Pereiti prie turinio

drag84

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.395
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  96.7%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  drag84 sureagavo į Paulius. Ieškomas ivestuotojas į kaimo turizmo sodybos verslą nuo ���100 000 eur   
  Is temos pavadinimo pagalvojau apie  Arsa Resort 😄
   
 2. Patinka
  drag84 sureagavo į venom Prekyba tualetais kurie neaptaško užpakalio   
  Toks čia ir biznis, tas tualetas gražiai ilgai neatrodys, apsineš ir nebeis nuvalyti per laiką.
  Tipsas, kaip subinės neaptaškyti šikant: įmesk į tualetą vieną gabaliuką popieriaus prieš šikant. 😄
 3. Patinka
  drag84 gavo reakciją nuo digital Parduodu projektą - generuoja pelną   
  PARDUOTA
   
   
 4. Patinka
  drag84 sureagavo į Lafas Ka rinktis 🤔   
  Mūsų forume tai nėra kas galėtu patarti apie tai ką tu parašei.
  Pabandyk kreiptis į verslo gurų. Vadimą Ziza. Pauliu Aršauską, manau būtent tau jie suteiktų pačias geriausias konsultacijas. Ai dar labai tiktų Romualdas Mačiulis!
 5. Patinka
  drag84 sureagavo į vppromoter Trends saas   
  Jūsų dėmesiui tokia idėja, kažkiek jau pakrapštyta per tris mėnesius.
   
  Rinkoje esantys produktai:
  https://explodingtopics.com/ - tiesiog trend hunteris.
  https://www.chartr.co/ - trendų vizualizavimas ir storytellingas.
  https://seorulerlab.com/ - Google SEO + Trends
  Yra daugiau, bet šie strigę kaip sėkmingi.
   
  Esamas baby Alpha (scrapina iš Google Trends)


   
   
   
  Realiai matosi čia: http://109.235.65.77:8000/ (search'as neveiks, mes error'ą)
   
   
   
  Dabartinis privalumas tik tas, kad info vienoj krūvoj, nereikia spaudinėt, kad pasiekti visus rezultatus. To visiškai neužtenka.
   
   
  1. Būtų nerealu turėti formules kaip tuos duomenis išvesti į paprastus rodiklius, kurie padėtų numatyti strateginius ar marketingo sprendimus. PVZ Apibendrinantis trendas, suskirstytos grupėmis paieškos. Formulė kuri tikrintų frazių pasikartojimą, išvestų apibendrinančias procentines išraiškas, sugrupuotų ir parodytų tik svarbiausią informaciją. Dabar tokiems tyrimams reikia valandos. Tačiau tiksliai nežinau kaip tai apibrėžti robotui.
   
  Segmentas - Online marketingo agentūros
   
   
   
  2. Google Trends duoda įspūdingus duomenis apjungiant paiešką ir paskelbtas naujienas US, kur galima nustatyti kaip naujienų pagalba sukūriamas poreikis įrašyti frazes į Google. Vėlgi, reikia vizualizacijos - aiškaus programiškai sukurto rezultato.
   
  Segmentas - Žurnalistai, Komunikacijos agentūros
   
   
   
  3. Google Ads API paieškų tikslūs skaičiai ir gretinti su Trends informacija, tokiu būdu kurti naują SEO turinį prieš tai, kol tai dar nepastebėta kitų SEO. Ta pati programinio sprendimo problema.
   
  Segmentas - SEO specialistai
   
   
   
  Toks įrankis galėtų turėti 500 vietų su pakankamai dideliu recurring fee.
  Kitas variantas apmokestinti labai pigiai, pvz. $12.95 ir tada siūlyti kreditus papildomus ar informaciją papildomą, custom predictive marketing report'us ir pan.
   
   
  Jei kas nors supratot, ką čia prirašiau, būtų super jei pasidalintumėte, ką manote apie tokį galima saas.
  O jei kas norėtų prisidėti konkrečiau, ypač prie to, kaip esamus nelabai daug ką reiškiančius duomenis paversti vertingais, susisiekite!
   
