Pereiti prie turinio

mantas666

Nariai
 • Pranešimai

  1.876
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  29
 • Atsiliepimai

  0%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  mantas666 sureagavo į Stanley Namo pirkimo gidas   
  Kitas forumietis prieš tai parašė gerą buto pirkimo gidą ir niuansus su bankais ir paskolom, rekomenduoju prieš tai perskaityti jį: 
  Aš jį papildžiau komentaru: 


  Šioje temoje nesikartosiu, o papildysiu viską kas susiję su namo pirkimu. Galbūt jau kažkas pasikeitė, galbūt kažkieno patirtis kitokia, rašau iš savo patirties, gal kažkam bus naudinga. Didžioji dalis patarimų bus perkant seną namą, nes būtent tokį rinkausi pagal savo poreikius ir biudžetą. 

  Buvau nuėjęs į seminarą apie būsto paskolas, tiesa po to išaiškėjo, kad to seminaro tikslas tik parduoti gyvybės draudimą, bet visgi daug naudingos info jame galima pasisemti, tad jei turit galimybę - nueikit, kainuoja gal 10€, bet sutaupo tikrai daugiau, svarbu po to su jais nebendrauti, nes labai įnirtingai bando įpiršti tą draudimą 🙂 

  Kitas žingsnis buvo užpildyti paraiškas bankuose ir gauti informaciją apie paskolos galimybes, kadangi turiu IV, tai tos online skaičiuoklės visiškai neaktualios, banko darbuotojai turi peržiūrėti visus popierius ir tada pasakys verdiktą kokiai sumai galima gauti paskolą ir ar išvis galima gauti. Kiekvienas bankas vertina skirtingai, todėl būtina užpildyti paraiškas į visus bankus. 15% pradinių įnašų seniems namams nebūna, geriausiu atveju 20%, gali būti ir 30%.

  Kai jau turi įsivaizdavimą į kokį namą galima pretenduoti, tai jau tiksliau žinai kokius skelbimus gali žiūrėti, o kokius iš karto atmesti, nes vistiek paskolos neduos. Skirtingai nei butai, kai bankas duoda paskolą praktiškai bet kokiam butui jeigu leidžia tavo pajamos, tai su namais yra kitaip - bankui taip pat turi patikti ir namas, lyg jį pirktų sau, kiekvieno banko kriterijai yra skirtingi. Pvz., SEB nemėgsta nebaigtos statybos namų ir net nefinansuoja namų jeigu juose nėra išvedžiotos šildymo sistemos. Kitas bankas (Citadėlė berods), iš karto atmetė paskolos paraišką, nes pagal juos namas stovi kažkokiam užkampyje, o jie finansuoja būstą tik didmiesčiuose. Kad namas realiai stovi 500m nuo Vilniaus ribos jiems buvo neįdomu. Mediniam namui galima gauti paskolą tik jeigu jis iki 30m. amžiaus. Tas pats liečia ir karkasinius. 
  Taip pat svarbu namo baigtumas, jeigu namas dokumentuose nėra 100% baigtumo, net jeigu jis jau yra pilnai gyvenamas - per metus laiko privalai priduoti 100% baigtumą. Net jeigu namas yra didelis ir tau užtektų įsirengti tik pusę. Net jeigu tame pačiame kieme yra kitas namas, kuris įregistruotas kaip ūkinis, tačiau realiai yra naujas pilnai įrengtas namas. Kitaip gali būti sankcijos ar net sutarties nutraukimas. Nebuvau susiduręs, bet kiek man aiškino banko darbuotojai ir brokeriai taip būna kraštutiniais atvejais jeigu žmogus visiškai nieko nedaro. Jeigu procesas vyksta, pvz., nusipirkai namą su 60% baigtumu, o po metų padidinai iki 90%, tai bankas bus geranoriškas ir pratęs terminą. 
  Perkant nebaigtos statybos namą reikia turėti pinigų netik pradiniam įnašui ir notarams, bet ir remontui. Bankas gali paprašyti parodyti tuos pinigus. Viskas vyksta taip - gauni paskolą, už savo pinigus padarai kažkokius remontus, pakeli baigtumo procentą, padidini namo vertę, tada vėl kreipėsi į banką ir tau padidina paskolą, t.y. išmoka pinigus, kuriuos toliau investuoji į namą. Kuo daugiau turėsi laisvų pinigų - tuo mažiau bus tokių etapų ir tuo mažiau sumokėsi už turto vertinimus ir baigtumo % nustatymus, nes kiekvieną kartą turėsi už tai mokėti iš savo kišenės. Taip pat reikės planuotis kokius darbus daryti pirmiausia, kad išleisti kuo mažiau pinigų, bet % padidėtų kuo daugiau. Čia labai trumpai paaiškinau, ten niuansų yra labai daug. 
  Grįžtam prie 100% baigtumo namų. Esu matęs daug skelbimų kur namai pilnai užbaigti tik iš išorės, o viduje tik išvedžiotos komunikacijos ir ištinkuota, nėra nei vidaus durų nei santechnikos, net katilo, bet jie vistiek turi 100% baigtumą dokumentuose. Esu girdėjęs, kad bankai į tokius namus žiūri kitaip. 
  Gera žinia, kad bet kokiam "blogam" namui yra back-up planas - Šiaulių banko paskola nekilnojamam turtui. Procentai panašūs kaip būsto paskolai, užtat gali pirkti bet kokį nekilnojamą turtą - sklypą, tvartą ar tokį namą, kuris netinka kitiems bankams. Tačiau pradinis įnašas turi būti 40% ir paskolos terminas max 10m., tad reikia paskaičiuoti ar galėsi patempti tokią paskolą. 

  Žiūrėdamas skelbimus turėk omenyje, kad NT agentai kaip ir mašinų perekūpai - meluoja kiekviename sakinyje arba apsimeta, kad nieko nežino, nuotraukose namai ir sklypai visada atrodo žymiai gražesni ir erdvesni nei realybėje, nuotraukos prifotošopintos ir ištampytos. Jeigu nuotraukose matai visokias nufotografuotas gėles, krūmus ir t.t. reiškia namas realių pliusų turi mažai. Jeigu skelbimą įdėjo savininkai, o ne brokeriai, tai turėk omenyje, kad realybėje jis atrodys kaip tik geriau nei skelbime. Pasiruošk važinėjimams, nes teks apžiūrėti tikrai nemažai namų, o ir bežiūrint keisis kriterijai. Kol ieškojom apžiūrėjom kokių keliasdešimt namų ir čia ne dėl to, kad nežinojom ko norim. Gerai žinojom ko norim, nebuvom išrankūs, tiesiog dažniausiai namas realybėje neatitiko to kas buvo skelbime, arba skelbime buvo per mažai info, o telefonu NT agentas nieko nežinojo. Arba namas netiko bankams. 

