Pereiti prie turinio

Chaos

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    2.646
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    3
  • Atsiliepimai

    100%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    Chaos sureagavo į almiukas MB vs Individuali veikla   
    ABu mokmai nuo pajamų dydžio, skirtingi procentai. Tik PSD turi bazinę įmoką, kuri turi būti sumokama (kad ir darbo biržos), jeigu ir nėra jokių pajamų, norint naudotis Lietuvoje esančiu sveikatos draudimu.
  2. Patinka
    Chaos sureagavo į Mentas Originalūs, neįprasti maisto produktai   
    Gali bandyti ananasą. Nupirkau žmonai per praeitas kalėdas kaip dovana, tai net apsiverkė, tik nežinau ar iš džiaugsmo ar iš nevilties
  3. Gera idėja
    Chaos sureagavo į radianas svetaine su WIX. ka manote?   
    Webflow geros galimybės yra
  4. Patinka
    Chaos sureagavo į fKodas Sukurčiau internetinę svetainę už dyką   
    Sveiki, sukurčiau jums internetinį puslapį už tekstinę reklamą tinklapio footer'yje (apačioje). Reklama būtų minimali t. y. tekstinė nuorodą į tinklapio kūrėjo tinklapį.
    Tinklapių kategorijos kurias galiu sukurti:
    Asmeniniai puslapiai. Tinklaraščiai (blog'ai). Naujienų puslapiai. Elektroninės parduotuvės. Įmonių puslapiai. Produktų ir prekių reprezentaciniai puslapiai. Maisto aptarnavimo t. y. restoranų, kavinių puslapiai. Išskirtiniai kaip skelbimų talpinimo, darbo CV, forumai, nekilnojamo turto skelbimų puslapiai. (Šiems puslapiams turėtumėte patys nusipirkti pagrindinį dizainą). Į tinklapio kūrimą įeina:
    Jei neturite savo logotipo už dyką pagaminsiu vectorin'į logotipą. (Tik 1 variantą). Socialinių tinklų rinkinys. Į tai įeina Facebook nuotrauka, Facebook viršelis su logotipu. Pradinė SEO optimizacija. Google Analytics 4 įdiegimas. Prieš pradedant Jums reikėtų:
    Žinoti kokio tinklapio norite, žinoti kokia informacija turėtų būti tinklapyje įskaitant nuotraukas ir kita. Jei tai internetinė svetainė, žinoti produktus jų kainas, turėti PaySera, PayPal sąskaitą. Nusipirkti svetainės domeną ir hostingą iš iv.lt. (Jei nesate tikri kokį, galite klausti šioje temoje arba privačiai).  
    Po tinklapio sukūrimo sutinku valdyti tinklapį vienerius metus už dyką. Į valdymą įeiną informacijos keitimas, programinės įrangos naujinimas. Tinklapio kūrimas gali užtrukti vieną savaitę. Pradedant kurti svetainę Jūs turėsite iv.lt sistemoje sukurti naują vartotoją, kad galėčiau pradėti kurti jūsų svetainę. Sukūrus svetainę taip pat sukursiu naudojimo dokumentaciją kurioje bus paaiškinta kaip galite pakeisti tekstus, kainas, nuotraukas svetainėje.
    Dėl svetainės kūrimo susisiekite asmeniniu pranešimu.
  5. Patinka
    Chaos sureagavo į itlead UX pradžiamokslis - UX įvadas ir tinklalapių panaudojamumas   
    Intro
     
    Sveiki,
     
    Esu šiame forume jau beveik dešimtmetį, per tą laiką perskaičiau daugybę naudingos informacijos, susirinkau nemažai kontaktų, galbūt ne visuomet pateisindavau kontaktų lūkesčius, o bet tačiau, visi tobulėjam ir mokomės iš klaidų :) Bėgant laikui pradėjau jausti, jog esu skolingas šio forumo bendruomenei ir nusprendžiau, jog reikia įnešti ir savo indėlį į forumo sukuriamą vertę, ypač dabar, kai forumas pakankamai apleistas. Paskutinį kartą kažką rimčiau rašiau brandos egzamino metu, be to labiau mėgstu dėti kablelius nei taškus, tai jei bus kažkokių nesuprantamų vietų, komentuokit, pataisysiu. Po tokio ilgo ir nenaudingo intro, galima pradėti straipsnį :D
     
     
    Kas yra UX (Intro 2)
    UX - User Experience, galima versti "naudotojo patirtis". Tai galima apibūdinti paprasčiausiai tuo, ar žmogui buvo patogu, gera naudotis jūsų sistema. Beveik visi tikrai puikiai žino jausmą, kai apsilankius kokiam nors puslapyje ištinka emocinė krizė, nes atrodo, kad niekada nerasi to, ko norėjai, pvz.: daugybėje valstybinių tinklalapių naršyti yra tikras hemorojus (juk kam leisti pinigus papildomai, kai net elementariam funkcionalumui neskiriamas reikalingas dėmesys: Internete plinta atviras „Sodros“ tinklalapio kodas su keiksmažodžiais). Taip pat turėtų būt ir pažįstamas jausmas, kai atsidarius puslapį jautiesi lyg namie - atrodo nė nereikia galvoti, ką spausti, kad rastum norimą informaciją. Taigi, sąvoka yra labai plati, bet sukonkretinus galima teigti, kad gero UX siekis - kad naudotojas norėtų lankytis jūsų tinklapyje. Šiame straipsnyje ne tik apžvelgsiu dažnai daromas klaidas, bet aplamai paaiškinsiu apie panaudojamumą, kad paprasčiausiai atkreiptumėt dėmesį ar jūsų kuriamas produktas atitinka išvardintus punktus (daug klaidų galima išmąstyti ir logiškai, be papildomo išsilavinimo).
     