  Ačiū už dėmesį, gero uždarbio
 6. Patinka
  drag84 sureagavo į Paulius. Ieskau   
  o tu selsti forume :D
  Katik norejai auto mechaniku but.
 7. Patinka
  drag84 sureagavo į Tmaster Ieškomas IT turinio kūrėjas   
  Ką reiškia "it turinys"?
 8. Patinka
  drag84 sureagavo į Tmaster Paysera atsinaujino   
  Kažkaip ******.
  Paysera ne dėl dizaino gražumo naudoju
 9. Patinka
  drag84 sureagavo į dawnofwar Prekyba automobiliais Lietuvoje   
  Ava kur tikrai perekūpinė kaina buvo :) bet neblogai per 3h užmatyti skelbimą ir dar nuvažiuoti 100 km nupirkti.

 10. Patinka
  drag84 sureagavo į sydzei Išvykimas užsidirbti. Renkuosi Islandiją?   
  Tipinis lietuvis - pinigu nori, o dirbt nenori :D
 11. Patinka
  drag84 sureagavo į Jerka Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
  Bičiukas tvarkingai surinko faktus. Ir spėju visokiose akademijose 90 procentų lektorių yra būtent tokie. Bėda ta, kad paprasti žmogeliai, kurie visiškai nesugeba atsirinkti, kas yra gerai, o kas ne ir toliau pirks šias paslaugas. Liūdna, bet nieko nepakeisi.
   
  O čia radau po posto komentaruose, pralinksmino

 12. Patinka
  drag84 sureagavo į Blofeld Teismas deda tašką: „Linkomanija“ turi būti užblokuota   
  Linkomanijos komentaras. :D :D :D

 13. Patinka
  drag84 sureagavo į wicked Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
  Dėl proto industrijos - pritarsiu. Nežinau iš kur ir kaip tas bičas atsirado, bet daro kokybiškai ir tikrai įdomu pasižiūrėti :)
 14. Patinka
  drag84 sureagavo į Tmaster Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
  Vieninteli zizo filma ziurejau kai kalbino arsauska. Domiuosi biski apie tai ka arsauskas daro, tai ir paziurejau. Nu sorry, nelipo :) dar as kazkiek motyvuotas, nereikia man tokiu moryvaciniu filmuku ziuret kad kazka gyvenime daryciau.
  Labai keistas tas akcentavimas kad visus pazystu, matem ta, matem ana.... Proto industrija paziurekit, ten kuriama reali ir apciuoma verte, be jokio bullshit
 15. Patinka
  drag84 sureagavo į wicked Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
  Ai, o jei į temą, tai mano nuomonė apie seminarą - tipinis motyvacinis seminaras, kuris realiai jokios naudos neneša. Galbūt kažkokiems "svajotojams" ir užsidegs akys pasiklausius "sėkmės istorijų", bet realiai tai nu.. Pasižiūrėjau kelias tas "bullshit story", tai tas formatas "story" ir kažkokio fenomenalaus pavyzdžio pateikimas tai biški taip.. nu per silpna ir tiesiog pritempta :)
   
  Čia panašiai kaip kad visuomet visi tipo "nx man tas mokslas styvas jobsas ir geitsas nieko nebaigę ir va kokie multimilijonieriai", bet kad N kartų daugiau žmonių be išsilavinimo stroikėse dirba tai px. Bet jūs nebijokit, motyvuokitės, imkit paskolas, nesėdėkit vietoje ir DARYKIT!!!!! jei pasisekė vienam iš milijono - pasiseks ir jums, just do it - reikia tik noro ir žiūrėk jau su maxima konkuruosit :) O jei nepasiseks (t.y. netapsit sekančiu jobsu) - ką padarysi, bandykit dar kartą, ir dar kartą, ir dar kartą - kadanors tikrai pasiseks, gi va pasisekė keliems iš kelių milijardų, kažkada ir jūsų eilė ateis! :D
   
