Pereiti prie turinio

Windows 8, kas mūsų laukia?


Rekomenduojami pranešimai

Šaltinis: http://www.facebook.com/gdgroup

 

Po dviejų metų gandų, mistikos ir spėlionių, pagaliau gavome šiek tiek informacijos apie Windows 8 ryškėjančius bruožus. Dalis gandų pasitvirtino – Windows 8 žada būti labai skirtinga nuo ankstesnių savo operacinių sistemų.

„Touch-friendly“ ir mobili operacinė sistema „Windows 8“, turės galimybę suktis tiek mobiliuose įrenginiuose (labiausia išskiriama planšetinių kompiuterių rinka), bei „desktop“ ir „laptop“ tipo kompiuteriuose.

Windows 8 žada naują, daug dinamiškesnę failų sistemą, bei integruotą „debesų“ funkcionalumą į pačią OS. Ir tai tik kelios naujovės, kurios mus pasitiks jau greitai pasirodysiančioje operacinėje sistemoje. Laukti liko neilgai, iki 2012 metų.

Nors yra dar daug neaiškumų ir kartais gamintojais tikėti nepatartina, pabandysime atskleisti Jums daugiau Windows 8 “feature’ų“.

Kompanija „Microsoft“, keletą įprastų operacinėms sistemoms detalių atskleidė parodoje „International Consumer Electronics Show“, sausio mėnesį ir jau liepą, buvo pademonstruoti paveiksliukai su OS‘o galimybėmis ir naujomis funkcijomis parodoje „D9“. Žadama spaudos konferencija spalį, o šiuo metu, susisteminsime tai, ką galėjome išvysti pateiktoje medžiagoje.

Naujas „log-on‘as“: Nuo šiol, startuojant windozei, pastebėsite pakitusį „Log-on“ langą. Pamirškite statinį langą su slaptažodžio įvesties lauku ir Jūsų profilio paveiksliuku. Nuo šiol matysite dinaminį langą, kuris bus kiek primena „screen-saver“. Dinaminį elementą galėsite pasirinkti tokį, kokį norite, taipogi bus atvaizduojama data, laikas, artimiausias darbotvarkės įvykis, naujų email‘ų kiekis dėžutėje ir keletas kitos informacijos. Paspaudus ar palietus pirštu ekraną, šis langas pavirs į „beveik“ tradicinį „login‘ą“.

Optimizacija lietimui: paskutinius du metus, „Microsoft“ dirba ties sąsaja, kurią būtų malonu ir greita valdyti lietimu. Windows 8 žada būti visa „slaidinama“ ir „liečiama“. Taipogi, „Microsoft“ sukūrė dvi „on-board“ klaviatūras. Viena iš jų – pilna klaviatūra, kuri atsiras apačioje. Kita – padalinta į dvi dalis, jog būtų patogu ir greita rinkti tekstą nykščiais.

HTML5 ir javascript aplinka: Windows 8 apps’ai remsis HTML5 ir javacriptu, taip “Microsoft” siekia, jog appsų kūrimas būtų prieinamas kuo didesnei developerių masei. Taipogi, atsiras suderinamumas tarp mobile įrenginių ir „desktop“ tipo appsų ir nereikalaus atskiro „portinimo“.

Windows 8 palaikys x86 ir ARM architektūrą. Ką tai reiškia? Ogi tai, jog ARM architektūros palaikymas leis Windows 8 suktis įrenginiuose, kurių lustai paremti „low-power“ ARM architektūros pagrindu ir palaikys ARM, Qualcomm, AMD, Intel, bei Texas industries gaminius.

Galimybės, kurios tikriausia atsiras kartu su Windows 8

ISO “mountinimas”: Kai kitos “desktop” tipo operacinės sistemos (Mac OS X, Linux), turi integruotą galimybę pilnai dirbti su diskų atvaizdais, o Windows7 gali pasigirti tik ISO rašymu, Windows 8 kūrėjai, pagaliau, žada šią funkciją įtraukti į savo naujausią operacinę sistemą.

Pagerintas „Disk cleanup‘as“. Atsirado failų rikiavimas pagal dydį ir tipą, tad bus galima trinti ne visus laikinus failus, tačiau tik tuos, kurie užima daugiausia vietos ir t.t.