     
    Kodėl UX yra svarbu
    UX yra svarbu, nes dar labai daug tinklalapių, ypač Lietuvoje yra neitin draugiški naudotojui. Vis dar populiaru programuoti taip, kad "svarbu veikia" ir daryti dizainus taip, kad "svarbu gražu". Perpildytoje rinkoje UX dažnai yra vienas tų aspektų, kuriuo lengva nugalėti konkurentus ir susirinkti lengvus pardavimus (ypač el. parduotuvėse). Vis dar netikit? Paskaitykit, kaip paprasčiausias UX sprendimas Amazonui pridėjo papildomus 300 milijonų dolerių per metus. The $300 Million Button
     
    UX susideda iš daug dalių, tačiau toliau narpliosiu tik vieną - panaudojamumą: iš ko tai susideda, taip pat apžvelgsiu keletą dažniausiai daromų klaidų ir kaip jas reikėtų taisyti.
     
    Panaudojamumas - kas tai?
    Trumpai: (sistemos, įrenginio ar kt.) naudojimo patogumas.
     
    Kiekvieno tinklapio, e-shopo, ar bet kokios kitos internetinės sistemos (taip pat ir daiktų, bet apie tai neišsiplėsiu) panaudojamumą galima įvertinti. Nėra kažkokio oficialaus įvertinimo mato skalėje nuo 1 iki 10, tačiau bent jau subjektyviai galime pasakyti ar tinklalapio panaudojamumas yra blogas, pakankamas, geras, puikus ir pnš. T.y. naudojant bet kokį tinklapį, galima įvertinti - ar juo naudotis patogu ar ne - tai ir bus panaudojamumo įvertinimas.
     
    Iš ko susideda panaudojamumas?
     
    Panaudojamumas susideda 6 pagrindinių parametrų:
     
    Atpažįstamumas - kaip lengvai galima pradėti naudotis sistema, turint analogiškos sitemos naudojimo patirties. Pvz.: įprasta, kad įvairūs langai kompiuteryje yra išjungiami viršutiniame dešiniajame kampe esančiu X. Jei apsilankius jūsų tinklapyje iššoks modalinis langas, kurį užverti galima tik paspaudus kairėje esantį O simbolį, bus labai blogai.
    Vienas geras pavyzdys - programų instaliavimas. Esame pripratę visada spausti "Next", "Next", o norint grįžti - kariau esantį "Back" arba dešiniau esantį "Cancel":

    klaida, kurią padarė Microsoft:

    t.y. nurodo spausti mygtuką "Back", tačiau grįžti atgal buvo galima tik spaudžiant rodyklę kairiame viršutiniame kampe. Galbūt interneto naršyklėje tai atpažįstama, tačiau instaliuojant programas tikrai ne.
     
    Taip pat dar vienas geras, t.y. blogas pavyzdys - šis forumas ir failų prikabinimas jame. Labai logiška galvoti, kad įkėlus failus jie bus automatiškai pridėti publikavus pranešimą, tačiau reikia spausti "Pridėti šį failą", kas yra visiškai neintuityvu ir bent jau man, niekur kitur neregėta praktika. Geriausia būtų - aplamai leisti CTRL+V pagalba tiesiogiai įklijuoti paveikslėlį į tekstą.
     
    Dar vienas LABAI BLOGAS pavyzdys - delfi.lt portalas (tai tik parodo, kad net didieji tinklalapiai UX neskiria pakankamo dėmesio ir nukonkuruoti juos šiuo atžvilgiu pakankamai nesudėtinga). Mobilioje versijoje įėjus į kokį nors straipsnį iš pagrindinio puslapio logiška manyti, kad viršuje paspaudus delfi nuorodą grįšite į pagrindinį puslapį. Bet ne - grįžtate į konkrečios skilties pagrindinį puslapį ir "paprastuoju būdu" atgal į pagrindinį negrįšite - reikia spausti kairėje pusėje esančią piktogramą (kas irgi blogai, žr.: dažniausiai pasitaikančios klaidos) ir pasirinkti "Pagrindinis puslapis".

     
    Išmokstamumas - kaip lengva išmokti naudotis sistema. Viskas turėtų būti kuo paprasčiau ir aiškiau, kad išmokti naudotis pvz.: nauja buhalterine programa būtų kuo paprasčiau.
     
    Apsauga nuo klaidų - vienas iš svarbiausių kriterijų aplamai, kuomet susiduriama su kritiškai svarbiu informacijos tikslumu: verslo valdymo sistemose, įvairių įrengimų valdymo sistemose ir pan. Šis aspektas dažnai ignoruojamas ir pasikliaujama naudotoju, kad jis klaidų nedarys. Tai yra labai blogai, nes klaidas daro visi ir nuolatos. Niekada negalima galvoti apie sistemos naudotojus kaip apie save: jeigu galvojate, kad "tikrai visi supras, kad...", tai labai smarkiai klystate. Pvz.: kuriate skelbimų portalą, skelbimo įdėjimo lange yra laukelis "kaina". Jo nevaliduojate, nes galvojate, kad "visiems ir taip aišku, kad čia kaina skaitmenimis", tačiau tikrai atsiras kokia nors Marytė iš Pagėgių rajono, kuri įrašys "penkiolika eurų, galime derėtis". Geriausiu atveju naudotojas gaus programinę klaidą, kad į integer tipo laukelį bando įrašyti string'ą, blogiausiu atveju, jei duombazėj kaina saugoma kaip tekstas - užluš kainos pasirinkimo slaideris paieškoj ir bus nepasiekiamas visas tinklapis. Dėl to, kad nepadarėt vienos validacijos.
     
    Veiksmingumas - šis kriterijus nurodo, kad kuriama sistema turi būti veiksminga. T.y. naudotojas turi ne tik aiškiai, bet ir kuo paprasčiau/greičiau atlikti norimus veiksmus. Svarbu visur, kur įmanoma sumažinti naudotojui reikiamų atlikti paspaudimų kiekį (kol tai neprieštarauja kitoms UX taisyklėms). Šioje vietoje dažnai susiduriama su požiūriu "svarbu veikia". Kaip ir atpažįstamumo atveju, geras pavyzdys - šio forumo paveiksliukų įkėlimo sistema. Kur kas veiksmingiau būtų padaryti multi-upload, kuris sukeltų visus paveiksliukus skelbiant įrašą. Dabar norint įkelti 10 paveiksliukų reikia atlikti net 30 paspaudimų - "choose file" -> parinkti failą iš kompiuterio -> "pridėti šį failą". Gal forume problema ir nėra labai aktuali, bet pvz.: verslo valdymo sistemoje, kurioje gali tekti įkelti šimtus dokumentų per dieną, tai būtų visiškas efektyvumo žudymas.
     