  Nemanau, kad verslas yra skirtas visiems. Nemanau, kad betkam, kas įdės pastangų ir noro - pasiseks. Ne visi turi pakankamai "košės" galvoje, kad sugebėtų prasisukti. Bet - visi turi svajonę būti sėkmingu, važinėt bugačiu, gyvent viloje ir pan. Tokie seminarai, kur kažkas bando motyvuoti - didžiajai daliai žmonių tik suteikia tuščių vilčių ir iliuziją, kad pasisekti gali ir jiems. Nepykit, būkim realistais, bet taip nėra. Ir tada vat pagalvot reikėtų, ar gerai tos tuščios viltys, ar, visgi, ne? :)
   
  p.s. dar pridėsiu - mano nuomone, seminaras būtų kurkas įdomesnis ir kokybiškesnis, jei kiekvieną "bullshit story" paneigtum SAVO (na ar bent jau kažkokiu žemiškesniu) pavyzdžiu, o ne tokiais average joe kaip edisonas, fordas, linkolnas, ronaldo, džeksonas ir kt.
 16. Patinka
  drag84 sureagavo į venom Moto verslas   
  manau, kad uždirbsi 4k/mėn.
 17. Patinka
  drag84 sureagavo į Dywaz Marginless.io ICO dirba su nusikaltėliais (atsargiai)   
  Iksą ale laimėjo investuotojas iš Indijos, kuris pasinaudojo galimybe 70% loterijoje pralošto BMX X6 automobilio vertės gauti kriptovaliuta, nes automobilio importo į Indiją mokesčiai būtų 60k Eur.
 18. Patinka
  drag84 sureagavo į antler [Dienoraštis]Tikslas - 1000€/mėn iš paskolų Affiliate programų   
  Sveiki, gerbiamieji Uždarbiečiai!
   
  Įvadas:
   
  Dar neseniai vienas uždarbio narys užvedė diskusiją apie parduodamas šiame forume interneto svetaines, kurios yra skirtos uždirbti iš paskolų affiliate programų. Diskusija labai neišsiplėtojo, didelio dėmesio nesulaukė, bet joje trumpai pasidalinau savo patirtimi šioje srityje. Tad kilo mintis pradėti rašyti išsamesnį dienoraštį būtent apie šią sritį, nes jau turiu sukaupęs šiokią tokią, kelerių metų patirtį. Kokia ta mano patirtis? Atsivertus banko sąskaitos išrašą matau, jog pirmasis išmokėjimas, gautas už komisinius iš paskolų affiliate partnerystės programų yra 74.33€ kuris gautas 2015 metais birželio 22 dieną. Tad patirtis - 3 metai. Ką per tuos 3 metus esu pasiekęs šioje srityje? Iš gautų komisinių susidaro nei maža, nei didelė suma - 11 000 - 12 000 Eurų. Bet tai nėra vienintelis uždarbis iš tokio tipo interneto svetainių. Taip pat esu pardavęs šiame forume pelningų tokių interneto svetainių už daugiau nei 9 000 eurų. Per šiuos 3 metus esu igijęs patirties ne tik paskolų affiliate partnerystės programose, bet ir susikaupė šiokia tokia interneto svetainių pirkimo/pardavimo patirtis. Labiausiai džiaugiuosi, jog įgijau apčiuopiamos seo, sem patirties būtent paskolų srityje, kas leido nemažai sutaupyti finansiškai, bei susirasti gerų pažinčių, dėl kurių pavykdavo net ir paspartinti darbą prie tokio tipo interneto svetainių.
   
  Kodėl rašysiu dienoraštį?
   
  Neslėpkim, forumas po truputį merdėja, vis rečiau atsiranda kokybiško ir įdomaus turinio uždarbio temomis. Seniau kiti rašydavo savo dienoraščius ir dalindavosi savo patirtimi siekiant susikurti sau darbo vietą ar pajamas. Atvirai pasakius, pasiilgstu tokių temų. Tad kam laukti kol kažkas kitas skelbs naudingą turinį? Manau, kad per tuos beveik 10 metų, kuriuos esu su uždarbis.lt, įgavau labai daug žinių, forumo dėka išbandžiau labai daug veiklų, susipažinau su daug įdomių ir verslių žmonių. Jaučiuosi, jog esu skolingas šiam forumui. Tad tai ir bus mano duoklė/grąža forumui ir jo nariams už tai, ką jis suteikė man per tuos beveik 10 metų.
   
   
  Kodėl bandysiu pasiekti po 1000 eurų per mėnesį iš paskolų affiliate partnerystės programų?
   
