Pereiti prie turinio

NP01

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    6
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    NP01 sureagavo į venom 10 savaičių po 1000 Eur už 3 kartus patikrintą sąskaitos likutį   
    Nauja SwedBank akcija: https://www.swedbank.lt/app?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_term=rc&utm_content=r_f&utm_campaign=swedbank_app_vasara#smartID
     
     
    Galite pradėti maigyti :D
  2. Patinka
    NP01 sureagavo į zajecas Youtube dark Mode   
    Spausk dešinį pelės mygtuką ant betkurios vietos puslapyje, tada pasirink išmestoje lentelėje - Apžiūrėti (eng. inspect) O tada viršuje bus pasirinkimas Console. O ten jau surasi kur įrašyti.
     
    [Jeigu nesupratai kurios nors vietos - paspausk ant paryškinto žodžio ir pamatysi ta vietą
  3. Patinka
    NP01 sureagavo į Limpuls Dvi prielaidos kelionei laike a.k.a. gyvenimui.   
    "Sportas ar serialas". Cia daugelis zmoniu labai klysta. Taip, sportas turi didesne nauda nei serialo ziurejimas, bet jei zmogus nesimegauja sportu, o serialu ziurejimas jam suteikia dideli malonuma, tai kodel jis turetu rinktis sporta? Kaip Gary Vee sako, jei tu esi laimingas tai ka darai, ar tai butu serialu ziurejimas ar zaidimu losimas - tu laimejai. Tu jau esi laimingas. Tiesiog nereik skustis, kad kazkokiu tai rezultatu nepasieki, jei visa diena zaidimus zaidi. Bet jei nesiskundi ir tuo megaujiesi, pirmyn, tesk ka darai. Juk tam ir atejom i si pasauli, kad megautis gyvenimu, o ne eit i sporto sale vien del to, nes kiti taip nori ir dabar tokia mada. Zinoma, ne visada gali rinktis daryt tik tai, kas tau patinka. Toks gyvenimas. Bet atsisakyt kazko visam laikui, kas teikia malonuma ir daryt tai kas nepatinka - nera protinga.
  4. Patinka
    NP01 sureagavo į yomajo Dvi prielaidos kelionei laike a.k.a. gyvenimui.   
    Apytikriai prieš 2-3 metus pradėjau tai nesąmoningai suvokti. Šiandien jau galiu mintims suteikti žodžius. Dvi esminės prielaidos gyvenimui, priminimo raštelis. Sau, kitiems. Kuo dažniau žmogus tai prisimins, tuo naudingiau jam pačiam.
     
    1. Tu miršti.
    2. Tu esi kvailys.
     
    Vienas. Pažiūrėk į laikrodį. Sekundės tiksi. Tavo sekundės. Nebe pakartojamos. Kiekvieną sekundę tu ir gyveni ir miršti tuo pačiu metu. Teko iš vieno brangaus žmogaus girdėti mintį, kad mirtis ir gyvenimas eina laike kartu. Žmogus neša mirtį visą savo gyvenimą, o šiam pavargus jie pasikeičia. Tai suvokus atsiranda dieviška pagarba laikui. Pirma savo. Tada kitų. Ši prielaida uždeda nano filtrą ant visų gyvenimo pasirinkimų. O iš čia keliai tik du. Arba tu nori išnaudoti savo laiką čia kuo efektyviau, arba tau tiesiog nesvarbu. Sportas ar serialas? Kavinė ar maisto gamyba? Taip ar ne? Dabar ar vėliau? Gal niekad? Ir t.t. Kai įsisąmonini savo egzistenciją laike pradedi gebėti jį stabdyti. Subjektyviai – žinoma. Sustabdytą laiką praeityje geriausia rasti prisiminimuose. Tai, ko nesinori, bet ir neįmanoma ištrinti. Vaizdų, jausmų, garsų, kvapų ir fiziologinių pojūčių visuma užstrigusi atmintyje. O čia į pagalbą Jordan Belfort: “No matter what happened to you in your past, you are not your past, you are the resources and the capabilities you glean from it. And that is the basis for all change.” Taigi turint gebėjimų atpažinti kur laikas sustoja, galima jį stabdyti ir ateityje. Užuomina – ekstraordinarinis reiškinys, patyrimas, vieta, vaizdas, mintis, jausmas ar jų samplaika.
     