    Prienamumas - galimybė naudotis sistema nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų ir žmogaus negalių. Geras ir man labai patinkantis pavyzdys - 15min mobilioji versija ir labai patogi galimybė keisti šrifto dydį.

     
    Estetika - paprasčiausiai reiškia tai, kad dizainas turi būti patrauklus akiai. Spalvos turi būti suderintos, dizainas negali būti per daug apkrautas - dažniausiai (bet ne visada!) - minimalistinis dizainas yra geriausias. Šia tema galima parašyti atskirą straipsnį (ir net ne vieną) - jei toks poreikis bus, gali laukti ir antra šio straipsnio dalis :)
     
     
    Dažniausiai daromos klaidos
    Taigi, apžvelgėm, kas sudaro panaudojamumo sąvoką. Daug klaidų galima išvengti vien tik galvojant ar tai yra pvz.: lengvai išmokstama, veiksminga ir t.t. Tuo pačiu metu, daug problemų galima išvengti ir mokantis iš svetimų, o ne tik savo, klaidų. Žemiau - dažniausiai daromų klaidų sąrašas, kurį galite papildyti komentaruose (pridėsiu į straipsnį).
     
    * Mobilioje versijoje meniu - kairėje pusėje. Telefonas dažniausiai naudojamas dešine ranka. Didelių matmenų telefonuose kairys viršutinis kampas nykščiu tampa paprasčiausiai nepasiekiamas ir tenka pasitelkti kitą ranką, kad išskleistumėme meniu. Kairėje pusėje viršuje geriausia įdėti įmonės logotipą ar panašią informaciją.

     
    * Viršutinė juosta (header) visuose puslapiuose turėtų būti vienoda. Žr. atpažįstamumo pavyzdį Delfi portale.
     
    * Automatiškai iššokantys modaliniai langai. Taip, automatiškai iššokantys pop-up langai padeda susirinkti naujienlaiškių prenumeratorius, tačiau bendruoju UX atveju - tai blogis. Ypač, kai jie iššoka kiekvieną kartą. Prisegu vz.lt pavyzdį - modalinis langas iššoko pagrindiniame puslapyje, buvo uždarytas, tačiau iššoko dar 3 kartus naršant po straipsnius.

     
    * Elektroninėje parduotuvėje - apmokant krepšelį draudimas grįžti atgal. Apmokant prekių krepšelį visuomet turėtų būti galimybė grįžti, pakoreguoti jau atliktus žingsnius. Prikabintas pigu.lt pavyzdys. Logiška manyti, kad esant mokėjimo stadijoje ir norint pakeisti pristatymo būdą, turėtų užtekti spragtelti ant užrašo "Pristatymas". Tačiau užrašas - tik tekstinis. Jei persigalvojote dėl pristatymo, teks visą procesą kartoti iš naujo, nes grįžti atgal - neįmanoma.

     
    * Neinformatyvūs klaidų pranešimai.

    Naudotojui pateikti klaidų pranešimai turi būti aiškūs ir suprantami. Visokie "Įvyko klaida", "Įvesti neteisingi duomenys" yra blogai. Labai populiarus blogasis pavyzdys - prisijungimo formos. LABAI dažnai suvedus blogus duomenis gauname pranešimą "Įvesti neteisingi duomenys". Reikėtų parašyti - ar blogas slapyvardis, ar slaptažodis. Dažnai bandant jungtis prie senų account'ų sunku prisiminti slapyvardį ir tokios klaidos viską tik dar labiau apsunkina. Aišku, čia programuotojų tingėjimo pavyzdys, nes kur kas lengviau patikrinti vartotojo vardą ir slaptažodį bendrai negu atskirai.
    Papildymas - kritinio saugumo sistemose (el. paštas, finansiniai instrumentai ir t.t.) apibendrintas klaidos pranešimas "neteisingi duomenys" prideda saugumo - tad tokiu atveju saugumas > UX.
     
    Dar vienas pavyzdys - žemiau.

    Šiuo atveju - naudotojas gauna informaciją, jog blogai suvedė pašto kodą, tačiau negauna informacijos, koks tas kodas turėtų būti. Teisingas pavyzdys:
    The postal code has an incorrect format. The correct format is: XXXXX
     
     
    Pagrindinės taisyklės
    Atsižvelgiant į panaudojamumą ir UX apskirtai, galima išskirti dvi pagrindines taisykles:
     

    Negalvokite apie naudotoją kaip apie save.
    Pati svarbiausia - Jei naudotojas kažko nesupranta, tai - JŪSŲ PROBLEMA, o ne naudotojo.

     
     
    Outro
    Straipsnį ketinu pildyti, tačiau jeigu turite kokių nors pastebėjimų, papildymų - būtinai rašykite. Nuo mūsų visų priklauso ar ši informacija išliks aktuali, ar nuguls interneto dulkėse kartu su straipsniais apie puslapio stilizavimą table tag'ais ar google PR svarbą:) Taip pat atsiprašau, jei rasite rašybos ar nedidelių loginių klaidų sakinio struktūroje - straipsnį rašiau vakarais, tad tikrai ne "šviežia galva". Taip pat straipsnį įdėjau į skiltį "Tinklapių kūrimas", nes jis netinka nei į Programavimo, nei į Grafikos skiltį, kadangi aktualus abiejų sričių specialistams. Jei adminams pasirodys kitaip - perkelkite.
     