  Aplamai pats uždarbis iš partnerystės programų yra labai viliojantis savo grąža, verta paminėti, jog tai yra sritis, iš kurios gaunamos pajamos yra PASYVIOS. Kitaips sakant, nereikės dirbti nuolatos, jog tos pajamos būtų garantuotos, bet teks dirbti ir investuoti pradžioje, jog ateityje būtų galima užsitikrinti tas pajamas. Taip šiuo dienoraščiu norėsiu parodyti visiems, kad tai nėra lengvas ir pigus būdas užsidirbti. Paskutiniu metu, kai tik įdedu šiame forume skelbimą apie parduodamas svetaines, ar kai ieškau investuotojo tokioms svetainėms, labai jau daug forumiečių bando tapti "konkurentais". Tiesa, kaip greitai atsiranda tie konkurentai, taip greitai jie ir dingsta, nes nesuvokia į ką lenda. Tad šiuo dienoraščiu norėsiu išsklaidyti visas mintis, jog tai yra lengvas būdas užsidirbti pinigų.
   
  Apie ką konkrečiai rašysiu?
   
  Stengsiuosi bent kartą per savaitę pateikti tokią informaciją:
   
  1. Atlikti savaitės darbai
  2. Išlaidos
  3. Pozicijų pokytis paieškos sistemose
  4. Uždarbis
   
  Pabaigai:
   
  Galutinis tikslas: po 12 mėnesių turėti bent 5 interneto svetaines, kurios per mėnesį uždirbs bendrai bent 1000 eurų per mėnesį (atskaičiavus mokesčius). Šiuo metu 3 interneto svetainės jau veikia, 1 iš jų jau generuoja šiokį tokį pelną. Visos 3 interneto svetainės dar nebaigtos kalbant SEO atžvilgiu. Šias svetaines pristatysiu artimiausiomis dienomis kaip ir šiuo metu gaunamą uždarbį. Šiuo metu svetainės jau pareikalavo 2740 eurų išlaidų, apie kurias plačiau papasakosiu artimiausiomis dienomis. Noriu pabrėžti, jog tai nebus vien mano įdirbis, nes vienas pats nespėčiau paleisti tokio kiekio svetainių ir jas išpopuliarinti. Tad kaip visada, į pagalbą bus/yra pasamdytas forumo narys Unseen kurį samdau nuo pat pirmosios tokio tipo svetainės paleidimo, kurią kaip minėjau, pradėjau prieš 3 metus.
   
  Tam kartui viskas. Artimiausias atnaujinimas dar šią savaitę, pakalbėsiu apie konkretesnius skaičius! Tad jeigu turite kokių klausimų ar patarimų, nesidrovėkite ir pasireikškite šioje temoje!
   
  Pajamos/išlaidos:
   
  Uždarbis iš komisinių:
   
  Sausis 310.25
  Vasaris 165
  Kovas 283.65
  Balandis 144.5
  Gegužė 232.7
  Birželis 122.1
  Liepa 102
  Rugpjūtis 99
   
  Iš viso: 1459.2
   
  Išlaidos:
   
  2879.81
   
  Išlaidas sudaro:
   
  Domenai, Hostingas, Straipsniai, Kiti darbai.
   
   
  Įrašai:
   
  [2018-07-11]Svetainės su kuriomis dirbu/dirbsiu. Pajamos ir išlaidos. Nemalonūs nutikimai
  [2018-07-19]Atnaujinimai. Bėdos. Nemažas susidomėjimas
  [2018-08-28]Vasaros atostogos baigėsi. Laikas kibti į darbus
 19. Patinka
  drag84 sureagavo į Ramūnas Prekyba automobiliais Lietuvoje   
  Jums eilinis sąstingis, Palangos verslininkams artėja dar viena baisi vasara. Kaip įprasta :)
 20. Patinka
  drag84 sureagavo į kesha11 Autoservice.lt ivertinimas   
  reg kaina
 21. Patinka
  drag84 sureagavo į android Kaip aš subankrutavau Forex'e   
  http://prntscr.com/hg7wn1
   
  Dar klausimu bus? :D
 22. Patinka
  drag84 sureagavo į s1lenc3 Noreciau pradeti rinkti butelius, klausymas del IV   
  Patenta gal labiau vertetu issiimt. :D :D Arba gal susiorganizuotum EU parama isigijant maisus ir patogius kedus.
 23. Patinka
  drag84 sureagavo į zajecas Noreciau pradeti rinkti butelius, klausymas del IV   
  Neesu girdėjęs jog bomžai IV atidarinėtu.
 24. Patinka
  drag84 sureagavo į antler Uždarbis app?   
  Pirmiausia turėtum kreiptis į tv pagalbą, kad surastų Kernių. Seniai forumas jau nebeatnaujinamas.
 25. Patinka
  drag84 sureagavo į regdolas Gyvenimas UK: 2015 - 2017, Birmingham   
  Sveiki,
   
  galvojau pasidalinsiu savo patirtimi iš gyvenimo UK.
   
