Pereiti prie turinio

Rekomenduojami pranešimai

Jau seniai visi esame skaitmeniniame amžiuje ir kuo toliau tuo daugiau skleidžiama informacijos apie pavogtus duomenis ir jų paviešinimus bei pardavimus. Egzistuoja nepigųs sprendimai, kurie apsaugo priėjimą prie duomenų bazių pakeldami tarpinius proxy, kurie leidžia formuoti atskiras teises vartotojams, rangovams, deda filtrus ant pateikiamų duomenų, saugo nuo SQL injekcijų ir dar daug kitų gerų dalykų, kurie daro praktiškai neimanomu "nuleak-inti" duomenis.

Klausimas diskusijai - ar LT yra poreikis tokiems sprendimams? Galvoju pabandyti pasiūlyti vieną, tik abejoju ar verta prasidėti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
prieš 2 valandas, vlkc parašė:

Klausimas diskusijai - ar LT yra poreikis tokiems sprendimams? Galvoju pabandyti pasiūlyti vieną, tik abejoju ar verta prasidėti.

Taigi pademonstruokite, pasakykite kainą, o mes bandysime atsakyti.
 
Iš patirties, sprendžia ne SAAS, o serverio architektura ir logika

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
prieš 15 valandų, vlkc parašė:

Egzistuoja nepigųs sprendimai, kurie apsaugo priėjimą prie duomenų bazių pakeldami tarpinius proxy, kurie leidžia formuoti atskiras teises vartotojams, rangovams, deda filtrus ant pateikiamų duomenų, saugo nuo SQL injekcijų ir dar daug kitų gerų dalykų, kurie daro praktiškai neimanomu "nuleak-inti" duomenis.

Pradėkim nuo to, kad daugumos security problemų šiais laikais priežastis yra žmogaus klaidos (CityBee atviras Azure blob ir panašiai), phishing'as (gauna darbuotojo su teisėm prie kažko prisijungt duomenis, visai neseniai LinusTechTips hack'as) arba inside job, kai arba pats darbuotojas, arba duoda už pinigus kažkam prieigą su kokiu TeamViewer (Okta pavyzdys, kiek teko neoficialiai girdėt, ir kiti Lapsus$ leak'ai).

Tam ką tu siūlai egzistuoja nemokami sprendimai, pvz. https://proxysql.com. Nors šiais laikais retas kas daro tiesioginę prieigą prie duomenų bazių. Paprastai yra sukuriama API, ir per tą API jau su RBAC ir visais proxy/vpn/etc.

"Praktiškai neimanomu "nuleak-inti" duomenis" - taip nebūna. Padarysi savo geriausią sistemą, darbuotojas paclick'ins netyčia phishing link'ą, ant jo kompo patyliukais pasileis proxy serveriukas, ir viskas. Visi duomenys, kur tas darbuotojas turėjo galimybę pasiekt, taps pasiekiami ir hacker'iams.

Apibendrinant, šiais laikais jei sistemą kūrė ne junior'as kopijuodamas iš StackOverflow, galima laikyt kad sistema ganėtinai saugi techniniu požiūriu. Geriau vietoj tavo sistemos investuot į darbuotojų training'ą phishing'ui.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...