Pereiti prie turinio

Lyderystė ryklio stiliumi


Rekomenduojami pranešimai

Jungtinėse Valstijose, maždaug 1980-aisiais, buvo labai madinga versle siekti tapimo „rykliu“ (angl. – shark). Visi to siekė, nes tai – savotiškas pripažinimo statusas. Lietuvoje, berods, prieš kelis metus buvo rodomas JAV kurtas teisinis serialas tokiu pat pavadinimu – „Ryklys“. Einant laikui, šio žodžio prasmė verslo (ir teisės) pasaulyje neprarado savo žavesio ir/ar prasmės. Būti pavadintam „rykliu“ versle ar teisėje – pripažinimo ženklas. Mano manymu – tai dar vienas žingsnis lyderystės link.

 

Jūs galite paklausti: „kaip žuvis, turinti (beveik) neribotą dantų skaičių ir neturinti jokios kantrybės, gali atspindėti tikrą lyderį?„. Atsakymas paprastas: dantys ir kantrybė čia ne prie ko. Kai sakau, kad „buvimas rykliu daro Jus lyderiais“ – kalbu apie ryklį, kaip apie „vandenynų karalių“ (juk liūtas – žvėrių karalius?). Jeigu kam teko žiūrėti laidas apie ryklius – tai žuvys, kurios yra gudrios, paslaptingos ir pavojingos… Ir tai – tik kelios iš savybių, kurias turi turėti tikras lyderis ir kiekvienas ryklys.

 

Visuomet judėkite tik į priekį

 

Turiu savo skaitytojams iššūkį: suraskite ryklį, kuris plauktų atgal. Neįmanoma, ar ne? Rykliai plaukia tik į priekį ir didžioji dauguma iš jų niekada net nesustoja. Jie net nemoka sustoti. Tai reiškia, kad nuo tos dienos, kai jie gimsta (keistai įdomus procesas), iki pat tos dienos, kai miršta (natūralia mirtimi, kovoje, arba nuo žmogaus rankos) – jie visuomet juda į priekį.

 

Turiu ir antrą iššūkį: grįžkite atgal į praeitį ir apsaugokite ką nors nuo nenatūralios mirties. Negalite, ar ne? Bent jau – kol kas. Tai reiškia, kad mes (vėlgi – kol kas?) esame užstrigę laiko tiesėje, kuri veikia paprastu principu: veiksmas = atoveiksmis.

 

Kadangi esame strigę tokioje laiko tiesėje – tai reiškia, kad tai, ar Jūs esate įtakingi/protingi/turtingi/sėkmingi (ir kitokie „-ingi“) tiesiogiai priklauso nuo to, ką Jūs darote. Pavyzdžiui – kai kuriais savo pasiekimais aš tikrai didžiuojuosi, tačiau negaliu juk apsiriboti tuo, ką esu padaręs ar pasiekęs prieš metus, du ar kelis. Visą laiką privalau judėti į priekį, stengtis numatyti mano veiksmų (ar atvirkščiai – neveikimo) atoveiksmius ir kas susitiks LKL finale šiais metais. Juokauju. Man tai visiškai nesvarbu, nes čempionas bus Žalgiris. Sakau Jums tai kaip kaunietis (ar reikia parašyti, kad juokauju, kol Lietuvos Ryto fanai nenulaužė mano portalo?).

 

Jeigu žinotumėte, kad Jums tikrai niekas nesutrukdys ir viskas pasiseks – ką imtumėtės daryti? O kodėl to nedarote dabar?

 

Ta pati taisyklė galioja ir Jums: jeigu kažką pasiekėte 2014-aisiais – tegul tai ir lieka 2014-uosiuose. Dabar – 2015-ieji: naujų pasiekimų laikas. Ši formulė galioja ne tik metams, tačiau ir mėnesiams, savaitėms, dienoms ir net valandoms ar minutėms. Beveik visada galima pagauti stambesnę žuvį. Tačiau to nepabandę – nesužinosite, ar tai yra iš viso įmanoma.

 

Vienintelis žmogus, kuris gali Tave sustabdyti ir neleisti kažko padaryti – tai tik Tu pats.

 

Darykite viską, kad pasiektumėte tikslą

 

Judėjimas į priekį yra gerai. Bet mažiau savimi pasitikintys užduos sau klausimą: „ar man tikrai pasiseks?“. Dar kartą pažiūrėkime į ryklius: tyrimai rodo, kad ryklių „uoslė kraujui“ yra tokia, jog jie gali aptikti golfo kamuoliuką (42.67 mm) Loch Neso ežere (56,4 km²). Tokiu nuotoliu pajutę kraują – rykliai tikrai atplauks ir pasiims tai, kas (jų manymu) „yra jų“. Kad ir kaip kvailai tai skambėtų – tai praktiškai reiškia, jog ryklį gali supti šimtai sveikų žuvų ir kai tik ryklys pajus kažkur kraują – jis plauks būtent ten. Pagalvokite apie tai.