  Mano kaip programuotojo karjera prasidėjo nuo 2010m. vasaros (iškart po koledžo baigimo) įsidarbinau PHP programuotoju nuotoliniu būdu, vienoje Šiaulių kompanijoje. Kepiau svetaines, vieną po kitos, turėjom savos gamybos CMS, galybę jau parašytų modulių, kuriuos visgi minimaliai reikėdavo pritaikyti klientų svetainėms, galerijos, skelbimų, kontaktų ir pan. - viskas labai basic. Tačiau tai ir buvo ko man reikėjo pačioje pradžioje, buvo gan geras žingsnis į priekį. Po maždaug pusantrų metų supratau, kad man reikia kažko kito, kadangi šita kompanija turėdavo vis mažiau ir mažiau klientų, o nuo jų priklausydavo ir mūsų programuotojų atlyginimas. Atvirai kalbant, pačioje pabaigoje, kartais per dieną uždirbdavau po litą-du, kadangi gaudavau tokius reikalavimus, kaip antai pakeisti kažkurioje svetainėje telefono numerį, kuris kartais pagal reikalavimus turėdavo būti įhardcode'intas. Tada rasdavau savo klientų šitame tinklapyje, per pažįstamus ir per kitus skelbimų portalus, tačiau man pasirodė, kad toks darbo būdas yra skirtas ne man, aš turiu turėti stabilų darbą ir atlyginimą. Tuo pat metu, daug savarankiškai mokiausi .NET ir C#.
   
  Berods, nuo 2012 m. spalio mėn, pavyko įsidarbinti į bendrovę ORLEN Lietuva (Mažeikiuose), ten kardinaliai pasikeitė atlyginimas, tais laikais litais gaudavau virš 2800 LTL į rankas, kas atrodė kosmosas (o dar gi gyvenau su tėvais). Pagrinde teko dirbti su MSSQL, nemažai Business Intelligence projektų, šiek tiek Visual Basic, C#, ASP.NET ir labai nedaug PHP. Taigi ten praleidau beveik 4 metus, poto pradėjau ieškoti galimybių kituose miestuose, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje... Atvirai pasakius, už siūlomus įmonių atlyginimus didmiesčiuose nelabai apsimokėjo persikelti iš mažo Mažeikių miestelio į kokį Vilnių. Tad visgi likau Mažeikiuose toje pačioje bendrovėje.
   
  Tada 2015m. asmeniniame gyvenime įvyko daug skaudžių praradimų, kogero "nučiuožė stogas" ir nusprendžiau tiesiog viską mesti ir išvykti į Birmingham, UK, juk nėra ko prarasti. O dar prieš išvažiuojant į UK, prieš kokį mėnesį sakiau, jog manęs ten niekas gyvo neištemps, man ir Lietuvoje gerai. Taigi, ten jau turėjau gyvenančių draugų, tad nebuvo itin sudėtinga situacija išvykti, kadangi buvau priimtas pagyventi kol radau pirmąjį darbą.
   
  Taigi į UK atvykau turėdamas bendrai 5 metus programavimo patirties, tai būtų kažkur apie du metus PHP ir keturis su virš metus .NET.
   
