Pereiti prie turinio

andriux77

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    12
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    andriux77 sureagavo į sniegopilis Ar imanoma uzdirbti is Dropshippingo ?   
    Aš ir manau uždirbti jau gerokai pavelavai, pasižaidimui ir žinių bagažui papildyti tai manau bus naudinga.
  2. Patinka
    andriux77 sureagavo į Lafas Varkes 2020m   
    Usa>Klaipėda>garaziukas>Vokietija
  3. Patinka
    andriux77 sureagavo į Puofke Iš Android į iOS   
    Na kodel overpriced?
    Iphone 6s yra paskutinis telefonas palaikantis naujausia iOS, palyginimui, tais paciais metais buvo isejes galaxy s6, pabandom pratestuot kaip jie veikia siai dienai? Atsakymas manau aiskus, kuris geriau laikys su laiku, neskaitant, kad apple kuria butent savo aparatams sistemas, neklonuoja androidus, turejau ir huawei ir samsunga nauja, na maximaliai metai ir keisk, prasideda vis kazkas, ar man cia vienam akys tiek pripratusios pradeda lsgint? 😅
  4. Patinka
    andriux77 sureagavo į Nelaime777 Vietos kuriose dirbau   
    Nu parasysiu darkarta nes kaskodel neisirase is pirmo karto :D
    Esu dirbes daug visokiausiu ir ivairiausiu darbu, bet aprasysiu viena darba, kurio niekad nepamirsiu :)
    Pries 2 metus dirbau padaveju, kruiziniame laive, dirbau 6 men (toks kontraktas buvo), yspudziai kurie liko, neimanoma pamirst, be abejo neimanoma r visko aprasyt :D alga buvo gan normali palyginus, nebuvo pastovi, nes tipsai sudarydavo 90% algos, alga savaitine buvo 50$ :D kruiziniuose laivuose yra taisykle, kad reikia palikt arbatos, punkte net yra nurodyta, kiek maziausiai turi palikt :) alga tikrai nesiskundziau :) darbas buvo isties sunkus tiek fiziskai, tiek psichologiskai..dirdavom po 9-10h per diena..turedavom viena "iseigine" per savaite per kuria reikdavo dirbt tik 3-4h..ir taip 6 menesius :) sunku buvo psihologiskai, nes tiesiogine zodzio prasme "p**davo" mus kaip reikalas turtingi amerikieiai :) jiems niekas neitikdavo, bet man budavo dzin :) skaudziausia i merginas buvo ziuret, jos jautriau reguodavo :) pvz pamenu nunese vienam viskio stikline, tas ja apsauke kodel tik vienas ledukas teidetas..nu visko budavo..jeigu esi nekaltas, ten nuvaziaves 100% ja prarasi :D kambariuke t.y kajuteje gyvenom po 2..kambariukas buvo 3x4..labai mazas :( todel jis budavo skirtas tik permiegojimui, o siaip visa laika trinies laive, pramogu budavo, baseinas, sporto sales ir t.t :) maistas budavo nemokamas, prie jo teko priprast..pamenu 2 menesius bulviu nevalgiau..kai paragavau tai toks skonis, lyg valgyciau kazka neiprasto, taip skanu buvo bulves kad net nemoku pasakyt :D gerimai bare irgi budavo nemokami..galedavai prisilakt, tik geresni budavo mokami ir tai su 60% nuolaida :) bet aisku kam pirkt jei gali veltui gert :) tusai budavo nuostabus laive, balaviadacom kaip reikalas :) aisku ia priklause daug kas nuo kolektyvo :) buvom visam laive tik 2 lietuviai :) bet ir su juo snekejomes angliskai :D pripratom tiesiog :) dirbau gana prestiziniam laive :) budavo visokiu izymybiu, galiu pasigirt kad gyvai maciau ameron Diaz :D norejau nusifotkint, bet neleido prie jos eit niekam is darbuotoju :) sunku viska aprasyt, lengviau nupasakot :D bet ir tai gali pasakot nepasakojes, nes per tuos 6 menesius tiek ivyko..labai daug visko :) siais metais gal spesiu vel isplaukt, bet jau nebe i padavejo darba :)
     
    Pliusai
    1) visiskai nereikia pinigu, nebent nori parsiust lauktuviu seimai, ar nauju drabuziu ar cigaretem
    2) Maistas, skanus ir nemokamas
    3) tusai, visi baliavoja kiekviena diena :) bet reikia su saiku :)
    4) gali viska ka uzdirbi parsivezt i lietuva
    5) bendraut su visais, labai lengvai ismokti anglu kalba
    6) igauni patirties ir didesne galimybe gauti geresni darba ir geresniame kruiziniame laive
    7) patiri ir pamatai visokiu kulturu, visokiu zmoniu :)
     
    Minusai
    1) Dirbi sunkiai ir daug :)
    2) Miegas, jo ziauriai truksta..
    3) Tavo kambarys..miegi "skylej" nera oro! kambary net nera lango i juros dugna :D
    4) Isplauki 6 men, labai pasilgsti namu ir visu kitu dalyku
    5) Subukeji :D pvz gryzau, ir as nebesuprasdavau kaip namie gali nebuti pieno? :D nes laive nieko netrukdavo ir dar nieko nereikedavo gamintis, tai 6 men be gaminimo irgi nekas palieka :)
     
    Aciu, kad skaitetsia rasliava :D
  5. Patinka
    andriux77 sureagavo į ePavelas WORK & TRAVEL CHINA - Darbo ir kelionių programa Kinijoje   
    Labas visiems,
     
    Galbūt yra žmonių forume, kurie šiuo metu ieško savęs ir norėtų pakeliauti, užsidirbti ir įgauti naudingos darbo patirties?
    Atsirado naujas projektas, kuris siūlo tokią galimybę. Tai yra puiki alternatyva Work & Travel USA programai, kuri siūlo nerealias sąlygas, todėl galima ne tik pakeliauti po Azijos regioną, tačiau ir susitaupyti nemažai pinigų.
     
    Visai neseniai grįžau iš Kinijos ir galiu išskirti tam tikrus privalumus.
     

    Nemokamas apgyvendinimas - derybų klausimas, tačiau dažniausiai yra suteikiamas nemokamas apgyvendinimas. Mano atveju, tai buvo modernūs apartamentai su visais privalumais.
    Konkurencingas atlyginimas - vėl gi, derybų klausimas, tačiau aš asmeniškai uždirbau 14 000 CNY, o tai yra maždaug 1800 EUR per mėnesį.
    Geros darbo sąlygos - galbūt pasirinkimas nėra labai platus, tačiau man labiausiai patiko dirbti anglų k. mokytoju su vaikais, darbas labai paprastas, daugiausiai laiko praleidi savo kabinete. Realiai, būna 2 pamokos per dieną, po valandą, pažaidi su vaikais ir toliau turi laisvą laiką. Tačiau yra ir kitų variantų, jeigu esate labai aktyvus, mačiau yra geros sąlygos krepšinio ir futbolo srityse.
    Atostogos - labai nustebau, tačiau Kinijoje būna labai daug laisvadienių bei atostogų. Visos atostogos yra apmokamos, asmeniškai aplankiau tokias šalis kaip Indija, Vietnamas, Filipinai, Tailandas, Indonezija. Tam tikras atostogas apmokėjo darbdavys, kitas aplankiau savarankiškai.
    Reikalavimai - nustebau, jog reikalavimai yra minimalūs. Reikalingas aukštasis išsilavinimas, tačiau realiai viskas priklauso nuo Jūsų nusiteikimo. Nereikia nei specifinio išsilavinimo toje srityje nei jokios realios darbo patirties.

     
    Šiuo metu radau štai tokius pasiūlymus, galite pasižiūrėti, galbūt kam nors bus aktualu.

    Vaikų anglų kalbos mokytojas (-a)
    Vaikų krepšinio treneris (-ė)
    Vaikų futbolo treneris (-ė)
    Darbo praktika - Mokytojo asistentas (-ė)
    Darbo praktika - Krepšinio trenerio asistentas (-ė)
    Darbo praktika - Futbolo trenerio asistentas (-ė)
    Darbo praktika - IT srityje

     
    Jeigu turite kokių nors klausimų, galite drąsiai rašyti, pamėginsiu papasakoti detaliau.
    Beje, planuo šią vasarą ir vėl išvykti, todėl jeigu kas nors planuosite savo kelionę, galime drąsiai pasiplanuoti kartu. :thumbsup:
  6. Patinka
    andriux77 sureagavo į DjiXas Kas Yra SEO?   
    Kas Yra SEO?
     
    SEO - “Seach Engine Optimization” trumpinys, lietuviškai: Optimizavimas Paieškos Sistemoms yra derinys įvairių metodų, kurie yra skirti pakelti jųsų tinklalapio pozicijoms (ranks) paieškos sistemose vienu ar keliems raktažodžiams (keywords). Pvz.: Sukurdami Adobe Photoshop pamokų tinklalapį, norėtumėte, jog į Google, Yahoo!, Live Search (MSN) ar kitą paieškos sistemą įvedus raktažodžius (keywords) „Photoshop Pamokos“, jūsų puslapis būtų aukščiau visų kitų, t.y. pirmoje pozicijoje (rank), o liaudiškai tariant: kai įvedate „Photoshop Pamokos“, norite, jog jūsų tinklalapis rezultatuose turi būti pirmas. Tokių būdų jūs gausite daugiausiai lankytoju.
     
    Šiek tiek plačiau
     
    SEO yra vienas svarbiausių, o mano manymu pats svarbiausias marketingo elementas, jūs netik iškylate į pirmas pozicijas bet ir turite galimybę pritraukti milijonus būsimų klientų.
    Egzistuoja du būdai patekti į aukščiausias pozicijas (top‘us):
     
    Pirmasis – White Hat – tai eilė įvairių metodų, kurie yra leidžiami paieškos sistemų, pvz.: kokybiško tinklalapio kūrimas, nuorodų (links) gavimas ir t.t.
     
    Antrasis – Black Hat – tai eilė įvairių metodų, kurie yra uždrausti paieškoks sistemų, pvz.: Cloaking, Spam (Spamdexing) ir t.t. Ankščiau ar vėliau paieškos sistemos aptikusios tokius pusalpius pašalina juos iš savo sistemos, t.y. jūsų puslapis aplamai jau nėra rodomas paieškos sistemose. Atsiprašau, bet lietuviškų šių žodžių terminų nežinau, gal tiktų šiukšlinimas, bet tada viskas būtų iškraipyta, todėl tegul šie terminai lieka anglų kalba.
     
    Asmenys, kurie naudoja White Hat metodus kaltina tuos, kurie naudoja Black Hat, sakydami jog jie nesąžiningai bando manipuliuoti pozicijomis (ranks), o tie, kurie naudoja Black Hat metodus teigia, jog SEO aplamai yra mėginimas manipuliuoti pozicijomis.
     
    Paieškos sistemos naudoja kelias rūšis savo rezultatų (listings) puslapiuose (SERPs – Search Engine Results Pages) rodyti, įskaitant: Pay Per Click reklamas (advertisements), mokamų įtraukimų (paid inclusions) ir vadinamus „organic“ rezultatus (results), tai tokie rezultatai, už kurių rodymą mokėti nereikia, kitaip sakant, paprasti rezultatai, kurie rodomi prieš ar po (priklauso nuo paieškos sistemos) mokamų rezultatų.
     
    Tai įdomu
     
    Konkuruojančiose rinkose vyksta tikri karai, nėra didelė paslaptis jog didžiausią pelną atneša prekyba vaistais, todėl ten konkurencija yra įpatingai stipri. Vienos firmos spaudžia ant kitų firmų reklamų, už kurias savaime jos moka, taip priversdamos jas prarasti kuo didesnį pinigų kiekį, o galbūt visai pasitraukti iš šios rinkos. Tai nėra vienintelis būdas, dažnai vienam ar kitam asmeniui sumokama už tai, jog jis visiškai pašalintų konkurentų tinklalapius, tikriausiai suprantate apie ką aš, taipogi „hi-jack‘inimą“ ir panašiai.
     
    Straipnio Autorius: DjiXas
     
    Norėdami patalpinti šią informaciją savo tinklalapyje nepamirškite nurodyti straipsnio autorių ir tinklalapio adresą:
    DjiXas
  7. Patinka
    andriux77 sureagavo į Mikaz Noras pasikeisti. Planai UK. Naujai atrasta sritis.   
    Ne statuso ir pinigu reikia, o noro, pastangu, ryzto ir valios. Jei esi skuduras viskuo besiskundziantis ir kaltinantis aplinka del savo nesekmiu, tai niekad nieko nepasieksi.
     
    http://www.azquotes.com/picture-quotes/quote-there-are-three-types-of-people-in-this-world-those-who-make-things-happen-those-who-mary-kay-ash-52-2-0211.jpg
  8. Patinka
    andriux77 sureagavo į klientas Darbas Olandijoje   
    tau linkus i temas numesti sio forumo? kur bus isvardinos agenturos ir atsiliepimai apie jas? tas pats apie miestus :))))
     
    olandija uz LT mazesne cia ne uk, jog simtai miestu darbam butu, pagrinde rotterdam, den haag, amsterdam, maziau papuliarus Eindhoven, Venlo :) vsio visa kita kaimai, kur bus 2-4 lietuviai, mazai darbo ir mirsi nuo depresijos :)
     
    jokios agenturos nesiulau, 21 amzius, 30-40e bilietas i viena puse, nepasiseks, grisi uz 2 savaiciu namo, zmones kokios LT agenturos? visos agenturos musu plesikai, nusiperki bilieta uz 40e liektuvui, susirasndi kambari per lt grupe lietuviu facebooke, arba per lenku puslapi, atsidedi kambariui 300e, is Lt paskambini ir susitari del appointmento del Sofi nr, duoda tikslia data pokalbio, skrendi diena pries pokalbi, pasiemi kambari, kita diena pasidarai soffi ir eini per agenturas, vasaros sezonas, bet kuri babaju ar lenku agentura tave paiims is siltnami, dirbk tik :) garantuoju jog per max 1-3 dienas rasi darba, jei anglu moki susikalbet galesi agenturoje :) duos tau tuos varganus 8e grynais, niekam nieko neskolingas, 50h paprikas paskinsi uzsidirbsi 400e i savaite ir rami galva :) moketi kazkokiai agenturai qbis, butinai turi ju kambari nuomoti, kur kokie 2-4 degradai alkasai gyvena :) po visu mokesciu ir nuomu i savaite tau sumoka 160-200e ir sedi degraduoji tam namuke, kokiam kaime, kur nera zmoniu, iki darbo vazineji po 30-40km su masiniukais darbiniais :)))))
     
    ok 800e kokiu atsidedi, viska padarai kaip aprasiau, ok nepasiseks jei zmogus bukas yra, sudeginsi ten 600e is tu 800e ka pasiemei, 2h su liektuvu ir namie. uztat pakeliausi, pagyvensi menesi olandijoje, parukysi, pas mergas nueisi :) o jei ne dundukas, rasi darba ir gyveni, kaifuoji :)
  9. Patinka
    andriux77 sureagavo į eimis50 Black friday   
    Užsienyje dar galima sutaupyt, bet Lietuvoje tai šis black friday arba šiandieninis JAMAM tai totalus išsireiškimas paveikslėlyje.
     
    http://i.imgur.com/uaDyeil.jpg
  10. Patinka
    andriux77 sureagavo į onnnno1 LABAS planas BEGALYBĖ visai ne begalybė.   
    Šiandien gavau SMS iš LABAS:
     
    Nuo plano pratęsimo dienos vidutiniškai prakalbėta po valandą per parą. Paskambinus 1351 numeriu pradėjo suokt kažką apie sąžiningo naudojimosi taisyklę, kurios normaliai dar ir suprast neįmanoma: reiškia jei aš prakalbu valandą su kitu tinklu, tai ir man turi kažkas turi skambint iš kito tinklo ir kalbėt tiek pat......
     
    Po 10 metų naudojimosi LABAS paslaugomis štai toks finalas.
     
    Fu*k you BITĖ, LABAS su savo "BEGALYBĖM"
     
    Sunervino.......
  11. Patinka
    andriux77 sureagavo į washkys Gidas: Perku stacionarų kompiuterį   
    Sveiki forumiečiai, kadangi matau kad yra nemažai temų, kurios kuriamos net ne dienomis o valandomis, ir žmonės neapsisprendžia/nežino kokį kompiuterį rinktis, pirkti, o gal pirkti jau surinktą? Taigi bandysiu pagelbėti, gal kažkas ras ką nors naujo, gal prisimins ką buvo skaitę, bet užmiršę, taigi pradėkim.
     
     
    Procesorius
    http://www.techpill.lt/wp-content/uploads/2011/11/chip-in-socket.jpg
     
    Manyčiau viena pagrindinių dalių, kuri nulems kompiuterio tarnavimo/naudojimo laiką.
    Taigi ką reiktų žinoti, jį rinktis, visgi sąrašas jų didėja tiesiog dienomis.
    Pagal ką nuspresti man reikia Intel pentium, AMD bulldozer, gal AMD APU, o gal rinktis Intel i3 i5 arba i7? Pirmiausia reikia nuspręsti kiek pinigų žadam išleisti kompiuteriui.
    Senesni procesoriais su senesnėmis technologijomis visada bus pigesni, tačiau tai nereiškia, kad jie bus ypač lėti ir dažnai ges. Procesoriais tokia dalis, kuri realiai niekada negenda, kol nėra mechaniškai sugadinami.
     