    Du. Niekada nežinosi visko. Tačiau gali žinoti tikrai daug vienoje ar keliose sferose. Savo darbo vaisiais tapti asu, specu, profesionalu, mokytoju, guru, lyderiu. Čia laukia arogancijos spąstai. „Žiūrėk kaip reikia; tu nieko nemoki“ – dažniau tai sklinda ne taip akivaizdžiai, o apgaudinėjant save ir bandant išlaikyti savo „gero vyruko“ paveikslą. Jei žodžius gebame kontroliuoti, tai kūno kalboje, laikysenoje arba tone šį signalą paslėpti daug sunkiau. Mažas kojos kryptelėjimas šiame kelyje ir supranti, kad atvykai į visai kitą stotelę, nei norėjai. Esi kietas, bet be integralumo. Kažkur pakeliui pametei savo standartines vertybes. Tuomet reikia padaryti reset‘ą – nunulinti save. Tu esi kvailys – nesvarbu ką jau žinai. Imkis naujos veiklos, interesų lauko. Neleisk sau snausti ant laurų, mokykis ir augink savo moralinį kapitalą. Kad ir kokiu keliu beeitum, visada rasi prastesnių, mažiau pažengusių, skurdesnių, kvailesnių ir kitaip silpnesnių žmonių. Lygiai taip pat gali apstulbęs žiūrėti į savo dievaičius. Aktorius, menininkus, rašytojus, verslo atstovus ir nesuvokti kaip jie daro ar padarė tai, kas pakeitė pasaulį. Priklausomai kur save pastatysi į šią eilę ir žiūrėdamas į kaimyną greta tu gali arba sunaikinti save ardydamas savo paskutinius pasitikėjimo savimi likučius arba priešingai – stovėdamas baloje įsivaizduoti, kad esi jūrų kapitonas. Atskaitos taškas turi būti tik tu pats sau. Praeityje. Kartais sustok ir pažiūrėk atgal. Ar pasikeitė tavo požiūris į tam tikrus dalykus? Pokytis, šiuo atveju ne vizualus – geriausias įrodymas, kad nestovi vietoje. Rodos šioje vietoje man pritaria ir F. Dostojevskis: “The cleverest of all, in my opinion, is the man who calls himself a fool at least once a month.”
     
    Sėkmės.
  5. Patinka
    NP01 sureagavo į ReikiaPuslapio Naujas mano podkastas: "Programuotojo karjera"   
    Sveiki,
    Noriu papasakoti apie mano pagaliau įgyvendintą savo svajonę - įrašyti savo podkastą. (čia paaiškinimas tiems, kas nežino kas yra podkastas)
     
    Jau kokių 5 metų pats klausausi daug užsienio podkastų, o po to kai pačiam teko garbė sudalyvauti lietuviškame podkastas.lt projekte kaip svečiui (EP 12: Povilas Korop apie programuotojo karjerą, Lietuvos ir Anglijos rinkų skirtumus), tai įkvėpė ir pačiam imtis iniciatyvos.
     
    Taigi, imkit ir klausykit: Podkastas "Programuotojo karjera"
     
    Idėja - trumpi 5-10 minučių trukmės epizodai, kur pasakosiu apie savo patirtį programuotojo karjeros vingiuose. Kalbėsiu ne apie technologijas ir ne apie kodo rašymą, bet apie tai, kaip geriau išnaudoti savo talentus, kaip efektyviau dirbti ir gal daugiau uždirbti. Panašiai kaip tai dariau neseniai savo išleistoje knygoje.
     
    Kol kas pasirodė pirmi du epizodai, gal šįvakar įrašysiu ir 3-čiąjį. Turinį klausytojai priėmė teigiamai, yra ir pirmų followerių/like'ų, su garso kokybe dar teks padirbėti, bet bendrai projektas startavo. Tad pasiklausykite ir jūs!
     