  Job seeking
  Į UK atvykau Spalio 3, 2015m, šeštadienį. Pirmadienį prasidėjo daug žadantys telefoniniai pokalbiai su recruiter'iais, tačiau kaip ir žmonės kituose gyvenimo UK aprašymuose minėjo, kad tie skambučiai nelabai daug reiškia, recruiter'iai labai daug žada, giria, tačiau toks jų darbas ir jie jį daro labai profesionaliai, netgi įtikina, kad tu tuoj gausi darbą, jautiesi labai motyvuotas ir didelis profesionalas. Taigi, patį pirmą trečiadienį jau važiavau į pirmąjį interview dėl .NET developer pozicijos. Tai buvo auto, gyvybės ir NT draudimo kompanija. Kaip ir tikėjausi darbo ten negavau, nors jie ir sakė, jog aš jiems labai tinku ir t.t., tačiau po kelių dienų iš jų nesulaukęs žadėto skambučio per kelias dienas, skambinau pats, bet likau ignoruotas. Skambinau kelias dienas. Atsakymas kaip ir aiškus. Labai nenusivyliau, kadangi nesijaučiau komfortabiliai, iš to ką kalbėjo angliškai galėjau suprasti tik apie 60%, gal net 50%. Visa laimė, kad man ten nereikėjo itin daug kalbėti, o kiek reikėjo kalbėti, tai atvirai sakant, irgi nebuvo gerai. Tačiau, perlipau per save su šiuo pirmuoju pokalbiu, sekantys pokalbiai buvo nebetokie "baisūs", kadangi ir pats įdėjau nemažai pasiruošimo prieš einant į kitus interview (face-to-face arba phone interview). Kalbant apie phone interviews, tai jie dauguma visi labai panašūs, daug pasikartojančių klausimų, plius tu pats išsilavini savo kalbą, žinai ką nori papasakoti ir ką pasakyti, ir kaip pasakyti, ir ko nesakyti.
  Turėjau kasdien po 30 skambučių iš recruiter'ių (nemažiau), visi teigdavo, kad jų klientų kompanijos pačios geriausios ir užvaldys pasaulį, tačiau šiektiek išdrąsėjęs pradėjau atsirinkinėti kompanijas pats, pagal atstumą nuo mano gyvenamosios vietos (gyvenau pas draugus, tačiau planavau nuomotis savo butą netoli tų draugų), pagal naudojamas technologijas, reikalavimus ir kitus specifinius dalykus, kurie būdingi kiekvienai kompanijai atskirai. Turėjau apie 10k eur santaupų atsivežęs iš Lietuvos, tad galėjau daugiau pasispardyti ir surasti to ko tikrai norėčiau.
   
  Lapkričio mėnesį po keleto face-to-face interview, turėjau 2 realius darbo pasiūlymus - SQL Developer arba BI Developer.
   
  Job #1, pozicija Business Intelligence Developer, Dec 2015 - Feb 2016.
  Pasirinkau darbą su kompanija Genting Casinos UK, pozicijoje BI Developer. Kodėl? Todėl, kad ten buvo berods 5 stage interview, per tuos stage'us susipažinau su keletu kolegų, susidariau labai gerą vaizdą apie kompaniją ir ten dirbančius žmones, kadangi kompanijoje buvo dress code'as - kostiumas kasdien, visi kolegos atrodė labai "posh" (prabangūs), mandagūs, draugiški ir malonūs. Pati pozicija tuo metu pasiulė atlyginimą - 35k/annum (apie 2.2k į rankas) + automobilis + iPad + iPhone. Viskas tiesiog WOW, bet juk aš paprastas vaikinas iš mažo Lietuvos miestelio, nežinau nei etiketo, o juk ten visi tokie solidūs, kostiumuoti, pasipuošę, besišypsantys, hollywood smiles etc. Kaip man ten reikės pritapti prie tokio lygio žmonių? Gal kas esate įpratę prie tokio gyvenimo, gal nieko ir keisto, tačiau aš turėjau daug kur pasitempti. Praėjo du mėnesiai darbo šitoje bendrovėje, pamačiau, kad man darbe smarkiai trūksta iššūkių, techninių dalykų, o ten praktiškai kasdien reikėjo daryti įvairius business insights, naudojant BI technologijas, tokias kaip Greenplum, Spotfire, šiek tiek JS, CSS ir HTML. Daviau notice'ą, po savaitės manęs ten nebeliko (atsisveikinant BI direktorė buvo labai nustebusi ir dar pasakė, jog pas juos kompanijoje niekas taip greit neišeina). Aš su ja sutinku visu 100%, tačiau aš ieškojau savęs ir kokioje pozicijoje man labiausiai patiktų dirbti.
   