    Procesoriui tūrėtumėme skirti nuo 20 iki 40% nustatytos sumos, priklausomai kam bus naudojamas kompiuteris.
    Branduolių kiekis nevisada nusako kompiuterio galingumą. Jei lygintume AMD-FX 8150 (kuris yra aštuonių branduolių), tai jo sparta prilygsta trečios kartos (Ivy bridge) i5 procesoriams (pvz 3570k kuris yra keturių branduolių), bei atsilieka nuo antros kartos (Sandy bridge-E) modelio 2600K kuris tiap pat turi tik keturis branduolius, tačiau turi "multi thread" funkciją kuri leidžia procesoriui įvairius skaičiavimus bei veiksmus atlikti apie 30-40% greičiau.
     
    Turbo boost technologija
    http://tautvidas.com/blog_img/wp-content/uploads/2011/04/Intel_TurboBoost.jpg
     
    Labai reikalingas dalykas kompiuterį naudojant įvairioms programoms, modeliavmui, įvairių formulių skaičiavimams, bei kitoms, daug resusrsų reikalaujančioms programoms.'
    Kaip tai veikia? Jei kompiuteris turi 4 branduolius su turbo boost technologija, tačiau programa išnaudoja tik vieną branduolį, o kitiems branduoliams esant ramybės būsenoje, visa papildoma energija bei sparta skiriama tam vienam branduoliui, kuris yra ypač apkrautas. Rezultate taip gauname greičiau atliktus veiksmus, apskaičiuotus duomenis.
     
    Kitas žingsnis renkantis procesorių, butų atkreipti dėmesį, į modelių numeraciją ir jų specifikacijas.
     
    Gerai, visiškai pasimečiau, nieko nebesuprantu, tai KĄ man rinktis? Juk tų modelių tiek daug..
     
    Nuoroda, kuri padės suprasti intel procesorių pavadinimų reikšmes, kad visa tai nebeatrodytų tamsus miškas.
    http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html
     
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/diagrams/processor-banner-core-i7-3920.jpg
     
    Jei papraščiau, duosiu paprastą pavyzdį:
     
    http://www.intel.com/content/dam/staging/image/Laura/processor_banner_Corei72600.jpg
     
    Pirmasis skaičius reiškia, jog tai antros kartos procesorius, toliau einantys trys skaičiai nurodo SKU (procesorio numerį), bei poto einanti raidė rodo procesoriaus išskirtines savybes. Pvz: i7-2600K, rodo, jog tai antros kartos Procesorius, aukštos numeracijos procesorius, o raidelė K rodo, jog procesorius yra "atrakintas", kitaip sakant, jį galima greitinti, įvairiai keisti voltažus, ir taip gauti dar greitesnį procesoriaus veikimą. Jei procesorisu yra be K raidelės, jo greitinimas yra labai ribotas, ir vargu ar išgausit bent 10% procesoriaus prieaugį.
     
    Klausimas tas pats.. :| Tai ką rinktis?
     
    viską susumavus, paprasti patarimai iš mano pusės ką pasirinkti(iš anksto atsiprašau AMD fan'ų nes rinksiu pagrinde Intel):
     
    Kompiuteris bus skirtas namams, jokių sunkių programų, tiesiog internetas, skype, office ir kitos programos: Intel Celeron, bei Pentium procesoriai: pvz: Intel Celeron G530 arba Intel Pentium G850
    Taip kompiuterio bendra kaina nesieks nei 800lt ;)
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet kuo pigiau: Rekomenduočiau rinktis iš AMD APU procesorių serijos, nes šie procesoriai jau turi keturis branduolius (užteks ilgam), bei stiprią integruotą vaizdo plokštę (stipresnę, nei intel HD)
    Tokio kompiuterio galutinė komplėktacija gali tilpti pilnai į tūkstantį litų, tačiau dabartiniai žaidimai pasijungs visi, o ir žaisti bus galima tikrai neblogai (35-40fps) ant HD ir maksimalių nustatymų.
     
    Kompiuteris skirtas žaidimams, bet reikalinga sparta: Patarimas vienas i3-2120
    Šios procesoriaus pilnai užteks žaisti dabartinius, bei ateinančius žaidimus (porai metų). Taip pat galite apsvarstyti ir AMD athlon x2.
     
    Kompiuteris skirtas naujausiems žaidimams, investicija į ateitį: patarimas rinktis iš antros ar trečios kartos i5 procesorių: Pats rekomenduočiau pigesnį i5-2320 arba brangesnį i5-3570
    Arba tesiog imti atrakintą i5-2500k ir jį spartinti.
     
    Šiuo metu dėti brangesnių procesorių, kai bus žaidžiami žaidimai, papraščiausiai neverta, nes technologijos atpigs, o šių procesorių užteks pilnai 3-4 metam į priekį su naujausiom vaizdo plokštėmis.
    Galutinė kompiuterio komplektacija gali būti nuo 1800lt iki 3200lt.
     
    Kompiuteris skirtas namams, daug programų veiks vienu metu, reikią atlikti video montažą, ar kurti 3d modeliavimą, AutoCad brėžiniai: Vienareikšmiškai i7 procesoriai, antros arba trečios kartos: Mano rekomendacija imti ekonomiškesnį, tačiau jau užsitarnavusį pagarbos i7-2600K, ir jį
    , arba imti trečios kartos i7-3770K ir jį taip pat truputį paspartinti.Kompiuterio galutinė komplektacija šiuo atveju gali kainuoti daugiau nei 3 tūkstančiai litų.
     
    Jei Kompiuteris bus skirtas profesionaliam darbui, bus atliekami dideli skaičiavimai, redaguojamos blu-ray kokybės vaizdo reportažai, filmai ir naudojama kita profesionali įranga, rekomenduoju imti pigesnį modelį i7-3930k arba brangesnį 3960k extreme.
    Svarstant apie tokių stiprių procesorių naudojimą, vertėtų pradėti galvoti ir apie serveriams skirtą techniką intel xeon e5
    Tokio kompiuterio komplektacija manau galutinė bus nemažesnė nei 5-6 tūkstančiai.
     
    Procesorių aušintuvai
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/598/ocz_vendetta_014.jpg
     
    Taigi reiktų nuspręsti kaip vėdinsime mūsų pasirinktą procesorių. Pabandysiu apžvelgi aušintuvų kokybės ir kainos santykį.
     
    (1 variantas) Taigi nusprendėme pasirinkti paprastą procesorių, namams, naršymui, žaidimams. Jei procesorius be K raidės (neatrakintas), netūrėtume perdaug jaudintis jog jis perkais, ir sudegs/suges..
    BET, jei mes pirkome procesorių, ir jį pasijungę girdime burzgimą, šniokštimą ar kitokį nemalonų procesoriaus aušintuvo skleidžiamą garsą, reikia imti kitą aušintuvą. Kokį pasirinkti?
    Siūlyčiau pasirinkti pigų aušintuvą, nes skirti tam perdaug pinigų taip pat neverta.
     
    Pasirinkimas tiap pat prasideda nuo aušintuvo tvirtinimo. Jei mes pirkome Intel i3/i5/i7 serijos procesorių, matome jog jie naudoja LGA 1155 jungtį (šios jungties aušintuvai naudoja H2 tvirtinimus (pvz: Cooler Master cooler Hyper TX3 EVO 1366/1156/1155/775/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2
    matome jog pirmiausia eina aušintuvo modelis, po to eina tvirtinimas. mūsų procesorius naudoja LGA 1155 jungtš, kaip matome aprašyme yra 1155 numeriukas, vadinasi esame tikri, jog šis aušintuvas kuo puikiausiai tiks į aušintuvui skirtas skyles.)
     
    Taigi skirkime aušintuvui nuo 50iki 80 ar 100lt, būsime tikri, jog aušintuvas tikrai atliks savo darbą geriau už prie procesoriaus pridėtą aušintuvą.
     
    Mano pasiūlymai: 1 2 3
     
    Brangesnių aušintuvų imti neverta, kadangi procesorius tikrai nekais tiek, jog reiktų kažko stipresnio. (juolab jei imate 3 kartos Intel i5/i7. Jie kaista dar mažiau).
     
     
    (2 variantas) Pasirinkome stiprų procesorių darbui, žaidimams, ir profesonialiam darbui, o gal tiesiog pasirinkote procesorių su K raide (atrakintą), ir ruošiamės jį spartinti.
    Tokiu atveju, procesoriaus aušintuvo kaina kyla su lyg spartinimo dažniu.
    Imsiu konkretų PVZ: tarkime pasirinkome antros kartos i5-2500K, kuris veiks 3.3 Ghz dažniu, ir mes ruošiamės jį spartinti iki 4Ghz. Papildomi 700 Mhz mums skleis papildomą šilumą per tą patį laiko tarpą, vadinasi mes turime pasirinkti aušintuvą kuris sugebės išskaidydi didesnį kiekį šilumos, pvz : 1 2 3
     
    Tačiau jei mes ruošiamės procesorių "spausti" iki maksimumo, mes turime skirti daugiau pinigų aušintuvams. PVZ: 1 2 3
     
    Visi šie pasirinkimai su vandeniniu aušinimu, tačiau nesijaudinkite, jums nereikės nieko pilti, pirkti papildomų detalių, ar kažko koreguoti. Viskas sandariai uždaryta, užpildyta, ir paruošta naudoti.
     
    P.S. Jei visdėlto norite aušinimo oru, rekomenduočiau rinktis Noctua firmos aušintuvus, tik jie dirbs tyliai, ir tuo pat matu išskaidys daug šilumos.
     
    Termopastos
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/cooling/33-Way_TIM_Comparison/Thermal_Interface_Roundup.jpg
     
     
    Taigi išsirinkome procesorių, aušintuvą, tačiau reikia ir juos sujungti kartu. Tvirtinant procesoriaus aušintuvą, reikia patepti procesorių termopasta, kad šilumos kiekis nesikauptų ant procesoriaus viršaus, o būtų perduodamas į aušintuvą. Kurį gi pasirinkti?
     
    Patarimas: nenaudokite termopastos, kuri būna pridėta prie originalaus Intel aušintuvo. Geriausias pavyzdys, kodėl nereiktų naudoti, pvz pirktas naujas intel i3 (pigus kompiuteris iki 1500lt), ir jungtas su jau pridėta termopasta bei aušintuvu. Procesoriaus temperatūra užkilo iki 45-50 laipsnių ramybės būsenoje. Tai yra perdaug!
    Net minimali investicija (5 litai už termopastą manau nėra perdaug), numušo šia temperatūrą nuo 45-50 iki 22-23 laipsnių. Štai ir normali procesoriaus temperatūra net naudojant originalų Intel aušintuvą.
     
    Kokią termopastą pasirinkti? Kuri yra gi geriausia? :|
     
    Vienareikšmio pasakymo kuri yra geriausia nėra ir kogero nelabai bus, nes informacija, bei nuolat daromi testai rodo daugiau ar mažiau kintamą temperatūrą. Visgi lyderius galime išskirti iš lentelės.
    http://img41.imageshack.us/img41/4614/zzzzzznr.jpg
     
     
    Patarimas: jei naudojate pridėtą aušintuvą prie Intel procesorių, tiks betkokia termopasta (nors už 5-7lt).
    Jei Perkate aušintuvą iki 150lt, ir nesiruošiate "perdaug" spausti procesorių iki limitų, tiks termopasta pridėta prie aušintuvo (taip, visada gausime mažą pakelį ar tūbelę).
    Jei pirksite vandens aušintuvą (tarkime corsair H50/H70/H80/H100), Reiktų pirkti geresnę termopastą (Arctic Silver 5, Antec formula 5, Noctua NT-H1). Jei pirksite Noctua procesoriaus aušintuvą (net ir NH-D14), naudokite pridėtą termopastą. Taip gausite geriausias temperatūras.
     
     
    P.S. Vidutinės Intel i3/i5/7 procesorių temperatūros netūrėtų viršyti: ramybės būsenoje (neapkrautas procesorius) - 40C, Apkrautas - 85C.
    Geros i3/i5/i7 procesorių temperatūros: Ramybės būsenoje 22-28 laispniai, Apkrautas procesorius - 55-70 Laipsniai. Jei gaunate kiek didesnes temperatūras, nebijokite, viskas tvarkoje. Jei gaunate mažesnes, puiku! ^_^
     
     
    Motininės plokštės
    http://www.bjorn3d.com/Material/revimages/motherboards/MultiGPU/stack_of_mobos.jpg
     
     
    Taigi priėjome, prie to, kad reikia išsirinkti Į KĄ dėsime pasirinktą procesorių.
    Visų pirma, nuo ko reikia pradėti rinktis tai - procesoriaus "lizdas", kokią jungtį naudoja procesorius, tokios jungties turi būti pagrindinė plokštė: pvz visi antros bei trečios kartos procesoriai naudoja LGA 1155 procesoriaus jungtį. Taigi nuėję į el. parduotuvę iškart galime atmesti apie 40 % kitų plokščių, kurios naudoja kitas jungtis.
    Sekantis klausimas, kuris gali iškilti, kiek gi pinigų reiktų skirti, ir kokią pasirinkti?
     
    Atsakymas visgi kiek paprastesnis, Jei kompiuterio komplektacija neviršiją tūkstančio litų, neverta už motininę plokštę mokėti daugiau nei 150 ar 200lt.
     
    Tačiau vistiek likusių modelių labai daug.. ką pasirinkti?
     
    Čia jau prieiname prie dviejų aspektų ką pasirinkti - ar geresnį gamintoją, ar daugiau funkcijų? Pas daugumą susidariusi nuomonė, jog Asrock (Buvusi Asus dukterinė įmonė) gamina labai prastas, pigias, ir blogai veikiančias motinines plokštes. Na, tai kogero BUVO tiesa, (kai ji dar priklausė Asus gamintojam), dabar ji gamina hi-end motinines plokštes, kurios pagal kokybę bei spartinimo galimybes bei stabilumą prilygsta, bei lenkia net pačius gigantus Gigabite, ar MSI..
     
    Intel visada buvo, yra ir kogero tikrai neapleis pozicijų ties kokybe, todėl Intel motininių plokštės su mažesnėmis funkcijomis turi didesnes kainas, ir yra perkamos dėl aukščiau minėto garantuoto stabilumo.
     
    AŠ PATS, 8 iš 10 renkamų komplektacijų renku su Asrock motinine plokšte, ir dar nėra tekę prašauti. Taip gaunu maximalias funkcijas, privalumus, už mažiausią kainą rinkoje.
     
    Taigi, tarkime išsirinkome Gamintoją, šiuo atveju Asrock (nesu nieko pries Asus Gigabite ar MSI), gauname 14 variantų, o dabar tiesiog tenka išsirinkti sau reikalingas funkcijas, ko mes norime. Matome, kad sąraše turime ne tik H67 bet ir naujesnįB75 lustų rinkinius. JEI rinkomės antros kartos i3/i5 procesorių, rekomenduočiau rinktis H67, kadangi pati plokštė bus pigesnė, ir taip sutaupytus pinigus galėsime panaudoti kitur. Jei rinkomės trečios kartos i5 geriau imti su B75 lustų rinkiniu, taip kompiuterio panaudojimas bus daug universalesnis. Taip gausime ir USB 3.0, ir sata 6gb/s jungtis, ko negausime pasirinkę H67.
    Jei kalba eina apie i7 procesorių, motininės plokštės kaina taip pat tūrėtų būti ne 150 lt, Jei rinkotės 3770k, sakyčiau motininė plokštė tūrėtų būti bent Z77 lūstų rinkinio
    Taip gausi visus teikiamus privalumus kuriuos gali pasiulyti Ivy birdge procesoriai.
     
    Intel Quick sync
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/quicksync_create_edit_share.jpg
     
     
    Vienas iš teikiamų privalumų, kuris leis jums koduoti, perkoduoti, konvertuoti bei kitaip perdaryti video medžiagą (pvz iš DVD disko, norite perkleti į iphone 4 su maksimalia kokybe), taupant laiką.
     
    http://media.bestofmicro.com/5/N/274955/original/CyberLink%20MediaEspresso.png
     
    Štai puikus pavyzdys, kaip ši Intel technologija leidžia taupyti laiką. Tarkim naudojame programą Cyberlink mediaEsspreso ir per ją formatuojame HD kokybės filmą, į formatą, kurį palaikys iphone, ar iPad. Kaip matome, be jokių pagalbų, tiesiogiai suteikus apkrovą procesoriui mes rezultatą gautume po beveik triejų minučių (2:52).
    Jei panaudojame vaizdo kortą kaip spartintuvą, ir suteikiame apkrovą ir jai, rezultatą gauname daug maž po 1:30, kai tuo tarpu integruota (antros kartos procesoriaus) vaizdo plokštė kuo puikiausiai susidoroja su šia užduotimi greičiau nei per pusę minutės (6 kartus greičiau!).
     
    Tačiau mes jau turime ne tik antros kartos (Sandy bridge) bet jau ir trečios (Ivy bridge) procesorius, kurie mums siūlo dar didesnius greičius, ir dar geresnes technologijas.
     
    http://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/images/photography/HD_conversion_speed.jpg
     
    Štai pavyzdys, kaip trečios kartos procesorius su integruota vaizdo plokšte išnaudoja daugiau procesoriaus galimybių, ir rezultatą gauname dar geresnį. (dar greičiau apdorojama video informacija, perkoduojami video failai)
     
    http://faceit.lt/wp-content/uploads/2012/03/ivy-bridge-quick-sync-01.png
     
    Tai norint gautį didesnę sparta video konvertavime, turiu naudoti vidinę vaizdo plokštę, o kaip dėl išorinės? Jei aš naudoju ją?
     
    Na, jei naudojate motininę plokštę su senesniu lustų rinkiniu (pvz H67arba p67), susiduriame su papildomais sunkumais, tam kad naudoti vidinę vaizdo plokštę, turime perkrauti kompiuterį, perkišti kabelį į motininėje plokštėje esantį lizdą, įjungti PC, perkoduoti, ir grįžti veiksmais atgal, tam kad pajungti išorinę vaizdo plokštę. (arba tiesiog naudoti du monitorius vienu metu pajungus per skirtingas jungtis)
     
    Tai čia nesamonė :huh: Ką rinktis tada kad taip nebūtų?
     