    Jei turėsite idėjų, apie ką galėčiau papasakoti ateities epizoduose, pirmyn prie komentarų!
  6. Patinka
    NP01 sureagavo į tdk Mano Pixel art bandymai   
    Sveiki,
     
    Kažkaip net nežinau kaip ir čia pradėt.... Žodžiu, man visada patikdavo ir vis dar patinka pixelinė(8-bit) stiliaus grafika. Tai kažkaip visiškai neturėjau ką šiandien veikt ir nuprendžiau pats kažką papaišyt pixeliais :) Jokių įmantrių programų nenaudojau, naudojau Paintą. :) Pasirinkau krepšinio tematiką ir štai ką pavyko išstenėt:
     
    http://i.imgur.com/gO9iGxh.png
     
     
    Žinau, kad pasiteisinimai dažniausiai niekam neįdomūs, bet tai yra visiškai pirmas(ir greičiausiai paskutinis) mano darbas. Gyvenime nesu dirbęs su jokiais grafikos redagavimo soft'ais ir greičiausiai nedirbsiu. Šį piešinį kūriau visiškai savo malonumui. :)
     
    Ir nujaučiu, kad sulauksiu tokių klausimų "O kam čia dalinies? Koks čia tikslas?" tai atsakymas būtų: jokio tikslo kaip ir nėra, o dalinuos, nes tiesiog įdėjau šiek tiek darbo į šį piešinį ir smalsu ar bent kam nors jis pasirodys idomus. :) Bet labai neverksiu ir sulaukęs tokių komentarų kaip "trink temą ir tą piešinį" ir t.t. :)
     
     
    Tai tiek ir būtų iš manęs :)
  7. Patinka
    NP01 sureagavo į wi_lius c# nekompiliuoja programos   
    O ką kompiliatorius sako?
     
    Nes draugai tai keturi...
  8. Patinka
    NP01 sureagavo į Arvis Patirtis dirbant pusę metų programuotojų (web developerių) įmonėje   
    Šiuo postu noriu galbūt labiau supažindinti žmonės, kaip maždaug vyksta viskas IT įdmonėje (Tikrai nežinau ar taip būtent visuose taip vyksta ar pnš. Tiesiog papasakosiu iš savo patirties).
     
    Šiek tiek apie tai, kaip gavau darbą. Pernai vasarą pabaigęs antrą kursą, nusprendžiau nebefreelancinti (programuoju tiek frontend (koduoju iš PSD į HTML) tiek backend (programuoju PHP, pramokęs buvau laravel frameworką tuo metu)), o įsidarbinti įmonėje, buvau dviejuose pokalbiuose (atrodė WOW, manęs visi nori :D), bet iš tų pokalbių nieko doro nesigavo ir neįsidarbinau (įmonės specilizavosi WEB projektais), daugiau negavau pasiūlymų atvykti į pokalbį darbo. Vienintele įsidarbinimo galimybe mačiau tik "NFQ akademijos" pabaigimą. (viena kart teko dalyvauti teste, bet neatrinko manęs), tai šįkart labai ruošiausi ir išlaikiau testą ir papuoliau į akademiją, tenais išmokau Symfony 2 frameworką (dauguma WEB įmonių su juo programuoja) ir pavyko sukurti netgi geriausia projektą iš visų esančių (ale pasigyriau :D), bet neesmė. Pabaigus ją gavau, pasiūlymą dirbti (aišku pirma buvo pokalbis ir techninis pokalbis, kad žinoti kokie mano skilai).
    Nepasakosiu prie kokių projektų dirbu ar ant ko dirbam(na symfony, kad naudojam tai nepaslaptis :D) ar kiek uždirbu, pasakosiu pačia esmę.
    Prie projeto dirba maždaug 3-5 žmonės, kurie naudojasi GIT'u (yra ir SVN ir kitos versijavimo sistemos) (tai kodo versijavimas, esmė, kad visi projekto failai yra talpinami, kaip ir hostinge, (paprasčiau pasakius) ir jie prieinami kiekvienam komandos nariui, padarius pakeitimus ar pnš. kode, įmeti, kad kiti patikrintu ką parašiau, duoda pastabų ir priimtu mano pakeitimus prie bendru failų (čia papasakoti reiktu atskiro posto, nes dabar tiesiog peržvelgiau paviršutiniškai manau, kad googlej daugiau galima rasti naudingos informacijos. (tiesiog galima plačiau goglėje suvedus: GIT workflow, merge ar pull request))). Kas dieną vyksta (dažniausiai rytais) vadinamieji scrum'ai, juose su komandos nariais ir projektų vadovu pakalbam, ką gero nuveikėm, aptariam problemas, įšūkius ar kokios užduotis laukia. Po scrumo einam dirbti. Dirbant visą esmė, kad tau reikia atlikti vadinamas užduotis - "taskus" (angliškai), paskaitęs užduoti įvertini laiką, per kiek laiko maždaug gali atlikti tą užduoti (su pertraukom ir kavos gėrimu) ir dirbi :). Vienas didžiausių malonumų dirbti su komanda, tai komunikacija, gali paklausti, kaip daryti vieną ar kitą dalyką, ar paprašyti pagalbos, ar, kad paaiškintu ir pnš. Man kaip atėjus pirmą kartą, klausdavau vos ne kasdieną, kaip tas kaip anas ir svarbiausia, kad man padėjo žmonės ir buvo geranoriški.
    Nesakau, kad visur taip yra būtent, gal kiti pridės iš savo patirties, kaip vyskta ir pnš. Tiesiog suspažindinau, kaip vyskta iš vidaus, bent jau pas mane įmonėj. Gal dar kažką praleidau, tai pasistengsiu papildyti. Ir nepykit, jei kas nerišliai skamba, pasakoti, man sunkiai sekasi :D
  9. Patinka
    NP01 sureagavo į ROKIDO Kaip deklaruoti savo individualios veiklos pajamas   
    Sveiki,
     
