdsekio sugebėjimus ir panašiai.
     
    Kaip ir „Vaikščiojančiuose Numirėliuose“ – Jūsų versle Jums reikia, kad Jus suptų žmonės, kuriais galite pasitikėti ir kurie kurtų Jūsų verslui pridėtinę vertę savo sugebėjimų dėka. Tam, kad Jūsų verslas augtų – Jums reikia samdyti tam tikrų sričių profesionalus, kurių požiūris į verslą sutampa su Jūsiškiu.
     
    Protingai naudokitės ištekliais
     
    Ištekliai seriale yra itin riboti. Dauguma vietų, kur būtų galima kažką rasti, jau nusiaubtos, todėl labai svarbu, kas imama (dėl užimamos vietos ir kad neribotų komandos galimybių judėti) ir ar tai yra naudinga visiems. Tam, kad be reikalo nenaudoti šovinių (kurie taip pat yra labai riboti) – komanda, esant galimybei, naudojasi kardais, peiliais, mečetėmis ir kitais ginklais, kurių panaudojimas saugo resursus. Na, ir yra tylus. Kad nepritraukti kitų „nemirėlių“ dėmesio.
     
    Versle taip pat yra labai svarbu naudotis turimais resursais protingai. Esu rašęs apie tai anksčiau, kaip jauni verslai sukiša pinigus į marketingines savo verslo priemones (tušinukus, firminius blankus, bukletus, maikutes ir kitas niekines priemones), o pačiam verslui vystyti pinigų nebėra. Visuomet stenkitės protingai optimizuoti savo išlaidas, naudoti pinigus ten, kur jie sukurs kažkokią vertę, o ne bus „išmesti į balą“. Planuokite savo žingsnius.
     
    Turėkite planą B
     
    Seriale „Vaikščiojantys Numirėliai“, žmonės gyvi lieka tik strategijos dėka. Trečiame ir ketvirtąjame serialo sezonuose, Rikas ir jo komanda randa prieglobstį apleistame federaliniame kalėjime. Naudodamiesi strategija, jie užėmė tam tikras patalpas, teritoriją, buvo saugomi aukštų tvorų, naudojosi apsaugos bokšteliais, grotomis užtvertais įėjimais ir panašiai. Toks planas suteikė visiems galimybes pailsėti, atgauti jėgas ir ramiai planuoti savo tolimesnius veiksmus.
     
    Jeigu norite, kad Jūsų verslas vystytųsi ir augtų – Jums reikalinga strategija, reikalingas planas. Ir būtinas planas B. Turite ne tik suprasti savo produktą (prekes/paslaugas), klientus ir konkurentus, tačiau reikia ir nestandartinės mąstysenos marketinge, klientų aptarnavime ir kitose sferose. Tiek mano svetainėje, tiek kitur internete galite rasti tikrai labai daug patarimų, konsultacijų ir seminarų verslo plėtros temomis. Čia, beje, tenka paminėti mano mėgstamą frazę:
     
     
    Pasitikėkite savimi
     
    Tam, kad išgyventi, serialo herojai turi įveikti įvairiausias užduotis ir įrodyti, jog jie yra tie, kurie „išlieka“.
     
    Jeigu norite, kad Jūsų verslas vystytųsi bendroje rinkoje ir galėtų augti, plėstis ir konkuruoti – Jums teks galvoti labai plačiai, turėti praktiškai nerealius planus ir nepasiduoti didiesiems rinkos žaidėjams.
     
     
    Šiuolaikinės technologijos leidžia Jums konkuruoti su didžiaisiais verslais. Internete visi lygūs. Niekas netrukdo Jums užsisakyti ir pasigaminti dar įspūdingesnę svetainę, teikti dar geresnį klientų aptarnavimą, kokybiškesnes prekes ar paslaugas. Socialinių tinklų profesionalai gali padėti Jums sukurti tikrai aukšto lygio socialinės reklamos kampanijas; SEO specialistai – padės optimizuoti svetainę ir pakilti į aukščiausias pozicijas ir taip toliau.
     
    Nebijokite konkurentų, nepaisykite jų dydžio ar „pajėgumų“. Jie – ne grupė zombių ir tikrai Jūsų nesuės. Save suėsti galite tik Jūs ir Jūsų klaidos.
     