    Patarimas - rinkintės lustų rinkinį z68, nes šis lustų rinkinys gali išnaudoti VIRTU teikiamus privalumus.
     
    Virtu
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/lucid_virtu_main.jpg
    http://benchmarkreviews.com/images/reviews/motherboards/P8Z68-V-PRO/asus_p8z68v_pro_virtu.jpg [/img]
     
    kas čia per velnias?
     
    Tai technologija, leidžianti sujungti privalumus, ir pašalinti minėtus minusus. Virtu technologija leidžia panaudoti vidinę vaizdo plokštę vaizdo kodavimui bei perkodavimui, kaituo tarpu išorinė vaizdo plokštė puikiai pasitarnauja apkraudama didesnės apimities vaizdo užduotis.
    http://hothardware.com/articleimages/Item1644/VirtuTranscode.png
     
    Asrock XFastLan
    Dar vienas siūlomų privalumų kuriuos manau realu išnaudoti ir pajusti skirtumą naudojant internetą, žaidžiant žaidimus, ar bendraujant skype (video pokalbiuose ypač)
    Trumpai tiesiog pasakysiu, jog tai tiesiog Asrock gamintojų naudojama technologija jų motininėse plokštėse, kuri TURI įtaką paprastam vartotojui. Jos pagalba galite kontroliuoti interneto srautus, sumažinti "pingą/lagą/latency" žaidimuose, gauti stabilesnius interneto srautus.
    http://www.asrock.com/feature/xfastlan/2.jpg
     
    Taip pat pateikiu pilną puslapio nuorodą, kad per daug neišsiplėsti.
     
    Žinoma, Asrock, siūlo daugiau funkcijų, tačiau manau apžvelgti visas neverta, nes realios spartos, jūs galite ir nepajusti :rolleyes:
     
     
    RAM darbinė atmintis
     
    Tema, kuriai didelio dėmesio nesuteiksiu, nes ir kompiuterio veikimą jie įtakoja pakankamai mažai.
    Taigi, išsirinkome norimą procesorių, norimą motininę plokštę, laikas išsirinkti Ram darbinę atmintį.
     
    Ką rinktis? pasirinkimas gi didelis..
     
    Taigi visose parinktose variantuose mes turime naujus komponentus, ir mums prireiks DDR3 jungties RAM.
     
    Dėsiu mažiausiai 16GB, geriau būtų 32 gb. Teisingai?.
     
    NE
     
    Šiomis dienomis, kompiuteriai kuriuose yra windows 7, naudojamos stiprios programos, ir stipriai apkraunami, visvien kartais nesugeba išnaudoti net 4 GB ! neapsigaukite. Asmeninė rekomendacija - neverta dėti daugiau nei 8gb ram, nes papraščiausiai to neišnaudosime. 4 ar 8 gb ram yra per akis.
     
    Daug didesnę įtaką daro atminties greitis, nei jos kiekis.
    http://media.bestofmicro.com/2/0/315000/original/winrar%20memory%20bandwidth.png
     
    Patarimas, renkantis RAM, rinkitės 1333Mhz arba 1600Mhz greičio. Didesnių greičių rinktis neverta jei nenaudojate stiprių procesorių ir neužsiemate labai didelių failų tvarkymais, video redagavimais.
    Labai trumpai - rinkitės tokius RAM, kur aprašyme rasite CL9, ir 1.5V (svarbiau jei pasirinkote pirmos ar antros kartos i3/i5).
    Jei norite sužinoti plačiau apie tai ką reiškia CL9 ir 1.5V, ir suprantate angliškai, pasiskaitykite: http://www.hardwaresecrets.com/article/Understanding-RAM-Timings/26
     
    Taigi, konkretūs pavyzdžiai iš mano pusės, ką reikėtų rinktis renkantis kompiuterį:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 2000lt P.S. bus įdėtas tik vienas kaulas, ateityje galėsite įsidėti dar vieną jei trūks žinoma.
    Kompiuteriui iki 3000lt
    Kompiuteriui virš 4000lt
     
    P.S. nesuteikite didelės reikšmės atminties "radiatoriams", kadangi jie nekaistai tiek kad juos reiktų aušinti..
     
     
    Kietasis diskas
    http://image.made-in-china.com/6f3j00OBLtpRSIvGcT/HDD-500GB-Internal-7200-Rpm-3-5-SATA3-Hard-Disk-Drive.jpg
     
    Taigi, kietasis diskas. Ką reikia žinoti perkant, ir kokį pasirinkti?
     
    Patirtis rodo, jog pirkėjai, pirkdami ar surinktą ar dalimis kompiuterį, visiškai dezorientuojasi KOKS tas kietasis diskas yra įdėtas. O ir pardavėjai 90% komplektacijų rašo jog kietasis diskas - 500GB arba 750GB. O apie tai jog tai ar 5600aps ar 7200aps visiškai nutyli. Neaišku ir koks tas modelis, ir kokią vidinę "cache" atmintį turi.
     
    Taigi patarimai perkantiems:
     
    Rinkitės kietuosius diskus su didesnia "cache" atmintimi. "Bet komplektacijoje nerašo gi nieko". Perkant surinktą kompiuterį parduotuvėje ar salone, turite pilną teisę reikalauti atidaryti dėžę ir pasižiūrėti kas viduje (dažniausiai konsultantai iškart atskleidžia kas viduje, kad tik nereiktų atidarinėt).Perkant internetu, prie aprašymo visada būna parašyta. (pvz prie 500gb kietojo disko tūrėtų būti 32 arba 64MB cache). Kuo daugiau cache, tuo geresnis kompiuterio veikimas kraunant mažus failus.
    Rinkitės didesnių apsisukimų kietuosius diskus. Tai daro didesnę įtaką kompiuterio veikimui, nei cache. Internetinėse parduotuvėse rasie pasirinkimus, kurie siulys nuo 5200rpm, iki 10 000 rpm. Visa tai gerokai įtakos kainą, tačiau didesni apsisukimai lemia didesnį skaitymo bei rašymo greitį.
    Nepatingėkite pasižiūrėti dominančio HDD testus, puikiai nuspresite patys, kokio būtent HDD jums reikia.
     
    Kita alternatyva kietiesiems diskasm, tai SSD. Asmeniškai, manau labai geras dalykas, jei kompiuteris naudojamas darbo aplinkoje, namuose naršymui, bei nepakeičiamas dalykas loptopuose..
     
    O kodėl SSD geriau nei HDD?
     
    SSD krovimo laikas lygus 0.03ms ir mažiau, kai tuo tarpu HDD suranda failą per 13 ar net 25ms.. tai pastebima net ant 10 metų senumo kompiuterio, kai kompiuteris užkrauna 20 programų per 2 ar 3 sekundes.. Taip pat ir kopijavimo bei skaitymo greičiai yra daug kartų didesni, kas vėlgi suteikia spartesnį kompiuterio naudojimą.
    Tačiau SSD taip pat turi minusų, viena jų manau svarbiausia būtų kaina. Jei mes už 300lt galime nupirkti apie 1TB talpos diską, mes nupirksim tik ~64gb.. Tačiau SSD kainos dar krenta, technologijos tobulėja, kai tuo tarpu HDD technologijos sustojusios jau apie 10 metų. Viskas kas keičiasi ties HDD tai pagrinde talpos didėjimai (jau pradeda populiarėti hibridiniai SSD cache+HDD kietieji diskai, tačiau populiarumo jie dar nelabai susilaukė.
    Kitas SSD minusas, tai bsod langai ant windows operacinių, brokuotos siuntos, ir kiti nepatikimi tiekėjų skundai, apie tai kaip viena ar kita motininė plokštė "pykstasi" su SSD..
     
    Bet visgi, patarimai, perkant HDD/SSD:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
    Kompiuteriui iki 1500lt
    Žaidimų kompiuteriui už 2000lt
    Darbo kompiuteriui už 2500lt
    Profesionaliam darbui skirtam kompiuteriui už 4000+ lt
     
    P.S. Visur, kur parinkau SSD, galima daispirkti ir HDD duomenų kaupimui, tam kad neapkrauti SSD diską šiukšlėmis (bus reikalinga priežiūra).
     
     
     
    Vaizdo plokštė
    http://www.legitreviews.com/images/reviews/1881/gtx680-launch-banner.jpg
     
    Labai greit technologijomis bei išleidžiamų modelių kiekiu, ši informacija pasens, o ir gali būti koreguojama. Vienareikšmio patarimo, kaip išsirinkti geriausią vaizdo plokštę, nėra. Ją galima išsirinkti pačiam, žiūrint įvairias būtent vieno ar kito modelio apžvalgas, palyginimus. Sausa pateikta informacija tikėti neverta. Ir dar šis tas. Vaizdo plokštės atminties kieks, ar tai būtų 1GB ar 2GB ar visi 4GB, nenusako vaizdo plokštės galingumo!
     
    Taigi, susirinkome komponentus, Jei susirinkome kompiuterį namams už 1000lt, paprastoms užduotims, skype pokalbiams ir pan. jums vaizdo plokštės net nereikia (viduje montuojamos vaizdo plokštės bus per akis).
     
    Tačiau, kai mes renkame žaidimų kompiuterį norime išsirinkti kuo geresnę, pigesnę vaizdo plokštę. Šiuo atveju, reiktų atkreipti į vaizdo plokštės veikimo bei geriausią kainos santykį.
     
    Manau šioje skiltyje pateikti savo pasiūlymų net neverta minėti, kadangi dažnai atsiras žmonių, kurie nesutiks su pasiūlymais, siūlys savas, Tei sveikintina ir lauktina. Atraskime geriausius kainos ir veikimo variantus kartu.
     
    Visgi pateikiu SAVUS pasiulymus, kai vaizdo plokštei galime išleisti tam tikrą sumą:
    iki 170lt (eko)
     
    iki 230lt (eko)
     
    iki 350lt arba 2var. 7750
     
    iki 500lt
     
    iki 750
     
    Na o toliau, jau kaip piniginės jums leidžia.. :)
    Patariu tik žvilgterti prieš perkant į http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html
     
    sąrašas, pačių galingiausių vaizdo plokščių (realaus veikimo) rezultatai. Tai padės jums susioreantuoti Kokios jums reikia.
     
     
     
     
     
    Maitinimo blokas
    http://4.bp.blogspot.com/_2qJq64sl5us/TAUFBExsfXI/AAAAAAAAAFo/LCn72wi59lE/s1600/psu2.jpg
     
    Taigi, priėjome prie viso kompiuterio "Maisto". Tikrai didelė dalis žmonių neįsivaizduoja kokios firmos ar kokio galingumo maitinimo šaltinį turi dėžėje..
    Perkant surinktą kompiuterį, jo taip pat nepamatysit kur užrašyto. Štai čia mielieji, visi salonai, ir parduotuvės ir "pataupo".. Nors to daryti nevertėtų. Maitinimo blokas svarbi kompiuterio dalis, kuri, jei bus persilpna, gali papraščiausiai sudeginti vieną ar kitą kompiuterio komponentą.. O praktika rodo, jog dažniausiai sudega vaizdo plokštės..
     
    Tai kaip išvengti "blogo" maitinimo bloko?
     
    Nesivaikykite "vatų".. Viena iš didžiausių klaidų, kai žmogus, nusipirkęs 750W maitinimą už 50 ar 60 litų tikisi, jog jis ir tarnaus kaip 750W.. Tačiau apkrovus jį bent 350 ar 450W, jis pradeda "kaukti" aušintuvas, arba dar blogiau, perdega kondensatoriai, ir pajunti svylėsių kvapą.. Laikas remontui.. Kad to nebūtų, rinkitės patikimų firmų maitinimo blokus (corsair, chieftec, aerocool ir kt.
     
    Taigi kita pusė, renkantis maitinimo bloką yra sertifikatai. Jei maitinimas turi bent 80+ sertifikatą, esate garantuotas, jog jis bus testuotas, atlaikantis apkrovas, nepaves, bei efektyviai (daugiau nei 80%) perdirbs elektros energiją.
     
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/GX450_effcurve.jpg
     
    Taip pat yra 80+ bronzinis sertifikatas, sidabrinis, bei auksinis (pats sertifikatas bei procentalios išraiškos pateiktos lentelėje). Tačiau kainų kategorijos tokių gaminių gerokais skiriasi.
     
    Kitas dalykas į ka reiktų atkreipti dėmesį renkantis maitinimo bloką tai "iš kur susidaro tie vatai"
    http://www.coolermaster.com/upload/product_feature/gx450_label.jpg
    Puikus pavyzdys kaip tūrėtų atrodyti 450W maitinimo blokas, kuris bus panaudotas su vaizdo plokšte kuri naudos vieną jungtį(6pin). Reikėtų žiūrėti kuo didesnį 12V išskiriamą amperažą, taip būsime garantuoti, jog 12 voltų "linija" nebijo apkrovų, galėsime įvairiai spartinti vaizdo plokštę bei jungti ne vieną HDD. :)
     
    Asmeniniai pavyzdžiai renkantis maitinimo bloką:
     
    Kompiuteriui iki 1000lt
     
    Kompiuteriui su vaizdo plokšte iki 1500lt
     
    Profesionaliam darbui (stiprus procesorius, tačiau silpna vaizdo ploštė)
     
    Žaidimų kompiuteriui su viena galinga vaizdo plokšte
     
    Žaidimų kompiuteriui su dviem vaizdo plokštėmis
     
    Žaidimų kompiuteriui su triem ar keturiom vaizdo plokštėmis
     
     
    Korpusas
     
    Taigi atrodo išsirinkome viską, išskyrus korpusą. Čia manau labiausiai iš visų dalių būtent jūsų nuomone nuspresit Kokį korpusą verta pasirinkti.
     
    Renkantis korpusą reikia atsižvelgti į jau pasirinktos motininės plokštės tvirtinimus ar tai būtų mATX, ATX (populiariausias), Full ATX. Taigi radus motininės plokštės tvirtinimą, jo ieškome rinkdamiesi korpusą. Tvirtinimai visada rašomi trumpuose aprašymuose.
     
    Toliau reikia rinktis pagal kainą, ir tik nustačius kainą galime žiūrėti labiausiai mėgstamą/rekomenduojamą/ ar gražiausiai atrodantį. Pasiulymų šioje srytyje nelabai ir yra, nes dauguma renkasi skirtingus korpusus, nepriklausomai nuo rekomenduojamų.
     
    Kokius rekomenduočiau jums?
     
    Tiesiog rekomenduoju jums patikimas firmas, o jų gaminami modeliai jums tūrėtų tikti daugmaž visi pagal kokybę. Taigi rekomenduoju firmas: AEROCOOL, ANTEC, COOLER MASTER, CORSAIR, FRACTAL DESIGN, GIGABITE, THERMALTAKE, ZALMAN.
     
     
    Kompiuteriui iki 1500lt
     
    Kompiuteriui iki 2500lt
     
    Asmeninės rekomendacijos nežiūrint į komplektacijas:
    korpusas iki 220lt
     
    korpusas už 250lt
     
    tylus, geras korpusas už 310lt
     
    Tylus, funkcionalus korpusas tinkantis viskam
     
    Korpusas puikiai pritaikytas vandens aušinimui
     
     
    O toliau, nuo jūsų fantazijos, ir piniginės gilumo B-)
     
    Aušintuvai (dėžėms)
     
    Taigi, susirinkome visą komplektaciją, ir pasijungę matome, kad temperatūros pas mus geros, tačiau kompitueris pats karštas, iš vidaus sklinda šiltas oras, tačiau stovi ten viduje. Ką daryti, jog taip nebūtų? Turite palaikyti oro srauto judėjimą.
     
    Tai įdėsiu tris aušintuvus, kurie visi pūs į dėžę ir ji bus vėsi?
     
    Ne, tai klaidinga nuomonė. Norint palaikyti teigiamo (šviežio) oro srautą, mums reikia sudaryti oro tunelį, pro kurį oras galės jūdėti, "nesimals tarpusavyje" :D
    Pateikiu teisingo oro srauto diagramą, pagal kurią suprasite kur reiktų nukreipti oro aušintuvus:
    http://h8.abload.de/img/scenario7b1kc.jpg
     
    Tam, kad sudaryti tinkamą oro srautą, reikia teisingai "pakavoti" :rolleyes: laidus, kad jie netrudgytų orui judėti. (apie tai gal kada aptarsiu vėliau). Taigi, žinome, kuria kryptimi montuosime aušintuvus. Bet gali kilti klausimos, kokius pasirinkti?
     
    Pirmiausia reiktų nustatyti kokio dydžio aušintuvo mums reikia..
    http://images.brighthub.com/62/3/623f8056da588792f6d7b19c83b09c7b116b1fcd_large.jpg
    Jei turime nuspirkę dėžę, galim išmatuoti, jei ne, perkamos dėžės aprašyme turime susirasti kokio dydžio tvirtinimai yra, ir kokie aušintuvai yra pridėti (dėžėse, brangesnėse nei 120lt, jau tūrėtūme gauti bent vieną įmontuotą ventiliatorių).
     
    Kokį pasirinkti? štai čia jau reikia remtis į finansus, ir poreikius. Jei kompiuterį spartinsime iki "lubų", ir norime stabilumo, reiktų dėtį kiek didesnių apsisukimų aušintuvus.. (daugiau nei 1200RPM).
    Jei norime tylos, reikia dėti daugiau aušintuvų, su mažesnėmis apsukomis (600-800 rpm), taip aušintuvų išvis negirdėsime, tačiau oro srautas bus neblogas, kompiuteris vėdinsis pakankamai gerai.
     
    Kokią firmą rekomnduočiau aš?
     