 

http://www.verslo.guru/wp-content/uploads/2015/01/ryklys-su-zuvimis.jpg

 

Todėl ir mano patarimas Jums: darykite absoliučiai viską, kad pasiektumėte savo tikslų. Jeigu „užuodžiate“ naują galimybę savo verslui – imkitės jos. Jeigu ieškote darbo ir Jums tinkamas darbas yra ne Vilniuje, o Klaipėdoje – kandidatuokite. Potencialios galimybės yra praktiškai neribotos. Dabar – galima dirbti Indijos kompanijai iš Joniškyje esančio buto. Technologijos atveria mums neribotas galimybes, reikia tik mokėti jas pažaboti sau ir… nebijoti daryti viską, ką tik galite.

 

Reputacija eina pirma Jūsų

 

„Atsargiai! Pugžlys!“ – išgirsite paplūdimyje ir nusijuoksite. „Atsargiai, ryklys!!!“ – ir paplūdimyje esantys žmonės bus krante. Vien tik žodis „ryklys“ verčia žmones truputį „myžtelėti“ į apatinius. Tai – kietas žodis. Kietas pavadinimas. Savo kietumu puikiai atitinkantis padarą, kuris tuo žodžiu apibūdinamas. Pamatote peleką, išlindusį iš vandens ir iš karto pagalvojate apie ryklį, o ne delfiną, teisingai? Ryklio reputacija mūsų, žmonių, pasaulyje yra jau kaip reikiant „įtvirtinta“. Patiems rykliams ji nieko nereiškia, tačiau žmonės, kita vertus, puikiai žino, ko reikia saugotis būnant vandenyje. Didelės bangos, raudona vėliava ir net medūzos ramiai sau „sėdi pavėsyje ir rūko“, palyginus visa tai su rykliais ir jų reputacija tarp žmonių.

 

Šiais laikais – viskas, ką mes darome, gali atsirasti internete. Tai, kaip pribloškėte direktorių tarybą ar krapštėte nosį ir sprigtu šaudėte jos turinį ant lubų – gali atsidurti internete. Beveik visi turime savo „skaitmeninį antspaudą“, kad ir kas tai bebūtų – mūsų socialinių tinklų profiliai, Twitter paskyra, Pinterest interesai, YouTube video klipai, gyvenimo aprašymas LinkedIn’e ir panašiai. Visa tai – yra Jūsų reputacija. Ir Jūsų reputacija eina pirma Jūsų, kad ir ką bedarytumėte, kad ir koks žmogus bebūtumėte – geriausias ar tragiškiausias. Ir lyderiai moka rūpintis savo reputacija, nes jie žino, ką ji reiškia. Ypač – šiais laikais.

 

Trys paprastos lyderystės pamokos iš vandenyje gyvenančios žuvies. Tiesa, dar kai kas – rykliai neturi baimės jausmo, o didžioji dauguma Jūsų – bijo vorų. Nepaisant to – Jūs vis tiek galite būti rykliais savo pasaulyje. Tereikia Jums iš savo komfortiško ir saugaus akvariumo išplaukti į vandenyną.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prie visų gražių alegorijų galima buvo paminėti, kad rykliai net normalių, kietų kaulų neturi, viso labo evoliuciškai pasenusias kremzles :D

 

Gražus ir tvarkingas straipsnis:). Bet kažkokios naudos sau neužčiuopiu. Sėkmės:)

Redagavo fallender bach
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

yra rykliu rusis, tiprstant ledam link antarktidos, pradeda rodytis jie, forisfons(lot) - plaukia atgal

 

Bandžiau ieškoti informacijos apie tokią ryklių rūšį, tačiau nesėkmingai. Ar neįvėlei klaidos? Nes radau tik dar daugiau informacijos, kad rykliai atgal plaukti nemoka. Yra viena rūšis, tačiau jie pelekais "eina" atbulomis dugnu, o neplaukia... Bet pavadinimas visiškai ne toks, kaip parašei.

 

Prie visų gražių alegorijų galima buvo paminėti, kad rykliai net normalių, kietų kaulų, viso labo evoliuciškai pasenusias kremzles :D

 

Gražus ir tvarkingas straipsnis:). Bet kažkokios naudos sau neužčiuopiu. Sėkmės:)

 

Mano paraše rasi nuorodą į mano portalą. Jame - beveik 100 straipsnių. Gal rasi ką nors naudingo sau. Į sveikatą ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...