    Straipsnis patalpintas iš Verslo.Guru portalo.
  11. Patinka
    Cypka sureagavo į IdejosVerslui Kokia Tavo vertė?   
    „Negaliu sau to leisti“
     
    Kiek kartų sau tai sakėte? Draugams? Artimiesiems? Pardavėjams? Taip, tikrai egzistuoja dalykai, kurių mes tikrai negalime sau leisti. Pavyzdžiui – negaliu sau leisti daugiau kaip 500,000 LTL kainuojančio Bentley Continental GT. Arba nuosavo namo už porą milijonų litų. Tačiau man tokių dalykų ir nereikia. Gal… Na, Bentley tai tikrai nereikia. Bet noriu.
     
    Tačiau yra du dalykai, į kuriuos galiu ir privalau investuoti – tai į save ir savo verslą.
    Prieš eilę metų, kai išėjau iš samdomo darbuotojo pozicijos ir pradėjau savo pirmąjį verslą, aš supratau, kad jeigu aš noriu, jog man pavyktų – aš turiu veikti globaliai, o ne apsiriboti tik vietine rinka. Teisybės dėlei, turiu paminėti, kad man nepasisekė. Kaip ir sekančius kelis kartus. Tačiau, per tas klaidas aš išmokau labai svarbias pamokas apie nuosavą verslą (kuriomis ir dalinuosi savo portale). Ir viena iš pagrindinių tokių pamokų – būtina investuoti į save ir savo verslą. Reikia pačiam tobulėti arba samdyti tam tikros srities profesionalus, kad atliktų užduotis taip, kaip kad jos privalo būti atliktos. Svarbiausia šioje vietoje – mokėti paminti savo kvailą principą „niekas už mane to nepadarys geriau„. Padarys, galiu Jus tuo užtikrinti. Ir po tiek metų, mano vartojamoje kalboje atsirado dar vienas išsireiškimas: „jeigu nebūtų geresnių už mane – būčiau pats geriausias„.
     
    Ar galėjau sau leisti investicijas į save ar savo verslą? Absoliučiai ne! Čia kaip tame anekdote: „Orai šnabžda: reikia naujo palto… Atlyginimas atsako: ai, ir taip šilta„.
     
    Reikėjo skolintis, naudotis sutaupytais pinigais, prašyti pinigų pas artimuosius ir daryti viską, kad mano versle būtų priimti teisingi sprendimai. Tačiau aš to nedariau. Neinvestavau, nemaldavau, neturėjau santaupų. Ir vaidinau „pasaulio bambą“ – kad viską moku pats, padarysiu pats ir už mane geresnių nėra. O buvo. Ir tai tapo pirmojo mano bankroto priežastimi.
     
    Investicija į save ir savo verslą yra būtina. Ir ji tikrai bus protinga, jeigu tik suprasite, ko Jums reikia ir ką norite už tuos pinigus (ir laiką) įsigyti. Jeigu jaučiate, kad nieko nesuprantate SEO srityje, tačiau Jūsų verslas priklauso nuo lankytojų skaičiaus Jūsų interneto svetainėje – investuokite pinigus į SEO specialistus. Jeigu Jūsų verslas priklauso nuo pardavimų – investuokite į gerą pardavimų vadybininką, konferencijas (kurių metu gausite taip reikalingas pažintis), naujas pardavimų technologijas ir panašiai.
     
    Ar po to, kai tai supratau ir pradėjau investuoti pinigus į save ir savo verslą, aš atsidūriau ten, kur noriu būti? Ne. Tikrai ne. Tačiau… Esu daug arčiau to, ko noriu (ir kuo noriu būti), nei kad buvau prieš kelis metus. Ir visa tai yra dėka to, kad padariau reikiamas investicijas, kurių negalėjau sau leisti.
     
    Kokios tos investicijos? Pabandysiu paaiškinti.
     
    Kokia yra samdomo darbuotojo vertė?
     
    Visu pirma – pažiūrėkite į tai, kur Jūs esate šiandien. Ar dirbate? Ar darote tai, kas Jums patinka? Ar sukuriate pridėtinę vertę savo (ar kažkieno kito) verslui? Kiek uždirba Jūsų konkurentai? Kiek uždirba žmonės, dirbantys toje pačioje srityje, turintys tokias pačias žinias ir patirtį? Teko matyti kažkokią interneto svetainę, kuri sukurta neva tam, kad pateikti informaciją, kiek uždirba žmonės vienoje ar kitoje pozicijoje, tačiau ji dar tinkamai neveikė. Gal mano skaitytojai komentaruose parašys tos svetainės adresą (jeigu ji veikia) ir galėsite pasinaudoti joje pateikiamais duomenimis.
     
