Pereiti prie turinio

Kur dingo mano megabaitai?


Rekomenduojami pranešimai

Asmeniskai patiko straipsnis, nors is esmes viskas zinoma.. bet gal kam kaip nors neaisku :)

 

Kartais išmaniojo telefono turėtojui kyla klausimas – „O kur gi dingo mano turėti megabaitai? Juk namie jungiuosi per WiFi, ryte važiuodamas autobusu perskaitau keletą Delfio straipsniukų, o dienos bėgyje Feisbuke pakomentuoju kelis draugų post‘us”. Tad šiek tiek panaršęs internetą ir atlikęs keletą eksperimentų su šalia esančiais išmaniaisiais telefonais, pamaniau, jog verta pasidalinti informaciją, kurią sukaupiau, su jumis.

 

Tai, ką pateiksiu, galima suskirstyti į kelias grupes:

 

  • Programėlių atnaujinimas
  • Bendravimo programėlės
  • El. paštas
  • Reklamos programėlėse
  • Vietos nustatymas

Programėlių atnaujinimo metu programėlės atsinaujina pačios arba prisijungusios prie programėlių serverio patikrina, ar nėra išleista nauja jos versija. Tokiu būdu telefono vartotojas žino, kada galima atsinaujinti. Kyla klausimas – „O kam reikalingos naujesnės programėlių versijos?“ Kaip ir kompiuterinėse programose, taip ir programėlėse, jų kūrimo metu pasitaiko klaidų (angl. bug), kurios nėra iš karto pastebimos, tačiau pašalinamos įvairių pataisymų (angl. fix) ar su naujų versijų pagalba. Taip pat naujose versijose pridedamos naujos, anksčiau nebuvusios, programėlių funkcijos (pvz. Parkavimo programėlėje įkeliami nauji miestai ar naujos zonos).

 

Itin dažnai draugai juokaudami manęs klausia – „Ar turi realų gyvenimą be virtualaus? Kada tik įsijungiu Facebook ar Skype – tu prisijungęs“. Tiesa yra ta, kad pakanka įsijungti programėlę ir laikyti ją „antrame plane“ nenaudojamą, kad būtum visada prisijungęs, visada pasiekiamas. Bendravimo programėlės privalo reguliariai prisijungti prie savo serverio ir atnaujinti vartotojo būsenos informaciją, tam kad žinotų – Jūs ten ar ne. Prisijungusios prie serverio, programėlės gali suteikti labai patogią funkciją – pranešimus į telefono ekraną apie naujus įvykius socialiniuose tinkluose, prie kurių esate prisijungę. Duomenų kiekis, sunaudojamas šiems vartotojo prisijungimams, yra itin mažas ir dažniausiai neviršija operatoriaus taikomo minimalaus apvalinamo prisijungimo duomenų kiekio. Tokiu atveju, kai programėlė neišjungta, ji atnaujina būsenos informaciją ir tokiu metu, kai atrodo, kad telefonu nesinaudojame (pvz. nakties metu).

 

Tie, kurie dirba itin dažnai naudodami el. paštą ir laiką leidžia ne prie kompiuterio, pastebėjo, kaip patogu, kai nauji laiškai atkeliauja automatiškai, be paties laiškų gavėjo įsikišimo. Priklausomai nuo turimo išmaniojo telefono ir naudojamo pašto, laiškai atkeliauja dviem būdais: telefonas reguliariai prisijungia prie pašto serverio ir parsiunčia naujausius laiškus, jei tokių yra, arba pats pašto serveris inicijuoja laiško pristatymą į įrenginį. Šie prisijungimai yra atliekami automatiškai ir pačiam vartotojui nereikia jungtis ir laukti, kol atkeliaus nauji laiškai.

 

Programėlių parduotuvėse yra labai daug nemokamų žaidimų ar kitų programėlių, kurių gamintojai pajamas gauna ne vien iš mokamų savo produktų versijų, tačiau taip pat ir iš reklamų programėlėse. Tam kad, galėtų pateikti naujas reklamas, programėlės turi prisijungti prie reklamų serverio ir atsisiųsti jas į telefoną.

 

Telefonai, turintys aGPS funkciją, taip pat gali naudotis mobiliųjų duomenų perdavimo paslauga greitesniam vietos nustatymui. Įprastas GPS įrenginys silpno signalo teritorijoje (pvz. mieste) gali visiškai neveikti (dėl atspindžių nuo pastatų, medžių, oro sąlygų) ar, aptikęs satelito signalą, vietos nustatymo procesui sugaišti labai ilgą laiko tarpą (tam reikia 12,5min nepertraukiamo signalo). aGPS aparatas, pasinaudodamas mobiliojo ryšio bazinės stoties informacija, gali daug greičiau aptikti satelito signalą ir apskaičiuoti imtuvo vietą.

 

Kai kurios vietos nustatymo programėlės vietovių žemėlapius turi savyje, kai tik yra įrašomos (pvz Tom Tom, Garmin), o kai kurios jų neturi (pvz. Google maps). Pirmosios mobilių duomenų perdavimo paslauga naudojasi tik greitesniam įrenginio vietos nustatymui, tačiau jos užima nemažai įrenginio atminties (gali siekti iki kelių gigabaitų). Antrosios mobilių duomenų perdavimo paslauga naudojasi greitesniam vietos nustatymui ir paties žemėlapio atsiuntimui, dėl to jos užima vos kelis megabaitus įrenginio atminties.

 

Tikiuosi ši informacija Jums bus naudinga ir atsakys į kai kuriuos iškilusius klausimus apie išmaniuosius telefonus.

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...