     
    Informaciją platinti ir atkurti leidžiama tik įterpus nuorodą į šaltinį - misijaverslas.lt
  6. Patinka
    Chaos sureagavo į Stanley Interneto ateitis: gresia nuorodų apmokestinimas ir visuotinė cenzūra   
    Į lankas nugrybavot. Ne apie Lietuvą čia, o apie idiotiškus Europos įstatymus. Absurdo riba jau peržengta, beveik pasiekėm tarybų sąjungos lygį, kai viskas draudžiama, nieko negalima, viskas kontroliuojama, jokios žodžio laisvės. Su tais asmeninių duomenų apsaugos įstatymais prieisim iki to, kad gatvėj pažiūrėjęs į kitą žmogų turėsi jam atlyginti moralinę žalą, juk jo veidas tai jo asmeniniai duomenys, o tu pažiūrėjęs jį įsiminei, reiškia saugai jo asmeninius duomenis.
  7. Patinka
    Chaos gavo reakciją nuo mantas666 Socialinės žymės   
    Pirma išsiaiškinkime, kas gi yra tos socialinės žymės (social bookmarks). Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, tai tinklapių žymės, panašios į jūsų Firefox “bookmarks” arba Internet Explorer “favorites”. Visas skirtumas slypi antrąjame žodyje – “social”. Socialinių žymių projektuose vartotojai pasižymi jiems patikusius tinklapius bei gali jais dalintis, rasti bendraminčių, kuriems patiko tas pats tinklapis, komentuoti savo ir kitų žymes, ir daugiau.
     
    Kokia nauda iš šių socialinių žymių tinklapio savininkui? Jei jo tinklapyje pateikiamas įdomus, naudingas turinys, daug žmonių pasižymės jį savo mėgstamiausiuose socialinių žymių projektuose, dėl ko išaugs lankomumas. Be to, pažymėjus tinklapį daugumoje tokių projektų, gaunama nuoroda į jį, kas gali būti naudinga keliant tinklapio PageRank. Jei turinys tikrai įdomus, sulauksite ir daug komentarų, kritikos ir pasiūlymų: publika dažniausiai nėra atlaidi pasitaikančioms klaidoms ir netikslumams, bet tai tik skatins tobulėti.
     
    Dabar apžvelgsiu keletą populariausių užsienio ir lietuviškų socialinių žymių projektų.
     
    Digg
     
    Visų pirma, turbūt daugumai žinomas Digg.com. Šis projektas labai populiarus ir susilaukė daug “klonų”. Jame galima pateikti savo naujienas įvairiose kategorijose, o žmonės už jas balsuos teigiamai (Digg) arba neigiamai (Bury). Taip pat galima komentuoti, kurti savo draugų ir mėgstamiausių žymių sąrašus.
     
    Jei jūsų tinklapis atsiduria tarp populiariausių sąrašo, Digg gali jums atsiųsti keliasdešimt tūkstančių lankytojų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad Digg lankytojai dažniausiai ieško įvairių įdomybių ir keistenybių; kad iš Digg atėjęs žmogus kažką nusipirks iš jūsų tinklapio yra mažiau tikėtina, nei kad tai padarys žmogus, radęs jį per paieškos sistemas.
     
    StumbleUpon
     
    StumbleUpon yra įdomi socialinių žymių sistema: norint ja naudotis, jums reikės atsisiųsti ir įdiegti į savo naršyklę StumbleUpon įrankinę. Ji leis jums vertinti aplankytus tinklapius (“pakeltas nykštys” arba “nuleistas nykštys”). Jei tinklapis dar nepažymėtas StumbeUpon sistemoje, jums visų pirma jį reikės aprašyti; to daryti nereikia, jei tinklapį jau kažkas pažymėjo – tada galite tik palikti įvertinimą. Be abejo, kaip ir daugumoje panašių projektų, čia galite kurti draugų sąrašą, bei aprašinėti savo mėgstamiausias žymes savo blog’e.
     
    Neįprastas dalykas čia yra “Stumble” mygtukas įrankinėje – jį paspaudę, būsite nukelti į atsitiktinai parinktą, teigiamai įvertintą tinklapį, pagal jūsų pasirinktas temas. Tarkim, jei nurodysite, kad domitės gyvūnais bei humoru, galite būti nukelti į tinklapį su juokingomis gyvūnų nuotraukomis. Tai ir yra StumbleUpon sistemos pagrindas, iš kur tinklapių savininkai gauna lankytojus. Pažymėję savo tinklapį StumbleUpon, galite tikėtis greito lankytojų antplūdžio – bet nepamirškite, kad jei jūsų tinklapis bus neįdomus, ar net akivaizdžiai reklaminis, jis bus greitai “nugesintas” neigiamais reitingais, ir daugiau lankytojų iš šios sistemos niekada nebegaus, nes Stumble mygtuką paspaudę žmonės nebebus ten siunčiami.
     
    Delicious
     
    Del.icio.us socialinių žymių tinklapį taip pat verta paminėti. Jo nariai gali pasižymėti patikusius tinklapius savo žymių sąraše. Tinklapiai, kuriuos pasižymi daugiausia žmonių, atsiduria pradiniame puslapyje. Šioje sistemoje “prasimušti” ne taip jau lengva: reikia gero ir įdomaus tinklapio, padeda ir didelis draugų sąrašas, jei jie seka jūsų nuorodas. Tinklapiai žymimi naudojant Firefox įskiepį (papildomą meniu).
     
    Lietuviški socialinių žymių projektai
     
    Į egzistuojančių lietuviškų socialinių žymių projektų veikimo principus gilintis neverta: visi jie iš esmės veikia labai panašiai kaip Digg. Todėl pateiksiu tik sąrašą:
     
    http://topix.lt/
    http://cut.lt/
    http://www.zynios.lt/
    http://gerosnaujienos.lt/
     
    Beje, šie tinklapiai neitin populiarūs, tad daug lankytojų sulaukti nesitikėkite.
     