  Bet koks namas prasideda nuo sklypo, taigi jam reikia skirti didžiausią dėmesį. Visų pirma - lokacija ir privažiavimas. Yra priemiesčių, kurie atrodo randasi pačiame Vilniuje, bet realiai pasiekti miestą iš jų yra vargas. Pvz., Balsiai (nepykit Balsių gyventojai 🙂 ) Būna ir atvirkščiai - tarkim Skaidiškės ar Lentvaris, atrodo toli, bet realiai šoki į greitkelį ir per 20min. jau vietoje, kamščiuose stovi mažiau nei gyvendamas bute mikrorajone. Skelbimus geriausia žiūrėti ne pagal sąrašą nustačius vietovę, o atsidarius žemėlapį su skelbimais. Nes nustačius vietovę tarkim Vilniaus rajoną - rodys visokius užkampius 50km nuo miesto, kurie greičiausiai bus per toli, bet nerodys namų esančių Trakų rajone, nors jie bus prie pat Vilniaus ribos.
  Aš automobilistas, todėl man buvo svarbu asfaltuotas privažiavimas, taigi namus prie žvyrkelių iš karto atmesdavau, aišku prieš tai pasižiūrėdavau ar to kelio nėra numatyta išasfaltuoti. Buvo netgi tokių namų, kuriuos važiuodami žiūrėti pusiaukelėje apsisukome, nes supratome, kad ir koks būtų geras namas - kasdien tokiu keliu važinėti tikrai nenorim. Jeigu nesi gyvenęs prie žvyrkelio, tai tau labai pasisekė. Man tai būtų pragaras. Nuolatiniai važiuoklės remontai čia mažiausia bėda, po metų tokio važinėjimo mašina tampa nebe mašina, o kažkokiu vežimu, salonas barška, dulkės visur kiek bevalytum, kėbulas visada purvinas, net nėra prasmės plauti. Tektų nusipirkti kokį SUV ar visureigį, apie gražių ar sportinių mašinų turėjimą galima pamiršt. Jei namas stovi prie pat žvyrkelio, tai dulkės nuo jo eitų ir į namus. Prie namų nepasivaikščiosi patogiai, nepavežiosi vežimo, vaikai nepasivažinės riedučiais ir t.t. Kai sunki finansinė situacija ir reikia bet kokio stogo virš galvos, tada taip, į tokius dalykus nekreipi dėmesio, bet kai turi normalesnį biudžetą ir gali rinktis, tai geriau nupirkt prastesnį namą, bet prie asfalto. Visada galėsi užsidirbti daugiau pinigų ir pasidaryti remontą, bet kelio neišasfaltuosi, kad ir kiek beuždirbtum. Namo arčiau miesto irgi nepastumsi. 
  Jeigu šeimoje yra nevairuojančių, tada reikia pasidomėti viešuoju transportu, kuris Lietuvoje yra labai blogai išvystytas. Yra tokių priemiesčių, kur miesto autobusai net nevažiuoja, o tarpmiestiniai autobusai važiuoja gal porą kartų į dieną.
  Jei aktualu, tai reiktų pasidomėti ir kokia gatvė prie namo, man pvz., nelabai norėtųsi, kad tai būtų judri gatvė kur pilna žmonių ir fūros važinėja. Ir atvirkščiai - kokioj nors sodų bendrijoj keliukai ant tiek siauri, kad atvažiavęs trumpam namo negalėsi numest mašinos prie tvoros, reikės būtinai atidarinėt vartus ir važiuot į kiemą, taip pat laukt kol įvažiuos kaimynas. Teko apžiūrėti namą, įvažiavimas į kurį buvo pro kaimyno kiemą - servitutinis kelias. Teoriškai kaimynas visada turi jį laikyti laisvą, bet realiai kas ten žino kas jam šaus į galvą. 
  Sklypą patarčiau imti kuo lygesnį, teko gyventi name ant šlaito, daugiau nebenorėčiau. Lietuva ne Italija ar Graikija, čia ne uolienos ir akmenys, o minkšta pūri žemė, kuri nuolat juda ir slenka, ją plauna lietus. Aišku, kai statai namą pats, tai gali įkalt labai gilius pamatus, bet kai perki jau pastatytą nežinosi kas ten darosi po namu, nemaža tikimybė, kad jis slinks po biškį, grindys nebebus horizontalios, bus įtrūkimų sienose ir t.t. Pats sklypas irgi gaunasi nepanaudojamas, nei mašinos pastatysi, nei garažo, nei pavėsinės. Dar svarbu kaip atrodo sklypai aplinkui, jeigu kaimynai susikėlė savo sklypus ar gatvė aukščiau nei tavo slypas, tai didelė tikimybė, kad lietus plaus smėlį į tavo sklypą. Jeigu tavo sklypas pats žemiausias, tai yra potvynio tikimybė. 
  Dar reikia atkreipti dėmesį į sklypo įrengimą. Apželdinimas, tvora, vartai, trinkelės, pavėsinės - viskas kainuoja labai daug. (pvz, išklot trinkeles, kad priparkuot 3 auto 3000-4000€). Aišku galima nusipirkt namą be nieko ir su laiku viską pasidaryt, bet reikia turėti omenyje, kad naujakurių rūpesčių ir taip bus virš galvos ir norėsis iš karto gyventi tvarkingai, o ne vaikščioti per purvą. Ir kuo labiau įrengtą namą perki - tuo labiau apsimoka žiūrint iš paskolos pusės, nes bankas iš karto viską sumoka ir toliau moki mėnesines įmokas, o taip turėsi mokėti ir bankui ir dar turės likti pinigų remontams. 
  Sklypo plotas priklauso nuo poreikių. Vieniems reikia kuo mažesnio, kad kuo mažiau prižiūrėt, svarbu mašina tilptų. Kitiems reikia kuo didesnio, kad tilptų ir kelios mašinos ir pavėsinė, pašiūrė, šiltnamis, dar kokią pirtį ar garažą pastatyt. Didžioji dalis sklypų būna 6a, nes tarybų sąjungoje tokio dydžio sklypus visiems dalindavo. Bet 6a nelygu 6a, priklauso kokio dydžio namas ir kur jis stovi. Teko žiūrėti namą, kuris stovėjo sklypo centre, tai realiai sklypo nebėra, į visas puses po kelis metrus, net garažo nepastatysi. Reikia turėti omenyje, kad statant kažką su pamatais turi būti 3m. atstumas nuo sklypo ribos, nebent kaimynas pasirašys leidimą statyti arčiau, bet čia jau priklauso nuo kaimyno geranoriškumo, o pasitaiko tikrai piktybinių. Jeigu 6a sklype namas stovi kampe, tai dar lieka pakankamai vietos viskam kitam, bet jeigu planuoji dar statytis garažus ir t.t., tai vistiek 6a neužteks. Gal nuskambės absurdiškai, bet 9a yra dvigubai didesnis sklypas nei 6a 🙂 Mano nuomone sklypo per daug nebūna, kad ir 30a, nėra ką ten prižiūrėti, kelis kartus per vasarą nušienauji ir tiek, jei pats laiko neturi, tai gali išsikviest ką nors kas tai padarys už keliasdešimt €. 
  Prieš perkant namą būtinai reikia atsidaryt registrų centro žemėlapį, įsijungti ortofoto ir palyginti ar sklypo ribos ant popieriaus (šiuo atveju ant žemėlapio) sutampa su realiom ribom. Jau norėjom pirkti namą, bet prieš paliekant užstatą patikrinau tokiu būdu ir sužinojau, kad pusė namo stovi ant kaimyno sklypo, NT agentė nieko nežinojo ar tiesiog nepasakė. Pasirodo šeimininkai su kaimynais buvo pasirašę raštą, kad jie leidžia naudotis žeme, bet niekas įregistruota nebuvo. Nusiperki tokį namą, kitą dieną kaimynas ateina ir sako nugriauk, nes ant mano žemės stovi. Kituose objektuose taip pat buvau radęs nesutapimų kai tvora stovi metru toliau ar arčiau nei reikia. 