    Neužilgo turėtų atsirasti preliminarios 2014 metų deklaracijos, o kaip pastebėjau yra nemažai tokių, kurie visiškai nenutuokia kaip tai padaryti ir užpuola su daugybe klausimų bei prašymais sukurti pamoką. Tikiuosi ši tema duos naudos tiems, kurie dar tik pradėjo veiklą.
     
    Taigi, kai tik bus pranešta, jog jau yra preliminarios deklaracijos, reikėtų elgtis šitaip:
     

    Prisijungti prie deklaravimas.vmi.lt su savo el. bankininkyste ar kita galima priemone.

    Kuomet po prisijungimo patenkate į EDS puslapį, matote skiltį Dokumentų teikimas:
     

     

    Spauskite pridėti dokumentą ir tuomet atsiras pasirinkimas Preliminarios deklaracijos. Spauskite jį.

     
    Pasirinkite GMP_308 formą ir turėtų atsirasti deklaracijos langas.
     
    http://i.imgur.com/enBKtN7l.jpg
     
    Kaip matote, viršuje yra keletas skyrelių (Tabs). Jums atsidarys pirmasis, kuriame reikia suvesti savo asmeninius duomenis. Ten, manau, patys susigaudysite.
     
    Jeigu tais metais, kuriuos deklaruojate dirbote samdoma darbą ir taip pat užsiėmetė individualia veikla, pas Jus turėtų likti 4 tabai (kaip paveikslėlyje). Tačiau, jeigu Jūs esate studentai ir mokėjote už mokslą, dirbote užsienyje, tuomet bus daugiau jų. Pereikite per tabus ir pažiūrėkite, kurie Jums yra neaktualūs ir ištrinkite juos (spausdami viršuje X). (308_01 , 308_02 privalo būti)
     
    Taigi grįžkime prie individualios veiklos.
     
    Kuomet jau priėjome patį individualios veiklos deklaravimą, žiūrim vėl į paveikslėlį.
     

