Pereiti prie turinio

Individuali veikla. Kaip įregistruoti individualią veiklą?


Rekomenduojami pranešimai

turiu kelis klausimus:

gal zinote nuo kada pasirodys preliminarios deklaracijos?

deklaracijoje islaidu suma rasyti be PSD sumokėtos sumos ar su PSD?

kokia veiklos rusi pasirinkti uzsakomosios prekybos internetu. tokios neradau, tik mazmenine ir didmenine prekyba.

Aciu

 

Preliminarios deklaracijos turėtų pasirodyti kovo pradžioje.

 

Su PSD rodote tik tuo atveju, jei išlaidas kaupiate pagal dokumentus, o ne taikote 30 proc. išlaidų atminusavimo būdą.

Rinkitės 47.91.00 užsakomasis pardavimas paštu arba internetu, jei jūs turite galvoje veiklą pagal pažymą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O tai jeigu jie man, kaip sakote, apskaičiuos GPM, tai taip gaunasi, kad jie apspręs ar man mokėti 5% ar 15%? Nes aš pats tiksliai nežinau kaip turėčiau elgtis, jeigu pajamos gaunamos iš internetinio marketingo... Šioms pajamoms gauti nereikalingas joks išsilavinimas ir pan. to įrodymas yra tas, kad aš tuo verčiuosi neturėdamas jokio universitetinio ar pan. išsilavinimo. Ir šiaip toks jau tas darbas: platinti tam tikras nuorodas po internetą - tolygu išnešioti skrajutes, tik veiksmas vyksta internete.

 

VMI mato kokiu kodu įregistruota jūsų veikla, todėl ir pasiteiraukite jų, be to 5 proc. GPM tarifas taikomas pajamoms iš gamybos (įskaitant žemės ūkį), prekybos (įskaitant prekybos ir reklamos agentų veiklą) ir daugumos paslaugų teikimo.

 

Negaliu jums tiksliai atsakyti, todėl kad nežinau kokį EVRK kodą nurodėte registruodami savo veiklą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū Zyzuole.

Gal žinote ar yra kokie nors ribojami dydžiai reklamos išlaidoms?

Jei klausėte apie individualią veiklą, tai info čia:

18 straipsnis. Leidžiami atskaitymai, susiję su individualios veiklos pajamų gavimu arba uždirbimu

 

1. Nuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis arba uždirbtomis individualios veiklos pajamomis susijusios nuolatinio Lietuvos gyventojo patirtos įprastinės šiai veiklai išlaidos, jeigu šiame straipsnyje nenustatyta kitaip. Nenuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla per nuolatinę bazę, leidžiamais atskaitymais laikomos su per mokestinį laikotarpį faktiškai gautomis arba uždirbtomis individualios veiklos pajamomis susijusios nenuolatinio Lietuvos gyventojo patirtos įprastinės šiai veiklai išlaidos, jeigu šiame straipsnyje nenustatyta kitaip.

 

2. Iš gyventojo individualios veiklos pajamų leidžiama atskaityti ne daugiau kaip 50 procentų patirtų reprezentacinių sąnaudų, tačiau šios atskaitomos sąnaudos negali viršyti 2 procentų gyventojo individualios veiklos pajamų per mokestinį laikotarpį. Reprezentacinėmis sąnaudomis laikomos gyventojo išlaidos konkrečių asmenų naudai naujiems verslo ryšiams su kitais gyventojais ar vienetais, išskyrus su šiuo gyventoju darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusius asmenis, taip pat sutuoktinius, sugyventinius, vaikus (įvaikius), tėvus (įtėvius) ir vienetus, kuriuose gyventojas tiesiogiai ar netiesiogiai valdo daugiau kaip 25 procentus akcijų (dalių, pajų), užmegzti ar esamiems verslo ryšiams pagerinti. Išlaidos, nustatytos Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje, reprezentacinėms sąnaudoms nepriskiriamos.