  Kaimynai irgi vienas svarbiausių dalykų gyvenimui, deja prieš perkant to nelabai patikrinsi. Yra toks dalykas kaip nusikaltimų žemėlapis, galima pasižiūrėti kokie nusikaltimai buvo įvykę paskutinius metus. Jeigu pas kaimynus nuolat vyksta smurtiniai nusikaltimai, tai jau aišku kas per kontingentas ten. Arba jeigu nusikaltimai susiję su narkotikais, tai yra tikimybė kad ten jais prekiauja, reiškia čia lankosi narkomanai. Apie kaimynus dar galima pasakyti kaip atrodo jų sklypas, jeigu viskas apgriuvę, voliojasi šiukšlės, tai su tokiais kaimynais irgi gali būti problemų. Blogiausi kaimynai tai visokios supermamytės, kurioms amžinai viskas nepatinka, amžinai viskuo skundžiasi. 

  Namo plotas. Skirtingai nei su butais, kur kambarių skaičius nusako buto dydį, o kaina skaičiuojama €/kv.m. - su namais viskas kitaip. Plotas nelabai įtakoja namo kainos, nebent kalba eitų apie labai mažus namus, iki ~60kv., kurie yra pigesni, nes daug kam per maži. Koks tau reikalingas plotas nepasakysiu, nes kiekvieno poreikiai skirtingi. Bet reikia žinoti, kad namui reikalingas daug didesnis plotas nei butui, dar priklauso nuo aukštų skaičiaus ir išplanavimo. Pvz., naujos statybos, šiuolaikiško išplanavimo 1 aukšto 80kv. namas nors ir nedidelis, bet pakankamai talpus, jame būna du miegamieji ir svetainė su virtuve, taigi galima komfortiškai gyventi. Tuo tarpu atvažiavęs apžiūrėti kokį nors seną 100kv. 2 aukštų namą - randi tik 1,5 kambario butą, nes visą plotą suvalgo laiptai, verandos, balkonai, rūsiai ir t.t. Teko apžiūrėti 5 kambarių namą kur realiai tik vienas kambarys buvo kaip miegamasis, visi kiti pereinami iš kurių nėra jokios prasmės, nes jie per maži, kad būtų svetainėmis. Namas turi keturis plotus - bendras plotas, naudingas plotas, gyvenamas plotas ir užstatymo plotas. Skelbimuose visada rašomas bendras plotas, tačiau reikia išsiaiškinti koks yra gyvenamas plotas. Gali būti bendras plotas 140kv., o gyvenamas vos 60kv. Namo ploto kaip ir sklypo, per daug nebūna, aišku jeigu turi didelį biudžetą ir gali rinktis, tai išsirenki konkretų namo dydį, bet kai už tavo biudžetą pasiūlymų nedaug, renkiesi iš to, kas yra, tai svarbu tik kad ploto nebūtų per mažai. Jeigu nesi gyvenęs name, tai geriausia pasiprašyti pas draugus, gimines į svečius, pasižiūrėti išplanavimą, sužinoti koks jų namo plotas. Nors jeigu nesi gyvenęs name, tai geriau prieš tai išsinuomoti, gal pagyvenęs sakysi, kad bute geriau 🙂

  Namo tipai: 
  Rąstinis - šiais laikais pastatyti brangu, dėl ko jie jau įrengti kainuoja brangiau. Mažiau likvidūs, nes populiarus mitas, kad jiems išvis paskolų neduoda, nors tai galioja tik senoms rąstinėms troboms. Iš patirties galiu pasakyti, kad rąstiniame name gyventi maloniau. Bet kažin ar nusipirksi rąstinį namą, tokius retai kas stato, o jei stato, tai ne pardavimui. 
  Karkasinis - pastatyti pigiausia, bet kažkodėl pilnai įrengti kainuoja panašiai kaip mūriniai. Mažiau likvidūs. Nedaug apie juos žinau, bet sau nepirkčiau, nebent statyčiau.
  Iš baltų plytų - didžioji dalis senų namų yra būtent tokie, namai stovi ilgai, neyra, nepūva, viskas su jais tvarkoje. 
  Iš blokelių - dauguma naujų namų statomi iš blokelių. Pliusas, kad patys blokeliai yra nebloga šilumos izoliacija, lyginant su plytom. Bet jie mažiau tvirti, pvz., jei norėsi kažką sunkaus ant sienos pakabint gali būti sudėtingiau. 
  Iš raudonų plytų - nedaug, bet kartais pasitaiko tokių namų. Gal ir nusišnekėsiu, bet man tos plytos atrodo labai trapios, su koja spyri ir subyra 🙂 
  Jeigu namas pastatytas ne per vieną, o per kelis kartus - tai jau minusas, nes tada būna nepatogus išplanavimas, daug įvarių nereikalingų nišų, užkampių, palėpių. Klausimas dėl namo tvirtumo. 

  Šildymo tipai, surikiuosiu nuo blogiausio pagal savo nuomone: 
  Dyzelinis katilas - jeigu ir sutiksi kur nors, tai bus likę iš senų laikų kai dyzelis kainavo centus ar jį nupilinėdavo nemokamai. Dabar nelabai įsivaizduoju kas galėtų šildytis tokia nesąmone. 
  "Buržuika" arba židinys - tinka tik kaip papildomas, o ne pagrindinis šildymo būdas, nes šildo tik tol kol dega, didžioji dalis šilumos išeina pro kaminą. 
  Elektra - žiauriai brangu. Žinau kas pasidarė šildomas grindis vonioje ir po pirmos sąskaitos už elektrą net nebejungia. Baisu pagalvoti kiek kainuotų pilnai šildyti visą namą. Todėl realybėje tokio tipo šildymo beveik nesutiksi. 
  Židinys su išvedžiotais ortakiais - čia jau fizika, namie šilta tada kai oras nejuda. Juk vasarą kai būna karšta įsijungi ventiliatorių ir atsivėsini, nors jis oro neatšaldo, tik jį sujudina. Pvz., Eskimų jurtose šilta, nors jos iš ledo pastatytos, nes oras viduje nejuda. 
  "Oras - Oras" - tas pats minusas kaip ir su ortakiais, bet bent jau gali elektroniškai reguliuoti ir nereikia kūrenti. Kad būtų komfortiška gyvent su Oras - Oras, turi būti labai sandarus namas. Pliusas, kad vasarą galima naudoti kaip kondicionierių. Kiek mačiau dedamas tik namuose pastatytuose pardavimui nes tai turbūt pigiausia šildymo sistema, sau niekas tokių nededa. 
  Kieto kuro katilas - populiarus senuose namuose. Nors iš finansinės pusės tai vienas pigiausių variantų šildymui, bet ir pats nekomfortiškiausias. Įsivaizduok - grįžti namo vėlai vakare, pavargęs, alkanas, krūva reikalų turi padaryti, bet viską privalai mesti į šoną ir eiti į katilinę kūrenti katilo. Reikia pastoviai užsakinėti malkas ar brikėtus, juos sandėliuoti, nešioti, dėlioti, valyti pelenus. Net jeigu malkos būtų nemokamos - nusipirkęs tokį namą iš karto keisčiau šildymo būdą. 
  Krosnis - pasitaiko daugiausia sodybose ar trobose. Nors irgi reikia dirbti pečkūriu, bet kokybiškas pečius labai gerai akumuliuoja šilumą, reikia rėčiau kūrenti, mažesnė malkų išeiga, ir kaip su židiniu papildomas jaukumas namie. 
  Granulinis katilas - palyginus su kieto kuro katilu žymiai mažiau vargo, nauji katilai būna pilnai automatinai, galima iš namų reguliuot temperatūrą, užtenka kartą į kelias dienas įpilti granulių ir išnešti pelenus. Minusas, kad jie brangiai kainuoja, jeigu yra perkamam name, tai gerai, bet jeigu reiktų dėti naują, tai geriau rinktis kažką kito. 
  Dujinis katilas su atvežamais dujų balionais - statomas tada kai nėra dujų įvado. Teko girdėti nusiskundimų apie juos, kad nesigauna pigiai, atveža nepilnus balionus, reikia gaudyti kada pasibaigs dujos, reikia vietos kur laikyti juos. Pliusas, kad pats dujų katilas labai pigus ~1000€. Taip pat jis šildo ir karštą vandenį tiek žiemą tiek vasarą, todėl nereikia boilerio ir susitaupo ant elektros. 
  "Oras - Vanduo" - šiuo metu populiariausias šildymo būdas naujuose namuose. Veikia kaip Oras - Oras, tik kad šilumą paduoda į radiatorius arba šildomas grindis. Kai kas vadina tai šildymu elektra, bet tai netiesa, šildymo principas yra kaip šaldytuvo namie arba mašinos kondicionieriaus, kai keičiantis freono slėgiui keičiasi jo temperatūra, taigi elektros energija naudojama tik kompresoriaus darbui ir mėnesinės sąskaitos už elektrą būna nedidelės. Pagrindinis minusas, kad tai brangiausia šildymo sistema, kaina su įrengimu apie 5000-10000€. Nuo šaltosios dalies esančios lake pastoviai bėga kondensatas, dėl to būna daug ledo. Taip pat jie būna vagiami. Esant dideliems šalčiams freonas nebesusitvarko ir pasijungia el. tenas, tada elektros sąnaudos žymiai išauga. 
  Dujinis katilas - tik tuo atveju jei yra dujų įvadas. Kaip jau minėjau katilas kainuoja labai pigiai, pajungimas paprastas. Brangu gali būti tuo atveju, jeigu dujos eina pro gatve, bet į namą neatvestos. Kaip ir "Oras - Vanduo" tai yra pilnai autonominė sistema, kaip bute, nieko daryti nereikia, ateini namo ir šilta, apie šildymą negalvoji, pulteliu pasireguliuoji kiek reikia. 
  Geoterminis šildymas - įrengti kainuoja labai brangiai, bet šildymo kaina mėnesiui labai žema, nes šilumą ima iš žemės. Atsiperkamumas keliasdešimt metų. Sau beveik niekas tokio nededa, pardavimui juolab, bet jeigu sutiksi namą su tokiu šildymu, tai bus didelis pliusas. 