     

    V1 langelyje įrašykite pajamų rūšies kodą (Greičiausiai Jūsų bus 93, tačiau dėl viso pikto pačioje apačioje šalia * pasižiūrėkite kokiai priklausote).
    V2: Jūsų veiklos rūšies kodas, kurį rasite EVRK saraše, kuriame ieškojote prieš išsiimant veiklą. (Šis langelis berods automatiškai bus užpildytas)
    V3: Keliose valstybėse užsiėmėte veikla (greičiausiai 1)
    V4: Galite palikti tuščią, galite įrašyti LT jeigu dirbote Lietuvoje.
    V5: Įveskite savo GPM tarifą (5 arba 15(laisvųjų profesijų atstovams))
    V6: Jūsų gautos pajamos per mokestinius metus
    V7: Patirtos išlaidos, arba jei tokių nebuvo, įveskite sumą, lygią 30% nuo pajamų)
    V8 Pasiskaičiuoja automatiškai
    V10: Čia yra automatiškai paskaičiuojamos ir rašomos Jūsų apmokestinamos pajamos, nuo kurių ir mokėsite mokesčius.
    V17: Atskaitymų požymis (t.y. reiks pasirinkti kokias išlaidas naudojat faktines ar 30%)
    V18: Atskiru langeliu išskiriama mokėtinų PSD ir VSD suma kurią galima traukti į išlaidas

     
    Kiek žemiau matote pasirinkimą taikomo apskaitos principo. Pažymėkite kurį taikote.
     
    Kuomet viską suvesite, viršuje spauskite šauktuko ikoną. Apačioje turi rašyti jeigu kažkur padarėte klaidą ar neužpildėte. Kuomet viskas gerai užbaikite deklaraciją.
    Kai sulauksite, jog Jūsų deklaracija yra patikrinta ir priimta, Jums reikės susimokėti mokesčius.
     
    GPM mokesčių inspekcijai, įmokos kodas 1441
    VSD sodrai, įmokos kodas 292
    PSD sodrai, įmokos kodas 343
     
    Sodros surenkamosios sąskaitos pagal bankus: ČIA
    VMI surenkamosios sąskaitos pagal bankus: ČIA
     
    Taigi tiek, jei kas pastebėsite klaidų ar kažkokių neatitikimų, praneškite, pataisysiu.
     
    P.S. Konsultacijų mokesčių klausimais neatlieku, visus rūpimus klausimus rašyti temoje.
  10. Patinka
    NP01 sureagavo į robertasb LABAS RUDENS NAKTYS   
    SMS į visus tinklus ir INTERNETAS – be limitų! Nuo 23:00 iki 6:00
     
    siųsk SMS su žodžiu RUDUO nemokamu numeriu 1550
     
     
    https://www.labas.lt/akcijos-ir-tarifai/akcijos/rudens-naktys
  11. Patinka
    NP01 sureagavo į ReikiaPuslapio Kaip aš bendrauju su “normaliais” klientais: 8 svarbūs principai   
    Nusprendžiau su Uždarbio auditorija pasidalinti savo straipsniu (originalas čia) apie efektyvų bendravimą su klientais. Pats esu tinklalapių kūrėjas, bet manau, kad šios tiesos gali būti pritaikomos daugeliui freelance tipo profesijų.
     
    * * * * *
     
    Bendravimas yra neatsiejamas bet kokio projekto procesas – dažnai ne mažiau svarbus, negu realus techninis darbas. Tad šiandien nusprendžiau pasidalinti patarimais ta tema – bet ne šiaip “ką reikia daryti”, o ką pats asmeniškai darau, kad bendravimas tarp manęs (programuotojo) ir kliento vyktų kuo sklandžiau. Taigi, mano paties darbo principai:
     
    1. Filtruoju klientus
     
    Straipsnio pavadinime minimi “normalūs klientai” – ką tai reiškia? Dažnai manoma, kad reikia dėti visas pastangas, kad gautum užsakymą. Nė velnio – kai kurie užsakovai atneš tik nuostolių ir nervų karą. Kaip tokius atpažinti – atskiro straipsnio klausimas, bet bendrai tai tikri specialistai renkasi užsakovus net labiau, nei pastarieji juos.
     
    Mano praktikoje, atkrenta apie 2/3 visų klientų, kurie kreipiasi. Priežastys įvairios, bet kokia pusė iš jų tiesiog “nepraeina atrankos”. Gali pasirodyti, kad aš pasikėlęs ir arogantiškas, bet iš tikro tai tie klientai tada nueina pas mažiau kvalifikuotus žmones, kurie pasiruošę dirbti jų sąlygomis. Win-win.
     