 

Pastaba. 2 dalies nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

 

 

 

3. Nuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamiems atskaitymams nepriskiriamos:

 

1) gyvenamųjų pastatų ir patalpų įsigijimo išlaidos;

 

2) lengvųjų automobilių, išskyrus tuos, kurie naudojami tik teikiant transporto arba vairavimo mokymo paslaugas ir (arba) nuomojami, įsigijimo išlaidos;

 

3) kompiuterių programų susikūrimo išlaidos;

 

4) kompiuterių programų įsigijimo išlaidos, jeigu šios programos yra įsigytos iš asocijuotų asmenų arba yra įsigytos iš vienetų, įregistruotų ar kitaip organizuotų tikslinėse teritorijose, arba gyventojų, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra tikslinėje teritorijoje;

 

5) į biudžetą mokamas pridėtinės vertės mokestis ir šio Įstatymo nustatytas pajamų mokestis;

 

6) pirkimo (importo) pridėtinės vertės mokestis, gyventojo, kuris yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas, įtrauktas į pridėtinės vertės mokesčio atskaitą;

 

7) sumokėtos netesybos, į biudžetą ir valstybės pinigų fondus sumokėtos baudos, delspinigiai ir kitos sankcijos už teisės aktų pažeidimus;

 

8) išlaidos paramai ir dovanoms;

 

9) neapmokestinamosioms pajamoms tenkantys leidžiami atskaitymai;

 

Pastaba. 9 punkto nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

 

 

 

10) išmokos užsienio gyventojams, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra tikslinėse teritorijose;

 

11) gyventojo padarytos žalos atlyginimas;

 

12) išmokos, nuo kurių gyventojas privalėjo išskaičiuoti pajamų arba pelno mokestį, tačiau jo neišskaičiavo;

 

13) išmokos užsienio vienetams, kurie įregistruoti ar kitaip organizuoti tikslinėse teritorijose, jeigu išmokas mokantis gyventojas centrinio mokesčio administratoriaus nustatyta tvarka vietos mokesčio administratoriui neįrodo, kad tokios išmokos yra susijusios su jas mokančio gyventojo ir jas gaunančio užsienio vieneto įprastine veikla ir kad išmokas gaunantis užsienio vienetas valdo turtą, reikalingą tokiai įprastinei veiklai vykdyti, ir jeigu išmoka ir ekonomiškai pagrįsta ūkinė operacija yra susijusios.

 

4. Nenuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla per nuolatinę bazę, leidžiamiems atskaitymams nepriskiriamos išlaidos, išvardytos šio straipsnio 2 dalyje, įskaitant:

 

1) palūkanas, mokamas nenuolatiniam Lietuvos gyventojui, kuris per nuolatinę bazę verčiasi individualia veikla, jeigu tas nenuolatinis Lietuvos gyventojas yra tokių palūkanų gavėjas;

 

2) honorarus, mokamus nenuolatiniam Lietuvos gyventojui, kuris per nuolatinę bazę verčiasi individualia veikla, jeigu tas nenuolatinis Lietuvos gyventojas yra tų honorarų gavėjas.

 

4. Nenuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla per nuolatinę bazę, leidžiamiems atskaitymams nepriskiriamos išlaidos, išvardytos šio straipsnio 3 dalyje, įskaitant:

 

1) palūkanas, mokamas nenuolatiniam Lietuvos gyventojui, kuris per nuolatinę bazę verčiasi individualia veikla, jeigu tas nenuolatinis Lietuvos gyventojas yra tokių palūkanų gavėjas;

 

2) honorarus, mokamus nenuolatiniam Lietuvos gyventojui, kuris per nuolatinę bazę verčiasi individualia veikla, jeigu tas nenuolatinis Lietuvos gyventojas yra tų honorarų gavėjas.

 

Pastaba. 4 dalies nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių apmokestinamąsias pajamas.

 

 

 

5. Kitų nuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, ir nenuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla per nuolatinę bazę, su individualios veiklos pajamų gavimu arba uždirbimu susijusių išlaidų priskyrimo leidžiamiems atskaitymams arba ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams ir jų apskaičiavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.

 

6. Jeigu gyventojas verčiasi kelių skirtingų rūšių individualia veikla, su tokios veiklos pajamų gavimu arba uždirbimu susiję leidžiami atskaitymai šio Įstatymo nustatyta tvarka atimami atskirai pagal kiekvienos individualios veiklos rūšies pajamas.