  Kiek kainuos šildymas priklauso ne nuo šildymo tipo, o nuo namo apšiltinimo. Jei namas didelis ir kiauras, tai su bet kuo bus brangu šildytis, o jei sandarus, tai skirtumo nepajausi, tad geriau rinktis tai kas komfortiškiausia. 
  Šildomos grindys maloniau ir efektyviau nei radiatoriai, jas įrengti brangiau. Taigi jei namas su dujom ir šildomom grindim - į šiuos pliusus reiktų atsižvelgti. 

  Namo įrengimas. Čia jau priklauso nuo tavo poreikių - ar brangini savo laiką, nori iš karto įsikraustyt ir gyvent ar esi išrankus dizainui ir spalvoms ir pasiryžęs vargt su remontais, kad pasidaryt svajonių namus. Kiek teko apžiūrėti naudotų namų - labai dažnai pasitaikė tokių variantų kai nuotraukose atrodo padoriai, galvoji, kad ten tik kokius tapetus ir plyteles perklijuosi ir gyvensi, bet apžiūrėjęs gyvai supranti, kad viskas tik aptvarkyta "ant pardavimo", realiai viską reikia lupt ir dėt naują, kas kainuoja tikrai ne vieną ir ne 10 tūkstančių. Tokį namą nupirkęs gaunasi sumoki kaip už sveiką, o gauni plikas sienas plius tonas atliekų, tai jau geriau iš karto pirkti plikas sienas. Perkant namą, kuriam reikia remonto ir skaičiuojant kainą reikia atsižvelgti ne tik į kvadratūrą, bet ir išplanavimą. Kuo daugiau kambariukų, kampų, durų, laiptų ir t.t. - tuo brangesnis remontas bus. Stogas šiais laikais yra brangus malonumas, jeigu jis senas, tai reikia į tai atsižvelgti, gali kainuoti ir 20k€. Taip pat svarbu santechnika ir elektros instaliacija, kas nėra pigu. Jeigu elektros instaliacija silpna, sena ir neteisingai suprojektuota, tai gali tekti gadinti visas sienas, kad išvedžioti naują. Pardavėjai dažnai akcentuoja plastikinius langus, bet tai nėra pliusas, jie palyginus pigūs (~300€ už paprastą langą) ir nieko pačiam daryt nereikia, paskambini, atvažiavo, sudėjo. Jei name yra plastikiniai langai, tai nereiškia, kad jie nauji, juos irgi gali tekti keisti. Virtuvės kaina 5k-10k€. Aišku yra kas deda ir už 30k, bet ši tema ne apie išpindėjimus. 

  Ar reikalingas garažas kiekvienam skirtingai. Galiu pasakyti, kad garažas reikalingas tada kai kartais pasikrapštai prie mašinos arba kad ten laikyti motociklą, keturratį ar kokį savaitgalinį auto. Kasdienės mašinos parkavimui jis nereikalingas, kiek tenka matyti namų su garažais - mašinos visada stovi kieme. Žiemą statyti mašinos šildomam garaže nepatartina, nes kai įvarai ją aplipusią druskom, tai rūdija daug greičiau. Niekad nesuprasiu garažų, kurie randasi rūsiuose - įvažiuot ir išvažiuot visada sunku, kabini dugną, žiemą buksuoji. Kadangi man garažas yra būtinas, tai lygindamas namus su garažu ir be, visada pridėdavau apie 10k€ namui be garažo, nors jaučiu šiais laikais garažui reiktų daugiau. O mašinai parkuot geriausia stoginė. 

  Pirtis irgi kaip kam, kai rinkausi namą nekreipiau į tai dėmesio, bet dabar turiu ir džiaugiuosi, aišku kiekvieną savaitgalį nekūrenu, bet retkarčiais pasipirtint malonu ir sveika, tiek sau tiek svečiams 🙂 Jei nebūtų, tai užsisakyčiau kokią padarytą bačką už 3k. 