    Duosiu Jums vieną pavyzdį: ar bent įsivaizduojate, kiek yra verta „namuose sėdinti mama„? Dauguma tokių moterų galvoja (arba – šalia jų esantys vyrai taip sako), kad jos „nieko nedaro“. Pabandykime paanalizuoti:
     
    Pastoviai namuose būnanti moteris, auginanti vaikus, atlieka keletą funkcijų ir užduočių, kurias atlieka ir tam tikrų sričių specialistai, kuriuos galime pasamdyti:
     


     
    Darželio auklėtoja
    Vadovė
    Psichologė
    Virėja
    Namų tvarkytoja (valymas, skalbimas ir pan.)
    Vadybininkė
    Sodininkė
    Vairuotoja
    Auklė

    ir taip toliau…
     
    Net jeigu moterys atlieka aukščiau išvardintus darbus „tik po kelias valandas per savaitę“ – turite paklausti savęs, kiek kainuotų samdyti tos srities specialistus net ir toms kelioms valandoms, kad atlikti tam tikrus darbus? Asmeniškai man – baisu net ir pagalvoti. Manau, kad mano antroji pusė, jeigu ji neturėtų savo verslo, būtų verta mažiausiai 6-8 tūkstančių litų per mėnesį (bijau gauti per sprandą už tai, kad parašiau taip mažai). O ji man sako, kad „sėdėdama namuose, ji nieko nedaro“.
     
    Turite suprasti, kokia yra Jūsų vertė. Turite tinkamai įvertinti savo laiką, žinias, pastangas, patirtį ir panašiai. Turite žinoti, kas vyksta aplink Jus ir ar Jums verta kažką keisti. Galbūt – Jums reikia investuoti į save kelis šimtus litų, tačiau Jūsų, kaip samdomo darbuotojo, vertė pakils tais pačiais keliais šimtais per mėnesį. Investicija bus vienkartinė, o grąža – ilgalaikė.
     
    Kokia yra verslo savininko vertė?
     
    Jeigu patys esate versle – įprastai viską skaičiuojate (tikiuosi) pagal senai įprastą (ir pasiteisinusią) formulę: viskas dauginama iš trijų:
     
    Pirma dalis – Jūsų uždarbis. Nustatykite, kiek norite gauti pinigų „į rankas“, kad Jūsų poreikiai būtų patenkinti. Jeigu esate moteris – prie šio skaičiaus dar pridėkite papildomus 20% ar net 30%, nes moterys, paprastai, yra linkusios save nuvertinti.
    Antra dalis – verslo išlaikymo kaštai. Tai – Jūsų biuras, darbuotojai, mokesčiai ir panašiai.
    Trečia dalis – investicinė dalis. Tai yra pinigai, kuriuos reikia investuoti į save ar savo verslą: reklama, renginia, mokymai, marketingas, viešieji ryšiai ir panašiai.
     
    Investicija ir jos grąža
     
    Kaip jau minėjau anksčiau – jeigu esate samdomas darbuotojas, Jums tereikia paanalizuoti rinką ir sužinoti, kokia yra Jūsų pareigybių vertė toje rinkoje. Ar gaunate tai, ką vidutiniškai gauna tokias pačias pareigas užimantys ir tokius pačius darbus atliekantys žmonės? Ar Jums reikia investuoti į save? Ar investicija į save yra to verta? Paskaičiuokite: jeigu kažkokie kursai/mokymai/seminarai kainuoja X sumą – kiek reikia uždirbti, kad investicija atsipirktų? Ar tie kursai/mokymai/seminarai padės Jums gauti didesnį atlyginimą? O gal jie pakels Jūsų produktyvumą ir taip pasididinsite savo priedus ar komisinius? Per kokį laiko tarpą tai galima pasiekti? Terminus skaičiuoti yra privaloma ir būtina!
     
    Kaip verslo savininkas, Jūs žiūrite į tai panašiai: kokio dydžio investiciją reikia padaryti? Kiek reikia gauti papildomų klientų ar kiek atlikti papildomų pardavimų, kad investicija atsipirktų? Per kiek laiko tai realu pasiekti? Ar realu tai pasiekti? Ar investicijos atneštas rezultatas bus ilgalaikis? Žiūrėkite į tai realistiškai.
     