 

7. Gyventojų, kurie verčiasi individualia veikla, nurodytų šio Įstatymo 8 straipsnio 5 dalyje, susidarę mokestinio laikotarpio nuostoliai gali būti perkeliami į kitus mokestinius metus šio Įstatymo 181 straipsnyje nustatyta tvarka. Kitų gyventojų, kurie verčiasi individualia veikla, leidžiamų atskaitymų suma negali viršyti per tą mokestinį laikotarpį gautų individualios veiklos pajamų.

 

8. Išlaidos turi būti pagrįstos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytus privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus, jeigu Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija nenustato, kad tam tikri rekvizitai atitinkamiems dokumentams nėra būtini.

 

9. Prekių ir paslaugų įsigijimo iš užsienio vienetų ir gyventojų atvejais išlaidos gali būti pagrindžiamos užsienio vienetų ir gyventojų surašytais dokumentais, jeigu iš šių dokumentų galima nustatyti ūkinės operacijos turinį.

 

10. Išlaidos, susijusios su individualia veikla, kuria verčiantis gautos pajamos apmokestinamos įsigyjant verslo liudijimą, nelaikomos leidžiamais atskaitymais ir apskaičiuojant apmokestinamąsias pajamas negali būti atskaitomos iš pajamų.

 

11. Nuo individualios veiklos pajamų gyventojo mokėtinos socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams tuo mokestiniu laikotarpiu, kuriuo gautos arba uždirbtos individualios veiklos pajamos, nuo kurių tos įmokos apskaičiuotos.

 

Pastaba. 11 dalies nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

 

 

 

12. Apskaičiuojant apmokestinamąsias individualios veiklos pajamas, gyventojo pasirinkimu vietoj kitose šio straipsnio dalyse nurodytų patirtų išlaidų gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais gali būti pripažįstama suma, lygi 30 procentų gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų. Ši nuostata netaikoma, kai individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens. Gyventojas, pasirinkęs apmokestinamąsias individualios veiklos pajamas apskaičiuoti šioje dalyje nustatyta tvarka, neprivalo turėti atskaitomą sumą pagrindžiančių dokumentų.

 

Pastaba. 12 dalies nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

 

 

 

13. Iš pajamų, pripažįstamų pagal kaupimo apskaitos principą, atskaitoma mokestiniu laikotarpiu atsiradusi beviltiškų skolų suma, jeigu ta suma buvo įtraukta į gyventojo individualios veiklos pajamas. Iš pajamų, pripažįstamų pagal pinigų apskaitos principą, atskaitoma mokestiniu laikotarpiu atsiradusioms beviltiškoms skoloms tenkanti sąnaudų dalis, jeigu šių skolų atsiradimas buvo užfiksuotas individualios veiklos pajamų apskaitos dokumentuose. Jeigu atskaitytas beviltiškas skolas skolininkas ar kitas asmuo vėliau grąžina, visa grąžintų skolų suma priskiriama pajamoms. Skolos yra laikomos beviltiškomis, jeigu gyventojas negali jų susigrąžinti praėjus ne mažiau kaip vieniems metams nuo skolos sumos įtraukimo į individualios veiklos pajamas ar nuo skolų atsiradimo užfiksavimo individualios veiklos pajamų apskaitos dokumentuose arba jeigu skolininkas yra miręs ar paskelbtas mirusiu, arba likviduotas, arba bankrutavęs. Visais šiais atvejais gyventojas turi įrodyti skolos beviltiškumą ir pastangas šioms skoloms susigrąžinti. Skolų beviltiškumo, pastangų šioms skoloms susigrąžinti įrodymo ir beviltiškų skolų sumų apskaičiavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija. Šios dalies nuostatos netaikomos tais atvejais, kai skolininkas ir kreditorius yra susiję asmenys arba jais tapo mokestiniu laikotarpiu, einančiu po to mokestinio laikotarpio, kurį skola buvo pripažinta beviltiška ir įtraukta į leidžiamus atskaitymus šioje dalyje nustatyta tvarka.

 

Pastaba. 13 dalies nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.