  Dažna diskusija būna ar statytis namą ar pirkti jau pastatytą naują ar pirkti seną. Vienareikšmiško atsakymo nėra. Jeigu tu nori naujo namo, tai pirkti seną ir iš jo lipdyti naują neapsimoka, paprasčiau pirkti ar statyti naują. Bet statant nuo nulio, t.y. nusipirkti sklypą, tada tvarkyti popierius, vesti komunikacijas ir t.t. gali užtrukti ne vienus metus kol prasidės pačios statybos. Toks variantas tinkamas tuo atveju jeigu jau gyveni nuosavam būste ir nereikia mokėti už nuomą. Ir jeigu turi daug laisvo laiko užsiiminėti statybomis. Net jeigu pats nei vienos vinies neįkalsi - vistiek nuolat turėsi dalyvauti statybų procese. Kitas variantas - pirkti seną lūšną, ją nugriauti ir statyti naują. Tokiu atveju nors sumokėsi daugiau nei už tuščią sklypą, bet sutaupysi laiko statyboms, taip pat ir pinigų statyboms, nes nebereikės laikytis tų visų A++++++ reikalavimų, gauni rekonstrukcijos leidimą ir užtenka B klasės. Nors yra kas perstato namą be jokių leidimų, jeigu plotas nesikeičia, tai kas ten žiūrės ar sienos naujos ar senos, remontui juk leidimai nereikalingi. Pliusas, kad prie seno namo jau būna normalus kelias, pilnavertis gyvenamas rajonas su parduotuvėm, mokyklom ir t.t. 
  Perkant naują namą yra rizika dėl brokų, kaip žinia pardavimui niekas kokybiškai nedaro, taupo ant medžiagų, dirba nekvalifikuoti darbininkai. Čia jau reikia žiūrėti į statytoją, kokia jo reputacija, kiek jau namų pastatė. Jei tai pirmas jo namas, tai būna taip, kad po to firma užsiadro ir dėl brokų nebėra kam teikti pretenzijų. Lyginant naujų ir senų namų kainas daug kas galvoja, kad jų kainos yra panašios, nes neatsižvelgia į tai, kad naujame name bus tuščias nesutvarkytas sklypas, o senam name bus tvarkinga aplinka, tvora ir t.t. Taip pat naujo namo minusas, kad pirmus kelis metus aplinkui nebus nei asfalto nei žvyrkelio, tik statybininkų išrausta bekelė. Rajone apart namų nieko nebus, nei parduotuvės nei kiosko, nei kavinės, nei autobusų stotelės. Bet nepaisant visų minusų jei leistų biudžetas - pirkčiau naują. 
  Statant namą iki 50kv nereikia tų visų sudėtingų leidimų ir ekologijos kategorijų, bet čia jau būtų labai eko variantas, gyvenant dviese be vaikų. Taip pat lengviau ir su 80kv jei namas statomas sodų benrdijoje, bet ten atsiranda įvairių niuansų dėl bendrijos. 
  Pirkti seną namą apsimoka tik tokį, kuriam reikia tik smulkaus remonto arba išvis nieko. Pirkti pilnai rekonstrukcijai neapsimoka, nebent nugriovimui. Nusipirkęs jau gyvenamą namą nereikės laukti n laiko, galėsi greitai atsikraustyt ir gyvent. Aišku reikia turėti omenyje, kad komunikacijos bus senos ir gali pasitaikyt įvairių santechnikos, šildymo sistemos gedimų, gali reikėti aptvarkyti stogą ir pan., užtat nereikės daryti visko iš karto. Didžiausias minusas tai išplanavimas, kuris senuose namuose dažnai būna nelogiškas, nepatogus ir kurio negalėsi pakeisti. Na teoriškai galima, bet tai bus tolygu viso namo perstatymui. 
  Geriausias variantas mano manymu tai beveik nauji namai, kelių metų senumo, kurie jau yra gyvenami. Ten dažniausiai išvis nieko daryti nereikia, tą pačią dieną gali atsikraustyt. Bet jų pardavime labai mažai ir vos atsiradę nuperkami labai greitai. 

  Jeigu jau turi budžetą pradiniam įnašui, jeigu bankas patvirtino pajamas, tai nedvėjok ir pirk, nes kainos kyla kaip ant mielių. Jei kažkuris namas tau pilnai tinka, bet kaina atrodo didoka, tai vistiek pirk jei alternatyvų nėra, toliau kainos tik kils. Šiandien tas namas atrodo brangus, rytoj atrodys normali kaina, o poryt gailėsies, kad nenupirkai taip pigiai. Kuo ilgiau ieškosi, tuo brangiau sumokėsi. Jokios krizės nebus ir NT nepigs, o jei krizė ir bus, tai tuo metu niekas tau paskolos neduos. 
  Prieš perkant reikia gerai pasiskaičiuoti savo biudžetą, nes namo pirkimui reikalingas ne vien pradinis įnašas. Vien namo perrašymas dabar kainuoja apie 2k€. Net jei namui nereikia remonto, tai atsikrausčius vistiek norėsis nusipirkt baldų, buitinės technikos ir pan. Kišenėje reiktų turėti mažiausiai 5k virš pradinio įnašo. 
  Kol kas teik, jei ką nors prisiminsiu - papildysiu. Komentuokit, taisykit klaidas ką blogai parašiau 🙂 Nesu šios srities specialistas, tiesiog aprašiau savo patirtį ką sukaupiau per kelis metus namo paieškų, nes prieš tai buvau visiškai žalias ir visą informaciją sugaudyt buvo labai sunku. 

  Papildymas: 

  Pamiršau vieną svarbų dalyką - komunikacijas. 

  Elektros įvadas. Kuo daugiau, tuo geriau. Minimaliai reiktų ~10kW (ne kV). Pvz., jei name 5kW, tai įjungį virdulį, mikrobangę, orkaitę ir išmuša automatus. Vienfazis ar trifazis nėra skirtumo, nebent planuoji jungt kokias nors stakles. Tiesiog jeigu yra trifazis, tai jau rodo, kad įvadas nebus silpnas. 
   