    Kaip žmogui – ką Jums reikia atlikti ar išmokti, kad pasijaustumėte stipresni, pasitikintys savimi, turintys didesnę savivertę savo ir kitų akyse? Nepaisant to, kas esate gyvenime – jeigu Jūs savęs neįvertinsite pakankamai – niekas kitas to tikrai nepadarys. Galiu drąsiai pasakyti, kad asmeniškai aš – labai jaučiu, kai žmogus pasitiki savimi, kai žino savo vertę, turi tikslus. Su tokiais žmonėmis yra malonu bendrauti, malonu turėti su jais reikalų ir daryti verslą.
     
    Niekada negausite daugiau, jeigu nemanote, kad to nusipelnėte. Negalite derėtis dėl didesnio atlyginimo, jeigu nepasitikite savo sugebėjimais ir savimi. Niekada negausite ir geresnio darbo. Žmonės ir toliau Jus stumdys ir duos Jums daryti tai, ką iš tikro turi, tačiau nenori, padaryti patys.
     
    Todėl, prieš sakydami sau „aš negaliu sau to leisti„, pažiūrėkite į tai, ką galite dėl savęs padaryti. Ir ką leidžiate sau, nors nereikėtų to daryti? Ar Jums tikrai reikia to medžioklinio peilio, neveikiančio Xbox’o ir naujos odinės striukės, kurią gavote dovanų, tačiau ji Jums per maža? Gal geriau visa tai parduoti ir gautus pinigus investuoti į save ar savo verslą?
     
    Jūs esate to verti. Ir Jūs privalote (taip, privalote!) ne tik sau, bet ir likusiam pasauliui pateikti pačią geriausią, naujausią ir moderniausią savo versiją, kokia tik galima tapti. Nes vienintelis dalykas, kuris gali Jus sulaikyti – esate tik Jūs patys.
  12. Patinka
    Cypka sureagavo į iPauL Verslo idėja - pasigamink picą pats   
    Galima internetu užsisakyti 'sukomplektuotą' picą, visai patogu, tik dėl priedų kiekio, būtų geresnis Tavo variantas :)
  13. Patinka
    Cypka sureagavo į n0l Verslo idėja - pasigamink picą pats   
    tai kokia tos picos kaina butu jei deciau ko noriu ir kiek noriu? as gal noreciau uzsidet 1kg kumpio ir 1kg austriu :D
     
    o siaip pabandyt butu idomu karta ar du, kitais atvejais kam darytis paciam ir rizikuot pasidaryt neskania pica, jei galima pasiimt jau isbandyta pica, ir pasiimt tokia kokia tikrai bus skani.
  14. Patinka
    Cypka sureagavo į Miratas Daugeja konkurentu   
    Aš siūlyčiau nesustoti, nes nieko negali žinoti ką pasiūlys konkurentai, ką pasiūlysi Tu. Taipogi, ne viskas priklauso nuo idėjos, o nuo pateikimo ir komandos su kuria dirbi. Todėl Dont stop and keep going! Kas blogiausia gali atsitikti, parduosi savo paleistą projektą + patirtis.
  15. Patinka
    Cypka sureagavo į sparagas Degalinės atidarymas   
    Tai cia sita palangos plente kur yra :), investiciju reikia oj oj kiek, jeigu jiem skaiciau laikrastyje fura konfiskavo mentai, tai prastova buvo 500k lyg :) labai kovoja jie su kitu degaliniu surengrtais visokiasi patikrinimais ir pan.
  16. Patinka
    Cypka sureagavo į psypsypsy Degalinės atidarymas   
    Tai jei pazistami atsidare, nera paprasciau su jais pakalbet ir viska issiaiskint, o tada sukurt tema ir pasidalint tuo ka suzinojai?
  17. Patinka
    Cypka sureagavo į ReikiaPuslapio Niekam nereikia jūsų verslo idėjos   
    Pastaruoju metu internete padažnėjo wannabe-verslininkų pranešimų iš serijos "turiu nerealią idėją, ieškau kas prisijungtų prie komandos". Paskutinis pavyzdys - FB grupėje "Lietuvos webo profesionalai" ta tema gavosi kilometrinė diskusija.
     
    Noriu pafilosofuoti ta tema ir truputį nuraminti tuos, kas skraido padebesiais ir galvoja kad "vat tuoj sukursiu projektėlį, greitai subėgs lankytojai ir uždirbsiu milijonus".
     
