Pereiti prie turinio

SEO: Kopijuojamas turinys


Rekomenduojami pranešimai

Paskutinius kelerius metus Lietuvoje vos ne kas savaitę randasi nauji žinių portalai. Kartu paplito ir nauja mada kopijuoti straipsnius iš kitų svetainių nurodant ar nenurodant tikrąjį šaltinį. Tačiau kokia straipsnių vertė juos nukopijavus? Kam į naudą? Pabandysim atsakyti į šiuos klausimus.

 

Kaip paieškos sistemos išrenka turinio šaltinį?

 

Pagrindiniai dalykai, kurie vertinami paieškos sistemų svetainėse, talpinančiose tą patį turinį, yra:

 

1. Domeno autoritetas: svetainė, kuri yra svarbesnė, labiau verta dėmesio, turi daugiau unikalaus ir įdomaus turinio, didesnį lankomumą, turi daugiau atgalinių nuorodų iš didesnį autoritetą turinčių puslapių / domenų.

 

2. Adreso (URL) metrika: „Google Page Rank“, kiek nuorodų yra vertinamame puslapyje, kiek svetainių įdėjo nuorodą į tą puslapį. Tai aktualiausia konkuruojant tarp smulkių interneto svetainių.

 

Tačiau net jei pirmieji 2 punktai jums ne į naudą, trečiasis gali viską pakeisti.

 

3. Nuorodos priskyrimas: kai Jūsų konkurentas, kopijuodamas Jūsų svetainės turinį, tame pačiame straipsnyje įdeda nuorodą į jūsų kaip autoriaus svetainę, tačiau ne į pagrindinį puslapį, o konkretų puslapį, iš kurio buvo imamas turinys. Tokiu atveju automatiškai tampate straipsnio autoriumi paieškos sistemose.

 

Pastaba: kad ir kokios didelės ir žinomos svetainės talpintų jūsų straipsnius ar kitokį turinį, visada bandykite susitarti, kad nuoroda būtų dedama ne į pagrindinį, o konkretų svetainės puslapį, iš kurio buvo imamas turinys.

 

Kiek turinio kopijavimo nepakenks?

 

Iš tikrųjų į klausimus „kiek turinio galime saugiai nukopijuoti?" ar „kiek kopijuoti yra per daug?“ niekas negali atsakyti. Ši paieškos sistemų informacija nėra viešinama, o atlikdami įvairius testavimus ir stebėdami rezultatus tik tuščiai praleisite laiką, nes jau rytoj algoritmai pasikeis.

 

Seniau buvo galima perdaryti kito autoriaus straipsnį, naudojant ne visai etiškus metodus ir programas, kurios automatiškai pakeičia tam tikrus žodžius į sinonimus. Taip „perrašant“ straipsnį turinys dažnai praranda prasmę. Žinoma, bėgant laikui paieškos sistemos stipriai patobulėjo: pradėjo daug rimčiau analizuoti žodžius, žodžių junginius bei sakinius, todėl šiuo metu šis būdas nebe veiksmingas.

 

Tačiau jei vis dėlto nusprendėte naudoti kažkieno turinį ir ketinate išlikti unikalūs paieškos sistemų akyse, štai keli būdai, kurie gali jums padėti:

 

1. Lankytojai. Vienas geriausių ir paprasčiausių būdų yra leisti lankytojams tai padaryti už jus. Rašant komentarus tame pačiame straipsnio puslapyje, leidžiant vartotojams perspėti apie straipsnio netikslumus, kurių galbūt nepastebėjo autorius, ar tiesiog leidžiant vartotojams papildyti straipsnį.

 

2. Bendras pildymas. Jeigu savo darbuotojų, draugų, kolegų paprašysite pridėti bent po 2- 3 sakinius prie straipsnio, tai gali jums padėti, tačiau nėra išskirtinai naudingas variantas.

 

3. “Mechanical Turk”. Turbūt kiekvienas amazon.com naudotojas susidūrė su šiuo įrankiu, kuriuo už labai nedidelį mokestį galima paprašyti žmonių pagalbos. Už keliasdešimt dolerių šimtai žmonių ne tik perrašys straipsnius, bet ir pridės komentarus, apžvalgas ir t.t.

 

Svarbiausia atsiminti, jog unikalumas nėra vienintelis ir geriausias rodiklis. Jei manote, kad unikalumas (negalėjimas niekur kitur internete rasti tokios žodžių sekos) atves jus į sėkmę, tikrai klystate. Svarbiausias rodiklis yra kokybė. Idealiausia, kai kombinuojami abu - unikalumas ir kokybė -, bet neretai įdėti kito autoriaus straipsnį labiau apsimoka.

 

Saltinis: http://www.itzinios.lt/1729/seo-turinio-kopijavimas.html

 

Manau geras ir praverstinas straipsnis del kopijuojame turinio. Labiausia patiko trecias punktas. Gal kas nors ismoks ko nors naujo perskaicius sy straipsny. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasigendu argumentu. Pateikiama daug teiginių kaip neginčyjama dogma. O kur informacijos šaltiniai?

 

Turinio perpublikavimas yra normali praktika, absoliučiai visi naujienų portalai taip dirbą. Asmeniškai žinau daugybę atvėjų kai pradinis informacijos šaltinis (kad ir kiek autoritetingas būtų), paieškos sistemose yra pateikiamas žemiau nei perpublikuotas turinys.

 

Taigi apibendrinat, pirmi du teiginiai visiškas absurdas o dėl trečio susilaikysiu nes to dar neteko išbandyti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Spameriai tobuleja. Paskutine mada, kiek teko pastebi LT rinkoje, be leidimo pavagia teksta, o paskui megina komentaruose prakisti nuoroda i ta pavogta teksta. Tikslas - kad jei netycia toki komentara patvirtins, galbuti google teksto autoriumi laikys ne puslapi, kuris ji pirmas patalpino, bet ta, kuris "gudriai" prakiso nuoroda.

 

Deja, bet nepaisant paskutiniu Pandos siautejimu, kai portalai su kopijuotu turiniu buvo negailestingai skalpuojami, dar daug zmoniu tiki, kad gali buti gudresni uz kitus ir uzdirbineti vogdami svetima darba.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...