    Norint pigių aušintuvų, rekomenduočiau rinktis Xilence, Nexus ar cooler master.
     
    Norint gerų, tylių, ir gerą oro srautą perduodančių aušintuvų, siulyčiau rintkis iš Scythe, thermaltake, ar net investuojant į tikrą tyla, rinktis Noctua.
     
    Taigi daugiau ar mažiau apžvelgiau kompiuterių komponentus iš savo "parapijos". Tikiuosi perskaitysit kam bus įdomu, dėl klaidų rašykit, pataisysiu, papildymų taip pat visada malonu sulaukti. Manau šią temą būtų galimą pridėti prie labiau matomų, jog daugiau žmonių rastų sau tinkamus komponentus. :rolleyes:
    http://1.bp.blogspot.com/_PCo-FiwPmp0/Sfloikp34PI/AAAAAAAADvQ/yBD9ppGenbQ/s400/extreme+pc+case+mod.jpg
  12. Patinka
    andriux77 sureagavo į wilkas Gidas: Kaip surinkti nebrangų kompiuterį žaidimams?   
    Ne visada turime daug pinigų svajonių kompiuteriui. Gal šis straipsnelis padės, kam nors, kas jų neturi ypatingai daug.
     
    Jei norite nebrangaus kompiuterio, tai dar nereiškia, kad jame turi būti patys pigiausi komponentai. Rinktis dalis kompiuteriui reikia racionaliai.
     
    Didesnė dalis kompiuterių renkami parduotuvėse prekiaujančiose komponentais ir susiję ne su kompiuterio greitaveika, o su tuo, kaip gauti kuo didesnį pelną. Ir jei jūs vis tik susidūrėte su dilema kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį žaidimams, pasistenkite susikurti savo nuomonę ir realizuoti savo pasirinkimą.
     
    Taigi, kaip nusipirkti nebrangų kompiuterį? Atsiminkite, kad kompiuteris tai ne kažkoks užbaigtas produktas. Kiekviena konfigūracija priklauso nuo jūsų. Norite nusipirkti gerą kompiuterį žaidimams, nesižvalgykite į kainas ir neklauskite patarimo pardavėjų. Skirtumas tarp to, ką jums nori įpiršti ir to, kas tikrai naudinga, siekia 40-60 % kompiuterio našumo. Tai nepriklauso nuo to, pigius ar brangius komponentus jūs renkatės, tie procentai stovės tarp jūsų pasirinkimo ir to ką jums nori parduoti. Renkantis komponentus taip pat kuo mažiau kreipkite dėmesio į reklamą.
     
    Procesorius
     
    Jei norite sistemos Intel bazėje, atkreipkite dėmesį į dviejų branduolių procesorius Pentium G3220 3.0GHZ ir G3420 3.2GHz. Čia pradinis variantas, atsiradus galimybei, juos galėsite pakeisti i3, i5 ar net i7 šeimos procesoriais.
     
    AMD platformai tiks Socket AM3+ 2 branduolių Athlon II X2 240-280 ar 3 branduolių AMD Athlon II X3 450-460. Šie variantai tiks jei ateityje norėsite modernizuoti sistemą iki 6-8 branduolių FX serijos AMD procesorių. Jei apie tokią modernizaciją negalvojate jums tiks sistema su FM2 lizdu. Jai tiktų AMD Athlon X4 750K-760K su atjungtu video branduoliu. Tai galingesni procesoriai, nei anksčiau minėti, tačiau jie brangesni ir skirti labiau tiems, kas nesiruošia vėliau modernizuoti sistemos.
     
    Pagrindinė plokštė
     
    Pagrindinė plokštė tiesiogiai neveikia greitaveikos ir daugelis perką bet ką. Tačiau nepamirškit, kad būtent pagrindinė plokštė jungia ir kontroliuoja visus kompiuterio komponentus. Nuo jos taip pat priklauso maitinimo sistemos stabilumas, ilgaamžiškumas ir funkcinės kompiuterio galimybės.
     
    Kad vėliau netektų gailėtis, siūlau iš vis nekreipti dėmesio į pačius pigiausius variantus, nepriklausomai nuo jų gamintojo. Tokių plokščių, kuriuose surinkti nelabai kokybiški arba moraliai pasenę komponentai, turi kiekvienas gamintojas.
     
    Paprasčiausias pavyzdys Gigabyte GA-78LMT-S2P - net paprastas žvilgsnis gali daug pasakyti, nekalbant jau apie galimybę pažvelgti giliau. Gigabyte GA-78LMT-S2P pagrindas - senas mikroschemų rinkinys 760G. Joje USB 3.0 ir SATA 3.0 palaikymu net nekvepia. Tokių plokščių galima rasti kiekvieno gamintojo krepšelyje, taigi nesusigundykite žema jų kaina.
     
    Pagrindinę plokštę renkamės po to, kai apsisprendėme dėl procesoriaus pasirinkimo, nes ji turi turėti lizdą tinkantį pasirinktam procesoriui.
     
    Naujos kartos Intel Haswell procesoriui tai bus lizdas Socket 1150. Toliau renkamės mikroschemų rinkinį, nuo kurio priklausys kompiuterio funkcinės galimybės.
     
    Mažiausią funkcionalumą turi mikroschemų rinkinį Intel H81 turinčios pagrindinės plokštės - 2 SATA 3.0 lizdai, 2 USB 3.0, 2 DIMM lizdai atminčiai ir 6 PCI Express linijos.
     
    Aukštesnio lygio sistemai naudojamas mikroschemų rinkinys B85. Jei galvojate apie sistemos atnaujinimą ateityje ir savo kompiuterio virsmą į galingą žaidybinį, renkamės plokštę su Z87.
     
    Renkantis pagrindines plokštes su AMD sistemai atkreipkime dėmesį į plokštes su AM3+ lizdu. Čia iš karto ignoruojame bet kokius pasiūlymus su AMD 760G mikroschemų rinkiniu ir renkamės AMD 970. Jei jūs renkate kompiuterį su AMD Athlon X4 750K, kuriam reikės FM2 lizdo jums reikės pagrindinės plokštės AMD A75 ar A85 mikroschemų rinkiniais. Tiesa šiuo atveju vis tik siūlau atkreipti dėmesi į plokštes su FM2+ lizdu.
     
    Atmintis
     
    Rinkdamiesi atmintį nekreipkite dėmesio į firmos ženklą, čia svarbesnės jos charakteristikos. DDR3 1333-1600 dažnių darbinei atminčiai standartinis atminties laiko paskirstymas (timing) CL9, geresnės kokybiškesnėms atminties mikroschemomis jis siekia CL8, išskirtiniu atveju CL7.
     
    Atminties pasirinkimas taip pas susijęs su pasirinktu procesoriumi, nes procesoriuje integruotas atminties valdiklis apsprendžia su kokia maksimalaus greičio atmintimi jis veikia. Jei procesoriaus veikia su 1333MHz maksimalaus dažnio atmintimi, tai 1600MHz dažnio atmintis jokių geresnių rezultatų neduos. Tiesa, yra viena išimtis, jei vėliau norėsite modernizuoti sistemą, tada vis tik vertėtų dėti aukštesnio darbinio dažnio atmintį.
     
    Siekiant optimalaus atminties darbo, pageidautinas dviejų kanalų rėžimas. Tam reikia porinio atminties modulių skaičiaus. Tačiau pradžiai siūlau apsistoti ties vienu 4Gb moduliu, vėliau pridedant dar vieną ir taip pasiekiant optimalius 8Gb.
     
    Vaizdo plokštė
     
    Pigi vaizdo plokštė ir žaidybinis kompiuteris, tai du nesuderinami dalykai. Labai dažnai, norint galingesnio procesoriaus ir kaip eglutės girliandos blykčiojančio kompiuterio, pamirštama, kad žaidybiniam kompiuteriui labai svarbus komponentas vaizdo plokštė. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad vaizdo plokštė dažnai bus brangesnė nei procesorius.
     
    Nebrangaus kompiuterio greitaveika labai priklauso nuo geros vaizdo plokštės, nes būtent ji bus atsakinga už tai, ar bus galima komfortiškai žaisti įvairius žaidimus.
     
    Pati silpniausia vaizdo plokštė, kurią rekomenduočiau dėti į žaidybinį kompiuterį tai Radeon HD7750, toliau eitų Geforce GTX650 ir šiek tiek galingesnė Radeon7770. Rinkdamiesi vaizdo plokštę taip pat daugiau kreipkite dėmesį ne į firmos ženklą, o į jos technines charakteristikas ir gerą aušinimą.
     
    Kietas diskas
     
    Rinkdamiesi kietą diską rinkitės ne vien pagal kainą. O ir kainą siekite su talpa. Ekonominiu požiūriu naudingiau pirkti 1000GB diską, nei 500GB. Taip pat pageidautinos tokios charakteristikos kaip SATA 3.0, 7200 aps./min, ne mažesnis nei 16MB buferis.
     
    Korpusas ir maitinimo blokas
     
    Finansiniu požiūriu tai labai sudėtingas klausimas. Ir ką rinktis? Korpusą su maitinimo bloku ar visą tą patį atskirai. Kadangi nebrangiam žaidybiniam kompiuteriui reikia apie 400-500W ir tai yra daugiau nei jam reikia, tačiau dažnai ant maitinimo blokų rašomi skaičiai ne visada sutampa su realiais. Tai ypač pastebima pigesniuose korpusuose su maitinimo blokais. Pasitaiko, kad po 500W galingumu slepiasi tik 300 realių vatų.
     
    Korpusą verta rinktis ATX formato. Kadangi pagrindinė plokštė gali būti ir mATX tai korpusas gali pergyventi ne vieną modernizaciją. Taip pat nepamirškite apie gerą korpuso ventiliaciją.
    Preliminari nebrangaus žaidybinio kompiuterio konfiguracija:
     
    Komponentas Modelis Kaina Lt
    Procesorius Intel Pentium G3220 3.00GHz 170
    Pagrindinė plokštė ASRock B85 PRO4 211
    Procesorius AMD Athlon II X2 250 114
    Aušintuvas Xilence AM3 20
    Pagrindinė plokštė ASUS M5A97 LE 201
    Procesorius AMD Athlon II X4 750K 3.4 GHz 225
    Pagrindinė plokštė ASROCK FM2A88M EXTREME4+ 187
    Atmintis DDR3 Kingston HyperX blu 4GB 1600MHz CL9 116
    Video MSI GeForce GTX 650 300
    Kietas diskas WD Blue 3.5'' 1TB SATA3 174
    Korpusas Aerocool GT Advance 111
    Maitinimo blokas PSU Xilence ATX 2.3, RedWing 420W 97

    Taigi gauname preliminarią 1133 Lt-1210 Lt kainą. Ar reikės DVD sprendžiate patys, jis kainą padidins mažiausiai 45Lt.
    Na o pabaigai testo rezultatai, iš kurių matyti, kad su gera vaizdo plokšte, net silpnas procesorius ne visada žymiai nusileidžia stipresniam.

    Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su daugumos nuomone, Straipsnis taip pat patalpintas mano svetainėje.
  13. Patinka
    andriux77 sureagavo į pavis Pigiausios internetinės parduotuvės   
    Sveiki, kaip jums tinydeal kokybė, nepavedė?
    Mano atvejis: 1 užsakymas: Iš 10 kolonėlių idealiai veikė tik 4, visos kitos neveikia, cirškia, net grojant mažu garsu, beveik pas visus usb reikia klibinti kol susilies kontaktai ir pradės krauti.
    2 užsakymas: užsakiau 2 VGA adapterius (maniau kad vienas neveiks, apsidraust norėjau), akurat nei vienas neveikė. Led laikrodis 1/2; skačiuotuvai 5/7; Grandinėlė kaklui sulankstyta nepataisomai, laikrodis "baba" ; Ausinės 0/2.
    Visas smagumas prasidėjo tada, kai prekes gavo klientai..
    Ką manot? gal susidūrėt? Ką patartumėt?
    Nes teko užbaigti šį savo mini bizniuka, bet su malonumu jį atgaivinčiau.
     
    Tai va ką tik prisiminiau koks supykęs buvau, tad nusprendžiau dar jiems parašyti, čia katik (nepykit dėl prastos anglų kalbos, nesinaudojau vertėju):
    Dear Customer,
    Welcome to our on-line shop. To help us serve you faster and better, please provide some information before chatting. Thanks for your patience and understanding. You are now chatting with 'George'
     
    George: hi
     
    Pavel: Hi, i don't understand why i am always getting broken products from you. For example i have bought 10 pieces of this speakers http://www.tinydeal.com/mini-hamburger-shaped-35mm-jack-speaker-with-key-chain-p-56113.html
     
    Pavel: And only four of them are working good
     
    Pavel: others are with broken
     
    George: We accept paypal first.If you can’t pay in paypal , we accept Western Union, Yandex money, Webmoney, QIWI, RBK money,Ebanx, Visa/Master/Jcb credit card.
     
    George: You can check the FAQ for details:
     
    George: http://help.tinydeal.com/faq/detail/69
     
    George: May I ask for your order number for checking please? Thank you.
     
    George: May I ask for your order number for checking please? Thank you.
     
    Pavel: Others are with broken usb or not working, imagine how i am feeling when my clients waiting for 30 days getting and broken product
     
    Pavel: yeas, wait a minute
     
    George: ok
     
    Pavel: 5470028568760001072128
     
    Pavel: in this order Led watch, earphones and thermometre andnecklace was broken
     
    George: May I ask for the item model or the link of the item for checking?
     
    Pavel: yes, also i forget to say about watch it was also broken. Wait
     
    Pavel: Now you will get links for broken items i have got
     
    Pavel: http://www.tinydeal.com/unique-style-quartz-watch-for-lady-white-p-15465.html
     
    Pavel: http://www.tinydeal.com/rose-style-necklace-earrings-bridal-rhinestones-jewel-p-45515.html
     
    Pavel: http://www.tinydeal.com/cute-baby-thermometer-p-5588.html
     
    Pavel: http://www.tinydeal.com/red-led-digital-bangle-watch-for-male-female-white-p-18808.html
     
    Pavel: http://www.tinydeal.com/35mm-in-ear-stereo-earphones-earpieces-for-cell-phones-p-95274.html
     
    Pavel: This make me feel "very happy" when i have ordered two because i knew tha one can be broken, but i am so "lucky" because both of them was broken: http://www.tinydeal.com/male-dvi-d-dual-link-to-female-vga-adapter-converter-p-41371.html
     
    George: could you please send us some pictures ?
     
    Pavel: I am afraid that i must leave my bussiness..
     
    Pavel: what pictures do you want?
     
    Pavel: i also need to send you pictures of items that you have send me? why?
     
    George: We are terribly sorry to learn that the item was broken; it may be damaged on the way as it is a long distance and it is the fragile item.
     
    George: It is the policy of DOA (Dead on Arrival) Item: http://faq.tinydeal.com/Default/Faq_Info/495
     
    George: 1, Please send a picture of the custom declaration form on the parcel and the opposite side to us, so we will know the weight of package and the package details. Photos of the front and back of the TD packaging envelope or box (http://downloads.tinydeal.com/packaging.jpg)
     
    George: The photos of the PO number of the item (http://downloads.tinydeal.com/PO-number.jpg)
     
    George: 2 Please send a picture of the model and PO number that we mark on the item, if it is packed by the box; it is beside the box. The photos of the PO number of the item (http://downloads.tinydeal.com/PO-number.jpg)
     
    George: Please login your TD account, enter http://help.tinydeal.com/contact-us
     
    George: Choose the email type: Broken or Defective items received
     
    George: Then upload all the images and sent the message to us
     
    George: Your cooperation will be highly appreciated, thus we can contact our delivery department to find the cause of the incident easily to ensure the item packed well in future.
     
    George: Do the item’s other functions work fine? If the items really can’t work, please don't worry, we are sure to solve the trouble to make your satisfaction.
     
    George: Your early reply will be much appreciated,
     
    George: Again, please accept our sincere apologies!
     
    Pavel: I bought this many months ago. And i dont have any of those packages. So now i understand that my complaint is just waste of time. Sorry for disturbing you. Maby next time i will send you photos and you will solve this problem. But also i want to ask you how i can get quality that i need, i mean i want to get packages wich does not break during the travel and are always checked before sending from you.
     
    George: please send us pictures
     
    Pavel: I cant because i already threw the package many months ago.
     
    Pavel: But also i want to ask you how i can get quality that i need, i mean i want to get packages wich does not break during the travel and are always checked before sending from you.
     
    George: ok
     
    Pavel: Speakers does not damaged on the way as it is a long distance and it is the fragile item, they were produced by faults.
     
    Pavel: Godbye, i think next time i will better choose ebay sellers.
     
    George: bye
     
    George: Thanks for your support to our website.In order to improve our customer satisfaction. Could you please click CLOSE on the top right corner to evaluate our service. Have a nice day!
     
    Pavel: no
     
    Pavel: i am copying this chat and shareing with whole world now
     
    George: please send us pictures for checking first
     
    George: then we can solve your problem
     
    Pavel: You should train employees to quality by raising their salaries
     
     
  14. Patinka
    andriux77 sureagavo į VinylRecords Nuo sausio kartu.lt stabdo veiklą   
    su musu pasiulymu rode kad nupirko 3**
    o buvo tik 60 keli :D
  15. Patinka
    andriux77 sureagavo į knoppkius Skelbimų tinklapių reitingas 2014   
    2014 metų pabaiga – puikus metas nuveiktiems darbams apžvelgti. Vienas iš tokių darbų – jau antrus metus iš eilės sudaromo nemokamų skelbimų tinklapių reitingo paskelbimas bei trumpas rezultatų aptarimas (o gal išsirutulios ir išsamesnė diskusija kaip ir praėjusiais metais?).
     