    Verta prisiminti
    Tinklapio turinys turi būti įdomus; dauguma panašių projektų narių ieško įvairių įdomybių, pikantiškų naujienų, sensacijų ir pan. Neverta pateikti grynai reklaminio tinklapio, pavyzdžiui, giriančio kažkokį produktą, nes iš to naudos bus mažai. Beje, kai kurie projektai netgi draudžia žymėti reklaminius tinklapius (tarkim StumbleUpon – jie siūlo tokiu atveju pirkti mokamą reklamą).
    Naujienos antraštė turi pritraukti dėmesį. Tai gali būti “Top 10” sąrašai bet kokia tema, įvairios naujienos ir t.t.
    Svarbu tinkamai parinkti gaires (tags) ir paskirti žymimam tinklapiui tinkamą kategoriją. Taip užtikrinsite, kad jį aplankys ir įvertins lankytojai, besidomintys ta tema.
    Kuo didesni draugų sąrašą turite socialinių žymių projekte, tuo daugiau žmonių pamatys jūsų siunčiamas naujienas.
    Svarbu paskirti kažkiek laiko ir susikurti išsamų profilį socialinių žymių tinklapyje: parašyti trumpai apie save, įvesti savo mėgstamiausią tinklapį, įsidėti avatar'ą. Nariai, kurie neturi savo profilio ir net avatar'o, atrodo tarsi jie susikūrė sąskaitą tik spam'inimui.
    Naudingos nuorodos
     
    http://www.addthis.com/ - mygtukas jūsų blogui arba tinklapiui, kuris leidžia lankytojams greitai pažymėti jį daugelyje socialinių žymių projektų.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_socia...ial_bookmarking - sąrašas populiariausių socialinių žymių projektų.
     
    Straipsnį kopijuojant reikia pateikti nuorodą į šią temą.
  8. Patinka
    Chaos sureagavo į TeliaFanas Mažas greitis per wi-fi   
    Veiksniai įtakojantys WiFi kokybę
     
    Kaimyninių WiFi įtaka
    Lietuvoje daugelis būtuose gyvenančių žmonių naudojasi belaidžiais WiFi įrenginiais. Todėl eteris yra labai užimtas ir kaiminystėje esantys WiFi maršrutizatoriai (2.4 GHz) gali trukdyti vienas kitam.
    Sprendimas problemai sušvelninti: parinkti mažiausiai naudojamą WiFi kanalą.
    http://srkportal1/portal/portals/0/Paslaugos/Inzinieriaus%20portalas/Internetas/wifi_namuose/WiFi_kokybe_1.png?ver=2016-01-13-145858-303
     
    Fizinių kliūčių įtaka
    Naudojant belaidš WiFi ryšį patalpoje pakankamo signalo lygio zona gali būti iki 60 metrų.
    http://srkportal1/portal/portals/0/Paslaugos/Inzinieriaus%20portalas/Internetas/wifi_namuose/WiFi_kokybe_2.png?ver=2016-01-13-145858-460
    Įvairios kliūtys tarp WiFi įrenginių slopina signalą, todėl sumažėja interneto sparta arba ryšys visai nutrūksta.

     
    KliūtysSignalo slopinimasMonolitinė gelžbetoninė perdanga30-40% Nešančioji siena (30.5cm)30-40%Betoninės grindys, lubos 25-40%Siena tarp kambarių (15.2cm)25-30%Medinė siena, durys, baldai15-20%Langas su selektyvinio stiklo paketu8-12%Langas5-6%
    Sprendimas: WiFi silpno veikimo ar neveikimo zonoje statyti papildomą WiFi stotelę (Deliberant arba Zyxel PLA4201)
     
     
    Buitinės technikos įtaka
    Nemažai buitinės technikos veikia 2.4GHz ryšio diapazone ir sukelia stiprius trukdžius. Mikrobangų krosnelės, apsaugos davikliai, radijo mikrofonai ir telefonai, belaidžio ryšio kameros gali trukdyti ne tik jūsų, bet ir kaimynų WiFi ryšiui.
    http://srkportal1/portal/portals/0/Paslaugos/Inzinieriaus%20portalas/Internetas/wifi_namuose/WiFi_kokybe_3.png?ver=2016-01-13-145858-587
    Sprendimas: pakeisti į kitą mažiau užterštą WiFi kanalą.
     
    Kitų įrenginių įtaka WiFi greitaveikai
     
     
    http://srkportal1/portal/portals/0/Paslaugos/Inzinieriaus%20portalas/Internetas/wifi_namuose/WiFi_kokybe_4.png?ver=2016-01-13-145858-740> Kompiuteris, internsyviai naudojantis parsiuntimo programas (torrent), blogina ryšį visiems kitiems tinklo vartotojams.
    > Kompiuteris, užkrėstas virusais, taip pat blogina ryšį visiems tinklo kompiuteriams.
    > Intensyvus darbas internete kompiuteriu, nutolusiu nuo belaidžio interneto (WiFi) maršrutizatoriaus (kai signalas yra labai silpnas), gali pabloginti ryšio kokybę kitiems tinklo vartotojams, nes maršrutizatorius turės siųsti nutolusiam kompiuteriui papildomus/pakartotinius duomenų paketus, kurie apkraus eterį ir maršrutizatorių.
    > Daug kompiuterių, vienu metu prisijungusių prie belaidžio ryšio negali kokybiškai naudotis belaidžiu interneto ryšiu dėl maršrutizatoriaus apkrovos (senesni modemai)
     
     
     
    5 GHz Wi-Fi pagrindiniai privalumai:
    • palyginus švarus eteris – stabiliau veikia belaidis internetas namuose
    • daug nepersidengiančių kanalų – neturi įtakos didelis belaidžių tinklų kiekis;
    • galimybė naudoti 80MHz juostos plotį – galimybė pasiekti didesnį greitį per belaidį ryšį;
    • Palaiko naujausią WiFi standartą (802.11ac MIMO 3x3) – aukštos klasės kompiuteriai (pvz.: Apple MacBook Pro) gali pasiekti maksimalų greitį per WiFi 480 Mb/s (~0.5 metro atstumu nuo TG389ac)
     
    5 GHz trūkumai:
    • Dėl fizikos dėsnių aukštesnis dažnis greičiau slopsta, silpsta, todėl signalo aprėptis yra mažesnė nei 2.4 GHz, todėl 5 GHz kokybišku ir sparčiu ryšiu buto teritorijoje galima pasinaudoti tame pačiame ir gretimuose kambariuose per 1 sieną/duris, tačiau to padaryti nepavyks imant tolimiausius buto kampus: pvz. TG389ac yra tolimiausiame kambaryje, o su smartphone bandome naršyti (ar net matuoti) greitį virtuvėje, esančioje už koridoriaus/svetainės. Pora/trejetas sienų ir ilgas koridorius. Virtuvėje veiks tik 2.4 GHz ir nevertėtų tikėtis 50 Mb/s, ten bus kokie 5~7 Mb/s tikrai ne daugiau.
    O svetainėje, kuri viena siena ribojasi su virtuve pajungus papildomą Wi-Fi AP, virtuvėje realu gauti ~45 Mb/s per 2.4 GHz, o per 5 GHz ir kokį 100 Mb/s
    • 5 GHz dažnių diapazone, veikia įvairūs ryšio įrenginiai, tame tarpe ir visokie radarai: karinės/civilinės aviacijos, o taip pat meteorologijos tarnybos. Pagal Europines direktyvas, o taip pat RRT reglamentą, Wi-Fi įranga privalo „duoti kelią“ radarams, todėl TG389ac net ir nustačius 5 GHz kanalą „kietai“ (pvz. ch=100), privalės pakeisti kanalą į vieną iš apatinių kanalų: 36, 40, 44, 48.
     
