Pereiti prie turinio

Teisiniai klausimai dėl dizaino ir „brando“


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki,

 

norėčiau sužinot kaip apsisaugot, kad partneriai neišdurtų. Kokios teisinės priemonės gali padėti - patentai, sutartys ar kt?

 

Yra tokia situacija - bendradarbiaujame su užsienio gamintoju, kurio gaminiui sukūremė dizainą (ir apskritai konsultavome kaip ką tiksliai daryti). Gausime išskirtines teises į produkcijos distribuciją kai kuriose šalyse, tačiau į kitas gamintojas gali laisvai importuoti prekę tai darydamas pats ar per vietinius prekybininkus.

Kadangi gamintojas - azijiečių firma, jiems nukopijuot produktą - vieni juokai. Taip pat, kadangi jie yra taip toli, tai nenuvažiuosi ir nepasirašysi sutarties.

Pagal mūsų susitarimą su gamintoju, produkto prekinis ženklas ir industrinis dizainas priklauso mums, tačiau gamintojas dizainą ir prekinį ženklą gali naudoti tol kol mes pasakysim kitaip.

 

Iš esmės, bendrą vaizdą, kaip turi atrodyti sutartis turime. Tačiau kadangi nei dizainas nei prekinis ženklas (logotipas) nėra patentuotas, kyla klausimas, ar dvišalė sutartis gali būti pagrindu pradėti teisminį ginčą, jei mūsų partneriai pažeis jos sąlygas ir dizainą ir prekės naudos savo nuožiūra?

Redagavo Geremi
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomu, o tai sukurete prekes zenkla ir dizaina nepasirase sutarties. Jau vien tai yra keista, nes reiketu irodyti autoryste. Kaip tai irodysit, jeigu antroji salis nesutiks pasirasyti- kitas klausimas. O kieno vardu zadat registruot tiek zenkla, tiek dizaina? Ar sutarta kas mokes mokescius uz registravima ir ju abieju islaikyma, kas uztikrins ju apsauga. Nes tai susije su nemazomis islaidomis.

Ir tas Jusu susitarimas kokia forma sudarytas? Nes apsauga atsiranda ir teises pripazistamos tik nuo prekiu zenklu registravimo. O jeigu pirma iseis produktas i rinka, tai su dizaino registravimu bus problemu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne visai teisingai suformulavom problemą.

 

Esmė tame, kad nei dizainas, nei "brandas"/logo nebus patentuoti ar kitaip apsaugoti. Sutartis dvišalė, tačiau joje aiškiai matysis, kad kalbame apie konkretų dizainą ir konkretų "brandą" (bus pridėta vaizdinė medžiaga). Klausimas tame, kad jei sutartyje mes nurodysime punktą, jog būtent šį dizainą gamintojas gali naudoti, sakykime, 12 mėn., o po dvylikos mėnesių kinai toliau tęs to paties dizaino gamybą, ar dvišalė sutartis galės bus pagrindu teisminiam ginčui, jei sutartyje minima nuosavybė nėra patentuota (tiesiog sutartyje nurodyta, jog dizainas mūsų, ir mes jį "išnuomojame" gamintojui)?

Redagavo Geremi
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai Jus sudarot Autorine sutarti, parduodat originalu pramonini dizaina ir sukuret prekiu zenkla. Sutartis tarp saliu turi istatymo galia ir teisminiu keliu kreiptis, manau, visada bus galima. Klausimas ar vertes, nes atsakovas bus- Kinijoje, taigi ir teismingumas kreipia i Kinija (O tai vel susije su didelemis islaidomis ir galimybe, kad nieko nepesit), tokiu atveju verta sutartyje nurodyti, kad iskile gincai bus nagrinejami pvz.: pagal LT istatymus, Lietuvoje ar bent jau kur arciau Lietuvos.

Ka duoda prekiu zenklo registracija ar dizainas: kad kreipiantis i valstybines institucijas, jau turi pagrinda savo teisems ginti (muitinei uzteks parodyti prekes zenklo liudijima ir jie jau gales sulaikyti gaminius). Kitu atveju teks irodineti. Ir jei gretimo fabriko direktorius Kinijoje, nusiziurejes Jusu dizaina, pagamins produkcijos ir atsius i Europa, teks bylinetis su juo (nepaisant, kad juridiniai asmenys steigiami ir bankrutuoja Kinijoje labai greitai). Taigi teks irodineti Jusu autorines teises, nes kitos apsaugos nelabai matau, kadangi sutartis nesaisto treciuju asmenu, o pramonine intelektine nuosavybė ginama ir pripažistama nuo jos iregistravimo.

Yra isimtis del dizaino, neregistruotam dizainui apsauga taikoma 3 m. po isleidimo i rinka, tiksliai neatsimenu, kokie reikalavimai keliami siai apsaugai ir kokias teises igysit, bet pries treciuosius asmenis, kartu su partneriu is Kinijos, galesit gintis.

O del prekiu zenklo, tai jeigu jo neregistruosit, tai ir apsaugos nebus.

Taigi: sutartis tikrai suteiks Jums teise teismine tvarka ginti savo teises, taciau pries treciuosius asmenis is jos mazai naudos, o visa kita bus irodinejimo dalykas ir irodyti teks Jums

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...