    Primenu, jog šis reitingas sudaromas siekiant lietuviškų skelbimų rinkoje įvesti kaip įmanoma daugiau aiškumo. Reitingas turėtų būti naudingas ne tik reitinguojamų tinklapių savininkams (vos trumpam užmetus akį į rezultatų lentelę bus aišku, kur reikėtų pasitempti), bet visų pirma skelbimų tinklapiais besinaudojantiems internautams – žmonėms, kurie parduoda, perka, nuomoja daiktus, reklamuoja savo paslaugas ir t.t.
     
    Internetas, kaip žinia, itin dinamiška erdvė, pasikeitimus čia galima stebėti nors ir kasdien. Antra vertus, sudarant skelbimų tinklapių reitingą parinkti tokie rodikliai, kurie keičiasi ne taip jau dažnai, be to, bet kurį iš rodiklių paprasta patikrinti (informacija prienama viešai).
     
    Šiais metais tokių rodiklių – 14, reitinguojamų tinklapių – 40, taigi, duomenų lentelėje rodiklių iš viso – net 560. Pamenantys praėjusių metų reitingą tikriausiai iš karto pastebėjo, jog rodiklių, pagal kuriuos ir sudaromas reitingas, šį kartą daugiau. Yra pasikeitimų ir rodiklių verčių lentelėje. Trumpai apie juos:
     


     
    Indeksuotų puslapių skaičius (Maksimalus Balų Skaičius: 14). Šis kriterijus bei jo Maksimalus Balų Skaičius (toliau – MBS) nesikeitė. Vertinimo metodas – daugiausiai indeksuotų puslapių turintis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    Į tinklapį vedančios išorinės nuorodos (MBS: 14). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – daugiausiai į tinklapį vedančių išorinių nuorodų turintis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    Tinklapio domeno autoritetas (MBS: 14). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – aukščiausią autoriteto rodiklį turintis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    Alexa reitingas (MBS: 12). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – aukščiausią Alexa reitingą turintis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    Tinklapio atvertimo greitis (MBS: 11). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – greičiausiai veikiantis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    PageSpeed įvertinimas (MBS: 6). Šio kriterijaus MBS sumažintas, nes atsirado naujas rodiklis – greitaveikos vertinimas mobiliems įrenginiams. Vertinimo metodas – visi tinklapiai gauna 10% nuo pademonstruoto PageSpeed rezultato (maksimalus PageSpeed įvertinimas – 100).
    PageSpeed mobiliems įvertinimas (MBS: 4). Naujas kriterijus. Vertinimo metodas analogiškas „PageSpeed įvertinimui“.
    PageRank rodiklis (MBS: 1). Dešimt kartų sumažintas MBS. PageRank – vis rečiau atnaujinamas rodiklis, į kurį, labai nesuklysiu taip parašydamas, beveik niekas nebekreipia dėmesio. Tikėtina, jog kitų metų skelbimų tinklapių reitinge šio rodiklio nebeliks visai, nes jo ketina atsisakyti (jau atsisakė?) ir jo kūrėja Google. Vertinimo metodas – visi tinklapiai gauna 100% MBS nuo pademonstruoto PageRank rezultato.
    Tinklapio Facebook „patinka“ paspaudimai (MBS: 7). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – daugiausiai „patinka“ turintis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    Tinklapio Google Plus +1 paspaudimai (MBS: 6). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – daugiausiai „+1“ turintis tinklapis gauna 100% MBS, visi likusieji – procentinę MBS išraišką pagal savo pademonstruotą rezultatą nuo lyderio rodiklio.
    Įkyrios, klaidinančios reklamos (MBS: 1,5). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – jeigu įkyrių reklamų tinklapyje nėra – +1,5 balų į bendrą taškų kraitį.
    Mokamos paslaugos (MBS: 0,5). Šis kriterijus bei jo MBS nesikeitė. Vertinimo metodas – nėra mokamų paslaugų – plius 0,5 balo.
    Mobili versija (MBS: 5). Naujas kriterijus. Vertinimo metodas – mobiliems įrenginiams pritaikyti tinklapiai gauna 5 balus.
    Lankytojų duomenų apsauga – SSL (MBS: 4). Naujas kriterijus. Vertinimo metodas – Lankytojų duomenų apsauga pasirūpinę tinklapiai gauna 4 balus.

     
    Sudėję visų rodiklių MBS turėtumėte gauti 100 balų, t.y. lygiai tiek, kiek ir praėjusiais metais. Kaip matyti iš rodiklių, vis didesnis dėmesys skiriamas mobiliems įrenginiams. Tikriausiai neprieštarausite, jog būtent 2014 metus galima vadinti „lūžio“ metais – vis didesnė dalis žmonių internete naršo naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais.
     
    Na, o dabar – prie rezultatų. Kaip ir praėjusiais metais, pradedu nuo bendro rezultato paskelbimo:
     

    http://www.pajamos.lt/images/reitingas/2014/skelbim%C5%B3_reitingas_bendra_ta%C5%A1k%C5%B3_suma.png

     
    Pirmos šešios vietos (skliaustuose – vieta praėjusių metų reitinge):
     


     
    skelbimai.lt (1)
    alio.lt (2)
    parduoduperku.lt* (3)
    skelbkime.lt (6)
    rinka.lt (5)
    skelbiu.info (13)

     
    Visas staipsnis.
     
    Komentarai?
  16. Patinka
    andriux77 sureagavo į daryZ Sąrašas tinklalapių, siūlančių nemokamą išsilavinimą   
    Atnaujinta: 2021 Kovo 21
     
     
    Alison
    https://www.alison.com/
     
    IT, Verslo ir verslumo įgūdžiai, Finansai ir ekonomika, Sveikata ir saugumas, Asmeninis tobulėjimas, Užsienio kalbos, Diplominiai kursai (Verslas, Programavimas, Multimedia, Marketingas, Statistikos, Web dizainas, Tikslieji mokslai, kita).
     
     
    Coursera
    https://www.coursera.org/
     
    IT, Dizainas, Verslas ir vadyba, Ekonomika ir finansai, Teisė, Sistemos ir saugumas, Dailė ir menai, Media, Biologija ir gamtos mokslai, Inžinerija, Maistas ir mityba, Sveikata ir visuomenė, Humanitariniai mokslai, Tikslieji mokslai, Medicina, Socialiniai mokslai, kita.
     
     
    edX
    https://www.edx.org/
     
    IT, Verslas ir vadyba, Statistikos ir duomenų analizavimas, Teisė, Energetika, Inžinerija, Mityba, Sveikata, Istorija, Humanitariniai mokslai, Tikslieji mokslai, Medicina, Filosofija, kita.
     
     
    Udacity
    https://www.udacity.com/
     
    IT, Verslas, Matematika, Fizika, Psichologija.
     
     
    Saylor
    https://www.saylor.org/
     
    IT, Verslo administravimas, Ekonomika, Karjeros pažanga, Susisiekimas, Dailės istorija, Gamtos mokslai, Tikslieji mokslai, Anglų kalba, Darbo paieškos įgūdžiai, Filosofija, Politika, kita.
     
     
    OpenLearning
    https://www.openlearning.com/
     
    IT, Web dizainas, Marketingas, Verslumas, Sporto analizavimas, Chemija, Wordpress pagrindai, kita.
     
     
    University of the People
    https://www.uopeople.edu/
     
    IT, Verslo administravimas, Dailė, Tikslieji mokslai, Psichologija, kita.
     
     
    Khan Academy
    https://www.khanacademy.org/
     
    IT, Ekonomika, Tikslieji mokslai, Humanitariniai mokslai, kita.
     
     
    Open Culture
    https://www.openculture.com/freeonlinecourses
     
    IT, Dizainas, Media, Ekonomika, Teisė, Gamtos mokslai, Tikslieji mokslai, Inžinerija, Užsienio kalbos, kita.
     
     
    Codecademy
    https://www.codecademy.com/
     
    Programavimas - Web pagrindai, Javascript, PHP, Python, Ruby, kita.
     
     
    __________
     
    Žinai gerą tinklalapį?
    Dalinkis šioje temoje!
  17. Patinka
    andriux77 sureagavo į bobo Patarimai galvojantiems apie uzdarbi Anglijoje   
    ten kazkur netoli amazon didziuliai sandeliai randasi, bandyk ten pickeriu, manau vienas is geresniu variantu pradziai.
    dar yra pmp recruitment,ten galimybe didele yra,jei neims is karto sedek nuo ryto iki vakaro pas juos ten nors ir sakys kad nieko neturi vistiek galu gale pasius dirbt,taip vienas mano pazystamas buvo padares ten, sekmes :)
  18. Patinka
    andriux77 sureagavo į Mykolas Patarimai galvojantiems apie uzdarbi Anglijoje   
    Ir nepamiršk prikurti apie darbo patirtį. Darbdaviai/agentūros, jeigu praeisi interview paprašys darbdavių kontaktų, ir dažniausiai tiesiog parašys emailu. Visos gmail/yahoo pašto dėžutės tinka. Tai pats jiems ir atrašai :)
  19. Patinka
    andriux77 sureagavo į Mykolas Patarimai galvojantiems apie uzdarbi Anglijoje   
    Nepatikėsi, bet pašnekėjęs su tais pačiais žmonėmis po kelių mėnesių, gausi lygiai tokį patį atsakymą.
     
    Mano patarimas, jeigu su anglų kalba viskas OK - naudokis internetu. Pvz http://www.reed.co.uk/jobs/peterborough
     
    969 darbai. Nuo nekvalifikuotų, iki reikalaujančių tam tikrų žinių. Susikuri pradinę CV anglų kalba. Kiekvienai darbo vietai žiūri reikalavimus ir pagal tai perdarai pradinę CV. Aš turiu omenyje, jeigu darbinsies kokiu customer support'u, tai ir rašyk, kad tris metus esi dirbęs kokioje nors "Pabradė and CO" įmonėje Lietuvoje customer support officer. Dar vienerius metus dirbai UAB "Mažeikių kebabai" pardavėju ir panašiai. Išvardink, ką veikiai taip, kad atitiktų darbdavio reikalavimus, tik kitais žodžiais. Ir taip kiekvienai darbo vietai. Užims daug laiko, tačiau šansai bus tikrai dideli, kad bent jau phone interview gausi. ;) Beje, susikūręs pradinį CV (arba pirmąjį CV kokiai nors pozicijai), kreipkis pagalbos į mūsų forumo narį Mindaugą, jis peržiūrėjęs nurodys galimus netikslumus/klaidas.
     
    Sekmės.
  20. Patinka
    andriux77 sureagavo į Arvydas Gyvenimas Vokietijoje   
    Pirmą kartą Vokietijoje pabuvojau tik gerą pusmetį (praktikos reikalais), vėliau visokiuose seminaruose, konferencijose, parodose teko pabuvoti, tai dar kažkur apie menesį gausis. Kadangi iš savos kišenės nieko nemokėjau, negaliu pasigirti itin didele patirtimi išgyvenimo ar darbo srityje :)
     
    Tiesiog ten nerašytas minimumas apie 1100 eurų, jei gauni mažiau esi praktiškai skurdžius arba tinginys :D Maisto kainos nesikandžioja, panašiai kaip ir lietuvoje, drabužiai netgi pigiau.
     
    Gyvenau studentų bendrabutyje, kurio sąskaitas apmokėjo, mus pasikvietę vokiečiai, kambariai tvarkingi (ateina valytoja rytais apie 10 val.), patiems rūpintis maistu nereikėjo, nes davė kažkokias studento korteles, su kuriomis buvo pusryčiai, pietūs ir vakarienė nemokama :) Tad viską ką buvom užtaupę išleidavome .... na patys suprantat kam :)
     

     
    Kavinėse maistas nėra labai pigus, bet galima rasti Jugoslavų ar kitų rytų europos išeivių kavinių, jose viskas gerokai pigiau. Iš pat pradžių stebindavo porcijos, nes pas mus kavinėje yra normalu užsisakyti sriubos, karštą ir kažką desertui. Vokietijoje, jei užsisakai sriubos, tai atneša puse "kibiro", jei karštą patiekalą, tai pilna lėkštę iki pat kraštų. Suvalgius viską (kaip tikras lietuvis gi nepaliksi) nelabai norisi nei deserto, nei alaus :)
     
    Išpradžių užsisakinėjome "Vokišką virtuvę", bet perėjome prie mums labiau įprastos rytų europietiškos...
     

     

     
    Labai neįprastas lietuviui dalykas studentų bendrabučio virtuvėje atrasti daug alaus ir vyno, už kurį susimoki pagal sąžinę :) Turėjome nemažai atlikusių pinigų, tad kaip pritrūkdavome (Parduotuvėje gėrimai gerokai pigiau) mokėdavome kaip priklauso.

     

     

     
    Dar patikdavo geriamo vandens akcijos :) Kai vandens butelyje kaina būdavo mažesnė, nei paties priduoto butelio - taip net uždirbdavome kelesdešimt centų nuo pakuotės :D Savaitgaliais prie prekybcentrių nusitiesdavo eilės vokietukų su didelėmis tašėmis prikrautomis plastmasinių butelių :ph34r:
     
    Dar buvo faina, kai pirmadieniais benzinas kainuodavo gerokai pigiau :)
     
    čia pasidariau sąrašiuką kas patinka ir kas nepatinka toje šalyje:
  21. Patinka
    andriux77 sureagavo į Soldier Patarimai galvojantiems apie uzdarbi Anglijoje   
    Matau, kad ir сia zmonems tai aktualu, kai kas jau buvo isvaziaves, kai kas tik galvoja apie tai. Vieni giria, kiti veikia :-)
     
    O mane pagavo ikvepimas, tai parasysiu, kiek imanoma objektyviai subjektyvu straipsni ir pabandysiu isamiai patarti veinoje vietoje visiems dabar besidomintiems ir tiem, kas ateityje uzsuks ;-)
     
    Kalbesiu apie Anglija, nes: 1. i ja lengviausia nuvaziuoti (nepalyginsi su JAV). 2. vieni geriausiu atlyginimu Europoje (geriau uz Ispanija ir pan). 3. Turiu patirties pakankamai, todel kalbesiu faktais :-)
     
    Kalbeti nei kategoriskai uz nei pries tikrai negalima. Kaip pasiseks ar nepasiseks priklauso nuo konkretaus zmogaus, jo proto, gabumu, ambiciju ir t.t.
     
    Mano manymu blogiausia kaip gali susiklostyti - dirbsit nemiela darba, uzdirbsit minimuma ir gyvensit nepatogiai :-) Nekalbu apie variantus, kad nuvaziuoja totalus nevykeliai - nesugeba NIEKO dirbti, nemoka ir nesimoko kalbos, pesimistai visokie... tai ir prasiskolina ir apsivogia ar isvsi i kalejima pakliuna... na bet as skaitau, kad sio forumo publika nera jau tokia tataliai nevykusi, tad sito scenarijaus jums netaikau ;-)
     
    Normalu butu manau, kad jei ne super duper specialistas ar aferistas nuvaziuoja padirbti paprasta darba, tai nomaliausia butu ieskoti statybose pagalbinio, pardavejo kokioj parduotuveje, degalines operatoriaus ar sandelio darbuotojo darbo ;-)
    Tokiu darbu PILNA, bet tik jei kalba eina, kad pats zmogus stengiasi :-) nekalbu apie tautiecius su totalai ida, laukti kol kiti uz juos viska padarys, ant lekstutes atnes :twisted:
     
    Optimalu butu, kad bent basic anglu kalba (mokykliniu lygiu) zinotumet ir suderintumet su kazkuo, kad Jus pasitiks ir bent kelioms dienom priglaus :-) Tuomet beliks per savaite susirasti kur nuomuotis gyv. plota, skaityti laikrascius, skambineti, tartis ir gauti darba. Savaites normaliam zmogui pakanka.
     
    Didziausia klaida, kuria daro naujai vaziuojantys - galvoti "aj va, atvaziavau pas petra, pasitiko, priglaude, maisto, pinigu dar turiu is LT, taj ###### cia man stenktis... pasedesiu savaite, dvi "ant sprando", apsiziuresiu svetimoej aplinkoje, va tada BUTINAI ieskosiu..." :D Ne... bad idea... tokie ir dvi ir tris sav pasedi, tada baigaisi pinigai, tada issigasta, soka i panika ir nesamoniu prisidaro... :evil: Arba pasiryztat ir nuvaziave nuo pirmso dienso AKTYVIAI stengiates PATYS susirasti darba arba geria usedekit namie... darbo ieskoma internete, laikrasciuose, skelbimuose parduotuviu languose ir pan.
     