    2.4 GHz privalumai:
    • Dėl fizikinių savybių, žemesnis signalas slopsta, silpsta lėčiau, todėl galima padengti didesnę teritoriją.
     
    2.4GHz trūkumai:
    • Siaura dažnių juosta (tik 3 nepersidengiantys kanalai: 1, 6 ir 11). Galima pajungti tik tris viena kitai netrukdančias WiFi stoteles, t.y. mano namų WiFi tinklui netrukdys, jei bus tik du kaimyniniai WiFi tinklai. Kuo kaimyninių WiFi tinklų daugiau ir kuo intensyviau jie naudojami, tuo didesnę įtaką turi mano namų WiFi veikimui. Daugiabučiuose tai itin didelė problema.
    • 2.4 GHz ryšio kokybę įtakoja mikrobangų krosnelės, taip pat ir kiti ne Wi-Fi protokolu dirbantys buitiniai prietaisai, ryšio aparatai – vaizdo, garso perdavimo sistemos.
    • Dėl kanalų trūkumo maksimalus juostos plotis gali būti tik 40 MHz, t.y. panaudojami du nepersidengiantys kanalai vienam klientui. Tai reiškia, kad net esant idealioms sąlygos (eteris neužterštas, kaimyninių WiFi labai mažai arba nėra) – maksimali sparta gali siekti ~110 Mb/s (802.11n du kanalai ir 2x2 MIMO strautai).

    <a name="23">Galbūt padėsiu :)
  9. Patinka
    Chaos sureagavo į Gedemonas Minimalūs veiklos mokesčiai   
    Turbūt maišai su verslo liudijimu. O su individualia veikla VSD moki kaip ir minėjo second, pats buvau praeitą savaitę VMI ir viską man išaiškino, nelabai tikiu jog per savaitę galėjo kas nors pasikeist.
  10. Patinka
    Chaos sureagavo į dowista 200€ mėnesiui. Pragyventumėte?   
    Nežinau, čia gal pagal miestą skiriasi, tačiau 200e yra tikrai daug. Aš sportuoju, auginu masę ir man ant maisto savaitei reikia nežinau gal 20e, max 30e. Nuoma ir mokesčiai dabar žiemos metu 70e. Taip yra, nes protingai renkuosi maistą, prioritetas sveikai maitintis. Ir reikia netingėti pačiam suktis virtuvėje. Juk kilogramas vištienos ketvirčiu 1.5e. VIsokios avižos, makaronai centais kainuoja, kas yra labai gerai. TIk nereikia čia nusisvaigti kad 200e neužtektų net maistui.
     
    Tik vieni nusiperka kebabą už 3-4e, o kiti už tokią sumą prisiperka maisto visai dienai :) Paprastas pavyzdys pusryčiams: avižų košė su pienu ir dviem keptais kiaušiniais.
    Pienas: dvi stiklinės(450ml) - 30-40ct.
    Avižos: viena stiklinė - 4ct.
    Kiaušiniai: 2vnt - 16-18ct.
     
    VISO: 60-70ct. Ir dar reikia turėti apetito suvalgyti tiek ryte :)
     
    7 kartus per dieną valgyk už tokią sumą, tai nesportuojant ir nutuksi :D
  11. Patinka
    Chaos sureagavo į onnnno1 Ataskaitos VMI   
    Šis būdas daugiau tinka paslaugoms, o ne prekybai. Jei gaunu 100€ už daiktą, už kurį sumokėjau, tarkim, 80€, o mokesčius moku nuo 70€, kai tuo tarpu pelnas tik 20€.....minusas kaip ir aiškus.
  12. Patinka
    Chaos sureagavo į acidminde Ataskaitos VMI   
    Maža problema - teks siūlyti prekes/paslaugas, kurių savikaina mažesnė arba lygi tiems 30%, kitaip gražiai į minusą važiuojama..
  13. Patinka
    Chaos sureagavo į Fozzy Vaizdo plokštė: RX 470/RX 480/GTX 1050 TI/GTX 1060   
    Kiek skaičiau reviews ir benchmarkus įvairius žiūrėjau, tai best bang for buck: http://www.skytech.lt/112600220g-sapphire-radeon-480-nitro-4gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-lite-led-p-320513.html#tabsnav-0 geras performance 1080p rezoliucija, visuose žaidimuose :). Ir šiaip už +- 200 eurų rx480 turbūt geriausias pasirinkimas
  14. Patinka
    Chaos sureagavo į Alaloitas Ką manote apie A. Tapiną? Tapino sindromas.   
    Bet gi viskas kas cia parasyta, ta pati galima pasakyti ir apie sio straipsnio autoriu. Apie portala, kuris ji publikuoja.
    Ar cia ne nebe patycios ir suformuotos nuomones kisimas?
     
    O ir pacio portalo tiesos.lt redaktore buvusi (o gal ir esama nezinau) Puteikio viena is patareju. Kaip zinia Tapinas neglosto, nei Puteikio nei valdanciosios frakcijos, kuriai priklauso Puteikis.
  15. Patinka
    Chaos sureagavo į KristinaRUT Individuali veikla pagal pažymą: D.U.K   
    VMI jei neturi jokių įtarimų ir pranešimų iš trečiųjų šaltinių, kad jūs pajamų galimai galėjote turėti, nieko neprašo įrodyti. Jūsų prievolė pateikti deklaraciją GPM308 su priedu GPM308V, kuriame ir deklaruosite nulius apie gautas pajamas ir patirtas išlaidas.
     