  Job #2, pozicija SQL Server Developer, Feb 2016 - Nov 2016.
  Paskambinau kompanijai, kuri prieš tai man buvo davusi savo pasiulymą dirbti pas juos, bet buvau juos atmetęs. Taigi, sveiki dar kartą, noriu pas jus dirbti. Jie siūlė tą patį atlyginimą - 35k/annum (apie 2.2k į rankas) Buvau patenkintas kurį laiką šitu darbu (pats darbas ir dabar neatrodo prastas), tačiau žmonės ten dirbantys... kultūra... managerių elgesys... šito tai neparodė per darbo interview. Visų pirma, kolegos paskutiniai nevalos, daug nekalbėsiu apie tvarką tiek ofise, tiek Gents. Pradirbau apie 8 mėnesius tokiam "under pressure", žinoma, tai gali būt daugumai pažįstama ir galbūt normali situacija. Vienas dalykas, kuris "nužudė" mano norą ir motyvaciją ten dirbti, tai buvo mano tiesioginio juodaodžio managerio kultūros ir profesionalumo stoka. Kaip ir minėjau, ten viskas buvo "under pressure", jų klientai tokios įmonės kaip IBM, Lenovo ir daug kitų, tai viskas yra daroma paskubinta tvarka, kad ale būtų išlaikomi tokio dydžio klientai. Aš savo manageriui neatrašiau į emailą kurį laiką, porą valandų, nemačiau tiesiog, Outlook'as buvo minimizintas ir susifokusavęs dirbau prie užduoties. Ofiso tipas, kaip ir praktiškai visur - open space, taigi aplink sėdėjo dar koks 50 ivairių kolegų. Manageris atėjo prie mano stalo ir gan rimtu veidu prieš mano veidą pamojavo suspaustu kumščiu, tipo "ko tu man neatrašai???". Prieš veidą, priešais dar N kolegų. Aš jam tuo momentu nieko nebesakiau. Galvojau eisiu tiesiai į HR ir užbaigsiu jo karjerą šitoje įmonėje, buvau pasiruošęs betkokia kaina jį sumalti, ar net vėl pakeisti savo darbą, man nebebuvo svarbu. Tačiau tuo metu jau turėjau bemieges naktis, kadangi į namus (savo nuomuojamą butą) parsinešdavau daug streso ir įtampos, mano mergina tą irgi pastebėjo. Nutariau daugiau rankų į š... nekišti ir nebenorėjau dar daugiau įtampos, parašiau manageriui savo pamąstymus emailu apie jo elgesį, išvadinau neprofesionaliu ir su kultūros stoka žmogumi. Daviau notice'ą. Pagal politiką, aš turėjau ten atidirbti visą mėnesį, bet manageris, gal dėl kaltės kažkokio jausmo, man pasakė, jog galiu šiandien pat palikti darbą ir visą mėnesį atostogauti su pilnu atlyginimu, tuo tarpu galiu ieškotis kito darbo. Tad susirinkau savo mantą iš stalčių ir viso gero :)
   
  Job #3, pozicija Senior .NET Developer, Dec 2016 - Present.
  Šitą darbą gavau per dvi savaites nuo išėjimo iš praeito darbo. Esu, ir kogero dar ilgai būsiu patenkintas šituo darbu, atlyginimu (kuris yra gerokai didesnis nei praeitose kompanijose), kolegomis, etiketu, kultūra, cutting edge technologijomis ir visu kitu gėriu, tokiu kaip antai lankstus darbo grafikas, work remotely galimybė ir kt. Kaip atrodo darbo diena dabartinėje kompanijoje? Yra bazinės darbo valandos: nuo 10am - 4pm. Tai reiškia, kad gali pradėti anksčiau nei 10am ir baigti 4pm, arba išsimiegoti ir atvykti į darbą 10am ir baigti apie 5-5.30pm, niekas neskaičiuoja ištikro, bet tai nereiškia, kad galima visad tuo piktnaudžiauti. Aš stengiuosi būti ofise apie 7.30am (iš namų išvykstu apie 6.45am) - Man nuo Birmingham'o iki Coventry reikia važiuoti 23 mylias, tad stengiuosi nepakliūti "ant piko". Išvažiuoju truputį prieš 4pm (dėl traffic). Kažkada nespėjau laiku išvažiuoti iš ofiso, tai kelionė truko virš 2val ir čia dar ne max, nenorėčiau nei pagalvoti, jei motorway'juje susimaltų kelios mašinos, kogero būtų uždarytos visos juostos, o tada jau nekas. Pažįstamas stovėjo 4val vienoje vietoje, o motorway'juje i WC nenueisi, kaip žinia, tai ištikro katastrofa būtų.
   