 

Straipsnio pakeitimai:

 

Nr. XI-111, 2008-12-23, Žin., 2008, Nr. 149-6033 (2008-12-30)

 

Nr. XI-385, 2009-07-22, Žin., 2009, Nr. 93-3977 (2009-08-04)

 

Nr. XI-1152, 2010-11-23, Žin., 2010, Nr. 145-7410 (2010-12-11)

 

 

 

181 straipsnis. Mokestinio laikotarpio nuostolių perkėlimas

 

1. Jeigu gyventojai, kurie verčiasi individualia veikla, nurodyti šio Įstatymo 8 straipsnio 5 dalyje, iš mokestinio laikotarpio individualios veiklos pajamų atėmę neapmokestinamąsias pajamas ir leidžiamus atskaitymus gauna mokestinio laikotarpio nuostolius (toliau – mokestiniai nuostoliai), šių mokestinių nuostolių suma perkeliama į kitą mokestinį laikotarpį.

 

2. Jeigu gyventojai, kurie verčiasi individualia veikla, gauna mokestinius nuostolius ilgiau negu vieną mokestinį laikotarpį, pirmiausia perkeliami ankstesnių laikotarpių mokestiniai nuostoliai. Vėliau patirti mokestiniai nuostoliai perkeliami tik padengus ankstesnių laikotarpių mokestinius nuostolius.

 

3. Mokestinius nuostolius galima perkelti neribotą laiką, tačiau toks perkėlimas nutraukiamas, jeigu gyventojas nutraukia veiklą, dėl kurios šie mokestiniai nuostoliai susidarė.

 

4. Jeigu gyventojas verčiasi kelių skirtingų rūšių individualia veikla, iš skirtingų individualios veiklos rūšių susidarę mokestiniai nuostoliai gali būti dengiami tik tos rūšies veiklos, dėl kurios tokie mokestiniai nuostoliai susidarė, pajamomis.

 

Įstatymas papildytas straipsniu:

 

Nr. XI-111, 2008-12-23, Žin., 2008, Nr. 149-6033 (2008-12-30)

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=414707

 

Apie reklamą nė žodžio, todėl reklama individualioje veikloje - leidžiami atskaitymai. Tik prie išlaidas patvirtinančių dokumentų turėkite reklamos pavyzdžius dėl šventos ramybės, t.y. kad jei tikrins, kad galėtų įsitikinti, kad veiklą reklamavote, o ne pardavinėjote savo asmeninį turtą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie reklamą nė žodžio, todėl reklama individualioje veikloje - leidžiami atskaitymai. Tik prie išlaidas patvirtinančių dokumentų turėkite reklamos pavyzdžius dėl šventos ramybės, t.y. kad jei tikrins, kad galėtų įsitikinti, kad veiklą reklamavote, o ne pardavinėjote savo asmeninį turtą.

as irgi neradau, todel ir klausiau.

o reklama buvo zurnale, turim PVM saskaita faktura ir net gi pati zurnala :) pasilike.

Uz reklama suma nemaza, bet nepabandes nezinosi. Juk e-parduotuves pati pradzia, tai viska reikia isbandyti:)

aciu JUMS

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as irgi neradau, todel ir klausiau.

o reklama buvo zurnale, turim PVM saskaita faktura ir net gi pati zurnala :) pasilike.

Uz reklama suma nemaza, bet nepabandes nezinosi. Juk e-parduotuves pati pradzia, tai viska reikia isbandyti:)

aciu JUMS

 

Žinoma :), reikia išbansyti visas priemones.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Zyzuole, norėjau Jūsų paklausti klausimo, nes labai sunku surasti tikslios informacijos - pinigus gaunu į Paypal doleriais, o kada yra fiksuojama kad aš gavau pajamas? Kai pinigai pervedami į mano Paypal sąskaitą ar tik tada kai iš Paypal pajamos pervedamos į lietuvišką banko sąskaitą konvertuojant į litus? :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Zyzuole, norėjau Jūsų paklausti klausimo, nes labai sunku surasti tikslios informacijos - pinigus gaunu į Paypal doleriais, o kada yra fiksuojama kad aš gavau pajamas? Kai pinigai pervedami į mano Paypal sąskaitą ar tik tada kai iš Paypal pajamos pervedamos į lietuvišką banko sąskaitą konvertuojant į litus? :)