    Niekam nepatariu susideti su JOKIOMIS agenturomis :twisted: Jos skirtos mulkinti tik TOTALIEMS idiotams... ###### ###### nesuprantu... kisa zmones po 2000-3000 Lietuvoje, na nuveza ten juos, imeta i koki bendrabuti su dar 8 tokiais pat nabagais, geriausiu atveju ikisa dirbti i factory - t.y. vaisiu, mesos, dar kokiu nesamoniu rusiavimo, pakavimo cechai :twisted: Va tai yra juodas darbas UK :) Pachalian ten nabagai tautieciai uz 3 negrus, gauna totalu minimuma (4+ svaro/val) is kurio dar agentura nusuka dali... niekas netvarko jokiu popieriu, nepadeda, uja darbe idiotai supervaizeriai... krc sumoje lenkia zmones kupras 10-12 val ir gauna i savaite 170 svaru :-D is kuriu isledzia 40-50 skylei, vadinamai "namais" ir dar tiek pat sh maistui... Ir atrodo kad nemazai sutaupo :-) Bet po 2-3 men tosk gyvenimas pribaigia ir... prageria viska ;-)
     
    Jei jau taip norit i factory - vaziuokit patys, islipsit, pagyvensit kazkur kazkaip, pasimaitinsit savaite ir jei stengsites -tikrai patys gausit ta sh darba nesunkiai :-) ir tada jokai fcuk`ing agenturai nebusit sukise 3000 ir veliau nereiks % moket nuo ir taip vargano atlyginimo ;-)
     
    Na o jei realiai ne sudarankis zmogsu yra, tai eis dirbti i baltesni darba - statybas, apsauga ar pardaveju. Taip taip - statybas UK priskiriu prie baltesniu darbu, nes taip ir yra ;-) Net nelyginkit, jei turit lietuviskos, blogos, statybu patirties! Ten - labiau panasu i Discovery laidas apie statybas - saunsu zmones, gera technika, saugi darbo aplinka, nepersunkus darbas ir t.t. Niekas ten Jusu nevers zudytis tampant ka virs jegu ir t.t. Statybose dirbama tik 6-8 val, is ju dar pora galima "numuilinti" nesunkiai :-) Uzdirbama 250-350 svaru nesunkiai (cia basic darbai - leiboriai, groundworkeriai, hodziai), veliau, tarkim antrais ar treciais metais nuvaziavus jau galit tiketis 300-500 ;-) O jei sedesit factory ar parduotuveje - taj ir po 3 metu gaust ta pati - iki 200 :-D
     
    Na bet tobulejimui reikai pastangu - turit rasti laiko, noro ir galimybiu tvarkyti ivairius popierius per valdiskas istaigas - kaip minimum per pirmus 3-6 men PRIVALOTE gauti UK socialinio draudimo kortele (NI vadinamas), atsidaryti banko saskaita, deklaruotis gyvenamaja vieta, gauti dar kelias korteles (jei kalab apie statybas ar apsauga)! Kai visa ta jau turi - naturalu, kad "migruoji" i geresni darba ;-) O toliau - su lyg menesiais ir metais toje pacioje profesijoje kyla patirtis = kyla atlyginimas. 3-4 metai ir geras statybininkas uzdirba 2000-4000 ir daugiau svaru per men!
     
    Toliau apie islaidas. Gyvenamasis plotas jums kainuso priklausomai nuo dvieju faktoriu - kur ir kokios kokybes :-) Jei kur londono ar kito miesto centre taj uz belekokia skyle mokesit 30-50 svaru per savaite ir dar gyvensit po 2-3 kambary / 4-8 bute(name). Jei toliau nuo centro ar isvsi kaimo vietovese - ir gyvenimo salygso geresnes ir pigiau, tik kad vazineti reikia, bet tai daznai neproblema - susisiekimas UK patogsu ir nebrangus. Na o jei norite gyventi GERAI - tai su statybininko alga irgi "ikandama" :-) Mes pvz nuomuojam vila - 6 kambariai, didziulis salonas, virtuve, 2 vonios ir... baseinas kieme :-) Na bet ir mokam... 10000 lt per men 8)
     
    Toliau - maistas. Tas nebrangus Anglijoje, tik kad ne stebuklas ryskiai :-) Is pradziu bus sunku priprasti prei kai kuriu skoniu, veliau pabos tie "sintetiniai" pusfabrikaciai ir pan :-) Na bet bent jau Londone ir kituose stambesniuose taskuose jau neproblema gauti lietuvisku koldunu ir svyturio alaus bent kartais pasilepinimui ;-) O siaip zmones girdejau su 30-50 svaru per sav badu nenumirsta :-) Bet kalbant apie pilnavert raciona ir geresni maista - reikia ~50-70 svaru ;-)
     
    Keliones, kaip minejau nera brangios - nusipirksit wekkly ticket dazniausiai uz 10-20 svaru ir vazinesit kur reikai ir kiek reikia ;-)
     
    Telefonui, nepliurpiant aisku po 3 val kasdien su Lietuva, pakanka 5-10 svaru. Pasiskambinsit ir darbo reikalais, ir su draugais vietoje ir kelis kart per savaite su namiskiais lietuvoje ;-)
     
    O visa kita - laisvalaikis - turiningesnis ir su ten gaunama alga daznai atrodo kad pigiasnis nei LT. Pvz nusipirkus metini abonimenta galima uz 10 svaru menesi vaikscioti i kina arba uz 5 svarus isinuomuoti savaitei 5 DVD filmus :-) Aus tik kad ten lievas, bet po menesio kokio iprantama :-)
     
    Kas dar?? Blyn galeciau enciklopedija prirasyti :-) Na bet ir man mintys sokineja ir jums pabos skaityti ;-) Jei ka konkreciai - paklausit. Tik neklauskit "kaip man bus... kaip man gauti darba..." ir pan :-D Uz Jus as nieko negaliu garantuoti, spresti ar patarti!
  22. Patinka
    andriux77 sureagavo į washkys Atsiliepimai, nuomones del varle.lt el. parduotuves   
    Jei tik yra galimybe pasirinkti kitą pardavėją siūlyčiau taip ir pasielgti.. Nors pats dideliais kiekiais įrangos nepirkau, tačiau užteko net mažų dalykų kad atbaidytų nuo savo parduotuvių..
     
    Buvo pirktas Corsair vengeance usb 16gb usb 3.0 raktas, panaudotas dvi savaites parėjo, atiduotas į garantinį prabuvo virš mėnesio. Gautas vėl pradirbo dvi savaites, vėl sugedęs garantiniam sugebėjo mėnesį prabūti. Kol vienas raktas buvo garantiniam nusipirkau kitą, kad būtų galimybė bent su vienu iš jų dirbti. Kitas raktas taip pat per mėnesį sugedo du kartus, tiesa po to jie man guli stalčiuje, nes varlė atsisako išsiūsti į garantinį, pinigų taip pat negražina, neva "mechaniškai pažeistas daiktas" o pinigų negražina nes "pažeista pakuotė"
     
    Pirktas objektyvas Nikkor 35mm f/1.8G, pats objektyvas buvo komplektuojamas su CPL filtru, tiesa nauja prekė parėjo jau su praplėštu lipduku, ir kaip pamačiau jau dėvėtu CPL filtru, lyg viskas butų refurbished.. Pats objektyvas pasitaikė defektuotas su kreivu focusu, o nunešus kad siūstų į garantinį priduotas, ir įdėmumo dėlei užeidavau pasižiūrėti kada išsiūs, tai ta Nikkor dėžutė ant jų lentynos su mano čekiu prastovėjo 6 savaites, ir paklausus kada bus sutvarkytas pasakė kad jau sutvarkė, ir atidavė tą patį objektyvą. Tiesa antrą kartą jau buvo imtasi griežtesnių priemonių ir tik paminėjus aukštesnes instancijas pinigai buvo gražinti..
     
    Nuo to karto nebekeliu kojos į jų parduotuves.. Geriau perku iš kitų atstovų ir dar mažesnėmis kainomis..
  23. Patinka
    andriux77 sureagavo į topsas varle.lt suktybės ir vartotojo teisių gynimo drama   
    Sveiki. :)
     
    Šiandien rašau čia, nes noriu papasakoti apie tai, kaip "sklandžiai" man ėjosi apsipirkimas www.varle.lt parduotuvėje ir tuo pačiu padėti šiai žinomai parduotuvei tapti dar žinomesnei, tik iš objektyvesnės pusės. Na o potencialūs pirkėjai galės objektyviau įvertinti, ar tikrai nėra geresnio varianto apsipirkti nei varle.lt. Turbūt jau supratote, kad viskas bus susiję su tuo, kaip sekėsi ginti savo, kaip vartotojo, teises. Bet iki to dar prieisime. Apie viską papasakosiu nuo pradžių.
     
    Ogi istorija prasidėjo nuo to, kad aš turėjau spręsti: Ar pirkti naują nešiojamą kompiuterį, ar tiesiog jį atnaujinti? Mano nešiojamas kompiuteris nėra toks jau senas - modelis yra Asus K52F. Ir visgi dirbo gan gerai visą tą laiką. Niekas jame praktiškai negedo. Procesorius irgi visai normalus - Intel i3 370M. Tiesiog toks kompiuteris, kuris galbūt galingiems žaidimams (pagrinde dėl vaizdo plokštės) ir netinka, bet darbui, mokymuisi, programavimui tokio kompiuterio tikrai užtenka. Tačiau buvo viena bėda - jame tebuvo 3 GB operatyviosios atminties. Kaip ir mažokai, kai tenka visą laiką laikyti įjungtą Skype, kelias naršykles ir dar kokią nors IDE, po to tekstų redaktorių. Toliau, stengdamasis atsakyti sau į šį klausimą, priėjau išvados, kad mano kompiuteriui nieko netrūko - išskyrus operatyviosios atminties. Todėl nusprendžiau nusipirkti 8 GB operatyviosios atminties (tiek mano nešiojamas kompiuteris gali daugiausia adresuoti) ir dar pasinaudoti juo bent dvejus ar trejus metus. Taip man išeitų žymiai pigiau nei pirkti naują kompiuterį. Taigi, į klausimą, ar pirkti naują laptop'ą, ar tiesiog jį atsinaujinti, po šiokios tokios analizės sau atsakiau.
     
    Kas toliau? O toliau jau sekė tinkamų RAM'ų paieškos. Taip jau yra, kad bet kokio RAM'o į laptop'ą neįmesi. O man būtent reikėjo DDR3-1066 SO-DIMM. Toks būtų idealus atvejis. Šiaip tiktų ir DDR3-1333 SO-DIMM (beje, dabar būtent su tokiais ir esu), tik procesorius išnaudotų tokio RAM'o galimybes 1066 lygyje. Tuomet dar nebuvau tikras, ar DDR3-1333, DDR3-1600 TIKRAI tiktų mano kompiuteriui, todėl visur, kur tik galėjau, stengiausi surasti būtent DDR3-1066 tipo RAM'us. Ir radau. Ir kurgi? Būtent, radau ten, apie ką dabar ir rašau visą šią ilgą istoriją: "nuostabiojoje" varle.lt. Štai jų siūlomas modelis - http://www.varle.lt/nesiojamu-kompiuteriu-atmintys-ram/nesiojamo-kompiuterio-atmintis-atmintis-kingston-4gb--181959.html. Argi nenuostabu? 4GB, DDR3-1066 ir dar SO-DIMM. Viskas, ko būtent ieškojau. Taigi, beliko tik užsakyti ir sulaukti savo prekės. O dar puikiau, jog parašyta, kad prekė bus pristatyta per 2-4 darbo dienas. Na argi gali būti geriau? Šiandien užsakysiu, o jau vėliausiai po keturių dienų gausiu prekę. Ech, ne rožėmis viskas klota... Pačioje pradžioje varle.lt ir SMS'us siuntinėjo, kad užsakymas gautas, po to siuntinėti pradėjo, kad vykdomas ir pan. Kaip puiku, kad apie viską jie dar ir informuoja! Iškart pasakysiu, kad užsakymą pateikiau 2012-10-21 (tai buvo sekmadienis), tad jau ketvirtadienį (t.y. 2012-10-25) turėjau gauti savo prekę tiesiai į namus, kadangi tai buvo ketvirta darbo diena. Na bet iki pat trečiadienio jokių žinių apie prekę. Taigi, aš jiems nusprendžiau parašyti ir tiesiog pasiklausti, ar 2012-10-25 galiu tikėtis prekės. Aš savo laišką parašiau 2012-10-24. Jo turinys buvo toks:
    http://img33.imageshack.us/img33/7456/uzsakymas.png
    O štai kitą dieną su manimi susisiekė vienas iš varle.lt atstovų - legendinis Lukas Kareckas. Ir iš jo sulaukiau šokiruojančio atsakymo:
    http://img515.imageshack.us/img515/3901/uzsakymas1.png
    Galvoju: "Oba, tai 2-4 dienos buvo pas juos melas?". Tad tiesiog nusprendžiau gan įžūliu tonu paklausti, kas čia per nesąmonė. Ir, kadangi viskas vyksta ne pagal jų nurodytą terminą, t.y. negaunu to, ko tikėjausi (o tikėjausi gauti Kingston 4 GB DDR3-1066 per 2-4 darbo dienas), pasiūliau derėtis dėl kainos, kadangi tokią situaciją galima jau traktuoti kaip kokybės neužtikrinimą. Taigi, parašiau Lukui Kareckui tokį atsakymą:
    http://imageshack.us/a/img818/9351/uzsakymas2.png
     
    Gan greitai (pagyrimas Lukui) sulaukiau iš jo atsakymo, kuris man pasirodė kartu ir juokingas, ir įžūlus:
    http://imageshack.us/a/img846/3962/uzsakymas4.png
     
    Tai va, prasidėjo jau visokios pasakos apie prekes ne jų parduotuvėje, naktinius sistemos naujinimus. Na tai po galais, jeigu prekė ne jūsų parduotuvėje, tai gal apie tai parašykite savo saite? Ai tiksliai, tik naktį veikia jūsų cronjob'as. O maniau, kad varle.lt programavo rimtesni programuotojai. Na galbūt labai daug atminties suvalgytų visų prekių naujinimas iškart, bet yra vienas dalykas. Visų prekių niekas nelanko. Kiekis kartų, kad kažkokia prekė bus aplankyta, yra visai nedidelis. Vadinasi, vos tik klientas užeina kažkokios prekės žiūrėti, jam ji turėtų būti atnaujinama automatiškai. Negi šitaip pagalvoti jiems buvo taip sudėtinga? Matyt, geriau jau jiems imti ir viską naujinti tik naktį, nors galbūt net tie naktiniai naujinimai būtų nebūtini, jeigu tik lankomos prekės būtų naujinamos, o naktiniai naujinimai atliekami prasivalymui. Tiesiog užtenka elementaraus programavimo ir šiokios tokios matematikos pritaikymo, kad vartotojai nebūtų mulkinami jų niekam tikusios sistemos. Na bet tas dar nieko. Juokingiausiai nuskambėjo pasiūlymas pirkti prekę už 157 Lt kartu su pristatymu (iš viso man prekė turėjo kainuoti 157.98 Lt). Oho kokia nuolaida už netikusį aptarnavimą - net 98 centai! Tiesiog įspūdinga. Na tikrai galėtų jie bent jau simboliškai nuleisti 5 Lt, o ne kažkokiais centais. Litu galų gale tegul nuleidžia ir tai jau atrodys solidžiau. O čia dabar atrodo jie kaip bomžai, bandantys nugriebti iš kliento kiekvieną varganą centą. Nežinau, bet su klientais reikia dirbti profesionaliau. Na bet galvoju, galbūt išeis susitarti. Tad pasiūliau nuleisti kainą iki 150 Lt:
    http://imageshack.us/a/img252/338/uzsakymas5.png
     
    Ir, mano nuostabai, sutiko jie (reiškia, jie gauna ganėtinai pigiai tas prekes ir užmeta nežmonišką antkainį):
    http://imageshack.us/a/img43/3799/uzsakymas6.png
     
    Na tiesiog puiku. Atrodo, varle.lt yra puiki parduotuvė, jeigu galima iki tokio lygio susitarti su jais. Tad jiems nurodžiau visas detales dėl susisiekimo su manimi. To laiško nerodysiu, nes jame yra mano asmeninių detalių, kurių viešinti nenorėčiau.
     
    Taigi, pradėjau laukti pirmadienio. Šiaip jau galėjau ir nebelaukti, atšaukti užsakymą, bet galbūt išties kažkokia klaida įsivėlė. Juk visi suklysta. Reikia vertinti lanksčiai, suteikti galimybę ištaisyti nesuspratimus. Taigi, atėjo pirmadienis. Ir jau labai tikėjausi gauti savo išsvajotąją prekę. Tad aš jiems parašiau (pripažįstu, gan įžūliai, bet tą "turėtų būti" supratau, jog bus, nes pagal viską jie turėjo užsakyti prekes ir gauti patvirtinimą, kada jas gaus, o pirmadienį tiesiog viską išpakuoti ir išsiuntinėti ar pranešti klientams):
    http://imageshack.us/a/img189/2678/uzsakymas7.png
     
    Atsakymo pirmadienį NESULAUKIAU. Na buvau kantrus ir parašiau jiems dar antradienį:
    http://imageshack.us/a/img819/3804/uzsakymas8.png
     
    Na bet panašu, jog prasidėjo mano pokalbiai ne su Luku Karecku, o su siena. Akivaizdu, jog žmogelis tyčia ar netyčia ignoravo viską, ką aš jam parašiau. Na tuomet nusprendžiau griebti jautį už ragų ir tiesiogiai su jais pasišnekėti. Numeris buvo, tad ėmiau ir paskambinau. O čia jau prasidėjo visos "linksmybės"...
     