  Nuotekos: 
  Miesto - taip pat kaip bute, moki kažkokį mėnesinį mokestį ir pamiršti. Geriausias sprendimas, jei įmanoma.  Valymo įrenginiai - by default būna visuose naujose namuose. Įrengt brangu, keli tūkstančiai, dėl priežiūros nežinau, gal kas pakomentuos.  Bačka su dugnu - priklausomai nuo bačkos dydžio ir naudojimo intensyvumo gali tekti dažnai kviesti siurbimo mašiną, išsiurbimo kaina iki 100€.  Bačka be dugno - reikės kviesti išsiurbti rėčiau, bet tai yra nelegalu, gamtosauga jei patikrins gali gerai pakratyt.  Vanduo: 
  Miesto - taip pat kaip bute, moki mėnesinį mokesti ir turi vandenį nuolat. Tik reikia išsiaiškinti vandens kokybę. Teko gyventi Avižieniuose, kur vanduo buvo tiesiog baisus, visos kriauklės būdavo rudos, nespėdavom keisti filtro. Atrodo smulkmena, bet tikrai svarbus dalykas.  Gręžinys - dažniausiai vanduo būna švarus, bet neskanus, aišku visada galima susidėti filtrus. Priklausomai nuo gylio kiekviename sklype gręžinio kaina keli tūkstančiai €. Todėl kartais būna bendras gręžinys su kaimynais, ypač naujuose kvartaluose. Reiktų pasidomėti kieno sklype tas gręžinys, kaip su mokėjimais ir pan. Kad nebūtų taip, kad nusipirkus namą kaimynas sakys mokėk kosmosą arba prisuksiu kranelį.  Šulinys - pigiau nei gręžinys, vanduo įprastai būna labai skanus. Minusai - gali negražiai atrodyti kieme, priklausomai nuo klimato ir naudojimo vanduo gali baigtis. Taip pat vanduo gali sugesti nuo naudojamų trąšų, išbėgusių teršalų ir pan.  Internetas. Atrodo smulkmena, bet šiais laikais daug kam svarbus dalykas, ypač jeigu prieš tai gyvenai mieste ir paskutinius keliolika metų turėjai stabilius 1Gb/s. Deja, užmiestyje tokių greičių nėra ir teks grįžti į praeitį. Prieš perkant namą reiktų pasidomėti koks greitis toje vietovėje, paprasčiausiai namo apžiūros metu galima paleisti speedtest.net programėlę, geriausia tai daryti iš kelių telefonų su skirtingais operatoriais. Berods pas Telia puslapyje galima pasižiūrėti kokios interneto greičio galimybės konkrečiu adresu. Jeigu į namą ateina telefono laidai, tai pliusas, tada internetas bus greitesnis. Pvz, praeituose namuose turėjau modemą su sim kortele, interneto greitis pradžioj buvo apie 40Mb/s, veliau su metais kilo ir prieš išsikraustant buvo jau palei 100Mb/s. Persikraustęs pasiėmiau modemą su savim, bet naujuose namuose greitis buvo vos 20-30Mb/s. Norėjau statyti papildomas antenas, bet tech. skyrius pasakė, kad jos nepadės, nes antenos statomos kai blogas ryšys, o pas mane ryšys puikus, tiesiog neužtenka srauto. Tada Telia atkasė, kad į namą ateina senoviniai telefono laidai, pajungė modemą per juos ir dabar turiu stabilius ~200Mb/s. Kas nesigaudo greičiuose paaiškinsiu paprastai, gal koks IT specas komentaruose pataisys: virš 100Mb/s (būtent Mb/s, ne MB/s) internetas yra greitas, skirtumą pajausi nebent siųsdamas torrentus. Apie 50-100Mb/s internetas yra neblogas, pilnai galima naudotis, 4K video užkrauna, aišku dar priklauso kiek bus naudotojų. ~10-50Mb/s naudotis galima, bet jau jausis mažas greitis. Žemiau 10Mb/s sakyčiau šiems laikams per mažai. 
 2. Naudinga
  mantas666 gavo reakciją nuo finansai Dėl Youtube video formato   
  Jeigu aš ieškau greito spendimo konkrečiam atvejui, tada geriau trumpas video,- kad ir 5 minučių.
  Kadangi sugebi padaryti naudingą video kuris gali būti ilgas, tai ir daryk, bet susidėk "chapters".
  Kas reikalinga Googlas dabar sugeba ištraukti ir parodyti būtent tą vietą kurios tau reikia.
  Žvilgtelėk į freecodecamp kanalą, jie kelia nežmoniškai ilgus video...
 3. Patinka
  mantas666 sureagavo į digital Wordpress developer   
  Atsakant į temos autoriaus klausimą - php, js ir css mokintis visiškai nebūtina, drag & drop builderiai puikiai tam tinka. Tokias svetaines gali pardavinėti po 100 - 800 eurų, o kiek pasimokęs pardavimų ir rinkodaros (kuo daugiau mokysies ir mokslus taikysi praktikoje tuo sėkmingesnis būsi) bei gražiai viską supakavęs turėtum parsiduoti už 1000 - 5000 eurų.
  Iš praktikos papasakosiu, kaip parduodamos svetainės už 5000 eur, kai chebrytė next door pardavinėja po 600 eurų.
  Interneto svetainė verslui yra rinkodaros įrankis, padedantis pasiekti tam tikrus verslo tikslus. To nesuvokia labai didelė dalis interneto svetainių kūrėjų.
  Kai to nesuvoki,  pardavinėji programavimo paslaugas, unikalų dizainą, programavimo kalbas ir visas kitas technines nesąmones ant kurių verslui nusišvilpti. Tai svarbu tik tuo atveju, kai bendrauji su įmonės CTO, o su juo nebendrauji nes smulkios ir vidutinės įmonės tokių dažniausiai neturi, realus užsakovas ir pagrindinis sprendimų priėmėjas dažniausiu atveju būna direktorius (dažnai ir įmonės įkūrėjas).
  Direktorius nieko nesupranta ir visiškai nenori gilintis į php, css, cms, wordpress, responsive ir kitus panašius terminus. 95 atvejais iš 100 jam rūpi pardavimai, pardavimai ir dar kartą pardavimai (jis nebūtinai tai supranta formuodamas užduotį interneto svetainių kūrėjui). Interneto svetainės kūrėjo užduotis - išsiaiškinti ko reikia klientui ir tai duoti pačiu paprasčiausiu ir efektyviausiu būdu.
  Reziumuojant kelias paskutines pastraipas - nori uždirbti, pardavinėk pardavimus - ne interneto svetaines. Nesakau, kad turi pasakoti tai ką klientas nori girdėti ir sukurti paprastą svetainę. Jokiu būdu. Ką pažadėjai - tą pristatai. O norint pristatyti, reikia būti smalsiam ir mokytis. Internete pilna informacijas apie "sales funnels", pasimokyk ir pirmyn - nušluostysi visiems nosis.
  Žiauriai geras door opener'is - nebus rezultatų, nemokėsite. Jei rezultatai bus - mokėsite riebiai. Pradžiai tam reikia daugiau kiaušų, nei žinių. Toks veikimo principas leidžia susirinkti realią praktiką dirbant su realiais verslais. 
  Veiksmų planas startui:
  Išsirink ir pereik bet kokį (bent 2 val.) rinkodaros pagrindų kursą; Skirk 48 val. (24 dienos, jei mokysies po 2 val per dieną) laiko mokslams apie sales funnels, viską konspektuokis; Išsilaikyk Google Ads ir Google Analytics sertifikatus; Susidėliok sales funnelį sau, pasitikrink kaip viskas veikia; Pasidaryk analizę ir išsirink įmonę, kuri turi pinigų bet visiškai atsilieka su skaitmenine rinkodara; Susisiek ir susitark susitikimui arba tiesiog nuvažiuok. Tau visas duris atidarys frazė "Noriu Jums uždirbti daugiau pinigų". Sukurk jiems sales funnel ir jį paleisk. Patikrinta - veikia puikiai.
 4. Patinka
  mantas666 sureagavo į kuji Neišnaudotos SEO nišos bei frazės   
  Kadangi tema iš mano srities, pasisakysiu, nors nemėgstu.
  1.       Visi keyword, kurie tik verti dėmesio, yra užimti Lietuvoje.
  2.       Bankas uždaro sąskaitas tik banko skyriuje. Kažin kodėl? Kad nepaslinktum nunešti savo „šiknos“ į banką, ir užpildyti prašymą. Vadinasi per mėnesį tokių „tinginių“ bus tūkstančiai, vadinasi daug pinigų už kortelės aptarnavimą.
  3.       Prisegu paveikslus, nėra tokių užklausų.
  4.       Tie dideli tinklapiai reitinguojasi su auto translate AI, ir tai yra ateitis. Jau dabar keletoje projektų tenka su AI translate konkuruoti. O tų tinklapių pasaulinis reitingas DA PA 60-80 ir daugiau būna, kažin kaip su Lietuvišku organiniu PA 40 aplenkti tokį? Niekaip... vat ir bėda.
   
  PS. Daryti Lietuvoje projektą tik Adsence, savižudybė, uždarbio prasme - minusas. Man niekada joks projektas darbo valandų nesugebėjo atpirkti. Sakysite laikas nekainuoja? man kainuoja ir labai daug. O vat studentams nekainuoja 🙂
   Man, kaip dirbančiam su seo, reikia patikimų, ilgalaikių tinklapių, tad aš ir dirbu, kuriu, plečiu tinklą. Iš visų savo projektų išėmiau Adsence, tik tinklapius stabdo. Geriau banerį parduoti potencialiam klientui. 
   