 

Zyzuole, sutiks arba ne, tačiau fiksuojama, kad Jūs gavote pajamas, kai Jums buvo pervesta į Paypal. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Zyzuole, sutiks arba ne, tačiau fiksuojama, kad Jūs gavote pajamas, kai Jums buvo pervesta į Paypal. :)

 

Sutiks :)

 

O tai kaip tokiu atveju deklaruojamos pajamos (individuali veikla su pažyma). Jeigu mano pinigai kabo paypal saskaitoje tačiau ne visi jie yra pervedami i lietuvišką banko sąskaitą per ataskaitinius metus?

 

Bet pypal sąskaita jūsų vardu, reiškia ir pajamos jūsų.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už atsakymus, tačiau įdomu tada sužinoti koks dokumentas yra mano gautų pajamų įrodymas, ar tinka tiesiog Paypal sistemoje išrašas, jog gautos pajamos (iš afilliate programų)? Išlaidų aš nefiksuoju, kadangi naudoju 30% atskaitymą. Jei šis išrašas yra tinkamas, tai kokia turiu fiksuoti pajamų bei išlaidų žurnale sumą (tarkim gavau 1000 USD)? Tačiau kaip tada elgtis deklaruojant pajamas naudojantis EDS, jeigu tuos 1000 USD į lietuvišką sąskaitą persivedu ne tą pačią dieną, arba ne visą sumą? Gaunasi taip, kad dokumente, kuris įrodo gautas pajamas, informacija viena (data arba pinigų suma), o Lietuvos banko sąskaitos išrašuose kita, nes deklaruojant pajamas pajamų dokumentų nereikia rodyti, kaip suprantu jų tik gali paprašyti kažkada. Ačiū iš anksto :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū už atsakymus, tačiau įdomu tada sužinoti koks dokumentas yra mano gautų pajamų įrodymas, ar tinka tiesiog Paypal sistemoje išrašas, jog gautos pajamos (iš afilliate programų)? Išlaidų aš nefiksuoju, kadangi naudoju 30% atskaitymą. Jei šis išrašas yra tinkamas, tai kokia turiu fiksuoti pajamų bei išlaidų žurnale sumą (tarkim gavau 1000 USD)? Tačiau kaip tada elgtis deklaruojant pajamas naudojantis EDS, jeigu tuos 1000 USD į lietuvišką sąskaitą persivedu ne tą pačią dieną, arba ne visą sumą? Gaunasi taip, kad dokumente, kuris įrodo gautas pajamas, informacija viena (data arba pinigų suma), o Lietuvos banko sąskaitos išrašuose kita, nes deklaruojant pajamas pajamų dokumentų nereikia rodyti, kaip suprantu jų tik gali paprašyti kažkada. Ačiū iš anksto :)

 

Pajamų įrodymas fiksuojamas arba sąskaita - faktūra arba kvitu (forma FR0508)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

 

Rinkitės 47.91.00 užsakomasis pardavimas paštu arba internetu, jei jūs turite galvoje veiklą pagal pažymą.

 

IV pajamas deklaruoju pirma karta. Deklaruojant 47.91.00 užsakomasis pardavimas paštu arba internetu pajamas, GPM308V kokios veiklos rusies koda rinktis V2 laukelyje, kai ten nera pardavimo internetu?

Arba as kazko nesuprantu

aciu

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

IV pajamas deklaruoju pirma karta. Deklaruojant 47.91.00 užsakomasis pardavimas paštu arba internetu pajamas, GPM308V kokios veiklos rusies koda rinktis V2 laukelyje, kai ten nera pardavimo internetu?

Arba as kazko nesuprantu

aciu

 

Rašykite 47 kodą, mažmeninė prekyba, tai bendrinis kodas į kurią įeina ir jūsų veikla

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

o jei mes perkame uzsienyje ir parduodame kitiems pardavejams didesnius kiekius didmeninemis kainomis, tai kaip tada. Juk prekyba irgi vyksta internetu.

 

Juk jūsų veikla užregistruota kodu 47.91.00? Jei taip, tada GPM308 deklaracijoje rodote 47 kodą.