    Pirmiausia lyg ir viskas gerai buvo. Prisiskambint išeina, pakelia. Bet, kai kalbi, tada prasideda tokie išsisukinėjimai: "Oi, mes čia turime krūvą prekių ir nieko nespėjame. Paskambink už 15 minučių ir bus aišku". Paskambinu už 20 minučių. Lukui prisiskambinti nepavyko, nes jis kažkodėl nekėlė (matyt, kavą gėrė - skanaus jam), tad skambinau tiesiog varle.lt numeriu. Na ir atsiliepė kažkokia maloni mergina ir iš jos išgirdau tą patį, tik su kitokiu terminu: "Nuuuuuuuu, paskambink už kokio gero pusvalandžio, nes esame užsivertę prekėmis". Na gerai, gal iš tikrųjų jie užsivertę tomis prekėmis. Tai paskambinau šiek tiek vėliau nei po pusvalandžio. Kelis kartus dar jiems skambinau, tiksliai nepamenu, bet galiausiai išėjo taip viskas, kad jie pasakė, jog prekę TURI (o kad ji ne tokia, tai pabrėžtai neinformavo) ir kad galiu ją atsiimti. Taigi, nuvažiavau atsiimti tos prekės. Gavau ne Kingston 4GB DDR3-1066, o 4GB DDR3-1600. Sakė, kad veiks. Šiaip aš tuo abejojau, bet puikiai žinojau, jog neveikiančias prekes galima grąžinti per 7 darbo dienas nuo jos gavimo, tad paėmiau pabandyti - gal ne viską išknisau apie savo laptop'ą ir ne viską žinau. Visgi su geležimi per daug nedraugauju, daugiau programavimu užsiimu, o apie geležį žinau tik tiek, kaip pakeisti man reikalingas kompiuterio dalis ir kaip ji veikia loginiame lygmenyje. Tad be didelių įkalbinėjimų paėmiau tuos RAM'us. Įsimečiau juos į kompiuterį, bandau užkrauti savo Windows 7 - nieko, kompas persikrauna nuo pat tos akimirkos, kai operacinei sistemai prireikia naudoti operatyviąją atmintį. Įdomu, kokios bėdos? BIOS'uose rodo lyg ir, kad yra tie 8 GB RAM'o, tad gal turėtų veikti (na dabar jau žinau, kad nebūtinai, nes RAM'ų cache pasiekimas veikia kitaip nei adresavimas į RAM'us). Galėjau pasidžiaugti tik tuo, jog praktiškai įsitikinau, kad mano motininė tikrai sugebėtų palaikyti 8 GB. Bet, kadangi neveikė tie RAM'ai, atgal susidėjau senus - viskas puikiai veikė. Na tuomet paleidau Hiren BootCD ir pasižiūrėjau, kas vyksta, Su veikiančiais RAM'ais ateinama iki pat 100% pass, o va su tais RAM'ais, kuriuos man davė, pirmas testukas (cache) ateina iki 100%, po to kelias sekundes pastovi ant pass 0% ir kompiuteris "stebuklingai" išsijungia. Išsijungia ir viskas - nieko nei daugiau, nei mažiau. Tad akivaizdu, jog man įkišo neveikiančius RAM'us. Todėl spalio 31 dieną nuėjau pas juos pakeisti RAM'ų. Ir sulaukiau tokių labai keistų klausimų. Na pirmiausia gavau pasiūlymą pasikeisti RAM'us - į lygiai tą patį NEVEIKIANTĮ modelį. Jeigu man neveikė šitas modelis, tai niekas to paties modelio neveiks, nebent jų prekė buvo brokuota. Bet tai pala? Nejaugi jie RAM'ų netestuoja, kad tokius pasiūlymus mėto jie man? Bet kokiu atveju nesupratau, ką jie tuo pasakyti norėjo. Tad sakiau, jog duotų kitus RAM'us, nes šitie tikrai neveikia. Na po to prasidėjo vėl laužymasis ir sekė klausimas, kuris tiesiog užmušė: "O Windows'ai pas jus legalūs?" Puiku, kad Lukas Kareckas turi telepatinių gebėjimų atspėti, kokią OS naudoju (aš jam to tai nesakiau iškart), bet matyt su daug kuo atspėtų tai. Na tiek to. Mano Windows 7 yra legalūs ir jam tą pasakiau. Po to pasiūlė pabandyti kitą Windows 7 instaliaciją. Gerai čia nuskambėjo jo toks pasiūlymas kažkaip... Dabar kodėl turėtų viena instaliacija neveikti dėl naujų RAM'ų, o kita veikti? Galima daryti tokią prielaidą, kad Microsoft gamina vienas instaliacijas brokuotas, o kitas geras, ir man pakliuvo brokuota instaliacija. Vau, kaip man nepasisekė. O atsižvelgiant dar į tai, kad paskutinius du kartus man Windows 7 perrašyti pavyko kuo puikiausiai, tai atrodo absurdiška, kad dabar neveiks. Daugmaž RAM'ai geri, o programa, kuri juos naudoja, bloga. O architektūriškai kalbant, viskas vyksta Assembly lygmenyje, tad tikrai nesąmoningai atrodo kaltinti programinę įrangą, kuri naudoja procesorių. Na taip, galimybė, kad programa nekorektiškai adresuos atmintį, yra, tačiau, come on, Windows 7 prieš paleidžiant juos į produkciją, buvo testuoti šimtus tūkstančių kartų ant visokių skirtingų kompiuterių, platformų. O dabar atsiranda kažkokios parduotuvėlės atstovas ir seka pasakas, kad blogi Windows'ai. Na bet gerai, šiaip nei taip pavyko išprašyti, kad duotų kitus RAM'us. Ir vėlgi "nuostabu" - davė tuos pačius 1600, sakė, kad TIKRAI turi veikti. Na gerai, paėmiau ir nusprendžiau, kad, jeigu ir šį kartą neveiks, tai atsiimsiu sumokėtus už prekę pinigus. Be to, jie žadėjo dar kitą savaitę atvežti jau 1066 RAM'us (ir lapkričio 7 dieną jie iš tikrųjų juos atvežė, bet iki to dar prieisime! ;D).
     
    Tad prasidėjo "naujų" RAM'ų bandymas. Savaime suprantama, viskas vėl neveikė ir Hiren BootCD rodo pass: 0% ir kompas vėlgi "stebuklingai" išsijungė. Be to, "naujų" į kabutes paėmiau todėl, kad Lukas Kareckas man įkišo realiai mažiau vertus RAM'us, t.y. pigesnius RAM'us nei aš mokėjau. Ir be to, skirtingų modelių, kas man nepatiko. Jeigu jau perku RAM'us, noriu, kad mano kompiuteryje jie būtų vienodo modelio ir vienodos talpos. Gerai, kad buvau pasilikęs atsarginį variantą. Iškart iš varle.lt parduotuvės nuvariau į TOPO Centrą ir ten nusipirkau du Kingston 4GB DDR3-1333 chip'us už tuos pačius 150 Lt. Taigi, iš viso jau buvau išleidęs 300 Lt. Daugokai, ar ne? Taigi, 2012-10-31 turėjau iš viso keturis chip'us - du iš varle.lt ir du iš TOPO Centro. Būtent TOPO Centro RAM'ai ir suveikė kuo puikiausiai ir dabar šią žinutę rašau, naudodamasis TOPO Centro suveikusiais RAM'ais. Ir jiems esu dėkingas už tuos RAM'us. Kokybė puiki, kompiuterio našumas smarkiai padidėjo ir dabar galiu džiaugtis savo nešiojamu kompiuteriu artimiausius 2-3 metus (bent jau tikiuosi tiek). Be to, man dar iš TOPO Centro pusės patiko tai, kad personalas buvo kažkiek labiau kvalifikuotas nei varle.lt. Buvau pas juos dar anksčiau pasidomėti dėl RAM'ų (teko užvažiuoti į Šiaurės miestelį, tad man pakeliui buvo). Pasakiau kompiuterio modelį, pasakiau, ką procesorius priima. Man pasakė, kokie RAM'ai mano kompiuteriui tiktų, bet RAM'ų pirkti nesiūlė. Siūlė pasidomėti plačiau. Iš tikrųjų, ir nebūčiau pirkęs RAM'ų. Tiesiog buvo įdomu pažiūrėti, ką jie turi ir už kokias kainas. Na o prieš nupirkdamas mandagiai paklausiau, ar bus galima grąžinti, jeigu RAM'ai neveiks. Šiaip kiekvienas prekybininkas į šį klausimą privalo atsakyti TAIP be jokių išsisukinėjimų, bet norėjau pažiūrėti, kokio lygio žmonės ten dirba. Ir sulaukiau atsakymo, kurio tikėjausi: "Taip, bus galima grąžinti". Taigi, jau turėjau RAM'us, kurie veikė (TOPO Centro) ir neveikiančius (varle.lt).
     
    O su varle.lt buvo jau įdomesnė istorija. Jeigu prieš tai dar galėjai palaikyti personalą tik šiek tiek nekvalifikuotu, bet gan maloniu, tai dabar net ir epitetas malonus nuo jų atkristų. Ir aš nieko nevyniosiu į vatą. Iškart sakysiu tiesiai šviesiai, kas buvo. Taigi, buvo 2012-11-07 (t.y. vakar, antradienis). Oficialiai RAM'us gavau spalio 30 dieną, tad, atmetant 2012-11-01 ir savaitgalį, juos galėjau grąžinti ir atgauti sumokėtus pinigus arba pakeisti prekę (mano pasirinkimas) iki rytdienos. Bet, kadangi veikiančius RAM'us jau turėjau, tai tiesiog panorau atgauti pinigus. Taigi, aš paskambinau Lukui Kareckui ir iškart ėjau prie reikalo. Sakiau, kad RAM'ai neveikia ir paklausiau, ar galima grąžinti juos bei atgauti sumokėtus pinigus. Ir kogi sulaukiau? Ogi legendinio Luko Karecko atsakymo: "Mikroelektronikos prekių pakeisti negalime. Čia tas pats, kas nusipirktum televizorių, juo pasinaudotum ir jį grąžintum dėl to, kad nepatiko". Na aš per daug nesišakojau, nes negalėjau konkrečiai išvardyti straipsnių, pagal kuriuos mano teisės ginamos (žinojau, kad tokie yra, bet numerių negalėjau pasakyti, nes neatsiminiau). Na toliau sakiau jam, kad RAM'ai visai neveikia ir norisi juos pakeisti. Tada sulaukiau įžūliausio ir bjauriausio atsakymo, kokio tik galėtų klientas sulaukti: "Matai, jeigu RAM'ai PAS MUS veiktų, tai mes pinigų grąžinti negalėtume". Gaila, kad to neįrašiau. Jeigu būčiau įrašęs, mielai pasidalinčiau garso įrašu, kad visi pamatytumėte, kokio lygio įžūlumu pasižymi varle.lt atstovai. Na čia įspūdinga tiesiog. Tai RAM'ai turi veikti man ar jiems? Jie paleidžia ant savo naujausio kompo su i7 procu ir naujausia motinine RAM'ų testą, jiems suveikia ir galvoja, kad viskas veiks ir ant i3. Gerai jie čia šneka... Na bet po to jis truputį nusileido: "Bet jeigu jums neveikia, galime pakeisti naujais, tais, kuriuos atvežė mums". Visa esmė buvo ta, kad jie jau turėjo užsakymą, kurį man turėjo jie pristatyti į namus dar spalio 25 dieną (juk jie taip pasirašę buvo), tačiau dėl jų niekam tikusios el. parduotuvės sistemos likau apgautas ir tarsi turėčiau jaustis kaltas, kad jie dabar turi prekę ir aš jos neimsiu už tai, kad man įkišo dvi blogas prekes, o norimos nepristatė laiku. Bet įdomiausiai nuskambėjo, kad pakeisti gali, o grąžinti pinigų negali. Na, atrodo, jiems čia problemos kažkokios. O kokios problemos, tai viskas čia aišku: jie užsakė prekę, sumokėjo pinigus ir nori pliuse likti mano, kaip vartotojo, teisių sąskaita. Bet aš jiems to leisti neketinau ir judėjau toliau. Pirmiausia išsiaiškinau konkrečius straipsnių numerius, pagal kuriuos mano teisės yra ginamos, o tuomet parašiau Lukui Kareckui laišką. Neskambinau dėl to, kad būtų reikėję daug kalbėti, o jis tiesiog nusisukinėtų ir problema neišsispręstų laiku. Be to, jeigu norėčiau informuoti apie varle.lt Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai, turėčiau pirma prekybininkus įspėti apie savo teises ir pareikšti konkrečius reikalavimus raštu. Pirmiausia aš tą pradėjau daryti neformaliai raštu. Tai yra, parašiau jiems tokį ilgą laišką su visa informacija (dėl teksto ilgumo paveikslėlio nedariau):
    "Sveiki,
     
    Įdomiai nuskambėjo jūsų maniera, kad negrąžinate pinigų už mikroelektronikos prekes arba grąžinate tik tuo atveju, jeigu neveikia pas JUS. Matote, veikti turi ne pas jus, o pas MANE, nes naudotis turiu preke aš, o ne jūs. O be to, paskaityti galima kad ir čia (DĖL DAIKTŲ GRĄŽINIMO IR KEITIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO): http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=141450 . Cituoju ketvirtą punktą, kad aiškiau matytųsi:
    4. Jeigu pirkėjui buvo parduota netinkamos kokybės ne maisto prekė ir pardavėjas su pirkėju neaptarė jos trūkumų, pirkėjas turi teisę savo pasirinkimu iš pardavėjo reikalauti:
    4.1. pakeisti netinkamos kokybės prekę tinkamos kokybės preke;
    4.2. atitinkamai sumažinti prekės kainą;
    4.3. per protingą terminą neatlygintinai pašalinti prekės trūkumus;
    4.4. atlyginti prekės trūkumų pašalinimo išlaidas, jeigu pardavėjui per protingą terminą jų nepašalinus trūkumus pašalino vartotojas pats ar trečiųjų asmenų padedamas;
    4.5. vienašališkai nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį ir pareikalauti grąžinti už prekę sumokėtus pinigus.
    Iš ketvirto punkto matyti, kad turiu teisę pasirinkti - arba prekę pakeisti, arba atgauti sumokėtus pinigus. O aš noriu atgauti pinigus. Be to, yra dar keturioliktas punktas:
    14. Jeigu pirkėjui nepatinka nusipirktos prekės forma, dydis, spalva, modelis ar komplektiškumas, jis turi teisę per keturiolika dienų nuo ne maisto prekių pardavimo dienos, jeigu pardavėjas nėra nustatęs ilgesnio termino, pakeisti ją analogiška preke.
    Ir jį papildantis aštuonioliktas:
    18. Pirkėjo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus dėl šių taisyklių 14 punkte nurodytų priežasčių netenkinamas įsigijus tokias prekes:
    parfumerijos, kosmetikos ir tualetinius preparatus (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 33.03 - 33.07), fotografijos ir kinematografijos prekes (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 37.00), spausdintas knygas, reprodukcijas ir kitus poligrafijos pramonės dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 49.00), audinius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 50.07, 51.11-51.13, 52.08-52.12, 53.09, 55.12-55.16), kilimines grindų dangas, išskyrus kilimus ir kilimėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 57.00), megztus vyriškus, berniukų, moteriškus arba mergaičių apatinius drabužius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.07 - 61.09), kūdikių drabužėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.11), pėdkelnes, kojines, puskojines ir kitus panašius dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.15), siūtus vyriškus, berniukų, moteriškus arba mergaičių apatinius marškinius, naktinius marškinius, pižamas ir panašius dirbinius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.07 - 62.08), kūdikių drabužėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.09), liemenėles, juosmenis, korsetus ir panašius dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.12), perlus, brangakmenius, tauriuosius metalus bei jų dirbinius, išskyrus dirbtinę bižuteriją (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 71.00, išskyrus 71.17), mašinas ir mechaninius įrenginius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 84.00), elektros mašinas ir įrenginius, garso įrašymo ir atkūrimo bei televizijos vaizdo ir garso įrašymo ir atkūrimo aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 85.00), antžeminio transporto priemones (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 87.00), laivus, valtis ir plaukiojančius įrenginius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 89.00), optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, medicinos arba chirurgijos prietaisus ir aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 90.00), laikrodžius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 91.00), muzikos instrumentus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 92.00), ginklus ir šaudmenis (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 93.00), baldus, patalynės reikmenis, šviestuvus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 94.00), žaislus, žaidimus, išskyrus sporto ir meškeriojimo reikmenis (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 95.00, išskyrus 95.06 - 95.07).
    Vadinasi, išeitų, kad turiu teisę atgauti pinigus pagal ketvirtą punktą arba gauti kitą veikiančių prekę - tai yra jau mano, kaip vartotojo, pasirinkimas. Niekur neparašyta, kad, jeigu veiks pas jus, tai galite ir negrąžinti pinigų. Galiu atsivežti kad ir savo nešiojamą kompiuterį ir parodyti, kad neveikia. Manau, puikiai patys žinote, kad konkretus kompiuterio modelis priima skirtingus RAM'us. Ir netgi yra programėlės, kurios pagal kompiuterio modelį nurodo, kokie RAM'ų modeliai tiks, o kurie ne. Todėl ir užsakiau Kingston KVR 1066 magistralės, o ne kitokį, nes tik tokį mano laptop'as priima (na gal 1333 irgi priimtų, bet jau nenorėjau rizikuoti). Tad tas jūsų "jeigu veiks pas mus, tai..." atrodo neprofesionaliai kaip iš kompiuteriais ir jų dalimis prekiaujančios parduotuvės atstovo. Lygiai taip pat kaip ir pasakymas "dėl nelegalių Windows'ų gali neveikti RAM'ai". Pas mane Windows'ai legalūs, tačiau jų legalumas ar nelegalumas nelemia, ar veiks RAM'as, ar ne. Tą lemia kompiuterio motininė plokštė ir procesorius. O jeigu procesorius negali adresuoti į RAM'ą, vadinasi, jokia programinė įranga nepadės. Programa tik naudoja procesorių, o ne perdaro jį ar visą geležį. Čia jau paprasta kompiuterių architektūros kurso dalis. Tad nelabai supratau jūsų, ką reiškia "negrąžiname pinigų už mikroelektronikos prekes". Jeigu viskas būtų veikę, nieko nesakyčiau, bet davėte antrą kartą chip'ą, kuris neveikė. Be to, šis chip'as dar nebuvo analogiškas tam, kuris nurodytas čekyje (ir dar mažesnės kainos, kiek supratau). Tad kažkaip reikia tą tvarkyti. Juo labiau, patys pasirašėte "Lengva gražinti brokuotas ar nepatikusias prekes" (http://www.varle.lt/info/apie-varle/), o per pokalbį telefonu užmetėte krūvą niuansų. Na taip, 18-as minėto taisyklių rinkinio punktas jums iš dalies tinka:
    18. Pirkėjo reikalavimas pakeisti nusipirktą prekę analogiškomis prekėmis arba grąžinti sumokėtus pinigus dėl šių taisyklių 14 punkte nurodytų priežasčių netenkinamas įsigijus tokias prekes:
    parfumerijos, kosmetikos ir tualetinius preparatus (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 33.03 - 33.07), fotografijos ir kinematografijos prekes (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 37.00), spausdintas knygas, reprodukcijas ir kitus poligrafijos pramonės dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 49.00), audinius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 50.07, 51.11-51.13, 52.08-52.12, 53.09, 55.12-55.16), kilimines grindų dangas, išskyrus kilimus ir kilimėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 57.00), megztus vyriškus, berniukų, moteriškus arba mergaičių apatinius drabužius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.07 - 61.09), kūdikių drabužėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.11), pėdkelnes, kojines, puskojines ir kitus panašius dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 61.15), siūtus vyriškus, berniukų, moteriškus arba mergaičių apatinius marškinius, naktinius marškinius, pižamas ir panašius dirbinius (kodai pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.07 - 62.08), kūdikių drabužėlius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.09), liemenėles, juosmenis, korsetus ir panašius dirbinius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 62.12), perlus, brangakmenius, tauriuosius metalus bei jų dirbinius, išskyrus dirbtinę bižuteriją (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 71.00, išskyrus 71.17), mašinas ir mechaninius įrenginius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 84.00), elektros mašinas ir įrenginius, garso įrašymo ir atkūrimo bei televizijos vaizdo ir garso įrašymo ir atkūrimo aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 85.00), antžeminio transporto priemones (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 87.00), laivus, valtis ir plaukiojančius įrenginius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 89.00), optikos, fotografijos, kinematografijos, matavimo, kontrolės, medicinos arba chirurgijos prietaisus ir aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 90.00), laikrodžius (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 91.00), muzikos instrumentus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 92.00), ginklus ir šaudmenis (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 93.00), baldus, patalynės reikmenis, šviestuvus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 94.00), žaislus, žaidimus, išskyrus sporto ir meškeriojimo reikmenis (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 95.00, išskyrus 95.06 - 95.07)
    Kita vertus, niekur nėra nurodyta konkrečiai, kad tik mikroelektronikos prekėms. Yra nurodyta "elektros mašinas ir įrenginius, garso įrašymo ir atkūrimo bei televizijos vaizdo ir garso įrašymo ir atkūrimo aparatus (kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą - 85.00)". Vadinasi, jeigu būčiau iš jūsų nupirkęs neveikiantį kompiuterį ar televizorių, galėtumėte sakyti lygiai tą patį, kad tik galite pakeisti, tačiau pinigų grąžinti negalite. Bet juk ne tokie įstatymai yra.
     