    Apskritai į Lietuvą pastaraisiais metais atėjo verslo optimizmo mada - atsirado startuolių, visokių hubų, *camp'ų, o ir tas pats Forum One įgavo pagreitį. Visiems yra rėkiama: ateikite ir darykite verslą, tai yra paprasta, reikia tiesiog [turėti idėja / daug dirbti / geros komandos / pasirinkti nišą / profesionaliai parduoti] - pasirinkite tinkamą variantą. Ir tautiečiai prisiklausė tokių minčių, juk iš tikro pasakoja rimti dėdės, kurie jau sukūrė verslus, kaip čia galima jais netikėti.
     
    O bet tačiau. Realus kelias iki bent kažkokios minimalios sėkmės yra daug daug daug (DAUG!) sudėtingesnis, negu pasakojama motyvacijos knygose ir kalbama konferencijose.
     
    Sakykime, kad sugalvojote idėją nerealiam verslui, kuris, jūsų galva, turi iššauti ir atnešti jums turtus. Kaip dažniausiai įsivaizduojamas tolimesnis kelias:
    - Iš kur nors gaunu pinigų pradžiai - juk mano idėja tokia nereali, visi duos pinigų
    - Pasamdau komandą, kuri sukurs afigeną produktą/paslaugą
    - Įdedu reklamą į Google/Facebook/Uždarbis arba šiaip į enternetą, dar girdėjau kad pora kilogramų SEO padeda
    - Ateis kvadrilijonai lankytojų, kurie norės iš manęs užsisakyti viską ką pasiūlysiu
    - Profit
     
    Dabar grįžkime prie dažnesnės realybės:
    - Vien į idėją niekas investuoti nenori, teks krapštyti pinigus iš savo ar artimųjų kišenės
    - Žmonių samdymas irgi nėra lengvas: juk norėsite pigiau, o tada nukentės kokybė, o ir dar pataikysite ant neteisingų žmonių, dėl ko kūrimas užtruks 2x ilgiau ir kainuos 3x brangiau
    - Pakeliui dar atsiras tuzinas idėjų, ką pakeisti, patobulinti ar išmesti iš pirminės idėjos - visam tam įgyvendinti vėlgi reikės pinigų
    - Pirminė reklama bus brangi ir neduos tinkamo efekto - net jei žmonės ir ateis, tai nereiškia kad pirks
    - Sužinosite, kas yra konversija ir kad skaičiai yra žiaurūs, kad kažką perka internete kas šimtasis/tūkstantasis lankytojas
    - Blem, kiek pinigų sukišta, o užsidirbti nesigauna... Raukiam.
     
    Trumpai tariant - paveiksliukas:
     
    http://static6.businessinsider.com/image/4f967b9469bedd6828000031/success-sketch.png
     
    - - - - - - -
     
    Bet yra ir šviesi medalio pusė. Nesmerkiu žmonių, kurie nori pradėti savo verslą. Tai yra labai labai sveikintina, ir pats nuoširdžiai padedu kam tik galiu, jei kas kreipiasi su įdomiom idėjom. Bet problema yra tame, kad per daug aplinkui matau rožinių akinių. Taigi, ką noriu patarti turintiems nerealią verslo idėją:
     
    1. Nusiimkite rožinius akinius, nusileiskite ant žemės, papasakokite savo idėją kažkam patyrusiam, o geriau keliems žmonėms, surinkite kritiką, permąstykite raudoniolika kartų, ar verta pradėti.
     
    2. Paklauskite realių potencialių klientų, ar naudosis jūsų paslauga. Gali ir čia atšokti noras, kai suprasite kad kuriate projektą sau ir savo katei.
     
    3. Paskaičiuokite realius verslo kūrimo kaštus ir galima pelną. Skaičiai, skaičiai, skaičiai. Aišku, pradžioje juos prognozuoti sunku, bet reikia bent įsivaizduoti, ar kalba eina apie tūkstančius, dešimtis tūkstančių, ar šimtus tūkstančių.
     
    4. Sukurkite pirmą produkto versiją kiek įmanoma greičiau. Taip vadinamas MVP skirtas ne garsiai pristatyti save pasauliui - o parodyti realų veikimą pirmiems realiems pirkėjams ir sugeneruoti pirmus realius užsakymus. Jei matote, kad šiame etape kažkas REALIAI susidomi ("realiai" = moka pinigus), tada eikite toliau. Priešingu atveju - galbūt apsimoka sustoti čia.
     
    5. O tada jau viskas pagal situaciją - jei šiame etape jaučiate potencialą, tada darykite platesnę versiją, investuokite į reklamą, didesnę komandą ir plėskite akiratį.
     