 5. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Neišnaudotos SEO nišos bei frazės   
  Žinau kad šita tema gali sukelti prieštaringas nuomones kas yra išnaudota niša o kas ne, bet pabandom.
  Gal kas pasidalins savo "auksinėmis" atrastomis nišomis ir frazėmis į kurias pats nesitaiko.
  Pradedam
  Niša: financai, bankai, mokėjimo sistemos
  Paieškos frazės:
  seb saskaitos uzdarymas internetu seb saskaitos uzdarymas seb uzdaryti saskaita uzdaryti saskaita seb Keista kodėl banko puslapis pats neturi normalaus sukurto puslapio, kur randamas tikslus atsakymas. Galbūt dėl to, kad to nenori, juk reikia pritraukti daugiau klientų, o ne juos prarasti. Mano požiūriu tai neigiama frazė žiūrint iš verslo pusės.
  Koks yra lankytojo tikslas: kadangi sąskaita nenaudojama, bankas kas mėnesį pasiima banko kortelės aptarnavimo mokestį, net nesvarbu kad operacijos nevyksta. Kortelės aptarnavimo mokestis gali būti nuo 1 iki 35 eur/mėn.
  Mano nuomone tai konkretus absurdas, juk banke pinigai "nestovi" t.y. jie bus "įdarbinti"- sakykim teikiant paskolas kitiems klientams. Bankas kaip tik turėtų mokėti bent mažą procentą žmogui pastoviai laikančiam didesnę sumą pinigų. Bet aš ne apie tai...
  Lankytojo "skausmas" yra uždaryti sąskaitą, bet atsakymo nėra pirmuose rezultatuose.
  Sukurtame turinyje galima panaudoti FAQ schema <== apie tai kažkada rašiau čia, taip pat yra galimybė padaryti video.
  "User intent"-  po sąskaitos uždaymo seb galima pasiūlyti atsidaryti sąskaitą, kur galima laikyti pinigus nemokamai,-  sakykim Revolut arba toks turinys tiktų tinklaraščiams gaunantiems pajamas iš adsense.
  Pridedu keletą screenshots + palyginimui, ką panaši frazė rodo su užsienio banku.
  P.S. pabandykite tą pačią frazę su kitais Lietuvos bankais 6. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Neišnaudotos SEO nišos bei frazės   
  Žinau kad šita tema gali sukelti prieštaringas nuomones kas yra išnaudota niša o kas ne, bet pabandom.
  Gal kas pasidalins savo "auksinėmis" atrastomis nišomis ir frazėmis į kurias pats nesitaiko.
  Pradedam
  Niša: financai, bankai, mokėjimo sistemos
  Paieškos frazės:
  seb saskaitos uzdarymas internetu seb saskaitos uzdarymas seb uzdaryti saskaita uzdaryti saskaita seb Keista kodėl banko puslapis pats neturi normalaus sukurto puslapio, kur randamas tikslus atsakymas. Galbūt dėl to, kad to nenori, juk reikia pritraukti daugiau klientų, o ne juos prarasti. Mano požiūriu tai neigiama frazė žiūrint iš verslo pusės.
  Koks yra lankytojo tikslas: kadangi sąskaita nenaudojama, bankas kas mėnesį pasiima banko kortelės aptarnavimo mokestį, net nesvarbu kad operacijos nevyksta. Kortelės aptarnavimo mokestis gali būti nuo 1 iki 35 eur/mėn.
  Mano nuomone tai konkretus absurdas, juk banke pinigai "nestovi" t.y. jie bus "įdarbinti"- sakykim teikiant paskolas kitiems klientams. Bankas kaip tik turėtų mokėti bent mažą procentą žmogui pastoviai laikančiam didesnę sumą pinigų. Bet aš ne apie tai...
  Lankytojo "skausmas" yra uždaryti sąskaitą, bet atsakymo nėra pirmuose rezultatuose.
  Sukurtame turinyje galima panaudoti FAQ schema <== apie tai kažkada rašiau čia, taip pat yra galimybė padaryti video.
  "User intent"-  po sąskaitos uždaymo seb galima pasiūlyti atsidaryti sąskaitą, kur galima laikyti pinigus nemokamai,-  sakykim Revolut arba toks turinys tiktų tinklaraščiams gaunantiems pajamas iš adsense.
  Pridedu keletą screenshots + palyginimui, ką panaši frazė rodo su užsienio banku.
  P.S. pabandykite tą pačią frazę su kitais Lietuvos bankais 7. Patinka
  mantas666 sureagavo į ForeverYoung Neišnaudotos SEO nišos bei frazės   
  Kazkada buvau atrades - kaip surasti isjungta telefona
   
  Dar vienas: kaip paslepti zinutes messenger
  Lietuviu kalba jokios informacijos 🙂 (apart transleitu isverstu uzsienio kazkokiu spam puslapiu).

   
 8. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Neišnaudotos SEO nišos bei frazės   
  Žinau kad šita tema gali sukelti prieštaringas nuomones kas yra išnaudota niša o kas ne, bet pabandom.
  Gal kas pasidalins savo "auksinėmis" atrastomis nišomis ir frazėmis į kurias pats nesitaiko.
  Pradedam
  Niša: financai, bankai, mokėjimo sistemos
  Paieškos frazės:
  seb saskaitos uzdarymas internetu seb saskaitos uzdarymas seb uzdaryti saskaita uzdaryti saskaita seb Keista kodėl banko puslapis pats neturi normalaus sukurto puslapio, kur randamas tikslus atsakymas. Galbūt dėl to, kad to nenori, juk reikia pritraukti daugiau klientų, o ne juos prarasti. Mano požiūriu tai neigiama frazė žiūrint iš verslo pusės.
  Koks yra lankytojo tikslas: kadangi sąskaita nenaudojama, bankas kas mėnesį pasiima banko kortelės aptarnavimo mokestį, net nesvarbu kad operacijos nevyksta. Kortelės aptarnavimo mokestis gali būti nuo 1 iki 35 eur/mėn.
  Mano nuomone tai konkretus absurdas, juk banke pinigai "nestovi" t.y. jie bus "įdarbinti"- sakykim teikiant paskolas kitiems klientams. Bankas kaip tik turėtų mokėti bent mažą procentą žmogui pastoviai laikančiam didesnę sumą pinigų. Bet aš ne apie tai...
  Lankytojo "skausmas" yra uždaryti sąskaitą, bet atsakymo nėra pirmuose rezultatuose.
  Sukurtame turinyje galima panaudoti FAQ schema <== apie tai kažkada rašiau čia, taip pat yra galimybė padaryti video.
  "User intent"-  po sąskaitos uždaymo seb galima pasiūlyti atsidaryti sąskaitą, kur galima laikyti pinigus nemokamai,-  sakykim Revolut arba toks turinys tiktų tinklaraščiams gaunantiems pajamas iš adsense.
  Pridedu keletą screenshots + palyginimui, ką panaši frazė rodo su užsienio banku.
  P.S. pabandykite tą pačią frazę su kitais Lietuvos bankais 9. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Svetainę atidaro su svetimais domenais   
  @ForeverYoung Jei svetainė ant WordPress sukasi tai siūlyčiau pabandyti įsidiegti WordFence pluginą (nemokamą versiją).
  Galima pabandyt blokuoti ateinantį srautą pagal IP, host'ą, refferer ir pan.

 10. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Svetainę atidaro su svetimais domenais   
  @ForeverYoung Jei svetainė ant WordPress sukasi tai siūlyčiau pabandyti įsidiegti WordFence pluginą (nemokamą versiją).
  Galima pabandyt blokuoti ateinantį srautą pagal IP, host'ą, refferer ir pan.

 11. Patinka
  mantas666 sureagavo į nix Ieskau kas sukonfiguruotu fail2ban ubuntu   
  Lygini ugniasiene su antivirusine.
 12. Patinka
  mantas666 sureagavo į HOST321 Kiek kainuos Facebook tinklui ši naktis?   
  Apie BGP pranešta vėliau buvo, pradžioje visi galvojo apie DNS...

  Man labiausiai keista, kodėl tokia kompanija savo ofise turi infrastruktūrą susijusią su BGP.....galėjo juk intranet padaryti....nu labai įdomiai skamba kad "kritus BGP" nebepatenka į pastatą 🙂
 13. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo Impaler Kiek kainuos Facebook tinklui ši naktis?   
  Tiksliau BGP
   
  O šiaip galėjo Facebook nebeįsijungti daugiau,- aš mažiau laiko prašvaistyčiau😅
 14. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Svetainę atidaro su svetimais domenais   
  @ForeverYoung Jei svetainė ant WordPress sukasi tai siūlyčiau pabandyti įsidiegti WordFence pluginą (nemokamą versiją).
  Galima pabandyt blokuoti ateinantį srautą pagal IP, host'ą, refferer ir pan.