    Dar daugiau, pasižiūrėkime, ką patys esate pasirašę dėl grąžinimo ir pinigų čia - http://www.varle.lt/info/grazinimas-garantijos/ .
    Ogi parašyta taip:
    Prekę galite grąžinti šiais atvejais:
    • jeigu gavote ne tai, ką užsisakėte;
    • jei gavote nekokybišką prekę;
    • kitais įstatymo numatytais atvejais.
    Ponai, pagal pirmus du punktus aš turiu teisę jums grąžinti prekę. Be to, aš pirkau iš jūsų prekę spalio 30 dieną oficialiai (taip parašyta jūsų čekyje). Toliau lapkričio 1 buvo nedarbo diena bei buvo savaitgalis lapkričio 3 ir 4 dienomis. Vadinasi, aš turiu teisę jums grąžinti prekę šiandien arba rytoj ir atgauti sumokėtus pinigus arba gauti kitą prekę. Aš pageidauju atgauti sumokėtus pinigus. Taip patys pasirašėte: "Jei nusipirkote prekę ir pastebėjote, kad ji yra nekokybiška, Jūs turite teisę grąžinti tokią prekę mums per 7 (septynias) darbo dienas nuo pristatymo Jums dienos. Tokiu atveju netinkamos kokybės prekė nemokamai pakeičiama į kokybišką prekę arba Jums grąžinami sumokėti pinigai".
     
    Tikiuosi, išeis sutarti draugiškai. O jeigu neišeis, kreipsiuosi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Savo, kaip vartotojo teises, žinau. Tikrai neketinu nusileisti ir būti mulkinamas, tarsi nieko nežinočiau apie IT ir įstatymus. Visgi antrą kartą duodate nekokybišką prekę, RAM'o testas duoda apvalų 0% (nors mano veikiantys RAM'ai viską praeina iki 100%).
     
    Pagarbiai,
    Vaidotas Strazdas"
    Manau, mano žinutė jiems turėjo būti aiški, bet mielasis ponas Lukas Kareckas liko lyg ir nesupratęs, ką aš jam pasakiau. Gavau tokį keistą atsakymą:
    http://imageshack.us/a/img821/9518/uzsakymas9.png
     
    Iškart viskas prasideda nuo prielaidų, kurios teisiškai būtų klaidingos. Mat jie prekės tuo metu neturėjo ir aš esu dėl to dabar kaltas. Galbūt gaila jiems, bet aš nesijaučiu nei kaltas, nei dar koks. Teisiškai aš esu teisus ir tą puikiai žinojau. Juk prekės turėjo būti pristatytos per keturias darbo dienas, o aš geranoriškai sutikau palaukti NET devynias realias paras ir septynias darbo dienas, sutikdamas, kad galėjo kilti nesusipratimas. Bet, nepaisant to, jie man įkišo kažkokį šūdą, kuris jiems mat veikė, o man kažkodėl neveikė (na ne kažkodėl - mano kompiuteriui tas netiko ir tiek). Tad aš jiems taip ironiškai parašiau:
    http://imageshack.us/a/img717/9787/uzsakymas10.png
     
    Po to prasidėjo stebuklingas neatrašymas. Parodžiau šią žinutę vienam pažįstamam. Tai sakė, kad Lukas Kareckas nuėjo straipsnio ieškoti. Bet, matyt, nieko neradęs grįžo ir ignoravo mano laišką. Na aš parašiau jam dar kartą. Gal iš tikrųjų žmogus nepamatė, ką aš jam parašiau, arba neaiškiai suformulavau savo reikalavimus? Tad retoriškai paklausiau:
    http://imageshack.us/a/img268/1711/uzsakymas11.png
     
    Ir kogi sulaukiau? Ogi nieko. Eilinis ignoravimas. Ką galima pasakyti apie tokį bendravimą su klientais? varle.lt elgesio su klientais politika yra tokia: "Bendrauti su visais klientais, kurie reiškia pasitenkinimą arba nereikalauja pinigų grąžinimo, o visus kitus arba siunčiam nafig netiesiogiai, arba ignoruojame". Taip, tokia jų politika ir, manau, tą galima buvo suprasti iš jų laiškų ir mano nupasakoto pokalbio. Ir aš jau iš tikrųjų buvau pasiryžęs užpildyti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos formą ir nusiųsti ją varle.lt atstovui Lukui Kareckui, su kuriuo turėjau kariauti, kad viskas atrodytų visiškai oficialiai ir būtų pagrindas apie juos informuoti. Bet pagalvojau, kad galbūt išeis tiesiog vėl paskambinti, jį priremti prie sienos, liaudiškai tariant, ir išsireikalauti to, kad pinigus jie grąžintų. Taigi, aš jam paskambinau. Tuomet Lukui Kareckui priminiau visus savo siųstus laiškus. Iš jo sulaukiau tos pačios dainelės: "Na elektronikos prekės kaip ir negrąžintinos". Būtent, jis sakė elektronikos, kas reikštų, jog, jeigu pirksite pas juos kompiuterį ir jums kompiuteris neveiks kaip man neveikė RAM'ai, jis laužysis taip pat ir nenorės grąžinti už kompiuterį sumokėtų pinigų, jeigu to pareikalausite. Tuomet aš jam pasakiau tiesiai šviesiai, kad įstatymai gina mano teises. Tuomet jau prasidėjo "atšilimas". Ir sako jis: "Minutėlę palauk". Nuėjo jis kažkur aiškintis dėl situacijos ir grįžo (bet tikrai ne po minutėlės, o mažiausiai po kokių penkių minučių) ir sako: "Gerai, galite grąžinti prekę". Kad pinigus galiu atgauti, nepasakė iškart, tad pasitikslinau: "Galiu grąžinti prekę ir atgauti sumokėtus pinigus?" Jis atsakė, kad galiu. Ir tuomet pasakiau, kad po valandos ar dviejų atvažiuosiu grąžinti prekės ir atsiimti pinigų. Man nespėjus visko pasakyti, jis telefono ragelį iškart numetė, kas dar kartą rodo, kaip jis negerbia klientų, pageidaujančių grąžinti už nekokybišką prekę sumokėtus pinigus.
     
    Pagaliau sekė paskutinis etapas su varle.lt. Nuvažiavau į jų parduotuvėlę S. Žukausko g. 41. Ten nebuvo Luko Karecko iškart (gal pasislėpęs kažkur jis buvo?), bet buvo kitas vyrukas, kuriam pasakiau, kad noriu grąžinti prekę. Ir jau galvojau, kad vėl prasidės "linksmybės"... Jis klausia: "O kompiuterį čia turite su savimi?" Sakiau, kad neturiu. Sakė, kad būtų gerai, jog būčiau atsivežęs kompiuterį, nes gali būti kompiuteris nesuderinamas su RAM'ais (jis sakė tą patį, tik kitais žodžiais). Tad suprask taip: keisk motiną, keisk procą ir tada veiks. O kur pirkti motiną, procą? Teisingai, varle.lt. Gerai, jie to nesakė, bet tokios mintys kažkodėl kilo. Tuomet tiesiog papasakojau, kad dariau testą su Hiren BootCD ir man ant pass 0% po cache testo kompiuteris tiesiog išsijungdavo. Ir laimei, klydau dėl dar vieno "karo" su jais. Matomai žmogus viską suprato. Na o po akimirkos atėjo ir pati aptarinėjama žvaigždė Lukas Kareckas. Jam atidaviau RAM'us, jis ten pastovėjo prie kasos šiek tiek laiko ir man grąžino 150 Lt. Po to mandagiai pasakiau "Viso gero" Lukui. Iš jo mandagaus atsisveikinimo nesulaukiau (gerai, sulaukiau to iš tos pačios merginos, kuri siūlė skambinti po gero pusvalandžio). Tad varle.lt atstovas, kuriam buvo patikėtas sandorio vykdymas, net mandagiai atsisveikinti nesugebėjo. O kalbant dėl teisių apgynimo, tai buvo tiesiog puiku, nes tai reiškė, kad aš ką tik apgyniau savo, kaip vartotojo, teises, ir galiu tuo didžiuotis.
     
    Apibendrintai kalbant apie šią istoriją, noriu pasakyti, kad varle.lt elgesio politika su klientais kardinaliai skiriasi, lyginant su tuo, ką jie yra pasirašę savo puslapyje. Jie pasirašo, kad gali grąžinti pinigus už nekokybišką ar neveikiančią prekę, myli savo klientus ir t.t. Tačiau per pokalbį "paaiškėja" tokie keisti niuansai, kad elektronikos prekių grąžinti negalima, bet jas galima pakeisti kitomis. Bet pagrinde jie prekiauja elektronikos prekėmis (na mačiau dar, kad uogienes pardavinėja - tad ne vien elektronika). Tai nejaugi nei vienos prekės negalima jiems grąžinti? Tiesiog nesąmonė čia...
     
    Galbūt daug kas sakys iš jūsų, kad man grąžino pinigus ir ko čia dar kažką sakau? O sakau dėl to tai, kad varle.lt man akiplėšiškai melavo dėl galimybės grąžinti nekokybišką ar neveikiančią prekę ir atgauti sumokėtus pinigus. Taip, jie pinigus grąžino, bet tik po to, kai aš pats parodžiau charakterį, parodžiau akivaizdžias pastangas ir parodžiau jiems, kad visa tai geruoju ir tylėjimu jiems nesibaigtų. Tikrai būčiau rašęs pareiškimą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Galbūt užsiknisimo ir daug būtų, bet tai buvo principo reikalas - savo teises turėjau apginti ir, jeigu valstybė suteikia galimybes tą padaryti, geriau tuo pasinaudoti, o ne tylėti ir manyti, kad prekybininkai Lietuvoje yra kažkokie dievukai, ir tiesiog reikia susitaikyti su tuo, kai tau tokie veikėjai kaip Lukas Kareckas tiesiog myža ir šika ant galvos. Nei jie dievukai, nei ką. Įstatymai visiems galioja vienodai ir kiekvienas jų privalo laikytis. Dar daugiau, dėl savo veiksmų šioje situacijoje nei kiek nesigailiu. varle.lt mane apgavo pradžioje per savo kvailą sistemą, jog prekes turi, po to paaiškėjo, kad jų nėra, bet pirmadienį bus, nors realiai viskas atsirado tik 2012 metų lapkričio 7 dieną, t.y. buvo pavėluota net devyniomis darbo dienomis, kas yra siaubingai įžūlu. O vadinti nekantravimu, kai jau prekės nori po gero laukimo, yra tikrai bjauru iš jų pusės. Be to, jie dar ir du kartus neveikiantį produktą man įkišo. Kitaip tariant, jeigu kada planuosite pirkti dalis kompiuteriui, iš varle.lt geriau jų nepirkti. Tuo įsitikinau savo patirtimi. Man tai kainavo nemažai laiko ir nervų, kad galėčiau apginti savo teises. Jeigu varle.lt būtų iškart pradėję aiškinti grąžinimo procedūras, tuomet šios temos nebūtų. Apskritai iš jų tikėjausi tokios reakcijos: "Kada pirkote prekę? Ar turite prekės čekį? Kas jums neveikė?". Ir viskas. Pasakyčiau viską, kas neveikė, parodyčiau čekį, atgaučiau pinigus ir būtų baigta. Jeigu taip būtų, reikštų, kad jie moka į nesusipratimus tinkamai reaguoti. Bet savo akiplėšišku melavimu jie parodė, kad su varle.lt geriau neprasidėti. Pavyzdžiui, su kitomis parduotuvėmis tokių kvailų problemų kažkaip nebūdavo. Ir prekės laiku atvykdavo, ir grąžinimo garantijos būdavo joms duodamos. O čia kažkokios nesąmonės: prekės sandėlyje nėra ir dar, pasirodo, esi kaltas dėl to, kad nori gauti prekę jų nurodytais terminais. Taigi, su varle.lt geriau neprasidėti ir, jeigu tik yra galimybė, bendradarbiauti su kita parduotuve, nes varle.lt bandys padaryti bet ką, kad jus dezinformuotų dėl jūsų teisių. Jie jums meluos, kad tokių teisių neturite ir jums reikės sunkiai pakovoti dėl to, kad galėtume atgauti sumokėtus pinigus už nekokybišką prekę. Aš netgi tuo atveju pirkčiau iš kitos parduotuvės prekę, jeigu ta prekė būtų ir šiek tiek brangesnė nei varle.lt
     
    O dabar, viską apibendrinus, noriu kažkiek ir patarti. Daug kas iš mūsų yra pirkėjai, vartotojai. Neleiskite visokioms varlėms iš jūsų akiplėšiškai tyčiotis. Visi vartotojai turi teises ir nereikia bijoti kovoti iki galo. Dažnai varlės jums norės meluoti, kad prekės grąžinti negalima, bet galima ją pakeisti kita. Čia yra totali nesąmonė. Įstatymų nustatyta tvarka jūs galite pakeisti nekokybišką prekę arba atgauti už ją visus sumokėtus pinigus (tai priklauso nuo jūsų pasirinkimo). O jeigu pardavėjas sako, kad negalima, tuomet pasakykite, kad kreipsitės į Valstybinę vartotojo teisių apsaugos tarnybą, ir turėtų visi ledai kažkaip nutirpti. O jeigu nenutirps, tai kreipkitės. Užsiknisimo turbūt būtų, bet bent jau savo teises apgintumėte. Kita vertus, dažniausiai pardavėjai nusileidžia po pasakymo, kad bus kreiptasi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Kaip matote, mano atveju varle.lt šiek tiek pasilaužė, bet po pokalbio iškart atsirado iš jų pusės "geranoriškumas" grąžinti 150 Lt. Toks geranoriškumas, kad net mandagiai atsisveikinti Lukas Kareckas nesugebėjo. Taigi, noriu nuoširdžiausiai padėkoti Lukui Kareckui už tai, kad man leido efektyviai apginti savo, kaip vartotojo, teises ir sudarė rimtą priežastį varle.lt aprašyti kaip pavyzdį, kad vartotojas TIKRAI GALI apginti savo teises, jeigu to tik kryptingai siekia. Ir visiškai nesvarbu, ar tai būtų kažkokia žalia varlė, kurios išsipūtimas tiesiogiai proporcingas troškimui nuplėšti kuo daugiau centų iš nieko neišmanančio vartotojo, ar tiesiog pikta nuodinga rupūžė, skleidžianti neaiškius melus, ar netgi kartu ir varlė, ir rupūžė. Taigi, dar kartą pakartosiu: SAVO TEISES APGINTI TIKRAI ĮMANOMA.
     
    P.S. Nesu įsitikinęs, ar gerame skyriuje rašau žinutę. Tad jeigu skyrius netinkamas, gal moderatoriai galėtų perkelti temą į kitą, tinkamesnį skyrių?
    P.P.S. Kad nebūtų klausimų, ar šita istorija tikra, ar ne, pateiksiu kelis dokumentus, liudijančius šios istorijos tikrumą:
    1. Užsakymo forma PDF formatu:
    saskaita_405324.pdf
    2. O čia yra čekio foto (čekį varlės pasiliko sau)
    http://img259.imageshack.us/img259/4881/fotohdz.jpg
    Tik nuotraukos kokybė nekokia, nes fotkinau telefonu.
    P.P.P.S. Nuo šiol visus aferistus vadinsiu varlėmis. :)
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...