    2. Bandau giliau suprasti klientą
     
    Niekada nepuolu rašyti kodo ar diegti kokios TVS iškart: pirmas tikslas yra suprasti klientą. Iš verslo tikslų pusės – suprasti, ne kokios spalvos logotipo jis nori, o kokie jo tikslai ir lūkesčiai projektui, ką jis laikytų sėkme.
     
    Būtent nuo to atsispiriu viso darbo eigoje, ir šiame etape aš pasiūlau klientui techninius sprendimų variantus, kurie padės pasiekti tikslų. Ir, kas galbūt dar svarbiau, siūlau atsisakyti kai kurių funkcijų, jei jos neveda prie tikslo.
     
    3. Užduotis – tik raštu
     
    Dažnas užsakovas patingi skirti laiko ir detaliai surašyti užduotį bei visas funkcijas. Maždaug, eigoje bus matyti. Kai kurie iš tokių jau iškart gauna atsisakymą dirbti, bet kai kuriuos kitus galima priversti padirbėti.
     
    Mano dažna frazė: “Ar jūs turite detaliai aprašytą užduotį? Jums to reikės, nepriklausomai nuo to, ar samdysite mane, ar kitą programuotoją/įmonę”. Veikia 100%.
     
    Taip pat bandau atpratinti klientus siųsti užduotį dalimis el. paštu. Viename laiške penki punktai, po to “o pala, dar prisiminiau” penki punktai, ir tada be galo. Turi būti centralizuota vieta, kur saugoma pilna užduotis – pats tam naudoju Asana, bet iš esmės priklauso nuo kliento, svarstau pagal žmogų, ar papildomas projektų valdymo įrankis neapsunkins proceso.
     
    4. Užduotis ir planas – du skirtingi dalykai
     
    Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį reikia padaryti, gavus užduotį iš užsakovo – paversti ją realiu planu. Sakote – kur skirtumas? Mano praktikoje yra taip: užduotis nusako ką reikia padaryti, o planas – tai konkrečių darbų/etapų sąrašas su tarpiniais laiko terminais, kas ir kada bus užbaigta ir kas nuo ko priklauso.
     
    Pradėti dirbti be chronologinio plano yra lengva, bet po to eigoje labai nepatogu sekti, kas padaryta, o taip pat galima ir pražiopsoti, kad kažkokią dalį reikėjo daryti anksčiau nei kitą dalį, nes tarp jų yra priklausomybė.
     
    5. Aptariu sąlygas iš anksto, kad nekiltų klausimų
     
    Galiu pasakyti drąsiai: didžiausia visų projektų visų problemų priežastis – nesusikalbėjimas tarp šalių. Projekto eigoje/viduryje/pabaigoje dėl to po to kyla nesklandumų, nepagrįstų kaltinimų ir t.t. Dėl to, kaip sakoma, dėl visko kiek įmanoma reikia susitarti “dar ant kranto”, prieš plaukiant kartu valtyje.
     
    Ką būtinai-būtinai reikia aptarti (ir aprašyti):
    - Darbo etapai ir jų atlikimo terminai
    - Apmokėjimas: jo formos, jo dalys, avansas, delspinigiai ir kt.
    - Visi projekte dalyvaujantys žmonės ir jų svarba: kas ką sprendžia
    - Galimi papildomi darbai ir jų galima kaina
    - Palaikymas po projekto pridavimo – ar už jį bus mokama ir kokiomis sąlygomis
    - Jei pasitaikys klaidų ar smulkių patobulinimų – kiek laiko truks garantija
     
    Turiu vieną strategiją, kad apsisaugočiau nuo mokėti nenorinčių užsakovų – laikau visus projektus savo serveryje, ir perkeliu juos pas užsakovą tik po pilno apmokėjimo (su sąlyga, kad pats projektas veikia ir jį belieka tik fiziškai perkelti).
     
    6. Dažnai bendrauju su klientu
     
    Šiuolaikinis madingas “agile” principas ir jo “sprintai” gali būti pritaikyti daug kur – kažkiek tos filosofijos taikau ir savo darbe. Klientams darbo rezultatus pateikiu porcijomis, kur bent po kažkiek naujovių atsiranda nuolat – taip vyksta aktyvus bendravimas, aptarimas, nuomonių apsikeitimai. Taip nesklandumai pastebimi anksčiau, o ne tada kai jau per vėlu/brangu perdarinėti visą darbą.
     