    Jei VMI įtars, kad jūs gavote pajamas, tai jinai turės pateikti argumentus, kuriuos turėsite paneigti.
  16. Patinka
    Chaos sureagavo į KristinaRUT Individuali veikla pagal pažymą: D.U.K   
    Gali. Tik tais atvejais, jei UAB'as turi tokią pačią veiklą kaip ir tu, nedaryk to dažnai, nes tada VMI pripažins, kad tai tavo alga ir apmokestins mokesčiais kaip darbo užmokestį. Bet jei tai vienkartinis sandoris, tai nieko tokio.
    Jei tavo ir UAB'o veikla nesutampa, tai programuoti jiems gali kiek tik nori.
     
    Tik prisimink, jei tavo paslaugų pajamos viršys 45 000 €, privalėsi patapti PVM mokėtoju.
  17. Patinka
    Chaos sureagavo į kloppy 200€ mėnesiui. Pragyventumėte?   
    Gaminti pačiam gaunasi ir pigiau ir daugiau, o jei nori prašmatniai, kas dieną pietauti kavinėje, tai apie kokius 200e/men mes kalbame. O valgykloje irgi pavalgyt galima, ir ten sąlyginai labai nebrangu, o ir bulvių su kotletais gauni, kepsnį, įvairių mišrainių. Aš kaip nesu labai išrankus maistui, tai už porą eurų bulvės ir kepsnys/kotletai tikrai neblogas pasirinkimas, net jei tai tik mokyklos virtuvė, o ne kokio restorano.
  18. Patinka
    Chaos sureagavo į arijas Pensija   
    Biologija as moku neblogai :) Bet galiu ir nesinaudodamas biologija tau papriestaraut.
     
    Ziurek, vokieciai. Life expectancy 81 metai. Nori pasakyt, ju genetika kazkuom geresne uz musu? Viskas kas skiria tave nuo vokiecio yra kazkiek geresne ju medicina ir saves prieziura. Mityba, fizinis aktyvumas, psichologine sveikata.
     
    Kiti faktoriai, padarantys Lietuviu gyvenimo tiketina trukme beveik 10 metu trumpesne yra tokie, kuriu tu gali isvengti (greiciausiai). Tai yra smurtines mirtys ir nelamingi atsitikimai, savizudybes, absoliuti saves neprieziura, nusigerimas iki visisko dugno ir panasiai. Vat sitai ir gadina musu statistika, jei per matematikos pamokas nosies nekrapstei, suprasi.
    Jeigu sugebesi apeit situos faktorius tavo sansai sulaukt garbaus amziaus tampa dideli. Netgi ir genetiskai silpni individai, saugodami save sulaukia zilos senatves.
     
    Sutinku ir pats jau minejau, kad mirtina liga gali uzklupt betkuri is musu, taciau cia tau ne priezastis manyt, kad negyvensi ilgiau kaip 70. Todel pamastyk irgi, is ko tada gyvensi ;)
     
    P.S. Labai svarbu kokia mityba ir fizinis aktyvumas, nebuk pesimistas. Netgi ZIV nesiotojas pasirinkes teisinga gyvenimo buda gali nugyvent dar keleta desimtmeciu.
  19. Patinka
    Chaos sureagavo į arijas Pensija   
    Jeigu moki skaiciuot, tai supranti, jog normaliai gyvendamas sulauksi 80-90.
    Lietuvoje yra labai daug faktoriu, gadinangiu gyvenimo trukmes statistika. Savizudybes, alkoholis, smurtas, avarijos, saves neprieziura.
    Kiek pazistu 70meciu, tai nemaza dalis tebedirba kazka, o ne mirties patale guli.
  20. Patinka
    Chaos sureagavo į deivis7 Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
    Tais laikais, žmonės buvo pavargę nuo nepritekliaus, pro įvairius šaltinius prasprūsdavo žinios, apie vakariečių gyvenimą, muziką, įpročius, kad žmonės gali praktiškai viską sau leisti, kad nėra užguiti valdžios. Demokratija atrodė, kaip rojus palyginti su tuo, ką išgyveno SSRS žmonės. Praktiškai taip ir buvo.
     
    https://www.youtube.com/watch?v=R8Io9Psoaos
     
    Čia koncertas vykęs 1991.09.28, po nepavykusio Rugpjūčio pučo, vienas didžiausių koncertų pasaulyje, kurį stebėjo 1.6 mln. žmonių. Nuo maždaug 0:43 yra matoma JAV vėliava (dabar sunku ir įsivaizduoti JAV vėliavą kokiame nors dideliame renginyje, Rusijoje, be atitinkamų Rusijos tarnybų leidimo ir apsaugos).
     
    Praėjus daugiau nei 25 metams po SSRS griūvimo, galima palyginti, ko rusai troško ir kuo tapo.
    Vakarų pasaulis jiems dabar yra toliau, negu buvo tuo metu.
  21. Patinka
    Chaos sureagavo į mantas666 Affiliate marketingas (Clickbank)   
    Dabar šiame skaitmeniniame pasaulyje, kai esi affiliate reikia atsirinkti su kuo bendradarbiauti ką reklamuoti.
    Aš pusei metų bubau įdėjęs vieną deal, kur per nuorodą praėjo apie 1500 organiniu(ne iš mokamos reklamos, bet seo) paspaudimų ir nebuvo nė vieno pirkimo. Viskas gražu pats offeris sutampa su mano turiniu, lankytojas siunčiamas į normalų landing page, o pardavimų nėra nė vieno. Pagal statistiką bent 3-4% turėtų konvertuotis. Ir ką tu tokiems padarysi? Nieko gali pats parašyt review, kad kiti nenusviltų...
     
    Vick'as tikrai daug žino, kaip gaminti pinigus ir naudojasi padėtimi ir jis toks ne vienas. Pirmus jo video aš mačiau jau prieš kokius 3 metus internete.
     