    Štai tiek padrikų minčių. Nieko nenorėjau įžeisti, tiesiog tampu kažkiek alergiškas verslininkų "svajukų dramblionėms", tai tikiuosi šis postas bent kažką privers susimąstyti.
  18. Patinka
    Cypka sureagavo į ArvydasO Mes, Jūs, jie ir jos   
    Kartais panašiai save pagaunu dėl perdėto mandagumo (ne tik kreipiniuose). Nemanau, kad verta sukti galvą dėl to, jog kartais būni ne pagal situaciją per daug mandagus.
     
    O dėl to spontaniško mandagumo, tai turiu savo teoriją, kad taip yra dėl to, jog dar nėra pakankamai patirties bendraujant su tam tikro sluoksnio asmenimis. Tuomet įsijungia savisaugos instinktas ir baimė nusišnekėti, kažką per daug riebiai pasakyti ar pan...
     
    O jei kaip pavyzdį paimtume šį forumą, tai aš pirmą kartą rašydamas žmogui, visada kreipiuosi trečiuoju asmeniu, nes tiksliai nežinau kam rašau. Ir nesuku galvos kaip čia atrodys, jei paaiškės, kad 12-mečiui rašau, nors atseit lyg ir nereikėtų man naudoti trečiojo asmens pagal amžiaus skirtumą.
  19. Patinka
    Cypka sureagavo į Goatard Uždarbis iš copy/paste.   
    Ką manai apie įgudžių gavimą ir normalaus darbo susiradimą?
  20. Patinka
    Cypka sureagavo į Auksinis Klausimų projektas (idėja)   
    Jei rimtai žiūrėt, gaunasi mokėjimo įstaiga arba toks kaip "Taip ir Ne"... :) Pasitikslink Mokėjimo įstaigų įstatyme, Finansų įstaigų įstatyme, Azatinių lošimų įstatyme, Azartinių lošimų mokesčio įstatyme... dėl finansinės piramidės - nemanau, tai jau kitas principas.
  21. Patinka
    Cypka sureagavo į Goatard Klausimų projektas (idėja)   
    Ismincius.lt panašus, tačiau lyg nieko gero ir neišėjo.
  22. Patinka
    Cypka sureagavo į Andriuslink Turiu idėją ir planą. Kaip sunku būtų ją įgyvendinti?   
    1. Tie kurie perka batus internetu, manau žino ir apie užsienio e-parduotuves.
    2. Nemanau, kad pradedant kas nors duos prekes su atidėjimu. Vadinasi, jeigu norėsi pardavinėt batus, turi juos prima nusipirkti iš savų lėšų.
    3. Batai, drabužiai ir t.t. turi būti parduotuvėje kelių dydžių. Reikia nepamiršti, kad bent 4-5 skirtingus dydžius vienų batų reikės turėti.
    4. Paskaičiuoti parduotuvės įkūrimo kaštus, mokesčius, DU ir t.t. Vien sukurti padorią e-parduotuvę reikės xxxx Lt sumos. Nemanau, kad kas nors pirks iš prastai ir nesaugiai atrodančios e-parduotuvės.
     
    Patarčiau parašyti forumo nariui Mindaugas, jis norėjo atidaryti, tačiau atsisakė, manau jis galės suteikti daug info šia tema.
  23. Patinka
    Cypka sureagavo į ResQ PC vertė   
    Procesorius ~ 25 LT vaizdo plokštė ~ 70 Lt Motherboardas ? ~ 45 Lt Dėžė plastmasė paprasta ~ 40 Lt RAM'ai 4GB ~ 50 Lt Power Supply'us ? ~ 45 Lt gaunas 275 Lt už refurbished arba naujas dalis.
     
    Na ne daugiau 200 vertė.
  24. Patinka
    Cypka sureagavo į ramsiuxxx Monitorius iki 500lt   
    Imk šitą. Pats prieš 2 mėn. pirkau.
     
    http://www.1a.lt/kompiuterine_technika/led_monitoriai/philips_244e5qhad
  25. Patinka
    Cypka sureagavo į -LeXas- Monitorius iki 500lt   
    Neseniai tokį pirkau: http://www.skytech.lt/s2340l-dell-s2340l-led-monitorius-ips-technologija-coliu-full-1920x1080-kontrast-p-133447.html Jei blizgus netrugdo, tai puikus variantas :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...