  Kiekvieną rytą turime stand-up meetą prie savo stalų, pasakome ką padarėme vakar, ką darysime šiandien, kokie blocker'iai, ir t.t. Poto jau kas kur, vieni i virtuvę kavos, kiti prie stalu tęsia pokalbius apie betką, kiti dirba, tiesiog jokios kontrolės, visi žinome, ką turime padaryti per vieną sprint'ą, kuris trunka dvi savaites. Taigi kas dvi savaites turime po planning meetingą, susidedame task'us ir pan, taip pat pažaidžiame "scrum poker". Kas liečia darbo valandas, ši kompanija yra labai family friendly - būna kolegos atsiveda savo mažus vaikus i darbą, jei reikia kurią nors dieną būti namie ir kad nori dirbti iš namų - tiesiog pasakyti tai manageriui, iškarto gausi atsakymą "That's fine", tiesiog pasakyt, kad pasakyti :) Arba gali būti nenuotaikoje, tada pasakyti, kad skauda galvą, varau namo - that's fine as well, 'cause we've got 10 sick days per year (fully paid). Dirbant tokiomis sąlygomis, man "neskauda" padirbėti ir daugiau nei priklauso, tad kartais savaitgaliais iš namų prisijungiu, padarau vieną kitą dalyką. Vieni eina pirkti kasdien pietų į Tesco, aš dažniausiai pasiimu maistą iš namų, tad lieku prie stalo, bet būna, kad einu kartu, dėl "socialising", arba, kad prasivaikščioti. O kai lieku prie savo stalo, ne retas atvejis, tiesiog valgydamas dirbu, nes man tai tiesiog patinka, vietoj facebook scroll'inimo. Darbe tokio dalyko kaip stresas nėra, neegzistuoja. Pavyzdys: sprintas yra dviejų savaičių, per jį turi padaryt tam tikrus task'us. Mano manageris tame tarpe irgi turi task'us, tai berods billing'o task'as jau 3 mėn kaba - niekas ten nedega. Žinoma, nebūtų logiška per dienas nedirbti, o su kolegom kalbėtis ir tiek, tada aišku matys, kad visiškai nedirbi, task'ai nejuda, kas nėra normalu nei vienoje kompanijoje.
   
  Kokia kaina gyventi Birminghame?
  Kainos įvairios, šiuo metu su drauge gyvenu nuomojamame bute (naujos statybos daugiabutis namas), taigi:
  Buto nuoma: 725 GBP / month
  Elektra: AVG 120 GBP / month
  Vanduo (quarterly): 350 GBP (yra vonia gulėjimui......)
  Maistas, Internetai, telefonai, drabuziai, netflixai ir t.t.: 400-500 GBP / month
  Automobilis: įskaitant kurą, draudimą ir kt - apie 800 GBP / month - pirktas panašiu principu kaip lizingas, čia yra toks vadinamas PCP
  Įvairios nesąmonės: apie 200 GBP / month
  Savings: XXX - XXX GBP / month
   

   
   

   
   
  Ar planuoji grįžti gyventi į LT?
  Dažnas klausimas, tiek iš artimųjų, tiek iš draugų, atsakymas - TAIP.
  Man pačiam 29 metai, šeimos kolkas neturiu, tiesiog stengiuosi pakeliauti, pamatyti, vis įgauti patirties. Vėliau susirasti kitą darbą, kuris būtų toks pat geras, tačiau būtų fully remote ir suteiktų galimybę gyventi betkur Europoje. Man būtų viskas OK, jeigu ir reiktų rektarčiais atvykti į ofisą kokiam Londone ar pan. Taigi, gyventi į Lietuvą būtinai grįšiu, metai ar du, bus šeima ir pan., tačiau Lietuvoje dirbti nenoriu, ne dėl atlyginimo, galima uždirbti ir Lietuvoje, tačiau man labiau priimtinas UK mąstymas ir darbo kultūra.
×
×
 • Sukurti naują...