 15. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Verslas su Google Adsense!   
  Google tau tiksliai niekada neparašys tokių dalykų kuriais pasinaudojęs galėsi manipuliuoti "sistema".
  Visa kita yra aprašyta 🙂
  Akivaizdu, kad be turinio ir jokio lankytojų srauto tavo svetainė neuždirbs jokių pinigų. Jie viską mato. t.y. iš kur ateina lankytojai todėl net nebandyk paleisti kokio bot'o, kuris tai imituoja,- tokiu atveju vėl nieko nesigaus.
 16. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Svetainę atidaro su svetimais domenais   
  Čia, kaip aš vadinu "parazitinis SEO"
  Nieko nepadarysi apart disavow links.
  Svarbiausia: pasižiūrėk ar dar nenulaužta tavo svetainė ir nepridaryta "redirectų" iš vidaus. 
   
 17. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo ForeverYoung Svetainę atidaro su svetimais domenais   
  Bandžiau, bet man nepadėjo.
  Jie nekreipia dėmesio dėl kelių prižasčių:
  Todėl kad gauna milijonus tokių užklausų per dieną Todėl kad tavo konkurentas tokiu būdu galėtų tave išspirti iš indekso Jei jau sugalvosi pabadyti, tai prašom, gal tau pasiseks
  https://support.google.com/docs/answer/2463296?hl=en-GB
 18. Patinka
  mantas666 sureagavo į Tmaster Kriptovaliutu apmokestinimas   
  esminis klausimas, kur dabar yra tas tavo 100k uždirbtų pinigų?
  visus tuos pinigus reinvestuočiau ir gyvenčiau iš nedidelių palūkanų, tuo tarpu niekam mokesčių kolkas mokėti nereikės.
  Bet jei tie visi pinigai jau svarais ir eurais sukito į tavo europoje registruotą banką, tada mokėsi mokesčius kaip kad rašė Karol aukščiau
 19. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Verslas su Google Adsense!   
  Google tau tiksliai niekada neparašys tokių dalykų kuriais pasinaudojęs galėsi manipuliuoti "sistema".
  Visa kita yra aprašyta 🙂
  Akivaizdu, kad be turinio ir jokio lankytojų srauto tavo svetainė neuždirbs jokių pinigų. Jie viską mato. t.y. iš kur ateina lankytojai todėl net nebandyk paleisti kokio bot'o, kuris tai imituoja,- tokiu atveju vėl nieko nesigaus.
 20. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Verslas su Google Adsense!   
  Tavo atveju turinio tikrai labai mažai.
  Jei tavo svetainė paleista prieš kelias dienas tai net nesitikėk kad Adsense tave patvirtins.
  Greičiausiai tavo svetainė per 4 dienas net nėra suindeksuota Google paieškoje.
  Susitvarkyk Google webmaster tools, Google Analytics (jei to dar nepadarei) ir toliau kelk turinį.
  Ką tik paleista svetainė yra po "padidinamu stiklu" kelk kuo daugiau informacijos jei turi galimybes.
  Jei tavo svetainė nesireitinguoja pagal jokius raktažodžius paieškoje tai jau minusas.
  Daug kas sako kad yra nerašyta taisyklė: svetainė turėtų būti paleista prieš pusę metų...
   
   
 21. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Laptopas senesniems žaidimams   
  Kaip jum patogu lošti ant plančetės mažo ekrano Fallout 4?
  Gal aš kažko nesuprantu... 
 22. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Verslas su Google Adsense!   
  Kiek laiko kaip tavo svetainė paleista? Jei prieš mėnesį ar pan. tai tavo svetainė yra vadinamam "sandbox". T.y. Google dar nesupranta kas čia per daiktas. Kiek pas tave sukelta straipsnių? Jei turi kokia 10 trumpų straipsnių, tai gali būti laikoma kaip "low quality content". Kokios apimties tavo straipsniai: jei tavo straipsniai po 200-300 žodžių plius dar nukopijuoti (sakykim kodo fragmentai) tai taip pat gali būt laikoma kaip low quality. Jei kažką išmokai bežiūredamas video, perskaitęs knygą, perėjęs mokomajį kursą ir t.t. tokiu atveju tą informaciją galima publikuoti savo svetainėje sukuriant unikalų savo tekstą ir tai nebus joks plagiavimas.
  p.s. Yra toks online įrankis CopyScape su kuriuo gali pasitikrinti teksto unikalumą įvedęs svetainės adresą.
  Dar vienas kurį gali pabandyti yra čia Small SEO Tools 
   
 23. Patinka
  mantas666 sureagavo į Vileikis Palikimas   
  Reiktų kreiptis į notarą kuris tvarko to asmens paveldėjimą (notaras pagal gyv. vietą arba turto vietą būna priskirtas). Gali pabandyt kreiptis į bet kurį notarą, tiksliai paaiškins ir nukreips pas kurį notarą tau reikia tvarkytis paveldėjimą. O gal jau esi gavęs kažkokią informaciją iš konkretaus notaro dėl paveldėjimo priėmimo?
  Kai susirasi notarą, prašyk jog išduotų vykdomąjį pavedimą dėl paveldimo turto apyrašo sudarymo. Su šiuo pavedimu kreipies į bet kurį to miesto antstolį dėl paveldimo turto apyrašo sudarymo. Antstolis aprašys visą mirusio asmens turimą turtą ir skolinius įsipareigojimus (kainuoja ~100-150 Eur). Gausi visą informaciją ir apsispręsi priimti turtą ar ne. Didžiausias privalumas, kad jei asmuo turi skolų, už tas skolas atsakysi tik pagal apyraše nurodytą turtą ir jokie kreditoriai ateityje neišlįs ir savo turtu neteks atsakyt.
 24. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c Kaip apsisaugoti, kad pasibaigus domeno galiojimo laikui ir išpopuliarėjus puslapiui nepakeltų domeno kainos   
  @SPeed_FANat1c būtent taip ir yra: jei nusiperki "šviežią" domeną ir per metus pasikeli  lankytojų srautą, tokiu atveju niekas tau kainos nekelia, jei ir pakyla kaina tai labai nežymiai (dėl mokesčių sistemos pakeitimų ir panašių dalykų).
  Jei nusiperki domeną per akciją už $3 ir pratesimas po metų kainuoja $11 tai nėra kainos pakėlimas- tokia yra domeno kaina be jokių nuolaidų.
   
 25. Patinka
  mantas666 gavo reakciją nuo SPeed_FANat1c 1000eurų dilema   
  Aš nesu PPC specialistas. Yra čia žmonių kurie moka ir daro, jie tave geriau pakoncultuos šiuo klausimu.
  ------------------------------
  Koks potencialas lietuviško blogo?
  Koks potencialas blogo anglų kalba?
  Kiek affiliate programų yra Lietuvos rinkai?
  Kiek yra angliakalbei?
  Kokia Lietuvių perkamoji galia- ką reiškia lietuviui išleisti 50 eur ant informacinio tipo produkto ir ką reiškia $50 gyvenančiam US ar UK?
  Vienareikšmiškai: aš pradėčiau tik angliakalbei rinkai (čia tik mano nuomonė).
  Pradėjęs net nesitikėk jokios grąžos bent metus. Šitoje srityje taip pat teks mokytis naujų dalykų.
   
   
×
×
 • Sukurti naują...