Portable workspaces: į atitinkamo dydžio USB diską, sukuriama darbastalio, vartotojo nustatymų, būtiniausių apps‘ų kopijos. Su šia kopija, bent kuriame Windows 8 įrenginyje, jūs galite atsikurti savo Windows 8 aplinką. Turime pripažinti, jog tai labai patogi funkcija 

History vault: Jeigu su Windows xp sp2 atsiradusio shadow copy vartotojai liko nepastebėję, tai Windows 8 žada šią funkciją mums parodyti visame savo gražume. History vault, bus labai panašus į šiuo metu „Apple“ kompanijos naudojamą „Time machine“, OS X operacinėje sistemoje.

WINFS – nuo 2003 Microsoft’as dirba ties nauja failų sistema savo operacinei sistemai, kuri sugebėtų aptikti ryšius tarp įvairių duomenų. WinFS (fs – future storage), naudos SQL reliacinės duomenų bazės savybes tam, jog aptikti ryšius tarp failų ir priskirtų juos aplikacijoms. Tai įgalins Windows explorer‘į atrasti Jūsų kompiuteryje failus, kurie pvz. yra susiję u atitinkamu žmogumi ir atvaizduos failus chronologine tvarka.

Internet Explorer 10. Kad ir ką žadėtų gamintojai IE atžvilgiu, sunku jais betikėti. IE, tai lyg alkoholikas ar narkomanas, kuris vis žada pasitaisyti ir eilinį kartą susimauna. Žinant, jog apps‘ai remsis html5, šis komponentas yra ypač svarbus, nes jei IE nepalaikys tų funkcijų, kurias palaiko kitos naršyklės ar darys savas interpretacijas sintaksėje, tuomet... Gali baigtis blogai 

SmartScreen phishing‘o filtras. Tikrins failus, nuorodas ir tinklalapius nuo galimos žalos Jums ar Jūsų kompiuteriui.

„Debesies“ talpykla. Microsoft labai stengėsi, jog failų sinchronizavimo tarp įrenginių rinkoje, pasivytų tokius produktus, kuriuos teikia „DropBox“ ar „SugarSync“. Kas išėjo – pamatysime, bet tokia integruota funkcija, be abejo pakels „cloud‘o“ populiarumą ir vartotojo komfortą.

Laikinos „Guest“ paskyros: Teoriškai – skamba gerai. Galima bus išskirti paskyrą ir kažkam leisti naudotis Jūsų kompiuteriu, tačiau su šia galimybe atsiranda be galo daug saugumo spragų. Kol kas, tikimybė, jog šią funkciją „Microsoft“ integruos į naująją operacinę sistemą – 50/50.

Veido atpažinimas. Operacinė sistema turės integruotą galimybę atpažinti vartotojo veidą, nieko naujo - bandymai vyksta nuo 2001 metų. Funkcijos sėkmė priklauso nuo to, ar atpažinimo tikimybė bus tikslesnė, nei 95%, kas yra sunkiai pasiekiama, kitu atveju – šios funkcijos laukia visiškas „fail“.

System reset. Pašalins visas instaliuotas programas ir Windows nustatymus nustatys į pradinę būseną. Tiems, kas mėgsta dažnai reinstallinti operacinę sistemą, tai turėtų ypač patikti. Tiesa, jog ši funkcija bus įtraukta, tėra 60% tikimybė.

„Ribbon-menu“ - nuo šiol juos matysime visur. Kas yra „ribbon-menu“? http://img.technospot.net/scroll-ribbion-menu.gif

 

AERO autocolor: ši funkciją padės pritaikyti Jūsų vartotojos sąsajos spalvas prie Jūsų pasirinkto darbastalio fono.

Windows app store: Manau, jog daug kalbėti nereikia  Android marketas, Mac app store‘as, su šiais gaminiais, manau, esate susipažinę daugelis. Ms app store‘as remsis Apple retail store‘o modeliu.

Integruotas PDF palaikymas. Pagaliau Microsoft integruos į operacinę sistemą PDF palaikymą, tam skirta bus „Modern Reader“ programėlė.

Pattern login: Kas tai yra? Pažiūrėkite:

Keletas kitų atnaujinimų: Atnaujintas “Task manager”, “Hybrid Boot”, skirtas greitesniam booting’o laikui, ši funkciją kiek primins “hibernation’ą” ir naujas “džiaugsmas” – „genuine centre“, kuris tikrins ar Jūsų Windows kopija – legali, bei leis tai padaryti Jums (stebėti kopijos legalumą).

Redagavo KingPin
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...