    Tas dažnas bendravimas turi dar kelis šalutinius poveikius. Vienas iš tokių – “šiltesnių” santykių su klientu užmezgimas, kas reiškia kad teoriškai didesnė tikimybė, kad mane prisimins labiau, kai kas nors iš kliento draugų ieškos programuotojo. Nes su manimi N kartų susirašinėjo ir atsiminė.
     
    Kitas dalykas – dažni pokalbiai verčia ir patį užsakovą pasitempti, nuolat stebėti projekto eigą, ruošti reikalingą informaciją iš anksto, analizuoti projekto būklę ir šiaip aktyviau dalyvauti.
     
    7. Darbai laiku, jei įmanoma – anksčiau
     
    Čia kaip ir savaime suprantamas dalykas, ar ne? Kad jeigu reikia darbą ar jo dalį padaryti iki dienos X, tai stengiamasi spėti iki dienos X. Bet aš stengiuos suspėti iki kokios (X-2) dienos – iš dalies, kad būtų laiko visokiems smulkiems pataisymams, o tuo pačiu kad maloniai nustebinčiau klientą – jie, patikėkite, to nepamiršta.
     
    Kitas dalykas – iššūkis pačiam sau: ar įmanoma padaryti darbą greičiau negu yra sutarta, tai priduoda papildomos motyvacijos.
     
    Tiesa, reikia pridurti, kad tai nereiškia, jog dirbu belekaip, kad tik suspėčiau greičiau. Kokybė turi išlikti. Kita vertus, čia kartais taikau “lean” principą – kuo anksčiau užsakovui parodyti bent kažkokį pusiau veikiantį variantą ir tada jau daryti tobulinimų iteracijas.
     
    Dar vienas momentas – jeigu jau matau, kad niekaip nesigauna tilpti į laiko terminus, apie tai pats pranešu užsakovui, nedelsiu iki to momento kai manęs ieškos su klausimu “kur dingęs”. Geriau nuoširdžiai prisipažinti ir išlaikyti gerus santykius, tuo pačiu informuojant kitą pusę, kad ji savo ruožtu planuotų savo veiksmus atitinkamai.
     
    8. Šalutinis tikslas – rekomendacija
     
    Jei dirbu su žmogumi ar įmone pirmą kartą, tikslas nėra tik šis konkretus projektas ir sutarti pinigai. Aš žiūriu plačiau – jei kita pusė liks patenkinta, tada tikėtina, jog sugrįš dar ar bent jau rekomenduos mane, jei kažkam iš aplinkos prireiks programuotojo pagalbos.
     
    Dėl to daryti “belekaip, kad tik veiktų, o užsakovas gal nepastebės” – nepateisinamas variantas. Nes vėliau gali išlysti visokių netikslumų ir nesklandumų, ir už kiekvieną iš jų gausite vis mažiau karmos taškų užsakovo akyse.
     
    * * *
     
    Čia yra tik dalis principų, kurių stengiuosi laikytis, kurdamas projektus kitiems. Bendrai visus juos galima apibūdinti taip – kad tam laikui tas projektas tampa ir jūsų kūdikiu, reikia žiūrėti taip tarsi kurtumėte jį sau ir bandyti parodyti rezultatą. Tada užsakovai tai vertins ir sugrįš.
     
    O gal jūs turite kažkokių tips’ų, kaip efektyviau bendrauti ir dirbti su užsakovais?
  12. Patinka
    NP01 sureagavo į Karolis Ruletė: kodėl neįmanoma nugalėti kazino   
    Jo, velniop matematiką! Kam čia stengiasi žmonės skaičiuot kažkokias tikimybes, aiškint principą ruletės. Vaidas pasakė, kad įmanoma, reiškia įmanoma!
     
    Žmogui skraidyti fiziškai yra neįmanoma, bet praktiškai - įmanoma! :) Pasinaudojant tam tikromis cheminėmis medžiagomis.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...