    Panaši sistemą naudoja Russell Brunson iš clickfunnels 100 day challenge. Su savo promo video tiesiog sukuria iliuziją, kad jau greit užkalsi po 4k dolerių į mėnesį, gausi svajonių automobilį galėsi pamiršt darbą nuo 8 iki 5 ir t.t.
    Matematika paprasta tau moka po 40% komisinių. turi padaryt kasdien po 1 sale 100 dienų, kai produkto kaina 100$.
     
    Kai paskaitai sąlygas pamatai, kad kvalifikuotis į automobilio "loteriją" reikia kas mėnesį padaryt tam tikrą kiekį pardavimų (daugiau nei 1 į dieną...), kurie bėje yra mėnesiniai (subscription arba kitaip recuring payments) ir taip tęsti tam tikrą laiko tarpą.
    Plius, kad pradėtum reklamuot pačiam reikia tapti sistemos naudotoju, t.y. kas mėnesį mokėti po 100 dolerių.
    Tavo reklamuojamas produktas ir yra tas pats už kurį moki, tam kad taptum affiliate + galimas upsell, downsell. Žodžiu į tokius geriau nelįsti. Nes tokio tipo produktai parduodami kaip "marketer sells to marketer", labai dažnai net nekuria jokios pridėtinės vertės.
     
    Dažniausia tokias pardavimų sistemas sukuria ilgą laiką internete prekiaujantys žmonės, kurie vienaip ar kitaip žinomi savo "internet marketing" nišoje. Per laiką atsiranda kažkoks pasitikėjimas jie turi autoritetą, pripažinimą bendruomenėje ir t.t. Paskui tuo pasinaudodami kala pinigus kaip tik įmanoma...
  22. Patinka
    Chaos sureagavo į bundis Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
    Zinoma, kad palaike. Sovietiniais laikais visoje sajungoje Lietuva buvo minima tik gerais zodziais.
    Dabar ten Lietuva niekuo nesiskiria nuo Amerikos. (cia kalbu is blogosios puses pasikeite nuomone ) As garantuoju, is tu laiku to 100 tukstanciu zmoniu, dabar juos susiradus ir paklausinejus apie Kryma, manau daugiau nei 50% apie Kryma pasisakytu taip, kaip manau tikrai numanot. ^_^
    Nu gerai, tas Krymas tegu buna tos Rusijos, tegu jie taip galvoja, cia ju teise. Bet is principo, pats faktas kaip jie pasieme ta Kryma... Varge tu mano, kas taip gali mastyt issilavinusioje visuomeneje?? kas?? kas cia per mastymas... Sutinka, kad karas blogai, kad nereikia veltis i tokius konfliktus, nu bet Krymas tai nuo seno buvo musu, kas cia blogo, kad atsiemem?... Taigi mandagiai atsiemem...
    Cia yra musu buvusiu draugu didziausia mastymo beda.
     
    Graudziausia, kad tais laikais tas 100 tukst susirinko pakovoti pries savo valdzia. Dabar kitose salyse zusta nebe po 14 zmoniu kaip sausio 13, dabar ten po 14 zusta per diena, per savaite ir taip menesiu menesiais, metais... O ta simtatukstantine minia, kuri susirinktu del Ukrainos jau senai isvaikyta, uzkardyta, iszudyta, ar jau su teistumais ir t.t. Tam netgi speciali slapta tarnyba sukurta.
    Jeigu Kremlius pultu Lietuva, tokios simtatukstantines minios Maskvoje greiciausiai neisvystume.
  23. Patinka
    Chaos sureagavo į knoppkius Šimtatūkstantinis protestas Maskvoje   
    Protestuodami prieš sovietinės armijos veiksmus 1991 sausio 13-tąją Vilniuje, 1991 sausio 20 dieną prie Kremliaus Maskvoje susirinko apie 100 000 žmonių:
     

     
     
    Vieno didžiausių dienraščių pirmasis puslapis skelbė – „Kruvinasis sekmadienis. Režimo nusukaltimai, kurie nepasimiršta“:
     
    http://i.imgur.com/Ei4E0if.jpg
     
     
    Kodėl tuo dalinuosi? Todėl, kad šią, mums visiems svarbią dieną svarbu ne tik prisiminti žuvusiuosius, kovojusius už laisvę, tačiau ir prisiminti, jog privalome laisvę puoselėti bei saugoti kasdien. Tam turime žinoti, jog Rusijoje yra nemažai blaiviai mąstančių žmonių, palaikančių demokratines idėjas ir tautų teisę į laisvę. Privalome su šiais žmonėmis siekti konktaktų, bendravimo, kad prireikus (neduok Die), vėl turėtume ne mažesnį Rusijos žmonių palaikymą.
  24. Patinka
    Chaos sureagavo į Tadas0 200€ mėnesiui. Pragyventumėte?   
    Tarkim dirbu Vilniaus senamiesty. Sėkmės ieškant pietų už 1,5 - 2,5 eur. Jeigu surasi, pranešk, būtinai apsilankysiu.
    Gyvenu vienas. Gaminti namie LABAI apsimoka. Per visą dieną gaminimui užtrunku nuo 10 iki 40 min (dažniausiai ruošiesi maistą 2-3 kartams, o ne vieniems pietums). Ir valgau tikrai nemažai. Jei savaitgaliais kažką mandresnio užsimanai pasigaminti, tada gali ir ilgiau užtrukti.
  25. Patinka
    Chaos sureagavo į Sarikas Tesla Gigafactory Lietuvoje   
    Va pasiskaitykite tokia https://uzdarbis.lt/t368685/naujasis-darbo-kodeksas/ tema ir panasias susijusias su tuo metu bandytu priimti DK ir suprasite, kad jokia Tesla cia neateis, kol nebus
    1. Lanksciu darbo santykiu
    2. Stabilumo (vieni ateje priima vienokius teises aktus, kiti tuoj puola kitus ir taip metomas tas verslas i viena ir kita puse)
    3. Galimybe lengvai idarbinti uzsieniecius, o ne kaip dabar 3 men turi pakabines laikyti fiktyvu darbo skelbima ir kai per tuos 3 men nieko nerandi tada jau gali i ta vieta samdyti uzsienieti.
    4. staigiai nesugalvojau, bet pasedejus per vakara dar daug butu galima prirasyti
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...