 

o kaip perkelt nuostolius i naujus metus?t.y.kaip zurnale rasyt?

 

 

Taip ir rašote :), perkeliamas praėjusių metų nuostolis.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Preliminarios deklaracijos turėtų pasirodyti kovo pradžioje.

 

Su PSD rodote tik tuo atveju, jei išlaidas kaupiate pagal dokumentus, o ne taikote 30 proc. išlaidų atminusavimo būdą.

Rinkitės 47.91.00 užsakomasis pardavimas paštu arba internetu, jei jūs turite galvoje veiklą pagal pažymą.

 

Įdomu kaip su tom išlaidom?

 

Jei pasiruošiu, kad atskaitau 30proc, ar galiu įtraukti viską?

 

Prekės pirkimo kainą, transportavimo (su sąskaita), išsiuntimo (vokai + pašto paslaugos), spausdintuvo pildymas ar dar kokios kanceliarinės ar būtinos išlaidos..?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Įdomu kaip su tom išlaidom?

 

Jei pasiruošiu, kad atskaitau 30proc, ar galiu įtraukti viską?

 

Prekės pirkimo kainą, transportavimo (su sąskaita), išsiuntimo (vokai + pašto paslaugos), spausdintuvo pildymas ar dar kokios kanceliarinės ar būtinos išlaidos..?

 

 

Tai jei pasirenkate, kad išlaidoms priskiriate 30 proc. pajamų, jokių dokumentų nereikia.

Skaičiuojate taip: pvz. pajamos 10000 Lt. (10000*0,30 bus 3000), reiškia išlaidas sudarys 3000 Lt.

Viskas. Dėl nieko nesukate galvos.

 

O jei pasirenkate išlaidas apskaityti pagal dokumentus, tai laikotės nurodymų aptartų Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme 18 str. Tada skaičiuojate taip: pajamos minus išlaidos pagal dokumentus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei pasirenkate, kad išlaidoms priskiriate 30 proc. pajamų, jokių dokumentų nereikia.

Skaičiuojate taip: pvz. pajamos 10000 Lt. (10000*0,30 bus 3000), reiškia išlaidas sudarys 3000 Lt.

Viskas. Dėl nieko nesukate galvos.

 

O jei pasirenkate išlaidas apskaityti pagal dokumentus, tai laikotės nurodymų aptartų Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme 18 str. Tada skaičiuojate taip: pajamos minus išlaidos pagal dokumentus.

 

Arba ne taip suprantu, arba viskas gerai unsure.gif

 

Šiuo atveju, kas yra tos pajamos, tai visa suma už individualią veiklą, o ne tik pelnas?

 

na žodžiu ar tai yra taip:

perku prekę už 10lt, jos siuntimas žmogui kainuoja 5lt, o už ją gaunu 20lt, tai nuo kiek bus atskaitoma tas 30proc?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • Administratoriai

Arba ne taip suprantu, arba viskas gerai unsure.gif

 

Šiuo atveju, kas yra tos pajamos, tai visa suma už individualią veiklą, o ne tik pelnas?

 

na žodžiu ar tai yra taip:

perku prekę už 10lt, jos siuntimas žmogui kainuoja 5lt, o už ją gaunu 20lt, tai nuo kiek bus atskaitoma tas 30proc?

 

čia aiškiau aprašoma kas ir kaip:

http://uzdarbis.lt/t197964/individualios-veiklos-apmokestinimas/page__p__1812504#entry1812504

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Arba ne taip suprantu, arba viskas gerai unsure.gif

 

Šiuo atveju, kas yra tos pajamos, tai visa suma už individualią veiklą, o ne tik pelnas?

 

na žodžiu ar tai yra taip:

perku prekę už 10lt, jos siuntimas žmogui kainuoja 5lt, o už ją gaunu 20lt, tai nuo kiek bus atskaitoma tas 30proc?

 

 

20*0,30 bus 6 lt. išlaidų, "pelnas" 14 Lt.

 

Jums apsimokėtų labiau būdas pagal dokumentus

20 Lt . pajamos minus prekių savikaina minus siuntimo išlaidos 20-10-5 bus "pelnas" 5 lt.

Redagavo zyzuole
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...